בארבע אחרי הצהריים

maariv17.2.15isra17.2.15
yediot17.2.15haaretz17.2.15

מת הבית

מחכים לשעה 16:00 היום, אז יפורסם דו"ח מבקר המדינה על ההוצאות במעון רה"מ.
בינתיים מתעצם נחשול ההתייחסויות לסרטון של מושיק גלאמין על המעון המרופט.

השאלות של כתבי המארקר והתשובות על השיפוצים בבית רה"מ. משהו לא הגיוני. לגמרי.
– כל מי שישב חמש דקות בחדר עריכה יודע שאין דבר כזה "עריכה מעוותת" או "פעלולי עריכה". יש עריכה, נקודה. אבל ברור שהשאלות על מטבח פעיל ומדוגם נוסף (ע"ע) או מה הסיפור עם השטיח המחורר, לגיטימיות לגמרי.
– ערוץ 10 בכתבה על המטבח הנוסף שלא נראה בסרטון של גלאמין.
– המארקר מנסה להשיב לשאלה מי מימן את הסרטון: "עד כה הכחישו כל המעורבים – הליכוד ובני משפחת נתניהו – כי גלאמין קיבל תשלום כלשהו, אך כעת ייתכן שנמצא פתרון לתעלומה".
הנה מה שאמר גלאמין לחדשות 2 אתמול:

"הגעתי לבית ראש הממשלה דרך יאיר נתניהו ואז לשרה", הוא אומר. "הרעיון לסיור היה שלי לחלוטין". גלאמין מדגיש כי הוא עומד מאחורי מימון הסרטון, ובכך הודף טענות שהופנו לעבר משפחת נתניהו. "אף אחד לא שילם לי אגורה. שרה נתניהו הסכימה שניכנס לבית ראש הממשלה ברחוב בלפור ואני אצלם שם. אני לקחתי את היוזמה והפקת את זה בעצמי ולעצמי. אף אחד לא התערב בעריכת הסרטון או התערב בצורה אחרת".

בן כספית תורם את תרומתו לחקר הסרטון.

והסטטוס של יובל דיסקין.

הצילום בבית ראש הממשלה הוא פרצה אבטחתית חמורה.
כנראה שהפניקה מדו"ח מבקר המדינה, השכיחה את החששות הביטחוניים המפותחים עד מאוד של המשפחה המלכותית. 
מה לא היה לנו שם? דלתות, חלונות, סוג המנעולים, החדרים מבנה פנימי וריהוט, אביזרים ומכשירים נקודות חיבור לטלפון ועוד…. 
הובלה אישית של "ראש הממשלה בפועל" במשך 15 דקות במקום מגוריו (ולעיתים עבודתו) של האישיות המאובטחת ביותר במדינה… 
מניסיון אני יכול לומר לכם שכל שירות מודיעין זר או ארגון טרור, היו משלמים הון עתק על מנת להשיג את כל הפרטים הללו…
שיקול הדעת של מי שיזם את הסרט העצוב והעלוב הזה, מוטל בספק רב.
נקווה שבגלל רטיבות בקירות לא נצא גם למלחמות…

היום מתייחס ישר"ה לסרטון. בעמוד 9 מופיעה ידיעה שכותרתה מתייחסת לדו"ח המבקר שיתפרסם היום, ובה גם דיווח על הסרטון של גלאמין, עם שלוש תמונות חמודות של השרה והמשה. בידיעה עצמה, כל ההתייחסויות לסרטון הן ללא רמז לביקורות שהושמעו ביממה וחצי האחרונות.

הלך לעולמו

נפטר היוצר, הפוליטיקאי והאדם, שלא נראה לי שלמישהו הייתה אי פעם מילה רעה לומר עליו, אורי אורבך.
עיתונאים (ועמית סגל) נפרדים ממנו. ההספד של רה"מ. הטור האחרון של אורבך שכתב לידיעות ב-2008 מתפרסם הבוקר שוב.
התייחסות קלושה של היומונים החרדים לפטירתו. שאלתי את ישורון תורג'מן, בעל שאריות ברשת, למה, וכה ענה:

לדעתי זו היא תורת העיתונים היומונים החרדים על רגל אחת. כי ביומונים החרדים מזלזלים כמעט בכל דבר שהוא לא "הם". כך שידיעות חוץ שלא קשורות ליהודים יכולות למצוא סיקור נרחב יותר למרות סיפור חדשותי מבית כמו פטירתו של שר *מכהן* בממשלת ישראל – שתסכימי איתי שזה חדשותי וראוי ליותר סיקור.
לעומת זאת אתרי האינטרנט הפונים לגולשים החרדים מעודכנים יותר ומבינים שאי אפשר לצנזר מידע מהקוראים.

ומודעה פרטית שפרסם רובי ריבלין, הנשיא, מטעמו בשמו ובשם רעייתו. מעניין מה עם מודעה מטעם בית הנשיא.
ריבליןאורבך

כמנהלת ביה"ח הווירטואלי יפו צפון סניף כיכר השעון רבים שואלים אותי, אבל ממה סבל? התקשורת מדווחת על "מחלה המטולוגית קשה (הארץ) שהתגלתה לפני ארבע שנים" (ידיעות הבוקר: "מחלה כרונית"; ישר"ה: "מחלת דם קשה"). אין לי תשובה, ואם המשפחה לא רוצה לספר, ואו המנוח לא רצה לספר, אז לא. אבל אני יכולה להעלות אופציה. ייתכן שזו מיאלומה נפוצה ממנה הלך לעולמו אבא שלי.
בדרך כלל פטירה או מחלה של ידוענים משמשות כמנוף להגברת המודעות למחלה. פה יש שתיקה רועמת משומה.

משתכשכים בביצה

בתוכנית של בן כספית ואריה אלדד שלשום ב-103, 17:00, כספית אמר לראשונה כי הוא מצטער על תחקיר שהוא היה הראשון לפרסם, התחקיר של אם תרצו על הקרן החדשה לישראל, התחקיר שהתחיל את המתקפה שנמשכת עד היום על הקרן. כספית אמר את הדברים בעקבות שיחה עם אורן רוזן, יו"ר פורום צעירי אריאל, על הסרטון שהוציא ועד מתיישבי שומרון, לאחר שרוזן תקף את כספית, על שאינו מתייחס באופן הוגן לוועד מתיישבי שומרון שהעניקו מחסה להומלסים מהמרכז בזמן הסערה.
הראיון מדקה 3:13.

מהנעשה בפריפריה

הקמת מלון בפ"ת היא אחד הדברים היותר משונים ששמעתי עליהם בימי חיי. מה לפי דעתכם יש לעשות בעיר הזאת חוץ מללכת לקניון או לבי"ח המפואר שלה, לא עלינו?

בשער האחורי של ידיעות יש ידיעה מעניינת: תמונה שבה נראה שוקי זיקרי מטפל בשערו של שמעון פרס. הידיעה מזכירה שזיקרי עובד בניו יורק כבר ארבע שנים, ושהוא עזב את הארץ אחרי ש"פשט את הרגל, סגר את רשת המספרות שלו ונמלט מישראל מאימת הנושים".
מתברר שזיקרי עבד עבור "אירוע גאלה מיוחד של הקהילה היהודית בניו יורק". מסקנה: גם אם תימלט מנושיך בישראל, הקהילה היהודית החמה בניו יורק תספק לך פרנוסה.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

אורית גלילי-צוקר, שעבדה בצוות של נתניהו בעבר, מצייצת בלי הפסק.

ירון לונדון שובר כוסות בשידור חי. מעניין מי ינקה (ה-floor manager?) ומה אם הוא ייפצע חלילה מהשברים, ולמה שלונדון לא יטריח את עצמו וינקה את השטות שלו? והאם יש לערוץ 10 כסף לרכוש כוסות חדשות?
וגם: איך תמיד למוטי קירשנבאום יש את התגובות השפויות ביותר להתנהלות הקולגה שלו. נו (אנחה).

דן מרגלית מוותר על פרס מפעל חיים.

פוליטיקאים על מדיניות האינטרנט (נירית וייס-בלאט). כנס של איגוד האינטרנט וגוגל.

אני לא יודעת מי מנהל את האתר של נענע10, או מה הנימוקים לכך שרבות מהכתבות לא עולות לאתר, אבל כדי למצוא מה שודר אמש, ולמה התייחסו שם, צריך לקרוא את האתרים האחרים (ע' פרשת גלאמין, למעלה). אם אני רוצה לקשר ישירות לנענע10, כפי שראוי, בהתייחסת לכתבות או לחשיפות מסוימות, בין אם לחדשות אמש או ללילה כלכלי, זה בלתי אפשרי. או שהתוכניות מוסתרות עמוק עמוק באתר, או שכלל לא העלו אותן. וזה מוזר, בהתחשב בחשיפה הנאה לה זוכה הערוץ בימים אלו.

לפני פיזור

ידידינו ההולנדים: ב-21 בחודש, 20:30, יוקרן סרטי בפסטיבל DOCfeed באינדהובן.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, שערים, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

38 תגובות על בארבע אחרי הצהריים

 1. יטי הגיב:

  "כולם אהבו את אורי" (ישראל היום). יש את זה ביותר אינפנטילי ואווילי?

  אהבתי

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ככל שחושבים על זה הסיפור של אחזקת הבית יותר מזעזע. הרי הם מקבלים תקציב מהמדינה. מי חשב שעכשיו צריך יהיה לציין שחלוקת התקציב תכלול גם את הקומה הראשונה? זה לא מובן מאליו? אבל הנהתניהוז החליטו שהקומה הראשונה זה למשרתים (״קופים״) ומטבח העובדים שישאר ג׳יפה.

  אהבתי

 3. לחם הגיב:

  לא יודע מי דוחה אות יותר, אורית גלילי צוקר או שרה נתניהו. גלילי צוקר אשקרה לקקה והתחנפה והכניסה לשון עמוק בתחת של הקיסרית ובעלה וכנראה גם הרוויחה לא רע מהעסקה ופתאום משהו קרה, רק גלילי צוקר והקיסרית יודעים מה קרה, והיא כבר לא שם ואז היא מתחילה להשתולל. אם הם כל כך גרועים, והם מאוד מאוד גרועים, למה הסכמת לעבוד אתם? איכס.

  אהבתי

  • ירושלמית הגיב:

   אורית גלילי צוקר מזעזעת. בדף הפייסבוק המקצועי שלה היא משבחת את עצמה ללא בושה ("העברת הרצאות מרתקות"), התואר ד"ר מוזכר בלי הרף, והיא ולא שוכחת להפנות שם לערך על שמה בויקיפדיה. כנראה שההצלחה עברה אצלה בגנים, כיוון שהורייה זוכים ממנה לצל"ש על זה שבזמנו: "היו מראשוני המהגרים מעיר הבירה לתל אביב, לאחר שהבינו כי מדובר בעיר מרובת הזדמנויות עבור זוג צעיר". בדף הפייסבוק האישי שלה היא כרגע השעתה את הפעילות עד לאחר הבחירות (לא אבידה גדולה, לטעמי).

   אהבתי

   • אנשים שמצייצים נון סטופ על הלקוח האחרון שלהם קצת לא הכי בעיני.
    בכלל, לפי רמת הזיהום התפקיד יועץ תקשורתי בכיר מעיד בעיקר על יכולת הזיהום והתואר הראוי צריך להיות זבלן סביבתי. מישהו שכשרונו מתבטא בהפצת זבל, בנבירה בזבל, באגירת זבל ליום מעונן (גם מהלקוח הנוכחי), במסחר בזבל, בהובלת זבל והשלכתו ברשות הרבים. טיפוס שנזקק לכמויות של בושם כדי להסתיר את מהות עיסוקו. פועלי זבל מובילים זבל מהציבור להטמנה, יחי ההבדל והמעמד. יאללה תחזיק. סע.

    אהבתי

 4. יניב מתל אביב הגיב:

  1. הפרס היחיד שדן מרגלית ראוי לו הוא פרס מפעל חיים לליקוקי ישבנים.
  2. ההולנדים הם אוהבי ישראל.
  3. כרטיס לסרט בפסטיבל בהולנד עולה 5 אירו. 25 ש"ח, בשבילכם. מי מרים מחאה?

  אהבתי

 5. אלעד הגיב:

  מיאלומה נפוצה לרוב אופיינית לגילאים מבוגרים יותר מאשר גילו של אורבך ז"ל. ובכלל הנטייה לנסות לפענח ממה נפטרים ידוענים פוגעת בזכות הבסיסית של חיסיון רפואי. אם המטופל בוחר שלא לשתף את פרטי מחלתו יש לכבד את רצונו גם אם הוא ידוען.

  אהבתי

 6. ארתור הגיב:

  "השאלות על מטבח פעיל ומדוגם נוסף (ע”ע) או מה הסיפור עם השטיח המחורר, לגיטימיות לגמרי" אולי, אבל לא ממש חשובות. כמה עולה לשפץ את בית ראש הממשלה מהמסד והטפחות, כולל הבזבוז המתבקש? נגיד 50 מיליון שקל. באותו זמן צה״ל שלנו מחזיק 3000 טנקים שמיועדים למלחמה בתנאים של מלחמת יום הכיפורים. העלויות השוטפות מגיעות למיליארדים. חיל האוויר מתכונן למלחמת גוג ומגוג עתירת הייטק נגד איראן ובאותו זמן צה״ל ניגף מול החמאס שעלויותיו מיליונים בודדים. העברת ״משולש הברזל״ – תל השומר, השלישות וצריפין לנגב – עולים ויעלו לנו עוד מיליארדים, ואנחנו מקווים שמישהו יצליח להתפטר מ 30 האחוזים המיותרים שמסתובבים שם. הבעייה היא שאיש לא מאמין שזה מה שיקרה. יחסית לכל אלה ״המטבח הפעיל״ זה כסף קטן. לא יותר מזוטות.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   3000 טנקים? מעולם לא היה בצה"ל מספר קרוב. המספר האמיתי אפילו לא שליש מזה.

   אהבתי

   • בטחון שדה הגיב:

    שששש ….

    אהבתי

   • גם לשפץ בית לא עולה 50 מיליון אבל העיקר נכון ומדוייק. המסה העיקרית של הבזבוז והגניבות שמהם סובל הציבור לא מתחבא בבית ראש ממשלתנו וגם לא בבית נשיאנו חובב החביתות. הארעיות, העדר המשילות, חוסר השקיפות ומעל לכל הקשרים והקומבינות עם התקשורתאים הם שמונעות מאיתנו לדעת מדוע חברה X קיבלה מכרז Y, מי הפקיד שקבע Z ועומד למנכ"ל בתאגיד T שבעצם נהנה מההחלטה ועוד. יש פרוייקטים ציבוריים במאות מליוני $ בכל רגע נתון. עיתונאים שרוצים יכולים למצוא שלוליות של כסף ציבורי וטביעות רגליים ברורות. זה לא מעניין את הזומביבים שפועלים בשליחות ולכן הסיכוי שנזכה לתקשורת חושפנית ואיכותית אפסי.

    אהבתי

 7. צביקה הגיב:

  נראה לי שזה כנראה התיאור המדוייק ביותר של מה שמתרחש בין ביבי ואוצר המדינה:
  http://www.themarker.com/hrtz/1.2567481

  הרושם הוא שבני משפחת נתניהו חשים שאין יותר קופה פרטית. העובדה שראש הממשלה מרוויח משכורת חודשית אין פירושה שעליו להשתמש בלפחות חלק ממנה לצורכי מחייתו. כל עוד הוא ראש ממשלה, המדינה אמורה לכסות כל הוצאה והוצאה. אולי זה קטנוני קצת מצידנו, אבל בכל זאת האדם הסביר ישאל, למה? למה למשל המדינה צריכה לממן חשמלאי בבית הפרטי של ראש הממשלה? לא המעון הרשמי, אלא זה הפרטי שבקיסריה. אין לי מושג, אבל מישהו יודע האם נניח לאה רבין או אפילו הגברת אולמרט היתה מזמינה אינסטלטור לפתוח סתימה בבית הפרטי שלה, החשבונית על כך הייתה מוגשת למדינה?

  בכל מקרה, אני לא יודע אם מדובר בפלילי או לא. גם אם כן, זה יהיה דיון משעמם על מיקומם של רהיטי גן ולא על תוכנם של מעטפות סגורות שהועברו מכאן לשם ועדי מדינה שהחליפו את נאמנותם וייצריות עד אין קץ. כל מה שייגזר עלינו לשמוע אלו זוטי דברים, המכרז שהוכרז בדיעבד והבקבוק שמוחזר או הלך לפח. זה מה שנגזר עלינו בכהונתו של ביבי – חמיצות וקטנוניות וזוטות ויצירתיות כל כך גבוהה בתכנון חיים על חשבון הציבור, עד שכמעט ובא לך להצדיע למי אשר מצליח לשמור על ארנקו בצורה כה מושלמת. לרגע אתה אפילו נזכר במשל האיש השמן והאיש הרזה אותו המשיל בכשרון כה רב ראש ממשלה של מדינה ים תיכונית כלשהיא.

  אהבתי

 8. המנהיג הגיב:

  אני קובע חד משמעית שמבקר המדינה, אותו מיניתי לאחר ראיון מקיף וקבלת אישורה של הגב', הוא אנטי ציוני.

  אהבתי

  • כבוד הבוז'י,
   אחרי שביבי הובס והקמת ממשלה בראשתך תוכל לשתף את הציבור לגבי תוכניותך הציוניות וכיצד יתיישבו עם טענתך שהגדרת המדינה כיהודית היא טעות?
   קטעים.

   אהבתי

   • רוי הגיב:

    כן, רק חבל שאתה משקר.
    כמובן שאם הסירטון היה מראה את 10 השניות שקדמו לתחילתו היה ברור כי הרצוג מדבר על הדרישה של נתניהו שהפלסטינאים יצהירו שהם מכירים בישראל כמדינה יהודית לפני תחילת המשא ומתן ושזה היה טעות, ולא לעצם ההגדרה של ישראל כמדינה יהודית.

    אהבתי

   • חשמלאי הגיב:

    למה אתה מבלבל אותנו עם העובדות?

    אהבתי

   • שימי הגיב:

    רוי, עכשיו גם אתה אנטי-ציוני ואם לא תחדול גם נציג הקרן.

    אהבתי

   • אני שקרן מעולה שדיבר אמת ואתה חרטטן די מאעפן.
    הפלסטינאים רוצים מדינה ללא יהודים ובעברית- גזענות אנטישמית.
    בוז'י מעדיף את המשחק הגזעני וטוען שהדרישה להגדיר את ישראל כיהודית (בניגוד למדינה שבה ליהודים אסור לדרוך) היא טעות לצורך הגשמת המסירה. גם ארגוני הקרן נאבקים באופיה ועתידה היהודי של הדמוקרטיה ובצירוף מקרים קוסמי מסתבר שגם בו'זי חושב שהגדרת ישראל כמדינה יהודית היא טעות. אז מי בדיוק משקר לציבור- היונה התמה או בוז'י שנולד עם כפית זהב וקול של פחית אלומיניום במצוקה?

    אהבתי

   • רוי הגיב:

    עצוב לשמוע שאתה צריך את אישורם של הפלסטינאים כדי להגדיר את המדינה שלך כמדינה יהודית.
    זה שם אותך במחנה האנטי ציוני. כי במחנה שלי, הציוני, אנחנו לא צריכים לקבל רשות מאף אחד כדי להגדיר את המדינה שלנו כיהודית.
    אז תמשיך להתרפס ולהתחנן לשונאי ישראל שירשו לך להגדיר את ישראל כיהודית, ואני ובוז'י ושאר הציונים נמשיך להגשים את החזון הציוני.

    אהבתי

   • ציונה הגיב:

    סבתא שלי באה לכאן ב 1949 כשהיו כאן 600,000 יהודים, מעברות, דבר וחולירע, שלשה רובים צ'כים, שני מטוסי ספיטפייר (אחד מקולקל) ובן גוריון אחד.
    היא באה למדינה היהודית ולא ביקשה אף פעם מאף אחד הכרה או אישור לכך.
    הדרישה שמישהו יכיר במדינה כמדינת העם היהודי ושיהיה גם חוק שיקבע את זה היא מגוחכת. היא לא אנטי ציונית, סתם התנהגות מבוהלת של אנשים שאיבדו את הדרך ואת האמונה ומתעסקים בסמלים, בהכרזות ובנאומים.

    אהבתי

   • יוריק קרמר הגיב:

    הקטע שקישרת אליו, לא אומר את הדברים הללו.

    אהבתי

 9. משה והגלמים הגיב:

  מה כל הרעש ? מה הצלצולים ?
  לא ראיתם שיש שם "דברים משנות התשעים" ?

  אהבתי

 10. הדס הגיב:

  ומה עם פרס, שואלים אנשים רבים.
  תשובתי : פרס כבר לא מתמודד על תפקיד ציבורי. אם נתניהו לא היה מתמודד על תפקיד ראש הממשלה בבחירות הקרובות, הדו״ח הזה לא היה מעניין אף אחד.

  אהבתי

 11. אבניירומספרים.
  אלון ניצן, דנינו, ארנבונוביץ' בוגי ביבי וכל מי שזכה להינות ממדיניות ההכלה המופלאה- ניצחתם.

  אהבתי

 12. עובר אורח הגיב:

  השליטה של נתניהו במדיה הישראלית מוחלטת
  הוא ואנשיו שולטים שליטה מדהימה בכל מה
  שעולה על הנייר או על המרקע או נשמע. זה
  כאילו מתוכנן (למה כאילו?) להגיע לשיא
  (אורגזמי?) בנאום בארה"ב.הנושאים מתחלפים
  והאיש בראש החדשות כל הזמן, רצוף. התקשורת
  נראיית ונשמעת כבובות על חוט. ולשם חיוך
  זוטות זוטות, מי שיודע מה קורה בכספות בשוויץ
  ובמטבח (בקומה הראשונה !!) בירושלים
  האם הוא יכול לומר אם אולמרט החזיר את
  התשלום הכפול שדרש וקיבל? בטעות בודאי
  בטעות הרי השופטים קבעו שזו טעות.

  אהבתי

 13. אלה הגיב:

  גם אני, כמוך V, תמהה וסקרנית לגבי המחלה הקטלנית אך מסתורית. על אף שאני מבינה מדוע העיסוק בזה איננו יאה, אני לא יכולה להפסיק לתהות מהו הדבר הזה במערכת הדם, שאינו סרטן והורג תוך זמן כה קצר אדם בריא לחלוטין. (סליחה אם מישהו נפגע)

  אהבתי

  • JewBoy הגיב:

   מחלות המטולוגיות, מ-
   כל מיני אנמיות ומחלות המיאלו-פרוליפרטיביות
   דרך
   לימפומה (סרטן של הלימפוציטים וקשריות הלימפה), לוקמיה (סרטן הדם), מיאלומה נפוצה (סרטן ממקור של תאי פלזמה)
   עד כלמיני זוועות אידס רילייטד וזוועות סתם.
   גם 'סתם' קרישי דם זו מחלה המטולוגית קטלנית (משהו כמו 4 אנשים בעולם כולו)

   המגוון כל כך רחב ומרגש, חסר לך סיוטים בלילה?

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   לאלה:
   1. לא צריך להגזים עם ה"אינו יאה"
   2. אמרתי: רוצה המשפחה להמשיך ולשמור על חשאיות, בסדר.
   3. אבל כן, מותר לדבר על זה. אני לא חושבת שמישהו עלול להיפגע.

   אהבתי

 14. עובר אורח הגיב:

  המכתב הקצר למטה בגארדיאן הוא תגובה למאמר של סורית
  המתלונן שהמערב מפציץ אזרחים בסוריה. ובאמת לפי הנראה
  גוש של מדינות מירדן ועד ארה"ב עושה שם דברים שלא נעשו
  מעולם ע"י ישראל ושגדעון לוי ועוד כמה מאות "אמנים" אנגליים
  לא מרשים לעשות. העצוב הוא שלא בגלל מעשים אלא בגלל
  פטפטת וקשקשת לא אחראית מצד השמאל והימין הישראלי
  כשמרזל ובורג וש"ות עובדים בשת"פ ישראל מנועה מלהשקיע
  בהסברת אמת שאולי ישראל אינה מושלמת אבל תרומת
  הערבים ובייחוד הפלשתינים לאסון הפלשתני היא הגורם
  המכריע לאסונם. עכשיו הזמן להעביר אמת זו, חבל.
  17Feb 2015 18:53 3

  What does it say about the Arab world that whenever a tyrant is brought down the result is mayhem? That Arabs must either put up with tyranny or accept mayhem?
  What it suggests is that the underlying condition of the Arab world is one of chaotic violence and that only dictatorship can keep the lid on it. Take off that lid and all Hell breaks out. And the cause is not the the removal of the dictator, however and by whoever brought about, but the permanent underlying condition, which has existed from time immemorial in this region.
  There is nothing the outside world can do about it
  למטה המקור

  http://www.theguardian.com/commentisfree/2015/feb/17/syrians-oppressed-dictator-jihadists-bombed-coalition-called-terrorists

  אהבתי

 15. חשמלאי הגיב:

  מסר הליכוד:

  "לצערנו, הקמפיין התקשורתי המתגלגל סביב דו"ח זה בשבועות האחרונים הוא ניסיון ברור להפיל את ראש הממשלה וממשלת הליכוד על ידי עיסוק בזוטות והסחת דעת מהנושא החשוב באמת: מי יגן על מדינת ישראל מול האיומים הביטחוניים העצומים והלחצים הבינלאומיים – בנימין נתניהו או ציפי ובוז'י."

  שתי שאלות:

  להפיל את ראש הממשלה וממשלת הליכוד – זה מה שפעם כינו בדמוקרטיה החלפת שלטון בבחירות?

  יגן על מדינת ישראל מול האיומים – אי אפשר לעשות את זה בלי חזירות ובזבוזים?

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   סתם לשם עניין, לא שאני רואה
   איזה בגין או בן גוריון או אשכול
   או אריאל שרון בסביבה.מי שהפיל
   ביזמתו ובמעשיו ולפי החוק
   את הממשלה הנוכחית הוא
   ורק הוא בנימין נתניהו כשהחל
   לפטר שרים.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s