צעירים ובועטים

 

haaretz24.2.15yediot24.2.15

Isra24.2.15maariv24.2.15

הכותרות

♦ מה שאכתוב עכשיו נכון לגבי כל יום, אלא שהיום יש כמה דוגמאות קיצוניות. כדי להבין מה קורה במדינה ובעולם ומי נגד מי, צריך צרכן התקשורת להפוך למבקר תקשורת מדי יום ביומו (או להסתמך על אתרים ובלוגים העוסקים בכך, אתר אתר לפי נטיית לבו). אין שום דרך לקרוא עיתון אחד או לצפות במהדורת חדשות אחת ולהבין ממנה את התמונה המלאה. סבך האינטרסים והחיבות והשנאות בהם שרוי כל אחד מגופי התקשורת גורם ומביא להטיות שונות ומשונות. כך שלהבין את התמונה לאשורה יש להקדיש כמה שעות ביום לחקר האמת היחסית. לא כיף בכלל בכלל. ברור לחלוטין שתקופת הבחירות המבאסת בה המדינה נמצאת רק מחריפה את המצב.

♦ מה למשל, אומרות הכותרות הראשיות על איראן?
"ארה"ב: 50% להסכם עם איראן" (ידיעות)
"מתגבש: הסכם רע" (ישר"ה)
"מסתמן: הסרת הסנקציות על טהרן בתמורה להגבלת העשרת האורניום" (מעריב)
"התקדמות בשיחות בין איראן למעצמות" (הארץ, בכותרת השער הכי זעירה בנושא)
אם לסכם, ישר"ה הוא העיתון היחיד שמכריז בענק: "רע", וזהו.

ידיעה משונה ביותר בישר"ה, תחת כותרת הגג המופרכת "פלילים". כן כן, כל עיתון בוחר לעצמו להגדיר "פלילי" מהו. עכשיו, נסו להבין מה פלילי בהתנהגות הזו של מני נפתלי, ע"פ ישר"ה:

אברהם גבאי, תושב עפולה בן 54 המתגורר בשכנות לקרובי משפחתו של מני נפתלי בעיר, התלונן אתמול במשטרת עפולה נגד אב הבית לשעבר. הוא טען כי העביר מדי שבוע ארגזים לגיסו ולגיסתו המתגוררים בעפולה.
בתצהיר שחתם השכן בפני עו"ד אפרים דמרי מטבריה, המייצג אותו, הוא מצהיר כי בשנים 2012-2011 נהג נפתלי להגיע לבית בעפולה ברכב, להוציא ארגזים שבתוכם מוצרי ניקוי ומזון ולהעלותם לדירות של הגיס והגיסה.
"נהגתי לעמוד בחלון ביתי וראיתי את מר נפתלי וכן את המצרכים שהיו בתוך הארגזים אשר נשא בידיו והעלה אותם, חלקם לגיסו וחלקם לגיסתו", נטען בתצהיר, "מר מני נפתלי היה מוריד בכל פעם בין חמישה לשבעה ארגזים, מצרכי מכולת מכל טוב, כאשר חלקם היו פתוחים בחלקם העליון – ומשכך יכולתי לראות את המוצרים וחלקם היו סגורים (לרוב מוצרי מזון, מוצרי מכולת, חומרי ניקוי). במשך השנתיים שבהם התגוררתי בנכס זה, ראיתי את הבאת הארגזים המתוארת לעיל כמעט בכל שבוע בימי חמישי ו/או שישי".

האם בנאדם כלשהו, מאורגן מחשבתית, יכול להבין על מה התלונן האזרח גבאי נגד נפתלי? מה המעשה החשוד כפלילי אותו עשה? זו ידיעה קצת מטורפת, המעידה על איבוד עשתונות טוטאלי.
כדי להבין את הידיעה המוזרה בישר"ה, צריך לקרוא ידיעות. שם, בתחתית ע' 8 יש דיווח קצרצר על תלונתו של אותו גבאי, וכה נכתב:

לטענתו (של גבאי, V), נפתלי נהג להביא לבני משפחתו ארגזי מזון, שאותם גנב לכאורה ממעון ראש הממשלה.

ואת המשפט הזה לא העזו לכתוב בישר"ה משומה, כך שנותרה ידיעה מוזרה על אדם שמביא ארגזי מזון לקרוביו.
ואם כבר אנחנו בשכונה, הנה כתבה מעובדה של אמש:

♦ "עובדה": כך גולגלו שיפוצים בעשרות אלפי ש' בווילה הפרטית שלנתניהו בקיסריה ע"ח הציבור.
הקבלן: אם הייתי יכול, הייתי מוותר על הכסף.
משרד רה"מ: הכל נעשה כחוק ולפי נוהל אחזקת מעון רה"מ

http://rcs.mako.co.il/flash_swf/players/makoPlayer/VideoPlayer.swf?vcmid=cc7326310f7bb410VgnVCM100000290c10acRCRD&videoChannelId=ac9c2e5f095bb410VgnVCM2000002a0c10acRCRD&galleryChannelId=ba8326310f7bb410VgnVCM100000290c10acRCRD&showlogo=-1

הכתבה לא מוזכרת בישר"ה.
בידיעות מדווח עליה ע"פ עמוד שלם, עמוד 8.

♦ לפי סקר התיכוניסטים של ידיעות, יש מי שיכולים להתחיל לארוז את החפצים ולהזמין מובילים.
מהתמונה המופיעה בשער ידיעות (גללו למעלה), המתייחסת לנושא, אפשר להבין (נניח שנחתתם מהירח כרגע), מה עמדת העיתון בנושא המהפך הלכאורי.
תיכון

♦ בית משפט פדרלי יחייב את הרשות הפדרליתפלסטינית לפצות נפגעי טרור.
לפי ynet מדובר ב-655 מיליון דולר.
לפי וואלה 218 מיליון דולר. נו, מה כבר ההבדל.
והנה ההסבר דווקא בישר"ה, העיתון היחיד המדווח על כך בשער.
פיצויטרור

משתכשכים בביצה

♦ בתוכנית של גיא פינס דווח כי פרויקט צילום עם שרה נתניהו שיפורסם בגליון את הקרוב עמד בפני סכנת גניזה מרמת רצון "סביבת נתניהו". הפרויקט, בו נראית נתניהו נפלא פלוס, כפי שאפשר להיווכח מהצילום הרצ"ב, יתפרסם בסופו של דבר כמתוכנן. יש לצפות למכירת כל העותקים תוך חמש דקות, כאילו היה זה גיליון של שארלי הבדו אחרי הפיגוע הרצחני בפריז.

לפני פיזור

אמש בברעם, היום באילינוי (וגם בתל אביב, 11:30 בנוכחותי).
ברעם2BigMuddy2015Laurel

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

58 תגובות על צעירים ובועטים

 1. קולונל קורץ הגיב:

  קאטו הזקן גרסת ישראל 2015:
  הכל נעשה לפי הנהלים!

  אהבתי

 2. בית משפט פדרלי יחייב את הרשות הפדרלית לפצות נפגעי טרור.

  רק בישראל.

  אהבתי

 3. יון דבש הגיב:

  הפתיח לפוסט מדוייק ועצוב. האמת היחסית מסתתרת היטב ואני מתפלא על סף הסיבולת של הציבור הקדוש שעדיין מבקר באתרי הדגל של היישות הציונית חילונית וקונה עיתונים כדי להרגיש מעודכן. צאי להנפקה, אנחנו איתך.

  אהבתי

 4. הדב לא מפחד מזאבים, הוא דב הגיב:

  הכותרת :לא סתם נתניהו צעק "זאב, זאב".
  כנראה חוסר מודעות של ביסמוט והעורך. חלילה לא חתרנות סמויה.

  אהבתי

 5. טאבו הגיב:

  העפולאי הרכלן לקח אישית את הפגיעה בביבי. כנראה מאלה שמוגדרים ליכודניקים שרופים. תוהה האם גם בבחירות האלו תהיה הצבעה עדתית. הרי מני נפתלי הוא מזרחי כמו גם ליליאן פרץ ושאר העובדים שהגבירה התעללה, האם המזרחים יתיחסו לזה בקלפי? עם מי הבוחר המזרחי מזדהה יותר? גם אם הצבעת המזרחים לא תשתנה האם העליה הרוסית היא שובר שיוויון ותבטל את ההשפעה האלקטוראלית של המזרחים?

  אהבתי

  • מצב קוהרנטי הגיב:

   אולי אמרו את זה קודם, אבל אני מתקשה להתאפק.
   ההתנשאות הארורה הזו, כאילו מזרחים הם עדר מטומטם, כאילו רוסים הם עדר מטומטם היא הסיבה שהשמאל לא ימריא לעולם. מעבר לעלבון שמישהו מתייחס אליך כבהמה טפשה, מה עם טיפה עקביות?

   אם אפשר להבין את האלימות הפלסטינאית כרצון לקבל הכרה בעצמאותם וברצונם לקבוע את גורלם שאותו הגבלנו כחלק מערכים אוניברסלים, מדוע אדם מזרחי בוגר שמחליט להצביע ביבי לא ראוי להקרא אדם אלא עדר? מאיפה עזות המצח הזו להרגיש עליון על קבוצה כל כך גדולה של אנשים כך שאתה אפילו לא מנסה להבין אותם?
   בלשון העם – למה מי אתה? (סליחה לא יכולתי להתאפק..)

   ועוד משהו, האם מזרחים תמיד יצביעו עבור מזרחים? ואם ככה מדוע ביבי פופולרי? או בגין? יכול להיות שהמציאות יותר מורכבת מהתיאור הפשטני "עדר"?

   מה זה בכלל מזרחי? מה משמעות ההכללה הזו שבאה מצד אנשים שמנסים בכוח להסביר שלא כל הפלסטינאים אותו דבר? כמה שינאה כלפי הזר (לך) יש בתוכך שאתה מסוגל לחיות עם כל כך הרבה קונפליקטים לוגים בלי להרגיש טיפה קטנה של ספק?

   אהבתי

   • טאבו הגיב:

    גילוי נאות אני מזרחי (לא מרוקאי). אני מניח שההתקוממות שלך באה ממקום טוב וליברלי. אבל למזרחים כמונו יש שיח בין עצמנו שכנראה אתה לא מודע לו. הרבה מזרחים (לא מרוקאים) נקעה נפשם שהמרוקאים חטפו לנו את הקייס. הצבעה שבטית אוטמאטית לליכוד בלי קשר לשום דבר, השתוללות ערסית על שוקולד – אלה נושאים שעולים הרבה בשיחות פנימיות. אתה יודע כמה ביקורת שמעתי אתמול ושלשום על דמות הערס? לא שומעים על זה כי אלה שיושבים על הטיקט המזרחי בתקשורת הם בדך כלל המרוקאים ויש להם קיבעון על אותם שטויות כבר שישים שנה.

    נושאי ביטחון ועתיד ההתישבות הם נושאים חשובים, קשה לי להאמין שכל הליכודניקים השרופים באמת שוקלים בהיגיון כמו שאדם ליברלי ופתוח כמוך נוטה להאמין. הלואי.

    ביבי ובגין הם לא מזרחיים. אבל המזרחים הפכו אותם לדמויות אב שלהם. הסיבה שהם תומכים בימין האשכנזי היא מגוונת.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    יש!!! מצאנו מזרחי חכם עם שיחות פנימיות. אתה בטח גם מה30% שכן קוראים ספרים.

    אהבתי

   • טאבו הגיב:

    האמת עד ״קופסה שחורה״ קראתי את כל ספרי עמוס עוז. הוא היה גיבור נעורי.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אני דווקא מעדיף שוקולד

    אהבתי

   • טאבו הגיב:

    בנעורי אמרתי. אחר כך הסיפור שלי איתו נסגר לגמרי. אבל בזמנו הוא היה אליל. אתה בטח זוכר.

    אהבתי

   • טאבו הגיב:

    כיום עמוס עוז יכול להכליל אותי בזילזול בשבעים האחוזים הנותרים.

    אהבתי

   • 1 שלא הגיב:

    טאבו הפסקת לקרוא בגלל השם "קופסא שחורה" שפוגע בשחורים?

    אהבתי

   • טאבו הגיב:

    אתה מתכוון לדמות בשם מישל סומו, שנאמר שעוז מתגזען עליו? האמת לא חשבתי על זה. פשוט מיציתי.

    אהבתי

   • JewBoy הגיב:

    אתה גזען שחבל"ז!

    אהבתי

   • קולונל קורץ הגיב:

    זה נקרא גחז״ן.

    אהבתי

  • האמיר הגיב:

   לפי יואב יצחק, יש יותר מאדם אחד שהתלונן על התנהגות בעייתית מצידו של נפתלי. למה גבאי פתח את הפה רק עכשיו? כנראה שאנשים מטעמו של ביבי חיפשו אנשים שיכולים להעיד מהצד שלהם רק בזמן האחרון, כל עוד נפתלי לא האשים את הנתניהוים, לא היה צריך לחפש עדויות שכנגד. אף אחד לא מחפש עדים שיחלישו את אמינותו של העד מטעם הצד השני לפני שיש בכלל צד שני שמציג עד מטעמו.

   אז מי אומר אמת ומי לא? זה יחכה כנראה לבית המשפט, אבל בינתיים, יש כמה סימנים לא מעודדים לכיוונו של נפתלי: השנים בהן עבד כאב בית רה"מ היו השנים בהן ההוצאות עלו בצורה משמעותית (לפניו וגם אחריו הן היו נמוכות יותר), ישנם כמה עדים נגדו והוא כבר שיקר בבית משפט (בנוגע לסיבת עזיבתו את תפקיד אב הבית, גם זה גילוי יש יואב יצחק).

   גם החסינות מהפללה עצמית שניתנה לו לא מבשרת טובות: המשמעות היא שהוא מעיד גם על עבירות לכאורה על החוק שלו. זה כמובן לא אומר שאין עבריין גדול יותר בבית ראש הממשלה, זה רק פוגע עוד יותר באמינות שאפשר לייחס לדבריו.

   אבל מה זה משנה? בסופו של דבר מחליטים לפי הדעה הפוליטית. הימנים ברובם יחשבו שסתם מעלילים על ביבי (והשאר יחשבו שאולי יש דברעים בגו, אבל האלטרנטיבה גרועה יותר) וכל השמאלנים יחשבו שביבי גנב ומושחת, על בסיס אותן עדויות בדיוק.

   אהבתי

 6. הפולניה הגיב:

  כמו אצלנו והמיאוס מסרטי אקיבוש ש״מצליחים״ בעולם, הפולנים מוחים שרק סרט עם נושא יהודי יכול להצליח באוסקר

  הסרט הפולני אידה זכה בפרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר

  אהבתי

 7. נוני הגיב:

  "מתגבש: הסכם רע", הכותרות של ישראל היום ממשיכות לשבור שיאי טמטום ועילגות.

  אהבתי

 8. עושים צהרים הגיב:

  אתמול שמישהו אמר שחנין זועבי היא האישה השנואה ביותר בישראל, אמרתי לעצמי מה הם שכחו את יעל דן(או מירי אליקים…).
  היום אני שומע את היצור השנוא במדינה(לפחות בתקשורת),צוהלת ושמחה ומודיעה בשמחה והתלהבות על הפיצויים שתקבל אופירה אסייג,"מהפכה" "סוף לקללות הנוראות" "מילים שאי אפשר לעלות על הדעת" והשנואה הלאומית ממשיכה להביע את רגשותיה על טוקבקיסטים ברשת,כמובן שכל חד אוזן מבין שהשנואה למעשה מדברת על עצמה.
  בלי שום פרופורציה של "זמני דיבור", היא נותנת לפרחה(אסייג) ועורך הדין שלה לברך את ביהמ"ש, ולשמוח על שסו"ס שלמה מן ועוד שניים מהאתר ישלמו על מעשיהם ויהיה פעם אחת לתמיד סוף להשמצות והקללות ברשת….
  ואז? ניתנות כמה שניות ל"דוברי הצד השני"(פרסיקו?) ומתברר שלא יעל ולא דן!
  ביהמ"ש קבע שרוב מה שנאמר בבלוג הוא במסגרת הסביר ואין מקום לתביעה,חוץ מאיזה כמה מילים(עטינים של פרה?).
  מלבד זה הנתבעים מתכוננים גם לערער על פס"הד,ורק אחד מהשלושה בכלל חוייב…
  אבל למי זה אכפת? הפניקיסטית, השנואה ביותר בתקשורת, תמשיך לשדר, וירון אפילו לא יעלה על דעתו להעיף את הדרמטורגית השמולנית הארורה…

  אהבתי

 9. אחד שיודע הגיב:

  מדוע צה"ל מעלים מן הציבור את מותה של חיילת בבסיס פלמחים?
  😥

  אהבתי

 10. ישרא הל הגיב:

  מעניין,מעניין מאוד,מה קרה ששתי נשים וגבר, צועקות על דייל באווירון,שלא נותן להם שוקולד,הופך ל"נושא המדובר ביותר בארץ"?
  הרי כמעט כל אחד מאיתנו נתקל כל יומיים באיזה תור,מגרש כדורגל,בחברות הטלפון,בדואר…
  אז זהו לא כל אחד! כי יש הרבה שמעולם לא עמדו בשום תור, וגם לא יעמדו בו, "הם לא טסים בחב ישראליות" וגם שטסים זה בטח לא לווארנה,טורקיה…. ובטח לא במחלקות האלה של הברברים,המזרחיים,הפרימיטיבים,הליכודניקים…ולא אוכלים שוקולדים פראחים שמחלקים במטוס ל"עממים".
  אז זהו, ששאלתי חבר מישרא מה באמת היה שם(כי כשכולם צודקים אני אוהב לברר).
  היה מבצע שוקולד במטוס, משהו כמו קנה שניים, קבל 2 חינם, ואז שהדייל הגיע לאמצע המטוס, נגמר המלאי ועל כך כעסו המזרחיים,הפראחים,הליכודניקים,הפרימיטיבים…..
  אזזזז? למה בכל זאת הסרט הזה טפס 3 ימים! את כל אמצעי התקשורת, ובראש מהדורות החדשות?
  אההה כי "אנחנו" התקשורת,התרבותיים,הנוסעים רק לניו יורק וברלין,מקסימום ללונדון ופריס,מצביעים לבוז'י רוקדים במועדונים עם ליבני,לצלילי אביב גפן ("ביבי לך קיבינימט") ו"גב האומה"זה "אנחנו", והנכדה של רבין(שלנו) תבוא לשם ו"כאילו"נצחק עליה, שהיא מקריאה טקסטים קבועים מראש,ונלעג למירי רגב המזרחית הפרמיטיבית (כמובן),ונקדיש תכנית אחרי תכנית, להעליב ולפגוע בסמרטוטים שנקראים ביבי ושרה…
  כי התקשורת שלנו,התיאטרון שלנו,תל אביב שלנו,הבנקים שלנו….
  ה"ארץ" ש ל נ ו!!!
  ועל ידנו יש את ישראל ה… כבר אמרתי.
  אני מתבייש שאני שייך ל"אנחנו",ורק עכשיו הבנתי….

  אהבתי

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   אבל בעולם לא רואים הרבה הבדל בין המזרחים של וארנה וטורקיה לאשכנזים של דרום אמריקה והודו. גם התיירים הישראלים האלה שנואים. בצ׳ילה שנים לא יודעים איך להיפטר מהמכה הישראלית. זה באמת מאוד מוזר שישראל הטובה לא רואה שההבדל בין שתי הקבוצות בעם הוא סמנטי. אולי רק בדיצבלים. ספר את זה להודי שהתייר אצלו זה עוד מהטובים.

   אהבתי

  • עממי הגיב:

   נו … ונניח שיש כאלה שחושבים את עצמם ומתנשאים וטסים במחלקות עסקים ומצביעים לבוז'י ועושים את כל הדברים הנכונים וגם גרים בתל אביב כמובן ואוכלים סושי ושותים יין לבן.
   איך זה בדיוק משנה את הסרט הזה? זה צובע את ההתנהגות הוולגרית בצבעים אחרים? זה מוריד מעוצמת הקול והגידופים שנשמעו? זה הופך את האירוע ליותר יפה? יותר מוצדק?
   אני מכיר המון אנשים שלא גרים בתל אביב, לא מצביעים לבוז'י, לא קוראים "הארץ" ולא אוכלים סושי בניו יורק ובטוקיו, אבל אף פעם לא ירימו את הקול, לא ינבלו את הפה, אלא נוהגים בכל אדם, לא משנה מאין הוא בא ולאן הוא הולך, בנימוס, באדיבות ובדרך ארץ.

   אהבתי

  • Captain Beefheart הגיב:

   אם זה כל כך מעניין מעניין מאוד אותך, אז הנה התשובה:

   הסיבה היחידה שזה הפך לסיפור היום היתה שערוץ תקשורת מרכזי, עם עין טובה לרייטינג וטראפיק, החליט להתלבש עליו ולפמפם אותו ובקיצור – לחגוג לו על המאנושקא.

   במשפחת ידיעות עדיין זוכרים את הטריקים הישנים שבהם אתה נועץ שיניים במשהו וסוחט אותו ואז שוב תוקף אותו ולפני שהספקת להגיד "ערן טיפנברון" כבר כל המדינה מדברת על זה, ושאר גופי התקשורת מצטרפים לפולואפ.

   אגב – ייתכן שהסיפור בכלל לא נולד בואינט. בחוכמתם הם יירטו אותו והכריחו את הברווז להטיל את כל ביצי הזהב בחצר שלהם.

   העובדה שגם כאן הסיפור התקשורתי הופך לניתוח "מיהו ישראלי" ומה קרה במטוסים מוכיחה שערן החבלן קלע בול.

   לו נוני אני, שולח לו בונבוניירה עם טאקסי ספיישל.

   אהבתי

 11. אנו- ני - מית הגיב:

  אחסוך מכם היום את הפינה היומית על סטטוסים מצייצים כיוון שמה שהתפרסם אתמול באתר לא זכה לתשומת לב רבה והיום האתר לא התעדכן.

  אהבתי

  • אנו- ני - מית הגיב:

   תגובה ראויה לציון שהופיעה באחד הטוקבקים ב – TheMarker

   "איך הפך השוקולד בטיסה לפרשה ויראלית בלי "הצינור" וללא טובות מ"סטטוסים מצייצים"?
   מה שלמדנו מ"סערת השוקולד" הוא לקח מעניין לגבי הויראליות ברשת. בעוד שעד לפני שבועות התרגלנו לחשוב שרק דחיפה אגרסיבית בעמוד לייק משפיע וחזק (כמו "סטטוסים מצייצים") הופך סיפור איזוטרי למדי לויראלי ברשת, הרי שבא מקרה השוקולד ומלמד אותנו שמה שהוא ויראלי מעצם טיבו שוטף את הרשת באופן אוטמטי ובלי צורך בחמ"ל הפצה. לא "הצינור" (שעולה לשידור באישון לילה) ולא "סטטוסים מצייצים" (שאיננו בנמצא בכלל כבר חודש) תרמו תרומה כלשהי לויראליות של הסיפור. הסרטון עלה באתרים מאתרים שונים, שותף בטוויטר ובפייסבוק ממספר כיוונים ומוקדים והפך לסיפור של היום בלי שום "ארטילריה" של האתרים המתיימרים לייצר ויראליות. בעצם כשבוחנים את האתר החדש של אבי לן (הוא עלה עם אתר חיצוני לפייסבוק לפני כמה ימים) אז מגלים שהוא מזהה משהו כויראלי כשהוא כבר הפך לויראלי ואז רוכב על הטרנד. צא ולמד – מה שמכה לנו בבטן באופן אינטואיטיבי ומגרה את קצות האצבעות הופך לויראלי "בלי טובות" של אחרים. הוא פשוט כזה."

   אהבתי

   • יון דבש הגיב:

    פספסתי את הראוי לציון. מעניין לכמה "ויראליים" אחרים נחשפים בממוצע ובאיזה פלטפורמה. אולי בעלתבית תעשה לנו סקר. הויראליות היא תואר בדיעבדי ולא תכונה ובחלק לא קטן מהמקרים טבעית כמו פרחי פלסטיק שנקטפו בכסף אמיתי. מאות סרטונים מטופשים שזכו לעשרות מליוני צפיות ביוטיוב הם עדות לתעשיה אעלק מחתרתית שגוגל ופייסבוק מודעים לקיומה אך מנסים למזער את השפעתה. סטאטוסים מצייצים שיתפו תכנים באיכות ירודה לטעמי ואני לא מבין את החשיבות התקשורתית שלהם כיום. התואילי להסביר?

    אהבתי

   • אנו- ני - מית הגיב:

    לא כל כך הבנתי את התגובה שלך

    אהבתי

   • קולונל קורץ הגיב:

    זה בסדר, את לא היחידה.
    מרוב התחכמויות והפוך על הפוך ומטפורות ולשון הקטנה וכל מיני עיוותי שמות קשה יותר ויותר להבין את היונה.
    וזה חבל, כי לאיש יש בהחלט מה לומר.

    אהבתי

 12. בר עם הגיב:

  "אמש בברעם, היום באילינוי"
  יכול להיות שאם עוד במאים,תסריטאים… מתל אביב, יצאו מהבר(לא את) וילכו אל העם הם יגלו פתאום שיש פה "עוד" עם שכן, חוץ מ… ששווה לעשות עליו לפעמים סרט?

  אהבתי

 13. דודי הגיב:

  לדעתי המשפחות לא יקבלו שקל אחד, יהיה ערעור והעניין יימרח על שנים. ניצנה דרשן לייטנר ידועה ביחסי ציבור

  אהבתי

  • הסמל פפר הגיב:

   אבל בינתיים ינסו להקפיא כספים של הרשות ושל גורמים הקשורים אליה בבנקים בארה״ב. אולי גם יצליחו ואז בד״כ מתנהל מו״מ לפשרה, כדי לשחרר את הנכסים.
   ערוץ התביעות האזרחיות הוא דרך מעולה להילחם בתופעות דוחות, הוא לא מחליף אכיפה פלילית אבל נותן לה תמיכת צד אדירה.
   בארץ החלה לפני כמה שנים פעילות שיזם מרכז נגה, להגשת תביעות פיצויים על ידי נפגעי תקיפה מינית. יש כבר פסקי דין משמעותיים וככל שירבו ותהיה להם תהודה ציבורית תהיה לכך סופו של דבר גם השפעה על הפשיעה.
   תביעות אזרחיות ופסקי דין במיליונים שניתנו על ידי מושבעים היו אחד הגורמים העיקריים להפסקת מעשי הלינץ׳ בשחורים בדרום ארה״ב. לאחר שעשרות חוואים איבדו את החוות שלהם ואת כל רכושם קשה היה לשכנע אנשים להצטרף לחגיגת הלפידים הלילית.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    או כן בודאי. פעם פעם מטרת החברה
    הישראלית הייתה לצמצם את הסכסוך הציוני
    פלסטיני ואויבי ישראל ניסו ומנסים להרחיב.
    בעוד שבוע או חודש איזה מישהו מעזה
    שעכשיו גר בחו"ל ימצא דרך להגיש תביעה
    נגד ישראל ברוסיה או באנגליה (זוכרים
    איך גדולי האומה פחדו לטוס לאנגליה?)
    ותהיה עוד תביעה ותביעת נגד ותביעה נגד
    תביעת נגד ועורכי הדינים יעשו מיליונים.
    כאן בארץ ישראל הבעייה, וכאן לא בבתי
    משפט בחו"ל צריך למצוא לה פיתרון. לא
    ברור בכלל מי חוץ מעורכי דין ירויח.
    דוגמאות ה KKK הנן מארה"ב בתוך
    ארה"ב לארה"ב וכנ"ל נוגה. לא בבתי
    משפט בארה"ב וועדות או"ם ימצא
    הפתרון לססוך הציוני- פלסטיני.

    אהבתי

   • יון דבש הגיב:

    הסכסוך היהודי ערבי.
    עיין ערך חוזה עומר ואם תרצה יש עוד.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אז את בעיות חוזה עומר וחדייבה והעץ
    שלא יסתיר את היהודי אתה רוצה לפתור
    בבית משפט בניו-יורק? כידוע וכנכתב
    אין לי בעיית ידע מופרזת וגדולה מעל
    המקובל בהשוואה לנהג הטקסי הממוצע
    בתל-אביב. אני לא לוקח על עצמי
    לפתור כל בעיות היהודים בעולם. אני
    שייך לקבוצה שבאה לכאן לא כפליטים לא
    כטובה לא כי גילו שהם יהודים ולא כתחנת
    דרכים בדרך לקנדה ואוסטרליה. הורי
    הורי ואח"כ אני מבחירה חפשית חושבים
    (בעצם חשבנו) כי כאן במקום זה הפתרון
    בדרך הציונית מי שבא מברוק מי שנשאר
    פעם בוארשה ובגדד היום (שוב) בברלין
    ו NY יש לו בעייה אמיתית
    וננסה לעזור. אבל רק כאן הפתרון. שליטי
    ישראל החליטו שזה כנראה מדינה דו לאומית
    אני כאן ואם צריך נלך בדרכם. נקווה שזה
    לא יתפוצץ בפנינו.

    אהבתי

   • יון דבש הגיב:

    בסה"כ ציינתי שהסכסוך אינו ציוני פלסטיני אלא יהודי ערבי. יהודים סולקו מערב הסעודית נרדפו ונרצחו בהמוניהם ע"י השליח המקופח שאף דירבן את יורשיו להשלים את המלאכה קצת לפני פרוץ הציונות ולכן הכינוי שמצביע על כך שמקור הסכסוך בשיבת הציונים לארצם אינו מתקבל אצלי בשתיקה גם אם נאמר בתום לב ע"י ציוני ברמ"ח אבריו.

    אהבתי

   • הדב נותן כאפת אזהרה הגיב:

    יון לא יודע עם זו הבורות או הגישה הכללית של הבניה אנכרוניסטית מכוונת של ההיסטוריה, אבל בעיקרון עשית צחוק מעצמך.

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   אכן ימשך שנים. למה נתנו לך שני תווים אדומים?
   האם זה בגלל שלא רצית למכור להם שוקולד או
   בגלל שנגנת מוזיקה מזרחית בפול ווליום. הצדקנות
   נשפכת גם בוולט ובינתים תשובה שכבר מזמן
   הועבר להיות זבר שזה הזכר של הזברה שזה גם
   שחור וגם לבן איך שנוח והזבר הזה מפנה באלימות
   מזרחיים אוטנטיים וואשכנזים שהועברו לתקן מזרחיים
   דפוקים מגבעת עמל שהייתה ג'מאסין וכולם כולם
   מדרעי עד שרידי החזית המזרחית עד ועד שותקים
   כמו דגים ואף אחד לא שואל איך זה שלא מפנים
   מתנחלים ביו"ש ולא מפנים בדווים בנגב ודרוזים
   בגליל ויש את כל עורכי הדינים וכל השוטרים לפנות
   נדל"ן בגוש דן. כשתקראו את העיתון ותבינו שמשרד
   השיכון במקרה במקרה רק במקרה לא בונה מה שצריך
   בעיירות פיתוח ומוכר דירות לישיבות ובונה ביו"ש ללא
   הרף ומבצע עכשיו את מה שעשו ב 1950 ומושיב
   מזרחיים ורוסיים ואטיופיים ושבט המנשה להיות חלוץ
   מוביל לעם ישראל. תרגיל העלאת מחיר הדירות
   והשכירות הוא גם תאוות בצע של קבלנים וגם חמדנות
   הבנקים והיושר העליון של רשות מקרקעי ישראל
   אך גם ובודאי דרך להזרים בני אדם ליו"ש. כמו שכבר
   כתבתי, אתם רוצים מדינה דו לאומית? אז תגידו
   ותוציאו החלטת כנסת וממשלה למזרחיים (מי מיישב
   את מעלה אדומים?) ולאשכנזים (עולי רוסיה ביו"ש).
   כל סיפור השוקולד מטוס זה חלק מקרקס מתמשך
   בשביל שלא תראו מה הולך. תסתכלו על הנכתב כאן
   נובמת זה יקבע את מי יפטרו בכיל בכדי לקבוע תקדים
   שמפטרים בלי ועד. כולם שם מעורבים והכי הרבה
   מזרחיים בין העובדים, כמו בנמל אשדוד. מישהו
   מדבר על מזרחיים אלו?

   אהבתי

 14. JewBoy הגיב:

  צ'כיה. ירי במסעדה במזרח המדינה.
  לפי השרשור, זה ברובע היהודי.
  יש מצב לירי רנדומלי?

  אהבתי

 15. אנו- ני - מית הגיב:

  מני נפתלי הגיש תביעת דיבה כפי שהבטיח

  http://www.themarker.com/hrtz/1.2573710

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s