עד 120

haaretz14.8.14yediot14.8.14

maariv14.8.14isra14.8.14

hamvaser14.8.14hamvaser14.8.14hamvaser14.8.14hamvaser14.8.14

הכותרות

הרושם הכללי מהעיתונים הוא שישראל די מלקקת את פצעיה. האופוריה חלפה עברה. אמירות בעייתיות מאוד נשמעות כעת מכל כיוון. הפסקת האש ששוב מוגבלת בשעות לא מציגה את ישראל באור חיובי במצב הנוכחי. ועדת הבדיקה שבפתח, הגופות שנמצאות בידי חמאס, תושבי עוטף עזה הממורמרים. אבל יש לנו דובר חדש. יאיר לפיד, והוא זה שאמור לפתור את כל הבעיות המקומיות.

החלק העליון של שער ידיעות הוא מקדם דיכאון משמעותי: "האמת המרה של מפקד אוגדת עזה".
תא"ל מיקי אדלשטיין מודה בפני התושבים שבגלל מודיעין לקוי קראו לתושבים לחזור לבתיהם, והוא מצטער על כך וזה לא בר תיקון. בואו נחשוב ביחד: חודש מלחמה (ולא יעזור כמה "המדינה" תתעקש שזו לא מלחמה אלא מבצע), עשרות הרוגים, מח"ט גבעתי משוכנע ש"קרענו להם את הצורה", ואז בא האוגדונר, כמה ימים לאחר מכן, ואומר שהמודיעין היה לקוי? מאיפה אפשר להתחיל למנות את שלל הכשלים של המבצע המלחמתי הזה, אם כך, או את התנהלות הצבא וכוחות הביטחון?
מחרה מחזיק אחריו, בכותרת מתחתיו, אלכס פישמן, שתוהה איך הגענו עד הלום, ובמילים אחרות אומר למעשה שחמאס ניצח ומכתיב לישראל את סדר היום.

עמוס הראל: צה"ל חוקר עשרות תקריות (או מקרים חריגים) בהן/ם נהרגו אזרחים בעזה.

…תהליך הבדיקה המהיר שבו החל הצבא נשען על לקחי "עופרת יצוקה" ו"עמוד ענן", פרשת המשט הטורקי ומסקנות ועדת טירקל, שבחנה את אירועי המשט אך עסקה בהרחבה גם בהליכי החקירה הנהוגים בישראל במקרים של הרג אזרחים והפרת זכויות אדם בשטחים. הרמטכ"ל, בני גנץ, מינה עוד לפני העימות הנוכחי ועדה מטכ"לית קבועה בראשות האלוף נועם תיבון, שתפקידה לבחון טענות על אירועים חריגים בלחימה. הוועדה בוחנת תקריות ספציפיות, בעיקר כאלה שבהן נהרגו אזרחים והועלו טענות שנפגעו מאש צה"ל, אך גם תופעות "רוחביות" הקשורות בלחימה. מתחת לאלוף תיבון פועלים שישה צוותי משנה, בעלי התמחויות ספציפיות, שיועץ משפטי צמוד מלווה כל אחד מהם. לצד מומחים לתחומי לחימה שונים, חברים בצוותים גם משפטנים ואנשי מודיעין. העבודה נעשית בתיאום מלא עם הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף דני עפרוני ואנשיו…

ייחסתי אתמול בטעות לדן מרגלית בישר"ה את האמירה שמדובר בהפסקת אש זמנית אחרונה בהחלט.
ובכן, איש לא אמר את המשפט הזה בשלל הידיעות שתחת הכותרת, למעט העורך/ת שנתן/ה את הידיעה ורא/תה מהרהורי לבו.
אמש הושגה הפסקת אש של 120 שעות. טוב שאובמה התערב.

בהתאם להנחיות פיקוד העורף, הרכבות לא יגיעו עד שדרות (ישר"ה).

יאיר לפיד, פרק ג': עכשיו אני מבינה טוב יותר את פרשת הניתוחים של צוק איתן: לאור ההצלחה הפנומנלית של מבצע אפס אחוז מע"מ, לפיד חותר לג'וב הבא, שר ביטחון. מי שלא רצה אותו כשר אוצר, יקבל אותו כשר ביטחון בעל חזון פורץ דרך. אחרי שלפיד הביא לנו דירות הוא יביא את השלום.

היום, 19:30, הפגנת עוטפי עזה בכיכר רבין.

בישר"ה יש ידיעה על לוחמנותם של שרי הקבינט יאיר לפיד ואביגדור ליברמן. רה"מ לא מוזכר בידיעה ולו במילה.
ב-ynet יש מבזק שנתניהו נעלםשרים בקבינט ל-ynet: נתניהו נעלם ולא מדבר איתנו, לא יודעים כלום.
ידיעה על תקיפתו את ועדת החקירה הצפויה לישראל מופיעה בעמוד נפרד. ובמעריב. ובידיעות.
בוז'י הרצוג, שהתראיין לידיעות למחר אומר (יש פריוויו בעיתון של היום, למעשה העיתון עתיר פריוויואים מאתמול: עופר וינטר, רחלי פרנקל, בוז'י) שנתניהו חיזק את חמאס, כולל הפניית שער.

סימונה קמילי, צלם אי.פי נהרג אתמול בעזה כשהצטרף לקבוצת חבלני חמאס שניסתה לנטרל נפל של טיל ישראלי בבית להייה. יחד איתו נהרגו המתורגמן שלו ועוד חמישה בני אדם.

פרשת הרפז

אם עוד לא התאבדתם בתוככי נבכי הפרשה המסואבת הזו:
מי יועמדו לדין בפרשת הרפז (על הפצת חומרים מכפישים נגד אהוד ברק, יואב גלנט וקצינים נוספים במסגרת ריב בין לשכת הרמטכ"ל ללשכת שר הביטחון)? או, זה לא ממש ברור. המשטרה שוקלת וכך גם העיתונים מתחבטים יחד איתה ומדגישים את שנוח להם. בכותרת ישר"ה, למשל, כתוב שהמשטרה תמליץ להעמיד לדין את בניהו ווינר.
על פי הכותרת במעריב "הגיוני שיוגשו כתבי אישום", אבל המשטרה לא אוהבת את מה שמטפטפים בתקשורת. היועץ של אשכנזי אומר שם שאשכנזי לא קיבל כל הודעה. יצוין ששמו של אבי בניהו, שגם הוא מועמד להגשת כתב אישום, כך על פי המתפרסם לפחות, לא מוזכר כלל בידיעה הקצרצרת, שהרי הוא טאלנט של מעריב וכותב שם טור אישי.
על פי הארץ מתחזק החשד נגד אשכנזי, בניהו ווינר. על פי הכותרת בשער מתחזק החשד נגד אשכנזי, מנדלבליט ובניהו. אוףף, מסובך, לא?
בידיעות אפשר לקרוא על כך בע' 16, עם הכותרת "המשטרה ממליצה על כתבי אישום בפרשת הרפז". ע"פ ידיעות המועמדים הם אשכנזי, וינר ובניהו. גם רונית אשכנזי עשויה להיות מומלצת להעמדה לדין, כך ע"פ ידיעות. בכותרת המשנה מצוין שאשכנזי "בטוח בצדקתו".

קצת הוליווד

לורן בקול: הרבה יותר מפנים יפות (הגארדיאן).

יובל אברמוביץ:

לפני כשנה אכלתי צהריים במסעדה בקאן. לבד.
הייתי שקוע במחשב בזמן שהתיישבה מולי אישה מבוגרת וצווחנית ושאלה אם תוכל לשבת בכיסא הפנוי לידי מכיוון שהמסעדה עמוסה עד אפס מקום. אמרתי שכן תוך שהייתי שקוע בקריאת מיילים ולא התעמקתי בה.
"מה אתה אוכל?", שאלה.
"כריך סלמון", עניתי בחוסר סבלנות.
"מאיפה אתה?", התעניינה.
"ישראל", עניתי. היא הייתה נראית לי מוכרת.
"בן כמה אתה?", "נשוי?", "יש ילדים?", "אתה בא לפה הרבה?"
היא המשיכה להציק ולשאול שאלות הזויות בקול צייצני ואז ברגע אחד, הקול שלה הפך גברי במיוחד, והיא שאלה: "תגיד, תרצה לעשות לי ילדים? אני אוהבת ילדים!".
עוד לפני שנפל לי האסימון שמולי יושבת מיס דאוטפייר הלא הוא רובין ויליאמס, קפצו מכל מיני חורים צלמים נסתרים עם מצלמות טלוויזיה. ויליאמס הגיע לפסטיבל הסרטים לעשות קצת באזז (ובערב התקיים אירוע עם כפיליו) לקראת הפקת 'מיס דאוטפייר 2' שצילומיו כבר לא יסתיימו לעולם…

כן כן, בתלייה עם חגורה.

50 שנה למות איאן פלמינג (אבישי מתיה, מעריב). מה הביא אותו ליצור את ג'יימס בונד?

מים ביאליק מספרת למה היא עונדת מגן דוד.

מדינת כל גזעניה

ערבי ויהודייה תושבי יפו התאהבו ועומדים להינשא ביום ראשון בראשל"צ. ארגון להב"ה כמרקחה. מה זה עניינכם, לעזאזל? עזבו!
החתונה תיערך בעזרת 14 מאבטחים ששכר החתן.
לבנצי גופשטיין המחונן מארגון להב"ה: זה לא עניינך. לא תוקעים לך אצבע בעין. תתחתן אתה עם מי שבא לך, וכך גם בני משפחתך. לא עסקך מה עושים אחרים. אנחנו לא חיים בשטעטל יותר. ברור?

משתכשכים בביצה

ליאור קודנר, סמנכ"ל הדיגיטל של קבוצת הארץ מגיב על ענייני המנויים מאתמול:

אני לא יודע מאיפה הנתונים המופרכים של הגולש בבלוג שלך, אבל מספרי הדיגיטל שיצאו שלשום מדויקים. זה מספר האנשים שקנו מנוי בכסף לאתר בעברית בלבד. מספר הגולשים שנרשמו לאתר ביולי כדי לקרוא עשר כתבות בחינם הוא כ-20 אלף. אנחנו בשום אופן לא מערבבים בין שתי הקבוצות.
באשר למנוי עברית/אנגלית, הרי שמנוי דיגיטל לאתר אחד מקבל את השני ב-50% הנחה. לכל אתר יש צוות עריכה נפרד וכתבים, וגם כך מחיר של 10$ או 40 שקלים בחודש הוא נמוך בהרבה ממנוי הפרינט (280 שקלים בחודש לכל עיתון).
לצורכי השוואה: מנוי דיגיטלי מלא לניו יורק טיימס עולה 35$ ומנוי חלקי 15$.

בית ספר כותרת שבאוניברסיטת תל אביב בסכנת סגירה.

מתברר שעיתונאיות הארץ יוצאות נגד בני ציפר ומלחמתו בנשים שלא יולדות ילדים. ציפר הצטרף לא.ב. יהושע וצידד בו, ככל הנראה, לצורכי קנטרנות ודווקאיות גרידא.
מכל המאבקים הנחשפים חדשות לבקרים במערכת העיתון עולה שזו המערכת הכי הורמונלית שיש. ממש חדשות, דה ניו ג'נריישן.

(יוסי אליאס מצא וסימן)
kirsh

kolkore

כל הכבוד לרשות לקידום מעמד האישה. המודעה מופיעה בישר"ה ובידיעות.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

חנה קים, פייסבוק: בקשה קטנה, קצת מאוחרת, לכל כלי התקשורת המזמנים אורחים לאולפן: נא לציין תחת שם המרואיין במה הוא עובד היום ולא רק באיזה תפקיד הוא כיהן בעבר. למשל, גיורא איילנד, מנכ"ל גבעות עולם שעוסקת בחיפושי נפט וגז טבעי. למשל, ישראל זיו, בעל חברת "גלובל סי-אס-טי", המספקת ייעוץ ביטחוני לכוחות ביטחון במדינות באמריקה הלטינית ובאפריקה. למשל, יואב גלנט, מנכ"ל חברת "נמקס אויל אנד גז" (Nammax), חברת חיפושי נפט וגז טבעי בשליטת בני שטיינמץ, והיום מועמד מטעם עידן עופר לתפקיד יו"ר צים. וכן הלאה וכן הלאה. זכות הציבור לדעת, ותפקיד התקשורת הוא ליידע אותנו בפרטים אלמנטריים אלו. תודה.

אמן.

לפני פיזור

שוב מצינת את לחם עבודה, המדור שיעשיר אתכם.
ותודה רבה לתומכי הבלוג. והסרט שלי.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

62 תגובות על עד 120

 1. לחם הגיב:

  השבוע במעריב 64 עמודים בשני חלקים, שבעה עמודי מודעות. בישראל היום 64 עמודים בחלק אחד, 28 עמודי מודעות. איך אפשר להחזיק עיתון עם 3.2 אחוז קוראים וכמעט אפס מודעות ומי משני העיתונים ישרוד? לפותרים נכונה טור של בן כספית במתנה.

  אהבתי

 2. עוד.ד הגיב:

  אני בשוק שידיעות ממשיך ללעוס את

  קרענו להם את הצורה

  וזאת, דווקא ביום, שבו הכותרת שלו מכוונת לשכונה אחרת בנפש הקורא,
  זו שרק רוצה שקט, ושלא יבטלו את השידור של the voice, שיתנו לשדרג את המהירות בטלפון, וגם להפחית את אדי הבטן הלוחצים (באמצעות אכילת יוגורט, כמובן).

  אז גם קרענו להם ת'צורה, וגם יורדים על ארבע, מתחננים לסוף שבוע רגוע. הכי אידיוט.

  אהבתי

 3. נילי ל. הגיב:

  במחשבה קצת מאוחרת – לא נראה לך חבל להתקצף ולבזבז את אנרגיה על כתיבת תגובה לפולמוסאי כשבזמן הזה אפשר להקדיש את המשאבים לקריאת ספרו של מעורר הפולמוס?

  נ.ב. נשיקות לאורן

  אהבתי

  • ברטה תנו באדומים הגיב:

   א.ב. יהושע (קראתי) שם את הדברים שעוררו פולמוס מטורף בפי אחד מגיבורי ספרו. בראיון קדם לספר חזר על הדברים כי לשם כך זומן לראיון. כאשר ראה את האימפקט של המשפט המפורסם התנצל (NOT!)אך הכדור כבר התגלגל מאורנה לצפי, משם לציפר, וחזרה עד שקשה למצוא עיתונאית שלא הוסיפה משלה לקדרה. מה שטוב בסיפור זה שהוא זכה לקידום הספר ממקור לא צפוי (לאו דווקא לשביעות רצונו) וגם בהוצאת הספרים שאחראית על קידום הספר הייתה מי שמחתה בפניו מסיבות אישיות שלה. עם כל הכבוד לחופש של כל אשה להחליט על גורלה התוצאה היא טירלול פמיניסטי.

   אהבתי

   • נילי ל. הגיב:

    את לא מוצאת את זה משונה שהוא נדרש להתנצל על טקסט שהניח בפי של אחת מהדמויות שלו?

    אהבתי

   • נילי ל. הגיב:

    אופס. בפיה כמובן.

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    משונה מאד. במיוחד בשל מעמדו הבכיר בתרבות וספרות בישראל. עוצמת ההתנפלות עליו בלבלה אותו, ועד כמה שהבנתי הוא התנצל על שהשתמש במילה "נכות" בראיון, ולא בספר. בסוף החודש אשתתף בערב ספרותי סגור, ואני מתכוננת לשאול אותו בשלב בשאלות (אם המנחה תאפשר לי) בנושא הזה.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    שמעתי ראיון שלו ובו הוא חזר על השקפתו הנ"ל. הוא לא נשמע כל כך חכם .

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    יש הבדל בין אמירה של הסופר א.ב יהושע לבין אמירה של הליצן ציפר. לא קראתי את כל המאמר של ציפר כי איני מנויה ( אני מעוניינת לקרוא) אך התרשמתי שהטקסט של ציפר הוא סטירה הלועגת גם לא.ב.יהושע. בכל אופן, מאדם שמעריץ את הטורקים ואת המצרים אפשר לצפות לשוביניזם.
    יותר מכל נרעשתי ממידע שישנה קבוצת עיתונאיות בהארץ.עד כה הכרתי רק את הס ושמעתי על שפורר.

    אהבתי

 4. ברטה תנו באדומים הגיב:

  הג'ינג'י של מים ביאליק. אז נכון שהוא שלח את בעלה של פילגשו לקרב כדי לפנות לעצמו מקום במיטתה. אבל הי, הוא המלך!

  אהבתי

  • ברטה הגיב:

   מים (WATER) בעצמה אמרה את זה-
   Magen David literally translates to Shield of David. The historical King David defeated a giant when he was just a boy, a shepherd even. He was not from a line of kings. He was a flawed hero: He sent a man to the front lines of a war so he could seduce the man’s wife. He was not perfect. But he was the first king to unify Israel. He was a poet, credited with writing the Psalms of the Old Testament

   אהבתי

 5. HaAton הגיב:

  האומנם תפקידה של רשות ממשלתית (לקידום מעמד האישה) לשמש זרוע הפקה חינם של כלי התקשורת, או לחלופין משרד אמרגנות?

  אהבתי

 6. פון קלאוזביץ מגבעתיים הגיב:

  בדקתי את מספר האבידות ביולי 1943 בהמבורג. היו שם 1,200,000 איש, די דומה לרצועת עזה. חיל האויר הבריטי תקף את המבורג בלילות והצבא האמריקאי תקף ביום. הם הגיעו ל 700 מטוסים ביום, ולאחר כשבועיים רוב העיר היתה הרוסה. רוב התושבים עזבו ורוב המפעלים הושמדו כולל הנמל שהיה אחד הגדולים באירופה. היו כ 47,000 הרוגים וכ 70,000 פצועים. חצי מהבתים נהרסו. קשה להשוות עם צוק איתן כי מדובר על עולם טכנולוגי שונה לגמרי. ב 1943 היה קשה לדייק וכיום בדרך כלל פוגעים. מה שבטוח הוא שצה״ל הצליח לצמצם למינימום את מספר הנפגעים הפלסטינים.

  אהבתי

  • מאיר הגיב:

   נשאר טיפה אבק על הג' של המבורג.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   ביום שישראלים בייחוד נושאי משרה ומקבלי משכורת
   יבינו שטיעון המבורג או דרזדן הוא בומרנג חד במיוחד
   ופועל לרעת מי שמעלה אותו יתחיל שביב של מהפך
   בהתנהגות של ישראל ומעמדה בציבור שאותו היא
   מתכוונת לשכנע בצדקתה. פשוט, ציבור זה: אירופאי
   אמריקאי העולם הראשון והשני ואנשיו בטפשותם
   טמטומם יהורתם ובורותם (כאן איני ציני לא סרקסטי
   בטח לא הפוך על הפוך) מאמינים שאז רחוק מזמן
   היו זמנים רעים של אנשים רעים שעשו מעשים רעים
   והיום זה אחרת, לגמרי הפוך. גם ה"אז" גם ה"רחוק"
   גם "מזמן" מעורפלים מאוד וכוללים את כל המלחמות
   עד מלחמת ארה"ב עירק ובכלל. לדידם של העכשוויים
   יש צדק, יושר, בית דין בין לאומי, זכויות אדם וכ"ו. כל
   נסיון ללמד היסטוריה מורכבת בעולם של היום נידון
   מראש לכשלון. עצם המילון של החמאס: אימפריאליזם,
   זכויות אדם, שיוויון, רחמנות, עזרה, וכ"ו שם אותו
   רחוק לפני ישראל. דיון פנימי בנושא שיעסוק גם בצמצום
   המעשים והדיבורים הישראליים המזיקים לעניין הישראלי
   גם אם לא יעזור לא יזיק. גם חשוב לזכור שדברים
   נדפסים בעברית שמביאים קוראים לעיתון הם אותם
   דברים שבגינם למסוקים ישראלים חסרים תחמושת וחלקי
   חילוף.

   אהבתי

 7. דניאלי הגיב:

  היום רועי ברקן.
  אתמול (או שלשום) סמי הורי.

  אהבתי

 8. יוסל'ה הגיב:

  ליאור קודנר כותב את מה שמכתיבים לו. הוא עצמאי בערך כמו מירי עדן.

  מה עשו בהארץ? למדו מהסטייט דיפרטמנט ושלחו את וואלה לכתוב "כתבה" על מספר המנויים. אפילו קודנר מודה (מעניין אם שם לב שהתפלק לו) בכך.

  ומה יפה בשימוש בכלי הזה? שזה כאילו לא אתה כתבת, אז זה לא מחייב אותך, ומותר להדליף נתונים לא מדויקים. ממילא הפוליטיקאים עושים את זה כל הזמן.

  ואיך יודעים ששוקן הוא פוליטיקאי מדופלם?

  על דבר אחד אין מחלוקת, והוא שכ- 1200 מנויים עזבו את הפרינט. למעשה, עזבו 1,300 מנויים אליבא דקודנר.

  ושוקן? זוכרים איך לפני שבועיים הוא התראיין תחת כל עץ רענן ובאמתחתו הטענה שרק 100 מנויים עזבו? גם אז עשו שימוש בוואלה, אבל גם בכל יתר כלי התקשורת, שחלקם אפילו קנו את השטות הזו.

  עכשיו הם מודים שהמספר האמיתי הוא 1,300 ולא "רק 100". אז מי פה אומר אמת?

  הציניקנים יגידו לי: "רגע, אבל כששוקן התראיין זה היה לפני שבועיים והמספר של 1,300 הוא מעכשיו". נכון, אני משיב, אבל כששוקן התראיין זה היה כמה ימים אחרי שגדעון לוי הבריח לו את הסוסים מהאורווה. 80% מה- 1,300 האלה כבר ביטלו עד אז.

  נראה לכם ששוקן היה יוצא מכליו עד לאולפני שלושת ערוצי הטלויזיה בשביל 100 מנויים?!
  הוא יצא אז כי כבר היו כ- 1,000 מנויים והוא ניסה לעצור את הסחף.

  אז עכשיו אנחנו יודעים ששוקן לא אמר אז אמת (לשון עדינה שבעדינות). ועכשיו, שכל אחד יעשה את החשבון שלו לגבי כמה אמת יש בדברי קודנר, המירי עדן של שוקן.

  ואידך זיל גמור.

  אהבתי

  • יוסל'ה הגיב:

   וכמובן ששימו לב עד כמה קודנר נמנע מהלהתייחס לירידה הסופר דרמתית בפירסום.

   כולנו יודעים כבר שהארץ הוא "מותג שלילי", כזה שאף מותג אחר לא רוצה להיות מזוהה איתו.

   מספיק להסתכל על המודעות בפרינט ולראות שכמעט אף אחד לא מפרסם שם. תשוו לכל עיתון אחר. מרבית הפרסומות בהארץ הן של מפרסמים "מהמגזר": מוזיאונים ומלכ"רים למיניהם.

   את זה שוקן לא יכול להכחיש אפילו בשימוש במירי עדן שלו.

   אהבתי

  • אורן הגיב:

   יוסל'ה, קודנר הוא אחראי לתחום הדיגטל ולא למחלקת מנויי הדפוס או מחלקת השיווק. הוא הבהיר את הנתונים השגויים שלך בקשר לדיגטל. ואם כבר דיגיטל אז נשיקות לנילי ל. 😉

   אהבתי

 9. חייל זקן הגיב:

  המשפט הכי חזק של מפקד אוגדת עזה שממצה את תוצאות המלחמה ואת המנטליות של הגנרל הצה"לי המצוי:

  טפטוף הרקטות – עוגמת נפש

  אהבתי

 10. nurit הגיב:

  לגבי הקול קורא של הרשות למעמד האשה. את יודעת דבורית כמה שנים שהנשים מספקות (כן כן גם אני בזמנו עשיתי זאת) שמות של נשים שתוכלנה להופיע בתקשורת, או כמועמדות לדירקטוריונים, או לכל מיני "מועדונים שרק גברים מככבים בו אבל הגיע זמן לאפשר גם לנשים להכנס לתוכו"? אם אכתוב שלושים שנה זו לא תהיה הגזמה. את יודעת כמה רשימות יש? עשרות אם לא מאות. מה זה עזר? כלום. מישהו עשה עם זה משהו? כלום. הרצון הטוב של הרשות לקידום מעמד האישה הוא חביב אבל לחלוטין לא יעיל. רק חקיקה ואכיפה הם שיכולים להוביל לשינוי (מדובר גם במגזרים אחרים אגב אבל אני נלחמת למען נשים, רק נשים).

  אהבתי

  • מישהי הגיב:

   חקיקה שתכריח תכניות לראיין נשים? אכיפה של זה??

   אהבתי

   • nurit הגיב:

    לא.

    חקיקה לגבי מספר הנשים בדירקטוריונים, מישהו אוכף את זה?

    "מסמך זה נכתב לבקשת חברת הכנסת אורית זוארץ לקראת כינוס של השדולה הפרלמנטרית לקידום נשים ואמהות בעולם התעסוקה בנושא: מינוי נשים לתפקיד דירקטוריות. במסמך מוצגות הוראות החוק והנחיות אחרות בדבר ייצוג הולם של נשים בדירקטוריונים של חברות ממשלתיות וציבוריות בישראל, יישומן של הוראות אלו ונתונים על שיעור הייצוג של נשים בדירקטוריונים.
    תיקון משנת 1993 לחוק החברות הממשלתיות, התשל"ה-1975, קובע כי בהרכב דירקטוריון של חברה ממשלתית יינתן ביטוי הולם לייצוגם של בני שני המינים. עד להשגת ביטוי הולם כאמור ימנו השרים, ככל שאפשר בנסיבות העניין, דירקטורים בני המין שאינו מיוצג באופן הולם באותה העת בדירקטוריון החברה. לפי החלטת ממשלה מס' 1362 ממרס 2007, ייצוג הולם פירושו 50%. מינוי דירקטור שלא לפי הוראה זו מחייב אישור מיוחד של הוועדה למינוי דירקטורים בחברות ממשלתיות, הפועלת ברשות החברות הממשלתיות. מינויים ללא אישור כאמור מעוכבים בוועדה. " http://www.shituf.gov.il/discussion/396

    לגבי שיתוף נשים בתקשורת, התכוונתי שכל הרשימות שמגישים ומכינים לא שוות את הנייר ….לדעתי, חבל על הזמן. לרשות אין שיניים, לא שמעתי על שום פעולה ממשית של הרשות. מה הרשות עשתה בשביל הנשים?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    קול שוועתך לא נפל על אזניים ערלות. הנה אורלי וגיא נבחרו להנחות ביחד את הילולת הקסאם היום בערב.

    אהבתי

  • avi הגיב:

   כן זה מה שחסר עוד אכיפה חקיקה ואז כולנו נחייה בעולם מושלם.
   הרעיון של הוועדה הוא בדיחה גרועה. תוצאה של תפיסות עולם אידיאליסטיות שמנסות לסדר את העולם בהתאם לתקנות וחוקים ויוצרות מציאות הפוכה בדרך כלל.
   לא עבד, לא עובד ולא יעבוד.
   כל הניסיונות הפתטיים הללו של לחוקק באופן מלאכותי אושר, צדק, שוויון לא מחוברים למציאות.
   מי הם המוחות המבריקים שהגו את הרעיון שאישה תשלח קורות חיים לוועדה, או אישור, על מנת שתבחן אם להכניס אותה לרשימה או לא של הראויות להיות בתקשורת. יכול להיות משהו יותר מעליב מזה?
   האם אנחנו בשנת 1950?
   האם באמת ישנה קונספירציה גברית לחסום את כל אותם נשים מוכשרות המחכות בפתחי האולפנים? עד כמה ישנה בעיה אמיתית כזו?
   מתי נזכה לראות מאמר, של אשה אפילו, שיבחן ברצינות מה עושות נשים בעמדות מפתח כשהן מגיעות לעמדות הנהגה ואיך הן מתנהלות ?
   נחמיה שטרסלר כתב לפני מספר ימים מאמר מצוין על הנגידה שכותרתו :

   לא סופרים את פלוג

   המקרה של פלוג הוא מקרה מעניין במיוחד שמדגים היטב איך נשים בעמדות הנהגה בכירות, עושות לא פעם את המקסימום, על מנת להימלט מאורה של המצלמה.

   כמי שעוקב אחרי פועלם של הנגידים בארץ ובעולם מה שמתואר שם הוא כמעט חסר תקדים. פלוג הייתה מנהלת מחקר מצוינת אך חסרת כל משקל ציבורי ופוליטי כנגידת הבנק. אפשר להרחיב את אותו מאמר אגב גם לכל הצמרת הכלכלית והפקידות הבכירה במשרד האוצר שמורכבת היום מנשים.

   חלקן עושה עבודה לא רעה אגב, במיוחד חשבת האוצר. אבל המשותף לכולן הוא חוסר רצון מופגן לצאת ממרחב הנוחות הפקידותי לאור הזרקורים. חלקן אגב מוכנות לספר לא מעט בחדרי חדרים, למי שרק אפשר, רכילות על הקושי המקצועי בעבודה עם הבוס לפיד אבל יישרו קו כאחרון הטוראים ויקריאו מהנייר הכתוב בדיוק מה שנכתב מראש כשהן אל מול המצלמות. יופי.

   אני בטוח לדוגמא גם שיש לא מעט צופי טלוויזיה שעדיין בטוחים שראש אכ"א הוא עדיין אלעזר שטרן. אורנה ברביבאי עשתה ועושה הכל על מנת להתחמק מכל אמירה, ראיון ומצלמות כל שהן, כמיטב המסורת של ראשי זרועות הביטחון שלנו.
   איך בדיוק הוועדה שהקימה הנציבות תעזור בכל המקרים הללו?
   במלחמה הבאה כשימשיכו להזמין את שטרן שוב תחת הטייטל של ראש אכ"א לשעבר לא נראה לי שצוות ההפקה של חדשות ערוץ 2 ישאל את עצמו אם מישהו ראה את הרשימות של הנציבות.

   ואולי לכולם כדאי ללמוד גם משהו מציפי חוטובלי, שמשום מה לא חסר לה אף פעם זמן שידור, שלא התביישה ודאגה השבוע בזמן שידור להרים טלפון להפקה של מה בוער, ולדרוש בזמן אמת שעמדתה תשמע, והיא אף נשמעה באריכות.

   בלי נציבות, בלי וועדה , בלי חוקים, בלי תקנות, בלי אכיפה… ככה סתם. מי היה מאמין…

   אהבתי

 11. דניאלי הגיב:

  השבוע, ביומן החוץ (השעה הבינלאומית) בשעה 15:00 ברשת ב' (לא בטוח מי הגיש), התארח שגריר ישראל בטורקיה לשעבר, אחד בשם אורי בר-נר. הביאו אותו כנראה כמומחה לענייני טורקיה לאור בחירתו של ארדואן לנשיא.
  לא חשוב שכל מה שאמר היה בגדר טריויאליות מוחלטת שכל קורא עתונים (קורא כן? לא קורא כותרות) היה מביא את אותן האמירות. בתשובה לשאלה למה ארדואן בחר לרוץ לנשיאות אותו אקס שגריר הסביר שחוקת המפלגה של ארדואן אוסרת עליו לרוץ לראשות הממשלה יותר מפעמיים. הטענה שלי היא שאם היה מדובר בחוקת המפלגה חזקה על ארדואן שהיה מוצא דרך להתגבר. הבעייה שלמגיש אין מושג ירוק והוא הנהן (רדיופונית) בהסכמה.

  לפני השגריר התארח בתוכנית כמומחה לארה"ב אחד בשם רענן גיסין, שהתהדר בתואר יועצו לשעבר של אריאל שרון. גם לו לא היו שום פנינים מעניינות, שונות ממה שכל קורא עתונים ממוצע היה מביא..

  המסקנה הקטנה שלי. סתם בזבוז כסף אדיר של הרשות הציבורית שכל מה שעושים בה זה להעביר זמן ולמצוץ ממנה כספים עד בוא המשיח.

  אהבתי

 12. חייל זקן הגיב:

  היום, 19:30, הפגנת עוטפי עזה בכיכר רבין.

  ממליץ לתושבי יד מרדכי להביא אתם לככר רבין את הפלקטים שהניפו בהילולת השמחה לאיד שערכו בצומת יד מרדכי כשעברו שם האוטובוסים של מגורשי גוש קטיף.

  אהבתי

  • ברטה הגיב:

   כואב לך-לכם שתושבי עוטף עזה אינם מזן ימנוני ההתנחלויות , לא יעזור שהם גרים כל השנים בקו האש בלי התפנוקים שמרעיפה הממשלה על ההתנחלויות, הם נחשבים לבוגדים/סמולנים בגלל שאיפתם לשלום.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   הדיון על מה שישראל או עושה נכון או לא
   לא ראוי שהתקיים בהתחכמויות. כידוע
   מערכת האפסנאות של ח"א מסונכרנת עם
   מערכת האפסנאות הקטלוגית של צבא
   ארה"ב. הלוואי שדרישה ממוחשבת לX
   הנעניית בתשובה ממוחשבת שמספר קטלוגי
   אין במלאי או גרוע יותר לא קיים בכלל הייתה
   נפתרת באיזו התחכמות על ארה"ב עירק,
   סוריה תימן או יחסי אובמה והילרי.היא לא
   תיפתר בדרך זה. ראה במילון לאכול
   humble pie eat crow
   ובאשר להתחכמות יד מרדכי. הימין החזיר את
   סיני, הימין החזיר את רצועת עזה, תחת הימין
   עוזבים תושבי הנגב פעם ראשונה מאז מלחמת
   השחרור את ישוביהם. תחת שלטון הימין פעם
   ראשונה מאז קום ישראל סגרו טילים פלסטינים
   את נתב"ג כאשר ישראל שולטת על כל הגבעות
   ביו"ש שלשם לוקחים מועמדים לנשיאות וסנטורים
   אמריקאים. תחת הימין הכניסו טילים פלשתינים
   את תושבי תל-אביב למקלטים. לא היה כזאת
   מעולם. מי שיוצר דמיון וזהות בין החוקיות
   שבשלטון ישראל ביד מרדכי ובעלי לא עושה טוב
   לא ליד מרדכי ובודאי לא ליושבי עלי. התחכמות
   מתגרה אינה נימוק משכנע לא בבלוג זה לא בכל
   מקום אחר. ישראל בצרה גדולה וישראל תחת
   שלטון הימין הרבה יותר מעשרים שנה. מישהו
   נגס הרבה יותר מדי ועומד להקיא. הלוואי שלא
   יטנף את כולנו יותר מדי.

   אהבתי

 13. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  הייתי בטוח שכחלק מההתנגדות שלך לחתונות באופן כללי הפעם גם תשמחי

  אהבתי

  • ברטה הגיב:

   כהשלמה אסתר זנדברג בגלריה. רק לב שפועם בצד שמאל מסוגל להבין מה עשה חורבן שדה התעופה לעזתים.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אף ארכטקט ישראלי לא יזכה בתכנון בעזה. הנסיון
    של גם וגם גם להיות שמאלן וגם לעשות כמה פרוטות
    משיקום עזה רק מעיד שתאוות בצע מצויה בכל מקום.

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   דברים נכונים כהויתם מה שיעשו עכשיו ויקבלו עכשיו
   לא יצלח בעוד שנה שנתיים. כבר היום כפי הנראה מה שיינתן
   בקהיר זה יותר ממה שישראל נתנה בהסכמי אוסלו
   וגם תקבל פחות. אבל צריך להמתין ולראות מה ייצא.

   אהבתי

 14. עובר אורח הגיב:

  ארה"ב הודיעה שהיא מעבירה נשק, הגנתי או התקפי
  לצבא לבנון.
  http://www.naharnet.com/stories/en/143212-hale-u-s-to-deliver-aid-to-lebanese-army-within-weeks

  אהבתי

 15. ברטה הגיב:

  אשת חייה לילה שנרצחה בידי בן זוגה המוסיקאי הייתה בת 47-60 במותה. אם לא בטוחים בגיל מוטב לא לפרסמו.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s