מנותק

yediot26.2.15haaretz26.2.15

maariv26.2.15isra26.2.15

הכותרות

♦ בשנייה הראשונה שראיתי את הכותרת של מעריב (עיינו למעלה) חשבתי שזה גיליון היתולי, שהיום אחד באפריל או משהו אחר שלא ידוע לי עליו. מעריב, העיתון בו בן כספית תוקף את שרה ובנימין נתניהו על בסיס יומי, כשבאמתחתו שקים מלאי השמצות, יפרסם מחר, שישי, ראיון אישי עם שרה נתניהו (ע"י הסופרת נעמי רגן) בו היא עונה לכל מתקיפיה. משפשפת שוב את העיניים. באמת? האם יש מי שלא יקנה מחר מעריב? אני עדיין מתלבטת עד כמה היא באמת "עונה על הכל" שם, אבל נותנת את הקרדיט ומחכה בקוצר רוח.
אם הכל אמת, ומחר נקרא שלל תשובות על הכל, הרי שזהו שיחוק השיחוקים של מעריב, למעשה של כל עיתון, בשנים האחרונות.

♦ סיפור אלי מויאל, ההדחה מהליכוד, החזרתו לליכוד וההקלטה של מוניק בן מלך (חברתו של מויאל) את השרה נתניהו הוא סיפור לא ייאמן. מה שיפה זה שגם בישר"ה מדווחים על כך, אם כי בקטנטנה (רצ"ב, מע' 13).
בידיעות הוא מורחב ע"פ יותר מחצי ע' 10, עם קרדיט לבן כספית ואזכור שמה של בן מלך.
מויאלישרה

המארקר: בליכוד חוששים שהקלטת תודלף לפני הבחירות. בטח שתודלף. למישהו יש ספק?

משבר הדיור

♦ בעוד ידיעות עם הכותרת המעוצבת שואתית "כישלון", בישר"ה לוקחים את הבאסה בסבבה: "דיור יקר", עולצת הכותרת הסתמית, שמעליה מבטיח רה"מ שחלק מהמסקנות יושמו ושיש עוד מה לעשות.

♦ סימה קדמון מצטטת בזעם את דברי נתניהו אתמול:

אני לרגע לא שוכח את עניין החיים עצמם, את המחיה, כלומר את החיים, והאתגר הגדול ביותר שאנחנו עומדים בפניו זה האיום של התחמשותה של איראן בנשק גרעיני עם מטרה מוצהרת להשמיד אותנו.

והיא ממשיכה:

רק מישהו שיש לו וילה בקיסריה ועוד דירה בירושלים, ושכל הוצאות הדיור והמחיה שלו משולמות ע"י הציבור, יכול להיות כ"כ ציני ביחס למשבר מספר אחת של אזרחי המדינה שלו.

♦ גם אור קשתי בהארץ מפרשן שמדובר בניתוק.

תשעה כתבים חתמים על הידיעונת הישר"ה על הדו"ח, ופה מופיע ציטוט אחר לחלוטין של דברי נתניהו.

קיבלנו את דוח המבקר לענייני מחירי הדיור וזהו דוח חשוב. אנחנו מתייחסים אליו בכל הרצינות הראויה מפני שהנושא רציני ויש בו מסקנות מתבקשות. הן ייושמו. עשינו הרבה, הדוח מציין לא מעט דברים שעשינו, אבל אני אומר בצדק שיש הרבה דברים שיש לעשות. אני מתכוון לעשות את זה בממשלה הבאה עם שותפינו הטבעיים. אני גם שומע מהם את הנכונות וההבנה שיש לטפל במשימות הנוספות המתבקשות ואני בטוח שבמאמץ משותף נצליח להתגבר גם על המשימה הגדולה הזו.

כך נראית כפולת הדיור של ישר"ה. הכפולה הראשונה של העיתון (ועמוד נוסף) עוסקת כמובן בסכנה האיראנית. להזכירנו מה חשוב באמת.
דוחהמבקרישרה26.2

בחירות בביצה

♦ עו"ד שחר בן מאיר, שעתירתו נגד העיתון "ישראל היום" בטענה כי זה עוסק בתעמולת בחירות אסורה נדחתה שלשום על ידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, עתר לבג"ץ (ישר"ה).

שארלי הבדו כן יחולק ע"י ישראל ביתנו.

♦ מה ההבדל בין התמונות המרוטשות של שרה נתניהו לתמונות הלא מרוטשות? מישהו רואה משהו שאני לא רואה?

מות החיילת טובית רדקליף

♦ החיילת טובית רדקליף נמצאה ירויה בעמדת השמירה בפלמחים.
הדברים התפרסמו בתיקון עולם, לראשונה, ואמש בהמקום הכי חם בגיהנום.
ידיעה על מותה הופיעה ברוטר ב-0:50, ליל מותה, אבל הוסרה מיד לאחר מכן.
מותה של רדקליף נמצא בחקירת מצ"ח, כמו כל מקרה מב"ט (מוות בלתי טבעי). הקריאות הבהולות של שני האתרים לדעת מה קרה, כולל השערה של סילברסטיין שלדעתו מדובר ברצח, נראות לי מוגזמות. רגע, תנו להבין מה קרה.
בידיעה בהמקום מופיעה תלונה על כך שלמשפחה נודע על המוות שלוש שעות אחר שאירע. וכמה זמן נראה לכם סביר כדי לקבוע מוות, לבצע בדיקות ראשוניות, לאמת את זהות המתה ולהגיע למשפחה? עשר דקות? שלוש שעות נראה לי זמן הגיוני וראוי מאוד.
באתר יזכור מופיעה טובית כחייל. שמישהו יתקן את הבושה.
טוביתביזכור

יחד עם זאת לא ברור לי למה התקשורת מתעלמת מהסיפור.
כתב צבאי מאי שם ששאלתי אותו מדוע אינו מדווח על כך אמר לי שאינו יודע במה מדובר.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

♦ אתמול בבוקר אמרה סמדר שיר כמה מילים בהעולם הבוקר אפרופו תקרית השוקולד. היא אמרה שכולנו הופכים לזגורים (למרות שהיא מתה על הסדרה), ומתעליינים על נותני השירות (מילים שלי, לא ציטוט מדויק) ועוד כמה דברים על תרבות ה"בא לי".
זמן קצר לאחר מכן התנפלה על שיר הסופרת גלית דיסטל אטבריאן וסיפרה שכשהוציאה את ספרה הראשון יחצניתה סידרה לה ראיון עם שיר ב-24 שעות זמנים מודרניים של ידיעות, אלא ששיר הגיעה מבלי שקראה את הספר והתנתה את פרסום הכתבה בכך שהסופרת תצטלם עם בנה. גלית סירבה וסמדר הלכה. לפי סיפורה הסוף הטוב היה בכך שדנה ספקטור מצאה את מספר הטלפון שלה, ראיינה אותה ל-7 ימים, וגם שלחה לה את הכתבה לפני פרסום.
כעורכת (בדימוס) בעלת ותק ניכר אני חייבת לומר שכל ההתנהלות שגד"א מתארת נשמעת לי לא סבירה מראשית לאחרית. לא כך מתנהלת מערכת עיתון (לפחות בכל המקומות המרובים בהם עבדתי), ואין מצב שבו כותבת מנהלת מו"מ עם המרואיינת על הצילומים. לא עובד ככה.
שיר לא מעוניינת להגיב לבלוג.
עדכון, 1.3, 8:01: מתברר ששיר הגיבה לגד"א בסטטוס שלה, זמן קצר אחרי שנכתב.

גלית יקרה, אני מקווה שאת שואבת סיפוק והנאה מהשמצות פרועות שכל קשר בינן לבין המציאות הוא מקרי בלבד. הספר שלך נשלח אליי עוד לפני שהודפס על ידי שרה ברהום, היחצנית של כנרת-זמורה-ביתן, שהציגה אותו במפורש כ"ספר של אמא לילד חריג שמגוללת את סיפורה האישי באומץ לב ובגבורה". הציטוט לא מדויק, כמובן, עברו כמה שנים מאז, אך זה היה הטייטל. העברתי את המייל לעורכת מוסף "זמנים מודרניים" – מקום לא כל כך זניח ונידח – והיא עצמה דיברה עם היחצנית אשר חזרה והבטיחה לה שהסופרת – דהיינו, את – תגולל את סיפורה האישי. התחלתי לקרוא את הספר וכמו שקורה לי פעמים רבות, דווקא את מה שאני אוהבת אני קוראת לאט. סוג של הפרעה. כשהגעתי לאמצע הספר היחצנית החלה לנדנד לי מתי ייקבע הריאיון. כשאמרתי שאני מעדיפה להמתין עד סוף הקריאה היא טענה שאין זמן, הכתבה חייבת לצאת עם יציאת הספר לחנויות, ואף הוסיפה שאין צורך לקרוא את כל הספר שהרי את הסיפור האמיתי והמלא אשמע מפיך. עם הנתונים האלה יצאתי לדרך, לפגישה שלנו, שרק במהלכה התברר לי הפער בין הכתוב למציאות, וכן שאת לא מעוניינת לחשוף את בנך. זכותך לא לחשוף אותו, אני מעריכה אותך על כך, אבל העורכת החליטה, כמו במקרים רבים, שאם אין חשיפה אז אין כתבה. האם את חושבת שאני נהנית לקיים פגישות וראיונות שבסופו של דבר לא קורמים עור וגידים לכתבה? לא. אבל אני עובדת על פי ההוראות שאני מקבלת. לכל מוסף ולכל עמוד יש עורך והוא זה שמחליט. למיטב זכרוני, גם צלצלתי אלייך והתנצלתי על שבגלל שיקולים שלא תלויים בי הכתבה לא תתפרסם. מאחלת לך כל טוב.

יש עורכים בבית?

21יום
בערוץ 2 כל כך התבאסו שהרצוג מוביל בשני מנדטים, שהעלו את ביבי במנדט ל-23. בפועל הוא 22 לפי הסקר.

משתכשכים בביצה

♦ עמוס ידלין כינה את אילאיל שחר בגלצ (24.2): "דוברת ראש הממשלה". שחר כותבת טורים בתשלום באתר של שלדון אדלסון.

שחר: תראה, גורמים בירושלים אומרים… היו איזשהן ידיעות על המידור של ישראל, ארצות הברית ממדרת ולכן ישראל לא יודעת מה קורה בשיחות, אז הם אומרים, הנה, רואים שידענו בדיוק מה קורה שם… שהפרטים נחשפים בפגישות האלה בין זריף לקרי. כל מה שחשבנו קורה. ההסכם תחום ל-10-15 שנים, מדברים על 6,500 צנטריפוגות מתוך 9,000, זה אחוז גבוה מאוד. ידענו את כל הפרטים האלה ולכן נלחמנו ולכן אנחנו חושבים שצריך וחייבים להילחם בהסכם הזה, כולל הנסיעה לקונגרס כמובן. ועוד דבר, אנשים שישבו בחדרי הדיונים לפני כשלוש שנים, בשנת 2011, הדיונים שדנו האם היה אז נכון שישראל תתקוף באיראן, הם באים ותוקפים את ראשי מערכת הביטחון דאז, את ראש המוסד מאיר דגן, את ראש השב"כ דיסקין, את הרמטכ"ל אשכנזי וגם את ראש אמ"ן דאז עמוס ידלין והם אומרים – אז הם חסמו אותנו, הם עצרו אותנו, איפה הם עכשיו? הם אמרו לנו: האמריקנים יעשו לכם את העבודה, לא צריך למהר ולתקוף. איפה הם עכשיו? הם צריכים לתת את הדין. יכול להיות שהיה נכון לעשות את זה אז ולגמור עם כל הסיפור האיראני.
רזי ברקאי: עמוס ידלין, כתב הסנגוריה שלך לדברים האלה.
ידלין: אלף, לא ידעתי שהכתבת שלכם היא דוברת של לשכת ראש הממשלה, אבל…
רזי ברקאי : היא לא דוברת של לשכת ראש הממשלה, עמוס, שנייה, שנייה. היא מביאה דברים שהיא שומעת מלשכת ראש הממשלה, היא לא דוברת שלהם ואם אתה אתה תוציא אינפורמציה מעניינת בהיותך שר ביטחון אולי, היא תשדר אותם בכיף.
ידלין: אני לא אוציא שוב אינפורמציה של התקופה שבה הייתי ראש אמ"ן.

♦ שני שערים לידיעות אחורי: אחד נאסף ברכבת בנתניה, השני ברכבת ביבנה-מערב.
(תודה לעדי האספנית).
ידיעותשעראחרוי26.2

לפני פיזור

♦ להתראות הלילה בבית מנפרד.
ובסו"ש בסינמטק ת"א ובחיפה, שבת בבוקר במוזיאון חיפה (הקרנה אחרונה בעיר).

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

58 תגובות על מנותק

 1. ערן הגיב:

  כבר נעשה לא נעים לקרוא את בן כספית. השנאה והתיעוב שלו מביבי נתניהו מעבירה אותו על דעתו. זו לא עיתונאות – זו פרופגאנדה.

  אהבתי

  • ערני הגיב:

   אותו דיןף סימה קדמון!
   מאמרי שטנה ושנאה יומיים זאת לא עיתונות!
   שלא לדבר על איזה חלאה שנקרא גיא מורד, ומצייר קריקטורות אנטי שמיות נגד נתניהו יום! יום! יום! בלי הפסק! כבר חודשיים! רק על נתניהו!
   מה זה קשור לעיתונות?
   הסטה זה בסמך?

   אהבתי

 2. רובי הגיב:

  לגבי מות החילת – הפרסום הראשון (שרץ גם בפייסבוק, ומשם הגיע לאתרי חדשות שונים) עסק בכך שצה"ל סירב לערוך לה הלווייה צבאית משום שהיא אינה אזרחית ישראלית (או שייכת לכושים העבריים, או שניהם). האם נשאר זכר מהנושא הזה?
  כלי התקשורת בד"כ לא מדווחים או מצניעים התאבדויות חיילים, כך שמהבחינה הזו אין כאן הבדל גדול ממקרים דומים. אישתון כבר עסק בזה בהרחבה.

  אהבתי

  • רונן הגיב:

   להבנתי (מהפרסומים) צה"ל סירב לבקשת המשפחה לשריפת הגופה בשל העלות, ולא להלוויה. ולראיה, עפ"י הנראה לעיל החיילת נקברה בבית עלמין צבאי.

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   "אישתון עסק בזה בהרחבה"? לפני שנתיים ושלוש? באמת סיבה טובה לא לכתוב מילה על שום אירוע בנושא. צודק! איך העזתי.

   אהבתי

  • תיקונים הגיב:

   א. כלי תקשורת לא מדווחים על התאבדויות של אנשים פרטיים ככלל. בשל תאוריית החיקוי, ומאחר והפרטיות גוברת על העניין הציבורי.
   ב.אישתון עסק בנושא הדיווח על המספר הכללי של ההתאבדיות בצה"ל ולא בצורך למסור מידע פרטני. בעקבות כך צה"ל חזר לפרט את המספר השנתי.
   ג. גם במקרה שהמשפחה חושדת שאין מדובר בהתאבדות או שבאה בעקבות ארוע קיצוני באחריות אחר, התקשורת תהסס לדווח ללא אישוש ממקור רשמי שיש חשד כזה.

   אהבתי

  • אבשלום הגיב:

   אישתון נתן תשובות טובות למדי לטענות ב"המקום הכי חם בגהנום":
   http://www.ha-makom.co.il/post/hameha-toveet?fb_comment_id=fbc_780142678722140_780587118677696_780587118677696#f30d8a8e39478ae

   לטעמי אחד הדברים היותר מטרידים סביב הסיפור הוא הנכונות של גורמים ב"שמאל" הישראלי (שלא לדבר על סיאטל) לקנות ולהפיץ עלילית-דם פרועה למדי בכיסוי דק של "דרישת תשובות לשאלות" (שרובן, כפי שמראה אישתון, טיפשיות למדי לכל בר-דעת), ובתנאי שהגורם המואשם הוא צה"ל, ועוד בהקשר של פגיעה במי שאינו-יהודי, ואם אפילו אשה, מה טוב.

   אהבתי

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אתמול בבוקר אמרה סמדר שיר כמה מילים בהעולם הבוקר אפרופו תקרית השוקולד. היא אמרה שכולנו הופכים לזגורים (למרות שהיא מתה על הסדרה), ומתעליינים על נותני השירות (מילים שלי, לא ציטוט מדויק) ועוד כמה דברים על תרבות ה”בא לי”.

  כל הכבוד לסמדר שיר שהעלתה את תפוח האדמה הלוהט הזה. הסידרה מאוד פופולרית אצל המזרחיסטים והפעילים ואף אחד לא נותן את הדעת שהיא מציירת תמונה בהמית של המשפחה המזרחית. מה הגאווה? בפייסבוק יש פעילה מזרחית שמעבירה עצומה בקרב המזרחיסטים לקום ולגנות את התופעה הזאת, אם לא אנחנו, מי כן? אב״ד כמובן יצאה נגד כי לא רואים התארגנויות כאלה כאשר האשכנזים סורחים.

  אהבתי

 4. רובי הגיב:

  ועוד שתי קטנות:
  1. אם נעמי רגן מפרסמת את הריאיון עם גב' נתניהו, כדאי לבדוק אם הגברת באמת לא התראיינה לפני כן לאף אחד. לרגן יש נטייה, איךנאמר, לקחת טקסטים ולהפוך אותם לשלה.

  2. נחמד לראות שאחרי סאגת "הביקור החשאי" שלא היה של מנכ"ל אפל, שהפיל ופידח כתבי טכנולוגיה לכל רוחב הביצה, הביקור נערך בסוף בגלוי, ומסוקר באמצעות פוטו-אופים וציטוטי קומוניקטים.
  תזכירו לי בשביל מה בעצם צריך כתבים?

  אהבתי

 5. אנו- ני - מית הגיב:

  המממ…. יפה לו !!!

  אבי לן מצא אולי את הנוסחה. הפוסט הזה הקפיץ את הלייקים באתר החדש של סטטוסים מצייצים מלייקים בודדים ללמעלה מ 100 לייקים לפוסט בודד:

  http://sta2sim.com/2015/02/1548/

  אבי לן מפנה לאתר החדש שלו מהפרופיל האישי בפייסבוק ומצליח לזכות לתשומת לב שגם אם היא מוגבלת בשלב זה היא מתחילה לבשר טובות.

  https://www.facebook.com/lan2avilan

  מעניין אם אותם אלה שחפצו בהסרת סטטוסים מצייצים יטפלו בו שוב או יניחו לו לחזור לזירה??

  אהבתי

  • הינשוף של מינרווה הגיב:

   אבי לן מצא אולי את הנוסחה

   ללא ספק.
   קודם הוא שילב פרסומות של אחרים באתר שלו, מבלי שהצהיר על כך בגלוי.
   כעת הוא משלב פרסומות של עצמו באתר של אחרים, מבלי שיצהיר על כך בגלוי.

   אהבתי

   • אנו- ני - מית הגיב:

    מה פסול בפרסום האתר שלו או פוסטים מהאתר בפרופיל הפייסבוק הפרטי שלו?

    😳

    אהבתי

   • אנו- ני - מית הגיב:

    נ.ב. האם התגובות השליליות מרמזות על כך שתוציאו "דין רודף" גם לפרופיל האישי של אבי?

    לדעתי האישית הסיכוי של האתר שלו להפוך ל"כלי תקשורת" (כמו שהוא תאר את קיר סטטוסים מצייצים) הוא ממילא נמוך מאוד. את עונשו הוא קיבל בענק מפייסבוק ומדעת הקהל השלילית ששחטה אותו בראש חוצות. אז מה הבעיה לפרגן והאם השלילה כיום כלפיו היא תמימה או נעוצה בשיוך פוליטי?

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    מה שאת עושה אינו עברה על החוק.
    הוא סתם לא הגון ומעצבן.

    אנחנו, המגיבים, מוסיפים לא אחת קישורים במסגרת התגובות שלנו. זה מעשיר את השיח ומרחיב את הידע.
    את, לעומת זאת, עסוקה בפרסום. זה שקוף, ולפיכך עלבון לאינטליגנציה.
    מדובר בניצול ציני של הבלוג שבו את מתארחת.
    כאמור, לא מדובר בפלילים. עם זאת,
    (א) זה לא הגון משום שהיית צריכה לשלם לדבורית כדי לפרסם אצלה. שהרי:
    1. דבורית מוסיפה תמיד קישור (או אזכור), במסגרת הפוסט המסוים, כאשר היא מתייחסת לתוכן שנזכר באתר אחר.
    2. בצד שמאל יש רשימה קבועה של קישורים ("בלוגלנד") לאתרים, בלי קשר לנושאי הפוסט הנוכחי.

    (ב) זה מעצבן, משום שאת מתייחסת אלינו המגיבים כאל חבורה של טיפשים, שלא יודעים להבדיל בין תגובה מקורית לניסיון עלוב לפרסום.

    אנא, חדלי מכך.

    אהבתי

   • אנו- ני - מית הגיב:

    סליחה.

    לא זו היתה כוונתי, לגמרי לא!!!
    חשבתי שהנושא ראוי לדיון נוכח הארועים יוצאי הדופן שהתרחשו סביבו וגרמו לסיקור תקשורתי רחב מאוד.
    משהושק האתר החדש היו בכל מיני אתרים (למשל באייס או בוואלה) ביקורות שמהן השתמע ספק לגבי מידת ההצלחה החזויה לבלוג/אתר החיצוני שאבי לן הקים.
    כיוון שהמציאות (נכון לעכשיו) תואמת את התחזיות (הפסימיות) (שאני שותפה להן) חשבתי לבצע מעקב כשלפי דעתי תוחלת החיים של האתר היא קצרה.
    יש לי רושם שבתגובות רבות נעשה ניצול ציני לשטיפת מוח ופרופגנדה מטעם גורמים מאוד מסויימים ולא ראיתי בתגובות שלי משום חטא בל יכופר.
    אם זו הדעה הרווחת כאן (V לא העירה לי עד היום כלום) אז אני סבבה עם זה.

    ערב טוב לכולם.

    אהבתי

   • אנו- ני - מית הגיב:

    נ.ב.

    אמשיך לקרוא בהנאה רבה (ובתודה) את הבלוג המשובח של V ולא אתערב לכם בשיחות, כפי שנמנעתי עד עצם הימים האלה.

    רק שקשה לי להשתחרר מההרגשה שיש כאן מגיבים קבועים שדוחים אוטמטית כל "עצם זר" וממחזרים מידי יום את אותן התגובות. אם רצונכם להישאר עם אותו מעגל מצומצם של מגיבים (ואותן תגובות צפויות וידועות מראש) אז אני סבבה גם עם זה.

    יאללללה הייתי.
    ביי.

    אהבתי

   • אז את לא אנימה? הגיב:

    את רצינית? דווקא תהיתי כמה פעמים חזרת על סטוטיסים מצייצים. ובעצם דווקא החזרות של המגיבים האחרים מפריעים לך?

    אהבתי

 6. וויס הגיב:

  "להתראות הלילה בבית מנפרד"
  לשם האוטובוס כבר לא מגיע…
  להתראות.

  אהבתי

 7. מדהים הגיב:

  "שני שערים לידיעות"
  איך את מסבירה את זה בתור…..לשעבר?

  אהבתי

 8. זיפ תפוזים הגיב:

  בטעימה הקטנה שמעריב העלו של הראיון עם שרה נתניהו עושה רושם שכדאי לגב' נתניהו להוריד קצת במינון השבחים שהיא חולקת ליופי החיצוני שלה ושל בעלה ("נראים לא רע"), לאינטלגנציה שלהם ("משכילים"), ולמקצוע שלה ("פסיכולוגית") שמוזכר כמה פעמים בקטע קצר (למרות שאני תוהה כמה באמת היא עובדת בו). בהמשך למסורת החדשה שהחלה בצילומים ל"את", גם הפעם אין ספק שתמונתה שם עברה ריטוש, ואיפור יסודי ומוקפד (ריסים מלאכותיים למשל). בעיני זה משווה לה מראה נוקשה שלא הולם אותה, אבל קטונתי.
  http://www.maariv.co.il/news/elections-2015/Article-464953

  אהבתי

 9. חייל זקן הגיב:

  בליכוד חוששים שהקלטת תודלף לפני הבחירות

  על פי הציטוטים המובאים בכתבה הליכוד צריך להשיג את הקלטת ולפרסמה בעצמו. הקיסרית של לחם מתחרעת כמו לביאה על מי שרוצה לעשות סיבוב על בעלה. מסתבר שהיא עושה עוד דברים חוץ ממיחזור בקבוקים.

  אהבתי

  • הומר סימפסון הגיב:

   אתה רומז שלאחר פרסום הקלטת, הקיסרית תחליף את ליאת רון בלילה כלכלי ואת רון קופמן ביציע העיתונות??

   אהבתי

  • חשמלאי הגיב:

   ביבי נערץ בעולם, בעלך אפס, הוא לא מגיע לקרסוליו של בעלי.
   כמו לביאה? נו שיהיה.

   אהבתי

  • מוניק הגיב:

   חזן, אתה מבין שהיא מתחרעת על מי שמערער את כסאו של בעלה בגלל שהיא מושקעת במנעמי השילטון? זאת כנראה הסיבה שהיא לא התגרשה בפעם הקודמת שביבי בגד בה במשך שנה עם רות בר. כנראה בחוזה ששמור אצל עו״ד נאמן הוא מבטיח לה את כיסה, כסותה ועונתה ולקחת אותה לכל מסע ועוד הרבה תופינים.

   אהבתי

 10. חייל זקן הגיב:

  V, ברשותך אקדיש את הטוקבק הזה ליונה שלך.
  האסטרטג הדמוקרטי הנק שיינקופף שהיה יועצם של קלינטון ובלומברג קורע במאמר דעה שמתפרסם באובזרבר את הקרן לישראל החדשה. המלצתו: להחרים, להחרים להחרים…

  אהבתי

  • רובי הגיב:

   הטיעונים שלו די מוזרים, יש לומר.
   מיכאל ספרד, שהעיד לטובת אש"ף במשפט, הוא העו"ד של חלק מארגוני הקרן. וחוץ מזה יש את קשקושי אם-תרצו הרגילים. אז אני מבין שהעובדה שמדובר במישהו שמזוהה עם המפלגה הדמוקרטית אמור לתת לדברים שלו משנה תוקף, אולי זו גם הסיבה שדווקא הוא גויס לכתוב את המאמר, אבל הססמאות שלו על "פעילות אנטי-ישראלית" משקפות בעיקר חוסר היכרות עם העובדות.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    הבן אדם מומחה לשיטות שבהן משתמשת הקרן. הסיסמאות שלכם לא כל כך עובדות כאן.

    אהבתי

   • ספרד זה באירופה הגיב:

    אם לדייק, ספרד לא העיד לטובת הפלשתינאים ולא הצדיק את מעשי הטרור.
    הוא הוזמן כעד מומחה לתאר את מערכת בתי הדין הצבאיים השופטת פלשתינאים.
    בקשר למערכת בתי הדין הזו, אם נהיה כנים עם עצמנו, אין לישראל יותר מדי במה להתגאות.
    כל מי שהיה שם יודע שבהרבה מקרים לא חושפים את ההאשמות והראיות בפני הנאשם ועורך דינו, מטעמים ביטחוניים. ובכל זאת שופטים את הנאשם סופו של דבר ופעמים רבות לתקופות מאסר ארוכות.

    אהבתי

  • קולונל קורץ הגיב:

   השלמת פרטים – האסטרטג הדמוקרטי הוסמך לרבנות לפני מספר שנים. את מקומו החדש בעולם מצא דווקא, מכל האפשרויות הקיימות ליהודי אמריקאי, בתנועת חב״ד.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    הוסמך לרבנות? אם כך יש לאסור עליו לכתוב לאובזרבר?

    אהבתי

   • קולונל קורץ הגיב:

    חלילה.
    אתה ציינת שהוא יועץ דמוקרטי, שעבד עם קלינטון.
    חשבת שזה מידע חשוב ורלוונטי למאמר שכתב.
    אני השלמתי אודות המהפך שחל בחייו בשנים האחרונות, עת הצטרף לקהילת חב״ד.
    זה חשוב כמו המידע שאתה חשפת.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    שכחת להוסיף שהוא גם מכה את אישתו

    אהבתי

   • קולונל קורץ הגיב:

    אני רק דייקן, לא שקרן.

    אהבתי

   • הפלוגה הגיב:

    חז"ן
    קולונל קורץ
    סמל פפר
    ?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    למה ההדרה של הסרן לב-בקר?

    אהבתי

   • קולונל קורץ הגיב:

    נראים לך דומים?

    קורץ!

    פפר

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    כל אחד והמדים שלו. אם כבר עוסקים בחונטה הצבאית מן הראוי לכלול את כולם כולל את פון קלאוזביץ מגבעתיים.

    אהבתי

   • חיליק הגיב:

    ליהודי אמריקאי אין כל כך הרבה אפשרויות, חב"ד הופכת לתנועה מס' אחת בארה"ב, בדרך הבטוחה לעקוף את התנועה הרפורמית.

    אהבתי

   • חיליק הגיב:

    אגב, אני מזהה כמה וכמה טעויות בכתבה הזו…

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    דווקא יש לו הרבה אפשרויות. אחת מהן היא לעלות לארץ, דבר שחב"ד לא טורחת לעודד אותו. אגב, כמה חב"דניקים בסה"כ יש בארה"ב?

    אהבתי

   • יהודי מנוחין הגיב:

    הוא יכול להיות אורתודוכסי ועדיין לא להשתייך לחב״ד.
    הוא חי באפר ווסט, יש שם לפחות 10 קהילות אורתודוכסיות שהן לא חב״ד.

    אהבתי

   • חיליק הגיב:

    שאלה טובה, כמה עשרות אלפים להערכתי.
    מה טוב בלעלות לארץ?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    זה לא טוב ולא רע. חב"ד בארה"ב מטיף
    למדיניות מסוימת מול ונגד הפלסטינים.
    זה מחייב שרות צבאי. שיבואו המטיפים
    לכאן ויעזרו לממש את מדיניותם. חוץ
    מזה ריבלין הוא נשיא לא פרזידנט ולא
    בטיח.

    אהבתי

   • חיליק הגיב:

    אני מבין. שאתה מקשקש.
    א. חב"ד לא מטיפה שום דבר נגד פלסטינים, אלא בעד יהודים. יש הבדל גדול.
    ב. לא ברור למה זה מחייב שירות צבאי, מה הקשר בין הא להא.
    האם באותה מידה כל יהודי ג'יי סטריט צריכים לבוא ולשרת? גם להם עמדה מסויימת שהם פועלים למענה.
    ג. התואר 'נשיא ישראל', שמור לנשיאי ישראל, לא לבעלי תפקיד יצוגי וריק מתוכן. אוכל להתפשר על 'נשיא מדינת ישראל'.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    בניגוד לדעתו של חיליק כבר נאמר שארה"ב היא
    ארץ האפשרויות וגם ליהודי ארה"ב יש המון
    אפשרויות לבטא את עצמם אישיותם אמונותיהם
    ויהדותם. מי שאומר שחב"ד הופכת לתנועה
    מס' אחד בארה"ב לא אמר איזו סוג של תנועה
    שמה ואופיה. רוב רובם של יהודי ארה"ב לא
    משתייכים לשום זרם דתי
    A major new survey of U.S. Jews conducted by the Pew Research Center finds that within the three major denominational movements, most of the switching is in the direction of less-traditional Judaism.
    http://www.pewforum.org/2013/10/01/jewish-denominational-switching/

    אהבתי

   • חיליק הגיב:

    אמת. אבל ליהודי שמתקרב לדת (וזה המקרה דנן) סיכויים רבים להתקרב דווקא לחב"ד.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אם הוא מתקרב לדת חב"ד הוא
    מתקרב לדת חב"ד. אם הוא
    יהודי רפורמי אז הוא יהודי רפורמי
    ועדיין יש יותר יהודים רפורמים
    מחבדניקים.

    אהבתי

  • תומר הגיב:

   אין לי שום יחס ל NIF ואני מודה שגם לא הרבה (מ)ידע, אפשר שהוא צודק ברמה העקרונית אבל אני חושב שהטיעונים שלו הם בעייתיים ברמה הלוגית, הקפיצה ממיכאל ספרד לקרן היא בעייתית וכן גם חריצת הדין לגביה מבלי באמת לבסס את הדין הזה על טענות מבוססות נתונים.

   אהבתי

  • מיכה הגיב:

   איך מכל הנשים בעולם הוא מוצא את כל השרות הקצת, איך לומר, בעייתיות שיתמכו בו? הייתי ממליץ לו לחפש במקום זה קצת דליות ורינות.

   אהבתי

   • נחלאווי הגיב:

    כמו למשל חיילת יחפה וצמתה מוטלת על כתפה …
    ספרי שירה קטנים על מדפים …
    שם כל השרות והדליות והרינות
    פסעו לאט בתוך שדרת קזוארינות …

    אהבתי

 11. נדב כהן הגיב:

  פוסט מצויין!

  אהבתי

  • מעלי הגיב:

   צודק :1.התחקיר על החיילת.
   2,סמדר שיר.
   3,תמלול הראיון של רזי(חתיכת עבודה).
   זה מה שמצפה(ים) מבלוג תקשורת.(שאין נסיעה כל הלילה קודם[מתחנף]).

   אהבתי

 12. עוד.ד הגיב:

  אם הכל אמת, ומחר נקרא שלל תשובות על הכל, הרי שזהו שיחוק השיחוקים של מעריב

  ידיעות- ברור למה לא
  ישר"ה – צפוי מדי
  הארץ – לא בבית ספרנו.

  אז ברור שמעריב.

  אהבתי

 13. עובר אורח הגיב:

  מעניין לעניין באותו עניין. אחד קובי ניב "הארץ" עמ' 2
  היום. מעלה את המרמרה מנבכי ההיסטוריה ושופך
  חמתו וגינוייו על ישראל שהתקיפה אוניה אזרחית חפה
  מכל נשק סתם ללא סיבה. כידוע, רק לא לעורכי "הארץ",
  העניין נחקר היטב. כנראה שהיה נשק על המרמרה יש
  עדויות לכאן ולכאן. עצירת המרמרה והעליה עליה היו בדיוק
  מדויק לפי החוק הבין לאומי. כל פעם שהנושא נבדק והוא
  נבדק מספר פעמים ע"י משפטנים נמצא שיש מקום
  לביקורת לא לנזיפה ולא להאשמה. כיום ידוע וברור כי
  המעשה היה הצגה של המודיעין התורכי ומהווה חלק ממאמץ
  מתמשך של תורכיה לסכסך בין כולם ולבין כולם ולתקוע יתד
  ברצועת עזה, דבר מה כמו החזבאללה בלבנון. גם ישראל
  גם מצרים חלק ממדינות המפרץ וגם ממשלת רמאללה/רש"פ
  מתנגדות לפעילות מחרחרת מדון זו. כנראה שגם ארה"ב
  פעלה בנידון אם כי כל העדויות הן ממקורות מושפעי ישראל
  http://nationalinterest.org/feature/the-turkey-hamas-nexus-12044
  מדינת ישראל ראויה לביקורת כל הזמן בכל נושא. אבל הנטיה
  של אנשים כמו קובי ניב להאשים את ישראל בכל מכל כל הזמן
  גם היכן שדברים נבדקו יותר מפעם ולא נמצאה אשמה ולהתעלם
  מפעילות אנטי ישראלית לא חוקית ומחרחרת מדון (החמאס
  הנתמך ע"י תורכיה בנשק ואימונים צבאיים הנו ארגון טרור
  מוכרז) מביאה לביטויים כמו אלו שנשמעים כאן נגד הקרן
  לישראל חדשה וחבריה. הקיצוניות להכעיס של גופים בישראל
  העוסקים בביקורת פוליטית נגד המדיניות הנוכחית של ישראל
  מכשילה גם פעילויות סבירות שהם מנסים לקדם.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s