שפופים

yediot20.3.15haaretz20.3.15

isra20.3.15maariv20.3.15

יום (או יומיים?) חופשה מכתיבת הבלוג. שלושהה קישורים שליקטתי בדרך החוצה:

נחמד מאוד, כל הכריכות דומות זו לזו (נטע חוטר, מאקו).

מלחמתה של מרב זקס פורטל בתפוז נסתיימה.

טוב מאוחר מאשר מעולם לא – בשעה טובה ומוצלחת הודיע לי אתמול נציג תפוז שתמונת הבחורה המעורטלת שהייתה ברירת המחדל של כל ילדה, אישה ונערה שנרשמה לתפוז, הוחלפה סוף סוף בתמונת ניטרלית. תודה לכל מי שתמך ושיתף ולחץ, ובמיוחד ל Gilit Chomski שקישרה אותי להכול דיבורים ברשת ב', לעדי מאירי ולבני טייטלבאום המראיינים ו ול Irit Dolevמהמקום הכי חם בגיהינום.

אורי משגב מכה על חטא:

…מבחינה אישית רשמתי כישלון מקצועי מחפיר בבחירות הללו. כישלון חלקי כפרשן ומתעד, וכישלון מלא כנביא. הנבואה ניתנה לשוטים כידוע, ומי שהשתטה וחטא בחטא היוהרה צריך לשאת בתוצאות ובאחריות. מאז שנוסד הבלוג הפוליטי הזה נרשמו לי כמה הצלחות בתחום ההשתטות (זיהוי מוקדם של סגירת הפערים לכדי שוויון בין הגושים בבחירות הקודמות, חיזוי יפה של שתי מערכות הפריימריז של העבודה). גם בקמפיין הנוכחי ניבאתי נכון שתי התפתחויות נקודתיות – הסרת המועמדות של אלי אוחנה והנזק שייגרם בעטיה של הפארסה לבית היהודי, והוויתור המאוחר של ציפי לבני על הסדר הרוטציה. אבל הכל מחוויר לעומת התחזית השגויה שעליה שבתי וחזרתי מאז שהוקדמו הבחירות – ולפיה נתניהו יפסיד בהן ויפנה את מקומו להרצוג. אני עדיין חושב שהבחירות הללו התנהלו כמשאל עם על המשך שלטונו של נתניהו ולא כשום דבר אחר; העניין הפשוט הוא שכשלתי לחלוטין בניבוי תוצאות משאל העם…

7:34. מעריב וידיעות עדיין לא הגיעו.
פנייה למחלקות המנויים בשני העיתונים העלתה שיש היום איחור אצל שניהם, ושהעיתונים יגיעו עד שמונה, שמונה ורבע. אעדכן אתכם אם יש עם מה לעבוד.

לפני פיזור

נוסעת לדרום. תתנהגו יפה. אני לא יודעת אם אוכל לכתוב מחר אצבעות שחורות, תלוי במצב האינטרנט שם.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, שישי קצר, שערים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

53 תגובות על שפופים

 1. קוראת הגיב:

  שולמית טענה שציבור המצביעים של הליכוד גזעני כי הוא נעתר לקריאה להציל את ישראל ממשלת שמאל ערבים נוספת שכבר הביאה עלינו את אוסלו. האם בן גוריון היה מנהל מדיניות על בסיס הערבים?

  ההנחה שרתיעה מערבים זאת גזענות מבוססת גם על השקר שמשכילים מזרחים מפיצים על השלום והרמוניה בין היהודים לערבים במזרח. שקר שהם קיבלו כי לא יכלו לישב את אמונתם בפוליטיקת הזהויות של אדוארד סעיד עם זהותם.

  יואב קרני עושה סדר ומספר מה באמת היה במזרח

  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000975983

  אהבתי

  • קוראת הגיב:

   מאת שולמית:
   20 במרץ 2015 בשעה 1:20
   אפשר גם לומר שאנשים הצביעו לנתניהו כי הגזענות שגילה נתניהו וקידם דיברה אל ליבם, גם שינאת הערבים נפלה על אוזן קשבת ובעיקר מפני שתניהו שכנעה אותם שהגויים באים עלינו לכלותנו בכספים ששילם להם אובמה. בנוסף, אינטלקטואלים מזרחיים מטפחים את השינאה המכונה אשכנזי . הם לא באים בטענות לאשכנזים בימין שכולם מתוארים כהעתקים של בגין ואל לא אז בדרך להיות כאלה.

   יואב קרני המעולה בגלובס

   עלובי-חיים, חסרי-ישע, מעוררי רחמים
   עדויות של נוסעים אירופיים מכל רחבי המזרח התיכון וצפון אפריקה תיארו את נחיתותם של היהודים בארצות האסלאם ואת זילות חייהם. "אי אפשר לבטא את השנאה נוטפת הבוז של העות'מנים כלפי העם היהודי", כתבה ג'וליה פארדו מלונדון ב-1836, ותיארה ילד טורקי בן עשר המכה להנאתו נערה יהודייה רכה ושברירית מבלי שאיש סביבו מפסיק אותו, או בא לעזרתה. נוסע אנגלי במרוקו, לא מידידי היהודים, מסר תיאור דומה להפליא של התעמרות ילדים מוסלמיים ביהודים ב-1828. כיוצא בזה גם הקונסול האנגלי במוסול ב-1909.
   נוסע יהודי מהונגריה, מזרחן ידוע, כתב על יהודי איראן ומרכז אסיה: "אינני מכיר עלובי-חיים, חסרי-ישע ומעוררי רחמים גדולים מהם עלי אדמות… היהודי בזוי, מנוצל ומעונה". ג'ורג' קרזון, לימים אחד מגדולי המדינאים של האימפריה הבריטית, תיאר ב-1889 את תפקידם של כוהני דת שיעיים בהשפלת יהודי איראן. אחד מהם, אגא אל-נג'אפי, באיספהן, יזם שורה של "הגבלות נתעבות על מזונם, על לבושם, על מנהגיהם, על אורח חייהם, על כספם, על ירושותיהם ועל מסחרם".
   אפשר להראות התאמה בין החיכוך הגובר עם מעצמות אירופה לבין רדיפת היהודים. הדוגמאות המתועדות הראשונות של רדיפתם בארץ ישראל, למשל, נרשמו זמן קצר לאחר פלישת נפוליאון, ב-1799. היהודים הואשמו באהדה לצרפתים. עוד לפני העלייה הראשונה (1882), היהודים התחילו להיתפס כסוכנים זרים, מפני שרובם העדיפו לחסות בצל משטר ה"קפיטולציות" של מעצמות אירופה, להימנע מליטול אזרחות עות'מנית, וליהנות מהגנת קונסולים זרים. הציונות כמובן טרפה את הקלפים, לא רק בארץ ישראל.

   אהבתי

   • יונת דשא הגיב:

    כתבה חשובה אבל את שכח לספר על העיקר. את חובת התלאי הטלאי הצהוב, הג'יזיה והחיים במשך מאות שנים בפחד שרכושם וחייהם בסכנה. את החשש והכאפות מהילדים המזרחיים לא שכחו עד שהגיעו היסטריונים חדשים התמקדו בתקופת הקולוניאליזם וסיפרו להם שסבא שלהם היה בעצם סלב ללא חת. הרי עצם קיום שכונות יהודיות וצפופות בחלק העתיק של העיר מעיד עד כמה היו שווי זכויות והרגישו מוגנים. להתרשמותי למרות הפחד והחשש היהודים מזרחים פחות גזענים כלפי ערבים מהיהודים האשכנזים.

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   די נמאס, גזענות אינה רתיעה ורתיעה אינה גזענות
   גזענות היה פעילות מעשית לפגיעה באחר. רתיעה
   היא בתוכי. בן אדם לומד מגיל צעיר לכבוש רתיעות.
   ערבי לא חייב לאהוב יהודי ויהודי אינו חייב לאהוב ערבים
   ייתכן וזה קורה יום יום שפעילות שלך מרתיעה אותי.
   נניח נישוק מזוזות אני צריך לשתוק פשוט לשתוק. זה הכל
   וזה קשה. תקראי היטב את יואב קרני שכנראה מצא לו
   מקום טוב הרחק מכאן וחבל יש לו מה לתרום בכל מקום.
   יש לערבים-מוסלמים ולרוב האנשים קושי תרבותי לחיות
   כמיעוט. תראי איך יהודים שבחוץ לארץ לא מוציאים
   צפצוף יורקים כאן על כומר נוצרי (ייתכן שלשם כך באו
   לכאן) נהיו לרוב נהיו גיבורים. הרבה יהודים התרגלו, בקשי
   רב להיות מיעוט. הערבים פחות. נתניהו וחבריו בונים
   כאן מדינה דו לאומית. הערבים לא רגילים להיות מיעוט
   וחלק מהיהודים נהיו פתאום גיבורים מחצינים רגשי נחיתות
   של אלפי שנים. התוצאה תהיה גיהינום. מיעוט סביר של ערבים
   מוסלמים נניח כ 20% ייתרגלו, בקושי. הערבים הנוצרים
   והדרוזים התחילו להתרגל. 50% ערבים יהיה באמת גיהינום.
   מה לעשות? להפרד !!!!! מדינה יהודית ומדינה ערבית
   יהיה קשה יהיו מלחמות ורציחות ויהיה עתיד אולי סביר.
   50% יהודים 50% ערבים זו לא תהיה מדינה יהודית, ובשביל
   מה קמה הציונות? לייסד כאן עוד תוניסיה? תימן? סומלי?

   אהבתי

  • שולמית הגיב:

   לקוראת. הליק בטעות אך גם לא התכוונתי לגנות אלא לענות לדבריך. אני מסכימה ל"השקר שמשכילים מזרחים מפיצים על השלום והרמוניה בין היהודים לערבים במזרח. שקר שהם קיבלו כי לא יכלו לישב את אמונתם בפוליטיקת הזהויות של אדוארד סעיד עם זהותם." אין לי אשליות בנידון אך אני משוכנעת שאסורל לראש ממשלה להתבטא כפי שהתבטא כלפיהערבים, אזרחי ישראל. אני משוכנעת שהיתה לכך השפעה גדולה על המצביעים. אני גרה בבאר שבע שומעתי זאת הרבה מאנשים שונים. ברור לי כי למרות שבחיי יום יום האנשים סובלניים הרי שהפחד מפני השתלטות ערבים נוכח וגם שינאה. אני חושבת שהשינאה, הפחד והרתיעה קיימיםת אצל הערבים כלפי היודים. זה לא אומר שמותר לשלול מערבים, אזרחי ישראל את המעורבות בחיי מדינת ישראל. הלוואי שהיו מעורבים יותר ורוצים להשתלב למרות שטיפת המוח הלאומנית בני העמים וההפליה הממסדית והלא ממסדית. הערבים אינם הקבוצה הלא ציונית היחידה בישראל. להזכירך ,החרדים הם אנטיציונים ולמיטב הבנתי, חלקם יסתבדרו עם החברה הערבית המסורתית טוב יותר מאשר עם היהודים החילוניים או הדתיים הלאומיים. כך גם השינאה לשמאל, שנתפס כמין דמון עוכר ישראל. נתניהו הציל את שלטונו אך הוסיף עוד לבנה בחומת הדה לגיטימציה של ישראל בעולם כולו. אני מקווה שלא נשלם על כך מחיר כבד מנשוא. אשר לאוסלו. בזמנו, הייתי בעד אוסלו אך כשהאוטוביסים התחילו להתפוץ אחרי ההסכם הבנתי שיש בעיה בהסכם. יכול להיות שלולא נרצח רבין בכל זאת היינו מגיעים לאיזה סוג של הסדר ואולי לא . בכל אופן, ישראל תלויה בעולם, בעיקר בארצות הברית. אותי מדאיגה בחישה של עשירי ארהב במדיניות ישראלית ,בעיקר מטעם שלדון אידלסון.יש לו חזון לגבי מהותה של ישראל שלא נראה דמקרטי, בהכרח, על פי הגדרתו. יש לו כוח, נחישות וכסף רב ( גם פקחות) כדי להגשים חזון זה. אמנם הוא רוצה להגשים את חזונו בארה"ב אך שם זה קשה הרבה יותר. יכול להיות שישראל היא הפילוט.

   אהבתי

   • שלומיתוש תרגעי הגיב:

    יקירתי תרגעי, אל תאמיני לכל ההפחדות האלה של ברלניאי השמאל! את חייה בארץ הנפלאה ביותר בעולם!
    לא כלכלית,לא תרבותית, לא מפותחת הייטק….
    אין מדינה בעולם שקרובה אפילו לארצנו הנפלאה!
    אל תיפלי גם את, לתעמולה הארסית של ברלינאי השמול!
    רק תחשבי מה לימור לבנת עשתה לתרבות בפריפריה, מה סילבן שלום עשה לנגב ולגליל…
    מה אורי אורבך עשה לוותיקים…
    תסתכלי סביבך באיזה מכוניות נוסעים האנשים,איזה רכבות וכבישים קמו פה….
    אפילו יש עוד סיכוי שב"ש עוד תיקח אליפות!
    אל תאמיני לתבוסתנים הארורים! תראי את היופי והנפלאות שלנו!

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    1. תודה על הברכה. הלוואי שבאר שבע תיקח אליפות.
    2. יש דברים נפלאים בשיראל
    3. יש גם דברים שליליים
    4. רמת השרותים הציבוריים בבאר שבע ירודה בהרבה מאשר במרכז הארץ. למשל מערכת הבריאות וזה לא בגלל אנשי המצוע הפועלים בעיר ובאזור אלא בגל מחסור ברואפים מומחים, במרפאות ייחודיות ובעיקר רפאוה משלימה ובמוסדות שיקום.
    5. באר שבע מתאמצת להתקדם אך משרדי ממשלה לא בהכרח מקלים עליה. כך שעתי ששר הביטחון החליט שלא להעביר יחידות תקשוב לאונ' בן גוריון ועד פרטים שאיני זוכרת זוכרת ברגע זה.
    6. המדינה מתעתדת להקים ישובים חדשים במקום לעבות את הישובים הקיימים מה שיגרום לנטישת הערים של האוכלוסיה המבוססת לטובת הישובים החדשים וזה מה שקרה בפועל בסביביות באר שבע. אגב, בישובים המבוססים שליד באר שבע הרוב התביע למחנ"ץ

    אהבתי

 2. אחד שיודע הגיב:

  "20 – 30 פצצות גרעין יעשו לבטח את העבודה": המאמר שנמחק מערוץ 7.
  👿

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   הנה, לא תיאמתי כלום עם אף אחד תקראו את המאמר
   המטורף שהביא אחד שיודע. תקראו עד הסוף. מילא
   הפרסים, המטורף מאיים בנשק גרעיני על גרמניה.
   היהודים הישראלים יוצאים למלחמה על גרמניה. דבר
   על רגשי נחיתות שמסכנים את העולם. מישהו כאן
   מדבר על השמאל וכ"ו וכ"ו. מאמר אחד כזה מתרוצץ
   בעולם (אני יודע שזה אחד ויחיד וכ"ו וכ"ו, זיוף זה לא)
   מי צריך תעמולה ערבית אנטישמית.

   אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    אני לא מבין מה הטיעון שלך:
    אתה עצמך מודה שזה אחד ויחיד. אתה גם יודע היטב שזה אדם שדעתו מעט משובשת. אתה גם יודע שאדם כזה לעולם לא יגיע לעמדה שבה יהיה אחראי על נשק גרעיני (במדינה שיש לה נשק כזה).
    אז מישהו יקרא את זה ויגיד "וואו הישראלים האלה הם מטורפים…".
    אני משער שגם זה יהיה מטורף.

    אתה הופך סיבה ומסובב:
    זה לא שאדם קורא את הדברים המטורללים האלה ואז הופך אנטישמי (לאחר שגילה את רשעותם של הישראלים). הוא היה אנטישמי מלכתחילה אם ראה בדברים מטורללים אלה עדות לכך שהישראלים רשעים.

    אני מכיר ישראלי אחד שמאמין שאטלנטיס הייתה קיימת. והקפטן שלנו, כך מסתבר, מכיר אחד עם שלושה אשכים.
    ובכן:
    אני לא יודע להגיד לך מתי זה בדיוק יקרה, אבל אפשר לקבוע בוודאות כי לישראלי שישגר נשק גרעיני על אטלנטיס יהיו שלושה אשכים (גם אם זו תהיה אשה; ואני בהחלט מאחל שזה יקרה).

    אהבתי

   • יונת דשא הגיב:

    ע"ע צ'מברליין – היטלר וריבנטרופ – מולוטוב. אלא: הקם להשמידך, השכם להשמידו. לא יתכן שאיראן תאיים להרוס את חיפה ותל-אביב, וישראל מנגד תאיים לפגוע בתכנית הגרעין של איראן. זו משוואה עקומה. יש להבהיר לאיראנים כי ישראל תחסל את תכנית הגרעין שלהם ואת טהרן ואיספהן בתוספת. זו המשוואה הנכונה. אם רק לארה"ב יש כוח לבצע זאת בדרך קונבנציונאלית והיא לא עושה זאת כי אינה מאוימת, אזי אין ברירה וישראל חייבת לבצע את המשימה בהקדם. הקם להשמידך, השכם להשמידו: עשרים – שלושים פצצות גרעין יעשו לבטח את העבודה.

    באמת טירוף. לא ייתכן שנאיים על הפצצת טהראן בעוד שהם מאיימים להרוס את תל אביב.

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    לא עובר אורח ולא אני כתבנו על איראן.
    הדיון היה באזכור השמדת גרמניה.

    אהבתי

   • יונת דשא הגיב:

    טוב, סליחה ושבת שלום לשניכם ועל בני ביתכם.

    אהבתי

   • נתנאל הגיב:

    חבל שהקוקו לא ציין את האפשרות לשיגור טילים גרעניים על גרמניה ע"י צוללות שניתנו ע"י ממשלת גרמניה.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    הפכתי, תן לי מכה על גב היד
    ותוריד לי ציון, ילד רע. אתה צודק.
    עכשיו נמצא אחד מהחבורה שלו
    שיבקש סליחה. נכון, בקשות סליחה
    היום ביוקר כולם קונים ומשתמשים.
    אז שישתמש בסליחה משומשת, נראה
    או נשמע בערוץ 7 סליחה כזו? אל
    תעצור נשימה כשאתה ממתין, חבל
    טוב לקרוא אותך.

    אהבתי

 3. הינשוף של מינרווה הגיב:

  לאחר שהתברר כי תושבי הדרום* בוחרים שוב ושוב בשלטון** שמנציח את מצבם הכלכלי העלוב, ומונע מהם וילדיהם כל תקווה לשלום, השמאל האינטלקטואלי התייאש. ועכשיו הוא גם כועס.

  אלא אם כן:
  *עזה
  **חמאס

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   ויש גם עונש שהטילו אלה שכבר תרמו במשרד.
   לא לתת:

   תושבי עיירות הפיתוח, הצבעתם נתניהו? אין יותר סולידריות ותרומות

   אהבתי

   • פרקי חז"נות הגיב:

    רק תאר לך, שכל מה שחבורת הזבלביבים האלה,הייתה כותבת ערבים,או עובדים זרים במקום דרומיים…
    תאמין לי שכל השמולביבים הגזענים שכתבו את זה, הרבה יותר נתרמים מתורמים…

    אהבתי

   • חוקן הגיב:

    ויעידו תקציבי הרווחה הקורסים בברלין

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    תרגיע, יש במרכז גם כמה מנשקי קמיעות:

    פשוט בקשה מהלב- אל תתנו לאבא שלי להתייבש לבד, כשהוא רוצה לכבד את זיכרון אשתו המנוחה ביום אזכרתה, בואו להשלים מניין לקדיש.

    עם כמות האנשים שהגיעה אפשר היה לסגור את המתחם. הוא לא מכיר אותם, והם לא אותו אבל הם הגיעו, והוא נדהם.

    אהבתי

  • שולמית הגיב:

   ומדוע שלא יכעס. לשמאל אסור לשכעוס.? האם שמאל נכון רק לרגעי מצוקה ותלונה, לבכות על כתפיו, לבקש את עזרתו במאבקים חברתיים ולהמשיך להצביע לימין המזניח. ואם הימין לא מזניח אז הדרום משקר ובעצם, המצב טוב מאד, הכל שפיר ומתלוננים רק מתוך הרגל? אני תושבת באר שבע. כבר לא בשמאל כי אני רוצה שידאגו למי שמצביע להם ולא למי שנראה להם זקוק לעזרה ובעצם שונא את היד המושטת

   אהבתי

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  בני ציפר על השמאל האופנתי והמתחנחן עם הראש בעננים שהצביע לערבים. אלה לא גזענים. הגזענים הם אלה עם הרגליים במציאות שלא מצביעים מתוך פינוק

  http://www.haaretz.co.il/magazine/zifferland/.premium-1.2594952

  אהבתי

 5. סו"פש הגיב:

  לחצי מדינה זה שבת, ולחלק השני זה וויקנד...
  שבת ניצחו!
  זהו!

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   כשמדברים על גזענות הנה הנחת היסוד שמי
   שמדליקה נרות טרם שקיעה היום. מי
   שמהבוקר מברך שבת שלום ומחר לומדים
   משניות ואין אין אין TV מחר. שאחד כזה
   מצביע בשביל חבורת נתניהו וליברמן, ספר
   לי על ויקהנד של ליברמן שלא אכל טרפה מימיו.
   לא יפה

   אהבתי

 6. ירושלמית הגיב:

  בן כספית נישא עדיין על אדי השנאה והבוז לנתניהו, ולא נותן למציאות לבלבל אותו. הוא טוען ש: "הרצוג יכול להרכיב קואליציה (לפיד, כחלון, ליברמן והחרדים נותנים לו 64 מנדטים)… אפשרות כזו קיימת על הנייר, ומדברים עליה (בעיקר הרצוג עם השותפים הפוטנציאליים)".
  http://www.maariv.co.il/journalists/journalists/Article-468862

  אהבתי

  • לחם הגיב:

   והרבה יותר מביך: לא משנה שאביגדור ליברמן התרסק בבחירות, כספית מתלקק ומתחנף ומכניס את הלשון עמוק עמוק לליברמן שיוצא אצלו כאחד המנצחים הגדולים של הבחירות. איכס. כל עוד אלה העיתונאים, לקקני פוליטיקאים כמו כספית, לקקני טייקונים כמו יהודה שרוני וסבר פלוצקר, אין לעיתונות תקומה. וזה עצוב ומסוכן.

   אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    לחם יקר, לאן נעלמת בימים הדרמטיים האחרונים? היית חסר, חבר!

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    הייתי עסוק במימוש זכותי הדמוקרטית ואחר כך הייתי בדיכאון עמוק שהלך ונעשה ממש עמוק כשראיתי את נחום ברנע מתנענע על השער של ידיעות. אני תוהה אם זה הכי פאתט שלו או שתמורת ההשתייכות לנבחרת החלומות של ידיעות הוא יעשה דברים יותר עלובים. שלא לדבר על סימה קדמון. רחמנות עליה. מותק, עם כל הכסף שלך לא יכולת למצוא בגד קצת יותר סביר כדי לטייל בחוף הים?

    אהבתי

   • לחם הגיב:

    הבחירות הוציאו מבן כספית עוד כה פנינים כמו זו: מי נשאר לחבוט בנתניהו? ידיעות אחרונות, הארץ ואני. אשקרה ככה הוא כתב. אפשר לקרוא לזה פאתט, אפשר מגלומן. אני סתם שאלה: לא שכחת איזה אחד, רביב דרוקר, שהביא פה את התחקירים האמתיים על נתניהו בזמן שאתה הבאת שיחת טלפון של שרה נתניהו עם מוניק בן מלך? אני תוהה איזה עיתון סביר בעולם המערבי היה מעסיק עיתונאי כזה. אין לי תשובה.

    אהבתי

   • יונת דשא הגיב:

    גם לבן כספית מותר להתברנע.

    אהבתי

 7. ירון נוי הגיב:

  עתונאים, חיזרו למקצוע! די להגדת עתידות, שנועדה, כידוע, לשוטים.
  תפקידם של כתבים לדווח את המציאות כפי שקורית. תפקידם של הפרשנים לפרש את הדיווחים הללו. לא תפקידם לנבא מה שיהיה. עכשיו נוכחנו בכך, וזו לא פעם ראשונה.
  אורי משגב, יפה שאתה מכה על חטא. צר לי שאתה מתפאר בנבואותיך שהתקיימו. מקריות קיימת בכל נסיון ולא מתפקידך לעשות נסיונות.

  אהבתי

  • יונת דשא הגיב:

   הוא לא היכה על חטא אלא יצא ידי חובה וחזר מיד לסורו. משגב שייך לחבורה של הגידון והעמירס שחיה וכותבת מעבר לעיקול הזמן על מרחב אחר, מדומיין ואנטי-ציוני.

   אהבתי

 8. גזע המח הגיב:

  " אני הייתי ליכודניק אבא שלי היה ליכודניק ואני ליכודניק בדם…"
  קראתם? קראתם, שמעתם, ראיתם אלף פעם בתקשורת של השמול.
  ראיתם:" אני מערך,אבא שלי היה מפ"אי אין סיכוי בעולם שאני אצביע מח"ל בחיים!" ראיתם? לא ראיתם!
  זהו!!!!!
  הם ….(פרימטיבים)
  ואנחנו….(דמוקרטים נאורים)

  אהבתי

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  היום שמעתי:" אני לא מבינה איך 80% מהמדינה לא הצביעו מרץ,כל מי שאני מכירה הוא מרץ"….

  מחנ"צ מכה על חטא:" כולנו אשמים"

  אהבתי

 10. שמול בדם הגיב:

  "קיבוצי הארצי-לשעבר נתנו יותר קולות למחנה-הציוני מאשר למרצ, בעוד שבתק"ם-לשעבר נשמרו דפוסי ההצבעה ומרצ לא ירדה בהם."

  בשדרות ובקרית גת … הם נקראים "ליכודניקים בדם" פרימיטיבים שלא מחליפים את דעתם….

  אהבתי

 11. חיליק הגיב:

  לפני מספר ימים כתבתי כאן בבלוג, על חוצפתן של נשות מפלגת 'ובזכותן' שהתיימרו לייצג את הנשים החרדיות.

  כמה מן המגיבים והמגיבות יצאו נגדי בשצף-קצף, כאשר יחזה כל המעיין שם. בין הדברים, טענתי כי אין נשים אלו מייצגות כי אם את עצמן, וכי דבר זה יוכח בעוד ימים ספורים, ונצטט:

  כאשר המפלגה תקבל מאות קולות בודדים בריכוזי אוכלוסיה חרדיים. או אז אזמין אותך לאכול את הכובע.

  עתה הגיע עת החשבון.

  סך הכל קיבלה המפלגה הקיקיונית פחות מאלפיים קולות, בכל רחבי הארץ, (0.04%). כישלון בכל קנה מידה, כאשר אפילו מפלגת הנ-נחים המטורללים קיבלו קולות רבים יותר.

  ובריכוזים החרדיים? הצלחה אדירה. לשם השוואה, נביא גם את כמות הקולות שקיבלה מרץ בראשות זהבה גלאון:

  בבני ברק, עיר התורה והחסידות, גרפה רות קוליאן 30 קולות תמימים! רק מר"ץ קיבלה שם 158 קולות…
  בביתר, הצלחה כבירה עם 6!! קולות. (מר"ץ עם 9).
  מודיעין-עילית, אין מילים. 8 קולות שלמים, (כמו מר"ץ).
  בית-שמש – 34. (מר"ץ – 162).
  כפר-חב"ד – 0.
  ירושלים (ההטרוגנית יותר) – 253, (מר"ץ מעל 10.000…).
  אלעד (הליברלית יחסית) – 6. (מר"ץ עם 2).

  בקיצור – נושאות הדגל של שיחרור הנשים החרדיות, מגלות להוותן שאופס! הן מייצגות את עצמן בלבד. בדיוק כמו שכתבתי.

  בקיצור, אל תדברו בשמי, לא בשם אשתי, ולא בשם אחיותי.
  ולהבא, כאשר אי-מי י/תצעק בתדהמה על עניין כלשהוא הנוגע להדרת הנשים החרדיות. אשלח לה לינק לתוצאות אלו. שי/תרגע.

  אהבתי

  • עקיבא הגיב:

   אתה מציג את הדברים בצורה מעוותת.

   נשים שמאמינות ברעיון כלשהו הקימו מפלגה וביקשו תמיכה. זו לו "חוצפה", זה לא "התיימרו לייצג נשים" וזה גם לא "אופס הן מייצגות את עצמן בלבד".

   וגם, 2000 קולות זו התחלה לא רעה, וברור שברעיונות שלהן תומכים רבים יותר
   למשל, לא הצבעתי עלה ירוק אבל הם בהחלט מייצגים גם אותי ואת דעתי בנושא.

   התיעוב שלך כלפיהן מדגים היטב למה צריך אותן ועל איזה רקע הן הקימו מפלגה.

   אהבתי

   • יונת דשא הגיב:

    לדעתי התיעוב במקום ודי מובן. המחנה שבראשו עומד אדם ששואף למדינה שאינה יהודית בחר בשם שמבזה כל ציוני. מדובר במשנה קומוניסטית עתיקה. גם הקרן לישראל חדשה נוהגת להטעות את הציבור שכאילו מיוצג בשמות מעוררי הזדהות ותקווה ובמקום לקדם עסוקה בלגבות דמי חסות מתאגידים תמורת שתיקה.
    הפורום הסלולרי
    אור ירוק
    ארגוני סביבה
    ועוד רבים ורעים,
    כולם משתמשים בפרקטיקת השמות הבזויה.

    אהבתי

   • עקיבא הגיב:

    אותי הכי מעצבן שאפל לא מוכרת תפוחים ושבשיקגו ברס לא משחקים דובים.
    אבל איך זה קשור לכמה נשים חרדיות שמחפשות צדק בבתי הדין הרבניים?

    אהבתי

   • יונת דשא הגיב:

    מעניין מה תהייה תגובתך אם אנשי 'אם תרצו' יקימו מפלגה ששמה 'השמאל האמיתי' או 'מרצ לעם'. הפרקטיקה של הסוואה מתחת לשם מוסברת בפוסטים שבקישור. לוק אנד ליסטן במקום להדגים לי נאורות.

    אהבתי

   • עקיבא הגיב:

    אני מבין היטב, למשל "נשים בירוק" או "ארגון זכויות האדם ביש"ע".
    אבל שוב, איך זה קשור לנשים החרדיות?

    אהבתי

   • יונת דשא הגיב:

    אולי הם לא באמת ממש חרדיות במובן השכיח?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    המלחמה האנטי נשית שמתנהלת כאן בלעג והתנשאות
    מרגיזה בייחוד ממיעוט שבשם הדימוקרטיה והסובלנות
    תובע זכויות שאינו מוכן לתת לכל מיעוט אחר.

    אהבתי

  • שולמית הגיב:

   עובודת אלה לא מדברות בגנותן של נשות "ובזכותן" אלא בגנותן של הנשים החרדיות המעדיפות את האינטרסים הפטריארכלים על פני האינטרסים של נשים. לא רק הנשים החרדיות משמשות סוכנות סוציאליזציה המאמנות את בנותיהן לחיות לפי תכתיבים של גברים. לולא קומץ נשים שנלחמו על זכות ההצבעה לא היתה לנשים זכות הצבעה. גםלא היהת להן זכות לרכוש ועוד זכויות שנתנו לנשים רק אחרי שקומץ נשים נלחם עליהן. חשוב לזכור שזכויות האלה עלולות להילקח ואכן זה קרה במהלך ההסטוריה ובתמיכת נשים. אנחנו יכולים לראות מה קרה לנשים בארצות השכנות לאחר שינויים במשטר או אחר מהפכות שבחלקן הנשים נטלו חלק אך בתום המאבק נשלחו הביתה

   אהבתי

 12. קומץ הגיב:

  בלי ספק! המאמר החשוב ביותר שנכתב ע"י עיתונאי כלשהו, אחרי הבחירות, הוא של קלמן ליבסקינד במעריב!
  (אין סיכוי כמובן שזה יצוטט פה, כמו המטחרטת המרגל אורי משגב).
  האם אחרי מה שהיה בבחירות האלה:מסע הגזענות והשטנה נגד רוה"מ,הכל ימשיך כרגיל בתקשורת?
  האם ירון דקל ימשיך לנהל את גלי צה"ל עם אוסף השמולנים השבעים בני השבעים?
  האם המדינה תמשיך לתמוך בארוס עשר?
  האם ימשיך חוסר האיזון התהומי בערוס 2?
  האם הבן של מוזס ימשיך עם השטנה והשקרים שלו? ואנשים ימשיכו להיות מנויים?
  האם המפלגה הערבית תסכים שהשוקן במרומים ימשיך לייצג אותם?
  האם הבןכספיתים ימשיכו לשקר ולרמות, עד כמה רע לנו ב"ארצנו הנהדרת" וב"גב האימה"?
  האם השמול שנקרא תקשורת תלביבית או כל מיני שמות כמו "בועה"… יתנתק עוד ועוד ממדינת הבבונים? ומנשקי הקמעות?
  או ש……

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   עונג שבת במיוחד עבורך:

   שבוע לפני ההליכה לקלפיות, הגיע הזמן לדבר על הפיל האלקטורלי הגדול שבחדר. ציניקנים יתהו אם לא נכון לעשות שימוש בדימוי אכזרי יותר, מאותה סביבה – ולדבר על הפגר של הממותה שמונח לו במרכז החדר, וכולם טופפים על קצות אצבעותיהם מסביבו. הכוונה למצבה של מפלגת השלטון.

   הצילו, ממשלה בתמיכת הערבים. זה דף המסרים החדש שמטה הבחירות הכושל של מפלגת השלטון העביר לידי מתי מעט מלחכי הפנכה שעוד מוכנים לדברר את נתניהו, רגע לפני הכישלון המסתמן

   תחזית הבחירות של 'משגב לעם' מתעדכנת: מחנה-ציוני 26, ליכוד 19. הרצוג ירכיב את הממשלה הבאה

   אהבתי

 13. יונת דשא הגיב:

  המלצות קריאה:
  פרופסור משה שרון במידה.
  גלי צה"ל על מה שקורה עכשיו באמריקה בפרספקטיבה.
  רינו צרור בגל"צ בפרספקטיבה.

  אהבתי

 14. מעלי הגיב:

  גלי צ"הל זה אחד הסקנדלים הגדולים ביותר שיש בתקשורת!
  אוסף ג'ובניקים תלביבים, שיעני נותנים לכמה טכנאים מזרחיים ודרוזי אחד לאיזון….
  עוד היו כמה ציונים במלה האחרונה, וגם את זה הקומוניסט הכל יכול דקל להעיף, בעזרת כנופית הזקנים בראשות יעל דן וברקאי,שלא לדבר על גלית אלטשטיין שזה בכלל נציגות של החמאס בתחנה דוברת עברית…
  רינו צרור(יקיר הבלוג) במסווה של לוחם צדק, מאזן (מלשון אבו מאזן).

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s