הגנרל

ידיעות, ישראל היום והארץ עוסקים בשער בהיסטריה מצד ארה"ב על העמדה המתגבשת בישראל בעניין תקיפת איראן. ישר"ה מדגיש בכות' הראשית שבארה"ב חושבים שאיראן רציונלית, ואילו ידיעות מדווח על הרכבת האווירית של אובמה לכאן. הארץ מפקס: תקיפה באיראן תזיק לישראל.

חלקים מהראיון עם פטריק מרטין דמפסי, ראש המטות המשולבים של צבא ארה"ב, שייערך ב-CNN היום.
בהארץ ובישר"ה המילה הראשונה בכות' היא "רמטכ"ל", כשהכוונה לדמפסי, שהתואר שלו הוא אחר.

האם זהו עונש על שהרמטכ"ל העניק אתמול ראיון לשלושת הערוצים: הראשון, השני ו-10. ראיונות מבצעיים, בשטח, בבור, עם אפודים ונשקים.
הראיונות הציגו באור קלוש עוד יותר את סיכום השנה לרמטכ"לות שפורסם בשבוע שעבר במעריב.
העיתונים לא התייחסו לכך, וגם מבקרי הטלוויזיה לא ערכו השוואות בין הראיונות.
שלושת הראיונות.

ערוץ 1.
ערוץ 10.
ערוץ 2.

ההסלמה בדרום היא הראשית של מעריב ומקור ראשון.

בישראל היום: ע' 12. בהארץ, ע' 4: "שש רקטות שוגרו מהרצועהונפלו בשטחים פתוחים בדרום".

עיצובית, השער היפה ביותר היום הוא של מעריב. או משדר רעננות וקלילות.

ידיעות הוא היחיד המספר (ובשער) על העסקה עם נתן אשל, עסקה עליה כבר נכתב, אך כעת היא תבוא לידי גמר: הוא יודה בהתנהגות לא הולמת ויפרוש.
רוב ע' 4 מוקדש לעניין, כולל האבחון הרפואי: "נוכח העדויות שהוטחו בו בעקבות חקירתם של 16 עובדי הלשכה, החל אשל לחוש ברע".

ידיעות מצטרף היום לסיקור שביתת הרעב של העציר המנהלי חאדר עדנאן (ע' 6).
הכות': "חשש: העציר ימות, השטחים יבערו".
התוכן בידיעה (רוני שקד ואושרת נגר לויט): "מותו… עלול להביא להתפרעויות בקרב אסירים בטחוניים… ואלה עלולות להוביל גם למהומות בשטחי הרשות…"
בישראל היום
ידיעה קצרה בע' 12. פה אגב, הוא בן 46. בידיעות בן 35. ב-NYT בן 33.  הכות: "אירופה לישראל: שמרו על חיי עדנאן". דן מרגלית קורא לישראל להמעיט במעצרים מנהליים.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

ב. מיכאל מביא מקבץ טעויות מביך של יאיר לפיד במדורים שלו לאורך השנים.

כן, מאוד משעשע, אבל שלוש הערות חשובות.
– ב"מ כבר כתב ודיבר על הטעויות האלו לא פעם. למען האמת, הוא ממחזר אותן שוב בתוכנית הזו.
– והערה חשובה יותר: האם יש עיתונאי כלשהו במדינת ישראל, כולל זוכי פרס סוקולוב או כל פרס אחר, שמאחוריהם 20-30 שנות כתיבה, שבכתביהם אי אפשר למצוא מקבץ דומה?
– ואין להסיק מכך שאני מקלה ראש בטעויות או מגלגלת עיני לשמים. ההפך הוא הנכון, הרי אני כותבת על כך, אבל זו ישראל, מדינה בה בידוק עובדות בעיתונים הוא אגדת עם.

מיילבק אנונימי: ynet, ההסתדרות, עיני ודרור פויר

על פי חוק, למעסיק אסור למנוע התאגדות עובדים. אלא שהחוק לא עוסק במצב שכנגד, מעסיק שלוחץ על עובדיו להתאגד. שניים ממארגני המחאה ב-ynet הם עורכי ערוצים בכירים באתר. יונתן זילבר הוא עורך ערוץ המחשבים, וככזה הוא המעסיק הישיר של עובדי הערוץ. אראלה גניסלב היא מנהלת עמוד הבית ועורכיו כפופים אליה ישירות. מה אמורים לעשות כתבים או עורכים בערוצים אלו כשהבוס אומר שמי שלא יצטרף לא ישמרו עליו בעתיד?

אבל הסיפור גדול בהרבה מ-ynet. כתבת, ובצדק, שאת מוטרדת. דרור פויר התייחס לזה בתגובה וכתב:

האם עיתונאי שיש לו ידיעה, דעה או סקופ על ביטוח לאומי לא יכתוב את זה בגלל שהוא משלם לביטוח לאומי? לא יעלה על הדעת. האם לכתבי בנקים אין חשבון בנק? האם זה משפיע על הכתיבה שלהם? האם כתבי הבריאות לא חברים בקופת חולים? האם לכתבי החינוך אין ילדים בבית הספר או בגן? אני יכול להמשיך ככה עוד הרבה, אבל נראה לי שהכוונה ברורה. להגיד שעיתונאי החבר בארגון העיתונאים יסקר אחרת את ההסתדרות זו שטות מדרגה ראשונה.

פויר לא מבין את הבעיה.
א. הצנזורה העצמית שיפעילו חברי ועד על עצמם (אני לא מאמין שיו"ר ועד בכלי תקשורת ירים תחקיר על עופר עיני, אלא אם זה כנקם).
ב. גם ההשוואה של פויר לביטוח לאומי או לבנק לא רלוונטית. למה?
– כי ביטוח לאומי הוא תשלום חובה לכל אזרח כמעט ולא זכות.
– אף כתב חינוך לא יפרסם כתבה על בית הספר בו לומד בנו וכו'.
אבל אלו הבעיות הקטנות. הבעיה הגדולה היא זו: מה יעשה עורך ראשי/עורכים בכירים לו יוקם אצלם ועד נשכני מסונף הסתדרות? האם שיחות מעיני בענייני תוכן יידחו על הסף? האם יסתכן עורך ראשי בפרסום תחקיר על איש שיכול למחרת היום להפעיל נגדו ועד נשכני? האם בכך לא יאותרג עיני?
רוצה לומר: הסכנה הגדולה ביותר היא הצנזורה שיפעילו המעסיקים כדי לא לעצבן את עיני ולא הצנזורה שיפעילו חברי הוועד.

 מדור אורח: שאלות לתקשורת העוינת

1. רשת המשיכה לסחוט את הלימון של המירוץ למיליון בעזרת "פרק האיחוד המרגש". זה לא שתוכניות ריאליטי אחרות לא השתמשו בעבר בטריק המשומש הזה, אלא שאחרי שגם הרשות השנייה שאלה כמה זמן אוויר הופקע לטובת התוכנית רשת היתה צריכה להיפרד מפצצת הרייטינג הזו ולהסתפק בהפקעת זמן אוויר יקר לטובת The Voice. אגב, בניגוד למה שנאמר בכתוביות של פרק האיחוד, עקיבא לא אמר "אין אפוטרופוס לאריות", אלא "אין אפוטרופוס לעריות".

2. בראשון שעבר חשף ידיעות באיזה יישובים תורמים הכי הרבה דם (גבעת שמואל, רעננה, מודיעין ומעלה אדומים), ובאיזה הכי מעט (רהט וטייבה, כפר קאסם, אום אל פאחם, נצרת). יופי, רק שבידיעות לא ציינו שיישובים בהם יש תושבים מרקע סוציו אקונומי בינוני-גבוה ואחוז גבוה של דתיים הם תורמי הדם הגדולים. זה אומר, מחד, שחרדים כן תורמים למדינה, ומאידך, שערבים עושים את זה פחות, גם אם מדובר בפעולה שממנה המגזר הערבי נהנה כמו שאר הציבור במדינה.

3. כשערן זרחוביץ ושרון טייכר הגישו את חותרים למגע בגל"צ הם שילבו בדיחות שהופיעו בהמשך בארץ נהדרת. בגלל שזרחוביץ הפך מהחודש לחבר מן המניין בארץ, התוכנית שלהם ירדה מלוח המשדרים של גל"צ ובמקומה שבה תוכנית הסאטירה יחס חם של גורי אלפי ועינב גלילי. גם כאן משובצות מדי פעם בדיחות ממצב האומה שבה שניהם מככבים, כמו למשל שהחרדים לא יכולים לעבוד בתשעה באב, ב-17 בתמוז ובעוד אירועים, אבל כן יכולים לעבוד בשאר הימים, בתנאי שמדובר בשנת שמיטה. מעניין אם עורכי התוכניות יודעים שהטאלנטים שלהם ממחזרים.

4. מאז מחאת הקוטג' פורסמו מאות השוואות מחירים המראות כיצד כמעט כל היצרנים והיבואנים מוכרים לנו מוצרים במחירים גבוהים בהשוואה לאירופה ולארה"ב. ברוב הידיעות הכתבים ביקשו תגובה והחברה מכרה את השקר הקבוע כי מדובר בפערים שנוצרו בשל עלויות שינוע, היטלים ומסים שונים. הסיבות האלו לא מצדיקות פער מחירים כה גבוה, ותמיד חייבים לזכור שהמשכורות כאן נמוכות בהשוואה לממוצע באיחוד האירופי, מה שהופך את יוקר המחייה לכואב במיוחד. לגלובס נמאס מהנוהל הקבוע, וכשדיווחו לאחרונה כי המחירים באיקאה-ישראל גבוהים עד 150% בהשוואה לאירופה, בכתבה נוספה הפסקה הבאה:

"רמת המחירים הגבוהה יחסית בישראל מסייעת להגדלת שורת הרווח. את המחיר, כך מתברר, משלם הצרכן. כשמדובר ברשתות בינלאומיות הפועלות במדינות רבות בעולם, ההפרשים במחירים ביחס לאלה שאנחנו משלמים בסניף הישראלי, מקוממים אף יותר. קיימת ציפייה כי רשת גדולה תנצל את יתרון הגודל ולא תקפח את הצרכנים הישראלים במחירים הגבוהים בעשרות ובמאות אחוזים ביחס למחירים באירופה או בארה"ב"

הגיע הזמן שכל העיתונים יפרסמו דברים דומים בדיווחים הרלוונטיים.

לפני פיזור

היום, כאמור, מתנהלת העברת הבלוג בין השרתים, החדש והישן. עשויות להיות תוצאות לוואי שונות. בין היתר, תגובותיכם עלולות להיעלם בין העולמות השונים. אם בכ"ז תשוקתכם לכתוב בוערת תוכלו לכתוב ולשמור לכם עותק, ולראות מה קורה. אם עד ערב התגובה לא תופיע, תוכלו להוסיפה שוב.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

89 תגובות על הגנרל

 1. יומטוב הגיב:

  1. מהשוואה שלי בין ראיונות גנץ לשלשת הערוצים (הקישור לערוץ 1 לא עובד) עולה כי עם דניאל ב-2 הכי צפוי וחסר לוקיישנים אטרקטיביים, בן דוד ב-10 'סחבק' ו'זורם' באופן מדהים ובר שלום ב-1 הביא קטע חזק ("פמיניסטי" וכו' עם המפקדת…) ומשתפר בכניסה לנעלי הפרשן הצבאי.

  2. V – ב'השבוע' ב-10, כתבה נוגעת ללב על שרי אנסקי (עם ליבק בן זוגה) עם קטע מטלטל(!) על 'מעריב' ונמרודי.

  3. מכון 'מאגר מוחות' של יצחק כ"ץ סוקר מזה זמן רב עבור 'אורלי וגיא' ב-10 למחרת כל התפתחות פוליטית משמעותית וכו'. בחמישי האחרון הוא "ערק" ל'משעל לילה' (המוזרה. כמעט בשום מקום לא אוזכר הסקר הזה.) ברשת, וכבר הבוקר 'גיאוקרטוגרפיה' של אבי דגני סקר ל'אורלי וגיא'. בשניהם לפיד צולל לששה מנדטים. מרתק יהיה לעקוב אם ימשיך הקרבי מ'במחנה' להציע את העלאת אחוז החסימה באוםן דרמטי כשינוי שיטת המשטר…
  ———
  V: הקישור לער' 1 עובד גם עובד. ניסיתי שוב. אתה מגיע לע' הבית שלהם ומשם זורם.

  אהבתי

 2. מיקי הגיב:

  חבל שהפסיקו את זרחוביץ-טייכר, שהיו מצחיקים למדי.
  חבל שהחליפו אותם בגלילי-אלפי, שאינם מצחיקים כלל

  אהבתי

 3. נירית הגיב:

  הבלוגרים יהונתן קלינגר ודובי קננגיסר רצים לפריימריס במפלגת העבודה
  http://2jk.org/praxis/?p=4089

  אהבתי

 4. מקדרימי הגיב:

  רק אני שמתי לב שפטריק דמפסי הוא ד"ר שפרד מהאנטומיה של גריי ומרטין דמפסי הוא ראש המטות המשולבים של צבא ארה"ב ?
  טעות מביכה V. סורי.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   מקדרימי עדיין מופיע בתגיות.

   אהבתי

   • מקדרימי הגיב:

    בשקט בשקט יש תיקונים לכל גחמה, אבל לא התנצלות, תודה או הודאה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    זה בכלל לא בשקט.
    השגיאה מחוקה, רואים אותה ויש תיקון. זה לדיראון עולם.
    ביקשתי שיעשו את זה למעני כי לא הייתי ליד המחשב.
    אני מתנצלת שלא אמרתי לך תודה עדיין, כמו שאתה מבין, זה יום קשה.
    אז תודה רבה שתיקנת אותי.

    אהבתי

 5. "אני לא מאמין שיו"ר ועד בכלי תקשורת ירים תחקיר על עופר עיני, אלא אם זה כנקם)."
  "כי ביטוח לאומי הוא תשלום חובה לכל אזרח כמעט ולא זכות.
  – אף כתב חינוך לא יפרסם כתבה על בית הספר בו לומד בנו וכו'."

  טוב, אני אגיד את זה שוב:

  1. הנטייה הטבעית של כל מייסדי ארגון העיתונאים היתה לחבור לכוח לעובדים ולא להסתדרות. ****בעצה אחת עם אנשי כוח לעובדים היקרים**** הגיעו שני הצדדים למסקנה שכוח לעובדים עדיין אינו יכול (במהרה בימינו אמן, אבל עדיין לא יכול) לתת לארגון את מה שהוא צריך מבחינת גב.

  2. ההסכם של ארגון העיתונאים מותיר אותו עצמאית לחלוטין מההסתדרות מבחינת ניהולוץ להסתדרות אין מלה וחצי מלה. הילכך, השפעת ההסתדרות על הארגון אפסית והנזק שעשוי חבר בארגון לחשוש ממנו כתוצאה מפרסום ידיעה שלילית על ההסתדרות או העומד בראשה זניח.

  3. אם אתה חושב שדרור פויר, סתם לדוגמא, יימנע מלפרסם סקופ על עיני, אין לי אלא לומר שהייתי מתערב על כסף טוב שלא.

  לגבי הטיעון שלך עם כתב החינוך – בדרך כלל מה שכתב חינוך שיש לו סקופ ראוי על ביה"ס של ילדיו יעשה הוא יעביר את המידע לעמית לכלי התקשורת כדי שזה ירוץ על בייליין של מישהו אחר. הוא בטח לא ירצה שהעורך שלו ישאל אותו "תגיד, הבן שלך לא לומד שם? אני צריך לקרוא על זה במעריב???"

  אהבתי

 6. קורא הגיב:

  להגיד שהחרדים תורמים יותר מהערבים זו שטות, זה אולי נכון לגבי תרומת דם, אבל מה עם תרומת איברים? חרדים לא תורמים כלל איברים בעוד ערבים תורמים דווקא די הרבה.

  אהבתי

  • חמש שאלות הגיב:

   אם ערבים היו מרבים לתרום איברים, לא היו עושים קורס מיוחד כדי לעודד מוסלמים לתרום איברים.
   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3624622,00.html
   הבעיה היא שגם לפי היהדות וגם לפי האיסלאם מותר לתרום איברים, אלא שאנשי הדת משני הדתות, לא מעודדים מספיק את ציבור המאמינים להבין את הזכות והחובה לתרום איברים (לפחות ממי שרוצים שייתרמו להם איברים). אבל אלו רק דוגמאות, שכחנו לציין את התרומה האדירה של הערבים והחרדים בתחום תאונות הדרכים, ותאונות ביתיות בהן מעורבים פעוטות.

   אהבתי

   • קורא הגיב:

    בעוד אתה עושה ניתוח שמבוסס רק על "אם היו מספיק תורמים ערביים אז לא היו מקימים קורס לתורמים מוסלמיים", קבל מאמר שאומר בדיוק את מה שאני אמרתי, אכן יש יותר תורמים ערביים מיהודים.

    http://www.tsofar.com/zofar/see_article.asp?id=256

    אהבתי

   • חמש שאלות הגיב:

    כל הכבוד, טוב לדעת שיש אנשים שמצליחים להסתכל בתוצאה הראשונה של חיפוש בגוגל "ערבים תרומת איברים" (בלי להתייחס לתאריך פרסום הידיעה). אם המידע הזה היה אמין, הוא היה מופיע באתרים גדולים ומכובדים, ויותר מפעם אחת. בכל מקרה, שיחה אחת קצרה עם מתאמת השתלות, תגלה כי גם ערבים וגם יהודים, ממעטים לתרום איברים, ביחס ישיר לרמת הדתיות שלהם. אלו היו כמובן רק דוגמאות – גם אם כל הערבים יתרמו איברים ואם כל החרדים יתנדבו ב"הצלה" וב"זק"א", זה לא פוטר אותם מחובות אזרחיות כגון שירות צבאי/אזרחי, מיסים ישירים ועקיפים ועוד

    אהבתי

   • קורא הגיב:

    אני קולט שאתה מסוג האנשים שכל דבר שלא נראה להם הם מבטלים בטיעונים הזויים, הבנתי את זה כבר משיטת הלוגיקה מבוססת ה-ynet שלך. אני מתנצל אם האתר הזה לא מספיק מכובד בשבילך אבל נראה לי שדי ברור שמבחינה לוגית יותר הגיונית להאמין למישהו שיש לו מושג בתרומות איברים מאשר למנגנון הסקת המסקנות ההזוי שלך. שא ברכה.

    אהבתי

  • ע הגיב:

   ערבים תורמים הרבה איברים, לדעתי הצנועה, גם על שום נטייתם האותנטית לטבוע בים/ להיות מעורבים בתאונות דרכים/ לדרוס את צאצאיהם בנסיעה לאחור/ להיות מעורבים בקטטות ירי/ לירות זה על זה באירועים משפחתיים.

   אהבתי

   • מיקי הגיב:

    שמעתי שבקרוב ניתן יהיה להשתיל באדם גם איברים של חזיר.
    השאלה היהודית הפכה לדילמה קשה – על מנת להציל חיים, היית מעדיף לב של ערבי או של חזיר?

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    כבר עשרות שנים שעושים את זה.
    למשל מסתמים.

    אהבתי

   • ע הגיב:

    אם שאלת ברצינות, ולא רק כדי להראות לכולנו כמה אתה נאור, אנושי ומושלם ואילו אני גזען פשיסט, אז התשובה היא לב של ערבי, או אם לדייק – לב אדם.

    זה לא משנה את העובדה הסטטיסטית המזעזעת ש-70% ממעשי הרצח בישראל מבוצעים על ידי אזרחים ערבים, ושהם טובעים / יורים באירועים ודורסים את צאצאיהם החפים מפשע עשרות מונים מהאוכלוסייה היהודית. מה לעשות.

    אהבתי

  • פופציץ הגיב:

   ובנוסף, לא ברור על מה התבססה הטענה שחרדים תורמים יותר: באף אחד מהיישובים הכי תורמים אין ריכוז חרדי משמעותי. ההיפך הוא הנכון: בכולם אין (אבל מה שנכון, שבכל היישובים שמצטיינים בתרומת דם יש ריכוז גבוה של כיפות סרוגות)

   אהבתי

 7. שועלן הגיב:

  הבטחת בעיות עם הטוקבקים וקיימת – V, אולי תרוצי לכנסת?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   תודה, אבל למה לי פוליטיקה עכשיו?
   +
   החזרתי את כל התגובות הנעלמות.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אז ככה.
    איך עובד טרנד?
    בהתחלה, ה"מאגניבים" מאמצים אותו, ואז הוא תופס תאוצה.
    מתי טרנד מת?
    כשהסחים מאמצים אותו.
    אז מה קורה אחרי זה?
    טרנד חדש.

    ובכן, יאיר לפיד רצח בדם קר את טרנד-העיתונאים-שעוברים-לפוליטיקה ובכך הביא לטרנד-הבלוגרים-שעוברים-לפוליטיקה.
    כמו שאת חייבת את מקצועך הנוכחי לדנקנר, כך תהיי חייבת את מקצועך העתידי ללפיד.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    עזבי פוליטיקה, אין לך את האנרגיה. ובהזדמנות, צריך ******* שועלן, בכדי לזכות להפגש עם תגובתי החשובה.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    תקשיב לי ותקשיב לי טוב.
    בגללך ראיתי את הסרט ששמו מתחיל ב-500.
    לא נשכח ולא נסלח.

    אהבתי

   • אורן מתנצל סוג של הגיב:

    ולזה נוסיף 500 תגובות *** שלי. קבל את זה כהתנצלות.

    אהבתי

 8. נעץ כחול הגיב:

  להפסיק עם 5 שאלות לתקשורת עוינת
  הרמה פה של הפוסט היא מחפירה,פשוט גן ילדים

  אהבתי

 9. . הגיב:

  צפיתי שנית בב. מיכאל לועג ללפיד על טעויותיו. שימו לב בדקה 2:00. מיכאל שאינו טועה לעולם מספר לעמנואל שהשורה "ארבע אמהות שלושה אבות" היא מחד גדיא (היא לא. היא מאחד מי יודע). גם רשע וגם בור.

  אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   ננסה שוב:

   אם צודק בריזונאל ולפיד הוסיף את קופרניקוס להוגי יוון ואת ג'קומטי לאמני הרנסאנס – זה הרבה יותר מפאדיחה ללפיד אלא גילוי שהוא כולה ניימדרופר על ברילנטין. אנחנו בזים לניימדרופרים משום שלעולם הקהל שלהם יהיה עדר של נבערים בפינת הרחוב, שקונים כל מה זורקים להם. לאראל סגל יש עדת מעריצים כזו מימין – עכשיו מסתבר שגם ללפיד משמאל.

   אחד המופעים היותר מצחיקים של ניימדרופינג כושל היה של נשיאנו הדגול, הפרסי החרמן מאגף 6, שבהיותו נשיא נדרש לראיון רדיו (אאל"ט יעל דן) בעוד אחת מההזדמנויות שבהן מישהו החליט לנגן וגנר ונדרשו תגובות מאנשי ציבור.

   קצב השיל באחת את כל דפיקותו (עליה טרח במעלה התקדמותו בסולם הפוליטי) ולבש בגדי איש תרבות, איש העולם הגדול שבבוקר יכול ללעוס סביח בשוק ובערב הוא טוחן אופרות וקורא ניטשה. וכה אמר קצב (בטון עצור ומזועזע): "עכשיו הם רוצים לנגן את וגנר. ומה הלאה? ינגנו גם גוסטב מאהלר?"

   (והערה עדכנית לזה שמעלי: בהחלט מעידה מביכה למיכאל עצמו. אין מחילה למתקן שטועה בעצמו).

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    קפטן, מה אתה יודע, מנקודת המבט של האגף התורני משומד גרוע מאנס. לדעתי הציטוט שלך לא מדויק, זוכר שאמר משהו כמו: "גם הוא עשה צרות".
    להציג את מעריצי לפיד הסחים כשמאלנים זו השמצה. מצד שני ההערכה העצמית המוגזמת של לפיד היא בעיקר בנושאי ידע כללי. מגוחך אך לא מזיק אצל פוליטיקאי.
    ב.מיכאל לא היה צריך להזכיר שום מזמור ניג'וס של פסח, הטעות היתה בתרגום מאנגלית של forefathers.
    ולווט, גם בעולם לא עושים בידוק עובדות לידע כללי של בעל טור, העורכים מצילים לפעמים מפאשלות. אני מניח שכמו בכירים אחרים, לפיד הגיש את טורו עפ"י דדליין בפועל, ולא הדדליין הרשמי של המוסף, לשמחת מחברי הקומיקס.

    אהבתי

   • מיקי הגיב:

    נסה את הניים-דרופינג של סרו"ם (סיוון רהב-מאיר) במדורה האחרון ביום שישי. נופת צופים, ממש סירופ מתוק. אני עדיין לא מבין על מה נתנו לה עמוד שלם במוסף הפוליטי – כקונטרה לקרן פלס?

    אהבתי

   • יש ויש מחילה הגיב:

    ובעיקר יש הבדל עצום בין סאטיריקן (מחונן לטעמי), שמחליף בפליטת קולמוס בין שני שירים מאותו מקור, לבין הטוען לכתר האקדמי הבכיר ביותר שלא יודע מה זה forefathers.
    הביקורת הנפלאה של ב., רק הזכירה לי עד כמה הוא חסר לי.

    אהבתי

  • פופציץ הגיב:

   אצל בית-מיכאל זה הרבה יותר מביך מאשר אצל לפיד, כיוון שבית-מיכאל למד בבתי ספר דתיים

   אהבתי

 10. סיימון הגיב:

  רק לי "מותו [של העציר הביטחוני] עלול להביא להתפרעויות בקרב אסירים בטחוניים… ואלה עלולות להוביל גם למהומות בשטחי הרשות…", נשמע יותר כמו ייחול, ופחות כמו הערכה?

  אהבתי

 11. הינשוף של מינרווה הגיב:

  אם כבר לדקדק:
  דמפסי (יהא זה בני או אף משולם) הוא ראש המטות המשולבים, ולא "ראש המטה הכללי".
  קיצורו, לפיכך, אמור להיות: "רממשו"ל".

  אהבתי

 12. חיליק הגיב:

  חמשאלות,
  את הטעות המביכה בכתוביות הנ"ל, כבר הזכרתי כאן בעבר, באחת התגובות.

  אהבתי

 13. חייל זקן הגיב:

  חמש שאלות שהכתבים הצבאיים שכחו לשאול:
  1. מה ההסבר של הרמטכ"ל לכשלון של פיקוד דרום למנוע את הפיגוע
  2. כמה כסף הוציא צה"ל כדי להתכונן למיליון ערבים על הגדרות
  3. מה תפקידו וכמה יעלה לנו הפיקוד החדש של אביטל והירש
  4. כמה משרות של אל"מ, תא"ל ואלוף יש בצה"ל ומה עלות הלשכות שלהם
  5. האם הרמטכ"ל יכול להצביע על השליש הפחות חיוני של המשרות משאלה 4

  אהבתי

 14. טועה, טעינו, טעיתם הגיב:

  האם יש עיתונאי כלשהו במדינת ישראל, כולל זוכי פרס סוקולוב או כל פרס אחר, שמאחוריהם 20-30 שנות כתיבה, שבכתביהם אי אפשר למצוא מקבץ דומה?
  ———–
  פה בדיוק קבור הכלב: לא מדובר פה על שאיפה עיתונאית לפוליצר, אלא על יומרה אקדמית לתואר דוקטור. שום איש מחקר (ועוד עילוי שכמותו כנראה עוד לא הכרנו, לפחות ע"פ מקורות מביני דבר), לא היה כותב גיבוב שטויות כמו אלה שמצוטטות באייטם של ב.

  אהבתי

 15. יובל הגיב:

  אחרי המסע נגד לפיד ובעקבותיו נגד אוניברסיטת בר אילן, יש היום בהארץ מאמר מעניין מאד שמגן על בר אילן. http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1644850
  עוד בהארץ היום: אחרי שראש הממשלה בירך את הרופא שזכה במשפט בצרפת בפרשת א-דורה, יש מאמר מאד ד"ר רפי ולדן, הטוען שהרופא כלל לא בדק את האב המתלונן. http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1644831
  שני מאמרים שווים למי שרוצה לדעת (לא למי שמגיב לפני שיודע את העובדות)

  אהבתי

  • יונתם הגיב:

   ליובל "קורא העובדות": גם ד"ר ולדן לא בדק את ג'מאל א-דורה בעצמו, אלא רק קיבל לידיו תיק מסמכים רפואיים שנערך בירדן, כביכול ע"י רופאים ירדנים שבדקו ג'מאל אחרי הירי בצומת.
   מצד שני זה לא מפריע לו לקבוע עובדות חד-משמעיות תוך שהוא מטיח בד"ר דוד דברי בלע, לרבות את העובדה שכביכול לא בדק את ג'מאל בעצמו.
   באופן מפתיע דבריו של ולדן מתאימים לאג'נדה הפוליטית שלו הידועה מזה שנים (ישראל פויה, ואם היא לא פויה בעניין מסויים, הרי שמכוח היותה פויה ב"כ, הרי אפשר לומר שגם כאן, בלי קשר לעובדות, ברור שהיא ותומכיה הם פויה).

   אהבתי

  • שועלן הגיב:

   מה חבל שפרופ' ולדן אף הוא לא בדק את א-דורה.
   העורך שנתן את הכותרת:

   הרופא שלא בדק את ג'מאל א-דורה

   ירה לפרופ' ברגל. מקווה שלא יישארו צלקות.
   אגב, ראוי היה לכתוב איפשהו בגילוי נאות שפרופ' ולדן הגיש חוות דעת לטובת תביעת הדיבה שהגיש א-דורה.

   ומצד שני, עורך אחר בהארץ נרדם במשמרת.

   אהבתי

  • הבנת הנקרא הגיב:

   המאמר לא מגן על בר אילן אלא על החופש האקדמי של האוניברסיטאות, שזה דיון מעניין וחשוב מאין כמותו.
   אולם נשאלת השאלה אם כריכת השם "יאיר לפיד", בניים דרופינג המפואר שעשה שם: ג'ון מופאט, אלברט איינשטיין, טריניטי קולג', פרנק לויד רייט, בנג'מין פרנקלין, סטיבן ספילברג – לא מגחיך את עצם הטענה ואת הטור כולו. בלי מבחן בגרות בכימיה, אני נוטה לנחש שאם הפרופסור הנכבד היה רוקח שעטנז כימי כזה במעבדה שלו, הדי הפיצוץ היו מגיעים עד איראן.

   אהבתי

  • יומטוב הגיב:

   קטע חזק: התאריך המצוין על דו"ח בית החולים הירדני עליו מתבסס ולדן, הוא כמה ימים לפני התאריך שבו נכנסו לירדן כפי שחתום בדרכון.

   אהבתי

 16. velvet הגיב:

  אוקיי אני (ויריב) רואים עכשיו 28 תגובות.
  במייל שלי רשומות 44.
  אנסה להעלות אותן לפה, ואני מקווה שלא ייווצר בלבול. קחו נשימה.

  אהבתי

 17. יוסי ריבלין הגיב:

  הצחיק אותי ב. מיכאל. תודה על הקישור.

  רק תהייה (בזהירות תוהה): שלושה אבות, ארבע אימהות זה מחד גדיא? …

  אהבתי

 18. שקוף הגיב:

  יון, די עם המיילים האלה

  אהבתי

 19. הסיפור האמיתי של ההתאגדות הגיב:

  הקרב הוא מי ישלוט ביותר כלי תקשורת: ביבי או עיני

  אהבתי

 20. אחד אחר הגיב:

  בקטע של ב מיכאל – לשיר אני די בטוח קוראים -'אחד מי יודע'
  ולא 'חד גדיא' שזה כמובן השיר על הגדי שנאכל ידי שונר שננשך על ידי כלב וכו..

  אהבתי

 21. נון הגיב:

  אחרי ארבע כוסות גם דוסמולני-לייט כמו ב. מיכאל מתבלבל בין חד גדיt ו"אחד אלוהינו". די דיינווווווו!

  אהבתי

 22. שועלן הגיב:

  קצת באיחור: מעניין אם לפיד יפעל בעוז להעלאת אחוז החסימה ל-6% גם לאחר שיקבל 8 מנדטים בבחירות.

  אהבתי

 23. עיתונאי בדימוס הגיב:

  הטענות המובאות נגד התאגדות העובדים בווינט מקוממות, מהסיבה הפשוטה שמעשה הנבלה שנעשה יום-יום לעיתונאים שאינם מאוגדים לא ידוע לאיש. הוא נעשה במחשכים, כאשר כל אחד אדון לעצמו, ועומד חשוף ומוחלש מול מעסיקיו. בשבועות האחרונים מנסים מתנגדי ההתאגדות לשבור אותה גם בתירוצים מופרכים – וזה בהחלט אחד מהם. נראה שהם יורים לכל הכיוונים, וייתכן שהם לחוצים.

  האם עיתונאי שאינו מאוגד יכול להחזיק בעמוד שידרה יציב מול מעסיקו שמבקש/מורה לו לכתוב על נושא מסוים? לתת זווית ראייה מסוימת שבמקרה לגמרי משתלבת באינטרסים אחרים (חבויים) של בעל הבית או מישהו מחבריו?

  אני דווקא רואה ברכה בכך שהעיתונאים מאוגדים בגוף ממוסד ומוכר. כך הדבר ידוע לכל, ואין כמעט אינטרסים חבויים מתחת לפני השטח. תגידו שעיני עושה זאת למען טובתו הפוליטית? יאללה, אני מוכן אפילו שירוויח קרדיט בן כמה גרושים בזירה הציבורית. הדבר פחות חמור בעיני מהמצב הקיים היום, שבו נרמסות זכויותיהם של העיתונאים – ובמחשכים.

  הכל כמובן תלוי בשאלת האיזון הנכון. משום-מה אני סומך יותר על תבונתו הארגונית והאמורפית-משהו של גוף כמו איגוד העיתונאים, לעומת מו"ל בודד כזה או אחר, שמרבית ענייניו והאינטרסים שלו אינם חשופים לציבור.

  אהבתי

 24. הנביא הגיב:

  אתה באמת מאמין שיש הרבה עיתונאים שמורים להם לכתוב על משהו?
  איפה אתם חיים? הדברים הרבה יותר מורכבים

  אהבתי

  • בהרבה הרבה יותר מורכבים…בארור!
   – חופש ביטוי, כלבי השמירה של הדמוקרטיה, זכות הציבור לגעת וכל זה.

   לא יודע לגבי אחרים אבל בכל רגע נתון אני מזהה (לצערי) לפחות 10 מאמרים "מכתובין למעלה" בעמוד הבית של טמקא או יאללה דרך הכותרות.
   בגוף המאמרים אפשר למצוא שבלולים שמנוניים במיוחד הודות לעבודת יחצנות משומנת או סתם בעלי אינטרסים ואג'נדות.

   אהבתי

 25. מהצד הגיב:

  מה יש להאמין? זאת עובדה. זה קורה לא מעט

  אהבתי

 26. שועלן הגיב:

  קיימת ציפייה כי רשת גדולה תנצל את יתרון הגודל ולא תקפח את הצרכנים הישראלים במחירים הגבוהים בעשרות ובמאות אחוזים ביחס למחירים באירופה או בארה"ב

  השורה הזו מעידה על חוסר הבנה או על הטעייה מכוונת.
  חנויות איקאה בישראל זה עסק פרטי של מת'יו ברונפמן, תחת תנאי זיכיון כמובן.
  זה לא שניתן להעמיס את העלויות הנוספות שיש לאיקאה ישראל על חנויות הרשת באירופה ובארה"ב.

  אני לא טוען שברונפמן לא מנצל כמו כולם את הריכוזיות שבשוק הישראלי, אלא שהטיעון הספציפי הזה פשוט לא נכון.

  אהבתי

  • חמש שאלות הגיב:

   שועלן יקר, אתה קצת טועה וקצת מטעה. ברור שזכייני איקאה באירופה לא יסכימו לסבסד את הצרכנים הישראליים. הטענה היא שזכיין גדול, יכול לקבל הנחות גדולות (כפי שלטענת משרד התחבורה, יבואני הרכב בארץ, משלמים ליצרנים מחירים נמוכים יחסית, ומוכרים אותם ביוקר, בלי קשר למיסים). חזקה על ברונפמן-איקאה , שהם לא משלמים על יבוא רהיטים לארץ, הרבה יותר כסף מאשר יבואני רהיטים מארה"ב שמייבאים מיאקאה שבאירופה.
   המחירים בארץ גבוהים, מאותה סיבה שכלב מלקק חלקי גוף אינטימיים – כי הוא יכול. כמובן שבמקרה של הממתקים של שטראוס-עלית ומוצרי החלב של תנובה שנמכרים בחו"ל בזול, אבל במחירים מופקעים בארץ, כאן יש מקרה ברור שבו הצרכנים הישראלים מסבסדים את הניסיונות המביכים לחדור לשווקים בחו"ל וזה כבר ממש מעצבן. הנקודה היא שלכתבים אסור להתספק בפרסום התגובות של החברות והם חייבים להציג אותן במלוא מערומיהן ולכן יפה נהגו בגלובס.

   אהבתי

 27. יונת ברזל הגיב:

  1.הראיון הקורע-שנון-גחכני של ב. מכאל וההפצה שלו ביוטיוב הוא רק הסנונית הראשונה, בדיוק כפי שחזיתי בשישי וזה כנראה הולך להיות הרבה יותר מסריח והרבה יותר מכוער.
  רץ למלא לוטו.

  2. הרמטכ"ל שלנו מתראיין בסדר גמור וזה בסדר גמור שהוא מתראיין, רק שיתחיל כבר להזיז ת'כלים.
  -אני עדין לא מבין איך המדינה ממשיכה לקבל (להכיל אעלק) את הפגזת האזרחים בטילים.
  אי אפשר לדמיין מדינה מערבית שמתנהגת בהפקרות כזאת גם אם היה מדובר בהפגזת כפרים הכי נידחים.
  החשש ממה יגידו ואפקט אחמד דורה 2 מעניין לי ת#&%, אסור לקבל מציאות כזאת.

  1. שיהיה בהצלחה עם העברת האתר.

  2. שקוף,
  אר יו טוקינג טו מי ?

  אהבתי

 28. ג'ורג' הגיב:

  אני תוהה ברצינות באילו כלי תקשורת ביבי שולט? ואל תאמר ערוץ 1 כי זה דינוזאור משמים ולא מעבר.

  אהבתי

  • יובל הגיב:

   רשות השידור זה לא אמצעי תקשורת? גם ישראל היום לא אמצעי תקשורת? ביבי חולה תקשורת, אבל לא מבין בתקשורת.

   אהבתי

   • ג'ורג' הגיב:

    (גיחוך)
    1) לרשות השידור יש רייטינג והשפעה של חטיאר עילג. זה אמנם כלי תקשורת, אבל בפרופורציה זה בלוג משודרג
    2) ביבי שולט בישר"ה? יש לך סימוכין או שזה בגלל שמישהו כתב ככה וזהו?

    דבורית, אני מפנה יותר את השאלה אליך כבעלת המקצוע (והבית)

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לפחות פעמיים בשבוע יש התייחסויות לנושא, השוואה בין כותרות, בין ידיעות.
    אני לא אערוך פירוט מחדש. פשוט תעקוב.

    אהבתי

 29. מרב הגיב:

  את הכותרות בישרא"ה אפשר לקרוא כמו הוראות הפעלה מוצפנות:
  … חזרה מהתופת (כל מקום שהוא לא ישראל)
  … איראן רציונלית (מצחיקים, האמריקאים האלו)
  … בצפון אכזבה בי-ם (כולם נגדנו, זה ברור)
  … כוננות בבנקים (ובכלל כדאי שכולם יכנסו לכוננות כי בקרוב אתם יודעים מה)

  והמסקנה – מתקפה באיראן זה רק עניין של זמן.

  אהבתי

 30. דרור הגיב:

  מקרה שדי גורם לי לתהות. האם זכור לכם שאי פעם ההסתדרות התערבה כששכיר שלה עמד לפני פיטורין? נניח פועל במפעל נעליים או נהג באגד ? מה פתאום ,באופן חריג ביותר , היא מתערבת למען עיתונאי שעומד בפני פיטורין? הסיבה היחידה שאני יכול למצוא לזה זה שהיא צריכה את אירגון העיתונאים בשביל לאתרג אותה .

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   דרור, אתה הזוכה שלי, מוענק לך פרס לפיד.

   אהבתי

  • זאת לא הסיבה היחידה.
   זאת גם דרך לזכות ביחסי ציבור ותדמית משופרת לארגון הכלום הזה.

   עדות מהאלף הקודם
   לא אשכח את החוויה הקפקאית שזכיתי לה בשנות השמונים. ניגשתי עם אפס ציפיות לסניף של ההסתדרות העירוני כדי לפתור בעיה. בניין שלם עם שני עובדים, כל אחד קומה.

   הפקידה לטשה בי מבט לא מאמין כשהסברתי לה שבאתי לקבל מהם עזרה בשל הלנת שכר. היא הפנתה אותי למנהל בקומה למעלה שהקשיב לי בחוסר חשק משווע והמשיך להנהנן עד לדרכי החוצה. אותו אפס הגיע לתפקיד די בכיר ואפשר לראות אותו בטלוויז'ון מדי פעם.

   הנעלה…

   אהבתי

 31. יומטוב הגיב:

  שאלת תם: למה ב'תיק תקשורת' שתי המגישים לסירוגין את הפינה הסרקסטית בסוף התכנית הם מאותו קוטב פוליטי רדיקלי (גרבוז ובריזון) ?

  אהבתי

 32. רקמילה הגיב:

  גלי צה"ל שוב להאזנה באינטרנט

  אהבתי

 33. פופציץ הגיב:

  ציטוט מהחמישייה: "כמו למשל שהחרדים לא יכולים לעבוד בתשעה באב, ב-17 בתמוז". בתור דתל"שית לשעבר, מותר לעבוד בימים האלה, ונכון שמי שיכול מוותר, אבל לפחות ב-17 בתמוז, הרוב הגדול של הדתיים – עובד

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s