מדינה בוערת

maariv6.7.14yediot6.7.14

isra6.7.14haaretz6.7.14
hamvaser6.7.14

הכותרות

[poll id="134"]
ב-1 ביולי התכתבתי עם חבר על המצב. אמרתי לו: ביום ראשון כבר תהיה פה מלחמה. ואכן, הכותרת הבוקר תומכות בנבואה שלי.
"מהומות" בכותרות הראשיות של הארץ ושל ישר"ה.
"מתיחות" במעריב, "אש" בידיעות, "מטחי טילים" בהמבשר.

נעצר אחד המעורבים בחטיפת שלושת הנערים.
עדות האחות שטיפלה בנער שהוכה ע"י מג"ב: אלו מכות יבשות בלבד, הוא יצא ללא פגע! לראות ולהתפלץ מהגדרת המושג "ללא פגע".
האחות יוצאת נגד הסרטון המתאר את האירועים.
(תודה לאורי ברק)

המהדורה המודפסת של מעריב הבוקר.
"הכי קרוב לאינתיפאדה", היא הכותרת בכפולה הפותחת של ישר"ה, המסקרת את אירועי האש בסופהשבוע.
"הבית בוער", היא כותרת הכפולה בידיעות, מצוותת לטור של אלכס פישמן על חקירות רצח ארבעת הנערים.
בן כספית חושש במעריב מאינתיפאדה שלישית. לא נראה לי שההצעה שלו, "תוכנית שלום אמיצה", מתאימה למצב.
עמוס הראל אומר שזכרון האינתיפאדה הקודמת מונע בינתיים את הבאה.

הפניה למאמרון נדיר בשער ידיעות:
עלי זחאלקה, מנהל בי"ס בכפר קרע, מתבאס

לא אגזים אם אומר שרבים מן האזרחים הערבים בישראל מסתובבים עתה בתחושת תסכול וכעס, כשהם מוצאים עצמם נגררים לתוך מערבולת מפחידה ביחסיהם עם שכניהם היהודים. את גרוננו חונקת צעקה 'לא ידינו שפכו את הדם הזה', אבל בכל זאת אנחנו נדרשים להיות הקורבן.

תמיר פרדו, ראש המוסד, שאך לפני שבוע זכה לכתבת תחקיר על שותפותו בחברת תיירות מרפא, זוכה לכותרת הגג בהארץ, בשל אמירה שלו בחוג בית: הסכסוך עם הפלסטינים הוא האיום העיקרי על ישראל. רגע, מישהו חשב אחרת? מה כל כך מעניין בעוד אמירה שבלונית שדומה יותר לחמין מקורר של שבת מאשר לאיזו חדשה?

הפרשה המטלטלת

הדס שטייף פלטה את שמו של העו"ד ששמו אסור בפרסום עד שלוש בצהריים, פעמיים, בתוכנית של רזי ברקאי בגל"צ. זה היה בערך בעשר בבוקר. היא התנצלה על שנפלט לה, וברקאי אמר לה שלא נורא, שכולם שכחו כבר מה אמרה.

ynet עם רמז בעובי של ממותה.

הציוצים של אילה חסון

ayala6.7.14

המפכ"ל דנינו אומר שהוא לא מטולטל ושאין לקצינים בכירים, ברור שלא לו עצמו, קשר לפרשה.
כותרת בשער ישר"ה.
אותה ידיעה מופיעה בע' 20 בידיעות, ללא כל הפניית שער. העמוד ערוך כך, שכל החלקים בפאזל מתחברים. זאת אומרת, צו איסור הפרסום נשמר, איש לא יוכל לבוא בטענות לידיעות, אבל העריכה של העמוד מגמתית מאוד. לא שאני נגד חלילה, במקרה זה.
העמוד הזה, שערוך היטב, בעצם מצפצף על הצא"פ מבלי להפר אותו, ומראה כמה הוא מגוחך.
כל מי שרוצה לדעת את כל הסיפור, פשוט מוזמן לקרוא את העמוד.
metultal
ולצורך השוואה, אותו עמוד בישר"ה.
danino

הביצה החרד"לית גועשת

מאת דפנה שחר

במוסף השבת מוצ"ש של מקור ראשון התפרסמה כתב חד צדדית על הומוסקסואליות אצל דתיים. לכתבה רואיינו רק התומכים בטיפולי המרה, ולא המתנגדים להם. ישנם שלושה ארגוני הומואים דתיים, שני ארגונים מתנגדים לטיפולי המרה ואחד תומך. הכתבה מציגה רק צד אחד.
משקודמה הכתבה ע"י כותבה בקבוצת "אני פמיניסטית *דתיה* וגם לי אין חוש הומור" (בקיצור: פדלחושיה) זכה שם לתגובות נוקבות.
בתגובה פרסם סטטוס נגד הפדלחושיות. מהר מאוד פרצה מלחמה, תגובות נמחקו ומה לא.
בתגובה לתגובה הודיע הכותב למיכל ברגמן, חברת הקבוצה, שכל חברה בפדלחושיה לעולם לא תקבל במה במקור ראשון, ובהמשך שלח את המגיבות "לכו תאוננו לכן בקבוצה סגורה". לבסוף חסם את הקבוצה ומחק חלק מתגובותיו.
אחת מחברות הקבוצה קוראת לא לקרוא את הכתבה. ועוד תגובה.
המעוניינים להתעמק יצללו לפדלחושיות.
בהמשך פרסם הכותב טור נוסף בו הוא מכנה את החברות בקבוצה במילת הגנאי הכי קשה המוכרת ליהודים אורתודוכסים: "רפורמיות" (שזה אצל דתיים אורתודוכסים מקביל בערך ל"משתפת פעולה עם השטן כדי להשמיד את עם ישראל והתורה").
ותגובה של ד"ר איילת וידר כהן, יו"ר ארגון קולך.

תרבות

סליחה שאני השבוע כאילו בעניין של משפחת עידן, אבל נולד מבקר ספרותי חדש בישראל. יונתן עידן, שמונה וקצת, כותב על הספר של מסי.

מאיירים את אריק איינשטיין. הקריקטוריסט זאב, המוזכר בכתבה, אינו עמנו כבר 12 שנה. אולי ראוי היה לציין זאת. תודה למייג'ור.

לפני פיזור

תודה רבה לתומכי הבלוג.
י, ר, מ, ר, א, נ, ע, ר, ע, ר, ח, ד, מ, ב, י, וו, א, פ, ע, ר, מ, ע, מ, י, י, א, ג, נ, י, מ, ש, ת, מ, ח, ה, א, ע, ר, ד, ש, ל, א, מ, ק, א, ז, ע, ד, א, ע, י, ע, ע, ת, ע, א, א, ג, י.
partybaloons

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

61 תגובות על מדינה בוערת

 1. דסק חדשות הגיב:

  בעקבות שערוריית השחיתות במשטרה שמעורב בה עורך דין ידוע. אשתו של עמוס גלבוע סיפרה אחרי ראיון שהרס את הקריירה שלו שרונאל פישר סימם אותו. לא האמנתי לסיפור בזמנו אבל בעצם הכל יכול להיות

  אהבתי

  • דסק חדשות הגיב:

   עו"ד פישר הוא עבריין אתיקה ותיק גם בתחום התקשורת. פישר החל את הקריירה שלו דווקא כעיתונאי חוקר בעיתוני חדשות ומעריב, והתגלה כעיתונאי ערמומי, נעדר אתיקה וחסר מעצורים, שהמניע העיקרי בחייו הוא צבירת כסף ותהילה בכל מחיר. פישר נהג באופן סדרתי להפר את אמונם של אנשים שהסכימו לשוחח איתו שלא לפרסום ושלא לייחוס, סיכנו את עצמם ולא העלו על דעתם שהוא מוליך אותם שולל. אחד מהם היה קצין המשטרה המנוח ניצב משנה משה פרידמן, שהייתה לו בטן מלאה על המשטרה והוא רוקן אותה לתוך מכשיר ההקלטה הסמוי של פישר. כמה ימים אחרי שהראיון עם פרידמן פורסם בעיתון ללא הסכמתו, נפטר פרידמן מדום לב בצל הידיעה המכאיבה כי בשל הנזק שגרם לו פישר, אין לו מה לחפש יותר במשטרה.

   לפח דומה שטמן להם פישר נפלו אחרים, בהם תא"ל (במיל.) עמוס גלבוע, קצין מודיעין בכיר לשעבר שפישר הערים עליו, משך אותו בלשונו והפך שיחה פרטית לראיון פומבי שהביא להדחתו מתפקיד מפקד גלי צה"ל. משום מה, לא טרחה מועצת העיתונות לקרוא את פישר לסדר ולהעניש אותו.

   לא לעולם חוסן

   אהבתי

   • גברים בשחור הגיב:

    מעניין אם רון מיברג יחלוק עם הציבור השבוע את זכרונותיו מרונאל פישר "שלו".

    אהבתי

   • דסק חדשות הגיב:

    אף פעם לא הבנתי את החיבור של רון מיברג, שנראה לי איש תם וישר, לרונאל פישר שקופת שרצים מאחוריו. מצד שני גם החברות הפתאומית עם דנקנר נראתה לי משונה. יכול להיות שמיברג עד כדי כך תמים?

    אהבתי

   • גברים בשחור הגיב:

    גם למיקי רוזנטל התם היה חיבור עם פישר שגם היה עורך הדין שלו.

    אהבתי

   • דסק חדשות הגיב:

    מיקי רוזנטל לא נראה לי תם. מלחמות השקשוקה הן קרדום לחפור בו. רון מיברג באמת עושה רושם של היפי אבוד

    אהבתי

   • גברים בשחור הגיב:

    למה סתם ללכלך?

    אהבתי

   • מייברג לא תמים ולא אבוד, הייתי רוצה להזכיר לך שהם היו שלישיית חברים שהיו נמרודי מייברג ופישר. נמרודי ופישר פושעים ונוכחים ומייבאת היפי תמים? הוא הרי כתב פעם ספר שנקרא במבחנו על מעלליו של נמרודי ופתאום הפסיק לכתוב אותו אחרי כמה פרקים. מה ההבדל בין זה לתחקירים גנוזים בתמורה למודעות? כמה כסף החליף שם ידיים ואולי פישר בכלל סגר את ההסכם?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    חבל עליך (בעצם לא ממש חבל):
    מיברג לא ראה את פישר עשר שנים ולא החליף איתו מילה 15 שנה. כך שהדברים שלך גובלים בהוצאת דיבה. גם בעניין הספר עם נמרודי אין לך מושג מה הסיפור. חירות חופש הדעה לא עומדת לך במקרה זה.

    אהבתי

   • רחל ביתו הקטנה הגיב:

    את צודקת, ממש לא חבל עלי. חבל שההערצה העיוורת שלך למייברג פוגמת בזיכרון שלך. ל״ספר״ קראו ״במבינו״, התפרסמו ממנו מספר פרקים ברשת ואח״כ כל זכר ממנו נמחק ביסודיות. הנה כתבה שממנה ניתן להסיק שדווקא את יודעת היטב במה מדובר http://ora21.wordpress.com/2009/11/25/העין-השביעית-שפמפמה-את-דבורית-שרגל-שפמ/

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא דיברתי על עצמי, אמרתי שאת לא יודעת למה נגנז הספר או מה. אולי פישר סגר את ההסכם? בבקשה תבדקי במקום לחרטט השערות. אולי את היא אשתו של פישר? הכל יכול להיות.
    "הערצה עיוורת"? מה עוד?
    מהכתבה ניתן להסיק שאני יודעת?
    אולי לא תלמדי אותי מה אני יודעת ומה לא?
    אין גבול לחוצפה שלך.

    אהבתי

   • רחל ביתו הקטנה הגיב:

    הנה פרק מבמבינו. אולי תספרי לנו על הערך העיתונאי שלו?

    5. A man of frequent enemas

    After many years and countless mistakes, I now believe I can tell the difference between a boss and a friend. The two don’t go together. When you meet them both, the friend is lying. He isn’t your friend. He’s the workplace pedophile. He’ll abuse you. Worst than sexually, and use you to endear himself to the working files. I can tell the difference now, but I still confuse – eyes wide open – between the two. Bottom line: I’ll never work for anyone again. I’d rather starve.
    [***]

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    מה את מעתיקה? זה שלך? יש לך זכויות יוצרים?
    אני צריכה לכתוב על פרק מספר את הערך העיתונאי שלו?
    למה, כי בא לך?
    מה עוד לעשות למענך?

    אהבתי

   • רחל ביתו הקטנה הגיב:

    בוקר טוב גם לך. תרשי לי לנסות ולהסביר מה את יכולה לעשות למעני: זוכרת את ההשערה שלך שמיברג ״נראה לך תם וישר״ או ״היפי אבוד״ והשאלה האם הוא באמת כה תמים? התשובה היא לא לא ולא. מיברג ופישר היו שותפים בכמה הזדמנויות שונות ומיברג ידע בדיוק מיהו פישר, כפי שידע בדיוק מיהו נמרודי, והיה לו בסדר גמור עם זה כל זמן שהמשכורת נכנסה בזמן. את הפרק הזה מ״ספרו״ של מיברג הבאתי לעיונך כדי שתחשבי אם ״היפי אבוד״ ואיש ״תם וישר״ היה כותב טקסט כזה אודות מי שהיו חבריו הטובים ביותר ופירנסו אותו במשך שנים, תוך שמיברג עצמו היה עד ושותף מלא לסיפורים הללו ולגרועים מהם. ולא, לא העתקתי הגועל הזה זמין לכל דכפין באינטרנט, ואני מקווה שאפילו מיברג לא גאה ב״זכויות היוצרים״ על הזבל הזה. אני מכירה אותו היטב, ומיברג הוא אחד האנשים הכי פחות תמימים או ישרים שפגשתי במסלול הארוך שלי בעיתונות. הוא בורדרליין קלסי, עקרב בוגדני ומסוכן, ולא ברור לי מדוע את יוצאת להגנתו. הבנת? או שאת מעדיפה להמשיך ולגעור בי כדי שתוכלי להתעלם מהעניין עצמו?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    שוב, למה לא לבלבל את העובדות.
    1. אני כתבתי מתישהו שמיברג הוא היפי תם וישר?
    אם כן, איפה? אני לא נוטה לכתוב דברים כאלו בפרט או בכלל.
    2. אל תכניסי לי מילים לפה, אל תגידי לי מה אני חושבת, פשוט אל. היצמדי לעובדות ולא לפרשנויות שלך.
    3. גם כשאת כותבת שמיברג "ידע ועשה", תצטרכי להוכיח את זה בבית משפט. אני לא אעמוד להגנתך. החירות לפזר האשמות כלאחר יד היא לא פחות ממדהימה.
    4. העובדה שהטקסט של מיברג מופיע באינטרנט לא אומרת שמותר להעתיק אותו. הוא לא שייך לי ולא לך. בעולם מקובל לתת קישור. זה מה שעושים.
    5. "בורדרליין קלאסי". יפה לך. יחד עם האשמות מתחום הפלילים או האתיקה את נוטה גם לניתוח אישיות ולעניינים הנוגעים לחיסיון רפואי. בורדרליין זו הפרעת אישיות. אפילו אני, פסיכולוגית חובבת משתדלת לא לעשות ניתוחים כאלו בפומבי.

    אהבתי

   • כתיבה תמה וישרה הגיב:

    בתו (הבת שלו) או ביתו (his house)?

    אהבתי

   • דסק חדשות הגיב:

    תקרא/י את השירשור. אני זה כתבתי שמיברג נראה מאוד ישר. זאת היתה תמיד דעתי אבל הפוסטים המעניינים שלך באמת מעוררים אותי לחשוב שמה שנראה תם וישר זה מראית עין שלא חודרת לב ונפש. באמת מעניין. אני ממעריצי מיברג עוד מימי מוניטין. לכן התוספת שלך מאוד מפתיעה אותי. תמיד חשבתי שהכתיבה והעשירה אך הפתלתלה שלו מחפה על סוג של אידיוטיות צברית חביבה. מה יכול להזיק מתבגר ניצחי שעדיין שומע את התקליטים משנות ה-70?

    בניגוד לפישר הערמומי והנחש שסחט והזיע על הכסף הגדול, מיברג פשוט התגלגל למקורות הכסף דרך הקירבה לאנשים הנכונים שהוא עבר בהם, נותנים לך – תיקח.

    אהבתי

   • רחל ביתו הקטנה הגיב:

    מודה ועוזבת ירחמיאלה. הסגנון בתוספת האיום האחרון בבית משפט שכנע אותי סופית שאת מתמקדת בתחום הפלילי לא התקשורתי. סליחה, טעיתי בכתובת כשהגעתי הנה.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    V. הינה, זה היה לפניך ולא רצית לראות

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    כבר נאמר: מי שמרחם על רשעים …………

    אהבתי

  • תמר הגיב:

   רונאל פישר הוא אדם איום ונורא, יחיד ומיוחד. הגמגום ומה שנראה כמודעות עצמית וגילוי לב, מעוררים אמון ומקרבים אליו אנשים, והוא מצידו לעולם לא ירתע מלעשוק גם את מי שהוא מציג כחבריו. אם אני צריכה לנחש – יש סיכוי רב שקציני המשטרה מעולם לא שוחדו, ושלא היתה לו אף כוונה כזו. הכספים נותרו אצל הרונאל, והמשחד ששילם את הכספים, המסובך גם כך, לא יכול היה לעשות דבר בנדון.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    על פי הסרט של הטלגרף (שבו מופיעה אותה מכונית חונה) החטיפה היתה בצד השני של הרחוב ורואים בה את מכונית החוטפים ואת מעשה החטיפה עצמו. במקור שהבאת אין דבר שקושר את המצולמים לחטיפה.

    אהבתי

  • tc הגיב:

   על פניו אין בוידאו הרבה, אולם למעשה יש בו המון. לעניין הקשר לחטיפה, נראה שהאנשים בשכונה לא מזהים את המצולמים כתושבים ולא נותרו הרבה דברים אחרים לעשות בארבע בבוקר.

   פרט לעניין הרגיל של שיפור התמונה באמצעים דיגיטאלים, יש למשטרה מומחים בכל תחום.
   החולצות והמכנסיים יוראו לאנשי אופנה מומחים שיוכלו לסווג אותם ליצרן מסויים ורשת מסויימת. זה די דומה לדרך שחייל זקן יודע להבחין בכל דקויות הנשקים השונים, טעינתם, פריקתם והאם מוחזר המכלול אחורה בירית חסר קליע של מסדרי כבוד ואיך זה משתנה אם שמים גומי.

   נאמר שקנו את החולצה 200 איש, יש את סרטי הוידאו בחנות הבגדים ואפשר לצמצם ל 10 שנראים דומים לחשודים.

   בצורה דומה: שעון, נעליים, תספורת, ורכב מהסרט יוצגו למומחים על הגאנטים שלו ושלל מדבקותיו.
   בנוסף, מי קנה שני ליטר בנזין בתחנת דלק ומילא גריקן? מי חיפש בגוגל אם אפשר לזהות די אן אי מגופה שרופה? צפייה במצלמות התנועה במיוחד בשעה הזו בה התנועה בכבישים דלילה תגיד לאן נסעה המכונית. אם היה שם טלפון סלולארי או איתורן יש בינגו.
   אפילו מחשב הרכב יכול להכיל מידע על חניה לשלוש דקות ביום הנ"ל בשעה הנ"ל. אני משער שלא הרבה נהגים עשו זאת בארבע בבוקר…

   לסיכום, ההמלצה שלי לכולם היא לא לבצע פשעים. פרט לעניין המוסרי, לא כדאי להיות פושע בעולם דיגיטאלי בו כל פלוץ מתועד על ידי עשרה מחשבים.
   ומחשבה פילוסופית: אם פעם היו מעדיפים לעשות פשע בארבע בבוקר כדי שלא יהיו עדויות, היום עדיף דווקא לעשות אותו בארבע אחר הצהריים שכן הראיות הן אותן הראיות, רק שבארבע בצהריים יש הרבה יותר רעש בצורת עוברי אורח תמימים. ארבע בבוקר ואתה הנוסע היחיד בכביש.

   אהבתי

 2. חייל זקן הגיב:

  לראות ולהתפלץ מהגדרת המושג “ללא פגע”.

  ככה זה, כשיש "עימותים" המשתתפים יוצאים "ללא פגע"

  אהבתי

 3. ענת הגיב:

  אלא אם ראש המוסד מתכוון לרוץ לכנסת בבחירות הקרובות – מה בדיוק הוא עושה ב"חוג בית"?
  מוכר מוצרים של שיווק רישתי? 🙄

  אהבתי

  • יוריק הגיב:

   כל ראשי מערכת הביטחון התנגדו לכוונתם של ראש הממשלה נתניה ושר הבטחון ברק לתקוף את אירן. היתה לכך חשיבות ציבורת ממדרגה ראשונה.
   ראש המוסד הנוכחי הביע, למעשה, עמדה דומה – נגד ההתלהמות של ראש הממשלה וכוונותיו. ראש המוסד מצא לנכון להציג את עמדתו ובכך עשה מעשה ציבורי חיוני.
   יש להזכיר, שגם הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, נחקר באשמות דומות, הקשורות בהתנגדות למלחמה באירן.

   אהבתי

 4. HaAton הגיב:

  הכתבה על טיפולי ההמרה הראתה פנים לכאן ולכאן ופרסה מגוון רחב של דעות ודוגמאות לחיוב ולשלילה, ובעיקר הבחינה בין סוגים שונים של טיפולים, והציגה את חלקם כחד-משמעית רעים ואת חלקם כשנויים במחלוקת. במונחים של עיתונות מגזרית דתית מדובר בכתבה חלוצית אולטרה פרו-הומואית. תיאורה המגמתי של דפנה שחר הוא החד-צדדי פה.

  אהבתי

 5. עוד.ד הגיב:

  אתמול, חזרנו לר"ג, כרגיל, דרך כביש ואדי ערה. נסיעה מפחידה, מעולם לא הייתי כה קרוב (ועוד עם הילדים ברכב!) ללחימה חיה. עמדנו ברמזור אדום בצומת אום אל פחם, ראינו מג"בניקים יורים רימוני הלם (קראתי מאוחר יותר מה בדיוק ראיתי).
  כל האוטו רעד, מאד מאד מפחיד.

  מלחמה/אינתיפאדה – כנראה רק מילים. הגדרות.

  אהבתי

 6. מרווין הגיב:

  א. לא מוסף השבת של מקור ראשון (לא ברור לי לאיזה חלק של מהדורת סוף השבוע של מקור ראשון יש לייחס את הכינוי הזה – מוסף האקטואליה "יומן"? מוסף ההגות והתרבות "שבת"?) אלא המגזין "מוצ"ש".

  ב. "הביצה החרד”לית גועשת"? חרד"לים – חרדים-לאומיים – הם הקבוצה ה"דוסית" יותר בתוך הציונות הדתית, המזוהה בעיקר עם ישיבות "מרכז הרב" ו"הר המור" ושלוחותיהן. עבור רובם מוצ"ש הוא תועבה מלאת פריצות המייצגת את כל מה שרע בדתיות הליברלית. הם לא צפויים להתעניין בעתיד הקרוב בשאלת הייצוג שהוא נותן להשקפות שונות בסוגיית ההומואים הדתיים.
  אוריך, מוצ"ש והפדלחושיות – לאף אחד מהם אין קשר לחרד"ליות.

  אהבתי

  • דפנה הגיב:

   א. צודק, מיהרתי לשלוח כל עוד זה אקטואלי, והתבלבלתי בשם. הכוונה אכן היתה ל"מוצא"ש".

   ב. ברור לי שאוריך רואה את עצמו כליברל, וחושב שהוא רחוק מהחרד"ל. בעיני מי שמתיימר להיות ליברל, מן הראוי שלפחות יקשיב לביקורת ולא יענה בגסות ואז ימחק את מי שמעבירים עליו ביקורת עניינית. דעותיו וכתיבתו הם שמרנות ואלימות במסווה דק מאוד של ליברליות. לפי מה שהבנתי מקוראות קבועות שלו (שאני לא נמנית עליהן), זו לא היתה הפעם הראשונה. השימוש דווקא במילה חרד"ל היתה יותר עקיצה כללי הליברל-בעיני-עצמו מאשר הקפדה על תת הזרם האורתודוכסי אליו הוא משתייך.
   אגב, בקרב הפדלחו"שיות יש כותבות מכל המגזרים, הזרמים ותתי הזרמים. רפורמיות, קונסרבטיביות, דתיות לאומיות, חרד"לניקיות, ואפילו חרדיות.

   אהבתי

 7. ירמיהו הגיב:

  לא חושב שהנבואה התגשמה שהמלחמה כבר פה. יום יומיים של מהומות, אלימות, רקטות עדיין לא מספיקים למסקנה שפרצה מלחמה. אמנם הגבול בין מלחמה לאלימות שאינה מלחמה אינו ברור וחד וייתכן שהאירועים בהמשך יעידו שזו תחילתה של מלחמה, אבל אולי גם לא כך יהיה. כרגע מה שקורה אינו מהווה תנאי מספיק למלחמה במובן זה שמלחמה חדשה כבר פרצה.

  הטענה של תמיר פדרו שהאיום הפלשתינאי הוא האיום העיקרי על ישראל אינה טריוויאלית, אינה מובנת מאליה ואינה בקונצנזוס גם בקרב מומחים לאסטרטגיה צבאית בכלל ובסוגיות בביטחון לאומי של ישראל בפרט. יש שיטענו שהאיום הגרעיני האירני הוא האיום העיקרי על ישראל ולא האיום הפלשתיני.

  אהבתי

 8. מיכאל הגיב:

  "הסכסוך עם הפלסטינים הוא האיום העיקרי על ישראל. רגע, מישהו חשב אחרת?"

  ההוא, נו, איך קוראים'תו. ביבי משהו, לא? וואי עומד לי על קצה הלשון.

  אהבתי

 9. מרווין הגיב:

  כעת מדווחים כל אתרי החדשות על מעצר חשודים בביצוע הרצח – על רקע לאומני.

  מחריד. קיוויתי מאוד שיתברר שהרצח המתועב הזה איננו נקמה של יהודים.

  אהבתי

  • חפוי ראש הגיב:

   קיוות אבל כולנו ידענו שהסיכוי לכך קלוש. בתקופת הביחד של החיפושים התקשורת לא העלתה את עניין העשבים השוטים והרוח הרעה כאילו מדובר ברצח אנטישמי והחטופים הם ״הילדים של כולנו״. עכשיו אולי ישבר הטאבו ויעלה הנושא של הפשיזם היהודי. זאת הסיבה שלא התרשמתי מהרהיטות של תלמידת החכמים רחל פרנקל שקראה קדיש על בנה. רחל פרנקל כאשת חינוך נושאת באחריות לפירות הבאושים של החינוך המגזרי. עניין הקדיש הוא סתם יוהרה שמחטיאה את כל המטרה. את הרהיטות היא צרכה להפנות לחינוך יהודי טהור במחנה שלה.

   אהבתי

   • ריאליסט הגיב:

    יוצא מן הכלל – הצלחת להאשים בעקיפין את רחל פרנקל, אם שקראה קדיש על בנה הצעיר שנשחט, ברצח הנער הערבי. עכשיו חכה תגובה או שתיים, תיישם את חוק גודווין וקבל בונוס כפול של נקודות טהורות.

    אהבתי

 10. טרמפ שקרים ורצח הגיב:

  הציבור המתנחלי נתפס בערוותו (עם קבלות)

  אהבתי

  • חפוי ראש הגיב:

   קראתי ברשת גינוי לרצח כ״פיגוע הסברתי״. איזה מזל שהארועים היו צמודים כך לא יכולים המתנחלים למנף את הפיגוע ״האנטישמי״ נגדם. גם זו לטובה.

   אהבתי

  • מרווין הגיב:

   מה עשה "הציבור המתנחלי"?

   אתה יודע משהו שאנחנו לא?
   או שהלוגיקה שלך גורסת שאם מתנחלים=מפלצות (כנראה אקסיומה שאינה טעונה הוכחה) אזי מפלצות=מתנחלים?

   אגב, לפי וואלה "ככל הנראה, ששת החשודים אינם משתייכים לימין האידיאולוגי, אלא לארגונים קיצוניים אחרים" (מה שזה לא אומר).

   אהבתי

   • טש"ר הגיב:

    היית מסוגל לשרוף חי ציפור- חתול -כלב – סוס ? אז זהו. הם גדלו וחונכו במציאות שגויים וערבים מותר להרוג בהיתר רבני.

    אהבתי

   • מרווין הגיב:

    אני אנסה להסביר לך בשפה שתבין:
    מהוידאו שפורסם עולה באופן ברור שלרוצחים הללו אין קרניים, מה שמוכיח שהם לא מתנחלים.

    אהבתי

 11. Hilit הגיב:

  רצח שלי דדון.
  נעצר נהג מונית בן 48 תושב שפרעם בחשד לרצח.
  אחמד טיבי: "העיתוי של פרסום המשטרה מסריח".

  אהבתי

 12. captain beefheart הגיב:

  מעשי רונאל פישר שנגלו לי הספיקו כדי להפכו למתועב בעיני. אך למקרא הפרופיל המהיר שהרכיבו לו ב-YNET, נאחזתי פלצות מדברים שלא ממש ידעתי עליהם. ובראשם זה:

  בראיון שעסק סביב ייצוגו של אלון חסן, טען פישר כי חסן סומן על רקע עדתי. באותו ראיון ציין פישר כי "אחת הפעולות המשפטיות החשובות ביותר שעשינו היא שפנינו למשרד הפנים כדי לשנות את השם שלו לחסנובסקי… האם יש משמעות לעובדה שהוא בבון? ודאי. הם מנצלים את זה בצורה מכוערת, וזה לא מוסיף כבוד למי שמתנפל עליו".

  האיש הנאלח הזה, המדבר גבוהה גבוהה בענייני מוסר, טובל ומגה-שרץ בידו, מתגלה גם כאחד שמתדלק את השד העדתי. נתעלם מהמשמעות הפרוידיאנית של המילה "בבון" בה השתמש… זו פשוט הסתה שפלה למלחמות אחים. המילים של פישר ונאלחים שכמותו – המילים האלו נשמעות היטב בעיירות הפיתוח ומלהיטות את תושביהן עד שמגיע אמנון לוי כדי לבצור את פרי הבאושים.

  זו אינה שמחה לאיד – זו תחושה גדולה של סיפוק לחשוב על פישר מעביר לילות אימה באבו כביר. אני מקווה שמערכת המשפט תמצה עימו את הדין עד למקסימום. שישלם גם על כל העבירות האחרות שביצע (ובראשן – כל שבע מצוות "עשה" מעשר הדברות, עליהן דרך ברגל גסה).

  אהבתי

 13. עובר אורח הגיב:

  אכן כנכתב למעלה "מדינה בוערת" והמגיבים שונים.
  אחד רץ עם מטפה, שני מדמיע, שלישי מדווח הכי בנאמנות שאפשר, אחד שופך נפט על המדורה ועוד ועוד. רחל שאבי, יהודיה עירקית בלונדון שגם חייתה בארץ וכנראה כאן השלימה את הערבית שלה. כמובן שבלנדון היא ומשפחתה שעברה בישראל מדברים ערבית ברחוב ומוזמנים לכל החגיגות בשגרירות העירקית. בכל אופן עכשיו היא מטגנת שקשוקה על התבערה. גם לשקשוקה כזו יש קונים. אם ישלמו היטב יתתוסף גם קבב לתפריט, מדמם ומטפטף. לאלג'זירה יש את היהודים שלהם והם משרתים את אלג'זירה בנאמנות כלבית או אולי זו נאמנות קופית, אולי חזירית. מה כבר יודעים על בני החזירים והקופים. הפליית המזרחים בישראל נוראה בכלל לא כמו בלונדון ובעירק? יהודים ואחרים התחבקו והתנשקו כל הזמן בקושי היה
  זמן לאכול. ובישראל? רצח מתמיד כרוני מתמשך של ערבים תמימים
  אוהבי אדם. הפליית מזרחיים מה יש לדבר, נורא. היא בטח כבר קנתה כרטיס חד כיווני לבגדד. שם אין רציחות ואין שריפות.
  כנסו לרשת תחת השם רחל שאבי בעברית ובאנגלית

  http://www.aljazeera.com/indepth/opinion/2014/07/israel-dominant-media-narrative-20147675736829395.html

  אהבתי

 14. יניב הגיב:

  יואב יצחק מפרסם ב"ניוז 1" שלפני כמה חודשים עמד עיתון "הארץ" לפרסם כתבת תחקיר גדולה אודות רונאל פישר. פישר דרש וקיבל פגישה אישית עם עמוס שוקן במשרדו שבעקבותיה הכתבה נגנזה. אם הסיפור הזה נכון מעניין מה היה בפגישה הזאת שגרם לשוקן לגנוז את הכתבה…

  אהבתי

 15. עצבים הגיב:

  האם אפשר לבקש מהחבר שמואל כהן מהיציע לא לשבש את המילה תקשורת.

  אהבתי

 16. הילד הערבי נרצח.
  הילדים היהודים נחטפו.
  שלי דדון נרצחה אבל לא על רקע לאומני כי למשטרע עדיין לא ברור המניע. הילד הערבי נרצח על רקע לאומני כי למשטרע עדיין לא ברור המניע. הטילים בדרום נופלים מהשמיים. הם נוחתים כאן וכאן וכאן. החמאס לא מנסה להפציץ אזרחים. הם פשוט נופלים. תקשורת עאלק.

  שמעתי לפנות ערב אחד פעיל ציבור ערבי בגל"צ משוחח עם הליפסטיק שחק. עובד באחד מארגוני הקרן. בעברית רהוטה וביטחון עצמי של שהאיד האשים וחירטט והצביע והכליל וסילף והליפסטיק עם עיני העגל לא מצליחה להעמיד שאלה אחת של הגיון פשוט: איפה אנשי השלום ומנהיגי המגזר שאמורים לכבות את התבערה?

  דקה לפני ניסתה לשכנע משפטנית בעניין שולי של אכיפה נגד פשיעה לאומנית. כל היערות והצמתים שעולים עכשיו באש והליפסטיק מתכופפת להרים בטמטום מוחלט וחושך גדול עוד בדל אשמה. כשהבינה שעומדת מולה משפטנית ולא פעילת קרן ויתרה. אין אשמה, אין חברים. שמח עכשיו בבית של המחבלים.

  אהבתי

 17. אז מה חדש הגיב:

  פרשת אדם ורטה זוטא בשולי החדשות. הכל קשור.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s