אז הם חיים?

yediot23.6.14haaretz23.6.14
isra23.6.14maariv23.6.14

hamvaser23.6.14

הכותרות

זה היום הראשון בו כל הכותרות הראשיות של העיתונים חדלו לעסוק בחטופים. כבר אתמול אפשר היה לראות באתרים, כולל ב-ynet, שהחטופים נעלמו לא רק מהכותרת הראשית אלא מכל הגלילה הראשונה של האתר.

"חיל האוויר תקף בגולן הסורי" (ידיעות).
"בכירים בצה"ל: זקוקים לתוספת תקציב – בדרך לשלוש חזיתות" (מעריב)
"בתגובה לירי לעבר ישראל: צה"ל תקף תשעה יעדים בגולן הסורי" (mako).
"במערכת הביטחון מתגבשת הערכה: המבצע הנרחב בשטחים על סף מיצוי" (הארץ).
"צה"ל תקף בסוריה" (ישר"ה).
"צה"ל תקף בסוריה" (וואלה).

דווקא אתמול הייתה פריצת דרך תמוהה בערב, שעמדה בסתירה לכל האמירות של הימים האחרונים:
דו"צ: פועלים בהתאם להנחה ששלושת החטופים בחיים. תמלול 17 השניות הגורליות המפותלות יותר משביל הנחש:

אני לא יכול להתייחס לכל פרטי החקירה המודיעיניים. אנחנו מבינים את הנושא הזה. אנחנו מבינים את הרגישות של המידע באשר למצבם. הנחת העבודה שלנו שהם בחיים כי המידע שיש בידינו הוא מידע כזה שמאפשר לנו להניח את ההנחה הזו. ואנחנו פועלים בהתאם להנחה הזו.

http://rcs.mako.co.il/flash_swf/players/makoPlayer/VideoPlayer.swf?vcmid=79caa1fd534c6410VgnVCM100000290c10acRCRD&videoChannelId=033c6603e7478110VgnVCM100000290c10acRCRD&galleryChannelId=bdcaa1fd534c6410VgnVCM100000290c10acRCRD&showlogo=0

רק אתמול בבוקר "הופכים כל אבן, בודקים כל באר", ואילו אתמול בערב "הם בחיים"? הסברים, מישהו?
אני מודה שבבואי לחפש תשובה נכנסתי למרן עמוס הראל לבדוק מה יש לו להגיד לי.
קודם לכן קראתי את דבריה של עמיתתו גילי כהן: החיפושים יימשכו ללא מגבלת משאבים או סד"כ.
ואז עברתי אליו: במערכת הביטחון מתגבשת הערכה שהמבצע על סף מיצוי. נו מה? סליחה?
וכמה נעצרו? 300? 410? הראל גם מזכיר שארבעה פלסטינים נהרגו מאש חיילים במהלך המבצע.
גם היום, ולמרות דברי דו"צ אתמול, כותב הראל שגובר החשש לחיי הנערים. מבולבלים? גם אני.

משרד התחבורה יתגבר את הקווים ברחבי איו"ש כדי לצמצם את השימוש בטרמפים (ידיעות). רואים שיכולים? חבל שכבוד השר כץ לא חשב על זה קודם וחיכה עד לחטיפה כדי לגרוף קצת אהדה ציבורית.
נכנסתי לאתר משרד התחבורה כדי להעתיק הודעות לעיתונות או מה, והנה אני רואה שהכתבות המרכזיות באתר הן מ-2011, 2010. נו באמת. ככה אתם דוהרים קדימה? בושה.

ועוד ראיון דרמטי: נתניהו מתראיין לפגוש את העיתונות גרסת הגויים (ויה טל שניידר):
http://player.theplatform.com/p/2E2eJC/nbcNewsOffsite?guid=mtp_netfull_140622

דן מרגלית קובע בישר"ה כי כמעט ולא נפגע אורח החיים התקין של הפלסטינים.

שתי ילדות מתו בבריכה בסביון. זו הייתה כותרת ראשית בעיתונים ב-5 ביוני.
אב ובתו טבעו בשפך רדינג בסו"ש. האסון אומנם הוזכר בשערים אתמול, אך בתחתיתם. לא דומה כלל לכותרות הילדות בבריכה, למרות שביזאריות האסון והעובדה שמדובר באב ובתו בהחלט הופכים את האסון לשווה ראשית. אבל לא, אתמול עדיין כיכבו שלושת החטופים בכותרת הראשית, כך שלא היה מקום לאירוע חילוני שכזה.

עכשיו מה, עולה החשד לרשלנות פושעת של האב, שנהג בניגוד להוראות כל דין.
אם, כפי שטענה חב' חשמל, האב גם הוזהר אישית וגם התעלם משלטי האזהרה, מה עוד יש לעשות? ע"פ ידיעות של אתמול המשטרה תהתה אם גם המים גודרו. מחב' חשמל מסרו שהיו מצופים אך הם הושחתו ע"י המתרחצים.
בכתבה של היום המתפרסמת בידיעות (כפ' האמצע) וגם בישר"ה מאשימה המשפחה את חברת חשמל, וטוענת שאשר בן-שטרית לא הוזהר ע"י מאבטחים, וש"הוא לא היה מסכן את הבת שלו. הוא שמר עליה כבבת עינו והוא לא עשה שום דבר שהוא חסר אחריות", כך אחיו. אמממ.
הכותרת בשער: "מיקה, תשמרי על אבא".
חברת חשמל הציבה אתמול מאבטחים ליד הבריכה ומתחילה בהקמת גדר שתמנע כניסה למתחם הבריכה. 1. חבל שלא הוקמה גדר קודם. 2. חבל שישראלים נוהגים כישראלים ומבחינתם הוראות בטיחות הן בגדר הצעת הגשה בלבד. אני עצמי זוכרת מטיולים באזור שלטי ענק המזהירים מהסכנה בכל מקום אפשרי. גם אם נלך למקרה הכי קיצוני שאין שילוט ואין מאבטחים ואין אזהרות ואין כלום, לא צריך להיות מחונן כדי להבין שלא נכנסים לאזור הזה.
אני לא מוצאת בהארץ המודפס ואו באתר שום דיווח על מות האב ובתו במתחם רדינג. מה פספסתי?
תוספת: זה מה שפספסתי.

אזרחים הגישו תלונות למשטרה בבקשה לחקור את ח"כ חנין זועבי. זו רק ההתחלה: ראש אגף חקירות במשטרה המליץ על פתיחת חקירה פלילית נגדה. "לפי ההערכות" (כך אלי סניור בידיעות ונועם אמיר במעריב) היועמ"ש יאשר את זימונה לחקירה. לא, בכלל לא הגזמתם.

יתכן שהמשטרה קרובה מאי פעם לפענוח רצח שלי דדון. וייתכן גם שלא (ישר"ה).
אחד הניסוחים המוזרים בעולם.
dadon23.6.14
גם בהארץ יש ידיעת סרק. מתוך 324 מילות הידיעה יש רק חמש מילים חדשות וסתומות:
"התפתחות משמעותית נוספת בחקירת הרצח". זהו. כל השאר בלה בלה שנכתב כבר כמה פעמים.

סיינטיפיק ידיעות בעוד כתבת הפחדה נאה עם כותרת כלבוטקית בשער: "סכנת המזרנים המסרטנים | חשיפה": תקן שייכנס לתוקף בעוד שבועיים יחייב להכניס לכל מזרן חומרים מעכבי בעירה. משרד הבריאות אומר שהחומרים מסוכנים ושיעילותם לא ברורה (שרית רוזנבלום, כפולת האמצע). בקיצור, קרב בין הרשות הארצית לכיבוי והצלה לבין משרד הבריאות.
נראה לי טמטום ברמות חדשות: ומה עם המצעים, השמיכות, הפיג'מות? גם בהם יש מעכבי בעירה?
לוחמי האש מצדם טוענים שהם לא מתעקשים על חומר זה או אחר, ומצדם שהמשרד יקבע את התקנים, ושבאנגליה נרשמה ירידה של 64% "במספר ההרוגים על מזרנים" (כך במקור).
והנה הפתיח של הידיעה הנרחבת:

אוהבים לישון? להיכנס למיטה החמה, להתכסות בשמיכה רכה ולשכוח מכל הצרות? בקרוב מאוד ייתכן שהצרות יחכו לכם דווקא במיטה.

משתכשכים בביצה

עובדי רשות השידור ובני משפחותיהם יפגינו מול בית רה"מ היום.

תרבות

הראיון עם אחינועם ניני חצי שנה אחרי שדחתה את פרס אקו"ם.
http://rcs.mako.co.il/flash_swf/players/makoPlayer/VideoPlayer.swf?vcmid=22a8bba83c3c6410VgnVCM100000290c10acRCRD&videoChannelId=a64cb2eb226bb110VgnVCM100000290c10acRCRD&galleryChannelId=6def413ec91c6410VgnVCM100000290c10acRCRD&showlogo=0

וכן, אייל גולן חזר בגדול. אפילו לא מכה זעירה בכנף. היה כלא היה. בת זוג צמודה, הריון מיידי (אחרי הכחשה טיפשית מאוד מצד המעוברת), וזהו. תיק תק קברנו, כיסינו, כלום.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

הפוסט של אתמול בלילה: אלמוני ארב למנכ"ל קשת? זהו שלא.

במקום שהמטקבקים יתנהגו יפה כמו ילדים בבית יתומים לקראת ביקור בו אמורים לבחור בהם, הם מתקוטטים וצווחים פה כבר כמה ימים אחד עם השני ומטילים עלי מטלות משונות במהלך היום, מבלי שיהיה אכפת להם בכלל מה מידת הפניות שלי לשגיונותיהם העוצמתיים. אני קמה בארבע כדי לכתוב, ואז יוצאת מהבית. התקפי העלבונות והנזיפות בי מיותרים.

ייתכן ששינייד אוקונור לא תגיע לישראל בספטמבר. כלומר ממילא ייתכן שלא נסגר עוד כלום, אבל ייתכן שגם זה לא יקרה. הו, ידיעה הזויה.

פרשת הפושע החתיך מהדהדת ברשת. באמת יש מיליוני נשים סתומות בעולם? כן. יופי מעוור עיני כל? כן. וכבר כתבה על כך טינה פיי הגאונית את הפרק המפורסם עם ג'ון האם, לא בלתי חתיך גם הוא.

סמסונג ממשיכה להשתיק את פרשת הסוללות המתפוצצות.

הלכה לעולמה

הפסלת עפרה צימבליסטה.

לפני פיזור

בימים האחרונים התגייסו קוראים רבים למען מימון הבלוג, מקור פרנסתי.
אני יודעת שהמשלמים, בעיקרון, לא רוצים שאכתוב את שמם, ולכן מצאתי פתרון-מה עם האות הראשונה של השם הפרטי (או המוסד/חברה). אבל אם יש מי שרוצים שאכתוב את שמם המלא, please do tell.
ולתודות היומיות (וחידוש מלאי הבלונים):
ש, ל, א, מ, ק, א, ז, ע, ד, א, ע, י, ע, ע, ת, ע, א, א, ג, פ, י, ג, ש, י, נ, מ, ר, ב, י, ה, ע, א, ת (מ-ג), ג, י, א, ד, א, ר, נ.
partybaloons

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

52 תגובות על אז הם חיים?

 1. קורא הגיב:

  בעניין אחינועם ניני, לפני כמה שנים היא קראה ביהירות למי שדעותיה לא נראות לו פשוט שלא יקנה כרטיסים. קריאה נדירה בפי אמני ישראל. היא סיפרה אפילו שאביה גער בה על הפרובקטיביות אבל היא עומדת אחרי עמדתה הגאה וקראה שוב בבוטות למתנגדיה שלא יקנו דיסקים וכרטיסים שלה. המהפך הפתאומי כעת לא ברור. למה כעת זה כן כואב לה? משהו לא ברור עם האמריקן ימנייט.

  אהבתי

  • קורא הגיב:

   "היו אנשים בקהל שלא הבינו למה הם צריכים לשמוע את זה, ואבא שלי התבאס ואמר 'למה את צריכה את זה', אבל אני אמרתי לו – 'זו השעה שלי ואני עומדת עליה ומי שלא טוב לא שיקום וייצא מהאולם, הדלת פתוחה בפניו ושלא יקנה את הדיסק שלי".

   http://www.mako.co.il/music-Magazine/articles/Article-bf54628f2c35531006.htm

   אהבתי

   • Mosh הגיב:

    כרגיל בטבע האדם … אידיאולוגיה נשמעת מאוד טוב, עד שצריך לשלם על החלב.

    האמת ? אין לי אף סנטימנט לאדם שמבטל אחרים בכזו נחרצות, הבכי והנהי שלה לא עושים לי כלום – היא אוכלת את מה שבישלה

    אהבתי

   • קורא הגיב:

    אבל המניע הפסיכולוגי מעניין. רק לפני שנתיים (ראה לינק למעלה) היא התפארה בהקרבה שלה ודחתה קהל לא רצוי מעליה. מה קרה פתאום? למה רגש העליונות והגאווה במסירות הנפש התחלף למרירות ובכיינות שמחרימים אותה? אתה טוען שזה הפרנסה, אולי מדובר באותו מניע של צומי; תראו איזה מחיר אני משלמת, כמה אני קדושה וטוטאלית?

    לא מובן הסיפור הזה.

    אהבתי

   • Mosh הגיב:

    אכן, יש גם גרעין של דרישה לתשומת לב – הכסף הוא מהותי אבל הוא עוד רובד.

    כאילו היא אמרה "אני מאמינה בX ולא תוכלו לשנות אותי ואת דרכי ואם לא תקבלו אותי אז ההפסד הוא שלכם "

    אבל … עברו כמה רגעים והיא שמה לב שלאנשים לא אכפת, פשוט לא אכפת, ולאומן (כמו שלאדם מהרחוב) עצם הקיום הוא התייחסות (כמה שננסה להתכחש לזה) אם זה מהמשפחה או ממעריצים או מאוייבים אידיאולוגים.

    בגלל זה אני מאמין שהנשק הכי חזק מול אוייב הוא פשוט לתת לו לברבר עצמו לדעת (כמובן עד רמה מסויימת – לדוגמא שלילת קיומי), כך שירגיש שהוא מרצה לעצמו והוא צריך לכבות את האור.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מה אתה רוצה ממנה? הרי היא אמרה שהיא תומכת בחופש הביטוי. זה לא אומר שלגזען פאשיסט כמו אריאל זילבר מותר להתבטא ועוד לשיר אחרי זה.

    אהבתי

 2. שי הגיב:

  ההנחה היא שהם בחיים בעיקר בגלל שאין שום מידע לפיו הם מתים. זוהי הנחה על דרך האלימינציה בלבד שרק חושפת את גודל החידלון. הם אשכרה לא יודעים כלום ולכן צריכה להיות הנחת עבודה כלשהי, אז הולכים על האופטימית (ובצדק, לטעמי).
  אבל כמובן שכל הפרשנים, ואלון בן דוד בראשם, שדיברו על סיום הפרשה עד סוף השבוע (שחלף) מתגלים שוב כמי שמפזרים פרשנויות בלי שום ביסוס ובטח שלא לוקחים אחריות כשפרשנויותיהם קורסות.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   אין צורך לחפש חידלונות מדומים שכן אי ידיעה אינה חידלון, אלא אם אתה מניח שעל השב"כ לדעת הכל ואם אינו יודע הכל אזי אינו "הם אשכרה לא יודעים כלום". כאשר מצהירים שהנחת העבודה היא שהחטופים בחיים המשמעות המבצעית היא שמקצים כח התערבות שנמצא בכוננות מיידית, כלומר, אינו מבצע פעילות אחרת כגון מעצרים. מכל בחינה אחרת הפעילות אינה מושפעת מהנחת העבודה המוצהרת וממילא משקיעים משאבים רבים, כמו חיפוש בבורות ובארות, כדי לשלול את אותה הנחת עבודה.

   אהבתי

  • ירמיהו הגיב:

   באמת מעניין לבדוק את שיעור הטעויות של עיתונאים: כתבים ופרשנים. לדעתי, יש לכך השלכה על עוצמת הטיעון של חופש העיתונות העולה בהקשרים שונים.

   עיתונאים טוענים לחשיבותו של חיסיון עיתונאי. הם גם טוענים להצדקה שמקורות יוכלו למסור מסמכים מסווגים וסודות צבאיים מבלי שיחששו להעמדה לדין פלילי [אלון בן דוד טען כך בטור ב "עין השביעית"].

   הם טוענים כך שאלמלא הגנות אלה על חופש העיתונות חלק מהמידע והפרשנות הניתנים היום לא יינתן. אבל, ככל שהאינפורמציה והפרשנות הנוכחיים מרובים בטעויות ושגיאות אז הנזק בכך שמידע לא יתפרסם הוא קטן יותר. ייתכן שמניעת פרסום תחסוך לקוראים מידע שגוי, פרשנות לא מבוססת והטעיית צרכני התקשורת.

   בסופו של דבר, עוצמת המשקל שיש לתת לחופש העיתונות תלויה, בין השאר, בשאלה עד כמה האינפורמציה המתפרסמת בתקשורת, בעיתונות היא בעלת ערך אמת מסוג "אמת", והיא מבוססת ונכונה.

   אהבתי

 3. צ'והן מו הגיב:

  אני פחות צריך קרדיט ויותר צריך הסבר פשוט לאיך משנים את סכום התשלום החודשי ב-paypal.

  ניסיתי להגדיל קצת (לא משהו שישנה את חייך מהקצה אל הקצה, לצערי) אבל כשלתי חרוצות… 😕

  אהבתי

 4. חייל זקן הגיב:

  מבלי שיהיה אכפת להם בכלל מה מידת הפניות שלי לשגיונותיהם העוצמתיים.

  V, אפשר להזמין אצלך וילווט של הקמפיין החדש של ציפורה שפיצר שבו גרושות לובשות מדי קרב ויוצאות לצוד גרושים?

  אהבתי

  • מהצד הגיב:

   רק מטקבקת אחת, שנואת הבלוג(וספירה), היא שמרעילה את האווירה בבלוג ורצה אליך עם שגיונותיה העוצמתיים, כאילו היתה שיה תמימה וזכה. חולני. אם אכן תעמוד cאיומיה ותפרוש מהבלוג לשמחתם הרבה של שונאיה ומאדימיה, חייך וחיינו יהיו נעימים ופוריים יותר. בכלופן, תודה על הבלוג ועל עבודתך המהממממת. נמשיך לעמוד לרשותך בכל עת 😉

   אהבתי

   • מוניקה סקס הגיב:

    מ****ת מהצד.

    אהבתי

   • נחש אדום הגיב:

    משום מה יש לי הרגשה שהסבירות לטקסט: "רק מטקבק אחד, שנוא הבלוג(וספירה), הוא שמרעיל את האווירה בבלוג ורץ אליך עם שגיונותיו העוצמתיים, כאילו היה שה תמים וזך. חולני. אם אכן יעמוד N איומיו ויפרוש מהבלוג לשמחתם הרבה של שונאיו ומאדימיו, חייך וחיינו יהיו נעימים ופוריים יותר." מצד הכותב שמעלי, נמוכה.
    למרות שכבר היו דברים מעולם.

    אהבתי

 5. רועי הגיב:

  "לא נפגע אורח החיים התקין של הפלסטינאים" זה כמו שלא נפגעה קריירת הכדורסל שלי. מה שאין לך, לא יכול להיפגע.

  אהבתי

  • באורח חיים תקין אתה בוודאי מתכוון לשידור תכנים אנטישמיים, חינוך לגזענות, דיכוי נשים, שעשועי מולוטוב ואבן, הנצחת בורות, שחיתות שלטונית והעסקת קטינים. צודק, צריך לספח את יהודה ושומרון כדי להציל אותם מגורלם המר.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    מה איכפת לי מהם ומגורלם.
    לא ! צריך להפרד ומהר
    בכדי להציל אותנו את אנחנו
    מגורלם המר. שישארו הם
    וגורלם המר שם ואנחנו כאן,
    עם גורל שנעצב לעצמנו
    בעצמנו עבורנו.

    אהבתי

   • איך תפרד כשיש לך 20% מהם במחזור הדם של המדינה?
    זה נקרא למסור. לא להפרד.
    ההצעה הכי נדיבה מהשובך:
    אם יעברו כולם לעבר הירדן אני מוכן לפתוח בשיחות שלום ולדון בסיום הסכסוך. ירי פצצת מרגמה אחת מהרצועה וההצעה מבוטלת.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    20% היהודים יקבעו. קרוב לחמישים?
    מעל חמישים? יש גלויות נעימות יותר
    ורצחניות פחות. מבחינתי גם העברה
    לירדן היא אופציה. אבל סיכוי נמוך.
    עובדים עם מה שיש ומכינים ומתכוננים
    להכי אופטימלי. עושים לא מחרטטים.
    הכי חשוב, חיים בעולם אמיתי לא
    בחלומות. כאן במזה"ת יהיו טילים,
    רציחות חטיפות ומלחמות, תמיד לעולם.
    אם יקרה נס וינחת שלום? שטות
    מוחלטת אבל מה טוב. אדגיש דעתי.
    זו דעה. לדעת? אין יודע. אני חוזר:
    20% 25% יעבוד בכל מצב. 50%
    ומעלה ? לא בטוח. הבעייה היהודים,
    לא הערבים. אין טעם בויכוח בנושא.
    אין נביאים ויודעי עתיד. להצמד למה יש
    ולמשותף. העיקר לא להזיק ולהתכונן גם
    לגרוע גם ולטוב.

    אהבתי

   • התגוננות מובנת לכולם. הפכנו לבלתי מזיקים גם כשצריך להכאיב והרבה. ביום בחירה, בין הדיכוי הישראלי לפלוגות ה ISIS במה יבחרו הפלסטינים וכיצד תתגונן מכלום שטח עם 20% גיס חמישי? חסימה זמנית של כביש 4 וכביש 6 וזהו. הדולפינים יצחקו עלינו.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אני מודע למחיר הדמים שמביאים
    סוכני השקר והכזב. אין לי ספק
    שכמה רודפי שלום כביכול הם
    מחרחרי מלחמה למעשה. אין לי
    ספק שתגובת ישראל על הטיל
    הסורי פעלה יותר למניעת מלחמה
    מאשר אלף חרמות של זמרת
    זו או אחרת או כומר שוגל קטינים.
    כאן? אני קיצוני יותר ממך.
    כמוכח אני קורא כפייתי בבלוגים
    לבנונים. לכל דבר הרבה סיבות.
    אך סיבה ראשית לכך
    שנצראללה במרתף והטילים שלו
    לא עפים היא פחד לבנוני נוראי
    מחורבן טוטלי אם וכאשר תותקף
    ישראל. תעמולתם לאנשיהם
    הפכה ישראל למפלצת רצחנית
    השולטת בארה"ב, או"ם ובכל
    העולם. הלואי והייתי כה בטוח
    בגודל האסון שישראל תביא
    עליהם כשתרצה כפי שהם
    מדמיינים לעצמם.
    מטרת ישראל בתגובה לחטיפה
    הנוכחית צריכה לבד ממאמץ
    לשחרור ליצור מצב שעצם
    המחשבה על חטיפה כזו (חטיפת
    ישראלי) תגרום לבכי היסטרי
    ויאוש בכל יו"ש. כל משוחרר
    שמוכנס היום לכלא. כל בית מבוקר
    ב 2 בלילה היא פעילות שומרת
    חיים של יהודים וערבים ומניע
    לשלום אמיתי. שלום בין אמיצים
    או איזו אמירה מטופשת מסוג זה.
    ושים לב אני מדבר על מעשים לא
    מילים. אם וכאשר כל יושבי יו"ש
    ידעו שחטיפת יהודי תביא להם
    סבל וכאב קשים מנשוא יהיו פחות
    חטיפות. אבל זה יאמר אם בכלל
    בבלוג בפוסט אנונימי. מילים לא
    עולות כלום בדם או זהב. מנהיגים
    צריכים לשתוק הרבה. לדבר מעט
    ויפה ולעשות מה שצריך.

    אהבתי

   • יש כיסים
    -יש מעשים. (PDF קטן)

    לכבוד
    שר הביטחון
    מר משה יעלון,
    ….יש להדגיש, כי פעולות המכוונות להפעלת לחץ ולהפחדת האוכלוסייה הינן פסולות מכל וכל.

    אנשי הקרן מחפשים בימים אלה כינוי לירי הטילים על ערי הדרום במשך שנים. השמות פיינליסטים לבחירתכם:
    מסאג' מנטלי בסגנון דרומי
    תרגול אירובי אורבני
    בדיקת רפלקסים המונית
    משחקי הכוסמו עוד פעם אלה
    ים יבשה בגירסת הממ"ד

    כבוד לכוהני המחנה שעושים לביתם והורסים את ביתנו במימון זר:
    יונתן גר, מנכ"ל אמנסטי ישראל
    חגי אלעד, מנכ"ל בצלם
    עו"ד איתן דיאמונד, מנכ"ל גישה – מרכז לשמירה על הזכות לנוע
    עו"ד שרון אברהם-ויס, מנכ"לית האגודה לזכויות האזרח בישראל
    ד"ר ישי מנוחין, מנכ"ל הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל
    דליה קרשטיין, מנכ"לית המוקד להגנת הפרט
    עו"ד נטע פטריק, מנכ"לית יש דין
    עו"ד חסן ג'בארין, מנכ"ל עדאלה
    רן כהן, מנכ"ל רופאים לזכויות אדם
    הרב אריק אשרמן, נשיא שומרי משפט – רבנים למען זכויות האדם
    יולי נובק, מנכ"לית שוברים שתיקה

    ד"ש מאלת המסטיק.

    אהבתי

 6. עובר אורח הגיב:

  מונעי בעירה. זה חשוב, זה החיים שלכם. גם להוותר בחיים, להיכוות בגיל
  חמש ולהסתובב כל החיים כקווזימודו זה תענוג קטן. בכלל, האם השם
  הנו מונעי בעירה? או מעכבי בעירה? השני הגיוני ונכון יותר.

  "משרד הבריאות אומר שהחומרים מסוכנים ושיעילותם לא ברורה".
  מה האזרח שמשלם עבור הקרקס הקרוי שלטון צריך לעשות עם אמירה
  זו. כמו כל הדברים כולל הכל, גם חיים ומוות.הדוברים של השלטון
  ושל כל מי שיש לו כסף לשכור דובר הם האורים והתומים, הנביאים
  ואורקלים. החירטוט והפטפוט זו האמת העובדתית. מה זה "אומר"?
  מי אמר? מה שמו ? באיזה סמכות לפי איזה ידע. פעם בעולם שהיה,
  כשהיו עתונאים שידעו לקרוא ולכתוב ולבחון ידע, זה היה בידיעה בעיתון.

  למשרד הבריאות ולמשרד העבודה ולעוד משרדים יש רשימות
  חמ"ס. אם חומרים אלו מצויים בפריט מסויים בריכוז ומצב שברשימות
  נקבע שהנו חמ"ס שילכו למשטרה או לפרקליטות המדינה וימנעו שימושם והפצתם שלא כנקבע בחוק או בתקנות. מה זה נוגע לי? מה אני אמור לעשות בידע זה? מסוכנות אינה פטפוט. מרוב שמי שהכח בידם מחרטטים, מזבלים, ומקשקשים אבד ערכן של התרעה והזהרה וראה ברכת רידינג וברכות שחיה בכלל. השלטון צריך לשלוט, לעשות. המעשה בכל שטחי החיים והמוות נתן מקומו לחיטוט ופטפוט. השלטון לא נבחר לחרטט אפשר גם לשתוק. החירטוט כאן בפוסטים, טוק בקים וכ"ו.
  יעילות של FR (מעכבי בעירה) נקבעת בתקן. בתקן יש גם שיטת בדיקה או, צריכה להיות. אם עמד בתקן הוא יעיל אם לא הוא לא יעיל.זה מידע נומרי, סטיסטי, טכני, לא פטפוטי הדובר "יעילותם לא ברורה" שלא מבין על מה הוא מדבר והעיתונאי כנ"ל.
  בגדול כך גם האוקינוס האינסופי של פטפטת על החטיפה ועשרות צ'קים שחתמו עליהם גדולי העם נשגביו ומנהיגיו פושקי השפתיים. כנראה לא יהיה להם כיסוי ולא יהיה מי שישלם עבורם ולו פרוטה ביום בו יוגשו לפרעון.

  אהבתי

 7. Mosh הגיב:

  V ,אני עדיין ממתין לתשובתך …

  אהבתי

 8. אסיר משוחרר רצח את ברוך מזרחי.
  לא יודע איך גלעד שליט חי עם העניין בשלום ולא מקנא בו. עכשיו ברור שהטמטמת בנושא "שחרור אסירים" שהובילה התקשורת גורעת מהרכב היהודים על הפלטנה. כל הכלה, כל פשרה, כל משא ומתן, כל הסכם מסתיים בדם יהודי.
  כלבים משוגעים.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   צ"ל פלנטה, אני חושב. אם
   קוראים מוצאים גם שגיאות.

   אהבתי

   • לא מתקן את עצמי ולא מתקן לאחרים. הפוריטניות הדקדוקית האמריקאית נראית לי מיותרת וצבועה. כל טעות הקלדה גוררת התנצלות וחירטוטי נימוס צבועים ומיותרים. ראה מימדי אסון הפטרוזיליה בשיניים. סיבה מצויינת להתאבדות. אני ציוני, כשצריך אחליף דפים בלי חשבון בגלל אות סוררת אחת שהתפתלה לתןך שורה אחרת כי ראוי וחשוב. שאלה של מינון מיקום ותזמון. אולי גם זהות. אבל טוב שהצבעת, עד עכשיו לא היתה הזדמנות להסביר ולמי.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    בסדר

    אהבתי

 9. captain beefheart הגיב:

  צפריר רינת כתב להארץ ידיעה על מחקר שנעשה בדגים לבחינת יכולותיהם הקוגניטיביות. העורך בחר בכותרת האהבלית: "לידיעת הצמחונים: גם דגים חשים כאב ומצוקה".

  אהבתי

 10. עובר אורח הגיב:

  עירק נהייתה פופולרית. מאמר חצי מעניין על עירק
  http://www.theguardian.com/commentisfree/2014/jun/16/sectarian-myth-of-iraq
  מחבר המאמר איטלקטואל? עירקי יושב בלונדון כותב על הגן עדן העירקי, גדולת המפלגה הקומוניסטית העירקית וכ"ו. בין היתר אומר דברים "יפים" על יהודי עירק אך מאשים את יהודי עירק בחלק גדול מהצרות, לפחות שלהם. למשל לא ברור לו מי גרם לפרעוד ב 1941 וכן הסיפורים על היהודים מפוצצי בתי הכנסת אחרי קום מדינת ישראל. עולה דיון מעניין בתוק בקים על היהודים בעירק למה "עזבו" וכ"ו. עוד ויכוח שלא ייגמר. המון חומר כתוב אך רק בחלקו מענין ומחדש. למשל טענה שהיהודים שהוטסו לישראל רומו (היום השורש ח-ט-פ ) כי נאמר להם שהמטוסים טסים לקפריסין. אכן זה מה שנאמר ונכתב על המניפסטים ושאר התעודות כי בשנות ה 50 אם היו אומרים ישראל היו נשרפים המטוסים הטיסים גם היהודים.

  אהבתי

 11. האמיר הגיב:

  ייתכן ששינייד אוקונור לא תגיע לישראל בספטמבר. כלומר ממילא ייתכן שלא נסגר עוד כלום, אבל ייתכן שגם זה לא יקרה. הו, ידיעה הזויה.

  אוקונור לא חשבה שצריך להחרים את ישראל, אבל כיוון שהתברר לה שהבון-טון במילייה שלה הוא להחרים, היא ממהרת להתיישר לפי הקו המפלגתי. מצד שני, יש גבול לעקרונות שלה: שומרים עליהם כל עוד הכיס לא נפגע.

  איך אפשר להיות גם חסר עקרונות וגם למכור את העקרונות בעת ובעונה אחת?

  אהבתי

 12. עובר אורח הגיב:

  אמריקאי, לא מזמר לא מחרים ולא מתכנס בכנסים
  מעניין
  http://pjmedia.com/rogerlsimon/2014/06/22/israel-and-the-jihadi-spring/2/

  אהבתי

 13. חרד הגיב:

  אז את בחיים?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s