מי נהרגו בתאונה?

isra12.10.14yediot12.10.14

maariv12.10.14haaretz12.10.14

הכותרות

תאונת דרכים מחרידה בנגב, כך הכותרות הראשיות בלפחות שני עיתונים. אתמהה, אם ההרוגים היו מהפזורה, אם גם אז הייתה זו כותרת ראשית. ואיך אני יודעת שהאסון לא אירע לבני הפזורה? ראשית, כאמור, כי זו כותרת ראשית. ושנית, כי בידיעה ב-ynet כתוב במפורש: טיול של משפחה ממרכז הארץ.
נ.ב. – עד שהעליתי את הפוסט כבר פורסמו שמות ההרוגים.
טוב נו, מה אני מעמידה פנים שזה חדש. הרי זה נוהל קבוע וידוע. הדרך להגיע לכותרת הראשית של עיתון, כשאתה מת באסון כמו תאונת דרכים היא להשתייך לעם הנכון ולהיות במרחק המתאים מהצנטרום של הפיילה.

מישהו מתרגש מהכותרת "זינוק במחירי העגבניה"? כנראה שכן, שהרי התקשורת נוטה לחזור על המשפט הזה כל כמה חודשים בלי להתבלבל ובלי לזכור שרק לפני חודשיים-שלושה זינקה העגבניונת הזו אל על. יחסית לזינוקים שמכתיבים לה, העגבניה, פרי עדין שכמותה, ממש מחזיקה מעמד יפה, והבדלי הגבהים לא מזיקים לה. תמיד, אגב, אפשר למצוא אותה במחירים סבירים איפשהו, כך שכתבי הכלכלה מתבקשים להתאמץ קצת יותר עם הזינוקים שלהם. והנה תזכורות לזינוקים, ומאחר שהרי לא תיכנסו ללינקים, הנה גם תמונונת, אם כי לא מספיק מייצגת. זינוק במחירי העגבניות (היום, מרץ 2014 וגם יוליינואר 2013 וגם דצמברמאי ונובמבר 2012, נובמבר 2011, אוקטובר 2010, ינואר 2007 ).

זינוק
מקטע קטן מתוך אלף כותרות על מחירי העגבניות.

 

– הפלסטינים ינסו לגייס ארבעה מיליארד דולר לשיקום עזה.
בן כספית מראיין את יאיר לפיד. אם אתם ממש חייבים. מציעה לשר לדומם מנוע לכמה ימים. ממש לא יזיק לו.

נשים

1. מנכ"ל מייקרוסופט קרא לנשים לא לבקש העלאה במשכורת והתנצל.

2. כבוד למלאלה יוסופזאי, שנאבקה על זכותן של נשים ונערות ללמוד בפקיסטן, נורתה בראשה, שרדה, עברה עם משפחתה לבריטניה, ובגיל 17 זכתה בפרס נובל לשלום.
שמעון פרס, שידיעות מתקשה להיפרד ממנו כנשיא, כותב לה ברכה בעיתון.

התנצלות

בהמשך לכל הברדק שהיה בסופשבוע עם ידיעת האונס, פרסם ידיעות התנצלות גם בכתב, גדולה ומפורטת עשרת מונים מכל ההתנצלויות בעיתון שראיתם עד כה, המופיעות לרוב זמן רב אחרי פרסום הידיעה, ככתב בסתרים, כשהקורא הסביר לא יכול להבין מילה, בטח ובטח לא מה שנכתב בידיעה המקורית.
ככל הנראה בגלל גלי המחאה ברשת, שאת דעתי עליהם כבר הבעתי, התפרסמה לצד הידיעה על מצוד אחר האנס ההתנצלות הזו:
hitnazlut

הסוד

נירית:

ישנה פרשה סודית על בכירי משרד התקשורת עליה חל צו איסור פרסום. מאז 2011, כאשר הודלפו לאבי וייס מ-TelecomNews (בזמנו מ-TheCom) פרטי הפרשה, הוא פרסם סדרת כתבות על אותם בכירים (עם רמזים על חומרת ההאשמות) וניסה להסיר את איסור הפרסום. התקופה בה התרחשה הפרשה: תחת השר משה כחלון. הנתבעים: שני בכירים מאוד מהמשרד. האישום: תפרו תיק הטרדה מינית על בכיר אחר במשרד התקשורת (שניסו להדיחו), סיפור שכולל חוץ מעלילת הדם הזו, גם מעקבים וסחיטת עובדים מצולמים (בהקלטות מצלמות אבטחה). ההתפתחות האחרונה: השופטים מצאו את שני הבכירים כאשמים בפעילות לא חוקית (מתוך פסק הדין: "לולא הדברים בכתובים היינו מתקשים להאמין כי פקידים בשירות המדינה נוהגים באופן כה חמור"). ישנה הדלפה ברשת עם פרטי פסק הדין, אך אסור לקשר אליה. כן ניתן לקשר, לדוגמה, לפרסומים המרמזים האלה: חשיפה: פרשה חמורה בצמרת משרד התקשורת מוחבאת מאחורי "חיסיון".
גלובס, ישראל היום וכלכליסט פנו לבית הדין לעבודה כדי להתיר את פרסום הכרעת הדין המלאה בתיק. העובדה שלמרות חומרת פס"ד שני הבכירים עדיין מכהנים בתפקידים רבי השפעה מחייבת בדק בית וחשיפה לציבור. ניתן לצפות שזה יתפוצץ בקרוב.

 אמת בפרסום

haaretzirakirak11.10  

הארץ ו-ynet. בחרו למי להאמין. (תודה למורן מהצפון).

יש עורכים בבית? (תוספת)

התכוונתי להתייחס לכך בבוקר ושכחתי: בקיצור, מי שערך את שער הארץ לא קרא את הראיון עם חגי לוי בידיעות בסו"ש. שהרי הוא די מתכחש לסדרה.
חגיהארץ

עולים לברלין

– איתן אבריאל על לקסיקון יוקר המחיה.
– אבל חזי שטרנליכט מצטט את סוכנות בלומברג, שדיווחה על זינוק במחירי שכה"ד בברלין.
בנוסף, יש בעמוד המוקדש כולו להוכחה שברלין זה רע, קטע מהראיון עם יוצר "עולים לברלין" (תכף ארחיב), וגם קטע של ישראל המספרת שקשה בברלין. הכותרת: "קשה מאוד להיות זר בגרמניה". רמז, כן?

קשה

—–
קבלו את יוזם מחאת ברלין, בן 25, קצין לשעבר, שהקים לדבריו את תנועת "עולים לברלין", ומסביר שזה לא בגלל המילקי. המטרה שלו, בעלייה לברלין (הוא שואף להבין לשם 100-200 אלף איש) היא שישראל תשנה את מדיניותה. למה דומה הדבר? לגבר המסביר שהוא מכה את אישתו מרוב אהבה. מרוב שהוא קנאי לה. הבחור הרהוט, הצעיר והנמרץ הזה, שהקים תוך יום במה ידיו תנועת מחאה שבמקום לשבת באוהל קוראת לעלות לברלין, משתמש באותם כלים של החשוכים והפנאטים שבצועקים. במקום לקדם את הרעיון המובן מאליו בכל מקום בעולם, שאפשר, רצוי ומותר להגר ממדינה למדינה, הוא משתמש בכלי המילקי, בהפוך. חוץ מזה, הוא שומר על עילום שם. ודאי תשאלו למה? הרי זו מדינה חופשית, רשאי כל אחד לעזוב כרצונו וכנהלאה? הנה ההסבר הממש אווילי שלו, כאילו אנחנו נמצאים ברוסיה הסובייטית:

אני בן 25, עשיתי צבא ואפילו הייתי קצין כמה שנים. אני מת על ישראל ותמיד מגן עליה בכל פורום בפני בורים שמשמיעים עלינו ביקורת חסרת הבנה באמצע מלחמה. אבל ממש לא בא לי לחשוף כרגע את הזהות שלי. למה? כי בשנייה שיש לפוליטיקאים ולתקשורת שם, פרצוף וכתובת, קל להפוך הכול לאישי, קל להקניט, קל ללעוג. הרבה יותר קל להכפיש בן אדם מאשר להתמודד עם המסר שהוא רוצה להעביר. 

בממון (ידיעות) יש תקציר של ראיון עם הברנש בדר שפיגל (בקישור: הראיון באנגלית). כתבת העיתון באה אליו הביתה, והוא הראה לה בגאווה שבתוך ארבעה ימים נכנסו לעמוד שלו יותר ממיליון ישראלים. הוא מבקש מממשלת גרמניה שתנפיק 25 אלף ויזות כדי לעזור לישראל. הוא מבטיח שיגיעו "בעלי הכשרה גבוהה, ושאף אחד לא ינצל את המדינה", וקורא "לחברות גרמניות שרוצות להעסיק ישראלים לפנות אליו".
לדבריו, רק הוריו ושני חברים טובים יודעים שהוא זה שעומד מאחורי המחאה.
זה בתשובה לחשדותינו שמדובר בארגון.

ופיתול בעלילה: הבוקר כותב  עולים לברלין המסתורי בעמוד שלו, שקיבל מייל לפיו רה"מ ביקש מאנגלה מרקל שלא תיתן שום 25 אלף ויזות, כפי שביקש. כלומר, נסיונו להעלות ישראלים לברלין ייכשל כי נתניהו פנה למרקל?
זה הזוי או זה הזוי?

אותה חשבונית, אותה בלורית שיער: שימו לב לסטטוס המדהים הזה של בועז ארד, שאני לא מבינה איך עבר בשתיקה:

הסטטוס הזה על הפערים המטורפים בין יוקר המחיה בישראל ובגרמניה – דומה לחלוטין לזה שהרעיש את הארץ בימים האחרונים – עלה לפני שנה וחצי ב"סטטוסים מצייצים" ועשה מסלול די דומה, כולל פולו-אפ בגלובס ובווינט, אבל דעך מהר מאוד. למה הפעם זה הלך כל-כך רחוק? בגלל המילקי? בגלל המילה המפורשת "ברלין"? או בגלל שמאחורי "עולים לברלין" עומד משהו מאורגן ומתוחכם הרבה יותר?

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

הנערה עם הסוודר בסתיו (עוזי וייל). סיפור מומלץ.

קבלו את הבלוג מבוא לקלקלה של אורן אלבז.

העשירים, מתברר, הם חרא של אנשים (salon.com).

טקסט קצת תמים או מיתמם של בתולה בת 26, שחושבת שנישואין וסקס קשורים אחד בשני ואין האחד מתקיים בלי משנהו. אוי. מה קשור.

פטריק קים חוזר!

בטח שמתם לב שכל הקטע הזה עם הרשת החברתית ככיכר העיר, שבה כל אחד יכול להביע את דעתו, ואין יותר קולות מוחלשים ומשתקים, כולם שווים ביכולת הביטוי שלהם ובאופציה לקחת חלק בשיח הציבורי, הוא בעצם עורבא פרח, שקר גס, מרחב פעולה שבו כל דאלים גבר, שלא נותן שום מקום לדעות שונות? יש דעה אחת, יש מותר ואסור, יש קבוצות ויחידים שיודעים את האמת המוחלטת וינקטו בכל צעד כדי לסתום למי שמתנגד להם את הפה, ויש מצב ללינץ' בכל רגע נתון? מה, לא שמתם לב? אז הנה.

הלך לעולמו

כדורסלן העבר תנחום כהן מינץ.

רכילותרבות

ריצ'רד גיר ישחק בסרט של יוסף סידר (ידיעות).
בידיעונת יש המון פרטים על העלילה, כך שאני תוהה אם מדובר בהדלפה מכוונת מההפקה, או במישהו בשרשרת המזון שחרג והדליף.

לפני פיזור

יבול הסו"ש: אצבעות שחורות.
העיתון המודע לעצמו.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

82 תגובות על מי נהרגו בתאונה?

 1. לחם הגיב:

  אני ממחזר את עצמי כמו ששרון שפורר עושה בכתבות שלה אבל אין לי ברירה: עורך החדשות של ידיעות הוא נטע ליבנה. נכון שידיעות אחרונות כבר כמה שנים מדורדר, אבל ככה?

  אהבתי

 2. נטע הגיב:

  אחרי מחשבה נוספת, הבחור שיכנע אותי שהוא פטריוט. הלוואי שהמחאה תצליח והעולים לברלין יכפו על המדינה הר כגיגית הורדת מחירים.

  אהבתי

  • כנראה שהאבסורד שבקמפיין עבר את הטעם המעניין והבחור עמותה יוזמה לא מסקרנים יונים. אם כבר מחאה, את העם צריך להזיז למקומות הנכונים- תאגידים, משרדי ממשלה, בתי שרים. אין יותר עקום משאיפה של יהודי ציוני לגור בברלין. מה רע בשכם או יריחו? הכל זול ב- 50% לפחות ואין ימניים. הפירות משובחים יש אוויר טוב וים חניה, אחלה קנטון.

   אהבתי

 3. גילוי נאות הגיב:

  סיוון גיידס שכחה לספר ששתה בגרמניה כשליחת הסוכנות היהודית 56:59

  אהבתי

 4. דניאלי הגיב:

  קטנות.
  -הקישור לפטריק קים שבור.
  -הבלוג של אלבז מתעדכן לעיתים לא קרובות. פוסט נוכחי אחרון מלפני כ-3 שבועות.
  -ממש אין לי בטחון שהסיפור הגרמני הוא נטול ארגון תומך.
  -ברלין (גרמניה) זה טוב או ברלין (גרמניה) זה רע משתנה בין בני האדם האידבידואלים.
  -הסיפור האמיתי מאחורי הצטרפותם של צעירים מערביי ישראל לארגוני הטרור השונים הפועלים במרחב (ומספרם הגדל והולך) עדיין לא סופר. למה לא מקימים עבורם יחידה מקומית שבה יוכלו לרצוח (ועוד) בחופשיות ערבים מהמרחב. לי אין ספק שהמשפחות יודעות הכל בדיוק – בהתחשב באפשרויות התקשורת ההמונית.
  -מחירי העגבניות זה נושא חשוב אבל נושא הרבה יותר חשוב שכמעט לא מתייחסים אליו הוא הטעם.
  -נחמה קטנה, רוב הכסף (פרט לאחוזי הפרוטקשן/שחיתויות) שיגוייס לשיקום עזה יגיע למשק הישראלי.
  -פרשיות מוזרות צצות לעיתים מרחבי הממשל, וגם מהמשק כולו. הבעייה האמיתית היא אותן פרשיות שאינן מגיעות לחשיפה אלא נסגרות בתוך האוהל.
  -בין העשירים, כמו בין הלא עשירים, יש מכל הסוגים. גם חרא וגם צוף וכל הספקטרום שביניהם.

  אהבתי

 5. אבי הגיב:

  הסיפור האמיתי מאחורי מחאת ברלין "הספונטנית" מזכיר מאוד את מחאת 2011 "הספונטנית". עוד פיגוע איכות של גורמים בשמאל הפוסט ציוני.

  אהבתי

  • ארי הגיב:

   הבן של נרי ליבנה מודה שהבחירה בגרמניה היא מטעמים אנטי ציוניים.

   http://haemori.wordpress.com/2014/10/11/hirschfeld/

   האמא בפייסבוק מתמוגגת

   אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   איפה אפשר לתרום כרטיס חד כיווני?

   אהבתי

   • ארי הגיב:

    חז״ן, בפייסבוק חבריה של נרי ליבנה החמיאו לה על הכתיבה של בנה. מה אתה חושב?

    אף על פי כן, כל הדברים האלו אינם חשובים יותר מן העובדה המכרעת שבהחלטה לעזוב את ישראל לברלין ישנה הצהרה בוטה כלפי מערך אידיאולוגי שלם שנמצא במרכז השיח הפוליטי-תרבותי הישראלי ושמציב את 'ברלין' בפרט ו'גרמניה' בכלל כאנטינומיה ל'ישראליות' ולציונות.

    ההחלטה לעזוב את ישראל היא דבר שנעשה בתוך ישראל. היא נוצרה והתנסחה בתוך השיח הישראלי. העזיבה אומנם נעשתה על רקע מתמשך של מצוקה כלכלית שחלקתי עם רוב האנשים מסביבי, אבל לא זוהי הסיבה לעזיבה. הסיבה היא התחושה שאין בישראל עתיד: השלטון הישראלי דורס באכזריות נוראה את העם הפלסטיני.

    השיח הציבורי בישראל הוא רווי פרופגנדה ומיתוגרפיה, ובמרכזו היופמיזם המגוחך "הסכסוך הישראלי-פלסטיני" שמחיל על הפלסטינים הכבושים שיח לאומי היסטורי ובשביל רוב רובם של הישראלים הוא הוא האמת לאמיתה.

    רוב האנשים בישראל לא רוצים ולא יכולים להרשות לעצמם לראות מה שקורה סביבם- כי כל עולמם תלוי בהצדקת הקולקטיביות שבשמה נעשה הפשע המתמשך כלפי הפלסטינים ושבבסיסה מטה-היסטוריה אידיאולוגית שנחשפים אליה כבר בגן

    הישראלים עוברים אינדוקטרינציה, במידת מה מרצון ובחירה, באופן שמייצר מנגנון מחשבתי שמאפשר לא להתמודד עם ולא לחשוב על כל דבר שלא תואם את השקפת העולם ה'ישראלית' באמצעות מתן מענה מן המוכן לרוב הסיטואציות השיחיות, ומאפשר את ההדחקה הקולקטיבית של חוויות מורכבות שלא ניתן להכיל, לפחות בטווח הקצר, בנרטיב המוכר.

    ועכשיו ברלין: לבוא לכאן פירושו להכיר באי אפשרות להיות בישראל. בחוסר היכולת לשנות. בעובדה שלקול שלי אין משקל באמת ושלמעשים שלי אין כל השפעה. להבין שחוץ מלהוות עלה תאנה לכל אלו שאומרים: ראו ישראל היא מדינה דמוקרטית, אפילו עוכרי ישראל, אשכנזים שמאלנים משתמטי גיוס ואוהבי ערבים כאלו יכולים לומר את דעתם בלי למצוא את עצמם במרתף חקירות של משטרה חשאית – אין לי תפקיד. אולי חוץ מלהיות הערת שוליים בהיסטוריה שתכתב: היו גם ישראלים שהתנגדו לאונס של העם הפלסטיני.

    בעצם העזיבה יש בחירה בפוסט-ישראליות: זוהי כבר לא חריגה מהנרטיב הציוני בסגנון פוסט- או אנטי-ציונות. הציונות כשדה שיח עברה בעשורים האחרונים השתלטות של הימין שהחליפה למעשה את תוכנו של המושג ההיסטורי 'ציונות'. היא החליפה את הציונות ב'התנחלות'.

    בהחלטה לעזוב לברלין יש קבלה של פרדוקס פנימי שמהוה את התשתית לפוסט-ישראליות – בעצם המעבר למקום שמייצג את האנטינומיה ל'ישראליות' יש דחייה של הישראליות שמומשגת באמצעות השיח של הישראליות עצמה. עם העזיבה המתח הזה לא נפתר וכנראה שגם איננו ניתן לפתרון, לפחות לא בטווח המידי. בשבילי ובשביל רבים מבני דורי הפרדוקס הזה הופך לאלמנט בסיסי של הזהות ולמאפיין של ההוויה עצמה.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    ברלין זה סטארט-אפ. ידעת שבזכות הברלינאים החדשים בילעין מתה? איש בין איין ברלינער

    אהבתי

   • ארי הגיב:

    המצוקה שלו אמיתית. אשם מי שחינך אותו ככה

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    על אף כל ההתנגדויות הולכים וגדלים כל יום, יופיה של ארץ-ישראל ופוריותה, ועמה הולך ומתקדם בדרכו אל ניצחונו.

    הציטטה לעיל היא מתוך הקדמה לספרו של אחד, ג'ונתן הנרי פטרסון שזכרו הועלם מההיסטוריה הציונית על ידי הזרם שבו חונך הברלינאי של ליבנה. בזמן שהמוני מילקאים עושים את דרכם לברלין הודיעה היום ממשלת ישראל שאפרו של פטרסון יועלה לארץ וייקבר באביחייל שבשרון. פטרסון הוא לוטננט קולונל ג'ון פטרסון שהיה מפקדם של הגדודים העבריים. הגדוד הראשון היה גדוד נהגי הפרדות והוא הוקם על ידי פטרסון, האירי הפרוטנסטנטי חובב התנ"ך שהיה ציוני נלהב (כמו הסקוטי הפרוטנסטנטי, וינגייט). לאחר שפורק גדוד נהגי הפרדות שנטל חלק במערכה בגליפולי בפיקוד הסמג"ד טרומפלדור ניסה ז'בוטינסקי להקים גדוד קרבי ונעזר לצורך כך בידידו פטרסון שמונה למפקדו הראשון של הגדוד שנקרא גדוד קלעי המלך ה38. הפירסום על הקמת גדוד לוחמים יהודי הביא לנחשול של מתנדבים שמספרם הגיע לכ10000. כמחציתם הצליחו לשרת בגדוד שנשלח לארץ ישראל והספיק להילחם בבקעת הירדן. ז'בוטינסקי עצמו התגייס לגדוד בדרגת טוראי, הוכשר כמקלען עבר קורס סמלים והגיע לדרגת סגן כאשר נשלח הגדוד לישראל. לפני שפורק זכה הגדוד בשם המכובד "הראשון ליהודה". פטרסון היה חבר קרוב של ההיסטוריון בנציון נתניהו שקרא לבכורו (אח של) על שם ידידו הקולונל הבריטי הציוני.

    אהבתי

   • דניאלי הגיב:

    פטרסון היה חבר קרוב של ההיסטוריון בנציון נתניהו שקרא לבכורו (אח של) על שם ידידו הקולונל הבריטי הציוני.

    תודה.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    חז״ן, לא אוהבת את ההתפעמות הגלותית באהדת השוודים וגויים בכלל. אם היה חי כיום היה תומך בפלסתינאים. הפילנטרופיה הפרוטסטנטית הזאת היא עניין של התנשאות קולניאלית, למה היהודים מתרשמים ממנה? השוודים היו כבר פרו ציוניים והפכו לפרו ערבים בתוך דור אחד.

    אהבתי

   • דניאלי הגיב:

    יש תקווה…
    עוד דור אחד של איסלמיזציה בשבדיה והן יעשו עוד יוטרן.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    מאיפה את יודעת? אולי הם יתאסלמו כולם? למה שאירופה לא תהיה מוסלמית? אלפיים שנות נצרות הספיקו. מפריע לי שהיהודים מינו את עצמם לשומרי החותם הנוצרי על אירופה.

    אהבתי

   • אבי הגיב:

    ולמה זה מפריע לך?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    איפה ראית אהדת שוודים? (שוודיות זה עניין אחר…). הציונים הנוצרים הם תוצאה של העדפת הברית הישנה על החדשה. זו תופעה שהחלה במאה ה19 ודעכה במאה ה20. חוץ מקצינים וחוקרים פרוטנסטנטים מבריטניה היו גם הסובוטניקים מאוקראינה ורוסיה שרבים מהם הגיעו לארץ וחלקם התיישבו בעמק. הרמטכ"ל רפול וקצין שייטת 13, קורקין, היו צאצאי סובוטניקים. הרמב"ם אמר שהגלות היא בגלל שלא למדו מלחמה. למה לא ללמוד מגאון צבאי כמו וינגייט?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    השוק מוצף. הנה שלמה זנד מוציא עכשיו ספר
    שלם שבגלל מה שרואה הבן של נרי, שגם הוא
    רואה, הוא לא רוצה להיות יהודי. אצלו אלו
    הם שני ספרים שנמכרו והראשון עשה בוכטה
    לא קטנה. קודם היהודים הם כוזרים והשני
    כאמור. זו בעצם הסיבה שקשה לחיות בארץ
    יהודי פותח קיוסק ברחוב ועל המקום עוד שלושה
    יהודים פותחים קיוסקים.בסוף יפסיקו לקנות את
    סוג הספרות הזו כמה כבר אפשר? ראוי לשער
    שהתופעה המוזרה מהווה אחד מגורמי ההרתעה
    המשפיעים ביותר לטובת ישראל. מי ירצה
    להתעסק עם קבוצה שיש בה כה הרבה, איך
    נגיד, אנשים מיוחדים במינם.

    אהבתי

   • נאור הגיב:

    אני אשמח לחד-כיווני (זוגי) לקנדה, תשאיר פרטים אם אתה רציני.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    כל יום שישי בבילעין. תביא בצל

    אהבתי

 6. נירית הגיב:

  הנה ניתוח קצת אחר על עניין הפתיח בידיעות:
  יובל דרור, כשהסגנון קם על יוצרו
  יש דיון מעניין גם בתגובות (כמו ב"ועוד אחת")

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   קצת אחרת ממה?
   על עורכים/ כותבים כתבתי אתמול וגם שלשום, וקישרתי בפוסט של היום במקום הרלוונטי.

   אהבתי

   • נירית הגיב:

    הכוונה הייתה: הדיון על הסגנון הכתיבתי, הצהוב והמחפש לרגש. זה לא חדש, אבל בהקשר למקרה ולרפרור שעשה לאופי הכתיבה של סמדר שיר/חנוך דאום – זה היה "קצת אחר".

    אהבתי

   • נמאס לי, לא מתנדב להיות המראה שלך.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    1. אם אתה לא המראה שתגיד לי שאני הכי חכמה בעיר, אז באמת אין צורך.
    2. הביטוי פורנוגרפיה של המוות מקובל פה ובמקומות אחרים שנים.
    מיילבק, 2009:

    מוות הוא לא עניין לדילמה עיתונאית. התשובה חייבת להיות ברורה וחד משמעית: מדובר בפורנוגרפיה לשמה. בעלי קיבה רגישה לא יכלו לשאת את התמונות, היתר צקצקו בהתחסדות. מה זה ערבי מת לעומת המסורת המפוארת של 669? וחוץ מזה, מי אמר לו להיכנס לשדה מוקשים?

    מאפיהו, 2012:

    שימו לה, כמה פעמים מזכיר לאור בקטע אחד קטן את המילים מוות, להרוג, לקבור, חיסולים, לחנוק, קטל, וכמובן הדובדבן בקצפת של כל אוכל נבלות: :"לד פלשתיני נהרג". בלי ילד פלשתיני הרוג הם לא זזים. פורנוגרפיה של המוות בשיא תנופתה. סנאף נוטף דם.

    אני, לפני 10 ימים:
    על ערש דווי הוענק אתמול תפקיד מפקד סיירת צנחנים לרס”ן חגי בן-ארי. בעל כורחי נצמדתי לשידור הכתבה, לא יכולתי להינתק. הסיפור הנורא (התקשורת שהובאה בהמוניה לחדרו של השכיב מרע בביה”ח בילינסון) מובא היום בכל העיתונים ושודר בכל הרשתות. אם תגידו שזו פורנוגרפיה לא אכחיש

    אהבתי

 7. עגבניות יקרות אבל הטעם, רבאק. לא נסלח ולא נשכח.

  אהבתי

 8. ZIKI הגיב:

  אני מקווה שהם ימצאו מחברים חדשים לעלילות פטריק קים וידיו המסוקסות, זה שכתב אותם בזמנו הזדקן ולמרבה הצער נהפך לאידיוט גמור.

  אהבתי

 9. איש השלג הגיב:

  לא בטוח שהבנתי את עניין העגבניות (אלרגי שכמוני).
  ברור לך שהזינוק הוא חד פעמי וכעבור יום או יומיים (או שבוע) הוא יורד חזרה, נכון?
  ודרך אגב סתם שתדעי, אבל אם העגבניה (או כל מוצר אחר) מזנק ב100% אז מספיקה ירידה של 50% על מנת להחזיר אותו למצב הקודם.
  חוצמזה, שאת מי מעניינת ירידת מחירים, מתי בפעם האחרונה ראית כותרת ראשית בעיתון שמחיר הדלק ירד…

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   איך לא הבנת?
   ברור לך שזה מה שכתבתי, נכון?
   לגלגתי על הזינוק ועל הקשקוש הכרוך בזה. 😯

   אהבתי

   • איש השלג הגיב:

    את יודעת, אחוזים וזה, לא כל אחד מבין…
    או כמו שאמר הדוקטור, בכל מה שניתן להציג באחוזים ניתן לבצע מניפולציה, אם תרצו, עצם המצאת האחוזים היא המניפולציה הגדולה ביותר.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא קשור לאחוזים בשום אופן.

    אהבתי

  • מעלי הגיב:

   דלק?
   ירד בהתחלת החודש.(לא ראשית, רגילה)
   אתה לא קורא עיתונים, כל חודש משתנה מחיר הדלק, וכתוב על זה בעיתון.

   אהבתי

   • איש השלג הגיב:

    א) אני לא משלם בשביל לשמוע על משהו שקרה אתמול
    ב) כל העיתונים שניתנים לקריאה באינטרנט הם רק בתשלום
    ג) כרגע, לא גר בישראל

    אני הצעתי לפני חמש שנים לעיתונאית מתחילה שהכרתי להציע לעורך שלה שהעמוד האחורי, ליד מזג האוויר, יוקדש לרשימה של מוצרים עם מעקב יומיומי אחרי שינויי המחירים.
    לדוגמא, עגבניה, מלפפון, קוטג', גבינה צהובה, נקניק וכו', הצעתי לא התקבלה או שלא הוגשה לעורך, אילו הייתה מתקבלת היה נחסך מאיתנו הויכוח הטרחני הזה.

    אהבתי

   • מעלי הגיב:

    "כרגע, לא גר בישראל"
    ובעוד רגע?
    מה מעניין אותך מחיר העגבניות… אם אתה לא גר פה?
    מה זה עניינך בכלל?

    אהבתי

 10. Mosh הגיב:

  חברים, אני יודע שהבטחתי לכם וילה בהוואי שבה טלוויזיה 4k ומטוס צמוד לכל עת שתרצו…אבל הרגע התברר לי, ממישהו ששלח לי מייל אנונימי, שנתניהו סיכל את המהלך כי הוא מפחד !
  כן כן,אותו אחד שאתם לא סובלים לא רוצה לראות אתכם מאושרים וכולא אתכם פה !
  אתם יודעים מה צריך לעשות בבחירות הבאות …הצביעו למפלגה שאקים בקרוב 'ארצחדשהיש עתידשקר כלשהו שמלא הבטחות כרימון'

  בינתיים זיכרו…אני הבטחתי לכם טוב ועושר…וההוא שהבבונים הצביעו לו הרס הכל !
  *****************
  ואח"כ מכנים אותי בבון

  אהבתי

 11. שלום טוקשה הגיב:

  עוזי וייל הושפע קצת מסיפור אהבה.

  אהבתי

 12. יוגורט הגיב:

  את מי בדיוק מעניין התלביבים האלה שיורדים לברלין בגלל יוגורט?
  אה,תלביבים אחרים=תקשורת?
  אל דאגה הישראלים נשארים פה, ואפילו לא יודעים על כל גוש השמול המתפורר, שבמקום למלצר, וללמוד קולנוע בתלביב, יעשו את זה בברלין.
  למי בדיוק הם יחסרו פה?
  לי לא!
  ב ה צ ל ח ה!!!!

  אהבתי

  • אורקסטרה הגיב:

   או שינגנו בתזמורת בברלין

   בשנת 2000 התמנה הכנר הישראלי גיא בראונשטיין לכנר ראשי בתזמורת ובשנת 2009 התמודד הוויולן הישראלי עמיחי גרוס על משרת הוויולן הראשי וזכה בה. ישראלי נוסף המנגן בתזמורת הוא נגן הבסון מור בירון, בנו של המנצח אבנר בירון

   אהבתי

   • מישהי הגיב:

    ברטה, למה את מסתתרת תחת מיליון שמות?

    אהבתי

   • מעלי הגיב:

    את כל זה אני יודע. נכון שרואים במצו את גיא יושב ראשון, בכנור ראשון בתזמורת מס.1 בעולם זה גורם גאווה מסוימת, וגם עמיחי.
    ד"א גיא כבר לא.
    לא רק הם, יש עוד כמה שהם כולם מנגנים בתזמורות הטובות ביותר,ויותר מזה מלמדים(כולם נקראים פרופסור) בשולים והאקדמיות הטובים ביותר בגרמניה.
    יש לנו איזה סליחה מסוימת, על הצטרפות זמנית של ישראלים ל"נבחרות", לא משנה אם זה בספורט, מוסיקה,צוותים מדעים,….
    אנחנו רואים בזה גאווה, כי אין בארץ "נבחרות" ברמה הזאת,ואפשר להבין את זה,בעיקר שיודעים שזה זמני ובסופו של דבר הם ישובו ויתרמו מאיכותם לילידים פה.
    זאת לא הנקודה,או הדיון שמתנהל כרגע על "נוער היוגורט".
    אני מודה שבת משפחה מאוד קרובה שלי, השמנה וסלטה של ישראל(קצינה,תלפיות,שנת שרות…)אחרי תואר שני בת"א, קיבלה מלגה לד"ר באחת האוניברסיטאות הטובות באירופה,הכירה מקומי וישראל איבדה רופאה מעולה ושני ילדים בדובדבן.
    התנאים שהיא קיבלה שם דמיוניים לעומת הדסה למשל(בזמן הלימודים), יכול להיות שיום אחד מישהו כאן יבין את "בריחת המוחות" האלה.
    בטח לא ע"י ירידת סוחרי דירות ומכוניות לברלין ולפראג.
    את זה אנחנו צריכים לדרוש מנבחרינו, לא לברוח ליוגורט זול יותר.

    אהבתי

   • לאור קסטרה הגיב:

    תקראי מאמר מעניין מאוד, ורלבנטי לנושא.
    http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000866244

    אהבתי

  • velvet הגיב:

   אוי לעיניים שכה קוראות
   יוגורט ומילקי דרים בכפיפה אחת?
   אני עוזבת את הארץ.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   לי יחסרו חלק מהם ואני לא היחיד.

   אהבתי

   • אחד הגיב:

    להתגעגע למי? מדובר באנשים בנוסח דתן ואבירם המיקראיים. הם והתוצרת התרבותית שלהם רק מערערים את זהותם של הנותרים.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אין כאן שום געגוע. זה עניין של חשבון פשוט. היות
    והולכים למדינה דו לאומית כל יהודי שעוזב מחיש את
    התהליך. אני רוצה שכאשר בנט יחיה במדינה הדו
    לאומית שהוא יוצר אני אהייה כבר שבע אמות באדמה.

    אהבתי

   • אחד הגיב:

    הנזק שלהם הוא עצום. זה לא שווה את המחיר.

    אהבתי

 13. למרות שמהתגובות אפשר לחשוב שכולם פה ציונים חמוריים אוכלי קש, האמת שונה. הקוראים בקיאים יותר בפועלה של לנה דונהאם מאשר מבפרשת אשכנזי. כנראה שאני אפקטיבי יותר מהמגיב חז"ן. בת

  אהבתי

 14. דניאלי הגיב:

  ממעריב השבוע: חשד: בניו של נכה צה"ל הונו את משרד הבטחון במיליונים.
  מה שמאוד מאוד מפריע לי זו האפלייה האדירה בין נכים סיעודיים מסקטור נכי צה"ל לבין נכי ביטוח לאומי.
  לפי הכתבה, לנכה הוקצו 26,000 ש' בחודש לעזרה סיעודית, על בסיס של 2 עובדים צמודים במשרה וחצי כ"א (וכנראה גם כיסוי לשבתות/חגים).
  נכי ביטוח לאומי מקבלים מקסימום של 4,761 ש' בחודש כשנכים מונשמים מקבלים בערך עוד 1,000 ש' מהרווחה (אם/וכשהרווחה העירונית קיבלה את הכסף מהממשלה ולא תמיד יש מספיק). ברור שסכום זה אינו מספיק אפילו לצורך התשלום למטפל זר אחד כשעדיין נשארת הבעייה של השבתות/חגים.
  אין ספק שלנכי צה"ל מגיע לקבל את הטיפול הטוב ביותר אבל המדינה מרשה לעצמה לזלזל בנכי הביטוח הלאומי כשהיא מספקת להם סכום שאינו מספיק כלל וכלל למימון המטפל הזר לפי חוקי השכר הנהוגים במדינת ישראל. כזכור הנכה משלם למטפל הזר שכר פלוס עלות תחזוקתו (לינה, אוכל וכו') פלוס ביטוח רפואי פלוס התוספות החוקיות כימי חופש, פנסיה וימי מחלה פלוס עמלה קבועה למשרד כח האדם ועוד.

  אהבתי

 15. עובר אורח הגיב:

  לחז"ן וכל המעוניין על הגדודים העבריים. חלק גדול מהלוחמים
  לכיבוש א"י מהתורכים היו אוסטראלים וניו-זילנדים
  זה יש גם בספר בעברית של א.פ. ויול מסעי המלחמה
  בארץ ישראל הוצאת מערכות. יש גם היסטוריה
  צבאית רשמית אנגלית של סריל פואלס ו בק. ויש
  היסטוריה רשמית של אוסטרליה במלחמה 1914-1918
  כרך 7 סיני ופלסטינה של גוליאט. נדפס 1923 בסידני
  עמ' 715 19-21 ספטמבר 1918 אני מעתיק את
  האנגלית. מי שיודע קצת היסטוריה ראה התאריכים. תיאור התקדמות
  מול התורכים בעמק הירדן
  "Then came the first essay of the Jews, who
  moved out from the Mellhah posts against the opposing trenches. It was felt that the fighting spit t shown by these battalions should be some sound indication of the capacity of their race to hold
  Palestine in the future against the traditional and inevitable aggression of the Arabs from east of the
  Jordan. חיילים מקצועיים רואים את העתיד לפני יותר מ 90 שנה
  בהמשך נאמר כי היו אלו ביצועים עלובים
  neither here nor in the subsequent fighting did they
  disclose military promise
  הצופים אלו היו חיילם מקצועיים אחרי גליפולי וכל הקרבות לכיבוש סיני
  וא"י אוהדי יהודים וציונות והביקורת הייתה ביקורת בונה והיהודים כנראה
  השתפרו בהמשך. כל הסיפור על פטרסון טרם נכתב ודאי לא בעברית. יש ספרון נדיר "אריות אוכלי אדם" תרגם יוסף נדבה ת"א תשי"ב. לפי הספר סרט שהוצג גם בארץ The Goasts of Darkness
  ויש עוד המון. אבל זה רק בלוג ואם אמשיך יכעסו עלי.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   fighting spirit

   אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   תודה על התוספת המעניינת. הבריטים נהגו באותה תקופה לשלוח את חיילי האנזאק כבשר תותחים. כך היה בגליפולי וכך גם במסע לכיבוש פלשתינה א"י. פטרסון לא היה מאור צבאי אבל 1800 שנה אחרי בר כוכבא זו היתה התחלה סבירה (ונאמנה עלי עדות החיילים המקצועיים).

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    תודה על התגובה. העניין של "בשר
    תותחים" בעייתי. במ"ע I אנגליה
    ספגה אבדות כבדות ודיממה לתוך
    תהליכי גסיסה שהביאו להגמוניה
    האמריקאית. פשוט כ"א נשחק מאוד.
    אנשי אנזק האמינו בשתי המלחמות
    שהם נלחמים עבור עניין צודק. גם
    היום יש שם עדיין אוכלוסיה שרואה
    כך את העולם וגם שם ההגירה משנה
    פני דברים. כך גם בארה"ב. זה בעניין
    אהדת ישראל כי יש מי שאמר לי
    שאיך שדברים נראים במזה"ת ישראל
    הולכת להיות הנושאת המטוסים הכי
    בטוחה כאן בסביבה רק שהוא מתעב
    את תורכיה קטאר עומן ובחריין ואת
    אדלסון בערך באותה מידה.

    אהבתי

   • חז"ן מכהשור? הגיב:

    אתה ממשיך אה?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    במיוחד בשבילך. דאגה לחינוכם של סטודנטים לגרמנית היא מצווה נעלה.

    אהבתי

  • אויבר אורח הגיב:

   זה בלוג לעניני תקשורת, שנסחף לפעמים לדיון על מוצרי חלב, אז תעבור אורח לבלוגים על היסטוריה!

   אהבתי

  • חז"ן מכהשור? הגיב:

   "אבל זה רק בלוג ואם אמשיך יכעסו עלי"
   אפילו חיל זקן קולט לפעמים שידור קווי.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   יצאתי זכאי וכך מי שהתכתב אתי כאן. הבוקר עניין זה הופיע בעמוד ראשון ב"בהארץ" ובמאמר של אדרת בפנים. הדיון בבלוג זה בנושא תקשורתי עיתונאי זה הקדים בלפחות 10 שעות את "הארץ" ומכיל פרטים חשובים על פטרסון (הספר שתורגם לעברית, הסרט שהוצג בישראל) שחסרים ב"הארץ".יש עמי עוד חומר נדיר לא מעט שנאסף ויכול להוות מאמר פיקנטי בכל עיתון. החומר נמסר לבלוג זה בשמחה ובתודה לבלוג ומקיימתו ולמי שהתכתב עמי בעניין זה.

   אהבתי

 16. עומר הגיב:

  חיים לוינסון, עיתונאי הארץ, העלה בפייסבוקו צילום של הידיעה בישר"ה ובה מספרת צעירה ישראלית על חווית המגורים בגרמניה. מישהו תייג אותה בתמונה והיא מוסיפה בתגובות שם עוד על עמדתה בנושא.

  אהבתי

 17. עומר הגיב:

  ועכשיו עם קישור.

  אהבתי

 18. הנחת רווחה הגיב:

  http://www.themarker.com/advertising/1.2456955
  טוב שיש רשות שניה!!!!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s