הם לא ידעו

yediot19.3.15haaretz19.3.15

isra19.3.15maariv19.3.15

הדבר הכי מצחיק שקראתי על התקשורת והבחירות שייך דווקא לראש דסק טוויטר בבלוג, המייג'ור ירום הודו.

— MajorTom2oo1 (@MajorTom2oo1) March 18, 2015

הכותרות

ארבעה עיתונים עם אותה תמונת שער בחיתוכים שונים: נתניהו בכיפה שחורה בכותל.
הצילום שהכי מייצג את ישראל 2015. לא שום דבר אחר. רה"מ מתפלל בכותל אחרי שזכה בבחירות. כך ולא אחרת. וכל אחד יכול לברור את המסקנות עצמו. זהו צביונה של ישראל, לא משנה כמה נתפתל ונפעל להשארת סניפי אמ.פמ פתוחים בשבת.

נס: כפולת 2-3 בידיעות עם תמונת ענק מרגשת של הזוג נתניהו: השרה מליטה פניה בידיה ובוכה, בנימין מתבונן בה באהבה. הכותרת: "יום הנבחר". הלוגו המתגלגל בין עמודי הסיקור: "בחירות 2015 | הניצחון של נתניהו ובו צילום של נתניהו נואם, ידו הימנית מונפת וכולו אושר.

יש מצב שזהבה גלאון תישאר במרצ בזכות המנדט הנוסף.

תור הפרשנים, כל אלו שכשלו, המסבירים למה נתניהו בכ"ז ניצח, ובגדול:
אמיר טייג: תקשורת מנותקת, ונוני מוזס נחשף.
עמרי נחמיאס, וואלה: בזכות בליץ הראיונות.
אלוף בן, הארץ: כי נטש את תחפושת המרכז וחזר למסרי הימין הקשה.
בן כספית, מעריב: בזכות המתנחלים.
סיון רהב מאיר: "זהות". לא הבנתי.
רביב דרוקר מודה לפחות: אנחנו חיים בלה לה לנד.
עמית סגל: על המהפך.
http://rcs.mako.co.il/flash_swf/players/makoPlayer/VideoPlayer.swf?vcmid=1070cb954fd2c410VgnVCM100000290c10acRCRD&videoChannelId=d42d2106ac3aa410VgnVCM100000290c10acRCRD&galleryChannelId=5470cb954fd2c410VgnVCM100000290c10acRCRD&showlogo=0

רוגל אלפר
כתב על ליל הבחירות בערוץ 2. עמית סגל ענה לו. אלפר ענה לסגל.
טוב, אתם ודאי מתעצלים להיכנס לקישורים, אז הנה ציטוטים נבחרים:
1. אלפר:

…הגנים הממלכתיים והעסקיים של חברת החדשות של ערוץ 2 מכתיבים לה התייצבות מידית לצד מי שמצטייר בעיניה כראש הממשלה הבא. לא מתאים לה להיות מזוהה עם הצד המפסיד. יתרה מזאת, הקמפיין של נתניהו בימים האחרונים התבסס בין היתר על הטענה שהתקשורת – וזה בוודאי כולל את ערוץ 2 – מנהלת נגדו מצוד חסר תקדים שנועד להביא להדחתו מהתפקיד באופן לא לגיטימי, שלא משקף את רצון הציבור. והקמפיין הזה של נתניהו, לפי המדגם, הצליח הרבה מעבר למשוער. פתאום התברר שחלק גדול מהציבור מעדיף את נתניהו על פני התקשורת שהתייצבה נגדו…

2. סגל:

…במסווה של ביקורת טלויזיה הוא כתב מניפסט נגד הציבור: מערכת החדשות היחידה בישראל שזיהתה בעשר בערב שהסיפור נגמר חוטפת כי היא סובלת מ"גנים ממלכתיים ועסקיים"; מתחרים שעד אמצע הלילה עוד בנו להרצוג קואליציות מאיימן עודה, ליברמן ושני חדי-קרן, הם האלטרנטיבה האמיצה והבועטת. מיליון הצופים בחדשות שתיים הם, לשיטתו, עדר טיפש…

3. אלפר:

…עמית סגל הוא כעת הדמות הבולטת בגלריה הזו. גם בגלל הכיפה על ראשו ומוצאו מאצולת מתנחלים וגם בגלל שכלו החריף. בזכות הרקע שלו, הוא יודע על מה הוא מדבר כשהוא מנתח את האהדה לנתניהו. לעמית סגל לא יכול לקרות מה שקרה לרביב דרוקר מערוץ 10. הוא מזהה בימין עוינות עמוקה לתקשורת ומזהה את שורשיה. אגב, אמש טען סגל שבישראל לא יכול להיבחר ראש ממשלה שמאלני, למקרה שפינטזתם שצריך רק לשכנע את העניים בנגב שהליכוד דופק אותם. צפו בעמית סגל עשר דקות מדי ערב, זו גלולת מציאות מרירה אבל יעילה…

פערתי את פי לשמע אמנון אברמוביץ אמש, שטען "אמרתי לכם", אפרופו השימוש בכחלון.

בוז'י הרצוג לאילנה דיין בגל"צ הבוקר.

אלונה קמחי כתבה אתמול סטטוס בוטה, התחרטה ומחקה אותו אחרי שעה, אבל הרשת לא שוכחת, וזהו, הלך עליה.
פרופ' אמיר חצרוני מחרה-מחזיק: "…הצבעה לימין יכולה להיות אינדיקציה לפיגור שכלי…".

שתי האפשרויות לניתוח מה שקרה כאן בימים האחרונים:
1. הכל היה נכון ואמיתי, עד המהפך. הסקרים, ההערכות, הידיעות הפנימיות מבית. אומרים הפרשנים והעיתונאים: לא טעינו בכלום, זו המציאות שהשתנתה. בימים האחרונים הצליח ביבי בבליץ הגעוואלד שלו להפוך את התמונה.
2. טעינו מהתחלה ועד הסוף, כלום לא השתנה בתמונה הגדולה, זה אנחנו שלא יודעים מהחיים שלנו. או, בתמצות דרוקר: אנחנו חיים בלה לה לנד.
3. הסטטוס של חנוך דאום מאתמול, שצבר עד כה 17,230 לייקים ו-19,000 שיתופים.

חבר טוב שאל אותי הבוקר בכנות איך זה קרה. הוא שמאלני מתוק מהברנז׳ה. הצביע להרצוג ורצה להבין מה הוא לא מבין. מאיפה צץ הניצחון המדהים הזה של הימין. שאלתי אותו אם הוא מכיר מישהו שהצביע לנתניהו. מכיר אישית. הוא חשב קצת והודה שלא. שאלתי אם יש לו בפיד מישהו שהצביע לנתניהו. השיב שלא ממש. מישהו מהעבודה בכלי התקשורת בו הוא עובד? גם לא. לא שהוא מצליח להיזכר. עכשיו תחשוב, אמרתי לו, שאם נשים בצד את ההצבעה המגזרית של החרדים והערבים, כל אדם שלישי הצביע לנתניהו. כל בוחר שלישי בישראל שם מחל בקלפי, אבל אתה והחברים שלך פשוט לא פגשתם אף אחד מהם מעולם. 
זה הסיפור. זה כל הסיפור. באמת.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

חברת אורעד מתנצלת בפני הערוץ הראשון במודעת חצי עמוד בכל העיתונים.
אורעדמתנצלת

אחוזי הצפייה במדגם בכל הערוצים:
2 – 38.6%
10 – 19.1%
1 (שודר גם ב-9) – 11.8%

הנה כתבונת תמוהה: האם גם ויקיפדיה מדירה מזרחים. למה תמוהה? כי היא מתעלמת מהגנום של ויקיפדיה, הגנום לפיו כל ערך, כל מילה כמעט זוכה לוויכוחים ולהתדיינות אין סופית. אין סופית ממש, שיכולה להתיש כל אדם שרק טבל את קצה זרתו באוקיינוס המידע שם. אבל להגיד שוויקיפדיה גזענית? אין מצב.
אני נתקלתי בכך כשניסיתי לתקן ערך בוויקיפדיה לא מזמן, ופרשתי בשיא. יכולהיות שיש המוני אנשים שהדרך הזו נראית להם נכונה, והם חשים תצמם תלמידי חכמים ששואפים רק לאמת הקדושה והחד פעמית. אבל אני לא בנאדם כה שגיב, ואני חובבת סיפוקים מיידיים ככל האפשר.

 

לפני פיזור

היכן אסתובב עם איפה אלה קרי ומה קרה לנוריקו-סאן? בימים הקרובים, ואיפה אפשר יהיה לראותו, איתי או בלעדי?

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

101 תגובות על הם לא ידעו

 1. נטע זר הגיב:

  הפרנויה שולטת והדמיון עובד שעות נוספות: ליוסי ורטר ("הארץ") קשה כנראה להשתחרר מדפוסים קבועים, אז הוא רקם תזה לפיה הזוג נתניהו מכשיר בסתר את בנם יאיר לרשת יום אחד את התפקיד של אבא. אתמול הג'וניור צולם עם אביו באותו הפריים בכותל, וגם סייע בניהול מטה הצעירים של הליכוד, וכבר ורטר מסיק ש: " מעתה נראה את הבן יאיר בתדירות הולכת וגוברת בכל המקומות הנכונים, בהזדמנויות הצילום המתאימות… הצגתו המדודה לציבור של היורש המיועד. האיש שבעיניהם צריך להיות יום אחד ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל… יאיר החל פוקד את סניפי הליכוד בירושלים לקראת התמודדותו לכנסת ה-21. ומשם, השמיים הם הגבול".
  http://www.haaretz.co.il/news/elections/1.2594001

  אהבתי

  • MajorTom2oo1 הגיב:

   עם או בלי קשר, מעניין לראות שדווקא בחינמון שבעריכת משפחת נתניהו (ישר"ה כמובן), בחרו בתמונה שמסתירה לחלוטין את נוכחותו של יאיר הבן, בניגוד לשאר העיתונים שבחרו בתמונות בהם הוא בולט למדי.

   אהבתי

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   ליאיר אין סיכוי להיות ראש ממשלה. עם שירות בדו״צ הוא נראה יותר כמו בוז׳י הרצוג מאשר גבר-גבר. איך זה שהדרוקרים והורטרים לא מבינים שהעם מצביע רק לזכר אלפא? אפילו על גולדה אמר בן גוריון, ״הגבר היחיד בממשלה״.

   הבטיחו חשבון נפש אבל הצמרת העיתונאית פשוט מנותקת מהעם הישראלי.

   אהבתי

   • רובי הגיב:

    בואו לא ננסה לחזות מי יהיה ראש הממשלה בעוד דור אחד מהיום.
    לפחות לא עד שנשפר משמעותית את היכולת שלנו לחזות מי יהיה ראש הממשלה בעוד שבוע.

    הכניסה של יאיר נתניהו לפוליטיקה נראית לגיטימית לגמרי. רק שילמד היטב מה קרה לנסיכים קודמים כשהמפלגה התהפכה עליהם.

    אהבתי

  • זאת לא הזיה. מדובר באינפורמציה שהגיעה מבכירים בליכוד.

   אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   יכול להיות שזה יקרה. כלומר – שנתניהו מנסה להכניס את בנו לפוליטיקה.

   א. זה לגיטימי לגמרי.
   ב. האופן שבו הידיעה כתובה והעיתוי שלה עושים צחוק מורטר.

   אהבתי

  • שולמית הגיב:

   זה דווקא סביר וזה גם עלול לקרות. אני משוכנעת שלו עמד ביאיר נניהו לבחירות היה זוכה לרוב קולות כי הוא בן של מלך. אני גרה בפריפריה ומכירה הרבה מצביעי ליכוד. אמנם לא בקרב החברים הקרובים אך בפריפריה מדברים עם כולם

   אהבתי

 2. שאול הגיב:

  יש כמה כותבים שבהארץ מחזיקים אותם על תקן קוף מרקד: הם מושכים הרבה קוראים שנהנים מהאטרקציה, זורקים בוטנים, מושכים קצת בזנב, אבל בסופו של דבר מרחמים על הקוף. רויטל מדר היא אחת מהן (גם צפי סער, בני ציפר ועוד כמה).

  אהבתי

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   בני ציפר נהדר. פותחת איתו כל יום שישי. רק לא צריך לקחת אותו ברצינות ש״לחם״ קורא את בן כספית. קצת איפכא מסתברא מה יש?

   אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   אהבתי את הניתוח. ואם אלה הם קופים הרי שמנחם בן (התחיל לפרסם שם) הוא עדר דובים.

   אהבתי

 3. ירון נוי הגיב:

  אובמה שוגה בקריאת המפה במזרח התיכון. גם בקריאת הישראלים.
  אחרי שביבי הנחית סנוקרת על פניו של נשיא ארצות הברית, הממשל הגיב בהערות מנומסות של דובריו. הערות, שהשמאל הישראלי ביקש למנף, אבל האזרח הישראלי לא קלט אותן. בקיצור, אובמה, שרצה מאד להשפיע – לא עזר לשמאל-מרכז כשפעולתו היתה מינורית מאד. זאת בניגוד לביבי, שפעל נמרצות נגד אובמה בבחירות בארצות הברית (אחרי תרומתו של שלדון אלדסון). ביבי נכשל בארצות הברית, אובמה נכשל בישראל.

  אהבתי

  • האמיר הגיב:

   ביבי לא "פעל נמרצות" נגד אובמה בבחירות לנשיאות ארה"ב. הוא גם לא פעל ברפיון נגדו. לחזור על השקר הזה שוב ושוב לא יהפוך אותו לאמת.

   חושב שאני טועה? הבא דוגמאות לפעולות של ביבי נגד בחירת אובמה. הצלחת למצוא כאלו?

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    בעניין נתניהו אובמה ראה המאמר הנ"ל
    של תומס פרידמן
    ודפוק ברשת אובמה נתניהו שלדון

    Is It Sheldon Adelson’s World
    MARCH 11, 2015
    Inside
    Thomas L. Friedman
    reading the main story

    opinion/thomas-l-friedman-is-it-sheldons-world.html, targetedPage: http://www.nytimes.com/yr/mo/day/opinion,

    position: MiddleLeft The symbolism was too powerful to ignore. As anyone who watched Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu’s speech last week in Congress knows, one of the people prominently seated in the House gallery was the casino magnate Sheldon Adelson, a primary financial backer of both the Republican Party and Netanyahu. As The Washington Post’s Colby Itkowitz reported, at one point Adelson’s wife, Miriam, accidentally knocked her purse off the House gallery railing and it hit Representative Brad Ashford, a Nebraska Democrat seated below. The Post noted that Adelson had given $5 million to the G.O.P.’s Congressional Leadership Fund super PAC, which had spent $35,000 in a failed effort to defeat Ashford in his 2014 race against Representative
    http://www.nytimes.com/2015/03/11/opinion/thomas-l-friedman-is-it-sheldons-world.html?_r=0

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    אתה שולח אותי לחפש ראיות לטענה שלך? אוט שקל מאוד למצוא אותן ואתה מתעצל, או שקשה מאוד למצוא אותם ואתה לא יכול.

    אז חיפשתי ואין כאלו. רוצה בכל זאת?

    מצאת מאמר של – הקהל יעבור לדום – תומס פרידמן! שכתב על הנאום של ביבי בקונגרס לפני שבועיים, ואוו. אז הנאום הזה ב- 2015 נועד למנוע את בחירתו מחדש של אובמה ב- 2012?

    אדלסון המציא מכונת זמן?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    תגובה להאמיר 19 למרץ 2015 שעה 1347

    להאמיר שלום
    אתה בקשת הוכחות ולפי ההצעה שלי
    אתה לא מצאת אני מצאתי ראה למטה
    בהמשך
    שידורים של נתניהו שמשו בבחירות
    לנשיאות ארה"ב בפלורידה. וזה גם
    נוגע לדיון על ברכת אובמה

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    גם הדמוקרטים השתמשו בנתניהו בתשדירים שלהם… אז ביבי פעל גם בעד וגם נגד אובמה?

    בכל מקרה, גם אם ביבי לא היה מופיע בתשדיר בחירות של אובמה, מהעובדה שהרפובליקאים השתמשו בו בתשדירים שלהם, זו לא פעולה של ביבי נגד אובמה. הרי לא הקליטו אותו במיוחד לאותו תשדיר, הם השתמשו בהקלטה קיימת. או שמה כל אי הסכמה פומבית של ראש ממשלת ישראל עם נשיא ארה"ב בכהונה ראשונה היא התערבות בבחירות האמריקאיות, כי בבוא היום, כשאותו נשיא יעמוד לבחירה מחדש, המועמד השני ישתמש באותה אי הסכמה נגד הנשיא?
    המחנ"צ טענו שביבי מקלקל את היחסים עם אובמה. האם זה אומר שאובמה התערב בבחירות בארץ? כמובן שלא, זה אומר שהמחנ"צ השתמשו באובמה במסגרת התעמולה שלהם. זה הם ולא הוא. באותה מידה, כשהרפובליקאים הציגו את חילוקי הדעות בין נתניהו לאובמה, הם השתמשו בנתניהו כחלק מהתעמולה שלהם ולא ההפך.

    זה אמור להיות ברור לכל.

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   "אובמה נכשל בישראל" נשיא ארה"ב (כמו ראשי ממשלות
   רבים בעולם) לא עומד לבחינה או קבלת ציון או דירוג בישראל.
   יקח זמן וטיפול אך בסוף אמת זו תיקלט.

   אהבתי

 4. חייל זקן הגיב:

  המספרים מדברים:
  שמאל ׁ(עבודה+מר"ץ) 24+5=29 (V13=27)
  מרכז (לפיד+כחלון) 10+11=21 (V13=21) (הרבי מקוצק: ברחוב שלי האנשים הולכים בקצוות והחמורים עוברים באמצע)
  ימין (ביבי+בנט+ליברמן) 30+8+6=44 (V13=43)
  החרדים ירדו ב5 והערבים עלו ב2 מסיבות שאינן קשורות בקמפיין. התופעה המהותית בבחירות היתה שביבי שתה את הקולות של בנט וליברמן. חבורת פרשני הפארש החליטה שביבי ניהל קמפיין מבריק אבל האמת היא שביבי ניהל את הקמפיין שלו בלי תכנון, בזיגזוג, ללא שליטה וללא מחץ, בדיוק כמו שניהל את המלחמה בעזה. מה שקבע את תוצאות הבחירות זה הקמפיין "רק לא ביבי" שנפתח בהכרזה "ביחד נוריד את הזבל". התוצאות מעידות על כך שהאסטרטגים המזהירים שהגו וביצעו את הקמפיין לא הבינו כלל את האויב בדיוק כמו הגנרלים של ביבי במלחמת עזה.

  אהבתי

  • האמיר הגיב:

   לא מסכים. כחלון אינו מרכז, הוא ימין מתון. לפיד אינו מרכז, הוא שמאל מתון.

   חשב מחדש.

   אהבתי

  • אלברט שווייצר הגיב:

   יפה שהתעלמת באלגנטיות מ-14 מנדטים של הערבים, בתוך עמך אתה חי

   אהבתי

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   חזן, איך אתה מגיב מול מפאיניקים שעולמם חרב עליהם? הראתי את הקטע הזה למצביע מחל והתגובה היתה אדישות ושימחה לאיד. אבל אצלי הלב נשבר כאשר קשישה מפאיניקית כמו סילבי קשת מבקשת את מותה. מפא״י על כל גילגוליה לא התחילה אפילו לשלם על פשעיה (האחרון שבהם אוסלו והדם השפוך של ״קורבנות השלום״) אבל זה עדיין שובר את הלב. מה התגובה שלך?

   אהבתי

  • קונשטוק הגיב:

   המספרים שלך לא אומרים את מה שאתה חושב שהם אומרים

   אם אין שום שינוי מ2013 אז המסקנה המתבקשת היא שאף קמפיין לא השפיע
   לא ה"הצילו שוחטים אותי" ולא ה"רק לא ביבי"

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    להיפך, הקמפיין השפיע מאד אבל הפוך מהמבוקש. מאחר וכמעט אין תנועה בין הגושים מה שנדרש לצורך מהפך זה ליכוד קטן ביחס למפלגות הלווין שלו ואז ניתן לקנות את המרכז והחרדים. הקמפיין "רק לא ביבי" גרם למגמה הפוכה והוא היה הגורם הכי משפיע בבחירות האחרונות. אך תשכח שלפני הקמפיין הזה ביבי היה מוקצה אפילו בתוך הליכוד.

    אהבתי

  • צביקה הגיב:

   הניתוח של אבישי בן חיים – במקום קואליציה עם לפיד, קואליציה עם החרדים וכחלון.האדריכלים – ביבי ודרעי.
   למעשה, כל ההבדל בין מה שהיה לפני הבחירות, לבין מה שיש עכשיו.
   אם ליברמן לא היה מטיל על זה וטו, היינו חוסכים כמה מיליארדים, הסתה ופילוג ומקבלים את אותה תוצאה.
   האם עדיפה ממשלת ימין עם מלבין בדמות לפיד ולבני או ממשלת ימין כהלכתה? כל אחד ונטיית ליבו.

   אהבתי

 5. velvet הגיב:

  מעניין אגב איך אף אחד לא הבין שאני מימנתי את V15

  אהבתי

 6. nurit הגיב:

  אפרופו ויקיפדיה, אשלח לך קישור בהזדמנות ותראי איך התנפלו עלי
  כי רציתי להוסיף כמה ערכים שנגעו לנושא נשים. היתה לי הרגשה שיש כאן שוביניזם אבל לא יכלתי להוכיח. אלא, צדיקות מלאכתן נעשית בידי אחרים. היו כנראה תלונות רבות מנשים על השוביניזם המפעפע בקרב מנהלי הויקיפדיה. לאחר זמן מה הם ניסו לשכנע אותי לכתוב ולתרום אבל החלטתי, כמוך, שזה לא שווה את המאמץ ובעיקר סיפוקים מיידיים 😉

  אהבתי

  • האמיר הגיב:

   את מתכוונת לערכים שנכתבו באופן שחורג מהמקובל בוויקיפדיה ושהחשיבות האנציקלופדית שלהם לא היתה ברורה, אבל כל הניסיונות לקבל תשובות ותיקונים מכתובות הערך נענה בזעקות "שוביניזם"?

   אהבתי

 7. האמיר הגיב:

  "אלונה קמחי *שוב* כתבה אתמול סטטוס בוטה"

  תיקנתי בשבילך.

  אהבתי

 8. יש אפשרות נוספת למה שקרה. למרות השיווק האינטנסיבי הפנים הרוב היהודי שאוסלו רע לעתידו. התקשורת המנותקת המשיכה לשווק מוצר שפג תוקפו. העם לא פנה ימינה אלא התקשורת והשמאל לקחו מוצר בעייתי ובמקום לטפל בהתנגדות המכירה האמיתית מיתגה אותו כסממן זהותי- בידול מאנשי השוקולד.
  חילקו תארי כבוד ופרסים למקצינים שבדוברים המלגלגים ובעיקר הדירו את מי שהעלה ספקות לגבי אוסלו מהזירה התקשורתית. סתימת פיות והסתה יסודתית הפכו את האמונה לידיעה. אם לא שומעים אף אחד שמעלה התנגדויות מהותיות סימן שאין בעיה שורשית וניתן לעבוד מלמעלה. קצת גיזום וכיסוח והגינה תהייה אחרת. מכאן נובעת אסטרטגיית הקמפיין הרע-רע-רע. נאכיל אותם בקמפיין נגטיבי והם ישכחו את ההתנגדות.

  הכישלון ענק כי ביבי עלה להרבה מזרחיים וימנים על העצבים (לכן כחלון המזרחי זכה לחיבוק) ובמשאבים עלובים לעומת קרנות השמאל שתקפו אותו אישית ניצח ביד אחת קשורה. הטעות הנוספת שהשמאל נטש את נקודת החוזק והיתרון המובנה ובחר לזנוח את המחאה והאג'נדה החברתית והתרכז בבקבוקים. מכאן המנדטים שקיבלו לפיד וכחלון. מהתגובות והאווירה נראה שחנוך באום צודק ולמרות שעוד מוקדם לשפוט נראה שהמחנה לא הבין ויישאר מנותק ומסוגר מפני העם. ממפת ההצבעה עולה שהטענה שנשמעה כאן די מדוייקת. מדינה קטנה לתל אביב לצפונבונים וההתיישבות העובדת שבה השמאל זוכה ומסביבה ישראל הגדולה (אשדוד, ראשל"צ ובאר שבע לדוגמא) שזוכה להתעלמות ממושכת או מופיעה בסיקור שלילי ומתנשא. בתור אחד שרגיל לעופף מעל ציבורים בעין אנתרופולוגית אני מוצא שהעם יפה, שמח, נדיב ותוסס. אנשי השוקולד מהווים מיעוט קטן, בערך בגודל של השמאל הקשה.

  אהבתי

  • עקיבא הגיב:

   בסופו של דבר ההצבעה היא אתנית. הדעות הפוליטיות הן רק חלק מהשיקולים של הבוחר.
   המזרחים בליכוד ובש"ס, האשכנזים במחנה ובמרצ וכן הלאה. אבל כדאי לשים לב שבראש הליכוד הם תמיד יציבו אשכנזי.

   יש האומרים שרק גנרל יוכל להציל את העבודה, אבל גנרלים זה כבר לא מה שהיה פעם. אולי אם יגיע גנרל אחרי שניצח במלחמה, אבל ישראל מזמן הפסיקה לנצח במלחמות.

   הסיכוי היחיד של השמאל זה אם הוא יציב בראשו דמות מזרחית מאוד אטרקטיבית, ומולו בליכוד יתייצב מזרחי קצת פחות אטרקטיבי.

   אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    אבל אם יציבו מזרחי בראש העבודה זה כבר לא יהיה מפלגה שמייצגת את השבט! תשים לב שבנאום של גרבוז הוא תקף בעצם את הבוחרים (״שכבר לא קומץ״) מאשר את הממשלה. מה הממשלה אשמה בהתפרעות בטיסת השוקולד? ביבי מנשק מזוזות? את מי הוא מתקיף? את הבוחרים?

    ולמה בכלל צריך להצביע לנער המקהלות, הרצוג? לא בגלל איזה רזומה או אישיות אלא בגלל שזה ״אנחנו״. כמו קבוצת כדורגל. זה שלנו. באש ובמים.

    אתה מבין? ברגע שמזרחי בראש העבודה, זה כבר לא יהיה ״אנחנו״. אם כי יש סיכוי למזרחים שמקבלים עליהם עול תורה ומצוות מהסוג של מוסי רז (משה מזרחי). אבל מוסי רז לא יתקבל בפריפריה גם לא בגילגול השביעי.

    אהבתי

   • עקיבא הגיב:

    עובדות: עמיר פרץ לא הביא פחות מנדטים ממצנע, יחימוביץ או ברק בריצתו השנייה.

    אהבתי

   • גלית א' הגיב:

    עמיר פרץ עמד בראש מפלגת העבודה.

    אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    היא הנותנת. נראה לך שגרבוז הצביע עבודה כאשר עמיר פרץ עמד בראשה? נתונים אמפיריים בבקשה!

    אהבתי

   • JewBoy הגיב:

    וואי אתה גזען.

    ההצבעה היא אתנית?
    בתור ג'ינג'י, עם שורשים אירופים וגידול אמריקאי (אשכנזי למהדרין) שמצביע מחל, אני קורא את מה שאתה כותב ופשוט לא מאמין.

    אתה פשוט מנותק מהמציאות.

    אהבתי

   • עקיבא הגיב:

    ברור שאני גזען, אני הרי שונא את הבנות החצי מזרחיות שלי.

    וכן, יש ג'ינג'ים שהצביעו לש"ס, יהודים שהצביעו לאיימן עודה, ערבים שהצביעו לאחים גולדשטיין, עיראקים שהצביעו למרצ.
    אני מנסה לדבר על מגמה קצת יותר רחבה.

    אהבתי

   • עקיבא הגיב:

    והנה מי שמסכים איתי (על סמך נתונים אמפיריים):
    "ההצבעה נקבעת לפי זהויות והשתייכויות ולא לפי דעות והשקפות".
    http://www.haaretz.co.il/tmr/1.2593960

    אהבתי

   • JewBoy הגיב:

    כולם מסכימים ואז, כשהמציאות נוקשת בדלת, אף אחד לא מבין איך זה קרה

    אהבתי

   • עקיבא הגיב:

    אתה שוב מתבלבל.
    אנחנו עסוקים עכשיו בחוכמת הבדיעבד, כלומר בניתוח התוצאות.
    והניתוח מצביע על הצבעה שבטית, בניגוד למצוטטים בקישור שלך שהאמינו שהשבטיות תישבר חלקית.

    אהבתי

   • JewBoy הגיב:

    כזה אני, מבולבל

    האמינו בסיפורים והאגדות שסיפרו לעצמם, עכשיו רק מחפשים תירוצים

    אהבתי

  • שולמית הגיב:

   אפשר גם לומר שאנשים הצביעו לנתניהו כי הגזענות שגילה נתניהו וקידם דיברה אל ליבם, גם שינאת הערבים נפלה על אוזן קשבת ובעיקר מפני שתניהו שכנעה אותם שהגויים באים עלינו לכלותנו בכספים ששילם להם אובמה. בנוסף, אינטלקטואלים מזרחיים מטפחים את השינאה המכונה אשכנזי . הם לא באים בטענות לאשכנזים בימין שכולם מתוארים כהעתקים של בגין ואל לא אז בדרך להיות כאלה.

   אהבתי

 9. עובר אורח הגיב:

  אכן השוערים והחלוצים של יום ראשון בבוקר.במסגרת השיאים האורגיאסטיים הקצרים הלכה שרה הופיע גרבוז במשך יומים כל
  ידועי דבר ויודעי שום דבר גירבזו לכל הכיוונים איזה סופרת פלטה
  והגבירה את הרעש. אבל בחדר יושבת גורילה ענקית ושמה
  "מלחמה". הנה אחד מטובי הבלוג הביא כאן רישום של ירי
  תלולי מסלול כהוכחה לדבר מה. טילים + פצצות 81 ממ אולי
  גם 60 ממ. מה שמוכיח כמו הסקרים שהמדע =טבלאות וגרפים
  עובד. וזה מראה שבתקופה מסוימת מספרם ירד.על טווח הטילים
  ונתב"ג בסקר הבא. איך שזה ידוע מלחמת יום כיפור יוזמה
  לשבירת האני ואפסי עוד של מדינת ישראל. מי היו היוזמים
  המדברים והקורצים (קיסינג'ר?) עוד כותבים. בימים אלו
  התערובת האבסורדית של פחד ואני ואפסי עוד הרקיעה שחקים.
  בכל המלחמות בקושי יודעים איך זה מתחיל אבל לא ידוע
  בכלל איך גומרים. פרל הרבור נגמר בהירושימה, מלחמת
  יום כיפור הסתיימה בשלום עם מצרים ו1948 בקו ירוק.
  מלחמת הבחירות הנוכחיות (האמיתית, דם ואש וחורבות
  עשנות) תתחיל בזה שאדלסון יהיה רחוק מהמזרח התיכון.
  לדעתי? אם נתניהו לא יעשה משהו, שאין לי מושג מהו אבל
  ירגיז נורא את לוין, בנט וליברמן, תוך פחות משנתיים אנחנו
  במלחמה לא פשוטה (כאילו שיש אחת פשוטה). כמו
  שהניצחון של הימין הוא 100% נתניהו כך תהיה גם
  המלחמה הזו.אבל חושדני שגם כאן יפילו את התיק על
  גרבוז והסמול. לדעתי רק מלחמה מנועה היא מלחמה
  טובה ואך כאן בבלוג זה ובישראל היום או השבוע כבר
  יתחילו לסמן את האשמים במלחמה הבאה ופחות לעסוק
  בטכניקות ובמכשירי מניעה.הנה מקום לאופוזיציה לוחמת
  ועמיר פרץ כבר התחיל כשהביא את אביו ואמו לאיפזוץ
  לחימת היבבות, אני לא יודע מה זה אבל גם הוא לא.

  אהבתי

  • חלק גדול ואולי עיקרי ממחדל יום כיפור היה הכניעה של דיין וגולדה לדרישה האמריקאית לא לתקוף ראשונים. אותה דרישה חזרה על עצמה מספר מלחמות ותקיפות -ובניגוד גמור למתואר והמשוער בכל פעם שלא הקשבנו לזרים הנאורים יצאנו עם ניצחון ואהדה בינלאומית. מלחמת השחרר, ששת הימים, מתקני גרעין, כיתור הארמיה ביום כיפור במהלך הדיונים וכו'…
   בקשר לטענה השניה- לא כל המלחמות באזור נגרמו כתוצאה מנוכחות יהודית ובטח שלא בגלל ימין או שמאל ישראלי בשלטון. יש כמה קוצונים שחושבים שרוב המלחמות נכפו על ישראל בגלל אתגרי שליטה וזהות ערבית-מוסלמית והיהודי המכונה במסורת של הדת שלא קשורה לעניין השפל שבשפלים עדיין מהווה את האנטי שמדביק ומאחד בין שיעים לסונים, בין איראנים לערבים, בין סלפים, מתונים, דתיים פחות, קומוניסטים, ליברלים ובין עמך לדיקטטורים בשנקל.
   מלחמה תבוא כחלק מתהליך הסינון בין החדש לישן שעובר על המזרח התיכון. את התהליך מאיץ אובמה שמסתמן כמחריב הגדול של המזרח התיכון. גרם לנזק חמור בהרבה מהסכם סייקס פיקו על המדינות המומצאות והגבולות האבסורדים וההתנשאות הקולוניאליסטית. יש מספרי הרוגים, פליטים, יתומים שבאו כהמשך ישיר לנאום קהיר. מול השטן הגדול אני מעדיף את נתניהו. העובדה שבוז'י וציפי לא על הכיסא מרגיעה אותי ורבים אחרים.

   אהבתי

   • עקיבא הגיב:

    נדמה לי שעד היום לא תם הוויכוח על היעילות של אותה מקדימה, לו היתה מאושרת.
    בכל מקרה, המחדל הגדול ביותר של יום כיפור הוא סירובה של גולדה לחתום הסכם שלום עם סאדאת ולהחזיר את כל סיני. וזו הטרגדיה – רק אחרי שישראל חטפה את המכה האדירה היא הסכימה להתפשר.
    המחדל השני הוא כמובן המחדל המודיעיני, או יותר נכון הניתוח המודיעיני – כי כל המודיעין היה.
    אחרי זה באים קו ברלב, אופן הפעלת חיל האויר, מתקפת הנגד ב-8 לחודש וכו'

    אהבתי

   • עקיבא הגיב:

    מכה מקדימה

    אהבתי

   • אם המכה המקדימה האורגינלית המקורית האסלית היתה מאושרת (לא הגירסה המאוחרת) סביר להניח שהמלחמה היתה נראית קצת אחרת ושמצרים היתה חותמת על שלום תמורת שליטה על אזור התעלה ולא דורשת ומקבלת את כל סיני. מעדיף לנחש כיצד ציפי הסוכנת 1701 ובוז'י היה נוהגים במצב דומה מאשר לדעת.

    אהבתי

   • עקיבא הגיב:

    זה לא כזה חד וחלק, וגם בקישור שהבאת כתוב על המגבלות של מכה מקדימה כזו.

    האגדה מספרת ששנים אחרי המלחמה בני פלד עוד הסתובב כשבכיסו תצ"א של פקק תנועה אינסופי של הצבא המצרי בצד המצרי של התעלה, אחרי פרוץ המלחמה.
    עשרות אלפי כלים של הצבא המצרי היו תקועים ורק חיכו שחיל האויר יירד עליהם.
    אבל התצ"א הזו לא הגיעה למתכננים בזמן, הפקק לא הושמד, ופלד האמין שתקיפה כזו היתה משנה את פני המלחמה.

    אהבתי

   • הקישור שהבאתי דרדרלה. המבצע מתואר היטב בפרוטוקולי ישיבות לפני ובמשך המלחמה שהתפרסמו לא מזמן. זה לא משנה את העובדה שראשי היהודים נלחצו (יש אומרים ששירתו) מעצם הדרישה האמריקאית ולכן, גם בגלל תכונות אופי ואישיות יצא ששילמנו מחיר כבד. את דעתי על צמד המוקיונים ששלח המחנה הבעתי בסלידה מסויימת למעלה.

    אהבתי

   • עקיבא הגיב:

    אני מכיר היטב היטב את דוגמן ותגר וערצב. לא היית רוצה להיות בסקייהוק מודל 73 שיוצא לחפש SA6.

    גם כדאי לזכור שהיינו תלויים לגמרי באמריקאים, כפי שבהמשך המלחמה יעידו התחנונים שלנו לסיוע ולרכבת אווירית.
    אנחנו עדיין תלויים בהם לגמרי, כפי שיעידו התחנונים שלנו במלחמה הבאה כשנשק כלשהו שלא נזכיר אותו בשמו ייגמר לנו מהר.

    אהבתי

   • אם יש משהו שאני מצטער עליו בקריירה הצבאית זה שהסקייהוק יצא מהשירות לפני שהספקתי להטיס אותו. נחזור לרגע לעניין – הכור הסורי, העירקי, ששת הימים, מלחמת השחרור- בכולם איימו עלינו הנאורים מעבר לים- דיר בלאק. התעקשנו ניצחנו ומחאו לנו כפיים.

    אהבתי

   • הדס הגיב:

    המזרח התיכון הישן הוחרב כתוצאה מהפלישה האמריקנית לעיראק ומהפלת סאדם חוסיין.
    התרחשו אירועים איומים ומזעזעים במזרח התיכון בין מועד הפלישה האמריקנית לעיראק ועד הנאום (החשוב) של אובמה בקהיר.

    אהבתי

   • להזכירך, סדאם חוסיין פלש לכווית ולא נשכח את מלחמת איראן עיראק והסכסוך המצרי הלבנוני הטוניסאי והלובי וכל אלה רק דוגמאות לשפיכות דמים מוסלמית ערבית שלא קשורה לפלישה האמריקאית גם אם נסובב את החול בשעון נגד כיוון המחוגים. נאום קהיר הבטיח ומקיים תמיכה באחים המוסלמים, בסוריה של הכימאי, בטורקיה של רגו'אן, בקטאר מממנת הטרור ובאיראן הגרעינית ששואפת לטגן אותך ואותי בדרך להובלה הגלובל-מוסלמית. כל הנופת-תופת מתרחשת בעזרת ממשלו של מר אובמה ואל תבלבלי בין משאלות לב ופרסי נובל עם המציאות.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    להלן תגובתי
    1.במלחמת השחרור חזרו מסיני כמו ארנבות לאחר פקודה מרחוק.
    בששת הימים נסעו לקבל קריצה בואשינגון והמתינו עד אז
    מתקני גרעין לא ברור נניח שאתה צודק. הארמיה השלישית
    כותרה ובפקודת קיסינגר לא הושמדה וקבלה אוכל וכ"ו.
    2. מלחמות במזרח התיכון נגרמות מכך שזה המזרח התיכון.
    הדיון בנושא זה מכרה לא אכזב לתוזות דוקטור.
    3. מלחמה תבוא כי מחישים את בואה בפטפטת מטופשת ויומרנית
    אנשים המאמינים בכוחם לא מאיימים, הם מחייכים ומכים וחזק.
    4. כאמור אובמה אינו עובד בשביל ישראל לא נבחן ולא מקבל ציונים
    מישראל. על סייקס פיקו ראה לעיל בהערה על תזות מלומדות.
    ישראלי שחי בישראל מגלה כפיית טובה קיצונית בגינוי הסכם הנ"ל
    שהיה חלק ממערך המדיני שהביא להצהרת בלפור.
    5. הזמנים הכי רגועים הכי טובים כלכלית ותרבותית מוזיקה ספרות
    פתיחות אנושית ופתיחות גבולות (רכבת מלבנון למצרים) היו תחת
    השלטון האימפריאלי של בריטניה וצרפת באיזור שמסודן עד גבולות
    אירן ותורכיה. פתח ספרים שאל אנשים. לאמפריאליזם כולל זה של
    המדינה הזו יש הרגל (יש אומרים מגונה) לפתוח אוניברסיטאות ולשחרר
    נשים. לשחרור הערבי מאימפריאליזם יש הרגלים הפוכים.
    6. הבעייה אינה בכך שהרצוג וליבני לא יושבים על כיסא זה או אחר
    אלא בכך שנתניהו יושב על כסא זה
    תודה עבור זמנך

    אהבתי

   • סעיף 1 לא סותר את טענתי: הזהירו, התעלמנו ניצחנו וקיבלנו כותרות אוהדות.
    הערה: הארמיה השלישית כותרה בהמשך תנועה תוך כדי השיחות תוך צפצוף מופגן על האמריקאים. לא יודע על כוונה לחסל את הארמיה, אנחנו לא טורקים ולא סורים.

    אהבתי

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   האיש שווק לעם כמשחרר ירושלים. בדיעבד אנשים בפריפריה קיללו את היום שהתפתו לתעמולה והצביעו בעדו. רבין זה באמת סיפור מיוחד. בפעם הראשונה איש העבודה סחף את הפריפריה אבל כגודל הציפיות כך גודל האכזבה. אף אחד לא האמין שמר ביטחון יהפןך את עורו ויהיה מין פודל של ביילין.

   אהבתי

 10. ZIKI הגיב:

  ויקיפדיה
  כתבו בויקיפדיה ערך על הדוד שלי וכללו שם משפט משונה על הוריו שהם גם הסבא והסבתא שלי שאותם הכרתי היטב ותולדותיהם מוכרים לי בפרוטרוט.
  הכנסתי תיקון למה שכתוב שם והעורך (או העורכים או מי שלא יהיה) מסרב בתוקף לאשר את התיקון שלי.
  אילו הייתי מאלה שרוצים שוקולד עכשיו הייתי בטח שורף לו את המועדון.

  אהבתי

  • ויקיפדיה נשלטת ע"י למחנה. אנשי הקרן העבירו הכשרות לפעילים ומאות ערכים פוליטיים סובלים מהדיקטטורה הנאורה ואג'נדתה. רמת השתן כנראה השפיעה יתר על המידה ובשנים האחרונות גם ערכים תמימים שאינם חשודים בקירבה לנראטיב של הצורר הערבי וגרמני נעולים בפני עובדות והוכחות. רק ויקיפדים ותיקים יכולים להעיד על חלקו של המחנה בהפיכת המיזם לבזאר מחורטט של דיעות הטיות וסברות בטן. גם שייקספיר לא היה מזהה את עצמו.

   אהבתי

  • האמיר הגיב:

   בטח פסלו את זה כי לא היה מקור כתוב. בעיה מוכרת – אי אפשר לפרסם בוויקיפדיה מידע אישי, זה צריך להיות כתוב במקום כלשהו. ישנו סיפור על אדם שניסה לתקן ערך שנכתב עליו והתיקון לא אושר, עד שהוא פרסם את התיקון בכתב ואז הציג את הטקסט שהוא פרסם כאסמכתה לתיקון שהוא כתב על עצמו…

   אהבתי

   • לפי ויקיפדיה מספיקה הופעה באתר הזה כדי להפוך לעובדה מוצקה ומנגד הצהרות ומסמכים רשמיים של מדינות וארגונים כמו האו"ם מוטלים בספק שהאג'נדה בסכנה. הויקיפדיה מוטה קשות לכן שקרי הנאכבה מככבים שם במאות ערכים והערך יודן ריין נותר יתום.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    כתבתי לויקי. הויקי הישראלי מנוהל על ידי קבוצה
    קטנה של משונים. הויקי בעולם מושפע נגד ישראל
    לא מכסף אלא מחריצות מתמדת של מאות אנשים
    שונאי ישראל. רק הויקי הרבני חסידי מנוהל באותה
    שקדנות חרוצה ומלחמה על כל אות. משרד חוץ
    שלא עוסק במה ….. יכול לארגן מתנדבים גם
    סמולנים יודעי שפות אבל … מי שמכיר היטב את
    המערכת של ויקי וישקיע זמן ועבודה שקטה חשאית
    יועיל רבות לישראל. אבל היום מזבלים מחרטטים
    מאיימים מנבלים את הפה. מי רוצה לשבת ולעבוד

    אהבתי

   • לא מכסף' במזומן!
    הסכומים שקטאר מוציאה על פרופגנדת סייבר יכולים לממן את הפנסיות בצה"ל. אלפי ניקים מגיבים משטינים מפיצים אנטישמיות ואת הג'יהאד הסורי בכל מקום. רוצה לפגוש אחד תוך דקה? כנס ליוטיוב לסרטון פרו-ציוני ותראה אותם. ניקים שפעילים 24/7, מספימים כל סרטון אפשרי עם זקני ציון שלטון היהודי הנאצי וכו'. זה לא בדיוק סוד.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    תודה, לא חשבתי על כך
    נתקלתי בהם אישית ונראה לי
    ללא ידע מעמיק שהם עושים
    זאת משנאה ולא עבור כסף
    כנראה שזה גם וגם

    אהבתי

   • חלק משנאה וחלק בכסף. התחיל בהרבה מאוד כסף. גם בויקי שלנו העבירו אנשי הקרן השתלמויות. פעילים פתחו בובות קש שפסלו דיעות אחרות בהצבעות והיה שמח להיות ציוני או לכתוב משהו אחר מהאג'נדה. אחרי שכתבתי על כך העלימו את הקורס של שתי"ל ולא נודע כי בא אל קירבו, קלאסה. טוחנים לילדים את הראש בשלב שיעורי הבית והם מתגייסים לצבא אחרי שגדלו על ברכי הנאכבה. זה יפה ונאור.

    אהבתי

 11. רק אומר הגיב:

  אבנר הופשטיין כותב בוואלה על הנכבה של התקשורת

  אהבתי

 12. רטקסס הגיב:

  כל הבחירות האלו מבוססות פחד. רגש קדמוני ביותר.
  הימין מפחיד את המצביעים שלו שאם השמאל יעלה לשלטון אז יהיו פיצוצים, ודאע"ש, ואיראן, וחמאס, וקריסה כלכלית.
  השמאל מפחיד את המצביעים שלו שאם הימין ישאר בשלטון אז יהיה בידוד בינלאומי, ואפרטהייד, וחרם, ומדינה דו-לאומית וכו'.

  מי מפחיד יותר?

  אהבתי

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   לא נכון. הבחירות האלה מבוססות על זהות. אף צד לא רוצה שקבוצת הנגד שרואה אותו בשלילה ו/או שהוא בז לתרבותה תשלוט עליו.

   אהבתי

  • לפי הסיקור התקשורתי השימוש בטקטיקת ההפחדה מיוחס רק לביבי והימין. האבסורד שבין התראה מפני איום להשתתפות פעילה נגד המדינה נחצה בסוגיית הנאום וחשש מקרע עם ארה"ב. המחנה התגייס לצאת בפומבי נגד קריאת ראש הממשלה להסכם טוב יותר מול האיראנים ובכך סיכן כפליים את היחסים עם הידידה- ובכך העצים את האיום שמפניו עמל להתריע. רק גאוני התקשורת פספסו את גודל הצביעות וההפקרות המדינית. נתנחם בידיעה שכתבלבינו ימשיכו להעמיס על הציבור זבל תעמולתי במסווה של פרשנות אבל לפחות ללמוד אינם מסוגלים.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    ביחס להופעת נתניהו בארה"ב המשתמש האנונימי לעיל קלע היטב:

    "אף צד לא רוצה שקבוצת הנגד שרואה אותו בשלילה ו/או שהוא בז לתרבותה תשלוט עליו"

    זה בדיוק המצב בארה"ב בין הדמוקרטים לרפובליקאים. אסור לא חכם ומסוכן לישראל להכנס למאבק זה שהוא אמיתי וקשה ורווי שנאה ואלימות גם הרג. ששלדון ילחם על זכויותיו בלאס וגאס מקאו והשמורות הילידיות בארה"ב בעצמו.

    אהבתי

 13. הדס הגיב:

  מסתבר שיש הרבה ישראלים (כולל אנשים שהצביעו להרצוג) שחשים עלבון צורב מכך שאובמה טרם התקשר לנתניהו.
  חלקם טוענים שמדובר בפגיעה בכבוד הלאומי.
  במקום להעריך את אובמה על כך שהוא נמנע מלשחק את המשחק הצבוע והמעושה הזה ונמנע משיחת טלפון עם אדם שהוא חש כלפיו סלידה עמוקה (זו סלידה הדדית כמובן), הישראלים מעדיפים שתתקיים שיחת הטלפון המלאכותית הזו ויאמרו בה כל הקלישאות הנבובות ששני הצדדים לא באמת מתכוונים אליהן.

  האם בערוץ 10 מנסים לפייס את נתניהו באמצעות גיוסו של אראל סגל ללונדון וקירשנבאום ?

  אהבתי

  • האמיר הגיב:

   מה הקשר לסלידה אישית? מנהיגי מדינות לא צריכים לפעול לפי הרגשות האישיים שלהם אלא לפי האינטרסים של המדינות שבראשן הם עומדים.

   אהבתי

  • הינשוף של מינרווה הגיב:

   1. אובמה אינו מנהל מדיניות חוץ על בסיס רגשות. שאחרת לא היה מעסיק את הילרי.
   2. אם הרצוג נהג כנדרש, והתקשר לברך, גם אובמה יכול. מן הסתם הראשון חש רגשות עזים יותר כלפי נתניהו מאשר האחרון.
   3. זה לא שברק אובמה מתקשר לברך את בנימין נתניהו. זה נשיא ארצות הברית המכהן, ברק אובמה, שמתקשר לברך את המנצח בבחירות בישראל. וזה כן עניין לאומי.
   4. זה קלישאות נבובות, שעליהן אפשר לדלג? לפחות לא כולנו סובלים מכך אלא רק אלו שמנהלים את השיחה. בנבדל מהנאומים שנושאים פוליטיקאים באזני הקהל.
   5. עושים את זה כי משום שזה הנוהג המקובל. מאותה סיבה בדיוק את אמורה לקוד בפני מלכת אנגליה, אם אי פעם תפגשו. ולא בגלל שהאל, בחסדו כי רב, רומם אותה מעל בני אנוש רגילים. נימוסים והליכות.

   והכי חשוב:
   מאחר שזה נוהל שגור בין ראשי מדינות, בטח כאלה שיש ביניהן (בין המדינות) יחסים טובים, העדרו של טלפון מברך הוא המוזר.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    הכותבים האנונימיים בוולוט קובעים איך צריכים מנהיגי
    מדינות לפעול. עצור וחשוב רגע על מה שקראת. בעולם
    האמיתי הם אלו שקובעים את האינטרסים של מדינותיהם
    לפי החוק והנוהל במדינותיהם. האינטרסים של ארה"ב
    לא נקבעים בבלוג של וולוט וגם לא בעיתוני ישראל.
    גם לא בין שר החוץ של ישראל ורה"מ של ישראל. מנהל
    הטקס בבית הלבן יודע את הנוהל והחוק הבין
    לאומי ומפעיל ידע זה כפי שהוא ואדוניו מבינים אותו.
    מישהו כאן באמת חושב ולו לאלפית שניה שכאן בבלוג
    של וולוט נקבע ומוכתב איך צריכים מנהיגי מדינות
    לפעול.

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    סליחה, אבל התגובה שלך אינה מתייחסת כלל למה שכתבתי.
    זה מה שהבנת ממה שכתבתי:

    הכותבים האנונימיים בוולוט קובעים איך צריכים מנהיגי מדינות לפעול

    כל התגובה שלך מכוונת לנקודה הזו. לכך שאני, המגיב האנונימי, באתר אינטרנט ישראלי, קובע למנהיגי העולם כיצד עליהם לפעול.

    כדבריך, עצור לרגע וקרא שוב את מה שכתבתי.
    לא אני קבעתי את הנוהל הזה. אני, המגיב האנונימי, באתר של ולווט.
    הנוהל הזה היה מקובל עוד לפני שנולדתי. אני משער שהוא ימשיך גם לאחר שאתפגר.

    אני לא אומר למנהיג עולם כיצד עליו לפעול. הוא יכול להשתכר ולקפץ ערום במרפסת בבית הלבן, מול זרקורי התקשורת. אני רק אומר שיש קוד של התנהגות.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אתה צודק 100% אכן אובמה אינו מנהל
    מדיניות לפי רגשות. והוא, נשיא ארה"ב
    המתנהג לפי האינטרסים של ארה"ב,
    וגם קובע אותם לפי חוקי ארה"ב קבע
    ש"העדרו של טלפון מברך" הנו חלק
    מאינטרסים אלו. וזה גרם לכולם כאן
    להגיב. נשיא ארה"ב שקובע את מדיניות
    ארה"ב גרם כאן לאנשים לחשוב ולכתוב
    כי הוא חשב (בטח שלדון חושב אחרת)
    שטוב שאנשים כאן יהיו מודעים למה
    שלא עשה.
    ג.ב. מה עם פוטין ?

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    אני לא מבין, אתה מיתמם בכוונה?

    יש קוד של התנהגות.
    הפרה שלו מעלה שאלות. לא קיומו.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אני בודאי לא מתימם. הנחת הבסיס שלך
    שקיים קוד כזה ושנשיא ארה"ב צריך
    לנהוג לפיו, בעצם לא צריך ח י ב . עזוב את
    ריקודי העירום. והנה הפלא ופלא הוא נוהג
    כאילו שקוד זה לא קיים. עובדה, כך הוא נוהג.
    בוא נניח שהקוד קיים (אני לא בטוח) אזי
    משמעות השתיקה חמורה פי כמה וכמה.
    נשיא ארה"ב שחשוף לביקורת יום יומית מפר
    נוהג=קוד. ברור שהנושא נבדק היטב והנשיא
    החליט לשתוק. אם זה עניין כה חשוב
    עד כדי הפרה של קוד מוסכם ברור שזה
    יתורץ לא כפעילות של קפריזה אישית אלא
    בחובותיו הנשיאותיות של הנשיא, הגנת
    האינטרסים של ארה"ב. בכל מקרה
    הנה אנחנו רואים פעילות של נשיא ארה"ב
    "נגד"רה"מ של ישראל. אנחנו גם מודעים לכך
    וככל שנדבר יותר משמעות השתיקה תתעצם.
    אובמה השיג את מטרתו.

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    בדיוק!

    הוא לא מנהל מדיניות לפי רגשות, משל הדובר מפציר בו לקיים את הפרוטוקול, ואילו הוא מטיח אגרופיו בקיר "לא רוצה! לא רוצה".

    זה רציונלי ומכוון.
    אשר על כן, טועה הדס.

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    אני לא מתיימר להכיר את הפרוטוקולים הדיפלומטיים.
    שמעתי שאומרים שיש גם פרוטוקול דיפלומטי לפיו ראש מדינה לא נואם בבית הנבחרים שלה אלא בהזמנת ראש מדינה אחר.
    בכל מקרה, פעולת התגמול של ברק אובמה, אם הוא אכן נוקט בכזו, לא נאה.
    ככל שמעמדו של אדם רם יותר, הוא יכול בקלות רבה יותר וללא נזק כלל למחול על כבודו.
    הוא יכול לברך את נתניהו, זה טוב גם לאינטרסים של ארה״ב וישראל כפי שהוא רואה אותם. זה יראה לישראלים שהוא לא קטנוני ואישי, אלא ענייני ויועיל ברגע בו ינקוט מהלך מדיני כלשהוא תוך מחלוקת עם ממשלת ישראל.

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    יש גם פרוטוקול דיפלומטי לפיו ראש מדינה לא נואם בבית הנבחרים שלה אלא בהזמנת ראש מדינה אחר.

    אתה צודק, למעט בעניין אחד: זה לא חייב להיות ראש המדינה אלא גם ראש אותו בית נבחרים. וזה בדיוק מה שקרה.
    נתניהו לא התפרץ לתוך הבית הלבן ונשא שם נאום.
    הוא נכנס כאורח מוזמן לבית הנבחרים.
    ובית הנבחרים אינו הבית הלבן. הפרדת רשויות.
    הבעיה הייתה בניגוד שבין ראש הבית הלבן לבין ראש בית הנבחרים.

    אהבתי

   • הסמל פפר הגיב:

    אני לא בר סמכא בתחום.
    האינטרנט מלא בדעות לכאן ולכאן.
    חלק מהמקורות טוענים שהנאום היה הפרה של פרוטוקול דיפלומטי לפיו ראש מדינה לא פועל עם האופוזיציה של אותה מדינה כנגד הממשלה המכהנת על מנת לטרפד מהלך מדיני.
    יש גם דעות אחרות.
    כנראה שדיפלומטיה היא לא מדע מדוייק.
    זה גם לא משנה, כי גם אם הייתה הפרה אז פעולת תגמול נראית ילדותית ולא לעניין.
    בכל מקרה הבנתי שצפויה שיחה ביממה הקרובה. על הפרק ברכות ותחבורה ציבורית.

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    ראש מדינה לא פועל עם האופוזיציה של אותה מדינה כנגד הממשלה המכהנת

    זה לא מדויק.
    לא מדובר באופוזיציה שהזמינה את נתניהו אלא בראש בית הנבחרים.
    ויקיפדיה:

    יושב ראש בית הנבחרים של ארצות הברית (באנגלית: Speaker of the United States House of Representatives) הוא העומד בראש בית הנבחרים של ארצות הברית. בניגוד לרבים מיושבי ראש בתי הפרלמנט בעולם, כמו יושב ראש בית הנבחרים הבריטי, שאופי תפקידם הוא ממלכתי ועל-מפלגתי, תפקיד יושב ראש בית הנבחרים הוא מפלגתי במובהק: היושב ראש הוא לא רק מנהיג של הבית כולו, אלא גם מנהיג את מפלגת הרוב בבית, ומוביל את האג'נדה החקיקתית והפוליטית שלה.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    תודה על הפעלת הניורונים
    והטיפול נגד האלצהיימר

    אהבתי

 14. עקיבא הגיב:

  מה השאלה,
  ישראל עומדת לחטוף מכל הכיוונים.

  אהבתי

 15. עובר אורח הגיב:

  זה מהניו-יורק טיים מהתאריך הכתוב

  Mocks ‘Bibi’s Bet on Romney
  By Robert Mackey November 7, 2012 5:34 pm November 7, 2012 5:34 pm70 Comments
  Last Updated, Thursday, 3:30 p.m. As my colleague Alan Cowell reports, President Obama’s re-election could prove to be awkward for Israel’s prime minister, Benjamin Netanyahu, since the conservative Israeli leader “was widely perceived in Israel and the United States as having supported the Republican challenger, Mitt Romney.”
  Remarks by Mr. Netanyahu, in which he seemed to chastise Mr. Obama for not taking action to defend Israel from the threat of an Iranian nuclear bomb, were used in a television ad that ran in Florida during the final weeks of the campaign. That ad was produced by a Republican political operative who has worked for the Israeli prime minister. (During the secretly recorded address Mr. Romney gave to wealthy donors in Florida this year, he boasted that consultants working for his election “work for Bibi Netanyahu in his races.”)
  Several observers detected more than a little awkwardness in video of Mr. Netanyahu with the American ambassador to Israel, Daniel Shapiro, on Wednesday, in which he seemed to force a smile as he said, “I want to congratulate President Obama on his re-election.”

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   תגובה להאמיר 19 למרץ 2015 שעה 1347

   להאמיר שלום
   אתה בקשת הוכחות ולפי ההצעה שלי
   אתה לא מצאת אני מצאתי ראה למטה
   בהמשך
   שידורים של נתניהו שמשו בבחירות
   לנשיאות ארה"ב בפלורידה. וזה גם
   נוגע לדיון על ברכת אובמה

   תודה עבור זמנך

   אהבתי

   • האמיר הגיב:

    אתה קורא את הציטוטים שאתה מביא? כי מה שאתה חושב שכתוב שם, לא כתוב שם.

    "was widely perceived in Israel and the United States as having supported the Republican challenger"

    נתפס בישראל ובארה"ב כתומך במועמד הרפובליקאי, זה מה שכתוב שם. לא שהוא התערב בבחירות האמריקאיות לצורך תמיכה במועמד הרפובליקאי. אין זה סוד שאובמה היה מעדיף את בוז'י על פני ביבי, האם עצם ההעדפה הזו היא התערבות בבחירות? מה פתאום.

    תשדיר שבו הרפובליקאים הביאו את דבריו של ביבי הכיל, כפי שכבר כתבתי, דברים שביבי אמר עוד לפני הבחירות. בבחירות שזה עתה נגמרו בארץ, הימין השתמש בדבריו של גרבוז בתעמולה שלו, אז עכשיו גרבוז תומך בימין?

    והסיום בכלל מגוחך. ביבי בורך את אובמה על בחירתו מחדש (כי זה הנוהג…), אבל מדדו ומצאו שהחיוך נשאר על שפתיו חצי שניה יותר ממה שנהוג בחיות אותנטי, מה שמעיד שזה חיוך מאולף ולכן זו נחשבת לפעולה נגד בחירתו מחדש של אובמה אחרי שכבר נבחר?

    שמת לב לכך שזו לא ידיעה חדשותית?

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s