כמה נקודות מבט

yediot12.2.15maariv12.2.15

isra12.2.15haaretz12.2.15

פרס ישראל

נתניהו כתב אתמול בפייסבוק את דעתו על חלוקת פרס ישראל.

הנה משפט נכון מתוך דבריו:

מי שמרים תרומה משמעותית למדינה ולביטחונה, לעם ולחברה, למדע ולכלכלה, בתרבות, בספרות, באקדמיה, בתעשייה, ובכל תחומי חיינו – ראוי לפרס ולהוקרה.

והנה הסוף:

לעיתים קרובות מדי, נדמה היה שחברי הוועדה הקיצוניים מחלקים את הפרסים לחבריהם, בשיטת חבר מביא חבר. מי שלא מזוהה עם הקו שלהם, מי שלא שייך לקליקה שלהם, התקשה מאוד להשתלב בוועדת הפרס או לקבל את הפרס. מצב זה, שבו קבוצה קטנה וסגורה בעלת עמדות קיצוניות מעבירה את המקל מיד ליד ושומרת על השליטה בבחירת מקבלי פרס ישראל, חייב להשתנות. כי פרס ישראל הוא של כל עם ישראל. הוא נכס לאומי שלנו. ופרס ישראל חייב לייצג את כל חלקי העם. נשים וגברים. אשכנזים וספרדים. דתיים וחילונים. יהודים ולא יהודים. ותיקים ועולים חדשים. ישראליות וישראלים ממגוון דיעות ועמדות המשקף את כל חלקי העם – ללא שום שיקול פוליטי וללא שום הטייה פוליטית לכאן או לכאן.

כמה דברים: 1. מיהו קיצוני? 2. "חבר מביא חבר"? זו לא השיטה בישראל באופן כללי?

והעלילה מסתעפת: הידיעה בהארץ הבוקר, כשזו הכותרת הראשית.

לדברי כמה מקורות, התערבות לשכת ראש הממשלה בפרס לקולנוע לא עצרה בפסילת שריר. הם טוענים כי יועצת ראש הממשלה לקשר עם הכנסת, פרח לרנר, אף הורתה למנות במקומו שחקנית מפורסמת, בטענה שיש להגדיל את מספר הנשים בוועדה. המינוי נתקל בהתנגדות מצד חברים בוועדה, שהציעו לחילופין כמה במאיות, אולם אז אמרו בלשכת ראש הממשלה כי יש למנות לתפקיד דווקא במאי ותיק. אותו במאי נתן בתחילה את הסכמתו, ולפי גרסה אחרת ביקש לחשוב על ההצעה, ובכל מקרה — כעבור כמה שעות הודיע שלא ייקח את התפקיד. מקורב לאחת הוועדות, אשר למד בימים אחרונים על הנעשה מאחורי הקלעים, סיפר כי ההתערבות של לשכת ראש הממשלה כללה "לא רק עניינים פרסונאליים", וכן ש"הלחצים היו בלתי נסבלים. זו התערבות בוטה, שלא ידעה או כיבדה גבולות". לדברי מקור אחר, ההסבר של משרד ראש הממשלה — לפיו שריר הוחלף באישה כדי "לוודא שהוועדה מאוזנת מבחינה מגדרית" — "החזיק מעמד בקושי לילה אחד. זו טענה לא רצינית, והיא מכסה על משהו אחר".

עוד כותרות ראשיות

בידיעות מייצרים חדשות כשרוצים: העיתון כינס שישה שגרירים לשעבר בוושינגטון כדי לשאול אותם אם נתניהו צריך לנאום בקונגרס. חמישה מהם אומרים "לא". משה ארנס אומר: "הוא חייב לנסוע". הכותרת הראשית והמרכזית בשער: "השגרירים נגד הנאום בקונגרס". את הפרויקט אפשר יהיה לקרוא מחר בהמוסף לשבת.
ובאותו עניין: היועמ"ש הודיע לוועדת הבחירות שאין מניעה מלשדר את הנאום העתידי, מאחר שאלו חדשות ולא תעמולת בחירות.

בחירות

שלי יחימוביץ' עונה לנתניהו על ציוצו בעניין מפוטרי הברום.

הלך לעולמו

כתב 60 דקות בוב סיימון, 73, נהרג בתאונת דרכים במנהטן ביום רביעי, אתמול. סיימון היה במכונית שכורה שאיבדה שליטה והתנגשה במכונית אחרת ברח' 32W והשד' ה-12.
חיים הנדוורקר פרסם שוב כתבה שלו עליו מלפני שנתיים.

משתכשכים בביצה

עידו רוזנבלום מנתח את ביקורת הטלוויזיה של רוגל אלפר על מלי לוי וסדרה בה היא משתתפת.

"מאליו מובן שאין לצפות ממלי לוי לסרב לתפקיד כזה משהוצע לה"
מה זה "הוצע לה"? אולי יש לך כל מיני פנטזיות על חייה של לוי, אבל במציאות, אנשים כמוהה עוברים אודישנים מפרכים ומלחיצים שמדירים שינה מעיניהם, ואני בטוח שהאודישנים שלוי עברה הדירו שינה מעיניה ומעיניהן של שחקניות רבות שהתפקיד הזה "הוצע" גם להן באיזשהו שלב בדרך. תן לי לגלות לך משהו, רוגל: כל השחקנים עוברים אודישנים. גם אלה שלא עוברים אודישנים, עוברים אודישנים. אולי קוראים לזה "פגישה", ואותך זה אולי מבלבל, אבל זה אודישן לכל דבר ועניין. במלים אחרות, לא רק שהתפקיד לא "הוצע" לה, אלא שבסופו של התהליך, מלי לוי נבחרה על ידי מלהקת, במאי ומפיקים שהסכימו ביניהם, אחרי הרבה מחשבה, שהיא האדם המתאים.

♦ הכי משתכשכים. חוקרת התקשורת ענת באלינט הופיעה בעושים סדר.
אחרי ההקלטה ביקשו ממנה להקליט את הקטע מחדש. לטענתה, נעם אדרי העורך הוא האחראי לכך.
באלינט כינתה את שאירע "פוליטיזציה של התקשורת" וגרפה מאות לייקים מהאנשים הנכונים, אבל כאן מגיע טוויסט בעלילה. מירון רפופורט, עורך התוכנית, שאי אפשר לחשוד בו בתת-שמאלנות, או בהתקרנפות, הגיב ותיאר את ההתרחשות באולפן באופן אחרי לגמרי. חשבו על זה, בבואכם להסביר את המושג "נקודת מבט" אחרי שתגמרו להבין פוליטיזציה מהי.

♦ בהמשך לדבריה של נורית פלד-קירשטיין, הנה ראיון איתה אצל רזי ברקאי (ד' 10:49).
אפרופו דבריי על רופא שיניים וסוכריות על מקל אתמול, כיוונתי לדעת גדולות. מתברר שיש לה שני חורים בשיניים והיא לא טיפלה בהם שנתיים. מה, את לא יודעת שחור קטן הופך לחור גדול ומצריך בהמשך דרכו טיפול שורש וכתר?
הנה, שוב אני יוצאת לעזרתך בעזרת התעריפון של מכבידנט (סליחה, אני מטופלת ותיקה שם): סתימה רגילה: 238 ש'. טיפול שורש תעלה אחת: 636 ש', וזה מאמיר. כתר עולה כמעט 2,000 ש'. לא יודעת מה לומר לך, ניהול הסיכונים (הבריאותיים, למשל) והכספים שלך לא משהו (וזה לא שאני איזו כלכלנית בחסד, רק מדברת איתך על פרקטיקות פשוטות שגם חסרי כל הבנה בניהול משק בית, כמוני, יכולים להבין).
גם דעותיה על התקפי חרדה – לא נראה לה שזה יכול לקרות לפני גיל 40 – מעידים על חוסר ידע בענייני חרדה, שאינה תלוית גיל, במחילה, ואם כבר להאשים מישהו, הרי שאפשר את ההורים. לא את רה"מ.
לא הייתי נטפלת לסעיפים אלו ואחרים בהוצאות של נורית אלמלא כל הטקסט היה מריח מדמגוגיה. מיליון דברים אפשר לעשות לפני שצועקים "ביבי אשם". זה מקומם, כי זה מאוד לא מדויק ופופוליסטי להחריד.
ועוד שאלה: האם נפ"ק עדיין עורכת ברשת שוקן ככתוב בתחתית טורה שלה מ-2012? אם כן, אולי שוקן אשם? אם לא, אולי כדאי לה לקחת קורס מטעם משרד העבודה בניהול עסק עצמאי? אם היא רק בתחילת הדרך בניהול עסק, אולי יש דברים שכדאי לדעת?
ושוב, זה לא שאני אומרת שקל לחיות פה, ממש לא, אבל הנהי הזה קצת מוזר.
תודה לשלומית דוידוביץ' שהביאה את הקישור.

בני ציפר עשה את הסיבוב שלו בתקשורתיאדה בתחילת השבוע בעניין הטור על השרה נתניהו, ואני, בגלל להט האירועים לא הספקתי להתייחס להמשך, בו אישש את נכונות הדברים ואת קיומו של הביקור (נו טוב, אחרי שנתניהו גופו שיתף את הטור בעמוד הפייסבוק שלו די היה ברור שהביקור אכן התקיים).

התכתשות נאה בוואלה ב. בין ידיעות לבלתי מהודהדים. האומנם לא נכתב בידיעות על תוכניות קשת?

צרות בכותרות

מי שנתן את הכותרת בשער מעריב, "50 גוונים של אפור", התחכמות על שם הסרט שיצא בסו"ש לאקרנים (ויש לו גם קד"מ נאה בשער ידיעות, שהוצאתה אחראית על הפקת הספר בעברית), כנראה לא ניגב את מושב קטנועו במגבון לח מהררי החול החום שדבקו בו תמול שלשום.

אוי, עכשיו נזכה לראות אלפי כותרות שהן וריאציות ל"50 גוונים של…". מדכאים החיים בין השורות.

ישר"ה מחבב מאוד את הכותרת "גנרל חורף", והשתמש בה טריליוני פעמים עד היום. אבל הנה תחליף חדשני, כמותו לא ראינו עדיין, ועוד ככותרת ראשית "גנרל אובך". ואולי זה כינוי למישהו ספציפי?

שיווק ויח"צ

בידיעות (וגם בישר"ה היום) ממשיכים לספר לנו על נפלאות בית החולים קפלן ומחלקת היולדות שלו. אחרי מעשה הנסים של לידה בגיל 56 עוד מעשי קסמים: ברחמה של אולגה ינקובסקי הושתלו שני עוברים ובסוף יצאו שלושה. בחיי. ככה כתוב בעיתון. ביחידת ההפריות בקפלן אומרים שמדובר במקרה נדיר בקנה מידה עולמי.
מה עם שאר בתיה"ח? שם לא קורים קסמים? לא, אני רוצה לדעת, יחצ"ני בי"ח, איפה אתם?

 לפני פיזור

תודה רבה לתומכי הבלוג: ר, י, הפ, פ, א, י, א, ת, ק, א, ש, ע, א, ד, ב, א, B.
להתראות היום בשש בסינמטק חולון.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

46 תגובות על כמה נקודות מבט

 1. בוב סיימון אללה ירחמו לא נתן לעובדות לבלבל אותו כשסיקר את מצב הנוצרים בארץ הקודש.

  אהבתי

  • ריאליסט הגיב:

   לא מבין על מה האדומים המגוחכים שקיבלת. הכתבה האמורה היא ללא ספק נקודת השפל בקריירה של עיתונאי גדול.

   אהבתי

   • tc הגיב:

    אלה אדומים של הוא לא חושב כמוני, העובדות לא משנות, נראה לו מה זה.

    בעניין דומה, אני מתנגד לביבי, אבל בפסילת השופט לפרס ישראל הוא צדק מאה אחוז.
    אחד השופטים, בשופטו בפרס אחר, העניק את הפרס למי שהקדישה לו את הספר שלה והייתה בת זוגו.
    הוא לא דווח על כך בסעיף הגילוי הנאות.
    סלחו לי על הסגנון אבל מזל שבתחום שלי השופטים לא מזדיינים עם המועמדים. יש גבול לדברים שאני מוכן לעשות עם הקולגות שלי.

    אהבתי

   • תיקונים הגיב:

    אבל אם כבר אתה מנסה עובדות: נתנהיו דווקא דיבר על תמיכה בסרבנות במניע. אבל כמו נתניהו שכל מי שלא מסכים לדעתו, הופך לשולל את קיום המדינה, גם לגבי הכתבה של סימון אתה טועה בסגנון נתניהו. זה שלאנשים יש דעות אחרות, שאתה מעדיף, זה לא הופך אותן לעובדות.

    אהבתי

   • ריאליסט הגיב:

    אתה עושה בדיוק מה שטענת נגדו. מה לעשות שעובדתית אני צודק, וסיימון טעה בהצגה מסולפת וצרה של מצב הנוצרים במדינת ישראל, ומעבר לעובדות גם הקונטקסט, של התמקדות שלילית דווקא במדינה היחידה במזה"ת בה המיעוט הנוצרי גדל מספרית ואינו סובל מאלימות קשה עד מטורפת יומיומית, הוא גם בבחינת שיקול דעת מוטעה ומוטה שלו.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מצטער, אך לא כולם ניזונים מתקשורת חד צדדית כמוך, מה לעשות שסימון עשה כתבה על בסיס ראיונות בשטח, ולא מקריאה בבלוגספירה הימנית. הדעות שלך אינן עובדות, תנסה להבין את זה.

    אהבתי

   • חד צדדי וחלול כמו מטקה. הטענה מופיעה ברוב כלי התקשורת למי שמחפש רקע ונתונים. נוצרים מהגרים מהמרחב הערבי מוסלמי כולל הפלסטיני למקומות אחרים. לגישתך עמדות של מרואיינים (שנבחרו כמובן) בראיונות שטח מכשירות פרופגנדה אנטישמית כל עוד מוגשת בעטיפה עיתונאית עם מוניטין ואליבי "הוא יהודי". לתפיסתי רק יהודון עם תירוצים גדולים ואינטגריטי של כדור מפונצ'ר יכול להאשים את היהודים במה שעובר על הנוצרים במזרח התיכון כולל עזה ויהודה ושומרון.

    אהבתי

   • דב מזכך אפלה בצהריים הגיב:

    פי, "יהודון", מי פה אנטישמי?

    אהבתי

   • רוב הערבים, זרמים בשמאל הפנימי והחיצוני וחלק מכתבי הארץ. אתה לא אנטישמי, טמבל. אתה סתם יהודון. פיון מבולבל שלא מבין את הלוח. נראה לך שאנהל דיון עם אנטישמי?

    אהבתי

   • Tc הגיב:

    בעניין השופט שהזדיין עם מועמדת, הפסילה מוצדקת במאה אחוז. בעניין סימון, אני לא מעריץ את יחסה של ישראל למיעוטים, אבל התמקדות במקום במזרח התיכון שבו רודפים נוצרים הכי פחות רק בגלל שכיף ללכת אחר כך לבר במלך דוד בלי לחשוש לא תעניק לסימון את הפוליצר. השמאל חייב לבחור את המלחמות על הדברים החשובים באמת. בהתמקדותו בסרק, משחק השמאל לידי הימין.

    אהבתי

  • גל הגיב:

   הוא כה קדוש, שלא הוא עשה תאונה אלא זו מכוניתו שאיבדה שליטה, בסגנון הטילים הנופלים ואבנים שמיידות את עצמן.

   אהבתי

 2. צביקה הגיב:

  נקודת המבט של דן מרגלית על התערבות ראש הממשלה בועדות פרס ישראל:

  http://www.inn.co.il/News/News.aspx/292888

  בבטאון המשטר/שופר מפלגת השלטון/עיתון (שכל אחד יבחר את נקודת המבט שלו) ישראל היום, לא מצאתי היום את טורו של מרגלית. בטח מקריות שכזו.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   נא עיין בפוסטים של אתמול ושלשום

   אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   התערבות? על פי החוק מי שממנה את חברי ועדות הפרס הוא שר החינוך (כיום נתניהו) ולא פקידי משרד החינוך.

   אהבתי

   • בוודאי התערבות. מדובר בשטח פרטי וסגור.
    גן נעול, לא שביל אליו לא דרך.
    גן נעול אדם.
    גן נעול.

    אהבתי

   • יניב מתל אביב הגיב:

    הו, היתממות קדושה.
    באלפי חוקים וסעיפי חוקים כתוב "השר".
    המשמעות היא שלשר יש סמכות לעשות כך וכך. השר מאציל את סמכותו לפקידים במשרדו, והם אלה שעושים את העבודה בפועל. השר רק חותם בסוף על עבודת הפקידים.
    שר גם יכול להחליט בניגוד לדעת הפקידים, אבל בכל מקרה ההחלטה היא על שמו.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    שר גם יכול להחליט בניגוד לדעת הפקידים, אבל בכל מקרה ההחלטה היא על שמו.

    אם זו דעתך אז היכן ההיתממות?

    אהבתי

   • צביקה הגיב:

    ובאלו עוד עניינים הוא בחר לטפל כשר חינוך?
    לא מזמן הייתה מחאה נגד הצפיפות בגנים (כמובן מאורגנת היטב על ידי הורים אנטי ציוניים שלא מבינים כיצד החינוך בצפיפות מכשיר את ילדיהם להתמודד היטב עם קשיי החיים הנובעים מחיינו פה במזרח התיכון החדע"ש). מה עשה ראש הממשלה בתפקידו כשר החינוך?
    דרך אגב, יכול להיות שהוא גם שר אוצר? וגם צריך לכתוב את נאום חייו לקונגרס? 6 שנים הוא לא נקף אצבע בעניין פרס ישראל וההטיה לכאורה שיש בו, וכעת רגע לפני הבחירות זה נהיה התחום היחיד שבו הוא צריך לעשות משהו כשר חינוך?

    את מה שכתב מרגלית אתמול ראיתי. אני חושב שהיום הוא עשה צעד נוסף בביקורת.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מה הקשר לצפיפות בגנים שדורשת שינוי תקציבי בלתי אפשרי בממשלת מעבר? הסקנדל סביב פרס ישראל הוא מהלך פוליטי משובח שהושג באפס משאבים. אחד הקופצים בראש הוא המועמד לפרס ישראל לספרות, פרופסור יגאל שוורץ. אותו שוורץ שערך את הלקסיקון לספרות והחליט להשאיר את נעמי שמר בחוץ בטענה שאינה משוררת קאנונית, בוודאי בהשואה לאלף הקאנונים האחרים שנמצא להם מקום בלקסיקון. האם נראה לך שהדרה של נעמי שמר הוא נושא שכדאי פוליטית להילחם עליו?

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    נעמי שמר דווקא זכתה בפרס ישראל.
    רק מהזיכרון, בלי לנבור במאגרי המידע, גם משה שמיר ואורי צבי גרינברג.
    אני בטוח שעיון ברשימה המלאה יגלה רבים נוספים שהיו מזוהים עם הימין וזכו בפרס.
    לכן הבכי והנהי בגין האפליה וההדרה מופרזים.
    כתבתי גם אמש, מותר להחליף את חברי ועדת פרס ישראל. בכלל כל ועדה שהיא תרויח מריענון השורות. אבל אין צורך לשרוף את המועדון לשם כך.
    למי שאגב החלפה מאשים אנשים שחושבים אחרת ממנו ב ״אנטי ציונות״ ותוך כדי כך מטיל כתם על מקבלי הפרס בעבר, יש מטרות אחרות. לא פרס ישראל לנגד עיניו, אלא מלחמת חורמה במה שהוא תופס, לא פחות ולא יותר, כאויבים.
    ממש כך, אויבים, לא יריבים פוליטיים, לא ישראלים שחושבים אחרת. על הגרסה הישנה של הישראליות, אנשים אחים לדם ולגורל, שמשרתים יחדיו בצבא, בשירות לאומי, שמתנדבים יחדיו בעמותות ועומדים יחדיו בחדר המדרגות בעת אזעקה, אין בכלל מה לדבר, זה כבר מזמן לא קיים בעולם המושגים שלו.
    בראשו חלוקה ברורה. יש את נתניהו ותומכיו, הציונים אוהבי ישראל ויש את האחרים, כל מי שלא תומך בהמשך כהונתו, שהם בוגדים ואויבים.
    היו לישראל ראשי ממשלה גרועים מנתניהו, אבל לא היה כמוהו מטיף לשנאה וזורע פירוד.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    יש מטרות אחרות

    אם לא שמת לב אנחנו במערכת בחירות שבה ביבי מנסה לצייר את יריביו כשמאל קיצוני אנטי ציוני. כדי להשיג את מבוקשו עליו להזיז הצידה את הידלינים והטרכטנברגים ולהעמיד במקומם את השוורצים וההירשפלדים. שני אלה והחבורה המקיפה אותם משחקים בצורה מושלמת את התסריט הביביסטי וקוברים את ציבוז'י.

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    זו גרסה אפשרית אחת, שהכל למען הבחירות, שהכל צעדים טקטיים למען המטרה.
    יש עוד אפשרות והיא שהוא כבר שבוי בעולם הזה שתפר לעצמו ולא יוכל להשתחרר ממנו. שזו האמונה וזו האסטרטגיה ואין אחרות.
    אתה ודאי יודע איזה נראית לי סבירה יותר.
    ואם זה נכון גם אתה אמור להיות מוטרד מכך.

    אהבתי

   • פרס פרס הגיב:

    והוא ממשיך וממשיך. אתמול זה היה קיצונים ואנטי ציונים, היום כבר פרו פלסטיני. חכו בסבלנות, מחר בבוקר זה חמאסניקים.
    איש חולה.

    בפוסט שפרסם לפני זמן קצר בעמוד הפייסבוק שלו, הגיב בפעם השנייה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפרשת מעורבותו בפרס ישראל. לדברי ראש הממשלה, ועדות הפרס בתחומי התרבות הפכו למגרש משחקים פרטי של השמאל הקיצוני, האנטי ציוני והפרו-פלסטיני – שמטיף לסרבנות, ולא משקפות "את החברה הישראלית ואת הזרמים והרבדים המגוונים שבה". "לא ייתכן שעמדות פרו-פלסטיניות ישתלטו בתחומים מסוימים על פרס ישראל", כתב נתניהו. "לא ייתכן שבשם החופש האקדמי ידכאו פלורליזם אמיתי. אני מבקש להוציא כל שיקול פוליטי מוועדת הפרס. צריך להוציא את הפוליטיקה באשר היא, כל סוג של פוליטיקה, מוועדות פרס ישראל".

    אהבתי

   • צביקה הגיב:

    מהלך פוליטי משובח – בזה אני מסכים.יכול להיות שכמה מתנדנדים בין בנט לביבי יבחרו בביבי בזכותו. אם לקחת סמל ממלכתי ולהפוך אותו לכלי ניגוח פוליטי נראה לך ראוי לביצוע בזמן ממשלת מעבר, אז גם מדובר במהלך פוליטי תקין.
    האם באמת ישנה הטיה במתן פרס ישראל? לא יודע.החתן היחיד שהיכרתי היה מרצה שלי באוניברסיטה, איש ימין ידוע. גם ביבי לא יודע אם יש הטיה או לא. תחושת בטן היא תחושת בטן, ולעיתים מעידה שאכלת יותר מידי, לא יותר מזה.

    באופן כללי יותר, אם הבעיה היא המהות וההרגשה שיש ליקוי בדרך שבה נבחרים שופטים בוועדות לפרס ישראל, יש דרך לטפל בכך. במקרה של ראש הממשלה, כאשר ישנן 2 דרכים לטפל בבעיה – אחת אלגנטית והשניה מסיתה ומפרדת ומשיגה מחיאות כף מיציע מסיבת התה – חזקה עליו שיבחר בשניה.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מערכת הבחירות החלה בקמפיין "רק לא ביבי". מה נותר מהקמפיין הזה?
    ביבי מצליח לקבוע את סדר היום התיקשורתי באמצעות הפעלת הרפלקס הפבלובי של יריביו/אויביו. במקום להתמקד בכשלונותיו הם עוסקים בזוטי דברים (את מי מעניינים הגיגיהם של פרופסורים לספרות?) ובאנשים שגורמים להתלכדות סביב ביבי. פרס ישראל מעניין בעיקר את מי שמפרנסים ממנו (פקידי משרד החינוך וחברי הוועדות) איזה ישראלי נורמטיבי יוותר על דפיקת פטישים בראשי אנשים לטובת צפייה בשידור טקס הפרס המשמים?

    אהבתי

  • שולמית הגיב:

   bראה לי שרק התפטרות של כל השופטים בפרס ישראל בכל הקטגוריות ושל כל המועמדים לפרס המגנים את ההתערבות של ראש הממשלה תוכל לעצור את התופעה.

   אהבתי

   • לא מבין ממתי אנטי-ציוני מתהדר בפרס שקיבל מהיישות הציונית האפרטהיידית החשוכה, גזענית וכובשת. האם אחינועם ניני הקריבה לשווא 10,000 פאקינג שקלס? הכי בנועם.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    הפרס ניתן על יצירה ולא על השקפה פוליטית. הפרס ניתן מכספי המסים של כ הציבור , גם של האנטיציונים אל אם הם מעלימים מס

    אהבתי

 3. סתימת פיות הגיב:

  "את לא יודעת שחור קטן הופך לחור גדול ומצריך בהמשך דרכו טיפול שורש וכתר?"
  יש אלפים בארץ שיודעים את זה,אבל מי שאין לו, אין לו!
  ככה זה בסתימות? ככה זה בהלואות! ככה זה בשוק האפור,ככה זה בהמון המון…מי שאין לו כסף למכונית חדשה …מוציא הון על תיקונים…

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   בחייאת רבאק.
   אני הייתי מלווה לה 550 ש' לשתי סתימות (אם הוריה לא היו עושים זאת).

   אהבתי

  • שולמית הגיב:

   דבורית דיברה על לקיחת אחריות ועל החלטות נכונות ובזמן . נדמה שאיש לא מצפה זאת מאזרחי ישראל. יש מין אינפנטיליות המעודדת על ידי רגשנות בכיינית. ואני אומרת זאת כאחת שדוחה דברים ומשלמת מחיר יקר. וזה כולל גם את ההוצאות על השיניים. בארצנו, בעיקר במעמד הביניים, אלא אם יס וחלילה קורה משהו לא צפוי, שלא נדע מצרות, אין כל כך אילוצים אלא בחירות.

   אהבתי

 4. "השגריר" הגיב:

  "ידיעות מייצרים חדשות כשרוצים: העיתון כינס שישה שגרירים לשעבר בוושינגטון"..
  תחשבו כמה שגרירים היו עד היום בוושינגטון…ואת מי בחרו?
  איזה יופי!!! אני לא יכול לחכות עד מחר לכתבה המלאה של נחמה!
  יופי נחמה!!!!
  עיתון? זבל!

  אהבתי

  • השגריר הגיב:

   זה שאתה צווח ומרבה בסימני קריאה עוד לא הופך את התיזה שלך לנכונה.
   וכעת לעובדות –
   את מי בחרו?
   איתמר רבינוביץ – מונה על ידי רבין.
   סלי מרידור – ליכודניק בן ליכודניק מונה על ידי אולמרט.
   דני אילון – איש ישראל ביתנו, מונה על ידי שרון.
   משה ארד – מונה על ידי יצחק שמיר.
   מייקל אורן – מונה על ידי בנימין נתניהו.
   משה ארנס – מונה על ידי בגין.

   בחרו מי שהיו שגרירים, רובם מונו על ידי הימין, רובם חושבים אסור לו לנסוע.

   את מי רצית שיבחרו? אלו השגרירים שהיו, אחרים שכיהנו בוושינגטון כבר מתו (חלקם מוות טבעי אפילו) ולא יכלו להשתתף במשאל (למשל אבא אבן, שמחה דיניץ, אפרים עברון ויצחק רבין)

   אהבתי

   • הקונסול הגיב:

    צודק!
    גם בן אלישר מת כבר בשנת 2000.
    נסיבות מותו כונו בעתונות ״בלתי שגרתיות״.
    בן אלישר, שהיה שגרירה הראשון של ישראל במצרים היה נץ וקרוב לודאי היה תומך בנאום בקונגרס, אך כאמור נבצר ממנו להשתתף במשאל מאחר ולקה בליבו בשהותו בבית מלון בפאריז, ימים ספורים לאחר שהופסקה כהונתו כשגריר, בעת ביצוע פעילות שמסיבות השמורות עימו לא רצה לבצע בבית השגריר.
    בעת מותו היה ללא ליווי ואבטחה בניגוד לכל נהלי משרד החוץ והשב״כ.
    את חשבון המלון, בו נהג להתארח פעמים רבות, כך על פי השמועה, אני מניח ששילם משרד החוץ, זאת אומרת אנחנו.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    הוא מת מיתת נשיקה. כבוד.

    אהבתי

   • צביקה הגיב:

    זלמן שובל חי ובועט.

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    נכון. גם דוד עברי.

    אהבתי

 5. דור הגיב:

  שער מעריב מופיע פעמיים.

  אהבתי

 6. מני הגיב:

  מה שכתב אלפר על מלי לוי זה שיא חדש של התבהמות ואכזריות בעיתונות. העובדה שעורך אישר את פרסום הדבר הזה זו גם חרפה גדולה.

  אהבתי

 7. כך הגיב:

  מרזל נפסל (יכול עוד להתהפך בעליון).
  איך תיראה הכנסת ללא יהדות, אהבת ישראל ודרך ארץ?

  אהבתי

 8. חיליק הגיב:

  כמה חבל שחנין זועבי נפסלה מהתמודדות לכנסת.

  לפני כמה שנים, הפכה הרבנות הראשית למגוחכת באופן סופי, שהבור ועם-הארץ יונה מצגר נבחר לכהן בראשה.
  יודעי דבר ליחשו, כי מצגר שנתמך ע"י החרדים, היווה מטרה כשלעצמה, כדי להגחיך את מוסד הרבנות הרשעית.

  זו הסיבה שאני תומך בזועבי, כדי שכנסת המינים תתגלה בערוותה, חבר ליצנים, צרחנים ושוטים.

  פסילתה של זועבי תשווה לכנסת מראה-מה של רצינות, וחבל.
  מזל שבג"צ יציל את העניינים.

  אהבתי

 9. עובר אורח הגיב:

  שונא לכתוב ברוחב מילה אחת. שאלה כמה ילדים חרדים
  קראו את ספר הילדים שעליו מדובר במקום זה? כמה
  חילונים קראו את המשוררת זלדה ואת הסופר הרב סבתו.
  יצירת משוררים וקוראי שירה וכך גם ספרות וקוראי ספרות
  היא פעילות המונית שמתוכה יוצאים בודדים נבחרים. יצירת
  משורר וסופר משמעותי משפיע היא תהליך מורכב לא מובן.
  כפי שמדען בטרמודינמיקה לא יצא מהציבור שנכלא ברשתות
  החינוך הדתיות החרדיות שנהיות יותר ויותר חרדיות כך לא
  יצאו משם אלא בדרך נס מבקרי ספרות וסופרים ומשוררים
  משמעותיים.הנאום של נתניהו על כולם כולם שצריכים לשפוט
  את כולם כולם היא צביעות נטו. זאת משום שחלקים נרחבים
  בציבור הישראלי וכיום זה כולל חובשי כיפות סרוגות מצביעי
  בנט מדירים עצמם וילדיהם מחלק ניכר מהשירה והספרות
  העברית ובודאי המתורגמת. יש אחרים ואחרות שכדאי
  לקרוא. כמו שלאור (שאיני סובל או מסמפט) לא ראוי לשפוט
  ספרות תורנית כך קשה למצוא בין הכותבים הדתיים מי שראוי
  לשפוט את הסופר משורר לאור. נאמר למשל שז'בוטינסקי,
  סופר ראוי,היה יותר חילוני מברל קצנלסון. ויש לי דעה מתוך
  קריאת כתביו שהוא גם לא היה מרוצה ממערכת הבחירות
  הבהמית מרושעת שמנהל נתניהו. מה היה אצ"ג אומר ?
  אבל הוא התחיל עמוק בשמאל ובשירה האירופאית המודרנית.
  גם נעמי שמר לא הייתה עומדת בכמה מבחנים של נתניהו.
  לא כל דבר שעושים בשביל לנצח במלחמת בחירות הוא מעשה
  ראוי בייחוד כשהעושה הנו ראש ממשלה. הדר? כבוד?

  אהבתי

  • אין מקום להשוות בין משוררי וסופרי התקומה הציונית לאוסף אנשי הרוח שהמליך את עצמו דרך חברים והקליקה הפוליטית כקובעי הנכון והראוי בתרבות העכשווית. יש תועלת רוחנית בפסטיבלי נכבה מגדריזם ברלינאי ופוסט מודרניזם עבור מישהו. עבורך באופן אישי? כמה מהציבור נחשף בכלל לחירטוטי האגואיזם והאניאיזם שמציגים כאומנות. איזה שירה נכתבת כאן ואיזה מסות נשגבות ייצר המחנה התרבותי לאחרונה. ספר לי אני סקרן. זה לא באמת עניין סובייקטיבי כפי שהחלשים טוענים. הכל מדיד ומזוהה בתו איכות קוסמי וכפי שהשכל יודע להבדיל בין ערכה של התשיעית של בטהובן לתועלת מהלהיט האחרון של אייל גולן יש הבדל בין אנשי רוח לכוכבי מוספי התרבות. נתניהו, לא כוס הבירה שלי צודק לחלוטין במקרה הזה. אנטי-ציונים לא צריכים לקבל פרסים מהיישות הציונית. שיעלבו, שיתפטרו, שישימו במערכת דיסק של זילבר.

   אהבתי

 10. מי פראייר מי הגיב:

  מומלץ לפילוסוף הבלוג לא להכנס לאתר הארץ. מלא תעמולת פראייר.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s