הלו דליה

haaretz15.5.14yediot15.5.14

isra15.5.14maariv15.5.14

14.05.14 - .inddmakor15.5.14

הכותרות

בשער ידיעות יש תצלום ממש חמוד של הרה"מיהוז ביפן: הראש והראשה עם ילדות יפניות חייכניות. אבל אם הצילום של קובי גדעון ללע"מ מחמיא ונאה, הרי שכמיטב המסורת בידיעות, הוא מלווה בטקסט צולפני על שרי הממשלה שטסו לחו"ל יותר מבעבר למרות ההחלטה לצמצם את מספר הטיסות "תוך חשד לקבלת טובות הנאה", ודברי המבקר שעל נסיעות נתניהו ורעייתו יפורסם דו"ח נפרד. אז אם בדיווח של היום לא מוזכר רה"מ, למה חיברתם בין תמונתו לדיווח על השרים המצפצפים?
(בעמודים הבאים: התייחסות לטיפת חלב ולימודי המתמטיקה).

בישר"ה יש אומנם הפניית שער, אך הידיעה מופיעה בע' 5. אזכור לכך שהדו"ח על נתניהו יופיע בנפרד נמצא במשפט האחרון.

סיקור נרחב של דו"ח מבקר המדינה במארקר, מחולק לסעיפים סעיפים.
בשער הארץ: המבקר יוצא נגד יחס הממשלה למבקשי מקלט והפניה זעירה על שטיסות השרים במימון זר הוכפלו.

הראשית של מעריב: גרמניה לא תיתן לישראל הנחה על ספינות קרב.

זעם בטורקיה בגלל אסון המכרה בו נהרגו לפחות 274 בני אדם.
האסון בטורקיה הוא התמונה המרכזית בשער הארץ, והידיעה הראשית בהמבשר דווקא.

המשך המתקפה על יעלון וגנץ, היום במאמר המערכת של הארץ: מתנהגים כמו אלון חסן.

אולמרט

כמה תעלה עכשיו יצירה של עליזה אולמרט?
עו"ד הומר סימפסון גורס שהמחיר ירד כבר לפני שנים, ומספר על קבלן ש….

אלי תבור, עורך העולם הזה לשעבר כותב (אצל זאב גלילי) מה חשף על אהוד אולמרט בשנות השבעים.

השופט דוד רוזן הבהיר מפורשות למה כוונתו במילה בוגד: "הנוטל שוחד הינו בבחינת בוגד". למה מיליון אנשים לא השכילו להבין את דבריו הפשוטים ומתחילים להתפלפל על בטחון המדינה וגזר דין מוות והשפלה וזה?
(כן, גם לילך סיגן במעריב).
bogdanovich

ישר"ה Vs ידיעות

המלחמה בעיצומה. הבוקר כפולת 10-11 ובה שר השיכון אורי אריאל כתב ליו"ר הכנסת שהוא מצדד בדברי המומחה למשפט חוקתי פרופ' ברק מדינה, שהמתנגד לחוק החינמונים בתחילת השבוע.
בחלק השני של הכפולה מנתחת מירי עדן את ידיעות אתמול, מי כתב מה על המשפט. למרבה הצער היא שכחה את אריאלה רינגל-הופמן, שדעתה כדעת יגאל סרנה. משמע: לא מדובר רק בעלה תאנה אחד. זאת ועוד, ידיעות ניסה ליצור מראית עין של שוויון בדעות, וכך היו בעיתון אתמול הפניות לארבע דעות בשער: סימה קדמון ושמעון שיפר ׁ(שגזיר טורו מופיע פה) בקולות נהי נגד גזר הדין והשופט, יגאל סרנה ואריאלה רינגל-הופמן (נכון שהטור שלה מופיע בעמודי הדעות ולא בעמודי החדשות, אבל מופיע) המבסוטים.
עדן לא רק ולווטה את יום האתמול בידיעות אלא גם המשיכה בסיורה בספריית העיתונות, ומצאה כתבות תמיכה נוספות באולמרט משנים עברו.
בכפולה גם משאל עם ובו 17 משתתפים. כולם כאיש אחד נגד החוק, אבל יש חידוש מרעיש: שני ערבים משתתפים בו, אאל"ט, לראשונה בהיסטוריית משאלי העם (אם טעיתי אתקן כמובן). חוץ משני הערבים יש רק שתי נשים בקרב המשתתפים המגוונים תושבי ירושלים בירת הנצח.
israyediot15.5.14

דליה איציק

במארקר פורסמו אתמול כל משרותיה של דליה איציק, פוליטיקאית לשעבר. האישה מקומבנת היטב, הסתדרה פיקס, ומרוויחה הון מכל מיני חלקיקי משרה שליקטה מפה ומשם.
יש דבר מה פלילי בעיסוקיה? קמצוץ? רמז? פגעה במישהו? אז אתם לא אוהבים אותה. אז הייתה פוליטיקאית גרועה. אז היא עובדת אצל טייקונים, נו ו? היא לא רוצה להתנדב בגינת לוינסקי ובעמותת על"ם. מה תעשו לה?
כמעט 500 תגובות בינתיים לכתבה של שרון שפורר.
בידיעות מוזכר שמבקר המדינה מביא לדוגמה את מאיר שטרית ואיציק שצירפו את בני הזוג שלהם לנסיעות. איציק מסרה בתגובה שלא היו כללים ברורים ומנחים.

המירוץ לנשיאות

בישר"ה אין שום רמז לכך שנתניהו רוצה/רצה לבטל/ לדחות את המירוץ לנשיאות. ממש לא. יש ידיעה תמימה על שסילבן שלום מחכה לנתניהו, ועל סטטוס שג'ודי נמ"ש העלתה ומחקה, וכן על סרטון המשמיץ את רובי ריבלין שנשלח אתמול אנונימית במייל לח"כים.
דיווחים על נסיונות דחייה או ביטול נשמעו כמה פעמים בעיתון. קחו למשל את דף המסרים של מתי טוכפלד מסוף מרץ.
לפני יומיים: "מקורבי נתניהו מעריכים: רוב השרים בעד דחייה של הבחירות לנשיאות" (באותו יום אמר פרס שלא יישאר יום אחד נוסף בתפקיד). ב-11 במאי: נתניהו שוקל חוק בזק.

בידיעות, ע' 8, הכותרת היא "דרוש: מועמד" | "אחרי שלא הצליח לדחות את הבחירות לנשיאות מחפש נתניהו מועמד חיצוני"
ידיעות מזכיר מה קרה בין ריבלין לנתניהו: "מאז שריבלין עקץ את רה"מ ורעייתו, ואמר 'אצלי אישתי לא מחליטה', הוא נשרף אצל משפחת נתניהו", הסבירו בכירים במפלגה. ובהמשך, על סילבן שלום: "גם הוא, כמו ריבלין, אינו זוכה לאהדה או לתמיכה מצד בנימין ושרה נתניהו".

זוהי יפו

בוואלה רכב (תודה ליון) התפרסמה כתבה לא חתומה (מפחדים?) על שיקגו של יפו: פרעות בכבישים, אין חוקים, אין שומרים, אין קנסות ועוד זוועות.
משטרת יפו ועיריית תל אביב מכחישות את כל הנטען. מהמשטרה מבקשים ברוב חוצפה להתקשר אליהם בעת ביצוע העבירה.
כל אוויל יודע כמה מסובך להשיג את המשטרה בטלפון וכמה זה לא יעיל, ואילו פרטים בלתי אפשריים יידרש המתלונן לתת כדי שמישהו יתייחס לנאמר.
עניין נוסף אליו לא התייחסו כלל בכתבה הוא מדרון יפו היפהפה. במדרון דוהרים קטנועים בלי הכרה, וכמובן שהכניסה לקטנועים שם אסורה. אני מהמרת שחלק גדול מהרוכבים בניגוד לכל חוק ודין נטולי רשיון. ברור שחלק מהסתומים רוכבים בלי קסדה. מילא הם, שימותו לאלתר, אלא שהם מסכנים מאות הולכי רגל, וכן ילדים ותינוקות שהוריהם חושבים משומה שהטיילת היא מרחב בטוח לפעוטות להשתובב ולהסתובב.
לפני כשנתיים או משהו כזה ראיתי פעם או פעמיים חבורת שוטרים עטויי אפודים מגיעה למדרון לסיבוב דאווין עם אופניים או סקטים או סאגוויי. החבורה נעלמה כלעומת שבאה אחרי חצי שעה, והיום אין אפילו קמצוץ שוטר או שוטרת במדרון אף פעם. נניח אני רואה את אחד מחסרי המוח האלו שועט במדרון. מה אעשה? אתקשר למשטרה? הרי שנייה לאחר מכן הוא כבר לא יהיה שם, ותוכלו לשער שתיאור נ.צ לאורך טיילת של כמה קילומטרים הוא בלתי אפשרי בכל מקרה. בקיצור, מרחב יפתח מוזמן להיכנס לשטח ההפקר הזה לאלתר, לפני ההרוג הראשון. כבר כמה שנים, מיום פתיחת המדרון שהאזור נטוש לחלוטין מכל איש חוק שהוא.

ואם כבר אני בענייני רכב, יוסי קליין זועם על רוכבי האופניים על המדרכות בתל אביב.

משתכשכים בביצה

למה פוטרה ג'יל אברמסון, עורכת הטיימס.
רמז: money talk woman walk
בהארץ עוד לא ממש התעדכנו, אך מוסיפים פה את התפטרות עורכת לה מונד, נטלי נוגאירד.

חמש התמונות המהממות של ג'יי זי וסולאנג' (אל תוותרו על הקישור הזה למרות שבא לכם) שאתם חייבים לראות.

כך הצהיבה התקשורת החרדית (מעריב).

TV

לפני כמה שבועות ניסיתי להבין למה לא התפרסמה ביקורת טלוויזיה בידיעות בימים שאחרי תחקיר קק"ל והראיון עם רקפת רוסק עמינח. מסקנתי הזמנית אחרי הנזיפה הייתה שאולי ידיעות החליט לוותר על ביקורת טלוויזיה בימי חמישי, ואך צירוף מקרים היה זה שזה קרה אחרי שתי תוכניות חשובות, אבל מסקנה זו הופרכה היום, יום חמישי, כשמפורסמת ביקורת על האח הגדול. קבוצת ידיעות וקשת כידוע מתחרות ועוינות. לא כמו היחסים בין ידיעות לישר"ה, ובכ"ז. ובכן, עינב שיף חזר לכתוב בימי חמישי ומכסח את האח.
ישר"ה, אסף שלונסקי, משלים עם מר גורלו ("אורטל הצעירה האתיופית"? אולי אורטל גושן? אולי היא לא אתיופית אלא ממוצא אתיופי? ומה עם אורטל 2, היא אורטל בן דיין, לא שווה להזכיר?)
מיה סלע בהארץ: אנחנו באמת פתטים. הביקורת היא מהכתבות הנקראות באתר. הכי נקראת: היוזמה להצלת הדיסקים.
בוואלה! כותבים על האח רחלי רוטנר ואביעד קדרון, עורך התרבות, או הבלוגר צפניה.

אסון כבד: התאבד במאי מחפשים את שוגרמן, זוכה האוסקר, מליק בנג'לול.
אתר הסרט.
וסרט דוקומנטרי קודם על שוגרמן מ-1998.
Dead Men Don't Tour – Rodriguez in South Africa

לפני פיזור

תודה רבה לתומכי הבלוג ויאללה ביי.

baloons

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

36 תגובות על הלו דליה

 1. צביקה הגיב:

  מירי עדן אותרה בסוף? מישהו מכיר אותה? מסקרן כמו התמונות של ג'יי-זי והבחורה.

  אהבתי

 2. לחם הגיב:

  הראשית של מעריב מגיעה מחברה ביטחונית שמתחרה בגרמניה ומנסה למכור לישראל ספינות מדרום קוריאה. מביך לראות שמעריב נותן יד למאבק בין חברות ביטחוניות ואף נוקט עמדה. כסגן אלוף בדימוס הייתי מציע לעיתון ולבן כספית לא להיכנס למאבקים האלה. שניים רבים והשלישי אוכל אותה.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   עוד יכתבו במגזין ליברל: רן אדליסט, רונית ורדי, נינו אבסדזה, נדב איל, נדב פרי, אודי סגל, דנה ויס, עמית סגל, ירון טן ברינק, צביקה האוזר, אסי שריב, דני איילון, ראודור בנזימן, בעז גאון, הדס ריבק, דורון פישלר, יאיר רוה, גדי להב, רוגל אלפר, שי גולדן, יובל נתן, אמנון לוי ורינו צרור.

   לחם, מה הצפי שלך?

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   למה לא בונים בארץ?

   אהבתי

 3. חייל זקן הגיב:

  למה פוטרה ג’יל אברמסון, עורכת הטיימס.

  V, למה שלא תגישי מועמדות למשרה הזו? מעשה זה יאפשר לך להוסיף לקו"ח שלך שכמעט מונית למשרה הנחשקת. בקרב עיתונאי ארצנו כמעט שקול לדבר כשלעצמו והוא סגולה למצויינות.

  אהבתי

 4. נירית הגיב:

  הנה קריאה שתפתח לכם ת'עיניים לגבי העתיד הקרוב. תשכחו מהפרטיות, הולכים לזרוק אותה לפח… הרכב ידע עליכם הכל, כשתעברו במסדרונות בסופר תקבלו הודעות לנייד עם הטבות המותאמות למי שאתם, המלון שבו תתארחו יינתח את כל ההיסטוריה שלכם ואיפה אתם יושבים בדיוק עכשיו – כדי לספק לכם את האוכל שאתם אוהבים (עוד לפני שביקשתם אותו), ואיך מקבלים מקום בטיסה הבאה, כשהנוכחית מבוטלת ושאר הנוסעים עוד לא מודעים לזה (אבל בעזרת אפליקציה די פולשנית אתם כבר כמה צעדים לפניהם). אז התמורה כדאית? זה בעיני המתבונן…
  מפגש בגוגל קמפוס: רוברט סקובל על הטכנולוגיות שתחסלנה את הפרטיות
  ועוד מהכתבה: הבלוגר הטכנולוגי רואה חשיבות בפסק הדין האירופאי ביחס למחיקת מידע מהרשת, כי יש פוסט ישן עליו (שמייקל ארינגטון מטקראנץ' פרסם) בו הוא מתועד שיכור במסיבה עם פאה כשגבר מנשק אותו. זה יהיה קיים ברשת לעד…

  אהבתי

  • עורכי מדורי הטכנולוגיה בציון יסקרו כל שמוקפון ויתרגשו כמו תיכוניסטיות מ"תמונות שהודלפו" מהדגם הבא. חייבים, מדובר בתוכן שיאפשר מינוף מודעות ותוכן שיווקי. בני 15 קוראים בשקיקה וההורים קונים. סיקור הדורסנות של גוגל ומה עוללה לפרטיות וזכויות יוצרים עלול להשפיע על ההכנסות מפרסום Adsense ומי יודע אם ומתי וחוצמזה, מי מתעסק? (לא ראיתי, שמעתי). כלבי השמירה הטכנולוגיים החליפו צד. לא שופט אותם, מצייין עובדה.

   נשארנו עם הארגונים והנאורים שמחוייבים לאג'נדה סובייטית ויתמקדו בעלילות ה- NSA והסנואדן. מי יספר לציבור על האסון המתמשך ומי מהכתבים זוכר את Don't be evil?. אפחד, נאדה.

   טריוויה לבעלי כנף:
   נניח שאיש סיסטם יושב באירלנד מעוניין ביעדי התיירות, מיקום נוכחי ותכתובות הג'ימייל שלכם.
   מה מונע ממנו לקבל את המידע?
   מה מונע ממנו להשתמש בו?
   מדוע Google Play מאפשרת למפתחי אפליקציות לבקש מהמשתמשים אישור לנתונים לא רלוונטיים לשימוש?

   הגענו למצב שתאגיד שמשווק מערכת הפעלה, דפדפן, מנוע חיפוש, תיבת דואר, טלפון ומכשיר GPS נראה לכולם שפוי ורצוי בתואנת חינם.

   נשלח מהסנדל התנכ"י שלי

   אהבתי

 5. מיצבשת הגיב:

  שוחחתי בשבוע שעבר עם שני מתנדבים במשטרה בדיוק בנושא דיווח על עבירת תנועה על ידי אזרח הם מצביעים על בעיה "פשוטה" בגללה המשטרה עושה הכל כדי לא לקבל דיווחים על עבירות תנועה מאזרחים.
  כאשר אזרח מתלונן על עבירת תנועה הוא צריך בסופו של דבר להגיע לבית משפט ולהעיד בנדון. גם אם אותו אזרח יבוא להעיד אחרי שנה ויותר וגם אם יזכור את פרטי המקרה לא בטוח שהשופט יאמין לו.
  בקיצור אולי סרט ממצלמה שיש בה גם GPS וגם חותמת זמן מספיק "חזק" כדי שהמשטרה תגיש תביעה נגד נהג משתולל. אז תקני "גו פרו" ותתחילי לתעד

  אהבתי

  • המשטרה לא רוצה לטפל בתחומים מסויימים וזה ברור וצורם. יש לי חבר שמתנדב בסיירת הרכובה של משטרת התנועה. מגיעים לכל מיני מקומות ואירועים מנכונות ורצון טוב. משער שלא מקבלים אפילו החזר על הדלק. טוען שנשלחים לרח' יפת בתדירות של אחת לרבעון בערך. עניין של כמה שעות למשמרת. לא יודע אם יש רחוב ראשי שמספר העבירות בו גבוה יותר. אג'נדה שמסומנת מלמעלה. אם "תג מחיר" זה טרור ואולפן שקוף אז אפשר להכיל בריונות המגזר על הכביש ולמלמל לציבור משהו על כוח אדם ותקציב.

   שנות התשעים, קיץ, לכיוון לת"א על יפת. חבר על מוטוגוצי לריו ואגזוז שופוני מקבל נגיחה קלה מנהג שוויתר על הוינקר. הקסדה נשלפת (מרוקאי) הגג מתעקם ברעש גדול, מרים ג'ק וממשיכים. אותו קיץ אחר הצהריים היונה על סוזוקו מזמזם בפסטורליה לתוך הקסדה בהילוך שני מבחין בעיני הנץ בכתם שמן מכוער על פסי חציה לבנים. בדיוק בעיקול שמסיים את יפת. האספלט גלי ובמראה נהגת צמודה לי לתחת, פאקינג פאניקה. מאט ומסמן עם היד לאחור. מסמן וביד השניה מחזיק קלאץ' ממשיך בסיבוב ישר ונמרח הצידה כצפוי ב-0 קמ"ש. הנהגת נועלת מחליקה ועוצרת את והפגוש 10 ס"מ מהקסדה.
   סיוט מרח' יפת.

   אהבתי

 6. captain beefheart הגיב:

  את השער של מעריב עושים עכשיו ב-WORD? ככה זה נראה…

  אהבתי

 7. captain beefheart הגיב:

  ברור שאין "מירי עדן".

  הבלוג הזה יכול להיות הפלטפורמה האידאלית להציק להם בעניין על בסיס יומיומי.

  אשתדל להרים תרומה צנועה בנושא. אי"ה ויימצא זמן, כבר בסופ"ש הקרוב.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אני בהחלט מזכירה את מפעלות מירי עדן על בסיס יומי.
   לא כיחדתי יום.
   תוספת: יש עיתונאי שדיבר איתה. כלומר: היא קיימת.

   אהבתי

 8. העיתון לחרמנים חושבים
  ממשיך במגמה.
  המנויים מוזמנים לשלוח רעיונות לאייטמים כדי להקל על שילוב ציצקלעך בטיזרים לצד אמירות אוטו-אנטישמיות.
  ארגוני זכויות האדם מדווחים על עינוי אירוטי במתקני השב"כ.
  את הסקס הכי טוב חוויתי באשוויץ.
  קצינה וג'נטלמנית- עדותה של נימפונית ששירתה מג"ב.
  הקשר היהודי- ערביה התלוננה על קצין שכפת אותה ולא שלח ידיים.

  למי למי
  למי למי
  יש יותר כבוד?

  אהבתי

 9. הומר סימפסון הגיב:

  המאמר של שפורר הוא חשוב שכן דליה איציק מועסקת בהווה אצל הטייקונים לא בשל כישוריה העסקיים (המשובחים כשלעצמם) אלא בשל קשריה בעבר וקשריה בעתיד.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   וזה שונה מהתנהלות שאר העולם ב—?

   אהבתי

   • הומר סימפסון הגיב:

    לרוב אני מועסקים לפי כישוריהם וגם מי שמועסק לפי קשריו בדרך כלל נאלץ לתרום שעות לתועלת החברה בה הוא מועסק.
    דליה איציק תורמת אך ורק את שמה. כאשר איציק מנסה לרוץ לנשיאות ראוי לזכור מהי היא עושה כיום ואת מי בכוונתה לשרת בעתיד.
    ידע כל אזרח כי אין מתנות חינם.

    אהבתי

   • אני הגיב:

    נכון, אין שום בעיה עם זה ולכן גם נוחי דנקנר הוא מועמד ראוי לנשיאות (אם היה מעמיד את עצמו לבחירה).

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    תסביר/י בבקשה את מקור ההשוואה בין נוחי לדליה. מה החוט המקשר? איזה פעולות דומות הם עשו?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    התשובה "כך עושים כולם" אינה משחקת
    בבית דין או כאשר תופסים גנב בלילה בכפר.
    כרגע דנים בדליה שכותבים כאן שלמו לה
    משכורת ומשלמים לה גימלה עבור דבר מה
    והיא חייבת להם. אם בעסק פרטי הזמן
    שנועד לשרת את משלמי משכורת מוקדש
    לצבור זכויות אצל לקוחות נבחרים זה עשוי
    להגרר למעשים פליליים. הפרת אמונים?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא דיברתי על לעבור על החוק. בבקשה לא להכניס לי מילים לפה.
    מאיפה הביטחון המופלג שלכם מה איציק עושה או לא עושה בעבודתה?
    מה עשה גבי אשכנזי, בעל הכשרה כרמטכ"ל כיו"ר חברת חיפושי הנפט שמן?
    חצי מיליארד שקל נמחקו והוא התפטר. מישהו צייץ? אז אתם מתלוננים על איציק, שעוד לא ברור לי לאיזה נזקים היא גרמה ומה היא מבצעת בעבודתה

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    היא אמרה "מה אתה רוצה? שאני אעבוד אצל עניים"
    מכל בחינה זו תשובה רעה, מתנשאת, חצופה.
    על הגב של מצביעי מפלגותיה היא כבר כאן והעניים שם

    באשר למה שהיא עושה בדירקטוריון? איני יודע וגם
    את לא יודעת. זה מצוי בפרוטוכולים של ישיבות
    הדירקטוריון התשובה שלה לעיתונאי הייתה צריכה
    להבהיר זאת. התגבות שלה לא עזרו לשכנע בתרומתה
    לדירקטוריונים בהם היא חברה.

    באשר לאשכנזי אם כל פעם שמבקרים איש ציבור
    התשובה לביקורת תהיה הזכרה של איש ציבור אחר
    שכביכול עשה רע. לא נגיע לשום מקום. כפי שאמרתי
    במוסדות בהם נעשים בירורים פורמליים התגובה
    "כולם כך" או "מה אני לעומת ההוא" אינה נחשבת.

    סליחה בעלת הבית את יודעת ומכירה מה היה חלקו
    של גבי אשכנזי במה שאתה מיחסת לו? פחות ממה
    ששנינו יודעים על הכישורים הארגוניים והטכניים של
    דליה.

    אם נשמעתי חצוף אני מתנצל זה העסק שלך ואני
    מכבד כל יזם ומנהל בעולם של טפילים.

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   גם האמירה של בעלת הבית בעייתית
   "היא לא רוצה להתנדב בגינת לוינסקי ובעמותת על”ם. מה תעשו לה"
   מדינה או חברה או ארגון שהמצויים בו חיים את הסיסמה: "ככה בא לי
   מה תעשה לי" יימוט, במוקדם או במאוחר. גם משום שכאשר אזרחים יתחילו ל"עשות" דברים לפוליטיקאים נוכלים יהיה רע. היו מקומות שבהם אחרי מפלה צבאית החפש"ים שנותרו דפקו לכתפי קצינים במסמרים – ארוכים – את הכתפות זו הייתה רק התחלת העשייה של הקצינים. סוריה ועירק הנם דוגמה לחברות בהן "נעשים" דברים.

   השאלה היא מה היא, דליה עושה. מה היא עושה לאלו ועבור אלו שבחרו בה ומשלמים לה משכורת וגימלה בכדי שתדאג לכלל. אני חוזר מה היא עושה. לא מה אני או אנחנו עושים.

   לי למשל ברור שבישראל אצל כמה חברי כנסת ואצל פקידי ממשל
   בכירים השרות בכנסת ובממשל הנו דרך לצבור זכויות אצל העילית
   הכלכלית. לפעמים קונים מהם ציורי ברושים ולפעמים נותנים להם רשיונות בנין מפליגים או קילומטרים של חוף. הפתרון ברמה האישית הנו הגירה וזה כבר נע. השופט רוזן הראה שיש מי שיכול לעשות ועושה. כאן לעיתונות תפקיד חשוב. חוץ מזה אסור שהאח יאיר לפיד
   יכהן כח"כ בכנסת הבאה ויש עוד כאלו.

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    אני מתפלאת שעוד לא נבחרת למזכיר קיבוץ פתח תקווה.
    כו-לם תורמים לציבור? כל בעלי המשרות מעוררות הקנאה?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    פ"ת אינה קיבוץ והעולם אינו חבורת נוכלים
    אבל גם אין מקום בו כולם ישרים והגונים כל
    הזמן. בחברות שונות יש מדדים שונים
    ליושר,הגינות, נאמנות, ומסירות, וגם למשל,
    כפי שקרה השבוע בגידה. בכל החברות
    הללו יש מאבק מתמיד לעמוד בסטנרטים
    שהחברה הציבה לעצמה. לזה קראו פעם
    "חזון". בלי חזון חברות מתנוונות. "חזון"
    אחר, ויש כאלו, יכול להביא חברה לאסון
    הירושימה היא דגם לכך. פחות דרמתי
    למשל נורווגי אחד בשם טריגוה לרסן
    מצא עצמו במזה"ת כי לא עמד בסטנדרטים
    של ארצו. בחברות שאני רוצה לחיות
    בהן וממליץ לחיות בהן ואני לא היחיד
    המעשה של דליה מגונה. אני רוצה
    וממליץ לחברה הישראלית לאמץ
    התנהגויות של חברות "טובות".
    "טוב" זה מדד ההגירה. לא שמעתי
    על אפריקאים המתגנבים לאירן או
    קובה. זו דעתי ובמקרה זה איני
    יחיד.

    אהבתי

 10. אני הגיב:

  החוט המקשר הוא העולם הזה של בעלי הון שיש להם הרבה כסף פנוי והם מפזרים אותו על עמותות למיניהם שמשמשות להאדיר את שמם, לפרנס את מקורביהם בשכר נאה מאד (לעומת המאמץ הנדרש מהם) וליצור פוטנציאל לקשרים – בהווה (כי לדליה יש הרבה חברים טובים שם) ובעתיד – בשלטון.

  ודירקטוריון של חברה של בעל הון זה משהו דומה.

  הריח שנודף מזה – זו הבעיה. הכספים שהיא שמקבלת תמורת העבודה "הקשה". בזמן שקרוב ל-50 אחוז מהשכירים משתכרים פחות מ-6000 ש' בחודש.

  גם נחמה רונן המוזכרת שם, התברגה יפה מאד לעולם העמותות הזה.

  וד"א, "להגנתה" של איציק אומר שאם מסכמים את כל הסכומים שדליה איציק מקבצת הם לא מאד מופרזים. סד"ג של מהנדס מנוסה בהיי-טק. היא צריכה להתפרנס ואת זה היא עושה בעזרת הקשרים שלה.

  ריח לא טוב של פוליטיזציה וקשרי הון-שלטון.

  מהבחינה הזו גם חלק (רוב) הפוליטיקאים שמועמדים לנשיאות, לטעמי, גם הם לא ראויים.

  אהבתי

  • אני הגיב:

   ולא נשכך גם עניין שיפוץ הדירה שלה, על חשבון תקציב יו"ר הכנסת (כשהיא הייתה) כי היא הקריבה את עצמה, חסכה למדינה כשויתרה על דירת שרד שמגיעה ליושב-ראש הכנסת והשתמשה בדירה שלה במקום.

   אהבתי

   • ברטה הגיב:

    החליפה רק בלטות. זאת קטנוניות. זכור לי שטפלו על דרעי שהוא עשיר כקורח רק כי התקין באמבטיה ג'קוזי מצ'וקמק.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    בהנחה שברטה רצינית. שיטת הגחי גיחי ננקטה
    גם במשפט אולמרט וגם הליצן עם החולצה האדומה
    דחף לשון רק בצחוק והבדיחות של קצב היו ממש
    שוס, אוי איזה סתנדאפיסט הלך לאיבוד.
    גם המספרים שרצים במשפט של אולמרט לא
    בדיוק מסתדרים ולא כאן המקום לדון בכך. בקיצור
    הסכומים שמדובר בהם הם אפסיים לעומת
    הכספים שהתסתובבו בפרויקט הולי לנד. לופליאנסקי
    בכלל דרש העברת כספים ליד שרה. גם במשפט
    דרעי היה איזה סיפור משונה על הורים מאמצים
    ומוות לא ברור. הבעיה אינה ז'קוזי ראה שיטת הגחי
    גיחי ולא מה דרעי עשה אלא שגנב שפוט שלעולם לא
    יקבל משרה בשום מוסד כספי מצביע על תקציב
    מדינת ישראל.

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    בנושא ההורים המאמצים היה סיפור אחר, כשהאם המאמצת בצירוף מקרים נדירנדרסה בניו יורק בדיוק כשרצו לחקור אותה אם העניקה להם כספים (בדומה לעד של ליברמן בקפריסין.) אבל ה "ג'קוזי "היה אמבטיה רגילה עם ברזים בחדר האמבטיה הקטן שבביתו, לא מטוס ולא ארמון.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    מצידי שיתרחץ בדלי וסחבה או בכלל לא.
    סוג דיון זה מסיט את העניין.בית משפט
    ישראלי קבע שהוא גנב. קביעה כזו מונעת
    מאדם לעבוד בכל בנק נורמלי. גם אחרי
    שיצא מהכלא. הוא משתתף בקביעת
    תקציב המדינה

    אהבתי

 11. ירמיהו הגיב:

  לא שלא מבינים את השופט רוזן לגבי "בוגד" אלא לא מסכימים על השימוש במילה. רטוריקה נואלת ומכוערת, לדעתי מצד השופט.

  אם נקבל את גישתו של מר דוד רוזן, אז דוד רוזן הוא בוגד באמון שניתן לו כשופט להתייחס באופן הולם למורשעים בעבירות על ידו.

  אבל, היות ואני לא מקבל את גישתו, אז אני לא אגיד את זה.

  מסכים עם התזה המרכזית של לילך סיגן.

  אהבתי

 12. ברטה הגיב:

  בסקירת העיתונים בע. השביעית כתב אורן פרסיקו

  גם הבוקר מוקדשת כפולת עמודים למלחמת "ישראל היום" בהצעת החוק שיחייב אותו לגבות כסף עבור גליונותיו. העיתונאית מירי עדן מוולווטת את גליון "ידיעות אחרונות" של אתמול, והכתבים גדעון אלון ומתי טוכפלד מדווחים …..

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s