המהפך של שרה נתניהו

sarasarasara


ככה (משמאל) נראית שרה נתניהו בימים אלו (Xnet, איתי יעקב). ברבורה יפהפייה צחורת שיער ופנים. שנה אחרי טראומת התחרה (מימין) אין זכר לאישה ההיא. האם נתניהו רזתה? אין ספק. שינתה תספורת? בהחלט. וכל השאר (התמונה האמצעית נועדה כנראה להמחיש את שלבי המהפך)? איפור, תאורה ועוד. באמת שיהיה בהצלחה וכל הכבוד, אלא שדומה שהאחראי על המהפך, ז'אן כהן ("ממעצבי השיער המובילים בישראל, האחראי על שינויים גדולים שעברו כוכבות כמו נינט טייב, מירי בוהדנה ורונית יודקביץ'") הלך צעד אחד רחוק מדי כשגרם לנתניהו להיראות כאחותה הצעירה של סקרלט ג'והנסון.

ומה עניין ביקורת התקשורת פה? ברגע שהמהפך הלא ייאמן הפך לכתבת ענק עתירת תמונות באתר אינטרנט (בערוץ האופנה של האתר), כלומר, חשיפה מבוקרת לחלוטין ומתוכננת ורצויה מבחינת אשת ראש הממשלה והפמליה, שלא ממש נוהגת לשתף את הציבור בהגיגיה ובדעותיה, כשהתקשורת ניזונה רק מרחש בחש באשר להתנהלותה בחדרי חדרים וביכולת המשיכה בחוטים שלה (הראיון שבטיובית עם סיון רהב מאיר מ-2011 הוא היוצא מן הכלל), נכנסת הביקורת לתמונה.

Xnet הוא אתר מבית ידיעות. ודאי תתפעמו מהשינוי ביחס הקבוצה לאשת הרה"מ, אבל זהו מיזם תוכן שיווקי ועסק לכל דבר. אה, אז זה הפיתרון לקבל יחס טוב? האם כסף החליף ידיים? מכהן (15 פעמים מוזכר שמו בפרויקט) לאתר או מהאתר לכהן, או מהשרה לכהן? ומי רקחו את הדיל?
יכול להיות, למעשה סביר להניח, שהכל מבורטר עד העצם, או סתם שילוב נוח של אינטרסים. אולי הכתבה היא בכלל חלק מאיזה תוכנית על גדולה לשיפור היחסים בין מפעלות מוזס למשפחה המלכותית שלנו? או שזה סתם פסק זמן אנקדוטאלי?

איך הגיע כהן לחיינו ולחיי השרה? הנה ההסבר בכתבה

כהן הוא גם צלם אופנה בתחילת דרכו, ובאחד המפגשים האחרונים שלו במעון ראש הממשלה, החליט לשלוף את המצלמה והופתע מהתגובה. "הצעתי לשרה להצטלם ולהפתעתי היא מאוד זרמה איתי", הוא מספר. "היא סמכה עליי בעיניים עצומות. שרה נמצאת היום בתהליך של שינוי וזה ניכר מאוד במראה החיצוני שלה. היא מודעת לעצמה ונראית מעולה. בעזרת השם, בעתיד אני הולך לעשות איתה פרויקט מדהים. היא אישה מעניינת מאוד. לצערי, אנשים רק רוצים ברעתה. לא יודעים כמה שהיא אישה טובה ומסורה". את ההיכרות בין כהן לנתניהו ערך השף שגב משה, שמבשל מדי פעם במעון ראש הממשלה (בעיקר בעת ביקורים של אנשים רמי מעלה), ועל השידוך חתומה אשת השף, הסטייליסטית סנדרה רינגלר, חברה קרובה של כהן, שמשמש גם כמעצב השיער האישי שלה.

מהקטע אני למדה שיש אנשים שמגיעים פה ושם למפגשים קז'ואליים בבית ראש הממשלה. השף שגב משה מבשל שם, כשצריך, והוא גם מביא איתו את החבר כהן, סלב בתחומו ואדם מאמין שאוהד את הנתניהוז ואת משנתם הפוליטית ("דעות פוליטיות קיצוניות", כתב עליו מיקי בוגנים). כהן שולף מצלמה, והשרה זורמת מיד, שהרי ספונטניות הוא שמה השני.

אין ברירה אלא לעקוב אחד הופעותיה הפומביות של השרה ולראות אם הקסם נשאר, ואם כן, לבקש ממנה עצות בעתיד לחיים יפים יותר. והנה פנטזיה פרועה: ראיון זוגי לקראת פסח.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה דו"ח מיוחד, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

23 תגובות על המהפך של שרה נתניהו

 1. רני 22 הגיב:

  בשורה "טובה" לפתוח איתה את הבוקר: עוד גן חיות בדנמרק עומד להמית ג'ירף. מנהל גן החיות בחצי האי יולנד הודיע שיש להם ג'ירף "מיותר" מכיוון שברשותם שני זכרים ונקבה אחת. התהליך כולו יבוצע, כמו במקרה הקודם, ביריה לעיני ילדי הגנים ובתי הספר בסביבה. יום טוב לכם!

  אהבתי

 2. קוראת הגיב:

  הלכת רחוק עם התיאוריה. נראה לי איתי יעקב כתב חרוץ שעשה את עבודתו. למוזס אין מושג מהחצר האחורית הזאת.

  אהבתי

 3. לחם הגיב:

  נו, באמת, הרי במציאות היא לא נראית ככה. מי שמאמין ליחצנים יאכל גם את הקומוניקט הזה. במציאות, ריד מיי ליפס, היא נראית די דומה לתמונות מהעבר. ובכלל, למי אכפת איך היא נראית, הבעיה שלנו היא לא המראה שלה אלא העובדה שהיא שולטת בנו.

  אהבתי

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  מפריע לי העיסוק במראה של שרה, ממש מפריע. האם ראינו תמונות של המהפך של האדון תאצ'ר בזמנו? האם בדקנו איפה בילה ביל כשרעייתו ניהלה את משרד החוץ האמריקאי? או הולנד שנתפס עם מכנסיו על האופנוע האם צולם בגלל יופיו וקו שערותיו הנסוג או בגלל יכולות השיגול שלו?

  זה שהדעות של ראש הממשלה לא משקפות את דעותי הפוליטיות עדיין לא אומר שאני מוכנה לעיסוק האובססיבי ברעייתו, גם אם היא בוחשת בכל, גם אז לא. רוצים לדבר על המעורבות שלה, דברו על המעורבות דברו לענין ולא לגופה ולתסרוקתה. נכון שרכילות מזינה את היצרים שלנו וגורמת לנו נחת (כשלא אנחנו מושאי הרכילות). משום מה נזכרתי איך ירדו לחייה של אופירה נבון ז"ל והיא היתה הרי אשה נאה ביותר שכל "פשעה" היה להנשא ליצחק נבון. קייט המסכנה נרדפת לא על עיסוקיה אלא על המראה שלה כמו חמותה ז"ל. אני מנסה בסך הכל להגיד תעזבו את המראה שלה ותתיחסו לדברים שהיא עושה ובמה היא משפיעה על חיינו.

  אהבתי

 5. velvet הגיב:

  תגובותיכם מדהימות בכל קנה מידה. איש לא קרא את הטקטס.
  ואם חלילה קרא, לא הבין. ואם הבין, החליט להתעלם.

  לא שזה חדש לי, זה פשוט בולט במיוחד כשיש פוסט המתייחס לנושא אחד בלבד, ומישהו מתעקש, למשל, לדבר על ג'ירפות.

  אהבתי

 6. JewBoy הגיב:

  קצת דיאטה, קצת שינוי תסרוקת, קצת צילום אוהד (להבדיל ממאמץ לכער) וכמובן קצת פוטושופ.
  סחטיין.

  כנראה שמי ששם את התמונה הימנית בכותרות, לא עשה לה רק רע.

  אהבתי

 7. אורי הגיב:

  להיפטר מהכיעור החיצוני זה קל. נראה אותה מתפטרת מהכיעור הפנימי שלה. את זה היא לא תוכל לעשות לעולם.

  אהבתי

 8. מ' הגיב:

  אכן, אין סיבה לדוש במראה החיצוני של אדם, לבטח לא כשאינו עוסק בכך (מילא כשמדובר בדוגמן/ית וכדומה, אך אין לזה שחר במקצועות אחרים), אך אם כבר דנים בכך, הלוואי שגם אישיותה היתה משתנה כך ומתכווצת עד תום.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   פעם אחרונה: האישה הצטלמה לכתבת "מהפך" המתארת את השינוי שעברה. זו סיבה מצוינת לדון בכתבה. מה לא הבנת?

   אהבתי

   • מ' הגיב:

    ומי קם היום על צד שמאל ועוד לא שתה מספיק קפה (או מיץ ירוק, או משהו?… 🙂

    אין סיבה להתלהם, לבטח לא על קוראייך שרובם בעלי תבונה בסיסית ובכלל בעדך ובעד אתרך האינטליגנטי. במה בדיוק חטאתי, אם הגבתי בנושא האובססיביות לצורתה של הגברת הנדונה, שזה באמת הטפל הגדול ביותר יחסית למרכיבי אישיותה הבעייתיים והידועים, למידת שליטתה בכעסים (ובזה נדמה לי שגם בעלת האתר נגועה קלות ואולי כדאי לטפל בכך בהזדמנות…) ולהשתלחויותיה בעובדים הכפופים לה.

    אז נכון, חוץ מהכול גב' נתניהו הנכבדת גם נוטה לנשנש מאפים וגלידות בלילות (ככל הנראה) ולאחרונה נלחמת בתשוקתה זו, ולכן התמונות המטופשות שהופיעו בכתבה הנ"ל.

    עדיין, מותר לי (ולקוראייך האחרים) להגיב ככל הנראה לנו, זו עדיין מדינה חופשית (יחסית). אם אינך רוצה תגובות, אפשר לבטל את העניין בנקל ותמיד ניתן להוסיף עוד קצת שיעורי יוגה 🙂

    אהבתי

 9. ברטה הגיב:

  התגובה שלי מתבקשת – אין מצב שמעצב השיער, המאפרת והמלבישה הצליחו לחטב את סנטרה של הגברת ולהעלים את סימני הפימה והכסל. נהפוך הוא. כאשר מאבדים במשקל אמור הצואר להדלדל. ללא ספק היה בצוות המייקאובר מומחה להזרקות בוטוקס ומילויים שתפקידם להרים את הפנים, להחליק קמטים ולמתוח את הצוואר ללא התערבות כירורגית. הארץ מתבקש להרים את הכפפה ולצלם תמונת תקריב של שרה כנהוג במוסף השבת בכתפיים חשופות עם הסברים מפורטים יותר.
  אם אמנם זה המצב, שווה לברר למי הוגש החשבון.

  אהבתי

 10. בובי הגיב:

  מה שמוזר פה הוא שהתמונה האמצעית (בה היא נראית די נורא) צולמה לפני חודש, בביקור של ראש ממשלת קנדה, ולפי איתי יעקב, המהפך כבר הושלם בזמן הביקור.

  אהבתי

 11. עמית הגיב:

  אגב, הכתבה הוסרה מהאתר אחרי כמה שעות. מעניין למה.

  אהבתי

 12. גילה הגיב:

  אני לא יודעת מה איתכם, אבל עכשיו העתיד נראה הרבה יותר אופטימי. פאק אוף הדאגות לאיך הילדים יסתדרו, אם תהיה להם פעם דירה, לאן הולכת המדינה ואם יהיה פעם שלום או סתם הסדר. העיקר ששרה נתניהו עשתה מייקאובר.
  עכשיו היא וביבי יכולים לככב ביפה והחנון.

  אהבתי

 13. mehatsad הגיב:

  שוב הגברת מושכת בחוטים בערמומיות. הרי אין כאן צילומי פפראצי. הגברת דיגמנה, עם או בלי פוטושופ, לא משנה. היא הגישה את עצמה, את מראהּ, על צלחת לציבור כדי שיאכלו. אולי מתוך כוונה להסב את תשומת הלב לזמן מה ממעשי בעלה, שלכו תדעו מה הוא זומם לנו.
  גם אני נגד עיסוק במראה החיצוני של פוליטיקאים (והיא בהחלט אחת כזאת), וזו בדיוק הסיבה להרים לפחות גבה לנוכח ההפגנה הזאת, ולתהות מה המסר שמאחוריה. חזקי ואמצי ולווט.

  אהבתי

 14. מלי הגיב:

  נו טוב היא לפתע ברבורה צעירה בשני עשורים. פלאי פלאים לא יאומן. לא מזמן ראיתי אותה מחוברת עם דבק שלוש שניות ליד של ביבי והיא ממש לא ניראתה ככה. 😆

  אהבתי

 15. יהוסף הגיב:

  מסתבר שהסיפור נדון מזוית אחרת אבל איכשהו התמונה לא ממש שונה, וגם המגיבים עקביים

  אהבתי

 16. קורינה הגיב:

  היה פעם שר, שטרית קראו לו אם איני טועה, שאמר, אם יפית ולא הצטלמת – לא יפית. אם הצטלמת ולא יפית, יפית.

  יש גם גרסה אחרת, שהאיש אמר,עשית ולא דיווחת – לא עשית. דיווחת ולא עשית – עשית.
  כך או כך מה ההבדל?

  אהבתי

 17. Hagits הגיב:

  שוב משפחת נתניהו מצפצפת על החוק. הפעם- התעלמות מחוק הפוטושופ

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s