העיתון המודע לעצמו

yediot10.10.14haaretz10.10.14

maariv10.10.14isra10.10.14

יום חופשה היום. שערים וכמה פכים. להתראות מחר.

למה הכוונה "מו"מ עם חמאס על גופות החיילים"?
מה עם החוק שלא ישוחררו מחבלים?

משתכשכים בביצה

1. ידידיה מאיר מוולווט את הראיון שערכה טלי ליפקין שחק עם הרב הצבאי הראשי.

…ועוד סוגיה שדורשת חקירה: "מדוע שחיילי ההסדר ישרתו פחות מחיילים חילונים?" (רגע, לפני שנייה אמרת, טלי, שיש לדעתך יותר מדיי דתיים בצבא, אז אם ההסדרניקים משרתים קצת פחות זה טוב לך, לא?). ואכן, כשהרב מסביר שתלמידי המכינה שלו משרתים שירות מלא היא עונה: "הם משרתים כך כדי להיות חלק מהחברה ומהנשיאה בנטל, או כדי להיות יותר משפיעים וכך להפוך את החברה בכלל לדתית יותר?". הרב רפי עונה בדחילו ורחימו: "אנחנו באים בענווה, על קצות אצבעותינו, בעבור הזכות לקחת חלק" והיא מטיחה: "אבל אתם משנים את פני הצבא! האם בגלל זה חיילות אינן שרות עוד בטקסים דתיים?" (הרב רפי: "זה לא נכון")…

2.

גזען
מעניין: בראש עמוד הבית שלו הציב הארץ שתי כתבות המתייחסות לגזענות של העיתון.
א. האחת, דעה של ד"ר הני זובידה על הארץ המתגזען ("דיילי ווזווז").
ב. הכתבה השנייה היא ראיון של אלון עידן עם עצמו, המתייחס לגזענותו לכאורה או שלא.
במילה? מיותר. בארבע? רק העמקת את הבור.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

לחם עבודה: דרושים תחקירנים.

שערורייה אירעה בסוף ספטמבר, כשרשת קופיז, זאת עם הקפה בחמישה שקלים (שקמה אחרי קופיקס), פרסמה את מפת הסניפים בלי רמת הגולן ואיו"ש. מיד קפצו הקפצנים הרגילים ומחו על השערורייה והחלו לארגן הפגנות. אבל תוך דקות הורדה המפה והרשת הסבירה שמדובר בטעות בתום לב של משרד הפרסום. הסברים מפוקפקים, ומוזמנים אתם לקרוא את התגובות בעמוד שלהם. הכי אהבתי את "אין לנו דעות פוליטיות".
זאת המפה החדשה. והכתבה בלילה כלכלי.

//

אני במקום קופיקס (לא טעיתי, כוונתי לממציאת הפטנט) הייתי מוצאת במהירות זכיינים בקריית שמונה (שזה הכי קרוב לרמה"ג)  ולאריאל, ויוצאת בקמפיין.

יש עורכים בבית?

צורחת
1. ידיעות, ע' 4. איזה חוסר מודעות, אלוהים.
תוספת, 21:38, ידיעות התנצל:

הבוקר פורסמה ב"ידיעות אחרונות" ידיעה נרחבת על האונס המחריד בעיר רחובות. הפתיח לידיעה נוסח על ידי עורכת העמוד בצורה בעייתית. כמובן שאין לנו שמץ של ביקורת כלפי הנאנסת, שלא הצליחה להזעיק עזרה, ואנו מתנצלים אם הובן אחרת. מדובר בטעות עריכה שנעשתה בתום לב וללא כל כוונת זדון

2. אם מעשנים לא עורכים:

רמתגן

מעיר
(מעריב, תודה לזיקי)

לפני פיזור

תודה לתומכי הבלוג וחג שמח ליוצאים ולבאים.
[יום חופשה היום, כן?]

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות חג, שישי קצר, שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

67 תגובות על העיתון המודע לעצמו

 1. נירית הגיב:

  לגבי שחרור אסירים פלסטיניים: אני חושבת שהכוונה אינה לכאלו שהורשעו בענייני "דם על הידיים" ומצויים בשל כך במאסר, אלא לכאלו שנלקחו בשבי במסגרת "צוק איתן", הושמו במעצר, אבל מיועדים לשחרור חזרה לעזה (רק נחקרו), למעשה נלקחו בכמויות כדי לשחרר בעסקת חילוף שכזו… (ואולי אני טועה) 😯

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   זה עבד בשביל התורכים. ה"קיצונים" חטפו את כל
   השגרירות התורכית במוסול. תוך זמן קצר אסף המודיעין
   התורכי הידוע בנדיבותו עדינותו ונועם דרכיו כמה עשרות
   "קיצונים" והמשיך לאסוף. כשזה הגיע ל"מסה קריטית"
   נהייה על מה לדבר דיברו והחליפו. כאן במזה"ת זו השיטה
   וישראל עדיין כאן.

   אהבתי

 2. לחם הגיב:

  תקראו לי אובססיבי תקראו לי כפייתי אבל איך אפשר לשתוק אחרי שרואים את הראיון החנפני של בן כספית עם יאיר לפיד? מעורר סלידה. מזל שזה נכתב בעיתון שולי וזניח (3.2 אחוזים קוראים את הדבר המביך וההזוי הזה).

  אהבתי

  • לחם הגיב:

   וגם יהודה שרוני לקקן טייקונים לא מאכזב. אחריותו של הסקטור העסקי ליוקר המחיה מוגבלת, הוא כותב. עם כספית לקקן פוליטיקאים ויהודה שרוני לקקן טייקונים ולילך סיגן לקקנית גם וגם מעריב הוא העיתון הכי טוב במדינה.

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    למרות שלחם מכחיש זאת וטוען שלא עבד בשום עיתון, אני משוכנעת שהוא עבד במעריב ופוטר (שלא באשמתו) באחד הסבבים. הוא שהוא מקורב לאדם שכזה.

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    פעם אחרונה שאני מגיב על זה: לא רק שלא עבדתי במעריב, אני בכלל לא עיתונאי. יכול להיות שאת משליכה עלי את הקטע שלך עם מעריב? אבל כאמור, זאת פעם אחרונה שאני מתייחס לזה, מצדי תמשיכי עם זה כמה שאת רוצה, אני לא אגיב יותר. לא צריך להיות עיתונאי כדי לחוש סלידה מסוג העיתונות הזה. מיליון מפגינים במחאה לפני שלוש שנים הביעו סלידה דומה מאורח החשיבה הזה, רובם לא כתבו במעריב ולא היו עיתונאים.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    הבעת את דעתך על כספית כ-100 פעם, וייתכן שאפילו הרבה יותר.
    יש כמה אלפי עיתונאים בישראל. למה דווקא הוא? מה? הרי זה לא יכול להיות. אתה יוצא מגדרך כל פעם מחדש. למה? למה? למה? הוא העיתונאי המזיק ביותר לתקשורת המקומית?
    אתה חוזר על סיפור שהיה לפני עשרים שנה, וקורא כל מילה שהוא כותב בכל מקום (בעצם נראה לי שאתה מדלג על אל מוניטור). היטפלות כזו לא יכולה להיות חפה מרקע אישי.
    אולי כתב עליך פעם דבר מה, או על מקורב לך.
    גם אני לא חפה מתחושות אישיות, וכל אדם למעשה, אבל במקרים כאלו אני פשוט מתרחקת מהגורם או האדם שאני מתעבת, כדי להימנע מלזות שפתיים.

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    לזות שפתיים? על מה? אני מביע את דעתי על עיתונאי שהוא סמל בעיני לסוג עיתונות גרוע ונלוז במיוחד. כשזה מלווה במשכורת עתק, ביהירות וזחיחות ונפיחות, ברדידות ובפופוליזם מתלהם, בי זה מעורר סלידה. אני לא מכיר עוד אף עיתונאי שכותב ומתנהל ככה. (הסרט של ענת גורן ממחיש חלקיק קטן מהתמונה). אני גם לא מכיר אף עיתונאי שעשה טעות כל כך מביכה ונשאר לעבוד בעיתונות. במילה אחת: מאחר ואינני איש ציבור או בלוגר או עיתונאי אני לא צריך להתרחק מכספית אלא להיפך, להתריע ולפקוח עיניים כדי שיהיו כאן כמה שפחות תופעות כאלה. אחד כמוהו לגמרי מספיק.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    "לזות שפתיים"=דיברתי על עצמי, אלוהים!

    אהבתי

   • לחם פרוס הגיב:

    ומה אם יאיים עליך בתביעה? כבר היו דברים מעולם גם פה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אם כספית יאיים עלי בתביעה אפנה אותו ללחם.
    אני לא מתכוונת להתאבד עבור אף מגיב. כל אחד פה אחראי למעשיו, ומן הסתם יודע היטב מה הוא כותב, ואם כך אז סבבה, יגן על עצמו בבית המשפט לכש.

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    תביעה? יצאתם מדעתכם לגמרי. עצם הרעיון מעורר תמיהה ותדהמה. גם במדינה ההזויה הזאת עדיין מותר, מבחינה חוקית לפחות, להביע דעה. מומלץ לכם לעשות אותו דבר. הביעו את דעתכם על התקשורת ועל הפוליטיקאים ועל הטייקונים. אם כל אחד ישב בפינה שלו וירעד מפחד המדינה תלך ותדרדר, כאילו שהיא לא מדורדרת מספיק. ולמען הסר ספק, המדינה לא מתדרדרת בגלל כספית, הודות לו היא דווקא עולה ופורחת. טאבארישים, רוסיה הבולשביקית נפלה, ברצינות אני מבקש מכם, תפסיקו לשקשק כמו חבורת שפנים.

    אהבתי

   • לחם פרוס הגיב:

    עובר אורח התחבא כמה חודשים במערה במקום לא ידוע מפחד תביעה של אחד חצרוני.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    זו לא
    הייתה
    מערה.
    זה היה
    מכון
    מסז'ים
    בבנקוק
    עד היום
    לא
    מבין
    למה
    חזרתי.

    אהבתי

   • לחם פרוס הגיב:

    ע"א גדול!! יש לך חוש הומור מפתיע.

    אהבתי

   • לחם פרוס הגיב:

    לתבוע את לחם – לא אותך.

    אהבתי

   • קרקר הגיב:

    אני עם וולווט. לחם, כקוראת הבלוג והתגובות אתה קצת מאוס וקשה לי להאמין שאין לך עבר כלשהו במקצוע. המרמור וההטפלות למר כספית גם אם לא מסכימים עם דעותיו או מחבבים את העיתון מוגזמות. אפשר לחשוב שבישראל היום כולם צדיקים. בקיצור נמאסת

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    צ"ל: "או שהוא מקורב:, ולי אכלתם את הכבד והלב.

    אהבתי

  • Captain beefheart הגיב:

   אובססיבי. כפייתי.

   אהבתי

 3. חייל זקן הגיב:

  סיפור לשבת – והפעם זכרונות מברלין.
  בחודשים הראשונים של 1945 נעו לתוך גרמניה 3 קבוצות ארמיות (חזיתות בפי הסובייטים). האחת, בפיקוד קונייב התקדמה מכיוון אוקראינה ושתיים בפיקוד ז'וקוב ורוקוסובסקי הגיעו מכיוון בלארוס. סטאלין חתר להגעה מהירה לברלין, לפני כוחות בעלות הברית ולכיבושה.ב23 לאפריל החלו כוחות המשתייכים לזו'קוב וקונייב לחדור לתוך פרברי ברלין. הקרב על ברלין נמשך 8 ימים והשתתפו בו כ7 ארמיות סובייטיות, לסובייטים נגרמו אבידות כבדות שהגיעו למספר רבבות. החיילים הסובייטים הראו ללוחמים הארים את נחת זרועם ולנשים האריות (וגם לאחרות) את נחת זרגם. הכוחות הגרמניים כללו הרבה יחידות קטנות שהיוו את שרידי הארמיות הגרמניות שהוכו בידי הסובייטים ונסוגו לתוך ברלין. הכח הגרמני הגדול והמאורגן ביותר היה דיוויזיית האס אס 11. דיוויזיה זו התבססה על מתנדבים מצפון אירופה ולכן כונתה נורדלנד. המדינה שתרמה את מספר המתנדבים הגדול ביותר היתה שוודיה. ואכן, ניתן לראות בתקופת מלחמת העולם השנייה את תחילת הברית הפלסטינו-שוודית שנוסדה על אדני התנועה הנאצית. בתחילת המלחמה החלו הגרמנים להקים יחידות צבא בארצות שנכבשו על ידם. הנסיון הראשון להקים כח מוסלמי המבוסס על תושבי בוסניה וקוסובו כשל עקב התנגדות הפוסקים המוסלמים המקומיים. כדי להתגבר על התנגדותם שלחו הנאצים את פעיל השלום הפלסטיני חוסייני והצליחו בעזרתו להקים את דיוויזיית האס אס 13 שהיתה מבוססת על מתנדבים מוסלמים שקיבלו מחוסייני תעודת כשרות לג'יהאד שלהם. באותו הזמן הקימו הגרמנים גם את דיוויזיית האס אס 5 שכללה מתנדבים מכל אירופה. אחד הרגימנטים שלה שהתבסס על נאצים סקנדינבים נקרא ויקינג. בהמשך כשמשקלם של המגויסים הסקנדינבים גבר הוסב שם הדיוויזיה כולה לוויקינג. הצלחת דיוויזיית ויקינג גררה את הקמת דיוויזיית נורדלנד. כן כן, כבר אז ראו הפלסטינים שוחרי השלום והשבדים הצדקנים עין בעין.

  אהבתי

  • לירן הגיב:

   מילים נרדפות ל-"טירחן":
   הטריד, הִטְרִיחַ, הִצִיק, הִתְלַבֵּשׁ, הִתְעַלֵּק, הִתְקַרְצֵץ, טִרְטֵר, יָשַׁב, מצץ את הדם, נִדְבַּק, נִדְנֵד, נִטְפָּל, ניגן על העצבים, עָיֵף, עָיֵף, שגע

   אהבתי

  • חז"ן מכהשור? הגיב:

   "לווט אנדרגראונד | בלוג לביקורת תקשורת"!!!!!

   למה נטפלת דווקא לפה?

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   לא אותו דבר בכלל. סיפור מורכב
   השוודים באו לעזור לפינים נגד
   פלישה רוסית.במלחמה זו לחמו
   יהודים פינים נגד יהודים רוסיים.
   יהודים לחמו אח"כ בצפון נגד
   הרוסים לצד הגרמנים.מעטים
   אבל היו. שוודים ונורווגים
   גויסו ולחמו כחפ"שים בשלג
   ובקרח בחזית הפינית וצפונה.
   רק הם והפינים יכלו לשרוד
   ולהלחם שם מול הרוסים.
   הרבה גרמנים הכי מאומנים
   קפאו ומתו.חיפוש לא מצא
   הזכרה ליחידות פלשסטיניות
   או ערביות אחרות שלחמו
   עם נשק ביד מלחמה קשה,
   ממושכת לצד הגרמנים.
   מידע על יחידות כאלו
   יהיה מעניין.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    הערבים לא לחמו באירופה אלא התכוננו למלחמה במזרח התיכון. תנועות הצופים הערביים בעירק ובפלסטין היו תנועות נוער נאציות. בעירק התחילו לחקות את מפלגת האם בגרמניה תהליך שהגיע לשיאו בפרעות הפרהוד. בפלסטין חיכו לרומל שבושש להגיע. בסוף הגיע השבדי ברנדוט שר"י.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    כפי שכתבתי. לא מתאים להשוות פטפטת מזרח תיכונית
    ותנועת צופים ללוחמה אכזרית בתנאי חורף בלתי נסבלים
    ושתיקה כשלא צריך לדבר. יש מה ללמוד גם מהשוודים
    דומה שאנחנו מחפשים מורים שונים.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    גם הציונות בראשות ויצמן ובן גוריון התכוננו למלחמה
    במזרח התיכון. ראה את ההמשך לפניך.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    ובמקביל שלחו בריגדה לאיטליה וקומנדו לעירק

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    ובקומנדו לעירק היא רזיאל ממיסדי האצ"ל
    ובבריגדה היו אנשי אצ"ל. וביתרים שלחמו
    עבור בריטניה, ראה דב גרונר, נתלו בעכו ע"י
    הבריטים. גם בתנדבות זו עם שלם, מוכה
    ונרצח התכונן למדינה יהודית ברצינות בחכמה
    תוך כדי סכסוכים פנימיים קשים ומרים.לדוגמה
    "מישהו" הכין, במקביל לכלי מלחמה,
    מערכת רפואית שתפקדה במלחמת השחרור
    ראה הביזיון בעזה כאשר בבית חולים שיפה
    למעלה מתו אנשים מחוסר חומרי חבישה
    ולמטה בחדרים ממוזגי אויר ומזון בשפע
    יושב מטה החמאס. ומאות מיליוני $ הוצאו
    למנהרות וטילים וכלום לגיבוי רפואי.
    http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-29279073

    אהבתי

 4. הסמל פפר הגיב:

  עוד סיפור לשבת – זכרונות מחברת מופת נערצת בעולם ומידידות שהתקררה.

  הציונות כידוע קמה לא רק כתנועה שמטרתה הקמת בית יהודי בארץ ישראל, אלא גם כתנועה אידאליסטית, שהציבה חלופה לסדר הישן, המעוות, לאירופה המעמדית, הרקובה, האנטישמית.
  ואכן, בתחילת דרכה יישמה וסימלה הציונות את ערכי הצדק, השיוויון והחמלה.
  כחברה אידאליסטית, אמפתית וחדורת ערכים דמוקרטיים וליברליים מצאה מדינת ישראל הצעירה חברה נאמנה. הייתה זו שוודיה, אשר, כמדינות רווחה אחרות, ראתה בהתלהבות את היצירה הציונית הסוציאליסטית והאידיאליסטית ובמיוחד את פסגת הישגיה בתחום החברתי, הלא הוא הקיבוץ.
  שוודיה הצביעה בעד תכנית החלוקה של האו״ם וקיימה עם ישראל יחסי ידידות חמים מהקמתה עד שנות השבעים.
  בתקופה זו ביקרו ועבדו בישראל עשרות אלפי מתנדבים ומתנדבות שוודים, שבאו להשתתף בפלא הציוני ולחוות אותו (אף ישראלי כמובן שלא התלונן על כך, נהפוך הוא, אבל המניעים לא היו במישור הלאומי וזהו מן הסתם נושא לדיון אחר).
  משנות השמונים מבקרת שוודיה הרשמית בעקביות את מדיניות ישראל בשטחים שנכבשו ב 1967. היא דוגלת בפתרון שתי המדינות ושוללת כל פיתרון שמבוסס על לוחמה ושימוש בכוח.
  למרות שכמו במדינות נורדיות אחרות, בשוודיה קיימים ביטויי אנטישמיות ולמרות ששוודים מסוימים שיתפו פעולה עם המשטר הנאצי, לא הביעה שוודיה הרשמית התנגדות למדינת ישראל ככזו או ליהדות. ביקורתה מבוססת כולה על מעשי ישראל בשטחים המוחזקים ועל מה שנתפס כשימוש מוקצן ביכולות הצבאיות של ישראל על רקע קיפאון מדיני.
  עמדתה של שוודיה בנושא הפלסטיני גרמה כמובן חוסר נוחות גדול בישראל. ישראלים רבים, במיוחד בשבוע האחרון, גידפו וחרפו את השוודים הנתפסים כיפי נפש אשר אינם מבינים דבר מהחיים שלהם. שמחה גדולה ניכרה בציבור הישראלי על ריבוי המוסלמים בשוודיה וקולות קיצוניים בישראל, אם כי לא מעטים, איחלו לשוודים מה שאיחלו לפני מספר שבועות לשמאל הישראלי, דהיינו אונס ורצח.
  יחד עם זאת חשוב לציין שהביקורת השוודית כלפי הכיבוש, אשר החלה לפני כשלשה עשורים, לא פגעה כלל בהתלהבות הקהל הישראלי מחברת איקאה ומוצריה ולא בלמה את ההסתערות על חנויות איקאה בישראל שהינן מהרווחיות ביותר ברשת העולמית.

  אהבתי

  • איש השלג הגיב:

   עצם זה שישראלים לא מחרימים את איקאה מראה לך שאתה חי בחברה בעלת ערכים דמוקרטים וליברלים, לא ככה?

   אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   מי שמבקש להבין את שבדיה והשבדים ולטקבק על כך בוולווט מן הראוי שיקרא את ספרו המופתי של רולנד הנטפורד, "הטוטליטרים החדשים". הנטפורד היה כתב האובזרוור הבריטי בשבדיה והוא ערך מחקר מקיף על התרבות והחברה השבדים ששונים מאד מהדימוי שלהם במדינות המערב. הנטפורד מתאר את שבדיה כמנגנון ביורוקרטי שכופה על אזרחיו קונפורמיזם מחשבתי מוחלט כשהצידוק לכך הוא שזהו תנאי נדרש לקיום מדינת הרווחה. המפלגה הסוציאליסטית השבדית ששלטה בשבדיה ברוב המאה שעברה מתוארת כמפלגה נציונאל סוציאליסטית. פרופסור גונאר מילדה ואישתו אלווה, שנחשבים האב והאם של מדיניות הרווחה השבדית היו נאצים נלהבים וייבאו לשבדיה את תורת הגזע הנאצית. בהשפעתם נהגו שירותי הרווחה של הממשלה השבדית לעקר שבדים בעלי גנים "חלשים" עד שנות ה80 של המאה שעברה (תקופת המחקר). מערכת הטיפול בחולי רוח היתה כלי חינוכי של המשטר הסוציאליסטי לאישפוז כפוי של שבדים שגילו אידיבידואליזם שחרג ממה שהמשטר הטיף לו. פליטים ממדינות קומוניסטיות שהגיעו לשבדיה הביעו פליאה על ההצלחה הגורפת של המשטר הסוציאליסטי בשטיפת ראשי נתיניו שתפקידם הוא להיות אורגנים של המדינה בתמורה לדאגת המדינה להם, תחום שבו כשלו הקומוניסטים.
   עם רקע כזה אין פלא שמספר עצום של שבדים התנדב להילחם לצד הנאצים לעומת אפס מתנדבים שבדים בצד השני. כך גם יש להבין את ההתנדבות של השבדים בקיבוצים שהיו התגשמות של האידאה השבדית. חברה טוטליטרית עם צינגלה.

   אהבתי

   • אני ממליצה שתצטרף למכון ויזנטל בתור סגן צייד נאצים ראשי.

    אגב, אם תרצה לצרף לשורות הרייך כל מי שיתמוך בשנים הקרובות בהקמת מדינה פלסטינאית תהיה לך המון עבודה.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    תודה על ההמלצה אבל אני כבר מועסק במשרה מלאה אצל הלאומנית הציונית.

    אהבתי

   • 0 מתנדבים בצד השני?
    מה עם גדול חסידי אומות העולם? ראול וולנברג שהציל עשרות אלפי יהודים הונגרים!
    מה עם מבצע הצלת יהודי דנמרק שהוברחו לשוודיה והתקבלו שם על ידי שוודים שסייעו להם?
    זקנצ'יק גם אם יש עוד מעט און באברייך אל תטרח להגיע לקיבוץ, לאחר ההשמצות שלך שום קבלת פנים שוודית לא תקבל ממני!

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    ראול ולמנברג היה כבשה שחורה ולא זכה לשיתוף פעולה מהשבדים. דרך אגב, עובדה לא ידועה בישראל היא שגדול חסידי אומות העולם היה הגנרליסימו פרנקו שניפק 200000 דרכונים ליהודים. קבלת פנים שבדית? הרי החלפתם את השבדיות בתאילנדים. במקום שכטה שבדית נקבל אצלכם את מיצי על הגריל.

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    תודה על ההמלצה חייל.
    אני בספק אם אקרא את הספר, יש גבול למידת ההתעניינות שלי בחברה השוודית.
    הדבר היחיד שאני זוכר מביקורי בסטוקהולם לפני שנים זו ההרגשה שליוותה אותי לפני כל כניסה לבית קפה או מסעדה, תחושה של התנהלות כלכלית מופקרת ויציאה להרפתקה העלולה לחסל את הירושה של הילדים.
    לגופו של עניין, ההתעסקות בשורשים הנאציים של האומה השוודית או בתרומה השוודית לרווחתו של הרייך השלישי, בהקשר לתמיכת הממשלה השוודית בהקמת מדינה פלסטינאית היא בעיני התעסקות בשולי.
    מה עמדתך בשאלה הפלסטינאית חייל? מה החזון שלך כלוחם קשיש? שתי מדינות בין הים לירדן? מדינה אחת דו לאומית דמוקרטית, דהיינו זכויות שוות לכל האזרחים? מדינה אחת יהודית לא דמוקרטית, דהיינו עם כמה מיליוני אזרחים סוג ב? המשך המצב הקיים תוך העמקת הצריבה התודעתית? רעיון אחר? נשמח לשמוע. תעזוב רגע את כתב האובזרוור וספרו החשוב הטוטליטרים החדשים. אין לך את הפריווילגיה שיש לבריטי היושב בלונדון הקרירה והגשומה ולוגם פיינט של אייל, אתה כאן במרחץ הזעה איתנו ביחד, שותה מכבי. אז אולי תספר לנו סיפור מישראל ואיו"ש של 2014?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    שותה מכבי? למה מי מת? אם נגזר על בירה ישראלית אז גולדסטאר, אבל למרבה בושתנו בכל הקשור לאלכוהול תוצרת עכו"ם ימ"ש גוברת.
    לפני שבוע סיפרתי פה סיפור מישראל על גבעה בירושליים וחטפתי מוולווט. ולגבי השבדים למיניהם כבר הזהירו רבותינו הקדושים "בידוע שעשיו שונא ליעקב"

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    בקיצור חייל, כמו שאומרים באמריקה:
    you took the fifth
    זכותך.
    לא אמשיך להציק לך בעניין, הרי חג עכשיו, אחד משלושה רגלים ואתה ודאי מתכונן לעליה לרגל לירושלים עיר הנצח ואין אתה פנוי להשיב על שאלות מטרידות של חוגרים.
    בעניין אלכוהול אני מסכים איתך. משקאות עכו"ם משובחים המה ובין הטובים ביותר תמצא את ה – aquavit או בכיתוב השוודי akvavit, משקה נדיר באזורנו, אך מומלץ מאוד, הולם את החורף הישראלי והולך מעולה עם כל סוגי הדגים המעושנים, במיוחד הרינג וסלמון.
    מועדים לשמחה.

    אהבתי

   • איש השלג הגיב:

    הדקדקנות היא רק על עברית או שמע מותר לדקדק גם באנגלית?

    אהבתי

   • איש השלג הגיב:

    רק אידיוט יכול לשים את הע' מתחת לא' במקלדת…

    אהבתי

   • עתונאיץ הגיב:

    או את הת' ליד ץ'.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    בשוודיה כמו בכל מקום יש דברים טובים ורעים.
    הנושא של שת"פ והתנדבות לשירות הנאצים
    הנו נושא רגיש. לא נדבר על איטליה, ליטא,
    לטוויה ואסטוניה שגם היום יש שם מי שחי
    וזוכר לטוב אותה ברית צבאית.בצרפת,הולנד
    בלגיה, וחלקים מיוגוסלביה הונגריה, סלובקיה
    רוב מכריע של האוכלוסיה שיתף פעולה עם
    הגרמנים ואלפים רבים התנדבו לצבא הציר.
    בנורווגיה לא ברור מי היה יותר מתנדבים
    לגרמנים או נגדם. בסוף המלחמה בכל
    אירופה כמובן הופיעו המון לוחמי חירות
    אנטי נאצים. אבל בצרפת למשל המחתרת
    הייתה עסק יהודי וקומוניסטי גם זה רק אחרי
    הפלישה לרוסיה.עיקור בלתי רצויים? היה
    בהרבה ארצות ומתביישים היום לחקור.
    יש כמה הסברים לתופעת המתנדבים וכל
    אחד יבחר את הראוי בעיניו. מי שקיבל
    שילומים + צוללות + המון דברים חיוניים
    מגרמניה מצוי במצב משונה כשהוא מגנה
    את שוודיה בגין מתנדבים לצבא גרמניה.
    בכלל מה שישראל עושה היא עושה אבל
    פטפטת שחצנית מתנשאת ומתגרה אינה
    מחויבת המציאות. זה נוגע לכולם. קריאה
    היום ב"הארץ" לתשלום פיצויים לפלשתינים
    או אתמול לחרם הנן שוות ערך לפטפטת
    ההתנחלותית.

    אהבתי

 5. מיצבשת הגיב:

  תודה רבה על המידע (באמת) גם לפי מה ששמעתי מאנשים שעלו משוודיה לפני 15 ועשרים שנה השוודים אומה נוצרית דתית ומאוד אנטישמית.

  אהבתי

 6. יהוסף הגיב:

  מודה ומתוודה שאין לי שמץ של מושג מה רוצים ומה אכפת מהשוודים. אחרי פרס נובל לשלום לאובמה עוד בטרם מימש במזרח התיכון ואוקראינה את חזון השלום והדמוקרטיה של ג'ימי קרטר של המאה ה- 21 (כן כן, אני זוכר שראש הממשלה הפיני היה זה שהוביל את זה) אין לי ציפייה מהסובלים מהעדר ימי שמש בצפון להבין את הלבנט בפרט ושאר הכוכב בכלל.

  בכלל – כמה אפשר עם מה שאמר או לא אמר פוליטיקאי שהיום אף אחד לא יודע איך קוראים לו ומחר אף אחד לא יוכל להסביר למה עסקנו בזה ?

  מתי נחזור לדבר על דברים שאשכרה משפיעים על חיינו כמו בן כספית, השועלן, החז"ן וגסיסתו של מעריב ? 😯

  אהבתי

 7. ידיעות מתנצל הגיב:

  אהבתי

  • אני הגיב:

   "טעות של עורכת שנעשת בתום לב וללא כוונת זדון"
   כי הרי ידוע לכולם שבאופן שגרתי העיתון (למעשה, כל העיתונים – כן, כן, אפילו "הארץ") משתדל לנסח כותרות באופן הפרובוקטיבי ביותר, כולל סילוף העובדות במידת הצורך. היות שלא היו בידיה, נכון לזמן העלאת הידיעה, תיאורים "עסיסיים" יותר כגון צורת הפשטת הקורבן, אופן החדירה וכד', הכי טוב שהעורכת הצליחה לייצר מהידיעה על האונס זו כותרת שמתארת כיצד האונס היה יכול להתבטל.
   כרגיל, העורכת לא חשבה כיצד תושפע קורבן המעשה מקריאת הנוסח הזה. גם זה עניין שבשיגרה ולכן, נעשה בתום לב.

   אהבתי

 8. נירית הגיב:

  והנה הכתבה על זה בוואלה (שימו-לב לתוספת שעדכנו בפוסט בפייס) בידיעות אחרונות רמזו לאשמת הנאנסת באונס ברחובות – והתנצלו

  אהבתי

 9. נירית הגיב:

  בטח אחרי מחאות מהסוג הזה החליטו להוסיף בתגובה "הפתיח לידיעה נוסח על ידי *עורכת העמוד* בצורה בעייתית". מחאת הקוראים בתגובות היא בדיוק מה שידיעות הביא על עצמו בעלק התנצלות שלו.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אני חושבת שלא ממש הבנת.
   הכוונה הייתה לנקות את הכתב, אלי סניור, מאשמה (כמי שחתום על הידיעה, וגם כגבר), בעיקר אחרי ההתנפלות בתגובות שם. את הפתיחים האלו כותבים העורכים, וזה גם מה שהיה גם במקרה זה.

   אהבתי

   • נירית הגיב:

    דווקא הבנתי לחלוטין שבגלל העליהום על הכתב הם מיהרו לנקות את שמו בכך שהסבירו שזו אשמת העורכת, הצעד הזה ברור לגמרי
    רק הבאתי דוגמא לעליהום האישי כזרז להכנסת העדכון על העורכת
    וציינתי שעדיין זו עלק התנצלות בגלל שאר הדברים שמוחים כנגד בתגובות (אם הובן.. תום לב..)

    אהבתי

 10. הינשוף של מינרווה הגיב:

  1. החליפו בטקסט הבא את "דאעש" ל"בנימין נתניהו".
  2. בעקבות 1, החליפו את מושא הביקורת המרומז "החברים של דאעש", ל"החברים של בנימין נתניהו".
  3. בעקבות 2, החליפו את הזיהוי המרומז של "החברים של דעאש" עם "בנימין נתניהו", לזיהוי המרומז של "החברים של בנימין נתניהו" עם "אורי משגב".
  מסקנות בסוף.

  החברים של דאעש במצוקה. עברו כבר כמה ימים בלי עריפה מצולמת של ראשו של אזרח מערבי אומלל. כמו נרקומנים בקריז, לא רק שהם זקוקים למנה הבאה, גם טווח הזמן בין המנות הולך ומתקצר. והזמן הזה רע ומאיים. עולים בו לפני השטח נושאים אחרים. למשל יוקר המחיה. או תקציב הביטחון. או מפעל הכיבוש וההתנחלות. אז עכשיו החברים של דאעש עצבניים. הם נורא מזועזעים מדאעש, אבל זקוקים לו נואשות. רק אלוהים יודע מה הם היו עושים בלי דאעש שהפציע יום בהיר אחד בחייהם. הם נפלו על צווארו כמוצאים שלל רב או ידיד נעורים ותיק, ממלמלים מאז את שמו כשהם רוטטים מהתרגשות ארוטית, ומסרבים להרפות.

  אם תודעה-עצמית באה לידי ביטוי ביכולת של אדם לזהות את עצמו, הרי שאורי משגב לא מסוגל להתגלח.

  אהבתי

 11. עובר אורח הגיב:

  לפני כמה ימים כרסמו את ליבי ונגסו בכבדי
  כהגנה על השפה העברית שחיללתיה בשגיאות
  כתיב, דקדוק ותחביר. מלאתי כלימה ובושה.
  הנה היום "הארץ" עמוד 13 שוטר לבן ירה
  בנער שחור. בין היתר כך נדפס: "הוא ירה
  בס"ה כ-17 כיוונים לכיוון היורה הנמלט".
  את שטויותי קוראים בחינם. עבור השטות הזו
  משלמים. מי שהוא יודע מה בעצם כתוב שם?

  אהבתי

  • דניאלי הגיב:

   מצבך מצויין, יחסית לתשפוכת השגיאות בעתונות, המודפסת והרשתית.

   סיפורון.

   לפני כמה שנים קראתי באתר ניוז1 כתבה של אריה אבנרי (נחשב לעתונאי חוקר בכיר בזמנו שפרש מידיעות בגלל פרשת האזנות הסתר).

   היו בכתבה שגיאות שונות וטרחתי לעשות הגהה פלוס כולל בדיקות כפולות. שלחתי לו בעילום שם מייל והצעתי לו בנימוס רב לתקן את הכתבה כדי שדבריו ישמעו חזק יותר. להפתעתי הוא החזיר לי מייל חוזר כועס ובעיקר התמקד בשאלה מי אני.

   השבתי לו שכתיבתי באה ממקום טוב ושיעשה מה שימצא לנכון. כבר שכחתי אם תיקן או לא או חלקית.

   בכ"א, לאחר מכן שמתי לב שכתיבתו נעשתה יותר מדוייקת וחשבתי לעצמי שאולי תרמתי לכך את החצי גרוש שלי.

   טורים של אריה אבנרי בניוז1. כתיבתו אהובה עלי.

   אהבתי

  • אני הגיב:

   ככל הנראה, תרגום קלוקל.
   בארה"ב נהוג לכנות כדורים הנורים מאקדח כ- Rounds.
   לדוגמא: He fired six rounds at the suspect.
   מכאן, כנראה, התרגום ל"כיוונים".

   אהבתי

 12. shira הגיב:

  ידיעות אחרונות הוסיפו חטא על פשע ואפשר לראות שהם ערכו את התגובה והוסיפו "עורכת"

  מעבר לזה אפשר לקרוא תגובה של נאנסת שהחליטה להחשף באונלייף בעקבות הפרשה

  בקיצור – ידיעות יצאו רעים

  אהבתי

 13. עובר אורח הגיב:

  נושא שונה לחלוטין
  היום ב"הארץ" חלק ראשון עמוד 3 קריקטורה של נתניהו ושרה בסוכה
  זו פרפרזה על תבליט קיר אשורי המצוי במוזיאון הבריטי כותרת הסצנה
  Ashrbanipal garden party

  http://www.britishmuseum.org/explore/highlights/highlight_objects/me/t/the_garden_party_relief.aspx

  שימו לב לגבר והאשה המחזיקה דבר מה בידה, פוזת הישיבה, הסוכה,
  רגלי השולחן והכיסאות. על העץ קרוב לנגן הנבל תלוי ראשו של מלך עילם.
  סביר שהקריקטוריסט בידרמן התכוון לתת כבוד לאומנות אשורית זו.

  אם תפתחו את הלוח של המוזיאון הבריטי בהפניה בימין התמונה יש גברת משקיפה בחלון. בגב שנהב זה אותיות ג פיניקיות-עבריות קדומות. הוא הובא כשלל לבירת אשור או נחרט בידי אדם מהארצות שממערב לפרת. היה מי שדימה אשה זו לאם סיסרא משירת דבורה. זה קישוט שכנראה שובץ ברהיט
  עץ מה שקרוי אומנות דמשק עד ימינו.

  המקום בו נמצא התחריט לא רחוק ממוסול המופיעה בחדשות מצפון עירק

  אהבתי

 14. חז"ן מכהשור? הגיב:

  תקשיב חז"ן
  כנראה שרמזים עבים ככל שיהיו,נימוס מצדV, ועוד כל מיני "מגבונים" שנהנים מסיפוריך, גורמים לך להמשיך בסיפורי ההיסטוריה שלך….
  אז תראה, הבלוג הזה שהוקם לפני שנים אחדות,היה יחיד מסוגו ברשת לביקורת תקשורת.
  בזמנו הוא היה "חריג" בביקורתו על התקשורת(בעיקר עיתונים).
  בראשית ימיו היו פה בסביבת 100 מגיבים,ובנושאים בוערים הגיע ל200!.
  רוב הכותבים (חוץ ממני) הזדהו בשמם,וחלק נכבד היו מוכרים בתקשורת. כל עיסוקו של הבלוג (בודדים ידעו אז מה זה "בלוג" כולל אותי).
  במשך הזמן עבר הבלוג שינויים,עברו פה עשרות ומאות "מגבונים",תמיד הייתה פה "חבורה של קבועים" שנכנסו פעם לתגובה, התאהבו והתקבעו.
  רוב התגובות תמיד התייחסו ל ב ל ו ג ולפעמים אנשים הוסיפו משלהם על מאמרים,או אמצעי תקשורת אחרים שלא נסקרו פה. אבל נשמר האופי של הבלוג:בלוג לביקורת תקשורת!
  לאחרונה,אנשים משתמשים ב"תפוצה" של הבלוג להביע את סיפוריהם,מאוייהם,חוכמותיהם…בלי שום קשר למהות הבלוג.
  בראשם היום מככב אתה ח"זן!
  בלי קשר לאם דבריך חכמים,מעניינים….
  ז ה ל א ה מ ק ו ם!
  אז תגיד: "לא מעניין אותך אל תקרא",אז זהו שלא! עצם המאמרים שלך (ועוד בודדים) גורמים לשינוי השיח,במקום לעסוק בבלוג, ו ל ה ג י ב לכתוב בו,אתה וחבריך משנים פה את השיח ולמעשה כותבים "בלוג מגביל".
  תתכבד ותקים לעצמך בלוג,או כל מה שאתה רוצה.
  ל א כ א ן!
  אני מקווה שתבין את מכתבי המנומס והמנומק,אחרת…..

  אהבתי

 15. חייל זקן הגיב:

  אתה רוצה אינטרנט בלי טרולים? ברפאלי בלי סטוקרים? אתה בטח מאלו שצורכים קפה נטול קפאין , גלידה משומן צימחי ובירה בלי אלכוהול.

  אהבתי

  • ארכיאובלוג הגיב:

   הוא רוצה בלוג בלי חפירות.

   אהבתי

  • חז"ן מכהשור? הגיב:

   לא!
   אני רוצה בלוג לתקשורת!
   שיח עליו!
   תגובות עליו
   מה לא ברור במה שכתבתי?
   אני שותה קפה נקי!(בלי תוספת תה)
   שותה בירה אמיתית (בלי תוספות של קולה)
   וקורא בלוג תקשורת, בלי קשקושים של זקנים משועממים,שחיים מפנסיה ענקית.
   אני רואה שאתה לא קולט שאתה פוגע בבלוג ובקוראיו(שV תגיד מה שהיא חושבת אם היא רוצה) אז צפה פגיעה מפגוע…..

   אהבתי

   • בפ"ש הגיב:

    אני אמנם לא מסכים עם חלקים גדולים מעמדתו הצינית והפסימית של מר חייל זקן, אבל ללא ספק הוא אחד הכותבים הרהוטים והמעניינים ביותר כאן. אני מודה לו על המאמץ (אותו יכחיש) שהוא משקיע בסיפוריו ותגובותיו.

    אהבתי

 16. סו"פש הגיב:

  תגיד אתה סובל מהבנת אנקרע?
  מה זה קשור אם הוא רהיט או רהוט?
  כאן זה : ב ל ו ג לתקשורת!!!!
  שיקים לו בלוג על רהיטים של רהוטים! הבנת?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s