מתגיירים

yediot21.10.14isra21.10.14

haaretz21.10.14maariv21.10.14

הכותרות

♦ מעריב, כותרת ראשית:
"לבני: נקדם את חוק הגיור עם מי שלא חרד מהחרדים"

nrg: במפלגת התנועה החליטו שלא לחכות יותר להחלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בנוגע לקידום הצעת רפורמת הגיור, ולהבאתה להצבעה בישיבת הממשלה. בתנועה ינסו לקדם את "חוק הגיור" – החקיקה הבולטת שאותה מתאמצת המפלגה להעביר – בכנסת. כל זאת, לקראת מושב החורף שייפתח בשבוע הבא.

בידיעות: ע' 6, בקטנה.
בהארץ הכותרת היא דווקא שנתניהו מנסה למנוע משבר.
בישר"ה המילה "גיור" לא מופיעה היום. כלומר, הסיפור לא מוזכר בשום אופן ופנים.
רק בטוויטר של דן מרגלית אפשר למצוא שורה (עם טעות הקלדה).

♦ ב-10 בספטמבר התפרסם בהארץ דיווח על מסמכים סודיים שהועברו למשרד הפרסום מקאן אריקסון.

…פרקליטיו של בניהו, עורכי הדין איל רוזובסקי וציון אמיר, פנו לקציני יאח"ה ברכה, ראם וסגן־ניצב יורם נעמן שלוש פעמים, ב–26 במארס, ב–18 ביוני וב–23 ביוני, והתריעו בפניהם על המצאות מסמכים סודיים ביותר בידי משרד הפרסום "מקאן אריקסון", שנגדו ניהל בניהו תביעת דיבה (שהסתיימה בהליך גישור, ללא שמיעת ראיות). ברכה וחוקריו העדיפו להתעלם מההתרעות. רק לאחר שעורכי הדין פנו לפרקליטה המלווה – של התיק הקודם, אם כי לא בהכרח של התיק החדש – מפרקליטות מחוז תל אביב, עו"ד טוני גולדנברג, והתלוננו על הסיכון הביטחוני ועל אכיפה בררנית, הורה ברכה לפתוח בבדיקה.
רוזובסקי ואמיר העבירו ליאח"ה בסוף מארס אסופת מסמכים שקיבלו ממקאן אריקסון כחלק מההליך האזרחי שניהל בניהו נגד משרד הפרסום. "יש להניח כי מסמכים אלה נמצאים גם במקומות אחרים", הזהירו. המסמכים "כוללים גם חומרים סודיים רבים, בדרגות סודיות שונות, ובין היתר הסיווג 'סודי ביותר'"…

היום מתפרסם בידיעות שמחלקת ביטחון מידע בצה"ל העבירה בימים האחרונים חוו"ד למשטרה, שבא נקבע כי למקאן אריקסון הגיעו מסמכים צבאיים סודיים. בעקבות זאת המשטרה תפתח בחקירה פלילית נגד שר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, בחשד שהעביר את המסמכים למשרד הפרסום, כדי שיתמודד מול תביעת הדיבה של בניהו.
האם מרגלית יכתוב על כך בעיתונו?

הארץ הוא העיתון היחיד שבשערו מופיע רומן זדורוב, שסימני השאלה בגין הרשעתו ברצח תאיר ראדה עוד לא נעלמו.
צדדים
בישר"ה יש ידיעונת בע' 17.

♦ פרופ' מיכה ברחנא, שהיה רשם הסרטן הלאומי, מסביר את הסיבה לתחלואה הגבוהה באזור חיפה: המפעלים המזהמים של לפני 20 שנה. מה שלא ברור מדבריו הוא מה המצב היום מבחינת המזהמים ומה נראה בעוד 20 שנה.

משתכשכים בביצה

קובי ניב מוולווט את דן מרגלית שיצא נגד המהגרים מישראל באשר הם.

מרים, אשתו השנייה והנוכחית של שלדון אדלסון הנ"ל, היא על פי כל ההגדרות הציוניות "יורדת" שביורדות. היא נולדה בתל אביב כמרים פרבשטיין, עברה עם משפחתה לחיפה, נישאה לאחד אריאל אוקסהורן, ובתחילת שנות ה–80 התגרשה ממנו. ב–1986 נסעה עם שתי בנותיה לארצות הברית וכעבור שלוש שנים הכירה שם את שלדון אדלסון, אז מיליונר בתחילת דרכו, אלמן בשנות החמישים לחייו, וב–1991 הם נישאו, ומאז היא חיה אתו שם, באמריקה המעטירה.
אז מה אתה אומר, דן מרגלית? גם היא "עריקה, נפולת של נמושות, נוטשת אב ואם ואח ואחות, מחליאה ומרתיעה", הא? האם גם עליה חל פסק ההלכה שקבעת, שעל פיו מה שעשתה הוא "חטא כבד שאין עליו מחילה"?
פעם היו הילדים אומרים ש"שיא החוצפה זה להשתין לזקן על הקרחת, ואז לשאול אותו, 'סבא, למה אתה מזיע?'" דן מרגלית, העיתונאי הבכיר, בהחלט שבר את השיא הזה, ובגדול.

שרה נתניהו מתראיינת

♦ טוב, לא בדיוק. יש סוג של הטעיה בכותרת הביניים הזאת. זה לא שהיא לא מתראיינת. היא מתראיינת, רק לא על מה שהייתם רוצים לשמוע.
בישר"ה יש ביקורת טלוויזיה על הדוקו של שרון כידון, אבחונים בהפרעה, ששודר אמש בערוץ 2.
בסרט השתתפה פסיכולוגית כלשהי+ רבים נוספים. עכשיו נחשו איזו תמונה מקסימה משמשת את ישר"ה לסקירתה של שיר זיו?
הנה רמז, בפסקה הראשונה של הביקורת:

…כידון ראיינה עשרות מומחים, אנשי חינוך, הורים ותלמידים, והביאה גם הצצה למשנתה החינוכית של שרה נתניהו, פסיכולוגית ילדים במקצועה…

בביקורת הקצרה, 253 מילים, מוזכרים נתניהו ומשנתה בשני משפטים שונים. אף מומחה אחר מתוך העשרות שרואיינו, כך כותבת זיו, לא מוזכר או מצוטט. יש דרג ויש השרה נתניהו.

אבל למה סתם, למה סתם? הנה ראו את הביקורת של עינב שיף בידיעות, גם הוא כתב על הסרט אבחונים בהפרעה, וגם הוא מייחס שטח ניכר ממרבד המילים שלו לפסיכולוגית נתניהו, וגם העורכים שלו בחרו בתמונה שלה לאיור הביקורת.

אם הייתי זכיינית טלוויזיה, נגיד כזאת שמפעילה את ערוץ 2, הייתי מראה לפוליטיקאים כמה אני מתחשב בהם, מפרגן להם הופעה מרגשת בריאליטי, מעלה רצועת ראיונות שתעניק להם פלטפורמה מפנקת וכמובן מוצא איך להסתדר עם ראש הממשלה. הוא תמיד הכי משפיע, אבל אומרים שאולי הוא גם יחזיק בקרוב בתיק התקשורת…

ואז הוא ממשיך בניתוח רעיית הרה"מ, מזכיר שהיא לא מרבה להתראיין, וכשזה כבר קורה, חשיפתה נעשיות בצורה מבוקרת. הסרט הזה, כותב שיף, הוא במה אידיאלית, כי לא מביאים בו "עדויות מביכות וחשבונות מים מנופחים".
הסרט עצמו, מסכם שיף, "לקח נושא חשוב, אבל היטיב לא לחדש בו דבר… ולהתנהל במין הפרעת קשב משל עצמו. אבל למי אכפת, העיקר שבלשכת רה"מ מרוצים".

אביעד קדרון בוואלה צולף בשרון כידון על כישוריה המרובים לכאורה, מבקר את מגרעות הסרט, אבל חותם בשבח מסוים לנתניהו, תוך טענה נגדנו.

על פניו, אכן ניתן לתהות לגבי השתתפותה בסרט לאור דיווחים על מעורבות פוליטית גוברת בענייניה של הזכיינית רשת לקראת פיצול אפשרי של ערוץ 2 במקביל לדיווחים על מינויו של ראש הממשלה לשר התקשורת. בפועל, השתתפות נתניהו בסרט מנפצת מיתוס מיזוגני. למישל אובמה מותר להשתתף בתוכניתו של ג'ימי פאלון אבל לשרה נתניהו אסור להשתתף בסרט דוקומנטרי? "אבחונים בהפרעה" מציג את נתניהו כאשת מקצוע לגיטימית, משהו שרבים שכחו וחבל שכך. לערב אחד שרה נתניהו לא היתה קריקטורה והעולם לא חרב.

הארץ התעלם מהסרט.

לפני פיזור

דיווח כוויות עם מסר לדו קיום. אל תחמיצו.

וגם לא לחם עבודה.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

58 תגובות על מתגיירים

 1. לחם הגיב:

  המראה של שרון כידון ושרה נתניהו גרם לי לבחילה פיזית ממש. שתי נשים מחומצנות, מאופרות בכבדות, שתיהן חיות ונושמות בזכות הבעלים שלהן אבל מעמידות פנים כאילו יש להן עלאק קריירה. מבחיל, ממש מבחיל.

  אהבתי

 2. איש השוקולד הגיב:

  הארץ על יוקר המחיה:

  בחברת בלדי טוענים כי גם הכשרות אשמה בכך שהצרכנים בישראל נאלצים לשלם כמעט פי שניים על ק"ג בשר — 39.8 שקל לק"ג בשר בקר טחון של חברת בלדי ברמי לוי שיווק השקמה לעומת 21.5 שקל לק"ג בטסקו. ליאור לייזר, סמנכ"ל מכירות בחברת בלדי, מספר: "נכנסתי לחנות של רשת קוסקו בארה"ב ומחירי הבשר והעופות שם נמוכים עשרות מונים מבישראל. ירכיים של עוף נמכרות ב–8.80 שקלים לק"ג בקוסקו ארה"ב לעומת יותר מ–20 שקל לק"ג בישראל. גם שוקיים של עוף נמכרים ב–8.80 שקלים לק"ג בארה"ב ובישראל ב–25 שקל לק"ג".

  לדבריו, הסיבה היא עלויות הנוגעות לכשרות ויבוא: "במפעלים שמייצרים עופות לא כשרים בברזיל ובארה"ב, ששוחטים חצי מיליון עופות ביום, מעסיקים 50 עובדים בלבד. לעומת זאת, במפעל גדול בישראל, ששוחט רק 100 אלף עופות ביום, צריכים להעסיק 400 עובדים בגלל הכשרות. זה תהליך מטורף, שמייקר את תהליך הייצור, והציוד והמיכון שונים. בנוסף, ישראל מייבאת את הגרעינים של התרנגולות מארה"ב ואנחנו משלמים על הובלה וכדומה".

  אהבתי

  • חיליק הגיב:

   לדבריו, 300 איש עובדים בתהליך הכשרות בכל מפעל.

   חרטטת. מדובר באנשים ספורים, עשרות לכל היותר. ועלות שכרם היא כמעט העלות היחידה, (העופות הטרפים מועברים לאיטליזים ללא כשרות).

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    חיליק, בחייך. יש בישראל תהליכי יעול נמרצים בייצור
    בשר עוף כשר. גורמי עלות התהליך ידועים עד לאגורה.
    ברוב הארצות המריטה או סיומה למשל נעשיים בדרך
    שהיא חשש בישול. בישראל אחרת. ברוב הארצות אין
    תהליך המלחה בישראל אחרת. תהליך השחיטה
    מציב מגבלות למהירות קו הייצור ואפשר להביא עוד גורמים.
    כל זה מצריך כוח אדם וכ"ו וכ"ו. במקום דימגוגיה אנטי
    דתית של בורים ועמי ארצות. ניתן לעשות תחקיר.
    דבר ראשון גם לא יהודים צורכים בארה"ב עוף כשר
    וגם בארה"ב יש שחיטת עופות כשרה. והמשחטות
    שם עומדות גם בביקורת ממשלתית.מה העלות ומה
    המחיר? דבר נוסף רוב הישראלים כנראה רוצים עוף
    כשר. כמו כל דבר זה עולה כסף. השאלה כמה.

    אהבתי

   • חיליק הגיב:

    אני כמובן מסכים עם הטענה שבשר כשר עולה יותר מבשר לא כשר. ואני מסכים גם עם הטענה (העיקרית) שכשרות זו אופציה. לא מחייבת, מפעלי בשר בוחרים בכך.

    הטענה שלי היא שמפריזים עד מאוד בעלות הכשרות.
    אגב, עכשיו קראתי את הכתבה הזו:
    food.walla.co.il/item/2794219

    (לבד מהטעות הקטנה בשמו הפרטי של הרב *אברהם* רובין, הכל בסדר…).

    ובכלל, מחירי המזון המוכן בערים ובשכונות החרדיות נמוך לאין שיעור מאוכל זהה, למרות הכשרות המחמירה והיקרה.

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    אפשר לבדוק את זה די בקלות, לא? כמה עולה עוף בישובים הערביים? המשחטות שלהם לא כפופות לכשרות. האם טיב טעם לא יכולים להקים משחטה לבשר בקר ללא כשרות ולשבור את השוק? אם הפער כל כך גדול, למה הם לא עושים את זה?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    רוב העוף בישראל נשחט וכ"ו במשחטות
    מפוקחות ע"י השלטונות וזה כולל כשרות
    וחאלל. אישית לא הייתי נוגע בעוף ממקור
    לא ידוע והייתי משלם יותר עבור עוף של
    פעם שנשחט ע"י המגדל לפני. זה לא
    המצב במשחטות ה"פראיות".ההשוואה
    שאתה מציע לא ניתנת לביצוע בקלות.כבר
    העיר חיליק על עופות שנטרפו שמן הסתם
    נמכרים לצרכנים שלא מקפידים על כשר
    וחאלל. גם בשווקים בערים ישראליות
    בסימטאות נמכר עוף במחירי ריצפה אלו
    מטילות שאסור לשווקן מסיבות שונות ומה
    עושים בהן בסוף תקופת ההטלה זה סיפור
    קשה בפני עצמו. כמו שכתבתי לחיליק,
    ודבריו נאמנים עלי,מקומו החשוב של בשר
    עוף כשר וחאלל בתזונה הישראלית מחייב
    תחקירים מתמשכים ועניניים. אבל
    ברלין וגב' נתניהו מוכרות יותר נייר עיתון

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    שוב: אם מישהו רוצה להקים משחטה לא כשרה (עבור טיב טעם, ערבים נוצרים וכו') הוא יכול והיא תהיה מפוקחת על ידי השלטונות מבחינה וטרינרית. בצפון יש לא מעט משחטות של חזירים. אז שוב – האם עוף או בקר שנשחט במשחטה כזו הוא זול משמעותית? אם כן, למה טיב טעם לא מוכרת כזה?

    אהבתי

   • אם תבדוק את מחיר בשר החזיר בישראל לעומת ארה"ב תמצא שבציון יקר יותר. פגשתי היום ביקב של נוצרי שמוכר עשרות אלפי בקבוקים כשרים בשנה עובד כשרות אחד. למה היין בישראל עולה בערך כמו יין בארה"ב?.

    אהבתי

   • חיליק הגיב:

    רק להעיר שגם בשר שנטרף הוא חלאל, (הוא נשחט בסכין, אלא שבשליטה או לאחריה נתגלו בעיות הלכתיות שונות).

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    תודה
    על
    הדיון
    והתגובה.
    מנסיון
    אישי
    לא
    כל
    מוסלמי
    מקבל
    כשר
    כחלאל
    סיפור
    לא
    לבלוג.

    אהבתי

  • יצחק הגיב:

   כנראה שלא במקרה מסתמך קייזר על המחירים בחנויות קוסקו (Costco).
   זו רשת זולה במיוחד, שרשאים לקנות בה רק חברי הרשת, ששילמו 55 דולר לשנה.
   הרשת ידועה בחנויות גדולות. הם מוכרים מזון וכן ריהוט, אלקטרוניקה, ביגוד וכו', אבל:
   1. החנויות מחזיקות במבחר מצומצם ומוגבל;
   2. מוצרי המזון נמכרים באריזות ובכמויות גדולות.
   עם זאת, לא צריך את דווקא את קוסקו כדי לראות שמחירים בארה"ב זולים משמעותית לעומת המחירים כאן. צריך לסייג – בערים גדולות המחירים יקרים יותר מאשר במקומות אחרים בגלל מיקום ובכלל – יש הבדלים בין חנויות מזון לפי איזורים וסוגי חנויות. עוד צריך לזכור שבארה"ב יש יבוא חופשי של מוצרי חקלאות מכל העולם, וכאן אין בגלל הלובי החקלאי.

   אהבתי

 3. תכנית בהפרעה הגיב:

  מעניין איך נודע לנתניהו על הפקת התכנית כשהוריד הוראה לשתף את הפסיכולוגית לילדים המחוננת ששמה הולך לפניה.האם מלחך פנכה כלשהוא הציע אותה, או שהייתה פניה לאגודת הפסיכולוגים? בכל מקרה הראיון היה תוכן שווקי . המוצר היה המרואיינת עצמה.

  אהבתי

 4. חייל זקן הגיב:

  V, ברשותך אנצל את הבימה שלך לברך את נתניהו לכבוד יום הולדתו החל היום. בהזדמנות זו גם אתנצל בפניו על שהטלתי סרה בקמפיין הנמרץ שניהל כנגד בחירתו של ריבלין לנשיא. מתברר שביבי צדק ואני טעיתי. עוד בטרם הספיק לכבס את הסדינים של פרס יצא ריבלין למסע מאגניבות שהחל בפייס, שם מצא ריבלין ילד כאפות ואילץ אותו להצטלם לסרט משותף בבית הנשיא. בימים האחרונים הצטרף ריבלין לקמפיין שמכניס ערבים לבוידעם ובשבוע הבא נשמע, מן הסתם, על חזונו הנאנו-טכנולוגי. היידה שרה.
  ובאותו עניין. V, האם הכנת כבר את הבוידעם שלך לקליטת חנין זועבי? הסרט שתכיני על היומן שתכתוב זועבי בבוידעם שלך יהיה להיט קרנות ושוס פסטיבלים.

  אהבתי

  • Mosh הגיב:

   ידעתי שנאכל קש ממנו …אבל לא שיערתי שזה יקרה כ"כ מהר
   ישנם כבר כותבים שהעירו שאמירתו על 'החברה החולה' שבישראל גרמה נזק שפרס הייתה מתקנא בו

   אהבתי

   • דווקא צפיתי מראש. זוהי תחילתה של נשיאות מופלאה, אני בטוח.

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    יחי הנשיא.
    הנשיא ריבלין מקדם רעיונות וערכים שהציבור הישראלי כולו, שמאלנים וימנים, יהודים, צ׳רקסים, דרוזים וערבים, מזדהים איתם ומאמינים בהם.
    מבחר מהשבועות האחרונים: נגד גזענות, נגד אלימות, נגד הפליה.
    כל הכבוד לנשיא הפועל ברוח ערכי מגילת בעצמאות ועקרונות השלום, היושר והצדק להם הטיפו נביאי ישראל.
    בחירה מעולה שישראל כולה, הדמוקרטיה היחידה בשכונה, מברכת עליה (גם אם, אודה, שההופעה ביוטיוב עם הילד הייתה קצת מביכה, אבל מה זה קצת השפלה עצמית לעומת גזענות, אטימות, יהירות והטפה לאלימות בהם חוטאים אחרים המשתייכים להנהגה).
    המשך בדרך זו, עלה והצלח.

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    יחי הנשיא.
    הנשיא ריבלין מקדם רעיונות וערכים שהציבור הישראלי כולו, שמאלנים וימנים, יהודים, צ׳רקסים, דרוזים וערבים, מזדהים איתם ומאמינים בהם.
    מבחר מהשבועות האחרונים: נגד גזענות, נגד אלימות, נגד הפליה.
    כל הכבוד לנשיא הפועל ברוח ערכי מגילת בעצמאות ועקרונות השלום, היושר והצדק להם הטיפו נביאי ישראל.
    בחירה מעולה שישראל כולה, הדמוקרטיה היחידה בשכונה, מברכת עליה (גם אם, אודה, שההופעה ביוטיוב עם הילד הייתה קצת מביכה, אבל מה זה קצת השפלה עצמית לעומת גזענות, אטימות, יהירות והטפה לאלימות בהם חוטאים אחרים המשתייכים להנהגה).
    המשך בדרך זו, עלה והצלח.

    אהבתי

   • רעיונות וערכים שהציבור הישראלי כולו, שמאלנים וימנים, יהודים, צ׳רקסים, דרוזים וערבים, מזדהים איתם ומאמינים בהם.

    יכול להיות שהתבלבלת בין ממלכתי לפוליטיקלי קורבט?

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    בעקבות ההערה של יון אתקן קצת את הנוסח:

    "רעיונות וערכים שמרבית הציבור הישראלי, שמאלנים וימנים, יהודים, צ'רקסים, דרוזים וערבים, למעט כמובן אותם גורמים שליליים ואנטי דמוקרטיים המטיפים (חלקם בנחת ובמתק שפתיים, תוך טיעונים רציונלים כביכול) לאלימות, גזענות ושנאה, מזדהים איתם ומאמינים בהם."

    מצטער על ההכללה קודם, רגע של חוסר תשומת לב. אם פגעתי במישהו איתו הסליחה.

    אהבתי

   • אתה באמת מאמין שערכים בלתי ניתנים להערכה?
    רמז: מחיר.

    אהבתי

 5. מישהי הגיב:

  בעניין חוק הגיור, מדהימה אותי היומרה שיש לאנשים חילונים (ודתיים) להתערב בנושאי דת והלכה.

  אהבתי

  • ברכה שואלת הגיב:

   בענין חוק הגיור מדהימה אותי היומרה שיש למיני מאמינים במיני אלוהימים שונים ומשונים להתערב באיך כולנו – במיוחד הלא מאמינים בהבלים – נחיה את חיינו.
   וגם מדהימה אותי העובדה שיש אנשים שחפים מכל שביב של מודעות עצמית.
   אבל כזו אני – נוטה להיות נדהמת.

   אהבתי

   • מיכה הגיב:

    איך חוק הגיור קשור להתערבות כזו? חוק הגיור קשור רק למי שרוצה להתגייר. מי שהוא כבר יהודי או מי שהוא לא יהודי, לא מאמין בהבלים ולא רוצה להתגייר לא מושפע ממנו כהוא זה. אז מה הקשר?

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    חוק הגיור רלוונטי גם לכל היהודים שומרי ההלכה. גרים כהלכה הם יהודים לכל דבר, וגרים שלא כהלכה הם גויים, פסולי חיתון, וסביר שיש עוד בעיות שאני לא מודעת אליהן.

    לזכות המגיבים ניתן לומר שחשבתי שיהיו יותר שייצרו את הקשר השגוי.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    הבעייה הראשית שכמעט
    לכל רב מגייר הלכות גיור
    משלו ופעמים נראה שהן
    פחות קשורות במה שהן
    צריכות להקשר ויותר
    בקשרים חברתיים ואחרים.

    אהבתי

 6. איש השוקולד הגיב:

  למי שלא נמאס ממרגול. היא יוצאת עם שיר מחאה

  http://celebs.walla.co.il/item/2794559

  במקרה או שלא, במקביל למחאת המילקי המפורסמת, החליטה מרגול לצאת בשיר מחאה ציני ומשעשע כנגד כל אותם אנשים שחושבים שהעיר הגדולה היא אירופה, כשהיא שרה לגייז "גבתר היפסטר, נו איך בברלין? את משתלבת עם הגרמנים?" וממשיכה בפזמון "פה זה לא אירופה, פה זה ישראל – תתחיל להתרגל".

  בהמשך השיר, הזמרת פונה לקהל הגייז בלשון נקבה, כשהיא שרה "את לא מלונדון או מאמסטרדם, הוודג' (פנים) שלך מותק, הוא מבת ים".

  אהבתי

  • חרגול הגיב:

   ומוסיף וואלה ומעדכן:

   אם אתם ממש רוצים לצפות בזמרת המלעונה שרה את השיר בהופעת בכורה, אתם מוזמנים להגיע ביום שישי הקרוב (24.10) למועדון "האומן 17" בתל אביב, שם תחגוג הזמרת את השקת השיר.

   לאחר צפיה בוידאו אני חושב שאוותר על ההופעה. יש לי חולשה וצורך בשקט. מאחר וברלין לא בתכנית ובתקציב כרגע, אני פשוט אסע לזיכרון יעקב, אשב עם כוס תה על המרפסת ואחשוב איפה טעיתי, איפה טעינו.

   אהבתי

  • אני סתם הערה הגיב:

   לא בשביל להיות קטנוני או משהו.
   שיר מחאה, לפחות על פי התפיסה המקובלת, הוא כלי של המיעוט, דרך להסתייג מקול ההמון או ממדיניות השלטון.
   איפה בדיוק המחאה בשיר שמבטא את מה שרוב הציבור חושב? את מה שרוב הפוליטיקאים אומרים?
   בשלב הבא באבולוציה של המחאה הישראלית – שיר נגד הטרור.
   מילים: יוסי גיספן, לחן: נורית הירש, ביצוע אייל גולן ובנות מקהלת צדיקוב.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    בשביל להיות קטנוני, שיר מחאה של הרוב:

    ילד מבית טוב,
    הבן של השכן.
    ילד מבית טוב,
    זה לא ייתכן,
    איך ילד מבית טוב
    מסתבך ונופל
    אל הצד האפל,
    ילד מבית טוב.

    מילים: עוזי חיטמן, לחן: עוזי חיטמן ביצוע: עוזי חיטמן

    אהבתי

   • אני סתם יהודי הגיב:

    בשביל להיות לאומי, שיר מחאה של

    ככה סתם ילד של השכן.
    לא ילד מגיטו וורשה.
    לא נער מההיטלר יוגנד.
    לא חייל צעיר מקנטקי בדרכו לחוף אומהה.
    לא מופתי בדרכו לברלין לכרות בריתות.
    סתם ילד.
    כנאה שהמלחמה נגמרה!

    מילים: אבא קובנר, לחן:

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    לא בשביל להיות קטנוי או משהו, אבל השיר של חיטמן הוא על רצח נהג המונית דרק רוט. מה זה בהשוואה לשואתן יונתן שפירא.

    יושבים ביחד על החול, ים כחול,
    בקבוק של בירה,
    זה רק אני והשחפים ויונתן שפירא.
    הלב שלי דופק חזק מתחת לבגדים,
    יונתן שפירא, תעשה לי ילדים.

    מילים: איה כורם, לחן: איה כורם, ביצוע: איה כורם
    חן חן למתחנגל…

    אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    אולי המחאה היא שהיא שרה ״פה זה ישראל״ ורואים מסתננים בכל פינה

    אהבתי

 7. Mosh הגיב:

  מדינת כל גזעניה
  בהוראת שר הפנים, תועבר הוראת שעה על איסור מכירת נכסים לערבים .
  המוכר יוענש בעונש הולם לפשע שהוא עבדות פרך עד סוף ימי חייו.

  אופס …זו בעצם הוראה של היונה הצחורה שמעבר לקו !
  נחשו ילדים איך קוראים למדינות (או רשויות) שאוסרת ומענישות על מכירה ליהודים ?

  ושאלת בונוס
  נחשו ילדים כמה מאתרי המדיה/עיתונים שרגילים לצקצק על הגזענות הפושה העלו את הידיעה על מכחיש השואה?

  אהבתי

 8. אחד שיודע הגיב:

  …ואם תהיתם מהם קלפי המיקוח החדשים שעליהם מדברים בחמאס, הרי תשובה אפשרית.
  😦

  אהבתי

 9. עובר אורח הגיב:

  יש אפשרות שקובי ניב פשוט מקנא. השוק לעיתונאים
  ובכלל כותבים בעברית מוגבל. ולעבור לשפה אחרת,
  גם בכתיבה לא רק בדיבור, קשה וגם בחו"ל המצב
  צפוף.לשאלה של קובי ניב למרגלית "מדוע זה בסדר
  …שדן מרגלית מקבל…כ 100 אלף ש"ח" לחודש.
  התשובה היא: זה מה שהוא שווה, כמה משלמים
  לך?.
  לעניין עצמו. החשבונאות של ניב מזכירה את ההוא
  שבא לאביו; פותח רוכסן. חולץ אתה מה שיש,
  מאונן, את המוצר מניח בידו של אביו ואומר:
  "זהו אבא, גמרנו את החשבון, אני נוסע לברלין"
  למשל הגדרת המהגר כמי ש"שירת בצבאה ושילם
  מיסים רבים", רפויה מי שירת? כמה שילם? ואם
  כבר עושים חשבון בכסף מה שהשקיעו בו ולו רק
  בכסף זה לא בדיוק או בערך מה הועבר מיד ליד
  במשל לעיל. אני מניח ואשמח לתיקון חשבונאי
  שמעטים הישראלים שמחזירים במיסים שלהם
  עד גיל 25 לערך את מה שהושקע הם. בין
  האדם והמדינה שהוא אזרח בה (וגם הוריו) יש
  אמנה מורכבת וכתבו על כך ספריות. כבר היו
  קהילות יהודיות ויחידים שבהפוך על הפוך היו
  שולחים ליישראל ע"ח הציונות את כל מי שהפכו
  לעול כלכלי על הקהילה. יש עוד פגמים
  במאמר של ניב אבל כללית הוא שטחי ומתנשא.
  סתם לשם חשבונאות בבלוג זה. זה עולם
  גדול ויפה מי שלא מוצא מקומו בארץ הולדתו
  שיחפש מקום טוב ממנה.מניסיון אישי זה אינו
  מעשה קל או פשוט. זה נעשה ולדעתי
  מוצדק בשם האדם היחיד. אבל לירוק לבאר
  ממנה שתית כתאוריה חברתית כלכלית פילוסופית
  ולקשר את היריקה בעיקומים מחשבתיים ליחיד
  המחפש את עצמו ומקומו זו נוכלות זולה.

  אהבתי

 10. דניאלי הגיב:

  פה ושם ניתן לקרוא מפי זוהיר בהלול שנמאס לו להיות ערבי המחמד והוא עכשיו מרגיש חופשי ופתוח לעשות אולי דברים אחרת.

  טוב לשמוע.

  מצד שני אסור לשכוח שהיותו ערבי מחמד (לדבריו) במשך עשרות שנים לא ממש הזיק לו.

  בשנים הללו הוא עשה לעצמו, לביתו, לבתו ולמשפחתו ועשה לא רע.

  אהבתי

 11. יוסי הגיב:

  ההתייחסות לשרה נתניהו כברת-ביקורת היא פשוט שערוריה. בייחוד מקוממת אותי התייחסותו של עינב שיף בידיעות – האם נשמע לו הגיוני שאשת ראש הממשלה צריכה לענות על "חשבונות מים מנופחים" ו"עדויות מביכות"? זה תחקיר שאמור לצלוב אותה, או תחקיר שעוסק באבחונים של ילדים?

  אין גבול לרדיפה? פשוט נוראי ומיזוגני ביותר.

  אהבתי

 12. יוריק קרמר הגיב:

  באתר וואלה! מופיעה הכותרת "שחקנית פורנו יצאה לסיבוב הופעות ומציעה לציבור לשכב איתה". תחת הכותרת "תרבות". 😆

  אהבתי

 13. מה שלא תקראו בישר"ה הגיב:
 14. אהרונוביץ' ודנינו- מי אמר שלא מדובר בגאונים חסרי חת?
  חמישה שוטרים משפרים כושר בהכוונת מסוק כדי לתפוס שלושה בני אלוהים חסינים בפני דין ובג"צ ששיחקו בהריגת יהודים. בעקבות האירוע שזכה לחשיפה בפייס קיבלו היהודים שוטרים בכושר, הרתעה שתקטין את ידויי האבנים ובמחיר של רבבת מילקי בלבד (לפי שער תל אביב ביום הקובע). אל דאגה פסטיבל חג מתיר יימשך והשוטרים ישאירו את האקדח בנרתיק.

  אהבתי

 15. ולווט סלבס הגיב:

  לידיעת הקורא אריאל הורוביץ. ככה רנה זלווגר נראת ביום
  רנה

  אהבתי

 16. חיליק הגיב:

  בשבח והודיה לה׳ יתברך,
  נתבשרתי כעת, כי הלוזר רע-הלב הרב שמואל אליהו, הפסיד במרוץ לרבנות ירושלים.
  נקווה, כי האיש יבין כי אינו רצוי לרוב אחיו, ומוטב כי יתעסק עם עירו הקטנה והמשעממת, ולא ידחוק אפו לעסקי אחרים.

  אהבתי

 17. עובר אורח הגיב:

  למעלה כתב פלוני חביב שתי עובדות כביכול
  1. צריך לזכור שבארה”ב יש יבוא חופשי של מוצרי חקלאות…,
  2. כאן אין בגלל הלובי החקלאי.
  אמירות לא מדויקות אלו שניתן לבדוק בכמה דקות ברשת נמכרות
  לישראלים בהליך מכוון של שטיפת מוח שאחד מהיותר פעילים בה
  הוא שטרסלר.
  אתמול היה דיון באיש הזה שגם היום כתב ("הארץ" עמוד 2).
  "משק החלב, מדובר בענף בולשיביקי שמנוהל מלמעלה ע"י
  מועצת החלב…" ושטרסלר המשיך "לפני שלושה חודשים נפל דבר…משרד החקלאות המליץ…כך שכל אחד יוכל לגדל כמה
  כבשים ועיזים שיחפוץ – כפי שמקובל במדינה נורמלית" קיראו
  ושפטו אם זה ציטוט נכון.
  האמת היא, שברוב ארצות הירו מנוהל משק החלב ע"י מערכת
  מורכבת של מכסות סובסידיות צווים הסכמים והוראות שעה.
  http://ec.europa.eu/agriculture/milk/policy-instruments/index_en.htm
  והנה ציטוט קטע קטן מתחילת קישור זה
  Since 2008, the milk sector is integrated into the single Common Organisation of Agricultural
  Markets where the main market tools are set
  •market intervention,
  •rules concerning marketing and production,
  •trade with third countries.
  זה השוק האירופאי ומקור המידע הנו לעיל. השימוש הנלוז הדימגוגי
  במילה בולשויקי ראוי לגינוי. כך גם המניפולציה של המידע. את
  הנכתב כאן עשיתי בחינם בכעשר דקות. שטרסלר מקבל עבור זה
  משכורת. ליד מאמרו של שטרסלר המאמר של קובי ניב על דן
  מרגלית,כותרתו "משתין מתוך סיר הבשר".מי בדיוק משתין על מי?
  גם בשוויץ, נורווגיה וקנדה יש ניהול מורכב של משק החלב.
  בשלושת ארצות אלו ניתן לספק את כל צריכת החלב ביבוא זול
  יותר. שוויץ מצרפת, נורוגיה מדנמרק ופולין ועוד, קנדה
  מארה"ב. זה לא קורה מאלף ואחת סיבות שחלקן תקף גם עבור
  ישראל.
  גם המשפט על גידול צאן חפשי הנו שטות מכוונת ושטיפת מוח.
  היו איזורים שנהגו כך, למשל רצועת עזה. התוצאה היא והייתה
  מדבור נוראי שניתן לתקנו רק בזמנים גיאולוגיים. לקצר במה
  שהארכתי. עד ששטרסלר לא יביא את מקור מה שהוא מצטט
  על חופש הגידול המוחלט של צאן ועד שהוא לא מביא רשימה
  של "ארצות נורמליות" בהן יש חופש מוחלט כזה. אז לפי
  קובי ניב ייתכן והוא זה ש"משתין מתוך סיר הבשר". על מי
  הוא משתין? ישפוט הקורא. כאשר מנהלת בלוג זה רוצה
  לפסול מקור מידע וכך גם אחרים כאן הם משווים את אומרה
  או כתובה לבלוג נחות זה או אחר. "הארץ" הולך ונהייה
  גרוע מהגרועים שבבלוגים העבריים. עובדה.

  אהבתי

 18. חניבעל קטן הגיב:

  להשאיר את תמר למות בשלג.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s