דמיינו

maariv8.12.14yediot8.12.14

isra8.12.14haaretz8.12.14

הכותרות

♦ מישהו יכול לומר לי היכן נמצא הקטע על גדעון סער במעריב? כי עברתי בחטף על עמודים 4-8 ולא מצאתי.
האם כל כך קשה לכתוב את המיקום המדויק? הייתכן שהקטע לא מופיע כלל בעיתון?
saar8.12.14
זה היה בהקשר העיתונאי. בהקשר הפוליטי, אם סער יחזור בו חודשים ספורים אחרי שהצהיר שהוא רוצה להתמסר לאהוביו ולגידול בנו דוד, ויחזור לפוליטיקה בנימוקים עלובים כמו "טובת העם" או "דחקו בי", לא אאמין יותר לשום מילה שתצא מפיו. יש גבול לציניות: לגייס את כל המשפחה למען מטרה נעלה (באמת נעלה) ואז לשמוט הכל ולחזור לרפש?
ייתכן שהכל ספין, ולהד"ם, והוא עכשיו מטייל בהרי אורל עם התינוק, ואני סתם מתלוננת ומדברת בו סרה תיאורטית.

♦ הקטע הזה, שנתניהו מציע מע"מ אפס על מוצרי מזון, זה לא העתקה מיאיר לפיד? כאילו, סלוגן הבחירות שלו יהיה מע"מ אפס על בננות? איזה עולב.
הבחירות האלו גורמות לי לבחילות עמוקות.

♦ אתם מוזמנים לבדוק כמה שטח או זמן אוויר מקדישים כלי התקשורת לאסון האקולוגי בערבה, ביחס להררי הזבל שנשפכים על הבחירות האוויליות ביותר בסביבה בעשור האחרון.
זו תוספת לידיעה הזו, משער הארץ הבוקר:

משרד המבקר ערך במשך השנים כמה ביקורות בקצא"א בגין אי־סדרים שגילה בחברה. הדו"חות מעולם לא פורסמו, לאחר שנגנזו בהוראת הצנזורה ■ המבקר יוסף שפירא הורה אתמול לאנשיו לפתוח בחקירת אסון דליפת הנפט בערבה, ולבדוק את תפקוד קצא"א והמשרד להגנת הסביבה

משתכשכים בביצה

♦ פקעת הכשרונות של רשות השידור הפיקה שיר (בקישור: השיר) על אודות הפירוק שלהם, "פרויקט ליאונרדו דה וינצ'י 2", ע"ש כתובת הרשות בת"א. המוטו: "נפרק ונמשיך לשדר".
מי השתתף:

כרמלה מנשה – רשת ב', אורן נהרי – רשת ב' – ערוץ1, ענת דוידוב – רשת ב', גדי ליבנה – רשת ב' –88fm
עדי מאירי – רשת ב', יוסי הדר – רשת ב', ליאת רגב – רשת ב' – ערוץ1, יובל גנור – רשת ב', איריס לביא – רשת ב'
ערן סיקורל – רשת ב', ריוטל עמית – ר.א',ב',ג', ערן זינגר – רשת ב', יואב גינאי – רשת ב' – ערוץ1, אודליה זימור – רשת א', ב', מוסיקה
בועז כהן – 88fm
לירון בן שמעון – רשת ג', יואב אביב – רשת ב', סמדר טל – ר.א',ב', ברוך אסקרוב – רשת א', נועם גילאור – רשת ג', ירון חי מנשה – 88fm
מירי קרימולובסקי – רשת ב', רוני ידידיה – 88fm
עומר ריטה – רשת א', ב', מוסיקה, נתיב רובינזון – רשת ב.
ויש גם אמנים אורחים, שנתנו רוח גבית:
ברוך פרידלנד – חני דינור – דויד ד'אור

עורך מעריב לשעבר, יואב צור, מצטרף לצוות קמפיין הליכוד. הוא יעבוד לצד ניר חפץ. הסתדרו החבר'לך, אה?

♦ לא שזה כזה סודי, למה מצביעים בני אדם, אבל הדרישה של קלמן ליבסקינד מעיתונאים לכתוב למען מי הצביעו/ יצביעו משוללת כל יסוד.
כל כמה זמן הם צריכים לכתוב זאת? בכל מאמר שלהם מעתה ועד הבחירות? ומה עם שאר עניינים שדורשים שקיפות כדי שנדע מאיזה צד של החמאה הם מסתובבים: מה המשכורת שלהם? מוצא? היכן הם גרים? מהן עמדותיהם הכלכליות? ונטיותיהם המיניות? יכולה להיות לכך השפעה מכרעת על כתיבתם, לא?
האם רק כתבים מדיניים ופרשנים פוליטיים צריכים לדווח למי הצביעו? ומה עם כתבי תרבות? תחקירנים? מגזיניסטים? עורכי עיתונים? ומעצבים גרפיים? וצלמים? גם הם עשויים להשפיע רבות על מראה האתר/ העיתון/ תוכנית הטלוויזיה?
אם לסכם את כל השאלות שלי, הרי שמה שאני אומרת זה שהרעיון של ליבסקינד חסר היגיון באופן מובהק במיוחד.

צרות בכותרות

♦ זוהי צרה צרורה החוזרת פעם אחר פעם: מה הקשר בין היותו של האיש ניצול שואה לבין העובדה שנחנק מסופגנייה? מה? מתי ייפסק הטרור הזה (ישר"ה)?
הרי הכותרת הזו היא מעין פארסה, או בדיחה עצובה, על איך כותבים ועורכים עיתונים.
(תודה למייג'ור)
ניצולסופגנייה

מח' הגהה

♦ כן, גם מודעות כדאי להגיה. עולה די הרבה כסף, מודעה שכזו. לא?
תחבורה

ג'ון לנון מת

♦ אני לא יודעת איך נראה הפיד שלכם, אבל שלי מלא באזכורים להירצחו של לנון לפני 34 שנים.
הנה הסיפור של עטרה אופק:

מודעת האבל הראשונה (והיחידה עד כה, טפו 3X) שאני חתומה עליה בשמי – היום לפני 34 שנים (בעצם מחר לפני 34 שנים, כי המודעה בטח התפרסמה יום אחרי הרצח) בעיתון "על המשמר" הי"ד. על החתום, לפי הסדר: עופר היה שם העט של אהרון מורג (המודעה היא מארכיונו העשיר, תודה!), חיים הוא חיים מרגלית ז"ל, שאול יבדל"א הוא הצייר שאול קנז, נאוה היא מזכירת מערכת חותם דאז נאוה חולבסקי, חני היא חנה קים האהובה, אמנון הוא האברמוביץ' הידוע, ואנוכי שהייתי אז בחודש תשיעי (והרהרתי באפשרות לקרוא לילד לנון. מזל שיצאה בת). ומיהי אורנה? תעלומה! בין הפותרים יוגרל פרס יוקרתי – שימוש חינם בפייסבוק למשך שנה. והנה גם השיר של לנון שתמיד קורע לי את הלב מחדש

לנוןעטרה

♦ והנה של אמיר בן-דוד:

כשג׳ון לנון נרצח, בשמונה בדצמבר 1980, היינו בטיול של ״השומר הצעיר״ במדבר יהודה. מדריך נסער הגיע וסיפר שאמרו ברדיו. התכנסנו סביב המדורה – עצובים כמו שרק בני 15 יכולים להיות כשמת להם גיבור – ושרנו כל הלילה ביטלס בקולות.
בחזרה בבית בקריית מוצקין הרצח ליווה אותי עוד זמן רב. לכל מקום שבאתי עשיתי מהומה. עם השיער הארוך, המשקפיים העגולים והפנים הזוויתיים, כנראה הזמנתי את זה לעצמי. ״היי ג׳ון לנון״, הם היו צועקים לי, ״לא רצחו אותך?״.
הרבה שנים אחר כך הולדתי את גיבור הספר שלי ״פלאפל אוסלו״ בשמונה בדצמבר 1980 ושלחתי אותו לעולם עם השם לנון. אבא שלו האמין שנשמתו של הזמר המת התגלגלה בבנו שנולד ברגע הרצח. גם לנון הבדיוני שלי נרצח בסוף, אבל זה כבר סיפור אחר.
בתמונות: המנוח; חקיין מהקריות; האיור הנפלא של חנוך פיבן

לפני פיזור

♦ הריכוז המלא במיוחד של הצגות איפה אלה קרי ומה קרה לנוריקו-סאן? בדצמבר וקצת ינואר.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

61 תגובות על דמיינו

 1. חייל זקן הגיב:

  V, איך זה שלא הזמינו אותך לפורום סבן? מה פסול בטיסה בפירסט קלאס ובסדיני משי במלון 5 כוכבים?

  אהבתי

 2. עוד.ד הגיב:

  לגבי קרבן הסופגניה, בוגר השואה:הכי ידיעות אחרונות, שהכי מבין את התמות themes, החבוטות במוחם של מליוני קוראיו: "הסבא, שניצל מאימת הנאצים במחנות ההשמדה, נחנק בסוף מסופגניה בשקל ומחצה". הגורל צוחק, גם העורך של הסמרטוטון, אנחנו נייבב פה, כרגיל.

  אהבתי

 3. הסמל פפר הגיב:

  ובפינת המעשים הנאים, ילדים טובים מפגינים מהי דרך ארץ שקדמה כידוע לתורה ומקבלים פידבק חיובי מהוריהם חברי המחנה הערכי, העגלה המלאה.

  אהבתי

 4. עטרה הגיב:

  וכפי שכתבתי כרגע מתחת לפוסט מודעת האבל שלי –
  מעניין אם יש איזשהו עיתון רציני (חוץ מ"חדשות" הי"ד) שהיה מרשה לכמה חברי מערכת פרועים להדפיס מודעת אבל כזאת בעמודו הראשון(!!) בגלל אמן שנסתלק לפתע, בנסיבות טרגיות או לא, ולחתום בשמותיהם הפרטיים. הרי זה סקנדל ושערורייה (כפי שבטח אמרו אז כמה מפ"מניקים מזועזעים מעל כוס התה שלהם, מנידים ראשם באי-אמון). גם על כך כבוד ויקר ל"על המשמר"

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   לנון מת שנים קודם כשנלכד על ידי יוקו אונו.

   אהבתי

   • עברי מוחה הגיב:

    או, ננצל את יום השנה לאסון להעמיד דברים על דיוקם (בפעם המאה ועשרים):

    1. לא יוקו פירקה את חיפושיות הקצב אלא מקרטני (שכן נעלב שמיקססו את let it be בלעדיו)
    2. קצרה מאד היריעה ולו רק להתחיל לתאר את ההשפעה העצומה, המפרה והמיטיבה של היפנית על האנגלי, אומנותו וחייו (ובעקיפין על האנושות כולה, אם יורשה לי להגזים רק קלות)

    ב-across the universe, beautiful boy ו/או no. 9 dream ננוחם

    אהבתי

   • אדם הגיב:

    שוב השטות המופרכת. האיש אהב אותה יותר מכל דבר בעולם. התגובה שלך היא לא רק חוצפנית (מי אתה שתחליט את מי עליו לאהוב, איך או כמה?) היא גם מראה על בורות מוחלטת. נציין גם שיוקו אונו היא ממייסדי תנועת הפלוקסוס, אחת מהאומניות החשובות בהיסטוריה של האומנות המודרנית, בלי שום קשר לג׳ון לנון. הם נפגשו בתערוכה שלה שהוא הלך לראות.

    לו היית טורח לשאול אותו, ודאי היה מספר לך איך למעשה התחיל לחיות כשהוא פגש בה.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    בטח, וביבי התחיל לחיות כשפגש את שרה. ואם דנים בפלוקסוס שתבוא יוקו אונו ותלמד מנטלי כהן וקסבג שפליקססה את מוזיאון השואה ואת דגל ישראל. כבוד

    אהבתי

   • אדם הגיב:

    אוי ואבוי… עולמך צר ידידי. מצא השוואה אחרת.

    ולגבי נטלי כהן וקסבג, בהחלט כבוד. שבארצך הקדושה יש עוד מי שאכפת לו מספיק כדי להביע את דעתו מחמם את הלב. אני נותן לה ציון 10 על ניסיון, ובין אחת לאפס על ביצוע ואיכות. נקווה שתשתפר בפעם הבאה.

    אהבתי

   • פלוקסוס שמוקסוס. כל טמבל שהפך נפיחה למיצג פסיכדלי וגייס מבקר אומנות שמכריז עליו כמוביל אוונגרדי נון קונפורמיסטי נחשב לאומן. בתור לאומן שנופח למגירה יש לי הרבה השגות לגבי תרומת היוקו לאנושות אבל מפאת כבוד למקום אתאפק.

    אהבתי

   • אדם הגיב:

    שיבושם לך, ולכם באופן כללי — אנשים צרי מוחין ובעלי דעות חשוכות. בסופו של דבר אתם אנשים קטנים שנשארים בשולי ההיסטוריה: לא מוסיפים ולפעמים קצת מפריעים אבל לא באמת חשובים.

    ולראיה, באמת מעניין מישהו מה דעתך על יוקו ותרומתה לאנושות? פרט לקוראי וולוט אנדרגראונד שיטרחו לגלול, מישהו ישים לב? את עבודותיה במוזיאונים החשובים בעולם יסירו כי כבודו לא מעוניין?

    אין צורך להשיב. שאלות היפותטיות.

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    וחשוב להזכיר גם את קרן הצדקה שלה, אשר בנתה עד היום 90 בתי ספר באזורים עניים באפריקה ובאסיה.
    מלבד זאת היא תומכת באופן קבוע בכמה עשרות עמותות וארגונים ללא כוונת רווח (כולל ארגון אנגלי העוסק בהנצחת קורבנות מלחמת העולם השניה והשואה).
    וכמובן את פעילותה הציבורית לאורך כמה עשורים, יחדיו עם ג׳ון ולאחר מותו.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    השחקנים שלכם שומעים שירים של יוקו אונו לפני השלישיות?

    אהבתי

   • בעל דעות חשוכות קטן ומוח צר וכי למה, כי לא הייתי מכיר את היוקו לולא התחתנה עם הלנון? מה בדיוק הראיה הוודאית שבהצגה במוזיאונים- במוזיאונים לא רואים שטויות וקשקושים? איזה עבודות של יוקו השפיעו על חייך? מה חידשה לך יצירתה? האם תור של 7 שעות למוזיאון מעיד על תכולתו? למרות שלל ססמאות לא הצלחת להציל את כבודה או לנמק מדוע יוקו היא אומן שראוי לתשבוחות.

    אהבתי

   • נדמה שאין סגנון אמנותי עכשווי שהיא אינה נמנית עם חלוציו. מפעם לפעם נדמה למבקר בתערוכה שזו רטרוספקטיבה של הזוכים בפרס טרנר: פה סרט על זבוב שזוחל על ירכה העירומה של אשה, שהיה אפשר לייחס בטעות לדאגלס גורדון או לדמיאן הירסט; שם חגיגה קולנועית של ישבנים שמרטין קריד היה יכול להתגאות בה, כיסא עטוף בבד נוקשה, פיוטי כמו כל פסל של רייצ'ל וייטרד – וכולם מעשה ידיה של אונו לפני יותר מ-40 שנה.

    מספיק.

    אהבתי

   • קרן שלום הגיב:

    חייל זקן יקר, כל פעם מחדש אתה מבלבל אותי.
    הרבה פעמים אתה כותב תגובות מעניינות, עד שזה מגיע לענייני נשים.
    לא חבל?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מעולם לא אמרתי מילה בגנותה של מזל היורקת

    אהבתי

   • יצא חרוז הגיב:

    אבל אמרת בגנותה של סילבי קשת.

    אהבתי

  • מיכה הגיב:

   אין עתון רציני. העתונים הרציניים הם כבר בעצמם מושא למודעות אבל, נשארו רק הלא-רציניים (טוב, אולי הארץ עוד רציני, אבל סובל משפע בעיות אחרות).

   אהבתי

   • עטרה הגיב:

    האמת, התכוונתי לא רק בארץ – גם בעולם, אז והיום: איזה עיתון רציני יסכים לפרסם בעמודו הראשון מודעת אבל פיראטית כזאת מטעם כמה חברי מערכת בשמם הפרטי, כאילו מדובר במודעה בחדר האוכל של הקיבוץ? ועוד על מישהו שאינו בן-ארצו (ודתו!!)??? אבל אז היו ימים, יכולנו לפרסם דברים גם מאחורי גבו של העורך הראשי. תמהני מי היה עורך לילה באותה משמרת באלף שעבר 🙄

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    אפשר גם לומר להפך: איזה עתון יסכים לפרסם מודעה לקוחה כאילו מחדר האוכל של הקיבוץ – אם לא "על המשמר"?

    ולגבי "בן ארצו ודתו" – ציונות זה חשוב, אבל גם סוציאליזם ואחוות עמים, לא?

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    אגב, הבן שלי התחיל אתמול לקרוא את התרגום שלך לאליס ונראה שהוא בהחלט נהנה.

    אהבתי

   • עטרה הגיב:

    איזה כיף. תודה

    אהבתי

 5. ידיעות הגיב:

  "הדרישה של קלמן ליבסקינד מעיתונאים",
  איך הם יודעים? שהח"כים בעצמם לא יודעים?
  יש שם איזה אחת, לבני משהו, שכבר הייתה באיזה 5 מפלגות!
  או איזה מצנע משהו, שהיה ב12…

  למה ידיעות מריץ את רם בן ברק למוסד?

  בידיעות, יש על אחד הומו שרץ לליכוד:"השרים והח"כים נפגשו איתנו ונתנו לנו חיבוק חם", שמות שמות!

  אהבתי

  • מיכה הגיב:

   האופן בו ידיעות מספר על לכידתו של רם בן-ברק הוא תמוה ביותר: "זו היתה שעת לילה מאוחרת במדינה זרה, אי שם בשנות התשעים…" מספרים כיצד בן-ברק וחבריו נלכדו, מציינים שתמונתו התפרסמה בכל העולם, כותבים "ההסתבכות במדינה הזרה שהובילה למעצרו… פורסמה בשעתו (הטעות במקור, צ"ל "בשעתה") בכלי תקשורת בכל העולם וגם בישראל". אם כן: בעבר פורסם איפה ומתי זה קרה, גם תמונתו פורסמה בעולם כולו – אז למה לא לכתוב עכשיו איפה באמת זה קרה ומתי?

   אהבתי

 6. יצחק הגיב:

  מעניין שמזכירים כאן את הרצחו של לנון ב-8.12. ולא מתייחסים כלל להפצצת פרל הרבור (7.12.41).
  בהפצצה זו פתחו היפנים במלחמה, שעלתה להם במיליוני אבידות בצבא, שלא לדבר על הרוגי פצצות האטום בהירושימה ובנגסקי;
  ארה"ב יצאה למלחמה ביפן וכיוון שגם גרמניה הכריזה מלחמה על ארה"ב, הצטרפה ארה"ב למלחמה במזרח התיכון ובאירופה נגד גרמניה, ותרמה משמעותית לסיום המלחמה;
  במהלך המלחמה הושג הסכם בין המעצמות, לפיו נתנו לברית המועצות את השליטה במזרח אירופה למשך 44 שנים;
  ועוד ועוד תוצאות של תקיפה אחת של מדינה שראשיה מטורפים ושיכורי כח.

  אהבתי

  • דניאלי הגיב:

   מעניין שמזכירים כאן את הרצחו של לנון ב-8.12, ולא מתייחסים כלל לנצחון החוץ ההירואי (עם הבאזר, בהארכה) של הפועל ר"ג גבעתיים נגד הפועל חיפה במאבק על העלייה לליגה הארצית, אמש (7.12) בקרית אליעזר.

   אהבתי

  • מיכה הגיב:

   האמת היא שארה"ב היתה נכנסת למלחמה בסופו של דבר כך או אחרת – כפי שנכנסה למלה"ע הראשונה. עם זאת, היטלר טעה טעות קשה כשהכריז מלחמה על ארה"ב ובכך הקדים את כניסתה למלחמה בזירה האירופית כשכבר היה מסובך גם ברוסיה וגם בצפון אפריקה.

   אהבתי

  • ZIKI הגיב:

   7/12/41
   אם כבר מדברים אז באותו יום בוצע המשלוח הראשון של יהודים למחנה השמדה.
   הם נרצחו ב 8 לדצמבר, ממש ממש כעת חיה לפני 73 שנים.

   אהבתי

 7. לחם הגיב:

  מאז גלנט ליבקינד מייצר סיפורים משמימים וטורים שחלקם הזויים ברמות, מילא ימניים קיצוניים, אלא ממש הזויים. הדרישה שעיתונאים יחשפו למי הם מצביעים כל כך מופרכת, ווט דה פאק אכפת למישהו למי ליסבקינד או בן כספית או ברנע הצביעו, חברהלך אתם לא כאלה חשובים, תכתבו כתבות מעניינות, תפסיקו להתלקק לשררה ויאללה שקט. המחשבה שלמישהו בכלל אכפת למי ליבסקינד מצביע היא לא רק ילדותית אלא ממש ממש מביכה.

  אהבתי

 8. צירוף מקרים מופלא הגיב:

  היום כולם יצאו מגדרם לשכנע שלתקיפה בסוריה אין שום קשר לבחירות הבאות עלינו לטובה. טלי ליפקין שחק בגל"צ שחובשת 2 כובעים השמאלנית ואשת הרמטכ"ל כמעט נשכבה על המיקרופון מהזעזוע כביכול שיתכן בכלל שהצבא ישתף פעולה עם גורם פוליטי. ובכן, כל זה למי שמאמין בצירופי מקרים.לדעתי, מבצע כזה אמנם דורש זמן לתכנון והכנה, אך הוכנס למקרר עקב צוק איתן והמפלה שביבי נחל. עתה, כשהגיע הזמן המתאים "הורה והנחה" כפי שביבי אוהב לומר לצבא לשלוף את התכנית, ולראיה נושא כליו יריב לוין הפליג בדברים על המצב המסוכן שישראל נקלעה אליו דווקא עכשיו.למעשה לא היה מי שלא ניבא לאפשרות שביבי יזום מלחמונת כדי לבטל את הבחירו. מי שמאמין שיאכל ביצים0% ויתענג על כל הטוב שבעולם הזה.

  אהבתי

 9. צירוף מקרים מופלא הגיב:

  0% מע"מ

  אהבתי

 10. עובר אורח הגיב:

  ראיתי שעוסקים בעבר אז הנה אנחנו בתוך מהפכה
  שתשנה את העתיד לפחות לכמה שנים טובות. מהפכת
  הדלק בארה"ב. דיבורים עם ארה"ב. מחיר הדלק
  למכוניות יורד בקפיצות. זה כמו כאן שמודעים במדייה
  אתה נוסע במכונית ורואה שהמחירים ירדו וירדו חזק
  מאתמול. השנה יש מקומות שהירידה עד 30%
  אם משפחה בת ארבע נפשות נוסעת בשתי מכוניות
  שיש לה כחמש שש שעות ביום כל יום (זה שש שעות ביחד
  לכל המשפחה ויש שנוסעים הרבה יותר) כל השנה זה
  הרבה כסף שנשאר בכיס ואת זה יוציאו. הדבר הכי
  הכי חשוב שעליו לא כותבים שבערך 98% מהמחיר
  שמשלם הצרכן הסופי נשאר כולו כולו בארה"ב. כלום
  לא הולך לסעודיה, ונצואלה, מדינות המפרץ ומי לא
  עוד. זה ים של כסף שמתחיל לזרום בארה"ב. זה לא
  הכל חיובי. יצרני נפט קטנים – באר או שנים, סוגרים.
  כל מחקרי האנרגיה האלטרנטיבית מתקפלים. אלו מאות
  מיליונים שהיו למחקר ופיתוח. באיזורי הקידוח מהפכה
  חברתית קשה של חברות ויחידים חקלאיים. הרס טבע
  קשה. מי שהספיד את ארה"ב בחודש שבו הוכרז שסין
  היא הכלכלה הגדולה בעולם צריך לעצור ולחשוב. והכי
  חשוב זה לא עשו עורכי דין כלכלנים פרשנים במדייה
  שקני קולנוע וכ"ו זה עשו מהנדסים וטכנאים בטכנולוגייות
  ישנות מאוד פטישים ומפתחות צינורות ובצפון דקוטה
  בחורף זה גיהינום והרבה יהודים אין שם בכלל וגם זה
  משהו לחשוב עליו. לא רק נתניהו ושרה וצה"ל מזיזים
  את העולם. ואם ארה"ב בשקט תתקפל הבייתה זה לא
  יהיה פשוט.

  אהבתי

 11. בדרך לפסגת הפחד אקטוף מכותרות הארץ. והפעם הכותרת המקשרת, זוכה לציון 6 במדד ההיסטריה:

  רוסיה דורשת מישראל הסברים על התקיפות אתמול בסוריה

  קליק לתוכן ומתברר שלא בדיוק ולא בערך בים בם בום. דובר משרד החוץ הסובייטי פרסם הודעה:

  במוסקבה רואים בדאגה רבה את ההתפתחות המסוכנת של האירועים, שנסיבותיהם דורשות הסברים. בכל מקרה, אין ספק שהפעלת כוח ביחסים בין מדינות אינה מקובלת וראויה לגינוי. חשוב לא לאפשר סיכונים נוספים של ערעור המצב המתוח מאוד בסוריה והמזרח התיכון

  לגבי מה הדובר דורש הסבר ילדים? יפה! אירועים ונסיבות, נכון.
  האנטשימי לא מפרט היכן התפרסמה ההודעה וממציא ידיעה שקרית על דרישות מישראל שכלל לא מופיעות בהודעה. העיקר שעלה על הגל הנאור. זה שקשר את התקיפה לקפריזיותו חסרת האחריות של הביבי. עיתון לאנשים חוששים.

  אהבתי

 12. יוריק קרמר הגיב:

  עתונאי לא צריך לפרסם את דיעותיו. עתונאי צריך להיות הגון (כמו שצריכים להיות בעלי מקצוע אחרים).
  הכרתי היטב עתונאי, שהיה כתב מפלגות בעתון נפוץ מאד. הסיקור שלו היה מקצועי והוגן לחלוטין ולא ידעתי מה דיעותיו הפוליטיות. כשיצא לגמלאות, החל לפרסם בלוג ודיעותיו ברורות מאד (ולא מרכז). אני מסיר בפניו את הכובע!
  אינני מפרסם את זהותו בלי אישורו.

  אהבתי

  • מדובר בהגינות בסיסית בדיוק כפי שאני מצפה מפרשן ספורט שאוהד קבוצה מסויימת. זאת לא היתה דרישה למיטב זכרוני, רק הצעה. את התירוצים הוא חזה בדייקנות. העיתונאי שפרש כבודו במקומו וחסרים כמוהו. בימינו קשה שלא להבחין לאיזה מחנה משתייכים רוב התקשורתאים.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s