שואתי השואה

maariv9.2.15yediot9.2.15

 haaretz9.2.15isra9.2.15

הכותרות

♦ שימו לב לכותרת של ישר"ה: "נתניהו: לא ארכיב ממשלה עם בוז'י וציפי". אם כבר כזו סחבקייה, האם הכותרת לא הייתה צריכה להיות "ביבי: לא ארכיב ממשלה עם בוז'י וציפי"? אם כבר אז כבר, לא?

♦ ע' 10 בידיעות: עו"ד שחר בן מאיר הגיש עתירה לוועדת הבחירות המרכזית: להורות לישר"ה להפסיק לפרסם תעמולת בחירות. לעתירה מצורפת חוו"ד של חוקרת התקשורת ענת באלינט. וגם במארקר. היועמ"ש מונה כמשיב לעתירה. העתירה לא מוזכרת בישר"ה. תקנו אותי אם פספסתי.

♦ צה"ל השמיד קצה של מנהרה ליד קיבוץ נחל עוז (שהתגלתה כבר בימי צוק איתן). באחרונה נקשרתי לקיבוצים מסוימים קשר אמיץ בגלל מסעותיי אליהם עם הסרט. נחל עוז הוא אחד מהם.

כמה עלתה לנתניהו ארוחת בוקר ל-20 איש?

ישר"ה מדווח כמה תרם הזוג אדלסון לתגלית.

שואתי השואה

♦ אני לא צופה בטלוויזיה, כולל משפחת זגורי, אבל גם אני קראתי את התפעלות המבקרים ועסקני הז'אנר ממונולוג השואה החתרני מפרק הפתיחה של העונה החדשה (כמעט כולם), ודי נדהמתי, אבל אמרתי לעצמי, נו, סתמי, גם לא צפית, גם את דור שני, גם יש לך עניין אישי עם הטלוויזיה הישראלית העלבלבת, באמת סתמי.
אבל הבוקר כתב בן דרור ימיני טור שיצא ממש מפי. אז אני חותמת על כל מילה, ובאמת תודה, וגם אם תקום עלי כל הקשת המזרחית ותירה בי, לא נורא, אתמודד.
מה הכוונה זה לא שלנו? לא מצליחה להבין. תארו לעצמכם שאומות העולם היו טוענות זאת באשר לשואה? ואו היו מסרבות לציין את יום השואה הבינלאומי? לא הייתם זועקים "אנטישמיות" בראש חוצות?
מדובר באפס הומניות, בתת תרבות, באטימות שאין שנייה לה.
הנה פסקה מבד"י, המתייחס ל"כוחות הקדמה" כפי שהוא מכנה אותם. למיטב ידיעתי המוגבלת החיוורים שבחבורה לא צעקו חמס.
בןדרור9.2
בד"י, דעות אחרונות, ידיעות, 9.2.

דרור פויר VS נפתלי בנט VS דרור פויר

♦ נו, אז זה היה הסיפור של אתמול לאחר הקטע הזה של נפתלי בנט בכנס תיכוניסטים:

זה התחיל בציוץ של דרור פויר (המשך כל הדיון)

יוצא מכנס בחירות עם אלף תיכוניסטים וראשי מפלגות. היה מכובד סהכ עד שבא בנט וקרא לכל הערבים גנבי רכבים. ממש ככה. התלמידים הערבים נטשו וגם אני

ואז נפתלי בנט כתב סטטוס ובו הוא קורא לדרור פויר להתנצל תוך 24 או שיחטוף תביעת דיבה מהסרטים.

ואז פויר כתב בפייסבוק: ככה הבנתי. בנט כתב ככה, אבל אני הבנתי שהוא מתכוון שכל הערבים גנבי רכב.

כבר היו מגיבים שהתייחסו לכך, אבל גם אני חשבתי על כך מיד, על המשפט המפורסם בלוגיקה: "כל גנבי הרכב הם ערבים, אבל לא כל הערבים הם גנבי רכב" (זה משפט לצורכי הדיון. אני לא יודעת כמה אחוזים מתוך גנבי הרכב הם ערבים).

משתכשכים בביצה

♦ אראל סג"ל מצטרף לכותבי הטורים של מקור ראשון ו-nrg. סגל יכתוב טור שבועי קבוע. היום עלה הטור הראשון לאתר. סג"ל יחזור לאחר שנים רבות בהם (בהן! v) עסק בערוצי תקשורת שונים וביניהם רדיו טלוויזיה ואינטרנט, לכתיבה בעיתונות המודפסת. כיום, מגיש סג"ל את תוכנית הבוקר ברדיו "גלי ישראל" ומנחה את תוכנית "הפטריוטים" בערוץ 20.

זוהי ההודעה לעיתונות בעניינו של סג"ל. רק מה, היא לא מדויקת, במילים עדינות. "יחזור לאחר שנים רבות… לכתיבה בעיתונות המודפסת"? הרי עד 2014 כתב במעריב? סג"ל לא קרא את ההודעה לפני שיצאה לעולם?

רביב דרוקר עונה לקלמן ליבסקינד על פרשת הטיוטה. ליבסקינד משיב לו.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

ראש דסק טוויטר מדווח:
1. מועמדת בתחרות הידיעה הקריפית של העשור.
2. מירי עדן ודרור אידר השתלטו על חשבון הטוויטר של נתניהו, שמשמיץ את נוני מוזס.
והטלנובלה לא נגמרת: הדס מוזס ליכטנשטיין, הבת של, עונה בפייסבוק.
העניינים יוצאים מכלל שליטה. התקשרות הישנה מיותרת כולה. קרבות ענקים מתנהלים בפייסבוק ובטוויטר. מי צריך נייר מודפס.

♦ עונג שבת: על השבועון חיי שעה (כתב בני עורי).

לפני פיזור

איפה אלה קרי השבוע?

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

70 תגובות על שואתי השואה

 1. לחם הגיב:

  אם לצחוק אז עד הסוף, אז יאללה, בואו נצחק על איך המזרחים באו מהמערות לבושים בגלביות, לא ידעו לקרוא ולכתוב, והיו מסריחים כמו ערבים. אוי זה מצחיק.

  אהבתי

 2. ערן הגיב:

  דרור פויר הוא קשקשן. יש מכה של פריצות וגנבי רכב מצד ערבים בכל רחבי הארץ. חוויה אישית: במהלך הלוויה בבית הקברות תל רגב (ליד קרית אתא) נפרץ רכב של אשה שאני מכיר, השמשה נופצה ותיק וסלולארי נגנבו. עובד בית הקברות אמר שזה קורה באופן קבוע והמבצעים הם ערבים מהכפרים בסביבה ואין מה לעשות. לא היה טעם אפילו להתלונן במשטרה.
  תושבי באר שבע סובלים באופן קבוע ומתמשך מאלימות ופשעים מהבדואים באיזור. תושבי המושבים בעמק חפר כבר עברו להתארגנות ושמירות אישיות כנגד הגנבים והפורצים הערבים.
  אז בנט אומר את מה שמאות אלפי אזרחים במדינה יודעים. יש מכה של גניבות ופריצות מצד אזרחי ישראל הערבים. כולם יודעים זאת. חוץ מכאלה שמעדיפים לטמון את ראשם בחול, כמו דרור פויר.

  אהבתי

  • עוד.ד הגיב:

   יש מכה של הכללות מטורפות במדינה. למשל שכל האסירים מזרחיים, (אלא אם הצווארון שלהם בוהק). כמו שנרמז לך בגוף הפוסט – גם אם כל הגנבים רומנים, לא כל הרומנים גנבים. שלוף צווארך מן החולות.

   אהבתי

   • אחי, אני איתך. גם אם כל הימנים מבקרים את השמאל, לא כל מי שמבקר את השמאל ימני. כל השמאלנים רוצים למסור שטחים, לא כל מי שרוצה למסור שטחים יהודי. כל הילידים קופצים רוקדים. כולם.

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   עד הרגע הזה לא ידענו כלום. עכשיו שהוא יודע והם יודעים
   ואני ואתה יודעים והעולם מלא ידע כמים לים מכסים. מה
   בדיוק עושים? כאשר היהודים מכניסים לכנסת גנב שפוט
   והעיתונים מלאים בשמות גנבים מכל הסוגים (תגידו?
   אולמרט הוא החזיר את התשלומים הכפולים? שילם עליהם
   כהכנסה מס? ) והשוטרים עוסקים במה שעוסקים והמתנחלים
   גונבים קרקע (הנה באו סימונים אדומים אבל שרשרת של
   בתי משפט אמרה "הם גונבים") והשופטים מזכים ומתעלמים
   וכל זה קלפטוקרטיה אחת גדולה. מדוע נטפלים לערבים.
   איזה חול ואיזה פוייר ועוד לא ברור איך זה ילך במדינת המתנחלים
   שמתכנן בנט.

   אהבתי

  • האמיר הגיב:

   ככה פויר הבין, עאלק. אני הבנתי מהפוסט של פויר שהוא, פויר, חושב שצריך לרצוח את בנט ואף מציע פרס של מיליון דולר למי שיקום ויעשה זאת.

   רגע, הוא לא אמר שום דבר שכזה? צריך מוח ממש מעוות כדי להבין את דבריו ככה? טוב, הוא התחיל.

   אני מכיר את הגנת אמת דיברתי, הגנת תום הלב, הגנת האינטרס הציבורי והגנת הזוטא, אבל יש בהוצאת לשון הרע הגנת אני אהבל או, לחליפין, הגנת אני קורא מחשבות ויודע שהוא אמנם אמר א, אבל בפועל התכוון ל-ב?

   פויר, בחייך. טעית, קורה במשפחות הכי טובות. אפילו אני טעיתי פעם או שתיים. לא, בעצם רק פעם אחת. 😈 אמנם יגרע משהו מכבודך אם תתנצל, אבל אם תתעקש להגן על עמדה שברור כל כך שהיא שגויה, יגרע ממנו הרבה יותר.

   אהבתי

  • Tc הגיב:

   בעניין גנבות וערבים, השבוע תפסה המשטרה ערבי שגנב שבעים קילוגרם אבוקדו ממטע. זה הגיע לעיתון, המשטרה שמה מארב, תפסה ותוגש תלונה, השופט ישפוט. ערך כספי של פחות ממתאים שקל. באותו זמן ידוע שחברת החשמל קנתה ציוד לא דרוש מסימנס במאה מליון יורו בתמורה לעשרים מליון יורו שוחד שרובו עדין לא אותר. שני מליאד שקל נלקחו מהציבור כעונש על שגליה מאור רימתה את באמריקאים. עוד מאה מליון שילם הציבור להנפקת החברים של דנקנר. את מי מאשים שר הכלכלה? את הערבי!

   אהבתי

   • שאל בביטוח לאומי מי המגזר שמקבל כסף עבור גירושין פיקטיביים ומה הסכומים ולמה זה לא מופיע בעיתון. חברת חשמל גם גונבים ואת המים גונבים ואת ים המלח ואת החופים ועוד מעט נשלם על אוויר אבל זה בודדים ולא אידיאולוגיה.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    לא לקחו מהציבור שני מיליארד שקל בגלל בנק לאומי. בעלי המניות של הבנק יפסידו בגלל ירידת שווי המניות בעקבות תשלום הכופר של הבנק (אגב אני חושב שזה יותר משני מיליארד ש"ח), אבל כשהבנק איפשר ללקוחות אמריקאים להתחמק ממס, הרווחים העלו את שוויי המניות ואז בעלי המניות הרוויחו. כלומר לדעתך זה בסדר להרוויח מפעילות לא חוקית, אבל לא בסדר להפסיד ממנה?

    וכן, מה לעשות, הערבי מעורב בהרבה יותר פעילות עבריינית מאשר משקלו באוכלוסיה. העובדה ש- X לא בסדר לא אומרת ש- Y כן בסדר או להפך. או שמא אתה דורש שהמשטרה לא תעצור אנסים בטרם תפסה את כל הרוצחים ושלא תרדוף אחרי שודדים לפני שלכדה את כל האנסים?

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    אני חושב שבעניין לאומי הכוונה הייתה שאם הקנס שמשולם בארה״ב הוא הוצאה מוכרת, אז ממילא החיסכון במס מושת על הציבור כולו.

    אהבתי

   • Tc הגיב:

    בעניין לאומי, מניות לאומי מוחזקות עבור הציבור בידי קרנות הפנסיה המדינה וחברות הביטוח. באחוזים יוצא 35, 6, 30. לעניין גנבות על ידי ערבים, הרבה גנבות קטנות. היהודים – מעט גנבות גדולות . בגנבות פר קפיטה, הערבים לוקחים. בהיקף הגנבות בשח פר קפיטה, היהודים לוקחים בגדול, וזה בלי לספור את מידוף

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    מישהו אמר שרק ערבים פורצים לרכבים?

    או שמא הטענה של בנט קשה מידי להפרכה, שאתה מעדיף להתמודד עם איש קש?

    אהבתי

   • דב מגן דוד הגיב:

    העמדה של בנט לא רק מופרכת, היא גם דמגוגיה גזענית מכוערת. גנב יהודי או ערבי מוגדר לפי העבירה. המעשה הפלילי מגדיר אותם כפושעים ולא לאום, מוצא או דת. כאשר אתה מייחס פשיעה על פי פרמטר לא רלוונטי כלאום, אתה מכיל את העבירה על כל פרט ששיך למוצא של העבריין היחיד.
    בנט באופן מכוון יצר פרובוקציה מול תלמידי תיכון ערבים. הוא יודע שלא חסרים ראשי קש גזענים לקושש מהם קולות.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    כשאתה מתמודד עם עבריין יחיד אתה צריך להתייחס למעשה הפלילי בלבד. כשאתה מתמודד עם פשיעה אתה בהחלט צריך להתייחס לפילוחים שונים של העבריינים ובין השאר ללאום על מנת שתוכל להתמודד בצורה הטובה ביותר.

    אהבתי

   • דב מזכך אפלה בצהריים הגיב:

    הלאום הוא לא פילוח, הוא דמגוגיה פוליטית. חשוב למשטרה להתמקד בתפיסת העבריינים, ולא להגדיר את המגזר הערבי כולו כיעד.

    אהבתי

   • לא בא לי לכתוב שם הגיב:

    בנט הוא דמגוג ואתה האמיר מסנגר על הדמגוגיה שלו

    נכון שבנט לא אמר שרק ערבים פורצים לרכים אבל הוא רק אמר שערבים גונבים. רק את השיוך הערבי הוא הזכיר באשר לקשר בין גניבה להשתייכות קבוצתית.

    הוא לא אמר שרוב הערבים שומרי חוק ולא גונבים ורק מיעוטם גונבים

    הוא לא אמר שיש גם יהודים שגונבים

    השיטה הדמגוגית כאן היא היתממות "אבל מה אתם רוצים, אמרתי את האמת-אלה העובדות" אלא שהעובדות הן סלקטיביות. הוא בוחר להציג עובדות חלקיות ואמיתות חלקיות ומתעלם מעובדות אחרות ואמיתות אחרות.

    למה הוא לא אומר שרוב הערבים אינם גונבים? האם זאת לא עובדה? זאת לא אמת?

    לכן, לא ניתן להסתתר מאחורי הטענה "אמת דיברתי" כי מובלעת כאן הטיה נורמטיבית להציג עובדות סלקטיביות כדי לקדם דה לגיטימציה לערבים.

    ההיבט השני בדמגוגיה של בנט היא בכך שהוא מציין את הלאום של הגנבים.

    למה הלאום חשוב? אפשר היה לומר "יש בעיית גניבות בבאר שבע-צריך לטפל"

    אם רוב הגנבים הם יהודים לא היה צריך לטפל? היה צריך לטפל אחרת?

    למה בנט לא אמר "רוב הגנבים הם גברים ולא נשים" זה לא פחות אמת מאשר "שיעור הגנבים הערבים גדול מחלקם באוכלוסיה" למה היותם ערבים רלבנטי יותר מהיותם גברים?

    למה הוא לא אמר שמספר גנבי המכוניות הגברים היהודים גדול ממספר הנשים גנבות המכוניות הערביות? זה לא פחות אמת ולא פחות עובדה.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    הוא דווקא כן אמר שרוב הערבים שומרי חוק. הדבר משתמע מהאמירה שהסובלים העיקריים מהפשיעה הערבית הם הערבים. אבל למה צריך בכלל לאמר את זה? זה לא ברור מאליו? או לפחות ההנחה כל עוד לא הוכח אחרת? אין שום צורך לציין את כל העובדות הקשורות קשר כלשהו לנושא מסוים כדי להכשיר אמירת חלק מהן. הטענה שלו היא שאין טיפול מספק בפשיעה ערבית דווקא ולכן הלאום של העבריינים רלוונטי.

    אהבתי

   • דב מזכך אפלה בצהריים הגיב:

    הפשיעה היא לא ערבית, היא פלילית. הערביות שלה היא בקריטריון המועדף על הגזען.

    אהבתי

   • לא בא לי לכתוב שם הגיב:

    הטענה היא לא שהוא צריך לציין את כל העובדות אלא שהוא צריך להימנע מחד צדדיות ולכן עליו לציין את אותן עובדות שמונעות את התמונה החד צדדית.

    לקשור גניבות עם ערבים ולא לציין שרוב הערבים אינם גונבים זה חד צדדי והגינות היא היפוכה של החד צדדיות. אדם הגון לא רואה רק את השלילי שבקבוצה אליה הוא מתייחס אלא גם את החיובי וכאשר הוא מציין רק את השלילי ולא את החיובי אז הוא לא הוגן.

    למה שאדם אומר יש משמעות וערך מעבר לשתיקה וציפייה שיבינו את המובן מאליו. כאשר הוא מבטא את ההכרה בכך שרוב הערבים אינם גונבים הוא מבטא את הכבוד שלו כלפי הציבור הערבי. לביטוי הכבוד הזה יש ערך אקספרסיבי באמצעות המילים המדוברות.

    לפעמים בנט אומר שהוא ציוני. האם זה לא מובן מאליו שהוא ציוני? לשפה יש גם משמעות אקספרסיבית, לבטא מחויבות לערכים ולא רק ללמד אותנו מידע חדש. המחויבות לכבוד האדם מתבטאת בכך שכאשר אומרים דבר מה שלילי אז מאזנים אותו עם החיובי כדי לבטא את ערך ההגינות וכבוד האדם.

    חשוב שבנט יאמר שהוא מאמין שרוב הערבים שומרי חוק כי מחויבות לאמון בנורמטיביות של רוב הציבור הערבי הוא התשתית של דו קיום יהודי-ערבי. הצגה חד צדדית היא שפיכת שמן למדורה.

    למה רלבנטי שאין טיפול מספיק בפשיעה "ערבית"? אפשר לומר שאין מספיק טיפול בפשיעה במקומות מסוימים. אם באותם מקומות שבהם לפי בנט אין מספיק טיפול בפשיעה, אז הפשיעה הייתה יהודית, האם הדבר היה מחייב טיפול שונה? אם אין מספיק טיפול בפשיעה במקומות מסוימים אז צריך לטפל שם יהא לאום הפושעים אשר יהא. הבעיה היא לא הלאום של הפושעים אלא עצם העובדה שלא מטפלים בפשיעה.

    למה פילוח של פושעים לפי לאום מועיל למאבק בפשיעה בהקשר של נאום בנט? האם בכך שבנט ציין את ערביותם קיבלנו תובנה חדשה איך להיאבק בפשיעה? האם הטענה שלו שלא מטפלים בפושעים ערבים כי לא מתאימים את המאבק בפשיעה לערביות של הפושעים?

    למה לא לפלח את מין הפושעים? את העובדה שרובם גברים? האם זה לא מועיל לפילוח? או פילוח סוציו אקונומי?

    אהבתי

 3. רובי הגיב:

  לא ראיתי את ישר"ה, אבל אני רואה את ההפניה על השער לתחקיר על לובצקי.
  מישהו יכול לבדוק לאיזו בולטות זוכה שם הידיעה שמבקר המדינה דחה את העתירה נגד V15 ואת הסיבה לדחייה (חוסר ראיות. נזכיר: לא מדובר ב"זיכוי מחוסר ראיות" אלא בהעדר ראיות שמצדיקות תחילת בדיקה)?

  אהבתי

 4. בשובך רואים זגורי בגלל סיבות טובות שלא המקום לפרטן. הקטע השואתי מביך בגלל שנראה מאולץ עד אימה והחשד שנתפר לצורך יחסי ציבור (שאושש במהרה) עלה תוך כדי הצפיה בסצינה. יש לחלק מהמזרחים קטע של "אלה עם השואה שלהם" ותחושות קיפוח אבל התסריט והמשחק (למעט איבגי ואישתו) בקטע הזה היו מתחת לנורמה. הסדרה לא רעה לדעתי. יש הרבה מאווירת "כמה יוסי" והמבט רווי הכאב הקיומי של חן אמסלם מירטיט קורקבנים מנירוסטה. לא אפול מהכיסא אם הבחירות יעלו כנושא בפרקים הבאים. מקווה שלא.

  אהבתי

 5. חיליק הגיב:

  פעם הגיע עבריין העיירה לרב, ובפיו שאלה,
  – "חטאתי, נכשלתי וגנבתי חֶבֶל, במה יכופר לי".
  הרב, שלא היה טיפש (והבין שלא מדובר אך ורק בחבל…), הביט בעיני הגנב שהתפתל והודה:
  – "לחבל היה קשור סוס".
  הרב המשיך לנעוץ בו מבט, וסחט ממנו הודאה:
  – "הסוס היה מחובר לעגלה, ובעגלה היה גופתו הדקורה של הילד הממזר שנולד לי, ורצחתי"…

  למה נזכרה בסיפור העתיק הזה? בגלל 'זנב המנהרה' שנמצא, 'עם אמצעי לחימה ישנים וחלודים'.

  עוד קצת לחץ על דו"צ, ותתגלה הפאשלה של צה"ל. בינתיים מודים בקצה הזנב.

  אהבתי

 6. אני לא מבינה את ההתרגשות מהפרק הראשון. אז דיברו קצת משהו מחוץ לקונסנסוס בקשר לשואה.
  אני חושבת שזו תכנית מהנה. הדעה שהדמות שאיבגי הציג קיימת וזכותם של אנשים לחשוב אותה.
  אני מעולם לא נתקלתי באנשים שלא עומדים בצפירה, חוץ מבאזור בני-ברק.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   הראיה של האנשים בארץ הזו במדייה הזו וגם
   בבלוג הזה משובשת לחלוטין. לאף אחד אין ראי
   וכל אחד רואה מה שהוא רוצה. זה מקום
   לפייפרים מדעיים "איך ישראלים רואים את העולם
   ראייה משובשת מרוכזת בארץ קטנה". יש מי שלא
   רואה את בני ברק ומאה שערים ויש מי שלא רואה
   את בני דודי. תנסי בעכו ובעיר התחתית בחיפה
   ויש עוד.

   אהבתי

 7. קרן שלום הגיב:

  התגובה הקודמת זו אני.

  אהבתי

 8. גלית א' הגיב:

  בבר זגורי לא בר השוואה לאומות העולם. הוא דמות בסדרת טלוויזיה, שבין יתר האפיונים שלה, יש לה עמדות מסוימות על האשכנזים ועל השואה, עמדות שעלולות לקומם ואף לפגוע באנשים אחרים. הוא לא מבטא עמדה רשמית של אף אחד, אפילו לא של יוצר הסדרה. סביר להניח שיש אנשים שמרגישים כמוהו, וגם אם לא – זה במסגרת החירות האמנותית וחופש הביטוי של היוצר. סדרת טלוויזיה היא יצירת אמנות וככזו יש להתייחס אליה.

  אהבתי

 9. אחר הגיב:

  כפי הנראה סתם פרובוקציה של מאור זגורי. בסוף הפרק איבגי ואשתו ממתיקים סוד שבשנה הבאה הם כן יעמדו. בסך הכל מנסים לאחוז במקל בשני קצותיו. גם מנפנפים סיסמאות של ערס פואטיקה וגם מסיימים בקזבלן. כולנו יהודים.

  אהבתי

 10. צביקה הגיב:

  כשמפלגה מפרסמת מצע, ובמצע מבטיחה למשל לדאוג לקשישים ולהשקיע כסף בחינוך, מיד צועקים עליה שמדובר בסוציאליסטים קומוניסטים ומאיפה יבוא הכסף וכו'.
  והנה עומד שר ואומר שהוא ישקיע כסף בתקנים של שוטרים ובניידות נוספות ובאמצעים מיוחדים כדי להשליט את הריבונות הישראלית בכל פינה(אני יודע שהוא לא דיבר על כסף, אבל בכל זאת מדובר בשר הכלכלה שאמור להבין משהו בעלויות של הבטחות בחירות), ושקט מוחלט. אף אחד לא שואל מאיפה יבוא הכסף, כי ברור שבשביל לטפל בערבים תמיד יהיה אפשר לקחת מקשישים ומהחינוך.

  אהבתי

  • אבשלום הגיב:

   בנט היה שר הכלכלה כמעט שנתיים. לא שמעתי שהוא הציע להגדיל את תקציב המשטרה. אני שמעתי שהוא הציע להציב את איילת שקד במשרד לביטחון פנים. אני בספק אם זה יכול לחפות על תת-התקצוב, התקנים והסד"כ של משטרת ישראל.

   אהבתי

   • צביקה הגיב:

    ברור שרק להציב את שקד בתפקיד לא מספיק. בכל זאת, מוכשרת ככל שתהיה, היא לא יכולה לכת כפר שלם.

    בכל מקרה, האינטרנט נהיה מוזר מיום ליום. קבלו את נפתלי במסר לבוחרים הערביים, בערבית :

    "אנחנו במפלגת הבית היהודי מתכוונים ליישם את שלטון החוק באופן מוחלט בכל הישובים הערבים ולהביא לשקט ורגיעה בקרבכם, וגם מתכוונים להחזיר לכם ולכלל אזרחי ישראל את הבטחון האישי המגיע לכם."
    בנט בתפקיד אריסון, מביא לאזרחים את השקט הפנימי שבקרבם

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    בנט ואלו שסביבו גם בונים מדינה דו לאומית
    וגם ממלאים בחנ"מ את המרתף הקירות הגג
    והחצר. תקראו את הנכתב לעיל ולרגע רק
    לרגע תחשבו שאתם הממוענים ומכתב זה
    וכאשר אתה מפחד וכועס מה שהוא מתאר
    נראה כך בערך בדיוק כמו בית קברות.
    בקרבו שקט ורגיעה ולשוכניו ביטחון אישי מלא
    כמגיע להם. ואח"כ יתחיל דיון אמרתי לא
    אמרתי התכוונתי לא התכוונתי. זה ינהיג את
    ישראל? באמת מתחיל מסוכן לחיות כאן.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    תקציב המשטרה לא נקבע ע"י שר הכלכלה, את זה עושה שר האוצר מול השר לבטחון פנים. אולי השרה לבטחון פנים שקד, אם תמונה, לא תוכל להגדיל את התקציב, אבל היא בהחלט תוכל לשנות את הדרך שבו המשטרה משתמשת בו, נאמר פחות שוטרים בישובים יהודיים ויותר שוטרים בישובים ערביים?

    זו לא שאלה של תקצוב, זו שאלה של סדר עדיפויות. כרגע מעדיפים לא להשקיע בישובים ערביים. למה? אולי גזענות (ככה זה. לא השקעת בשיטור בישובים ערביים? גזען. כן השקעת? גזען), אולי כי השקעה בשלטון החוק שם לא תביא קולות, אולי כי אי אפשר להשקיע שם במידה יחסית לגודל האוכלוסיה (ראית פעם מה קורה לניידת בודדת שנכנסת לישוב ערבי?) והשקעה גדולה יותר תחייב קיצוץ במקום אחר, אולי בגלל שפוחדים מהאשמה בגזענות, אולי מעדיפים לשים את הכסף במקומות אחרים (למשל איזו יחידת לה"ב חדשה ונוצצת). לך תדע.

    אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   קבל הצעה לפרוייקט הדסטארט – הצבת קונדומטים בתחנות משטרה.

   אהבתי

  • האמיר הגיב:

   כמשפלגה בטוחה שהיא לא תקים ממשלה אחרי הבחירות, אין חלה שום בעיה להתחייב להשקיע מיליארדים (או טריליונים, ביליונים ושמיציונים) שיצוצו יש מאין, ללא הדפסת כספים או הגדלת החוב או הגרעון או העלאת מסים, סתם כך מהאוויר. מה אכפת להם? אף אחד לא מתלונן שהאופוזיציה לא קיימה את המצע שלה.

   מאיפה הכסף? טוב, אולי יעבירו שוטרים ממקומות עם פשיעה נמוכה למקומות עם פשיעה גבוהה? אולי יקצצו במטה ויעבירו לסיור? אולי יגייסו מתנדבים ערבים (אולי אפילו שירות אזרחי)? ואולי, רק אולי, בנט כשר הכלכלה יודע שפשיעה גורמת נזק כלכלי לא קטן למשק ואם יצליחו לצמצם אותה, בהחלט יתכן שהכסף שיחסך לא רק יכסה את עלות האכיפה אלא אפילו ישאיר עודף מכובד?

   להשקיע במניעת פשיעה במקומות המועדים דומה להשקעת כסף: יהיה לך קצת פחות היום, אבל בעתיד תקבל את הכסף בחזרה בתוספת ריבית.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    ריבית? כסף בחזרה? כבר כתבו לעיל שהפשיעה הגדולה
    באמת באמת והמקומות המועדים לפשיעה הכי גדולה הם
    מוסדות השלטון ובמוסדות השלטון. הנה עובדה
    קבעו חוק כל אזרח מקבל משכורת יפריש ממשכורתו לגימלה
    לגופים פיננסיים בעיקר חברות ביטוח אבל לא אמרו כלום
    על דמי ניהול, דמי טיפול, דמי ביול, דמי בלבול, דמי חיתול
    ודמי זיבול. הכסף נלקח לפני שרואים תלוש. הגימלה? אם יאכל
    אוכל חתולים וישתה מיים מברז כיבוי ברחוב יסתדר.
    הלאה סתם סיפור, קו אוטובוס מס' 1 גוש דן מכונות אוטומטיות
    למכירת כרטיסים. לא מחזירות עודף. דבר לא ניתפס. מכונות
    מחזירות עודף זה פריט מדף. אבל צריך לטפל למלא בכסף וכ"ו.
    לא כדאי מי הם בכלל המסכנים בתחבורה ציבורית. מכניס מעל
    מחיר כרטיס מקבל פתק חשבון, מי, מה, איך, איפוא, מתי יגיש
    הפתק לפירעון. אדם עולה לאוטובוס שכח כרטיס ירוק בבית, איבד,
    אין לו כרטיס אשראי קורה.זה בהגדרה אזרח קטן, מאוד. מוציא
    עשרה שקלים מחפש מי יפרוט מתבזה. זו גניבה מאורגנת ממוסדת
    בתמיכת השלטון. לא צריך משטרה. צריך לחייב מכונות נותנות עודף.
    אפשר למלא אינציקלופדיה במדינת הקליפטוקראטיה. אבל לא נורא
    טוב שכל הגנבים אשכנזים וערבים והנגנבים הם הנותרים ואז לא כל
    האוכלוסיה נגנבת.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    גם אם אתה צודק (ואתה לא), מה הקשר? חיים גונב ממך מאה, שמעון גונב ממך מאה וחמישים. אם בהשקעה של חמישים אתה יכול למנוע את הגנבה של חיים, מה רע? אותם חמישים יחסכו לך מאה. לא תצטרך לקצץ חמישים, להפך: יתפנו לך חמישים שקודם לא היו. נכון, לגנבה של שמעון זה לא יעזור, אז מה? גם פתרון חלקי עדיף על כלום.

    אגב, מה יש לך נגד עברית?

    אהבתי

   • צביקה הגיב:

    להעביר משטרה ממקומות עם פשיעה נמוכה למקומות עם פשיעה גבוהה – אם לוקחים את החתול, העכברים יוצאים מהחורים.

    אם כל הסיפור של הריבונות זה לפתוח ציר בבוקר בכל כפר, ניחא. אני הבנתי שמדובר בגיוס כוחות, הכשרה, פתיחת תחנות שיטור קהילתי, סיורים ונוכחות 7/24. המשטרה כמו כל גוף גדול יכולה לעבור ייעול, אבל לא כזה שיספק ריבונות במרחבי הגליל, הנגב ומזרח ירושלים.

    אהבתי

 11. חשוך כאן, בבקשה. עוד פוליטיקאי ימני קוצוני שטען:

  אין להתעלם מהשיעורים הלא פרופורציונליים של פשיעה ורצח בחברה הערבית-פלסטינית בישראל.

  מדובר באותו אדם שניצב בחזית ההתנגדות לשירות לאומי.

  אהבתי

 12. אחר הגיב:

  רחלי רוטנר הנפלאה על בני ציפר. ולווט, אל תשכחי להעלות כל דבר חדש של רחלי.

  http://b.walla.co.il/item/2827436

  אהבתי

 13. הסמל פפר הגיב:

  אגב הדיון בפשיעה בקרב ערביי ישראל, מן המפורסמות הוא שעיסוק בספורט בגיל הנעורים מפחית את סיכויי הנערה להיות מעורבת בפעילות עבריינית.
  נחשון שוחט כותב יפה באתר debuzzer על יוזמה של נערה ירושלמית – הקמת קבוצת ריצה מעורבת, לנוער ערבי ויהודי. כן כן, זו לא טעות, ירוצו ויתאמנו יחדיו ואולי תתפוגג הזרות ותפחת האיבה.
  הנה יוזמה נאה, חיובית, שתשמח לבבות בשמאל ובימין כאחד.
  המיזם מגייס כסף בהדסטארט. אני לא יודע אם הקרן החדשה ושלדון אדלסון יתרמו. אני מניח שלא, אז תרמתי אני.
  והנה הקישור.

  אהבתי

 14. הסמל פפר הגיב:

  קבוצה מעורבת אמרנו, חלק מהם נוריד ליד כיכר החתולות …

  אהבתי

 15. אורגזמיהו הגיב:

  כמה שהוא נהנה מכל רגע. הנאה שלא תשווה אפילו מאשתו הארוטית.

  אהבתי

 16. מה הבעיה? הוא שמע דעות שונות, נשמעו דעות שונות, מה שלא יקשיב?
  לאחר שהסתיים שלב הטיפוס, שלב ההתבצרות העיקש בצמרת מגיע גם כן לסוף דרכו.
  נותר רק לבחור סולם מתאים ויפה שעה אחת קודם, גם שעתיים הולך.

  אהבתי

 17. אגב, 24 השעות הסתיימו לפני דקות.
  יש חדש עם ההתנצלות של פויר?
  יש תביעה?
  מחכים לשמוע חדשות מהפוליטיקאי התקיף, הנחוש והבלתי מתנצל.

  אהבתי

 18. נפתלין הגיב:

  יש חדש!
  פויר הודיע סופית:דרור פויר: למדתי מבנט, אני לא מתנצל

  עיתונאי גלובס לא מתנצל על הדברים שכתב היום בטוויטר: "כתבתי שבנט 'אמר שכולם גנבי רכבים. ממש ככה'. כי ממש ככה, אבל בדיוק ממש ככה, הבנתי. ואני עדיין מבין את זה ממש ככה"

  אם כך הדרך לתביעה סלולה.
  אמנם נפתלי הבטיח 24 שעות, חד וחלק, והמועד הזה כבר חלף, אבל הוא גם הבטיח שקט וביטחון אישי לכל תושבי ישראל … את שתי ההבטחות אפשר לכתוב על הקרח

  אהבתי

 19. Tc הגיב:

  ובעניין גנבי השואה, רבע מליארד ש״ח לשנה הוא תקציב יד ושם והנסיעות לפולין. בא לי לבכות כשאני חושב מה יכלו לעשות בסכום לטובת הניצולים והתלמידים בבתי הספר

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   מישהו זוכר מתי בכלל התחיל המסע הזה. אני לא נסעתי
   בני לא נסעו והזיכרון לא בגד והמדינה התנהלה ונבנתה
   אולי יעשו הפסקת חושבים?

   אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    כשהיחסים עם הגוש הסובייטי הפשירו. סוף שנות השמונים תחילת התשעים. עד אז הקומוניסטים בכלל לא נתנו לישראלים להכנס לתחומם אלא במקרים מיוחדים של קומוניסטים, ערבים או מפ״מניקים

    אהבתי

 20. היום ראיתי בשילוט דיגיטלי ענקי בצומת דרכים הבטחה מבוז'י וציפי:
  הקרקע עלינו. הדירה שלך.
  הפניתי את תשומת ליבה לגודל ההבטחה שהאירה את הפקק בפרצופי המבטיחים. ההורסת שתמיד הצביעה נכון הגיבה באופן חד וחלק. אם בנט חוטא בפופוליזם, המחנה חוטא בפיפיליזם מהמקפצה. אין יהודי שפוי במדינה שיאמין ולו לרגע קצר שהמדינה תעניק לו אדמה חינם*.
  *חוץ מבדואים שבנוסף יקבלו מענק בניה.
  ** וזה בסדר מבחינתי כל עוד לא יערבבו שקרים ולאומנות ערבית עם הזדמנויות לעסקת הנדל"ן של חייהם.

  אהבתי

 21. JewBoy הגיב:

  וואו! תמונה של נתניהו!!!
  השתכנעתי!!!!!!!
  מצביע לציפי ומיצי. נקודה.

  אהבתי

 22. שווה ציטוט הגיב:

  Eldad Yaniv @EldadYaniv
  · 23 שעות לפני 23 שעות

  לאחר שביבי סיים את שיחת הערב היומית שלו עם עמוס רגב והדסק בישראל היום ואישר את העמודים לדפוס, הוא התפנה לנסח ציוצים בטוויטר על נוני וידיעות

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s