הישראלי של המדינה

 

haaretz16.9.14yediot16.9.14

maariv16.9.14isra16.9.14

hamvaser16.9.14

הכותרות

למדנו להיזהר מהזהרות המסע של המטה ללוחמה בטרור, נכון? בידיעות מאיירים את אירופה הקלאסית בעזרת אייפל, הקולוסיאום, ביג בן ופיזה, וגם כתוספת איזה כלי טיס בלתי ברור. אולי צלחת מעופפת שתיקח אותנו מפה לעדי עד בלי לחשוש משום פיגועים ודאעשים. בישר"ה מפחידים אותנו בעזרת צילום של  לוחם דאעש רעול ובעזרת בועז ביסמוט, שאומר שצריך להיזהר.

בניגוד להבטחות של צבי יחזקאלי וערוץ 10, אין שום ראיות לקינון ולכינון מאחזי דאעש בישראל.
בניגוד לכותרת המאיימת: "דאעש תשלוט גם בישראל" אין שום אישוש לכך.
האם אפשר להעניש עורכים על כותרות שגויות? למה לא. אדרבה ואדרבה.
(nrg): קרנשיק ברישה הוא הגרמני הראשון, בן למהגרים מקוסובו, העומד לדין על הצטרפות לדאעש. עד לא מזמן שיחק כדורגל במכבי פרנקפורט.

ישר"ה מודיע שרה"מ לא נתן שום הוראה להקפיא או לבטל את חוק מע"מ 0%. ידיעות מדווח בשערו בשמחה: "הקרע מחריף". על פי ידיעות, בפסקה האחרונה, לשכת רה"מ "נמנעה אמש מלאשר או להכחיש הנחיה של רה"מ להקפיא את חוק מע"מ אפס".
אחרי שהכותרת הראשית של מעריב אתמול הודיעה ש"מתקרבים להסכמה", חל היום שינוי דרמטי והכותרת מדברת על "הסלמה" ביחסים.

מתקלקלים

כמה עלה צוק איתן? בשער ממון כותבים שתלוי את  מי שואלים (תחת הכותרת "לאן נעלמו 2.5 מיליארד שקל").
האוצר מעריך שמדובר בכ-6.5 מיליארד, במערכת הביטחון אומרים תשעה מיליארד.
גם בגלובס עוסקים בפער הזה.

ידיעות עדכן אתמול על השטרות החדשים של 50 שקל שיועברו לעזה, שהרי השקל הוא המטבע השמיש ברצועה, עד שלא תוקם מדינה פלסטינית. תודו שלא ידעתם. זכרו למשחקי הטריוויה הבאים שלכם.

למה הכוונה "רק 38% תורמים כסף למזון לנזקקים"? 38% זה המון! עם ישראל רחמנים בני רחמנים.

משתכשכים בביצה

גאולה אבן ואיילה חסון התקוטטו אמש. לאחר הריב יצאה אבן מבניין רשות השידור ואבי פירסט הוזעק כדי למלא את מקומה.
ספין? ריב? שיחה שקטה? לא ידוע, אבל עובדה שאבן לא הגישה את התוכנית שלה אמש. בגלל שנאסר עליה לראיין את מקורבי בן זוגה השר גדעון סער?
אומרים "גורמים" לרז שכניק בידיעות: "יש כאן רדיפה של עיתונאית ללא רבב… רק משום שהתחתנה עם נבחר ציבור…".
אומרים "גורמים"2: "אבן מקבלת שכר גבוה ביותר וזוכה ליחס מצוין. אין שום רדיפה. אם הנחיה לא לראיין ח"כים מהליכוד ושרים מהליכוד נחשבת רדיפה, יש למישהו פה בעיה".
ידיעת הביצה המרגשת הזו מופיעה בשער ידיעות.

דרמה התחוללה אמש בין טל שניידר בעלת הפלוג לבין כמה גופי תקשורת שסירבו לתת לה את הקרדיט המתאים ואו להיענות לדרישותיה. במה מדובר? בכך שנתניהו נשמע מפרגן למשה פייגלין, לשניידר יש את הסרטון וכולם חשקו בו.
על ההתפתחויות אפשר לקרוא בעמוד הפייסבוק שלה.

הלך לעולמו

יצחק חופי, ראש המוסד לשעבר. "הטוב בראשי המוסד", לדעת אמיר אורן.

בלוגלנד/ פייסבוק/ רשת

סטטוס או פוסט ארוך ומעצבן של שלי יחימוביץ' על המכתב של 8200. 43 בוגרים של היחידה המייצגים את עצמם. 43 חתימות מקוממות את יחימוביץ' ואת שאר חבורת מגלגלי העיניים והצדקנים שנסחפו עם הרוח לעבר חופי הימין הלאומני. הרעיון הזה, שאנשים ששירתו בצבא בתפקיד זה אחר צריכים להוקיר תודה למדינה או לצבא על שנתנו להם את האפשרות השגיבה הזו בלתי נסבל, באמת. ואם עשרות אלפי אנשים הלומים מלייקקים את דבריה המעצבנים, זה לא הופך אותם לקבילים, הגיוניים או חכמים.
בין היתר יש פה תזכורת להסכמה שלה עם האויב המר אורי שגיא, על שאין לנהל את הסכסוך.

אם לא צפיתם עדיין בפרסומת הזו של לפמ (לשכת פרסום ממשלתית) לישראל (ליתר דיוק ללימודים בה), זה הזמן. הכינו קרדיולוג צמוד כי לבכם לא יעמוד בזה. מדובר בתפלצת הסברתית שלא ברור מי אישר אותה, אבל הוא היה בטח תחת השפעת סמי הזיה. מעניין כמה עלתה. כל בר דעת שיצפה בהסברתיות הזו, שנראית כמו תוצאה של סיעור מוחות כושל במיוחד, יימלט מישראל בצרחות, ויחסום כל גישה של ישראלים לחייו. לא ייאמן שישראל נמכרת בעולם ב-2014 בעזרת חזה גברי שעיר, גמל וצרחות בקולנוע. הבוז ללפ"מ, ליוצרי הסרטון ולמי שאישרו אותו לשיווק ופרסום. ואם זו פרודיה, זה משהו שאולי רק ישראלים מודעים במיוחד ומשוללי פטריוטיזם עיוור יוכלו להבין.
אם תהיתם, הסרטון הועלה לעמוד של לפמ ביו טיוב ע"י לפמ עצמה.

ואם כבר אנחנו שם: כמה קיבל אלון אבוטבול על הפרסומת שלו לשטרות החדשים ולמה (טלי חרותי-סובר).

לפני פיזור

אפרופו שם הבלוג של טלי חרותי-סובר, אשה עובדת, והביטוי "אם עובדת", יש להעביר אותם מהעולם. בדיוק כמו שלא תגידו "אב עובד" או "איש עובד".

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

68 תגובות על הישראלי של המדינה

 1. קורא הגיב:

  חשבתי שלהארץ אין בעיה עם נטישת מנויים.

  מוזר..

  http://www.the7eye.org.il/125933

  אהבתי

  • בן הגיב:

   תודה על הלינק המרתק. משפט המפתח

   "הארץ", בהגדרתו, הוא עיתון ציוני, אומר המו"ל. לפני שמונה שנים, מספר שוקן, התעורר הצורך להעלות על הנייר את "תעודת הזהות האידיאולוגית" של העיתון במסגרת ההסכם למכירת כמה ממניותיו לקבוצת התקשורת הגרמנית דומונט-שאוברג.

   בקיצור, שוקן הפך להיות סוכן השפעה של אינטרסים זרים. פה מהות הבעיה. עוד הוא טוען שהפלוס של העיתון הוא בסיקור הפלסטיני בזמן המלחמה ובזה הוא שונה מכלי תקשורת אחרים. עמירה הס לא באמת מסקרת את הפלסטינים כמו שהיא חיה בבועה של ארגוני הסיוע והאו״ם. היא מביאה את הקולות הקיצוניים והלאומניים ביותר. ניתוח יבש וענייני על מה שקורה שם אנחנו לא מקבלים. על גדעון לוי מיותר לדבר. הוא עובד בסיוע תחקירנים מפוקפקים ומכחישנים. אפילו לא אכפת לו לאמת את הסיפורים. מהמאמר הארוך לא נראה שהמנויים הצליחו לשכנע אותו. הוא נמצא בתוך שיכנוע עצמי עמוק שמרופד ביוקרה שמעניקים לו המשקיעים האירופאיים.

   אהבתי

 2. אחד שיודע הגיב:

  …ואולי הכוונה של סרטון הפרסומת הנ"ל היא בהפוך על הפוך? כלומר, שכל מיני סמולנים/ות ופמיניסטיות/ים יזעמו עליו ויעזרו להפיץ אותו ויראלית?
  8)

  אהבתי

 3. חייל זקן הגיב:

  דרמה התחוללה אמש בין טל שניידר בעלת הפלוג לבין כמה גופי תקשורת

  על פי הפלוג הדרמה העיקרית התחוללה בין בעלת הפלוג לבין מספר מגיבים. הראשונה טענה, ואף הביאה צילום לחיזוק טענתה, שהאולם של ביבי היה ריק למדי. האחרונים, שמציגים עצמם כמי שנכחו בארוע של ביבי, טוענים שהאולם היה מלא מפה לפה והצילום נעשה בטרם הושלמה בדיקת המוזמנים ע"י השב"כ.

  אהבתי

  • Enter your name... הגיב:

   ממש חטפו לה את הפוליצר, ויכוחים על ידיעה זניחה.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אדלסון כיווץ אתמול את מקור ראשון לשבועון אבל מה זה לעומת הדרמה הפוליצרית של שניידר?

    אהבתי

   • אבי הגיב:

    שניידר רודפת פרסום וקרדיט. תכונה מעיקה משהו. מצד שני חוסר היכולת בעיתונות ובכלל של אנשים ומוסדות לתת קרדיט כשמגיע הוא עניין מעיק לא פחות. בכלל הידיעה התקשורתית החשובה של היום היא כיווצו של מקור ראשון למהדורה שבועית במקום יומית, אבל זה כבר באמת כמו שאומרים חדשות חוץ.

    אהבתי

 4. חייל זקן הגיב:

  חבורת מגלגלי העיניים והצדקנים שנסחפו עם הרוח לעבר חופי הימין הלאומני

  לאומניות ציוניות?

  אהבתי

  • הומר סימפסון הגיב:

   שהרי גלוי וידוע שכל ביקורת כלפי מעשה קיצוני היא בבחינת גלגול עיניים ושייכת בלעדית לימין הקיצוני (גם הוא שייך למפלגת העבודה).

   אהבתי

 5. לחם הגיב:

  שתי חולות פרסום מתישות, טל שניידר ואיילה חסון. הכתיבה של שניידר מעייפת ומשמימה, חסון קיבלה תפקיד ניהולי בלי ניסיון ניהולי, בלי השכלה מתאימה ויכול להיות, רק יכול להיות, שכל זה קרה הודות לחברות בין בעלה לויזנטל? לא, מה פתאום, דברים כאלה לא קורים אצלנו. בקיצור, תסתמו קצת שתיכן ותנו לנו מנוחה. אתן רודפות פרסום אפילו יותר מאשר עינת שרוף.

  אהבתי

  • אבי הגיב:

   אז הסתבר שאתה צדקת אגב ואני טעיתי. ככל הנראה חסון מנסה לסמן טריטוריה בצורה אגרסיבית ומתנהלת כמו פיל בחנות חרסינה. חוסר הניסיון הניהולי שלה צועק לשמיים ומייצר נזק מקצועי, כולל נזק תדמיתי לרשות ולמחלקת החדשות. התיאור של וולווט לנסיבות המקרה אינו מדויק מאוד לצערי. אבן נפסלה לפי הדיווחים לעסוק ולראיין בנושאים הקשורים בליכוד ככלל, עניין שמעשית פוסל אותה מלשמש בתפקידה ואינו מאפשר לה להתנהל מקצועית בצורה סבירה ונראה שמבקשים להעניש אותה על בחירות החיים האישיות שלה, גם אם טוענים אחרת. זוהי ראיה צרה וצדקנית עד גועל , קטנונית ובפועל היא פשוט רדיפה ואף רדיפה פוליטית. אבן התחתנה עם גדעון סער, לא עם מפלגת הליכוד כדאי שגם כוהנת המוסר העיתונאי תזכור את זה. גם ההדלפות שאינם לייחוס בנושא מגיעות ככל הנראה מאיילה חסון עצמה וגם אם לא הם ודאי לא מוסיפות לה כבוד. אם לשפוט לפי המדיניות של חסון היא צריכה להעביר את אבן מכל תפקיד במחלקת החדשות שהמשמעות של כך היא פיטורין. במקום דיבורים על ספינים היה נחמד אם חסון הייתה מגיבה עניינית, גם ציבורית. רשות השידור היא לא עניין פרטי שלה אבל הכח משחית, אפילו את האשה הראשונה שמונתה למנהלת מחלקת החדשות.

   אהבתי

   • לחם הגיב:

    חכה, זאת רק ההתחלה. לא לשם שמים חסון זכתה במשרה המתגמלת. העיתונאית שהתחנפה לנתניהו כאילו אין אלוהים יודעת בדיוק איפה מרוחה בינתיים החמאה. ברגע הזה החמאה אצל נתניהו והקיסרית ולא אצל גדעון סער והאנטיפטית שהתחתנה אתו. בקיצור, אם התקשורת הישראלית הייתה תקשורת עם ביצים מישהו כבר היה עושה תחקיר על חסון. כרגע היא תמשיך להרוויח עשרות אלפי שקלים בחודש על חשבוננו בלי כישורי ניהול, בלי השכלה מתאימה ובלי מכרז. מה שקורה עכשיו ברשות השידור זה אחד הדברים הכי מבחילים שאי פעם קרו שם.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    המגיב "אחד שיודע" בטמקא:

    1. בעלה של איילה חסון, שי נשר, היה מקבל עבודות במיליונים מיונה ויזנטל כאשר ויזנטל היה סמנכ"ל התוכן של yes.
    2. נשר סידר לויזנטל דרך שר התקשורת ארדן ודרך ביבי את תפקידו הנוכחי ברשות השידור (זו גם הסיבה שוינזטל עזב את yes כמה שבועות קודם).
    3. כמה ימים לאחר מכן ויזנטל מינה את אילה חסון, אשתו של נשר, למנהלת החדשות בערוץ 1.
    4. כמה ימים לאחר מכן, ויזנטל החליט למנות (זה ייצא בקרוב אל הפועל) את יעקב אילון למגיש הראשי של מבט. הסוכן של יעקב אילון, שיגזור קופון שמן על העסקה, הוא שי נשר.
    5. למרות שויזנטל אמור היה להיות בתפקידו רק לתקופת המעבר שבין הרשות הישנה לחדשה – שי נשר ואיילה עושים עבורו נפשות בלשכת ראש הממשלה להשאירו גם לרשות החדשה, כמינוי קבע.
    6. איילה חסון עובדת אצל ביבי, מקבלת הוראות ישירות מנתן אשל. מלחמתה החולנית בגבי אשכנזי נולדה מסיבה אחת: לחסל את סיכוייו של אשכנזי להחליף את הבוס שלה, ביבי.
    7. איילה חסון מנסה להציג את הקרב עם גאולה אבן ככזה שנועד למנוע ניגוד עניינים בשל נישואיה של אבן לשר גדעון סער. האמת היא שהמטרה היא לחסל כל מי שאינו עושה את דבריו של ביבי ברשות השידור.
    8. השר גלעד ארדן רואה את כל זה ושותק כי הוא מפחד שיטפלו ציבורית בשאלה איך הצליח להשיג 2 דירות ברמת אביב ג ובסביון בגיל כל כך צעיר ממשכורת של איש ציבור.
    9. אילה חסון מטילה אימה ברשות השידור, מאיימת, מפטרת. השתן עלה לגברת לראש.
    10. אילה חסון עסוקה כל היום ביחסי ציבור עצמאיים, בהדלפות על עובדים ברשות השידור, בשיחות לעיתונאים (ניב רסקין, למשל) שיתמכו בה ויחזקו אותה.
    11. אם לגאולה אבן אסור להתעסק בעניינים הקשורים בליכוד, כיצד חסון בתוכניות בהגשתה ברדיו ובערוץ הראשון (יומן) מתעסקת בנושאים הקשורים קשר ישיר בבעלה: א. נושאים כלכליים – בעלה בעל אינטרסים בבנק הפועלים. דוגמאות: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000962912

    http://www.themarker.com/markets/1.2404996

    ב. כיצד תוכל חסון לנהל אנשים שמועסקים אצל בעלה במקביל (כסוכן?).
    ג. כיצד סיקרה איילה חסון שנים את אהוד אולמרט כאשר בעלה היה סוכן של רעייתו, עליזה, בכל הנוגע ליצירותה?
    ד. כיצד חסון משחקת אותה צדיקה גדולה, כאשר בעלה קשור קשר ישיר למשפחת עופר, ואף הפיק עבורם סרט http://www.mako.co.il/entertainment-tv-media/media/Article-bd59212944f0021004.htm

    אהבתי

   • אבי הגיב:

    כפיים. אם תמשיך ככה עוד ימליצו עליך לחצב.

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    אל תשכחו מי היה כאן הראשון שצעק שזה מינוי בעייתי כשחבורה של עיתונאים מתרפסים ומתלקקים התחנפה והתלקקה.

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    זאת רק ההתחלה. רבים מספור הסיפורים על התנהלותה, מניעיה, החשיפות שלה והאינטרסים. הבעיה שאנחנו משלמים לה משכורת שמנה מאוד. בשם השקיפות המהוללת שהגברת חסון כל כך דוגלת בה הגיע הזמן לפרסם את גובה משכורתה כמנהלת. ויזנטל נתן לה תואר ומעמד אבל גם נתן לה משכורת שמנה על חשבוננו. עד שלא תקום מחאה של הציבור שתביא לסגירת הדבר המביש הזה, עשרות מקורבי ראש הממשלה ימשיכו להרוויח על חשבוננו סכומי עתק ולהביא שלושה אחוזי רייטינג.

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    ודבר אחרון להיום: הטיקבוק ההיסטרי בכל האתרים לטובתה של חסון מעיד לא רק על היסטריה אלא גם על חרדה. מעניין למה.

    אהבתי

   • הומר סימפסון הגיב:

    הרבה יותר מעניין מי כתב את הטוקבק, ממי הוא מקבל משכורת ומדוע הוא מפחד להזדהות.
    חלק מהנסיבות שתאר האחד שיודע בהחלט מצדיקות בדיקה ואולם סביר להניח שבמקום לכתוב טוקבק, ניתן היה לבקש את תגובתם של איילה חסון ושי נשר.
    נראה לי שבסבירות גבוהה מאוד מדובר בעבודה של משרד יחסי ציבור שמגוייס לטובת אשכנזי/בניהו/או כל פוליטיקאי שרוצה להחליף את נתניהו (הניסיון לחסל את ביבי וארדן במכה אחת גורם לנטיה לכיוון מסויים.

    אהבתי

  • שולמית הגיב:

   זאת לא רדיפת פרסום אלא עמידה על זכויות. הקרדיט מגיע לה.

   אהבתי

 6. bigunia הגיב:

  מה? הפרסומת של לפ"מ מעולה!

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   איך את יכולה להגיד על סרט שמעודד עלייה שהוא מעולה? הרי הוא לא יתקבל לשום פסטיבל בברלין.

   אהבתי

   • bigunia הגיב:

    מצחיק.
    לא מתה על הקונספט של הסרט, אבל הוא עשוי מעולה. עכשוי, צעיר, בועט אנאערף כל מיני מילים שגורמות לי להישמע בת 80

    אהבתי

   • אבי הגיב:

    הסרטון בהחלט מוצלח, לפחות ברמת ההתאמה שלו לקהל היעד. תפור בול על דור ה- y היהודי עירוני אמריקאי. דיי לא מיועד לבני ה25 ומעלה. אלו שעשו את הסרטון בהחלט בקיאים במגמות עכשוויות בפרסום לפרסום לדור הזה בארה״ב, כולל אגב השפעות חזקות של התפיסה הפרסומית ושפה קולנועית של פרוקטר אנד גמבל בכל הקשור לפנייה לקבוצה הדמוגרפית הזו. עשייה פרסומית מרעננת.

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   שלחתי הקטע לנער יהודי, בן 17 קרוב, גר בארה"ב
   ורוצה ללמוד ב MIT אמר שזה נחמד. קשה לכ"א
   מהכותבים כאן להכנס לעורו של אחד כזה. לדעתי,
   לדוגמה, שיער על חזה עובד כהפוך על הפוך על הפוך.
   בחלקים של ארה"ב הסטודנטיאלית ישראל מוצגת
   לפי שוקן כביריון אלים טוסטוסטרוני כאן זה נראה
   כשער מודבק על חזה. כך גם הגמל ושאר השטויות.
   שטויות מחויכות והפוך על הפוך מאפינות לדעתי פרסומות
   חזותית בארה"ב כיום. כאן נותנים "כבוד" לדור ההורים
   ומביאים חיוך למטרת הפרסומת- הבאת צעירים יהודיים
   לישראל. מה שמעניין זה שהמפרסם או המשלם עשו סקר
   שווקים לא רע.מאות אלפי,כן מאות אלפי משפחות יהודיות,
   לא יודעות מהיכן יבואו שכר הלימוד והוצאות הלימודים
   האוניברסיטאיים לצאצאים. אלו סכומים דימיוניים
   באוניברסאות"טובות"נעים בין 50 ל60 אלף $ לשנה.
   זה מעל השכר הממוצע שם. שני צאצאים? זו ארץ ענקית
   יש אוניברסיטאות זולות אבל זו התמונה. אם כתוצאה
   יבואו ואם וזה יותר חשוב !!! כתוצאה מתעמולה מתוחכמת
   מחד וטפשות ממסדית מאידך לא יהפכו לאוהדי פלשטין
   ישראל הציונות והיהדות הרוויחו.

   אהבתי

  • אחד, לא משנה מאיזו עדה הגיב:

   זה שימוש מודע ומוגזם בכוונה (כדי שידעו שהוא מודע) בקלישאות הנפוצות על היהודי האמריקאי ולעומתו היהודי הישראלי. לכן יש מטקות, גמל, שער (מודבק!) על החזה וצעקות בקולנוע.

   ולדעתי, כמי שאינו קהל היעד של הפרסומת, היא באמת מעולה.

   אהבתי

 7. יניב מתל אביב הגיב:

  אותי הפרסומת של לפמ הצחיקה.
  מעניין איך יהודים אמריקאים בגיל שלי מקבלים אותה.

  אהבתי

 8. באדה בינג הגיב:

  אהבתי

 9. עקיבא הגיב:

  "גובר החשד כי הנהג לא הבחין בילד בעת שחצה את הכביש".
  אחרי שקראתי את המשפט הזה בידיעה ב-ynet, גובר אצלי החשד שטמטום וחוסר ניסיון הן התכונות הנדרשות מעורכי החדשות באתר.

  אהבתי

  • עקיבא הגיב:

   גאוני ynet פרסמו פולואפ לסיפור הדריסה המחריד.
   שימו לב למשפט הבא:
   "טענות ההורים והתלמידים לא עולות בקנה אחד עם ממצאי חקירת בוחני התנועה של משטרת מרחב לכיש. על פיהם, נהג האוטובוס לא הבחין בילד ופגע בו בעודו חוצה את הכביש במעבר חציה מסודר".

   הבנתם?
   לפי ynet, ההורים כנראה טוענים שהילד לא עבר במעבר חציה ושהנהג ראה אותו ודרס אותו בכוונה.

   אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    כמי שמכיר היטב את פרטי המקרה כל הדיווח מלא בשגיאות עובדתיות.
    החל מכך שהתאונה לא ארעה במתחם ביה"ס של התלמיד אלא במתחם השייך לבי"ס אחר הנמצא בדרך וכלה בתיאור תגובת ההורים והתלמידים.
    לפעמים כשאתה קורא משהו בו אתה מצוי מעט ומגלה כמה הבלים נכתבים ע"י עיתונאים קשה שלא לחשוב מה נכתב בתחומים בהם אינך מצוי כלל (ממבצע צבאי ועד תקציב המדינה)

    אהבתי

   • לפעמים כשאתה קורא משהו בו אתה מצוי מעט ומגלה כמה הבלים נכתבים ע”י עיתונאים קשה שלא לחשוב מה נכתב בתחומים בהם אינך מצוי כלל (ממבצע צבאי ועד תקציב המדינה)

    אני זוכר את הפעם הראשונה שקראתי "כתבת תחקיר" שסיקרה תחום מרכזי בחיי. המסקנה האישית שלי היתה לא להתראיין לעולם ללא חוזה ותנאים מגבילים. עובדות לא יעזרו אם העיתונאי החליט מראש כיצד יסקר נושא. מפחיד כמו משטרה מושחתת.

    אהבתי

 10. לירון הגיב:

  מה מעצבן אצל יחימוביץ', שהיא לשם שינוי צודקת.
  רב החותמים כלל לא עסקו בזירה הפלסטינית, לא פנו לגורמים פנים יחידתיים ולא עשו מילואים בשנים האחרונות. זה אקט פוליטי ולכן יש להצליף בהם עד זוב דם (פוליטית, למי שלא ברור).

  ודרך אגב, תהילתה של 8200, לא נובעת מכמה חברה שיודעים ערבית ויכולים להאזין לשיחות, את זה, לא תאמינו, אפילו ערבים יכולים לעשות. הגדולה כאן היא באמצעים שמאפשרים לאלה שהקבא שלהם כל כך גבוה שהוכשרו לשים אוזניות להאזין לשיחות.

  אהבתי

  • אבי הגיב:

   יחימוביץ מעצבנת, צודקים החותמים, טועים המקטרגים ומי זו בכלל 8200 שבוגריה צריכים להוקיר לה תודה. אני אלך על הקטע של ההצלפות עד זוב דם, אפשר גם לא רק פוליטית. קצר, מהיר, כואב ובלתי נשכח. ככה אף אחד לא חייב כלום לאף אחד וכולנו נוכל להמשיך בחיינו. הולך?

   אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    לא.
    ואם אני מבין מה שאתה רוצה, למרות שקשה, אין לי בעיה שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה במסגרת החוק.

    כאן יש קריאה סמויה או לא סמויה לסרבנות, שזה ספק חוקי, אבל גם זה לא מפריע לי, זה במסגרת הסביר.

    המסמך הפומבי המתורגם לאנגלית (או אולי לעברית) מצחין. מי שרוצה לעסוק בפוליטיקה, שלא יתבכיין אח"כ שפוליטיקאים מעלים אותו על שיפוד.

    ולגביי הסיפא, לא אחרי החבר'ה האלה רודפים באזרחות, אפילו לא השב"כ.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    לפי רוע ידיעתי בין משפדי הכותבים
    בבלוג זה אין הרבה פוליטיקאים ובכלל.
    המסמך באנגלית כפי שפורסם בגארדיאן
    יכל להכתב במטה ה LP של החמאס
    בעזה ולו רק שנובע ממנו:יש ישראלים
    (רובם)רעים יש ישראלים מעטים טובים.
    טובם נמדד באהבת הפלסטינים.יש
    קורבן טהור, צדיק, חף מעוון ופשע
    אומלל, סובל, מתייסר, מדמם(לעומתו
    ישו על הצלב אורגיה של שהיד ו70
    בתולות) אלו הפלסטינים. ואנשים
    אחראיים תמיד אומרים את האמת
    יש גם, מה שנכון נכון, ערבים רעים.
    אלו לא פלסטינים אף פעם לא.
    מצחין? אולי. תעמולה מוצלחת
    ודאי.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    המשך: איך ייתכן שמי ששרתו
    ב 8200 , עברו משהו דמוי מבחני
    שכל. בעלי מודעות פוליטית גבוהה,
    ראה מכתבם. ראו איך עובדים
    מנגנוני רשע ושליטה וספין, לדבריהם.
    איך ייתכן שלא הבינו למי למה וכיצד
    ישמש מכתבם כשיפורסם בגארדיאן?
    היכן הקו בין ביקורת נחוצה מועילה
    לבין הרס ?

    אהבתי

   • אבי הגיב:

    אי אפשר באמת לכתוב על זה. פשוט אי אפשר. ברמה הארגונית אגב הבעיה היא בצה״ל לא פחות מאלו שחתמו על המכתב. יש סיבה שדברים שכאלו בכלל יכולים להתאפשר בניגוד לארגונים אחרים. גם בצבא דיי חיים בהכחשה ותרמו לכך במחדל או במעשה. מי שלא הבין למה ענת קם עשתה את מה שעשתה לא יבין למה ה43 עשו את מה שעשו וגם את הברוך הבא שעוד יבוא. ב8200 אגב הבעיה היא לא המבחנים. החברה מתים על מבחנים ואוכלים אותם לארוחת בוקר. מנטלית הם עוד לא קלטו שהם בצבא ונתנו להם את כל הסיבות בעולם לחשוב ככה. רציתי להרחיב בנושא והחלטתי שעדיף שלא. לא רוצה לתת לאף אחד רעיונות ולא על כל דבר באמת צריך לדבר. מי שחושב שזה עניין של ימין ושמאל או עניין מצפוני או שמתרץ תירוצים ומגמד את כל העניין בשמם, חוטא אפילו להם. זה לא עוד דיון על גדעון לוי, זה עוד צעד קטן גדול בדרך לאנרכיה.

    אהבתי

 11. 8200 הגיב:

  "חבורת מגלגלי העיניים והצדקנים שנסחפו עם הרוח לעבר חופי הימין הלאומני."
  יעני: מי שחושב שבני העוולה הארורים הם בוגדים הוא….כל האמור לעיל?
  וכל מי שתומך ב"בוגדים" הוא? סמולני טהור! תלביבון יפו עוכר ישראל, ערבי, תומך אירגוני טרור יהודי?ממומן ע"י אירגונים אנטי ציונים בישראל ואירופה?ומספק חומר לוועדות נגד ישראל….
  או?

  אהבתי

 12. דןדהעש הגיב:

  "אין שום ראיות לקינון ולכינון מאחזי דעאש בישראל."
  למי אין ראיות?
  מאחזים?
  איך נראים "מאחזי דהעש"?
  רוב ערביי ישראל תומכים באידאולוגיה של דהאש!
  לא תמצאו ערבי אחד בישראל! שיגיד בפומבי, או בפרטי, שהוא נגד "האירגון דאעש", דאעש זאת אידאולוגיה!
  יש חברים פעילים באירגון, ויש מליון ערבים בישראל, שכמעט כולם(חוץ מהנוצרים) תומכים בדעאש, היינו הפיכת העולם לממלכה יסלאמית, זה כתוב בקוראן וכל ערבי מתפלל לזה כל יום 5 פעמים.

  אהבתי

  • אבי הגיב:

   שר הביטחון לבקשת השבכ חתם לפני מספר ימים על צו בנושא המאפשר לשב״כ לפעול נגדם. לא נראה לי שהשב״כ משועמם ומחפש עבודה. צווים שכאלו מעידים בדרך כלל על תחילתה של פעילות כל שהיא שמחייבת מעקב ואיסוף חומרים. כל אחד מוזמן להסיק את המסקנות שלו.

   אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   הפעם המזרחנית ולווט צודקת. לא כולם תומכי דאעש יש ביניהם גם תומכי אל קאעדה, חמאס וחיזבאללה.

   אהבתי

  • רוב ערביי ישראל תומכים באידאולוגיה של דהאש!

   הגיעה השעה להעלים את הביטוי ערביי ישראל מהלכסיקון הישראלי יהודי- גם אצל הערבים הכינוי לא תפס באמת. פלסטינאי ישראל רואים את עצמם כפלסטינים עוד לפני רובד הזהות הערבית מסיבות שאינן קשורות לכיבוש הציוני ששיפר חייהם לאין שעור. העוינות כלפי הדיקטטורות הערביות המלאכותיות ולצד השורשיות המדומיינת והנראטיב שסיגלו בעזרת השמאל היהודי הם הסיבות האמיתיות לבידול משאר הערבים. הכינוי ערביי ישראל מנתק מהשיח היהודי ישראלי את הקשר בין פלסטינאי ר'זה יהודה ושומרון לבין פלסטינאי ישראל ומעמעם את המניעים מאחורי פועלם של החכ"ים הפלסטינים בכנסת.

   ISIS בסופו של יום תחליש ותפלג את הציבורים הפלסטינים בין תומכים למתנגדים ואני מקווה שתיצור מחנות ברורים יותר לציבור הישראלי שסובל גם גך מבורות וערפול כתוצאה מעודף שמות ותארים (ערביי ישראל). לא יודע כמה מהפלסטינאים הישראלים יסכימו לוותר על אורח חיים מערבי ופתוח לטובת החושך המוחלט.

   אהבתי

 13. דניאלי הגיב:

  לטעמי חלש היום.

  אהבתי

 14. בבה אידלסון הגיב:

  “אם עובדת”, יש להעביר אותם מהעולם!"
  ז"א: אין יותר מקום לאירגוני נשים,הנלחמות על זכויותיהן,"אירגון אימהות עובדות" נעמת היום,וכל מה שהשיגו עד היום,זהו? נגמר? יש שוויון? נותנים לנשים עובדות,אימהות עובדות….את כל הזכויות, ונוספות! שמגיעות להן?
  סובר חרותי(החיוך של המדינה) מופיעה הרבה בתכניות כלכלה למיניהם,ולרוב תענוג לשמוע אותה (שלא לדבר על לראות), הפעם היא הגדילה לעשות : גם הסכום האוילי וגם התשלום לאיזה מהגר עלוב.
  יש לפחות חצי מליון ישראלים שיכולים להגיד לנו: שיש שטר של 50 ש"ח.
  בהזדמנות באמת לספר לכל "מנותקי ישראל" שלא יודעים שביהודה והשומרון ועירו של שמשון משתמשים בש"ח.

  2) במקרה נפלתי אתמול על איזה קטע בער 10,כתבה על שנאה ושטנה בין יהודים לערבים(איזה אחד עמית).
  סיפרו שם ילדים מהרצליה, על היכרותם ו"חיבתם" לערבים, וערבים מאיזה כפר("כפר, זה תמיד ערבי)ועל דעתם על יהודים.
  כלההרצליאנים והערבים אמרו שזאת הפעם הראשונה שהם פוגשים ערבים! בכתה י"א.
  בישראל
  זאת כתבה על שנאה? זאת נורת אזהרה ענקית למשרד החינוך!!!!
  תחשבו הולדות האלה גם לא נוסעים עם ההורים בשבת לטיולים למשל?
  מעניין איך יראה מפגש של הילידים האלה עם ילדי אופקים, או מגדל העמק….

  אהבתי

  • אבי הגיב:

   רעיון מצוין, מספיק עם העניין הזה של נשים/ אמהות עובדות. מה שמעלה באמת את השאלה הפרקטית אם אין יותר אמהות עובדות, מה יהיה על ארגוני אמהות עובדות?
   בוודאי אפשר הרי לבטל גם אותם?

   מישהי בעד?

   אהבתי

 15. ישראלי מצוי הגיב:

  לא מבין את הכותרת, מי זה הישראלי?

  אהבתי

 16. הינשוף של מינרווה הגיב:

  המכתב של 8200. 43 בוגרים של היחידה המייצגים את עצמם.

  בדיוק להפך!
  אם היו מייצגים את עצמם לא היו מדברים כחיילים ב-8200. פשוט היו מפרסמים מכתב נגד הכיבוש, וחותמים בשמם.
  הם בדיוק רצו שתדעי שהם מ-8200. שהם לא סרבנים מחיל החינוך.

  אהבתי

 17. דניאלי הגיב:

  קיבלתי עכשיו מענה מכמה קרובי משפחה צעירים בארה"ב בעניין הפרסומת.
  בקצרה, הצלחה אדירה מהמון סיבות.

  אהבתי

 18. עובר אורח הגיב:

  ליד רפיח קבוצת פלסים מצריים עלתה על מטען
  גדול באמת ששלח אותם ישר לאן שהם נשלחים.
  האם ייתכן שעוד מעט ח"א USA יתחיל
  להפציץ במצרים, שלא נדע.

  http://www.aljazeera.com/news/middleeast/2014/09/sinai-bomb-kills-six-egyptian-police-officers-201491692511542898.html

  מי שיטרח ויפתח את הקישור יראה שבמפה מצרים
  וסיני קבלו צבעים שונים. בשביל זוטות זעירות מזה
  שולחו שגרירים לארצם. מצד שני אם זה מסמן את
  מה שסיסי מציע צריך לחטוף מהר מהר.
  נוטים לשכוח שקבוצה של עיתונאים של אל ג'זירה
  יושבים בכלא המצרי להרבה זמן . מי שעוקב אחרי
  הטיפול של אל ג'זירה במצרים רואה שזה היטיב
  את היחס של אל ג'זירה למצרים,בכל אופן לא הזיק.
  מה קרה עם המפה? מעניין

  אהבתי

 19. ישראלי מצוי הגיב:

  http://www.haaretz.co.il/news/politics/.premium-1.2435934

  ואיפה אנחנו רוצים אותם?
  ר'עזה?
  אירופה?
  בים?…..

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s