עד פופ

isra25.5.14yediot25.5.14

haaretz25.5.14makor25.5.14

24.05.14.indd

הכותרות

שלושה הרוגים, שני הרוגים או ארבעה במוזיאון היהודי בבריסל, כך טוענים עיתוני הבוקר.
שניים מארבעת ההרוגים, כך הבוקר, הם זוג ישראלי מתל אביב.

גם בידיעות וגם בישר"ה מברכים את האפיפיור בלטינית לקראת בואו. בישר"ה בשער, בידיעות בע' 4.
בהארץ לא מברכים אותו בלטינית. רק את אובמה בירכו באנגלית בבחירות הראשונות.
"היום אחר הצהריים יגיע האפיפיור לישראל", כך בידיעות.
בישר"ה מעדכנים הבוקר:

סמוך לשעה 9:00 בבוקר נחת מסוקו של האפיפיור שהגיע מירדן במנחת הסמוך למחנה הפליטים דהיישה בבית לחם. בשעה 11:00 יקיים מיסה המונית בכנסיית המולד.

גם גבי גולדמן מפרטת בפייסבוק:

לידיעת כלי התקשורת הישראלים שמסקרים את ביקור האפיפיור ש"יגיע היום ב-16:30 לירושלים": הוא כבר כאן. ברגעים אלה ממש הוא בבית לחם, בדרך לבקר במקום בו ישו (איזה אחד שבערך שליש מאוכלוסיית העולם מחבבים אותו) נולד, ואחר כך לערוך מיסה קטנה עם כמה אלפי משתתפים. בסוף ביקורו בבית לחם הוא יעלה על מסוק שייקח אותו לנתב"ג, שם יתקבל בטקס רב רושם, משל הרגע נחת מהמטוס מרומא. ורק אז השיירה שלו תצא לכיוון ירושלים. סתם זורקת פה עובדות, כדי שנזכור ש"אנחנו העולם" היה שיר שהוקלט ב-1985, ותו לא. ועוד עובדה קטנה לסיום: בית לחם היא עשר דקות נסיעה מירושלים. כולל פקקים.

אז ככה: גם בידיעות ום בישר"ה וגם בהארץ כתוב שהאפיפיור הגיע אתמול לירדן, הבוקר ייפגש עם אבו מאזן בבית לחם, ואחה"צ יגיע משם לנתב"ג. לא הבנתי למה. כדי להגיע לפה כאילו מהדלת הקדמית? למה הוא צריך לנסוע מבית לחם לנתב"ג?
בינתיים הוא אמר שצריך לשים קץ לסכסוך. האיש גאון.

חייבת לציין: השילוב הנורא של יריות במוזיאון היהודי בבריסל עם ארבעה הרוגים + הביקור של הפופ בישראל, יוצר תמהיל חזק ודרמטי בעיתוני היום.

ידיעות (12):

נתניהו: לא פוסל צעדים חד-צדדיים | נתניהו רמז בראיון שהוא שוקל נסיגה בגדה אך מלשכתו מיהרו להבהיר: לא מדובר בפינוי התנחלויות

כותרת דומה בישר"ה:

"צעדים חד־צדדיים? הרעיון הזה הולך וצובר תאוצה"
רה"מ בראיון לסוכנות בלומברג: "עשינו הקפאה, שחררנו רוצחים, ומה אבו מאזן עשה? כלום" • בירושלים הבהירו: "הצעדים המדוברים אינם כוללים פינוי יישובים"

בן כספית במעריב: נתניהו נלחם על חייו הפוליטיים.

יואב יצחק טוען שבניגוד לכל גיוסי הסו"ש, ולמה שכתבה סימה קדמון, הסיבה שנתניהו לא תומך בסילבן שלום לנשיאות היא ייעוץ משפטי שקיבל, כי התיק שלו עדיין פתוח למעשה.

על פי מודעה בשער הארץ אני רואה שקבוצת ישראלים מציעה את פרופ' משה ארנס לנשיאות.
אלוהים, או נציגו בלבן שהגיע עד הלום, יודעים מהי "האגודה החדשה לעתיד טוב יותר", החתומה על המודעה.

18 חקירות על מות פלסטינים בשנתיים – רק שלוש הושלמו (גילי כהן, הארץ).

…כחמישה נמצאים על סף הכרעה, זאת לאחר שחקירת המשטרה הצבאית הסתיימה וממצאיה הועברו לחוות דעת של הפרקליטות הצבאית.  בפרקליטות הצבאית טוענים כי לא אחת הם נתקלים בחוסר שיתוף פעולה מצד פלסטינים המעורבים בתקריות. בחלק מהמקרים מדובר בפלסטינים המסרבים להעיד בגלל שלקחו חלק בעימותים, או בקשיים בהעברת חלק מהראיות החשובות לביסוס הממצאים. כך, למשל, מציין עובד בפרקליטות כי לעתים הרשות הפלסטינית מסרבת להעביר קליעים לישראל, אלא שולחת אותם לירדן – ואלו לא מועברים לידי מצ"ח. לדבריו, גם ניסיון להביא לשיתוף פעולה מצד משרד המשפטים והמינהל האזרחי בעניין לא הביא בהכרח לתוצאות. עוד מוסיפים בפרקליטות כי לעתים, בעת שחזור תקריות שהביאו למקרי מוות, מתפתח במקום עימות נוסף, והדבר כבר הביא להפסקת שחזור של אחד מהמקרים.

טבעוני ת"א בפעילויות תג מחיר.

אומרים לך לא לרדת מהמיטה, מה את יורדת?
אישה בעת צירים ירדה מהמיטה, התינוקת החליקה מתוכה החוצה, נפלה על הרצפה וסדקה את הגולגולת.
האישה מאשימה את בית החולים זיו.

ישר"ה Vs ידיעות

המסע נמשך. היום כותב חזי שטרנליכט, וגם הוא חוזר על כל הטיעונים שכבר נשמעו וגם מתבכיין. יואו, כמה אפשר?

הנה כמה משפטי מפתח שאפשר לשנן.

אמש בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 זכינו שוב להבהרות המלומדות של ח"כ איתן כבל שאינו רוצה לסגור את העיתון הזה. רק לחייב אותו לפעול בתשלום. אני גם לא רוצה לדרוש מקוקה קולה להפסיק לייצר את המשקה שלה, רק שתפסיק לשים בו גזים. כי זה מקפח את האוויר שמסביב.
[…]
גם ספרים חולקו בעבר בחינם. אפילו ספרים עבי כרס, של דפי זהב. זוכרים אותם? הם חולקו והיו פופולריים וגבו תשלום מפרסומות של בעלי מקצוע. האינטרנט הפך את המודל החינמי הזה לפחות מוצלח ולפחות מעודכן, ובכלל, הציבור הפסיק לצרוך אותם כי הסלולאריים לא מצריכים היום שינון או שימוש במספרים.

במקום בו ממשילים את ההצעה למכירת ישר"ה לדרישה להוציא מהקולה את הגזים, גם דפי זהב לספר ייחשב.

isralaw25.5.14
היום רק עמוד אחד, עם הפניית שער קטנטונת ומייבבת, וחמישה מתושבי תל אביב שכמובן מתנגדים לחוק.

פוסט מורטם

תהיתי אתמול מה בעניין העיתונאים מהארץ שקיבלו טיפול אקסטרה מגבי ברבש, כמו שציין בכתבה.
בתגובה כתב אחי לוב שגדעון לוי הוא אחד מהם. אז שאלתי את לוי האומנם, וכה ענה:

כשחליתי הייתי עיתונאי חסר חשיבות וזכיתי ליחס מסור (שלעולם לא אשכח אותו) כמו חולים רבים אחרים. האשפוז בהולנד בכלל לא קשור לאיכילוב.

חלי גולדנברג על תערוכת הצילום שלה.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

מרב זקס-פורטל על ספרון התזונה הבריאה של קופ"ח מאוחדת הטעון באמירות שוביניסטיות לרוב.
מרב ניסתה לדבר עם הדיאטנית, המחברת של הספרון, אך זכתה לשטיפה.

לפני פיזור

תנובת הסו"ש:
הקליע שיכריע
אצבעות שחורות

קרלה ברוני בישראל. הערב ב-21:00 ההופעה שלה בהבימה. הנשיא לשעבר, סרקוזי, איתה.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

37 תגובות על עד פופ

 1. טופרט הגיב:

  ברכות לפרופ' דן שכטמן שהצליח לגייס את 10 החתימות הדרושות להצגת מועמדותו לתפקיד נשיא המדינה. ידוע שחתימה ממליצה אינה מחייבת את החותם/מת להצביע עבורו שכן ההצבעה עצמה היא סודית.

  יש לקוות, הלוואי, ששכטמן יצליח לעבור לסיבוב השני מה שעשוי להביא לבחירתו כי הוא לא "נהנה" משונאים פוליטיים. בחירתו גם עשוייה להבטיח את סגירת העניין הנקרא נשיא המדינה, בתום כהונתו, שכן זה יכאב לפוליטיקאים לדעת שלא אחד מהם נבחר.

  אהבתי

 2. ברטה הגיב:

  מודעת ארנס מריחה מטביעות אצבעותיו של נתן אשל. היכן היו "האזרחים הישראלים" לפני שביבי איבד את מכנסיו?
  נתניהו עצמו היה עסוק בסיור תעמולתי מציג את זרועו החזקה והנטויה.

  אהבתי

  • פח נוע נוע הגיב:

   זוכרת את אריק שרון דופק על הפח של הטנדר ואומר "תתחילו…."
   גם כאן עם מ"עצ,תתחילו לסלול…
   האמת? מה שמע"צ עושה בשנים האחרונות? מהפכה שעוד לא הייתה כמוה בכבישי ישראל, בלי שחיתות ? זה לא הולך!

   אהבתי

 3. captain beefheart הגיב:

  "המבשר" שוברים את שיאי הגיחוך. לצד הכותרות הרגילות על ה"הילולות" וה"שולחנות" ושאר פגאניזם, הם גם מדווחים על ענייני העולם והגויים בהרחבה, עם דגש בכותרת: בחירות באוקראינה, זעזוע פוליטי בתאילנד… כל עוד אין נשים בעניין הם ממש מדגמנים עיתונות.

  אבל מי זה הנדחק לו לקרן זווית, פן יוזכר שמו בכותרת ולכן הוא חוסה תחת "שיבוי התנועה הקשים הצפויים בירושלים"? כן – יכול להיות שזהו פרנסיסקוס קשישא?

  אפשר להבין אותם. הרי יש סכנה ברורה וחמורה שאם מי מהקוראים יראה את השם המפורש או את הכינוי "אפיפיור" באותיות גדולות, תיכף ומיד הוא עלול להתפתות ולהתנצר ר"ל ולהוביל משפחה שלמה לשמד.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   שמת לב שהפאפא הקפיד להזמין לארוחות שלו רק עניים מרודים שחיים בין ערבים? ומה, צדיקה גמורה וענייה שגרה בין ערבים לא זכאית להזמנה?

   אהבתי

 4. חייל זקן הגיב:

  חקירות על מות פלסטינים

  ראש מועצת טובא זנגריא מסכם, בתוכנית של רזי ברקאי, את חקירת הלינץ' שביצעו תושבי כפרו ב3 חרדים:
  * המשטרה הזהירה את תושבי הכפר שבלילה צפויה אצלם פעילות תג מחיר
  * החרדים לא הציגו לתושבי הכפר הוכחה חד משמעית שהגיעו לטיפול אצל רופא שיניים
  * איש לא פגע בהם, הם נחבלו כתוצאה מריצתם המהירה

  אהבתי

 5. אחי לוב הגיב:

  "כשחליתי הייתי עיתונאי חסר חשיבות וזכיתי ליחס מסור (שלעולם לא אשכח אותו) כמו חולים רבים אחרים. האשפוז בהולנד בכלל לא קשור לאיכילוב."
  "עיתונאי חסר חשיבות"? אז? היית בדיוק מה שאתה היום!
  V תבדקי את השנים ותראי,אז למה גבי בא אליו 4 פעמים ביום ל"חדר"?
  הולנד? תנסו אתם ברוטרדם ותספרו לי מה ענו לכם…ומה ענו לגבי,
  תחליטי למי להאמין.

  אהבתי

 6. ירמיהו הגיב:

  הכותרת ב "ידיעות אחרונות" היא שישראלים "נורו למוות"

  לעומת זאת, באותו עיתון, הכותרת הראשית על יפתח גריידי ז"ל הייתה שהוא "נרצח" במועדון.

  "נורה למוות" זהו תיאור יותר ניטראלי, פחות טעון וגם לא חופף למונח משפטי מאשר "נרצח" שהוא פחות ניטראלי, יותר נוקט עמדה פרשנית, יותר טעון וגם חופף למושג משפטי.

  דווקא במקרה האירוע במועדון הלילה יש יותר סבירות שלא מדובר ברצח [אלא אולי בהריגה] אבל דווקא שם בחרו ב "נרצח" ולא ב "נדקר למוות". דווקא בבלגיה ששם פחות סביר שלא מדובר ברצח בחרו ב "נורו למוות".

  איזה רציונאל מנחה את ידיעות בבחירה הלשונית הדסקרפטיבית לאירועים כאלה?

  או שמא אין רציונאל, אלא רשלנות מילולית , מה שבא לראש באותו רגע?

  אהבתי

 7. שץ הגיב:

  מתוך מאמרו של חזי שטרנליכט:" …לכן עבורנו, זהו קרב סטלינגרד. נגד כל הסטאליניסטים שרוצים לסגור עיתון בישראל".
  ישראל היום=גרמניה הנאצית.

  אהבתי

 8. מיכאל הגיב:

  עובר אורח, אם אתה מבין בפוליטיקה אירופית, האם אתה יכול להסביר מה העמדה האמיתית של הימין הקיצוני ליהודים? הבנתי מהעיתונות הישראלית שהם כיום יותר נגד הערבים והמהגרים מאשר היהודים, אבל הנה הקומיקאי האנטישמי דיונה בכלל בקשר טוב עם מרי לה פן.

  בשבוע שעבר היה בבריסל כינוס פאן אירופי של מפלגות הימין הקיצוני שבו הושמע השיר של דיונה. מהתמונות הם נראים לי מהגרים בעצמם, האם מהגרים הם חלק מהימין הקיצוני?

  Dieudonné approached Jean-Marie Le Pen, leader of the National Front political party that he had fought earlier, and the men became political allies and friends.[4] Holocaust denier Robert Faurisson appeared in one of his shows in 2008.[5][6

  Dieudonné ran for Parliament, in 1997, in open opposition to the far-right and anti-immigrant National Front—making it more difficult, at that point, to see his spoofing as racist. But after 1997 he stopped performing with his Jewish partner, and during the aughts, his increasingly tasteless anti-Semitic routines, without any counterbalancing, appeared more and more single-mindedly hateful. (Tom Reiss profiled Dieudonné for The New Yorker, in 2007.)

  In 2003, Dieudonné appeared on French TV dressed as an orthodox Jew and performed the Nazi salute while crying, “Israeheil.” In 2006, he invited Robert Faurisson, a French historian who has repeatedly denied the existence of the Holocaust, onstage. In the same year, he bega

  n appearing in public with Jean-Marie Le Pen, the founder of the National Front, who has made immigrant bashing his political stock-in-trade—and who once referred to the Holocaust as “a detail of history</

  אהבתי

 9. שובי הגיב:

  קשה לי להאשים את היולדת, מלחיץ מאוד שלא מגיעה אחות במשך שעתיים למרות שהיא קראה לה, והיא באמצע צירי לידה. ברור שמשהו כאן לא בסדר אם במשך כל כל הרבה זמן לא באה אחות לראות שהיא בסדר. מי יודע מה עוד יכל לקרות בזמן שבו השאירו אותה לבד… 😥

  אהבתי

  • שוריק הגיב:

   מי יודע מה עוד יכול לקרות – גם אני, גם אתה, גם יתר הציבור לא יודע מה היה שם. להפריח רעיונות סרק על סמך אין-עובדות – זה קל מאד.

   אהבתי

 10. ברטה הגיב:

  עורכת הדין של היולדת אורטל שושני צריכה לעשות משהו עם שמה.

  אהבתי

 11. captain beefheart הגיב:

  קראתי את מאמרו של רוגל אלפר בהארץ על מכירת תנובה ל"סינים". יש לי רק שאלה אחת אליך מר אלפר: מה?

  אהבתי

 12. האמיר הגיב:

  בן כספית במעריב: נתניהו נלחם על חייו הפוליטיים.

  יואב יצחק טוען שבניגוד לכל גיוסי הסו”ש, ולמה שכתבה סימה קדמון, הסיבה שנתניהו לא תומך בסילבן שלום לנשיאות היא ייעוץ משפטי שקיבל, כי התיק שלו עדיין פתוח למעשה.

  זה המקום להזכיר שהן כספית והן קדמון נכשלו במבחן "החיילים הבריטים" ולכן פסולים לעדות.

  אהבתי

 13. טופרט הגיב:

  מכר הסב את תשומת לבי לאייטם אצל ליאורה שעוסק, כביכול, ברכילות לא מזיקה על צ'ארלס ברונפמן ואשתו המנוחה אנדי אבל בעצם כל האייטם הוא על 2 הצדיקים הידועים, אהוד ועליזה אולמרט.

  לפי האייטם עליזה קיבלה מצ'ארלס במתנה תכשיט יקר ערך כאות תודה על היותה הנואמת המרכזית בטקס לזכר אשתו. האולמרטים ביקשו ממנו לקחת בחזרה את התכשיט היקר. ללא ספק האייטם היה מטעם אנשי היח"צ של אולמרט.

  אותו מכר הוסיף, ברשעות, שבטח הם ביקשו להחליף את התכשיט היקר במעטפה גדושה, לכאורה כמובן.

  אהבתי

 14. ברטה הגיב:

  2 פכים בעניין הנרצחים בבריסל-
  נמסר ששניהם עובדי מדינה (שם גנרי לעובדי שושו) וכי לרצח אין קשר לעבודתם.
  ועוד- שמו של הבעל עמנואל ריבה כשמה של השחקנית הצרפתיה(הירושימה אהובתי) .

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s