קלחת המגרש

 

yediot4.11.14haaretz4.11.14

isra4.11.14maariv4.11.14

הכותרות

♦ המשפט "הוא ידע הכל", המתייחס לאהוד אולמרט, אקס רה"מ, מככב בכל שערי העיתונים, אבל מה שמעניין זה שדווקא בידיעות, עיתון הבית, עריסתו המגוננת של אולמרט, זו הכותרת הענקית, גדולה יותר מכותרת אירועי הכדורגל מסמרי השיער אמש, והיא אומרת בענק: "אהוד ידע הכל". תמונתה של שולה זקן בענק, ואולמרט בקטן, למטה. מעניין איך מתנהל המהפך החשיבתי, התדמיתי והערכי בעניין אולמרט במערכת העיתון. זבובית על הקירות הייתי רוצה להיות.
שמונה עמודים ראשונים העניק העיתון לעדות שולה זקן ולהקלטות. רק מליץ יושר אחד נמצא כדי להגן על אולמרט, או ליתר דיוק להכפיש את זקן: נח קליגר (שמקודם גם בשער).

♦ בישר"ה דווקא אסון הדרבי הוא המככב בתחילת העיתון. הייתי אומרת שהכותרת הראשית, "חרפה", דווקא מתוחכמת, כי היא מתאימה לשני האירועים: גם קלחת המגרש וגם פרשת אולמרט וזקן.
מעניין: בניוזלטר שמפיץ העיתון בכל יום אין כמעט זכר לפרשת אולמרט. רק טור דעה קצרצר של דן מרגלית, החבר לשעבר לשעבר מבצבץ (בעיתון המודפס: ארבעה עמודים, מע' 4)

♦ במעריב הכותרת הראשית דומה לזו של ישר"ה: לא חרפה כי אם "ביזיון", אך העמודים הראשונים מוקדשים לעדות של זקן אתמול.
בן כספית מודיע שהוא לא שמח.

אז תרשו לי לא לשמוח ביום הזה, עם עדת המתלהמים. מהיכרות אינטימית קרובה מאוד בנעשה בחצרותיהם של כמה מהפוליטיקאים המכהנים כיום, או שכיהנו עד לאחרונה, אני יודע שהשחיתויות של אולמרט הן מעשי צדקה נדיבים לעומת המתרחש שם. אבל אותם לא חוקרים.

עוד אומר כספית שלא יעזור כלום, ולא משנה במה יאשימו אותו, אולמרט היה רה"מ טוב. כספית מאשים את אולמרט בכך שטעה בבחירת זקן לחלוק עמה את סודותיו, טענה מטופשת מאין כמותה. גם בבחינת, הן (אולמרט וזקן) היו החברות הכי טובות עשרות שנים, ואם בה לא יבטח, במי כן? וגם, מה רצה למעשה כספית, שאולמרט יחמוק מכל מעלליו, כי השחיתויות שלו הן מעשי צדקה?

♦ כמבקרת האופנה מספר אחת של גזרת מדרון יפו בואכה כיכר השעון, המתמחה ביומיום בקסטרו עודפים ובנעלי ספורט מייד אין עליבאבא ב-37$, אני רוצה לשבח ממרום הבנתי את הופעתה האלגנטית של זקן אתמול בבית המשפט, לאחר שהגיעה מהכלא, שם היא מרצה 11 חודשי מאסר, "בבגדים אזרחיים". סחתיין על השמלה הדו צבעית, על ענק הפנינים (אמיתי?), על השיער ועל האיפור. לא צינית.
זקן4.11


♦ מורים מתלוננים על ערכות הלימוד שהוציא משרד החינוך לקראת יום השנה לציון רצח רבין, מהן אי אפשר להבין את הרקע לרצח, וכן שהרוצח יהודי, ומה שמו.

♦ בניגוד לקונספירציות ולשמועות, גדעון סער עוזב את תפקידו. הנה נפרד אתמול.

♦ אושר גדול בישר"ה + כפולת עמודים: "אובמה יובס". בישר"ה אולי מאושרים, אבל גם כל השאר אומרים שאובמה בדרך להפסד. למשל חמי שליו שלו בהארץ. אריאל שנבל כתב על כך במקור ראשון שלשום. ובמעריב: אובמה בשפל.  בידיעות מכנה זאת הכותרת לטקסט של אורלי אזולאי היא "יום הדין של אובמה".
תוס': אלא שאזולאי כתבה שאם הרפובליקנים יקבלו רוב בסנאט, ישתמש אובמה בנשק יום הדין ויפעיל וטו נשיאותי כדי לבצע רפורמות.

♦ מעריב
צריך לבדוק היטב היטב את מיצובו בגוגל: כמעט כל העמוד הראשון, אם תגגלו "אובמה מעריב" יוביל אתכם ל-nrg. זו מכת מוות לאתר העיתון, שגם ככה הוא מקרטע, לא מאורגן, לא מאפשר חיפוש, ועוד ועוד.

♦ קראתי בדילוגים מה שקרה אתמול בדרבי ליד הבית, למדתי שיש מישהו בשם ערן זהבי שעושה פיו-פיו (?), ושבסוף הרחיקו אותו, שיש אוהד בשם פואד שיושב בלי חולצה במשחקים, שהמשטרה לא השתלטה על פראי האדם שהיו במגרש, ושהפועל חויבה לממן בעצמה את עלות האבטחה, 600 מאבטחים, ביניהם 200 שוטרים. עכשיו תסבירו לי, מה לזה ולכדורגל, ולמה בכלל יש אירועים כאלו בישראל?

החוק נגד ישר"ה

רק עמוד אחד העניק היום ישר"ה לנושא, ואפילו נידח למדי. חרפת הכדורגל ואולמרט דוחה קידום עצמי.
היום פתחון פה נרחב למשתתפי המשאל היומי המפורסם ועדכון מהמארקר של אתמול.
ישר"ה לא מתייחס למשפט המבקר את העיתון בדברים שנכתבו במארקר, ולכן אזכיר זאת:

“ישראל היום” מימן חוות דעת מטעמו, ששללה את הצעת החוק. עיקרי חוות דעת זו פורסמו ב”ישראל היום”, אך ללא הבהרה כי זו חוות דעת בתשלום.
חוקישרה4.11

כור ההיתוך

בידיעות נכתב אתמול שמוצא משפחתו של גדי אייזנקוט (או איזנקוט, טרם החליטונו) הוא ממרוקו. מה ההסבר?
הנה (הביא בעלאלףהשמות):

קהילת יהודי מרוקו הייתה מורכבת למעשה משתי קהילות שונות. ’הקהילה הקדומה’, היא זו שהגיעה מא”י ומארצות המזרח התיכון, לפני אלפי שנים והם התושבים היהודים הוותיקים של מרוקו, שנאחזו באטלס והעמקים. אלה “נטמעו” בסביבת הברברים, אבל, רק בשפתם ובלבושם. בגלל הגירה כזאת הצהיר רבי עקיבא: “שכל היושב בגולה כאילו אין לו אלהים”…
’הקהילה השנייה’ היא זו של היהודים [הספרדיים] הבאים ממערב-אירופה, קרי מגורשי ספרד ופורטוגל וגם מטוסקנה וליוורנו שבאיטליה, שהתמקמה לראשונה בערים. הגירוש הראשון מספרד ופורטוגל היה במאה שביעית ע”י הויזיגוטים והשני, גם מספרד ופורטוגל במאה 15. חלק ’מהקהילה השנייה’ התמקם באזור הספרדי ובחלק מערי החוף.
הגירה אחרת של יהודים, היתה ממזרח אירופה של ימי הביניים, ומפולין, כאשר נמלטו במלחמת העולם שנייה ולפניה. כל היהודים הללו היו מאחינו האשכנזים שדיברו יידיש. עם הדורות הגיע מספרם במרוקו לרבבות. לימים, “נטמעו והיו למרוקאים לכל דבר”…איבדו את כל המאפיינים ונשארו להם רק שמות משפחה כגון: גרינברג, ויצמן [מרוסיה], בסר, לסקר, וקסלמן, ולדמן, רוימי הכוונה רומי=רומאי=אירופאי, בוכבינדר ואייזנקוט=אלוף פיקוד הצפון החדש (מסע בזמן במרוקו ובאטלס, אלי ביטון).

מתקלקלים

עמידר לא ידעה שהנכס שבבעלותה משמש כמועדון ההופעות הוותיק בארבי. מקסים.

מיילבקים/ טובים במספרים

כותב אמיר:

ע"פ כותרת הכתבה של לילך ויסמן בגלובסלפיד הוציא 54 א' ש' מכספי הציבור על כרטיס טיסה לארה"ב.
אלא מה, שלפי הכתבה, משרד האוצר שילם סכום גבוה מאין כמוהו על טיסה של השר לפיד לארה"ב בינואר 2013. רק שהוא נבחר לכנסת בפברואר 2013, והתחיל לכהן במרץ 2013. בכותרת כתוב "בזבז 54,000 ש"ח מכספי משלם המסים על כרטיס טיסה לארה"ב", ובתוך הכתבה מתברר שסכום זה כולל חמישה כרטיסי טיסה (לפיד, שני יועצים ושני מאבטחים – דרישה של השב"כ).
והעקיצה לעיתון המתחרה בסוף? "והיה גם זה: כסף קטן אומנם, אבל בזבוז צורם: משרד האוצר שילם 768 שקל על מונית לכתבת "דה מרקר", מירב ארלוזורוב, ששימשה כמנחת כנס חינוך פיננסי ב-7 בינואר 2013".
אנשי גלובס החרוצים נברו בדו"חות שפרסמו לציבור אותם משרדים שבחרו לשתף פעולה עם היוזמה ולחשוף, ואחד הדברים שלא נותן להם מנוח הוא סכום פעוט (מופקע אולי למונית, אבל פעוט לגמרי במימדי תקציב המדינה) ששולם למונית שהסיעה קולגה מהעיתון המתחרה לכנס אותו הנחתה. מי אמר שלא נותרו עיתונאים חרוצים בישראל?

כותב רמי:

חשבון פשוט? באיזה עולם?
חשבון פשוט

(שלום ירושלמי, מעריבnrg)

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

כותב נשיונל רוויו אונליין, קווין וויליאמסון, מבקר כמה עניינים בוערים בספר של לנה דנהאם, ומעורר הדים רבים ברשת.

שושנה רוברטס, כוכבת סרטון ההטרדות בניו יורק (32 מיליון צפיות בינתיים), ירדה למחתרת. היא מואשמת בגזענות, על כך שרוב המטרידים המוצגים בו הם שחורים או לטינים (עדי גולד, 24 שעות, ידיעות) ומקבלת איומים באונס. הסרטון הוא חלק מפרויקט Hollaback, ובעברית: הכצעקתה.

לפני פיזור

⇑⇑⇑ המתח גואה.
matanot

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

47 תגובות על קלחת המגרש

 1. hunyuc הגיב:

  כבר תוקן "החשבון הפשוט" במעריב

  אהבתי

 2. לחם אחיד הגיב:

  הפעם אקדים (אולי) את לחם, אבל באמת בן כספית מציב סטנדרט חדש של צביעות, חוסר אתיקה וחוסר מקצועיות. החל מהביטול למעשה של כל מה שנשמע אתמול בביהמ"ש וחזרה על מנטרת "ראש ממשלה טוב" שלו, דרך מיקוד הבעיה בבחירת אולמרט בשולה זקן (כאמור לא מעשיו הם הבעיה) וכלה בהסטת המבט מאולמרט לפוליטיקאים עכשויים תוך זריקת רפש כללית לאוויר, בלי ביסוס. אתה עיתונאי, יש לך מידע שיש פוליטיקאים מתבוססים בשחיתות? תחקור, תפרסם, תגיש תלונה ליועמ"ש, משהו. מדהים.

  אהבתי

 3. לחם הגיב:

  אני לא מכיר אף עיתונאי בעולם המערבי שהיה יוצא להגנת אולמרט אחרי הדיון אתמול בבית המשפט ולכן בן כספית הוא כל כך יוצא דופן. לרעה, כמובן, אבל יוצא דופן. יאק.

  אהבתי

  • הומר סימפסון הגיב:

   בן כספית יוצא להגנת העיתונאי החרוץ וההגון ששמו בן כספית.
   מיום העדתו המוקדמת של טלנסקי (מישהו עדיין זוכר? למישהו לא ברור שמול התנהלות מאפיונרית של אולמרט זה היה המהלך האפשרי היחיד) ועד ליום זיכויו, כספית חרף וגידף את הפרקליטות.
   לאחר הזיכוי הוא כתב:
   "השופטים מוסיה ארד, יעקב צבן ומשה סובל. תודה לכם, מקרב לב. תודה על הכרעת הדין האמיצה שלכם, שאולי לא תספיק כדי להציל את הדמוקרטיה ואת שלטון החוק, אבל לפחות הצילה משהו מכבודם של הערכים המחוללים הללו."

   בהמשך הוא כתב:
   "המישהו הזה לא למד לקח. אחרי שבנה תיק אחד על טלנסקי, הלך ובנה תיק נוסף (כי הם רצו מסה קריטית של תיקים) על ש"ד, עד המדינה בפרשת הולילנד. בשני המקרים זה עלה למשלם המסים הון תועפות. העניין הוא שבהשוואה לש"ד, טלנסקי הוא אהרן ברק. כאן כבר מדובר בגנב סוסים מוצהר ומוכר, אבל לדור בשלו. מתפרק לו מגדל קלפים אחד, יבנה אחר במקומו. ואין פוצה פה ומצפצף. נותנים לאיש להשתולל כרצונו.

   חוסר תום הלב של משה לדור ניתן להוכחה בנקל. זה גם יבוצע בסוף השבוע. ראו את זה בראיון השערורייתי שהעניק ל"הארץ", בו הוציא את דיבתו של נאשם שזה עתה הגיש נגדו כתב אישום, מבלי שבכלל ידע את הפרטים."
   במקום להודיע לכב' השופטים הנכבדים שהם יצאו חומוס (הם כבר יודעים את זה) ובמקום להתנצל מעל כל במה אפשרית בפני משה לדור, בוחר כספית לנסות ולבצע התחמקות אלגנטית.
   במדינה המתוקנת עליה מרבה כספית לדבר, העיתונאי בן כספית היה מחפש עבודה כמחלק עיתונים של ישראל היום.

   אהבתי

  • לחם הגיב:

   אבל בעצם למי אכפת מה הוא מחרטט ומקשקש, עד עכשיו המאמר על אולמרט זכה ל-23 תגובות באתר של מעריב. 23 תגובות!!!! איפה כל ה-150 אלף קוראים של מעריב? אולי בחלום?

   אהבתי

 4. לחמית הגיב:

  מזל שיש ולווט שהביאה אתמול צילום מסך של הסטאטוס של פנינה לזיכרו של רבין. פנינה כנראה נעלבה מהתגובות והשיתופים והורידה את הסטאטוס

  אהבתי

 5. הומר סימפסון הגיב:

  צרות בכותרות בוואלה:
  דאלאס (1:3) – בוסטון (2:1) 113:118
  דאלאס פתחה את המשחק בצורה דורסנית, כולל 19:40 בסיום הרבע הראשון, והוליכה כבר ב-30 הפרש בחצי הראשון, אבל בוסטון חזרה למשחק, צימקה, עד שצ'נדלר פרסונס הרגיע את העניינים עם שלשה חשובה, בערב בו קלע 29 נקודות מרשימות. ג'ף גרין הוליך את קלעי הסלטיקס עם 35 נקודות, אייברי בראדלי רשם שיא קריירה עם 32 נקודות אבל החטיא שריקת עונשין שיכלה להשוות את התוצאה 39 שניות לסיום. דירק נוביצקי קלע 27 נקודות לדאלאס, שקלעה ב-73 אחוז ברבע הראשון

  אהבתי

 6. הומר סימפסון הגיב:

  עוד צרות בכותרות בואלה בכתבה על הנעשה בהפועל ת"א:
  בהפועל בכלל יש חשש כי האוהדים לא יוכלו לסלוח למנהל המקצועי על דבריו ומקווים כי לא יחלו במחמאה נגדו. בכל מקרה, כרגע לא מעריכים במועדון כי ברקוביץ' אכן מתכוון להתפטר בעקבות האירועים אמש, אך קיימת דריכות בהפועל בנושא זה".

  אהבתי

 7. אורן הגיב:

  אין כדורגל בישראל, הכל רק מבוא לתכניות הצעקות ברדיו ובכבלים. מבחינה זו הדרבי עמד בציפיות. בכלל איך אפשר להתעניין במשחק כאשר מצד אחד עומדת מכבי תל אביב ומהצד השני המנהל המקצועי אופירה ברקוביץ.
  אפילו הלאומי ציוני במגיבים יורד לספרד בנושאי הכדורגל. ברלין לא תעזור במקרה זה, אולי מינכן.

  אהבתי

  • יש בארץ שחקנים עם כישרון שמתאים לליגות הבכירות באירופה אבל המשחק הקבוצתי לא מתקרב לעונג האסתטי שאני מפיק מקבוצה ספניולית ממוצעת. אז מה הבעיה? המחלה הקשה של השחקן הישראלי נובעת ממשחקיו בשכונה והחינוך הלקוי שספג מהמאמנים. מדובר באובססיה, סוג של לקות מנטלית שמחריבה את מיטב הנוער הבועט והלומד (משחק איתם). מגיפה שמתבטאת בליקוי תפקודי נוראי- יותר מדי נגיעות בכדור. נדרשות בין שתיים לארבע נגיעות כדי שהישראלי יכין את עצמו לבעיטה או מסירה -אם יש לו למי למסור. כמאמן, מנג'ר חלוץ ומאלף תרנגולות אני יודע מה הפתרון שיעקור מן השורש את התופעה עד לחיסולה. ביטול אימוני המשחק של הקבוצה ומעבר לסטנגה זוגות במגרש קטרגל. משחקים בנגיעה אחת ומותר להתמסר. משחק שמאלץ את השחקן לחשוב מהר (יהודים) מחייב דיוק (גויים) דורש לזוז (יונקים) כדי לקבל כדור ויוצר משחק הגנה שמותאם למאפייני היריב (שמאלנים). אני מוכן לתת את רגל ימין האימתנית והמגולחת שלי אם לא מתאמנים בספרד בסטנגה. כל היום טאפאס קאווה וסטנגה. מגיל 14 עד כשהקורות יתעקמו. ככה נקבל גם כאן צ'אבים אנייסטות וראולים. משחק בנגיעה אחת או שתיים מהווה אחד המדדים הטובים להערכת קבוצה.

   אהבתי

   • יונת רחבות הגיב:

    ועוד לא דיברת מילה על התענוג שבמשחק ברחובות חברון, שעה שהעיר כולה בעוצר והרחוב כולו של אפריים, משה, דוד ויצקחל'ה הפעוטים. חמודים כל כך, סמוקים מזעה, רצים ברחוב הריק והדי קריאותיהם וחבטות הכדור מהדהדים במורד הקסבה.

    אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   אין כדורגל בישראל? הרי המשחק הוא מצווה מדאורייתא שאמרו (בתהילים) "לויתן זה יצרת לשחק בו…" ואמרינן במסכת ע"ז "שעה רביעית יושב ומשחק (אלוהים) עם לויתן". ואיך אנו יודעים שהמשחק המדובר הוא כדורגל? גם לקושיה זו יש תשובה בתהילים – "וירם קרן לעמו…"

   אהבתי

 8. הסמל פפר הגיב:

  איציק אלפסי כותב יפה ב DEBUZZER על אירועי אמש בבלומפילד.
  איציק הוא ממייסדי בית"ר נורדיה ירושלים, שקמה לאחר שאוהדים ותיקים של בית"ר הרגישו שהקבוצה נגנבה מהם על ידי אוהדים אלימים.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   ביתר נורדיה זה כדורגל לחובבי שחיה צורנית

   אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    אפילו לא, אין למיזם הזה קשר לספורט.
    הוא מיזם חינוכי.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    לא מספיק שאכלתם לנו את הראש עם החינוך להסתה עכשיו אתם רוצים להכניס גם חינוך לכדורגל. האולטראס ולה פמיליה עושים את הליגה. מישהו מת אתמול? כולה אוהד שדפק בקבוק איילות פרץ ערום למגרש, תרגיעו.

    אהבתי

 9. חמי הגיב:

  אמרגן הקרקס הידוע פי.טי.בארנום היה כנראה הראשון שאמר את המשפט בן האלמוות של המקצוע: "העיקר שיאייתו נכון את השם שלי". בהתאם לכך, רציתי רק להעיר ששלו זה בלי י'. לא חמי שליו, אלא חמי שלו. ותודה

  אהבתי

 10. ZIKI הגיב:

  מכל מה שאני קורא ושומע אני מתרשם שזקן סחטה את אולמרט במשך שנים ארוכות והוא התרפס ושילם כי היה לו ברור שאם היא פותחת פה הוא גמור.
  ועדיין לא התברר מי שילם לטלנסקי תמורת כל התעלול.

  אהבתי

  • הומר סימפסון הגיב:

   צודק ויגאל עמיר לא רצח את רבין…
   לו באמת היית קורא ושומע וגם קצת חושב היית מבין שאולמרט מאשר שהוא העביר מזומנים לזקן מה שגורם לכל הגרסא שלו בסוגיית טלנסקי לקרוס (האמת היא שהגרסה כבר קרסה במשפט, אבל ניחא).
   לרכי הזיכרון, אולמרט התייצב לאחר הזיכויו והודיע שלא היו מזומנים ולא היו מעטפות. אולמרט סבר שאם יקבע בפסק הדין שהיו מזומנים ומעטפות, הוא מורשע. הוא לא צפה (וכך גם עורכי דינו) שהשופטים יקבעו שהיו מזומנים והיו מעטפות ובכל זאת יזכו אותו ולכן עוד בטרם קרא את מלוא פסק הדין הוא עמד ושיקר קבל עם ועדה.
   עוד עולה מהקלטות, לבד משיבוש מהלכי חקירה ומשפט, שאולמרט משחד את זקן שלא להעיד כפי ששיחד אותה להגיע אותה למשרד התמ"ת.
   בכדי להאמין בתיאוריית הקונספירציה הרמוזה בתגובה של ZIKI יש להאמין ששולה זקן כתבה יומנים שנים רבות קודם לכן על מנת להפיל את אולמרט. חוץ מחוסר הסבירות של טענה זו, ישנה בעיה פעוטה והיא שמהקלטות עולה שאולמרט לא טוען שהאמור ביומנים הוא שקרי.

   אהבתי

   • ZIKI הגיב:

    מה אתה קופייץ?
    זה ברור ומובן מאליו שאולמרט הוא נוכל מושחת שמקומו בכלא, (לא יזיק גם להזכיר שהוא מנעוריו ליכודניק ואיש ימין מובהק שבמובהקים).
    מה שאני אומר הוא שעל רקע היותו עבריין שולה זקן סחטה אותו והוא שילם כי הוא ידע שהביצים שלו נמצאות בכיס שלה.

    אהבתי

   • ZIKI הגיב:

    וגם ברור שמישהו שילם לטלנסקי ושכנע אותו להלשין על אולמרט.
    אבל זה כבר סיפור אחר.
    לדעתי אותו המישהו גם תומך עכשיו בזקן, וגם אותו היא תסחט בבוא היום.

    אהבתי

   • הומר סימפסון הגיב:

    הוא שאמרתי יגאל עמיר וגו'.
    לו היית טורח לעיין בפסק הדין ובמסמכים שכבר פורסמו, היית מבין שהדרך לטלנסקי נסללה בעקבות מציאת יומני שולה. חוקרי המשטרה הפתיעו אותו ורק כך (ובעזרת היומנים) הצליחו להוציא ממנו את המידע.
    טלנסקי לא בא להלשין ולחשוב שעומד מאחוריו מישהו זה לא פחות מהזוי. טלנסקי ניזוק מהפרסום ומהחקירה יותר מכולם (סביר להניח שאחרי פסק הדין המתוקן ואחרי הערעור מצב זה ישתנה).
    אני מודה ומתוודה שבן כספית באמת ובתמים מאמין בתיאורית הקונספירציה אבל אני לא בטוח שזה המחנה הנכון להשתייך אליו.
    אגב, ליכודניק זה אכן מתכון לשחיתות ( ולכן אני לא מצביע ליכוד) ואני די משוכנע שאולמרט כבר שנים ארוכות לא ימני (לא שיש משהו טוב בלהיות ימני).

    אהבתי

   • ZIKI הגיב:

    כן כן, טלנסקי פתאום, מרוב שהוא צדיק, בא לארץ והעיד במשטרה נגד ראש ממשלת ישראל.
    אחר כך הוא שוב התנדב לבוא לכאן ולהעיד בפני בית המשפט.
    ואחר כך הוא נעלם.
    צריך להיות מאד תמים כשי לחשוב שכל זה סתם ככה.

    אהבתי

   • הומר סימפסון הגיב:

    בפעם הראשונה, טלנסקי הגיע לארוע משפחתי והופתע לגלות שהוא נדרש לחקירה.
    בפעם השניה הוא הבין שכדאי לו להגיע לחקירה כדי שלא לחסום את אפשרות הכניסה לישראל וכדי לצמצם חשיפה לעבירות מיסוי בארצות הברית.
    מכיוון שאין לך ולו בדל מידע שמצביע על אפשרות אחרת ומכיוון שאתה לא מכיר את עובדות המקרה (ניתן להניח שלא קראת את פסק הדין שכן היית מבין שטלנסקי ניסה בעדותו גם להגן על עצמו וגם לגונן על אולמרט) ראוי שתחדול עד אשר תמצא תאוריית קונספירציה מוצלחת יותר. אתה יכול לנסות ולהיעזר בברי חמיש ודומיו.

    אהבתי

   • לא יזיק גם להזכיר שהוא מנעוריו ליכודניק ואיש ימין מובהק שבמובהקים

    וואלה זיקי-שלא יזיק? התכוונת להזיק או לא להזיק.
    בשם השלום אתם מסיתים ללא הפסקה בלי דעת ומבלי להבין. מה שבטוח- אם אולמרט היה נרצח הייתם הופכים אותו לשהיד שניסה למסור את ירושלים בשם השלום. בשם השלום. בשם השלום.

    אהבתי

   • ZIKI הגיב:

    כמובן שהתכוונתי לעצבן ולהרגיז.
    וגם הצלחתי.

    אהבתי

   • לא לגזול לי את הבכורה, אני היחיד שנרצח בירושלים, על ידי יהודי מוסת.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מה תאמר על החינוך שדב חנין נתן לבן שלו?

    אהבתי

   • ZIKI הגיב:

    ללמדך שלא כל הנוצץ זהב.
    מאידך, דב חנין הוא דג קר, לעולם לא תתפוס אותו מבטא איזה רגש ככה שאני לא מתפלא אם יצא לו ילד חמום מוח.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    הילד דווקא בסדר. קיבל אופי של בבון ימני. ללמדך ששערי תשובה פתוחים לכולם. אחרי שישתחרר נקנה לו דובון ונגייס אותו לפעילות שלנו.

    אהבתי

   • זוועה, כשלון השמאל על כל שלושת תומכיו
    להקים מיד מאחז בשם גבעת חנין
    ולהדק את המצור על עזה

    אהבתי

   • זחיחות הגיב:

    אתה בטוח ש"לך זה לא יקרה"?

    אהבתי

  • זכרון של זקנים הגיב:

   זקן "נזכרה" פתאום שיש לה הקלטות רק לאחר שסנגורה לחץ עליה להיזכר אם יש ברשותה איזה פתק או משהו שעשוי לעזור. "פתאום" ניגלה מטמון מפליל דליקאטס. היא בישלה את ההקלטות כי הייתה כל השנים שותפה לדבר עבירה. מזכיר את "מכתבי האהבה" שקצב הכריח את קרבנותיו לכתוב למקרה שיתפס בקלקלתו. האשה הזאת עקרבית לא קטנה.

   אהבתי

 11. עובר אורח הגיב:

  מה שטוב זה הפעולה הכמעט כישופית הפומבית כמין מחזה
  אבסורד שבו העם מיטהר על ידי רצח סימבולי של רה"ם,
  או הנביא או המלך או עז כתחליף. אפשר לחשוב שזהו
  זה ועכשיו תמו חטאים מהארץ.יהיה רעש יבוא רעש חדש
  והעולם ימשיך כמנהגו. אם הייתי בעניין של תיאוריות
  קונספירטיביות הייתי מוסיף לקונספירציה גם את השופטים
  המזכים או החצי מזקים של הסיבוב הראשון ואת אוסף
  עורכי הדין המתחלפים יוצאים ובאים כקוקיות בשעון קוקיה
  האמונים על משפט צדק ואמת; כולל אולמרט עצמו, מסר
  חברו והלאה ומעלה עד הגבוהים שבגבוהים שגם הם כולם
  יוצאים טהורים וכזוהר הרקיע מזהירים. חברי המלומד את
  חברך המלומד את חברו המלומד את כבוד אדוני השופט.
  לפחות בכדור רגל זה הרבה יותר ישר לעניין.

  אהבתי

 12. velvet הגיב:

  רבותיי, מי שיקלל יעוף. אני לא שוטרת פה, ואני לא נמצאת 24 שעות מול הבלוג, ואין לי עורכי טוקבקים. ברור? תודה.

  אהבתי

 13. גטקעס מוכספים ומזיופים הגיב:

  מה פתאום?
  כולם פה מקסימים, אדיבים או לפחות חתיכיים. למה לפתוח עלינו פה כמו יס"מניק בבלומפילד?

  אהבתי

 14. חרטא ברטא הגיב:

  אלא שאזולאי כתבה שאם הרפובליקנים יקבלו רוב בסנאט, ישתמש אובמה בנשק יום הדין ויפעיל וטו נשיאותי כדי לבצע רפורמות.

  אפשר לכתוב מספר עבודות דוקטורט על חוסר ההבנה של העיתונאים הישראלים בנבכי המערכת הפוליטית האמריקאית.
  התוספת של אורלי אזולאי היא רק דוגמית.

  הנשיא לא יכול להשתמש בווטו כדי לבצע רפורמות. ווטו, בהגדרתו הוא כלי שלילי – הנשיא מבטל חוק של הקונגרס. במקרה הטוב הוא יכול להשתמש בווטו כדי למנוע מה שלדעתו היא "רפורמה" מזיקה.

  לנשיא יש את הנשק של "צו נשיאותי" שבהן הוא יכול לבצע כמה רפורמות. יש כמה בעיות עם זה.
  קודם כל, זה צו נשיאותי – הנשיא הבא יכול לבטל אותו בהינף קולמוס. היות וקשה לחזות מאיזה מפלגה יהיה הנשיא הבא קשה לבנות רפורמות מרחיקות לכת שיעמדו במבחן הזמן ע"ס צו נשיאותי.
  שנית – זה מאד מעצבן את הקונגרס שהנשיא משחק אותה מחוקק. אם הקונגרס נשלט ע"י המפלגה השניה, יש לצפות לנקמנות מוגזמת בעקבות צווים נשיאותיים שלא מוסכמים על הקונגרס (בעיקר עצירת מימון).

  אהבתי

 15. הון שלטון שלדון הגיב:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s