אצבעות שחורות 13.3.15

מאירועי הסו"ש

– אם תרצו לפגוש הערב את יאיר לפיד, לא אני אמנע מכם. או אם תרצו להתנדב למחנה הציוני.
– תשדירי הבחירות נוסח ארץ נהדרת. וגם זה. אבל מה עם מרצ?
– סקר הארץ, כולל במגזר הערבי.
– למי מצביע דרור פויר?
– משה כחלון Vs נפתלי בנט.
– צלצל הטלפון בבית שלי אתמול לפני הצהריים. "כאן נפתלי בנט", נשמע קול חורקני. טרקתי מיד.
– משונה, בנט לא יודע כמה עולה ליטר דלק. בגלל הפזומט. אבל נו, הם תמיד ייכשלו בשאלה כמה עולה כרטיס אוטובוס, ליטר חלב, לחם אחיד. ליטר דלק, זה עוד לא ניסינו. לא נורא, הוא רק שר הכלכלה. עוסק במקרו, לא במיקרו.
–  זהבה גלאון פונה למצביעיה.

כך תדעו למי להצביע.
מדגם הבחירות של קוראי ולווט.
[poll id="158"]

בכללי כזה

♦ אני לא יכולה להכחיש: הבחירות משעממות אותי באופן רצחני. ההבלים שמשמיעים כל המועמדים, המלחמות, התכתשויות, לא יכולה להתמודד עם זה ולהתייחס לזה. אני יודעת שזה נורא חשוב, אולי הדבר הכי חשוב שיקבע איך ייראו החיים, אבל הדרך הנלוזה שבה מתנהלת הפוליטיקה פה (טוב, אולי בכל העולם, כן כן, ראיתי שתי עונות מבית הקלפים) מעוררת בי שעמום עז מלווה בגועל. ומאחר שרוב העיתונים בסו"ש ניסו לפצח את הנוסחה איך להתמודד עם הבחירות ולמצות ולסקר ולסכם, כשלתי עוד יותר מאשר בשבוע רגיל מלעמוד במשימה החשובה לקרוא כל מה שיש למועמדים ושלוחיהם לומר. סלחו לי כי חטאתי.
מי יודע איך נעבור את שלושת הימים הקרובים. את חלקי למאמץ המלחמתי אני תורמת בסקריר הזה. מעניין יהיה לראות עד כמה המדגם של הבלוג יהיה קרוב למציאות, לא?

שישבת/ ישר"ה

אירועים קשים בפנימיית רננים בזכרון יעקב.

ממון שישי/ ידיעות

mamon14.3.15
♦ אחת הכתבות החשובות להיום (כן, יותר מכל פרשני הקדם בחירות): נכון חשבתם שהאיסור לדבר בסלולרי במעלית הוא מעין אגדה אורבנית? אז זהו שלא. נטלי גרויסמן וצח שפיצן מביאים את הפרטים, והשורה התחתונה היא חד משמעית:

…מעלית היא כמו מיקרוגל… מעין כלוב מתכת שחוסם את גלי הרדיו  שפולט הסלולרי מלצאת החוצה, ומחזיר אותם פנייה… הוא עשוי להתאמץ במעלית פי 1,000 יותר מאשר באוויר החופשי…

בקיצור, במעלית, סתמו.

המוסף לשבת

♦ הגזימה סימה קדמון:

זה היה קמפיין שבמרכזו עמדה גברת נתניהו. מדו"ח המבקר על הוצאות בית רה"מ ועד לנזיפה של ביה"ד לעבודה על כך שהפרקליטות לא כללה את תצהירה של שרה נתניהו בתצהירי ההגנה שהגישה בעניין תביעתו של מני נפתלי.

שני העניינים הללו הופכים את השרה למי שעומדת במרכז הקמפיין?

משתכשכים בביצה

♦ השאלה שהכי מעסיקה אותי עכשיו היא מה יקרה עם ישר"ה ביום שאחרי הבחירות, בהנחה ש. מה? הרי חצי מהתכנים העוסקים בנתניהו ובידיעות ובמלחמת העיתונים לא יהיו רלוונטיים יותר ולא יעניינו אף אחד, כולל לא את עורכי העיתון. אז מה יקרה שם? ומה יעשה שלדון אדלסון עם העיתון הזה? והאם נתניהו באמת עובד אצלו? שאלה שנשאלה כבר מזמן. מאוד מטריד כל הסיפור הזה, ומבחינה תקשורתית, אחד המעניינים.
אם נתניהו לא ייבחר, כלומר אם הליכוד ייכשל בבחירות הללו, הרי שגם העיתון הכי נפוץ בארץ, החינמון בהצהרה, מוכיח שהשפעת התקשורת על החלפת השלטון די קלושה, לא? אפשר יהיה להגיד גם את ההפך, שכל שאר כלי התקשורת עשו כל כך הרב כדי לגרום להחלפת השלטון, שגם כוחו העצום ורב של עיתון מודפס לא עמד לו. ואולי המסקנה היא שאדלסון צריך להשקיע בערוץ טלוויזיה או באתר אינטרנט, ולא בעיתון מודפס?
זוכרים את הידיעה הזו שלי מ-7 באוקטובר 2014?

אחרי ששלדון אדלסון עקף את ידיעות עם ישראל היום, יש לו מטרה חדשה בחיים: להביס את ynet בתוך שנתיים. והוא יודע שזה לא יקרה בעזרת nrg
המטרה: אתר אינטרנט פנומנלי בו מתכוון אדלסון להשקיע 25 מיליון דולר.
בעת האחרונה מקבלים בכירים מאוד (מאוד) בעולם האינטרנט הצעות מפתות לעבור לאתר החדש של אדלסון.

♦ היי, זה לא נראה תמוה שגם מינה צמח וגם אני חושבות אותו דבר על הבחירות?
"אויש, שייגמר כבר", אמרה צמח בראיון לארי פינס, ואני אומרת אותו דבר בדיוק מהרגע שהוכרז על הבחירות המיותרות והמעיקות.

ערן ורד מתרעם על שכעת יש ב-ynet פרסומות וידיאו לא לפני כתבה, אלא כעומדות בפני עצמן.

♦ העיתון של אייל ארד: ישראל מחר, גליון פרידה מנתניהו.

יאיר טרצ'יצקי על פגיעתו של נתניהו בעיתונות.

♦ הקרמלין קורא לעיתונאים לא לעזוב את מוסקבה. אממ, איפה ולדימיר פוטין?

♦ הודעה לעיתונות

ג'רוזלם פוסט הגיש ב-11.3 תביעה בבית המשפט בתל אביב, בסך 1,000,000 ₪, כנגד חברת סימילרווב (SimilarWeb), העוסקת בניתוח של מידע ברשת. התביעה הוגשה באמצעות עורכי הדין בן יעקב, שוימר, דולב. כתב הגנה טרם הוגש.
בכתב התביעה טוען ג'רוזלם פוסט כי חברת סימילרווב פרסמה נתונים שגויים ורשלניים באשר למידת החשיפה של אתר האינטרנט של העיתון בהשוואה למתחריה, כאשר מידת הסטייה של הנתונים שפורסמו מנתוני האמת הייתה חריגה ובלתי סבירה בעליל. הנתונים אינם תואמים את המציאות ואת נתוני החשיפה של הפוסט, אשר מוביל בקביעות ובשיעור ניכר על פני המתחרים על פי אתרי השוואות מובילים Alexa ו-Compete.

♦ שימור לקוחות: גם בשבוע שעבר וגם השבוע לא הגיע אלי מעריב ביום שישי (אני מנויה רק על מהדורת סופשבוע). בשבוע שעבר הספקתי להתקשר ולבקש שישלחו שוב את העיתון. השבוע הגעתי הביתה מאוחר מדי מכדי לראות שהעיתון לא הגיע, כך שאין לי מעריב בסו"ש זה. חבל.

♦ ללחם עבודה נכנסתם בשבוע האחרון?

הלכו לעולמם

♦ הגברת הראשונה של סינמטק ירושלים, ליה ואן ליר. ההספד של סינמטק ירושלים.
לפני שנה סיפרתי על סרט אחר שלי בעבודה, על ג'רמן דה מריה פורד, שהצילה את אוסף אקסלרוד (שיש לו ערוץ ביו טיוב, אבל רק חלק קטן ממנו הועלה לרשת). בקיץ 2012 (אולי 2011?), אחרי מאמצים מרובים ותחנונים הצלחתי לקבוע פגישה עם ואן ליר בסינמטק ירושלים, כדי לנסות לשמוע ממנה על יחסיה עם התורמת. לצערי היא לא יכלה להוסיף דבר לחומרים שכבר היו לי, ורק שיתפתי אותה בכל מה שאספתי עד אז על ג'רמן.

♦ וגם דיוויד (?) אלן מהגונג.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

♦ הגעתי לעמוד הזה דרך פינג-בק לבלוג: תגובת נתניהו לשיחות הגרעין בין איראן לאמריקה.

למה עזב סמנכ"ל הכספים של גוגל את החברה.

הדרך לקידום עוברת בעיקר התרועעות עם האנשים הנכונים בשעות הפנאי.

מסביב לעולם

♦ רשת טלוויזיה של חיים סבן פיטרה מנחה שהשווה בין מישל אובמה לדמות מ"כוכב הקופים".

♦ הפג שחזר לחיים בזכות החיבוק של אמא ואבא.

לפני פיזור

17:30, סינמטק ת"א, איפה אלה קרי ומה קרה לנוריקו-סאן?

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

61 תגובות על אצבעות שחורות 13.3.15

 1. קול צף הגיב:

  ההתלבטות קשה. כמעט וגמרתי אומר להצביע להרצוג. פתאום אהוד יערי צץ משום מקום והחזיר אותי למציאות. אולי בכל זאת ביבי. פעם ראשונה בחיי כנראה שאצביע ליכוד. לא בטוח

  אהבתי

 2. ברוך שפטרנו הגיב:

  ליה ואן ליר היא לא האחראית לכך שהקולנוע הישראלי הפך לפלסטינואידי על פסטיבלי הנכבה שלו?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   די לקשקש. די.

   אהבתי

  • ברוך מהמגפיים הגיב:

   תראו, ליה ואן ליר קיבלה פרס ישראל בשנת 2003.
   על פי העמדה הרווחת אצל אקוניס ושות׳ זו כשלעצמה עובדה המסירה ספק מעל היותה אנטי ציונית, חובבת פלסטינאים ותומכת במורדים החותים בתימן.
   מצד שני, באותה השנה ובאותו הטקס קיבל את הפרס גם הזמיר המפזם מעל פסגת הר הצופים, הירושלמי המסורתי והלאומי, יהורם גאון, הזכור גם בתפקידו הקולנועי כיוני ז״ל בסרט מבצע אנטבה של מנחם גולן.
   אז?

   אהבתי

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  הגזימה סימה קדמון:

  זה היה קמפיין שבמרכזו עמדה גברת נתניהו. מדו”ח המבקר על הוצאות בית רה”מ ועד לנזיפה של ביה”ד לעבודה על כך שהפרקליטות לא כללה את תצהירה של שרה נתניהו בתצהירי ההגנה שהגישה בעניין תביעתו של מני נפתלי.

  שני העניינים הללו הופכים את השרה למי שעומדת במרכז הקמפיין?

  לסיפור של שרה היה באמת השפעה מכרעת אצל הרבה מצביעים לרבות נשים שהחזירות הבלתי נתפסת שלה הגעילה אותם. גם מינה צמח חושבת שיש לזה השפעה. ליכודניקים גמורים נגעלו מההתנהגות שלה ולכן הפעם יהיו הפתעות גם בפריפריה

  אהבתי

 4. אחד הגיב:

  עקב האזכורים הספורדיים בבלוג לגבי סכנות הסלולרי, אני מביא כאן כשירות לציבור את וריטסיום שעונה על השאלה:Do Cell Phones Cause Brain Tumors?

  אהבתי

 5. האיש עם המצלמה הגיב:

  בני ציפר, לפני שהתחיל לדבר שטויות, למה הקולנוע הישראלי רע

  האם אלון גרבוז וליה ואן ליר לא אחראים למצב? מי כן?

  אהבתי

  • בפ"ש הגיב:

   לידיעת הבורים המתלהמים:
   מצב הקולנוע הישראלי השתפר פלאים בחמש עשרה השנים האחרונות (ציפר כותב וכתב פרובוקציות מאז ומתמיד, גם ב 2007).
   הגורם המרכזי היה חוק הקולנוע (שהתקבל ב 1999, זמן ממשלת נתניהו הראשונה), והאיש המרכזי בתקופה זאת הוא, כידוע לכולם, ראש קרן הקולנוע, כתריאל שחורי.

   אהבתי

   • האיש עם המצלמה הגיב:

    יתכן שכתריאל שחורי הניצחי הוא הבעיה. איך בדיוק הקולנוע השתפר? אתה רואה קולנוע אותנטי שמאות אלפים נוהרים אליו, כמו אסקימו לימון ומבצע יונתן?

    אמנון לורד

    כסף ציבורי, מסרים רדיקליים

    בשבוע שעבר נפטר גדול הקולנוענים העצמאיים המסחריים, מנחם גולן. כנגדו ציינתי את כתריאל שחורי, שהפך כבר לרהיט נצחי בעולם התמיכה הציבורית בסרטים פלסטינו-ישראלים. אגב, אני מתנצל מראש בפני כתריאל, שהוא איש יקר. אבל מדובר בכשל מבני שנוצל היטב על-ידי כת פוליטית אידיאולוגית שהשתלטה על היצירה הקולנועית בישראל. לא אכנס לספקולציות כיצד זה קרה. אני מסתפק בכך, שעצם קיומה של מציאות ריכוזית בהפקות הקולנוע בישראל, ריכוזיות שהשפעתה חמורה עוד יותר משום שבראשה עומדים פקידים, מזמינה השתלטות של כוחות רדיקליים דומיננטיים.

    רק לאחרונה בפסטיבל הקולנוע בירושלים חזינו במפגן הקונפורמיזם הסטליניסטי, שבמסגרתו כל שמונת הקולנוענים שנכנסו לתחרות הסרט העלילתי בפסטיבל חתמו על מכתב פוליטי, פרו-פלסטיני בעליל, בעיצומה של המלחמה נגד חמאס בעזה. איש לא חשב או לא העז להשתמט. ביניהם היתה כמובן שירה גפן, שגם היא באקט של שתלטנות טוטליטרית העמידה את אולם הסינמטק דום לזכר הילדים הפלסטינים שנהרגו. למיצגי האחדות הפוליטית האלה אפשר לצרף עשרות עצומות, מכתבים, סימפוזיונים ושאר פעילויות גיהוץ אידיאולוגיות לאורך השנים שהכפיפו את גרעין היוצרים לקו אידיאולוגי נוקשה.

    להשתלטות של המימון ממקורות מסוימים מאוד על מוחו של האינטלקטואל הישראלי אפשר להוסיף אפילו נושא רגיש כמו חקר השואה וייצוגיה הציבוריים בישראל או בעולם על ידי חוקרים ישראלים. מה שאומר כרגע לא מסתמך על בסיס נתונים מוחלט ומקיף, אבל כל מי שבקי באקדמיה הישראלית יודע שמכוני מחקר רבים באוניברסיטאות ממומנים בכסף גרמני, ממקורות שונים. אפילו יד ושם נהנה מהשלל.

    התוצאה היא, שהיום רוב המחקר העוסק בשואה בישראל ואולי גם בעולם נשלט בידי כסף גרמני. אפשר רק להציץ במבול הספרים היוצא מבתי הוצאה איכותיים, העוסקים במחקרים כאלה ואחרים בגרמניה, בתרבות גרמניה, ביהודים בגרמניה, בקשר העמוק והבלתי ניתן להסבר בין יהודים לגרמנים, בסרטים שבהם יהודים חוזרים לחפש קשרים ושורשים בגרמניה, בתים שאבדו, מצבות; דור שני ושלישי לניצולים נפגש בדמעות עם דור שני ושלישי של רוצחי אס-אס. הכיוון ברור. לא ניתן להכחיש. ואי אפשר להגיד שזהו טעם הקהל. חד משמעית לא. זהו טעם הכסף ואופציית המימון למחקרים, למילגות, ולהפקות. זהו טעם חבר השופטים בפסטיבל קאן ושם ובכל מקום. זה לא טעם הקהל הישראלי.

    אהבתי

   • בפ"ש הגיב:

    כתריאל שחור הוא הפתרון. הבעייה היא טיפוסים כמוך וכמו אמנון לורד שבוחנים קולנוע בקריטריונים פוליטים. ולגבי מאות האלפים, הנה סיכום של הסרטים המצליחם בשנת 2014 (מקור: סינמסקופ):
    ״אפס ביחסי אנוש״: 550,000 כרטיסים
    ״שושנה חלוץ מרכזי״: 220,000
    ״גאליס״: 220,000
    ״גט״: 200,000
    ״מפריח היונים״: 180,000
    ״זינוק בעליה״: 130,000
    ״מיתה טובה״: 120,000

    אהבתי

   • יון סאן הגיב:

    טיפוסים כמונו הם הבעיה וגרמניה היא הפתרון:

    התוצאה היא, שהיום רוב המחקר העוסק בשואה בישראל ואולי גם בעולם נשלט בידי כסף גרמני.

    כאילו מבקרי קולונוע, מפיקים ועיתונאים אינם מבינים מהיכן נובע הכסף ומה נדרש כדי לקבל מענק. ביד ושם תיעוד הזוועה מפנה את מקומו לטובת הנראטיב האישי בארץ הוונדר לנד לפני הנאצים. חוקרים מקבלים מענקים להפצת זוויות מסויימות כדי שהמומחיים לשיטנת היהודי יכסו אותה בבדי ענק. רק אפס ביחסי אנוש יכול לקבל סטיפות מחו"ל כדי לסלף את התמונה בשם האומנות ולהדוף ביקורת בדמגוגיה.

    אהבתי

 6. נטע זר הגיב:

  אז בנט לא יודע כמה עולה ליטר דלק. בסדר. אני בטוחה שגם לבוז'י, ציפי, לפיד וכו' אין שמץ של מושג. אפילו לא לכחלון שמזיע מרוב מאמץ להיות "עממי". כולם שם מנותקים באותה מידה ממציאות חיינו האפרורית. בנט לפחות עשה את הונו במו ידיו (או מוחו), לעומת לפיד והרצוג שנולדו עם כפית (בעצם סכו"ם מלא) של זהב.

  אהבתי

  • אז כמה עולה ל' דלק הגיב:

   בנט לפחות עשה את הונו במו ידיו (או מוחו)

   לא בטוח. כבר אז לא היה חכם גדול.

   אהבתי

   • המוח של בנט הגיב:

    מפי הסוס (או הארנב)-

    אורי ריבנר, התחיל לנדנד לי שלאחד הלקוחות הגדולים שלנו יש בעיה שהם סופגים הפסדים מגניבות. אמרתי לו שיעזוב אותי והוא ביחד עם ליאור גלון, אחד המייסדים, התעקשו והחלו לבנות פתרון מאחורי הגב שלי. ברוך השם שהם לא הקשיבו לי, היום הפיתוח שלהם הפך להיות המוצר המרכזי שלנו.

    אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   זה ממש לא בסדר. לגבי כולם, ריגרדלס זהותם המפלגתית.

   מה כל כך קשה לבדוק ולשנן את מחירי מוצרי היסוד בישראל? הבנתם אלף פעם שתישאלו על כך. מדובר בידע סימבולי, שמאוד חשוב להמחיש אם אתם מנותקים או לא.

   שר אוצר / כלכלה אינו מנכ"ל חברת הייטק. עם כל החשיבות שיעסוק במקרו – הוא בהחלט נמדד גם בשליטתו ברכיבי המיקרו.

   אהבתי

   • בנטוביץ' הגיב:

    נפתלי בנט בראיון:

    רכב: "אני לא זוכר באיזה רכב אני נוסע, רק יודע שהוא לבן"

    ש.ק.ר.

    אהבתי

 7. אור הגיב:

  הקישור לישראל מחר מוביל לערן ורד

  אהבתי

 8. יובל הגיב:

  אז למי דרור פוייר מצביע? לעולם לא נדע. מסתבר שגם גלובס הציבו חומת תשלום למנויים בלבד…

  אהבתי

 9. חייל זקן הגיב:

  מעלית היא כמו מיקרוגל… מעין כלוב מתכת שחוסם את גלי הרדיו

  כל הכבוד על הגילוי פורץ הדרך. מי זה מייקל פרדיי בהשוואה לנטלי גרויסמן וצח שפיצן?

  אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   מי קורא ענייני מדע בידיעות אחרונות? (ובעיתונות יומית בכלל)?

   אהבתי

  • תומר הגיב:

   אז אני מבין שלטענתך היה זה פאראדיי שזיהה את העליה בפליטת קרינה ממהמכשיר הסלולרי בעת העליה במעלית.

   כמה זה קל להגחיך

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מעלית היא כלוב פרדיי מה שגורם למכשיר הסלולרי להגדיל את עוצמת השידור כדי לתקשר עם תחנת הבסיס. כנראה שעורך המוסף של ידיעות הוא אחד מהקומץ של גרבוז. בשבוע הבא כתבה על הגילוי שהמיים קופאים באפס מעלות.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    הבאתי משפט אחד מתוך כתבה של יותר מאלף מילים, שבה תיאורים והסברים ודוגמאות על מקומות שונים. אני לא מבינה מה אתה רוצה.
    מה הסיפור? שהמשפט הזה לא ייכתב כהסבר קצרצר? שאצטט משפטים אחרים? לא מבינה. מצדי תמשיך לדבר במעלית כמה שבא לך, אבל תעשה את זה כשאתה נמצא בה לבד. כן, הרי ברור ששום קרינה סלולרית לא מזיקה (לפי דעת גורמים בכירים מקרב המגיבים), לא משנה כמה היא מועצמת. אז תיהנו, בכל הכיף, באמת.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אין שום פסול במה שציטטת מהכתבה. הבעיה היא מה שחסר בכתבה וזו שאלה פשוטה לאיש שמבין רדיו לגבי קרינה במעליות שהיתה חוסכת את סיפור הגבורה על סידרת המדידות שהם ערכו. אם הכוונה היא רק להזהיר את הקוראים מפני קרינה אזי חסר בה הפרט הכי חשוב. בכל טלפון סלולרי יש אייקון שמראה את עוצמת הקליטה. ככל שעוצמת הקליטה קטנה יותר עוצמת השידור (והקרינה) של הטלפון תהיה גדולה יותר.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא מבינה אותך (חז"ן). קראת את הכתבה בכלל?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    קראתי את כל הכתבה (לא בבית חס וחלילה) ואשמח להתייחס למה שלא מובן לך, אם תפרטי.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    פה אני כבר באמת לא מבין מה אתה רוצה.
    אני לא חושב שצח שפיצן (הידוע בכינויו עידן שגיב) כתב את טורו כדי להתוות קווים חדשים במחקר האלקטרומגנטיות. הוא עונה על השאלה הפשוטה "האם במעלית פולט הטלפון קרינה רבה יותר" (התשובה: כן), לא פחות ולא יותר. אם נראה לך שהוא היה אמור לכתוב את זה בלי להתיחס אפילו ברמז לבסיס התיאורטי כי זה ש"המכשיר הסלולרי מגדיל את עצמת השידור כדי לתקשר עם תחנת הבסיס" כדבריך זה עניין טריוויאלי לקורא הממוצע, אז אני בהחלט שמח שזה הוא כתב את המאמר הזה ולא אתה.

    וכן, אם בשבוע הבא תהיה כתבה על השאלה "איך למנוע קפיאת מים בצנרת הביתית" תוך התייחסות רחמנא לצלן לטמפרטורת הקפיאה של המים, אני לגמרי לא חושב שיהיה מדובר בכתבה חסרת ערך.

    ההשתלחות בעורך המוסף מיותרת גם היא אבל זה כבר עניין של סגנון אני מניח.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:
 10. ישראל מחר הגיב:

  ברק רביד מהמר על הכותרת של ישר"ה מחר.

  אהבתי

 11. ערן הגיב:

  לפי הסקריר שלך זהבה גלאון תהפוך בליל שלישי לראש ממשלת ישראל. אני שוקל להציע לערוץ 2 לשכור את שירותייך ולפטר לאלתר את מינה צמח.

  אהבתי

  • שימי הגיב:

   אין על הסקר שנערך באוניברסיטה העברית:

   "המפלגה שזכתה למספר הקולות הגבוה ביותר במדגם הייתה המחנה הציוני עם 41 מנדטים כשמאחור ניצבות המפלגות מרצ עם 27 מנדטים, הבית היהודי עם 21 מנדטים, הליכוד עם 12 מנדטים, יש עתיד עם 9 מנדטים, הרשימה המאוחדת וכולנו עם 5 מנדטים כל אחת."

   http://new.huji.ac.il/article/25580

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   ערן, אלו הם קוראי הבלוג. אתה מוזמן להחליף אותם אם זה לא נראה לך.
   מפקד הארגזים זה לא פה.

   אהבתי

 12. ערן הגיב:

  אילאן לוקאץ' בכתבה מביכה, נצלנית וצהובה על החורבן הכלכלי והאישי של דוגמנית העבר סמדר קלצ'ינסקי אתמול בחדשות ערוץ 2. מה גורם לו לצלם את האשה הזו שהחיים דרכו עליה הולכת למחסן של בגדים חינם לנזקקים ונוברת שם אחר חולצה ונעליים? מה הערך העיתונאי של הסצנה הזו? ולמה לצלם אותה אוספת את הגללים של הכלב שלה? פויה של טלוויזיה.

  אהבתי

 13. סיור בישראל האחרת הגיב:

  מזעזע כמה הבורות עדיין נפוצה בישראל 2015

  אהבתי

 14. ביבי איבד את זה לגמרי הגיב:

  עימות קצר בין המנצח של הבחירות והלוזר הסגול

  אהבתי

 15. ZIKI הגיב:

  עבור מי להצביע
  גם אני כתבתי את הטור המסורתי שלי (כבר פעם שלישית)
  עם המלצות להצבעה.
  אז מי שעוד לא החליט מוזמן, וגם מי שכן.
  עבור מי להצביע

  אהבתי

 16. מצב קוהרנטי הגיב:

  נפטר טרי פראצט

  אהבתי

 17. יון סאן הגיב:

  אבל בינינו, אם לדבר דוגרי, התכנון שלי היה להצביע לחד"ש לנצח. סגרתי ת'פינה של הדמוקרטיה, כמו שאני תמיד אומר. רוצה משהו יציב בחיים. בשבילי זה כמו לאהוד את הפועל פתח תקווה; תחושת שייכות שאין לה שום קשר למציאות.

  בהזדמנות לפני אחרונה אפציר באמיצים ובאמיצות (ושאפו לפוייר הכנה) להרהר בדיאגנוזה שהתעופפה לכאן לא פעם הישר מהשובך. יש דרכים לטפל באתגר הזהות והשייכות שלכם שלא ישפיעו על עתיד המדינה. נסו תחביבים, ערבי תרבות ואולי לשלב בתפריט שיבולת אורגנית ויוגורט מעיזי חופש. אפילו יוגה, ריצות ארוכות שליטה בבומרנג ופריסבי בביגוד מאוורר או סרוג תורם תחושת שייכות איתנה. והכל שחור -עדיין הולך לא רע בכלל. מסביבי חיים אנשים בוגרים שמוכיחים שאפשר להראות כמו מרצולוג ולהצביע ימין קוצוני מבלי להרגיש ליכודניק או ש"סניק חו"ח. הרי עצם התובנה שלעיתים קרובות ההצבעה בבחירות פועלת במציאות הפוליטית הפוך מהמצופה (ימין מחלק שטחים- שמאל מביא מלחמות) אמורה לכרסם ברמת השייכות ומטרות הקבוצה. מי שרוצה באמת להחזיר שטחים- שיצביע ביבי ומי שרוצה לצפות בביירות הופכת לסג'עיה שיצביע המחנ"צ. הרי מטורפים לא חסרים כאן. מי שחושב שהפתק למרצ יהפוך אותו ליפה נפש אליטסטי, מעודן טעם, משכיל עם זעם מאופק וסקס אפיל של קינואה שינסה לשקר לאחרים במקום לשקר לעצמו ולשים פתק מתוך אחריות לאומית במקום לשרת את האגו.

  שי לבוחר: קובלנה על מפלגות ישראל

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   תגובה מאוחרת בעקב הנסיבות. חדר מיון בלינסון
   חדש משופץ מבריק. לידי פועל בנין ערבי מטירה.
   מבוגר. משוחחים. נפגע בבנין וילה בכםר קסם.
   בן לומד בחיפה בת בירדן עם אחותה ובת דודה
   "כך זה אצלנו". הייתי עסוק בעצמי. הבוקר חשבתי
   זה מקום יחיד, לא במזרח התיכון, ביקום ובשביל
   החלב, שפועל בנין ערבי בארצו יכול לקבל חינם לא
   אחרי מישהו אחר ולא לפני מישהו את הטיפול הרפואי
   הכי טוב שיש, לשלוח ילדים לאוניברסיטאות, אמנם
   לא חינם ולדבר כמו שווה לשווה בנימוס בכבוד לא
   בהתרפסות עם כל מי שסביבו. ווילה בכפר קסם.
   אם כך היה ליברמן מדבר ומסביר בנימוס בשקט
   בהומור + מילה בערבית שחבל להפסיד את כל זה
   בשביל מה שרואים מסביב, אולי הייתי מצביע ימין.
   מי שבגסות בחוצפה מסכסך את האספסוף הישראלי
   אספסוף שמאלי מול ימני ערבי מול יהודי. מי שיצר
   מפלגה ערבית מאוחדת ולא הפחיד אף אחד, מי
   שדוחף את אפו לעסקי ארה"ב שלא לצורך מי שמפריט
   את הכל ומוכר את ישראל לסינים שכבר אף אחד לא
   יוציא מכאן בחינם מסכן את בטחונה של ישראל
   ולא שווה קול בקלפי.

   אהבתי

   • יון סאן הגיב:

    רק בריאות ומהר. ליברמן לא רלוונטי עבורנו ולא היה מעולם, עזוב. רק להגדיל בשקל תשעים: לפי ההגיון של מרצ ההומאנית ורבת החסד רוב ערבי בביה"ח הוא אסון ויש לשמור על מינון חולים ורופאים כדי שלא יהפכו לרוב. בגרמנית זה נשמע טוב יותר. יש בצפון בתי חולים ששמים על הגזענות של מרצ קצוץ. סלט ערבי, דרוזי, רוסי, יהודי בצוות המטפל ורוב ערבי דרוזי במטופלים. לסיוט השמאלני שבו יהודים מעוטי יכולת מצביעי ימין ושומרי מסורת מתנהל בהרמוניה עם שכניו דוברי הערבית קוראים מזרח תיכון חדש. מציעים עזרה מקשקשים על הכל ומברכים בשלום ובריאות. זה אמיתי ובריא יותר מפאקינג הרצוג גלאון או קוקו שמאלני שירצה למישהו על "סכנות הימין הקיצוני". תקשיב ליון, הוא יודע לא מביקור אחד ולא מעשר:
    גם אם נספור פעמיים לא נקבל חמישה אחוז של מצביעי מרצ והמחנה הציוני ביחד.

    בבתי החולים הללו שבהם לא תמצא גרגר של נאורות תלביבית מיישמים את סמל המדינה ברצינות תהומית ומבלי לדעת. זאת התקווה ומגילת העצמאות. עכשיו כשאנחנו מסכימים על האבחנה בברך ובבערך. תסביר מי מפלג יותר ובין מי למי-ליברמן או גלאון?

    אהבתי

 18. עכשיו זמן הרצוג הגיב:

  כשמקשיבים לראש הממשלה המתראיין ברגעים אלה לרזי ברקאי שומעים אדם שנתבלעה עליו דעתו , ממומר ופרנויד

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s