לא פינית

haaretz27.11.14yediot27.11.14

maariv27.11.14isra27.11.14

הכותרות

♦ בפרס הכותרת הראשית הכי גרועה הבוקר זוכה, באופן מפתיע, דווקא הארץ:
"ישראל וארה"ב מנסות למנוע כינוס של אמנת ז'נבה".
מה? המשפט הנכון הוא כמובן, שישראל וארה"ב מנסות למנוע כינוס של המדינות החתומות על אמנת ז'נבה הרביעית. אלא שהקיצור הזה יצר עיוות חסר פשר.

♦ צפיתי בתוכנית המקור ששודרה אמש, ובה ראיון עם מאבחנת שמגלה כמה סודות מחדרי הראיונות. למשל, מי המלש"בים שנשלחים לקב"ן, מה המשמעות של שמות אשכנזים, מה זה אומר, אם המלש"ב מגדל סוסים, מה קורה כשמישהו אומר יונות במקום יונים, וכאלו. האמת שזה די מחריד, והכל מבוסס על סטריאוטיפים.
מה שמטריד אותי בכל הענין זה שלא נראה שכור ההיתוך חומם פה בכלל בעשרות השנים האחרונות. כשאני למדתי ביסודי ובתיכון כור ההיתוך הזה היווה חלק גדול משעות המחנך שלנו, אבל נראה לי שדי לריק.
האם נעשו מחקרים השוואתיים על מצב הכור בשנות השישים שבעים ומצבו היום?
יכולהיות שבישראל הכור הזה לא מצליח ממש להתחמם מאחר שבכל כמה שנים משליכים לתוכו עוד כמה מאות אלפי אנשים שהגיעו בעליות השונות וממקומות אחרים?
אגב, הצפייה בכתבה (מתחילה בדקה 26 של התוכנית) היא בלתי נסבלת בגלל עודף הפרסומות התקוע בה.

♦ צפו בנאום "לא פינית לא עשית" של נתניהו. כלומר אם משעמם לכם. עומרי נחמיאס טוען שספר 17 פעמים את הביטוי בנאום הבחירות, שאיש, אגב, לא מכחיש שהוא כזה, גם לא עיתון הבית, ישר"ה ("אסיפת הבחירות הראשונה").

הטרדה מינית, הפרק היומי

מה אמר אפי שטנצלר, יו"ר קק"ל, לקולט אביטל?
(מכחיש, ברור שמכחיש).

פולנים במצוקה

♦ מאוד שימח אותי לקרוא שהצעירים שחולצו מנחל אוג, פעולה עליה עמלו 50 מחלצים, יזומנו לחקירה במשטרה מאחר שנהגו ברשלנות. אני לא יודעת אם זה יזיז להרפתקנים שלא ממש אכפת להם לבזבז את כספי הציבור על גחמותיהם, אבל הידיעה הזו, על החקירה במשטרה, שימחה אותי.

וכל זאת, מתברר שהמחולצים הם בנים נבחרים לעדות מזרח-אירופה השנויות במחלוקת.
אין, אין דברים כאלו בעולם כולו. מעניין מה המאבחנות הפסיכוטכניות חושבות על סימפטומים מסוג זה, המשתייכים למעשה לז'אנר ההתעללות בבני אדם.

פולנים

תרבות

נשיאת בצלאל, פרופ' אווה אילוז, התפטרה מתפקידה אחרי שנתיים סוערות.
הידיעה מתפרסמת כמובן בהארץ, נמל הבית של אילוז.
אילוז אומרת שהתפטרה כי לא קיבלה מספיק כסף לפיתוח המוסד ולכיסוי הגרעונות.
גורמים אחרים במוסד אומרים שהכל בגלל יחסים עכורים עם המרצים ונסיונות ממושכים לפטר אותם.
האמת, כנראה, נמצאת באמצע.

צרות בכותרות

מירן פחמן על פיגוע הסנפלינג והכותרת שלו.

״אין קצה חוט״ משחק מילים שמאוד שעשע את העורך שניסח את הכותרת של האייטם על הבחור שנהרג בפיגוע הסנפלינג. מתבייש בשבילו (ידיעות).

קצהחוט

צרורות לכותרות

(כשאני כותבת "צרורות", הכוונה לצרור פרחים, כן?)
הצחיקה אותי הכותרת "שוטף פלוס" בשער ידיעות.

קווים אדומים

אם נדמה לכם לרגע שמצב הכנרת מעולה, קראו היטב את מה שכתוב בענייני הקו האדום. האינפוגרפיקה עלולה להטעות את מי שלא מתעמקים בעניין.
unnamed

לחם עבודה

אתם עוקבים אחרי לחם עבודה נכון? אני לא מקדמת אותו פה כל יום, אפילו לא פעם בשבוע, אבל המדור מתעדכן בכל רגע נתון בו מגיעות מודועת חדשות המחפשות עובדים במגוון מקצועות עיתונאיים וכאלו הנושקים לעיתונות.

לפני פיזור

איפה אלה קרי ומה קרה לנוריקו סאן? בארבעה סינמטקים:
ירושלים, תל אביב, חיפה, הרצליה.

וטור על יצירת הסרט שכתבתי ל-mako.

אמירידיעותמקוםומועד

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

93 תגובות על לא פינית

 1. עוד.ד הגיב:

  הלינק למירן פחמן לא עובד…. אולי בגלל שאני לא חבר שלו…
  הטיפשות של "אידיות אחרונוט" לא מפתיעה, כמובן.

  אהבתי

 2. חייל זקן הגיב:

  נשיאת בצלאל, פרופ’ אווה אילוז, התפטרה מתפקידה אחרי שנתיים סוערות.

  התפטרה? כמו ששר ההגנה האמריקאי, הייגל, התפטר.

  אהבתי

 3. חייל זקן הגיב:

  הידיעה הזו, על החקירה במשטרה, שימחה אותי

  המשטרה סיימה לפענח את כל הפשעים? מה משמח בהטרדת מטיילים?

  אהבתי

  • מיכה הגיב:

   אכן, לא משמח שמטיילים מטרידים את המשטרה ומונעים ממנה לפענח פשעים כשהם מתעקשים להכנס ביום של סופת הגשמים החזקה ביותר זה שנים לתוך נחל מועד לשטפונות במדבר יהודה. לא צריך לחקור אותם אלא רק להגיש להם חשבון על העלות של חמישים המחלצים והאמצעים שנדרשו כדי לבצע את החילוץ.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    המטיילים שדדו הליקופטר? מי ישלם הוצאות ריפוי של קטנוענים/קטנועניות המחליקים על הכביש? חתולים שנתקעים על עץ? דלקות עקב שימוש בתנורים?
    למה שלא יזמנו את יהודה גליק לחקירה כדי שישלם את הוצאות הפעלת הימ"מ והשב"כ?

    אהבתי

   • דניאלי הגיב:

    ולא לשכוח להגיש חשבון לתושבי עוטף עזה שרק בגללם היה איזה מבצעון יקר.

    אהבתי

   • כלל אצבע לטיולי שטפונות וליקוט פטריות- רק עם מישהו שמכיר את התוואי או יודע לתכנן מסלול. טוב שבארץ הרחמנים קיימת אפשרות להזעיק עזרה ויפה שיש מתנדבים מסורים. הפתרון במקום ענישה וקנסות- ללמד צעירים כמו פעם, דרך הרגלים עם מפה ומצפן, לעשות אהבה עם הארץ.

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    לא, הם באמת לא שדדו את המסוק. אולי עדיף היה לא להעלות אותו – אם כי נראה לי שכשהוא ריחף מעליהם הם היו מוכנים לחתום על שובר התשלום.

    על הוצאות הריפוי של קטנוענים משלם הביטוח שלהם. אני כקטנוען השארתי אתמול את הכלי בבית, אבל מי שבוחר להשתמש בו לא עושה מעשה של חוסר אחריות מופקר. 99.9% מרוכבי הקטנוע שרכבו אתמול בישראל לא החליקו, ו-99.999% ממשתמשי התנורים לא גרמו לשריפה. להכנס לערוץ נחל שעומד להתרחש בו שטפון, בידיעה מלאה – למעשה רק מתוך ידיעה מלאה, כי כל הענין היה להיות בשטפון – זה כמו לעמוד על מסילת רכבת ולחכות לה שתבוא. עמוד שם אם אתה רוצה, אבל אם הרכבת תטרח לבלום – אל תתפלא אם מישהו יבקש ממך לשלם חשבון.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    לא ברור לי איך מקשרים את חוק החוכמה בדיעבד עם דיני הנזיקין. הגישה של ולווט ושלך מסבירה את ריבוי העו"דינים בארצנו. הכל שפיט…

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    גרמת למישהו הוצאה, אל תתפלא אם הוא מבקש שתשלם. אתה מזמין אמבולנס – אתה צריך לשלם עליו. אתה מזמין חילוץ – בבקשה, שלם. מה מסובך?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מה לגבי מכבי אש? נאנסת בדרום תל אביב צריכה לשלם למשטרה?

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    כן, משלמים על הזמנת מכבי אש. גם בנוגע לאונס מן הראוי שידרשו תשלום ממי שהתנהג בצורה רשלנית עד כדי כך שאנס מישהו/י.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מה דינה של אישה שנהגה ברשלנות והילכה לה ברחובות דרום תל אביב?

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אונס

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    הרי אתה לא לגמרי גולם. למה אתה מעמיד פנים?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    לא מעמיד פנים והביטוי המקובל הוא בבון. ממתי הפכת לחסידה של שוטרים ועו"דינים?

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    כבר ענו לך. רק אעיר שבארה"ב יש מקומות שבהם העיריה לא כוללת את מכבי האש בארנונה אלא הם מהווים ביטוח נפרד, ואם הבית שלך ושל השכן שלך בוערים ואתה לא טרחת לשלם הם יבואו, יכבו את האש אצל השכן ויצפו באדישות איך הבית שלך בוער.

    אבל כאן השאלה היא אחרת: האם אתה לא חייב לשלם על כיבוי דליקה שאתה עצמך הצתת?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    בחיים יש תקלות ולשם כך הקימו יחידות חילוץ. לכל הפעלת חילוץ קדמה רשלנות.

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    לא לכל הפעלת חילוץ קודמת רשלנות, ולא כל רשלנות היא פושעת במידה שווה. אם ניסית לחצות מסילת רכבת לפני שהמחסום ירד והאוטו כבה לך על המסילה אתה פחות פושע ממי שעוקף את המחסום שכבר ירד, ועוד פחות ממי שמעמיד את האוטו על המסילה כי הוא אף פעם לא ראה איך נראית רכבת שעוצרת עצירת חירום. אדם שאיבד את הדרך טעה; אדם שירד לנחל כדי לראות שטפון מקרוב הכניס את עצמו במודע למצב של חילוץ. את 669 לא הקימו כדי לטפל במטומטמים בנחלים.

    אגב, בחיים יש שריפות ומצבי חירום ולכן הקימו את מד"א ומכבי האש, וכפי שראית גם עליהם משלמים.

    אהבתי

   • מיכה, טיילי שטפונות נוהגים בביטחה ב- 99.99%. כל גשם בשנים האחרונות מאות ואולי אלפי טיילים למדבר. למיטב ידיעתי החוק אינו מכסה טיילים שבחרו לטייל באזורים אסורים או מחוץ לסמ"ש ובמקומות מותרים הרט"ג אחראי ומתנהל כמדינה בפני עצמה). שיטפון עובר בתוואי הנמוך ביותר וברוב השבילים התוואי רץ חלק מהזמן על אחת הגדות. הפופוליזם שממהר לשפוט מבלי להכיר (ואת נחל אוג אני מכיר) את התנאים קצת מיותר. חובב סנפלינג או גולש שנכנס בסערה מסתכנים בידיעה וזכאים לחילוץ. מה ההבדל בדיוק?

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    אם אתה גולש בים בעת סערה אתה זכאי מבחינתי לחילוץ. אנחנו יהודים רחמנים, לא שואלים מי אשם לפני למחלצים. גם אם אתה נכנס לשדה מוקשים אתה זכאי לחילוץ. אתה רק לא זכאי לחילוץ חינם.

    באסון לפני כמה שנים בנחל צאלים הפקח הבדואי בשמורה ניסה לשכנע את המטיילים לצאת מהאפיק, ממש התחנן שייצאו. כמו מטיילים ישראלים טובים, הם יודעים יותר מהאיש שבסה"כ מבלה בשטח הזה את כל ימיו, והם נפנפו את הפקח. את התוצאות אנחנו יודעים. אם תשלום על החילוץ יכול להרתיע קצת את המטומטמים שבוער להם לראות את השטפון לא מהגדה של הקניון אלא דווקא מבפנים, די בזה כדי להצדיק אותו.

    אהבתי

   • תסביר מה ההגיון בקיפוח. מדוע אדם שעוסק בספורט שמזוהה כמסוכן או אתגרי ראוי לחילוץ ללא תשלום או קנס לעומת טייל.
    טיולי שטפונות באוג (יוטיוב).
    יש טיילים שנהרגים ומחולצים בלי קשר לשטפונות, לדעתי פי כמה.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    הוא לא אמר את זה. להפך, הגזירה שווה. מי שלוקח על עצמו סיכון מיותר צריך לשלם על הטיפול בו כשהסיכון מתממש. אנשים אחראיים מספיק משלמים על הסיכונים המיותרים שהם לוקחים מראש, לפני שהם מתממשים.

    אהבתי

   • אף גולש לא שילם למיטב ידיעתי על חילוץ וצריך לזכור שטיילים מנוסים ואחראים נהרגו בלי קשר לשיטפון. אם נמשיך את השוונג בטענת ה"מיותר", מעבר לאוויר לחם ומים או בפועל- ממה שכבוד העורכים מסיקים מחדרי הניאון הממוזגים המדינה לא תכסה טיפול בפצועי ספורט. מה שנראה מהצד מסוכן מאוד בהרבה מקרים בטוח מפעולות "שגרתיות" כמו רכיבה אחרי גשם ראשון שמהווה סכנת נפשות לכל אופנוען ולא זכור עליהום כזה בנושא.

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    מי אמר קיפוח? כתבתי: גולש זכאי לחילוץ, לא לחילוץ חינם.

    בסרטונים שהבאת תראה שכמעט כולם צולמו על ידי אנשים שעומדים למעלה. תעמוד על הגשר או על גדת הקניון, צפה וצלם. בכיף. אבל אם אתה מתעקש לרדת דווקא למים, למה שיוציאו הון כדי לחלץ אותך?

    פעם באיסלנד הטבעתי ג'יפ בנהר (באיסלנד יש הרבה דרכים שבהן אין גשרים ואתה חייב לחצות או לעצור). זה עלה לי $6000. אני מבטיח לך שאחר כך הייתי הרבה יותר זהיר, ולא חציתי אפילו שלולית בלי לוודא שאין מצב שאני נתקע בה.

    אהבתי

   • אתה קושר חילוץ חינם לרמת סכנה משוערת ואני טוען שאתה לא יכול לדעת מה רמת הסכנה מבלי להבין את הסיטואציה. הטיילים נשפטו בגלל המילה שיטפון וזה קצת הרבה פופוליזם בגרוש.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    סוציאליסט נהיית

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אני שמח עבורך חז"ן שאתה לא יודע מהצרות הללו

    הנה טופס התחייבות לתשלום למגן דוד אדום, זה מי שנפל לכביש
    http://ecom.gov.il/Voucher/InputPage.aspx?vid=150

    הנה טבלת תשלומים של מכבי אש זה התנור והחתול
    http://www.102.gov.il/constructionnbusiness/pages/p
    ayments-fees.aspx

    הגרר לקטנוע לא רצה לתת חשבון זה רק במזומן.

    אבל אנחנו עדיין חברים, אני מקווה.
    שלך כתמיד בהוקרה
    עובר אורח

    נ.ב. דש לאפי מהקרן הקיימת, אם תפגוש אותו תגיד לו
    שיש לי עבורו כתובת ברשת שמתמחה בהצגת
    העדפות המיניות שלו בפרטי פרטים בכל הזוויות.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אני מדבר בחיטים ואתה בשעורים. מחכה לדוגמא לתשלום עבור חילוץ על ידי יחידת חילוץ. האם לקוחות מד"א נקראים לחקירה במשטרה?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    באמונה קומפלימנט.יותר טוב
    חיטים ושעורים ממד"א,משטרה
    וכבאים. ולעניין דחילק, אנא,
    בטובך, נובמת, נובחייך
    זה עניין של נסיבות ומסיבות
    המון פעמים ביקור במגן דוד
    מקדים ביקור במשטרה.
    הביקור במד"א נועד לאשש
    תלונה או להחקר. ויש לא
    עלינו שאחרי ביקור במשטרה
    יש צורך בביקור במגן דוד ואת
    הצילומים רואים בעיתון. זהו
    עזבו אותי מחובשים שוטרים
    ומכבי אש. כאן סיימתי בעניין
    זה.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    בארץ המשוגעים אני בודק דברים.
    בדקתי את ההפנייה לגוגל בעברית
    "תשלום שירותי כבאות" ממנה
    הוצאתי את התקשורת שצטתתי
    אם תנסו תודיע לכם מדינת ישראל
    שזה לא עובד. חלם זה ועדת פרס
    נובל לעומת מה שהולך כאן.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    מי שאושפז לא משלם על האמבולנס שפינה אותו לבית החולים. רק מי שלא אושפז משלם, כלומר משלמים כל הזמנת אמבולנס ללא צורך.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    לא נכון. מאי אשפוז לא נובע חוסר צורך. הכלל הוא שמשלמים עבור שימוש באמבולנס. במקרים מסוימים מקבלים פטור.

    אהבתי

   • במקרים שהמיון מדווח על X הקופה משלמת לביה"ח והמפונה אינו מחוייב. חוזרים להגדרת X- מה מוצדק או מיותר ובעיני מי.

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    בעיני המחלצים עצמם.

    אהבתי

   • דיני חילוצים מוסקים רגליים קנסות שהייה לינה מעבר ותביעות מחוץ ובתוך שמורות או שבילים שלא נזדקק הם ברדק חסר הגיון שקורא לסדר. אם לשיטתך הקו בין המיותר לראוי בחילוץ ממומן נקבע ע"י המחלצים, דיינו. הם מכירים את השטח והיו במקום. הגיוני לעומת עורכי חדשות שהפכו לשופטי ריאליטי.

    אהבתי

 4. לחם הגיב:

  ראיתי פרומו בערוץ 2 ואני לא בטוח במראה עיני: ליהי לפיד מלקקת עמוק עמוק בתחת לשרה נתניהו ביום שישי? האם זה מה שעומד לקרות? חברים, אפילו בצפון קוריאה יש כיסי התנגדות. מילא ליהי לפיד, עושה רושם שאיי.קיו עיתונאי זה לא הצד החזק שלה, (מספיק לקרוא את הטורים ההזויים שלה במקומון של ידיעות כדי לראות מה הצדדים החזקים שלה) אבל ערוץ 2? אין שום גבול? כלום, שום דבר? גועל נפש.

  אהבתי

 5. לחם הגיב:

  והערה קטנה למרב בטיטו: תשתקי כבר,***. הדת במקצוע העיתונות היא איך לשאול את השאלות למען הקהל? זה מה שאמרת לשמנת. אוי אוי אוי איך צצת פתאום עם התובנה המדהימה. הבעיה הגדולה היא שאיכשהו את מצליחה להתברג ולקשקש ולחרטט בלי סוף ובעיני, לפחות, את כבר הרבה הרבה מעבר לסלידה. בכל מקצוע יש כאלה, חרטטנים לא מאוד אינטליגנטים, אבל אשקרה את שוברת שיאים.

  אהבתי

  • שןשנה הגיב:

   בטיטו? כמה נכון. כנראה שלאף אחד לא נוח לומר את האמת על בטיטו… למה? הבחורה מהיותר סתמיות שיש ומקבלת במה חופשי.
   מבוכה ובושה – וגם מכך שלא יהום הסער מהאווילויות שהיא משחררת.

   אהבתי

  • פומפרניקל הגיב:

   @לחם- את סלידתך מבטיטו הבעת לא פעם, ע"כ תמהני מדוע טרחת לקרא את ארבעת העמודים בשמנת אלא אם חיפשת חומר להשמצות לפינה היומית הקטנה שלך בבלוג.

   אהבתי

 6. שןשנה הגיב:

  כור ההיתוך כושל? יש עוד מקום אחד בעולם בו נישואים בינעדתיים מהווים את הרוב מוחץ של תיקי הנישואין?
  כור ההיתוך כושל? כלומר מי שאינו אשכנזי טהור (לפחות 3 דורות של גזע ודם טהורים) ונושא דרגות קצונה (הרוב הוא בלתי אשכנזי) קיבל אותן בחסד? יש לפטרו ומיד כי זה טוב, אולי, "חברתית" אבל רע מאד צבאית! פיטורין – ומיד!
  הקשר בין הכתבות בתקשורת למציאות – דומה לקשר שבין מנהיגי הערבים בישראל – לערבים בישראל.

  אהבתי

  • דב עדתי הגיב:

   רוב מוחץ? הקשר בין התגובה של שןשי והמציאות כמו ניקוז עירוני.

   אהבתי

   • על המגמה שמראה שהשוקולד והווניל הציוני מתערבבים בקצב גובר גם יש ויכוח? ישראל היא כור היתוך מוצלח ויחיד במינו בהתחשב בפליטות ובכמות הקהילות שהגיעו לכאן. תצביע על מקום שסיפק כור היתוך מוצלח יותר.

    אהבתי

   • חוקן דב לאומי נוסח משולב הגיב:

    מיוחדת לאללה, ברוב המדינות בודקים נישואים בין דתיים, גזעים, לאומים מסוכסכים. כאן מדובר בלאום אחד עם חוק בתנור לכבודו.
    האם נלחמו יוצאי עירק ביוצא פולין במלחמת שבע השנים. האם סחרו יוצאי מרוקו ביוצאי גרמניה כבהמות בשוק. עזוב וניל שוקלד, דימוי גרגרני קלוש, אתה מהעדה של עוגיפלצת.

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    בענייני נישואין בין לאומים מסוכסכים תשאל את בנצי.

    אהבתי

   • צבוע, שאל את אבו מאזן לגבי התכנות כזאת בפלסטין.

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    בעולם הפנטזיה והדימיון הכל אפשרי.
    בפלסטין, בליליפוט, בבדולינה ובארץ להד"ם.

    אהבתי

   • איפה נתונים ממקומות אחרים כדי שנלמד עד כמה מתערבבים דתיים גזעים ולאומים? מה שיעור המוקה בגיטאות השחורים בארה"ב ושל האסלאמיסטים באירופה לעומת הגרועות שבשכונות ישראל ביפו לוד ורמלה. עד שיוכח אחרת את ברלינאית בשנקל.

    אהבתי

   • הדב הקטן רץ בבוקר אל הגן הגיב:

    טוק טוק בשערי הקודקוד היוני. כתבתי בפרוש שאין להשוות נישואים בין עדתיים בישראל לנישואין בין דתיים או בין גזעיים במקומות אחרים. עצם ההשוואה הוא השפלה של הלאום היהודי. בארה"ב לא עושים עניין מנישואי יוצא פולין ליוצא איטליה. אפילו על זוגות של יהודי עם לא יהודי עוקבים בעיקר הציונים.

    אהבתי

   • בארה”ב לא עושים עניין מנישואי יוצא פולין ליוצא איטליה.

    בארצות הברית של אורן השחור מעורבב עם לבן ואין שום עניין. בארצות הברית של אמריקע השווארצע מרוויח פחות, הסבירות שייכלא או ייעצר כפולה והוא מתגורר בנפרד משכונות הלבנים. באמת שאין סיפור, רק נתונים.

    אהבתי

   • כמו דב על חבל כביסה הגיב:

    אני לא עורם אנלוגיות קש כחז"ן, אז אל תגבב באוטמט. בארה"ב השסע גזעי, בצפון אירלנד דתי. ובישראל בקרב העם הנבחר קו השסע הוא עדתי.

    אהבתי

   • כן, ברור שיהודים תימנים ויהודים הונגרים חולקים אותו גזע.

    אהבתי

   • אההממ הגיב:

    איך וכיצד הפך היונה לאחד מחסידיו של משה זנד.

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    שלמה לא?

    אהבתי

 7. דניאלי הגיב:

  הבעייה לטעמי היא לא מספר השופטים הנמוך לעומת העולם.הבעייה היא גם לא מספר התביעות הגבוה לעומת העולם.

  הסיבה העיקרית, לא מעטים יגידו היחידה, שבגינה יש בעייה של סגירת תיקים משפטיים היא מספרם העצום של עורכי (עוכרי?) הדין בישראל שהוא יותר מפי 4 מאשר באירופה.

  פה כל אחד צריך להוכיח שהוא קנקר גדול והרי זה לא שיש לו תעסוקה מכאן ועד מחרתיים, לעומת אירופה שבה כל עו"ד צריך לסיים מהר את התיק כדי לעבור לתיק הבא ולא למרוח כל תיק עד קץ הדורות – בסגנון הסיפור הידוע על אחד שסיים משפטים וסטאג' ובא לאביו העו"ד ואמר לו: "זוכר את התיק של חברת XXX שנסחב שנים רבות? אז הצלחתי לסגור אותו". ענה לא האבא: "וואלה יופי, עשרות שנים חיינו מהסיפור הזה ואתה בא ומשנה סדרי עולם?".

  אהבתי

 8. הסמל פפר הגיב:

  עורכי הדין זוועתיים ומושכים את התיקים, זה ברור וידוע.
  והלקוחות? הישראלים, אנחנו, אתה ואני והשכנים שלנו והחברים שלנו, כולם שוחרי שלום, אוהבי גישור ופישור ומכווננים לאחווה וסולידריות חברתית.
  מזל שהישראלי המתדיין שואף לגמור אתך התיק מהר אפילו במחיר ויתור, מזל גדול שאף אחד לא רוצה לקרוע את השני לגזרים ולהראות לו מאיפה מטיל הדג את מימיו, אחרת התיקים היו נסחבים ומתמרחים עוד שנים ארוכות.

  אהבתי

  • דניאלי הגיב:

   הכל הכל בידיים של הע"ודים.
   אין טעם להאשים את מי שזו לא מומחיותו.
   ירצו, יסבירו ללקוח שצריך לקצר.
   לא ירצו – ובזה מדובר בענק, לא רק שיסבירו לו שצריך להאריך אלא גם ישכנעו אותו שזה נכון משפטית, צודק מוסרית, ממלא בנקמה מתוקה ובעיקר בעיקר דואג לכיס של העו"ד על חשבון הלקוח.

   אהבתי

 9. חתולן הגיב:

  האתר של ישראל היום: אין לי הבנה בתחום, אבל כל כך קשה לשבץ תמונות בלי למתוח ולמרוח אותן? זה גורם להם להיראות כה עלובים וחובבניים, כמו אתר שנתקע ב-1998.

  אהבתי

 10. ירושלמית הגיב:

  לגבי אפי שטנצלר: מי צריך מערכת משפט? ויקיפדיה כבר שפטה והחליטה שהמעשה אכן נעשה. בערך (הקצר) על שמו, ולצד תמונתו הקלישיאתית מחזיק בקופת קרן קיימת קטנה ותמימה, כבר נוספו בזריזות יתרה השורות: "פנה לחברת הכנסת לשעבר קולט אביטל, ואמר לה "אני מת לזיין אותך". אביטל הטיחה בו בתגובה לכך "אתה צריך להתבייש".

  http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%9D_%D7%A9%D7%98%D7%A0%D7%A6%D7%9C%D7%A8

  אהבתי

  • ירושלמית הגיב:

   סליחה: זה היה רלבנטי עד לפני דקה. עכשיו יד העורך מחקה את השורות הללו מהערך שלו…

   אהבתי

   • דניאלי הגיב:

    לא יד העורך מחקה אלא ידו (או השלוחה של ידו) של שטמפלר שדואג למעקב יומי אחרי כל הפרסומים אודותיו.

    אהבתי

  • מיכה הגיב:

   ברור. קולט אביטל אינה שופטת אז אין צורך לדרוש ממנה שתתלונן, אפשר פשוט לגשת ישר לתכל'ס בלי לחכות לכל הפרוצדורה הטפשית הזו.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   בצילום בערך בויקי רואים אותו מחזיק
   "בקופת קרן קיימת קטנה ותמימה"
   לקופה הזו הוא עושה וחזק והרבה
   את מה שאומרים שרצה לתרגל עם
   גברת אביטל. ולאלו שירצו לתקן אותי
   גם הקופסה כבר בת כמה עשורים
   טובים. הוא שאמרתי לעיל על טעם
   וריח.

   אהבתי

 11. כל יום אנחנו אוכלים מכלי התקשורת כותרות מבהילות לגבי חוק הלאום מבלי שאחד מפרשני הממליגה יטרח להסביר לעם בציון על פשר חירטוט הבחירות. קמפיין ההפחדה זוכה לכותרות וחשיפה יותר מפיגוע הסנפלינג וסיכול הפיגוע בטדי כמובן. כמובן.

  אהבתי

 12. ירושלמית הגיב:

  יש לי צילום מסך לפני המחיקה, אבל אני לא מצליחה להעלות לכאן. עכשיו נותר רק הערך המהוגן והביוגרפיה המתוקתקת. שלוש קופות קרן קיימת מקיפות אותו מכל עבר. גם דגל ישראל כמובן לא חסר בתמונה האידילית.

  אהבתי

 13. captain beefheart הגיב:

  אף מחולץ לא שילם, משלם או ישלם שקל. כל עו"ד יכול להסביר לכם למה.

  למטיילים בנחל אוג (שווה כבר השבת, כל הגווים מלאים) – המסלול המהיר הוא מלמעלה, כניסה מנבי מוסא ומיד אתם במפלים. אפשר לרדת עד למטה ולצאת בקיבוץ אלמוג (פיסטון קל בסוף). זה החלק הכי יפה בנחל. למי שיש כוח מומלץ לטפס על הג'בל הצפוני לאוג ונקרא מוחלחל. תצפית יפה מאוד אחה"צ.

  אהבתי

 14. ירון נוי הגיב:

  תוכנית המקור הקדישה מקום נרחב לראיון עם מאבחנת לשעבר בבקו"מ והיא מתחה ביקורת קשה על נוהלי האיבחון. הנושא בהחלט ראוי לדיון ציבורי, עם זאת נראה לי שהביקורת (גם שלך, ולווט) היתה מוגזמת בהיותה לא מקצועית. יש מקום לביקורת, אך צריך להתחשב בכללי באיבחון פסיכולוגי, שאנשים שאינם בעלי מקצוע, אינם מבינים אותם. כך בכל מקצוע.
  הערה נוספת לגבי תוכנית המקור: הבמה שנתנו לחיילת שברחה מקרב, היתה מוגזמת בכל מידה. נכון, לראיין חיילת שהיתה בכותרות, זה סקופ ושום עתונאי לא יוותר על סקופ. אבל הזמן שהקדישו לכך והמקום שנתנו לצעירה להצדיק את עצמה (דבר שלא צלח) – היה רב בכל קנה מידה. בעיני, זה הוריד מערכה של תוכנית המקור, המעולה בדרך כלל.

  אהבתי

 15. ZIKI הגיב:

  בכייני הקב"א
  כמומחה לנושא, אמנם לשעבר, אני חושב שהגיע הזמן להגיד את האמת, והאמת היא שבנים (לשון זכר הוא גם לנקבה וההפך וגו') לשכבות חברתיות חזקות מתאימים יותר לתפקידים מסוימים בצבא ובעיקר אלו הדורשים נתונים אישיים גבוהים.
  הדבר נבדק עשרות פעמים במעקבי תיקוף של הראיונות, בראיונות בקורת, בראיון אצל קב"ן (שמהווה אינסטנציה מעל המראיינת), בתוצאות מבדקי קצונה, מבדקי טיס, מבדקי יחידות שונות וכמובן במדדים של הצלחה בשירות.
  אלו הן העובדות במשך כמעט 50 שנות מחקר ומעקב שיטתיים ומקצועיים.
  לא טוב? לא כסף.
  אבל אלו הן העובדות: לאנשים חכמים ומצליחים נולדים צאצאים חכמים ומצליחים יותר מאשר לאנשים טפשים וכושלים. אתם לא מאמינים? לכו תבדקו. אתם חושבים שזה רע מאד? אתם צודקים.

  אגב, אנשים חכמים ומצליחים הם בממוצע גם יותר בריאים, יותר גבוהים (כן כן, גם יותר גבוהים*), ויותר מאושרים מאשר אנשים טפשים וכושלים שהם בדרך כלל גם פחות בריאים ופחות מאושרים.
  לא טוב? נכון זה לא טוב.

  יש דוגמאות הפוכות? בטח שיש ואשרינו שיש. אבל רק דוגמאות.

  ועוד דבר, מעניין שלא הזכירו כלל את הבעיות והלבטים שהתעוררו עם הכניסה המאסיבית של דתיים ומתנחלים טעונים בהורמונים ובאידאולוגיה אמונית.
  ההתנהגות שלהם היתה די מוזרה, המוטיבציות שלהם, נורמו ההתנהגות החברתית וכו' היו זרים למערכת ולאט לאט נבנו כלים להתמודד גם אתם. הצבא היה ער מאד לכך שכלי המיון דורשים עדכון שיכלול גם את האנשים הטובים (בדרך כלל) האלה.
  ושאלתם למה הורמונים? כן, הורמונים. צעירים שלא מזיינים הם יותר תוקפניים ויותר נלהבים מאשר אלה שיש להם מקום נעים לפריקת מטענים. הדתיים גם לא מתגעגעים כל היום לחברות ולא בורחים הביתה בשבילן.
  לאחרונה יש קצת יותר בעיה גם בנושא הזה כי דתיים רבים מתחתנים בגיל השירות הצבאי ואז הם גם פחות לוחמניים מהרצוי והם גם בעלי משפחות שזוכים לכל מני פריבילגיות שמקשות על הצבא את החיים אבל זה כבר סיפור אחר.
  (*) לכו פעם לקונצרט של הפילהרמונית ותראו את הגובה הממוצע של הזקנים העשירים שמסתובבים בפואיה. מבטיח לכם שתופתעו.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   הלך על הנפוליאונים

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   זיקי אתה בסדר גמור הרבה מעל המותר
   בשטח בנוי. אמרת:
   "צעירים שלא מזיינים הם יותר תוקפניים
   ויותר נלהבים מאשר אלה שיש להם מקום
   נעים לפריקת מטענים".
   זו במידה לא מבוטלת אחת מבעיות האיסלם.
   זה בערך המצב ברצועת עזה הכל כמובן יחסי.
   נכתבו על כך מאמרים נערכו סמינרים אבל
   כאן נכנס הפוליטיקלי קורקט. בכל אופן האמת
   שאמרת מוכרת וידועה. משום כך עצוב להגיד
   אונס הנכבשים והנכבשות הנו פרס שמצביאים
   מבטיחים לצבאות לוחמים.על קצת מזה שמענו
   בתהפכות המתחוללות בסוריה עירק.

   אהבתי

 16. שאלתם למה הורמונים? כן, הורמונים. צעירים שלא מזיינים הם יותר תוקפניים ויותר נלהבים מאשר אלה שיש להם מקום נעים לפריקת מטענים.

  אתה בעצם מצביע על הפתרון העתיק שטוען שכדאי לכנס את בתולי ג'נין טול כרם ושכם למועדון תל אביבי גאה ובא על ציון בועל.

  אהבתי

  • ZIKI הגיב:

   למה ככה?
   מחקרים מורים (כדוגמה) כי חברות מסורתיות שיש בהן הרבה רווקים בגילים שעד 25 הן הרבה יותר מועדות לפורענויות ומהומות מחברות שבהן יש לרווקים אפשרויות פורקן לגיטימיות.

   אהבתי

 17. עמית סגל בסאטוס על אחת, אורית גלילי צוקר.

  האשימה את אורי אורבך שהחיוך שלו מזכיר לה את החיוך של יגאל עמיר

  .
  פייס בוק. לגמרי.

  אהבתי

 18. דניאלי הגיב:

  עוד שחיתות קטנה.
  נו באמת, זה לא שאיש נשך כלב.

  אהבתי

 19. לא פינית הגיב:

  ג. חבר שלי ממגילות אומר שמיד לאחר ה"פינוי של שני ה…,. בא לו "לפנות" אותם חזרה למים!
  ההתנהגות שלהם הייתה מחוץ לכל ביקורת!
  "הם עוד ישלמו" אומר ג. אחי.
  לא רק שהם לא היו מוכנים להזדהות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s