אצבעות שחורות 11.7.14

כמה נהרגו בצוק איתן+?

סיכום חשוב מאוד של גילי כהן בהארץ: מהקסאם הראשון על שדרות ועד היום.
כנראה שהטבלה לא משקרת. אין פה רגע דל. לא רגיעה ולא שמגיעה.

3 הרוגים ו-2 פצועים קשה בתקיפת צה"ל במחנה ג'בליה שבצפון הרצועה.
(01:16 ד', 12.6).
צה"ל תקף 60 מטרות ברצועה. 14 פלסטינים נהרגו הלילה. מספר ההרוגים עלה ל-121.
08:58: צה"ל הודיע שהלילה הופצץ חלק ממסגד אל פארוק שבמרכז רצועת עזה. לפי מערכת הביטחון, המסגד שימש את החמאס כמחסן רקטות ואמצעי לחימה (מבזק הארץ).

פצוע קשה וחמישה פצועים קל בתחנת דלק באשדוד.

* איך נקרא למבצע הבא. מחולל שמות. שווה שווה *

בניגוד לכתוב במעריב, בילוי הישראלים ליד כיפת ברזל ממש לא חדש. יש לנו ותק בזה. ובקיצור, כל האירוע הזה מזכיר את עמוד ענן באופן חשוד במיוחד. שום חידוש אין בו.

משפחת ווטסאפ מתארגנת לממ"ד.

הבאתי אתמול דף קרבי מ-1956.
הנה דף מפקד לקרב של עופר וינטר, מח"ט גבעתי מהימים האחרונים.
givati
מנכ"ל עמותת חדו"ש מוטרד.

תושבי עכו הערבים רוצים שקט. לא שום בלגאן.
(תודה לשטוטית).

http://c.brightcove.com/services/viewer/federated_f9?isVid=1&isUI=1
(תודה לאחי שי)

תזכורת: כך תפקדה התקשורת בעמוד ענן.

רונאל פישר, הפרופיל

ההצעה שלי לעיתונים לפרפל את רונאל פישר הייתה התפרצות לדלת פתוחה. כמעט בכל עיתון אפשר לקרוא אחד כזה.
בהמוסף לשבת כתבו את הפרופיל ענת מידן ושחר גינוסר, והוא כולל המון תזכורות מרעננות.
גם לפרשת הסמים בהר גילה, גם לפרשת עמוס גלבוע וגל"צ: גלבוע גילה לו כי סיווג את עובדי גל"צ ע"פ נטיותיהם הפוליטיות ואף דירג אותם לפי איכותם המקצועית. גלבוע נאלץ להתפטר מתפקידו כמפקד גל"צ שבוע לאחר שפורסמו הדברים.
וגם במארקר (שוקי שדה).
אז מי שלח את פישר לראיין את אורי זוהר, אודי אשרי (ככתוב בידיעות) או רינו צרור (ככתוב במארקר)? שאלתי את רינו, והתשובה: אשרי. בידיעות צדקו.

בכתבה במארקר מתראיין שכן:

"אני זוכר את המשפחה הזו יוצאת לטיולים בשבת. כל הילדים היו לבושים יפה, עם עניבה", מספר שכן המשפחה, הלל גרשוני. "זה היה בית צנוע במקום שכולו היה אז צנוע".

די נו, באמשך, פ"ת החילונית של אמצע/ סוף שנות השבעים, רחוב הרצל, ילדים בעניבות? מה נראה לך, שאנחנו בורשה של שנות השלושים? כולה חולצות טריקו וג'ינסים. לא ייאמן מה אנשים מסוגלים לקשקש, ולהמציא איזו היסטוריה לא קיימת, האדרת מציאות מוזרה.

במהלך השבוע קראתי דיווחים של כתבים שונים על היותו של פישר "עו"ד ותיק". פישר גמר את ההתמחות שלו ב-2002. לא ותיק ולא נעליים. פרץ מטאורית? זה כן, מכל הסיבות שקראתם.

בכיתוב התמונה לכתבה בידיעות, בה מצולמים חמשת האחים מסופר שגדלו יחד בחדר אחד בדירה קטנה בפ"ת. כן, אתם בטוחים שחמישה אחים, ארבעה בנים ובת, גרו בחדר אחד? מדובר בבית קומות סביר בהחלט, לא בשכונת פחונים בדווית בנגב. לא צריך להגזים.

בכתבה בידיעות יש גם תזכורת לקטע הזה, בו פישר מספר שתחקיר הסיליקון הגיע כי רעייתו זרקה אותו מהמיטה מאחר שרצתה ריהוט חדש לסלון. פישר, כך הוא מספר, הלך לעופר נמרודי ואמר לו שהוא צריך 10,000$ כי אישתו בחרה סלון בהביטאט. נמרודי אמר לו אין בעיה, תביא סיפור גדול.
סיפור מחריד מכל זווית שהיא. גם אם הוא המצאה מוחלטת של פישר לצורך הצבעוניות. אם הייתי חלילה רעייתו הייתי מטילה וטו. ואם רעייתו באמת אמרה זאת, זה מציג אותה באור מפלצתי. לא פחות מקסנתיפה.

אמיר זוהר כותב על פישר כבר שנים.
והנה זוהר על התחקיר שנגנז, כתבה המתפרסמת במעריב בסו"ש.

מזמין התחקיר, העורך לשעבר של "מוסף הארץ", ניר בכר, היה הראשון להפנות את הגב, ומאחריו ניצבו העורכים הראשיים דאז, היועצים המשפטיים והמוציא לאור. בשימוע שנערך לפישר בשתי פגישות במרתף של בניין "הארץ" ברחוב שוקן, טרם קבלת ההחלטה על גניזת הכתבה, התנהג פישר בדיוק כפי שתיארו אותו חוקרי מח"ש השבוע בבית המשפט: "הולך סחור סחור, מסרב לענות על שאלות בכך שעונה תשובות לקוניות ומתחמקות… תשובות ארוכות וחסרות תוכן, או מסרב וטוען בהתחמקות ובהתנשאות שהשאלות לא לרמתו".
תהא אשר תהא הסיבה לגניזת תחקיר "הארץ", אני זוכר אותו מורח אותנו בתשובות שרק מי שהתעמק בסיפורים עליו, כמוני, יכול היה להבחין בשקרים הקטנים ובפתלתלות של תשובותיו, בהיתממות, בפנים המתחרכמות כאשר הוא נאחז בכל ספק כמוצא שלל רב – פרשה אחר פרשה אחר פרשה.

כמוהו יואב יצחק (אריה אבנרי).
זוהר לא הצליח לפרסם תחקיר שלו עליו בהארץ, ופוטר לאחר שבוע, כך כתב במעריב.

אמנון, אח של פישר, מתראיין בגל"צ, מדקה שבע.
מדהים הדמיון ביניהם, גם בקול וגם באופן הדיבור המגומגם.
בסוף הוא מבקש מניב רסקין שישמיע גם שיר שלו, ולא רק דיבורים.
בשישי, אתמול, הוארך מעצרו של פישר בחמישה ימים.

mamon12.7.14
נשאלת השאלה מאיפה ההקלטות. מי הדליף לידיעות? במקרה זה דווקא התגובה ממשרדו של פישר צודקת:

…מדובר בחקירה המתיימרת לחקור חשדות להדלפות מתוך חקירה, ולכן אין אבסורד גדול מכך שדווקא ממנה דולפים מדי יום קטעי חומרים. מדובר בהדלפות מגמתיות וחלקיות במטרה ליצור כותרות מנופחות…

מרדכי גילת, ישר"ה: מעצרו של פישר לא מפתיע עיתונאים ופרקליטים.
יהודה שלזינגר: מתי עורכי דין הופכים לעבריינים.

דילמת הקוראת למרחקים ארוכים

לעתים אני מעלעלת במוספי הסו"ש, מחכה להתפקס על משהו שימשוך את תשומת לבי, שיעניין אותי לקרוא ולהתייחס אליו, ולא מוצאת. עוברת מוסף שלם, ולא מוצאת בו אף מילה לקרוא, למעט כותרות ומשניות. אז מה? אז סתם אעשה רשימת מלאי של מה יש? לא אכתוב מילה? הבחירה שלי היא לא לכתוב מילה. הרי לא סביר שאכריח את עצמי לקרוא משהו שאני לא רוצה, נכון?
זה כלל לא אומר שההחלטות שלי תקפות לגבי כל הציבור. ייתכן שיהיו מי שימצאו עניין בכתבה על אסי בן שמעון, אח של המאמן רן בן שמעון, ששכנע ישראלים לקנות בתים להשקעה באינדיאנפוליס, או על דורין אטיאס, מבקרת אופנה שחזרה לגרוש שלה וילדה איתו עוד ילד. או על דוגמנית מתחילה, בת להורים ידוענים בתחומם, המדווחת על צרותיה. או עוד מחקר על חיי המין של זוגות נשואים ועל ילדיהם (7 ימים).
הבשורה הטובה היחידה מ-7 ימים היום היא דווקא המלצה ודווקא של שלמה ארצי על ספר ישן: קוצר רוחו של הלב.

לעומת זאת התפעלתי מאוד משער מוסף הארץ. פשוט יפה. זה לא אומר בהכרח שארצה לקרוא את הכתבה על זיווג בין שלושה אנשים, אף פעם לא הייתי בעד מנאז' אה-טרואה.
musaf12.7

מעריב

מדי כמה שנים יש איזה עיתונאי שנזכר בישיבת מערכת ביוסל'ה שוחמכר, או שוכמכר או שוחמאכר, ומציע את הכתבה לעורכיו. וכך אפשר לשמוע את סיפור המעשה פעם אחר פעם.
הנה כתבה מ-2005, ותזכורת בבלוג של רפי מן. ובמרכז למורשת המודיעין, ועוד אחת היום במעריב (יעקב בר-און).

מוסף כלכליסט

התפיסה המוסרית שלנו מושפעת ממה שאנחנו חושבים על המראה שלנו.

יש עורכים בבית?

shelidadon
מסכנה שלי דדון.

zunami
(הארץ)
צונאמי קטן הלך לגן.

לפני פיזור

רררררר. עצבים.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

90 תגובות על אצבעות שחורות 11.7.14

 1. לחם הגיב:

  איך זה שאף עיתונאי לא בודק מה קורה עם הגיס של רונאל פישר, צבי חפץ, שמונה על ידי אביגדור ליברמן לשגריר בוינה? מעניין לבדוק מדוע דווקא הוא מונה, מה מהות קשריו עם ליברמן וכו' וכו'. בכל מדינה מערבית המינוי היה עושה כותרות, כאן זה עובר בשתיקה.

  אהבתי

  • ירון נוי הגיב:

   צבי חפץ היה בכיר במעריב, נציג שותף אוליגרך.
   כזכור, רונאל פישר עשה קריירה במעריב. כנראה אין קשר בין הדברים.

   אהבתי

 2. אחד הגיב:

  גם הלל גרשוני מפתח תקווה? פתח תקווה בשנות השבעים היתה סוג של בני ברק למזרחוניקים?

  אהבתי

 3. אחד שיודע הגיב:

  לפי נתוני האו"ם, 77% מהרוגי מבצע "צוק רם" עד כה הם אזרחים.
  נתון שלא הובלט (בלשון המעטה) בתקשורת הישראלית.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   במסמך לא כתוב מה זה אזרח. בצילומים מעזה
   חלק גדול מנושאי הנשק חלק מהזמן לבושים בבגדים
   אזרחיים. אין ספק שנפגעים אזרחים. חוסר ההשקעה
   הבוטה של החמא"ס בהגנת אזרחים הבטיח זאת.
   טבלת גיל, מין ומקום הפגיעה באדם היו נותנים מידע
   משמעותי יותר מהמידע הנוכחי.

   אהבתי

  • לפי נתוני השובך, 99% מ- 10,000 הטילים שוגרו לעבר אזרחים. מדובר בפשע מלחמה המשתרע על פני עשור שלא הובלט (בלשון המעטה) ע"י פרסומי הכלום.
   ד"ש לסיאטלנצ'יק.

   אהבתי

 4. ירון נוי הגיב:

  בתו של צבי חפץ נתפסה בפרו עם 4 ק"ג קוקאין. קשר משפחתי.

  אהבתי

 5. תל אביב מתגייסת הגיב:

  רק שתדעו -התארגנו כמה קבוצות וואטסאפ למעלה מ50 נשים (מתל-אביב)לקנייה השבועית הגדולה של כל אחת מאיתנו ממינימרקט באזור מוכה טילים בדרום הארץ . המינימרקטר המאושר יגיע במשאית עם הארגזים ל3 כתובות איסוף. לתשומת לב מעלי המשמיץ הסדרתי.

  אהבתי

 6. ירמיהו הגיב:

  אתמול שמעתי את רביב דרוקר [ערוץ 10] אומר שבהערכה הכי מינימאלית יש 50 הרוגים פלשתינים בלתי מעורבים כאשר הערכות גבוהות יותר מגיעות ל 70-80 וגם ל 100. הוא גם הוסיף שזהו נתון מוצנע בתקשורת הישראלית. לא מציינים זאת ולא מדברים על כך.

  הוא גם הוסיף וציין שזה נתון רע יחסית למבצע עמוד ענן ואפילו עופרת יצוקה.

  דעתי שהנתון הזה שווה כותרת ראשית בעיתון [בהנחה של אמינות המקור] לא פחות מהנזק שנגרם לישראל. אני לא מסכים לדעה שעיתון שיציין נתון זה בכותרת ראשית מתפקד דה פקטו כעיתון פלשתיני. אין סתירה בין פרסום כזה לזהות הלאומית הישראלית-יהודית של העיתון ועורכיו של העיתון.

  קל וחומר שבהינתן שכל העיתונים הנפוצים ביותר מצניעים/לא מדווחים על הנתון הזה אז אם עיתון אחד מדווח עליו בכותרת ראשית, אז הלגיטימיות של הדבר אף מתחזקת עוד יותר. הוא גם מאזן ומתקן את חוסר האיזון וההטיה הקיימת בעיתונות הישראלית.

  אהבתי

 7. לא הזמן לעיתונים וגם יונית לוי וערוץ 10 מוקצים. כל רעיון ודיעה מחוץ לקו מושתקים ואת הבמה העיקרית מקבלים דוברי הפוליטיקלי קטרקט הממהרים לבצר את נתיב המתן ומתן העתידי מפני שאלות לגיטימיות. יצאתי לסיור באתרי הגויים לבדוק הקלו המים האנטישמיים. מאמרי המערכת והכותרות עדיין נוקטים באג'נדה אנטי-ציונית קלה עד חמורה אבל הופתעתי מהמגמה המובהקת בטוקבקים. במבצע הקודם כל תגובה של אידיוט שימושי שמהכילה את הצירוף הקדוש אפרטהייד, ציונים ושחררו את פלסטין היתה זוכה לאהדה גורפת והשפיות הובסה ביחס של 1 ל – 10. הפעם נראה שדעת הקהל השתנתה.

  בניגוד לטיקבוק הממומן והקל לזיהוי של ה leftist המוסלמים והפאליוודים במשך השנים לא מדובר בהפרחת ססמאות שטנה וציטוטים מארגוני סיוע. חלק ניכר מהטענות פשוטות ומצביעות על הכשלים והפערים בין דברי הפלסטינים למעשיהם. האהדה לציונים בהערכת אצבע נוסקת לרמה של 1 ל- 3. זה המהפך שצפיתי במשך שנים. הסדקים במסכת העיוות והמסכנות הפלסטינית נפערים ע"י הרחוב, מלמטה. מה שהיה אסור להגיד לפני שלוש שנים צובר תאוצה והבולשיט הפלסטיני מאבד גובה במהירות. נראה שההגיון חוזר לשיח הציבורי. שווה לפתוח בירה ציונית.

  דיילימייל 700 תגובות

  CNN

  טלגרף 700 תגובות

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   מתאים פחות או יותר למה שרואים גם במקורות מידע אחרים. ראה גארדיאן בהערה שלי בפוסט קודם. הנה טוק בקים מלבנון. בתגובות שניהם רוב למקבלים ומיעוט למגנים. ניתן להתווכח מה הערך=משמעות של זה, אם זה אחד לשלוש או לארבע או חמש, ניתן להתווכח עם זה ימשיך כך. בכל אופן זו התמונה שאני מוצא ברשת.

   http://www.naharnet.com/stories/en/138376-gaza-toll-hits-105-as-netanyahu-says-world-pressure-won-t-stop-israel-striking-terrorists

   casper 11 July 2014, 08:00
   I cannot believe sayyid hassan has not ceased the opportunity yet and destroyed the zionist enemy and wiped it off the face of the earth and saved the Umma. Iran ya Iran where are you to liberate Palestine? All you are good at doing is feeding the masses propaganda and lies

   פ.ד. שיבח את חיזבאללה ונצראללה וזו תגובה לתוק בק שלו
   Yes Yes FD.
   Bask in the Glorious Hezbollah 2006 "Divine Victory" that dealt Israel a deadly 168 casulties to Israel (of them 26 civilians) vs only a mere1,400 Lebanese dead that are not worth countingb- right FD.
   And while you are still living in the "Divine Glorious Victory" Era of 2006 FD…the Israeli have perfected their "Defeat" strategy by building Iron Dome & more/better shelters which has so far reslted in Zero Istaeli casualties vs
   While Hamas/Islamic Jihad (Like Hezbollah) are repeating their same "Victorious Tactics" of praising Palestinian sacrifices for lack of shelters – resulting in Palestinian 100 death so far.
   But don't worry – I am sure that Ismail Hanniah will end up declaring this round as yet another "Divine Voctory" for you FD to bash about. Just because his useless rockets reach extended to 160 km (even though they inflicted Zero Casualty) while overlooking > 1,000 Palestinian dead.

   אהבתי

   • שוב, בקו המערכתי אני לא רואה שינוי ניכר אבל בתגובות אי אפשר לפספס. המגמה ברורה והמשמעות על תעשיית השלום וארגוני הסיוע ברורה שבעתיים.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    תקראו לי חופר, מחרטט, אשכנזי, כוזרי, תאשימו אותי שאני גר בפ"ת תגידו
    שאני שפוט של היונה אבל את זה מטוק בק למאמר של אחד לוי?או כוהן? בגארדיאן צריך לקרוא. זה עיתון שבו משתחווים לחומסקי והמומחה "ה" מומחה לפלשטין הנו אחד כמו אילן פפה או ערבי מקביל. תמיד יש במחסנים מאמר מלומד ונאור על חטאי ישראל של יהודי תורן אז הנה דעת קורא אנגלי בעיתון שמאלני זה על "המצב"

    I don't actually think both sides are equally culpable. I think the Palestinians are more responsible for the intractability of the problem than the Israelis are because, for decades, they refused to accept the reality of Israel's existence, and instead of trying to negotiate some kind of peace settlement went in for terrorism, "armed resistance" and attempts to sucker neighbouring Arab countries to do the job of destroying Israel for them. It's not surprising (although not commendable) that the Israeli mindset is cynical and brutal towards the Palestinians, with the view that if they (the Palestinians) can't get their act together to negotiate a proper peace, at least they won't be given the least opportunity to do existential harm to Israel. So they overreact over and over again.
    האם אפשרי כזה מכתב למערכת "הארץ"?, מפתיע ומשונה.
    http://www.theguardian.com/commentisfree/2014/jul/11/violence-palestinians-israelis-binyamin-netanyahu-gaza

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    וגם זה כתגובה לאמירה שהחמאס ינצח. וזו לא פרו ישראלית בכלל רק
    משקפת איזו דעה קדומה (מגונה? נכונה?) על ערבים ואיסלם
    True, but when you define martyrdom as victory, then you can win no matter what. Whatever happens, it's a safe bet that Hamas will declare victory.

    אהבתי

   • כבוד עובר אורח, עלית על מגמה . לדעתי הרבה יותר חשובה ממה שהמאדימים כאן מסוגלים לדמיין.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    עכשיו זה תחקיר כמו בעיתון "מקצועי". גם ברשת הנורווגית
    אותה תופעה. כתבה פרו ערבית פרו פלסטינית הביאה גל
    של גינויים לפלסטינים ואהדה לישראל אמנם קצת פחות
    מהביקורת על הפלסטינים, במקרים מעטים טענות
    טריטוראליות על בסיס התנ"ך. מעניין. לזכור שיש שם
    היום ממשלה ימנית אבל הממשלה מאוד נוטראלית טיפה
    פחות אנטי ישראלית מבעבר.

    אהבתי

  • מעלי הגיב:

   תחזיק את הפותחן בכיס עוד יומים.

   אהבתי

 8. מאיר הגיב:

  מכיר היטב את עפר וינטר הרבה שנים. לוחם, קצין ואדם מהטובים שיש הן מקצועית (לוחם ומפקד בסיירת מטכל, דובדבן, סיירת גבעתי) והן ברמה האישית (פה תצטרכו לסמוך עלי). עופר הוא אדם דתי ואמונתו היא שמדריכה אותו. הוא גם אדם תמים ישר כסרגל שאינו מבין תקשורת. את פקודת היום כתב מנהמת ליבו תוך שימוש במונחים המהווים את שדרת תפיסת עולמו. הוא לא משיחי ולא כופה דבר על איש ואף אינו מוציא מהכלל לוחמים שאינם יהודים (ויש רבים כאלה תחת פיקודו). פשוט אדם שרואה בעבודתו שליחות ופיו וליבו שווים.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   דבריך מקובלים. אבל ברמה פיקודית זו יש לדברי המפקד משמעויות
   רבות מחוץ לצבא ומחוץ לישראל. חיל בדרגתו ותפקידו אינו ולא צריך להיות פטפט על, חרטט מדופלם וזבלן מקצועי. אבל, למשל, ב"הארץ" אך גם כאן מבלוג זה יהיה מי שישלח דף זה לחו"ל (סיאטל?) ויהיה מי שימכור אותו, במטרה רעה להרע, לצעירים יהודיים ואחרים שקליפת הביצה עדיין על ראשם וחלב אמם על שפתותיהם. זו בעייה שראוי לתת לה את הדעת.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    גנרל פטון:"מלחמה זה לא למות למען המדינה שלך, זה לגרום לממזר השני למות בשביל שלו."

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    בעיית הבעיות של ישראל שבניגוד לשנים אחרי מ"ע II יש בין המשפיעים שכבה אדירה של בני אדם שלא נוכחו בכך בגופם ואינם מאמינים שקיים רוע
    אנושי ושלא מבינים מה היא מלחמה ומה באמת קורה למפסידים.

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    אפרופו מלחמת העולם, פקודת היום של וינטר איננה פאר היצירה, אבל אני קורא את הטקסט קריאה יותר תרבותית מדתית.

    לפני הפלישה לנורמנדי היו קצינים שקראו נאום משייקספיר ("אנו המעטים, המעטים המאושרים, אנו חבורת האחים; כי מי אשר ביום זה את דמו יקיז עימי, אחי אקרא לו", הנרי ה5, מתרגם לא ידוע לי), ולפני כניסה לעזה, המח"ט שואב מדוד המלך ושאר מקורות יהודיים. זה עולמו התרבותי. בתיכונים דתיים חלשים בשייקספיר (אבל משום מה שולטים חבל"ז ב"כולם היו בני". עובדה).

    אהבתי

  • ZIKI הגיב:

   כשהוא כותב בשם הצבא שישאיר את האלוהים שלו בבית. ואם הוא באמת כזה תמים שלא מבין במה הוא חטא אז הוא לא מתאים להיות קצין בכיר.

   אהבתי

   • אני לא מתלהב מהניסוח הבעייתי אבל לא זכורה לי צהלה מקבילה מנוסח הפקודות של החיזבאללה והחמאס. אפשר לחשוב שהכריח מישהו להניח תפילין. מישהו איבד כאן פרופורציות כי עצם קיומו של קצין דתי בכיר מפריע למחנה מסויים. ונוכחות האל היהודי בכלל, שומו שמיים. כמעט אסון דמוקרטי.

    אהבתי

   • ZIKI הגיב:

    סליחה, באמת סליחה שלא טרחתי להתייחס לפקודות של חיזבאללה.

    אהבתי

   • אם המוסר היה מניע את המחנה הייתם מבקרים את כל מה שעקום. לא ראיתי מהמוטרדים גילויי אשמה שיוצאים נגד עוולות ופשעים איומים שדורכים על ערכים הומאניים בסיסיים. מדובר בצביעות שמדיפה ריח רע.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    רבים מאלו שחשבו וחושבים כמוך יכלו להיות קצינים מעולים
    ולוחמים עזים. כך יכלו להשפיע בדבר מה על צה"ל, לפחות
    בתוכן אגרות לחפ"ש פשוט. הם לא מוכנים לחרוק שיניים
    להתגבר על סלידה מהדברים הרעים והם רעים ולשרת אז
    אחרים החליפום. כך דרכו של עולם.

    אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   אז הוא גבר גבר. SO?

   לית מאן דפליג שהפקודה שפירסם שווה הדחה מיידית.

   אבל בישראל, כשהתותחים רועמים, אפשר לעשות מה שרוצים ונמחל לך.

   אהבתי

  • JewBoy הגיב:

   זה מפקד שמוביל לוחמים לשדה הקרב, לא לשיחה עם אנשי ערוץ 10.
   הייתי הולך אחריו באש ובמים!

   אהבתי

 9. יניב הגיב:

  פרשת רונאל פישר רק מאששת את מה שידעתי מזמן – מקצוע עריכת הדין הוא המקצוע הכי שפל, נבזי, מרושע, מיותר ולא מוסרי שקיים.
  ועוד דבר – אין שום קשר בין בתי המשפט בישראל לבין צדק. אלה שני עולמות נפרדים.

  אהבתי

  • ירמיהו הגיב:

   האם אתה תומך באיסור העיסוק בעריכת דין? ביטול חוקיות המקצוע?

   אם עריכת דין הוא עיסוק שפל ונבזי האם הדבר כולל גם תביעה פלילית?

   על סמך אילו ראיות אתה מכליל הכללה כזאת על עריכת הדין כמקצוע?

   בתי המשפט לא הוסמכו לשפוט ולקבוע פסקי דין על פי הצדק, אלא על פי החוק. חוק המדינה, החוק המשפטי. על פי הדין. אפילו בית המשפט הגבוה לצדק-בג"ץ, למרות שמו, אינו מוסד שבאופן כללי פוסק על פי הצדק, אלא על פי החוק.

   אהבתי

   • יניב הגיב:

    על סמך הכרות אם לא מעט עורכי דין שהיו מאד נמרצים כשזה נגע לשכר הטרחה שלהם, אבל בהמשך צימצמו עד למינימום את מעורבותם בתיק.
    אגב, צריך לבדוק גם מה קורה בלשכת עורכי הדין – מחוז מרכז.
    הגשתי תלונה אודות טיפול לקוי שקבלתי מעורך דין, עד היום שנה אחרי, לא קבלתי שום תשובה או התייחסות. גם הטלפונים לבירור לא עזרו.
    עורך דין אחר שסיפרתי לו על התלונה שהגשתי ללשכת עורכי הדין לשם קבלת סיוע, צחק ואמר לי שתמימות עולה ביוקר.

    אהבתי

   • אפשר בהזדמנות לבדוק את המאבק בין לשכת עו"ד בת"א לעומת הארצית. יש עוד ארגוני מקצועיים שמקרינים סרטים למבוגרים. ההוא השחיל למתחרה וההיא חשפה וההם השתתפו באורגיה התקציבית. יש קטע כזה בארגונים ציבוריים לבזות את הציבור שהם מייצגים.

    אהבתי

  • מציצנית הגיב:

   בכל מקצוע יש את היוצאים מן הכלל החורגים מכללי האתיקה, ופוגעים בשמם הטוב (יותר או פחות) של הקולגות שלהם.
   זה נכון לאנשי חינוך, רופאים, יועצי מס, מטפלים, בנקאים, רואי חשבון, אנשי תקשורת, מדינאים וכו׳.
   אולי בגלל ריבוי עורכי הדין בארץ והגמשת הקריטריונים להתקבל למקצוע, נדמה לך שכל עורכי הדין הם עבריינים, אך לא כך הדבר ואף רחוק מהמציאות.
   *בעיניי הכי שפל, נבזי וכו׳ זה להיות פקח בעירייה, פקח ביחידת עוז, גובה מחייבים עבור הוצל״פ.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אהוד אולמרט: "99% מעורכי הדין מוציאים שם רע לכל השאר"

    אהבתי

   • לשכת עבודה הגיב:

    פקחים וגובים כמו עובדים אחרים במלאכות לא אהודות חייבים להתפרנס. לו היו משכילים היו עורכי דין.

    אהבתי

   • מציצנית יקרה,
    בימים טרופים אלה של ירח מלא, ציפורי ברזל שואגות, טילים וכיפות ברזל, הסוריאליזם סביבי גדש את הסיאה. האם תועילי לשקול החלפת ניק לשם מרגיע שיאלחש את הדמיון? מאז שהחמאס חזר להביע את שאיפותיו לשלום הילדים תמיד בבית והצפי המבצעי (לסקס פרוע על השיש במטבח) הצטמצם לאפס.

    בחלוק חאקי*,
    ראש השובך

    *ברכה בעיראקית מדוברת.

    אהבתי

   • Enter your name... הגיב:

    יון היקר,
    זה רק שם וברוך השם אין לי שום עניין עם השם או עם שמות באופן כללי, אני לא אכפת לי איך קוראים לי, כל עוד קוראים לי אני באה 🙂
    מה דעתך על: צבע אדום? אוהבת את אבי מהבלוג? כל מטבח צריך דלת עם מנעול? שיש זה כואב? או רק אות, הכל חוץ
    מ ה׳?

    אהבתי

 10. חייל זקן הגיב:

  בילוי הישראלים ליד כיפת ברזל

  אולי יואיל אחד הכתבים הצבאיים לשאול את דו"צ למה הכו*יות מחיל האוויר שמאיישים את הסוללות מסתובבים בזמן יירוט ללא שכפ"ץ וקסדה?

  אהבתי

  • באבא הגיב:

   למה הגישה השלילית, למה?
   אולי הם השאילו אותם ליתומים ואלמנות שאין להם מקלט?

   או אולי מדובר בדרכם המחוספסת להרגיע את האוכלוסיה האזרחית שהכל בשליטה ואין מה לדאוג. אם הלחימה תסלים, אגב, כבר הזמינו להם גם חולצות אדומות ומכנסיים חומים.

   אהבתי

 11. ZIKI הגיב:

  יש לי רעיון מה לכתוב כשהמוספים משעממים.
  תסקרי את מדורי האוכל והבישול.
  זה תמיד מעניין

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אני? נראה שאתה לא מכיר אותי.
   שונאת אוכל. בישול. תוכניות בישול. מתכונים. ביקורת מסעדות. תמונות של אוכל. נראה לי שהבהרתי את הנקודה.

   אהבתי

 12. ZIKI הגיב:

  דווקא בגלל זה מעניק לך נקודת מבט ייחודית

  אהבתי

 13. ירמיהו הגיב:

  תגובה לכתבה של גילי כהן בהארץ: מהקסאם הראשון על שדרות ועד היום.

  כפי שכתוב במסמך עצמו- הנתונים לא כוללים פצצות מרגמה [פצמ"ר] למעט חודש אחד ב 2014.

  הנתונים הם סלט ללא פילוחים חשובים:

  מבחינה טכנית, חלק מהנתונים הם לגבי שנים וחלק לגבי חודשים. הדבר מאלץ את הקוראים שרוצים לקבל תמונה על שנים לסכום את הנתונים לגבי כל חודש. למה להקשות על הקוראים ולא להציג מספרים סכומים גם לגבי שנים?

  לגבי ההרוגים היהודים אין הבחנה בין הרוגים עקב ירי רקטות ונשק תלול מסלול לבין הרוגים מסיבות אחרות [פיגועי התאבדות, לחימה]. בכך לא ברור מהו הסיכון במונחים כמותיים הנשקף מירי רקטות.

  הנתונים לכאורה סובבים סביב האיום הרקטי החל מ 2001 הקסאם הראשון, כאשר יש נתונים על מספר שיגורי הרקטות. כלומר ההתמקדות היא ברקטות. אבל לא ברור כמה בדיוק נהרגו כתוצאה מרקטות. למשל, ב 2001 נהרגו 12 יהודים. כולם מפגיעת רקטות?

  לגבי הרוגים פלשתינאים אין הבחנה בין מעורבים לבלתי מעורבים כאשר ההרוגים היהודים יש להניח שכולם בלתי מעורבים. גם מי שלא יסכים לכך אז לשיטתו שיהיה פילוח כזה גם בקרב היהודים.

  לגבי הרוגים פלשתינאים אין הבחנה לגבי הרוגים עקב מבצע צבאי. מבצעים צבאיים צוינו במונחי תקופת זמן כך שלא ברור האם כל הפלשתינאים שנהרגו בתקופה זאת, כולם נהרגו עקב המבצע.

  ייתכן שחלק מהנתונים החסרים ניתן למצוא במקורות אחרים אבל אם כבר נעשתה עבודה סטטיסטית, למה חלקית?

  אהבתי

  • הארץ לא יספר לך על הפילוח הגזעני.
   הירי מכוון ליהודים בלבד:

   דובר חמאס בעזה פווזי ברהום אומר במסר לציבור הערבי בישראל במהלך "צוק איתן" כי חמאס אינו מכוון לעבר ישובים ערביים, ולכן אין לציבור זה ממה לפחד, והוא יכול להמשיך בחייו כרגיל. אנו אומרים לאנשינו בחיפה, יפו, עכו, לוד​, רמלה והנגב – הרקטות של הזרוע הצבאית של חמאס לא יפגעו בכם ולא בילד ערבי פלסטיני אחד בפלסטין. אנו מכירים את האזורים ואת הגאוגרפיה. הרקטות שלנו מוכוונות רק אל "העבריים". אל תפחדו.

   מפי האתון.

   אהבתי

   • כותרת הגיב:

    עדכונים שוטפים || 3 רקטות נחתו באזור בית לחם וחברון; האו"ם: על הצדדים להכריז על הפסקת אש

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    לא האו"ם (האו"ם היה אולי וביום גרוע מחליט על הפצצת ישראל, רצוי
    בנשק גרעיני) זו המלצה, עצה, רעיון טוב, של מועצת הביטחון. לא לזלזל
    כי עכשיו מתחיל המירוץ לאמירה מחייבת של מועצת הביטחון.

    אהבתי

   • את הטענות תפנה לפעילי הזרוע הצבאית כפרה עליהם. הגאונים ממהרים לשגר מתחת למל"טים בזמן שהמפקדים שלהם לא זזים מהבונקר. וואלאק, זה צומוד קומושצריך. שיר הלל למקוואמה.

    אהבתי

 14. avi הגיב:

  קראתי את רוב מה שנכתב על פישר בסוף בשבוע.
  הרבה הסבר על פישר ומה קרה לו אין שם. להיפך התעלומה רק גדלה.
  הסיפור של פישר עדיין מתחנן לכתב מגזין ולתחקיר אמיתי שיקח את הנושא ויחזור, עוד חודשיים שלושה נניח עם כתבה רצינית באמת. זה כנראה לא הולך לקרות.
  רוב מה שנכתב בידיעות לדוגמא הוא בנוסח : דיברתי עם כתב שהכיר אותו וכבר אז הוא היה… הילך קסם… מניפולטור…

  פרק רציני בכתבה שכזו צריך לבחון לדוגמא את כל תקופת חדשות שלו לעומק.
  מי שחשב שצרור ערך אי פעם את פישר לא בדק שום דבר כנראה ולא דיבר עם הרבה אנשים שהיה מקום לדבר איתם אבל ככה זה כנראה שצריך להרים כתבה בזמן שעושים המבורגר במקדונלדס.
  אם כל מה שנרמז בידיעות באופן דיי שטחי שכמעט רוב תוצרי עבודתו הם תוצאה של סחיטה כזו או אחרת אכן נכון אזי מדוע האיש המשיך לעבוד עוד בימיו בחדשות ולא נזרק מהעיתון בו ביום. איפה היו כל העורכים במעריב שלא קוראים להם נמרודי ואיך זה שפתאום היום כולם למפרע פתאום בטוחים שהכתובת הייתה על הקיר.
  וסתם הערב לגבי הסיפור עם רעייתו. היא בטח לא הראשונה והאחרונה שאמרה לבעלה שהיא רוצה סלון בהביטאט/ טבעת ממילר וכיוצא בזה. זה לא עושה אותה מלאך אבל גם לא בטוח שמפלצת. השאלה היא מה עשה עם זה כל זה בעלה.
  ואולי בסופו של דבר מסתבר לכולנו שגם עריכת דין ועיתונות הפכו ברובם למקצועות ככל המקצועות אחרי שמנקים מהם את כל הרומנטיקה והאידאליזם ופישר שלא מפחד לדבר על זה בצורה מפורשת הקדים את זמנו והבין את זה לפני כולם.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   מקצועות ככל המקצועות? אני מכיר רשתן מקצועי בקישון
   (מתקן ומייצר רשתות ) שעבודתו זה עשרות שנים מושלמת.
   מישהו לפני שנים הראה לי ריתוך שעשה סטפ ורטהיים
   שכבר היה בעת הדיבור איש עשיר מאוד ואמר הוא היה
   הרתך הכי מקצועי בחיפה. אולי זו הייתה אגדה אבל
   הריתוך היה מקצועי. חלק מהרתכים בעזה הם רתכים
   מקצועיים. בפ"ת היו מרכיבי הדרים מקצועיים. בתכנון
   וייצור טילי כיפת ברזל עובדים מקצוענים שאין שני להם.
   מה ענין עיתונאים ועורכי דין לזה.

   אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    הרכבת הדרים זה עיסוק מהמכובדים בעיני. יש לי חושחש שקיבל כנות של תפוז ולימון. בקרוב – אשכולית ומנדרינה! והריתוכים של סטף (השאיר שלאקה יפה?) גם כן כל הכבוד. הלאה הלבלרים!

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    הפוך קפטיין הפוך. זה שלמטה עם השורש
    זה כנה וזה שלמעלה שייתן פרי זה רכב.
    בנעורי הרחוקים גם ברבים זה רכב. חושחש
    תמיד כנה. מעטים אוכלים חושחש, מר מאוד.
    אבל בלי חושחש אין ריבת תפוזים אמיתית
    אנגלית. כשתשתול שים חצי ספל זבל לול
    וספל זבל רפת בגומה עמוקה וערבב טוב, יותר
    מדי שורף. ואז תשקה במידה, רצוי ממשפך.
    יש מקומות שמוכרים עוד זבל אמיתי. עכשיו
    סוד, אצל יהודים אין ברכת נטיעה. למה איני
    יודע. אבל מי שלימד אותי להרכיב ולשתול
    (לא הייתי תלמיד טוב) אמר לי שאין ברכה
    ומשום כך היה אומר ביסמאללה ובעברית-
    אידיש שיהיה במזלטוף. "ז" בסגול,זה היה
    מזמן. אז תברך בשלושת השפות, בטוח
    שלא יזיק.
    רמאדן קשה מאוד השנה בעזה. תחשוב
    על צום בחום הזה. למי שמגיע לו אני מרחם
    עליו ואלוהים יהיה עמו. באמת צריך לרחם.
    איזה עולם דפוק.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    ברור. טעות שלי. התכוונתי "רוכבים". מה לעשות גד"שניק 😉

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    לא שמתי לב, אם מרכיבים על עץ קיים
    ברור שלא צריך זבל ועל ההרכבה והכריכה
    מורחים דברים מודרניים. אבל למען דברים
    שהיו (עוגת המדלן של פרוסט ושאר דברי
    ספרים) תגיד ביסמאללה ומזלטוב כומו
    שאמרתי, בטח לא יזיק.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    מה שמורחים זה הורמון גדילה

    אהבתי

  • velvet הגיב:

   לאבי: לא אמרתי שרעייתו היא היחידה שאמרה דבר כזה לבן הזוג שלה (נניח שזה סיפור אמיתי). אומרת שכל אישה שאומרת דבר כזה, דינה מיתה.

   אהבתי

   • נילי ל. הגיב:

    בעיקר אם זה סלון מהביטאט.

    אהבתי

   • אשתי הקטנה הגיב:

    יש גברים ששמים בפיהם של רעיותיהם דברים שלא היו ולא נבראו בשביל הקטע. גם כאן יש לפחות שניים כאלה.

    אהבתי

   • אשתי הקטנה הגיב:

    *פיהן

    אהבתי

   • אשתי הקטנה הגיב:

    בין שלל ההגיגים בראיון הזוגי, אמר נתניהו גם את הדברים האלה: "שרה היא ששכנעה אותי להחזיר את גלעד שליט. היא זו שאמרה לי, תחשוב על הילד גלעד שליט, במרתף החשוך, ללא תקווה, בלי אור. תחשוב עליו כאילו היה הבן שלנו. תחשוב עליו, על אמו, על אביו, ותקבל את ההחלטה".

    אהבתי

   • נילי ל. הגיב:

    נכון, זה מנהג מגונה.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s