השמאל אשם בירי באיש הימין?

yediot30.10.14haaretz30.10.14

maariv30.10.14isra30.10.14

הכותרות

♦ חידה יומית קלה: באיזה עיתון (בלי להסתכל למעלה על השערים) התפרסמו הכותרות הראשיות הללו?
-"המתנקש שאל במבטא ערבי: אתה יהודה? וירה שלוש פעמים"
-"התנקשות" ["אופנוען לבוש שחורים ריסס ביריות…", "אלמוני ארב ליהודה גליק…"]
-"אלמוני ירה בפעיל בולט למען עלייה להר הבית…"
-"חשש לפיגוע: פעיל הימין יהודה גליק נורה…"
ודאי מבינים הקוראים המנוסים על מה יצא קצפי, ועל מי. מה הצורך לכתוב "המתנקש שאל במבטא ערבי"?
כדי להבין את הבעייתיות הופכים את היוצרות: "המתנקש שאל באנגלית מבטא ישראלי כבד" (נניח רצח שבוצע בלוס אנג'לס), או "המתנקש שאל באנגלית במבטא יידישאי כבד" (נניח שהרצח בוצע באזור ברוקלין).
העיתון שפרסם את הכותרת הזו הוא גם העיתון שלא משתף בסקריו המרובים תושבים שאינם יהודים דוברי עברית, למשל.
גם הניסוח "פעיל בולט למען עלייה להר הבית" קצת מוזר.

המובן מאליו: טרור מכל סוג ומכל כיוון פסול לחלוטין. אבל הנה כמה מדבריו של הנורה, יהודה גליק (עמוד הפייסבוק שלו), פעיל ימין, בכיר בתנועת נאמני הר הבית ויו"ר הקרן למורשת הר הבית.

אבל ראש ממשלת הרשעות הפלסטינית מודיע שהוא עולה, מי יגיד לו לא?… בלי תיאום מראש, בלי לבקש רשות – כל דאלים גבר! אנחנו מפחדים מהצל של עצמנו, או במילים אחרות, כמו שאמר השר לביטחון פנים, הסטטוס קוו בהר הבית ימשיך ולא ניגע בו"…
[…]
"התורה אומרת לנו 'קומו, אל תהיו פסיביים, אל תשבו במקום'", אמר אמש גליק בנאומו במסגרת הכנס של נאמני הר הבית, "ומיד הקדוש ברוך הוא אומר לנו 'אני יודע, כשאתם תקומו יהיו כאלו שילעגו לכם, יהיו כאלו שיגדפו אתכם, יקראו לכם הימין הקיצוני, יגידו שאתם מבעירים את המזרח התיכון, יגידו שאתם מסוכנים הזויים'".

כפי שאמר גליק עצמו, מדובר בימין קיצוני שעלול להבעיר את המזה"ת.

אומר השר נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי: "נפל דבר בישראל. התנקשות בליבה של ירושלים בפעיל ציבור היא חצייה של קו אדום מדם. ביטחון לא מביאים בדיבורים אלא במעשים ואני קורא לראש הממשלה להחזיר את ריבונות ישראל לבירה ומיד".

מזתומרת נפל דבר? לא שמעת שנרצח ראש ממשלה בלב תל אביב? העובדה שנעשה נסיון התנקשות מתועב לא אומרת שישראל לא ריבונית בבירה. ריבונית וחצי, אלא שכמו שאמרתי (ולא רק אני), 1,000 השוטרים שהוקפצו לבירה בתחילת השבוע לא שינו ולא ישנו דבר וחצי דבר. בטח ובטח שהם לא יכולים להתמודד עם אירוע התנקשות מחפיר כמו זה שאירע אמש.

♦ בינתיים יוצא הימין נגד הפוסט של אורי משגב מאתמול בבוקר, "ההסתה בהארץ שקדמה להתנקשות ביהודה גליק" (סרוגים):

תחת הכותרת "ישראל חוזרת להר הבית" עתידים להתכנס שם מבחר ממטורללי הימין המתנחלי, כדי לדון יחד בתוכניות האופרטיביות לכיבוש המתחם, הצתת אינתיפאדה שלישית והטבעת האזור בדם, אש ותמרות עשן במסגרת מלחמת גוג ומגוג. אין לי ספק שבגין היה מתהפך בקברו לו היה יודע מה צפויה לארח היום האכסניה הנושאת את שמו ומורשתו. הרי במהלך כהונתו כראש ממשלה רקמו חברי המחתרת היהודית פיגוע תופת שהיה אמור לפוצץ את כיפת הסלע ומסגד אל אקצה; הם נלכדו רק בימי יורשו, יצחק שמיר" (משגב, הארץ).

לא ברור לי למה דני דיין כותב שהפוסט הוסר. הוא עומד על מכונו. משגב כתב רק שהסיר את הקישור בפייסבוק. אני לא יודעת מה זה משנה. הפוסט כאמור נמצא באתר הארץ.

…פרסמתי היום בבלוג שלי פוסט ביקורתי שעסק באירוע המתוכנן של אנשי הר הבית במרכז בגין, ובפעילותם בכלל. לא שיניתי כהוא זה את עמדותיי בסוגיה, אבל בעקבות ניסיון ההתנקשות בפעיל הימין יהודה גליק בסיום האירוע, ראיתי לנכון להסיר כעת את הקישור לפוסט שהופיע כאן. אני מאחל לגליק רפואה שלמה, אם הדבר עדיין אפשרי. אלימות לעולם אינה הדרך…

♦ וההמשך מהבוקר:

החשוד בהתנקשות בגליק, שעבד במטבח המסעדה במרכז למורשת בגין, חוסל במזרח י-ם
חצי יממה אחרי הירי יהודה גליק בכנס ימין במרכז מורשת בגין, נורה למוות באבו טור מועתז חיג'אזי, פעילג'יהאד איסלאמי ששוחרר מהכלא. המשטרה והשב"כ אמרו כי חיג'אזי חוסל אחרי שפתח באש, ואישרו: הוא האיש שירה בגליק

א. המשטרה והשב"כ לא צריכים בתי משפט. הם יודעים שהוא היורה.
ב. הסיבה לחיסול: הוראות פתיחה באש. חיג'אזי ירה לעבר הכוח וחוסל.
ג. בהארץ: "שב"כ: נורה למוות הפלסטיני החשוד בנסיון ההתנקשות".
ד. תמונותיו של יהודה גליק סומנו באדום באתר פלסטיני.
ה. אביו מאשים את המשטרה שהתעלמה מתלונותיו על איומים והתעללה בו. במשטרה כרגיל לא יודעים במה מדובר.

ובצדדים

♦ עו"ד חי הבר, שייצג את זוהר (זאור) חנקישייב (עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער, שחזר בו מעסקת הטיעון) פורש בזעם מייצוגו של חנקישייב, ומדבר על הכשלים המביכים בחקירה. אם כך, למה פרש מייצוג לקוחו? או. יש לו תשובה: "אם מתגלה מצב שבו קיימת התנגדות בין הדעה המקצועית של הסנגור לבין הרצונות של הלקוח, באופן שהלקוח עלול להיפגע, לא נכון יהיה להמשיך בייצוג".
hamagazin29.10.14

♦ שלושה ימים של דיווחים רצופים בידיעות (כולל נסיעה של נח קליגר לשם) על הנשיא ריבלין, שחנך מוזיאון יהודי בפולין? לא הגזמנו?

מי קילל את נתניהו?

הסנטור חבר הקונגרס לשעבר, אלן ווסט (רפובליקאי), העלה את התמונות האלו של אובמה הסטלן ונתניהו הלוחמן, זכה ל-17 אלף לייקים ול-15 אלף שיתופים.
ביביבמה

♦ ישר"ה מדווח בהרחבה (שער, ע' 5, 7) על כל ההסתייגויות של ארה"ב ואובמה וכו' משלל הקללות של שלשום.
גם בידיעות, שם תפסה אתמול הידיעה מקום זעיר בעמוד פנימי בלבד, מעבירים אותה לשער (הביטו בשערים, מיקום דומה של הידיעות בידיעות ובישר"ה), וכפולת 4-5 עם הכותרת "יורדים מהעץ".

מתקלקלים

♦ למה מאות אלפי הלקוחות של הוט עדיין לקוחות של הוט? הרי למעט תלונות אינסופיות לא שמעתי מעולם שום דבר אחר מלקוחות החברה.
שאלתי לקוח הוט, אחרי שהמחשב שהורד מהקומה העליונה של דירתו לא הצליח להתחבר לרשת בקומה התחתונה. ענה לי, כי אין לי את השעות הפנויות להתחנן שינתקו אותי, ואז לרדוף אחרי הכסף שימשיכו לגבות ממני. אני מניחה שהתשובה שלו תעלה בווריאציות שונות ע"י כל אחד מהלקוחות. אוקיי, בעיה שלכם. עד שלא יהיה אקט של נטישה המונית, לא יעשו למענכם בהוט כלום. חשבו על זה.

♦ למה ישראל במקום כה רם ונישא ביוקר החופשות שבה?

♦ אחרי כל התחקירים והדיווחים על קק"ל (רביב דרוקר, ידיעות), ואחרי ההחלטה של היועמ"ש על הגברת הפיקוח עליה, מכריזה קק"ל מלחמה ומודיעה שלא תעביר לממשלה מיליארד ש': "התנהלות המדינה מהווה הפרה מהותית של האמנה שנחתמה בין קק"ל לממשלת ישראל… לא נאפשר לחסל את המפעל הציוני…כדי לכסות על גירעונות כספיים שיצרו פקידי האוצר…" (ידיעות).

לחם עבודה

♦ בגלגל"צ מחפשים מנהל/ת.

♦ יו״ר ועדת הכלכלה, ח״כ אבישי ברוורמן (העבודה) פיטר את היועצת הכלכלית שלו מרב דוד אחרי שנודע לו שקיבלה הצעת עבודה לתפקיד סמנ״כלית רגולציה בתנובה (הפלוג).

♦ 36% מעובדי נמל אשדוד קרובי משפחה.

החוק נגד ישר"ה

♦ ח"כ איתן כבל לא הביא אתמול את הצעת החוק נגד ישר"ה לאישור מליאת הכנסת בקריאה טרומית. לדבריו, הוא יביא אותה בשבוע הבא. מה שהביא את העיתון להרגיע קמעא במתקפת הגעוואלד שלו בעניין. הידיעה מופיעה רק בע' 13 ויחד איתה המשאל המפורסם: 100% ממשתתפיו (שמונה אנשים, מתוכן שבעה גברים יהודים ואישה אחת) נגד הצעת החוק.

מי צריך לדעת עברית?

♦ במסגרת הדיון המעמיק על אודות חשיבות העברית לכתיבה ולהבנה (חיים לוינסון בהארץ חושב שממש אין צורך בידיעת השפה כדי להביע רעיונות חשובים), הנה דוגמה אומללה במיוחד במארקר. ייתכן שמקורה בטעות הקלדה של הכתב, אבל העובדה שאיש לא תיקן אותו עד כה, מעוררת עצב רב.
מאוזנת

 

הטעות כאן חמורה במיוחד, בעיקר משום שהמילה הזו עומדת ברקע כל הדיונים על גלגל"צ: האם היא תחנה מאוזנת? רבים טוענים שלא. נתי טוקר התכוון לכתוב שהיא התחנה המואזנת ביותר בישראל. כלומר שמאזינים לה הכי הרבה, ומעד לבור הכי גדול שאפשר בנושא זה.
שתי תגובות יש לידיעה. אחת מהן מתייחסת בדיוק לכך. לאיש זה לא משנה. ואולי  מאשר/ת הטוקבקים בכלל לא הבין/ה את התגובה.

 בלוגלנד/ פייסבוק/ רשת

♦ סטודנט בדואי מהישוב חורה שיתף בעמוד הפייסבוק שלו סרטון המציג שייח' רוקד בחתונה חרדית. בעקבות ביקורות נגד הסרטון, השייח' פנה לבית המשפט הבדואי, שגזר על הצעיר 1.2 מיליון שקל. מה יהיה עם הדו קיום?

♦ נחמד הרעיון של וואלה: חמישה דברים שקרו/קורים היום שצריך לדעת לפני שיוצאים לעולם. האם אלו באמת חמשת הדברים ה-? לא ממש בדקתי. מוזמנים אתם לאתגר את הרשימונת הזו.

לפני פיזור

♦ תודה רבה לתומכי הבלוג.
♦ מהיום ולאורך הסו"ש מובטח גשם. נראה.
♦ ולחם עבודה, כן?

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

119 תגובות על השמאל אשם בירי באיש הימין?

 1. Mosh הגיב:

  'אבל'
  חייבים למות על ה'אבל' הזה

  לדוגמה : האנס היה אכזר ושלל את זכותה של האישה לבחירה 'אבל' היא לבשה בגדים פרובוקטיביים אז צריך להכניס זאת לשיקול

  יגאל עמיר פגע בדמוקרטיה הישראלית בכך שרצח ראש ממשלה נבחר 'אבל' רבין היה צריך לדעת שברגע שהוא מפקיר דם יהודי,דמו יהיה הפקר

  איך אתם ישנים בלילה ? איך אתם חיים עם כל ה'אבל'-ים האלו? זה כבר לא מצב של מי חולמני ומי מציאותי אלא מצב של חלוקת פשעים ומידת הסלידה מהם לפי הטובים והרעים, לפי הפוגע והנפגע …

  ולחשוב שהשמאל חושב לחזור למשול

  אהבתי

 2. HaAton הגיב:

  כן, כי הרי בכלל לא רלבנטי שהמתנקש ערבי… אלמוני ירה ביהודה גליק, מה הקשר למבטא שלו? אלמונים ירו קסאם מהרצועה, למה להיות גזענים ולומר שהם ערבים. אלמונים תקפו את ישראל במלחמת יום כיפור, למה להיות גזענים ולומר שהם ערבים. תחי ההיתממות השמאלנית. ורק נשאלת השאלה – אם לא רלבנטי שהיורה בגליק ערבי, למה כן רלבנטי שגליק הוא פעיל הר הבית?

  אהבתי

 3. עומר הגיב:

  בעניין הקמפיין של ישראל היום נגד החוק שכבל מקדם –

  בידיעה של גדעון אלון נכתב שכבל "החליט, מתוך שיקוליו, לדלג על ועדת השרים לחקיקה" בהגשת הצעת החוק.

  הבעיה היא שהצעות חוק פרטיות ובטח כאלה של ח"כים מהאופוזיציה לא עוברות בכלל דרך ועדת שרים לחקיקה.

  אהבתי

  • עומר הגיב:

   מחדד –

   הצעות חוק פרטיות מועלות תחילה לקריאה טרומית, בעוד אלו הממשלתיות מועלות בועדת שרים לחקיקה.

   כל הצעת חוק אמורה לעבור דרך ועדת השרים כדי שהממשלה תגבש עמדה בעניינה.

   אבל הגשת הצעת החוק לקראת קריאה טרומית אינה באה במקום ועדת שרים לחקיקה ובטח לא עוקפת אותה.

   אהבתי

 4. יון בסל הגיב:

  כפי שאמר גליק עצמו, מדובר בימין קיצוני שעלול להבעיר את המזה”ת.

  מהציטוט אני מבין משומה, קצת אחרת.

  יהיו כאלו שילעגו לכם, יהיו כאלו שיגדפו אתכם, יקראו לכם הימין הקיצוני

  האנשים שמתייגים מי שמעז וחושב אחרת ע"י המונח "ימין קיצוני" הם אותם אלה שממהרים וסותמים פיות לכל מי שחושב שטעות למסור שטחים. אז מי הקיצוני? זה שמרוחק ביחס למרכז והמסה העיקרית. רוב היהודים בישראל לא רוצים למסור שטחים (לפי הסקר האחרון) וזה לכשעצמו הופך את כל מי שמצדד במסירה לקיצון. כן אנחנו זוכרים, בשמאל אין קיצוניים רק שמאל רדיקאלי. רדיקילס קיצוני, כמו קדושת אל אקצה.

  משגב כמו שאר הכוהנים שמובילים את קמפיין השנאה נגד יהודים שגרים ביהודה ושומרון וכאלה שרוצים שיהודים יוכלו להתפלל בהר הבית הצטרפו לאבו מאזן שקרא בימים האחרונים למאמינים לנקוט בכל דרך אפשרית כדי למנוע עליה של יהודים להר הבית. עבור משגב ב"טירוף הפונדמנטאליסטי הזה" אין מוסלמים ומנהיגים אנטישמים שמאיימים להדליק את התזרח התיכון אלא רק יהודים שלא מקבלים את האיסור ההלכתי לעלות להר הבית. פתאום אכפת לו מההלכהף לצבוע. לא רואה הרבה הבדל בין רבנים שהסיתו והלהיטו דם לבין ההסתה של משגב והחברים הנאורים בעיקר דימיון רטוריקה והלהט.

  הם מדברים על "זכות התפילה" אבל המטרה האמיתית היא סילוק הנוכחות היהודית מהמתחם והסדרת כיפת הסלע כדי לחסל את הסיכוי להקמתו בית המקדש השלישי. יש אינספור ציטוטים של מנהיגים ופעילים מרכזיים בגופים שעוסקים במרץ בטירוף הפונדמנטאליסטי הזה. איסמעיל אבו ר'אנם, תחקירן יעיל של עמותת "מדינייקום", עוקב אחריהם באדיקות. הוא ופעילים אחרים בעמותות כמו "שיאהב אל קוץ", או הארכיאולוגים מעמותת "דאוולאת את'אני", משקיעים מאמץ סיזיפי בהתרעות חוזרות ונשנות על הפוטנציאל הנפיץ שמטפחות במתכוון תנועות אסלאם בעיר העתיקה ובמזרח ירושלים. לא מקשיבים להם די הצורך, ובינתיים מה שהיה פעם נחלת שוליים קיצונים וסהרוריים באסלאם פונדמליסטי – הולך ומתקבע כחלק מהקונצנזוס. וזאת על אף שהלכתית לא כתוב שמוחמד אי פעם עלה להר הבית, ומדינית-ביטחונית מדובר כמובן באסון ודאי. אלא שבניגוד לעיסוק הציבורי-תקשורתי בממיידי האבנים ובתוכנית השלבים הפלסטינית מעבר לקו הירוק, במקרה של נאמני (מלחמת) הר הבית שוררות שתיקה והתעלמות.

  אהבתי

  • מומו ורבע הגיב:

   האלימות בישראל פועלת כמעט אך ורק בכיוון אחד: משמאל לימין. די עם הקשקוש הגזעני של ערבים לא שולטים בעצמם והם בכלל אוטומטים דטרמיניסטים (לא כל הערבים הם אסד).

   יותר בני אדם נרצחו ע"י פעילי מר"צ, חד"ש, בל"ד, רע"ם, תע"ל ושות' מאשר ע"י פעילי הפועל המזרחי חרות וגילגוליהם הנוכחיים. זה מתמטיקה פשוטה: השמאל בישראל מוצף ברוצחים אידאולוגים. אפילו עם זה לא נעים לשמוע.

   אהבתי

 5. חייל זקן הגיב:

  עלול להבעיר את המזה”ת.

  שאלה לינשוף: האם ניתן להבעיר משהו שכבר בוער?

  אהבתי

  • הינשוף של מינרווה הגיב:

   זנון (התיאולוג של מפלגת "יש עתיד") היה מוסיף:
   לא ניתן גם להבעיר את מה שאינו בוער.
   המסקנה – אין בעירה ולא תתכן.
   ומכאן שאם הבעירה היא אשליה, הרי שהאמת היא שכולנו חיים בהרמוניה ובאחדות. (הוכחה על דרך השלילה של עמדת פארמנידס/פרס, שלמדו באותה כיתה ביסודי).

   לצערנו עולם האמת נגיש רק לשכל. בעולם החושים עדיין זורקים בקבוקי תבערה על הרכבת הקלה.

   אהבתי

   • יון בסל הגיב:

    אבל יש כל מיני אשליות וכולן נראות עולמות אמת.
    בעצם זה מסחרר את הדעת.
    כאילו, תסתכל רגע על השולחן.

    "וירא והנה הבאנג בוער באש והחומר איננו אֻכָּל."

    -תמבין תכוונה שלי?
    בוער ובכל זאת, הרמוניה.

    אהבתי

 6. היורה זה גשם הגיב:

  "המשטרה והשב”כ לא צריכים בתי משפט. הם יודעים שהוא היורה".
  מה? הבנא..כלב ירה על כוחות הביטחון!!!! "ובודקים את הכדורים והאקדח"…
  מה הם היו צריכים לעשות? לצלצל לזהבה גלאון לבקש אישור? או לאירגון שמאל אחר?
  לא הגזמת?

  אהבתי

  • מבטא ערבי הגיב:

   מעלי בתפקיד השריף של המזרח התיכון.

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   מה אתה צורח? זה מה שכתבתי בשורה שלאחר מכן:

   ב. הסיבה לחיסול: הוראות פתיחה באש. חיג’אזי ירה לעבר הכוח וחוסל.

   מה שהסתייגתי ממנו זו הוודאות המהירה כברק שהוא המתנקש (זוכר כמה זמן נערך משפטו של יגאל עמיר?).

   אהבתי

   • הומר סימפסון הגיב:

    האם היה למישהו ספק, מהדקה הראשונה, שיגאל עמיר הוא הרוצח (למעט הזויים בימין שממילא לא מאמינים לבית המשפט)?

    אהבתי

   • אורן עושה לא משנה הגיב:

    הם יגדירו את עצמם "הזויים מהימין"? ועוד אחרי שקיבלו את את הפרס מזכות הציבור לדעת.

    אהבתי

   • רוחץ בים בבוקר הגיב:

    היום בבוקר, לאזור הרחצה בים, שמעתי ראיון עם גאולה עמיר הטוענת שיגאל לא ביצע את המעשה.
    יש לה חשדות כבדים לגבי פרס. אצטט ״פרס הוא לא צדיק״.
    לא אוסיף עוד, אשה מסכנה שגורלה הרע לה, בנה רוצח מקולל והיא נושאת את הצלב ואות הקין רוב הזמן. רחמים, באמת.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    הוא בטח חושב שהוא לפחות מאוד יוצא דופן, גם אם הוא לא יבחר במילה הזוי כדי לתאר את זה.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    הוא חושב שהוא יוצא דופן במובן גלילאו (יותר נכון גלילאו כמעט כמוהו).

    אהבתי

 7. אורן הגיב:

  חבר הקונגרס לשעבר ווסט בפלגיאט עצמי מהקמפיין הכושל שלו.

  אהבתי

 8. מיכה הגיב:

  “התורה אומרת לנו ‘קומו, אל תהיו פסיביים, אל תשבו במקום’”, אמר אמש גליק בנאומו במסגרת הכנס של נאמני הר הבית, “ומיד הקדוש ברוך הוא אומר לנו ‘אני יודע, כשאתם תקומו יהיו כאלו שילעגו לכם, יהיו כאלו שיגדפו אתכם, יקראו לכם הימין הקיצוני, יגידו שאתם מבעירים את המזרח התיכון, יגידו שאתם מסוכנים הזויים’”.

  כפי שאמר גליק עצמו, מדובר בימין קיצוני שעלול להבעיר את המזה”ת.

  באמת, דבורית, אני מתפלא עלייך. אם זה היה טקסט שמופיע באחד העתונים היית טורחת בעצמך להעיר שגליק לא אמר שזה ימין קיצוני שעלול להבעיר את המזה"ת, הוא אמר שיהיו כאלה שיטענו כך (והנה, עובדה שהוא צדק) – בדיוק כפי שהוא לא אמר שהוא וחבריו הם "מסוכנים הזויים".

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אני לא חושבת שגליק, ואני מאחלת לו שיחלים מפציעתו במהרה בימינו אמן, יכחיש שהוא שייך לימין הקיצוני.

   אהבתי

   • Mosh הגיב:

    מה קיצוני בו ?
    אני,אישית, לא יודע היכן לשייך אותו , אבל כיוןן שאת כ"כ בטוחה … מה מאפיין אותו כ'ימין קיצוני' ?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אולי התאווה להר הבית, למשל?
    זה הכרחי? הוא לא יכול לחיות בלי זה?
    מה עם להתחשב במצב?

    אהבתי

   • Mosh הגיב:

    אז את מגדירה אדם כקיצוני בגלל שהוא מאמין בעמדה למרות שהיא לא רווחת בציבור (וגם זה מוטל בספק) של לאפשר כניסה של אזרחי המדינה למתחם אשר נמצא במדינה עצמה ?!
    והוא קיצוני בגלל שהוא לא משנה את דעתו לפי צו השעה ?

    לפי תפיסתך, פרס הוא איש שמאל קיצוני אשר עבר על חוקי המדינה כאשר נפגש עם נציגי אש"ף בגלל האג'נדה שלו .
    ואולי מרצ צריכים להיות מוגדרים כשמאל קיצוני בשל הקריאה לחרם על ישראל ומוצריה בגלל שהשלטון לא פועל בדרך שלה ?

    אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    אולי התאווה למסור שטחים תמורת "שלום" מתייגת אותך כקיצונית?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אני האחרונה בעולם שאתקומם נגד תיוגי כקיצונית.

    אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    באין אלטרנטיבה, חזק!

    אהבתי

   • יון בסל הגיב:

    עזבי, הוכתרת מזמן כציונית ואין שום דבר קיצוני בציונות מלבד הריקודים.

    אהבתי

   • הומר סימפסון הגיב:

    הוא יכחיש בצורה נמרצת שהוא שייך לימין הקיצוני. הוא טוען שהוא פעיל למען זכויות אדם ובהן חופש הפולחן.

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    יתכן שהוא שייך לימין הקיצוני, יתכן שלא, מה שבטוח הוא שזה לא מה שהוא אמר. הוא גם לא אמר שהוא עלול להבעיר את המזה"ת, רק שאחרים ייחסו לו ולחבריו את זה; אני משער שהוא לא חושב כך.

    אהבתי

  • ZIKI הגיב:

   גליק הוא מטורף אובססיבי שזקוק לאשפוז פסיכיאטרי.
   בגלל חולרות מהסוג הזה עוד תפרוץ כאן מלחמת עולם.
   ורק אל תספרו לנו שהוא צמחוני ולא מעשן.

   אהבתי

   • יון בסל הגיב:

    אפשר להגיד אותו דבר על כל מנהיג ערבי וזה יישמע מדוייק יותר.

    אהבתי

   • Mosh הגיב:

    "צריך למנוע מהיהודים לטנף את אל אקצא"
    אתה מתכוון לחולירע מהגוון של זה שאמר את המשפט האנטישמי הזה ?!

    אהבתי

   • ZIKI הגיב:

    לא, אני מתכוון לגליק הג'ינג'י שהתנקשו בו

    אהבתי

   • Mosh הגיב:

    אז יש רק קיצוניים יהודים שמבעירים את השטח ? לפלסטינאים אין חלק בכך ? הם פשוט נגררים ?

    אהבתי

   • ZIKI הגיב:

    אני לא מתמצא כל כך במה שהערבים עושים אבל אני יודע שגם גורמים בממשלת ישראל נותנים ידם לתהליך המטורף הזה של הבערת האש באל אקצה.
    אבל זה לא שייך לעובדה שגליק המסכן הוא מטורף

    אהבתי

   • Mosh הגיב:

    אז אם ערבי זורק אבן …אתה ישר תניח שיהודי הוביל אותו לזה ?

    אהבתי

   • ZIKI הגיב:

    אני מתחיל להתרשם שאתה לא ממש מתלהב ממני

    אהבתי

   • Mosh הגיב:

    אני אדם סקרן …מעניין אותי מה מניע אנשים
    ואני מאוד רוצה לדעת , כאשר ערבי זורק אבנים את מי אתה מאשים – מה המחשבה הראשונה שעוברת לך בראש ?

    ואני אשמח לתשובה כנה

    אהבתי

   • ZIKI הגיב:

    המחשבה הראשונה היא שאילו היה שלום לא היינו מגיעים למצבים הללו.

    אהבתי

   • Mosh הגיב:

    אני לא יכול להגיב לך ישירות אז אגיב כאן…

    אז מדוע ערבים רצחו יהודים לפני הקמת המדינה ? הרי לא היה עניין של שלום כלשהו

    אני יודע שזו שאלה ששואלים בתגובה רבים …אבל מה התשובה שלך ספציפית

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    טוב שיש כאן פסיכיאטר מומחה שמסוגל לאבחן דברים כאלה. אם היו ממנים אותך בזמן לפסיכיאטר המחוזי בירושלים היו יכולים למנוע את הארוע.

    אני – מאמין באמונה עזה בערכיי ומוכן לשלם מחיר כדי להאבק עליהם.
    אתה – אני מכבד את דעותיך גם אם אני לא מסכים איתן. כל הכבוד על הנחישות, אם כי היה עדיף שתפנה אותה למטרות שאני מאמין בהן.
    הוא – מטורף אובססיבי שזקוק לאשפוז פסיכיאטרי, מסוג הצמחונים הלא מעשנים שפותחים במלחמות עולם.

    אהבתי

   • ZIKI הגיב:

    תשלם איזה מחיר שאתה רוצה אבל אל תערבב אותי במלחמות שלך ובערכים שלך.
    אם גם אני אצטרך לשלם בגלל העקרונות שלך זה לא ימצא חן בעיני

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    מה זה קשור אלי? אני לא תומך במה שהוא עושה, אבל בדמוקרטיה זכותו לעשות את זה בלי שיאשפזו אותו בבי"ח פסיכיאטרי. למיטב ידיעתי הוא לא עבר על אף חוק.

    הוא מן הסתם סובר שבגלל העקרונות שלך כפי שהתבטאו בהסכמים מדיניים מסוימים הוא וכולנו שילמנו מחיר. אז בגלל זה צריך להכתיר גם אותך כמטורף ראוי לאשפוז עם שפם קטן? לא. זכותך לפעול למען מה שנראה לך נכון, זכותו לפעול למען מה שנראה לו נכון, וגם אם המטרה או הדרך מוטעה זה לא אומר שמי שחושב ופועל אחרת ממך הוא מטורף והיטלר.

    אהבתי

   • ZIKI הגיב:

    יש לו גם זקן.
    מחלת נפש היא לא אשמה, מחלת נפש היא בעיה ממש כאילו היתה לו שפעת.
    מי שחולה זקוק לריפוי.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אבל מי שטיפש אבוד..

    אהבתי

   • אם כבר הוזכר פסיכיאטר הגיב:
   • חוות דעת הגיב:

    ועכשיו תגידו שוב שהוא פחדן.
    כל אחד מכם אם נשוי לה מפחד לחזור הביתה.
    והוא עשוי כנראה מפלדה האיש הזה.

    אהבתי

   • סיר הסירים הגיב:

    כל סיר והמכסה שלו.

    אהבתי

   • סיר הסירים הגיב:

    רעיית ראש הממשלה ממספרת בגדים לפי החדרים ודורשת להתקלח לפני מעבר מחדר לחדר וכאן מתעסקים באדומים שזאת הפרעה לא קטנה כשלעצמה. אותי מעניין אם ראש הממשלה נדרש אף הוא לפרוצדורה ההיגיינית המסורבלת בביתו. אובמה מת מצחוק.

    אהבתי

   • יון בסל הגיב:

    לא מקנא באובמה.
    אם פישל ויודע מישל תתקע בו את המבט הוא לובש חיתול מראש.

    אהבתי

 9. מבטא ערבי הגיב:

  לקורא אלן ווסט- קרא בעמוד האחרון: אובמה נשיא ארצות הברית ואילו ניתאי ראש ממשלת המתנחלים, אנד דונ'ט יו פורגט איט.

  אהבתי

 10. ורשה הגיב:

  "נשיא ריבלין, שחנך מוזיאון יהודי בפולין? לא הגזמנו?"
  הייתה נסיעת עיתונאים,(לפני ריבלין) למוזיאון בווארשה, עיתונאים מספרים שזה משהו נדיר ביופיו,אחד המוזיאונים המודרניים באירופה…
  מה בדיוק הבעיה עם זה שאחריהם בקר שם גם הנשיא? וכתבו עוד פעם?

  אהבתי

 11. קוראת נאמנה הגיב:

  לא ערכתי בדיקה מקיפה, אבל האם האייטם על השייח הרוקד החתונה חרדית אינו, במידה מסוימת, תמונת ראי של הרב הרוקד בחתונה בדווית? http://www.youtube.com/watch?v=i3wnyVQelcE

  אהבתי

 12. ארי נמל הגיב:

  "36% מעובדי נמל אשדוד קרובי משפחה."
  היום מתברר שזה כבר 50%,"רקבה משפחתית" נמדדה רק בקשר דם,אבל יש נשואים….
  בחיים לא פיללתי למאסר של מישהו,כולל רוצחים ואנסים, כמו שאני אשמח לכליאתו של הבריון,העבריין,חסן.
  נראה שמשהו הולך להשתנות ברקבה המשפחתית ביתר החברות? או שנשכח על זה אחרי המשחק הערב?

  אהבתי

  • מבטא ערבי הגיב:

   חסן בק.

   אהבתי

  • גליקוז הגיב:

   משפחת גליק זו אחת מהמשפחות האצילות בארץ,אביו הרופא,פעיל זכויות אדם,אחיו הרופא אותו דבר…בטח ימלאו את העיתונים בזה…אין לי כח לספר לכם איזה אנשים מקסימים הם.
   גם יהודה, רחוק מלהיות האיש האלים רודף מלחמה שמתואר כאן בשמחה כ"כ גדולה.
   "פעיל ימין" זה בשביל השמאל כמו בשביל ציונים רגילים "טרוריסט ערבי",
   מציע לך, ולכל ה"חוגגים", להירגע! אם תדעו,(ובטח יכתבו על זה מלא) מי הוא יהודה גליק, ומה היו מטרותיו ומעשיו,(היה דובר של ציפי ליבני בזמנו) אתם תצטרכו לבלוע טון כובעים אופנתיים משינקין וג',

   אהבתי

 13. ZIKI הגיב:

  הקונספירציה
  לחיסולו של גליק.
  המתנקש הועסק במרכז בגין, השב"כ מכיר אותו כבר שנים רבות, גליק היה קוץ בתחת של כולם ועכשיו אפשר גם להתעלל עוד קצת בפלשתינאים.
  במקרה הפעם הם פישלו במקום שגליק ימות והמתנקש יחיה, יצא להם ההפך, גליק חי והמתנקש מת.
  מעניין מה יגיד בארי חמיש

  אהבתי

 14. הומר סימפסון הגיב:

  הטעות הגדולה של בנט היא לא שהוא שכח את רצח רבין (שנרצח על ידי יהודי כזכור ובתל אביב) אלא שהוא שכח את רצח גנדי (שנרצח על ידי ערבי בירושלים).

  אהבתי

 15. imanuel הגיב:

  קורה שלפעמים גם ביקורת התקשורת נגועה בצבע מובהק משל עצמה.
  לא תמיד
  אבל לפעמים
  למשל במקרה מאתמול בו ירו באדם באמצע ירושלים*

  *אני מתרגל סגנון כתיבה נכון פוליטית.

  אהבתי

 16. טום ג'ואד לצרכן הגיב:

  אין בעיה להתנתק מנותני שירותים מתמשכים כמו הוט או חברות גז וכדומה.
  ב-2008 נכנסו תיקונים לחוק והחברות צפויות לקנסות.
  הטעות של רוב האנשים היא הניסיון לפנות טלפונית, זה מתיש ושם מטרטרים. חבל על הזמן. אל תתקשרו אליהם, רק בכתב.
  הכי טוב – לשלוח פקס ומכתב רשום ועל כל אחד מהמסמכים לציין: שנשלח בפקס ובדואר רשום. המהדרין יכתבו את בקשתם גם במקום המיועד לפניות הלקוח באתר החברה.
  אבל, קשה להגיע למספרי הטלפון ולכתובות כי באתרים הם מוצנעים או חסרים.
  לתועלת הציבור במקרה יש לפני כרגע פרטים של הוט. חברות אחרות מצריכות שיטוט אינטרנטי בלשי:
  הוט פקס לניתוק: 1-801-700-701.
  כתובת: יורופארק 1, יקום, מיקוד 60972 ( בנין ספרד).
  במכתב יש לציין את כל הפרטים: שם מלא, ת.ז., כתובת, מספרי טלפון, מספר צרכן ( אם יש) ובקשה לנתק בהתאם להוראת החוק לנותני שירותים מתמשכים. אל תשכחו לציין שאתם מבקשים שלא יפנו אליכם משימור לקוחות ( לא שזה עוזר במיוחד) ואל תשכחו תצלום העמוד הראשון של ת.ז.( בלי זה לא מנתקים גז).
  מהוט יחזרו אליכם תוך שני ימי עסקים וינתקו אתכם מיד ולא ימשיכו לגבות תשלום גם אם לא החזרתם את הממיר.
  לחברת הגז זה ייקח שבועיים.
  יש חברות אינטרנטיות שתעשינה את זה עבורכם, אבל זה לא מסובך לעשות בעצמכם.
  בהצלחה.

  אהבתי

 17. ירושלמית הגיב:

  ראיון מעניין ב"כיפה" (לפני שנה) עם אחין הבכור של עמית סגל – ארנון סגל, ותמונה של שני האחים בהר הבית עם יהודה גליק. ארנון סגל הוא פעיל בולט למען חופש הפולחן היהודי בהר הבית ונמצא ברשימה של פעילי הימין המאויימים ע"י ארגונים איסלמיים קיצוניים. מעניין אם עמית סגל ידבר על כך במהדורת החדשות הערב. לא פשוט העניין… בתור ירושלמית (זה לא רק כינוי – זו המציאות) אני נזכרת איך עד לפני שנתיים שלוש קניתי בשועפאט במכולת, בבית המרקחת, וכו' (פתוח בשבת + זול). נדמה כאילו בעידן אחר. עידן התמימות. http://www.kipa.co.il/now/54480.html

  אהבתי

 18. מישהי הגיב:

  אני ימנית הזויה, ולמרות הקריצות שאורן שולח לי אני עדיין חושבת שאי הפעלת הריבונות של ישראל בהר הבית במלואה היא עוול חמור. שימי לב שאני שוב מביעה עמדות שמאליות תחת הכותרת 'אני ימנית'. 8)

  אהבתי

 19. מישהי הגיב:

  חיים לוינסון בהארץ חושב שממש אין צורך בידיעת השפה כדי להביע רעיונות חשובים

  לא זה מה שהוא אמר, וסביר שזה גם לא מה שהוא חושב.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   תגידי, מה הסיפור שלך איתי? כאילו מה? מה?
   הוא כתב:

   …מאמרים מנומקים, המעלים טיעונים מקוריים וחשובים, נפסלים מפני ש"הוא כתב שתיים ולא שניים". אנשים שאינם שולטים בדקדוק ולא מדברים באופן עקבי בשפה תקנית מתקשים לקבל במה בכלי התקשורת. העובדה שיש להם מה להגיד היא פחות חשובה — כי אולי בטעות הם יתבלבלו בין זכר לנקבה…

   וחתם ב:

   במאה האחרונה קמו כמה תנועות שחרור, שביקשו לפרק את המבנים שיצרה האליטה כדי לשמר את שליטתה… הגיע גם העת לשחרר את השפה.

   הוא אפילו לא מבין למה צריך לדעת את השפה כדי לבטא רעיונות, וכמו שכתבתי בזמן אמת, וכמו שהראיתי היום למשל, וגם בדוגמה "קשת תיכנס" (כשהכוונה הייתה ל"תיקנס"), אני גם מוכיחה את זה. ולא, אין הכוונה לענייני זכר נקבה.

   שלא לדבר על השטות שמאמרים נפסלים כי אנשים לא מבדילים בין זכר לנקבה. אם מאמרים היו נפסלים כי אנשים לא יודעים דקדוק לא היה מתפרסם אף מאמר בישראל.

   אהבתי

   • קשה לי להאמין שקיים בבניין הארץ או כל עיתון עברי אחר איש תקשורת שאינו מבדיל בין תיכנס לתיקנס, או מואזן ומאוזן.
    אי היכולת שלך להפריד בין טעות הקלדה לשגיאות עברית היא שקיעתה של זריחת מקונני השפה המתמידים. כמו שמישהו היה אומר, את רק מחזקת את הדעה של לוינסון.
    אה, ותתקני כבר את הסנטור בהזמנות. זה כואב לי בעין.

    אהבתי

   • הזמנות זו גירסת הברברים בשער להזדמנות, כן?

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    זאת הפרשנות שלך, זה לא מה שהוא אומר. אני מהמרת שהוא בעד ידיעת השפה. הוא מתנגד לתופעה הקיימת של התעלמות מהתוכן וביטול אמירות בגלל שגיאות בעברית שלא באמת פוגעות ביכולת להבין את הנאמר.

    אהבתי

 20. יון בסל הגיב:

  ירושלים לא מוזכרת בקוראן פעם אחת והפרשנות שמזהה את אל-אקסה שאליו התעופפה אל בוריק כשעל גבה רכוב מוחמד כמסגד בהר הבית הופצה ע"י תועמלנים דתיים כחלק מפוליטיקה פנים אסלאמית שלא הותירה רושם מיוחד. אחר כך הגיע צלאח- אדין עם החרב ועשה מהפרשנות האזוטרית מטעמים ועד היום לשקר והכחשת הזיקה היהודית יש כנפיים (הארץ-פתוח).

  ראוי שיהודים יסבירו למוסלמים את הסימבוליקה בספרם הקדוש ואם יפנימו יעזרו להם לבטא נכון את שם עמם שזה כאילו must, כן?

  אהבתי

  • משה שלוותה הגיב:

   הויכוח כולו נשמע לי, ממקום שהותי, ויכוח של מטורללים גמורים.
   המוסלמים ואגדותיהם מול היהודים וסיפוריהם.
   נורא חשוב, שנת 2014 ומתקוטטים עד זוב דם ופגיעה בנפש, כולל איומים במלחמת חורמה וכל מיני מושגי כבוד והשפלה, על ערמת אבנים ומבנים חצי חרבים.
   אם זה לא טירוף מוחלט אז מה?
   והכי יפה זה שלתוך המטורפים המוסלמים מתברגים היטב, כאום מושלם בהתאמתו, חבורת פסיכים יהודים שמבלים את ימיהם בגידול פרות אדומות, ומאבק על השכות לטפס דרך שער המוגרבים על מנת למלמל תפילה כשהם למעלה, לא די להם להיות למטה בכותל.
   רבותיי, העולם הזה חולה רוח, טוב שפרשתי ממנו למקום שלו.

   אהבתי

   • יון בסל הגיב:

    פולחן דתי נראה פסיכי ומטורלל אבל ההנחה שהיהודים הם תמיד הבעיה נשמעת הגיונית. אם אסור להם בטוח יש סיבה טובה ואם מפוקפקת נחזור עליה שוב עד שתהפוך להגיונית. הטריק העתיק הזה עוד יפציע מתישהו, היכנשהו. יש כאלה שיעדיפו לישון בלי גרביים ולהתווכח על זוטות כמו זכויות האזרח היהודי וחופש הפולחן במדינתו. לחיים.

    אהבתי

   • משה שלוותה הגיב:

    ההנחה שהיהודים חייבים להשתלב בכל טירוף ופסיכוזה היא נשמעת לך הגיונית?
    Start up nation, מיליון בעיות אחרות, וחלק מאנשיה וגרוע מכך בכיריה ומוסדותיה טרודים בשאלה מתי יעלו יהודים להר, האם יתפללו שם או לא, האם אל אקצה קיים מ 1400 או מ 1700?
    האם שלמה בנה שם חדר או היכל?
    את מי זה מעניין?
    ומה יקרה מחר אם תקום תנועה להחזרת הפולחן להר סיני? ותקים מכון לשכפול ושחזור המעמד בו שום וצפיפות לא צייצה?
    אני אמור אז לתמוך בזה בגלל שלאיזה מטורף זה חשוב? אני אמור להסתער על סנטה קטרינה ולכבוש אותה? להסכים לשלם את המחיר של התקפה של צה״ל לכיבוש ההר?
    כל המעורבים בדבר הזה מטורפים טוטלית, ערבים ויהודים כאחד.

    אהבתי

   • יון בסל הגיב:

    היהודים במקרה הזה המציאו (לפחות בשכונה) את האמונה בבורא יחיד ובלתי נראה שמסר להם חתיכת ארץ ונרצה או לא מטורף ככל שישמע זו הסיבה שמדינת ישראל הוקמה כאן, ישוע לימד בהרים ומוחמד המציא את החמש תפילות ביום לדת שלי יש יותר גדול. המטען קיים נפיץ וזה לא משנה אם תתכחש או מה דעתך. או יהודים או ערבים או לחוד או שניהם יחד. בישראל זה שניהם יחד חוץ מהר הבית. שם ליהודים אסור. לך מותר לזלזל, לי אסור לשתוק.

    אהבתי

 21. נדב הגיב:

  "נאט"ו יירטה 19 מטוסים אסטרטגיים רוסיים ביום אחד". כותרת בהומפייג' של הארץ. וואו, חשבתי לעצמי, התחילה מלחמת העולם השלישית, אני חייב לחפור מקלט אטומי קטן בחצר.
  בכתבה עצמה נכתב שהמטוסים של נאט"ו רק הוזנקו לכיוון המטוסים הרוסיים על מנת להבריח אותם.
  מישהו בהומפייג' הארץ מנסה לזרוע פאניקה, או פשוט לא יודע מה משמעות המילה "ליירט"?

  אהבתי

  • מיכה הגיב:

   ליירט (intercept בלעז) זה לאו דווקא להפיל. מה לעשות, ב-"הארץ" (וכל כלי התקשורת בעולם שהשתמשו באותה מלה) צודקים הפעם.

   אהבתי

   • עקיבא הגיב:

    זו עיתונות, לא בלשנות.
    ולכן, כפי שנדב כתב, הכותרת מאוד לא מוצלחת.

    אהבתי

   • נדב הגיב:

    בטח כבר אף אחד לא ייקרא את זה, אבל ליירט בעברית שמור רק להפלות, ואני אומר את זה בתור איש נ"מ במיל'. באנגלית זה אכן גם לפגוש את המטוס באוויר ולהבריח אותו, אבל בעברית ממש לא. גם בפקודות הצבא ובתו"ל של חיל האוויר מדובר על ליירט מטוס או לסכל את תקיפה. יירוט זה הפלה (ואוסיף אאל"ט :-).

    אהבתי

 22. שביל החלב הגיב:

  זהו!
  מחקר שבדי ענק(ארך כ50 שנה): א ס ו ר לשתות 3 כוסות חלב פרה ביום! מקסימום כוס אחת!
  למה? הוא מזיק לעצמות! לעצמות,הבנתם? למשל… ח ל ב! ועוד ועוד בעיקר בגלל הסוכר שבו…
  מקצר את החיים בכ6 שנים.
  אז אם אתם רוצים להמשיך לכתוב, ולהגיב פה,ולא להשאיר אותי לבד עם V, ת פ ס י ק ו לשתות חלב פרות!
  בטח מחר זה יתפרסם בכל העיתונים.

  אהבתי

 23. יון בסל הגיב:

  גל ברגר:

  פתח קורא ליום זעם מחר ולכוננות כללית באלאקצה בתגובה להריגת המחבל מאבו טור. ראש הפתח בי-ם מצדיק ניסיון ההתנקשות בגליק: לכל תגובה יש תגובת נגד.

  משגב צדק:

  יש אינספור ציטוטים של מנהיגים ופעילים מרכזיים בגופים שעוסקים במרץ בטירוף הפונדמנטאליסטי הזה.

  אהבתי

 24. עובר אורח הגיב:

  ומה עכשיו. להמון כותבים ומדברים אין ראי אין זיכרון.הנה אמירה ידועה
  של שמאלן אוהב ערבים:"ואין לערבי עיניים? אין לערבי ידיים, איברים, צורה,חושים, מאוויים, רגשות? ולא כמו היהודי מאותו הלחם הוא אוכל, באותו נשק הוא נפצע, באותן מחלות הוא מתייסר, באותן רפואות הוא מתרפא, באותו קיץ חם לו ובאותו חורף קר לו? אם תדקרנו – לא נדמם? אם תדגדגונו- לא נצחק? אם תרעילונו- לא נמות? ואם תתעללו בנו –
  האם לא נתנקם?". החלפתי יהודי בערבי ונוצרי ביהודי וזה הנאום של
  שילוק במשפטו לפני שבתו שהתאהבה בנוצרי "מסדרת" אותו והוא יוצא ניזוק פגוע ומשפל. היינו בגלות כך איך חשבנו אבל !!! נמנענו
  וחיכינו לשעת כושר וזמנים נכונים.אך צריך לדעת מה מרגיש מיעוט לחוץ.
  אני מוכן לקבל כל מה שנאמר ונכתב בכל הבלוגים על הערבים. ואם זה
  מה שאומר ברנש X אז אתה X מתכנן חיים במדינה של חצי יהודים חצי ערבים? ישראל נכנסת למצב הלבנוני. כל קבוצה מתכנסת לתוך עצמה.
  אוכלי הנבלות ושותי הדם בשני הצדדים שמחים. כל יהודי שבאמת
  דואג לעצמו (על המסקנה הכי חשובה מהטיול לפולין לא מדברים,מעל
  לא ידוע מה יבוא). צריך להבין שאם ילחצו הערבים יותר מדי יקרה כאן
  אסון נוראי.הם והם יקבעו לעצמם וגם כל בר דעת לא ערבי יודע
  לא ניתן הכל בבת אחת.גם לבנות בשטחים וירושלים, גם לעלות להר
  הבית, גם לטנף מסגדים,גם לחסום ולבדוק וגם וגם. תשגע אותם הם
  ישתגעו. אם לא ימצא פתרון, דרך להתנתק זה יהיה מקום רע לחיות בו
  יהיו רציחות משני הצדדים,יהיו פגיעות ברכוש משני הצדדים יהיה ויהיה
  ויהיה.מישהו דיבר כאן על נכבה 2 זה יהיה מרחץ דמים נוראי ומי מבחוץ
  ייתן שזה יקרה? לא כדאי להיות כאן אז. העולם מלא ריבים ושנאות
  ומתחים במשפחה בכפר בעיר במחוזות במדינה מעסיקים-עוובדים,
  בעלי רכוש חסרי רכוש בלי סוף. התפקיד של שלטון להפחית מתחים
  אחרת זה סומלי וסוריה ועירק. סיסי הדיקטטור מקובל על הרבה מצרים
  כי הוא מונע מצב זה. מנהיגי ישראל מנתניהו ומטה מגבירים מתחים. הערבים ומנהיגיהם לא מענינים אותי בכלל הם יעשו מה שהם עושים
  כבר מאה שנים. עד כה הם עשו את שלהם כמיטב יכולתם ואנחנו את
  שלנו. השגעון של שליטי ישראל של הכל בבת אחת ולחץ אין סופי על הערבים מביא אסון. מה שרואים עכשיו זה דגם לעתיד. מה לעשות,
  זה לא קנדה של אנגלים וצרפתים לא בלגיה של פלמים וואלונים.
  זה זורם לאט לכיוון של לבנון עירק וסוריה.זה מה שהערבים מסוגלים
  לו ויש כאן הרבה ערבים והם יעשו את מה שהם יודעים. נשאלת
  השאלה מה יעשו היהודים. לא מבנט נתניהו ויעלון תבוא הרגעת
  השטח וצמצום החיכוך ושיגוע הערבים. הר הבית והמקדש המתינו
  אלפיים שנה והיהודים הסתדרו נמתין עוד קצת ונרגיע במקום לשגע.

  אהבתי

  • יון בסל הגיב:

   לפעמים צריך למתוח קו אדום.
   חוק, זכויות, אגו והגיון -בלי אלה אתה אבוד כאן יותר מהעדר האבוד בפולין. מה המשטר הציוני מעולל? הכיבוש הציוני הוא הדבר הטוב ביותר שקרה לערבים במזרח התיכון. אם ירצה ערבי לקום בבוקר לצאת לעבוד לגדל ילדים ללמוד, לעשות עסקים אף שופט שוטר או חייל לא ימנע ממנו. זה הרוב ותמיד יישאר הרוב.
   הלחץ מגיע מהאסלאם והגאוותנות. זה מתבטא בכסף ופעילים שמתסיסים. שניהם לא מניעים מאבקים של לחיות או לחדול ואצלנו זה אחרת. נתגמש כשצריך ועם מי שאפשר בזמן המתאים אבל אם נתכופף מעלה אחת מעבר, הסיפור גמור כי אסור להבליג כאן על יריקה בפנים, זה ברור גם לך. לתורת השלבים יש דינמיקה ברורה וכיוון חד סיטרי. כל צעד אחורה הוא סופי. כל ויתור על עקרון ושלטון סופי. ויתרת על עבר הירדן בגלל אותם איומים- סופי. עכשיו יש שם מדינת כלום שמאיימת עליך לא להכנס למקום שמעולם לא היה שייך לה. מסרת את עזה, לא תחזור לעולם. תאפשר יידוי אבנים ובקטב"ים- תייצר זלזול ורציחות. ליהודי אין סיבה להתכופף בארץ ישראל בשל יהדותו, נגמר הסיפור הזה.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    תודה. גם השיר של בוב מארלי היה לעניין "אני באנו…"
    לעניין הציוני: עד כה אין סופי! לא היה ולא יהיה סופי! אבל
    לא צריך לקחת סיכונים. לא מקבל מכל וכל שכל צעד
    אחורה הוא סופי. לא מקבל שכל ויתור על עקרון ושלטון
    סופי. החזק והבטוח מוותר הפחדן רואה אויבים בכל מקום.
    הנה גם עזמי בשארה חשב שהנה הנה נאצר ניצח.
    עכשיו הוא מפחד שיום אחד יעשו לו ברית מילה עם גרזן.
    אם הוא לא מפחד או שהוא מעשן או שהוא מזריק. האחים
    המוסלמים חשבו מה שחשבו וסיסי חשב אחרת. הרבה
    מזמן כתב שליט מצרי "ישראל הושמד אין לו זרע" מה
    שמראה שכבר אז עשו ספירות זרע. אז כתב אז מה?
    ההתנהגות של שליטי ישראל גם משדרת פחדנות. מה
    יש מה קרה מה בוער. ישראל כרגע זקוקה לתיקון פנימי
    וחשוב לקחת זמן חושבים. לדעתי חלק מהרעש עושים
    המושחתים הפושעים ולדבר לדבר לדבר. הנה היום
    החזיר שר החוץ את שגריר ישראל משוודיה וניבל פיו
    בבדיחת קרש על איקאה.בעיתונות הערבית שמחו.
    בצדק הם שמחים, להחזיר לישראל קל להשיב
    לשוודיה יהיה ביזיון. מדוע למשל ישראל לא בקשה
    לברר עם ממשלת שוודיה על הוצאת המשקיפים
    השוודיים מחברון בגלל שיש כאן פגיעה בוטה בסטוטס
    קוו שבגללו ובגלל הניטראליות השוודית ישראל אפשרה
    וזה עניין לכל העולם. מה יהיה אם ישראל תכריז על
    בניית 100 דירות לערביי ירושלים? למה לא?
    אם זה נכון שלעבוד וללמוד ולחיות משקיט את הערבים
    אז תדאג שיעבדו. מה יקרה עם יאפשרו קווים לפועלים
    מהגדה של חברות נוספות. ואלף ואחד דברים חיוביים.
    וכ"ו וכ"ו. זה לא פשוט ויהודים מחרחרי ריב ומדון לא
    מזיקים פחות מארגוני השמאל הנתמך מחו"ל, אולי
    יותר. הנה חוק הגיור הנו מעשה מרגיע. צריך להרגיע
    להכות ברעים ולהיטיב עם הטובים. לדבר יפה ולזכור
    שלא מעליבים נשיא של ארה"ב ושום דבר טוב לא יצא
    לישראל.מהתערבות בפוליטיקה הפנימית של ארה"ב,
    בכלל לא.

    אהבתי

   • ABBA הגיב:

    שרת החוץ השבדית לא נשארה חייבת

    אהבתי

   • יון בסל הגיב:

    המדינה צריכה להשקיע במגזר וטוב שיש בתקשורת ערבים ובעד שילוב ויחסי דו קיום ממקום של פתיחות והוגנות. רק טענתי שצריך למתוח קו. פשיעה לאומנית, זכויות פולחן שוות, תמיכה ציבורית בארגוני טרור – השתגענו? הנזק מהימין הקיצוני שיוזם התססה ומעשי איבה בטל בשישים מול הרוח הגבית לטרור וזכות היהודי לחיות בארצו שנושבת מעיתון הארץ, העמותות, המחרימים והאוטו-אנטישמיים.
    שי לשבת: דאוד אבו יוסוף.

    אהבתי

   • קזבלן הגיב:

    הכבוד, הכבוד.
    אין שכל, אין היגיון, אין חכמה, אין תבונה, אין בינה, אין ערמומיות, אין טקטיקה, אין דיפלומטיה, אין אסטרטגיה.
    הכבודדדדד, לא נתכופף, לא נבליג, הכבוד היהודי.
    אחרי שהתפטרנו מכל מה שפעם איפיין אותנו ונתן לנו חסינות אמיתית, נשאר לנו הכבוד ואיתו נשתמש בכל רגע, בכל דקה, לא משנה מה הנסיבות, שוודים, ווקף, אובמה, טורקים, מצרים, עזתים, לכולם נראה למי יש יותר כבוד.
    הרבה כבוד יהיה לנו במלחמת הר הבית.

    אהבתי

   • יון בסל הגיב:

    שטויות של נאורים.
    ביקשו שנוותר על עבר הירדן- ויתרנו.
    הציעו לנו להסתפק ברצועות אדמה- הסתפקנו.
    ב 48' הפצירו בנו לא להכריז על הקמת מדינה- הקמנו.
    ב 67' דחקו בנו להבליג – וניצחנו.
    ב 73' לחצו שלא נתגונן – וחטפנו.
    ב 84' הזהירו שלא נתקוף את הכור העירקי- תקפנו.
    אתה מזהה תבנית של כדאיות ציונית או לסמן לך בוורוד ?

    אהבתי

 25. שם חם הגיב:

  אאאז איך קוראים באמת לרוצח הערפי? ברדיו? בטלפיסיה,?בעיתון? בכל עיתון….
  מד -הים!

  אהבתי

 26. לונדו הגיב:

  שלום, אני לקוח מרוצה של הוט.

  יש לי רק אינטרנט איתם. כבר המון זמן, 9 שנים (עם הפסקה לשנתיים שלא גרתי בארץ). כמעט תמיד הם היו ממש בסדר איתי.

  חוץ מפעם אחת, לא מזמן, כשהחתימו אותי על טלויזיה ללא הסכמתי. לי יש עקרון – אם אני נאלץ לעשות שיחה למוקד שרות לקוחות, הם צריכים לשלם על זה. אז על זה הם שילמו בחודשיים אינטרנט חינם, ועוד 3 חודשים אינטרנט בהנחה. וכמובן החבילה בוטלה.

  אבל אני מודע לזה שאני חריגה סטטיסטית.

  וכמו שכבר כתבו פה, היום מאוד קל להתנתק. פקס (אפשר גם netek.co.il), וביטול של הרשאת חיוב בכרטיס אשראי לאחר 3 ימי עסקים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s