מה שמותר לפוטין

yediot15.7.14isra15.7.14

haaretz15.7.14maariv15.7.14

hamvaser15.7.14
הכותרות

ידיעות וישר"ה מדווחים על ההסכם המסתמן להפסקת אש.
לפי ההצעה המצרית בתשע יחדל הירי.

אחרי שמונה ימי לחימה, מהם ההישגים של צה"ל?
1,561 תקיפות של חיל האוויר בעזה.
1,074 רקטות שירה חמאס. 191 מהן יורטו.
חמאס יצא למבצע עם 9,000 רקטות, ב-3,000 פגע צה"ל.
קצין בכיר: "ניתן היה לשטח את עזה, אבל מה שמותר לפוטין אסור לנו, ואין לנו כוונה לפגוע בחפים מפשע".
מה?
בצה"ל אומרים שזה קדימון למלחמת לבנון השלישית (כל הנתונים מיוסי יהושוע, ידיעות).
בידיעת הסיכומים הזו בידיעות לא כתוב את מספר הנפגעים (משני הצדדים).
מספר ההרוגים בעזה מופיע בידיעה אחרת, על תרופה לילדה פלסטינית חולה. לפני ידיעות בעזה נהרגו מתחילת המבצע 184 בני אדם. 14 אתמול (ולא "היום" ככתוב בעיתון).
בהארץ יש נתונים אחרים, ופה מובא גם מספר ההרוגים.

מתחילת המבצע תקף צה"ל למעלה מ-1,300 מטרות ברחבי הרצועה, בהן נהרגו 172 פלסטינים. למעלה מ-900 רקטות ופצמ"רים שוגרו לעבר שטחי ישראל, מתוכם יירטה כיפת ברזל כ-180 רקטות.

והנה הדיווח היומי של צה"ל.

וזה הסמס שקיבלתי אתמול. אני חשה מה-זה מיוחדת (רק כמה אלפים קיבלו את הסמס, ואני קיבלתי כבר שלושה: מ"הHaaretz", מ"shabak", ועכשיו מהגדודים עצמם):

azadin

יותר מ-5,000 בני אדם שיתפו את המאמרון של גדעון לוי, הרעים לטיס. וכ-370 תגובות – לא ממש הרבה, יחסית למטען ששחרר. אולי מחציתן נמחקו, מי יודע.

הם מעולם לא ראו מולם מטוס אויב — קרב האוויר האחרון של החיל התרחש לפני שמרביתם נולדו. מעולם גם לא ראו מקרוב את הלבן בעיניים ואת האדום בדם קורבנותיהם. הם גיבורים על חלשים, הכי חלשים, חסרי הישע שאין להם לא חיל אוויר ולא הגנה אווירית, בקושי עפיפון. והם נחשבים ה־גיבורים, גברים־גברים, שיגיעו רחוק גם בחייהם האזרחיים. יתחתנו עם הטובות לטייסים, יגורו ביישוב קהילתי, קברניטים באל על, היי־טקיסטים או אנשי עסקים, יצביעו ליאיר לפיד ולמרצ, ויגדלו את ילדיהם להיות אזרחים מהוגנים.
הם ישכחו את מה שעוללו בשירותם הצבאי. ישכחו? הם מעולם לא ידעו. מהאף–16 שלהם לא רואים הרבה. הם לא אנשי משמר הגבול, הדולקים בסמטאות אחרי ילדים, מכים ומתעללים. הם לא אנשי "גולני", הפולשים לבתים באשון ליל במבצעי חיפוש וחטיפה, ולא חיילי "כפיר", העומדים במחסומים, לא "דובדבן" המסתערב ולא "דוכיפת" המסתער, הם גם לא מנבלים את פיהם ולא משפילים. הם צחי לשון. הם הטייסים. טייסי הוד מלכותו, הצבא המוסרי בעולם.

לוי מגיע לאשקלון ואמור להתראיין לחדשות 2, אבל תושב העיר לא נותן לו לדבר.כתבה מעניינת במיוחד בכלכליסט על יחס ישראל לרצועת עזה מבחינה מסחרית וחשמלית וכל זה. הכל מתנהל כשורה. במרכאות. לכל צווחני ה"תנתקו אותם" שכמובן לא מבינים מימינם ומשמאלם.

…לא מדובר בגדלות נפש של ממשלת ישראל, אלא שמאז הסכמי אוסלו למעשה אין לה ברירה. ישראל שולטת על כל הגבולות החיצוניים של רצועת עזה בים, ביבשה ובאוויר למעט מעבר הולכי רגל בלבד במעבר רפיח למצרים. ועם שליטה כזו ישראל נאלצת לקבל אחריות על הנעשה בשטח הסגור. הגדיל לתאר את המצב עיתונאי זר שהתראיין לאחרונה לבי.בי.סי, באומרו כי גם בכלא הסגור והשמור ביותר הסוהרים חייבים לדאוג שהאסירים יוכלו לחיות…
[…]
אם זה היה תלוי בראשי חברת החשמל, החברה היתה מפסיקה מזמן לספק שירותי חשמל לרשות הפלסטינית שחייבת לה יותר מ־1.4 מיליארד שקל. יו"ר דירקטוריון חברת החשמל יפתח רון טל כבר אמר פעמים אחדות בעבר שההחלטה לנתק את עזה או את הגדה המערבית משירותי החברה היא החלטה פוליטית, וחברת החשמל לא יכולה לבצע זאת על דעת עצמה. בסביבת חברת החשמל אומרים שהמועצה לביטחון לאומי… הורתה לאחרונה לחברה באופן לא רשמי להימנע מניתוק הגדה או הרצועה מחשמל. נראה כי במשרד ראש הממשלה מודאגים גם מהנזק התדמיתי וגם מתביעות בינלאומיות…

הבנתם, חבובים?

פרשת רונאל פישר

נדחקה לעמודים האחוריים, אם בכלל. אתמול חש ברע במהלך חקירה.
נילי לנדסמן, בתו של יצחק לנדסמן, מנכ"ל תנובה שסיים את הקריירה אחרי 25 שנה בגלל פרשת הסיליקון, יוצאת נגדו בעמודי הדעות של ידיעות.
19 שנים עברו מאז אותו אוגוסט מסולקן.

…את תגובתו לא נתן לך אבי עד עצם היום הזה. קראתי פעם ראיון איתך ובו הלקאה עצמית על תפקודך בפרשת הסיליקון. מופעי ההתייסרות הפומביים שלך, שהשתכללו עם השנים, חידדו את המסר: אין ולא היה שום דבר אישי בכל העוולות שעשית… הכל רק חומרי הסקה להבעיר בהם אגו. לפני שנים שלחת לאבי, דרך מכר משותף, בקשה להיפגש לסולחה. 'תקרא לי כשהוא ימות', השיב למתווך אבי, שדי מצטיין לפעמים בלשונו הגסה, "כדי שאבוא להשתין על הקבר שלו"… בארוחת השבת התלבט אבא שלי אם לחכות עד שתיכנס לבית סוהר ולפרסם בידיעות מודעה אישית. משהו בסגנון: "לרונאל פישר היקר, בהצלחה בהמשך דרכך, איתך לאורך כל הדרך, יצחק לנדסמן" – או לשלוח מכתב תודה לאלון חסן.

בלוגים במתקפה

ליברמן, האירוע בכרם שלום והמתקפה (טל שניידר).
איזה חולצות לבשו מפגיני הימין בהפגנה במוצ"ש בת"א (שניידר).
מי היה על אלטלנה כשהוחלט על כיפת ברזל ומהם אחוזי היירוט (רביב דרוקר).
מחלוקת בין מגיבי דרוקר: כמה דוחה יכולה להיות מירי רגב.

לפני פיזור

תודה רבה רבה לתומכי הבלוג החדשים והוותיקים.
baloons

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

95 תגובות על מה שמותר לפוטין

 1. מאיר הגיב:

  נילי לנדסמן בחורה נאה.

  אהבתי

 2. לחם הגיב:

  מה בעצם לנדסמן רצתה להגיד? שאסור למתוח ביקורת על אבא שלה רק בגלל שהוא היה מנכ"ל תנובה ואחד מבכירי המשק? שאוי ואבוי לפישר רק בגלל שהוא ניסה להשיג את התגובה של אביה? כמה שאני מתעב את כל אלה שנהנים מהשררה ובורחים כשנעשה רע. ודרך אגב, המאמר שלה כתוב כל כך רע, בדיוק כמו הספרים שלה שמקבלים פרסום רק בגלל שיש לה חברים במקומות הנכונים.

  אהבתי

  • נילי ל. הגיב:

   איזה כיף לקלל על הבוקר בעילום שם.

   אהבתי

   • באינטרנט השתדל להיות חכם ולא צודק הגיב:

    הרי לא חשבת שתמלטי מזה- נילי – כשכתבת את הטור.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    נובמת, נסיכה על שבעה מזרונים שתחתם עדשה.
    מי קילל? היכן הקללות? מה זו קללה? פתחי מילון!
    ביקורת קשה, אכן

    אהבתי

   • נילי ל. הגיב:

    עובר אורח יקר, אינני נסיכה ואשר לעדשה, אילו היית טורח/ת לקרוא את המאמר היית מבחין/נה שלא באתי לא להגן ולא לנקות וגם לא להטיל מים או רפש. את הצעתך מה מוטב לי ומה לא אדחה, בטובך, על הסף: ידיעות אחרונות מצאו את המאמר לראוי. אסתפק בכך.

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    אז אולי גם תגיבי על השאלה מה בעצם רצית במאמר ההזוי הזה? האם את באמת חושבת שאסור היה לפישר לבקש את תגובת אביך שהיה אחראי על מה שקרה בתנובה? האם את באמת חושבת שמנכ"ל או יו"ר שמרוויחים לא רע לא אחראים על מה שקורה במפעל שלהם? דרך אגב, מי שעלול היה לחלות בסרטן נפגע הרבה יותר מאביך בפרשה הזאת. ועכשיו לכי תחרטטי על יוגה ושמוגה ותמשיכי להתעלם מהנפגעים העיקריים שזה הציבור התמים ששילם כסף על מוצר שעלול היה להזיק לבריאותו. לדעתי המאמר הזה שלך הוא חוצפה ומעיד על שכבה מסוימת באוכלוסייה שחושבת שהכול מגיע לה, כולל האפשרות לזהם לנו את החיים מכל הכיוונים.

    אהבתי

   • נילי ל. הגיב:

    היות שאת/ה מבקש/ת כל כך בנועם אענה:

    1. אם ברצונך להבין מה רציתי במאמר תוכל/י לקרוא אותו בידיעות אחרונות במלואו ולפרש בעצמך.
    2. אם תקרא/י את המאמר במלואו לא תמצא/י שם שום עקבות לטענתך שלך שאני ״באמת חושבת שאסור היה לפישר לבקש את תגובת אביך שהיה אחראי על מה שקרה בתנובה?״ אדרבא. יכול לבקש ואכן עשה זאת.
    3. אבי גילה אחריות והתפטר.
    4. כלל לא הוכח, לא אז ולא בהמשך, שהחומר שהוכנס לחלב העמיד שני אחוז מסרטן. עושים בו שימוש נרחב בתעשיית הריבות. הקצף יצא בין השאר על כך שחלב הוא מזון הנצרך על ידי תינוקות ואסור באיסור חמור לערבב אותו (אם כי חלב עמיד הוא לא בדיוק מזון מומלץ לתינוק, אולם, לצורך העניין – אכן נעשה מה שנעשה ואבי נתן על כך את הדין.
    5. מי שעלול הוא מי שעלול. לכן, מי שלא חלה ולא נפגע הוא מי שלא חלה ולא נפגע.
    6. אם לדעתך המאמר שלי חוצפה את/ה רשאי/ת לקצוף כאוות נפשך. להטיל עלי את הייצוג של ״שכבה מסוימת באוכלוסייה שחושבת שהכול מגיע לה, כולל האפשרות לזהם לנו את החיים מכל הכיוונים״ זה קצת גדול עלי. אך אם מישהו חייב לגלם בעבורך את התפקיד – עלי!

    אהבתי

   • מאיר הגיב:

    אוי נו באמת, אבא שלך לא התפטר הוא הפיל אחריות על זוטר ורק אחר כך נאלץ להתפטר. ובכלל, בשביל מה היית צריכה להעלות את אבא שלך מהאוב? לאבא היקר שלך שרוצה להשתין על הקבר של אדון פישר יש כמה אלפי קיבוצניקים באיילת השחר ששנים אוגרים נוזלים בשלפוחית בשביל לעשות בדיוק אותו הדבר. מי שלא מכיר את הסיפורים על יצחק לנדסמן הנה תקציר.

    אהבתי

   • מאיר הגיב:

    מאות, לא אלפי, בתור אחד שבא משם… טעות לעולם חוזר

    אהבתי

   • נילי ל. הגיב:

    בתור מי שמרבה בשמות בדויים אתה מן הסתם מסוגל למנות אותם אחד אחד. סע אם כן על מסע הצלב שלך.

    אהבתי

   • מאיר הגיב:

    מסע הצלב שלי? אבא שלך גנב במשך שנים מליוני שקלים מהקיבוץ ובגד באמונם של אנשים תמימים חלקם חברים שלו ממש ששלחו אותו בשמם. ואז התפוצצה פרשת הסיליקון וכאילו זה לא מספיק, כשנמכרה תנובה בלי בושה נטל לעצמו מכספי המכירה של תנובה שגם הם שייכים לקיבוץ ששלח אותו בשמו לעבוד בתנובה. ואז כאילו זה לא מספיק אבא שלך הצליח שוב להסתבך הפעם הרשעה בהסדר כובל
    תכשיט לא קטן האבא שלך. במה לעזאזל הוא שונה מאדון פישר שהוא כל כך מתעב?

    אהבתי

   • לא יודע מי אתה ומה אתה יודע ומה אתה יכול להוכיח שנכון. אם זה היה אבא שלי הייתי חוטף.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    תודה עבור תשומת לבך. אסתפק בכך.

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   בנושא סיליקון, כמיה, טכנולוגיה, צביקה ורשויאק, החבר
   לנדסמן, תנובה, משכורות בתנובה, "שליח" ומשק, לא
   נאמר ולא נכתב הכל. גם יש לי ספק אם ימצא דבר מה
   בארכיוני תנובה. כללית ראוי ורצוי וחשוב לגברת
   ("חברה") לנדסמן לא להעיר זכרונות טכניים, מסחריים,
   כספיים על תנובה וכך על איילת השחר זה נורא משעמם
   מי מעוניין בשטויות כאלו כיום,חבל"ז.נוסטלגיה על עמק
   הירדן הגליל והחולה הולכת טוב יותר. סיור קצר באיילת
   השחר דיבור עם נותרים ואולי בדיקה בארכיון הגיזברות
   יכולים אולי ייתכן מי יודע,אך ספק רב,למצוא דברים .
   דברים גרועים קרו בתנובה מאז.אבל תמיד יש מה
   לומר על יחסי החבר לנדסמן תנובה איילת השחר.לכל
   עיתונאי ובלוגר יש חברים ידידים מכרים זה העולם,
   חברים זה טוב,זה מה שיש, וזהו זה, ככה זה. אבל
   צדקנות סלקטיבית צעקנית יכולה לעורר כלבים זקנים
   נרדמים וגם בני אדם כאלו.יותר טוב לישון לאכול בונזו
   ולשתוק. בסוף הרי לא יישתנה כלום והצדקנות לעולם
   עומדת. יופי שבת יוצאת להגן על אבא, באמת יופי.

   אהבתי

   • tc הגיב:

    האם תוכל בבקשה לפרט מהותית מה קרה בתנובה?
    לדעתי הסיליקון בחלב נופח למימדים של הבעיה באבקת החלב לתינוקות.
    רק שבסיליקון אין אפילו עדות אחת לפגיעה בריאותית יותר מכאב בטן ובאבקת החלב ילדים מתו. יש כאן עיתונאי שאומר שהוא מרויח יותר מכתבות שאינו מפרסם ולדעתי יש קשר.
    לא שאין בעיות בתנובה, אגודה שיתופית שמטרתה היה לקשר בין החקלאי לצרכן והפכה לכזו שמטרתה גזל תוך הסתמכות על ביקושים קשיחים ותכניות מאה ימים.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אף אחד לא יודע מה קרה.היה כסת"ח וטיוח מכל כיוון.
    לנדסמן צריך לשמוח שזה קרה לפני עידן דנקנר, בן
    אליעזר אולמרט וכ"ו.כאב בטן אינה בדיחה ונתייחס לזה
    כפליטת קולמוס.לא אתה לא אני ולא אף אחד אחר יודע
    השפעת כל החומרים הכימיים על כל בני האדם. לא
    מכניסים לאוכל של בני אדם (וחיות) ובחשאי !!! שום
    דבר שלא צריך להיות שם לפי החוק. נקודה. סוף.
    קניית תנובה כמונופול ע"י אנשי כספים מחו"ל הכניסה
    את ישראל לעולם השלישי וזה ממשיך.דפוקתה זרוקתה.
    ניתן וצריך היה או לחלק לשלוש חברות ושלושה מרכזי
    ייצור נפרדים לחלוטין או למכור ללא גרעין שליטה (עניין
    שהמציאו פקידי האוצר למען עתידם) אמרו קפיטליזם
    יצרו קלפטוקרטיה מונופוליסטית. אבל זה דיון אחר.

    אהבתי

 3. שיקופית סליחה תקלה הגיב:

  תגובות לא נקלטות.

  אהבתי

 4. מיצבשת הגיב:

  נילי לנדסמן ממהרת להשתין על הקבר הוירטואלי של רונאל פישר
  בדיוק הבוקר קראתי "בסמרטוטון הסמול" (הארץ) שבמקרה הטוב אם יקבלו את טענת פישר "שזו דרכו לגבות כספים מלקוחות" הוא עבר עבירות של אתיקה הוצאת כספים במרמה ועוד מיני עבירות שימנעו ממנו לעסוק במקצוע עריכת הדין.
  חוץ מלנדסמן מנכל תנובה שלא היה (לדעתי) טלית שכולה תכלת בפרשה הוא ממש הרס את הקריירה למי שהתמנה כדובר צה"ל (נדמה לי עמוס גלבוע) כשפרסם דברים שנאמרו על ידו שלא לציטוט.

  אהבתי

  • מאיר הגיב:

   מה זאת אומרת לדעתך לא היה טלית שכולה תכלת? תחת שרביטו של האבא של נילי היפה, תנובה הכניסה לחלב חומר מסרטן שהיה אסור לשימוש ברוב מדינות העולם כולל ישראל. לא מומלץ למר לנדסמן להתחיל בתחרויות "למי משתינים יותר רחוק על הקבר".

   אהבתי

   • מאיר הגיב:

    אגב אחרי שנתפסו המנוולים במקום להתנצל שיקרו במצח נחושה (מתוך ויקיפדיה:

    אולם חברת "תנובה" יצאה חיש מהר בקמפיין אגרסיבי בכלי התקשורת במטרה להפריך את החשדות. יוסף יודוביץ', מנהל אגף החלב בתנובה מסר כי "פעלנו ונמשיך לפעול רק לפני ההוראות. 'תנובה' נשארה עקבית בעמדתה, שלא היו דברים מעולם, והחברה עובדת באופן תקין".

    כפי הנראה מר לנדסמן ידע על העניין לפני שהתגלה בציבור:

    ביקורת רבה נמתחה על לנדסמן, מכיוון שלא לקח אחריות אישית על המאורע, בטענה כי היה בידו מידע לא מדויק. לנדסמן, שעורר זעם רב, הואשם כי הודעתו לקתה בתסמונת הש"ג בכך שהפיל את האשמה על מנהל המפעל. כמו כן, הועלו חשדות כי לנדסמן ידע על המתרחש כבר שמונה חודשים לפני האירוע, כאשר מומחה ממשטרת ישראל, דוד בר-דרור, ביקש להביא לידיעתו את הנושא, אך בחר להתעלם.

    אהבתי

   • מיצבשת הגיב:

    תודה מאיר על האזכור המדויק של פרטי פרשת הסיליקון, חו"ח לא התכנוונתי לכך שתנובה בפרשת הסילקון היו חפים מפשע.
    טענתי (בניסוח זהיר וגרוע) שהיו מספר "חפים מפשע" שהתראיינו אצל רונאל פישר, התוצאה הפכה עבורם לאסון.

    אהבתי

  • ירמיהו הגיב:

   שלום לך. הגעת שוב לשפוך את האווילות התמידית. אווילות אצלך היא לא משאב במחסור, אה? אתה לא בדיוק נמצא במצב אינטלקטואלי לזהות סמרטוטים כי אחרת במקום לזהות אותו בהארץ, היית מזהה אותו בדמות הנשקפת במראה.

   עכשיו אני מציע שתעשה שוב את הקופי-פייסט ל V, הצילו, אולי תסלקי את הנודניק/טרול הזה.

   אני אוהב שאתה כותב את זה אבל אתה לא עושה את זה מספיק. אבקש להמשיך לשעשע אותי.

   אהבתי

 5. מיצבשת הגיב:

  שאלה לקוראים האם עיתון "הארץ" עשה/כתב דבר מה שונה מהרגיל שמצדיק את כמויות השיטנה הנשפכות על העיתון בכל הרשתות החברתיות?
  האם יתכן שיש "טרנד" ברשתות החברתיות להחריף בכלל את רמת התגובות כדי להשיג יותר לייקים?

  אהבתי

 6. חייל זקן הגיב:

  מי היה על אלטלנה כשהוחלט על כיפת ברזל ומהם אחוזי היירוט (רביב דרוקר).

  חבל שדרוקר מסתפק ברכילות ולא טורח לבדוק וולהביא את העובדות. מפא"ת מממן פרוייקטים רבים של בדיקת היתכנות טכנולוגית. חלקם הופכים להזמנת אב טיפוס ורכש ראשוני. הפרוייקט הובא בפני פרץ אבל המנכ"ל והמטכ"ל אמרו לו אין לנו כסף עבור זה בתקציב (חלקם גם התנגדו להשקעה במערכות יירוט רקטות. המטכ"ל גם התנגד בעבר להשקעה במערכות הגנה אקטיביות לרק"ם). פרץ רץ לתקשורת ואחר כך הלך לאולמרט לבקש כסף והלה שלח אותו להביא את הכסף מתוך תקציב הביטחון. פרץ, כמובן לא עשה דבר אבל כמקובל בארץ הקודש דיבורים חזקים ממעשים והוא הפך לאבי כיפת ברזל. לאחר שפרץ הוחלף על ידי ברק תוקצבו הפיתוח והרכש הראשוני על ידי ברק מתוך תקציב הביטחון. הכסף האמריקאי הגיע מאוחר יותר ומימן הצטיידות בסוללות נוספות.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   תוספת המסבירה את המקורות לתחקיר המעמיק של דרוקר על כיפת ברזל. מסתבר שלפני ששם נפשו בכפו וצלל למעמקי הקומפלקס התעשייתי/בטחוני עסק דרוקר באנליזה פסיכו-היסטורית שבה חשף בפנינו איך החמצנו באיוולתנו מנהיג בן-גוריוני.

   סביר מאוד להניח שאחרי הכשלון של יחימוביץ, פרץ היה לוקח את העבודה בהליכה. יו״ר העבודה פרץ היה נראה היום, אחרי ההצלחה המסחררת של ״כיפת ברזל״, כמנהיג שיש לו את כל החבילה. חברתי, אבל כבר לא מאיים כמו שנראה ב 2006 (אחרי שבא מתפקיד יו״ר ההסתדרות). בטחוני, מדיני, מנוסה, מה היו יכולים לטעון כלפיו? הוא לא היה מביא עכשיו 20 מנדטים בסקר מול נתניהו? הוא לא היה הופך אוטומטית למנהיג המרכז שמאל?

   אהבתי

   • הומר סימפסון הגיב:

    במרבית הסוגיות פועל דרוקר כעיתונאי חוקר אשר בוחן את המידע ומסיק מסקנות סבירות. בזמן האחרון נדמה שהוא פועל על אוטומט והכניסה החזיתית במירי רגב (אכן דוחה) ולעומת זאת ההתרפסות בפני זחאלקה פשוט מביכה. גם ההתיחסות לעמיר פרץ מלמדת שוב על הכמיהה למציאת מחליף לביבי (לא הצבעתי ביבי ולא אצביע לביבי, בלי נדר) ולא על למידת החומר.
    למי שמעוניין ללמוד על ניסיונו של פרץ ותפקודו כשר לאיכות הסביבה, מוזמן לפנות ליזמים בתחום שהשתתפו בכנס בו הופיע השר.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מסכים עם הערתך לדרוקר. נראה שהחליט להפוך מעיתונאי לגידון. חבל על דאבדין.

    אהבתי

 7. תני הגיב:

  לא הבנתי את ה "מה?"

  אהבתי

 8. הדס הגיב:

  כאשר יקום לו יונה אברושמי חדש וירצח איש שמאל (פוליטיקאי,עיתונאי או מפגין ברחוב),דן מרגלית שכתב הבוקר ״ישראל היא דמוקרטיה עם תוקעי סכינים בגבה מבית״ לא יוכל לרחוץ בניקיון כפיו.

  אהבתי

  • באבא הגיב:

   עזבי סכין בגב, ד"ר משאלי תוקע לפלסטינים סכין בלב, ולפני כן רוחץ בניקיון כפיו.

   אהבתי

  • הומר סימפסון הגיב:

   כאשר תכונן פה דיקטטורה ועיתונאי לא יוכל לכתוב את דעתו, הדס שכתבה טוקבק בבלוג של ולוט לא תוכל לרחוץ בניקיון כפיה.
   כאשר יקום מחבל וירצח טייס, הדס שכתבה……..

   אהבתי

 9. מילטון פ הגיב:

  הם גיבורים על חלשים, הכי חלשים, חסרי הישע שאין להם לא חיל אוויר ולא הגנה אווירית, בקושי עפיפון

  בדרך כלל יהיו אלה שיפסידו במערכה, כמו בוייטנאם, אלג'יריה, אפגניסטאן, לבנון וכל השאר.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   מילטון, צא מהקלישאות חשוב בעצמך לעצמך.מניסיון
   של זקן שקרא ולמד הרבה (יש תעודות גם בלטינית)
   ועדיין מבין מעט. בוייטנאם,אלג'ריה, אפגיסטאן, לבנון
   וכל השאר הפסידו חלשים, הכי חלשים, חסרי הישע
   שאין להם לא חיל אוויר ולא הגנה אווירית, בקושי עפיפון.
   סע לשם ותראה אותם ברחוב מקבצים נדבות,זונים וזונות
   בפרוטה,רעבים רוב הזמן, לא ביטוח לאומי, לא בריאות,
   עוני, מחלות.החלופה הייתה בארמונות השליטים. הכי
   ברור זה עזה. תורכים, אנגלים, מצרים, ישראלים,
   פתח, חמאס. מי בדיוק מפסיד כל הזמן וגם הורגים לו
   את הילדים? מה השתפר לעניי עזה במאה השנים
   האחרונות חוץ מהשיטות שבהן הורגים אותם? אפילו
   האשמים לא השתנו בכל זה. כידוע וכברור וכמוכח
   היהודים אשמים בכל, תמיד.נ.ב.יש צילומים מהקרבות
   על עזה במ"ע I עוד מעט 100 שנים.נראה ממש כמו
   היום חורבן והכל.

   אהבתי

   • מילטון פ הגיב:

    באלג'יריה לדוגמה הפסידו הצרפתים ומיליון מהם עזבו הכל וגורשו לצרפת. נאמר אז שלולא היה הים התיכון ביניהם האלג'ירים היו מגיעים לפריז. זו היתה תבוסה רבתי. ברור שגם האלג'ירים הפסידו והם נראים כיום כמו תושבי עזה. בזה אין חידוש ולשם כך אני לא צריך ללמוד את טאקיטוס. הרומאים היו משכילים יותר ומאורגנים יותר מהונדאלים, ולאמריקאים היתה טכנולוגיה יותר טובה מהוייטקונג ובכל זאת הרומאים והאמריקאים הם שהובסו. השאלה היא מה יקרה עם הישראלים.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    מה יקרה? בסוף כולם מתים.חוץ מזה קשה לנבא את העתיד.
    השאלה היא איך חיים. בני מי שגורשו מאלג'יר לצרפת חיים
    ברמת חיים צרפתית. בני מי שגרש אותם הורגים עצמם בכדי
    לברוח מאלג'יר לצרפת.על רומי העתיקה טאקיטוס הואנדלים
    והקשר הלוגי-היסטורי שלהם לטכנולוגיה אמריקאית והויטקונג
    בפעם אחרת.

    אהבתי

 10. אתמול הגידון התראיין בתגובה לקשקוש מהארץ בתכנית של אמא חסון. הצדיק הסביר, חייך כמו ילד שחירבן בבאר הכפר וציפה בקוצר רוח לקבל מנת זעם. מהאולפן הגיבו בהסבר ענייני. הפרובוקטור מצמץ נשף והתפתל ועדיין-שום רגש, אדישות. גם מספר התגובות לכתבה מרמז שהעם מתחיל להבין את הקטע. הפרובוקציות של הגידון משרתות את גידון לא את המחנה ובטח שלא ערכים. תחילת הקץ של דור הנפלים.

  אהבתי

 11. יוגה הגיב:

  לא תמיד שכותבים על חברה זה לטובתה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   עם כל הכבוד, הטקסט הזה של נילי ראוי לאזכור בכל מובן שהוא. הוא רלוונטי, הוא נותן זווית שלא שמעת.
   הוא היה מתפרסם בכל מקרה, לא משנה מה היו היחסים שלי עם נילי.
   קראתי אותו הבוקר כאחד העם, לא ידעתי עליו קודם, הגעתי אליו והופתעתי. אז חלקתי אותו עימכם. די כבר עם ה"חברה", "חברות", "חברים".
   זה לא לעניין. אני יודעת בדיוק מה אני עושה.

   אהבתי

 12. לוי הגיב:

  שני האנשים השנואים ביותר בישראל כרגע זה גידון לוי ויונית לוי.
  שניהם כמובן טוענים ל"סתימת פיות" ומשדרים למליון מאזינים-קוראים מדי יום.
  כל חברי הכנופיה משתמשים בנשק "סתימת הפיות", רצח רבין, אמיל גרינצוויג …
  האנטי ציונים משדרים וכותבים איפה שרק מתחשק להם,וכל ה"סיענים מעריצים שלהם(כמו כאן) דואגים שכל "הפרחה" שלהם תשודר ותראה בכל אתר שקיים.
  ו… להם סותמים את הפה!
  איפה בדיוק יכולים אנשים,סתם ציונים, שנגיד גרים ב"שאר" הארץ להביע את דעתם?
  הכנופיה הארורה שולטת על כל התקשורת בישראל!!!
  ומסבירה ל6 מליון ש"עוד יהיה כאן רצח".
  מה אמר הבחור הנחמד לעוכר ישראל בסרט? כאןאתה לא תדבר!
  יש לך את תלביב,את העיתון … תדבר שם!
  בשבילנו אתה והנייה זה אותו הדבר, עם העדפה להנייה.
  אתמול חזרתי אחרי האימון ב22, הדואר היה מלא ב"עם הקשרים שלך אתה יכול להעיף את היונית לוי הכלבה הזאת"…וזה ב"רשת קצינים" שלי….
  חשבתי שאשרת קוטלר השנואה ביותר,לא רואה את שתיהן ,דואג לבריאותי.

  אהבתי

 13. מר שעשוע הגיב:

  לא בלתי רלבנטי לראות בבלוג של נילי לנדסמן תמצית ראיון איתה, שבו היא מפרטת את ה"טופ 5" שלה. המקום השלישי, מודגש בחץ (ורוד!): הבלוג של דבורית שרגל.

  אהבתי

 14. קורא פחם הגיב:

  יש איזה אפס בשם דורון ברוש הוא מבקר התקשורת של מעריב.
  האפס מסביר לנו על "סיקור המלחמה".
  ומה צורם לסטטיסטיקאי הגאון? שבכל ערוץ מראיינים את ? ישראל כץ, ו…את טירן כהן!!!!
  תקשיב חדל אישים,לך תבדוק מאיזה צד של המפה המראיינים, מרואינים,מופיעים מברברים,ראשים מדברים…איך שתקרא לזה, הם הרוב המוחלט!!! אין זכר לאיזון בטלוויזה! והטכניקה הידועה, של להביא "איש ימין" מביאים את מירי רגב, בשביל להגחיך את כל מי שלא חושב כמו האנטי ציונים,כמו שבמקום להזדעזע ממה שכתבו אויבנו בהפגנה בתלביב, מביאים איזה בריון שהרביץ להם…
  אין עורך לעיתון הזה? שישים אותו על טיל ויעיף אותו?

  אהבתי

 15. אתמול כשנשכתי חצי פרה זכיתי להסבר על ההגיון המדיני במבצע. התברר לי שיש כזה ואפילו סומנה מטרה לטווח הארוך על חשבון ההון פוליטי של העומדים בראש. לא החלטתי אם מדובר באצילות מנהיגותית או בעמדה נכלולית במיוחד. אין תחזית סיום מהשובך ויש גלים.

  אהבתי

 16. עובר אורח הגיב:

  זה לפני דקות אחדות מהגארדיאן מצטט את אל ג'זירה. זו האשמה
  חמורה שגובלת בחרחור מלחמה. יש אלף ואחת דרכים לביים כזו
  יריה. זה גם יכול לקרות. משום כך ניתן זמן התרגלות שהחמאס מנצל עד הסוף. צריך לבדוק ולבדוק. במצרים הכניסו לכלא לזמן לא זניח
  עיתונאים של אל ג'זירה בעבור חרחור ריב ומדון. מי שמגן על עיתונאים ומאשים פוליטיקאים בתוצאות של דבריהם נמצא בעמדה לא טובה כאשר הוא מגן על עיתונאים לא אחראיים.
  Israeli army denies they have fired- but reports from the ground that they have #rIsrael is reported to have denied the attack, according to al-Jazeera's Stefanie Dekker

  אהבתי

 17. פלסטינאים ישראלים העלו לפייסבוק סרטון משעשע מבניין גבוה באשדוד. מהיכרותי עם האשדודים של הגלים הגבוהים הם כבר בלובי אחרי שלחצו על כפתור המעלית ויותר מפעם אחת. אללה יסתור.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   ליון לא תודה. זה אחד הסרטים המפחידים שראיתי .
   עובדות: בכל הערים המופצצות באירופה ב מ"ע II
   הייתה פסיכוזה של מרגלים צופים מסמני מטרות. גם
   בארץ בזמן ההאפלה ב מ"עII היו סיפורים על מרגלים
   שסימנו למטוסים.בטירוף המלחמה באירופה נורו זרים
   שנראו בזמן הפצצה ברחוב או על הגג בנסיבות חשודות.
   אכן היו מסמני מטרות יפניות בודאי באוקינוס השקט
   ולאוסטראלים יש סיפורים על כך.ב 9.11 ישראלים
   טפשים עלו על גג בניו-יורק הראו באצבעות צעקו ורצו
   ממקום למקום. הולשנו, נתפסו, נחקרו, גורשו.יכנסו
   לארה"ב בעתיד בקושי.הסיפור משמש להראות את
   אשמת ישראל בהפלת המגדלים. בודאי ניתן למצוא
   בארץ את אחד מאלו.זו מחשבה מפחידה אבל בכ"ז
   שאת המכשיר שהיה לטפשים האלו קולטים גם בעזה
   היו ויש כאן בבלוג מי שיכנה אותי פשיסט רוצח.אני לא.
   ניתן לזהות את הגג. סביר שניתן למצוא מי הסתובב
   בסביבה,מצאו דברים קשים יותר.אלוהים שישמור
   את הטפשים האלו.אבל לבדוק צריך,מי באמת יודע מי
   הם ומה הם.השבוע דיווחו בעיתונות חוץ על רצח
   ברחוב בעזה בגין ריגול עבור ישראל. באמת שלא
   נדע. מישהו צריך להתריע בשידורים בערבית
   שיזהרו. ואז צדיקי הדור יזעקו אפרטהייד והפלייה.
   כולו דונייה חרא. זה באמת חרא של עולם.

   אהבתי

 18. ירון נוי הגיב:

  לפי אמנת אוסלו, ישראל חייבת לספק חשמל ומזון לעזה. מקובל עלי. אבל נדמה לי שבאמנת אוסלו לא כתוב שמותר לירות על ישראל מעזה.
  משפטנים בוודאי ימצאו הסברים משפטיים, אבל מנהיגי מדינת ישראל משפטנים. הם צריכים לחפש פתרון למלחמה וזה לא נמצא באמנת אוסלו.

  אהבתי

 19. JewBoy הגיב:

  מישהו יודע מה שלום הילדה הבדואית שנפעה קשה אתמול?
  לא מוצא בשום מקום

  אהבתי

 20. עובר אורח הגיב:

  מכתב לגארדיאן שנדפס כי הוא ראוי לדפוס. למה החמאס מונע חולים עזתיים מלהגיע לישראל. נכון או לא פחות חשוב מהמכתב.
  Maybe they don't want Israeli doctors to have access to the victims, so they can't document the injuries of the weapons? I mean, the Israeli arms industry brags with the 'tested in the field' stamp of their stuff. How else can one prevent the Plaestineans' being used as guinea pigs for this type of stuff?

  אהבתי

 21. עובר אורח הגיב:

  כותרת לבנונית יותר פרו-ישראלית מכל עיתון כתוב באנגלית באירופה ובודאי
  מ CNN האמריקאי

  http://www.naharnet.com/stories/en/138980-israel-accepts-gaza-truce-but-warns-hamas-as-rockets-hit
  Israel Accepts Gaza Truce but Warns Hamas as Rockets Hit Israel accepted an Egyptian proposal to hold fire Tuesday after a week-long campaign in Gaza, but warned Hamas it would hit back even harder if the… 15 July 2014, 14:00

  אהבתי

 22. עובר אורח הגיב:

  יובל אביבי עיתונאי ישראלי אתמול ב"ישראל היום" היום ברשת ערבית
  מדווח על הצלחות פסיכולוגיות של החמאס ותל-אביב ממש ממש לפני התמוטטות עצבים מול הטילים של החמאס שבאו בשעה היעודה 9 ושאחרי הכל היו פחות יעילים מהצפוי.

  Yuval Avivi
  Contributor, Israel Pulse
  Yuval Avivi, journalist and literary critic, is a columnist for the magazine "Firma" (of the Israeli economic daily "'Globes" group) and writes for "TimeOut Tel Aviv" magazine. He was previously deputy chief editor of the Israeli daily "Israel HaYom" weekend supplement.

  http://www.al-monitor.com/pulse/originals/2014/07/protective-edge-tel-aviv-rockets-huldai.html#ixzz37YSchFOS

  On the night of July 12, Hamas announced it would be firing a barrage of rockets on Tel Aviv at precisely 9 p.m. Facebook was immediately plastered with all sorts of jokes and witty remarks. When 9 p.m. came around, however, the whole city held its breath. Psychologically speaking, the announcement worked. At that moment, Tel Aviv was on the verge of a nervous breakdown. Based on what people in the shelter said, the rockets that did in fact soar overhead, only to be shot down, were much less effective than anticipated

  אהבתי

 23. JewBoy הגיב:

  ב- 270,000 שקלים
  שיטרית עשה את עסקת חייו

  אהבתי

 24. בשובך הטילו עוצר וממליצים להורים להעלות את רמת הזהירות הכללית למקסימום כי החמאס כמו כל ארגון טרור פלסטיני חייב להוכיח את הפואנטה במסגרת הזמן שנותרה -והפואנטה תמיד מדממת בעברית. חזק ואמץ.

  אהבתי

 25. קונשטוק הגיב:

  בתור אחד החבובים הבנתי שני דברים

  א. ההחלטה אם לנתק או לא לנתק את החשמל היא פוליטית. לא כלכלית,לא משפטית ולא טכנית

  בפעם האחרונה שבדקתי זה בדיוק מה שחובבי הניתוק אומרים

  ב. איזה עיתונאי בלתי מזוהה אמר אקיבוש ל בי בי סי וכולנו צריכים להתפלץ

  ראי אותי כמפולץ

  אהבתי

 26. Hilit הגיב:

  תמונות שלנו.

  אהבתי

 27. מצב קוהרנטי הגיב:

  שאלה למשפטנים שבינינו. אם פותחים את נמל עזה, האם עזה הופכת להיות לא תחת כיבוש ואז ניתוק מים חשמל וסחורות הוא חוקי? במילים אחרות, מה עוצר את עזה מלהיות חופשיה מהכיבוש?

  אהבתי

 28. עמוס הגיב:

  "החאמס השתלט על ער,2 ו 10"
  הבנתי שעוד מישהו חושב כמוני, והכוונה ליונית לוי ואושרת קוטלר….
  http://www.themarker.com/advertising/1.2376835

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s