עוד חמישה חללים

haaretz1.8.14 yediot1.8.14

maariv1.8.14isra1.8.14

makor1.8.14
אוסף אקלקטי לחופשת יום שישי, לא ממש מאורגן, מקפץ מעניין לעניין.

הפסקת אש של 72 שעות.
עוד חמישה חיילים נהרגו מפצמ"ר.
רשימת כל החללים.

מפת האזעקות, ניתוח ע"פ ערים.
TLVsiren

סליחה שאני מטילה ספק בזכות להביא לידיעת הציבור כל הודעת ווטסאפ ששלח חלל למשפחה שלו טרם מותו. האם זה חיוני להעלות גם הודעות עמוסות שגיאות, כפי שנכתבו? אולי צריך לחשוב עוד פעם? אולי לא חובה להראות את המסך עצמו? מאמינים לכם.

איך לנהל את המשק בשעת משבר בטחוני? לטייס במיל. ניר פדן יש הצעה.

אורית נבון מראיינת את גדעון לוי אהובכם.

אני בטוחה בזה שהעם שלי חשוב לי יותר מהעם הפלסטיני. ולשאלתך: לכתוב בזמן מלחמה שהחיילים שנלחמים למענך הם אכזריים – זה פוגעני ומרגיז, אני חושדת בך שרצית לעצבן בכוונה.
"המילה לעצבן לא נכונה, אבל אני בהחלט רוצה לעורר אי נוחות, ומשאיר את השמאלץ הלאומני לכל הרוני דניאלים, שידברו רק על להעמיק, להכות, להרוג עוד יותר. אני בז לרוני דניאל ולכל העיתונות הישראלית שהפכה למכונת תעמולה. אין עיתונות בארץ, יש תעמולה, רוני דניאל מדקלם את מה שדובר צה"ל מכתיב לו". 
(רוני דניאל בתגובה: "גדעון לוי לא ראוי לתגובה. הטענה העקומה כאילו מישהו מכתיב לי מה להגיד היא פשוט לא נכונה, ושנית זו דרך בולשביקית לשלול דעה אחרת שמייחסים לאומר, כאילו כוונות נסתרות או שליחויות נסתרות עומדות מאחורי הדברים. אני מוכן להילחם על זכותו של גדעון לוי לכתוב את שהוא כותב. אצלו אין שום פתיחות לדעה אחרת והכי קל להגיד – האיש הזה והזה משרת אנשים כאלה וכאלה או מדקלם טקסטים שתקעו לפיו. אלה הן שטויות: איש לא מכתיב, איש לא מדקלם, אולי פרט לגדעון לוי עצמו").
אתה לעומת זאת עושה תעמולה לפלסטינים, מדברר אותם בעיתון שלך וברשתות זרות.
"אני לא עושה תעמולה, אני מדווח על עובדות. אני לא מרגיש שבעבודה שלי אני צריך להוכיח את אהבתי לישראל, את הקשר הרגשי העמוק שיש לי לארץ הזאת ואת העובדה שמעולם לא חשבתי לעזוב. אכפת לי מהמקום הזה, זאת המדינה שלי ואני אוהב את המדינה שלי ודואג לה, לכן אני כל-כך חריף. אבל אם יש פה תופעות כמו גזענות, התלהמות, הסתה ­– אז מה, נשיר הבה נגילה?

מצלמות העולם מכוונות לעזה. לא לישראל.
מירור: הפצצת עזה היא פשע שצריך להסתיים.
הקישור הועבר אתמול בהרבה קבוצות ווטסאפ כדי לבקש מהקוראים לענות על הסקריר בתחתית הטור: האם אתם מסכימים עם ג'ון פרסקוט? וכך תרם הציבור הישראלי להטיית הכף לטובת ישראל.

חשש כבד בישראל כי היקף ההרס ומספר הנפגעים האזרחים הגבוה במהלך הלחימה בעזה יובילו לדו"ח חריף של ועדת החקירה שמינתה מועצת זכויות האדם של האו"ם, שעלול אף להגיע לכדי הגשת כתבי אישום נגד בכירים ישראלים לבית הדין הבינלאומי לפשעי מלחמה בהאג.

ההספד המצונזר של דיין על רועי רוטברג (2)

על ההספד המצונזר של משה דיין את רועי רוטברג בערוץ 10 כבר כתבתי, אבל מתברר שזו לא הצנזורה הראשונה שהטקסט עבר:

…דיין, שתמך במלחמת מנע נגד המצרים, חשש שהממשלה תקבל את הצעות התיווך ותרסן את פעולות צה"ל. לכן שיבץ בנאומו ביקורת על "שגרירי הצביעות המתנכלת, הקוראים לנו להניח את נשקנו" (הדמיון לאירועים כיום בגבול עם עזה, ולביקורת הישראלית על דו"ח גולדסטון, מדהים. ההסלמה של 1956 פרצה בדיוק באמצע מארס, כמו באביב השנה). בן-גוריון, שחשש להכשיל את שליחות המרשלד, דרש לצנזר את הנאום. הוא לא הספיק לחתוך את השורה הביקורתית מהשידור בגלי צה"ל, אבל בעיתוני יום המחרת הופיע הטקסט של הנאום בלעדיה.

מסביר א':  "זה מפי רל"שו של דיין, אבל תואם גם את מה שאני יודע על סוג המניפולציה שבן גוריון כראש ממשלה ו/או שר בטחון לימד את דיין הרמטכ"ל לעשות כדי להנדס את הממשלה ואת העולם, ועל איך דיין היה עושה אותה טיפה יותר מדי אגרסיבית. שנה לפני כן הוא ניסה להעביר החלטה לתקוף את עזה ונכשל. אחר כך חזר להיות רה"מ, וההמשך ידוע".
הנאום המצונזר הושמע גם השבוע, בתוכנית ימי הרדיו של איריס לביא ברשת ב', בהשתתפות ד"ר מרדכי נאור, היסטוריון וחבר נחל עוז לשעבר. גם הוא הזכיר שהנאום מצונזר.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

סיינפלד לא דועכת אלא עוברת מוטציות לפורמטים שונים.
85% מהסמארטרפונים שנמכרו ברבעון השני של 2014 פועלים על האנדרואיד של גוגל. נתון די מדהים, לא? האם הכל שאלה של כסף? כלומר בגלל שהאייפונים יקרים והאנדרואידים זולים?

משתכשכים בביצה

תנחומים לרביב דרוקר על מות אביו.

מי נגד מי במשעולי החיים.
איך שמעה מיכל קסטן-קידר על מות בן הזוג שלה, דולב קידר? הדעות חלוקות.

כה נחשק הוא ד"ר יאיר כספי, עד שטורו, הישראלים: הקלף הסודי של חמאס מתפרסם בשני עיתונים במקביל. בשני הכותרת היא רק הקלף הסודי של חמאס.
ב-nrg הטור התפרסם שלשום, ובהארץ אתמול  (תודה ליואב).

caspi

לפני פיזור

סיכום חודש יולי והסבר על מצב הבלוג.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שישי קצר, שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

174 תגובות על עוד חמישה חללים

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  הודעת הואטסאפ של בן וענונו ז"ל כוללת דברי הלל מסוימים לרוה"מ ולכן, כנראה, פורסמה…
  😦

  אהבתי

 2. צביקה ג הגיב:

  הסיפור עם פרסקוט והסקר תפס תודות לבן כספית, שמתברר כיותר טוקבקיסט מעיתונאי:

  אהבתי

  • לחם הגיב:

   בעוד עשרים שנה חוקרים באקדמיה יתהו איך פעל כאן בינינו עיתונאי כמו בן כספית ואנחנו נוכל לומר להצדקתנו שהוא פעל אבל אנחנו כבר לא קראנו את העיתון מעריב המתחדש, החדש והמחודש ככה שלאף אחד כבר לא אכפת מה הוא כותב, ממילא אין הרבה קוראים לדבר הזה.

   אהבתי

 3. חייל זקן הגיב:

  עוד חמישה חיילים נהרגו מפצמ”ר.

  V, נאמן לפקודתך להתייחס לבלוג בטוקבקים. ארועי המלחמה מוכיחים שגנץ גולש כאן. באיזה מקום אחר ברשת יכול היה לקרוא שעליו לעמוד בקצב נופלים של 4 ביום?

  אהבתי

 4. קרן הגיב:

  בשעה שמצלמות העולם מכוונות לעזה, התקשורת בישראל מתנהלת כאילו העולם לא קיים. בזמן הדיון באו"ם בעניינה של המלחמה בעזה, ערוצי החדשות שידרו עוד ועוד פטפטת ראיונות וצילומים מעוטף עזה

  אהבתי

 5. חייל זקן הגיב:

  מדוע לא ניתן היה למנוע את הנפגעים בשטחי הכינוס.
  הראינו כבר שקציני צה"ל חסרים השכלה צבאית בסיסית ולכן קבעו את שטחי הכינוס ללא התחשבות באיום שיש על אותם שטחים, אבל מדוע לא הזיזו אותם לאחר הנפגעים הראשונים? הרי איש לא חושד בהם שהם ערלי לב ואטומים לאבדות. את התשובה ניתן למצוא כרגיל בעבר.
  אחד הדברים המקוריים הטובים שצמחו בצה"ל, שלא ניתן היה ללמוד/להעתיק מצבאות זרים, הוא שיטת הימ"חים. בניגוד לדעה הפופוליסטית ולמרות שכמו כל גוף ישראלי הימ"חים נגועים בחפיפיות וחלטוריזם, הימ"חים של צה"ל היו בעבר אחד מיסודות העוצמה שלו. אין שום צבא שבעולם שמסוגל להוציא אוגדה משוריינת מהמחסנים ולהעמידה מוכנה לקרב תוך מספר שעות כאשר כאשר חייליה מתאספים מכל קצווי הארץ. הנגזרת (המצויינת) של שיטת הימ"חים היתה שמפקד האוגדה ידע שגבולות הגזרה שלו (שכוללים גם את שטחי הכינוס) נמתחים בין הימ"ח לבין טנק החוד ממערב לתעלה והלוגיסטיקה מהווה חלק משמעותי מתכנית הקרב שלו. המחיר של שיטה זו היה שאגד התחזוקה/לוגיסטיקה של האוגדה מנה כ40% מהסד"כ שלה, כמעט כולם אנשי מילואים כולל באוגדות הסדירות. רוח העיוואים של "צבא קטן וחכם" החלה לנשוב בצמרת צה"ל בימיו של הרמטכ"ל דן שומרון. היא קיבלה דחיפה משמעותית בימיו של ליפקין עם הקמת המלת"ם (המכון לחקר תורת המערכה) והגיעה לשיאה בימיו של בוגי כרמטכ"ל שהפך לאוונגליסט נלהב של ההבלים שנולדו במלת"ם. כיצד יילחם צה"ל הבוגיסטי את מלחמת העתיד הא-סימטרית? חוליות קטנות של חיילי יחידות מיוחדות יחדרו לשטחי האויב וישתבללו בו. החוליות יכווינו אש מנגד מדוייקת. מכת האש המדוייקת שתפגע באוייב המופתע תייצר תמונת נצחון שתצרב במוחו הפרימיטיבי של האויב והוא ימהר להכנע. בצבא בוגיסטי קטן וחכם בוודאי שאין צורך באספסוף של נהגים ואפסנאים שמהם מורכב האגד הלוגיסטי. ואכן, הרמטכ"ל בוגי ביטל את אגדי הלוגיסטיקה באוגדות והעביר את האחריות הלוגיסטית לחסותו ישירה של המטכ"ל. הרי כל בר דעת מבין שאת החוליות המשתבללות אפשר לתספק באמצעות משלוח חבילות מהקריה. ראש זרוע היבשה של בוגי, הייסמן הניצחי וחסר הדעה, גנץ לא עשה דבר כדי לעמוד בפרץ. התוצאה המיידית והבלתי נמנעת של המהלך הגיעה במלחמת לבנון 2 כשצה"ל לא היה מסוגל לספק מים לגדודים שנמצאו שני ק"מ מעבר לגדר הגבול. אשכנזי אמנם תיקן תיקון חלקי אבל הנזק התודעתי לא תוקן. מפקדי האוגדות מרוכזים לגמרי בכוחות החוד שלהם ולא משקיעים כלל תשומות פיקודיות בזנב של האוגדה החוטף אש מרגמות.

  אהבתי

  • הדס הגיב:

   ומה עם אחריות החיילים והקצינים הזוטרים לגורלם ?
   מדוע הם לא הרחיקו את עצמם מאזור הסכנה ?

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מאותה סיבה שחיילי גולני נכנסו לסג'עיה ולא הרחיקו את עצמם מאזור הסכנה. פקודה.

    אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    יש הבדל בין תנועה בשטח האויב שבו היכולת של החיילים לערער על פקודה היא מוגבלת עד בלתי אפשרית ובין נוכחות של חיילים בשטחנו (!) לאחר שהם כבר התוודעו לסכנת הפצמ״רים.

    אהבתי

   • הדס הגיב:

    אני המגיבה

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אני מניח לפי התגובות שלך שלא יצא לך לעבור בבקו"ם. הנה כאן תמצאי הגדרה של צבא

    אהבתי

   • הדס הגיב:

    והרי פורסם שחיילי מילואים סירבו להכנס לתוך רצועת עזה בנגמ״ש מיושן כמו זה שכוח גולני השתמש בו.
    כניסתם נדחתה עד אשר סופק להם נגמ״ש ממוגן.
    אי אפשר לטעון שהפיקוד הבכיר טיפש ומסרב להפיק לקחים ומנגד לטעון שחיילים וקצינים זוטרים בתוך שטח ישראל לא יכולים לפעול על מנת להזיז את שטחי הכינוס מטווח הפצמ״רים.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מותר למתוח ביקורת אבל בסוף ממלאים גם פקודות מטופשות ולא אין קיום לצבא, לשום צבא.

    אהבתי

 6. ברטה הגיב:

  בעקבות פשלת כלב על אלונקה פורסמה בידיעות כתבה של יוסי יהושע על ארבעה כלבים מיחידת עוקץ שנהרגו במהלך המבצע.

  אהבתי

 7. הינשוף של מינרווה הגיב:

  אלון עידן במופת של מודעות עצמית. וכמובן, בסגנון הטיפוסי של דלז, גוואטרי, שמפיניון ודרידה (אחד מאלה הוא פטרייה; האחרים, בנוסף, אמרו כל מני דברים).

  שאריק זאבי אומר ברדיו ש"היום, יותר מתמיד, אנשים שואלים אותי מה לעשות", אני תוהה אם היום, יותר מתמיד, אנשים שואלים אותו מה לעשות. באופן אישי אני לא מאמין שהיום, יותר מתמיד, אנשים שואלים אותו מה לעשות. למעשה, אני בכלל לא מאמין שאנשים שואלים אותו מה לעשות. לא היום, ולא תמיד. למה שישאלו אותו מה לעשות? מה אריק זאבי עשה בחיים שלו שמכשיר אותו לומר להם מה לעשות?

  וזה אותו אחד שעורך את טור הדעות של עיתון "הארץ", שם תמיד דעת "המומחים" נשמעת. למשל, אורי פון שטאופנברג משגב, או אורי אנילביץ משגב, שמטיף ל"כיפת ברזל מדינית". זה הרי עוד "עופר שלח", שפירושו יודע-כל אשר כותב בפסקנות על כל נושא: מספורט ועד השוואות היסטוריות.
  אגב, גם ההפך הוא הנכון: כלומר, "הארץ" לא רק מפרסם טורי דעה של הדיוטות, שמטיחים בנו תוכחה משל היו מומחים, ועוד מלין על כך; "הארץ" גם מפרסם טורי דעה של מומחים שעמדתם כושלת למול המציאות. מה שמוביל לנקודה הבאה.

  במה עדיפה עמדתו הפוליטית של הסופר המפורסם, שלעולם יקבל במה על דפי "הארץ", מעמדתו של המתאבק המפורסם?
  במדינה שלנו, כפי שנקבע בקלפי, דעתם הפוליטית זהה. אם האינטלקטואלים זכאים ליותר קולות (שכן דעתם נחשבת יותר, באשר היא זכאית לטור דעה ב"הארץ") מאשר הספורטאים, הרי שמאחר שאלון עידן לא השלים אפילו תואר ראשון וגו'.

  נחדד את הנקודה האחרונה:
  אלון עידן, שזה אחד שמקצועו עיתונאות, כותב במסגרת זו טורי דעה על נושאים שונים שבהם הוא חסר מקצועיות לחלוטין. בדגש על ניתוחיו את נפש האדם.

  או ספורט. נושא נוסף שהוא אוהב לכתוב עליו. אין ספק כי הוא אוהד מקצועי. האם הוא ספורטאי מקצועי? לא. באיזה זכות הוא מביע אפוא את דעתו בספורט? אם כבר, במקרה זה לאריק זאבי זכות כפולה:
  א. להביע דעה בנושאי ספורט.
  ב. להגיד לאלון עידן להפסיק לחפור.

  אהבתי

   • הדס הגיב:

    תמיד נעים לשוב לדברים שכתב אלון עידן למחרת תוכנית ״המקור״ שעסקה ביצחק לאור ומעלליו :
    "במציאות שמיוצרת כעת, דרך סיפורו של לאור, 'שמאלנות' אינה מאפשרת התנהגות בלתי הולמת. יוצא, שכדי שאדם יטען כנגד הכיבוש, למשל, עליו להתנהג בחייו הפרטיים ללא דופי. כדאי לשים לב למטרה האמיתית של המציאות החדשה: לצמצם את כוחו של ה'שמאלן' במאבקו כנגד האלימות, הכיבוש, העוולות. שהרי כעת עליו לפעול בחייו הפרטיים ללא כחל וסרק כדי לטעון איזושהי טענה מוסרית".

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    פשוט אידיוט

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    עידן, כמובן

    אהבתי

  • מישהי הגיב:

   אני ימנית, אבל אני מסכימה.

   אהבתי

  • אורן הגיב:

   אני חושש שהינשוף מחמיץ פרט. ואכן הסטרוקטורליסטים הציכים המודרנים לא מודעים לעצמם. הדגש הוא על לכתוב. הינשוף אינו מוקיון, הוא לא חושב שגנרל היה צריך לכתוב את חלקי המלחמה במקום טולסטוי. בעיתון מלבד ידע צריך לדעת לכתוב (טוב לא בכל עיתון, בישר"ה ידיעות ומעריב לא ממש חייבים). אורי משגב מצליח בקסמו לגרום לינשוף לקרוא אותו שוב ושוב. יכול להיות שהינשוף קורא בכדי להתעצבן, אני לא מבין למה אנשים עושים את זה, אני צריך לשאול את אריק זאבי.
   נ.ב. ניטשה אמר, שאם אתה משתמש במאכל המיוחד לאזור בתור שם של אדם בשביל הלולים, זה קצת עבש ונמוך, וגורם לקאנט לשקול לבכות.

   אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אני ימנית, אבל אני חוששת שהינשוף מחמיץ את היותו חשוד בעיני. מה שכמובן מפחית מאוד את ההנאה שבחשד.

    אהבתי

 8. עומר מן הגיב:

  בעוד בארץ התקשורת כותבת בפשטות שהחמאס הפר את הפסקת האש, הCNN אומר כעת (12:55) שהוא פועל באופן עצמאי לבדוק מי ירה ראשון. הם מתייחסים לתעמולה השקרית החמאסית כצד לגיטימי אמין בפוטנציה.

  אני לא רואה הסברה ישראלית. אתמול בלילה הCNN הפסיק את שידור הראיון הבלעדי עם שמעון פרס לאחר שלוש דקות ופרץ בדרמטיות חגיגית בהודעה על הפסקת האש שאירגנו ארה"ב והאו"ם. וולף בליצר בתל אביב חיכה שעה לקבל תגובה ישראלית רשמית להצעת הפסקת האש, והתלונן על זה שוב ושוב. בתוך הזמן הזה ארבעה בכירים פלסטינאים התראיינו.
  לאחר שעה רון פרושאור התראיין אצל ארין בורנט, אבל לא היתה לו תשובה רשמית והוא התמקד בהסברה הישראלית הרגילה. רק אז הגיעה הודעה רשמית ישראלית חיובית, אבל אף אחד לא התראיין.

  אהבתי

  • עומר מן הגיב:

   כעת כל העולם רואה בCNN את הדיווח של קארל פנהול מעזה:
   "טנק ישראלי התחיל לנוע, חמאס לא התקיפו אותו אבל ירו נגדו יריות אזהרה, ואז הטנק התחיל להפגיז. לאחר מכן החמאס ירה רקטות".
   כלומר ישראל הפרה את הפסקת האש כשאיזה טנק התחיל לירות.
   וולף בליצר מצטט מקורות ישראליים שמדגישים שהחמאס ירה ראשון, אבל הוא שומר על "אובייקטיביות". שום ישראלי לא מתראיין, בטלפון או באולפן.
   זה לא נראה טוב.

   אהבתי

   • עומר מן הגיב:

    לעומת זאת, ברגע זה אוסאמה חמדאן דובר החמאס מתראיין בכבוד.

    אהבתי

   • עומר מן הגיב:

    הבשורות הטובות (כל אחד לפי השקפתו):
    חמדאן אומר בשם החמאס שהם עדיין מחויבים להפסקת האש אם לא תהיה פעילות ישראלית.

    בYNET אין זכר לכל הארועים והתגובות שציטטתי. ישראל טוענת שחמאס הפר את הפסקת האש, וגורם פלסטיני אומר שישראל הודיעה על ביטול ההפוגה. זהו.

    בזה אני מסיים את הדיווח מהשטח (כלומר ממסך הCNN).

    המסקנות שלי:
    כדאי מאד שמישהו בישראל יבדוק את מצב ההסברה.
    וכדאי מאד שאתרי החדשות הישראליים יהיו יותר דינמיים ויעקבו אחרי דיווחי החדשות בעולם.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    טוב, עכשיו אני מבין למה טעית, אבל לא משנה, קורה. אולי מומלץ צניעות בהמשך.

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    ראיתי עכשיו ב-bbc אחד, מארק רגב שמו, שהיה פשוט נפלא. תענוג.

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   מדויק !

   אהבתי

 9. לימנים קוצונים ומתלהמים.
  ההרתעה הישראלית. דן שיפטן, עמ' 29 PDF.

  יש הרתעה בחדר, גם עדר פילים.
  שאלות שפרשנינו לענייני וכתבי התקשורת אינם מעיזים להעלות. עניין של חינוך לעמידת מוצא מקובעת ביחס לחיכוך. העת הגיעה, מותר לשאול הכל, חובה לשאול.

  האם רצועת עזה על ריחוקה מיהודה ושומרון, בידודה ושלטון הבורות האלים שהתפתח בה יכולה אי פעם להתקיים כיישות נורמטיבית?
  האם על אדמת הרצועה יתפתח וממשל וחינוך ששואף לפיתוח ושיפור במקום להזיק?
  האם הרצועה תהייה אי פעם בשליטה ביטחונית אחראית- בלי לשמוע שהפלג ההוא וחמאס פנים, וחמאס חוץ ומנהלה מרמאללה?
  האם כבר ברור איך תיראה עזה עם נמל תעופה, נמל ימי תחת השהדיזים?

  כיום אני משוכנע שעזה לא מסוגלת להפוך ליישות נורמלית. לעולם לא.
  כל התשובות הנכונות קשות לעיכול. טרנספר ליהודה ושומרון או מדינות ערב, כיבוש, יישוב מחדש, תמלוגים, פיצויים, העיקר שנפסיק לחלום.


  עיר ערבית לחוף הים התיכון תחת הכיבוש הישראלי?
  אסור לחשוב כמובן. כי לא ריאלי ולא ניתן ואי אפשר להקים פה מדינה בגלל ש. החמאס ישחרר את העצירות המנטלית בציון. לומדים לאט, רודפים חלש.

  עוד כמה זמן? קשה להשיב…
  מי שמתייאש ילך לתל אביב
  היא תיתן לו שרותי הזייה
  על המקום
  כמו מים בנווה צדק,
  צל ממגדל שלום
  זה מגדל שלום על צומת הרצל אחד העם
  (שאגב היו מתנגדים מאוד גדולים בשעתם)

  אהבתי

 10. לחם הגיב:

  ישראל היום, העיתון של המדינה:

  1. תמונה של שרה נתניהו מבקרת במד"א בדרום. הידעתם שמד"א גובים סכומי כסף נאים עבור כל פינוי של חי או מת? למה לבקר דווקא אותם ולא ילדים בשדרות, למשל? מי יודע צפונות הקיסרית. תחקירנים טובים יוכלו לדעת את צפונותיה אבל בתקשורת הישראלית כבר אין כאלה.

  2. מוטי גילת בטור ארוך על המבוגר האחראי הלא הוא בעלה של הקיסרית, ליקוק מהמביכים שידעה התקשורת הישראלית. איכס.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא קשור להשרה:
   מאחר שאתה נגד העובדה שמד"א גובה כסף על שירותיו, ממה לדעתך הארגון צריך להתפרנס? איך לתחזק את המערך ואת העובדים? הרי ודאי יש לך פתרון מצוין. מאוד אשמח לשמוע.

   אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אני ימנית, אבל אני חושבת ששרות בסיסי כמו מד"א צריך להיות ממשלתי. לא שזה מסביר איך הארגון יתפרנס.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אה, רעיון מצוין. בואי נציע אותו.
    [מקווה ש"אני ימנית" זה ראנינג גאג בתגובות היום].

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אבל אני באמת ימנית, רוחנית ופיזית.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    ואיך זה קשור למימון של מד"א, העובדה שאת ימנית?
    אגב, כך ממומן הארגון:

    תקציב מד"א הוא כ-450 מיליון שקלים בשנה. שליש מהתקציב מגיע כתרומות מחו"ל על ידי אגודות הידידים. סיוע מגיע הן ככסף מזומן והן כציוד לאמבולנסים, בניית תחנות ושיפוצן, ציוד לבנק הדם. רוב הציוד והאמבולנסים מגיעים בעקבות תרומות. יתר התקציב מגיע מהכנסות שוטפות עבור שירותי אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ושירותי בנק הדם. ממשלת ישראל אינה מתקצבת את הארגון, אולם משלמת עבור פעילויות שונות, מסבסדת שירותי נט"ן ומקרי אשפוז על פי מספר המקרים שטופלו על ידי הארגון. השתתפות זו היא כ-8% מהתקציב.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אני ימנית, אבל זה לא קשור.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    [אממ. שוקלת אם לגרד בראש או לדרב"ק או לחשוש שמשהו קרה. למשל, שבב כלשהו הושתל איפשהו]

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    טוב, זה כן קשור, אבל זאת לא הסיבה שציינתי זאת. הרצון שהממשלה תספק שירותים ולא תשאיר אותם לארגונים פרטיים הוא נטיה שמאלנית. אני דווקא ימנית בעניין הזה בדרך כלל, אבל לא במקרה של שירותי חרום.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    יצא מצחיק ה"אנימנית" בהקשר של הדיון על מד"א, ומישהי קצת קרקסה את ולווט בלי כוונה.
    ולווט גם טעתה, עפ"י הסברה הם לא ימנים אלא סטרוקטורליסטים ציכים.
    מזל שמישהי עברה את השלב האנאלי הזה של הכחשה ולא צריכה להריץ גג של אני סטרוקטורליסטית צ'כית.
    ולהמחשה: לא לבטל את המנוי, פשוט לסגור את הארץ 😦

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אני ימנית, ונורא רציתי שזה לא יהיה קשור, אבל לא יצא.

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    היא התכוונה ימנית כלכלית, היינו, דוגלת בממשלה או מגזר ציבורי קטן.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אני ימנית, ולא לזה התכוונתי, זה פשוט ראנינג גאג היום. אבל אני בהחלט דוגלת במגזר ציבורי קטן.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    רק אציין ש-97% ממגיבי הבלוג הם ימנים.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    נראה אותם מודים בזה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    די נו, את מסתלבטת, נכון?
    מה יש להודות? הרי אנשים כותבים מפורשות את עמדותיהם.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אני ימנית אמרתי לך, נראה לך שאני מסתלבטת?

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אני ימנית, פקששתי את ההדגשה.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אבל פקששתי…

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    העברה משועלן לסבלימינל.

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    יש לך כבר סטיקר על המכונית?

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    למד"א קמה קונקורנציה שיושבת על התדר של מד"א ודוהרת להקדים אותם למקום האירוע.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    גם שרות ממששלתי עולה כסף . משלמים באמצעות מסים ואגרות שונות

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    מתוקף היותי ימנית מושבעת אני דוגלת ב'ממשלתי זה יקר'. חוץ מזה תשלום ישיר עבור שירות האמבולנס הגיוני (ורצוי) בעיני גם אם השירות ממשלתי. אני בכל זאת חושבת שהשירות בסיסי מדי כדי להשאיר אותו ליוזמה פרטית, ועל ידי כך להיות חשופים לבעיות ברציפות ובאחידות השירות, לאינטרסים זרים, ולבעיות זרימת מידע בין גופים.

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    מצדי שיגבו מיליון שקל על כל פעולה שלהם, הבעיה היא שמכל המקומות בדרום הקיסרית אצה צצה רצה דווקא לארגון שנוי במחלוקת אחרי אינספור תחקירים שגובה כסף טוב עבור שירותיו. אם כבר רוצים לעודד מישהו בדרום (בהנחה שביקור של הקיסרית מעודד מישהו), למה לא להגיע לגן ילדים בשדרות, למעון לילדים בסיכון בבאר שבע, לקשישים ערירים וכו' וכו', אולי כי תמונת הניצחון של הקיסרית מצטלמת לדעת יועציה טוב יותר עם מתנדבי מד"א? ובל נשכח שהביקור הזה הוא על חשבוננו, מכונית, נהג, דלק, מאבטחים, הקיסרית הרי לא נכנסת למכונית, נוהגת ומגיעה לאן שהיא לא צריכה להגיע, כל תזוזה של קיסרית היא מהלך רב משתתפים ועתיר במזומנים. כל הסימנים מראים שאחרי המלחמה השלטון הזה כנראה יתחלף אז יאללה שתבקר על חשבוננו את מי שהיא רוצה, עוד מעט זה מסתיים סוף סוף.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אבל אמרתי בראשית דבריי: "לא קשור להשרה". מה לא הבנת?

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    הבנתי גם הבנתי אבל עם כל הכבוד לא זה הנושא החשוב ברגע זה. אענה לך אחרי שאבדוק התנהלות של גופים דומים בעולם, היתכנות כלכלית של גוף מהסוג הזה כולל בדיקה מדוקדקת של משכורות הבכירים במד"א, שמות התורמים וכו'. ככלכלן בהשכלתי אינני יכול להתייחס בקלות ראש למספרים.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    להפך, אני איתך. אל תתייחס בקלות ראש לכלום. הבא לנו מספרים, תימוכין (כמו שאתה עושה תמיד) והצעה למודל עסקי לארגון אותו הממשלה לא מממנת, בכפוף לדעתה החולקת של מישהי הימנית.
    "זה לא הנושא החשוב"? כתבת משפט, עמוד מאחוריו. אל תזרוק ותלך.

    אהבתי

   • לא צריך לחפש מודל, אנחנו מקבלים שירותי בריאות מהמדינה. השאלה מה כלול בסל השירותים ואם וכיצד יתבטא השינוי במיסוי. הגיע הזמן להחליף את שלוחת הצלב האדום במגן דוד כחול. אולי נחסוך את עלות הניהול והאדמיניסטרציה המשולשת.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    שלוחת הצלב האדום?
    אלוהים אדירים, איך המקלדת שלך לא עולה באש? למה אנשים מחרטטים בלי לדעת על מה הם מדברים? זה מטריף אותי.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    חבל, הצעתי לך נסיגה מהירה+ התנצלות. אתה מתעקש.
    די די, מה אני עושה פה בכלל היום. במקום להיות בחופשה מהבלוג אני מתעצבנת. שלום.

    אהבתי

   • ככתוב בקישור, סירופ על גבי מלבי:

    במשך שנים רבות היה הארגון חבר בוועד הבינלאומי של הצלב האדום והסהר האדום כמשקיף בלבד, אולם ב-2006 התקבל כחבר מלא….
    באוגוסט 2011 החל מגן דוד אדום לשנות את הסימול של האמבולנסים היישוביים ביהודה ושומרון‏[15]‬. הכיתוב מגן דוד אדום נמחק, וכן סמל מגן דוד האדום נמחק ותחתיו צויר סמל המכיל מגן דוד ובתוכו מטה אסקלפיוס. סימול האמבולנסים המוצבים בנקודות הזנקה הנמצאות בתחומי יהודה ושומרון לא השתנה. מגן דוד אדום נימק את הצעד בצורך להבדיל בין כלל האמבולנסים היישוביים בכל הארץ לבין האמבולנסים המופעלים ישירות על ידי הארגון‏[16]. בינואר 2012 דיווח עיתון הארץ בשם גורם רשמי בצלב האדום הבינלאומי כי מחיקת סמלי מגן דוד אדום התבצעה במסגרת הסכם עם הצלב האדום וכי לפי ההסכם, תרומות מרחבי העולם למגן דוד אדום לא יכולות להיות מופנות על ידי הארגון ליהודה ושומרון‫. מד"א בתגובה רשמית הכחיש את קיום המסמך וטען כי לא חל שום שינוי בפעילות ביהודה ושומרון‏[17].
    ….

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    זה לא נגדך. זה נגדם

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    רוב ההסכמים הבין לאומיים המנסים לטפל
    בשת"פ בין לאומי לטיפול בסבל אנושי קשורים
    בצל"א ובסמלים שלו, צלב, סהר, אריה.
    הצל"א הנו חלק ממערכת בין לאומית המנסה
    איך שהוא להקטין את אסונות המלחמה.למשל
    טיפול בשבויי מלחמה. בכל מלחמות ישראל
    הטיפול בשבויי מלחמה נעזר בצל"א. הצל"א
    הנו פחות אנטי ישראלי מרוב הארגונים לזכויות
    אדם הפועלים בשנים האחרונות בזירה הבין
    לאומית.מערכת היחסים בין מד"א לצל"א מורכבת
    משום השימוש במגן דוד. מד"א אינו חלק או
    סניף של הצל"א. מנסיון אישי , מכתבי שבויים
    נסיונות לחפש בני משפחה שאבדו במלחמות
    הצל"א עזר מאוד. אין זה חכם או מועיל
    להתנתק מהיחסים עם הצל"א. זה מה שהערבים
    המוסלמים מנסים לעשות כל הזמן.

    אהבתי

   • לוותר על סמל יהודי בשביל לגיטימציה לארגון שמסייע לבני אדם ללא הבדלי גזע מין ודת. עובר אורח, זה נשמע לך הגיוני?
    במקום לזחול מתחת למטרית הריאל-פוליטיק (ובמקרה זה הרדאר התקשורתי) אפשר להחליף את הדגל וההמנון ולסגור את הבאסטה.

    שלוש ציפורים מהשובך עסוקות מתחילת הרעפת החיבה החמאסית בעזרה לנזקקים. שתיים מהן בהתנדבות. אחת נזקקה ליווי ביטחוני כדי להגיע ולסייע לבדואים שחיים בפזורה. וזה בשטח ישראל, תחת ההמנון והדגל. ממת וממי אנחנו צריכים לקבל אישורים שאנחנו בני אדם?

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    מצטער, אני לא עובד בחינם, אני בהחלט מוכן להביא לכם מספרים לתימוכין, מודלים עסקיים וכו' אבל מישהו צריך לשלם לי על זה. אם אין ספונסר הולם אני נאלץ לזרוק כאן רעיונות למחשבה וללכת. אבל הרעיון ברור, מישל אובמה, לשם דוגמא, לא מוציאה את האף מהבית הלבן לפני שהעוזרים שלה עורכים תחקיר מקיף על מושאי הביקורים. הקיסרית כל כך אוהבת להשוות את בעלה לנשיא ארצות הברית אז שתלמד מהם משהו. או במלים אחרות: ביקור דווקא במד"א זה דבר כל כך הזוי אבל כאמור בקרוב הכל יסתיים והקיסרית ובעלה יתאדו אז יאללה יאללה שתעשה בינתיים, בימי הדמדומים, מה שהיא רוצה, למרות שצריך לשים לב לתנועותיהם, ברווז צולע, ואת זה יודע כל ילד אמריקאי, הוא ברווז מסוכן.

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    אינשאלללללללללה

    אהבתי

   • GAZA גזה הגיב:

    אובמה בהלם.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    כל מי שנתקל בכך יציע ביטוח לאומי
    לפי נוהל מדויק. ראה נוהל חדרי מיון
    למגיע בכוחת עצמו. ראה עלויות
    אונקולוגיות שונות. האם הנושא של
    ביטוח בריאות בסיסי, הביטוחים
    המשלימים לקופות והביטוחים
    הרפואיים הפרטיים משולב היטב
    עם מד"א בנוהל ברור פשוט ומוכר
    או כל אחד לעצמו? איך זה
    עם נטלי וכל זה? תשובתי?
    כל אחד לעצמו.בכל מקום שאנשים
    לחוצים מבולבלים כואבים לפעמים
    שוכחים חתימה, טופס, קבלה.
    אולי? ייתכן? מי יודע יש שמועה
    כזאת אני לא אמרתי כלום.

    אהבתי

 11. יניב הגיב:

  נחטף חייל בעזה. החמאס ניצלו את הפסקת האש הבוקר ואת ריפיון ומנוחת החיילים כדי להפתיע אותם ולחטוף חייל. הודעה נמסרה למשפחתו. זהו. נגמר הסיפור. הנורא מכל קרה.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   זה המצב בבי בי סי השדרים היסטריים. ראוי לזכור שמיליוני
   אנשים בעולם רואים את זה. בדרך כלל ה בי בי סי יותר אמין
   נחשב יותר אמין מה CNN

   השדר של ה BBC מעזה מתאר בצורה היסטרית מות, חוסר, אובדן עשתונות בעזה.

   http://www.bbc.co.uk/news/28604646

   1 August 2014 Last updated at 10:46

   BBC

   Israel-Hamas truce crumbles Key Points
   Israel says it is resuming operations in Gaza after what it called a "gross violation" by Hamas of a planned 72-hour ceasefire.

   למטה אלו המילים הישירות של ה BBC

   The truce crumbled two hours after coming into effect at 05:00 GMT after Gaza militants attacked Israel.

   "Initial indications" suggest militants have abducted an Israeli soldier, the army said.Some 1,460 Palestinians, mostly civilians, have died in the conflict, health officials say. Sixty-three Israelis, mostly soldiers, have died.Peace talks in Cairo aimed at securing a more permanent ceasefire are still going ahead, Israel says.Israeli military says an Israeli soldier may have been captured in a Hamas tunnel attack near Rafah.All times BST.

   אהבתי

  • בבולד:
   האשמה על החמאס- האחריות על ארגוני השמאל.
   ריסון אש, הגדרה מהו אוייב, מפעלי גולדסטון, שיר הבלתי מעורבים, חתירה להפסקת אש, הסדר מדיני עם תתי-אדם, הקמפיין לגלעד, שחרור אסירים בפעימות.
   זה הסיפור. הפקרות במסווה נאורות.
   ישראל לא סוגרת סדקים. מי שיוצר סדקים וחוטף ביקורת מאשים בסתימת פיות. זאזא את פיתחונה של ישראיל.
   אמרנו לכם שלא בכוח וצקצוקי יונית בעוד 3…2…1

   אהבתי

   • עקיבא הגיב:

    באמת אין גבול לחוצפה.
    ממשלת ימין מנהלת את המלחמה הזאת. התנאים אידיאלים. העם תומך באופן חסר תקדים. מצרים, סעודיה ארה"ב כולם רצו שנעוף על החמאס.

    ואכן, ממשלת ימין זו, ממשלת ביבי-ליברמן-בנט, מממשת לגמרי את מדיניותה, מדיניותה ההיסטורית יש לאמר: חוסר הכרעה, "ניהול הסכסוך", שימור הסטטוס קוו, חוסר יוזמה, פחדנות.

    בארבע מלים אפשר לסכם זאת כך: סרבנות מדינית ונרפות צבאית.
    וכך, הסרבנות המדינית מחלישה את הלגיטימיות הפנימית והחיצונית להכות, והנרפות הצבאית מביאה אותנו לשולחן בעמדת חולשה יחסית.

    אבל אורנה בנאי וחבריה אשמים.

    אהבתי

   • עובדתית ביבי תומך במדינה פלסטינאית ואף פעם לא שמעת ממני שביבי ימני ואף פעם לא הצבעתי ליכוד.
    הצד שמייצר את הרשימה מלמעלה:

    ריסון אש, הגדרה מהו אוייב, מפעלי גולדסטון, שיר הבלתי מעורבים, חתירה להפסקת אש, הסדר מדיני עם תתי-אדם, הקמפיין לגלעד, שחרור אסירים בפעימות.

    עושה זאת בעזרת מימון חיצוני ומצהיר שמטרתו ניהול המדינה ע"י ממשלת צללים. אם קשה, אפשר להגדיר אותי כימין קוצוני וכהניסט ולהרגיע את המצפון.

    אהבתי

   • …יש צורך הן בכוחות הפועלים מחוץ לממסד ומאתגרים אותו באמצעים כגון: ניירות עמדה, ממשלת צללים, שת"פ עם האופוזיציה, הפגנות, בג"צים ..הפניית תקציבים, חקיקה, הכשרת והנחיית עובדי ממסדהשפעה על תכנים תקשורתיים ועוד.

    מתוך המדריך לאקטיביזם, מסמך של הקרן לישראל חדשה.

    אז אם "הימין" בשלטון אבל התקשורת, בתי המשפט, הפקידות הממשלתית והנאורים מאירופה וארה"ב דוגלים בישראל מעורערת בטחונית כמה יחידות ימין יתבצעו בשטח?

    במימון אירופאי ואנטישמים כמו סורוס ופורד כותבים שצה"ל רוצח ילדים. ברגע זה עשרות בוגדים בשכר שוקדים על פרוייקט גולדסטון 2.
    לשמאל יש אחריות ישירה למצב הבטחוני ולהתנהלות הצבאית-מדינית.
    אולי לא דם על הידיים אבל בטוח שבכיסים דביק וחמים.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    רגע, אתה עדיין לא יודע מה פרוש המושג ממשלת צללים. נו, אתה כלימה לס"צ.

    אהבתי

   • טובטוב הגיב:

    למה ככה? הרי אנחנו באוגוסט נימוסי. במקום תגובה ילדותית, תשתמש בכלים המודרנים ותלמד על המושג ממשלת צללים. זו לא פעם ראשונה שאתה מביא את הקישור.

    אהבתי

   • צביקה ג הגיב:

    יש לכם הקנאים תסביך רדיפה שמעולם לא ראיתי כמותו.

    ממשלת ימין מנהלת את הלחימה, ממשלת ימין הגיעה להסכם עם חמאס בעניין שליט, ממשלות ימין גורמות ומנהלות את כל מלחמות השווא כאן מאז 77' ועדיין איכשהו השמאל אשם בכל הזבל שאתם מייצרים עם ההתנחלויות, ההסתה והאלימות שלכם כבר 40 שנה. מדהים.

    אתם לא דורשים יחס, אתם דורשים אשפוז. אחד אחד. מבנט, שקד,אריאל, גופשטיין,מרזל,פייגלין,רגב,דנון ושאר פסיכותיים.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    כוונתך למלחמות אוסלו?

    אהבתי

  • חיליק הגיב:

   הנורא מכל שמתייחסים לחטיפה כאל הנורא מכל.
   אם היו מתייחסים לזה כאל חטיפה, גלעד שליט היה נשאר בו בארדאגל.

   אהבתי

  • שטוטית הגיב:

   זה רשמי לצערי אלון בן-דוד מפרסם:
   הותר לפרסום כי סג"מ הדר גולדין, קצין מחטיבת גבעתי, הוא הלוחם שנחטף

   אהבתי

  • הדס הגיב:

   לא היה ריפיון ולא היתה מנוחה.
   היתה הפתעה.
   חייל בשבי (ולא חייל ״חטוף״) הוא בשורה טובה יותר מחייל הרוג.
   הנורא מכל הוא מוות ולא נפילה בשבי.

   אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    הדס כנראה שאת לא מבינה שאנחנו מדברים על ארגון טרור
    זה לא כמו במלחמות שהיו שבויים במצרים סוריה וגם בירדן

    זה ארגון טרור ללא כללים וחוקים
    ובטח שהוא לא מקבל על עצמו כללים וחוקים כמו לדוגמה של
    "הצלב האדום"

    אהבתי

   • תבדקי אם את מבינה.
    מדובר הזדמנות לשחרור "אסירים" כחלק מקירוב הלבבות ותהליך מסירת השטחים למתונים, ביסמיללה.

    אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    התכוונת אלי יון?
    בסמאללה אלרחמאן אלרחים
    כך פותח המואזין את הקריאה לתפילה.
    זו סורת אל-פַ‏אתִחַ‏ה

    וגברת הדסה אסתר לא מבינה מה רציתי לגיד

    אהבתי

   • מכיר את הסורה יא שטוטית, קראתי את כל הסורות כנדרש מימיני קוצוני בור ובוטה. אבל עדיין, בערוץ 2 ערד ניר ובערוץ 1 אורן אחר כבר חופרים את הנתיב להזרמת אסירים חזרה לביוב ברצועה. עוד לפני שהחמאס הודה בחטיפה. בחיוך קטן בזווית הפה. עסקי נאורות, דם יהודי.
    ובהזדמנות שאלה, כן אנחנו בשידור חי.
    מה נדרש כדי להפוך את עזה לעכו של מטה?

    אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    תעזוב יון אין מה לדבר עם אנשים שלא מכירים את השכונה

    אנשים שמדמיינים דמיונות בלי להכיר את המציאות
    אפילו את המקרה הם לא מסוגלים לנתח
    ישר מדברים על שבוי/חטוף רק תעברו על האירוע צעד אחר צעד
    ממה שפורסם…..
    בקיצור תחשבו לבד

    על עכו נדבר פעם אחרת

    אהבתי

   • מסתבר שפייגלין מדבר יונתית שוטפת.

    …הגדרת היעד האסטרטגי:
    להפוך את עזה ליפו. עיר ישראלית פורחת עם מינימום אזרחים עוינים.

    אבל פייגלין זה ימין קוצוני,
    אולי אביב גפן?

    אהבתי

   • הדס הגיב:

    האם לוחמי חמאס שנתפסו על ידי צה״ל הם חטופים או שבויים ?
    חמאס בשבועות האחרונים מתנהל כמו ארגון צבאי שהתכונן היטב ללחימה ומערכות הפיקוד והשליטה שלו מתפקדות היטב.
    חמאס צובר הצלחות מבצעיות מרשימות והגדרתו כארגון טרור היא ניסיון לגמד אותו (ואולי על ידי כך להעלות את המורל השפוף).
    צריך לקוות שבסיום הלחימה יתבצע מהלך של החלפת שבויים.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    ארגון צבאי שאמון על טיפול בשבויים על פי כללי הצלב האדום וגם התאים את אמנת החמאס לעקרונות של אמנת ז'נבה.

    אהבתי

   • הסימטריה מופלאה.
    מספרי הרוגים.
    צבא מול צבא.
    רצון להרוג ולהשמיד מול התגוננות ויצירה.

    מה אפשר לומר על אנשים שמפזרים את הבדיה הרצחנית מלבד חוכמת הציף של המישורים הגדולים:

    You can't wake a person who is pretending to be asleep.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    הטענה המשפטית הבסיסית נגד הצדדים במלחמה
    הנוכחית היא היא אי קיום החוקים והסכמים על
    ניהול מלחמה. הנה מאמר מסודר ממשפטן בריטי
    בגארדיאן. אין זה עיתון פרו ישראלי והמאמר לא כזה.
    http://www.theguardian.com/commentisfree/2014/aug/01/gaza-international-law-war-crimes-security-council
    הדיון באם זה שבי או חטיפה הנו ספין, הסחת הדעת.
    את טוענת להיות החמאס צבא מסודר ומנוהל היטב.
    התקפת החמאס הייתה פעולה צבאית יזומה בעת
    שביטת נשק מוסכמת. המחאה הבוטה של גופים
    בין לאומיים נגד המעשה נובעת מכך שנראה להם
    שזה מאיין את כל המנגנון של הסכמים בין לאומיים.
    אולי, בציניות, זה מבטל את פרנסת מיני אנשים
    טובים ולא כל כך. מה הטעם לחתום על הסכמים עם
    מי שמפר אותם שיטתית? את מיחלת לחילופי שבויים
    זה מחייב הסכם, איך עושים הסכם כזה עם מי שמפר
    הסכמים? את מגנה את מי שמתאר את החמאס
    כארגון טרור ולא מגנה ולו ברמז את שבירת ההסכם
    ורואה במפיריו צבא מסודר. גם הפרה זו, גם
    ההפגזה השיטתית של אזרחי ישראל, גם השימוש
    המוכח במוסדות האו"ם כמחסני נשק ועוד מצדיק
    את הגדרתו כארגון טרור. זה שמישהו מציין יעילותו
    וארגונו של חמאס רק מדגיש שהוא ארגון טרור
    מאורגן ויעיל ומשום כך מסוכן יותר.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    מילא אני פשיסט ידוע
    למה ארבעה אדומים?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    הכוונה לתזה של
    שטוטית על מנהגי
    האזור. אני אוהב
    אדום.

    אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    אצלי יש מילון לא אבטיח.
    תודה עובר-אורח. לא בהכרח יש קורלציה בין תגובה לבין השקפה פוליטית.
    כשאני מעלה משהו זו לא תזה אלא עובדות.

    הכי מעניין שברטה התפוגגה פתע פתאום כשיתברר שהתכוונת אלי
    שבת ברוכה בתקווה לימים טובים

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    שטוטית, אנא ממך אל תייחסי לי התפוגגויות ושאר כוונות זדון. אני שמאלנית.

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    אתה שומע אובמה?

    אל תטילו ספק במדיניותי שוב, מצפה לקבל תמיכה

    לפעולה

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    במקום לספור אדומים צא למרפסת עם גופיה ואבטיח וספור גרעינים. טיפ- אם אתה רוצה ירוקים תתחיל כל תגובה ב"אני ימני ". זה בדוק!

    אהבתי

   • ירמיהו הגיב:

    למה הנורא מכל הוא מוות? אדם מת לא מרגיש דבר ולכן לא סובל. שבי, במיוחד אם הוא כרוך בעינויים כרוך בסבל מתמשך במיוחד אם השבי נמשך זמן רב, שנים רבות אולי כל החיים ובמיוחד אם הוא כרוך בעינויים.

    אהבתי

   • הדס הגיב:

    יש כיום עשרות משפחות אבלות בישראל שהיו שמחות להיות במצבה של משפחת גולדין.
    סביר להניח שלוחמי חמאס שנפלו בשבי במהלך המבצע יעברו סדרת עינויים קשה יותר במרתפי השב״כ מהעינויים שיעבור (אם בכלל על פי תקדים גלעד שליט) השבוי הישראלי.

    אהבתי

   • ירמיהו הגיב:

    מכך שמשפחות מעדיפות מצב א' על ב' לא נובע שהסבל במצב א' קטן מהסבל במצב ב'. עדיין המת לא סובל והחי השבוי סובל. משפחה הסובלת עקב נפילת קרוב המשפחה היא לפחות חופשיה ולא נתונה לעינויים. השבוי גם סובל וגם כלוא, כלומר לא חופשי וגם אולי נתון לעינויים.

    ההשוואה הטובה יותר היא לא בין משפחת הנופל למשפחת השבוי אלא בין משפחת הנופל לבין השבוי עצמו.

    גם אם זה נכון שאנשי חמאס יעברו עינויים קשים יותר הדבר לא סותר ולא מפריך את הטענה ששבי הוא גרוע ממוות.

    אהבתי

   • הדס הגיב:

    אתה מתייחס אל שבוי כאל מי שלקה במחלה סופנית ודינו סבל נורא שראוי להביא לקצו.
    למעט בודדים שהתאבדו בשבי, רוב שבויי צה״ל, שחלקם עברו עינויי תופת, נאחזו בתקווה שיום אחד הם ישובו הביתה.
    מבחינתם, התקווה ניצחה את הסבל מדי יום בשבי המצרי או הסורי, בשבי הארגונים הפלסטינים בלבנון או בשבי חמאס.

    אהבתי

   • ירמיהו הגיב:

    הדבר תלוי בשאלה של הערכת הסיכוי לחלץ או לפדות את השבויים. אם על פי מדיניות המחזיקים בשבוי ומדיניות ישראל לשלם את המחיר הדרוש עבור עסקת פדיון השבוי, השבי הוא לזמן מוגבל, מספר שנים, אז אני מסכים שהשבי עדיף על מוות. אבל אם המדיניות של הצדדים היא כזו ששבויים יישארו כל חייהם בשבי אז בסופו של דבר גם תקווה לא תהיה, אלא סבל קשה ומתמשך וייאוש.

    לפי קולות ודעות שאני שומע שאין לחזור על עסקת שחרור גלעד שליט ויש להקשיח את התנאים לעיסקת שחרור השבויים, עולה החשש שהנכונות להשאיר את השבויים בשביים אפילו כל חייהם, עולה ומכאן לא ברור אם מדיניות חדשה לא תגרום לשבויים לאבד את התקווה.

    על מנת ששבי יעבור יחסית בקלות [אני מדגיש-יחסית] ותוך כדי תקווה לשחרור, את התקווה הזאת צריך לתחזק ע"י כך ששבויים יראו שישראל מוכנה לשלם מחירים גבוהים או לחלופין שהמחזיקים בשבי מוכנים להסתפק במחירים נמוכים יחסית ובסופו של דבר, שבויים משתחררים מהשבי. אחרת לא יהיה מה שיצדיק את התקווה.

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    בצה"ל מעדיפים חייל מת ע"פ חטוף. יאמר אסא כשר אשר יאמר לגבי נוהל חניבעל. מתחזקת ההנחה שהקצין אינו בין החיים.

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    אהבתי

 12. ירמיהו הגיב:

  גדעון לוי הוא דוגמא לתופעה אותה כינה אסא כשר, עין אחת פקוחה ועין שנייה עצומה. הוא רואה היטב סבל פלשתיני ולא רואה או לא מדגיש סבל ישראלי ויהודי. הוא מגנה מוסרית פעולות של ישראל ולא מגנה מוסרית פעולות של טרור פלשתיני.

  הוא מתרץ זאת בכך שאכפת לו קודם מהאחריות של ישראל. תשובתי לכך היא, ראשית, שלאחריות של הפלשתינים יש תוצאות והשלכות על ישראל לכן לא ניתן לנתק את העניין בישראל כישראלי מהאחריות הפלשתינית למעשיהם הבלתי מוסריים.

  שנית, בכך גדעון לוי מודה שהוא פרטיקולאריסט ולא אוניברסאליסט. כאדם אנושי ואוניברסאליסטי יש לי עניין במעשים לא מוסריים גם כאשר הם לא נעשים ע"י ישראל גם כשהם נעשים ע"י בני אדם ללא הבדל לאום ומוצא אתני. גם כאשר הם נעשים ע"י פלשתינאים.

  עם זאת, ככל שדבריו של גדעון לוי מקוממים הרי שבמדינה דמוקרטית-ליבראלית יש לו חופש ביטוי לומר אותם וכדברים המיוחסים לוולטיר, אינני מסכים עם אף מילה שלך אך אני אהרג את זכותך לומר אותם. עצוב מאוד שגדעון לוי סופג ביטויי נאצה ונאלץ להצמיד לו מאבטח, שומר ראש. הדבר נובע מגילויים של אלימות וחוסר תרבות דמוקרטית בישראל.

  כמו כן אין מקום למסקנה שלוי הוא בוגד ודאי לא על פי הראיון הזה.

  לומר שגדעון לוי לוקה בסינדרום העין האחת ולא לומר שיש בצד הניצי [המכונה ימני] הלוקים בסינדרום כזה, זה בעצמו סוג של ליקוי בסינדרום העין האחת.

  כמו כן, הליקוי הזה אינו כל כך נורא כאשר אי אפשר לומר שבגלל גדעון לוי אזרחי ישראל מקבלים מידע מוטה ומטעה. לא חסרים דוברים המדגישים את הסבל הישראלי ולא חסרה אינפורמציה להדגשת הסבל הישראלי והרוע הטרוריסטי הפלשתיני. כך שגם אם גדעון לוי מוטה פרו פלשתיני ולא מאוזן הרי שאחרים דואגים לתת לציבור את המידע המוטה לכוון פרו ישראלי.

  לוי טוען "כשיהרגו פחות אזרחים נוכל להרים כוסית" אבל למה לוי סבור שנהרגים אזרחים שלא בצדק? את זה הוא לא מנמק.

  "אני לא ראיתי שחמאס מחביא נשק בבתי אזרחים"- האמת, גם אני לא ראיתי. אבל מכך שאני והוא לא ראינו לא נובע שזה לא קיים. הוא גם לא אומר שהוא ראה שלא מחביאים נזק בבתי אזרחים.

  לוי כותב

  "חמאס הוא ארגון טרור, וטרור הוא נשק אכזר ומכוער של חלשים, ואנחנו הפכנו אותם לחלשים ולחסרי תקווה. בגלל זה המאבק שלהם כל-כך אלים. אני תמיד אנסה להבין מה המניעים של בני אדם שעושים דברים איומים".

  אף מילה על כך שהטרור הפלשתיני אינו מוסרי.

  אז בעיניי, יש פשעים שמוציאים את הפושע מכלל האנושות, כמו למשל ליידות אבן בתינוקת או לטבוח משפחה בביתה.
  "בוודאי, זה נורא ואיום, זוועת אלוהים, אי אפשר לקבל את זה בשום אופן".

  דווקא כאן גדעון לוי הוא יותר מדי נץ ופחות מדי יונה. אף פושע לא מוציא את עצמו מכלל האנושות אלא לכל היותר מכלל האנושיות. הפושעים הכי גדולים הם פושעים שהם בני אדם הם בני אנוש והם חלק מהאנושות אבל לא חלק מהאנושיות. כאן גדעון לוי אינו "שמאלני" מספיק.

  גדעון לוי מודה שיש אצלו סתירות. בעיני סתירות הן בלתי נסבלות רציונאליות. אם גדעון לוי מודה שהוא סותר את עצמו אז הוא מודה שהוא לא אומר דברים בעלי הגיון. הוא מודה שיש לו דעות מופרכות. אבל, אני לא בטוח שהוא באמת סותר את עצמו. אני חושד שהוא לא משתמש במונח "סתירה" במשמעות הלוגית הפורמאלית. אין סתירה בין להבין את המניעים לבין לדחות מוסרית את המעשים. קרימינולוגים מנסים להבין את המניעים של פושעים מכאן לא נובע שהם מצדיקים את הפשעים. חבל שלוי מודה שהוא סותר את עצמו במקום לתת את הדוגמא הזאת להראות שהוא לא סותר את עצמו. ייתכן שהוא נסחף באופנה הפוסט מודרניסטית שסתירות הם סבבה.

  לוי טוען שאכפת לו מישראל ולא מהפלשתינים ולכן הוא כותב את מה שהוא כותב. אני בניגוד לגדעון לוי אוניברסאליסט. לי אכפת מהפלשתינאים ולא רק מישראל וכן מכל בני האדם וגם מבעלי חיים שאינם בני אדם. גדעון לוי טוען שהוא פרטיקולאריסט לאומני שאכפת לו רק מישראל. זו עמדה בלתי מוסרית ובלתי הומאנית.

  רוני דניאל טוען שגדעון לוי לא שווה תגובה אבל בכל זאת מגיב. אם לא שווה תגובה למה הגבת? אולי בגלל שהוא בכל זאת שווה תגובה?

  לוי טען שהוא לא עושה תעמולה רק מדווח עובדות. אני מצטער, אבל לטעון "הרעים לטייס" זה לא רק דיווח עובדתי. זו גם אידיאולוגיה ודעה מוסרית. אני לא יודע למה צריך להכחיש את זה. אני למשל מודה שיש לי גם אידיאולוגיה ולא רק דיווחים עובדתיים.

  לוי טוען שדבריו חד צדדיים כי המציאות היא חד צדדית. אני בדעה שהמציאות אינה חד צדדית אלא המציאות היא מורכבת ורב צדדית.

  גדעון לוי טוען שהרג של 250 ילדים אינו מקובל אבל הוא מתעלם מהעובדה שההרג הזה הוא חלק מהמאמץ להשמיד את המנהרות והמנהרות הן כלי לחטיפות ולכן ייתכן שאלמלא ההרג הזה היו חטופים ישראלים. האם לוי סבור שהרג של 250 ילדים יותר רע ממספר חטופים שיהיו בשבי שנים רבות? אולי כל חייהם? הוא לא מתייחס לסוגיה ולא מצדיק שעדיף להימנע מהרג פלשתינים ולהסתכן בחטיפות של ישראלים.

  אהבתי

  • הדס הגיב:

   עשרות ילדים פלסטינים נהרגו עוד בטרם החל המהלך הקרקעי.
   עשרות ילדים פלסטינים נהרגו באזורים שבהם לא פעלו כוחות של צה״ל לאיתור מנהרות.
   עשרות ילדים פלסטינים נהרגו במקומות שאליהם הם נסו עם משפחותיהם, מקומות שהיו אמורים להוות מקלט.
   אי אפשר ואסור לתרץ את הרג מאות הילדים הפלסטינים.

   אהבתי

   • ברטה הגיב:

    הדס. תודה שאת/ה מטה את הכף מעט שמאלה מהרוטריה הזאת.

    אהבתי

   • ירמיהו הגיב:

    מה זה רוטריה?

    אני יונה [מה שמכונה בטעות שמאל] בדעותי. אולי לא כמו גדעון לוי שהרי גם בתוך היוניות יש דרגות של יותר ופחות אבל כפי שהראתי בראיון הזה יש נקודות שאני יותר יוני מגדעון לוי. כלומר נקודות בהן אני מבקר אותו שהוא יותר מדי נץ.

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    עדיין, נותני הטון הם אלה שצועקים חזק יותר . קשה להבחין מי הוא מה בקקפוניה הזאת. אמצעי הזיהוי הוודאי הוא מספר האדומים.

    אהבתי

   • הדס הגיב:

    זו איננה הטיה שמאלה – זו גישה אנושית פשוטה ביותר.
    הצגת הגישה האנושית הפשוטה הזו כהטיה שמאלה מעידה על חומרת מצבנו.

    אהבתי

   • ירמיהו הגיב:

    אני לא רואה בזה שאלה אידיאולוגית או שמאל-ימין [או ניצים ויונים] אלא שאלה עובדתית-אמפירית.

    מהו מקור המידע הסטטיסטי, על התפלגות הילדים ההרוגים בין ילדים שנהרגו כתוצאה מפעילות להשמדת המנהרות לבין ילדים שנהרגו עקב פעולות שמטרתן אחרת.

    ילדים שנהרגו בשלב ההפצצות מהאוויר לפני התמרון הקרקעי, ייתכן שהריגתם קשורה למנהרות ככל שהשלב האווירי היה נחוץ כריכוך מוקדם לפני התמרון הקרקעי שמטרתו היא השמדת המנהרות.

    האם יש מחקר סטטיסטי לגבי סיבת המוות של ילדים בין פעילות למען מנהרות לבין סיבות אחרות?

    נתונים עובדתיים אלה צריכים להיות מלווים בהנמקה וראיות לגבי אמינותם ולא רק עצם הצגת הנתונים ותו לא. כלומר, אם מישהו כתב באינטרנט נתונים הדבר אינו מספק אם לא ברור איך הוא הגיע לנתונים האלה.

    גם אם נהרגו ילדים שלא לצורך השמדת המנהרות יש לשאול ולברר האם זו הייתה טעות לא מכוונת או הרג מכוון להקריב ילדים למען מטרה שהיא לא השמדת המנהרות.

    לבירור השאלה העובדתית הזאת אין קשר לאנושיות או חוסר אנושיות אלא לשאלה מהן העובדות ומהו מקור האינפורמציה.

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    הדס, אין גישה אנושית .יש שמאל ימין לבן שחור טוב רע. תבחרי. בסוף יסתבר שאת ימין כלכלי.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    חה. לא הבנת. היו פה טבלאות! גרפים! מקורות יודעי דבר!
    רוב המתים הם לוחמי חמאס בני 19-29. מה פתאום ילדים.
    זה רק בדמיון שלך.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    כך עובד צבא הומניטרי או סדנא דארעא חד הוא:
    החלה המתקפה האמריקנית בפלוג'ה: קרבות עזים
    לאחר שבועות ארוכים של מצור על העיר, החלו הטנקים לנוע קדימה – מלווים במתקפה אווירית מאסיבית. העימות סביב העיר הסונית החל לאחר רצח הקבלנים האמריקנים והשחתת גופותיהם. צבא ארה"ב הציב לחמושים המתבצרים אולטימטום למסור את נשקם. משלא עמדו בו – החלה המתקפה
    יותר משנה מפרוץ המלחמה בעיראק, הקרבות מתחדשים – וביתר שאת: מטוסי-קרב מחיל-האוויר האמריקני החלו הערב (יום ג') להפציץ את העיר פלוג'ה שב"משולש הסוני", מערבית לבגדד.
    תחנות הטלוויזיה הערביות והמערביות משדרות תמונות קרב מן העיר המופצצת. על-פי הדיווחים מהשטח, תותחים כבדים מפציצים עמדות בעיר וטנקים החלו לנוע לתוכה, לאחר שבועות ארוכים בהם כיתרו אותה.

    העימות בפלוג'ה החל בסוף מארס בעקבות אירוע קשה, בו ארבעה קבלנים אמריקנים נרצחו בידי חמושים, שהתעללו בגופותיהם .

    התמונות זיעזעו את אמריקה ואת העולם כולו, ומפקדי הקואליציה הבטיחו כי הוא לא יעבור בשתיקה. במתקפה שבוצעה לאחר מספר ימים בעיר נהרגו 60 עיראקים.
    בפלוג'ה מתבצרים תושבים חמושים, חלקם נמנים על נאמניו של המנהיג השיעי, מוקתדא א-סאדר. ואולם, רוב האוכלוסייה בעיר היא סונית. רבים מהתושבים מגדירים עצמם כ"נאמני סדאם", השליט העיראקי המודח.
    בשבועות האחרונים היו מספר ניסיונות להפסקת-אש בין הצדדים, אך כולם עלו בתוהו. צבא ארצות-הברית הציב לחמושים אולטימטום למסור את נשקו, ומשלא עמדו בו – החלה המתקפה.

    אהבתי

   • avi הגיב:

    הדס , ברטה, V,

    אכן אי אפשר ואסור לתרץ ואסור ואסור באיסור חמור ונו נו נו זה לא יפה… מלחמה זה דבר נורא…

    מה עושים? אתן מכירות תחמושת שלא הורגת ילדים?
    טיל שנסוג לאחור שהוא מבחין בילד ומתקדם קדימה כשמדובר בלוחם חמאס?

    ציקצוקי הלשון הם לא תוכנית פעולה.

    לפחות אפשר להבין ברמת הטיעון מישהו שכותב שעדיף לסגת ולחדול אש מסיבות פציפיסטיות או כל הבל אחר. לפחות בזה יש היגיון פנימי.

    הסיבה שכל כך הרבה ילדים נהרגים היא פשוטה ואי אפשר להתחמק ממנה. בלחימת גרילה בשטח בנוי בצפיפות כמות הנהרגים הבלתי מעורבים תהיה גבוהה. תמיד. בשטח כמו עזה שמתאפיין באוכלוסיה שבה כמות הילדים מתחת לגיל 18 היא גבוהה במיוחד כמות ההרוגים שהם ילדים תהיה גבוהה "ולא פרופורציונלית", תמיד.

    צה"ל לא הורג ילדים כמטרה. כל מי שמגיע למסקנה שונה מזו עוצם עיניים מפחד לראות את המציאות.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא חשבתי לרגע שצה"ל הורג ילדים בכוונה.
    לא נראה לי שיש אדם במדינה שחושב כך, לא משנה מה עמדותיו הפוליטיות.
    אני יוצאת נגד ההכחשות והטבלאות האידיוטיות, המוכיחות באותות ובמופתים את מה שכתבתי בתגובה הקודמת, אם זה לא היה ברור.
    כן, סרקאזם לא תמיד עובר. מתברר (בפעם החצי מיליון).

    אהבתי

   • אמא הגיב:

    ממתי איכפת ל- V מילדים כלשהם?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    מלפני שנולדת, כנראה.
    מה בדיוק את יודעת על היחס שלי לילדים?
    אפס או אפס מוחלט?

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    אף אחד לא אמר שאין ילדים.

    אין מצב בלוחמה מודרנית בטח בסביבה צפופה כל כך.

    המספרים מדברים בעד עצמם ובאים להפריך את הטענה השגורה בפי כל רשתות התקשורת בארץ ובעולם המסתמכות על פרופוגנדה פלסטינית לפיה רב ההרוגים (למעלה מ80 אחוז) הם אזרחים חפים מפשע וחסרי ישע. להד"ם, העובדה שאת לא מסוגלת להביט נכוחה בעובדות שסותרות את תפיסת עולמך, מבטאת בעיקר אמונה דתית בצדקת דרכך.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    לא, הדס רואה את העובדות. אתה מתקשה לראות דברים המנוגדים לתפיסת עולמך, ומה שלא מתאים לך זורק פרופגנדה פלסטינית. במקום זה אתה מעדיף תעשיית יצור "עובדות" לאנשים חסרי חשיבה ביקורתית. ימנים לא מסוגלים לדמיין שאינם צודקים.

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    אבל התגובה הייתה לולווט, למרות שאתה רואה את המציאות עקום, הייתי ממליץ לקרוא עם סרגל.

    יש מספרים, יש עובדות, אתה מתעקש להגיד 200 ילדים זה בלתי נתפס, בלתי מוסרי וכו'. לגיטימי. זו עמדה שהיא בעיקרה פציפיסטית, וכל פציפיסט חי על חשבונם וכידונם של אלא שהוא משמיץ. אז נחרתי בבוז.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    אז מה אתה מבזבז את זמנך בבלוג של המאמינה הדתית העיוורת. בשביל התגובות של עצמך או אולי הצורך להרגע מגודש השידורים החוזרים של סיינפלד, ולהתרענן בפרשנות צבאית של חז"ן.
    נ.ב. יפה מצידך להחליף אותי או את ולווט באיש קש לצורך נוק אאוט בויכוח. מבחינתי לפחות נחסכה הבושה של רמיסת עמדותי בידי הלוגיקה העדיפה של לירון.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    כך נמנעים מהרג ילדים במלחמה:
    The sky over Falluja seems to explode as U.S. Marines launch their much-trumpeted ground assault

    אהבתי

 13. TC הגיב:

  הלוואי ואתבדה, נראה לי שתוך זמן קצר יגיע מניין ההרוגים למניין דומה לזה שבמלחמת לבנון הראשונה

  אהבתי

 14. ירמיהו הגיב:

  האם ההתקפות האוויריות אינן שלב הכרחי לפני המהלך הקרקעי על מנת להקטין את הסיכון שבתמרון הקרקעי?

  על סמך מה את כותבת לגבי הרג ילדים בפעולות שאינן קשורות לפעולות נגד המנהרות?

  אהבתי

 15. עובר אורח הגיב:

  מטרת האמור להלן.
  1. להראות את הרלוונטיות של מידע החז"ן על פלוג'ה. כאן במזה"ת
  "פעם מלחמה תמיד מלחמה".
  2. להראות שעזה וסביבותיה, כולל גוש דן כמובן, הם לא בית המשוגעים עצמו הם רק מחלקה, אמנם חשובה. כפי הנראה יש עוד המון סניפים בשטח בין לוב במערב עד אירביד במזרח ותימן בדרום.
  3. שארצות הברית אחראית. באותו זמן שאשרו את הטילים לעירק השיעית, טילים ממסוקים נגד מטרות קרקע וים, הסנט לא אישר תוספת לכיפת ברזל.
  כנראה יש איזו מדיניות הקצבה.
  http://edition.cnn.com/2014/07/30/world/meast/iraq-crisis/index.html
  U.S. agrees to send 5,000 more Hellfire missiles to Iraq

  אהבתי

 16. רונה קינן מאוימת הגיב:

  בערב שבת, ה-20 ביוני 1952, התגלה מטען נפץ שלא התפוצץ במרפסת דירתו של דוד צבי פנקס, שר התחבורה מטעם מפלגת המזרחי, והמשטרה שמה מעקב על הבית. למחרת, במוצאי שבת, בשעת לילה מאוחרת, נזרקה פצצה נוספת לדלת דירתו של פנקס ונגרם נזק רב לדירה, אך הוא ובני ביתו, ששהו בדירה, לא נפצעו. המשטרה עצרה את עמוס קינן ושאלתיאל בן יאיר שנראו מסתלקים מהבניין. בחקירתם במשטרה ניצלו השניים את זכות השתיקה. בבית המשפט המחוזי הם טענו כי הזדמנו למקום המעשה לאחר שקינן קיבל ידיעה אנונימית כי עומד להתרחש שם אירוע מעניין. הם זוכו מחוסר אשמה. המדינה ערערה, ובית המשפט העליון זיכה אותם מחמת הספק‏[1] . בהספד על קינן כתב אורי אבנרי כי קינן מעולם לא הסתיר ממנו את מעורבותו בהנחת הפצצות‏[2]. כחודשיים לאחר ההתקפה נפטר השר פנקס מהתקף לב. בספר "על דעת עצמו" שכתבה אשתו של קינן, נורית גרץ, מוקדש חלק נרחב להתנקשות בחיי השר פנקס, וזאת בעקבות טענות כלפיו על כפייה דתית, והמחברת מביאה ראיון עם בן יאיר בו הוא מציין כי השניים השתתפו באירוע וכי יעקב חרותי, שהיה מעורב במספר מחתרות באותה תקופה, סיפק את הפצצה, עובדה שאושרה על ידי חרותי‏[3].

  אהבתי

 17. חייל זקן הגיב:

  חטיפת החייל, הפתעה?
  חטיפת החייל היתה ארוע צפוי וכמעט בלתי נמנע. ארועים כמו הארוע ברפיח קרו עשרות פעמים וחזקה שבמספר עצום כזה של נסיונות יהא גם אחד שיצליח. הסבירות שסג"מ גולדין בחיים קרובה לאפס. גם אם נשאר בחיים אחרי הפיצוץ של המחבל המתאבד הוא נפצע מהדף ומרסס. מה סיכוייו לשרוד ללא טיפול כאשר הוא נגרר במנהרות?
  מוות, שבי ופציעה הם חלק מסיכוני המלחמה ואין לראות בחטיפה מקרה בעל השפעה אסטרטגית. יש כמובן לבצע מרדף חם ורחב היקף כל עוד יש סיכוי סביר להגיע אליו כאשר הוא בחיים, כלומר לא יותר מ12 שעות. מעבר לכך זו תהיה פעולה חסרת תוחלת שעלולה לעלות בהרוגים ובחטופים נוספים. מקווה שהקבינט לא יחליט על הרחבת הפעולה או שינוי מטרותיה. תחת בוגי וגנץ זה ייגמר ללא שום השג ובאבדות קשות. ביבי, לא יוצאים למלחמה בלי מצביא.

  אהבתי

  • avi הגיב:

   גם אתה מרים דגל לבן?

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אני נגד ניסוי וטעיה. או שאתה הולך על ראש הנחש מלכתחילה או שתישאר בחוץ. נכנס קצת ועוד קצת, נגייס קצת ועוד קצת זה נרשם לקטסטרופה. לא מאמין שבוגי וגנץ מסוגלים ללמוד ולהשתפר.

    אהבתי

   • יושבים דיכטר גלנט וכל מיני לשעברים שמכירים את עזה והחמאס נראה טוב מכל אזרח במדינה ואומרים חלאס רבותיי.
    תפסיקו עם החרדות והאקסיומות, צה"ל מסוגל להכנס לעזה ולחסל את החמאס. השד לא נורא כל כך. זה יותר פשוט מחומת מגן.

    האברמוביצ'ים מבטלים את דעתם, הם יודעים יותר טוב. מזל שזה ששאל מה טווח המרגמות אתמול השכיל לסתום את הפה.

    אהבתי

   • avi הגיב:

    שניה לפני וועדת החקירה על המינהרות שכולם רוצים יצטרכו גם לשאול כאן איך חיבלו כאן מי שחיבלו במנוי גלנט לרמטכ"ל שהיה צריך וראוי להוביל את המערכה הזו.

    מה שמזכיר פתגם ישן נושן בגבעתי על חטיבות החי"ר בצה"ל שטען כך:

    גבעתי קודם חושבים ולאחר מכן מסתערים.

    גולני קודם מסתערים ולאחר מכן חושבים.

    בצנחנים עדיין חושבים האם להסתער.

    ובנח"ל הם חושבים שהם מסתערים.

    ובכן מסתבר שגנץ לא מבייש את המסורת… הוא עדיין חושב…

    אהבתי

   • לגבי הנח"ל מדובר בטעות נפוצה במיוחד בכל הקשור לאלכוהול ומתנדבות. כל שלבי הביצוע מזיהוי המטרה, יישור קו, רתק, דילוגים לצלילי יודית רביץ, הסתערות וגלגולים בחסות עשן מתוק בוצעו תוך חתירה מתמדת למגע. השיזוף משחית.

    אהבתי

 18. Iron dome הגיב:

  היש עוד אנשים הזויים כמו האישה הזאת – Navanetham Pillay?

  (אם זה כבר הוזכר מוטב למחוק).

  אהבתי

 19. עובר אורח הגיב:

  מתחולל בישראל מאבק בין מה שקרוי. בהעדר כינוי טוב יותר,שמאל וימין. המאבק ונהייה מלוכלך ואלים ומסוכן יותר ויותר הנה ניתוח מקרה הנוגע לכך עיתון אנגלי לא בדיוק "ישראל היום" מצטט עיתונאי מ"הארץ" המוסר ידיעה שהחמאס מכחיש כל ידע על החייל החטוף.
  http://www.theguardian.com/world/live/2014/aug/01/gaza-crisis-israel-palestinians-ceasefire-begins-live-updates

  Hamas denies knowledge of a capture of soldier – Haaretz Haaretz carries further reports of a Hamas denial that a soldier was captured.

  Hamas now denying any knowledge of soldier's capture and calling on Egypt to renew cease fire
  — Chemi Shalev (@ChemiShalev) August 1, 2014

  חמי שלוו מעיתון הארץ מדווח בשם החמאס שהחמאס מכחיש כל
  מידע בקשר לחייל החטוף. מידע זה מתפרסם בעיתון בחו"ל והופך
  לידיעה עיתונאית שמזיזה תביעה להמשך הפסקת האש. מה מקור
  הידיעה של העיתונאי איני יודע. כזכור זה דומה מאוד למצב בקשר
  לשלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בהר חברון. הרוצחים לא נמצאו
  החמאס מכחיש כל קשר. וייתכן בהחלט שהגופות לא היו מתגלות,
  הן הוחבאו וזו עובדה.ויש ישראלים שקבלו את טענת החמאס הזו
  ומגנים את ישראל בגין האשמות שווא. אין לי כל ידע אחר. גברת
  הדס ואחרים כאן הודיעו שאינם מאמינים לד"צ.לזה הם מאמינים?
  מה שאני יודע זה שמתחולל כאן "משחק" מלוכלך מאוד במשפחה
  ובציבור הישראלי. כבר היינו, יותר מפעם, ב"משחקים" כאלו.
  נניח שתתקבל טענת החמאס. בעוד חצי שנה יגלה החמאס "בטעות" "במקרה" שרידי גוויה וגם עבור זה יבקש
  תשלום ושוב תתבזה ישראל ועיתונים מסוימים יודו לחמאס על
  ההומניות שלו. עכשיו, אולי גם כאן, הסוכנים והסרסורים, הטפשים המועילים יאשימו אותי בבדיית תיאוריות קונספירטיביות ואם אני
  צודק? את מי בדיוק משרת העיתון והעיתונאי? לחמאס אין דובר?
  יש המון, שהם יודיעו, בשמם. כאן מלחמה מתמשכת, מאבק על
  הקיום של מדינה יהודית בארץ ישראל, כך קבע החמאס.
  כל מי שמשתתף במאבק גם בחלק התקשורתי צריך לחשוב
  והרבה, אנשים נהרגים, משפחות מתאמללות, צריך
  להזהר, כולנו.

  קונספירטיביות.

  אהבתי

  • avi הגיב:

   בהמשך לדבריך אפשר לציין רק (שוב) שהבלוג המתעדכן של הגארדיין מהיום מראה בצורה חדה וברורה עד כמה העיתון ניזון בצורה ישירה עמוקה ובלתי אמצעית בדיווחים שלו על הארץ וכתביו ועד כמה השפעתו הארסית של הארץ למרבה הצער היא עמוקה וודאי נטולת פרופורציות ביחס לתפוצתו השולית של העיתון בישראל וביחס הפוך לתדמית הקורסת שלו.
   סותר לחלוטין כמובן את הדברים חסרי הבסיס שפורסמו כאן אתמול לגבי גבורת הארץ, ולכך שהארץ פועל בעיקר מול הקורא ישראלי וההשפעה היא על המשוכנעים וכדומה…

   אהבתי

  • השימושיים מאמינים לדובר חמאס אבל הפרשנים כבר מתחילים לנהל עבור החמאס את המ"ומ בשידור חי. כמה ישראל תחזיר ומתי ובאיזה שלב. זה סוג של חופש ביטוי מופלא ונשגב. לא בגידה חו"ח, פרשנות מקצועית.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   במשך כל היום מנהיגי חמאס אישרו את החטיפה והתווכחו על
   תאריכים ושעות. לפני שעות ספורות הודיע שר החוץ של
   תורכיה – ציוני ידוע, בתור טובה לקרי, שתורכיה תעזור לשחרר
   את החייל הישראלי החטוף והנה תמונה של השנים.
   http://dailystar.com.lb/News/Middle-East/2014/Aug-01/265794-turkey-offers-help-on-captured-israeli-says-gaza-ceasefire-priority.ashx#axzz39AUqRTKr
   אוסף של נוכלים, שקרנים, צדקנים מתייפים דייסה של כזבים, משחק
   מנוול. וכאן עסקו בדובר צה"ל.

   אהבתי

 20. captain beefheart הגיב:

  זהו. שוחררנו. my old bone acke.

  אהבתי

 21. סופר צללים הגיב:

  א. שני אנשים הביאו קישור לידיעה שקרית ממקור לא אמין, חבל, אם היו אלף כאלה אפשר היה לחתנם.
  ב. כן, סביר שאם נציגי ישראל לא יכולים להודיע על ארוע החטיפה הם לא יעלו לשידור בCNN.
  ג. הסנאט והקונגרס אישרו את תוספת התקציב לכיפת ברזל, אפשר לאפסן את התאוריות.
  ד. לפני כמה ימים רתח פה מישהו על הארץ על פרסום הוידאו של התקיפה בנחל עוז, כאשר למעשה שודר בכל הערוצים. אמש השווה והעלה אחר, כאשר פיתח תאוריה על בסיס קישוור לציוץ של חמי שלו שדיווח מה שדיווחו כל כלי התקשורת. טוב, המנוח היה אומר שהארץ הרוויח את ההשמצות ביושר.
  אפשר באמת להפוך את התגובת בבלוג לערוץ צללים לתקשורת.
  מהצד החיובי: יש מישהי ימנית בבלוג.

  אהבתי

 22. עובר אורח הגיב:

  תאור של תוצאות של קרב רחוב בעזה. עזתים מדברים. 12 הרוגים של החמאס. את זה השוטים המועילים לא מביאים. גם לא הרשתות. הפונקאי
  עובד מביא מקורות, משקרים וגם דוברי אמת. הדרך היחידה לדעת מה הולך. לאסוף מידע ולתת מקורות. גם דעות. כל אחד יבדוק לעצמו הטפיל מנצל עבודת הפונקאי זו דרכו של עולם. הטפיל הנו תמיד המבקר הכי
  נקי הכי יודע הכי מוסמך.

  http://www.theguardian.com/world/2014/aug/01/gaza-brief-normality-war-returns-ceasefire-broke-israel

  Many surrounding homes lay in ruins. An elderly woman, her face smeared with dust and ash, sobbed steadily beside one. Two mosques had been badly damaged. Dead donkeys lay putrefying in the road. Power lines snaked among mounds of broken glass on a scarred and pocked road. Local men searched broken concrete and twisted steel rods for belongings – and the remains of relatives. "There were a dozen of my cousins killed here. They were fighters with Hamas. Eleven of the bodies have been found. They haven't found the last one yet,"
  Kafarna, who blamed Hamas for the war, said.

  תיאור טוב של עיתונאי טוב של רחוב אחרי קרב רחוב. כאילו מועתק
  ממלחמות קודמות. זה כתב שאינו אוהד ישראל במיוחד מעיתון כנ"ל.

  אהבתי

 23. עובר אורח הגיב:

  בשיטוטים ברשת עליתי על הסיום הבא של מאמר המחמיר עם
  ישראל אך מסתיים כדלהלן. בעולם של סיסמאות ואמרות כנף
  זה יכול היה להיות סיום של נאום של "איש חשוב"
  ישראלי בהגדרת מטרות איזה סידור ולו זמני בעזה.

  that there must never be another Gaza operation. Not one more shell in a Gaza schoolyard, ever

  ושיגיד"בית ספר בישראל ועזה".אבל עקיבא וחז"ן צודקים.
  הניתן לדמיין את ליברמן או דרעי או יעלון או איזה מישהו אחר
  מהשולטים בנו אומר זאת. דמותה של ישראל כבר אינה דיין,
  גם לא גולדה, ודאי לא רבין בטח לא בגין. פרס, שבסוף החל
  להיות קריקטורה של עצמו הגיע להיכן שהגיע מגעגועים לאלו
  שהלכו והותירו אותו. אולי אם נתניהו היה אחר במלחמה הוא
  היה אחר גם בשלום, אולי. חבל.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s