לחץ

yediot14.7.14maariv14.7.14
isra14.7.14haaretz14.7.14

hamvaser14.7.14

הכותרות

עדכוני דו"צ על צוק איתן. שיגורים, יירוטים, וזה.
כטב"מ חדר לשטח ישראל מהרצועה ויורט מעל אשדוד.

"ישראל יכולה להשמיד את החמאס", כותב נחום ברנע בעמודי הדעות בידיעות, וזו ההפניה הראשונה בשער. ואני שואלת שוב: מאיפה לו הנחישות הזאת? האם הוא ראה פעם ארגון טרור שהושמד? כן? איפה? וכשיושמד באופן היפותטי, מי יבוא במקומו? ארגון מתון יותר?
זהו שלא. גם אלי עמיר (כדאי היה לכתוב מיהו, שלא יחשבו קוראי ידיעות שמדובר באיזה כתב חדש), אחרון ברשימת הכותבים בשער והמאמר הפותח בכפולת 2-3 בידיעות,  בדעתי. הוא כותב על המתלהמים שאומרים "נחסל את הטרור בעזה, נהפוך אבן על אבן (צ"ל בכלל לא נשאיר אבן על אבן). אבל מי יבוא במקום חמאס, דאע"ש?
לידו סימה קדמון מציעה הפסקת אש, אלכס פישמן אומר שאם לא תהיה קטסטרופה כלשהי יש סבירות שהשבוע תדעך האש. יוסי יהושוע מספר על תסכול בצבא ועל קריאה להכרעה.

צה"ל ממשיך לשווק את אנשי כיפת ברזל: והיום, מהנדסת בחודש שמיני. סרן ה'. תמונה מרכזית בשער ידיעות וכפולת האמצע.
מענין שדווקא המהנדסת ההרה ולא צוות צופית בשער העיתון. אולי כי ההרה בלעדית לידיעות ואילו הצוות האציל כבר פומפם אמש.

עמוס הראל: הזרוע הצבאית של חמאס מתנהגת כמו חבורת קופירייטרים מתוסכלת.
אמיר אורן: אין אפשרות משפטית ומדינית לתת לצה"ל למצות את כל יכולתו.
ועוד בהארץ: מאמר המערכת קורא נגד כניסה קרקעית. מה כן? פתרונות מדיניים.

bider14.7
וכיפאק לבידרמן.

ישר"ה מפתיע עם כותרת שעוד לא חשבנו עליה, בכפולה השנייה שלו: "מטחים ומתחים".

בן כספית כתב אתמול לאנשים משני צדי המתרס של צוק איתן. בין היתר הוא מתלונן על עילגות הפלסטינים, ואיך אף אחד מהם לא יודע עברית תקנית. כנראה שכספית לא קורא מעריב כבר כמה שנים ולא יודע מה קורה שם.
טוב, לא שבהארץ המצב קסום, אבל למעריב יש איכויות עילגות משלו, שלא משתנות כבר במהלך כמה מו"לים ועורכים.
זאת ועוד: כמה ישראלים, יהודים, דוברים ערבית? אתה יודע ערבית?

חיל האוויר נמנע מלתקוף מטרה שסביבה בני אדם.
בניגוד לכותרת בידיעות: "הטייס: יש ילדים | המפקד: לא נתקוף"
הידיעה אומרת: "יש אנשים בקרבת המטרה שלנו, נשמע אחד מאנשי צוות הצופית אומר במערכת הקשר. נראה שיש אנשים, אולי ילדים, באזור המטרה… מנחה המפקד בתא השליטה… לא נתקוף את המטרה הזו עכשיו… בואו נמשיך הלאה".

מחוץ לממ"ד

עוקל ביתו של בנימין בן אליעזר (גידי וייץ, הארץ).

צו חילוט זמני מוצא כאשר עולה חשד כי הרכוש הושג בעבירה וכי יש חשש שבעל הנכס יפעל להבריח את הרכוש (במקרה זה למכור אותו), כך שאם החשוד יורשע בעבירות המיוחסות לו, המדינה לא תוכל לעקל את הבית באופן סופי.
במקרה זה, בית המשפט קיבל את בקשת המשטרה לצו החילוט הזמני. מבחינת בן אליעזר זהו איתות שלפיו החשדות נגדו אינם חשדות סרק. ההערכה היא כי החקירה תסתיים בקרוב בהמלצה משטרתית להעמיד את בן אליעזר לדין בחשד לקבלת שוחד.

העו"ד המפורסם אלן דרשוביץ, מעלה ברוב חוצפה את ההשערה שאולי חלק מהרוצחים של הנער אבו-חדיר, לוקים בנפשם. כמו כן הוא יוצא נגד ענישה קולקטיבית של כל הישראלים בגלל ה-so called משיגענס הבודדים. נו, טול קורה יא חביבי.

משתכשכים בביצה

המהדורה הדיגיטלית המודפסת, או המודפסת הדיגיטלית, של מעריב. לא ממש נוחה לקריאה ולדפדוף מחמת מגושמות יתר.

ב-2 ביולי נפגעה צלמת וואלה, טלי מאייר, מכדור ספוג של שוטרי יס"מ. ספוג, נו, מה נפגעה? אז הנה. אלכס ליבק כותב על כך ומצלם אותה בבית החולים. שתבינו את המשמעות.

הלך לעולמו

idotal
סיפרתי אתמול על מותו של עדו טל. הנה עוד כמה פרטים. אביו הוא אברהם טל, העיתונאי הכלכלי הוותיק של הארץ. אחיו של עדו, יובל טל, במאי ועורך וידיאו, נפטר יומיים לפני שעדו הלך לעולמו. הוא היה צעיר מעדו בכמה שנים וכמוהו מת מסרטן.
תוך 48 שעות איבד אברהם טל את בנו הבכור ואת בנו הצעיר.
לשניים אח נוסף, ערן.

יש עורכים בבית?

האם זו הפניה ראויה, ועוד בראש עמוד הבית של אתר? למשל הארץ?
evil

וישר"ה, כפולה פותחת.

kipat
"תיתכן הכנסה"? מה עוד?

מח' הגהה

מה יהיה. מה יהיה. מה יהיה.
מי עובד בהארץ? איך בנאדם שגדל פה מסוגל להגיד שני רקטות?
(תודה לנדב)

2rakets

ספורט

אזהו, נגמר המונדיאל?

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

הפרק ה-18 בספר של אלדד יניב, פניית פרסה. מה תרצו לדעת על אביגדור ליברמן ועל שיטוטיו בעיר, פגישותיו וסדרי העדיפויות שלו בחיים?

עומר דוסטרי, סטודנט לדיפלומטיה ובלוגר לא מבין למה הפונדמנטליסטים החילונים נרתעו ממכתבו של מח"ט גבעתי לחייליו. וזה מתפרסם במדור הדעות של הארץ.

לפני פיזור

ולא לשכוח את לחם עבודה, המדור שיביא לכם פרנסה.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

120 תגובות על לחץ

 1. לחם הגיב:

  אמנם אני חוזר על עצמי אבל אני ממש לא מבין איך המינוי של צבי חפץ כשגריר בוינה עבר בשקט. וינה היא יעד אסטרטגי עבור ליברמן, הוא מגיע לשם הרבה, יש לו שם חברים טובים, מרטין שלאף כבר אמרנו, מדוע הוא היה צריך דווקא את חפץ בוינה? אמנם חפץ היה שגריר בלונדון אבל על פעילותו שם חלוקות הדעות, אם לנקוט בלשון המעטה. ככה נראית התקשורת הישראלית, חלקה (בן כספית) מתלקקת על ליברמן, חלקה מאוהבת בליברמן (הקשרים שלו בידיעות מעניינים במיוחד) ורובה רק רוצה לקשקש איזה משהו, לקבל כמה גרושים ולהגיע הביתה בשלום.

  אהבתי

 2. אני הגיב:

  רון מיברג קורא אותי וגם מגיב. אני נרגש

  רון, תגיב גם בפורום.

  אהבתי

 3. חייל פשוט הגיב:

  “ישראל יכולה להשמיד את החמאס”, כותב נחום ברנע בעמודי הדעות בידיעות, וזו ההפניה הראשונה בשער. ואני שואלת שוב: מאיפה לו הנחישות הזאת? האם הוא ראה פעם ארגון טרור שהושמד? כן? איפה? וכשיושמד באופן היפותטי, מי יבוא במקומו? ארגון מתון יותר?

  שטיפת מוח של קציני צה״ל מאז התבוסה מול חיזבאללה. סרי לנקה הביסה את ״הנמרים הטמיליים״ שהמציאו את שיטת המחבל המתאבד. חייל זקן יתן עוד פרטים.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   יש דוגמאות רבות לאירגוני טרור שהושמדו ונעלמו. האירגונים המרקסיסטיים כמו באדר-מיינהוף, הצבא האדום היפני (קוזו אוקמוטו ) ואפילו החזית העממית הערבית (מפלגת בל"ד היא השריד האידיאולוגי שלה). אחד החצופים שלא קרא את התו"ל הצה"לי ואפילו לא את ולווט הוא פוטין ששיטח את גרוזני בירת צ'צ'ניה ושלח את חברי המחתרת הצ'צ'נית לעירק שם הם עוסקים, כחברי דאעש, בחיסול נמרץ של מוסלמים אחרים.
   ברנע צודק בטענתו שניתן להשמיד את חמאס (לא את האידיאולוגיה שלו) ולהפחית את יכולתו במידה רבה מתחת ליכולת של החמאס ביו"ש. המחיר הפוליטי/מדיני של מהלך כזה (עוד לפני המחיר הצבאי) מתחיל בביטול הסכמי אוסלו. לצערי, אני לא רואה באופק ממשלה שתעז לנקוט צעד כזה.
   ומה לגבי "אירגון מתון יותר"? אירגון מתון זו המצאה של השלומאים כפי שהרתעה של אירגון טרור היא המצאה של הצמרת הביטחונית. איך נדע מי יירש את חמאס? התשובה פשוטה, נשאל את אמ"ן והשב"כ. ההיסטוריה מלמדת כי מובטח לנו שמי שיצביעו עליו כיורש לא יהיה כזה.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    לדיוק היסטורי. כאן בעומן SAS חיסל גרילה קומוניסטית. http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Mirbat ביון אחרי
    מ"ע II חוסלה גרילה שמאלנית-קומוניסטית. בפולין אחרי מ"ע II חוסלו
    כל מחתרות ה CIA הימניות. באירן בימינו חוסלו המוג'הידין חאלק. במלזיה
    חוסלה, עוד פעם SAS ,מחתרת סינית קומוניסטית. סיפור הקדוש הרצחן המת צ'ה גווארה ומחתרתו שחוסלו גם ע"י דלי העם המקומיים מוזכר בנסיבות הלא נכונות. הרשימה של חיסולי מחתרות ומות תורתם עמם ארוכה.
    מחד שלטון אספסוף והשמעות לו גם ישראלי גם שמאלי גם ימני מביאה אסון. מאידך זלזול מוחלט באמ"ן ושב"כ אינו מוצדק בודאי לא בהשיגיהם בחברה הישראלית הפתוחה (ראה המונח בערבית כפרית) לכל הכיוונים. ראה סיפור גברת קם וסיפור סנודון, למען יראו ולא ייראו. נקווה שממשלת ישראל הנוכחית מתנהלת כפי שצריך. בכל מקרה יכול היה להיות הרבה הרבה יותר גרוע ונקווה שכך ימשיך.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    איני מזלזל באמ"ן ובשב"כ. כאשר הם עוסקים בתפקידם העיקרי שהוא איסוף מידע והעברתו לגופי ביצוע הם אירגונים יעילים מאד. כאשר הם עוסקים במה שמכונה בפיהם "הערכת מצב לאומית" והמלצות לאימוץ מדיניות הנגזרת מהערכה זו הם גם נכשלים וגם חוטאים.

    אהבתי

   • חייל פשוט הגיב:

    אני מחובביו הותיקים של רון מיברג אבל כאשר הוא נשבע בשמו של רבין הוא נשמע כמו כתבלב. רבין היה הראשון שהפיץ את השקר שאי אפשר לנצח גרילה. העיתונות הישראלית לא פיקפקה וזה הפך להיות אמת שגורה. עד היום.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    רבים נכשלים וחוטאים בניבוי העתיד. נקווה
    שיקטן מספרם במועדוני התענוגות שהזכרתי,
    חיי תלויים בהם.

    אהבתי

   • יונה הגיב:

    האם באמת ניתן להקביל את החיזבאללה והחמאס לדוגמאות שהצגת מתאי טרור של מקומיים כדוגמת כנופיית באדר מיינהוף?
    הרי עצם הגדרתן של השתיים כ"ארגוני טרור" מתעתעת, כיוון שמדובר בארגונים עממיים רבי זרועות הכולל בין היתר מערכת פוליטית, השכלה, סעד וכד' הזרוע הצבאית היא רק אחת מהן. יש להניח שאפשר להחליש את הזרוע הצבאית של הארגונים האלה, אבל מוטב להתבגר מהטרמינולוגיה של לחסל ולהשמיד. מכל מקום, אם אתה כן צודק, איך קרה שמאז שישראל מנהלת "מלחמות חדשות", מעולם עוד לא "ניצחנו", "העלמנו" ו"השמדנו" אותם?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אי אפשר להעלים את האידיאולוגיה אבל אפשר למזער את הנזק. צה"ל יכול היום לדפוק על כל דלת בחברון ובג'נין ולכן החמאס מתקשה לפעול שם. ניתן להגיע לתוצאה דומה גם בעזה. הנסיון לגזור גזירה שווה בין חיזבאללה לחמאס הוא נואל מהטעם שישראל אינה האויב העיקרי של חיזבאללה. אם אתה עוסק בחשבונאות היסטורית מן הראוי שתשווה את הציונות לפלשתינאות לפני מאה שנים והיום. אם אחרי זה עדיין תפקפק ידו של מי גוברת אשמח להרחיב

    אהבתי

   • יונה הגיב:

    תודה על ההבהרה. "למזער את הנזק" זו אופרה שונה לגמרי מה"ברנע צודק בטענתו שניתן להשמיד את חמאס" של קודם.
    ואני לא זקוקה (בנקבה אגב, לא בזכר) להשוואות של מאה שנים, כי השאלה שלי נגעה רק ל"מלחמה החדשה" שישראל מנהלת מאז שנות השמונים ותוהה איך לא “ניצחנו”, “העלמנו” ו”השמדנו” בהן.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    סליחה על הטעות המגדרית. איני מכיר מלחמה חדשה שהחלה בשנות השמונים. ברנע ייחד את מאמרו להספד על רועי רוטנברג שנשא משה דיין באפריל 1956 מספר חודשים לפני מבצע סיני (ולפני המלחמה החדשה של שנות השמונים). "דור התנחלות אנו, ובלי כובע הפלדה ולוע התותח לא נוכל לטעת עץ ולבנות בית."

    אהבתי

   • יונה הגיב:

    טוב, הנחתי אפריורי שאדם למוד מלחמות כמוך גם מכיר את הטרמינולוגיה הרלוונטית (-: ובכן, בניגוד למלחמה "הקונבנציונלית" (הקלאוזביצ'ית, נגד מדינות), כאשר מדינה נלחמת בארגון שאיננו מדינה, זה נקרא "מלחמה חדשה". כידוע לכולנו, מאז מלחמת לבנון הראשונה (למעט היתקלויות ספורדיות במהלכה בצבא הסורי), ישראל מנהלת "מלחמה חדשה" נגד ארגונים בלבד. ועם כל הכבוד לברנע, לשמחתי את הידע הרלוונטי קיבלתי ממישהו בעל השכלה קצת יותר רחבה משלו בתחום.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מתנצל על הבורות שלי בטרמינולוגיה הרלוונטית. מלחמות של מדינה באירגון שאיננו מדינה עתיקות כמו המדינה עצמה. חג החנוכה מזכיר לנו מדי שנה איך גבר אירגון שאינו מדינה על צבא מדינה (המדינה הסלווקית)

    אהבתי

   • יונה הגיב:

    ידידי החייל הזקן. כיון שלעולם תגיד את המילה האחרונה, הרי שפה מסתיימת תרומתי הצנועה, שעסקה בניסיון לשתף אתכם במחקר האקדמי בנושא. תודה על זמנכם.

    אהבתי

   • יונה הגיב:

    דרך אגב ולווט, הדיון הזה יכול לשמש גם תשובה ראוייה לשאלה שלך מלפני כמה שבועות, מדוע "מומחיות" מדירות את רגליהן מהברברת בטלויזיה. הנה השחתתי פה את זמני עם קשקשן אנונימי, קיבלתי דיסלייק וכל זה אפילו בלי לצאת מהבית 😉

    אהבתי

   • Hilit הגיב:

    ליונה, רק דבר אחד.
    אל תתרגשי מהדיסלייקים (גם לא מהלייקים) שהרי לחלוקתם אין קשר, ולו הקטן ביותר, עם הנכתב, לפחות פה.

    אהבתי

   • יונה הגיב:

    אני לא מתרגשת ותודה רבה על ההערה הנחמדה Hilit! בשלב הזה של חיי, אני נמצאת בהמתנה ל"דיסלייק, או לייק" של שופטי עבודת הדוקטורט שלי. אפילו מזה אני לא מתרגשת, אלא סתם מצפה "להתרגשות הגדולה".

    אהבתי

   • חיים שמש הגיב:

    אם יורשה לי להעיר.

    נדמה לי, כי ארגון הטרור שנודע בשם אש"ף, חוסל הלכה למעשה במסגרת מלחמת שלום הגליל. שרידי ארגון הטרור גלו לטוניסיה תוך שכוחו של אש"ף צומצם משמעותית. הן ברמת היכולת להזיק לישראל וכמו גם ברמת ההשפעה על האוכלוסיה האזרחית בשטחים ובמחנות הפליטים. ההתקוממות ב 1987 פרצה מבלי שלאשף הייתה כל השפעה על מהלך ההתקוממות.

    אומנם, הסכם אוסלו הפיך חיים באש"ף, אך גם כיום ולמרות ההישגים שהארגון צבר במסגרת הסכם אוסלו, אין להשוות את הכוח להזיק שהיה בידי הארגון עד שנת 1982 לכוח להזיק שבידיו כעת.

    אז המסקנה היא, שניתן לחסל ארגון טרור – השאלה היא באיזה מחיר, ומלחמת לבנון מדגימה את הדילמה הזאת באופן מצמרר.

    לחסל שאיפות לאומיות- זה כבר עניין אחר.

    אך גם בכך הייתי מצפה לקצת צניעות. בוודאי אל מול ההיסטוריה המתהווה אל מול עיננו. עשרות מיליוני ערבים המירו בזמן קצר את תפיסת עולם הלאומית (שמשלה בכיפה עשרות שנים) בתפיסת עולם דתית (ורצחנית להחריד, אם יורשה לי להוסיף).

    יוצא אפוא, כי כל הפוחד להכחיד את החמאס רק מהפחד שיחליף אותו גוף קיצוני יותר, חוטא פעמים. בראשונה, ביומרה להכתיב לפלסטינים מה נכון בשבילם; ובשניה, במחשבה שבכלל אפשר להכתיב לפלסטינים לחיות לפי מה שאנחנו חושבים שנכון בשבילם.

    חפרתי, ולכן אסיים.

    אהבתי

   • יונה הגיב:

    חיים, מלחמת לבנון אכן גרמה למשבר חמור באש"ף וכוחותיו ומשרדיו פוזרו במדינות ערב השונות, כשהמטה הראשי מוקם בתוניס. כפי שנטען קודם, אכן אפשר בהחלט לפגוע ולהחליש ארגונים. המשבר גם גרם לפיצול והקמת שלושה מחנות ראשיים, שבתוכם החזית העממית, החזית לשחרור פלסטין, ארגוני ג'יבריל, חזית המאבק העממי, פת"ח וכו'. מנהיגי האינתיפאדה הראשונה, או "המפקדה הלאומית המאוחדת של האינתיפאדה" הציגה את עצמה בכרוזים כזרוע של אש"ף בשטחים. אם לזה ניתן לקרוא "חוסל הלכה למעשה" ואפילו להדגיש את זה באותיות קידוש לבנה, אני לא ממש בטוחה. בנוסף, אם אתה באמת מתעניין בנושא ולא רק מההבט הפוליטי, כמו למשל בטענה שהסכם אוסלו הפיח (ולא הפיך) חיים בארגון שחוסל הלכה למעשה, אוכל להמליץ למשל על הספר התנועה הלאומית הפלסטינית, בעריכת משה מעוז.

    אהבתי

   • חיים שמש הגיב:

    יונה

    אשף חוסל כאירגון טרור הפועל בגבולה הצפוני של ישראל. הוא שאמרתי. מה חשבו מנהיגי ההתקוממות הספונטנית- איני מתיימר לדעת. אך אשף כאירגון ומוסד לא נטל חלק פעיל בהובלת ההתקוממות וממילא שהייתו בגלות הדוויה מנעה ממנו, גם אם רצה, להוביל התקוממות.

    בנימה אישית. ההפניה למעוז מעליבה משהו אבל מעידה על בקיאות בסיסית ודי בזה. תיקון שגיאת הכתיב שנפלה בלהט הכתיבה, לעומת זאת, היתה לא יותר מאשר גסות רוח והתנשאות.

    תודה.

    אהבתי

   • יונה הגיב:

    מתנצלת על התיקון. אתה צודק.

    אהבתי

   • יונה הגיב:

    חיים, עוד הערה קטנה. אם אמנם לישראל חלק בהפחת חיים באש"ף, הרי שזה קרה במדריד 1991, ולא באוסלו. כך או אחרת, אני לא מקבלת את התזה שלך לגבי "חיסול" אש"ף במלחמת לבנון ואפילו מרשה לעצמי לתהות אם ללא השליטה הסורית בלבנון ובעיקר בגלל הסכם טאיף שפרק את כל המיליציות החמושות (פרט לחיזבאללה), ארגונים פלסטיניים תחת "דגל אש"ף", לא היו ממשיכים למרר לנו את החיים בצפון.
    כך או אחרת, התנועה הפלסטינית היא לא תחום מומחיותי, ואני יכולה רק להיתלות באילנות גבוהים כמו מעוז וחבריו, או להעלות השערות משלי. אני מתנצלת שוב על התגובה הקודמת שלי.

    אהבתי

   • חיים שמש הגיב:

    ההערה בקשר להסכם מדריד נכונה.

    ביחס לקשר הסיבתי שבין מלחמת לבנון לחיסול אשף כארגון טרור הפועל בגבולה הצפוני של ישראל.
    יכול ואת צודקת, יכול ולא. אין לדעת. מה שבטוח הוא שאחרי שאשף גורש, הוא חדל להתקיים כארגון טרור משמעותי, הפועל בגבולה הצפוני של ישראל.

    יום נעים ושקט.

    אהבתי

  • ירון נוי הגיב:

   דבורית, בתגובה להחלטיות של נחום ברנע, את מציגה החלטיות דומה של "מי יבוא במקום החמאס".
   ראשית, אף אחד לא יודע מי יבוא במקום החמאס. עתונאים ופרשנים הולכים בעקבות מחלקת הספינים במשרד ראש הממשלה, שמפיץ את הידיעה שדעאש או אל קעידה יבואו במקום החמאס. עובדה שפרשנים שונים מאמצעי תקשורת שונים מדקלמים אותו דקלום.
   שנית, האיש שהתמחה באיומים (איראן, איראן, איראן) בניגוד לדעתם של כל אנשי צמרת הבטחון, מפיץ עכשיו איומים חדשים.
   יש אפשרות שבמקום החמאס יבואו גורמים אחרים. לפחות, לא צריך להיות כל כך החלטי בפחדים שמקורם במשרד בירושלים.

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    אני לא החלטית. אני שואלת שאלות. לי אין תשובות.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    שואלת – אבל גם עונה:

    וכשיושמד באופן היפותטי, מי יבוא במקומו? ארגון מתון יותר?
    זהו שלא. גם אלי עמיר (כדאי היה לכתוב מיהו, שלא יחשבו קוראי ידיעות שמדובר באיזה כתב חדש), אחרון ברשימת הכותבים בשער והמאמר הפותח בכפולת 2-3 בידיעות, בדעתי. הוא כותב על המתלהמים שאומרים “נחסל את הטרור בעזה, נהפוך אבן על אבן (צ”ל בכלל לא נשאיר אבן על אבן). אבל מי יבוא במקום חמאס, דאע”ש?

    ההחלטיות המדהימה הזו, כי כשמפילים קיצוני, תמיד יבוא במקומו קיצוני יותר. מישהו מוכן לעדכן את הממשלה העיראקית? כי אם חס וחלילה הם יצליחו לטפל בדאע"ש, יקום ארגון קיצוני יותר במקומו…

    אגב, אתם בטוחים שכדאי להפיל את ראש הממשלה מהימין הקיצוני, נתניהו? כי הוא יוחלף ע"י אדם קיצוני עוד יותר. או שזה תקף רק לארגוני טרור?

    אהבתי

   • יכול להיות שהכוונה לימין קיצוני כמו זה שנתפס מבצע תג מחיר?

    אהבתי

 4. מישהי הגיב:

  ההשערה היא לא של אלן דרשוביץ, זאת טענה שנטענה קודם על ידי כמה מקרובי החשודים. ובכל מקרה החמאס הוא מפלגת השלטון, לא משיגענס בודדים. כך שאת צריכה ליטול קורה כשאת מתלוננת על חוצפה של אחרים.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אההה, קרובי החשודים. מדרב"קת. איך לא חשבתי על זה קודם!

   אהבתי

   • מישהי הגיב:

    כן, קרובי החשודים. ובצורה שנראית עקבית ובעלת אמינות מסוימת. ובכל מקרה דרשוביץ לא בדה את הטענה כמו שמשתמע ממה שאת כותבת. את גם מתעלמת לחלוטין מהאמירה המרכזית שלו שבעצם מסבירה את ההבדל המהותי מאוד באחריות החברתית בין הרצח של יהודים על ידי פלסטינאים לבין הרצח של פלסטיני על ידי יהודים, וקובעת לכאורה שאין הבדל.

    אהבתי

   • מציצנית הגיב:

    חבל על הראש שלך ואל תדרבקי כל כך מהר, מתוך וואלה! ״החשוד המרכזי ברצח אבו חדיר נעצר לפני שנתיים בחשד לניסיון לחנוק את בתו. על פי החשד, אשתו נכנסה לחדר בו שהה יחד עם בתו, והוא חדל ממעשיו אחרי שהבחין בה. בדיון בהארכת מעצרו טען נציג המשטרה, רס"ר תומר מלול, כי בחקירתו הוא ציין כי אין לו שליטה בדחפים שלו וזה בא לו ב"פיקים". לבסוף הופנה החשוד להסתכלות פסיכיאטרית, מחשש כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין פלילי ודרוש טיפול. הוא הופרד מבתו ומהמשפחה, אך הטיפול הפסיכיאטרי נמשך.

    אחיו של החשוד המרכזי סיפר כי האחרון מטופל על ידי פסיכיאטר באופן קבוע, בעלות של 5,000 שקלים בחודש, ואף צורך תרופות במסגרת הטיפול. מן הדיון עולה כי בטרם ניסה לחנוק את בתו, ביקש החשוד מאשתו כי תרחיק אותה מידיו. לבסוף הוא לא עמד לדין בשל העובדה כי בית המשפט לא השתכנע כי מדובר בפעולה מתוכננת.״

    אני לא יודעת לקשסמל אז ווקשה: http://touch.walla.co.il/ExpandedItem.aspx?WallaId=1//2765031

    אהבתי

   • לשרוף ילד חי הגיב:

    גם אם נניח שהטענה שאין לו שליטה בדחפים במקרה חנק הבת אינה באה כדי להתחמק מעונש עדיין ישנם עוד 3 (שלושה) שטוענים לאי שפיותם. באותה מידה גם שלבקת חוגרת היא תירוץ .

    אהבתי

   • מציצנית הגיב:

    כבר לפני שנתיים ידעו שהוא אדם מסוכן, רק שלא תיארו לעצמם שם במערכת המשפט, שאדם המנסה לרצוח את בתו יהיה מסוגל לרצוח אדם שהוא לא ילד שלו כדי לספק לו איזה דחף של נקמה! אם זה נכון, זה מעורר מורת רוח.

    אהבתי

   • לשרוף ילד חי הגיב:

    נו שוין דחפים לא היו שם.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    נו, ולכן יתכן שחלק מהם לא שפויים.

    כבר היו מקרים בהם יהודי פגע בערבי ונמצא לא כשיר מחמת אי שפיות. היו גם מקרים בהם ערבי פגע ביהודי ונמצא בלתי שפוי. היו גם מקרים בהם יהודי פגע ביהודי ונפסק שאינו כשיר לעמוד לדין מאותה סיבה. אני מתאר לךעצמי שזה קרה גם במקרה של ערבי שפגע בערבי, אבל על זה אין לי מידע ודאי.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    המהדהים בכל זה שבכ"ז נותרו
    פה ושם, במזרח התיכון, כמה לא
    משוגעים, עדיין. אך ייתכן בהחלט,
    גם סביר, שזה מצב זמני וכולנו כאן,
    בסביבה הקרובה והפחות קרובה,
    בעצם ולאמיתו של דבר ממתינים
    למיון ואבחון והתור ארוך מאוד.
    הפסיכולוגים עייפים, רעבים
    ומיואשים, נגמר הרייטלין גם
    המריחואנה החוקית כלתה בעשן.
    הערב יורד ורק השד יודע
    אם תזרח השמש מחר.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    די די, מה הסיפור שלך. שפויים לגמרי.
    לא תצאו מזה.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    אני לא מנסה לצאת משום דבר. אני רק מנסה להראות לך שאת מסלפת את מה שכתב דרשוביץ' ואז תוקפת אותו על דבר שכלל לא כתב.

    קורה שאנשים לא מבינים את מה שקראו. אפשרי, למרות שדווקא את את הטענה שלו נכונה:

    העו”ד המפורסם אלן דרשוביץ, מעלה ברוב חוצפה את ההשערה שאולי חלק מהרוצחים של הנער אבו-חדיר, לוקים בנפשם.

    אבל גם אחרי שהראו לך שאת טועה, לא רק שאת לא מודה שטעית אלא את תוקפת את שמראה לך את טעותך! את זה כבר אי אפשר לתרץ כטעות בתום לב, זה כבר סילוף מכוון. בזמן האחרון יוצאות לך כמה אמירות מכוערות עד מאוד. אני מציע לשקול הגנת אי שפיות.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    מה סילפתי? אין שום מילה שהיא לא אמת במה שכתבתי:

    מעלה ברוב חוצפה את ההשערה שאולי חלק מהרוצחים של הנער אבו-חדיר, לוקים בנפשם

    וכל רוצחי ילדיהם בשנים האחרונות הם שפויים לגמרי. אין אחד ש"איבד את שפיותו". בדקו בעצמכם אחד אחד.
    כך שעם כל הכבוד, לא דרשוביץ ולא מגיבי הבלוג הזה יקבעו מהי שפיות ומי לא שפוי.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מי שמנסה לרצוח את בתו בת השנתיים מוכיח במעשה זה שהוא שפוי לגמרי?

    אהבתי

   • נמצא ימני שפוי הגיב:

    דוקטור עוד שאלה: שפוי? לא שפוי?

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   מתי נקבל שמות הנאשמים זהותם וסביבתם. פתאום כך פתע נאלמו
   ונעלמו כל המדליפים. ובאשר למשוגעים. זה מאוחר מדי לגלות אותם
   אחרי שהם רוצחים. צריך לזהותם לתפסם ולתת להם טיפול מתאים
   לפני שהם רוצחים. אפשר לדעת אולי במקרה איך התנהגו משוגעים
   אלו,היכן נמצאו היכן הסתובבו האם היו סימנים מוקדמים,בכדי שנדע
   להזהר. זה בערך מה שעושים אמ"ן ושב"כ בשטחי אחריותם,הלא כן?

   אהבתי

 5. דודו הגיב:

  במחילה מכבודך, מה זה חשוב מי יבוא במקום הארגון הגיהאדיסטי שקורא להשמיד את מדינת ישראל ולכונן כאן חליפות איסלמית? מה כבר יכול להיות יותר גרוע? זה כאילו אנחנו שואלים איך אנחנו רוצים למות ?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   ומה הטיעון שלך?

   אהבתי

   • דודו הגיב:

    שיותר גרוע מחמאס אין.
    ההבדלים היחידים הם פנים איסלמים .
    זה לא אמור לשנות לך אלא אם את בעניין להתאסלם.

    אהבתי

   • יש הבדל בקדימות. הדעא"ש ואל קעידה והדג'בהת אל נוסרה מנסים להקים שלטון אסלאמי גלובלי ורק אחר כך למגר יהודים מאדמת הוואקף והחמאס מעדיף ההיפך.

    אהבתי

   • שכחתי, קיים הבדל נוסף. חמאס מהעתיק מהציונים ומקדם שיוויון מגדרי בשדה הקרב בניגוד לג'יהאדיסטיות הפקס במפקדות האחוריות של החליפות הצפונית.
    חז"ן, דעתך על רמת החיילות של האמזונות הדרומיות?.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    שלטון איסלמי גלובלי יהיה כמו הנחש שאכל את עצמו
    התחיל מהזנב ונשך ונגס ובלע עד שלא נשאר כלום.
    אני יודע מה ההרפטולוגים שביניכם יגידו אבל זה נחש
    איסלמי משו משו . מבחינה זו החמאס יותר מסוכן.

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   אני מקווה שזה נושא מספיק חשוב בכדי שהממשלה הנוכחית
   תדון בו. בן אדם שבונה בית לדורות משתדל להשפיע, במידת
   האפשר, על זהות השכנים וטיבם, בודאי לחשוב על כך.
   באשר לרצון? אם ארצה או לא בסוף אמות גם אחרים. אחד
   מתפקידי ממשלה הוא לדאוג למועדי ודרכי המוות של אזרחיה.
   יש שמועה האומרת שמלחמה הורגת יותר אנשים משלום
   (מי שלא מאמין שישאל בעזה) ולדעתי יותר טוב שלום רע
   ממלחמה טובה. לא הייתי רוצה בארצי ממשלה שחושבת
   אחרת.

   אהבתי

  • ירמיהו הגיב:

   למה אתה חושב שלא יכול להיות יותר גרוע מהחמאס?יש טענות של מלומדים שלחמאס יש גם היבט פרגמטי ]שאול משעל, אברהם סלע, זמן חמאס: אלימות/פשרה]. אולי ארגון אחר יהיה פחות פרגמטי? בכל זאת, יש היום תקופות רגיעה. אולי עם ארגון אחר תקופות הרגיעה תהיינה יותר קצרות? או שפחות ניתן יהיה להגיע להבנות?

   אבל אפילו נניח שבמקום חמאס יהיה ארגון אחר שהוא בדיוק כמו החמאס. אתה מתעלם מיחסי עלות-תועלת או נזק-תועלת. כלומר מתמקד רק בתועלת. אבל בצד התועלת יש לשקול עלויות ונזקים. פעולת ישראל להחליף ארגון אחד בארגון שני כרוכה בעלויות, במחירים ובנזקים. הן נזקים אם השיקול הוא רק אינטרס עצמי שיקול פרודנטאלי [prudence] של פיקחות מעשית או תבונה מעשית. אלה נזקים לישראל עצמה. הן נזקים בשיקול המוסרי, נזקים שישראל תגרום לאחרים. אם לאחר כל המחירים ישראל תגיע לאותו מצב, אז ישראל הגיעה לאותה תועלת אבל הפסידה עקב העלויות או גרמה לכך שהנזק עולה על התועלת.

   אפילו אם נניח שארגון אחר יהיה עדיף על החמאס מכאן לא נובע שהמחיר שישראל תשלם בלהביא לכך הוא כדאי, רצוי או ראוי. אם הארגון האחר יהיה קצת עדיף על החמאס אבל המחירים להגיע למצב ההוא הם גבוהים, אז ייתכן שלא כדאי או לא ראוי.

   יכול להיות הרבה יותר גרוע. אנו רחוקים מאוד מהמצב שבו הפגיעות והנזקים הם מקסימאליים כך שלא ניתן לחשוב על מצב שבו הנזקים והפגיעות הם גבוהים יותר.

   אהבתי

   • דודו הגיב:

    אני רוצה לרצוח אותך ואני פועל על מנת שתהיה לי היכולת לרצוח אותך.
    אתה רומז שיכול להיות רוצח פחות פרגמטי ממני?

    אהבתי

   • ירמיהו הגיב:

    נניח רחל רוצה לרצוח את לאה. אבל במקרה א' רחל פועלת להשגת מטרתה, לרצוח יותר ובמקרה ב' היא פועלת פחות. האם כששאר התנאים שווים [ceteris paribus] מצב א' אינו רע ממצב ב'?

    אהבתי

   • דודו הגיב:

    לא. בשני המקרים המטרה היא לרצוח וובשני המקרים לא מדובר באיזו סבתא סורגת .
    הרבה יותר דוצה הדבר לשני ארגוני פשיעה עם אותה מטרה .

    אהבתי

   • ירמיהו הגיב:

    מטרה נמצאת בתודעה של האדם ולפעמים מתבטאת באופן מילולי. זה לכשעצמו אינו רצח. הרצח אינו המטרה גרידא אלא ביצוע, מעשה, פרקטיקה, הגשמת המטרה.

    המסוכנות מארגוני טרור, עוצמת הנזק שלהם אינם בשל מטרתם גרידא, אלא בשל הנכונות שלהם לנסות לממש את מטרתם. מה שצריך לקבוע הוא מסוכנות וגרימת נזק בפועל ולא מטרות ככל שאלה מטרות שלא נוקטים אמצעים למימושן.

    אם לשני ארגונים מטרות זהות אבל אחד פועל יותר להגשמת המטרה והשני פחות אז הארגון שפועל יותר הוא מסוכן יותר ומזיק יותר למרות שהמטרות של שניהם זהות.

    אם למשל למישהו יש מטרה לרצוח ובפועל אינו עושה עם זה דבר ולא נוקט כלל אמצעים להשגת מטרתו אז בפועל הוא לא גרם נזק ואם ברור שהוא לא יעשה דבר למימוש מטרתו אז הוא גם לא מסוכן. וככתוב בתלמוד בבלי,"דברים שבלב אינם דברים" [קידושין, מ"ט ע"ב]. המסוכנות והנזק תלויים ברצון, במוטיבציה, בהנעה וביכולת, הכושר והמסוגלות לנקוט אמצעים מתאימים להשגת תוצאה רעה.

    יש לבחון לא רק את המטרות אלא את הנכונות לנקוט באמצעים להשגתן, הנכונות לשלם מחירים ועלויות להשגתן ועד כמה. זהו ההבדל במידת הפנאטיות, הקנאות [עד כמה המטרה מקדשת את האמצעים] לעומת הפרגמטיות, הגמישות.

    מעבר לכך אם ארגון אחד פועל פחות למימוש המטרה ייתכן והדבר הוא בשל כך שגם תוכן המטרה הוא שונה. הדבר תלוי ברמת הכלליות לעומת הספציפיקציה והרזולוציה של ניסוח המטרה. כאשר המטרה מנוסחת ניסוח כללי "לבצע טרור כלפי יהודים" אז המטרות זהות. אבל, יתכן שברמת מסוימות גבוהה יותר המצב שונה. למשל בארגון אחד המטרה היא "לבצע טרור נגד יהודים בכפוף לתנאים א, ב, ג" ובארגון שני המטרה היא טרור ללא התנאים האלה או שיש פחות תנאים. הנכונות של ארגון אחד בתנאים מסוימים להימנע מטרור יותר מאשר ארגון שני, אפשר שהיא מבטאת גם הבדלים במטרות ככל שהן מנוסחות ברמת ספציפיות גבוהה.

    ייתכן שבארגון אחד יש מטרה לבצע טרור ובנוסף יש גם מטרות נוספות שלפעמים מעדיפים לממש את המטרות הנוספות ולא את מטרת הטרור ובארגון שני אין מטרות נוספות או יש פחות מטרות נוספות או שהמטרות הנוספות כפופות למטרת הטרור.

    אהבתי

 6. ד הגיב:

  אלן דרשוביץ, מעלה ברוב חוצפה שאולי חלק מהרוצחים של הנער אבו-חדיר, לוקים בנפשם.
  למה? הם לא?
  את מכירה אותם?
  לא רק הוא טוען את זה, הרבה מכרים של המשפחה טענו את זה ביום הראשון,לפחות על אחד מהם(נשארו 3).

  אהבתי

  • אינקרדאבל הגיב:

   צירוף מקרים 4 לוקים בנפשם הלכו לטייל…

   אהבתי

   • האמיר הגיב:

    שלושה, לא? ואולי חלק מהם לוקים בנפשם. אולי אחד מהם לא שפוי והשניים האחרים, שפויים לגמרי (אם אפשר לקרוא למי שמצית נער בעודו בחיים "שפוי") גררו אותו ביחד איתם? חושב שזה בלתי אפשרי? על סמך מה?

    אהבתי

  • velvet הגיב:

   כשהצד השני טוען שהמפגע מג'נון, מתקוממים פה, שכחת?
   ארבעה אנשים לוקים בנפשם חברו יחד לרצוח נער? זה משהו שעוד לא קרה בהיסטוריה הפסיכיאטרית בעולם.

   אהבתי

   • מעלי הגיב:

    יש 3 עצורים,אחד מוכר כלקוי בנפשו.
    יתר השניים (כנראה בני משפחה) אין דיאגנוזה ברורה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    תזמן את דרשוביץ. הוא יאבחן לך.

    אהבתי

   • פרויד הגיב:

    השב"כ שלח אותם לאבחון,אין עדין תוצאות.

    אהבתי

   • הומר סימפסון הגיב:

    שלושתם מוכרים לרשויות הרווחה מזה שנים ארוכות.
    אין זה אומר ששלותם לוקים בנפשם.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אבחון שב"כ ? פעם חזרו ראש שב"כ וכלבו
    מ י-ם למטה.בדרך,הפרוסטטה,עצר הראש
    להשתין והכלב? הופ,זינק ונעלם במחשכי יער
    הרצל (השאירו מנגל הבבונים).פקד הראש על
    נהגו ושומרו,הביאו כלבי! שלפו נישקם, פתחו
    נצרה, דרכו ועם כדור בקנה יצאו לצייד כלבים.
    תוך דקות(נאמנות כלבית)חזרו ומידו של הנהג
    תלוי באוזניו מידלדל כמטוטלת ארנב אומלל.
    מ-ה !!!ז-ה ???צווח הראש.זה הכלב,הוא
    מודה וכבר אובחן השיב שומר הראש.
    השתגעתם צווח הראש. אך משוגעים היום
    זה כבר סיפור אחר. כך תם ולא נשלם סיפור
    כלבו הבורח של ראש שב"כ מנגל ויער הרצל.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    LOL

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    האדום
    זה
    עונש
    על
    זה
    שאת
    צוחקת
    מהבדיחות
    שלי
    אז
    תזהרי,
    לטובתך,
    ותפסיקי
    עם
    זה
    אבל
    מהר

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אני לא מתקוממת. את חושבת שהפרעה נפשית עשויה להיות רלוונטית במקרה של ערבי שרוצח יהודי? האמירה שלך היא מסוג "אבל הערבים לא טובים יותר" שאני בטוחה שאת מתנגדת אליה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    מאחר שאני לא כותבת מספיק ברור:
    לתרץ את מעשי הפשע של הימין ההזוי ב"הם לוקים בנפשם" זה עלוב ברמות, מגוחך ומה לא.
    יש פה די והותר ימנים שעומדים מאחורי רצח הנער, לפחות אידיאולוגית. אין סיבה להיתמם.
    להגיד "הם לוקים בנפשם">> "הוא חזר בתשובה">> "הוא בן לניצולי שואה".

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    את עדיין לא כותבת מספיק ברור. הלגיטימציה בחברה הפלסטינאית לרצח יהודים רחבה הרבה הרבה יותר ובנוסף מגיעה גם מהשלטון. האם בתנאים אלו עשוי להיות רלוונטי מבחינתך לציין בנוגע לרצח מסוים שהרוצח לוקה בנפשו, או זה מגוחך, עלוב ברמות וכו'?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    גם כאן וולוט די צודקת (זה "די" כי אין צדק מוחלט מוחלט
    מבחינה לוגית פילוסופית בלטינית). הנה ההוא שחירב את
    את המצבה לזכר הנער המוסלמי הנרצח, הוא משוגע או
    שפוי? האם ייתכן שהוא משתגע רק כשהוא רואה בקיץ
    מצבה לנרצח מוסלמי? והירח, או כן, מה היה מצב הירח
    שלא לדבר על הזווית של המאדים לונוס. בכלל אם המלך
    דוד השתגע כשצריך (שמואל א' כא 14 – 16) אז למה
    לאחרים אסור.

    אהבתי

   • V כתבה:

    יש פה די והותר ימנים שעומדים מאחורי רצח הנער, לפחות אידיאולוגית

    כימני הזוי וקוצוני עוד לא פגשתי אחד כזה ואין נציגות של ה'די והותר בכנסת' וזה מוזר. מעבר להסתייגות שהזוי כמוני מזדהה איתה אני לא מצליח להבין את הכמות.
    בגימטריה 'די והותר' =631.
    גם 'לאתר' = 631.
    בגלל זה קשה למצוא אותם, שובבים.
    לפי התקשורת הישראלית יש נחילים של ימין הזוי שתומך בהרג חפים מפשע ולפי התקשורת בחו"ל -כולנו למעט מיעוט, די והותר לגמרי.
    כמה זה 'די והותר' בלטינית?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אתה מוזמן לשוטט בפייסבוק ובאתרים אלו ואחרים

    אהבתי

   • אני פוקד את הפייסבוק די והותר וגם אז שומו שמיים אני לא מוצא שמץ וקצה קצהו של אותו ימין הזוי שקורא לרצח ערבים חפים מפשע.
    אני משוכנע שמסתתרים כאלה ואכן די והותר- אבל אין אף ארגון ישראלי ששם בראש מעייניו הרג עיוור של ישראלים.

    ארגונים ששואפים להרוג את ילדי יש מסביב, די והותר. גן יהודים ישראלים שמביעים בהם ובמטרותיהם ובדרכיהם השקריות תמיכה יש אבל אותם אני רואה בפייסבוק בבירור. דגלי פלסטין, שמות בערבית, צה"ל רוצח. קשה לפספס אותם בפיד שלי.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אני לא מוצא שמץ וקצה קצהו של אותו ימין הזוי שקורא לרצח ערבים חפים מפשע.

    אני יכולה לסדר לך כלב נחייה בהנחה ניכרת.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    לא
    מתאים
    לך
    שוט
    ברשת
    ותראה.
    מי
    חירב
    את
    המצבה?
    השאלה
    היכן
    עובר
    הגבול.
    רצוי
    לדעתי
    להתחיל
    בקו
    דק
    במי
    שכותב
    או
    אומר
    "מוות
    לערבים"
    אני
    בעד
    מוות
    כשצריך
    מהר
    יסודי
    ובשקט
    היות
    ואורן
    עוקב
    אחרי
    זה
    יטריף
    אותו וזו
    עוד
    סיבה
    לכתוב
    זאת
    אבל
    רק
    כשצריך
    ובלי
    רעש
    ונקווה
    שלא
    יהיה
    צריך.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    להציג בפנייך את הכשל הלוגי המכונה "התקפה על איש קש"?

    דרשוביץ' לא כתב שהרוצחים בלתי שפויים. למעשה, גם את לא כתבת שזה מה שהוא כתב. הוא כתב שיתכן – כלומר שהאפשרות קיימת בסבירות כלשהי שגדולה מאפס – שחלקם – כלומר אחד או יותר מהם אבל לא כולם – אינו שפוי.

    יצא לך כבר לאבחן את שלושת החשודים ברצח, בהתאם להכשרתך כפסיכיאטרית קלינית? מצאת את כל השלושה שפויים לפי ההגדרה בחוק? מה אם בסופו של דבר, בית המשפט יפסוק שאחד מהם לא כשיר לעמוד לדין מחמת אי שפיות והשניים האחרים כשירים? בסה"כ כבר יש לזה כמה וכמה תקדימים. אז על סמך מה את קובעת שזה בתי אפשרי?

    כמובן שלפי התגובות שלך, החלטת שכשדרשוביץ' כתב "חלקם", הוא התכוון לכולם וכשהוא כתב "אולי" הוא התכוון לבטוח וכך יוצא שאת עונה לטענה שבמבט שטחי נראית כזו של דרשוביץ' אבל בפועל היא מאוד שונה. וזו, לפי ההגדרה, התקפה על איש קש.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    וולט יקירתי את יודעת אולי (אני לא) כמה מקרים ראשונים
    בפסיכיאטריה קראו כאן בארץ האמללה והיפה הזו. ועוד
    בירושלים?!. אז הנה עוד אחד. ואין סיכוי שנדע מתי ומה
    יהיה המקרה הבא. אללה יוסטור, ישמור אלוהים.

    אהבתי

  • tc הגיב:

   למרות שידי ראובן ושמעון אחזו במיכל הבנזין, ידי המסיתים שפכו את הדם.
   אני נוטה להסכים עם דברי עורך הדין ולהעביר חלק גדול מהאשמה מהמבצעים למסיתים לרצח.
   להלן ההסבר:
   מחר יבוא רב, מנהיג, זמר או כוכב עולה אחר ויסית לנקמה.
   אולי יעשה זאת ישירות, ואולי כמורשתו של טוני סופראנו בה הפעולות הנחוצות היו ברורות אף שלא נאמרו.
   בניגוד לאמונתינו, בקרב רבים מאיתנו שורר יצר דומה לזה של חיית טרף. הסטאטיסטיקה מראה שסיכויהם של ילדים לא ביולוגים להרצח גדול משמעותי מילדים רגילים. בכך אין אופיינו שונה מחיות טרף. למשל, בתהליך חילופי מנהיגים בלהקת אריות, המנהיג החדש רוצח את כל גוריו של המנהיג הקודם. מנהיג צריך למתן יצר זה ולא ללבותו.

   מרגע שקריאת הנקמה יצאה, זו רק שאלה סטאטיסטית של זמן ומספר מאזינים עד שימצא המבצע. לכל אחד מאיתנו היה בבית הספר תלמיד חלש אופי, אלים או שתפיסת המציאות שלו מעוותת. מבין אלף אנשים תמיד ימצא התמים, הנגרר ומחפש תשומת הלב. ישנם בישראל אלפי חולי נפש שהרופאים מנסים למתן את מחלתם.

   והמסיתים מסיתים מביטחת ביתם בעוד אחרים נגררים למעגל רצח ילדים. למעגל רצח ילדינו. ואין דבר המעיק עלי בימים אלה יותר מאשר הגל העכור של רציחת ילדים שמנהיגים ורבנים, כולל בהנהגת בני עקיבא, ליבו.
   למרות שידי ראובן ושמעון אחזו במיכל הבנזין, ידי המסיתים שפכו את הדם.

   אהבתי

 7. עומר דוסטרי מצביע על פיל שפרח מהשובך ממש כאן. יהודים מבינים ומכילים מלחמת קודש מהצד הערבי למרות המשמעויות הוודאיות. הזוועות המופנות נגד מי שחושב אחרת זמינות ביוטיוב. נוצרים משלמים כדי לחיות, נשים כזונות קרביות, המוות כאידיאל, נחשלות כערך אלימות כדרך.

  גם את הפלסטינאים הישראלים שתומכים ומקדמים את מלחמת הקודש שחיים איתנו בדמוקרטיה הישראלית השמאל מקבל בשיוויון נפש והתעלמות ממושכת. סובלנות זה אחלה. רעלות, תנועה אסלאמית פלג צפוני, בדם ואש נפדה את פלסטין. רק סיסמא, נו.

  פרכוסי הבעתה וזעקות השבר שעלו במחנה מדבריו של קצין (לא אלוף ולא רמטכ"ל) שהשתמש בדלק דתי יהודי ממחישים את רמת האוטומאטיות והטמטמת. שנאת הדת מופנית ליהדות ורק וליהדות.

  ההאחזויות הנח"ל בבקעה ובגולן שהוקמו על"י השמאל והצליחו להתבסס נקראים ע"י התקשורת יישובים. יישובים שהוקמו באותם מקומות נקראים התנחלויות בגלל הכיפות. אותה מטרה ואסטרטגיה ציונית. אחד פסול והשני ראוי. עד עצם היום הזה ולמרות ההכחשות- הההגיון הסטלניסטי מניע אדיוטים שימושיים להאמין ומונע מהם לחשוב.

  אהבתי

 8. אלה ואללה הגיב:

  מה ההבדל בין המפגינים נגד היהודים בפריס לאלו בתלביב?
  אלה בפאריס יודעים איפה יש בית כנסת.

  אהבתי

 9. האם הוא ראה פעם ארגון טרור שהושמד? כן? איפה?

  מסתובבות שמועות שבאחד מיעדי הגלישה האהובים על ישראלים מוגר ארגון טרור.

  המתאבדים מכונים נמרים שחורים וזוכים לכבוד רב, הכולל פגישה אישית עם מנהיגי הארגון. הארגון הוציא לפועל למעלה מ-200 פיגועים כאלה – יותר מכל ארגון אחר.

  נחשי איזה מחנה בישראל תומך בארגון?

  אהבתי

  • חייל פשוט הגיב:

   יפה שאתה עושה פולו אפ על התגובית שלי. נהוג בבלוג לנאץ אותי (סטודנט) אבל לפעמים אני מוצא ברכה בעמלי. המחנה הבורגני בארץ נוטה להאמין לשטיפת המוח של עצמו. נדמה לי שאת ה״אי אפשר לנצח״ התחיל רבין הפרשן הרטרואקטיבי כפי שכינה אותו בבוז משה דיין, ואיתו כל הכתבלבים הנרצעים. זה התחיל נגד החיזבאללה ואחרי הנסיגה מלבנון גם נגד הפלסטינים.

   אהבתי

 10. אוטומת הגיב:

  ואף מילה על מאמר השטן גידון לוי?
  לא יכול להיות מבצע של צה"ל שהפסיכופט לא יפרסם מאמר, ש"כולם" ידברו עליו.
  אז הנה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   עוד פעם תכתוב "אף מילה" ואני לא אתן לך לתמוך יותר בבלוג או בסרט שלי.

   אהבתי

  • בול פגיעה הגיב:

   האמירה של דן חלוץ "מכה קטנה בכנף" קוממה עליו את כולם. כשגדעון מתלונן על הקלות הבלתי נסבלת בשחרור פצצות על אזרחים זועקים הימנונים.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    נובמת אתה יודע מאיזה עדה חלוץ ומאיזה עדה גדון
    ואתה עוד שואל שאלות. לך למד הפלייה, הדרה, החצנה,
    אשפרה, אוביקט, סוביקט, דיקונסטרוקציה דקורציה,
    אדוארד סעיד. מנדבושקז, פמיניזם, שוביניזם, ירבוע
    נגבי,חומסקי וכוזרים ולטינית, הכי חשוב לטינית. אנשים
    לא לומדים אף פעם מהיהיה?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    מתנצל, שכחתי, גם ללמוד תפירה ורקימה
    בישול וספונג'ה (זה הוספתי בשביל שלום
    בית) אבל לטינית חשוב, הכי חשוב.

    אהבתי

 11. 2 הגיב:

  שני בנים ביומיים!
  טרגדיה.
  אצלנו חשוב איך מתים, וממה מתים…
  אם זה היה…כל העיתונים היו מלאים!
  לא רק בלוג הומני.

  אהבתי

 12. ירמיהו הגיב:

  יהושפט הרכבי כותב בספרו "מלחמה ואסטרטגיה" [ע' 214] שיש תקדים בהיסטוריה שארגוני טרור חוסלו. הוא מציין שהדברים קרו בארגנטינה, אורוגוואי ותורכיה. הוא לא מציין מראה מקום לתמיכה בטענה.

  אהבתי

  • JewBoy הגיב:

   התעלפתי עכשיו ירמיהו.
   מאיפה הבאת עכשיו את מס' העמוד?!
   הספר יצא ב-1990.
   פטי נפטר ב-1994.
   אותי מעניין הרבה יותר מה האיש החכם היה אומר היום,
   לא מה התימוכין לאמירה 'יש תקדים'.
   עם כזה זיכרון, אתה לא צריך את זה, תעשה סיבוב קטן באגף של ההיסטוריה בקופסא שלך 🙂

   אהבתי

   • ירמיהו הגיב:

    הגבתי לשאלה שנשאלה "האם הוא ראה פעם ארגון טרור שהושמד"?

    השאלה הייתה על העבר ולא על היום.

    מאיפה הבאתי את מספר העמוד? זה ספר משונה כזה שמספרי העמודים כתובים בכל עמוד.

    אז אם פעם היו מקרים שארגון טרור הושמד אז ספר מ 1990 שמחברו נפטר ב 1994 לא יכול להגיד את זה?

    אני אשתדל בפעם הבאה לכתוב רק דברים שמעניינים אותך. ראה בזה מעידה לא אופיינית. מצד שני אני מניח שהשאלה שעליה עניתי גם היא לא מעניינת אותך. כך שיש לי שותפים לפשע.

    אהבתי

   • JewBoy הגיב:

    יואו, איזה רגיש!
    סתם התפעלתי מכישורי הזיכרון שהפגנת.

    אהבתי

 13. בילגוג הגיב:

  רביב דרוקר פרסם היום 2 פוסטים.

  אהבתי

 14. צה"ל מנסה להראות לציונים ולאומות העולם עד כמה הוא משתדל שלא לפגוע באזרחים. החמאס מנסה להראות לערבים ולאנטישמים עד כמה הוא משתוקק להרוג אזרחים- שיגור טיל על Yellow Bus . כן, גם את הילדים שלכם (בעברית).
  בתפיסת העולם השטוחה של המחנה אין הבדל בין המסרים, המטרות והערכים. אין הבדל בין מגננה להתקפה ובין טרור ללחימה. ניצחון להגיון הסטטיסטי של ארגוני הזיוע.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   לסרט:
   אז מי שבקק"ל בשנות החמישים המוקדמות
   שתל עצים לאורך כבישים לצמצם שדה ראייה
   של "אויב ומתנכל" (וללאה כמעט שכחתי את
   צמד המילים) כבר התכונן לטילים מונחים?
   קק"ל אז והיום סיפור חיינו.

   אהבתי

 15. חייל זקן הגיב:

  עדכוני דו”צ על צוק איתן. שיגורים, יירוטים, וזה.

  השורה הזו של ולווט מסבירה בתמצות את התפיסה האופרטיבית של מערכת הביטחון, תפיסה שהפכה את "צוק איתן" לחסר תוחלת עוד בטרם החל. הכישלון של ביבי מתחיל בהתעלמות מהאמירה המפורסמת של דיין "עדיף לרסן סוסים דוהרים מאשר לדרבן פרדות עצלות". המינויים הרי האסון של גנץ ובוגי, שני קצינים שמאחריהם שובל ארוך של כשלונות ובורות צבאית, הבטיחו שמערכת הביטחון לא תהיה מסוגלת להעמיד לפני הממשלה אופציות אופרטיביות שונות אלא תאנוס אותה למתווה יחיד בנוסח עמוד ענן. בתחילת המבצע עסקה מערכת הביטחון בקול אחד בהפצת הספין שהחמאס לא מעוניין בהסלמה, בהתבסס על הנחה זו הוגשו שני אולטימטומים לחמאס והומצא ספין נוסף שצה"ל נמנע מפעולה עקב המנהרה בכרם שלום. כשהתברר שהחמאס (שוב) לא מתחשב בהערכות צה"ל הוכרז מבצע "צוק איתן" שכמוהו כמבצע "עמוד ענן" התאפיין בהשתלטות של חיל האוויר על החשיבה הצבאית, השתלטות המתבטאת בז'רגון שבמרכזו "בנק המטרות". אין פלא שהויכוח היחיד שדלף מהצמרת הצבאית הוא בשאלה אם הבנק ההזוי מלא או ריק. שני דברים מפרידים בין "עמוד ענן" ו"צוק איתן" ושניהם לרעת "צוק איתן". "עמוד ענן" נפתח בהפתעה וב"עמוד ענן" עדיין לא היתה עזה תחתית. החמאס הפיק לקחים מ"עמוד ענן" ובנה את עזה תחתית, צה"ל כהרגלו בקודש לא מפיק לקחים ולא משתפר (למעט הטכנולוגיה, למזלנו זו באחריות המהנדסים ולא הקצינים). ולסיכום, עצה לביבי – קרא ספרים בענייני ביטחון, אפילו של אחד, ביבי נתניהו. באחד הספרים האחרים תמצא עצה טובה של פטון: "תכנית טובה היום עדיפה על תכנית מושלמת מחר."

  אהבתי

 16. טור הגיב:

  גם קונטדור עזב!
  לא פרום,ולא קונטדור….
  ניבלי?
  יורד כל החשק. 😦

  אהבתי

 17. עוד.ד הגיב:

  בא לי לצעוק. השער של "ידיעות" היום הוא תמצית הישראליות האיגנורנטית, המזולזלת, הדפוקה. פרופגנדה לכיתות ב', מדהים שזה "העתון", שמבוגרים קוראים. ולא, הם לא נעלבים מה"תוכן", הוא מנחם ומלטף אותם. אידיוט.

  אהבתי

 18. מילטון פ הגיב:

  השאלה היא למה בעצם נכשלים צבאות סדירים נגד לוחמי גרילה. על פי ההסטוריון הצבאי מרטין ון קרפלד הסיבה לכך היא שהצבא הסדיר חזק בהרבה מצבא הגרילה. כאשר אדם בוגר וחזק מכה ילד קטן הוא מנוול. אם הילד הורג אותו הוא אידיוט. זה המצב של ישראל מול הפלסטינאים. אי אפשר לפעול נכון במקרה הזה, וכך מאלג'יריה, וייטנאם ועיראק עד דרום לבנון כל הצבאות האלה מוצאים את עצמם מובסים. הבעיה בעיקרה היא מוסרית. מי שבכל זאת גבר על צבא גרילה בחר באחת משתי אפשרויות. בסוריה ב 1982 תקף הצבא הסורי את חאמה בארטילריה והרס את העיר כמעט לגמרי. זו היתה הצלחה במחיר כבד של אבידות, או במילים אחרות בטבח רבתי. בצפון אירלנד הצליח הצבא הבריטי לבודד את המחתרת האירית מהאוכלוסיה הקתולית. לשם כך הקפיד הצבא הבריטי לתקוף רק כשהם ידעו שמי שעומד מולם הם טרוריסטים. בסתם אנשים הם השתדלו לא לפגוע ולשם כך הם היו מוכנים להקריב חיילים בריטיים. התוצאה היא שהמחתרת האירית נכנעה ומסרה את נשקה. הבריטים הצליחו כי הם דאגו לא להיות חזקים מדי יחסית למחתרת האירית.

  http://spogbolt.blogspot.co.il/2006/06/van-creveld-vietnam-and-iraq.html

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   שתי הדוגמאות הן שתיים מול עשרות (מאות?) רבות של מאבקים
   בהם נוצחו לוחמי גרילה על ידי צבאות סדירים. לדוגמה אחת בלבד
   המרד הערבי בין 1935 ל 1939 כאן בארץ. הצד הערבי הוכה
   כה חזק ע"י בריטניה עד אשר השבר השפיע, כך טוענים מומחים,
   על תוצאות מלחמת השחרור. זה נושא כבד, מורכב המחייב לימוד
   אמיתי במוסד אקדמי מכובד וותיק, דרישות קדם, ידיעת שפות,
   קורסים, בחינות, תרגילים, ספרות חובה וכ"ו. כמו נושאים
   רבים רבים אחרים הדיון בנושא זה בבלוגים ברשת צריך להעשות
   בזהירות כי אחרת התוצאה עשויה להביא לשטחיות שרלטנות וכ"ו.
   כמובן שידע בלטינית עוזר ראה: Caedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius

   אהבתי

 19. PLAN B הגיב:

  רונאל פישר מנסה לדחוק את הקץ.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s