אצבעות שחורות 2.1.15

החדשות של אמש

יומן עם אילה חסון, ערוץ 1
שישי בערוץ 10
– אולפן שישי, אם לא צפיתם אמש ואתם חייבים.
מנואל טרכטנברג מסביר את הפליק פלאק שלו.

http://rcs.mako.co.il/flash_swf/players/makoPlayer/VideoPlayer.swf?vcmid=46eb7a2bb6caa410VgnVCM100000290c10acRCRD&videoChannelId=af4d0712c8baa410VgnVCM100000290c10acRCRD&galleryChannelId=440c7a2bb6caa410VgnVCM100000290c10acRCRD&showlogo=0

♦ קטע מדהים: ארה"ב מפרסמת אזהרת מסע חריגה לאזרחיה בגלל מזג האוויר הצפוי בישראל בשבוע הבא.

7 לילות

7לילות2.1.15
♦ בפעם הקודמת שאורלי קסטל-בלום התראיינה, ב-2011, לסופשבוע של מעריב (שי גולדן), התחוללה שערורייה רבתי, שעסקה בענייני כספים שיש לה או שאין לה. כתבתי על כך פוסט, שהיה אחד הלוהטים בבלוג בכל הזמנים, ולפחות קוראת אחת צמודה עזבה אותו (אותי) בזעם מחמת התנהגותי הנלוזה (במרכאות) ולא שבה עד היום. קשה לדעת באילו נקודות כואבות את פוגעת, מבלי להתכוון בכלל, כה אמרתי לעצמי לאחר הפרשה.
הנה ההתייחסות של קסטל-בלום לראיון ההוא היום (גבי בר-חיים):
orly
הראיון הנוכחי מעניין, כמו כל הראיונות עם קסטל-בלום. אני שמחה לשמוע שהתודעה החברתית מהבית שבה אליה, ושהיא אומרת היום לא לבזבוז.
עילה לראיון: ספר חדש, אוטוביוגרפי, הרומאן המצרי. אפשר לרכוש גם מהדורה דיגיטלית.
גילוי נאות בכתבה: האקס שלה הוא גדי בלום, עורך 7 ימים.
מקורבי קסטל-בלום המזדמנים לפה היום מוזמנים להציע לה לצפות בסרט שלי.

המוסף לשבת

♦ בתשובה לכל הטענות על אתרוג אריה דרעי והפיכתו לאליל, וחיבובו וטיפוחו, כנראה, מביא עקיבא נוביק כתבה המתארת כיצד דרעי ביים את כל אירועי השבוע, הכל, למעט הכאב מדברי מרן. יש יגידו באסה, לא כאב.
שער מוצלח, כולל הכותרת, שאפשר להגיד עליה שהיא קלישאה וזה, אבל היא כבר במסגרת הרטרו, ומתאימה בול לאירועי דרעי השבוע.
המוסףלשבת2.1.14

♦ כל השאר, מלחמות הגנרלים והח"כים והתוכניות של כולם לקראת הבחירות, והשאיפות שלהם וההבטחות שלהם לא מאוד מעניינים אותי.
וסליחה עם כל מי שהבחירות הקרבות מעוררות אותו בכל מובן שהוא.

Markerweek

♦ הרשו לי להניח שעוררתי את העניין בהתאחדות מגדלי הבקר בבלוג (בזכות הקורא איתן), והנה כתבת השער בנושא.

מארקר2.1.15

שישבת

♦ כמה זמן לוקח להקים בית קברות בישראל וכמה זה יעלה לכם? זרקו מספרים ואז היכנסו לכתבה (יהודה שלזינגר).

מוסף כלכליסט

♦ על הצילומיות היתרה בחיינו. לצלם זה ההפך מלזכור, זה צד אחד של המטבע.

"חלק מעבודת ההורים הוא לתפקד כארכיברים של ילדיהם. הורים נושאים את הזיכרונות של הילדים כשהם צעירים ומוסרים להם אותם באופן הדרגתי. תפקידם לעזור לילדים לפתח זיכרון, תחושת זהות, יחסים חברתיים עם אנשים אחרים במשפחה ובעולם. הורים טובים משוחחים עם הילדים שלהם, משחזרים איתם התנסויות כדי לעזור להם לצבור ידע וניסיון. את תשמעי הורים אומרים דברים כמו 'זוכר שהלכנו לפארק ושיחקנו עם כלב? איזה כלב זה היה? נכון, כלב שחור', וכך הם יובילו אותם בשחזור החוויה. זה קריטי להתפתחות הילד בממדים אישיים וחברתיים שגם עוזרים למוח להתמודד.
"הורים תמיד עשו את זה, גם בהיעדר תמונות, אבל צילומים יכולים לעזור. השאלה היא מה קורה כאשר אתה כהורה כל כך עסוק בלתעד את הילד שלך ולהיות העיתונאי הפרטי שלו בלי לשים לב באמת למה שהוא עושה, למשל משחק כדורגל. כאשר ההורים חושבים שבכך שהם מצלמים הם עושים את העבודה שלהם טוב יותר, הם למעשה מורידים מעצמם את האחריות לדבר עם הילדים.

♦ מעניין שגם רענן שקד כתב על התיעוד האינסופי (והמיותר) של ילדיו במדור שלו ב-7 ימים.
מה שאותי מעניין בתופעה זה לא רק הצילום. אפשר לראות את זה ביומיום בכל מקום. אנשים נמצאים במקום אחד, עם עצמם או עם אחרים, ואמורים לחוות את אותו מקום, להיות בו, אך למעשה הם מסתכלים במכשירי הסלולר שלהם, כי שם, לדעתם, קורים החיים האמיתיים ולא במקום בו הם נמצאים. זה לא ייאמן, בכל פעם מחדש. בשביל מה אתם יוצאים מהבית, אם כך? הישארו באותו מקום ועיינו בסלולר. מה שווה ללכת לראות את השקיעה, אם מה שמעניין אתכם זה איך מישהו אחר, באיזה פייסבוק כלשהו, צילם את השקיעה? הרי אתם לא נמצאים ברגע השקיעה במקום בו היא מתרחשת. אתם רק מחכים לתעד אותה כדי שמישהם אחרים יצפו בה, ילייקקו אותה ויאששו לכם את העובדה שהייתם שם.

משתכשכים בביצה

♦ כתבת פרופיל על ינון מגל, שהתבקש להפסיק להתראיין בימים הקרובים.
זה רק למקרה שיש עדיין שניים שלושה פרטים שאתם לא יודעים על אירועי השבוע האחרון.

♦ ציטוט קצרצר (הכל יחסי) ממי נגד מי:

…ביום חמישי הקדיש "כלכליסט" את עמודו הראשון ל"ועידת תחזיות 2015", שאותה ערך העיתון יום לפני כן. כמעט כל ראשי המפלגות התייצבו לדגל, לא כולל שניים: ראש הממשלה ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, שנוא נפשה הישן-נושן של קבוצת "ידיעות" (שהוזמן לוועידה אך העדיף שלא להגיע) ושר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, שמסתמן כאויבה החדש-דנדש של קבוצת "ידיעות" (שלא הוזמן לוועידה ולכן לא הגיע). עמוד השער של "כלכליסט", לפיכך, הוקדש באופן ריכוזי ומזוקק לחמישה מחברי רשימת המיוחסים של הנוכחית של "ידיעות". מי זכה לתמונה השישית? אורי אריאל, הצ'ילבה של בנט בבית היהודי. בהתאם לכך, גם הציטוטים שהובלטו בשער ביטאו מגוון רחב של דעה נחרצת. מצד אחד, יאיר לפיד וציפי לבני התמקדו בביקורת על נתניהו (חלש בעולם ונבחר באמצעות הפחדה). מצד שני, יצחק הרצוג ומשה כחלון עסקו בבטן הרכה של נתניהו (יוקר המחיה והכלכלה החולה). מזל שלעומת זה ליברמן העניק טיפול אישי מפנק לנפתלי בנט (יביא להתדרדרות מדינית).
מ"כלכליסט" נמסר בתגובה: "התזה שלך מלאה בגזים: גז ממאגרי לוויתן ותמר, השייכים ליצחק תשובה, בעל הבית של mako ו'קשת', וגז מהמבשלת של קוקה קולה, עתירת הסוכר והרווח, השייכת למוזי ורטהיים, שותפו של תשובה בבעלות על mako ו'קשת'. אנחנו לא יודעים אם הטור שלך נועד לשרת את האינטרסים הזרים של בעלי הבית שלך – למשל לבלום ביקורת על מונופול הגז של תשובה, או על מחירי המשקאות של ורטהיים, אבל העיתוי שלך חשוד ומחשיד. ולכן, אולי זה צירוף מקרים ואולי אתה כותב כדי לרצות את תשובה או ורטהיים. מי יודע – זה לא נראה פחות סביר מהתזה שלך. יחי האינואנדו של חיבור המקף בין המחט לתחת"…

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

♦ יבגני חסין הקים אתר שמטרתו לעודד אנשים להצביע בבחירות. אני לא יודעת עד כמה זה באמת יעבוד, אבל אתם מוזמנים לרחרח.

♦ שורה מתוך מכתב למערכת, 7 ימים (למרות שזה לא רשת בכלל, נתייחס לזה כטוקבק):

…יש לדעתי לאסור על בחורות שעברו ניתוחים פלסטיים (למעט מסיבות רפואיות) לדגמן או להשתתף בתוכניות ריאליטי… יש לחייב מנתחים פלסטיים להתנות את הניתוח בכך שהמועמד/ת לניתוח פלסטי לא עושים זאת רק מתוך לחץ חברתי או סביבתי…
מיכל יראון, חיפה

ועל כך ייאמר חה.

מיכאל רורברגר על גבריאל בלחסן.

לפני פיזור

♦ איפה הסרט שלי היום:
פוסטריםאלהקרי
14:00, סינמטק ראש פינה
17:30, סינמטק ת"א
18:15, סינמטק הרצליה
21:00, סינמטק ירושלים

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

7 תגובות על אצבעות שחורות 2.1.15

 1. אחד שיודע הגיב:

  …ואם אתם זוכרים את "קלף המיקוח" שבידי חמאס בעזה, שהזכרתי כאן לפני כ-3 חודשים, הרי רק היום "חשפה" זאת רשת טלוויזיה לבנונית.

  אהבתי

 2. לחם הגיב:

  אמירה לם בכתבה משמימה במיוחד על תיכוניסטים בכל הארץ ומי מקשקשת מחרטטת ברעננה? הבת של מירב בטיטו. התפוח לא נפל רחוק מהעץ, כבר בתיכון מלמדים את הילדה להידחף לכל מקום ולחרטט בלי חשבון, ממש כמו אימאל'ה שלה הגאון.

  אהבתי

 3. פרת הבשן הגיב:

  דה מרקר, כשאתם מפרסמים כתבה על התאחדות מגדלי הבקר (שעוסקת במשק החלב) אל תשימו בבקשה תמונות של בקר לבשר.

  אהבתי

 4. ירון נוי הגיב:

  לשולמית דוידוביץ: זאת לא צדקנות וצרות עין. כל אחד יכול לעשות בגופו מה שהוא רוצה. השאלה מה הוא/היא עושים כלפי הציבור. לפיכך, הדרישה שמנותחים לא יופיעו כדוגמנים הינה לגיטימית וכלל לא מחוצפת.

  אהבתי

 5. עכגד הגיב:

  איפה כולם?!

  פעם היו פה מינ' 70 תגובות לאצבעות שחורות מה קרה?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s