צפונה

isra6.1.15haaretz6.1.15

yediot6.1.15maariv6.1.15

 

הכותרות

♦ טוב די, תפסיקו עם פרסום התמונות של נתניהו מנופף בידיו, באופן המזכיר דיקטטור מסוים.
נתניהו מצדו, בעזרת יועציו, מוזמן לשלוט קצת יותר על תנועות ידיו, כדי לא לאפשר למשנאיו למצוא הזדמנות לפרסם תמונות שכאלו.
קחו לדוגמה את מעריב הבוקר שעט על המציאה, כשלצד התמונה מאמרו של בן כספית, מעריץ ידוע ונלהב של נתניהו.
לא כיף יהיה לנתניהו לקרוא הבוקר את כספית. נשאלת השאלה אם הוא בכלל קורא, או שיועציו גוזרים לו את העיתון, כמו שנהגו לעשות בזמנו לבן גוריון.

כן, השתכנענו שטובת המדינה, עם ישראל והמפעל הציוני, הן שעומדות בבסיס "חזונו" של נתניהו ללכת על "מהלך דרמטי" ולהעביר "תוך מאה ימים" חוק שישנה את שיטת הממשל ויאפשר לו לשלוט בלי רגולטורים ארבע שנים.
אם אפשר, שאלה קטנה: אם זו טובת המדינה, אז למה לא עשית את זה קודם? אתה כבר סוגר קדנציה שלישית, לא? הרי דובר על שינוי השיטה כבר פעמים רבות. כולם הגישו הצעות. ליברמן וחיים רמון ותנועות ציבוריות ועמותות ושאר ירקות, אבל אתה האמנת שיהיה בסדר ותוכל להמשיך לקרטע בשלטון גם בלי זה. אגב, אם החוק הזה היה בתוקף ב-2009 , ציפי לבני הייתה מרכיבה ממשלה לארבע שנים. היא הרי ניצחה אותך ואת הפאסון שלך אז (28-29). צמרמורת, אה?
התשובה: לא עשית את זה קודם, מר נתניהו, כי רק עכשיו אתה מבין שנגמרו התרגילים וכדי להמשיך להנציח את שלטונך ואת ישיבתך המאובנת והמנוונת על מנעמי השלטון, צריך סיוע חיצוני. הטריקים נגמרים, השטיקים אוזלים, מעטים מאוד הפוליטיקאים שיסכימו לשבת איתך, שיאמינו למילה שלך…

גם איתמר אייכנר בידיעות מלגלג על ההתחייבות של נתניהו לשנות את שיטת הממשל, וקורא לכך "חימום אטריות קרות".
הוא מציין נקודות בזמן, ומזכיר שכבר ב-2006 הביע נתניהו תמיכה בשינוי שיטת הממשל.

בהארץ מזכיר יוסי ורטר את 2007 דווקא:

…לא שכל מי שזיכרונו טרי, לא שכח בוודאי כיצד הליכוד בראשות ביבי התנגד נחרצות לאותו חוק ממש, כאשר ממשלת אולמרט ניסתה לקדמו ב–2007. ואין צורך ללכת כל כך רחוק: ההתחייבות לשינוי השיטה הקלוקלת הישראלית, מופיעה בקווי היסוד של הממשלה הנוכחית, וגם של קודמתה. למעשה, היא כפזמון חוזר בפיו של נתניהו מאז נכנס לפוליטיקה. מאז הוא כיהן תשע שנים כראש ממשלה. מי הפריע לו לחולל את השינוי המבורך בקדנציה הראשונה, הנוכחית או הקודמת שבה, כזכור, הוא נהנה מרוב מוחלט בממשלתו?…

ומה בישר"ה? הכותרת הראשית מצניחה את שינוי שיטת הממשל מהשמיים, כאילו לא שמענו על כך: "נשנה את שיטת הממשל". אין אפילו את ההסתייגות של מעריב, "אם אבחר", כי מבחינת ישר"ה אין שום שאלה שנתניהו ייבחר.

mamon6.1.15
♦ מצבו של שר הבינוי, אורי אריאל, בתקשורת לא משביע רצון. הבוקר גם שער ממון של ידיעות יוצא נגדו: המדינה סבסדה את הקרקע, אבל הוסיפה עלויות פיתוח במאות מיליוני שקלים. הקבלנים זועמים, כך בידיעה של עופר פטרסבורג, ולא ניגשים למכרזים.
תגובת המשרד: הנתונים חלקיים… העלויות גדלו לשם שיפור תשתיות…
מעניין, הבוקר הוא לא הגיב על ידיעת השער בעמוד הפייסבוק שלו.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

פרספקטיבה מנתח נתונים שנכתבו בהארץ על יום שישי השחור ברפיח, לעומת הערכות פלסטיניות.

משתכשכים בביצה

גדעון לוי הגיע לאריאל כדי לשוחח עם הסטודנטים בבית הספר לתקשורת, ואמר להם שהוא לא פחות פטריוטי מהם. מעניין אם הם השתכנעו.

בני דורון, דובר המליאה, דוברות הכנסת, משגר הודעה לעיתונות:

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו (תיקון מס' 39), התשע"ה–2015. מדובר בהצעת חוק ממשלתית.
27 ח"כים תמכו בהצעה ללא מתנגדים, והיא תועבר לוועדה משותפת לוועדה משותפת לוועדת הכלכלה ולוועדת החינוך התרבות והספורט, להכנתה לקריאה שנייה ושלישית. הוועדה תתכנס בעוד מספר דקות.
מוצע להאריך את תקופת הזיכיון של "ישראל 10" בערוץ השלישי בשישה חודשים, עד לתאריך 30.6.2015, כדי למנוע קיום ערוץ מסחרי יחיד וחברת חדשות מסחרית יחידה בישראל, ובמטרה לתת לבעלי המניות ב"ישראל 10" שהות להכניס משקיע נוסף. בנוסף, מוצע להפחית, לתקופת ההארכה, את ההוצאה הכלכלית למימון הפקה ורכישה של תכניות של בעל הזיכיון בערוץ השלישי ובהתאמה גם להפחית את ההוצאה של בעלי הזיכיונות בערוץ 2 לתקופה זו.
בדברי ההסבר להצעה נכתב: "ביום ט' בטבת התשע"ה (31 בדצמבר 2014) הסתיימה תקופת הזיכיון של "ישראל 10" בערוץ השלישי.
הצורך בקיומו של הערוץ השלישי כערוץ מסחרי נוסף הוכר במשך השנים. הממשלה והמחוקק הכירו כמה פעמים בכך שקיומם של שני ערוצים מסחריים הוא בעל חשיבות רבה לחופש הביטוי ולקיומו של שוק דעות פלורליסטי. לכן, הממשלה, המחוקק, והרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו נחלצו לסייע לערוץ מספר פעמים לרבות בדרך של תיקון חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, התש"ן-1990.
על אף תיקונים אלה הערוץ השלישי אינו מקיים את מלוא מחויבויותיו על פי הוראות החוק, כללי המועצה והוראות הזיכיון ונוסף על כך, בעת הזו, אינו עומד בתנאים שנקבעו בכללי הרשות השנייה למעבר מזיכיון לרישיון.
חרף זאת החלופה ולפיה תופסק בעת הנוכחית פעילותו של הערוץ השלישי וחברת החדשות הפועלת במסגרתו וייוותר ערוץ מסחרי יחיד וחברת חדשות מסחרית יחידה בישראל על פי חוק הרשות השנייה, על כלל המשמעויות הכרוכות בכך ובמיוחד בתקופת בחירות, מטה את הכף לתיקון חקיקה נוסף.
לכן מוצע להאריך את תקופת הזיכיון של "ישראל 10" בשישה חודשים נוספים, כדי לתת לבעלי המניות ב"ישראל 10" שהות להכניס משקיע נוסף."

לפני פיזור

אני רותמת את עצמי ויוצאת למסע צפונה. לחיפה. מאחר שאני מסתייעת ברכבת, יש סיכוי שהמסע יהיה קל יחסית. אלא שחוץ מרכבת עלי להשתמש במירוץ השליחים לסינמטק החיפאי גם בקטנוע, עד הרכבת, ובאוטובוס לסינמטק, ואז את כל הסיבוב, הפוך.
אדווח איך צלח המסע, ואם תושבי חיפה אמיצים מספיק כדי להגיע ב-19:00 לסינמטק שלהם.
ואם אתם צפוניים יותר: 18:30 בסינמטק ראש פינה.

ולכל המתלוננים על השעה המאוחרת בה מתפרסם הפוסט היומי: אינני יכולה לקום בארבע בבוקר יותר. עמכם הסליחה. אני מבינה שהרגלתי אתכם למצב שבו יש פה חמור עבודה, שיכול לעבוד 9/24/7/365, אבל עברו הימים. אינני יכולה יותר.
כך שאיומי "לשיקולך" לא יועילו. להפך, הם מקוממים במיוחד.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

33 תגובות על צפונה

 1. חציל הגיב:

  כספית פספס במנדט, התוצאה היתה 28-27 ולא 29-28. בקטנה.

  אהבתי

  • לחם הגיב:

   מה זה מנדט לכאן או לשם כשיש מאחוריו פספוס כזה ענק כמו התחקיר על תיאודור אור שלא היה ולא נברא?

   אהבתי

  • האמיר הגיב:

   בהנחה שההצעה המדוברת היא שראש המפלגה הגדולה ביותר יקבל אוטומטית את ההזדמנות הראשונה להקים קואליציה (היחידה שלפיה לבני היתה מקבלת את האפשרות הראשונה להקים ממשלה ב- 2009), אז כספית טועה. לא מקרה נדיר כ"כ אצלו.

   ההשג המפוקפק של "קדימה" ב- 2009 היה בעקבות תעמולה שקרית לפיה אם "קדימה" תהיה המפלגה הגדולה בכנסת, ראש הממשלה תהיה לבני במקום נתניהו. זה, כמובן, לא נכון – מה שקובע הוא כמה חברי כנסת תומכים במועמד ולא כמה חברי כנסת יש למפלגתו.

   כתוצאה מהתעמולה הזו, אנשים שתמכו במפלגות שמאל אחרות העדיפו להצביע ל"קדימה" כדי שלא לקבל את ביבי כראש ממשלה. זו, אגב, אחת משתי הסיבות שאף חבר כנסת, פרט לאלו של "קדימה", לא המליץ על לבני בפני הנשיא.

   כלומר "קדימה" שיחקה דמקה בטורניר שש-בש והפסידה. לו הטורניר היה מוגדר מראש כטורניר דמקה במקום שש-בש, גם שאר השחקנים היו משחקים דמקה ולא רק "קדימה", כך שסביר להניח שהתוצאות באותו מקרה היו שונות.

   אהבתי

 2. עוד.ד הגיב:

  אינני יכולה לקום בארבע בבוקר יותר

  ברור, וגם אינך צריכה להתנצל.
  (לשיקולך גם לא להתעצבן מטרוניה של מישהי, שלהגדרתה, חיה בסרט)

  אהבתי

 3. חייל זקן הגיב:

  קרב הטוויטים בין דרוקר לבנט העלה מתהום הנשייה את מלחמת ההתשה שניהל צה"ל מול החיזבאללה בדרום לבנון. זו הזדמנות להאיר במקצת את עלילות החיזבאללה בסוריה שנעלמו מהכותרות. המערכה החשובה ביותר בין קואליציית אסד לקואליציית המורדים נערכת באזור קלמון. הרי קלמון נמצאים כ40 ק"מ מצפון מזרח לדמשק ומןקד הלחימה הוא סביב העיירה אל-קטייפה השוכנת למרגלות הרכס על הציר הראשי היוצא מדמשק צפונה לערים חומס, חאמה וחאלב ולאיזור העלווי לאורך החוף. נפילת העיירה תוביל להפיכת מדינת אסד לשתי מובלעות נפרדות ותאפשר שליטה של המורדים על חציו הצפוני של הגבול הלבנוני סורי. עיקר עומס הלחימה באזור מוטל על החיזבאללה כאשר המורדים מתקשים לרכז באזור כח התקפי משמעותי. האירוניה ההיסטורית מביאה לכך שאירגון הגרילה חיזבאללה הופך בקלמון לצה"ל של דרום לבנון. הוא מתקפד במוצבים המתוספקים על ידי שיירות שנאלצות לעבור באיזורים של אוכלוסיה עויינת. המורדים פועלים נגד חיזבאללה בשיטות גרילה שבהן השתמש בעבר בדרום לבנון, כגון מארבי פגע וברח לשיירות, זירות מטענים ותקיפה מרחוק של מוצבים באמצעות ירי טילים ופצ"מרים. השחיקה החודשית של חיזבאללה היא כמו השחיקה השנתית שהיתה לצה"ל בדרום לבנון (20-30 הרוגים). נסיגה של חיזבאללה לקו הגבול עשויה להרע את מצבו שכן היא תאפשר רצף יבשתי של המורדים לתוך מחנות הפליטים הסורים בתוך לבנון. זהו מצב אידיאלי עבור ישראל כמו שאמר בעבר האליל החדש של בוז'י/ציפי "אנו נאחלים בהצלחה לשני הצדדים"

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   אכן, אך שים לב באיזור שוחק זה
   הציב אסעד את החיזבאללה. או כבשר
   תותחים או כי אינו סומך על צבאו. או
   הכי סביר שאיני יודע. לדעתי קשה
   מאוד לדעת כמה אבדות יש לחיזבאללה,
   גם בתי החולים באיזור והשירות הרפואי
   אפסיים. אך 30 הרוגים זה מספר גבוה
   מדי. אבל מי יודע. אין שקרנים כשקרני
   לבנון. בכל מקרה זה נראה כהולך להמשך
   המון המון זמן. המורדים גם חטפו חילים
   לבנונים וכמה הוציאו להורג, תרגילי שליט
   בריבוע. גם אין נשיא חוקי הפופולריות של
   החיזב' ירדה וכל לבנון הולכת ונשחקת.
   בין 3/4 מיליון למיליון פליטים. בשכונה
   קשה אנחנו גרים.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    באירוע המדובר בכפר כנא סגר חיזבאללה את איזור הבסיס של יוניפיל והחיש לשם גוויות מכל האזור (בעיקר הרוגים שלו כתוצאה מהפעילות של פלוגת מגלן באזור). כך נולד המספר 102 ופרס השוטה נפל בפח, התנצל והפסיק את המבצע. ברק למד את התו"ל של פרס וחזר עליו בפרשת א-דורה.

    אהבתי

 4. מעלי הגיב:

  כל הסרנהאים והרביבים,שמחפשים בנרות כל מיני "פרשיות עבר",נטפלו הפעם לבנט.
  אנלא אומר שלש"ג לשעבר והיום עיתונאים אין זכות לכתוב על צה"ל.
  אבל הקשקוש הזה על קנה!
  לחבר את זה לבנט? ליצור תדמית של "הימני הרוצח," הנה גם בגללו ירו על אזרחים בלבנון?
  אוסף זבלים!
  מה לס"מפ במגלן ולאיזה פגז שנפל בסטייה?
  מה זה הקשקוש על "פאניקה בקשר"?
  מי שהיה במלחמה,בהיתקלויות, ואפילו בתרג"ד! מכיר את ה"צעקות" בקשר…
  מה עוד יעלילו על הלוחם הקצין המצטיין בנט?
  מה עוד הסמולנים הקיצוניים, מלאי השנאה עצמית: את עצמם,ואת המדינה, לכל מה שקשור בישראל….(חוץ מערבים וברלינאים!)
  בקרב מצביע ה"בית" נוספו כמה עשרות,אם לא מאות קולות למנהיג האהוב.

  אהבתי

  • הסמל פפר הגיב:

   אתה יכול לתת את שה בהתלהמות? עם יותר נאצות וניבולי פה?
   כי כמעט השתכנענו, עוד טיפה מאמץ וזה יקרה.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אבל גם אם נאמר זאת בעדינות ותודה ובקשה
    ואולי וייתכן ומי יודע וסלח לי. בנט הרוויח מעיסוק
    זה ובגדול מכל מי ששמע אי פעם את הפיניג
    בסלע מעליו ואח"כ את קול הירי וקלט שהפעם
    זה באמת והוא דמות הקרטון.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    סרבן השרות ואיש בצלם, דוד זונשיין, שירת יחד עם בנט במגלן והפריך מכל וכל את העלילה של דרוקר. חכמים הזהרו בדבריכם…

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    זונשיין הוא יו״ר בצלם.
    ואנחנו מאמינים לו כמובן, כשהוא מגן על בנט.
    למרות שהוא מעסיק תחקירן שהכחיש את השואה.
    לו היה חובט בבנט היינו קורעים אותו לגזרים, כבוגד בזוי.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מותר להחיל את הלכת "משיח לפי תומו" גם לגבי עד רשע.

    אהבתי

 5. קרן שלום הגיב:

  אין לך מה להתנצל.
  סעי לשלום.

  אהבתי

 6. שילונדע הגיב:

  נא הציעו כותרת: מה רואים בנייד? או ממי השיחה?
  בלי גסויות!

  https://lh6.googleusercontent.com/-WzaKCmAh9zg/U00FLn-2zDI/AAAAAAAAPYU/CqzF53PTNJM/w640-h400-p-k/14%2B-%2B

  אהבתי

 7. חייל זקן הגיב:

  כבוד לבלוג השקיפות של תומר אביטל. הפעם הוא מגלה לנו את הרצינות והמקצוענות של ח"כי המחנה הציוני המתכוננים במרץ לתפקיד שר/שרת החוץ הבא/ה של מדינת ישראל:
  חיליק בר – 13 טיסות
  מרב מיכאלי 11 טיסות.
  רק לא ליברמן…

  אהבתי

  • הסמל פפר הגיב:

   תודה שהפנית תשומת ליבנו לבלוג חשוב זה החושף מידע מרתק.
   למשל – בנימין נתניהו, ראש הממשלה ומנהיג המחנה הלאומי, נפגש בשנים האחרונות 7 פעמים עם יצחק תשובה, בעליו של מונופול הגז.
   אכן כבוד.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    חצוף התשובה הזה. לפני שהתחיל להיפגש עם ביבי היו בישראל עשרות אסדות גז פעילות שהתחרו זו בזו. איך, איך הרסו השניים את משק הגז הישראלי הפורח?

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    תשובה? כמעט חשבתי שמדובר באיש דגול שישראל חייבת לו חוב גדול, אבל אתה מדבר על אותו אחד שמחק למחזיקי האג"ח שלו סכום סמלי של מיליארד וחצי ש"ח. אז גם אני לא מרגיש חייב לו כלום.

    ותגיד, אתה באמת חושב שלולא יצחק תשובה לא היו קודחים במקומות שאפשר למצוא בהם גז?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אפילו עכשיו, כשידוע שיש מאגרי גז גדולים לד חופי ישראל, אין אפילו משקיע אחד שמבצע קידוחים. תשובה לא גזל אגורה בפרשת התספורת אלא אם אתה טוען שהדבר הקרוי חברה בע"מ אינו לגיטימי.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    ויש גם קידוחים במים הכלכליים של ישראל שלא מצאו בהם כלום. כי לחזות את העבר כל אחד יכול.

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    זו לא הנקודה.
    הנקודה היא שראש הממשלה הקדיש לו זמן רב, 7 פגישות, בזמן שהמדינה דנה ועומדת להכריע בענוגע לעסקיו.
    גם אם דנו ביניהם על האביב הקרב ופריחת היקינתון אין זה ראוי.
    החדק צריך גם להיראות ולא רק להיעשות.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    7 שעות להשקעה של עשרות מיליארדים זה לא הרבה. מקווה שגם השקעת אינטל זכתה לזמן דומה.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    עזוב אותך מכסף, מה עם פוסט אורח על הקרנפים באפריקה?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    נושא אחריות אישית בחברות בערבון מוגבל הנו
    עניין לעורכי דינים ושופטים. הניתוק לא נועד לאפשר
    גנבות. בכל מקרה העבר של תשובה ומה עשה ולא
    עשה לא נוגעים לעניין. ישראל היא מדינה קפיטליסטית.
    אחד התפקידים היחידים של המדינה מלבד הקיום הפיזי
    פוליטי כמדינה הנו לנסות להבטיח כלכלת שוק. אם לא
    מלאימים אזי ישראל לא יכולה להרשות מונופול על מה
    שעומד להיות מקור האנרגיה הראשי של המדינה. משום
    שבשיטה הכלכלית של המדינה כפי שמותר למכור מונופול
    על החלב כך מותר לתשובה או יורשיו למכור את
    רכושם לסינים או צרפתים או אמריקאים כמו את תנובה
    ואת ישקר וחברות נוספות של ורטהיים.או לקבוע מחירים
    ועלות שרירותיים. החוקים נגד מונופולים בארה"ב נועדו
    ללחום באפשרות כזו, למשל. על מצפונו של תשובה
    המתכסה בחוקי הבע"מ לא ניתן לסמוך. דווקא מי
    שמתנגד לבולשוויזם וכלכלה שמאלנית הוא שצריך ללחום
    מלחמת חרמה בכל מונופול. לטעמי ודעתי בכלכלה מעורבת
    אחת הדרכים ללחום במונופול כזה היא סיבסוד זהיר של
    קידוחים נוספים. הסיבות לחוסר המשך הקידוחים במים
    הכלכליים של ישראל נובע מהרבה גורמים וביניהם בתלות
    הטכנית של ישראל בזרים. יותר מידי כלכלנים עורכי דינים
    ורבנים ופחות מדי גיאולוגי שטח וקודחי נפט וגז. בכלל
    כיום מסוכן מאוד מאוד לקדוח בעומק כי היחסים סיכון/סיכוי
    בכל משק האנרגיה העולמי השתבשו מאוד. בכל מקרה
    אסור שיהיו בישראל מונופולים ודואופולים בייחוד בנושאי
    תשתית כמו מים אוויר ואנרגיה.

    אהבתי

 8. אברהם הגיב:

  איני מבין מדוע להתנצל.

  עבודתך מוערכת מאוד על ידי קוראייך והמנויים. רובנו (לוקח חירות לדבר בשם הרוב הדומם…) שמחים מאוד על הצלחת הסרט שלך ומבינים את אילוצייך.

  חושב שאיכשהו, התגובות לא משקפות בדרך כלל את הלך רוח הקוראים והמנויים. יש בהן לעתים קרובות מדי משהו חמוץ, לא מפרגן. איזה מין גירוד כפות רגליים מעיק בין כמה אנשים שזמנם (יותר מדי) בידם. לפעמים יש תגובות שנונות או רעננות, לא משהו ששווה בשבילו לקרוא הכל עד למטה.

  (כדאי לקום בארבע מסיבות אחרות. זו השעה הכי יפה להליכה ולכוס תה).

  ערב טוב ויישר כוחך.

  אהבתי

 9. לחם הגיב:

  אריאנה מלמד רוצה להשיג תקציבים ממשלתיים לטיפול בילדיה וכנראה גם בילדים אחרים. זה סבבה, מי לא רוצה תקציבים כאלה. הבעיה שבלה בלה בלה בלה על פי כל דין מחרטטת את עצמה לדעת ומסבירה במקצועיות רבה ש"אין שום אסמכתא חוקית לתקצוב דיפרנציאלי מפלה." לידיעתך גברת בלה בלה בלה על פי כל דין, רק לעתים רחוקות, כמו בחוק ההסדרים, יש מה שאת קוראת אסמכתא חוקית לתקצוב מפלה. אף פעם בשום מדינה מערבית בשום ספר חוקים אין לזה אסמכתא. ומה זה בכלל אסמכתא חוקית? החוק? הפסיקה? על מה את מדברת לעזאזל? אז יאללה, מספיק עם הנפנוף המביך במלים משפטיות. תנסי להשיג כסף בלי הרבה זיבולים ובינתיים אל תשכחי לחשוף כמה עלה המסוק המשטרתי שהזעקת כדי למצוא את בתך שהסתובבה בתל אביב.

  אהבתי

 10. עובר אורח הגיב:

  תפקידו של צה"ל היחיד והמיוחד ואין אחר לתת ביטחון
  לתושבי ישראל. לפני לכתי לישון. מפליא שאיש לא אמר
  ולו מילה על לקיחת צה"ל מחלק מהישובים מול עזה שהיא
  מעשה רע. אם הם לא בטוחים אז במלחמה האחרונה צה"ל
  נחל כישלון מוחלט. אבהיר בגסות אם צה"ל הרג מיליון
  ערבים והחריב מיליון בתים ותושבי מול עזה לא בטוחים
  זה כישלון. אם לא הרג ולו חתול ולא הרס ולו תל-נמלים
  בודד ותושבי מול עזה מרגישים בטוחים זו הצלחה. עצם הדיון
  הנו כבר כישלון. אם אין כסף? סיגרו את גלי צה"ל, בטלו
  נקודות ספורט וחגיגות עצרו רכב לבן יומיים בשבוע בכסף
  הנחסך בקשו חפ"שים לוחמים להאריך שירות לחצי שנה
  בתנאי סמל ראשון קבע בכיר והלאה.

  אהבתי

 11. רק אומר הגיב:

  "משה" הוא השם הרביעי בפופולריות לבנים בניו יורק.
  "אסתר" הוא החמישי לבנות.

  בין 10 השמות הנפוצים לבנות בניו יורק יש 7 שמות יהודיים:
  "אסתר", "שרה", "לאה", "רחל", "חיה", "מרים", ו- "חנה".

  טבלט מגזין

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s