אצבעות שחורות 23.9.11

הנאומים

ליברמן נטש את נאומו של אבו מאזן, אבל גם בנתניהו הוא מחה ולא מחא. כף לא הזיז. מעניין איך הוא יתרץ את זה.
קרב הנאומים.
יחי הנונשלנטיות: "הרוג אחד (עיסאם בדראן נורה בצווארו מטווח קצר מאוד כי החיילים "חשו מצוקה"), שקט יחסי. הכוננות בגדה נמשכת".
אפעס נערך להקמת המדינה הפלסטינית.
לכל התוהים איפה בן כספית. כמו שעדכנתי כבר, הוא בחופשה. אני עדיין מתעקשת שעיתוי החופשה תמוה, אף שככל הנראה כספית פשוט לא רואה בהתרחשויות הניו יורקיות עניין בעל משמעות המצדיקה דחיית חופשה.

 רכבות, פדופילים ועוד

טירוף עובדי הרכבת כיכב בכל עמודי החדשות בעיתונים. בידיעות הכותרת בשער היא "ירדו מהפסים", בע' 3 גויסו שלושה כותבים כדי לתאר את התעללות עובדי הרכבת בנוסעים. בישראל היום, כל ע' 15, בהארץ חצי מע' 15.
במעריב – אף מילה. שיקול דעת קלוקל של עורכי הדסק בלילה? טעות אנוש, או כוח עליונוחי? ב-21 בחודש הופיעה ידיעה. זה מה שמעלה החיפוש אחר המילה רכבת באתר. תעלומה.

רשת פדופילים בנחלאות. כתבי אישום? לא בדיוק.

Breaking News Washington Post

NASA announced early Saturday that the decommissioned Upper Atmosphere Research Satellite fell back to Earth
between 11:23 p.m. EDT Friday, Sept. 23 and 1:09 a.m. EDT Sept. 24. The satellite was passing eastward over Canada and Africa as well as vast portions of the Pacific, Atlantic and Indian oceans during that period. The precise re-entry time and location are not yet known with certainty, according to the NASA announcement.
אולי מעל יפו?

מוסף כלכליסט

אאל"ט, זו הפעם הראשונה שאני רואה כתבה של תוכנית רדיו שמגיעה לפרינט (לא, קוטנר מראיין את שלום חנוך ומורידים את התמליל זה לא נחשב). שימו לב לכתבה המורכבת במיוחד הזו על טרולי הפטנטים, אנשים שהמישן שלהם בחיים זה לתבוע.

מוסף הארץ

דידי חנוך עושה סדר בכל מה שקורה בטק-קראנץ', מייקל ארינגטון ואריאנה הפינגטון.

לבד בברלין? ממש לא. אל תשאלו מה קורה בבירת הסקס של אירופה. דורון חלוץ היה. גדי טאוב כתב כבר מזמן.

זרחן לבן. חוקי או פשע מלחמה (שי פוגלמן)? אל תגידו לא אמרנו. מומחה הארטילריה הבריטי כריס קוב-סמית מזהיר. והכתבה לא באתר (עכשיו אני מחכה לטוקבק הראשון ממנו יעלה שמדובר בפושע מלחמה, שסבו היה נאצי, שבנעוריו חתם על מכתב הסרבנים והיה חבר בכנופיית באדר מיינהוף).

דאה הדר לא קראה את הסטטוס בו התחבטתי בין נטבוק לאייפד לטאבלט עם מקלדת, וסבלה. עד שקראה את אנה קרנינה. וסבלה.

גלריה

הסיבה שקראתי את הראיון עם איאן מקיואן הוא הטיזר על על עיתונאים ועיתונים. למעשה הוא לא מדבר על ישראל, אלא על בריטניה הצהבהבת. איזה מזל.

"יש לנו עיתונות פראית ואנחנו חיים עם זה המון שנים. מה שמעניין עכשיו הוא שבמשך הקיץ האחרון, מאז שהתגלו האזנות הסתר, העיתונות של מרדוק נמצאת תחת מיקרוסקופ. אף על פי שאנחנו יודעים שזו לא רק העיתונות שלו שביצעה דברים כאלה. אבל עכשיו הטבלואידים נבחנים היטב. אנחנו מתחילים לשאול שאלות בקשר לזה. זה כבר לא מספיק שעורכים מתחבאים מאחורי טיעונים של חופש העיתונות. אנחנו כבר לא מאמינים לרגע שזה מעניין אותם. הם מתעניינים ברווחים כספיים. אז יכול להיות שיש כאן מפנה, אני מקווה כך"

ראיון מעניין ביותר עם חנה מרון (אחלה כותרת, "פועלת במה"), בעלת שיא גינס – 83 שנים על הבמה – כולל קטע חמוד על נסיונה להתקבל להיות פקידה בחברת חשמל.

סופשבוע

ראיון עם עו"ד חיים שטנגר שהסתבך בפלילים. לא הייתי נדרשת לעניין זה אלמלא התעלומה הממשיכה לאפוף את פרשת עו"ד דניאל מעוז, החשוד ברצח הוריו. כל כלי התקשורת לא ציינו או מחקו את משלח ידו. אבל בשם אלוהים, אנחנו במדינת ישראל, במאה ה-21, איך אפשר להסתיר דבר כזה? מי סובל מפיגור סביבתי?

7 ימים

מעניין יהיה לראות את הסדרה הדוקומנטרית החדשה של חיים יבין, צבא העם, שתשודר מיום שלישי הקרוב ברשת. מעניין הטיימינג, ערב לפני ראש השנה.
מה אומר יבין על התקשורת?
בתשובה לשאלה אם עקב אחר מה שקרה בערוץ 10:

"אני לא יודע אילו לחצים הופעלו עליהם, אם בכלל, אבל הכרתי את מערכת הלחצים שהופעלה בערוץ 1, שהוא ערוץ ציבורי שלא מעורבים בו בעלי הון, ברוך השם. ערוץ ערוץ ולחציו, ואנשי המקצוע צריכים לעמוד בלחצים האלו. גם אני ניהלתי את המלחמות שלי במשך עשר שנים כמנהל טלוויזיה על חופש הביטוי בערוץ 1. דרשתי שנוכל לדווח באופן חופשי על אירועים בשטחים, בניגוד לדעת הוועד המנהל. הקדנציה שלי בדיוק הסתיימה, ולדעתי היא לא הוארכה בגלל המאבק הזה. והיום המצב עוד מחריף".
תגובת הרשות:
"אין לנו שום עניין להתנצח עם פנסיונר של רשות השידור מעל דפי העיתון".

הסדרה, כך עולה מהכתבה, מבקרת את צה"ל ואת הבזבוז בו. ועל כך אומר משהב"ט:

"יבין אינו מניח לעובדות ולנתונים לבלבל אותו, ומציג לציבור מצג שווא וחלקיקי מידע מגמתיים שהקשר בינם לבין המציאות רחוק כמזרח ממערב".

הצלם נדב נויהוז, ששהה במחנה האוהלים לה-פיסו שבהאיטי, גילה שהמוני ניצולות רעידת האדמה (תזכורת לרעש, ינואר 2010) נכנסו להריון וילדו. התברר שכולן נאנסות בקביעות.

צבי זמיר מתראיין פה לאיתן הבר, ובמעריב לעפר שלח על הספר החדש שלו, בעיניים פקוחות, בהוצאת כנרת זמורה ביתן.

 גלובס/G

רזי ברקאי צדק. סופסוף נמצא האחראי לאינטרנט. דרור פויר וגד פרץ עלו על אוניית האינטרנט (כותרת מחווה לעיתון המתחרה, "קפטן אינטרנט". פויר היה פעם הקפטן ועורך המוסף).

מארקרוויק

מה גורם לאנשים להעביר במייל כתבה שקראו ב-NYT?

אנשים מעדיפים להעביר זה לזה מאמרים בנושא חיובי ולא שלילי, ושהם אוהבים להעביר מאמרים ארוכים עם אתגר אינטלקטואלי. חמישית מהמאמרים שפורסמו בעמוד הבית הועברו לחברים, בעוד שבמקרה של מאמרים שעסקו במדע, המספר עלה ל-30%. הממצא העיקרי היה שהדבר החשוב אינו הפרובוקטיביות של המאמר ולא השימושיות שלו, אלא עד כמה הוא מעורר השראה (inspiring-ewa).


צילמתי את שלושת המוספים כי התכוונתי לעבור עליהם, אבל הם נדחקו לסוף ולא הצלחתי. מישהו/י מתנדב/ת?

פייסבוק/ בלוגלנד/ רשת

משרד הקליטה מחזיר את הכבשים הביתה.

מיד יתקפו אותי על היותי אנטישמית ועוכרת ישראל, אבל הפרסומות האלו של משרד הקליטה גורמות לי חלחלה.
איזה מדינה נוספת בעולם מפעילה את הגן הפולני של רגשי אשמה על אזרחיה או אזרחיה לשעבר שלא חיים בתחומה?
מה יש לכם? לא כולם רוצים לחיות פה, הניחו לאנשים לחיות את חייהם. אל תנג'סו.

לכל מי שהשם יצחק נוי הוא שם קוד עבורם, שימו לב לאתר שלו, שמבטיח חזרה במנהרת הזמן ל"שלום ילדים כאן יצחק נוי מדבר אליכם", וממשיך עד שעה עולמית.

הלילה שלפני ההוצאה להורג של טרוי דיוויס. דותן זברוביץ גר בג'ורג'יה ובשעות שלפני ביצוע גזר הדין, כשעוד לא היה ברור אם יבוצע או יידחה שוב, הוא היה ליד בניין הקפיטול בג'ורג'יה יחד עם המפגינים וצייץ.

לא יכולים לחכות לטיים ליין של פייסבוק? הנה.

מהר מהר, תיהנו מהארץ סופשבוע בעמוד הבית של האתר. מחר זה ייעלם. עד סופשבוע הבא.

בפתח מדור דעות מצגת מתחלפת של הקריקטורות השבועיות. נחמד.

נו, אתם אובססיביים, וגברים גולשים ברשת יותר מנשים.

החברים של גלעד שליט.

משטרת ישראל מודיעה מה ייעשה לניידות של משטרת התנועה שעברו על החוק.
מעניין אם גם הבכיר בעל לוחית הזיהוי מ-23 ייענש.

דפני ליף משלימה עם שרון גל בלילה כלכלי.

צרות בכותרות

שער ידיעות: "סידר אוסקר"
כותרת הכתבה: "שוליים במרכז"
ולמי שלא מבינים: הסרט של יוסף סידר, הערת שוליים, זכה בטקס פרסי אופיר בתשעה פרסים ויתמודד על הזכות להשתתף באוסקר.

יש עורכים בבית?/ לחם עבודה

הארץ, כמו שאר העיתונים, מקדם את הטאלנטים שלו בנון שלאנט. בין אם זה ערן וולקובסקי (לפני שלוש שנים) ובין אם זה גל ורטמן (פרופיל מקיף) וביקורת סבבאית. במדור של עוזי צור במוסף "תרבות וספרות" יש ארבע ביקורות. הראשונה מוקדשת לורטמן. התצלום היחיד מהתערוכות – שלו. גילוי נאות על עיסוקו של ורטמן (להבדיל מבפרופיל המקיף) – אין. חבל מאוד. הנה החלטת עורך פשוטה למדי שיכולה הייתה כמעט לסתום לי את הפה: העבר את הביקורת על ורטמן לסוף המדור. השתמש בתמונה מתערוכה אחרת. הוסף שורת גילוי נאות. כל כך קשה?

גליה היפש עוזבת את המארקר.
לירון מוסלי עוזב את ערוץ הספורט.
כתבת קול ישראל, רחל בית אריה, נעצרה בבייג'ינג.
שלמה מן מנתח את גל העזיבות בספורט ידיעות, אחרי האיחוד עם ynet.

רשימת העוזבים: העורך הראשי עודד שלו (כיום סגן עורך ספורט ישראל היום), סגנו מיקי שגיא (עבר לדסק החדשות של ישר"ה), העורך עמרי פולק (כעת העורך הראשי של ספורט nrg), הכתב נרי ברנר (כתב הבריאות של ynet), הכתב בצפון עדי סרדס (ליח"צ), צלם הסטילס אלי אלגרט (חדשות ynet), צלם הווידיאו יועד כהן, צלם הווידיאו והסטילס דרור עינב (וואלה!), המפיק אלי שטרן (ישר"ה) והמפיקה שחר כהן. כתב הכדורסל אריאל פלסקין פוטר.

הראיון של ליאת רון עם ברוך קרא, הכתב המשפטי של ערוץ 10 שפורסם בגיליון פירמה שיצא השבוע, משובץ במוקשים שונים ומשונים.
למשל, הוא מתגולל על חיים רמון, ובתגובה, חיים רמון אומר שהוא שקרן. על כך אין תגובה של קרא.

"במקרה רמון", הוא מספר, "היו ניסיונות להזיז אותי מדיווח על התיק. ישבתי עם גלעד עדין פה, בקפה, והוא קיבל טלפון ממקור שאמר שיעביר לו חומר בתנאי שברוך קרא לא יהיה מעורב יותר בפרשה. לזכות מנהליי אני יכול לומר שהם נתנו מיד את המספר של חדשות ערוץ 2. מעולם לא דיברתי עם בעלי המניות של ערוץ 10, אבל כשיוסי מימן נשאל בכתבה ב'הארץ' אם הוא אהב את האופן שבו סוקרה פרשת רמון, הוא אמר, 'לא אהבתי ולא התערבתי'".
– חששת שיפטרו אותך?
"לא. ראיתי שהעורכים נותנים לי גיבוי על אף הלחצים האדירים שהופעלו עליהם. הם הראו לי תכתובות במייל ממעורבים, שדרשו להעביר אותי מתפקידי. הקמפיין לטובתו הביא אנשים לחשוב שכל הסיפור לא אמיתי. לפני שנקטתי עמדה בדקתי. זה לא מסובך. סך-הכול צריך ליצור קשר עם המעורבים, להקשיב ואז להחליט מה אתה אומר".
חיים רמון מסר בתגובה: "ברוך קרא ידוע בקרב העיתונאים כדובר הפרקליטות, המקבל אתנן עבור שירותיו. אין כלל מכללי האתיקה העיתונאית שקרא לא רמס ברגל גסה. בפרשה שלי, הוצגו דיווחים שקריים לחלוטים שדיווח ברוך קרא, שלא היו ולא נבראו. הם הוצגו בפני הנהלת ערוץ 10, שהודתה שהיו שקרים בדבריו, אבל, ואני מצטט: 'מכיוון שקרא מחובר לפרקליטות והוא חיוני למערכת – שקריו נסלחים' – כך נאמר לי".

או על מקרה הכתב החשוד באונס:

"כשהיה כתב בכיר בכלי תקשורת מרכזי, מתחרה, שנחשד בפרשה פלילית, החלטנו לא לפרסם את החשדות נגדו".
– למה? כי הוא קולגה?
"כי יצא צו איסור פרסום מהר מאוד".
– גם בפרשיות אחרות ישנם צווי איסור פרסום שאתם יודעים לעקוף באלגנטיות. בפעם הספציפית הזאת נורא נזהרתם.
"אני לא בורח. מושכלות היסוד הן שהדבר הבריא לעשות הוא למנוע מאדם את ההשפלה שלא לצורך. ל-99% אין הפריווילגיה הזו".
– ופה אימצתם אותה בשתי ידיים, כולם, כתבי המשפט והמשטרה.
"בשלב די מוקדם הרמתי כמה טלפונים למשטרה ולפרקליטות, ועם מי שדיברתי, מקורות אמינים ביותר, אמרו לי, 'ברוכי, זה תיק חלש מאוד ולא ייצא ממנו כלום'. למה שאיאבק בצו איסור פרסום כשאני יודע שהפרקליטות תסגור את התיק?".
– הטיפול באדם שוב היה פחות עדין.
"נגרם לו עוול. אני אישית גרמתי לו עוול כשאמרתי דבר מה ב'המקור'. התנצלתי ואני מנצל את הבמה הזאת להתנצל בפניו עוד פעם".


(nrg, תודה לרם אזרח)

נכון לעכשיו, עדיין לא חל שום שינוי בבוקסת הקרדיטים של מעריב: דורון כהן עדיין עורך את סופשבוע. עופרה מזרחי עדיין חתומה על את. נטע ליבנה הוא עדיין עורך החדשות. מעניין אם השינויים יחולו ב-1 באוקטובר, או שמא ביום רביעי הקרוב, ערא"ש

מח' הגהה
הסתה פרועה. סימה קדמון, המוסף לשבת, ע' 5.

ליוצר הסרט הדירה קוראים ארנון גולדפינגר ולא גולדצינגר (ידיעות, 11).

התיקונים

וזה התיקון שהתפרסם לראיון עם שלומי סרנגה ב-7 לילות בע' 14 של ידיעות.
לא הייתי קוראת את הראיון (גבי בר-חיים) אלמלא התיקון, ואין לי מושג מה הוא רוצה. כן, יש פסקה בה הוא מספר שאם יש חודש עם מעט הופעות וההוצאות נשארות זהות, הוא חרד. מה לא בסדר בזה? כולנו, העצמאים, מרגישים אותו דבר. לא ברורה הסיבה לתיקון. הרי ידיעות או כל עיתון אחר מתמקח על כל הבהרה שכזו עד זוב דיו.
ההתייחסות לקולגות הייתה חיובית? נו, ככה וככה. ירד על חוה אלברשטיין, על דודו אהרון. מותר, למה לא.

לפני פיזור

ראיתם את סרט ההנצחה ללי זיתוני?

לוגוגל מהיפים שנוצרו.

מה משותף לגל גבאי ולי? הדבר הראשון שאנחנו עושות בבוקר: אוספות את העיתונים מסף הדלת (ראיון לאת, סמדר הירש).

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות, בלוגלנד, טלוויזיה, יש עורכים בבית?, לחם עבודה, שערים, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

119 תגובות על אצבעות שחורות 23.9.11

 1. אסף שגיב הגיב:

  עם כל הכבוד לבנימין נתניהו ולאבו מאזן, הסיפור הגדול של סוף השבוע הזה הוא הדיווח על שבירת מחסום מהירות האור. אם הנתונים שנאספו בניסוי שנערך במאיץ החלקיקים ב-cern אינם שגויים– וזה אם גדול– עולם המדע יעבור טלטלה עזה. חשוב יותר– אוכל סוף סוף לקדם את תכניתי לחזור לאחור בזמן ולמנוע מעצמי לצפות בפרק הראשון של "אבודים". חשוב על כל הזמן המבוזבז שארוויח חזרה!

  אהבתי

  • גיל הגיב:

   חוקי הפיזיקה לא חלים על פרויקטים של ג'יי ג'יי אברהמס. סאק איט אפ.
   תוכל להתנחם בפרק פתיחת העונה (המטריד אך מעט פושר) של פרינג' ששודר אתמול.

   אהבתי

  • אחד הגיב:

   למגינת לבנו, הקונסנסוס בקהילה המדעית היא שקיימת טעות מדידה לא מוסברת. גם המדענים שפרסמו את התוצאות חושבים כך (פסקה אחרונה):

   http://arxiv.org/abs/1109.4897

   את הזמן האבוד שהשקענו בלוסט כבר לעולם לא נקבל חזרה…

   אהבתי

  • גאי פוקס הגיב:

   זה נשמע כמו הדרך של סר"ן לגייס עוד כמה טריליוני יורו לפרויקט המפוקפק שלהם. באמת מזמן לא בזבזו כסף בשביל כלום.
   בינתיים, הלוויין נפל מהשמים אבל איש לא ראה ולא שמע?

   אהבתי

  • מהנדס בהייטק הגיב:

   אחד החוקרים בצוות "אופרה", הפרופ' יעקב (ז'אק) גולדברג מהטכניון, אומר שהממצא אכן מרתק אך אין בו שום סתירה לתורת היחסות של איינשטיין. "הנייטרינו בניסוי שלנו אינו נע בוואקום, ואילו החוק של אינשטיין מתייחס לתנועה בחלל ריק", המפתח לדבריו נעוץ בעובדה שהנייטרינו אינו עובר בוואקום, אלא בעומק האדמה. כך למשל, יתכן שיש בעומק האדמה חומרים שמשנים את מהירותו של הנייטרינו. הניסוי האידאלי היה לבדוק את תנועת הנייטרינו בחלל ואולם, בהתחשב בעובדה שהגלאי לבדו שוקל יותר מ-1,000 טונות, ומאיץ החלקיקים (הדרוש כמקור נייטרינו) כבד הרבה יותר, שיגורם לחלל אינו עומד בינתיים על הפרק. הפיסיקאי הנודע סטיבן הוקינג אומר כי עדיין מוקדם להגיב על התגלית המרעישה כי התגלה חלקיק הנע מהר יותר מן האור, דרושים עוד ניסויים והבהרות (רשת ב')

   אהבתי

   • . הגיב:

    לא הבנתי. אם הוא לא נע בואקום (הניטרינו) הוא לא אמור להיות יותר איטי? כלומר, זה שהוא מהיר מהאור בתווך לא אומר שעל אחת כמה וכמה יהיה מהיר מהאור בואקום?

    אהבתי

   • מהנדס בהייטק הגיב:

    לאו דווקא. פרופ' גולדברג מסביר שאם יש בעומק האדמה, בתווך שבין המקור לגלאי, חומרים בעלי מקדם שבירה קטן מ-1, כמו פלסמה, אז יתכן שהנייטרונים מאיצים ולא מאיטים (רשת ב')

    אהבתי

   • . הגיב:

    תודה. עדיין לא מסתדר עם מה שאני יודע בפיזיקה. אתה בטוח שהבנת אותו? ואפילו אם זה המצב, למיטב ידיעתי תורת היחסות הפרטית טוענת ששום דבר לא עובר את מהירות האור נקודה. פריזמה או לא פריזמה.

    אהבתי

   • מהנדס בהייטק הגיב:

    פרופ' גולדברג, בהיותו חלק מצוות הניסוי, מנסה להסביר את התוצאות. סטיבן הוקינג דורש הבהרות.
    נראה שיש משהו "פישי" במדידות שהרי מדובר בהפרש מזערי כמה מיליארדיות של השניה.

    אהבתי

   • ואלדורף וסטאטלר הגיב:

    יש משהו פישי בפרויקט שעולה טריליונים בזמן שכלכלות מסביב מתמוטטות. אפילו האמריקאים ויתרו על האספירציות החלליות שלהם כי זה עולה יותר מדי כסף

    אהבתי

   • מצד שני הגיב:

    החלליות היו קישקוש של מרוץ יוקרה נגד ברית המעצות שבדיעבד הוכיח את עצמו ואכן הפיל את ברית המעצות (star wars של רייגן). כאן זה מדע טהור. ״סטיבן הוקינג דורש הבהרות״ העולם במתח.

    אהבתי

   • ציר הגיב:

    אוהו, בהחלט הפיל את ברית המועצות – ועכשיו, יחד עם כמה מלחמות מוצלחות במיוחד, מפיל גם את ארצות הברית

    אהבתי

 2. אחד הגיב:

  הכתבה על טרולי הפטנטים היא מחזור מתורגם (כרגיל) של התוכנית המעולהThis American Life:

  http://www.thisamericanlife.org/radio-archives/episode/441/when-patents-attack

  כדאי מאוד להקשיב לתוכנית המקורית. עוד פרק מעולה ביותר שלהם על המשבר הכלכלי:

  http://www.thisamericanlife.org/radio-archives/episode/355/the-giant-pool-of-money

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   איזה מחזור בראשך? הרי הקרדיט הוא לתוכנית!

   אהבתי

   • אחד הגיב:

    הנקודה היתה שבמקום להפיק כתבות איכותיות וראויות בארץ פשוט מתרגמים כתבות מחו"ל. לאחרונה עושים זאת יותר ויותר. המילה "מחזור" אולי לא הכי מדויקת פה, אבל היא מבטאת איזושהי הרגשה לא נעימה שלי שכתבות איכותיות שאני קורא בעברית הן לא תוצר מקורי.

    אני גם ככה מנוי ברסס על כל הדברים החמים באנגלית, אז קורה לא מעט שאני מתחיל לקרוא כתבה בעיתון ישראלי ויש לי תחושת דז'ה וו מוזרה. אני מסתכל על הקרדיט ונופל לי האסימון – זו אותה כתבה שקראתי לפני שבועיים/חודשיים/שנתיים באתר של הניו יורק טיימס/ניו יורקר/אקונומיסט/וול סטריט ג'ורנל/פייננשל טיימס/גארדיאן/טיס אמריקאן לייפ וכו'.

    רק אני מרגיש ככה?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    רוב בני ישראל לא קוראים מאמרים בסדר גודל כזה באנגלית.
    אני לא מוצאת פסול בתרגום כתבות במינון ראוי.

    אהבתי

   • אחד הגיב:

    אני לא קורא את כל העיתונים הנ"ל, אלא רק את הכתבות ה"חמות" – אלה שרצות בראש טבלאות ה"נשלח במייל" וכד'.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא אמרתי עיתונים. מדובר בקריאת טקסטים מורכבים וארוכים באנגלית.
    לא משנה אם זה כתבות חמות או קרירות, או באיזה אופן הן מגיעות.

    אהבתי

 3. איתמר הגיב:

  היי דבורית – אני בטוח שזו לא הפרסומת שאת רוצה באתר ("איך להשיג סטוצים מכל בחורה"..)
  זה מגיע כמובן אוטומטית מגוגל אבל לדעתי יש דרך כלשהיא להגביל אותם בסוג הפרסומות שמותר להם להציג – חכמי גוגל ידעו

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   איתמר, ניסיתי עכשיו שעה לשוטט בנבכי האדמין.
   לא הצלחתי להבין איך אני מסירה מודעה ספציפית. מצטערת.

   אהבתי

   • מהנדס בהייטק הגיב:

    אני הצלחתי לחסום את הפרסומת אצלי. תנסו אצלכם כדי שלא תוצג על המסך שלכם.
    עכבר ימני על המסגרת, "view frame info", שני הרשאות של "Load Image" = "Block"

    אהבתי

 4. אוריה הגיב:

  אגב לי זיתוני:
  עודד טירה, שהיה ראש התאחדות התעשיינים ועכשיו מתגעגע לעברו הביטחוניים, מציע ב-YNET לשלוח סוכני מוסד לצרפת כדי לצוד את שני החשודים בדריסתה למוות של הצעירה. לדבריו, למרות הנזק הדיפלומטי הוודאי שייגרם לישראל, זה "ירתיע רוצחים אחרים מלהימלט מהארץ". מה הקטע?

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4126573,00.html

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   אין קטע, סביר שהיה תחת השפעה כשכתב אוילות מוחלטת זו.

   אהבתי

  • ר/ק וכו' הגיב:

   בעניין שליחת סוכני מוסד לצרפת אז זה בר ביצוע אבל עדיף לשלוח כאלה שיעשו עבודה עבודה. חלק מאימון חו"ל, לא על יבש.

   אהבתי

   • ואלדורף וסטאטלר הגיב:

    חיסול ממוקד, בלי משפט. אנחנו הרי טובים בזה.
    ולשם האיזון, להסכים שגם ארצות אחרות ישלחו סוכנים לכאן כדי לחסל אנשים שלא מוצאים חן בעיני מישהו

    אהבתי

   • ר/ק וכו' הגיב:

    לגבי משפט, הוא הודה – מ.ש.ל.

    למה חיסול? כל הכוונה היא פשוט להניח על שולחנו של ה'חשוד' במעשה הצעה בסגנון "שאי אפשר לסרב לה", כלומר לחזור ארצה ולעמוד למשפט או לשאת בתוצאות.

    אהבתי

 5. לבד בברלין (הארץ) הגיב:

  איזה מגעיל זה לעשות סקס עם כל הישראלים המתלהבים האלה שמסתכלים עליך. ישראלים מה קרה לגואה ופוקט? יאללה תעזבו את ברלין. העדר הזה הוא הדבר הישראלי המאוס ביותר שנוצר בשנים האחרונות. כבר עכשיו יש בברלין גל של הצתות רכב כמחאה נגד התייקרות המחיה (כך!) שבאה בעקבות כל המסתננים החדשים שגילו את נפלאות ברלין. לגור על חשבון משלם המיסים הגרמני. אנטישמיות בדרך ואפשר להבין אותם כשרואים את עדרי עדרי הישראלים הטפילים עם הדרכונים הזרים.

  אהבתי

  • ניימן הגיב:

   שורפים מכוניות בברלין מאז 2005 – חדש זה לא. השריפות הן של מכוניות יוקרה כנגד העשירים שבאים לעיר המגניבה באירופה. ישראלים באים עם מכוניות יוקרה? באים עם מכונית בכלל לברלין? אנחנו לא הבעיה של הברלינאיים :]

   אהבתי

   • זה לא נכון ששורפים רק מכוניות יוקרה. קראתי בשפיגל. הביקוש והנהירה של זרים כמוכם יוצרת עליה במחירים. הרי ברלין היא עיר מסובסדת ועניה מסיבות היסטוריות ואתם משנים את האקולוגיה החברתית שלה. בכתבה בהארץ לפני כשבועים על יורדים לגרמניה נכתב שישראלים שבארץ סולדים מהטפילים החרדים שתורתם אומנותם מרגישים שקטים לנצל את גרמניה ולחיות על סטיפנדות של אומן ושאר סובסידיות שבהכרח באות על חשבון העניים או הטורקים שלפחות עבדו ושיקמו את גרמניה. מגיע לנו הם אומרים. וואלה? כמה זמן זה ימשך לפני שיבעטו בכם גם משם. העם היהודי הוא מקולקל ללא תקנה.  

    אהבתי

   • ניימן הגיב:

    דיברתי על שריפת המכוניות ואתה גלשת בתגובה לעולם ומלואו. עדיין לא הבנתי: איך שריפת מכוניות קשורה לישראלים בברלין כשלישראלים בברלין אין מכוניות?

    איך הגירה ענייה מישראל מעלה מחירים? זו לא הגירה עשירה שעושה זאת?

    אני לא בקיא בקהילה הישראלית בברלין. לא יודע מאיפה הם מקבלים מלגות וכיצד הם חיים – אבל אשמח לקבל איזשהו סוג של נתון על מספר הישראליים שחיים על חשבון הגרמנים לאורך זמן (נגיד, יותר מחצי שנה? שזה משך קבלת מלגת השפה או משהו בסגנון, לא?). אחרת דיון שהטיעונים בו נגזרים מכתבות בהארץ שראיינו ישראלי או שניים ומשם הסיקו מסקנות לכל השאר קצת טיפשי.

    אהבתי

   • בין אם יש להם מכוניות או לא, בן אם הם יוקרתיות או לא. השריפות הן ביטוי למרמור מתפשט שגל הזרים מעלה את יוקר המחיה מה קשה להבין פה. הם שורפים כי הם כועסים. הם יכולים גם לשרוף את האוטו של השכן הסיפור הוא המחאה שצוברת בשקט. נראה שאתם הישראלים בברלין כדרך הישראלים בהודו ובדרום אמריקה פשוט לא רואים את המקומיים. אין לי טענות לכל מהגרי המין ההומואים שם. רק לישראלים הטפילים העלק-אומנים שבאים להתעלק על מדינת הרווחה הגרמנית 

    אהבתי

   • הללויה הגיב:

    מה פשר העצבים האלה? הם גם רוצים לגור שם כמוך.
    לא כיף פה, כידוע לך

    אהבתי

   • ניימן הגיב:

    הטענה הייתה אולי נכונה אם השריפות היו מכוונות נגד גל הזרים. השריפות מכוונות נגד עשירים שבאים לעיר. זה התחיל ב – 2005 לפני שהגיע גל הזרים. את הקישור לגל הזרים אני לא מבין איך עשית, וזה כל הפואנטה שלי בעצם.

    התעלמת משתי הפסקאות האחרונות בתגובה שלי. לאיודע למה.

    ולמה לקרוא לי 'אתם הישראלים'? אתה לא ישראלי? גרמני דובר עברית או מה? :]

    אהבתי

   • אתה רוצה לאמר שהברלינאים מרוצים מכך שישראלים שלא עבדו מימיהם בגרמניה חיים על חשבונם רק בגללל שבעיניכם אתם לא עשירים? איפה ההיגיון פה. לפחות הטורקים עבדו מאיפה אתם צצתם פתאום. לגבי הפרטים האחרים אתה יכול לגגל.  

    אהבתי

   • גברת תפוח הגיב:

    מצטער אבל התופעה קשורה לדרכונים הגרמנים ימ"ש. בנים או נכדים למשפחות ממוצא גרמני נוסעים לשם כדי לקבל דיור חינם, לימוד שפה, תקופת הסתגלות, תמיכה של הביטוח הלאומי ומה עוד ?? אני סולד מן הצעירים (שאינם סטודנטים, מדענים או אמנים מבצעים) שמנצלים את מדינת הרווחה ורגשי האשמה של הגרמנים בכדי לחיות בחו"ל על חשבון הברון בלי להניד עפעף או גועל נפש. היו לי שיחות רבות עם שכן שלי שעשה זאת ולצערי ההסבר הפשוט שלו היה: למה לא ? שישלמו הם על חטאיהם

    אהבתי

   • ברלין הגיב:

    הנקודה המעניינת היא ״שישלמו על חטאיהם״. שכחנו אבל האנטישמיות הגרמנית המטורפת שהובילה לשואה בעצמה היתה מחאה לגלי היהודים הזרים שהציפו את גרמניה אחרי מלחמת העולם הראשונה מפולין ומזרח אירופה. אז הם עטו על הפגר הגרמני שאחרי התבוסה והאינפלאציה ועשו הון רב. את חשבון שילם העם היהודי כולו כעבור כמה שנים. מאז הגרמנים חיים בריגשי אשמה והגלגל חוזר חלילה. הנה שוב באים העיטים . 

    אהבתי

   • ר/ק וכו' הגיב:

    כמות השטויות של 'ברלין' בסיפורים (אין לי מילה אחרת מאשר סיפורים, אולי הזיות) העלק היסטוריים שלו מתחרים רק בסיפורי הברון מינכהאוזן.

    אהבתי

   • ברלין הגיב:

    האמת כואבת

    אהבתי

   • ר/ק וכו' הגיב:

    זה בסדר. עברנו את פרעה נעבור גם את חולה הנפש שאתה.

    אהבתי

   • ואלדורף וסטאטלר הגיב:

    בגרמניה יש "צדק חברתי", או לפחות משהו שדומה לזה. מה הפלא שישראלים עוברים לגור שם? בת דודה שלנו גרה שם ועושה חיים

    אהבתי

   • אז זה מה שיצא מ 60 שנה של התבייכנות ו Holocaust Industry. חלום רטוב להחדיר לשון לתחת של גרמני. מגוחך אבל אופייני. זה מה שקורה כאשר החל מאמצע שנות השישים הפסיקו בישראל ללמוד את ההיסטוריה האמיתית של השואה. הגרמנים צוחקים. הו, האירוניה של ההיסטוריה. דבר טוב מהתפתחות הזאת היא ההזדמנות לשוב ולקרא את ההיסטוריה של השואה והאנטישמיות בלי הסחטנות הריגשית הערב רב (״ניצולי שואה״) שהגיע לארץ אחרי המלחמה. 

    אהבתי

   • גברת תפוח הגיב:

    אינני יודע מיאתה אבל הנסיון שלך להסביר ולנמק בצורה רציונלית את השואה, בשם "ברלין", גובל רק בהכחשת השואה של אחמדיניג'אד. איך אתה יודע להסביר את השגעון של היטלר וחבר מרעיו ??

    אהבתי

   • תפוח בדבש הגיב:

    במאי-יוני יצא גליון 61 של "ארץ אחרת" בנושא "קרועים, ישראלים עם דרכונים גרמניים" ושם שואל יהושע סובול איך יתכן שאלפי צעירים ישראלים גודשים את רחובות ברלין ? לשם השוואה, 500 שנה של חרם לאחר גירוש ספרד. את הגליון תמצאו כאן:
    http://acheret.co.il/?cmd=articles.515&act=read&id=2610

    אהבתי

   • הוגים גרמנים כמו פון טרייטצקה (בויכוח עם ההיסטוריון היהודי היינריך צבי גרץ) והיוסטון צ׳מברלין בסוף המאה ה19 כבר נדרשו להבדל בן יהודי גרמניה וספרד. הם סברו שצרת היהודים הפרטית של גרמניה (שהולידה את האנטישמיות המודרנית מיד אחרי האכזבה מהמנסיפאציה) אינה דומה למקומות אחרים במערב אירופה שבו יהודים נהנו גם כן מאנסיפאציה בגלל ההרכב העדתי של יהודי גרמניה. באנגליה ובצרפת היהודים הם ספרדים (כן, מערביים) ואילו בגרמניה הם אשכנזים ברובם פולנים (מפרוסיה) אוריינטלים עם מנטליות היסטורית של עבדים! יהודי גיטו. חשוב לקרוא את זה כי ההיסטריוגרפיה האשכנזית מתעלמת גם מזה.

    אהבתי

   • גברת תפוח הגיב:

    ליהושע סובול יש הסבר (כי גרמניה היא המדינה החזקה ביותר באירופה, ישראל לא) וכנראה שלא יפגש עם "ברלין", "עורו הספרדים", "עורו אחים", "הכוזרי", "הברון מינכהאוזן" כי לכולם יש אותה אג'נדה שמצדיקה ומסבירה את השואה על בסיס רציונלי. אחמדיניג'אד עוזר לכם ??

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אכן מינכהוזן חבל שיהודים
    ישראלים חיים בעולם הדעות
    החשוך והשקרי של אחמניג'אד
    תודה

    אהבתי

   • ניימן הגיב:

    ישמרני שם. דיור חינם?! בגרמניה? אנשים ניזונים מצ'יזבטים שמתארים את גרמניה כאילו הייתה מינימום מדינת רווחה סקנדינבית בה חבילות כסף נזרקות לאזרחים דרך החלון כל שני וחמישי. אם גרמניה כזאת מדינת רווחה, אז איך זה שיש בברלין יותר הומלסים מאשר בת"א?

    יש תקופת תמיכה נדיבה מהמדינה בהתחלה למען לימוד שפה והסתגלות. את יודעת איפה עוד יש את זה – ואפילו בצורה יותר נדיבה? במדינה שכוחת אל בשם ישראל שנותנת לעולים גם מענק קליטה וגם אולפן חינם. יש מי שמנצל זאת, בשתי המדינות לתקופה קצרה. אבל מפה ועד לחיות על חשבון הברון המרחק כל כך גדול שפשוט אין קשר בינו לבין המציאות.

    אהבתי

   • אילו האשכנזים היו בעלי כבוד עצמי הם לא היו מטריפים את הגרמנים בפעם הראשונה. לא היו מביאים עליהם ועל סביבתם את השואה ולא היו חוזרים כעת לסיבוב נוסף של התקרצצות כי הריחו סל קליטה נדיב. זה ההבדל בן הפז״ם שהטילו יהודי ספרד על ספרד אז ,והמשיכה הארוטית הלוהטת לגרמני כיום.  עזוב .

    אהבתי

 6. אורן הגיב:

  הלווין נפל בקנדה או הפסיפיק, לא ברור. ללו ריד שלום.

  אהבתי

 7. קורא הארץ הגיב:

  הדעות״ היחידי שקראתי בסופש היה יוסי קליין.. הוא נוגע בנקודה שמטרידה אותי. איך אפשר ״למחות״ בלי זעם וכן קצת אלימות. זה רציני?

  "המחאה מתה ביום שיוזמי המחאה התאהבו בה. הם התאהבו בחיבוק והתאהבו במחמאות", כותב יוסי קליין במדור הדעות של "הארץ". "[…] מסיבת העיתונאים של נתניהו בשבוע שעבר באה לסמן באופן מוחלט את סוף התהליך. הפגנתם? יופי. שמענו אתכם. אנחנו מגישים לכם את ראשו של דנקנר, בסדר? עכשיו אתם מרוצים? […] דפני ליף תהיה אשת השנה במוספי החג. ובירושלים יזמזמו 'הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם'. עלי בריקדות כבר לא ניפגש".

  אהבתי

 8. עטל הגיב:

  בדרך כלל אני אוהב את הסרקאזם/ציניות שלך…

  הפעם: ממש לא במקום: "…כי החיילים "חשו מצוקה"
  אל תהיי "בית דין שדה".
  מה עם אותו אחד(שנורה) הניף סכין לעבר צוארו של חייל?
  אנחנו לא יודעים, נכון?

  אז… לאט לך…

  אהבתי

 9. הללויה הגיב:

  איך חבל שלא נפל אצלנו. אנטישמי

  אהבתי

 10. captain beefheart הגיב:

  התמוגגתי מהמשפט:

  רצה הגורל וטאוב היה בקיטקט גם כשביקרתי במקום. הוא עצר בברלין בדרכו לשטוקהולם, "כדי ללכת לקיטקט ולראות כמה חברים".

  אך, פגישה שכזו…. ממש כמו הפעם ההיא שסמוך הגדול היה בדרך למארסיי להיפגש עם החבר'ה של עליה ב' לפני מבצע הבאת העולים, ובדרך עצר בחדרה אצל שפסל ופגש את חיים השמן (שבעצמו היה בדרך לפגוש כמה חברים בעתלית).

  אז גדי טאוב הלך לטחון ולהיטחן בנוסח טבטוני. יפה לו. שנזכיר עוד איזה ד"ר בתקשורת הישראלית נצפה בשכברבים, או שניתן לדמיון לעבוד? 😯

  אהבתי

  • מ הגיב:

   צביעות בצד. האם גדי טאוב גאי? או שהוא משחק משחקים בארון. יענו חוקר תרבות פוסט מודרני

   אהבתי

   • גאי פוקס הגיב:

    למי אכפת אם טאוב גיי?

    אהבתי

   • לי הגיב:

    אם הוא בארון אז זה חשוב. בלי צביעות בקשה

    אהבתי

   • גאי פוקס הגיב:

    נכון, שכחתי. אם הוא בארון. אני ממש לא יכול לישון בגלל החשיבות של הנושא. טאוב, גלה צפונותיך!

    אהבתי

   • מיכאל הגיב:

    גדי טאוב עליז? לא אם תשאלו את אישתי. לפני 12 שנים במסיבת סיום של הפקולטה למשפטים של אונ' ת"א באחד מהמועדונים בתל אביב האיש חיזר אחרי חברתי (דאז) בצורה מעט אגרסיבית. 11 וחצי בלילה המוזיקה והאלכוהול עלו לראש והאיש על במת הריקודים מחולל סביבה עם השטיקים המוכרים לכל סטרייט. רציתי לגשת אליו ולהגיד לו שמאז "מה קרה כששכחנו את דב" והתוכנית שלו בצפורי לילה בגל"צ (מוצ"ש – התוכנית שהייתי שומע כשעבדתי בכניסה לנמל ת"א הישן במהלך התואר הראשון) אני מעריץ שלו. ויתרתי והותרתי אותו לאנחות כשלקחתי את א. באמצע ריקוד חושני איתו חזרה לדירה השכורה במזא"ה. היו זמנים.

    אהבתי

   • ואלדורף וסטאטלר הגיב:

    טוב, סטרייט פעם ראשונה, סטרייט פעם שנייה… שמעתי דו מיני? מי מציע דו מיני?

    אהבתי

   • תפוח הגיב:

    מה היה קורה אם הייתי דוב? לא? 🙂

    (ו-"מה היה קורה אם היינו שוכחים את דוב", אכן ספר מעולה, וגם אלנבי מצוין לדעתי)

    אהבתי

   • מיכאל הגיב:

    צודק – "מה היה קורה אם היינו שוכחים את דב". שכחתי. ספר מצויין.

    אהבתי

   • הללויה הגיב:

    ובזאת, יש לקוות, הסתיים הדיון בהרגליו של גדי טאוב שכבר לפני עשר שנים מוצה.

    אהבתי

   • ואלדורף וסטאטלר הגיב:

    לא נגמר! היינו רוצים לדעת אם הוא אוכל חביתה בבוקר, ואם כן – האם הוא ממליח אותה? כמה תנועות מלחייה? יש עגבניה ליד?

    אהבתי

  • אורן הגיב:

   אכן, מלא פוריטנים פה, פלא שעוזבים לברלין.

   אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   בושה וכלימה: "אך" במקום "אח" (ואפילו "אחח") בפתיח, ואין פוצה פה?

   איך אומרים: יש עורכים בבית?

   אהבתי

   • קפטן אהבתי מאוד את הצ׳יזבט על סמוך מעליה ב׳. מאיפה הסיפור? עוד!

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    ביתו של חיים חפר נמצא במסלול הריצה שלי, אז מדי פעם אני מחטט לו בפחים ומוצא קטעים שנפלו בעריכה.

    למשל זה:

    זוכרים את צביקלו מרחובות (שאח שלו נפל לתוך בור במסחה ויצא אחרי שנתיים ביבנאל)? כולם שואלים איך הוא הביא מעפילים ואף אחד לא מכיר את הסיפור האמיתי. פעם בא אליו חיים השפם ואמר לו "בדיוק טבעו לנו כמה לוחמים עזי נפש בפעולה סודית והתפנה מקום בפלי"ם. אתה רוצה?" ומכיוון שצביקלו הזה היה ז'לוב ז'לוב, והוא גם שמע שבפלי"ם יש הרבה בחורות שעברו מחטיבת הנגב, ישר הוא נתן לחיים השפם הבטחה שהוא מגיע לאימונים דבר ראשון על הבוקר אחרי שהוא גומר את החליבה ברפת של דוד שלו.

    ובאמת צביקלו ארז את כל מיטלטליו ונסע לסרפנד כדי לחפש טרמפ לצפון. אבל השמועה על בואו הקדימה אותו, ורץ כזה דיבור שצביקלו החתיך מגיע, שעוד בחורות ביקשו מיגאל פייקוביץ' העברה למטה של הפלי"ם. וככה עד שהגיע אחר הצהריים, כבר אי אפשר היה להיכנס לבסיס של הפלי"ם מרוב התור שהיה שם.

    בגלל שבלילה כבר היתה מתוכננת העפלה מתחת לאף של האנגלים, ובגלל שיוחאי המ"פ מחיפה כבר בנה על הכתפיים החסונות של צביקלו שיעביר מעפילים שניים שניים וככה יחסכו זמן ויגיעו לקומזיץ, כל העניין הסתבך כי צביקלו לא הצליח להגיע לאימון בגלל אותו תור של בחורות.

    אז איך פתרו את הבעיה? תיכף ומיד הבריקו בטלגרמה לתל אביב שישלחו את גדי ("ג'די") טאוב, וזה הגיע עם הלארק של נחום שריג, עם בגאז' מלא בגדי עור וכאלה. בשניות הוא חילק את הבנות לשתי קבוצות ואירגן גנג-באנג של צביקלו קודם על צד דרום של הכביש ואחר כך על צד צפון, ותוך חצי שעה העסק היה גמור והלוחם האמיץ הגיע בזמן לאימון, וגם עוד הספיק להשתתף במבצע הלילי ולהביא לחוף כפול מעפילים מכל אחד אחר.

    וסיומו של עניין? בלילה, כשהחבר'ה העבירו תרנגולות על האש ומשכו כוס קפה, פתאום שמו לב שצביקלו בכלל לא הגיע לקומזיץ. ג'ומה מכפר יחזקאל אמר שראה אותו נרדם באוהל!

    אהבתי

   • תפוח בדבש הגיב:

    יוחאי, המ"פ ממעגן, הוא בא לאבא שלי לספר לו את הסיפור, מאד נהניתי.
    גדול, ישר כח, חזק וברוך ושנה טובה ברוששנה.

    אהבתי

   • פלמחניק הגיב:

    ״אז איך פתרו את הבעיה? תיכף ומיד הבריקו בטלגרמה לתל אביב שישלחו את גדי ("ג'די") טאוב, וזה הגיע עם הלארק של נחום שריג, עם בגאז' מלא בגדי עור וכאלה.״
    בשביל להיכנס לקיטקאט בברלין? אה הבנתי. גדול. עכשיו ברצינות. פעם היה פה שמח. תרבות ישראלית והווי ישראלי מקורי. אחר כך כל המעפילים האלה ביחד עם העליה הגדולה של שנות החמישים חירבשו הכל. כך אומר עמוס עוז בעצמו. לא נגעתי. 

    אהבתי

   • תפוח בדבש הגיב:

    ככה זה כשרוצים ריבוי טבעי, מביאים מתנדבים מהרי האנדים, ההימלאיה ואגם ויקטוריה.

    אהבתי

   • השבר הגדול הוא השינוי שהביאו המעפילים ושאר מה שקרוי ניצולי שואה. עד למלחמה הציונות בכלל לא חשבה שלטפילים הרקובים האלה יש מקום במעשה הציוני. אחר כך הם אכן שינו הכל מן היסוד. תקראי את ההתלהמות של עובר אורח. יש טעם להתווכח עם דבר כזה? לשיטתה היא צודקת. משנות השישים הם שולטים בשיח השואה אבל היא גם רוצה לכפות על אנשים קוראים שמסרבים. 

    אהבתי

   • תפוח בדבש הגיב:

    טעית בפוסט, התגובה שלך כמו "עורו הספרדים", "עורו אחים", "הכוזרי" ושאר משכתבי ההיסטוריה הציונית. צא ולמד, עד למלחמה דרש בן גוריון להביא מיליון יהודים בכדי להקים תשתית אנושית להכרזת העצמאות. לאחר השואה, כשראה שלא נשארו עוד אודים מוצלים מאש המשרפות, הוא החליט להביא יהודים ממרוקו, אלג'יר, לוב והרי האטלס. הם לא היו בתכנית המקורית.

    אהבתי

   • סקס גרמני הגיב:

    המזרחים אכן לא היו בתכנית המקורית. את זה כל ישראלי יודע לדקלם. אבל אם תחקר/י בספרים גם יהודי הגולה נפסלו ברובם. על היחס של הישוב כלפי ״שארית הפליטה״ תקרא/י אצל דינה פורת, חווה אשכולי ואניטה שפירא. זה משום מה נשכח. כמעט נמחק מההיסטוריה הרישמית אבל קיים בספרים.  

    אהבתי

   • אני רק שאלה הגיב:

    אי אפשר להתווכח עם מכחיש שואה ומשכתב היסטוריה עם ניק מגעיל שכזה. מתי תוותר עליו ?

    אהבתי

   • סקס גרמני הגיב:

    את עושה שירות דוב למלחמה בהכחשת השואה עם את מערערת על הזכות של אנשים לקרא ולחקור. מה רע בניק שלי? מה רוצה "הדור השלישי" עם לא סקס עם גרמני? בושה "לדור השלישי" לא לי.

    אהבתי

  • סקס גרמני הגיב:

   חזרתי לפני שעה קלה מצומת ספרים. ביקשתי את הספר המדובר של גדי טאוב ״נגד בדידות״ עברתי עליו במהירות. הוא נקרא כמו הטיוטות של ״המרד השפוף״ שהיה טוב מאוד. הפרק על קיטקאט ארכני ולא מעניין. לא קניתי. 

   אהבתי

 11. עובר אורח הגיב:

  http://www.rte.ie/news/2011/0924/satellite.html
  לאשש דברי קודמי, אבל כרגיל במבנים אלו ( ראה מקרה אילן רמון ) התפרק ופוזר לאורך
  מאות קילומטרים.

  אהבתי

 12. הללויה הגיב:

  הניחו לאנשי המועדונים הללנו. זה נושא לא מלבב להרהר בו.

  אהבתי

 13. הללויה הגיב:

  הללו, כמובן.

  אהבתי

  • לא פולני הגיב:

   לא למה. לפי הכתבה הם עושים שם סקס לא בטוח (בלי קונדום). את חשבון הטיפולים לאיידס שהם יחטפו שם הם יגישו למשלם המיסים הישראלי. הלוואי שגם את זה הם יגלגלו על משלם המיסים הגרמני.  

   אהבתי

 14. אלינור רגבי הגיב:

  בסוף אני צריכה לעשות הכל בעצמי גם בגלל שאתם לא מבררים בשבילי וגם כי אין לי חיים. ככה: מקור יודע טוען שאלפון עדיין מקבל שכר משוקן ושות', הוא חושב ש-60 אלף שקל ברוטו לחודש אם כי לאלינור זה נראה מופרך, במסגרת משהו שנקרא "מצנח" או השד יודע, כלומר תקופה שבה ההולך מתפקידו עדיין מקבל שכר כאילו הוא עובד. אלינור שאלה אם מחלקים מצנחים גם בדסק של הארץ ונענתה ברעמי צחוק. המקור המתימר לאחוז בחוש הומור טוען שתיאור זה הולם גם את תקופת הכהונה עצמה, אבל אלינור לא מוכנה לקבל סוג כה נחות של הומור בפוסט שלה. בוז לציניות הזו. ולמנחשים שאלינור היא בעצם אלינורית או בקיצור נורית, הפוסט עצמו מזדעזע מהטענה. אלינור היא בכלל לא נורית אפילו לא טיפה. שבוע טוב

  אהבתי

  • אשרו"ל הגיב:

   רק רציתי להוסיף על דברי הכותבת הנכבדת (די ברור מיהי ואיפה היא יושבת, אבל אני דווקא נהנה מהפוסטים האלמוניים שלה ולא אני אהיה הספויילר…) שהאווירה במיס-דרונות הארץ השתפרה מאד מאד מאז שדבלפון יצא לבלי שוב מהלשכה. יש כמדומני יותר חמצן באוויר… ואם יום אחד גם ליסה פ תסיים את תפקידה, יהיה עוד יותר נעים בשוקן 21 והסביבה

   אהבתי

 15. גאי פוקס הגיב:

  עזבי את הפולניות הגזענית של משרד הקליטה…
  בואו נכניס להם את זה טוב טוב לראש – בישראל יש התפוצצות אוכלוסין.
  אין – שום – סיבה – להביא – לכאן – עוד – אנשים.
  די, גרמתם מספיק נזק. מספיק עם הקליטה הזו

  אהבתי

 16. גאי פוקס הגיב:

  ומילה קטנה על הבזבוז בצבא, אפרופו חיים יבין.
  בשלוש שנות השירות שלי ראיתי בזבוז שלא ייאמן, אינסופי ממש, של אוכל, דלק, כוח אדם ושעות עבודה.
  הייתי בבסיס עורפי קטן, אפשר רק לשער מה מתרחש בבסיסי הענק הפזורים ברחבי הארץ

  אהבתי

  • מיכאל הגיב:

   אכן, כל חייל בצה"ל יכול לספר על בזבוז אדיר של כספים.
   מה שאני חושש הוא שיבין לא ילך על הדברים המתבקשים
   (אוכל, דלק, חשמל, ספקים וכו')
   אלא יקח את זה לכיוון הפוליטי האהוב עליו, כלומר
   הבזבוז עקב נוכחות צה"ל ביהודה ושומרון.
   בקיצור, זה יהיה פמפלט פוליטי ולא כתבת תחקיר אמיתית.

   אהבתי

   • בעבר רזי ברקאי אמר שהוא בעיקרון לא משתתף בשידורי השירותרום למיניהם (״לרווחת חיילי צה״ל״) כי לצה״ל יש מאיפה לקחת בלי לשונרר. הוא ידע על מה הוא מדבר.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    מיכאל, לא מדובר ב"כתבת תחקיר", אלא בסדרה דוקומנטרית.
    אני לא מבינה למה לשפוט אותה לפני שראית פריים אחד.

    אהבתי

 17. הללויה הגיב:

  ממש מסיבת פיג'מות היום אצלך בבלוג

  אהבתי

 18. אורן הגיב:

  אננ קרנינה, תמיד, מומלץ לקרוא. מקסימום תקחו חצי שנה חופש מוולווט. סולאר הוא ספר פחות טוב של מקיואן, ואלינור ריגבי היא דמות משיר של הביטלס, עם חיים של דמות של בקט, הניחו לה להתייבש בפינה.

  אהבתי

 19. עובר אורח הגיב:

  חם חם מאוד רותח
  עלילות טוני בלייר ותעשיית המיליונים שלו בין עשיית שלום לעשיית כסף, והמון. שם את המסכנים
  שלנו בפרופרציות הנכונות, היכן אהוד ברק וחברת היעוץ של הגברת, אולמרט והקילומטרים, אפילו הירשנזון, פקידי האוצר משרתי הטיקונים כל אלו אפסים מושלמים לעומת בלייר.
  http://www.telegraph.co.uk/news/politics/tony-blair/8784596/On-the-desert-trail-of-Tony-Blairs-millions.html

  אהבתי

  • מהנדס בהייטק הגיב:

   תופעת הטרולים בעסקי הפטנטים איננה רק בהייטק ואני טוען שסחטנות איננה רק בעולם הפטנטים. התופעה בארה"ב היא "משפטיזציה" של העסקים, כלומר מוגשות תביעות ענק לפיצויים אסטרונומיים על כל נזק ריאלי או דמיוני, תאונה אישית או בדרכים, עלבון אישי או סכסוך בין שכנים, וכמובן שגם על גזילת נכס רוחני, פטנטים וזכויות יוצרים. הנתבע נבהל מהתביעה כי הגנה תעלה לו הון ונכנע.
   בכתבה שלינקקה וולווט יש תגובה של דוקטור לביולוגיה שנתקל במקרים רבים בהם נרשם פטנט בצורה מאוד רחבה ולעיתים קרובות בכלל לא מפתחים אותו, וכך יכול פטנט לשכב שנים במגירה ולחסום אחרים. משקיעים נרתעים מהשקעה בפרויקט שצריך לעבור בבתי משפט וומחכים עד לפקיעת הפטנט.

   אהבתי

   • תומר הגיב:

    התופעה שמדווח עליה בכתבה של TAL אכן הפכה למכה לא קטנה (לא רק סרסורי התביעות, גם סתם חברות עם המצאה טובה ופטנט רחב מדי שאוחזות שוק בשק האשכים וסוחטים ממנו מעט מזומנים כל אימת שמישהו מעז להשתעל).
    הכלל שאני מכיר הוא: "אם אין בפטנט שלך הבטחה לרווחים שנתיים של מיליון וחצי דולר, אל תיכנס להליך משפטי כי זה יעלה לך יותר". לא פחות מבעייתי לחברות סטרטאפ.

    עקרונית רעיון הפטנט אמור לעודד יצירתיות ולתגמל כראוי את מי שמשיג התקדמות המצאתית ומה שמדווח עליו בכתבה הוא לא פחות מאביוז של הרעיון. השוק מגיב בכבדות אבל מגיב וכבר יש אנטיביוטיקות.

    קודם כל, חלק גדול מהפטנטים הרחבים מדי של תחילת שנות התשעים, תוקפו עומד לפוג בקרוב ועוד כמה שנים ייקח לכל מיני המשכים שלהם או המשכים חלקיים שגם הם רעות חולות שבוטלו לאחרונה לפוג גם כן.

    היד הקלה של הבוחנים על חותמת ה"אוּשר" היא נחלת העבר והיום הרבה יותר קשה כבר לקבל פטנט רחב ומופרך.

    בכל אופן כלי חדש של ה USPTO נותן אפשרות להעמיד פטנטים לבחינה מחודשת ולאפשר invalidation שלהם. הסטטיסטיקות הזמניות מעידות על אינוולידציה של 97% (סימן קריאה בבולד) מתוך הפטנטים שהופעל נגדם ההליך הזה שבוטלו.

    אהבתי

 20. גברת תפוח הגיב:

  הסרטון של הצלם נדב נויהוז, במחנה האוהלים שבהאיטי, מגלה תופעה מזעזעת שמתרחשת בכל מקום שבו יש פליטים המאבדים בית, זהות ומקלט מפני הפורעים האלה המפעילים אלימות כלפי חסרי ישע. היא קורית ממש כעת במחנה פליטים סוריים בטורקיה, במחנות בלוב, בדארפור, באריתריאה, בניגריה, בורונדי וקונגו וכך היה בקוסובו ובמקדוניה ואין לי מושג מה הלך במחנות הפליטים הפלשתינאים.

  אהבתי

 21. ציפקה הגיב:

  מוטב שישכיל כל בן עברי להשביע באלפי שבועות וחרמות את הוריו שפן יפול בשבי, חלילה להם לפנות ליועצי תקשורת, יועצים פוליטיים, תמי שינקמנים ושאר ירקות כמוה.

  אהבתי

 22. מצחיק לקרא ״מחנות פליטים פלסטינים״ מהסיבה הפשוטה שהן לא מחנות ולא פליטים. מדובר בשכונות רגילות לכל דבר שנושאות את השם ״מחנות פליטים״ מסיבות פוליטיות של לחץ על ישראל. לכן המצב החברתי שם שונה לגמרי ממה שידוע בהאיטי ברואנדה וכו. 

  אהבתי

 23. גברת תפוח הגיב:

  תודה וולווט על ההפניה לאתר של ד"ר יצחק נוי, אייקון ענק, אושיית רדיו זכורה לטוב מתכניות הילדים ובשעה הבין-לאומית שזכתה להערכה רבה ממיטב המומחים ששמחו להופיע אצלו. גם לאחר פרישתו לגמלאות, איש לא מוותר עליו והוא עדיין מנחה דיונים רבי משתתפים עם מומחים מן האקדמיה, פעיל בתיאטרון-רדיו ומגיש בטוב טעם סקירות מגזינים בנושאי מדע ומדינה. ישר כח ואריכות ימים טובים.

  אהבתי

 24. ר/ק וכו' הגיב:

  רכבת ישראל, דעה אחרת.

  אהבתי

  • תומר הגיב:

   ועד עובדי הרכבת כיוון יפה יפה אל המטרה ופגע לעצמו בול ברגל.
   יכול להיות שהם צודקים ויכול להיות שלא אבל אחרי ההתפרעות של יום חמישי האחרון יכול יובל שטייניץ להפריט את רכבת ישראל ולזכות מניה וביה שתוצג תמונת קלסתרו בשלטי ענק מפרגנים תהלוכת תמיכה עממית של רבבות אזרחים צוהלים

   אהבתי

   • ר/ק וכו' הגיב:

    אולי אתה צודק, ואולי לא.
    האם יש דרך אחרת, שאתה מכיר, כדי להציף את הנושא?
    כולנו קראנו, ומי שלא קרא עדיין יותר ממוזמן לקרוא בנושא, מה קרה/קורה עם הפרטות של שרותי רכבת במדינות אחרות (אנגליה). בעצם למה ללכת רחוק? רק לראות כמה הפרטות נכשלו אצלנו וזה אפילו עולה בחיי אדם: מוסדות לניצולי שואה, הטיפול בפגועי הנפש, שרותי אחיות (שממש אין) בבתי הספר וכו'.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    אולי אני טועה ואולי לא

    קשה לי לראות איך הפרטת הרכבת (שאינני בעדה) יכולה להרע את השירות שהיא מעניקה לציבור הנוסעים. אני לא מתווכח עם מרת אדרעי על הפרטים, בהחלט אפשר שהאוצר מייבש את רכבת ישראל מתקציביה כדי ליצור קרקע נוחה להפרטה ובהחלט אפשר שתנאי העבודה אינם מתקבלים על הדעת, אין לי מושג.

    מה שאני כן יודע שאת תמיכת הציבור במאבקם ה(אולי) צודק הפסיד ועד הרכבת ביום ה' האחרון ללא אפשרות תיקון.

    דרך אחרת להציף את הנושא? בתור התחלה הייתי מנטרל את השערים בתחנות הרכבת ומאפשר נסיעה חינם לכל מי שרוצה לאן שהוא רוצה. אחר כך הייתי מפיץ פמפלטים בין הנוסעים (עם פרח ו/או עם סוכריה) שמפרטים מה קורה ועל מה המאבק. גם אם הייתי רוצה לשבות הייתי מודיע לציבור טרם השביתה, אין לך מושג כמה מהר יכולה תמיכה עממית להישחק בתנאי עקה.

    אהבתי

   • ר/ק וכו' הגיב:

    אין לי מוש האם, וממי, הגב' אדרעי מקבלת יעוץ אסטרטגי/טקטי בנושא המאבק של עובדי הרכבת כנגד ההפרטה.

    אולי הצעדים הבאים יהיו יותר בכיוונים שעליהם אתה כותב.

    בכל אופן, בטוחני שהיא ועמיתיה ישמחו לקבל מחשבות נוספות בנושא. ברכבת ישראל משאבי אנוש (03-6937407) אמרו שמס' הטלפון של הועד הוא 04-8564898.

    אהבתי

 25. הללויה הגיב:

  http://www.haaretz.co.il/articles-and-opinions/1.1482478

  האם זה מה שיש לאלון עידן להציע לנו בשבתו כעורך מדור הדיעות?
  את טלי רוזין מנמקת (וללא הצלחה) את הקמפיין מעורר אי הנוחות, שמתברר שגם היא חתומה עליו? ההוא עם כל הצהרות הכמיהה העלובות האלה הנישאות לעברו של ה"תותח" לכאורה שבחיינו?
  ולא, אין לי כלום נגד הויאגרה. אפילו שלפעמים היא משמשת לדברים נתעבים.
  רק למה למכור אותה לגברים תוך כדי סימולציה של פעייה נשית עלובה?

  אהבתי

 26. קורא הגיב:

  עד היום אני לא מבין למה יש לכל מיני עיתונאים וסמי עיתונאים צורך להלל את תרבות הסקס הגרמנית. אחרי ביקור בברגהיין אני חייב להודות שלמרות שמאוד נהניתי מהמוזיקה ומהקהל המעולה אין שם אפילו בדל סקס, לא על הרחבה, לא בשירותים ולא בפנורמה בר. בשביל מה הצורך הקיומי הזה של כל מיני גדי טאובים לתאר את ברלין כבירת הסקס, רק כדי שישראלים יגיעו אחר כך ויגלו ששוב מכרו להם לוקשים?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s