אבק דרכים

 

yediot11.2.15haaretz11.2.15

isra11.2.15maariv11.2.15

הכותרות

בשער ידיעות מוזכר נתניהו הבוקר במישרין ובעקיפין רק פעמיים. הכותרת הראשית עוסקת במפוטרי הנגב. אחת מהן אומרת: "אני כועסת על הממשלה שלא עשתה מספיק למען המפעל שלי". כותרת בתחתית העמוד: "בכירי עולם הספרות בארץ קוראים לרה"מ לחזור בו מפסילת שופטים בוועדה לבחירת זוכי פרס ישראל בספרות: 'התערבות פוליטית בוטה'".
בישר"ה כבר לא יכלו להתעלם, אחרי ההתעלמות הגורפת אתמול, והנה הבוקר בשער: "הקרב על פרס ישראל".
על פני עמוד 11 תיאור המעשה, פלוס שני טורים, נגד וחצי נגד, של דן מרגלית ושל דרור אידר.
אידר מביא קטעים מתוך ראיון עם הירשפלד מ-2006, והדברים שהוא אמר בהקשרה של המשוררת חוה פנחס-כהן בהחלט מעוררים אי נוחות גדולה עד חשש לצביעות מחשבתית.

בקצה הטור של מרגלית פסקה (משובשת ולא ערוכה) על הטיה פוליטית או מה בחלוקת הפרסים, שנראה כי הכריחו את מרגלית לכתוב כדי "לאזן". או שהוא הכריח את עצמו.

רק שמנגד קיימת תהייה: כיצד קורה שכל התקציבים לעידוד התרבות זורמים בישראל למי שבכתיבתם נוטים לצד הפלשתיני בעודם עוסקים בסכסוך הישראלי־ערבי? ניתנים גם למי שבכל מחלוקת חילונית־דתית כותבים נגד חובשי הכיפות. לא סביר שכבר עשרות שנים לא נראה על הבמה או על צג הטלוויזיה מחזה כלשהו המתאר דווקא את האור הגדול של הציונות. גם זה דורש תיקון. 

אשכרה, מרגלית כתב בהכרה מלאה "האור הגדול של הציונות"? אלוקים ישמור.
יחד עם זאת, הביטוי ז'דאנוביזם מופיע בטקסט, וזה אחרי שאתמול הבאתי אותו מתוך הציוץ של מרגלית תוך תהיה אם יופיע גם בעיתון המודפס. אמממ. חופש ביטוי בישר"ה? העלאה במשכורת למרגלית?

♦ קראתי את הקטע המאוד רהוט הזה של נורית פלד-קירשטיין על העוני שלה, שבעקבותיו היא קוראת לנתניהו לעזוב את תפקידו, ואני די מתקשה להבין את מצבה האנוש. העסק שלה מצליח (??), היא משלמת שכ"ד זעום להוריה, 2,000 ש' בחודש, וגם זה לא כל חודש, הסבתות קונות לילדים, שלא הולכים לצהרונים, בגדים בכל עונה, וגם נותנים לנורית פירות בכל פעם שהיא באה לבקר. מה עם מזונות? ולמה היא משלמת ארנונה 1,000 ש' בחודש? האם ביבי אשם בארנונה המנופחת של חיפה? האם אין לאמהות גרושות/ חד הוריות, הנחה? אופס, יש, ואפילו 20%. הנה, עזרתי לאישה במצוקה. ועוד כל מיני שאלות. אגב, טוב שלא קנית לילדה סוכריה על מקל, כך תחסכי טיפולים אצל רופאי שיניים בעתיד. הם מאוד יקרים. אולי דרושה לנפ"ק שיחת מוטיבציה עם הסולידית. משהו פה ממש לא הגיוני. וזה לא קשור לדעותיי הפוליטיות הדי ידועות, כן?

♦ המטרה: למצוא דברים חיוביים במשטרה. הנה מצאנו, קורס חוקרות חרדיות.

♦ ד"ר רונן ברגמן בניו יורק טיימס מגזין על קשר החיזבאללה, או כלשונו: "כש-CSI פוגשים את הסופרנוס, בביירות".

אבו מאזן ביקר בשבדיה אתמול (דיוויד סטברו I24News).

♦ גם אומה תורמן היפהפייה ניתחה את עצמה, ובידיעות מזועזעים עד כדי הפניית שער משמעותית לפחות כמו הדיון בשופטי פרס ישראל לספרות. כמיטב המסורת רואיין פלסטיקאי. והנה אני מביאה משפט מדברי "פלסטיקאי הסלב" דב קליין:

הבעיה היא שבארה"ב היד של המנתחים קלה על ההדק, ונראה שזה גם מה שקרה אצלה. אם תורמן הייתה מגיעה אליי, אחרי כמה ניתוחים הייתי אומר לה 'תעצרי פה, זה לא כדאי'.

ובכן, זוהי פסקה משעשעת מאוד בגלל חוסר המודעות העצמית שלה. השאלה, ד"ר קליין, היא כמה? כמה ניתוחים? אולי זה מה שהפלסטיקאים הנוכרים אמרו לה והיא לא רצתה להקשיב? ולמה אתה עצמך היית דופק קופה עם כמה ניתוחים מלכתחילה, מי אמר לך שהיא צריכה ניתוחים? כמה ניתוחים? ישמור השם.

הלך לעולמו

♦ עורך וכתב הארץ, רומן פריסטר, ב-9 בפברואר.

משתכשכים בביצה

יוני קורן תובע את בן כספית על שהאשים אותו במעורבות במסמך הרפז.

צרות בכותרות

כלכליסטאון

העיתון: כלכליסט. המצב: אין אונות.
אבחן: שלומי פרץ.

ינון מגל (ששכח שהוא פוליטיקאי ולא עיתונאי נלוז) צייץ וגנז.

ינוןגנוז

טוב שיש יועץ תקשורת!
זו הכותרת בגלובס המודפס.

פריניב

זו הכותרת באתר, שעברה שינוי בעקבות התערבותו של היועץ של פרי ניב, רונן צור.

בוטל כתב האישום נגד פרי ניב בגין שימוש בחומר משמר במיץ

ניר גונטז' בעניין בנט נגד פויר (הסטטוס הוסר).

לפני פיזור

♦ חזרתי אחרי חצות מפסטיבל דוקו בעמק במזרע, והבוקר בשמונה (כדי לא להיתקע בפקקים) כבר הפלגתי על גלי האובך לירושלים, לכנס הורות ואל הורות בספרות במסגרת יריד הספרים הבינלאומי.
יש לקוות שמזג האוויר יתחשב בי. פוסט זה נכתב חציו ביפו וחציו בירושלים (6 מעלות פה!). איזה פלא, אה?

♦ ולקינוח, ביקורת של איתן וייץ על איפה אלה קרי ומה קרה לנוריקו-סאן?

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

52 תגובות על אבק דרכים

 1. המטקבק הגיב:

  מנעי קולך מבכי ועינייך מדמעה, כי יש שכר לפעולתך…

  אהבתי

 2. צביקה הגיב:

  בהחלט אי נוחות של צביעות מחשבתית, אבל אני בטוח שהאחידות המחשבתית בוועדות הפרסים היא פחותה באחידות המתקיימת בוועדות הפרסים של האגפים לתרבות תורנית.

  אהבתי

  • יוריק קרמר הגיב:

   צביקה, אני משוכנע שאינך יודע דבר וחצי דבר על התרבות התורנית וגם על האגפים. קל לכתוב על משהו שאין לך מושג בו.

   אהבתי

   • צביקה הגיב:

    אם כל אחד יגיב רק בעניינים שיש לו בהם מושג, אנא אנו באים?
    לא, אין לי הרבה מאד מושג. אני יודע שתרבות תורנית כוללת מיין סטרים מאד אורתודוכסי, כך שיצירות קונסרבטיביות או רפורמיות בכלל לא נשקלות.
    חלק אחר של התרבות התורנית, בעיקר ברמה המקומית, משמש לדעתי כאמצעי לתקצוב וכחלק מהסכמים קואליציוניים.
    אבל זו רק דעתי הלא מחייבת.

    אהבתי

 3. הדס הגיב:

  אווילות מזוקקת בעמוד הראשון של ׳ישראל היום׳ :
  משרד ראש הממשלה פסל שניים מהחברים בוועדת פרס ישראל לספרות ולשירה : פרופ׳ אריאל הירשפלד ופרופ׳ אבנר הולצמן. הסיבה : ״אחד מהם תומך בסרבנות״.

  אהבתי

  • ישראל מחר הגיב:

   ולמה ציפית?
   עיתונות שאין מאחוריה דבר זולת תמיכה בפוליטיקאי, שאין לה כל עניין בדיווח עיתונאי ובהבעת דעה, אלא רק בקמפיין תמיכה באיש אחד.
   עיתונות כזו כותבת באוטומטיזם מבלי לחשוב כלל על המשמעויות, כולל המתמטיות והפיזיקליות.
   הבעיה בישר״ה היא לא המממן ולא המודל העסקי, אלא הכותרת ״עיתון״. זה לא עיתון זה פמפלט וככזה יש לקרוא אותו.

   אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   מתוך הלינק של ולווט:

   מפגש קודם שלה עם הירשפלד התרחש בטלוויזיה. בערוץ 10 הקדישו לפנחס-כהן תוכנית במסגרת "דו"ח אינטימי". בין היתר, שוחחה שם עם הירשפלד. היא שאלה אותו, באופן הכי ישיר, איך ייתכן שעשרים שנה היא כותבת ומפרסמת, ומעולם לא התייחס אליה ולו במשפט אחד. הירשפלד ענה לה, בלי שום ניסיון לטשטש או לרכך, שהבעיה שלו איתה היא עמדתה הפוליטית.

   אהבתי

   • יוריק קרמר הגיב:

    חז"ן, אסור להירשפלד להחזיק בדיעה פוליטית? אסור לו להתעלם מסופרת מסיבה זו או אחרת?
    לדעתך, חבר ועדת השופטים לספרות צריך להיות בעל דיעה תואמת לשלך?
    אתה, כנראה, לא חז"ן, אלא חבל.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    להירשפלד מותר ולשר החינוך אסור?

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    השיפוט צריך להיות על בסיס היצירה הספרותית. כל עוד הוא כזה, אין שום סיבה לדון בהשקפתם הפוליטית של השופטים. אבל אם השופטים מערבים את השקפתם הפוליטית בהחלטה למי להעניק את פרס ישראל לספרות, השקפתם הפוליטית היא בהחלט נושא לדיון. זה פרס ישראל לספרות ולאפרס ישראל לספרות שמאלנית.

    קצת מוזר לראות אנשים שמתלוננים שראה"מ רוצה למנות שופטים שחושבים כמוהו, אבל אין להם בעיה עם מינוי שופטים שחושבים בדיוק ההפך. או שהדעה הפוליטית לא משנה, ואז מה אכפת לכם אם השופט מפזם לעצמו את "שתי גדות לירדן" תוך כדי הכנת בצק למצות מדם של ילדים פלסטינים במאחז בלתי חוקי, כל עוד הוא בר סמכא מוכר בתחום, או שהדעה הפוליטית משנה ואז מותר לבחור שופטים על בסיס עמדתם הפוליטית.

    עקביות היא דבר חשוב כשמדובר בעקרונות. אחרת זה אופורטוניזם בלבד.

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    אין בעיה, מותר לשלטון הנוכחי למנות את מי שנראה לו מתאים למשימה.
    כל מומחה ומבין בספרות יצלח למלאכה הזו, בין אם הוא גר בלב תל אביב וקורא הארץ בשקיקה מדי בוקר ובין אם הוא גר בנוקדים ולוגם קפה בוץ בעודו מעלעל בהנאה ב ״מקום תחת השמש״.
    מה שלא מחויב המציאות הוא להתחבר מיד לפייס ולשווק שוב את תורת המאבק ב – ״אנטי ציונים״.
    זה שהוא חמוץ, תמיד כועס ורוטן ואינו מסוגל לומר דבר חיוב או פיוס זה כבר ברור, הא לא ישתנה בגילו ובטח לא כל עוד הוא גר בבית.
    אבל בנוסף הוא מסית ומשמיץ כל מי שלא מסכים לדעתו ורואה בכל מתנגד פוליטי בוגד, אנטי ציוני וחורש מזימות להפילו.
    היי, אנחנו אופוזיציה, זה התפקיד שלנו לנסות להחליף את השלטון.
    מה אתה רוצה בחירות סטייל סוריה עם 98% תמיכה?
    דמוקרטיה! היחידה כאן באזור!

    אהבתי

   • גרמפי הגיב:

    מי חמוץ ורוטן?

    אהבתי

  • JewBoy הגיב:

   צודקת.
   אני מסיר את מועמדותי לפרס ישראל בספרות

   אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    אתה בחברה טובה! מספר עופר אדרת בהארץ:

    ב-1968, במלאת שני עשורים לקום המדינה, סירב דוד בן גוריון לקבל את הפרס על מפעל חיים, ואמר כי אינו ראוי לו. “פועלי בארצנו לא היה יותר ממילוי חובתי האזרחית. אני רואה כחובה להודיע לכבודו שאינני רואה לי כל זכות לקבל פרס זה… לפי הכרתי לא מגיע לי כל פרס בעד מילוי חובה ולכן הפרס נשאר לרשותך ותוכל למסור אותו למי שתראה צורך בכך", כתב לשר החינוך זלמן ארן.

    ראש הממשלה הראשון של ישראל לא היה הראשון שסירב לקבל את הפרס. ב-1961 התבשר הרב צבי יהודה הכהן קוק על ידי שר החינוך אבא אבן, כי יקבל את פרס ישראל לספרות תורנית על ההוצאה לאור של כתבי אביו, הרב קוק. הוא סירב לקבל את הפרס בטענה שאינו ראוי לכך ובשל התרחקותו מכל כיבוד.

    אהבתי

  • velvet הגיב:

   טיפשות הסרבנות התפרסמה כבר בעיתוני אתמול. פשוט ישר"ה התעלם מכך אתמול, וחשב שהסיפור יתאדה. זהו שלא. אז על הטיפשות המודפסת של אתמול (כלומר הידיעה משלשום) מדווח היום בלי להתבלבל.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מי הטיפש?

    הקרבה בין הסופרת רונית מטלון שהגיעה למקום השני לבין השופט אריאל הירשפלד, נראית אפילו בוטה ובעייתית יותר. הספר המתמודד של מטלון, כפי שניתן לראות בבירור בעמודו הראשון, מוקדש לאריאל ה. – שהוא לא אחר מאשר השופט פרופ' אריאל הירשפלד, חוקר ספרות ומרצה בחוג לספרות באוניברסיטה העברית, שהיה אמור להכריע בעניינו. הירשפלד אף ניהל עם מטלון מערכת יחסים רומנטית לפני כשנה. בתגובה לשאלתנו האם הצהיר על כך בטופס הגילוי הנאות ענה הירשפלד חד משמעית: "לא. אני בדקתי עם עצמי האם אני עומד בניגוד עניינים והגעתי ביני לביני להחלטה שאני נקי לגמרי. אני לא חושב שיש כאן ניגוד עניינים. זו מערכת יחסים שהייתה ונגמרה. העובדה שהספר הוקדש לי נכונה אולם הוקדשו לי לא מעט ספרים ושירים. בתוקף מקצועי פגשתי ואף לימדתי הרבה סופרים אחרים.
    העובדה שהיה לי בעבר קשר עם רונית מטלון אינו עניינו של אף אחד. חוץ מזה – אף אחד גם לא יודע אם הצבעתי לה או לא. אם הייתה זוכה אולי היה מקום שאומר לוועדה לשים לב באופן מיוחד. חברי הוועדה ידעו על הקשר בינינו, זה לא סוד, כולם יודעים שאני מפריד בין הדברים וגם לכל אחד אחר ממבקרי הספרות יש כל מיני קשרים. אנשים יודעים להפריד".

    אהבתי

   • כולם יודעים הירש קל רגל
    כולם יודעים
    שאני מפריד
    בין כל מיני קשרים.
    בדקתי עם עצמי.
    אנשים יודעים להפריד.
    העובדה שהספר הוקדש לי
    נכונה.
    הגעתי ביני לביני
    להחלטה,
    זה לא סוד
    אני נקי.

    אהבתי

   • יוריק קרמר הגיב:

    בעניין היחסים בין הירשפלד ורונית מטלון – אתה צודק.
    מוחזר לך התואר חז"ן.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    איך מעשה (רע) זה של מטלון והירשפלד קשור לכך שנתניהו אמר שזה בגלל סרבנות? ממתי מכשירים שרץ בשרץ?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מאז שאמר הלל הזקן:

    על דאטפת אטפוך…

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    ולא רק זה. גם
    אם נשכח את ההדר
    הביתרי מה שמותר
    להירשפלד שמייצג
    רק את הירשפלד לא
    ראוי אצל ראש ממשלה
    שמייצג את כולם.
    אני ובטח יש עוד אחד
    או אחת כמוני מצפה
    להתנהגות מסוימת אצל
    ראש ממשלתי. ראה בגין.
    זו בעיתו של נתניהו ראה
    הלחישה לרב כדורי.
    כסף בגרביים אינו פשע
    אבל גם כבוד גדול זה
    לא מביא

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    מי אמר שזה מותר להירשפלד?
    הרי התייחסתי לדברים שאמר על המשוררת, ומצאתי אותם בלתי ראויים
    המהלך הלוגי של חז"ן בו הוא מדלג כל פעם על כמה עובדות כדי שיתאימו למשוואה האחת והיחידה שלו מקומם וחסר יושרה אינטלקטואלית.

    אהבתי

 4. רס״ר הגיב:

  גשו לפה, אתם שלושתכם, צמד חמד.

  אהבתי

 5. צ'והן מו הגיב:

  "ניר גונטז’ בעניין בנט נגד פויר"

  חסר קישור?

  אהבתי

 6. צביקה הגיב:

  ענת באלינט מסתכלת לפוליטיזציה בעיניים

  אהבתי

 7. פירורים הגיב:

  האם רוגל אלפר הוא "לחם" , בשר מבשרנו?

  אהבתי

 8. אל תהיו פראיירים הגיב:

  מורידים ת'כפפות סוף סוף

  אהבתי

  • הינשוף של מינרווה הגיב:

   די.
   קצת כבוד לבלוג, לקוראיו ולבעלים.
   את/ה רוצה לעשות תעמולה?
   תפתח בלוג עצמאי.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מה, לא תצביע ציבוז'י אם אלדד יניב יקרא לך פראייר?

    אהבתי

   • סילבי הגיב:

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    לא הבנת, אז אסביר שוב:

    זו אינה הפלטפורמה המתאימה לפרופוגנדה שלך. מאחר שיש לך מקום לעשות זאת, המעשה שלך הופך לעלוב עוד יותר.
    את מזהמת את התגובות ביחסי ציבור. הפכת את חווית הקריאה כאן לסיוט, משום שלתגובות שלך אין כל קשר לדיונים כאן.
    את עוסקת בפרסום. הבנו אותך. די.

    אהבתי

   • ז'אדנוב הגיב:

    הקמפיין נועד גם למי שמפליץ קאנט אחרי האספרסו הכפול.

    אהבתי

  • האמיר הגיב:

   אלדד יניב, השקרן הידוע… איזה מקום הוא קיבל ברשימה, 123?

   בכל מקרה, הוא ממשיך לשקר. אותם עשרת אלפי השקלים לא היו הסכום ששולם על גלידה אלא הרשאה להתחייבות. כלומר מאחר שהעדיפו גלידריה ספציפית, מה שדורש בקשה לפטור ממכרז, ולא רצו לעבור את כל הפרוצדורה לפני כל הזמנה, ביקשו מראש אישור להוציא סכום גבוה.

   אז כמה שילמו בפועל? אמרו לי ש- 1,200 עבור דוכן גלידה לאירוע, במקום אחר שמעתי שמדובר על שני אירועים אבל ללא סכום, אז לכו תדעו. אבל 10,000 ש"ח לא הוציאו שם.

   מדהים שאנשים עדיין מאמינים למילה שיוצאת לו מהפה.

   אהבתי

 9. JewBoy הגיב:

  V, מתי הפסטיבל ב-NJ?

  אהבתי

 10. ינון גמל הגיב:

  הגמל שגנז/ינון גמל

  השתחרר לי הנפתלי
  צייצתי צייצתי
  וגנזתי.
  ודאי שגנזתי.
  אם לא
  הייתי גונז
  עוד הייתי מתנצל.
  והמתנצל?
  מקומו לא יכירנו בישראל
  או לפחות בחלק
  היהודי
  של המדינה הזו
  הדו לאומית.

  אהבתי

 11. אבא של יאיר הגיב:

  ותימלא הארץ/אבא של יאיר

  מלוא הארץ
  קיצונים
  וטרחנים
  ואנטי ציונים.
  פעם היו
  חלוצים
  ובונים
  וחולמים
  ולוחמים.
  והיום
  בכיינים
  וסוחרי רהיטים
  ואנטי ציונים.
  ורק לדרוזי אחד
  כואב הגוף
  ונפשו בוכה
  כי היכו אותו
  כמה ציונים
  משום שדיבר ערבית
  בארץ הציונים
  והצנונים.

  אהבתי

 12. captain beefheart הגיב:

  שמחה בפריפריה ובשכונות: ביבי הראה להם מה זה עד הסוף. התכוון להעניש את שוטנפלד, נתן בעיטה גם לשוורצמן!

  ינון מגל: מהסגנון העלוב שלו עולות שתי מסקנות אפשריות – או שהוא לא באמת הפסיק לעשן וצריך להפסיק, או שהפסיק ומוטב לו שיחזור מהר.

  אהבתי

 13. captain beefheart הגיב:

  כל סיפור החשדות והז'דאנוביזם של נתניהו מקבל אישור רשמי של ביבי עצמו. צריך רק לשים לב לטקסט:

  "לעיתים קרובות מדי, נדמה היה שחברי הוועדה הקיצוניים מחלקים את הפרסים לחבריהם, בשיטת חבר מביא חבר…"

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   אין גבול להרס של הבבונים הימניים. פוליטיקה בפרס ישראל? מי שמע על דבר כזה? מה הלאה? פרס מפעל חיים לאריאל זילבר?

   אהבתי

  • הסמל פפר הגיב:

   מדוע סתם להחליף שופטים כדי לרענן ולשפר, אם אפשר באותה ההזדמנות גם ללבות את אש השנאה כלפי אלה שבמקרה חושבים אחרת (אנטי ציונים) וגם להטיל ספק ופגם בכל מי שקיבלו את פרס ישראל בעבר (חברים של השופטים האנטי ציונים)?
   מה היה אומר על כך האיש שישב על יד חבר בכנסת באדר?
   לא רק העשייה עצמה משנה, גם הדמגוגיה והמסר המילולי ובתחום הזה, גם אם לא תמיד במעשיו, נתניהו הוא פירומן מובהק וסוכן שיאה ופירוד.

   אהבתי

   • מגוחך להצביע על ביבי מבלי להבין על התהליך שעבר השמאל. התחילו בגאוות קומץ נטול רגש לאומי וחדור אידיאולוגיה סובייטית שבידל עצמו לעומת הנלחמים לתקומת ציון. להצדקת האידיאל הסובייטי החליטו שמכיוון שציונים נלחמים להקמת מולדת שאינה קומוניסטית הם נחותים וחסרי מצפון. קרא שוב, זאת נקודת הבידול "האידיאולוגית" ואין אחרת.

    הציבור לא קנה את האג'נדה של נטולי הלאומנות (גם הודות לעמדת הערבים הקומוניסטים שלא חשבו כמו הנאורים היהודים) והמחנה התמקד בפעילות עניפה של ניכוס תפקידים ומוסדות תקשורת ותרבות.

    לאחר ההשתלטות כשדור הראשונים פרש מתפקידים התחיל הדור החדש שנולד למעמד שליט ושכח את הצומת ההיא ליישם פסילת האחר (ציוני, דתי) שמעז להתקרב למגרש ההגות והרוח הפרטי שהקים.

    התיוג והדרת הציונים והמזרחים היא תופעה נפוצה בהרבה שמתרחשת בכל מוסד ופרס שהמחנה השתלט עליו.

    השניים ביקשו להבהיר "בלשון ברורה וחד־משמעית שהניסיון לייחס למערכת שיקולים פוליטיים זרים נובע מאי ידיעת העובדות.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s