איסלמופוביה וטרור

 

maariv8.1.15yediot8.1.15

isra8.1.15 haaretz8.1.15

הכותרות

♦ המאייר הצרפתי שנרצח, יצא בעבר בנבואות זעם שהתממשו.
טור אישי בהארץ: עמוס בידרמן מפחד מהאיסלם הקיצוני.
גם שאר הטורים (למשל עמוס הראל) עוסקים בלוחמה בטרור.
לא מבינה את הטור של בועז ביסמוט בישר"ה: הצרפתים הרי  לא מתעלמים מהטרור.
איתן הבר בידיעות מתבאס על צרפת, שלא תגיד הבוקר "או המוסלמים או אנחנו… האימפריה המוסלמית היכתה אתמול שוב, והיא תכה שוב ושוב בקהילה האירופית… מיליוני המוסלמים כבשו כבר מזמן חלק ניכר מאירופה…"

♦ שונאי האיסלם, ויש רבים מאלו פה, יתמרמרו: למה לא כתוב בכותרות העיתונים המתארות את רצח העיתונאים במגזין הצרפתי הסאטירי שרלי הבדו, שמדובר במוסלמים. כשלעצמי אני לא מבינה מה היה יוצא לשונאי האיסלם אם היה כתוב שהמחבלים הם מוסלמים. מה? זה היה עוזר למיגור הטרור, או סתם מדרבן שנאה לבני דת אחרת? הרי גם יהודים (חפים מפשע, כמובן) נשנאו בגלל דתם מאות בשנים, לא?
הרי אם כתוב בכותרות, בכותרות המשנה, בכיתובים, ובכל דרך שהיא שהמרצחים פעלו בגלל קריקטורות שלגלגו לכאורה (קריקטורות, נו) על הנביא מוחמד, ברור למעשה מי נפגעו מכך, לא?
יחד עם זאת, אני רוצה להביא פה שוב, למען מי ששכחו או לא קראו, מאמר של פרופ' חיים הררי מ-2004 על הדרך למיגור הטרור העולמי. אין צורך "לשנוא מוסלמים". אפשר לצאת נגד הטרור, משהו שכל בר דעת רוצה להעביר מהעולם.
הנה מתאבן, כדי שתעשו טובה ותיכנסו למאמר, אוקיי?

…שורש הבעיה טמון בכך שכל המרחב המוסלמי איננו מתפקד, תהא אשר תהא משמעותה של מילה זו, והדבר היה קורה גם אילו הצטרפה ישראל לליגה הערבית ופלשתין העצמאית היתה קיימת כבר מזה מאה שנה. 22 המדינות החברות בליגה, ממאוריטניה ועד נסיכויות המפרץ, מחזיקות אוכלוסיה של 300 מליון בני-אדם – יותר מזו של ארה"ב, וכמעט כמו של האיחוד האירופי לפני התרחבותו. המרחב היבשתי שלהן גדול יותר מארה"ב או מאירופה כולה. ל-22 המדינות האלה, עם כל הנפט ואוצרות הטבע שלהן, יש תוצר לאומי גולמי קטן מזה של הולנד ובלגיה יחד, ובשיעור של מחצית התל"ג של קליפורניה לבדה. בתוך התל"ג העלוב הזה יש פערים שלא יאומנו בין עשירים לעניים, כשרבים מדי מהעשירים עשו את הונם לא הודות להצלחה בעסקים, כי אם בעזרת שלטון מושחת; מצבן החברתי של הנשים גרוע בהרבה מזה שהיה בעולם המערבי לפני 150 שנה; זכויות האדם נמצאות מתחת לכל תקן סביר, על אף העובדה המגוחכת שלוב נבחרה כיושבת-ראש ועדת האו"ם לזכויות האדם; לפי דו"ח שהכינה ועדת אינטלקטואלים ערביים, ואשר פורסם בחסות האו"ם, כמות הספרים שתורגמו בכל העולם הערבי, קטנה בהרבה מאלה שתורגמו ביוון הקטנה לבדה; סך כל הפרסומים המדעיים שהפיקו 300 מליון ערבים קטן מזה של 6 מליון ישראלים; שיעורי הילודה באזור גבוהים מאד, ומגבירים את העוני, את הפערים החברתיים ואת ההתדרדרות התרבותית. וכל זה קורה באזור שרק לפני 30 שנה נחשב לאזור השני בעולם מבחינת עושרו, ואשר בשלב מסוים בהיסטוריה היווה אחת מהתרבויות המתקדמות בעולם.
אפשר בהחלט לקבוע שכל זה יוצר בית-גידול חסר-תקדים לרודנים אכזריים, רשתות טרור, קנאות, הסתה, רוצחים מתאבדים והתדרדרות כללית. עובדה נוספת היא שבאזור זה כמעט כולם מאשימים בכך את ארה"ב, את ישראל, את תרבות המערב, את היהדות ואת הנצרות, ואת כל אחד וכל דבר – מלבד את עצמם.
האם אני אומר את כל זאת בתחושת סיפוק של מי שדן בכישלונותיהם של אויביו? לא ולא; אני מאמין בהחלט שהעולם היה מקום הרבה יותר טוב, ושהסביבה הקרובה שלי היתה הרבה יותר נעימה ושלווה, לו פני הדברים היו אחרת.
ועלי גם לומר מילה טובה על מיליוני האנשים הטובים, ההגונים והישרים, שביניהם מוסלמים אדוקים, וגם כאלה שאינם כה דתיים אך גדלו במשפחות מוסלמיות. הריהם קורבנות כפולים: גם של האיסלמופוביה שהעולם החיצון מפתח כיום, וגם של סביבתם הקרובה, שחוסר התפקוד שלה שובר את ליבם. הבעיה היא שהרוב הדומם של המוסלמים הללו איננו נוטל חלק בטרור ובהסתה, אולם גם אינו יוצא חוצץ כנגדה. מחדל זה שלהם עושה אותם למשתפי פעולה, וביניהם יש מנהיגים פוליטיים, אינטלקטואלים, אנשי-עסקים ורבים נוספים. מרביתם יודעים להבדיל בין טוב לרע, אבל חוששים להביע את דעתם…

TV

♦ לערוץ 10 יש סדרת כתבות של חזי סימנטוב על מחנות הפליטים בגדה המערבית. שווה.
חבל שכל החומרים האלו מתויגים כל כך רע בערוץ 10, וגוגל לא מיטיב עמם. אם מצאתם קישורים נוספים לסדרת הכתבות, הביאום הלום.

 משתכשכים בביצה

♦ אני מתגעגעת ללוגו "אימפריית הרשע של נוני מוזס" של ישר"ה. למה העלימו אותו?
במקום זה יש מאמר של ד"ר חיים שיין נגד ידיעות, בו הוא מודיע לאזרחי ישראלי שהאור ימשיך לשרות על משכנם, ושנתניהו ייבחר גם בבחירות הבאות (כולי פליאה על שהקטע מופיע רק בע' 17 למטה. בכ"ז הפחתה בעצימות הקרב?).
הוא יוצא בו נגד סימה קדמון, שכינתה את נתניהו אתמול (בעקבות הראיון בחדשות 2) "מגלגל עיניים, מתחכם, משקר, סוחר נוכל שעומד בקרן רחוב ומוכר שעון מזויף לעוברי אורח תמימים (יונית לוי ועמית סגל הם עוברי אורח תמימים? שואלת אני), … מנכ"ל השיווק של רים… איש שלא הייתי קונה ממנו לא רק מכונית משומשת – אפילו לא חבילת מסטיק…".
וגם שידיעות הוא אימפריית רשע שמתעניינת רק באינטרסים כלכליים. בטח שמתם לב שאתרים המתלוננים על אינטרסים כלכליים של מישהו אחר זוכים לקבל מימון מגורמים עמוקי כיס, ולכן לא צריכים להיות מוטרדים מאינטרסים כלכליים בעצמם.
כל זה לא אומר חלילה שאני תומכת בקניית תוכן מערכתי בכסף מלא והצגתו כעבודת מערכת.

♦ לחם עבודה. משרות חדשות ומרנינות. נסו ותיהנו ואולי תתעשרו.

ערבים זה לזה

♦ חלק גדול מעיתוני הבוקר עוסק בנזקי הסופה, באסונות, במה שצפוי, ובמדידות שונות ומשונות.
ברשותכם אוותר על סיקור נלהב של אלמנט זה בחיינו, אף שחוויתי אותו על בשרי.

קבלו: מקלט מאובזר למי שאין לו קורת גג בימי הגשמים. ללא הגדרת דת גזע מין ומוצא.

חשיפה

♦ ידיעות מדווח שבעקבות סדרת כתבות ב-Xnet יחקור מבקר המדינה את הנעשה בבצלאל.

יש עורכים בבית?

♦ מה זה ריגורוזי (אני מניחה שקוראי המארקר, שלא כמוני, אינם נזקקים למילון). ועדיין, האם תורגמה הכתבה מאיפשהו? אם כן, לא כדאי לתת קרדיט למקור?

ריגורוזי

מח' ההגהה

♦ אם באתר השירות המטאורולוגי נפלו ברקים, מה יגידו אזובי יפו.

ממתרים

לפני פיזור

רולאפ
♦ הרפתקאות ליל אמש בעין המפרץ ושות'.
היום נוסעים אנו לחדרוכל של קיבוץ ניר-עוז עם "איפה אלה קרי ומה קרה לנוריקו-סאן?"
ולאחר מכן, היכונו היכונו להקרנות הסו"ש:
שישי, 20:30, סינמטק תל אביב בנוכחותי
שבת, 17:30, סינמטק תל אביב
ההקרנות עברו לאולמות גדולים ולשעות מאתגרות. נסו ותיהנו
שבת, 10:30, מוזיאון חיפה לאמנות
שבת, 11:30, סינמטק הרצליה
שבת, 18:15, סינמטק הרצליה
שבת, 20:00, מרכז ההנצחה טבעון בנוכחותי

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

40 תגובות על איסלמופוביה וטרור

 1. סומך הגיב:

  "ריגורוזי" כנראה מתרגם לא מאוד מוכשר, המלה באנגלית היא rigorous. בהקשר למחקר אז הייתי אומר "ניתוח קפדני".

  אהבתי

 2. אורי הגיב:

  בהתייחס להיעדר ״מוסלמי״ בכותרת: המצב העגום הוא שאין כלל צורך לציין זאת, ובאירועי טרור ההנחה היא כי זהו המצב הטבעי, שאינו דורש אזכור (ממש כפי שאין מאזכרים במיוחד בכותרת כי מבצעי מעשה הטרור הם גברים).

  אהבתי

 3. קצת פרופורציות, אין לי שום דבר עם שונאי אסלאם. האסלאם במקורו קרוב ליהדות יותר מהנצרות ושאר הדתות. הבעיה היא החיבור שבין האסלאם לערבים, חיבור שממנו חשש מוחמד בעצמו. ואכן, שבועות אחרי מותו החלה סאגה של שפיכות דמים אסלאמית שאת תוצאותיה אפשר לכמות בעשרות מליוני מוסלמים שנרצחו ונהרגו ע"י מוסלמים.

  הטענה כוונה כנגד התקשורת המערבית הצבועה שמשרתת ביודעין את האסלאם והטרור האסלאמי. בבאזזפיד מתייחסים לנושא הצנזורה, אני התייחסתי לכותרות.

  בקורס למבוא לפתרון בעיות בסימסטר א' לומדים על חשיבות הגדרת הבעיה ומתן כינוי הולם שילווה את הטיפול לאורכו ורוחבו. האסלאם- כולו, בבעיה אקוטית איתי ועם כל קוראי הבלוג, ימנים ונאורים כאחד ואת זה צריך להפנים.

  אהבתי

 4. HaAton הגיב:

  העמוד הראשון של מעריב – ליקוי מאורות עריכתי.

  אהבתי

 5. חטא קדמון הגיב:

  קראתי את המאמר של: העיתונאית המטרידה,הזקנה,שכבר מזמן הייתה צריכה לעוף מידיעות,כל מה שהטרחנית העלובה עושה לקלל ולקלס את נתניהו….
  נגיד מישהו היה כותב את זה על המוצג הארכיוני הזה, איזה שערוריה הייתה קמה בחוגי הפמניסטיות,השמאלניות… בקיצור תלביב…

  אהבתי

  • האמיר הגיב:

   אני לא חושב שהוא מקלסת את ביבי… 😆

   אבל זה המקום להזכיר שקדמון כתבה שהוא שיקר כשסיפר שראה חיילים בריטיים, וזאת חודשים אחרי שהעיתון בו היא כותבת פרסם הבהרה לפיה הטעות היא שלהם (כי עיתונים ישראליים לא מפרסמים התנצלות ללא איום בתביעה) ושכל מי שקרא את אותה כתבה וניחן בשמץ של היגיון הבין עוד לפני כן שזו טעות סופר (מישהו חושב שנתניהו סיפר לעיתונאי על חששו מפני הגיוס לצבא הבריטי?).

   כלומר או שקדמון בכלל לא קוראת את העיתון בו היא כותבת וניזונה רק משמועות על הכתוב בו, לא מודעת לעובדות בסיסיות בנוגע למושאי כתיבתה ולא טורחת לברר, או שהיא משקרת ביודעין. לא משנה מי מהאפשרויות נכונה, על קדמון אי אפשר לסמוך בדבר כשזה נוגע לביבי.

   אהבתי

 6. ער 10 הגיב:

  "סדרת כתבות של חזי סימנטוב"
  אני מודה שאני דלוק על חזי סימנטוב,מדבר ערבית (עיארקית) יותר טוב מרוב הערבים,בטח המבטא המהמם!
  הסדרה מעניינת, אך המציאות מוכרת לכל מילואימניק שצלל במחנות האלה(45 יום דהיישה ועוד..),הסיפור הוא כמויות הנשק שנמצאות שם היום,שזה באמת צריך להדאיג ציוני נורמלי.
  הרעיון של 10 לעשות סדרות כמו של יחזקאלי וסימנטוב…צריך להעלות את הרייטינג של המהדורה בהמון,וזה לא קורה,חרף המגישה הדוחה מכל אושרת משהו.

  אהבתי

 7. מבצע ים הגיב:

  מציעים לנו חמשוש במחיר מיוחד במלונות ירושלים,
  סופה"ש?

  אהבתי

 8. ירון נוי הגיב:

  חזי סימנטוב עושה עבודה טובה ומקצועית, אבל לא שלמה. הוא מציג את מצבם העלוב של תושבי המחנות ואינו מדגיש שהרשות הפלשתינית איננה עוזרת להם. כדאי גם לשים לב שתרבות הבכי וה"מגיע לי" מביאה אנשים לרמה של מחנות.
  אשר לטעות הישראלית הנפוצה: הם לא פליטים. אולי נכדי פליטים.
  פליטות אינה עוברת בירושה. היושבים במחנות הם בני גילם של צאצאי העולים לישראל עם קום המדינה. בישראל אנחנו פליטים?
  כך, בטפשות, ישראל מקבעת בעולם את התודעה שיש כאן פליטים. בתגובית קודמת מעירה מישהי על המשמעות של המלים וההגדרות. זאת תגובה חשובה.

  אהבתי

  • מעלי הגיב:

   "שהרשות הפלשתינית איננה עוזרת להם"
   הרשות לא נותנת אגורה למחנות,כל המחנות מונצחות ע"י "הסיוע לפליטים",כל מיני אירגוני סיוע בין לאומים, כולל אירגונים אנטי ציונים, שנקראים "שמאל" בישראל.
   אף תושב מחנה לא יגיד לך שהוא תושב המחנה,כ"א יגיד לך את שם העיר או הכפר בישראל,שהוא "תושב" שלו(שייך מונס,יפו, למשל),וזה כבר הדור הרביעי, והיום הם פי 7 מזמן עזיבתם את ציון.

   אהבתי

 9. גל הגיב:

  זה לא מהאסלמופוביה (מה גם שאין דבר כזה, כמו שאין נמרופוביה. זה טבעי לפחד מנמר), אלא מהכותרות כשמבצע הפשע הוא יהודי, ובמיוחד חרדי.
  614 תוצאות בגוגל, רק מטמקא:
  "טרור יהודי" SITE:YNET.CO.IL

  אהבתי

 10. גל הגיב:

  ומשהו על עזה, והצפיפות במחנות:

  http://www.faz.co.il/story_3187

  "את גודל האוכלוסיה וגודל השטח ברצועת עזה ניתן לתרגם לצפיפות של 3,823
  נפש לק"מ רבוע. זה באמת הרבה. אבל רגע, האם זה באמת הכי גרוע שיש? צפיפות
  התושבים במחוז הבירה של ארה"ב, Washington DC, היא כמעט אותו הדבר (3,544
  נפש לק"מ רבוע). ואם נלך למקומות אחרים אז בגיברלטר צפיפות התושבים היא
  4,631 נפש לק"מ רבוע, בסינגפור 6,857 נפש לק"מ רבוע, ובהונג-קונג 6,888
  נפש לק"מ רבוע. בשני האחרונים זה כמעט פי שניים מהצפיפות של רצועת עזה.
  אפשר להמשיך: במונקו צפיפות התושבים היא 16,072 נפש לק"מ רבוע, במקאו
  27,605 נפש לק"מ רבוע, בקהיר 32,019 נפש לק"מ רבוע, בכלכותה 41,719 נפש
  לק"מ רבוע ובמנילה 43,961 נפש לק"מ רבוע. "

  אהבתי

  • חיליק הגיב:

   למה לך להביא ממרחקים לחמך?
   צפיפות האוכלוסין בתל-אביב היא כ-8000 איש לקמ"ר.
   האם רע לגור בתל-אביב?

   ובבני-ברק, תחזיקו חזק כ-23.000 איש לקמ"ר!! פי 6 צפוף יותר מעזה.

   נו, ואז מה?

   אהבתי

   • גל הגיב:

    בכתבה שלו הוא מציין שבמחנה הפליטים, צפיפות 33,000.

    וגם, שהם נאלצים לקנות רק מה שיש בשוק (לפתע מנטרת השמאל , של קניית מזון שגדל קרוב ולא מהצד השני של העולם, הופכת לסיבה להתקרבנות, מה שמראה שהכל פוליטי, והעובדות הן סתם פרט שולי)

    אהבתי

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  …שורש הבעיה טמון בכך שכל המרחב המוסלמי איננו מתפקד

  הטענה המזהירה של עוני (או חוסר תפקוד) מוביל לטרור. כידוע הודים שאינם מוסלמים מפגעים השכם וערב בכל המערב. כנ"ל סינים. בואו נתעלם מהמתאם המפחיד שבין טרור לאיסלאם ושאתמול זו הייתה מתקפה ישירה של ערכי האיסלאם מול חופש הביטוי. אגב כאנקודטה,במעבר קצר שלי במייקרוסופט רדמונד גיליתי רוב מוחלט של הודים וסינים (כולל ההנהלה הבכירה) מול אמריקאים ואני לגמרי בעד.

  אהבתי

  • ריאליסט הגיב:

   לדעתי אתה טועה בהבנת המאמר של פרופ' הררי. הוא לא מתמקד בעוני אלא בחוסר התפקוד הכללי של המדינות המוסלמיות, בנחשלות התרבותית, השחיתות, אפס זכויות אדם וכו'. להבנתו כל עוד המצב הוא כך לא ייתכן טיפול אמיתי בבעיית הטרור האיסלאמי.

   אהבתי

   • האמיר הגיב:

    וזה מוביל לשאלה מדוע המדינות הערביות (לא המוסלמיות) אינן מתפקדות. איך קרה שדווקא על אותן מדינות השתלטו דיקטטורים שדאגו להשאיר אותן נחשלות ומפגרות, ולא משנה אם הן משופעות במשאבי טבע או חסרות אותם לגמרי? איך קרה שגם אחרי הפיכות, בד"כ משתלטות על אותן מדינות כתות דתיות חשוכות?

    ואיך זה מסביר את שלל המפגעים שהם דור שני ושלישי לערבים שהיגרו למערב?

    הנחשלות והפיגור של המדינות הערביות אינה הסיבה, היא סימפטום, בדיוק כמו הטרור.

    אהבתי

   • לאיזה מדינות ערביות שאינן מוסלמיות התכוונת בדבריך?

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    מדינות מוסלמיות שאינן ערביות.

    אהבתי

   • תודה וסופשבוע חמים.

    אהבתי

 12. פון קלאוזביץ מגבעתיים הגיב:

  מישהו זוכר את צוק איתן? אנחנו מספר חדשים לאחר סיום הקרבות ובינתיים רואי השחורות אוכלים את הכובע. מוקדם מדי לקבוע אם היתה הצלחה, ויש החושבים שגם מלחמת לבנון של 2006 לא הצליחה. מבחינתם רק מלחמת 67' הצליחה.

  אהבתי

 13. konshtok הגיב:

  למיטב הבנתי האחים קואשי הם לא תוצר של המרחב האיסלמי

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   אין קשר מובהק סגור בין עוני של קבוצה חברתית
   לחוסר תפקוד. החברה החרדית בישראל מתפקדת
   היטב בתוך עצמה וכך גם שבט קדום בג'ונגל של
   האמזון. כשזה מגיע למדינות ונכנסים להגדרות
   יש בעייות.האם כרגע צפון קוריאה כמדינה
   מתפקדת בצורה צפויה ומסודרת לפי חוקיה היא
   פחות טוב מלבנון? האם קובה הענייה לפי כל
   מדד מתפקדת פחות טוב מיוון ? או עירק?
   האם ישראל ב 1950 תפקדה גרוע יותר כקבוצה
   מונהגת מאשר ישראל ב 2014

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   רוצחי העיתונאים הם חלק מקבוצה של מרחב מוסלמי
   קטן הדוק תומך בעצמו בתוך הגוף המערבי צרפתי הגדול.
   שלא כבעבר בעזרת התקשורת המודרנית ניתן לחיות
   בגוף כזה שהוא למעשה גרורה של העולם המוסלמי.
   ניתן לשמוע ערבית לקרוא ערבית לראות סרטים ו TV
   בערבית ובשכונה כזו לקנות למכור לשכור לחיות
   בערבית. אין למעשה התבוללות כפי שהיה בהגירות
   קודמות.אם יש בעייה בעולם המוסלמי-ערבי -למשל
   מעמד האישה השונה מבמערב. כאן הבית והביקיני
   חלק תחתון בלבד ופחות מכך מתערבבים וכך האלכהול
   והצורך-חופש לקרוא ולראות מסרים הנראים איסלמופובים.
   ההחיכוך הקוגניטיבי העצום של ה"חופש" המערבי
   (תופעה חדשה יחסית בהיסטוריה) מול האיסלם
   מטריף דעתם של חלק מהאנשים. צריך להחליט מי
   ייסוג וישתנה.אכן משנרצחו העיתונאים (שמטיפים לנו
   מוסר מכאן ועד הודעה חדשה) חבריהם מחקו
   מהמסכים והדפים "גורמי חיכוך"עם האיסלם,עובדה.
   היכן יוצג הגבול או מתי מהמאבק תצא סינטזה או
   ניצחון לאחד הצדדים קשה לדעת, עד אז צריך לחגור
   חגורות בטיחות ולסמוך על הטייסים. יהיה קשה.

   אהבתי

 14. לחם הגיב:

  מה נסגר עם השלישייה הזאת, ורד שרון ריבלין, ליאת רון ולילך סיגן? ה"מאמרים" שלהן כל כך הזויים ומעוררי חמלה, רון מציעה לקנוס, אשקרה לקנוס, את מי שלא יצביע בבחירות, ורד שרון ריבלין מחרטטת את עצמה לדעת ומקשקשת וטוחנת את המוח על איזה יופי זה להרוויח הון בעסק עצמאי, ולילך סיגן זאת כבר סאגה ממש עצובה עם חרטוטים מביכים ברמות. בוא'נה בנות, עם הכסף של בעל חמוד שלכן למה שלא תיקחו כמה שיעורי כתיבה? מי שלא נולדה עם הכישרון הזה יכולה ללמוד את זה.

  אהבתי

  • ריאליסט הגיב:

   את יכול להסכים או לא עם ההצעה של רון להטלת קנסות על בוחרים שלא הצביעו, אבל היא בפירוש לא תלושה מהמציאות – קנסות כאלה נהוגים במדינות רבות, כולל דמוקרטיות חזקות כמו אוסטרליה, בלגיה, אורוגוואי, קפריסין וגם ארגנטינה וברזיל. אני עצמי חושב שיש מקום להטלת חובת הצבעה, אם כי לא בהכרח מלווה בקנסות או אמצעי עונשין קשה אחר.

   אהבתי

 15. פלסטינים הגיב:

  איסלמים? שומו שמיים! הס מלהזכיר!
  אז איך אני אספר לכם ששניים מההרוגים הם איסלמים?(השוטר מוחמד, והעיתונאי שהיה בפנים).
  אפשר להשתמש בפתרון של התלביבים: אסור להגיד ערבי,כי אין ערבים,ערבי אצלם זה גנאי! יש רק פלסטינים,זה באנגלית וזה לא גזעני,רק הבעיה שהערבים לא מבינים מה רוצים מהם ולמה קוראים להם בכל מיני שמות….

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   זועבי אמרה לכולנו מה נציגת הערביות
   הטהורה חושבת על שוטרים כאלו. ראה
   בעיות קבורה של חללי צה"ל מגדוד
   הסיור הבדווי. בכלל ייתכן שאותו שוטר
   הנו נצר של מוסלמים ערביים שעזבו
   את אלג'יר יחד עם הצרפתים. הקושי
   של כאלו בישראל ובאירופה שהם
   חוטפים משני הצדדים וישראל לא השכילה
   לטפח את חפצי הקיום יחד ולטפל במחרחרי
   השנאה.

   אהבתי

 16. שר שיכון הגיב:

  כחלון מצרף את גלנט: עכשיו יהיה לנו שר שיכון, שיראה לנו איך בונים!
  (ארמונות!)

  אהבתי

 17. פרימריסטים הגיב:

  הרפתקאות ליל אמש בעין המפרץ ושות’.
  היום נוסעים אנו לחדרוכל של קיבוץ ניר-עוז עם “איפה אלה קרי ומה קרה לנוריקו-סאן?”

  רק פרימריסטים נוסעים ככה ברכבי הארץ….
  עד עין המפרץ בשביל 26 אנשים!(ספרתי את הכורסאות)….
  באמת לא היו שם אף פעם בונגלוס,ושברתי את הראש שעתיים בשביל לזהות איפה באמת הייתם,חוץ ממפרץ שלמה, אין!

  אהבתי

 18. מעלי הגיב:

  קניתי ליובל (כתה ב') את נוריקו, כל יתר הספרים מעלים אבק…..

  אהבתי

 19. המאמר של הפיזיקאי הימני קוצוני מתאר בדיוק את הבעיות שעליהן אני קוצף. תוך כדי קריאה תהיתי אם V פספסה את העיקר במסה או שמא, חו"ח החלה להדרדר למחוזות הימין הצפוי והשחוק והכי לא אחוק. אם עוד שנה תשמעו ש- V בגבעת שאול, מטופלת ב- 8 מנוזלים, חובקת תהילים ועבדקן שתקן וחולמת על נוריקו-אל כשהעוזי מתחת לכרית זיכרו את הקישור שממנו הכל התחיל.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s