הטיהור

haaretz26.8.14yediot26.8.14

maariv26.8.14isra26.8.14

 hamvaser26.8.14

הכותרות

המגמה היומית היא טיהור. לטהר את הטלוויזיה מאנשים משוקצים, לטהר את הקבינט משרים מדליפים. המגמה הכללית של כולם היא לבער אחד את השני. השרים את השרים האחרים, התקשורת את החלקים האחרים, לא היא, הנגועים, הקצינים האלו את הקצינים ההם, וכולם ביחד לבער את עזה, ואולי לסלק אותה פני האדמה עם כל קני החמאס שבה. אני מאחלת בהצלחה למדינת ישראלי ולמכסחי השדים שבה. כמה הרבה עבודה יש לכולם.

יענקל'ה כהן, 80, מוותיקי נחל עוז, מספר לידיעות שב-1956 הגיעו בן גוריון ומשה דיין לקיבוץ ולא חששו מירי.
ידיעות משתמש בכך כדי לקנטר את יעלון בשער: "יעלון, קח דוגמה". אאוץ'.
לא רק זה. בכפולה הפותחת מסכם יוסי יהושוע את "50 הימים הראשונים" (שזו כותרת מבעיתה: מה, צפויים לנו עוד 50 ימים?), ומספר על כשלי יעלון: מההצהרה שנגמור עם המנהרות תוך יומיים שלושה (שהתפרסמה ככותרת ראשית בעיתון שלו), דרך ההחלטה על הפסקת האש הראשונה בטרם בשלו התנאים, ועד הסיכום לא להגיע לנחל עוז.
במילים אחרות, את ראיון החג הבא יעלון כבר לא ייתן לידיעות, או שזה למעשה עונש על הראיון שהוא נותן בקרוב? אמממ. הפתרון בקרוב.

לידיעות, שמטפח את פולחן האבל סביב הילד המתוק, דניאל טרגרמן, שנהרג בתוך הבית שלו מפגיעת רסיסי מרגמה, יש היום את התמונה המנצחת. התמונה האחרונה. דניאל ואחותו בתוך אוהל בסלון. יש תמורה, אין ספק.
ובכ"ז שתי טעויות מביכות בכותרת המשנה ובפתיח הכתבה:
daniel2daniel1

לא לא לא. אני לא יכולה לקרוא עכשיו את כל הפרשנים מסכמים את 50 הימים. לכאורה הייתי צריכה לעמת אותם עם דברים שכתבו במהלך 50 הימים ולעשות להם נו נו נו. אבל ניתוחי העבר, כך יגידו לי, הם אמת לשעתה.
עמוס הראל: משעל מתחזק, חמאס בלתי מפוענח.
אליעזר מרום: הזדמנויות מדיניות חדשות.

אתיקה

עם כל ההערכה הרבה שלי לענת באלינט, קשה לי להבין את הכתבה (מאמר דעה?) שלה למגזין המארקר, על אייקוני הטלוויזיה שכשלו, שמעדו בפלילים, שעשו מעשים בלתי מוסריים. השאלה היא עד לאן צריכים להרחיק זכייני הטלוויזיה בבואם לחתום על חוזה עם טאלנט כלשהו. זאת אומרת: האם עליהם להפעיל משרד חקירות? לעשות ארכיון ולקרוא את כל הכתבות שנכתבו על אדם X? אולי כדאי להכפיף את הזכיינים למבקר המדינה, או ליועמ"ש, ובזמן שהם חוקרים נשיאים לעתיד יחקרו גם טאלנטים לפני שידור? ואם אכן עשו מעשים חמורים הגובלים בפלילים לפי העיתונים, מעשים שלא הגיעו לבית משפט, למשל, האם צריך למנוע מהם את החוזה? כמה שנים אחורה צריך ללכת? לפעול לפי חוקי ההתיישנות? האם צריך היה לפטר את עמנואל רוזן לפי חרושת השמועות, כשאף אישה לא רצתה להתלונן? ברור שאם יש תלונה, ולו רק בפני הממונים באותו גוף שידור, זה סיפור שונה לגמרי. משנפתחה חקירה משטרתית נגד מישהו, אני חושבת שאין גוף שידור שהמשיך להעסיק את האדם הנחקר. אבל באיזו נקודה בזמן קודם לכן? שהרי המדרון חלקלק והגבול לא ברור.

למה ynet מפרסם במדור השיווקי/מימוני שלו, "הכסף שלי/ תיק ביטוח", שנכתב ע"י עו"ד, את שמה של קטינה בת 17 וחצי שהואשמה בפלילים? האין עורכי האתר מכירים את החוק?

השר אהרונוביץ: ״לחקור את שרי הקבינט בפוליגרף על ההדלפות ולהעיף אותם״ (גל״צ)

משתכשכים בביצה

איזה קטע, שתי נשות שרים, ליהיא לפיד וג'ודי ניר מוזס שלום עשויות לקבל תוכניות טלוויזיה משלהן. עכשיו אני רגועה, שלא יישארו השתיים רק עם טורים, תוכניות רדיו והופעות בפאנלים. מזל שיש להן גם פינה נוספת להביע את עצמן.

 בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

אורי בן-דב מוולווט את חנוך דאום: על טילים, ילדים מתים ומלחמות.
בטור שלו בידיעות היום, דאום מציע לנו להישאר ביחד, ומבטיח שבסוף ננצח.

אחות שטיפלה ביגאל בשן בביה"ח פרסמה תמונות שלו בפייסבוק.
כמה מרושעת וחסרת בינה יכולה אישה להיות?

ואפרופו, לפעמים הפרסומות המותאמות-טקסט יוצרות שילוב מקאברי. למשל במקרה הזה:
אחות

לא, תודה, כבר לא צריכים כלום.

צרות בכותרות

ישר"ה עם "נס בקניון" בשער. שאלה שמתגלגלת כבר שנים: האם עיתון חילוני צריך להכריז על נסים.

בפרס הכותרת העקומה של השבוע זוכה הכותרת הזאת. מספיק לקרוא את כותרת המשנה כדי להבין.
מצורפת לכך גם כתבה מחרידה:

קוברה


למה הטור של אליעזר מרום במעריב צריך להופיע בלוויית תמונתו מצדיע במדים? הרי האיש הוא אזרח כעת.
מרום

לפני פיזור

ארבעה ימים נותרו לסיום גיוס הממון לסרט שלי, איפה אלה-קרי ומה קרה לנוריקו-סאן?
אנחנו עומדים עכשיו על 81 א' ש'. בשישי בחצות מסתיים פרויקט הגיוס כשעלי להגיע עד אז ל-100 א' ש'. אתם מוזמנים ותודה מראש ובדיעבד.
הנה ראיונות איתי מלפני כמה ימים.

תודות רבות לתומכי הבלוג הנאמנים שנמצאים כאן באש ובמים, בבוקר ובבין ערביים.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

73 תגובות על הטיהור

 1. ב הגיב:

  נדמה לי שבידיעות מכנים את האב בשם "דניאל" גם בכותרת וגם בכתבה עצמה (צ"ל דורון).

  אהבתי

 2. פון קלאוזביץ מגבעתיים הגיב:

  תוך חודש אולי חדשיים ייגמר המבצע הזה. כולם יתאבלו על הכשלון ואולי יקריבו לעולה מישהו – גנץ, יעלון או אפילו ביבי. הקיבוצניקים יחזרו הביתה והטנקים למחסני החרום. הלקחים, אלה האמיתיים והמדומים, יילמדו, וייכתבו ספרים. זה בצד שלנו, ובעזה המצב יהיה עגום הרבה ביותר. החמאס שולט ויהיה עליו לנהל את הכשלון. עד שיהיה שם גג סביר לכל משפחה ייקח שנים. לפחות לזמן מה רוב תושבי עזה ירצו שקט לאחר המכה הקשה. לכן לדעתי, למרות הזהירות הראוייה כאשר מתייחסים לעתיד, צפוי קצת שקט בעזה.

  אהבתי

 3. קזינו הגיב:

  המרתי ביני לבין עצמי הבוקר שהפוסט יקרא פשוט -יענקל'ה.

  אהבתי

 4. עוד.ד הגיב:

  נחש קוברה נהרג

  מי רוצה לחבר כותרת ראויה?

  הצעה ראשונית:
  "נחש זה רצח"

  אהבתי

 5. חייל זקן הגיב:

  המגמה הכללית של כולם היא לבער אחד את השני.

  לא רק אצלנו. מומלץ לפרשנים הישראלים לראות גם מה מתרחש בשכונה.
  אתמול הסתיים בסוריה אחד הקרבות הכי משמעותיים של משטר אסד בתבוסתו המוחצת לדאעש. מדובר בקרב על מחוז אל ראקה. מחוז אל ראקה (על שם עיר המחוז) נמצא ממזרח למחוז חאלב. בגבול ביניהם עובר נהר הפרת ובדרום המחוז נמצא סכר טאבקה שייצר את אגם אסד שהוא מקור המיים הגדול של סוריה. בעיר אל-ראקה היתה אוכלוסיה גדולה של נוצרים ושיעים ובעיר נמצא קבר של שהיד שיעי מצבאו של החליף עלי בשם יווויז אל קארני. לאחר עליית חומייני סיכמו הוא ואבא אסד על בניית מסגד שיעי מעל הקבר. המסגד נחנך ב2003 על ידי אסד הבן ונשיא אירן חאתמי. בתחילת 2013 השתלט כח של אל-נוצרה על העיר. לאחר גירוש השיעים והנוצרים חתמו האיסלמיסטים על הסכם הפסקת אש עם המפקד הסורי המקומי. הכח הסורי באזור היה בסדר גודל דיביזיוני והתמקם במגננים גדודיים בשטחי הפתוח שבמרכזו שדה התעופה אל-טאבקה, אחד מבסיסי האוויר הגדולים של צבא אסד. בתחילת 2014 עברה העיר אל ראקה לידי דאעש ולפני חודשיים החל האירגון לתקוף את המתחם הצבאי הסורי. שלא כמו הצבא העירקי שברח ללא קרב הכח הסורי נלחם בעיקשות תוך גרימת אבידות קשות לדאעש, אבל צבא דאעש התגלה כעדיף והצליח לפורר את הכח הסורי ולגרום למנוסת לוחמיו לאחר שני חודשי לחימה אינטנסיבית. קרב זה מהווה קפיצת מדרגה משמעותית ביכולתו של דאעש שהוכיח שביכולתו להתמודד עם מסגרת צבאית גדולה (דיביזיה) מחוץ לשטח הבנוי ולגבור עליה למרות עדיפותה בציוד ובאימון. אלו בשורות רעות מאד לאסד ולאירן/חיזבאללה שרואות מולן לראשונה כח שיכול לפעול הן כגרילה והן כצבא סדיר גדול וחזק. לאחר שחיסל את הכח העיקרי שמנע את תנועתו מערבה יכול עכשיו דאעש לאיים על אסד בשני מוקדים. מערבה לכיוון חאלב או דרום מערבה לכיוון האזור העלווי. ומה קרה למסגד השיעי? קיבל טיפול מידתי כמקובל בשכונה.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   מתנצל, היות וזה חומר לימודי חשוב
   להכין שיעורים לקחתי מפה ומד זוית.
   דרומית מערבית לעיר ראקה זה
   כמעט קו ישר ראקה – קוניטרה והלאה……
   מדלגים על העלווים? בשלב זה?

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    פחות דרומה ויותר מערבה, טרטוס. אנחנו בסוף התור, אחרי הכופרים המוסלמים. הנוצרים זה בונוס שמקבלים על המוסלמים.

    אהבתי

  • avi הגיב:

   זה נדמה כאילו כל חודש או שבוע בערך דאעש קופץ מדרגה. התעלומה הגדולה כרגע היא איך ארגון צבאי לא מדינתי, לא מאורגן לכאורה, ללא שום חיפוי אווירי, מצליח לגבור על דיביזיות מאומנות של צבאות סדירים.
   נדמה לי שעד עכשיו אף אחד לא נתן תשובה באמת טובה לתעלומה הזו. בכל מקרה אובמה ממשיך לשחק גולף בסוף השבוע, במגרש החביב עליו בזמן שהמזרח התיכון עולה בלהבות. יכול להיות שחתן פרס נובל לשלום הוא פירומן ואנחנו לא ידענו?

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    בדאעש יש קבוצה לא קטנה של קצינים מצבאו של סדאם חוסיין בתוספת אוטודידקטים בעלי נסיון מאפגניסטן, צ'צ'ניה ועירק. עד אתמול גם אני המעטתי בהערכת כוחם. לא הצלחתי למצוא ברשת חומר רציני לגבי מבנה הכח שלהם ואופן הפעלתו.

    אהבתי

   • avi הגיב:

    בלי לדעת פרטים ספציפיים, אופן הפעולה של דאעש, המהירות בה הוא משיג את מטרותיו, החסינות הלא מובנת בה הוא הצליח לפעול עד כה, הדרך בה הוא משתמש בתקשורת ובאמצעי תקשורת, אמורים להצביע בדרך כלל על איזה שהיא מדינה או ארגון מדינתי כזה או אחר שעומד מאחוריו.
    קשה לחשוב למי יש אינטרס כזה אבל השמועות החמות ברשת מדברות דווקא על המוסד כמי שאימנו את מנהיגם אבו באקר אל בגדדי, או בשמו המקורי שמעון אליוט…

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אולי אתה יעול לסדר שהמוסד יכשיר גם את הרמטכ"ל שלנו?

    אהבתי

  • מיצבשת הגיב:

   תודה רבה עבור הסקירה המעניינת הנה לינק http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=2689 מהאתר של גיא בכור שאומר את אותם הדברים ברמת פירוט אחרת

   אהבתי

 6. דוד אסף הגיב:

  במאמר של ירדן סקופ בהארץ היום: "מרצים באוניברסיטת תל אביב: מנסים להטיל עלינו אלם".

  בלי קשר לנכונות העניין עצמו – שכמובן הוא הבל גמור ורעות רוח – העיון בידיעה עצמה מראה את הקשר הרופף, שלא לומר לא קיים, בין הכותרת לבין הידיעה. למישהו ב'מחלקת הכותרות' של העיתון היה עניין ליצור מצג שווא של דיכוי והשתקה אלעק.

  אז כשקוראים בפנים מתברר שלא מדובר ב'מרצים' אלא ב'מרצה' (ישי רוזן-צבי), וגם הוא לא אמר 'מנסים להטיל עלינו אלם', אלא בסך הכל ש'הרגשנו שמוטל עלינו אלם', כלומר איזו מין הרגשה סובייקטיבית של פרשנות למכתב כללי שהפיצה הנהלת האוניברסיטה נגד פרסומים פוגעניים ברשתות החברתיות'.

  כמי שבעצמו מרצה באונבירסיטת תל-אביב אני מבקש לקבוע שאין ולא היה שום ניסיון להטיל אלם על מישהו באוניברסיטה, וקיומו של הכנס אתמול הוא ההוכחה הטובה לכך.

  אהבתי

  • יוריק הגיב:

   הארץ ידוע באי מהימנותו

   אהבתי

  • שובו של הצועד הגיב:

   הו, שוב הלייקים הקנויים.

   אהבתי

  • שקט יורים הגיב:

   כמי שבעצמו מרצה באונבירסיטת תל-אביב אני מבקש לקבוע שאין ולא היה שום ניסיון להטיל אלם על מישהו באוניברסיטה, וקיומו של הכנס אתמול הוא ההוכחה הטובה לכך.

   זה שאינך מרגיש באופן אישי שמוטל אלם על מרצים באוניברסיטה אינו סותר את תחושתם הסובייקטיבית של הטוענים לתחושה של לחץ מגבוה עליהם.

   אהבתי

 7. עובר אורח הגיב:

  לעניין היותר רחוק. כנראה בעידוד
  לא גלוי של הממשל (לא כמו בישראל
  בנורווגיה לא הכל מודלף) מתנהל
  בנורווגיה מאבק בין מוסלמים מתונים
  ומוסלמים קיצוניים, הפגנות, TV
  רדיו, עיתונים. זה מעניין ומפחיד
  לראות מאות (אלפי?) אנשים ונשים
  בלבוש מוסלמי באוסלו ולראות
  מוסלמי מדבר בנורווגית גבוהה בזכות
  כליפות מוסלמית. זו המחשה
  כמה העולם השתנה, מאוד.

  אהבתי

 8. לחם הגיב:

  כמה קשה לחזור לישראל אחרי שהות בניו יורק. וקשה עוד יותר ליפול על הידיעה שאיילה חסון תנהל את מחלקת החדשות של הערוץ הראשון. מבט בהנחייתה משיגה 4-5 אחוזי רייטינג, אכן עיתונאית דגולה שיודעת איך לעשות את זה. הבעיה שהבדיחה על חשבוננו וגם המשכורת שלה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   "מבט בהנחייתה"? מה הרייטינג של הערוץ בכללי, אתה יודע?
   כמה עושות תוכניות אחרות שם?
   ברור שלא.

   אהבתי

   • לחם הגיב:

    מה זה שייך? הערוץ כולו על הפנים, זה דבר ידוע, אפילו טמבל כמוני שמע על זה, אבל טאלנט ברמה בינלאומית כמוה עם איכויות בלתי רגילות, כוכבת על שאין כמוה רבים בארץ וגם לא בעולם הייתה צריכה להקפיץ את הערוץ. היא לא עושה את זה מסיבה מאוד מאוד פשוטה, לא נעים לצפות בה, יהירות, זחיחות, סגנון דיבור לא נעים וכו' וכו' פשוט מבריחים צופים. שום חרטוט ושום קשקוש לא ישנו את העובדה המרה שמדובר בכוכבת של ערוץ עלוב מאוד, לא ברור מה כישורי הניהול שלה ומה ניסיונה הניהולי, זה נראה כמו עוד קומבינה אלוהים יודע בשביל מה ולמה. את התשלום אנחנו משלמים אז למי אכפת.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אתה כרגיל טועה. שים לב למעברי טאלנטים בין הערוצים. הם לא מביאים איתם את אותו רייטינג משם. אתה צריך ללמוד קצת על פלטפורמה, על הקשר בין טאלנט לערוץ וכו'. אין שום אדם בעולם שיזניק (היום) את הרייטינג של ערוץ 1 למספר דו ספרתי. זה א'-ב'. מעניין שאתה לא יודע את זה. אבל לא מאוחר ללמוד.

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    אני בהחלט מוכן ללמוד ממך המון, מוכן לשמוע הרצאה מחכימה על פלטפורמה וטאלנטים ומה לא, מי יודע, אולי אפילו אבין, אבל הטאלנט הזה תקוע בערוץ הראשון המון המון שנים. כדאי לבדוק למה במקום להתלהם עלי. בכל מקרה, כוכבת ענקית כמוה עם 4-5 אחוזי רייטינג זה די משעשע.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    מה לעשות, אתה לא בעניינים:

    "יומן" – תוכנית האקטואליה הנצפית ביותר בערוץ 1, שמנצחת במדד הרייטינג גם את "שישי" של ערוץ 10.

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    ועוד דבר: עיתונאים נוטים לבדוק מינויים, בעיקר בחברות ממשלתיות, ולא אחת מכסחים מינויים לא ראויים בגלל העדר השכלה או העדר ניסיון. אותו דבר נדרש לגבי המינוי הזה: אני סתם תוהה לעצמי מה ההשכלה שלה, מה הניסיון הניהולי שלה, כמה עובדים היא ניהלה לפני שקיבלה את הג'וב הזה. רוב, אם לא כל חיה המקצועיים היא קיבלה משכורת ממשלם המסים, היא כמעט אף פעם לא התחרתה בשוק הפרטי, היא כנראה יודעת למה. הבעיה שאחרי המחאה החברתית למשלם המסים נמאס לשאת על גבו מינויים הזויים ומה לעשות, לדעתי זה מינוי הזוי שנעשה ממניעים לא ברורים. אז נכון שנראה שהערוץ הזה עומד להעלם אז יאללה שתרוויח עוד כמה חודשי משכורת שמנה, ובכל זאת ריח רע עולה פה באפי.

    אהבתי

   • עקיבא הגיב:

    כתבת שאתה תוהה מה ההשכלה ומה הכישורים שלה.
    האם לא כדאי שתבדוק זאת לפני שאתה פותח במסע השמצות?

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    עקיבא יקירי, אני לא משמיץ, אני רק שואל. בהודעה שלהם הם היו צריכים לציין את הדברים האלה, כפי שעושה כל גוף מסחרי מסודר. מעניין למה לא עשו זאת.

    אהבתי

   • הז'קט האדום הגיב:

    חלק קטנטן (פיצי) להצלחתה חייבת איילה חסון לבראון חברון ולבעל.

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    לכל המתעניינים מציע לקרוא את הפייסבוק שלה, היא כותבת בצורה כל כך עילגת שאני באמת ובתמים תוהה מה ההשכלה שלה.

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    האתרים שמדווחים על המינוי מתפוצצים מרוב טוקבקים מטעם שמהללים ומקלסים ומשבחים את המינוי הכי ראוי בתבל. לא רק שזה פאתטי זה גם מעיד על היסטריה גדולה. למה? האם מישהו חושש שזה לא יעבור את מבחן בג"צ? אחרי הכול לכוכבת העל לטאלנטית הכי גדולה במזרח התיכון אין ניסיון ניהולי. יאללה שמישהו ילך לבג"צ ואז נראה מה היא שווה, למי היא מקושרת ומטעם מי נעשה המינוי הזה.

    אהבתי

   • ברטא הגיב:

    מזרחית ממעמד בינוני נמוך בוגרת בית ספר לתקשורת ״כותרת״. אבל פיקחית ביותר. שואלת שאלות לעניין.

    אהבתי

   • avi הגיב:

    וזה רלוונטי, שהיא מזרחית ממעמד בינוני נמוך, לכאורה כי?

    אהבתי

   • ברטא הגיב:

    כאשר לחם כותב שהיא עילגת צריך להזכיר שהיא סלף מייד והגיעה לאן שהגיעה בזכות עצמה. בתי הספר באזורים אלה הם ברמה נמוכה ומכאן השפה הדלה מעט. אבל היא מאוד פיקחית. מי שזוכר חיים יבין היה ממש מטומטם בשאלות הפשטניות שלו.

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    אוי רק לא זה, עוד פעם הקשקושים המזרחיים האלה. או שבן אדם מתאים ועונה לקריטריונים שוויוניים בסיסיים או שלא, בלי קשר למוצא של ההורים שלו. מנהל בחברה ממשלתית בדרך כלל זקוק להשכלה אקדמית ולניסיון רלוונטי. לא בטוח שכותרת עונה על ההגדרה וניסיון ניהולי כנראה אין פה בכלל. השאלה מה יש כאן, פיקחית שיודעת לשאול שאלות? נו, באמת. ולהזכירכם, כל מינוי לא ראוי חוסם את הדלת לאדם אחר שהיה יכול להיות מינוי ראוי אבל חסר את הקשרים המתאימים. גיא רולניק קורא לזה מחוברים, אם להיתלות בחתיכת אילן גבוה.

    אהבתי

   • avi הגיב:

    תגיד לי משהו, לא שתית מים בניו-יורק?
    איזו מהומה על שום דבר. יונה ויזנטל, מקצוען ראוי והעורך הראשי של רשות השידור החליט החלטה הגיונית שבסמכותו להחליט. בנסיבות הנוכחיות גם כך ספק אם המינוי שלה יהיה ארוך במיוחד ובטח לא סביר למנות כאן מישהו בחוץ כשהכוונה היא בכלל לסגור את רשות השידור.
    במקרים שכאלו בדרך כלל ממנים מישהו מבפנים על מנת לתת שקט למערכת, וכך נעשה.
    ואגב גם אם אין לה ניסיון ניהולי, אז עכשיו יהיה לה. יש לה ניסיון מקצועי ארוך והיכרות עם המערכת והאנשים שמרכיבים אותה וסומכים עליה וזה מה שחשוב בתקופת המעבר הזו, ואם תמתין חצי שנה אפילו ניסיון ניהולי יהיה לה.
    אפשר להירגע.

    אהבתי

   • avi הגיב:

    את שייכת לזקני מפא"י במקרה?

    אהבתי

   • חיים יבין הגיב:

    בניק "ברטא" משתמש/ת גונב דעת נכלולי מטומטם

    אהבתי

   • שלייקעס הגיב:

    קודם יותר מנרמז כאן שיענקל'ה כהן בן ה 80 מוותיקי נחל עוז חולה באלצהיימר. והחוצפן/ית הזה מכנה את חיים יבין בן ה80 פלוס נטומטם ואין מוחה.

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    אכן מנהל תקין, ממנים אדם בלי ניסיון ניהולי ואחרי חצי שנה כבר יש לו ניסיון ניהולי. נכון שזה זמני אבל מטאטא חדש לא אמור לטאטא טוב? אני די המום מכל מה שמתרחש שם וזה לא בגלל המים בניו יורק אלא בגלל המנהלים בירושלים. המדינה קורסת וזה אחד הסימפטומים, את המחיר נשלם כולנו, לא האיילות חסון של המדינה אלא אנחנו.

    אהבתי

   • אחר הגיב:

    מי לא עילג בעיניך? ילדי השמנת בוגרי גל״צ? את השטאנץ הזה כולם מכירים.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    היא מנחה טובה, בעלת ידע , ניסיון ורקורד של סקופים וגילוי פרשיות. אמנם היא לא ממש אוביקטיבית אך מי כן? שיהיה לה בהצלחה

    אהבתי

  • avi הגיב:

   איך שאתה יודע לפרגן… איילה חסון היא עיתונאית מוכשרת לכל הדעות, אחת מהאנשים המוכשרים הבודדים שעוד נותרו ברשות השידור. יש לך מועמד יותר טוב? חשבת אגב על האפשרות השנייה שאולי המרחק בין 4-5 אחוזי רייטינג כיום ל0 המוחלט הוא דווקא איילה חסון.

   אהבתי

 9. הדס הגיב:

  ״צה״ל נכשל בהגנה מירי פצמ״רים״ – כתבה מסוף 2004 (באותן שנים הצבא היה בתוך רצועת עזה).
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART/838/633.html

  יתכן שנוצר בימים האלה אתוס חדש אודות חברי קיבוץ עלומים (קיבוץ דתי) שלא בורחים ולא נוטשים את ביתם בעוטף עזה, בניגוד לחברי נחל עוז. ישראל הראל הזכיר אתמול ב״הארץ״ את התנהגותם של תושבי עלומים (בעת ביקור בקיבוץ עלומים, שמע הרמטכ"ל דברי עידוד וחיזוק "שהיה מאוד זקוק להם") ובצהריים השמיעו ביומן של רשת ב׳ קולות של כמה מחברי הקיבוץ שהסבירו מדוע הם בחרו להישאר.
  האם עלומים נמצא בטווח הפצמ״רים ?

  כמה טוב שאמנון לורד קיים בעולמנו ואפשר להשוות בין הטקסט ההזוי שהוא פרסם היום על נתניהו ובין הטקסט הביקורתי שהוא כתב על אולמרט לפני כמה חודשים.
  כבר מכותרת הטור ״למרות הביקורות נתניהו מנצח במלחמה״ אפשר להבין את רוח הדברים.
  בין השאר כתב לורד על נתניהו : ״כבר עכשיו אפשר לומר עליו, כי הוא שונה ממנהיגי ישראל בעבר שהובילו את העם במלחמה. הוא מסוגל לעבור מה שנקרא תהליך של למידה אסטרטגית; הוא מסוגל לעבור שינויים בתוכו, לשנות כיוון, לדבוק במטרה ולהמשיך בהתמדה. צר לי לבשר לרעשנים השוחרים את רעתו: נתניהו העביר את ישראל דרך משברים קשים בחודשיים האחרונים ועבר בעצמו משברים קשים. יתכן שאף עבר את המשבר הקשה במערכה.״
  ואז מגיעה הפיסקה המופלאה מכולן : ״כדי להילחם בחמאס בנוסח של שרשרת מבצעית ארוכה ומתמשכת – כמו 'חומת מגן' – צריך היה קודם כל לנפנף את האמריקנים מהסביבה המדינית והצבאית. נתניהו, שעליו אמר פעם הנשיא המכהן: היה היה פעם פיל ושמו ביבי, עשה את זה. בואו נגיד שאף מנהיג ישראלי בעבר לא היה מסוגל לסדר לצה"ל ולשאר זרועות הביטחון מרחב מדיני כמעט סטרילי למשל חודשיים ימים, ועוד היד נטויה. אז יכולים כל מיני פרשנים קשישים שלא למדו שיעור להגיד מה שהם רוצים.״
  אמנון לורד רואה בהתמשכות המערכה (50 ימים ״ועוד היד נטויה״) כהישג כביר של נתניהו ולא חלילה התנערות מוחלטת ממה שנתפס תמיד ובמיוחד בשנים האחרונות כמרכיב מרכזי בתורת הביטחון של ישראל – ״מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה מתקפות ארוכות. אנחנו צריכים לנצח מהר. זמן קצר בעיניי זה יממות. אני לא מאמין שנכון לנהל מלחמות ארוכות". (אמיר אשל מפקד חיל האוויר / מאי 2014).
  אחר כך אמנון לורד ממשיך לשבח את נתניהו תוך השוואתו לשרון, פרס ורבין עליו הוא כותב ״הוא לא הסיק את המסקנות בזמן מכשלון הסכם אוסלו.״
  ונתניהו שחתם על הסכם חברון והסכם ואי כן הסיק את המסקנות מכשלון הסכם אוסלו ?
  זו כותרת הטור שכתב אמנון לורד על אולמרט לפני כמה חודשים – ״סינדרום המהמר: כישלון ושמו אהוד אולמרט״.
  בין השאר כתב לורד על אולמרט (והדברים הרי כה מדויקים לימים האלה) : ״מלחמת לבנון השנייה סימלה היטב את הכוחנות החלולה של ימי אולמרט. זו הייתה מלחמה מאוד אלימה, הייתה הפעלה בעוצמות גדולות ביותר של חיל האוויר, אך התחושה הייתה שהמערכה מתנהלת ללא תכלית.לי הייתה תחושה של נתק כאשר בתדרוך אצל אולמרט אפשר היה לקלוט שהוא למעשה מרגיש שהמלחמה היא הצלחה אדירה. חשתי שראש הממשלה ואנשי צוותו חיים בתוך בועה. בועה שקולות חוסר האונים של הציבור אינם חודרים אותה.בצמרת ידעו על הצלחת המבצע האווירי הפותח ולא שיערו שבחוץ הציבור שואל, איפה צה"ל ? למה הוא לא עושה משהו לחסל את ירי הטילים הבלתי פוסק של חיזבאללה ? למה במשך שבוע, שבועיים ושלושה שבועות, שלוש אוגדות לא מצליחות לטהר אפילו קילומטר וחצי מהגבול, שלא לדבר על חמישה קילומטרים. פתאום הליטני נראה בתמונת לבנון 2 של אולמרט וחלוץ רחוק כמו נהר הוולגה.אולמרט לא הבין את תחושות החידלון המפעפעות בחברה הישראלית ומזעזעות את תודעת הציבור עד היסוד.״

  אהבתי

 10. JewBoy הגיב:

  זה יפה שיענקלה מזקני נחל עוז זוכר ולא רק את הדרך הביתה.
  באמת אפשר להשוות?
  אז לא היו מעדכנים את האויב בלייב, מי נמצא איפה ומתי (ואם אפשר מראש אז סבבה, באמת תודה רבה), כדי שיוכלו לטווח ו'להוריד' ראש ממשלה/שר בטחון/רמטכ"ל.
  כן היה יפה אם היו מגיעים, ממש לא קרה כלום שלא.
  שנים על גבי שנים, ירו קטיושות על הצפון ואף אחד (חוץ ממי שירו עליו), לא הזדעק יותר מידי. גם לא היה פינוי או תמיכה או אפילו סתם הבעת הזדהות .
  העולם השתנה, בכל מיני כיוונים.

  אהבתי

 11. ע' הגיב:

  עיתונות כל גזעניה?
  מנהל בית הספר שנרצח ולא רק שלא זכה ליחס בכותרת ידיעות אלא הוגלה עד עמ' 27. אם היה יהודי ובית הספר היה בישוב יהודי יתכן והיה זוכה למיקום אחר?

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   לא ייתכן, בטוח. והסומים, החרשים, והכל כך לא אילמים
   לא קוראים את הכתובת על הקיר. ערבי נושא נשק
   מחסל לאור היום במשרדו ערבי אחר שכיר של הציונות
   שבדרכים רבות בונה עתיד משותף עם ישראל הציונית
   וכולם כולם אומרים זה פשע ועולם תחתון. התחרפנתם?
   כאן, בבלוגים נוספים, בבלוג של גאי בכור בהמון ספרים
   במעט ספריות שנשארו מנסים להסביר לכל מי שמאמין
   שהוא לא יודע את הכל כל הזמן מה שהולך.
   לסיכום: באותה שיטה (גרזן סכין, קליע, טיל) שבה משכנעים
   מי שליט בכל המזרח התיכון ובעזה מראים לכם מי שולט
   בטירה, כאן מרחק יריקה מגוש דן וזה לא שווה כותרת הכי
   גדולה באותיות הכי שמנות בעמוד הראשון? אחמד טיבי זועק
   לעזרה מהציונים (הוא יודע בדיוק מה מספרו בתור לטיפול)
   מה אתם מעשנים? מה אתם שותים?

   אהבתי

  • דניאלי הגיב:

   ל-ע' 15:29.
   כבר כתבו על זה אתמול כשישנת.
   וגם ענו…

   ערבי רצח ערבי זה לא בדיוק אדם נשך כלב.

   אהבתי

 12. JewBoy הגיב:

  דעה אחרת על הלחימה

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   מעולה! וזאת התמצית בניסוחו המצויין של ברק סינר:

   אין לישראל סיבה להתגאות בגישה הבעייתית מבחינה מוסרית, של להודיע לחמאס מראש היכן היא תתקוף. ישראל צריכה להיות עקבית. אם היא לא אוהבת שמפעילים כלפיה סטנדרט כפול, אזי אסור לה להחיל על עצמה נורמות ששום דמוקרטיה מערבית לא היתה שוקלת אפילו.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   קראו, אבל אין כאן חדש בהבנה, בדיאגנוזה,
   זה בס"ה במידה מרובה ביקורת על "הארץ"
   ואסכולת "הארץ" בציונות העכשווית. הפרוגנוזה
   והתרפייה המוצעת מענינות אבל גם לא
   בלתי ידועות משכבר.

   אהבתי

 13. מרב הגיב:

  עוד לימודי שואה בתיכונים? למה מה? לא כדאי להסיק מסקנות מהגזענות המשתוללת כאן ולהבין שצריך בשנים הבאות להתמקד בסיבות לגזענות ובניסיון למנוע אותה. להסביר שגם ובמיוחד עם שידע כל כך הרבה גזענות מועד ומועד ביחס לאחר.

  אהבתי

 14. מרב הגיב:

  לא צריך, אבל בהחלט אפשר למתן את אורגיית השואה.

  אהבתי

 15. מרב הגיב:

  אורגיה:
  2. סלנג פעילות הדומה לאורגיה בחוסר הרֶסן או בחוסר הבקרה שלה; היסחפות שיצאה מכלל שליטה.
  • הדיון במרכז המפלגה אחרי הכישלון בבחירות החל בביקורת נוקבת ובהטחת האשמות והידרדר עד מהרה לאורגיה של הרס עצמי.
  (רב מילים)

  אהבתי

 16. ZIKI הגיב:

  ואף אחד לא אומר מילה על עדן אברג'יל שחטפה טיל?
  באמת לא יפה מצידכם.
  עדן אברג'יל נפצעה מרקטה: "מוכנה לשים ליורים אזיקים ופלנלית על העיניים"
  רקטה שנפלה בכביש באזור אשדוד אתמול כמעט פגעה בצעירה שעוררה סערה לאחר שפרסמה תמונות עם פלסטיני כפות. "ראיתי את המוות בעיניים", סיפרה. "אשמח לשמוע שצה"ל הוריד את היורים"
  שחר חיפורסם: 23.08.14 , 21:52

  אהבתי

 17. עומר מן הגיב:

  מילא בעזה יש "חגיגות הפסקת האש", אבל המבזק בYNET:

  אדם אחד נהרג מירי במהלך חגיגות הפסקת האש במחנה הפליטים עין אל-חילווה שמדרום לביירות שבלבנון.

  אומר הכל: ברחבי העולם הערבי חוגגים נצחון, לא הפסקת אש, כמו בניסוח ה"מכובס". זה הסיפור העגום, שאולי לא היה ניתן לגמור אותו אחרת, אבל צריך להכיר באמת.

  אהבתי

  • עומר מן הגיב:

   ובעוד הם חוגגים, פרשנים ומומחים (לא פרו-ממשלתיים בדרך כלל) טוענים בהחלטיות, מגובים בנימוקים משכנעים, שמטרות רבות הושגו וחמאס הוכה.

   לפני שנספיק להתרגל תתחיל מלחמת הפוליטיקה בתוך הממשלה, ומלחמת שמאל-ימין בענין אבו-מאזן וכו'.

   איך שליין אומר: "שיהיה לנו בהצלחה".

   אהבתי

 18. שובו של הצועד הגיב:

  ולחובבי הספורט שביננו – בענף מוביל קבוצה קטנה ו'שכונתית' מליגה ג' הביסה מועדון מקצוען ומוביל ברמה עולמית. התכוונתי רק לכדורגל.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s