פיצוץ

yediot7.10.14haaretz7.10.14

isra7.10.14mariv7.10.14

בדקה ה-95: מתי בפעם האחרונה ראיתם ידיעה על תאונת דרכים שיש בה כמה פצועים קל, מככבת בראש עמוד הבית ב-ynet, ועוד עם חמש תמונות? כשמדובר בתחתית, בית קפה שרוב אם לא כל שוכניו הם אנשי תקשורת. 

הפיצוץ
שעשוי לחשוף את סודות הגרעין בפרצ'ין?
ישר"ה ומעריב מדווחים על הפיצוץ בכותרתם הראשית. האומנם יש לישראל מה לדווח על פיצוץ שמקורו וטיבו לא ידוע?
בישר"ה מחזקים את אלמנט הפנטזיה והאלף לילה ולילה. "פיצוץ מסתורי".
ע"פ רונן ברגמן בידיעות, האתר בו אירע הפיצוץ, פארצ'ין, הוא הסודי ביותר באיראן.
השאלה היא אם באמת הוא אירע שם, שכן באותה נשימה כותב ברגמן שלא כל הפיצוצים שאירעו באיראן בשמונה השנים האחרונות מקורם בחבלה של שירותי ביון זרים.
בהארץ מזכירים שהפיצוץ אירע בסדנה לייצור נפצים, בדיוק כשנציגי סוכנות האו"ם לאנרגיה אטומית (סבא"א) הגיעו לאיראן.

על אודות הפיצוץ באיראן כותב רז זימט בפייסבוק:

היה פיצוץ במזרח טהראן, כנראה במפעל לייצור חומרי נפץ. על כך אין ויכוח, זה אושר רשמית על-ידי משרד ההגנה האיראני. שני הרוגים באירוע.
ב. הקישור לפארצ'ין (מתקן החשוד כמתקן המשמש, בין היתר, לפעילות גרעינית) נעשה על-ידי אתר אופוזיציה בשם: "סהאם ניוז" המזוהה עם מהדי כרובי, אחד ממנהיגי האופוזיציה הרפורמיסטית שנמצא במעצר בית. זה אתר לא רע בכלל למי שמתעניין בסוגיות פנים-איראניות, זכויות אדם וכו'. בכל מה שקשור לנושאים אחרים, הוא מאוד (בדגש על מאוד) בעייתי מבחינת אמינות. הוא פרסם בעבר לא מעט דיווחים ספקולטיבים חסרי כל בסיס.
ג. מאחר שכל פיצוץ באיראן (גם במפעל לייצור כפפות גומי של חקלאים בלוצ'ים) מקושר באופן אוטומטי – בעיקר ע"י התקשורת הישראלית – לפיצוץ במתקן גרעיני תוך רמיזה כזו או אחרת לפעילות לוחמינו האמיצים והחשאיים, לא צריכים להיות מופתעים שגם הדיווח ב"סהאם ניוז" אומץ אצלנו בהתלהבות.
ד. בשורה התחתונה – היה פיצוץ, הוא אפילו היה במפעל שמייצר דברים שלא היו זוכים לפרס נובל לשלום, אבל הקישור לפארצ'ין או לכל פעילות גרעינית אחרת ראוי להתייחסות מסויגת מאוד.

ישראלים בברלין

כמו שכבר אמרתי, אני לא יכולה לסבול את הנהי על הישראלים המהגרים לברלין, או לכל מקום אחר. עוברים דירה לחו"ל? אל תעשו מזה עניין. עזבתם בגלל המילקי? בסדר. בגלל מערכת החינוך? יופי. בגלל שאין פה ביטחון אישי? בגלל המלחמות? אין בעיה, מה שתרצו. אבל אין צורך לנג'ס עם זה פעם אחר פעם. עזבו. די. די לשלוח חשבוניות, די להשוות. הבנו. כל בנאדם שחצה את נתב"ג אי פעם יודע את כל הדברים הללו, כלומר בהנחה שלא נסע משדה התעופה החו"לי למלון חמישה כוכבים ומשם בלימוזינה למסעדות פאר. כל ישראלי שהיה בחו"ל ועשה סיבוב בסופרמרקט מקומי יודע את כל הדברים האלו. לנו זה עולה יותר, תמיד. אין בישראל שום דבר שהוא זול יותר מאשר במקומות אחרים. כלום שבכלום. ביגוד, דיור, רופא שיניים, אוכל, חינוך וכנהלאה. אז די, הבנו.
לא ייתכן שכל חשבונית מסכנה על מילקי ושניצלים תרעיד פה את המדינה. אוקיי, יכולהיות ששטראוס באמת תוריד לכם את מחיר המילקי (אסופת כימיקלים מתקתקה וחסרת כל ערך תזונתי. מי בכלל צריך לאכול את הדבר הזה?), ואתם תשמחו שמילקי כבר לא עולה 2.9 ש' אלא שקל וחצי. יופי. עד הפעם הבאה שמישהו ישלח את חוזה שכר הדירה שלו ושוב תרעד הארץ. הנה, מה קרה עם מחאת הדיור מ-2011 ועד היום? הדירות הוזלו? שכר הדירה ירד? יש יותר דירות לקנייה במחיר שפוי? לא לא ולא. אבל דפני ליף רוקחת משהו. סמכו עליה, יהיה בסדר.

כל המזועזעים ממהגרי ברלין לא חיים בעולם הזה, עולם של הגירה קלה ופשוטה (יחסית). עזבו, נו, לא כולם חייבים ורוצים לחיות פה, ויש מקומות הרבה יותר כיפיים לחיות בהם. אוקיי?
עכשיו, כמה ישראלים בכלל חיים בברלין? ניימן 3.0 עשה חישוב לפני חודש.
על פי ההערכה שלו, וכל אחד פה מוזמן להתווכח איתו עליה, חיים בברלין 9,485 ישראלים.
אז כאילו חסכתי לכם את קריאת הפוסט, אבל אני מאוד ממליצה עליו. כי אם יש מישהו בבלוגוספירה שמבין במספרים ובברלין הרי שזהו ניימן ידידנו, איש רגוע ונינוח. עכשיו הוא בישראל, מסתובב בפאבים, ומחפש אנשים לשוחח עימם. נראה לי שווה דיבור.

אפרופו ברלין, נדב איל כתב במארקר על מצוקת מעמד הביניים בישראל.
ולמה פרופ' מנואל טרכטנברג כותב שברלין זו סכנה ממשית? הרי לא יכול להיות שאופקיו כה צרים. לא יכול להיות שהוא פופוליסט, נכון?
בשם אלוהים, פחות מעשרת אלפים איש חיים בברלין מתוך שמונה מיליון. כמה דרמה קווין יכולה המדינה הזו להיות?

משתכשכים בביצה

1. אחרי ששלדון אדלסון עקף את ידיעות עם ישראל היום, יש לו מטרה חדשה בחיים: להביס את ynet בתוך שנתיים. והוא יודע שזה לא יקרה בעזרת nrg
המטרה: אתר אינטרנט פנומנלי בו מתכוון אדלסון להשקיע 25 מיליון דולר.
בעת האחרונה מקבלים בכירים מאוד (מאוד) בעולם האינטרנט הצעות מפתות לעבור לאתר החדש של אדלסון.

2. מתברר שהאייטם על האלופים באתר יזכר, אותו כתב מתן חצרוני, הופיע ערב קודם ברוטר.

3. בוואלה מופיעה אותה כתבה, על המרת נטיותיהם המיניות של הומואים, פעמיים.
הנה הפעם הראשונה, בוואלה יהדות (5 דקות). ובערוץ החדשות (9 דקות).
כותבת א':

…מי שקורא את וואלה חדשות רק ע"פ הכותרת ועוד קצת, מקבל תחושה נכונה ע"פ הראיון שהבחור נגד ההחלטה, ומי שקורא וואלה יהדות מקבל תחושה שהבחור בעד ההחלטה. יש כאן משהו שאינו הוגן כלפי ציבור הקוראים שאינם צופים בווידיאו וקוראים רק את הכתבה בערוץ היהדות…

תביעות חוב בסך כ-75 מיליון ש' הוגשו נגד מקור ראשון המאוחד (הצופה) בע"מ וביזנס, השבועון הישראלי בע"מ, שתי החברות שהיו בשליטת שלמה בן-צבי והפעילו את מעריב ומקור. כך עולה מדו"ח שהגיש אתמול הנאמן והמפרק הזמני של שתי החברות.

מה קורה בערוץ 20?
עיתונאים דתיים וחרדים ממורמרים על שהערוץ כמעט ולא עוסק ביהדות, ולמעשה רוב הטאלנטים הם חילונים.

לחם עבודה

1. הודעה לעיתונות

לאחר מספר חודשים של מו"מ נחתם היום הסכם קיבוצי ראשון בין הנהלת ידיעות אחרונות, כלכליסט ולאשה לבין ארגון העיתונאים והוועד. ההסכם חל על כל עיתונאי ידיעות, כלכליסט ולאשה.
בסיס ההסכם הוא כי בתמורה להמשך הקיצוץ שהחל ב-2012 לא יהיו פיטורי צמצום לתקופת ההסכם. ההפחתה וההגנה מפיטורי צמצום יימשכו שלושה חודשים, שלאחריהם לנציגות העיתונאים יש אופציה בלעדית להאריכן בשלושה חודשים נוספים.
לגבי פיטורים בשל אי התאמה או תפקוד לקוי הוקם מנגנון מיוחד ותקדימי לענף העיתונות: כל עיתונאי המועמד לפיטורים יזכה לתקופת מבחן של שלושה חודשים בה יוכל לתקן את הליקויים. רק אם הליקויים לא תוקנו תוכל ההנהלה להזמין אותו לשימוע. לפני קבלת החלטה סופית על הפיטורים ההנהלה תהיה מחוייבת לדון על כך עם הוועד והארגון.
עובד שיודיע בתקופת ההסכם על התפטרותו בשל קיצוץ השכר, יהיה זכאי לקבל את זכויותיו בדין מפוטר.
כל עיתונאי יקבל 3 ימי חופשה נוספים לניצול בתקופת ההסכם.
כמו כן הנהלת ידיעות אחרונות התחייבה לפתוח באופן מיידי במו"מ להסכם קיבוצי רחב, שיסדיר נושאים נוספים, וייחתם בחצי שנה הקרובה. כאות לרצינות הכוונות התחייבו הצדדים לקיים פגישת מו"מ אחת לשבוע.

————
[***] טעות, משפט שמחקתי.

עיד אל אדחא

מה אנחנו יודעים על השכנים? לפני יום הכיפורים דווח על חששות כבדים מהתנגשות בין יום הכיפורים לחג הקורבן בערים המעורבות. התברר שיפו נהגה כבכל יום כיפור, ואת עיד אל עדחא, הנמשך ארבעה ימים, החלו לחגוג רק אתמולביום ראשון. אז יפו מלאה וגדושה כבר יומיים, אי אפשר לזוז, ומיד אחר כך, סוכות.

תרבות

טווין פיקס חוזרת ב-2016.

למה אתם אוהבים סקס, מבחינה נוירולוגית הכוונה.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

שני שטלריד כתבה בפייסבוק על אונס שעברה בצבא כשהייתה בת 19. הקב"ן ביקש ממנה לשתוק. שטלריד הציעה לנשים בפייסבוק להחליף את תמונת הפרופיל שלהן לאות, כמו שמוצגות קורבנות אונס. הפרויקט הצליח מעל למשוער. המטרה: לגרום לקורבנות לדבר.
התקשורת, כמתבקש, עטה על המציאה, ושטלריד רואיינה בכל מקום.
זה לא הפרסום הראשון של שטלריד. ב-2008 הוציאה דיסק, סיפרה על האונס וגם דיברה עם מגזין המושבות על החיפוש אחר פרק ב'.
לפני חודש רואיינה ל-mynet בעוון היותה מורה פריקית ("ביום אני מורה, בלילה חיית ברים").
מתברר, שוב, שאין כמו פייסבוק להדהד כל נושא שתבחרו בו: מחשבונית על מילקי ועד אונס.

לפני פיזור

מצטערת על העיכוב. יפו נותקה מחשמל, אז נאלצתי לנסוע אל מעבר לגבול.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שישי קצר, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

85 תגובות על פיצוץ

 1. לחם הגיב:

  נראה לי שסוף סוף כולם מתחילים להבין מי זה הכספית הזה, מה מניע אותו ואיך הוא פועל. האם יכול להיות שהטור המביך על היורדים היה השיא או שכספית שלנו ישבור שיאים נוספים? ובשבוע הבא, אם יתחשק לי, טיפ חגיגי לחגים, חשיפה של מקור נוסף של כספית.

  אהבתי

  • לחמא הגיב:

   לחם די עם כספית. חירבשת לי את הראש. למה דבורית לא עוצרת את הטרול המעייף הזה? די!!!!

   אהבתי

   • לחם הגיב:

    כשכספית יפסיק לחרבש את הראש גם אני אפסיק לחרבש את הראש.

    אהבתי

   • לחמא הגיב:

    איפה דבורית שתעצור את הטרול הזה. די!!!!

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    איפה דבורית שתעצור אותך. די!!!!

    אהבתי

   • לחמא הגיב:

    תראה לחם, אתה מתפרץ לדלת פתוחה. גם אני לא קורא אותו כי הוא נראה לי שטחי ופשטני. אבל אצלך זה כמו תקליט שרוט. ועוד תמיד כפתיחה. אתה מורט את העצבים. אם כל הכבוד. בבקשה. די. די!!!

    אהבתי

   • מעלי הגיב:

    למה שתעצור אותו?
    זה בלוג על עיתונות,כספית עיתונאי, ולחם כותב ביקורת על עיתונאי.
    למה אתם קוראים מה שלא מעניין אתכם?

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    כספית עושה את זה כאן?

    אני לא בטוח אם מדובר בוונדטה או סתם אובססיה, קרוב לוודאי ששתיהן.
    בכל אופן, עצה זעירה וזהירה: מינון יתר מעולם (מעולם!) לא תרם להצלחתו של קמפיין.

    אהבתי

   • מינון יתר מעולם (מעולם!) לא תרם להצלחתו של קמפיין.

    אתה בטוח?
    לפני שנים הושק מותג חדש ע"י תאגיד חלב מסויים. הקריאטיב הדוחה והמינון היו כה בלתי נסבלים שמיד נקטתי בחרם צרכני הנמשך עד היום. כמובן שהמותג נחל הצלחה מסחרית אדירה.

    בעולם תקין יותר המפרסמים היו משלמים לציבור עבור חשיפה בדיוק כפי שמפעלים משלמים קנסות על זיהום סביבתי. איפו הזנדברג כשצריך אותה?

    אהבתי

  • לחם הגיב:

   והיום כספית בפייסבוק מסביר איך גדל בבית עני והגיע למה שהגיע בעשר אצבעותיו ואיך יש לו מינוס של 109 אלף שקל בבנק והשיא: כבר שנים, לדבריו, הוא נלחם בממסד. כן? ליקוקים לסער, אשכנזי, דליה איציק, אולמרט, אביגדור ליברמן, רשימה חלקית, זה נלחם בממסד? אוי אוי אוי אתה פאתט. ובאשר לשאלה שלך אתמול, מה תספר לנכדיך אם תעבור לברלין, אז בוא אני אגיד לך מה אני אספר לנכדי: אני אספר להם שלא רק שהמדינה מושחתת, גם רבים מהעיתונאים הם לקקני טייקונים (יהודה שרוני) ולקקני פוליטיקאים, מה שהופך את החיים כאן למאוסים במיוחד.

   אהבתי

 2. ירושלמית הגיב:

  פיטוריו של הסטטיסטיקאי הראשי היו ב 31.12.12

  אהבתי

 3. לחמא הגיב:

  מתוך שלא לשמא בא לישמא

  יוזם מחאת המילקי: "מטרתי להוריד 300,000 ישראלים מהארץ"

  צינור לילה ערוץ 10.

  ידיעה מהשעה האחרונה רמי לוי מוריד לשבוע ״על חשבונו״ את מחיר המילקי לשקל

  אהבתי

 4. אבי הגיב:

  ציטוט מהיום מהפוסט של אתמול, לבקשתו של תומר:

  אבי, יש לך עדויות ונתונים מוכחים לגבי השפעת עלויות “תקינת היתר” כדבריך על מחירי המזון?

  מצורף לינק לראיון שהתפרסם לאחרונה בגלובס לגבי כל הנושא של יבוא מקביל במזון וטואלטיקה, נושא שרק מדגיש ביתר שאת את כל בעיית הרישוי והתקינה בישראל מכיוון שמדובר במוצרים שכבר מיובאים לישראל באופן סדיר בכל מקרה, ולא במוצרים "חדשים".

  אהבתי

  • תומר הגיב:

   תשובה בדוחק ועוד של מישהו שאין כל דרך בעולם לחשוד בו שאינו אינטרסנט.

   כדי לתקצר – ששי קופרלי טוען שהיבואנים חמדנים ושאם יתנו לו להתחרות בהם, הוא ימכור בזול. ועבור מקרים כאלה הומצא הביטוי נובמת.

   השערה שלי: גם אם ייבא קופרלי את המוצרים הזולים לארץ, מחירם בחנויות לא ירד, אולי רווחי היבואנים (שזה הוא) והסיטונאים יעלו וגם זה בספק שהרי גם היבואנים של היום יודעים לקנות בזול ולמכור ביוקר לא פחות מקופרלי.
   מעניין, למה הממשלה בוחרת להגן עליהם? קונספירציה? הוממ…

   ואגב, גם אם הטענה שלו שנדרשים 8 חודשים לקבל רישוי על מוצר נכונה (אגב, יש מדינות שנדרש בהן יותר זמן), עדיין היא לא מסבירה למה הוא לא משקיע את 8 החודשים האלה כדי למכור את המוצרים ברווח של כמה מאות אחוזים.

   אהבתי

   • אבי הגיב:

    בדוחק, שיהיה בדוחק… אין לי שום עניין בחצי חינם ומבחינתי הם וקופרלי יכולים לפשוט רגל מחר ובכל זאת זה מייצג. זה שיש לו אינטרס אישי לא אומר בהכרח שום דבר שלילי ולא אומר שהוא טועה עקרונית גם אם לא יעביר את כל החיסכון ללקוחות. טענותיו לגיטימיות ויותר מזה ברמה העקרונית מבלי להיכנס לפרטים עצמם כרגע. גם מידיעה וניסיון אישיים ומסיפורים של מכרים שאני יכול למלא בהם עמודים שלמים לא שונה ממה שהוא מתאר. יכול להיות שכולם אינטרסנטים בסך הכל אבל מצד שני מי רצית שיתלונן על זה, האקדמיה? הקרן החדשה? מי שלא נתקל בזה בחייו? מטבע הדברים מי שיתלונן על רישוי ותקינה וכיו"ב הם אנשי עסקים שעוסקים בכך ביום יום וחווים את הקשיים.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    (-: אם לא יעביר את החסכון ללקוחות אז בעצם השפעת התקינה על המחיר היא אפס מאופס הלא כך?

    ובשוך כל האבק הרטורי לא נמצאו בדבריו נתונים על משקל התקינה במחיר המוצרים.

    אהבתי

   • מקרה קיצון. יזם ביקש לייבא מוצר תחבורתי שנמכר בארץ בעשרות מול אלפים בארצות הגולה. הדגמים שתכנן להביא נמכרים במחירים של 5-9K$ ומצויידים בתקינת האיחוד וארה"ב. ישבנו עם מהנדס שאמור היה לסייע מול משרד הרישוי. 5,000 ש"ח דמי רצינות ועוד כמה אלפים על הדרך תמורת הליווי. התהליך לא הסתיים מעולם בגלל כאב הראש.

    א) בתמחור ללקוח הקצה לא היה ביטוי לזמן והעלויות שקשורות לתקינת משרד התחבורה גם כשהצפי היה מכירה של אלפים בודדים בתוך עשור. ב) מצד שני, ברור שחסם התקינה והבירוקרטיה שעוזרים למאעכרים להתפרנס משפיעים על מחיריהם של המוצרים המקבילים שזכו לתקינה המיוחלת ומתקיימים ללא תחרות.

    מה היה מונע את המצב או מצמצם את השפעת הרשויות?
    – גודל השוק. אם היו מוכרים אלפי יחידות בשנה הלחץ מצד יזמים והציבור היה מביא לשקיפות ותהליך מהיר יותר.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    מהנדסי מכון התקנים זה כמו הנתבים בנמלים כמו
    הקצינים הקרביים כמו כל מיני סיסמאות שמכסות
    שחיתות עמוקה מובניית. בשלושת המקרים הם בעלי
    מקצוע שעובדים בגופם. מאחוריהם בריתות חשאיות
    בין קציני משרד, ביורקראטים, חברי כנסת, בעלי הון,
    פקידי אוצר מכס ופרקליטות וכולם היום הם כאן ומחר
    שם. הנה בדף האחרון באיזה עיתון נכתב שנדחתה
    תביעת עובדי הנמלים שבהפרטת הנמלים יכנס סעיף
    נגד עבודה לא ישראלית. כאילו שאין איש יודע ומבין
    שיש כאן מונופול טבעי ומי שירכוש אותו יעסיק עובדים
    סינים מהנדסים הודיים ולעולם לא יוריד את עלות הנמל
    ביצוא ויבוא. מי ראה שמע או יודע על התיעלות בתנובה?
    קנו אנגלים עשו מכה, מוכרים לסינים גם הם יעשו מכה
    ימכרו לקונגולזים וגם הם יעשו מכה.ראה את איזנברג
    שקיבל את ים המלח בכמעט חינם מכר למי שמכר והקונה
    כבר עבר ללונדון.תמיד יש איזה מטרת קש כמו בבר שאליה
    יורים את החיצים. הנה הליצן שר האוצר מדבר על פיקוח
    על המחירים. במערכת קפיטליסטית כמו שאני רוצה ומבקש
    אין פיקוח.בקלפטוקרטיה גנבי היום מנהלים את גנבי הלילה
    ובלילה מתהפך הסדר ותמיד יש פיקוח וטפסים ומי שהוא
    להאשים.

    אהבתי

 5. רונן הגיב:

  טרכטנברג התראיין כמו שחקן ראשי לפני השקת סרט חדש או נתניהו בראש השנה — סדרת ראיונות בו נאמרים אותם הדברים לסדרה של עיתונאים (הם ישבו בלובי ונכנסו לפי תור?).

  מה מטרתו – סרט חדש או פוליטיקאי חדש?

  אהבתי

 6. דניאלי הגיב:

  בשבת, ב-7 ימים, היתה כתבה (תדמיתית) על אשת הנשיא, הגב' נחמה ריבלין.

  מאוד אהבתי את החשיפה בעניין מחלת הריאות שלה, דבר שעשוי לסייע לחולים אחרים.

  2 דברים אחרים בכתבה משכו את עיני.

  -הבת הבכורה של בני הזוג עובדת כקניינית בכירה בכנסת ישראל. שתקום האחת שתגיד שהפריע לה שאביה בכיר בכנסת.

  -אשת הנשיא מספרת על אנקדוטה מההלוויה של הח"כית לשעבר מרינה סולודקין. לדבריה נאמר לבעלה ע"י אחד מבני משפחתה שהיא מתה משברון לב בגלל שלא נבחרה שוב לכנסת והיה לה נורא חשוב להיות עוד פעם חברת כנסת (הדגשה שלי לא במקור). מהיכן אנשים לוקחים את החוצפה לחשוב רק על עצמם. אגב, אשת הנשיא מציינת שהיא יכולה לחלוטין להזדהות עם השבר של סולודקין. עוד הוכחה שבתי הקברות מלאים באנשים שאין להם תחליף.

  אהבתי

 7. יון רוטט הגיב:

  בוואלה מופיעה אותה כתבה, על המרת נטיותיהם המיניות של הומואים, פעמיים.

  שמעתי ברדיו מתראיינת שטענה שנטיה "הומואית" היא עניין מולד. בהמשך פגשתי את התיזה והנימה הידענית גם במקום אחר. הגישה הכאילו ליברלית והשיח רווי הג'נדריזם שהתקשורת מציפה בו את הציבור תתפוצץ מתישהו. אני מקווה.

  אהבתי

  • מומו ורבע הגיב:

   דבר אחד אני לא מבין.
   אם הומוסקסואליות היא תופעה מולדת ולא נרכשת (פנוטיפ), איך הגנוטיפ/ים המקביל שרד מאות ואלפי איטרציות של אבולוציה? אם ההסתברות להולדת ילדים והורשת הגנוטיפ נמוכה אפילו במעט מאוד, אם נעלה בחזקת מספר הדורת שעברו מאז ימי האדם הקדמון (ספיאנס/ארקטוס/לבחירתכם) התופעה (מוטציה) היתה צריכה להעלם.

   לא?

   אהבתי

 8. חומד לצאן הגיב:

  "המילקי (אסופת כימיקלים מתקתקה וחסרת כל ערך תזונתי. מי בכלל צריך לאכול את הדבר הזה?), "
  זהו!!! ושיעלו את המחיר ל20 ש"ח כמו שעולה רעל עכברים.
  הנזק שהדבר הזה גורם לילדים זהה!
  כמו כן צריך להעניש את ההורים שנותנים את זה לילדים!
  למה אין עונש בישראל על הורים שמרעילים ילדים ולהורים מכים יש?
  מה מזיק יותר לילד?
  אסור בישראל לשתות או לאכול שום מוצר שעשוי מחלב פ ר ע ו ת!
  זה לא טרנד צמחוני של כנופיות שמול תלביביות!
  החלב היחיד שמותר לשתות בישראל הוא חלב עיזים או מקסימום כבשים(לא כולם).
  אין שום קשר בין המילה חלב בישראל, לבין חלב בארצות שפרות רועות במרעה(חלק מהולנד למשל).
  בישראל הפרות חיות ברפתות,מוזנות תערובת(בתוספת קש וחציר), אין לכם מושג מה מכילה התערובת(לי יש),כמוכן כמויות האנטיביוטיקה שנמצאת בחלב,כל מי ששותה חלב לא מושפע! שימו לב :לא מושפע מאנטיביוטיקה שמקבלים מרופא!
  זו רק דוגמה,שלא לדבר על הורמונים, וויטמינים שונים שאתם וילדכם אוכלים-שותים!
  כמויות החלב(מס,1 בעולם) שנותנת פרה ישראלית היא כפולה מפרה במרעה!
  הורמונים כבר אמרנו?
  אין סיכוי שמישהו בארץ יפרסם את המעט שכתבתי פה, מי מוכן ששטראוס ותנובה לא יפרסמו אצלו…..

  אהבתי

  • ומה באירופה או אמריקה- יצרני החלב שם אוספים שלוש פעמים ביום את הפרות מהמרעה הפתוח לחליבה ומשמיעים להם צ'ייקובסקי? חלב עיזים זה אחלה (מקבל חינם) אבל אי אפשר לבנות עליו ביומיום.

   אהבתי

   • מעלי הגיב:

    לא, חולבים בשטח, יש מכונת חליבה ומיכל נייד.

    אהבתי

   • כמו בפרסומת ההיא עם הבלונדיניות בפוני קוקיות ומחשוף שמכינות חטיף חלב כלשהו בשדה ירקרק. אחו שילינג.

    אהבתי

   • מעלי הגיב:

    לא רועה פירסומות……
    אבל אם במקום לנסוע לאמסטרדם בשביל… תיסע בשבילי הולנד, תראה איך הם עוברים עם מכונת חליבה ניידת ומיכל,וחולבים במרעה.
    בחורף הפרות נכנסות לרפתות.
    אין שום דמיון בין חלב של פרה הולנדית, לבין האולשן פריזי דמשקאית שלנו.נראה לי שאתה גר באיזור חקלאי בנגב(משומה), תבקש פעם ללכת למכון תערובת,ותשאל ממה עושים תערובת.
    אם אתה שוטה עיזים,וV בופאלו,אנחנו נשאר פה האחרונים בבלוג….

    יאלה אדומים אווילים לעבודה!

    אהבתי

   • לעניות דלעתי מרעה פתוח לחלב לא רלוונטי בישראל וגם ההולנדיות לא נמצאות באחו רוב הזמן. כיצד חולבים בשדה ושומרים על מחיר שפוי אלוהים יודעת. ואני בכלל בעד אם לא ברור.

    אהבתי

  • איש השלג הגיב:

   אתה יודע מה, לפעמים אין שום דרך אחרת להתנסח, אז אני מצטער ומודיע מראש שמי שיש לו בעיה אם התבטאויות גסות מוזמן לדלג.
   אתה, א. שקרן ב. מגמתי ג. אידיוט

   וזה אומר לך מי שכבר שמונה שנים לא שותה חלב, ולא בגלל רגישות או חשש מאנטיביוטיקה.
   אני מודיע לך שאם לא תתנצל על גיבוב השטויות שכתבת אני אפריח את הטענות שלך אחת לאחת.

   אהבתי

   • לאיש שלג דה אשתקד הגיב:

    קדימה! יאללה! אני אוהב קשקשנים חסרי ידע!

    אהבתי

   • איש השלג הגיב:

    החלב היחיד שמותר לשתות בישראל הוא חלב עיזים או מקסימום כבשים(לא כולם).
    אין שום קשר בין המילה חלב בישראל, לבין חלב בארצות שפרות רועות במרעה(חלק מהולנד למשל).
    בישראל הפרות חיות ברפתות,מוזנות תערובת(בתוספת קש וחציר), אין לכם מושג מה מכילה התערובת(לי יש),כמוכן כמויות האנטיביוטיקה שנמצאת בחלב,כל מי ששותה חלב לא מושפע! שימו לב :לא מושפע מאנטיביוטיקה שמקבלים מרופא!
    זו רק דוגמה,שלא לדבר על הורמונים, וויטמינים שונים שאתם וילדכם אוכלים-שותים!
    כמויות החלב(מס,1 בעולם) שנותנת פרה ישראלית היא כפולה מפרה במרעה!
    הורמונים כבר אמרנו?

    אתה טוען שהחלב שמיצרות פרות בישראל שלא רועות במרעה ופרות בחו"ל שכן רועות הוא שונה.
    בוא ותסביר במה הוא שונה.
    באחוז השומן?
    באחוז החלבון?
    בכמות התאים הסומטים?
    אם אתה יודע במה הפרות מוזנות אתה מוזמן לחלוק איתנו את המידע שלך, אבל אני יכול לומר לך כבר כאן ועכשיו ש85% מהצאן החוקי בישראל מקבל את האוכל שלו מאותו המקום שממנו הפרות מקבלות.
    ישראל זה המקום היחידי בעולם שמבצע בדיקת מזון לכלל הרפתות.
    אם אתה ממש רוצה אתה יכול לפנות למעבדות של מרכזי המזון ולקבל את התוצאות.
    אנטיביוטיקה בחלב? שקר!
    פרה מקבלת אנטיביוטיקה בתחילת תקופת היובש שלה, שנמשכת כחודשיים, בחודשיים האלה האנטיביוטיקה תתפוגג וכאשר הפרה תתחיל להחלב היא לא תהיה דלקתית.
    במהלך תקופת החליבה רק 1% מהפרות יקבל זריקה אנטיביוטית כלשהי, וגם אז היא לא תחלב כשאר הפרות, וכן תנובה בודקת לשאריות אנטיביוטיקה בחלב.
    מי ששותה חלב לא מושפע מאנטיביוטיקה?
    יש לך את זה ביותר מקושקש?
    בוא נזרום עם ההיגיון שלך, מי ששותה חלב לא מושפע בגלל שהגוף כבר התרגל לאנטיביוטיקה, אם כך, וזה לפי המסקנה שלך, מי שלא שותה חלב, כמוני, יכול לשתות חלב כאשר יש לו דלקת? עכשיו יש לי דלקת בעין, אדוני הרופא, אתה חושב שזה יהיה חכם לזלף כמה טיפות חלב?
    הורמונים?
    ישראל הייתה המדינה הראשונה שאסרה על שימוש ב BST וזה היה לפני שנים, נכון, הייתה רפת בישראל שניסתה להתחכם ולהוסיף את ההורמון, אבל…
    א) זה קרה לפני עשר שנים
    ב) הרפת נענשה כל כך שאף אחד כבר לא חוזר על זה
    עוד הורמונים?
    100% מהפרות מוזרעות בהזרעה מלאכותית, 86% מהן ידרשו ויוזרעו, כלומר ללא שימוש בהורמונים, 14% מהפרות בישראל יזדקקו לסינכרון הורמונלי, זמן ההתפרקות של ההורמון הוא יום אחד, החיה תקבל שלוש זריקות במהלך 305 ימי התחלובה שלה. כלומר, לא בטל בשישים, אלא בטל במאה.
    כמויות החלב שהפרה הישראלית נותנת לא קשורות כלל וכלל להורמונים, כפי שציינתי, 100% מהפרות מוזרעות בהזרעה מלאכותית, מכאן שהשליטה בטיפוח הגנטי היא מוחלטת.
    הפרה הישראלית מניבה יותר חלב מכל פרה אחרת בגלל מבנה משק החלב בישראל, מבנה שמאפשר לטפח גנטית את כל עדר החלב, החליט מי שהחליט בזמנו שצריך לייצר יותר חלב וכך רוב הטיפוח הופנה לייצור חלב.
    ועכשיו לשטות שכתבת על חלב העיזים והכבשים, רוב העיזים והכבשים מוזרעות בהזרעה מלאכותית, אך בשונה מפרות רובם ככולם יקבלו טיפול הורמונלי על מנת לסנכרן את מועד הדרישה.
    מספיק כבר אם הטרור וההפחדה, יש סיבה אחת לא לשתות חלב, כי זה לא טעים.
    בבקשה בבקשה בבקשה, אם אתה יודע על איזשהו משהו שמוחדר לחלב, הורמון, אנטיביוטיקה, משהו, בוא ותספר לנו איך הוא נקרא על מנת שנוכל לבדוק אותו. תודה.

    אהבתי

  • velvet הגיב:

   מה עם בופאלו?

   אהבתי

 9. אחד שיודע הגיב:

  ועוד מהנעשה בברנז'ה: האם עיתון הסמול מצנזר סמולנים?
  😉

  אהבתי

 10. איד לא עיד הגיב:

  "ואת עיד אל עדחא, הנמשך ארבעה ימים, החלו לחגוג רק אתמול."
  לא נכון,תמצאי לך ערבי שיסביר לך איך מתנהל החג.
  כל יום יש לו משמעות,ביום הראשון זה יותר המשפחה הקרובה סועדת אחרי התפילה(רגילה, רק מכפילים את אללה ואכבר) .
  שאר הימים מטיילים, מבקרים….רוב האנשים שאת רואה, הם כנראה לא מיפו, אלה קרובים שמרחוק באו(כולל עזה ויו"ש).
  איד=חג אלאדחה =הקרבן.
  כול אם ואינתום בח'יר זה מה שאת צריכה להגיד ל כ ל ! ערבי שאת רואה! (גם לשמולנים מותר).
  זה אומר: כול אם=כל השנה
  ואינתום בח'יר=תהיו בשפע.

  אהבתי

 11. איש השלג הגיב:

  זה רק אני או שעוד מישהו שם לב לעליות ולירידות בכמות הלייקים לדף בפייסבוק.
  אני מוכן להשבע שראיתי שהיו 4133 אתמול והיום יש 4132.
  אני לא כל כך מבין בפייסבוק, אבל המספר לא אמור לגדול כל הזמן, איך הוא יורד?

  אהבתי

 12. חייל זקן הגיב:

  עזבתם בגלל המילקי? בסדר

  V, את מחמיצה את הפוטנציאל העצום של המילקי. תארי לעצמך רבבות קולנוענים עוזבים הכל, אורזים ועולים לברלין בעקבות המילקי בשקל. לא רק שייתפנו אלפי דירות בתל אביב אלא שגם יווצר סיכוי שקולנוענית לאומנית ציונית תזכה לעדנה בקרנות הקולנוע. אפשר לרכב על הגל ולהכשיר את הסודנים והאריתראים כקולנוענים ולשלח אותם בעקבות המילקי הזול. כך גם אנשי מרק לוינסקי יוכלו להחליף אותו בסופ נאצי בברלין ובא לציון גואל.

  אהבתי

 13. קונשטוק הגיב:

  כמה דרמה קווין יכולה המדינה הזו להיות?

  תפסיקי להיות כזאת דרמה קווין

  זה שכמה דרמות קווין בברלין והחברות שלהן בתקשורת המקומית עושות דרמה מהחיים המשעממים שלהן זה לא סיבה להתנפל עלינו ולהאשים את המדינה

  מה כבר עשינו לך?

  אהבתי

 14. אורן עושה בהחלט משנה הגיב:

  הבאתי כבר את הקישור הזה, החישוב של ניימן בבלוגו המומלץ בהחלט נשמע סביר.
  נ.ב.
  המיזנטרופיה שלך אייטיזית שאינה וינטאג'ית.
  נ.ב.נ
  במקום להתלונן על דיסלייקים, עשי מעשה, סעי לברלין.

  אהבתי

 15. ZIKI הגיב:

  מחאת המילקי
  מאחר וכבר ידוע לנו בבירור ובמפורש שלפני זמן מה אכלת קרואסון, נראה לי כי אבדת את התוקף המוסרי הנדרש להטפה נגד המילקי.

  אהבתי

 16. לילך סיגן על פרשת קבלן האשמה של בצלם

  'בצלם' מעולם לא ביקשו את חומר הגלם"

  שיקרו לגבי מכחיש השואה פעם אחת.
  שיקרו בפעם שניה.
  אך כמו ארגון קיבוע שנתמך ע"י הקרן לישראל חדשה- תמיד מקפידים על האמינות.
  😆

  אהבתי

 17. עומר הגיב:

  בקשר לישראלי ברלין, בתור ישראלי לשעבר בסטוקהולם אני יכול להבין מאיפה זה מגיע. חלקם עזבו את ישראל בשביל למצוא חיים טובים יותר אבל עדיין בוערת בהם אש המחאה. אני לא רואה את עצמי מעלה לפייסבוק קבלה מקניות בלידל כי אני לא רואה איך זה עוזר למי שגר בישראל.

  אהבתי

 18. הסמל פפר הגיב:

  נתפסו על חם הבצלמים.
  גם העסיקו מכחיש שואה וגם התפתלו והתבזו.
  עדיף להודות מיד ולהבטיח לעשות תחקיר יסודי ולהפיק לקחים. זה עובד לכל הגופים והרשויות, היה אולי עובד גם להם.
  מה שאני לא מבין זה את השמחה הגדולה על שנתפסו בקלקלתם.
  זה באמת מוחק, מבטל ומאפס את כל התחקירים, העדויות והדוחו״ת שכתבו?
  מרגע זה, כשנלכד מכחיש השואה, אז זה אומר שלא נעשו פשעים או לפחות עבירות קלות בשטחים?
  תודה טוביה טננבאום, בזכותך אנחנו עולים לשלב הגמר של תכנית הריאליטי: העם המוסרי בעולם, וזאת שבועות ספורים בלבד לאחר זכייתנו בתואר דומה בתחרות הצבאות.
  מצבנו משתפר מרגע לרגע, אם רק דובר הבית הלבן יתאפס על עצמו בכלל יהיה טוב.
  כמו שאומר יאצק:
  מצלמה, מצלמה, מה את נדחפת?
  אם אני לא מצלם, זה לא קורה.
  אם זה לא קורה, אין מה לצלם.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   בכדי להיות ציני מתחכם ודאי שנעשו פשעים ביו"ש.
   הנה נחטפו ונרצחו שלושה גברים צעירים. לא טרחת
   להבהיר מי מה ואיך.לזה קוראים הסב טקסט המוסכם,
   עובדה כך נראה הקטע שכתבת. אני אכן ציני מתחכם
   אבל יש הרבה פושעים ופשעים ביו"ש לא רק יהודים
   ויש אכן גם יהודים חלאות אדם, וצבא ומוסר לא
   מתחבריםוגם צריך היה להקפיא את הבנייה ביו"ש ולו
   רק כי כידוע,בין היתר, נגמר הכסף למדינה.
   אבל לעניין, אנחנו דנים בארגון שמקצועו חיפוש
   ופרסום האמת. יש גם מצב בין אמונה מוחלטת לבין
   "מוחק מאפס ומבטל".לא פעם אחת דוברי ארגון זה
   הטילו ספק באמינות של כל מיני. לפנינו לא רק מר
   טננבאום שכתב מה שכתב. יש עליו וספרו התקפה
   כללית (מזכיר את ימיני ממעריב). אחרי הגילוי של
   התחקירן השקרן, ניתן לשער שכך עשה השקרן
   פעמים רבות, וגם תחקיריו בעבר חשודים
   כמוטים.תגובת מעסיקיו – ארגון האמון בין היתר
   על תקשורת וגילוי "פשעים",נעשה כל מאמץ
   להחלץ בחצאי אמיתות ולשון חלקלקות. אמינות
   ארגון זה נפגמה. לאמירתך על המצב: אכן,
   לטעמי מצבנו לא משתפר כלל וכלל אבל גם
   בגלל שמי שאמורים להיות אופזיציה לשלטון
   המכזב מתגלים כמעסיקי שקרנים להרע
   שאמינותם פגומה.

   אהבתי

 19. הסמל פפר הגיב:

  זה שיש טרוריסטים חסרי מעצורים וצמאי דם בין הפלסטינאים זו נקודת המוצא.
  בכלל יש הרבה כנופיות באזור.
  אנחנו צריכים להחליט אם אנחנו נשארים מדינה או מתקדמים לכיוון קיום ככנופיה.
  וצריך לבחון את זה על בסיס העובדות, לאחר ניכוי כל המסקנות המוטות והתחקירים השגויים והמטעים של בצלם. רק על בסיס מה שנשאר.

  אהבתי

 20. בול הגיב:

  הפכנו להיות למשל ולשנינה ברחבי העולם

  http://krautkanal.com/int/24998538

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s