עוזבים את הארץ

isra31.8.14haaretz31.8.14
maariv31.8.14yediot31.8.14
makor31.8.14hamvaser31.8.14

הכותרות

אני אדלג על כפולות החזרה ללימודים, עם טורים אישיים של הורים וילדים. כל החזרה הזו היא בסימן יישובי העוטף שיכולים נכון להיום לנשום לרווחה ולשלוח את הילדים למוסדות החינוך. אז יופי, ונראה כמה זמן זה יימשך.
אם אתם ממש חייבים לקרוא, איגרת שר החינוך שי פירון לילדי ישראל. מי פרסם אותה? ישר"ה.

מאות מיליוני שקלים יאושרו היום ליישובי עוטף עזה. זוהי כותרת בשער ישר"ה. אם כי הכותרת בידיעה עצמה היא "לא יעלה על הדעת שלא נקבל סיוע".
הכותרת הראשית בנושא זה בידיעות הפוכה לגמרי: אשקלון, אשדוד ובאר שבע זועמות על שהן מחוץ למפת ההטבות.
מצחיק: בתוככי הידיעה בידיעות כתוב שסיוע כולל ליישובי הדרום יוגש תוך כמה שבועות.
בישר"ה, הקטע על זעם אשקלון מובא בסוף הידיעה. בכותרת המשנה נכתב שסיוע כולל יוגש בקרוב.
שנאמר, מלחמת כותרת. שימו לב מה המשמעות של עריכה. אותם נתונים מובאים פחות או יותר בשני העיתונים, אלא שהעריכה שינתה את הדגשים: בישר"ה משבחים את התמיכה, בידיעות זועמים על אי התמיכה. לפחות בכותרות הראשיות. אלא שהתמיכה תינתן לכל, ככל הנראה.

ישר"ה מכריז בשער בציטוט, "ארוץ שוב לראשות הממשלה".
אם תחפשו את הציטוט בעמודיו הפנימיים של העיתון, בכתבה האמורה, תמצאו את המשפט הבא:
ירוץ

אבל זהו עיתון של רה"מ, מה לעשות, אז בשער תובא הכרזה מסוג זה, בנחרצות ובציטוט. גם בידיעה עצמה לא מובאים הדברים בכותרת או בכותרת המשנה.

בן כספית ממשיך במסע ההכתשה של נתניהו:

כשמגיעים לנתניהו, זה כבר סיפור אחר. נתניהו והרפתקאות הם כמו שמן ומים. מבחינתו, כל הצוק איתן הזה היה מיותר. מטרת העל שלו היא להישאר ראש ממשלה, כי זה טוב ליהודים. כל מה שיטלטל את הסירה, מיותר. מה היה לו רע קודם? בסופו של דבר, צה"ל יכול להציג פגיעה קשה מאוד בחמאס. השבוע שעבר היה מוצלח מקודמיו, כשסוף-סוף הושגה פגיעה בבכירי חמאס משמעותיים והופלו תשעה מגדלים רבי קומות, שאחסנו גם מפקדות חמאסיות. בצה"ל מנופפים בדוחות המודיעין (אבל לא מפרסמים את תוכנם בציבור), שמהם עולה בוודאות כי חמאס הובס.

ובכ"ז מעריב מצטט בשערו את דברי נתניהו לראיון בערוץ 2 (kooker): לא רציתי הרג וחטיפת חיילים.

הארץ בכותרת הראשית שלו מסיט את תשומת הלב לעזה ומציע לישראל להקל על הלחץ שם. דרמת התמיכה ביישובי הדרום לא עולה פה על הפרק בשער העיתון.

משתכשכים בביצה

מגמה פרועה בקרב כותבי הארץ: הם עוזבים את הארץ. זה התחיל בסייד קשוע וממשיך ברוגל אלפר. מה הלאה? עמירה הס? גדעון לוי? ארי שביט? אני חושבת שישראל היא המקום היחיד בעולם בו אנשים מצהירים בפומבי שהם עוזבים את המקום הזה, וגם מסבירים למה. הם מזכירים לי ילדים בני חמש שלוקחים שקית ניילון ומודיעים להורים שלהם שהם עוזבים את הבית.
אני חלילה לא נגד עזיבה. כל מי שרוצה לגור ולחיות במקום כלשהו, מוזמן לעשות זאת. זו החלטה אישית.
את ההחלטות האישיות האלו, שמסתכמות בשלוש מילים, חיים טובים יותר, עוטפים העוזבים באידיאולוגיה. קצה נפשם במדינה הזאת.
יש את האמירה הזו, הכל פוליטי? אז אני אומרת: הכל אישי. רוצים? עזבו, מה הסיפור. לא ייעצר איש בנתב"ג כשמיטלטליו על גבו. הכל סבבה, הכל טוב. כל אדם רשאי לחיות בכל מקום בעולם. בהצלחה לאלפר, בהצלחה לקשוע, ולכל מי שעובר דירה. בכיף. רק רצוי שתהיו כנים עם עצמכם. ואיתנו, קוראיכם.

ילדים זה

רונית מושל מירושלים שיתפה בפייסבוק את העמוד הזה, מתוך חוברת החוגים של מינהל קהילתי גינות העיר.
שנאמר, צמרמורת. אין לי מה להרחיב, אתם מבינים, כן? ואל תגידו לי "אבל ככה בנות רוצות". קשקוש. תמשיכו לתבנת אותן, אז זה מה שהן ירצו.
תיקון: מעדתי בלשוני. כן, גם בנים צריכים לפקוד חוגי בלט וריקוד ופלסטלינה וציור.
בקיצור, צריך היה להיות כתוב חוגים לילדים, ולתת רשימה של כל החוגים.

migdar

קיטי היא לא חתולה אלא ילדה.

פורסם פרק עלום מתוך צ'רלי בממלכת השוקולד.

לפני פיזור

אצבעות שחורות פה.
פוסט סיכום אוגוסט בערך ב-22:00.

תודה רבה רבה רבה לכל תומכי הבלוג, ולתומכי הסרט, ובכלל. פירוט בלילה.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

48 תגובות על עוזבים את הארץ

 1. מישהי הגיב:

  מצחיק קצת שאת רואה פה משהו נגד בנות דווקא. התיבנות שלך הפיך?

  אהבתי

  • אבי הגיב:

   אכן תיבנות מצמרר… או לפחות מעקצץ או משהו כזה. מעניין אם במקום לשמש כתחרות להבעת זעזוע ושימוש בהגדרות מפוצצות כמו הסללה מגדרית וכדומה תצוץ שם גם הצעה פרקטית . הבעיה האמיתית היא שלמעט משחקי הספורט דוגמת כדורגל נניח, בכל השאר אין בכלל צורך בהפרדה ובחוגים נפרדים. מי שרוצה שתירשום את בתה לחוג נגרות ואת בנה לפלסטלינה. ברוב המקרים אני מניח שהבנות לא יאבקו על הזכות להירשם לקורס נגרות לדוגמא אבל למה לא לתת להן להחליט לבד? רוב ההפרדות מיותרות אבל אולי זה המחיר שיש לשלם כשאתה חי בקהילה / עיר שהופכת לדתית יותר ויותר.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אני מוחה על האמירה על נגרות. אין לי
    כל ספק מידע אישי ומשפחתי, שנשים
    טובות מאוד בנגרות. אוסיף שבעניין
    לימוד רקימה וסריגה לגברים בהרבה
    תרבויות גברים רוקמים וסורגים. חוץ
    מללדת ולהניק גברים יכולים לעשות הכל
    ונשים אכן עושות הכל.

    אהבתי

   • התעקשותה של אמיצה אחת להשתתף עם הבנים של כיתה ח' בחוג כדורגל עוררה זעף מצד אבות משכילים בקהילה חילונית אורתודוכסית. החינוך מתחיל בהורים (ולרוב נגמר רע) שהשפעתם גדולה יותר.
    הקאץ' מסתתר במעשה היומיומי ולאן דווקא באמירות והכרזות מפורשות. גם הורים מפותחים ומודעים מסלילים מכוונים ובאופן מסויים מגבילים, בצורה בלתי מודעת.

    הכי פרקטי? רישיון להורות ברישיון מותנה בקורס ומעבר של מבחני קבלה. תמריצים ממשרד החינוך, תולים על הקיר תעודה לראיה. התכשיט גדל בידיעה שאבא ואמא התאמצו ללמוד כיצד לגדל אותו. שפיות, נו. עדיף לצפות באח הגדול. המניאק גדל לבד.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    דברנו נגרות עכשיו כדורגל
    בנעורי הייתה כזו אחת בשכונה, נניח רינה.
    באו הזועפים לבקש ממנהל בית הנוער
    לגרשה מהקבוצה אמר:"תתבישו לכם שאתם
    מפלים נגד ילדה מסכנה" השיב לו עובדיה
    מהעיריה: אמה שלך מסכנה! הפוסטמה
    לא רק ששוברת להם רגלים היא מכניסה
    ברך בביצים, בסוף תוציא ילדים מועד הורים
    ואנחנו מה נעשה לה?לא חראם על השאבאב"
    הוציאו אתה מהקבוצה,אחרי צבא ת'חתנה,
    התחזקה,מאוד,רגלים חזקות תמיד וברכיים
    הו הו. אומרים יש לה היום ששה נולדו ואיזה
    עשר נכדים, צדקת גדולה הגברת.

    אהבתי

  • velvet הגיב:

   את צודקת

   אהבתי

  • לירון הגיב:

   יפה.
   בטח נתנו לך לשחק שח עם הבנים כשהיית קטנה.

   אהבתי

   • מישהי הגיב:

    לא שח, ביולוגיה. כיתה ג'. הייתי הבת היחידה. כשביקשתי להחליף חוג למשהו שיש בו גם בנות שכנעו אותי שאם במקור בחרתי ביולוגיה כנראה שזה מה שאני רוצה. במפגשי החוג הייתי שקטה ובודדה. החוג למיטב זכרוני היה די חסר ערך, אבל אני לא זוכרת מספיק כדי לדעת אם חוסר הערך נבע מהחוג עצמו או מהניתוק היחסי שלי.

    אהבתי

 2. דניאלי הגיב:

  בדיקה?

  אהבתי

 3. אחר הגיב:

  גידון ועמירה לא יעזבו את ישראל. מה רע להם? איפה ימצאו עוד נישה מתגמלת כמו המעמד שהם זכו לו בעולם. היתה פרקליטה קומוניסטית, ניצולת שואה ואנטי ציונית מוצהרת שייצגה את כל המחבלים בשנות השבעים והשמונים בשם פיליציה לנגר שהיגרה לברלין ופטרה אותנו מעונשה. לגדעון לוי ולעמירה הס יש כנראה מה להפסיד.

  אהבתי

 4. דוד אסף הגיב:

  המאמר של רוגל אלפר דוחה, מעורר חמלה ומצטרף לגל הבכיינות ('החמיצות'?) השוטף אותנו מימין ומשמאל, שעיתון 'הארץ' על כותביו חדי הלשון הפך לבמת השיח העיקרית שלהם – ישראל הראל ורוגל אלפר אכן ראויים זה לזה, והלוואי שיכולתי לשים את שניהם יחד באותו אוהל סיירים, שימוקם בעופרה או בלונדון (שניהם חו"ל מבחינתי). בכל פעם שאני בחו"ל ופוגש ישראלים משכילים שירדו מהארץ (אני מתעקש להמשיך להשתמש בביטוי המיושן הזה), אני שואל את עצמי 'מי עוד נשאר בארץ אם כולם כאן?', ואז אני חוזר ושמח לגלות שיש כאןם המון אנשים, ולמען האמת די צפוף כאן.

  ואני אומר: עשו טובה וסעו. סעו מכאן, צאו לעולם הגדול, תראו תיאטרון ותנשמו אוויר פסגות. שם טוב ונפלא, שם לא מפצחים גרעינים בשבת, לא שותים קפה שחור, לא מנגבים חומוס ולא קוראים עיתונים בעברית. שם הכל סבבה – אחוזות דשא מטופחות, פייף אוקלוק טי, קוראים רק את הגרדיאן או את הניו יורקר. סעו ללונדון או למיין (רון הקדמון כבר אמרנו?), תטיפו לנו מוסר משם ותפנו את המקום הזה לאלה שלא קוּטֶרים כמוכם ולא חשובים שהמדינה הוקמה כדי לדפוק אותם.

  בינינו, הבעיה האמיתית שלנו היא לא הכיבוש ולא המתנחלים, לא החמאס ולא הגי'האד, אלא שצפוף כאן. יותר מדי אנשים מצטופפים על שטח קטן מדי. אז סעו לשלום, עם הפספורטים הכפולים ועם האנגלית השוטפת שלכם. הורינו שרו 'ואף על פי כן, ולמרות הכל, ארץ ישראל', ונאחזו כאן בעיקשות למרות הקשיים, אבל לכם, המפונקים שגדלו על כל טוב הארץ, קשה כאן, לא טוב כאן, אין אופק ואין כלום. יאללה בסדר. סעו לשלום ואל תטיחו בפנינו את המרדנות הילדותית ואת רגשות האשם וההתנשאות שלכם.

  אגב, אל תעצרו את הנשימה, אבל יש לי הרגשה עמומה שרוגל אלפר לא ממש יושב על המזוודות, ושסייד קשוע שוֹב ישוּב.

  אהבתי

  • אבי הגיב:

   רוגל אלפר הרי לא כתב שהוא עוזב. הוא כתב שהוא צריך לעזוב. יופי לו. ואני אומר לאשתי שצריך לנסוע לפריז כי הקרפים שם הרבה יותר מוצלחים. בסוף אנחנו סוגרים על לה גופרה מול העיריה. ההבדל ביני לאלפר שהוא משחית על זה מילים בעמודי הפובליציסטיקה של הארץ שנערכים לאחרונה עי מחשב מיושן שזרקו בפלאפל ג'ינה. אולי הגיע הזמן שיחליפו שם מחשב.

   אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   תורתנו הקדושה מחייבת אותנו לפצות את אלו שוויתרו על נחלתם לטובת העיסוק בקודש ככתוב "וְלִבְנֵי לֵוִי הִנֵּה נָתַתִּי כָּל מַעֲשֵׂר בְּיִשְׂרָאֵל לְנַחֲלָה, חֵלֶף עֲבֹדָתָם…".
   הכסף לפיצוי עיתונאי הארץ כבר נאסף מראש על ידי החוזה מרחיק הראות, עמי איילון, שהקים קרן של פינוי פיצוי שסוף סוף מצאה את ייעודה.

   אהבתי

  • בפ"ש הגיב:

   יפה אמרת. פרט לצפיפות, הנקודה היא שבסופו של דבר, די טוב כאן-ליהודים. לכן במקומך לא הייתי מהמר שקשוע יחזור: בכר היו דברים מעולם. אנטון שמאס נסע למישיגן בשנות השמונים ומאז נעלמו עקבותיו.

   אהבתי

   • אבי הגיב:

    אולי די טוב ליהודים אבל סייד קשוע כידוע לא נמנה על עליהם. דווקא הדוגמא של שמאס יותר רלוונטית וזה בסדר גמור. ישראל, מה לעשות, לעולם לא תוכל להיות מדינת הפלסטינים במובן שהיא מדינת היהודים, באסה. מה שבטוח בהארץ תמיד יהיה לו מקום.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אנטון שמאש נוצרי קשוע מוסלמי, הבדל שמים וארץ.

    אהבתי

   • מיכאל הגיב:

    סייד קשוע פשוט עשה רילוקיישן.
    קיבל הצעה (ללמד עברית, אגב. הו האירוניה) ונוסע לשנה. זה כל הסיפור.
    כל ה"איני יכול עוד" הוא סתם עטיפה יפה.

    אהבתי

 5. עובר אורח הגיב:

  על עוזבי הארץ ו"הארץ"

  המשפט המצוטט הבא נלקח לפני דקות מויקי בעברית על
  "הארץ" בפרק היסטוריה בתקופת שוקן. בידקו כי עוד מעט,
  מן הסתם יתוקן.

  "יומיים אחרי הכרזת המדינה, ב-16 במאי 1948, הפציצו
  מטוסי חיל האוויר את בניין העיתון. בהפצצה נהרגו 5 פועלי
  דפוס, חלק מהבניין נהרס ומחסן הנייר עלה באש, אך העיתון
  המשיך להופיע ללא הפסקה."

  הרהורים מלב חם? מישהו השמיט בטעות (?!?!?) את
  זהות המטוסים. האפשרית טעות פרוידיאנית בעולם הדפוס
  העכשווי? ויקי הנו מקור אמין וטוב?הנה עובדה.

  לשוקן המייסד (שלמה זלמן שוקן), גאון כלכלי אמיתי, היה
  יחס מורכב עם גרמניה תרבותה ועמה, ועם יהדות, ציונות,
  פלשתינה, ישראל. קריאה איטית חושבת בערכים בויקי
  ובמאמר של גברת רחלי אידלמן שווה את הזמן. היה
  מי שאמר שהממשלה היחידה בא"י בה תמך"הארץ"
  של שוקן הייתה ממשלת המנדט. לכתבי "הארץ" נושאי
  רוח שוקן הייתה תמיד רגל ויותר בחו"ל. חלקם נע ונד
  חלקם נע ולא נד יותר. מאחרי הרגל נע הגוף. זאב
  לקוור, שמעון צבר, עמוס אילון ועוד. הנה נושא מעניין
  למחקר באחת מהמחלקות לעיתונאות הצצות, חדשות
  לבקרים, במכללות, אוניברסיטאות, מכונים וכ"ו. גם
  פריחה אקדמית-חינוכית זו, מוצריה ואיכותם היא נושא
  למחקר. בכל מקרה, הגירת עיתונאי "הארץ" לחו"ל
  אינה "אדם נשך כלב" גם לא "כלב נשך אדם או חתול".
  אם בהווית גוש דן עסקינן אז נניח "חתול עבר מגברת
  מאכילה אחת לגברת מאכילה אחרת", לא בדיוק
  חדשות מרשימות. יהיה טוב.

  אהבתי

  • הטרולי הגיב:

   במסכת בבא-טסה, שער פרק יוצאין ונכנסין, מסופר על מזוודה שנשכחה יום שלם על מסוע הצ'ק-אין בנתב"ג, עד שחזה בה קורא הארץ, ושאל אותה: "מה לך הארץ הזו, והרי את מיועדת לניכר". המזוודה שתקה

   אהבתי

   • ככתוב בשובך:

    את השביל שמקיף את דיברות האמונה המכונה בציבור הרחב 'השמאל' צריך להתחיל מנקודת המוצא, משער הניתוק והבידול.

    הניתוק והבידול מהציבור הרחב הם תנאי קבלה ובנוסף מהווים סמן דרגה בהיררכיית השמאל. אקט הבידול המקסימלי עזרה לאוייב בשעת מלחמה מעניק ארכיבישופות. מארגני הפגנות זעם והשמצה הופכים לחשמנים. יורדים שהכריזו על ישראל כלא ראויה למגורי הקהל הנאור הופכים אוטומטית לקדושים מעונים. אישיות לא רצויה או אדם שהוקע ע"י הציבור הישראלי זוכה לצלב וחיי נצח, בגולה.

    אהבתי

  • שולמית הגיב:

   ובכל זאת, כיצד מסבירים את ההשפעה הגדולה שיש ל'הארץ' בדרוג חשיבותם של אמנים, נושאי דיון וקביעת אג'נדות.

   אהבתי

   • התבשמות מניחוח העבר. כיום, פלצנות פר-סה.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    לדעתך, להתגברות איזה א'גנדה אומנותית
    פוליטית ו/או חברתית הביא "הארץ" את
    הציבור הישראלי? כיצד נמדדת השפעתו?
    אמת,לא הזכרת "ישראלי" או "קורא עברית"
    הייתכן בכלל שהוא העיתון הישראלי הכי
    משפיע בחו"ל ולכך את מתכוונת ב"השפעה
    גדולה"?.אם אכן מעל ומעבר שטויות, פשעים,
    כסילות רועמת, רוע סתמי ויתר הפגמים של
    ישראל, ישראל נראית לציבורים גדולים בחו"ל
    כתופעה הכי רעה הכי רצחנית הכי לא חוקית
    בעולם, האם "הארץ" השפיע כאן ולו חלקית
    ולו לא הוא בלבד, אבל השפעה רבה ורעה?

    אהבתי

 6. ZIKI הגיב:

  ושכחתם את מתי שמואלוף שירד לברלין וקיבל טור קבוע אצל ציפר? עד שהוא החליט לגור עם שיקסע בברלין כלל לא ידעתי שהוא קיים.
  לפני שבוע בערך קראתי שם טור של איזה משפטן ישראלי שירד לאנגליה וקורא לכולם לעשות כמוהו, יש לנו את נרי לבנה שלפעמים קופצת לכאן מברלין ובקיצור – שוקן מתחרפן.
  וסייד קשוע זה סיפור קצת אחר.
  כמה חבל שאין בישראל שום עתון אחר.

  אהבתי

 7. לחם הגיב:

  ובינתיים אנחנו בארץ מזיעים פה את החיים שלנו ונאלצים לצפות באשרת קוטלר שיוצאת בהצהרה לוחמנית לפני הראיון עם ראש הממשלה ואז מתלקקת עליו בצורה הזויה. החנופה שלה הייתה כל כך מביכה שממש ריחמתי עליה. היא דואגת לו שהוא לא ישן מספיק או משהו כזה. אוי מיי גוד!!!! מותק, אפילו לפוטין יש אופוזיציה בתקשורת. לכי תקראי את הספר של אנה פוליטקובסקיה.

  אהבתי

  • ריאליסט הגיב:

   אכן, ביבי הזה שנהנה מאהדה סוחפת של כל כלי התקשורת, ללא כל אופוזיציה. פשוט בושה! צריך כמובן לקחת דוגמא מרוסיה בעניין זה. ושתתבייש אושרת קוטלר שהעזה להפגין טיפה אנושיות ולשאול את רוה"מ שאלה רכה. שתיקח דוגמא מהראיונות שעובר אובמה, שנראים תמיד כאילו בוצעו ע"י יועצי התקשורת של הנשיא עצמו ולא ע"י עיתונאים.

   אהבתי

  • חצי צ'יקו מנשה הגיב:

   היא עוד תהיה איילה חסון של ערוץ 10.

   אהבתי

 8. פיתחו את השער פיתחוהו רחב.

  קפד ראשו, אנוס אחותו.
  -מה מקור השם של תנועת הפתח?
  (נו, של הפרטנרים המתונים).

  אהבתי

 9. הומר סימפסון הגיב:

  הערה קטנה לרוגל אלפר- לא כל הדתיים מתנחלים (אלא אם מודיעין נחשבת כהתנחלות) ולא כל מי שחושב אחרת ממך הינו גזען ולאומן.
  הגיע הזמן שרוגל אלפר ודומיו שמכירים מעט מאוד אבות טיפוס בחברה הישראלית, יחדלו לנסות להגדיר את החברה הישראלית.

  אהבתי

 10. שטוטית הגיב:

  אף אחד, אף אחד לא ראה/התייחס לתגובית המושקעת שלי על הטובע מעכו? גם לא עובר אורח שאוהב כשאני מתייחסת לנדל"ן ולחופי העיר עכו?
  לפחות כשברטה צצה אתם מתייחסים ולתגובית שלי אף אחד לא אמר/סימן שום כלום.
  אין גבול לחוסר פירגון
  https://velvetunderground.co.il/?p=61151#comment-138444

  אהבתי

  • שטוטית, על מה להגיב? דיווחת על אדם שטבע בלגונה. ראיתי הרבה טובעים בחיים. לרוב לא מגיעים לעמוד הראשי אם בכלל.

   אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    אני דיווחתי? בפוסט אצבעות שחורות של שבת דווח
    מהנעשה בסו"ש
    אני הוספתי כמה דברים על החוף הזה וגם קישור מעכו נט
    וגם תיאוריה משלי מה קרה בדיוק
    זהו שלא קוראים לא פוסטים ולא קישורים כמו ש-V כותבת לפעמים
    אתמול בטוח טבעו בעוד חופים
    אבל עכו זו אני ואף אחד לא טרח להופיע וגם לא לסמן שקראו
    אפילו לא אדומים
    מה זה אומר?
    שמתעלמים ממני
    תבלו !

    אהבתי

   • דניאלי הגיב:

    קראתי, כולל הקישורים שהיו מאכזבים. לא הגבתי ולא צבעתי (את מי מעניין הירוק/אדום?).

    הכי טוב בלי ציפיות, בטח בתחום שאינו פרופר בשיא האג'נדיות.

    אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    סתום ת'פה ינוקא
    אני מבינה שאתה די דנדש כאן אז לא מכיר אותי
    כי לאחרונה אני לא מגיבה כאן אלא לעתים רחוקות
    כמו רוב המגיבים המעניינים שנעלמו מכאן
    כך גם אני.
    לברטה אתם עושים את המוות לא מבינים את הראש שלה
    עם העמדות הנחרצות והמקובעות שלה
    אז מה?

    אהבתי

   • בפ"ש הגיב:

    יפה, הפואזיה.

    אהבתי

   • דניאלי הגיב:

    לשטוטית,
    וואוו…
    אני כבר שנים ארוכות כאן, בניקים מתחלפים.
    סחטיין על המחמאה העצמית.
    הלמברטה היא חולת נפש (כך נכתב בבלוג זה ע"י אחרים ולא נמחק) שאיחלה 'מוות' לאדם בשל דעותיו ולטענתך אנו לא מבינים אותה?

    אהבתי

   • יק יק יקובסון הגיב:

    פסיכיאטרים מתחזים בשלט רחוק לא יכולים להיות אנשים בריאי נפש ביותר.

    אהבתי

   • דניאלי הגיב:

    ה'אבחון' הוא לא שלי.

    אהבתי

 11. ברטה הגיב:

  נ.ב. הן גודזילה והן הקוף נזרקו בבעיטה עשרות פעמים. והם חוזרים וחוזרים וחוזרים.,,,,,,,,,, אבל זה הסלון שלל ולוווט. זכותה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s