שנוררים

yediot13.4.14haaretz13.4.14
isra13.4.14

המבשר, כל העיתון בפדף.
[gview file="https://velvetundergroundblog.files.wordpress.com/2014/04/hamevaser130414.pdf"%5D

פסקול קריאה: Thelma Houston Don't Leave Me This Way
מי ינחש יפענח למה השיר הזה היום?

הכותרות

שלוש כותרות משעממות וסתמיות.
"בנט יכול לפרוש, שלא יאיים" (ציטוט של אביגדור ליברמן מתוך ראיון החג, ידיעות). ynet מקדם בכותרת ראשית הבוקר.
"בכירים בוושינגטון כועסים: ישראל לא תומכת בעמדתנו מול רוסיה" (הארץ).
"הקפיאו הפנייה לאו"ם או שנחריף הסנקציות" (מי? מה? מו? ישר"ה).
מי ממאות אלפי קוראי העיתון יצליח להבין למה מתייחסת הכותרת הזו? לדעתי, אף לא אחד.
משבר פוליטי? אחרי החג. בישר"ה קובעים שלא רוצים פה בחירות.

כמעט חצי מיליון ש' שילמה הכנסת על הטסת טובי בניה לפולין בינואר.

עשרות אסירים בטחוניים בשביתת רעב.

גדעון לוי נפרד מרון פונדק.

המארקרוויק

marker13.4.14

חיילי צה"ל מתקיימים משנור (שוקי שדה).

עשרות עמותות, ברובן קטנות ומבוססות על מתנדבים, עוסקות בגיוס כספים ליחידות ספציפיות. כמעט לכל יחידה קרבית יש עמותה, שבדרך כלל הוקמה על ידי הורים שכולים או בוגרי החטיבה: לחטיבת הצנחנים, לדוגמה, יש עמותה, אבל גם ליחידות בתוכה, כגון לסיירת ולעורב.
הסתעפויות כאלה אפשר למצוא גם בחטיבות החי"ר האחרות. גם לטייסות בחיל האוויר יש עמותה, לחטיבות בשריון, וכמובן ליחידות המיוחדות, כמו סיירת מטכ"ל, השייטת, שלדג ומגלן. העמותות האלה דואגות להעביר צ'ופרים שונים לחיילי הסדיר – תיקי סוף מסלול, וסטים, נעליים, מעילי פליז – אבל תורמות גם לאירועי הנצחה ועוזרות לחיילים משוחררים, בין השאר בנטוורקינג בעולם העסקים.
התרומות שאוספות העמותות – מיליוני שקלים בשנה – בטלות בשישים לעומת התרומות המגיעות מהגופים הממוסדים העוסקים בגיוס תרומות: האגודה למען החייל, קרן לב"י וידידי צה"ל בארה"ב. הגופים האלה מארגנים אירועים מפוארים בחו"ל, לשם טסים חיילי וקציני צה"ל ומספרים לקהילה היהודית המקומית סיפורים המחממים את הלב ופותחים את הכיס.

ואני מוסיפה מדברי חבר

הבן שלי במגלן, קיבל מעיל פליס, אולר לדרמן מושחם, כפפות מיוחדות ועוד כמה פריטים קטנים. חבר שלו בגדוד נצח יהודה החרדי שבחטיבת כפיר לא קיבל כמעט כלום. הפער באמת זועק לשמיים.

ואם כבר נצח יהודה, הנה עוד משהו שסיפר לי.

הסיפור של הגדוד החרדי בצה"ל הוא בלוף. כמעט ואין שם חרדים. יש שם חובשי כיפות סרוגות שרוצים אוכל מהדרין וללמוד כל יום תורה וגם חרדים לשעבר שהם חילונים כיום (ופרשנות). החרדים שכן מתגייסים עושים שירות של ג'ובניקים, קל"ב, ומרוויחים כ-5,000 שקל לחודש. בקיצור, כל הוויכוח סביב גיוס חרדים הוא הונאה. אבישי בן חיים צועק את זה כבר יותר משנה ("מוכרים לציבור משהו שלא קורה"), אבל כולם משתפים פעולה. ליאיר לפיד נוח לטעון שהוא מנסה לגייס חרדים כדי להצטייר טוב בעיני הבוחרים שלו. חברי הכנסת החרדים עושים את עצמם כאילו הם מונעים בגופם גיוס חרדים כדי להצטייר טוב בעיניי הרבנים ששלחו אותם. פשוט הונאה ממוסדת ומאורגנת.

http://f.nanafiles.co.il/Common/Flash/Nana10Preloader.swf

השרה נתניהו

יואב יצחק על חשבוניות מפוברקות שהוציא עו"ד יוסי כהן ע"ש השרה נתניהו.
אוי, אני רואה שעוד מישהו שותף לקליניקת האבחונים שפתחתי פה:)

המידע שנחשף באחרונה בתביעות שהגישו שלושה עובדים, מעלה חשש שמא ראש הממשלה מוטרד ונאנס, במעונו הרשמי, לכבות שריפות ולטפל בעניינים שאינם בתחום מומחיותו. וכאן, למרבה החשש והצער, אמור היועמ"ש להיכנס לפעולה, במיוחד כדי להבטיח את שלום הציבור ואת שלום ראש הממשלה, גם אם כרוך הדבר, למצער, בכפיית טיפול רפואי על שרה נתניהו. העדויות הרבות והמזעזעות, שחלקן הובאו גם בפני News1, מעלות חשש לפיו בנימין נתניהו נתון בסיכון אישי – פשוטו כמשמעו. ולכן, בנסיבות אלה, חובה על היועמ"ש לבדוק היטב שמא נתניהו זקוק לסיוע ולהגנה בבית ראש הממשלה, גם אם אין מדובר בסיכון פיזי.
נזכור נא: על-פי החוק, לרעיית ראש הממשלה מעמד מיוחד, מכוחו היא אף זכאית למימון הוצאות ולקבלת שירותים ממזכירות צמודות ומעובדי מדינה נוספים. אי-לכך, טיפול בה כדי לגונן על ראש הממשלה, ו/או חשיפת התנהגותה הבעייתית והמטורללת, מהווים כורח בל-יגונה.

לא, אי אפשר לכפות טיפול על אדם אם הוא לא מהווה סכנה לשלום הציבור או לעצמו.
למחפשי העבודה פשוט מומלץ כנראה להתרחק מהמשכן, זה לא נורא מסובך.

עונת הפרויקטים

החגים מביאים עמם שפע פרויקטים. אחד מהם, במאקו, 100 הדברים הכי טובים בישראל, הוא המשך למסורת הכי-הכי, שנחנכה בימי הזוהר של זמן תל-אביב הי"ד. הרעיון היה של רותי רודנר בעקבות ביקורה בניו יורק דאז וחשיפתה לרשימות ה-Village Voice. כן, פעם לא היה אינטרנט כדי ללמוד ממנו את הדברים הללו.  בכל מקרה, הרשימות שלנו היו תל אביביות, ומאוד מאוד מפורטות.

עברתי על הרשימה ההדוניסטית בחטף, ואני תוהה למי היא מיועדת: ארוחת בוקר ב-75 ש' לנפש? ארבעה כדורי פלאפל ב-36 ש'? פיתה בעד 68? מלון שנפתח רק השבוע שחדר בו עולה ממינימום 490$ ללילה? סוויטה ב-1,790 ש' באמצע השבוע?
ומזווית האמת בפרסום: חנות הספרים של איתמר לוי (סעיף 76) עברה זה מכבר מזכרון יעקב לשוק הטורקי בחיפה. זה רק עניין אחד פעוט שאני יודעת. על כל השאר אין לי דרך להעיד. על מרכז המבקרים של השפד"ן אני גם לא יכולה להעיד אישית, אבל שמעתי פלאות ממי שהיו בפארק אריאל שרון בחירייה.
אולי אני מדברת מנקודת המבט של העשירון הכמעט תחתון, אבל זו רשימת צריכה (לרוב) של מי שהפרוטה מצויה בכיסם.
טוב, לא משנה, שנות התשעים לא יחזרו, כנראה, וכל מי שהשתתפו בהכנת רשימות ההכי-הכי לפני עשרים ומשהו שנה במקומות אחרים לגמרי.

לכלכליסט, מנגד, יש מוסף (עורכת: מיכל פופובסקי) בשם "עבודה אבודה", שהשורה התחתונה שלו היא "ביטחון תעסוקתי"? never again.

 בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

רינו צרור:
אתמול בלילה התקבלה הידיעה על מיליארד שקל תוספת שנתית לניצולי השואה. זה טוב. משרד האוצר הודיע, בשם שר האוצר לפיד, וגם ציין שמדובר בתוכנית משותפת עם משרד הרווחה. ברווחה לא ידעו על זה. זה רע. גם באוצר לא ממש. גם זה רע. שלושה מיליארד שקל הבטיח לפיד לרוכשי דירה ראשונה, במקום מע"מ. ועוד מיליארד שקל לניצולים, זה כבר 4 מיליארד שקל נוספים ישירות מתקציב 2015. זה טוב. אבל, מתקציב 2015 צריך לחתוך כבר עכשיו 10 מיליארד שקל, רק כדי לשמור על האיזון בין הוצאה להכנסה. זה רע. אז מה? אז קמפיין. ערב פסח, מיד אחרי דו"ח הרעבים של המבקר, עם הצעקה המתגלגלת מן הרחוב, יוצאים לקמפיין מהיר. הכי טוב קמפיין

תמי מולד חיו: מה שקורה בהדסה צריך היה לפתוח את מהדורות החדשות.

הכנרת? חמץ (שחר אילן).

צפיתם כבר בפרודיה על הפרסומות של סלקום, סעמקום?


אייל גולן התייצב הבוקר בבית משפט השלום בת"א לדיון בתביעה שלו נגד עומרי חיון. גולן סירב לנסיונות לפשרה.

פיצ'ס גלדוף

כבר כמעט שבוע אני עוקבת אחר מותה של פיצ'ס גלדוף, 25, בתו של בוב גלדוף. פיצ'ס, נערת זוהר בריטית סוערת שחוללה לא מעט מהומות מאז עזבה את הבית בגיל 16 ועד שהפכה לאם היסטרית שלא זזה מהילדים שלה, מתה בפתאומיות. אמא שלה, פולה ייטס, מתה מאוברדוז ב-2000, כשפיצ'ס, אפרסקת בעברית, הייתה בת 11. פיצ'ס נישאה למוזיקאי תומס כהן, מבני עמנו. הותירה אחריה שני תינוקות: אסטלה בן הכמעט שנתיים, ופדרה בן הכמעט שנה. לפני כשנה גילתה שהיא יהודייה. המתעניינים יכולים לחפש את תווית פיצ'ס ולעקוב אחר כל מה שכתבתי. או סתם לכתוב את שמה בבוקסית החיפוש למעלה משמאל. או לא להסתפק בי ולגגל את שמה ולקרוא 29 אלף אזכורים בשבוע.
החדשות: תומס לא מסוגל לחזור לביתם, ושוהה עם התינוקות בבית הוריו בלונדון. אבא שלו ואבא של פיצ'ס חרדים לגורל בית המיליון ליש"טים של הילדים בקנתט. הם תגברו את מערכת האבטחה וסרו לתחנת המשטרה, לבקש מהשוטרים לפקוח עין. לא לפני שלקחו מהבית כמה חפצים, בין היתר כיסא תינוק לאוטו. כמו ששמתם לב, כתבי האזור לא משים מהבית.
ודיווח אחר: בעיות במשפחה.
מקור המקורב למשפחה מסר שלא פגשה את אביה שבועות לפני מותה.
האם מותה, שמא הירצחה, לפי תיאוריות הקונספירציה, קשור בהתעקשותה למגר רשת פדופילים, או בעיסוקה במגיה שחורה או מה?

תרבות

25 ספרים שמתרחשים בניו יורק. עמיר (רק לחברים) מזכיר שפול אוסטר לא ברשימה. אני מזכירה את מר גודבר. ואתם?
Looking_for_Mr._Goodbar(novel)_1st_edition_cover

חנויות התקליטים נסגרות.

כוכבי ארץ נהדרת מספרים כמה קשה. הכתבה המלאה מחר (ישר"ה).

נעמה כרמי: דברי מתיקה מאת איאן מקיואן.

לפני פיזור

בפעם הבא שגברים חושקים בנשים עם סטילטו, שיחשבו שוב. הנה אחת שרצחה את החבר שלה עם כלי הנשק הזה.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

49 תגובות על שנוררים

 1. אחד שיודע הגיב:

  …ואמש, בזמן שישנתם: בוצע מעצר חשאי של עיתונאי ופעיל פוליטי ערבי-ישראלי.

  אהבתי

  • הודעה מהפייסבוק של עדאלה. עמותה שקיבלה מליוני שקלים כדי למנוע מהיהודים את חג הפסח כהלכתו ולאפות מצות בדם ילדים ערביים.

   עורך אתר העמותה הלך לחגוג עם עיתון ספיר הלבנוני שתומך בבשאר אסאד ונסראללה, שני אמרגני העל. כבר שנה שלישית שמריצים את פסיטבל האביב בירמוק. אלפי פלסטינים קיבלו כרטיס חינם לרייב ההמוני והחזירו את נשמתם ממחנות הפליטים ישירות לבורא. מסיבה שיגעון, קברים בכל גינה. מאות אלפי הרוגים בלתי מעורבים והדם זורם כמו יין.

   אבל את ארגוני הזיוע אסור לבלבל בעובדות. מה זה השטויות מסיבת הקטל של אסאד וחיזבאללה לעומת הקמת מצפה בגליל או שומו שמיים- בנגב הקדוש למוסלמים? (בטח, מן זמאן היה קדוש).

   ומי מממן את העמותה שתומכת בעיתון שמריע למפיקי המסיבה הענקית?
   המתוקים והנעימים, ארגוני הזיוע וחובבי זכויות האדם וכל החברים הוותיקים: הקרן לישראל חדשה, סורוס, פורד, האיחוד האירופאי, קרן נעמי כהן ורבים וטובים.
   למי למי למי למי
   – יש יותר כבוד?

   אהבתי

 2. בריטית הגיב:

  וולווט, למרבה הצער העיסוק שלך בפיצ'ס פרובנציאלי ומנותק מהתקשורת הבריטית. כן, היא הייתה מפורסמת וסוקרה בצהובונים לא כי עשתה משהו בחייה אלא כי הייתה הבת של גלדוף. לכן הסיקור הבריטי די מלגלג.
  יהודיה היא לא. היא התחתנה בכנסיה ותיקבר בה. היא הייתה סיינטולוגית ולאחרונה חובבת מאגיה שחורה. בקיצור, לא מובילת תרבות, יותר בסדר גודל של פליטת האח הגדול.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   חמדתי, איך מנותק אם אני ניזונה אך ורק מהתקשורת הבריטית?
   אני מתעניינת בה לא כי היא סימון דה בובואר, אלא כי הסיפור האישי שלה מעניין אותי. ככה בא לי. מדי פעם יש לי גחמות משונות ודברים מוזרים מעניינים אותי. דווקא התיאור שלך אותה, כ"עוסקת במאגיה שחורה" מבוסס על רכילות צהובונים בריטית ומטה מזה.

   אהבתי

 3. captain beefheart הגיב:

  מורן שריר כותב בביקורת טלויזיה על פרשן צבאי בשם אמיר בן דוד. יש כזה?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   כמי שבקיא בתולדות המוזיקה הישראלית בניינטיז הייתי מצפה ממך לדעת מי זה אמיר בן-דוד (קולגה לשעבר ויקיר בכלל).
   בכל מקרה הוא ממש לא פרשן צבאי ולא היה רוצה להיות.
   ודאי התבלבל המורן עם אלון.
   אין עורכים בבית הארץ.
   עדכון: תוקן.

   בשלושתם הוא עשה בשכל ולא אמר שום דבר מעניין. שלושת הפרשנים הצבאיים (אמיר בר שלום, אלון בן דוד ורוני דניאל), לוקים באהבת נעורים למערכת שאותה הם מסקרים אבל דניאל, כתמיד, מאוהב יותר מכולם.

   אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   יש פרשנים צבאיים בטלוויזיה?

   אהבתי

 4. הגידון מקדם ספר של אורי אבנרי

  חוץ מאורי אבנרי, שבימים אלה ראה אור חלקה הראשון של האוטוביוגרפיה המרתקת שלו – "אופטימי",

  ומבקר את היישות הפרטנרית

  במדינה שבה פושעי מלחמה הם גיבורים – וגיבורי שלום הם פושעים

  -בפתיח ההספד לאדריכל השלום. (זה שאיננו).

  ההומאז' הצנוע מייק מי ספיצ'לס. מעדיף לגגל על הפיצ'ס.

  אהבתי

 5. סטיל too הגיב:

  "פעם הבא שגברים חושקים בנשים עם סטילטו…עם כלי הנשק הזה".
  אנחנו גברים שחושקים בנועה הנווטת ,"המאומצת מפרו", כתבה נפלאה ומרגשת(ענת מידן ידיעות) עם כלי הנשק שלה….
  איזה יופי של סיפור,גנטיקה,חינוך,עוני…:"אינדיאנית טייסת".

  אהבתי

 6. חמי צר מח הגיב:

  מי ינחש למה השיר הזה היום?
  נו?

  אהבתי

 7. צל"ש הגיב:

  "ומזווית האמת בפרסום: חנות הספרים של איתמר לוי "
  יפואית! יפה יפה!
  ד"א נזכרת (נוסף לזכרונותיך) בסדרה שלו בגל"ץ 841 זצ"ל? סיפור בהמשכים על האוטובוס?

  אהבתי

 8. שועלן הגיב:

  37. החומוס הכי טוב: חומוס פול עיסא

  אפשר חוות דעת שטוטית?

  אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   אמנם לא עכואי אבל מנסיוני הדל כל החומוסים שם טעימים (ולא רק בעיר העתיקה אלא בכלל הגזרה, עד כפר יאסיף). פשוט החבר'ה לייצים בתל-אביב עושים תחרות מי יזרוק שם שאינו 'סעיד'

   אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    בעיקרון קפטיין אתה צודק.
    הגליל-המערבי = הפרובאנס של החומוס או הטוסקנה
    תלוי איזה אוכל אתם אוהבים צרפתי או איטלקי:)
    למעשה בעכו גם במסעדות שאינן חומוסיות, אלא מסעדות על האש ודגים
    יש חומוס טוב.
    בחודש-חודשיים האחרונים יוצא לי הרבה להגיע לחומוסייה במתחם
    קיבוץ "עין-המפרץ" מול איצטדיון הפועל עכו.
    זו חומוסייה מצויינה עם סלט מצויין ועוד מיני סלטים.
    לאוהבי קוּבה-מוגש רק בשבת ממולא בבשר עם הרבה טחינה.
    (לא לגלות ל-V) על הקיר תוכלו למצוא כלי אוכל ובישול של פעם.
    וגם חבר'ה נחמדים שעובדים במקום.
    במסעדה זו צריך לתת טיפ למלצרית.
    ושוב חג שמייח לכולם.

    אהבתי

   • בורי הגיב:

    בנעורי היינו תופסים בורים בשפך של הנעמן, זה מתבצע בלילות.
    עם שחר היינו אוכלים קבוע אצל אבו חסן….
    הרוחנו כ"כ הרבה, שהיום אנחנו או אורי בורי או במערבי.
    ה"מלצרית" =שטוטית? אז אני בא לנסות.

    אהבתי

  • שטוטית הגיב:

   הוזעקתי הגעתי וזאת אחרי שניגבתי היום חומוס בשכונה:)
   מחוץ לחומות העיר העתיקה אצל אבו חסן פליט מסעדת סעיד.
   החומוס מצויין בימים שחסן לא מגזים במלח לימון. לא אוהבת את החומוס שלי חמוץ. מומלץ למעריצי רונלדו. אוהדי בארסה ומסי לא כל-כך רצויים במקום או עדיף לגלות סימפטיה לרונלדו אשר על הקיר יחד עם בעל המקום. פוטו שופ? כנראה:)
   ולשומרי כשרות: מסעדת השלום של אליהו וגרשון עם תמונת הרבי מלובביץ' על הקיר;חומוס מצויין כמו שאר המאכלים סלט טרי חתוך על המקום מעשה ידיו של אליהו להתפאר. מומלץ לחרדים, מתנחלים וכאלה שמגיעים לעכו בחופשות ובחול-המועד סוכות ולסתם אוהדי אוכל פשוט וטוב. אל תגלו שאתם שמאלנים:) סגור בפסח. גם אצל אבו-חסאן!
   חומוס פול עיסא אכן אחת החומוסיות היותר ותיקות בעכו אם לא הותיקה ביותר, האבא ייסד את המקום בזמנו היה פתוח מחמש-שש בבוקר עד חצות היום=כפי שנהוג אצל הפלחים חומוס למעשה=ארוחת-בוקר.
   האמת שנים לא הייתי שם כך שלא יכולה לדווח מה יש על הקיר
   אבל כן יכולה לדווח שבנעוריי המאוחרים היינו שכנים של המשפחה
   כן בשכונה של שופט עליון ג'ובראן. כולנו חברים.
   סעיד: אולי הייתי אצלו פעמיים שלוש בחיים שלי, החומוס של סעיד כבד מדי לטעמי כמו שלאכול אצלו=שיטת סרט נע:יושבים, אוכלים הולכים אין זמן לסבבה סבבי התסלבטות. אני כן חברה טוב של הבן שלו:מומלץ למי שצריך עורך-דין לתביעות נזיקין פתוח בימי א' – ה' כי ביום ו' אדון עו"ד הולך למלצר אצל אבא שלו. משפחה מלוכדת.
   אגב גמני לא אוכלת חומוס בפסח בכל אופן לא בחוצות העיר:)
   חג שמייח

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    תודה רבה לשטוטית על ההשקעה, אחרי שביקשתי ממנה לבוא ולענות.
    מי המגעיל/ה שהיה חייב לתת לה אצבע אדומה שנייה אחרי שהתגובה עלתה? למה לא תתחפפ/י מפה לנצח?

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    בכל פעם שזה יקרה אזכיר את הצעתי להעיף את האדומים לכל הרוחות. הם אינם משמשים להבעת דעה אלא להפלצה בלבד.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    הנה, שמעתי לעצתך. פיצוי על כינויי הגנאי משבוע שעבר. נראה מה יקרה עכשיו. אולי שני הטרולים יעופו.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    😉

    זה בסדר, ממש לא נעלבתי. רק טיפה הופתעתי.

    וזה לא בשבילי אלא לטובת הסדר הטוב ונגד האימבצילים באשר הם. מקווה שזה לא יהיה בגדר ניסוי אלא לתמיד. נזכור שגם בלי אדומים אפשר לקבל מושג על אהדת הציבור הודעה כזו או אחרת, שהרי היעדר ירוקים עושה עבודה די דומה…

    ושוב – חג שמח לכולם ובמיוחד לך.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    גיברת -את משהו מיוחד 🙂

    אם החומוס של סעיד כבד לך, אולי אנחנו צריכים להכיר אישית!

    היות וכך עלי להזהיר אותך, באמת ורפואית: בתל-אביב אסור לך לטעום, ולו כזית, מהיציקה של 'אשכרה'. משם תגיעי ישר למיון 😉

    חג שמח.

    אהבתי

 9. לחם הגיב:

  אני אוהב במיוחד את האופנה האחרונה: ליקוק וחנופה למו"לים. מצטיינים בכך כמה עיתונאים שבקיר הפייסבוק שלהם מתחנפים למו"ל שלהם בצורה מביכה. כל כך עצוב לראות עד לאן העיתונות התדרדרה, עד לעומק הלשון של עיתונאים מוחלשים, מפוחדים ואחוזי חרדה.

  אהבתי

 10. לירון הגיב:

  טוב, הכותרת של ישראל היום דווקא ברורה למי שמעודכן, אבל אני לא מקוראיו אז אני לא יכול להפריך את הטענה.

  האמריקאים צריכים לבוא בטענות לעצמם, אחרי שהותירו אותנו לחסדי הרוסים בכל העניינים האסטרטגיים. ויחד עם זאת, לא לתמוך בארה"ב בדבר כזה זו ,לכל הפחות, כפיות טובה, אבל יותר חשוב, ישראל כחלק מהעולם החופשי חייבת לעמוד בשורה הראשונה מול אלו שמאיימים עליו. כמובן, שזה רק אקט הצהרתי, כמו שכל כך אוהבים את בממשל אובמה, ולכן הייתה לנו את הפריבליגיה לברוח.
  מזל שהייתה שביתה.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   ישראל צריכה לתמוך בכנופיה האנטישמית שהשתלטה על אוקראינה?

   אהבתי

   • לירון הגיב:

    ישראל באופן כללי, צריכה להתנגד לקו שמתווה פוטין, שמחזיר את העולם למאבק בין גושים (לא בהכרח שניים). אוקראינה עצמה מעניינת כקליפת השום. ופוטין עצמו, אגב, ממש לא מאוהבנו.

    אהבתי

  • שועלן הגיב:

   אכן, מה ארה"ב מסוגלת לעשות במשבר בקרים ללא תמיכה הצהרתית מממשלת ישראל.
   מן המפורסמות הן שמשבר הטילים בקובה נפתר רק לאחר שבן גוריון גינה בחריפות את בסיס הטילים שהקים חרושצ'וב בחצר האחורית של ארה"ב.

   אהבתי

   • לירון הגיב:

    נו באמת, לא תכננתי, אבל עכשיו שאני לא יכול ממש בא לי לתת לך דיסלייק בפרצוף.

    ישראל, בהקשר הזה, חסרת משמעות, אבל כן אנחנו צריכים להיות בצד הנכון. חוצמזה, זה יותר בא להדגיש, את הכישרון הבלתי נדלה של הממשל הנוכחי להיכשל בכל פעולה בינלאומית שהוא מבצע.

    אהבתי

 11. חייל זקן הגיב:

  V, סחתיין על תוספת החישוב המסובך. זה השרת שלא אוהב טוקבקים או שמצאת שרת חכם יותר?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   בפעם הבאה שתיעלבו מכך ששאלתי אם כולם יודעים מה זה שרת, פלאגאין וזה, תיזכרו בתגובה הזו.
   זה פלאגאין של לייק/דיסלייק. שום קשר לשרת. זה תוסף לוורדפרס עצמו.

   אהבתי

 12. מציצנית הגיב:

  אז מה זה וורדפרס? סתם, רק רציתי להגיד חג שמח.
  מאחת שמעולם לא הגיבה פה, אך קוראת, לומדת ונהנית מכל פוסט שלך וכמובן מהשרשורים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s