להבה חביבה


חיה ב-ו'

וירוס המחשבים החדש מקיף כותרות ראשיות בארבעה מתוך חמישה עיתונים.
מי האחראי לכך?
מעריב: "רק מדינה יכולה לעמוד מאחורי התולעת". ידיעות: "מומחי מחשבים: רק מדינה…" ישר"ה: כנ"ל.
אם כי כותב רונן ברגמן שבלי קשר להצלחת החדירה מדובר גם בכישלון מודיעיני. הווירוס (או התולעת?), שאמור היה להשמיד את עצמו, התגלה בידי מומחי אבטחה.

בוואלה! מוזכרת האופציה שישראל מעורבת.

בהארץ לא מובא המשפט "רק מדינה" וכו'.

ריצ'רד סילברסטיין לא מהסס: "התרומה החדשה של ישראל למלחמת הסייבר במזה"ת".

הטורקים האלה, טפייי

בישר"ה גם מתעצבנים מהטורקים בשער, וגם מבכים את היעדר הבושה, כולל בכפ' 2-3.
ד"ר אביעד כהן על המוסר הכפול. דן מרגלית בדיאגנוזה רפואית.
בידיעות לא מאוד מתרגשים מה-4,500 שנות מאסר לגבי אשכנזי (ידיעה קצרה בתחתית ע' 2)
מעריב, ע' 6. נועם שרביט אומר שאין סיבה לדאגה. וגם, איש העסקים ז'ק קמחי מתווך.
הארץ -ע' 5.

צבא מועם

עימאד פארס מונה לתפקיד בכיר במילואים (יוסי יהושוע, ידיעות). הוא צפוי להיות מפקד חזית לחימה בפק"צ.
ב-9:30 (קמים שם מאוחר) העלה אמיר בוחבוט את הידיעה לוואלה! בלי לתת קרדיט לידיעות.
ל-mako אין מערכת חדשות, לא במובן הקלאסי של המילה. האתר משמש אגרגטור לעבודתם של כתבי העיתונים והאתרים. אז גם כאן מופיעה הידיעה על פארס, אבל לפחות יש קרדיט לידיעות.

כך גם באשר לידיעה המרכזית בשער ידיעות הבוקר, "זעקת המג"דים" (לרגל יום מערך המילואים): 15 מג"דים כתבו מכתב שיוגש היום לכנסת. "…הם מזהירים: הפרו את כל ההבטחות שניתנו לנו. מערך המילואים קורס, הצבא לא מוכן למלחמה הבאה".
מה הבעיה? זו כות' המשנה בשער העיתון. המילים "צה"ל לא מוכן למלחמה הבאה" לא מופיעות במכתב, או לפחות בחלקים ממנו המובאים בידיעה בע' 2. תוכלו להגיד: זו המסקנה מכל הנאמר, ואני אענה, אני לא בטוחה במאה אחוז. חלק גדול מהמכתב מתייחס להבטחות להטבות שונות שניתנו לאנשי המילואים. בטבלה הממלאת את כל ע' 3 הסעיף הקצרצר "ציוד צבאי תקין" הוא אחד משבעה סעיפים.
אין להסיק מכך שאני מאמינה שצה"ל כן מוכן למלחמה, אבל זה לא מה שאומרים המג"דים.

אגב, 2,400 ערבים התנדבו לשירות לאומי ו-1,800 חרדים.

המלחמה בדרום

יומן שכ' התקווה של יובל גורן במעריב.
ומהבוקר: נסיון אונס באלנבי.
עשרות שוטרי מג"ב כבר התפרסו בדרום העיר. בישר"ה זו הכות' המרכזית והעצומה בשער. אגב, תראו לי אדם אחד המרגיש בטוח יותר בזכות המצלמות.
ארגוני הסיוע מחרימים את דיון ועדת הפנים.

משפט ורצח

היועמ"ש החליט לסגור את תיק החקירה נגד הרבנים שחיברו את תורת המלך. הנימוק: אין ראיות מספיקות לפיהן מדובר בהסתה לאלימות ולגזענות (ידיעות, 20). ו-nrg.

פרשת השב"ח המת מובאת היום בשער הארץ.
וגם בע' 14 במעריב. ובישר"ה: ע' 23. בידיעות ובמקור ראשון אין מילה.
ידיעות, כאמור, הכחיש את האירועים.

נסרין מוסראתי סבלה מבעל אלים, התלוננה נגדו, הוא נשלח לכלא. אתמול נרצחה האישה, 26, אם לשניים, ליד דירת המסתור בה הייתה בכפר יאסיף שבגליל (ידיעות, 20, מעריב, 14, ישר"ה 23). בהארץ שכחו. באתר מופיעה הידיעה מאתמול.
קלישאה טחונה אך נכונה: אם זה היה קורה ברמת אביב ג' הידיעה הייתה מופיעה בשער.

ראש ביצה

התנהלותה של המשטרה בעניין העלאת סרטון הביצה על הסודני לרשת מבישה. משטרת ישראל היא זו הסוגרת אלפי תלונות בשנה מחוסר עניין לציבור. אף אני זכיתי ליהנות מהודעה כזו של המשטרה והפרקליטות אחרי התקפה מתועבת ברשת. "חוסר עניין לציבור" עלק. אבל מה, הפרופיל התקשורתי של סרטון הביצה האווילי בן שש השניות מעמיד את המשטרה על הרגליים. היא כבר תחפש את בן התשחורת מאור עקיבא (בידיעות יש לו שם: זוהר אשירוב, 19, והופלה הוא מתנצל), גם אם מאה שוטרים יוקדשו לכך. אוהו, כמה עניין יש לציבור בזריקת ביצה על הסודני. כמה עניין אין לציבור בהכפשות, דיבה, לשון הרע ומקבץ שקרים כשזה לא נוגע למשהו אידיוטי שהופץ בפייסבוק וזכה לכותרות תקשורתיות מופרכות בעוצמתן.
nrg הביא את הסיפור בעמוד הבית שלו בצהריים. בגל"צ פמפמו את הנושא. זו הייתה אחת הכותרות הראשונות בחדשות 10 אמש. גיא לרר הובהל מצינור לילה כדי לפרשן את האירוע הפנומנלי. התקשורת מלבה את האש בגין מעשה קונדס מבחיל, המשטרה נגררת אחריה ככלבלב מהופנט קשור בחבל והחגיגה נמשכת.

הנה עוד מקרה: התנכלות לחדרן סודני באילת.
והפוך: סודנים תקפו אותי עם קרש.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

דו קרב רשתי בין יוסי גורביץ לאורטל בן דיין. הרקע: הדיווח שלו על ההפגנה בדרום תל אביב בה השתתפו גורביץ וחברתו גלינה ווקס שגם הועלה לטיובית.
גורביץ מאשים את תושבי הדרום בגזענות כמו גם במצבם (על שבחרו במפלגה הלא נכונה לאורך השנים).

נוהגים להציג בתקשורת את תושבי דרום תל אביב כקורבנות. הקורבנות האמיתיים… הם הפליטים. תושבי דרום תל אביב הם בעיקר הקורבנות של הבחירות המטומטמות שהם עושים כבר יותר משלושים שנה: בוחרים בעקביות ממשלות שמחסלות את רשת הבטחון החברתית תוך שהן מנפנפות בסדין האדום של זכויות העם הנבחר כדי להסיט את תשומת לבן מהמדיניות הכלכלית שלהן, ואחר כך מתלוננים שמישהו אחר – תמיד מישהו אחר – דפק אותם. הדמון הקבוע הוא השמאל, גם השמאל הכלכלי: העובדה שדמות חלבית כל כך כמו דפני ליף יכולה להפוך בשניה לאויב האספסוף מעידה עד כמה המיתוסים הפוליטיים הימניים חזקים בקרב תושבי השכונות… הגזענות שלהם לא נעצרת בפלסטינים ופליטים, אלא מוכוונת גם כלפי יהודים יוצאי אירופה. לא ברור איך אפשר להתיר את הקשר הנצחי הזה, של התקרבנות שמסייעת להמשך מצב הקורבנות, אבל ברור שהגיע הזמן להפסיק את הסלחנות כלפי הגזענות שלהם… הבנה כלפיה היא בעצמה סוג של גזענות.

בן דיין טוענת שהוא מסית נגד תושבי השכונות. ואכן, אי אפשר להתעלם מכך שהסרטון, לפחות התרגום שלו, ערוך במגמתיות. מה גם שאי אפשר לשמוע מילה מדברי וקס.
וההמשך, ווקס נגד בן דיין ותשובתה של האחרונה.

ניסוי חברתי על גזענות שנערך ב-1970 (תודה ליוסי ויה פדגוגיה של שחרור)

הפרסומאי ערן גפן חוזר לישראל.

מי אמר שהציבור לא אוהב חדשות טובות? שוטר הוזמן לנתק את הגז למשפחה קשת יום שלא שילמה את החוב, והחליט לשלם אותו מכיסו (יותר מעשרתלפים לייקים). מעשה מקסים, וכל הכבוד וזה, והנה יש שוטרים מלאכים בישראל המושחתת, אבל למה זה הפך לאקט יחצני? מה עם מתן בסתר?

הערב ב-21:00 הסרט על בנציון נתניהו בערוץ הראשון. בכורה התקיימה במרכז מורשת בגין בירושלים. דיווח על כך אפשר לקרוא בישר"ה.

לחם עבודה

בטור שכתבה לוואלה ב. טוענת רותי סיני שכתבותיה למעריב צונזרו במקרים בהם מתחה ביקורת זו או אחרת על מפעלות הדנקנר. במעריב מכחישים. לא ברור לי למה לא היא חתומה על הטור אלא "מערכת וואלה" (גם אם בסוף הם גבו תגובה ממעריב).

יש עורכים בבית?

מיא עשת מתקנת:
"הגבעות" של טיבט (בכותרת) זה כמובן הרכס הכי גבוה בעולם (העיקר שלנו יש "הר" תבור). ובנוסף, הכלבה כמובן גמעה מרחקים.

בידיעות (26) מתפרסמת ביקורת של שי בר יעקב על ההצגה "זיכרון של חיים" בפסטיבל ישראל.
הכותרת לקטע: "רוץ בן סוסי". מה הקשר של הכותרת לטקסט?

לפני פיזור

דיון על תגובות אנונימיות, כן או לא, בפוסט של אתמול בלילה.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

93 תגובות על להבה חביבה

 1. אחד שיודע הגיב:

  גם ב"טלגרף" הבריטי מצטטים את סילברסטיין:
  Richard Silverstein, a US-based commentator and critic of the Israeli government, has made widely-shared claims "my senior Israeli source confirms that it is a product of Israeli cyberwarfare experts".

  http://www.telegraph.co.uk/technology/news/9296827/Flame-virus-who-is-behind-the-worlds-most-complicated-espionage-software.html

  אהבתי

 2. תמי הגיב:

  לדברי השוטר זה היה אמור להיות מתן בסתר, אלא שהדבר נודע במקרה והופץ, לא על ידי השוטר הנדיב והנבוך.

  אהבתי

 3. רונן ו הגיב:

  משהו מטריד בידיעה על הסודאני שהותקף.
  מחר אני אוכל לפרסם פוסט שאני עברתי בשכונת התקוה על סודאנים שתקפו אותי בביצים וירקו עליי ואני מוכן להתראיין בעילום שם על זה.
  מי יכול לדעת שלא המצאתי את הסיפור?

  אהבתי

  • לגרש הגיב:

   כל כך הרבה ארגונים חיים מבועת זכויות האדם ומאירגונים הומניטריים. הכל יכול לקרות.

   אהבתי

   • רונן ו הגיב:

    אם לא יהיו פה מסתננים זה יהיה אסון לארגוני זכויות האדם.
    גם יש פה זכויות של נשים שמתנגשות בזכויות אפריקנים והזכות של האפריקנים לאנוס כנראה גוברת על זכות הנשים לבטחון.
    אין שום תגובה של ארגוני הנשים על מעשי האונס החמורים-צריך לזכור את ההפגנות (המוצדקות) נגד משה קצב.

    אהבתי

   • לגרש הגיב:

    מדינת ישראל השקיעה כל כך הרבה למתג את תל אביב כמקום נכון פוליטית מנותק מהאפרטהייד בשטחים. והכל מתפוצץ לה בפנים. צדק פואטי.

    אהבתי

   • אני הגיב:

    בדיוק כמו בנושא זכות הפלסטינאים לאנוס את הנשים שבאות להפגין עבורם. הנשים תמיד מפסידות וארגוני הנשים שותקים.

    אהבתי

   • אני הגיב:

    בוא נרחיב את הטיעון (באופן כללי, באופן ממוקד אפשר להפוך את הטיעון למיני מאמר):

    מטרת ארגוני זכויות האדם בישראל היא להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה. הרעיון עצמו פשוט: מדינת ישראל קמה כי לאומות העולם היה לא נעים ממעשיה של גרמניה במלחמת העולם השנייה כלפי היהודים. הבריטים והאמריקאים לא הצטיינו גם הם ברוחב לב ונדיבות כלפי פליטי המלחמה ונוצר צורך לפצות את המסכנים. מה עוד, שמסכנים מסכנים, אבל לחלק מהם יש ראש לא רע והיהודים באמריקה תרמו לבניין האומה האמריקאית הלבנה.

    הוקמה מדינה. מסתבר שיש במדינה הזו אנשים שחושבים שיש להם זכות עליה ועוד כזו שנקנתה בכסף וניתנה על ידי אחד, לא ישוע, נו, ההוא שמעליו. אותם אנשים חושבים פועלים בנדון ושלא נדע, הצליחו להגדיל את השטח שהוענק להם כ'טובה'. זאת ועוד, הם משוכנעים ומתבטאים בגלוי כי אותה מדינה היא מדינת היהודים וחובתם להגן עליה ולשמור על צביון דתי וחברתי, שהמילה פריאר היא לא אחת מאבני היסוד שלו.

    אז מה עושים? מעודדים אותם לחתום על הסכמי ויתור שטחים וכוחות ומכנים זאת הסכמי שלום. הסכמים שבהם לא כלולים חיילים מצרים/ירדנים שחוטפים התקף אמוק ויורים, רצוי על ילדים קטנים, שג'מיל ועוואד יוצאים לג'יהד הם לא פרודיה משעשעת, אלא מציאות בלהות, שאנשים עולים לאוטובוס או יוצאים בפורים לדיזינגוף סנטר וצריך לאסוף את איבריהם, כל אלה נספחים באפור, בחלק ההוא שלא קוראים ולא משנה באמת למישהו.

    כשישראל מנסה לעשות משהו בנוגע לאותם חלקים אפורים ומשעממים, אומות העולם נחפזות להתאסף ולגנות את הרעיון שמישהו במדינה חשב שזכותו להתגונן. הגישה היא "שבו בשקט ודעו את מקומכם עד שיתפסו אותו האנשים שכבר שלטו בשטח כמעט 500 שנה ולא השכילו לעשות עימו כלום חוץ מלפתח את תרבות השוחד והבירוקרטיה הרעה."

    בינתיים מתברר לעולם שהילידים בוחרים מממשלות, אחת, שתיים, שלוש, יותר, שברובן הגדול בעשורים האחרונים לא שלטו ידידי המנדט החדש: פרס וליבני, כי אם אנשים מסוג שונה, כזה שפחות חשוב להם למצוא חן וציות לאח הגדול, האירופאי לא נחשב עבורם כערך עליון, אנשים שחושבים שמדינה ריבונית היא מדינה עצמאית שקובעת את מדיניות הפנים והחוץ שלה ומיישמים זאת.

    רגע, הסיפור עוד לא נגמר, יש זרועות אחרות במדינה הציונית שיעזרו לארגוני זכויות האדם להבהיר לילידים את מקומם: מערכת המשפט, האקדמיה והתקשורת. בכל אחת מהזרועות הוקמו פורומים יוקרתיים, מומנו פרסים ותחרויות, טקסים וכנסים. יבוצע חינוך מחדש והילידים יפנימו שבשבילם המנדט לא הסתיים, הוא פשוט התחלף ובמקום בריטים שולטות בשטח, בצורה סמויה וחינוכית מדינות סקנדינביה הנאורות. בנוסף הוקם כמעט מחדש, אך בצורה מיוחצ"נת להחריד תחום הסיוע לזולת.

    זה השלב בו מראים כמה מדינת ישראל לא ראויה להתקיים כי היא לא מתפקדת נכון כלכלית, כי כולם בה מושחתים ורק הנערות בגופיות נותרו להילחם בבעלי ההון המרקיבים ובפוליטיקאים רודפי המעמד והכבוד. כאן נכנס ענף חדש: העצמת השסעים בחברה: עניים-עשירים, זקנים-צעירים, נשים-גברים, תל אביב-פרברים, עולים-ותיקים, חילוני-דתיים, אורתודוקסים-רפורמים ועוד כולם מגוייסים למטרה-הפיכת המדינה שחושבת הרבה מידי, שמאמינה שהיא ראויה לעצמאות ולא לטובות מצד אומות העולם למדינת כל אזרחיה.

    אהבתי

 4. אני הגיב:

  הכתבה בישראל היום בנושא התלבטות בארה"ב האם הדוקטרינה הצבאית נכונה מעניינת. לא רק אותי כמי שעסקה בנושא שנתיים (וכרגיל, דברים נעשו בחינם ונגנזו), אלא עצם זה שמצאו לנכון לפרסם אותה-דוקטרינה לא ישראלית, של מלחמה במדינה שלישראל אין קשר ועניין בה.

  אהבתי

 5. חייל זקן הגיב:

  מעריב: "רק מדינה יכולה לעמוד מאחורי התולעת". ידיעות: "מומחי מחשבים: רק מדינה…"

  ושוב העיתונאים והפרשנים לענייני ביטחון במפגן מרהיב של בורות ושרלטנות. כאשר חברה שמייצרת אנטי וירוס מגלה וירוס שחמק ממנה היא לעולם תייחס אותו לפקולטה שלמה של מומחי מחשב ולא לנער מחוצ'קן ומשועמם. וירוס מחשב הוא אפליקציה שיכולה להכתב על ידי תכנת בודד. תוכנת ריגול כשלעצמה היא תוכנה פשוטה מאד שעושה שימוש בשירותים מתועדים היטב של מערכת ההפעלה, כגון צילום מסך או האזנה למיקרופון. החלק הדורש תיחכום הוא מערכת ההפצה העצמית שאמורה לגבור על תוכנת האנטי וירוס. כדי להגיע להישג זה משיגים אנטי וירוס מהגירסה האחרונה ובוחנים את פעילותו עד שמוצאים פירצה. זהו סוג פעילות שמושך הקרים רבים כך שההצלחה בזמן קצר מובטחת כמעט תמיד . משנמצאה הפירצה נותרה פעילות כתיבת קוד פשוטה למדי ואין שום צורך במשאבים של מדינה. הצפנה מתוחכמת אינה דורשת כלל ידע בתחום שכן אפשר להשתמש בספריות של קוד פתוח.
  שאפו לייצרני האנטי וירוס הרוסיים שביימו את קרקס המדיה הזה.

  אהבתי

  • רונן ו הגיב:

   אני לא יודע עד כמה אתה מבין במחשבים או בוירוסי מחשב אבל אופרציה של וירוסים כמו שמוזכרת מצריכה הרבה שנות אדם (שנות עבודה של אנשים) וגם צריך הרבה אנשים שינתחו את המידע שהושג.
   מי שמנתח את המידע צריך גם לדעת את שפת הדיבור מן הסתם (פרסית או ערבית).
   לחשוב שהאקר משועמם הקים את כל זה לבדו והוא גם יודע ערבית? נשמע לי דמיון מזרחי.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    לא אמרתי שהקר משועמם כתב את הוירוס מהטעם הפשוט שאין לי מושג מי כתב אותו. יש לי מושג לגבי המאמץ והידע הנדרשים לכתיבת וירוס וזה רחוק מאד ממה שמתואר בעיתונות. איסוף וניתוח מידע הוא תחום שעוסקות בו מדינות ווירוס ריגול הוא אמצעי איסוף מצוין. דיווח וניתוח מידע הוא תחום שעוסקת בו תקשורת ומדי פעם היא מתמסרת, מתוך בורות המתחזה ליידענות, למניפולציות של חברות מסחריות.
    אשמח אם תועיל לבאר להדיוט כמוני מה ההבדל בין "וירוס על" לסתם וירוס עממי. האם אנו צפויים ל"מגה וירוס" ול"אמא של כל הוירוסים" בעתיד ומה יהיה מעמדם בהשוואה ל"וירוס על"?

    אהבתי

   • רונן ו הגיב:

    קשה להגדיר וירוס -אבל וירוס שהוחבא טוב ובא לשרת מטרה מסויימת.
    גם אני לוקח את התקשורת בערבון מוגבל ולכן אני נהנה מהבלוג הזה.

    אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   אתה טועה בענק.

   העולם אכן מלא בקודים זדוניים ("malicious code") שמפרנסים את כל חברות האנטיוירוס וכמעט כולם הם שיכפולים זה של זה. מישהו אחד כתב את הקוד עצמו, וכל השאר משתמשים בטמפלייט, מכניסים שינוי שיגרום לתוכנת האנטיוירוס להתעלם ממנו, ומשגרים (כלומר מדביקים לסרט שהופך לטורנט).

   בפועל, רוב התוכנות החזקות עולות על השיכפולים בלי בעיה. הן גם מתמודדות עם קוד שאינו מוכר להן בשתי שיטות: בדיקת כל מה שנכנס למחשב בזמן אמת והגדרת מה שלא מוכר כ"חשוד", ומצד שני סריקה קבועה של הזיכרון וה-HDD לרכיבים ש"לא צריכים להיות שם". כלומר קבצים שתכליתם לא ברורה (או לא "מאומתת"), או שהם שוקלים יותר מדי יחסית למה שהם אמורים לעשות וכיו"ב.

   כאן חשוב להסביר שכמעט כל הוירוסים הם "נחותים" ומבוססים על פתחים קיימים במערכת ההפעלה (אני בכוונה לא קורא לזה "פרצות" כי יש דברים שצריכים להיות גמישים כדי שהמחשב שלכם יוכל לפעול כראוי). זה המקום שבו נבדלים הקודים הפושטיים מהקודים המתוחכמים.

   קוד זדוני "חכם" בכלל לא עובד ברמת מערכת ההפעלה (אחרי שהיא כבר מוטענת) וגם לא ברמת ה-KERNEL שלה. שהרי כל אנטי וירוס מסוגל לבדוק את המחשב שלכם גם בשלב שבו הקודים היחידים שרצים בזיכרון הם אלה של ה-BIOS. הרבה לפני שהשורה הראשונה מבית מיקרוסופט נטענת. ובשביל לכתוב קוד כזה, שמתחבא אפילו מתחת לאצוות הראשוניות (או יותר נכון מתחזה לאחת מהן), לא יספיקו גם חמישים "האקרים" מחושקנים. אפילו אם לכולם יקראו "ניאו" מהמטריקס.

   זה אולי רומנטי לחשוב שהדבר אפשרי אבל בפועל הוא לא. ולא שה"האקרים" הביתיים אינם מצויידים בשכל. פשוט מדובר במשימה כה מורכבת וגוזלת זמן, שמחייבת אותם להשקיע – ביחד – כמה אלפי שעות תיכנות, שלא לדבר על הגדרת האלגוריתם עצמו. וזה דבר שלא קורה.

   אפילו אם פעם אחד הצליחו לעשות כזה דבר, מספיק שתוכנת אנטי-וירוס / רוגלה עלתה על הקוד כדי להשמידו לחלוטין ולהעבירו מן העולם. זה לא כמו בוירוסים שיושבים על WINDOWS שמספיק להכניס מודיפיקציה אחת כדי להתל שוב בתוכנות הגילוי (וגם זה לזמן קצר בלבד). כלומר – ה"האקרים" צריכים לגייס בכל פעם מחדש צבא עצום כדי להתחיל את הפרויקט מהתחלה.

   גם הקוד של WINDOWS עצמו, ברמת הקרנל, הולך ונהיה יציב וחסון בפני קודים זדוניים. לא שהוא כזו מציאה גדולה, אבל אם תסתכלו למשל על הקוד של WIN95 תראו כמה חורני הוא היה, כולל אזורים שלמים שאחרי שמי שכתב אותם עזב את מיקרוסופט, אף אחד לא באמת ידע למה הם שימשו. זה היה כר פורה לכתיבת קודים שדופקים את העסק וזה באמת מה שקרה אז.

   גם היום המציאות לא לגמרי מתוקה. במיוחד כשיותר ויותר יישומים משתמשים בפלטפורמה כמו HTML5. אבל תחנות עבודה רציניות הרי לא מתעסקות עם זה, וכדי להחדיר אליהן קוד זדוני בהחלט חייבים משאבים עצומים, הרבה ממה שהעין תופסת. כשאומרים ש"רק מדינה…" זה אולי ביטוי ציורי, אבל די קרוב למציאות.

   אני לא מכיר את הלהבה החדשה אבל כן מכיר את סטוקנט. זו היתה מלאכת מחשבת של אלגוריתם ואין שום סיכוי שמי שכתב אותו היה נער מחושקן מרעננה, או אורגון, או שילוב של שניהם. אתה יכול להיות גאון ומבריק, אבל בלי צבא של מהנדסים שמבינים את ארכיטקטורת החומרה של -NORTH BRIDGE המדוייקת של המכונה שאליה אתה מכוון, אין לך אפילו התחלה של סיכוי לכתוב לשם משהו שלא רק יעשה דברים, אלא בעיקר יסווה את עצמו מפני אפל' שמחפשת אותו אחרי שה-BIOS של המכונה מתחיל להיטען.

   בשלב זה בוודאי התשתי גם את הקורא הסבלני ביותר ועל כך התנצלות מקרב לב. פשוט הרגיזה אותי הידענות לכאורה של ח"ז בתחום, ומסקנתו הנמהרת והשגויה בעליל.

   אהבתי

   • אחד הגיב:

    חביבי, אתה לא נותן מספיק קרדיט למתכנתי העילית. מתכנתים יחידים או קבוצות קטנות כבר הרימו פרוייקטים שמביישים חברות ענק עם עשרות אלפי מתכנתים ומומחים.

    רק תעיף מבט לעבר אין-ספור פרוייקטי התוכנה הפתוחים שאנשים מרימים בזמנם החופשי. רובם חובבניים, אבל חלקם פשוט מדהים ברמות שקשה לתאר.

    חוצמזה, זה לא מחמיא לך שאתה יורה ז'רגון טכני לא קשור לכל עבר.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אחרי כל הממבו ג'מבו הטכנולוגי שפרשת לפנינו אולי תספר לקוראים, בהנחה שאתה יודע, כמה זמן לקח להקרים לפרוץ את ההגנה של האייפון?
    צר לי לאכזב אותך, אבל עסקתי בתחום לא מעט ואני יודע לכמת את המאמץ הדרוש לכך. אתה מתבטא כמו גנרל צרפתי בקוו מאז'ינו. כל הגנה ניתנת לפריצה.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    נובמת… אתה עוד ממשיך?

    אייפון הוא מערכת פתוחה (בשביל להריץ אפליקציות). תחנת עבודה של סימנס, שהוכתה ע"י סטוקנט, היא מערכת סגורה. זה כל ההבדל והוא של יום ולילה.

    למגיב הקודם ולציבור כולו – כבר הצטערתי על יידוי המושגים הטכניים ואני מתנצל שוב: זה בא מבטנו של אדם שעוסק בתחום. אשכרה נלחץ לי הרגיסטר…

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    תמיד היה לי את הרושם שאתה עוסק בתחום הרבה יותר "הומני".

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    אני אכן מגדיר עצמי כהומניסט, אבל צריך גם לשים אוכל על שולחן 🙂

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    הרמת לי להנחתה. מחשב שקשור לחומרה ייעודית קשה יותר להגנה מאחר ותוכנות אנטי וירוס מהמדף אינן מסוגלות לבדוק את מנהלי ההתקן (דרייברים, עבורך) הייעודיים. רק מפתחי ההתקן יכולים לוודא שפעילותו תקינה ולכן פיתוח הגנה ייחודית על ידי גורם שלישי הוא בעייתי. וירוס חבלני לחומרה ייחודית הוא פשוט בהרבה מוירוס ריגול אוניברסלי. אם הוחדרו וירוסים למערכת הגרעין האירנית זהו ודאי הישג מודיעיני ומבצעי מפואר אבל כדאי להיות יותר צנועים לגבי ההישג הטכנולוגי.

    אהבתי

   • ניר הגיב:

    אאל"ט, לפי התחקיר של הניו יורק טימס על סטוקסנט האתגר העיקרי (שלטענת הטיימס פתר הצד הישראלי) היה להבין את הפעולה של הבקרים של סימנס ולבנות מערכת שמדמה את ההתקנה שלהם בכור ומאפשרת לבחון דרכים לפגוע בהן. ברגע שיש אלמנט כזה של חומרה מאד ספציפית הפרויקט יוצא מתחום ההאקר הבודד.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    נכון, וזה בכלל הישג מפעים

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    במקרה של תחנת עבודה כמו זו של סימנס מדובר במחשב שמריץ רק יישום אחד שהותקן בו על ידי היצרן והוא אינו מחובר לעולם החיצון. מערכות כאלו מוגנות בעיקר על ידי נוהלי עבודה ושמירה פיסית. במחשב עצמו אין כלל הגנה מוירוסים מאחר וזה סוג של תוכנה שדורשת עידכונים בתדירות גבוהה, דרישה שהיא בפני עצמה סיכון ביטחוני. הדבקת מחשב כזה היא אתגר מבצעי אבל הטכנולוגיה אינה בחזקת מדע בידיוני כפי שמתואר בעיתונות.

    אהבתי

   • ניר הגיב:

    האתגר הוא איך לפגוע בבקר. התוכנה פעלה באופן מתוחכם מאד שפגע במערכת בצורה הדרגתית שקשה לנטר. בשביל זה צריך לבנות מערכת שמדמה את מה שקורה בכור, וזה אתגר טכנולוגי (ומן הסתם גם מודיעיני) לא פשוט בכלל.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אין צורך לדמות אפשר לקנות מערכת כזאת. צנטרפוגה שמיועדת להפרדת גזים כבדים נדרשת לרמת דיוק גבוהה במיוחד. אם יש לך גישה לבקר ההנעה שלה, שיבוש זוהי משימה פשוטה מאד.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    עזוב. אתה לא מצוי בנושא וחבל בכלל נכנסתי איתך לדיון. חבל"ז במשמעותו המקורית.

    מבחינתי ניצחת. לך תכין פטל.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    שכחתי לציין שנתקלתי במסגרת עבודתי בתחנות עבודה של סימנס ואין בהן שום הגנה מובנית.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    נובמת (2) ולמרות שהתכוונתי להפסיק את הויכוח החד צדדי הזה. "תחנת עבודה" של סימנס, כמחשב PC בלי כלום, היא פשוט PC בלי כלום. לסימנס יש (כמה דורות) של מערכת הפעלה יוניקס, והן כולן לא רק מוגנות אלא כתובות כך שתוכל לראות בדיוק מה קורה בכל שורה. למערכות האלה (אאל"ט נקראות 'סיניקס') אין צורך באנטיוירוס כי הן בנויות כך ששום שורה לא תרוץ עליהן בלי הרשאה. זאת כמובן עד שהגיעה סטוקנט.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    לסימנס יש גם תחנות עבודה עם חלונות. אני מתפרנס, בין השאר, מפיתוח דרייברים עבור חברות חומרה גדולות. מעולם לא קיבלתי נייר דרישות שמכיל איפיוני אבטחה. בדרך כלל אומרים לי לנסח בעצמי את האיפיון שאותו עלי לממש. במקרה כזה, מטבע הדברים הוא יהיה מצומצם ככל האפשר. בדרך כלל שותלים בדרייבר בתהליך הפיתוח ממשקי דיבאג שנותרים גם במוצר המוגמר (לא מתועדים מאחר ולא מופיעים בדרישות). מי שיחפש פירצות יגלה אותם בקלות ואחרי כמה נסיונות יילמד להשתמש בהם. בחברות גדולות, גם כאשר יש להם בחברה יכולת פיתוח יעדיפו להוציא את העבודה לקבלן משנה ולא למחלקה/חטיבה אחרת בתוך אותה חברה. הנה כך נוצרות פירצות אבטחה גם בחברות גדולות.

    אהבתי

   • אזרח במיל' הגיב:

    זו הפעם הראשונה שאני שומע שסטוקנט פעל על מחשבים שמריצים יוניקס.
    בכל הפרסומים שאני ראיתי דובר על מחשבים שהריצו חלונות והיו מחוברים לPLC שאותו התולעת תיכנתה מחדש כך שידפוק את הצנטרפוגות עליהן הוא שולט.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    החדירה היתה דרך מחשבים שהריצו חלונות (וזה נעשה באמצעות DSS גנוב או "מושאל"). אבל הבקרים עצמם לא מופעלים בחלונות אלא ביוניקס. סטוקנט הצליח לקבל הרשאה להתחזות למודול שיכול לשנות דברים שם, ומכאן התיחכום שאינו יכול להתבצע ע"י האקרים פרטיים שאין להם גישה (אלא אם כן הם עובדים בסימנס-יוניקס) לקוד שמפעיל את הבקר.

    זו נקודה מעניינת כי הבקרים של סימנס משמשים לעוד הרבה מוצרים תעשייתיים (בחברה שעבדכם שותף בה נגענו בזה עם מפעל של ישקר בארץ ובפאב של טבע באיזו ארץ נכריה). העובדה שסטוקנט כוונן לפגוע (כמעט) רק בסיגמנט נבחר מחזקת את ההערכה שזו לא עבודה של האקרים פרטיים אלא של מישהו עם וואחד משאבים.

    אהבתי

   • טוב. בתור אחד שיודע משהו על מערכות שו"ב והטמעת פתרונות אבטחה בארגונים שבהם מחלקת אבטחת המידע יודעת מה לדרוש ואפילו בודקת, אני יכול לבשר לכם ששניכם כנראה תותחים -וצודקים.

    חייל (אם יורשה לי) התייחס לאינטרס של חברות האנטי ווירוס להעצים את מימדי התקיפה והקפטן (חכה, תוריד ת'יד), טוען שהתקיפה לא בוצעה על ידי נער מחוצ'קן.

    אני מניח ששניכם היתם עדים להבדל העצום בהספק ובאפקטיביות של תותחים גאונים (שלא מתעדים כלום כי יש להם פתור) לבין פרוייקט שרץ עם עובדים "רגילים". בהנחה שאין כאן דיסאינפורמציה מצד אף אחד והמידע מדוייק אפשר לסכם שקיימת אפשרות ש 3-4 גאונים תפרו שנה מהחיים שלהם ויצרו משהו קטן טוב. התעלומה הגדולה בעיני היא למה הפרסים לא תופרים להם את המערכות של עצמם ואם יש לכם תובנה בעניין אשמח לשמוע.

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    ולווט,
    יש מצב שאת מקמבנת לנו פוסט אורח על דרייברים בתחנות עבודה מבוססות לינוקס?
    נראה לי שהציבור בשל, אולי אפילו עורג, לדיון כזה.

    אהבתי

   • . הגיב:

    🙂

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    באמת, קשה להאמין, איך אנשים שעוסקים בדברים כל כך מעניינים, מבזבזים את הזמן שלהם על ויכוחים פוליטים עם פושטקים מגילמן.

    אהבתי

 6. חייל זקן הגיב:

  בידיעות לא מאוד מתרגשים מה-4,500 שנות מאסר לגבי אשכנזי

  השבוע, כל מי שייפגש עם ברק יקבל מגש רחת לוקום.

  אהבתי

  • באבא הגיב:

   תשמע, כבר שמעתי על גולנצ'יקים שהשתחררו מאוחר כי היה להם "דפוק" של חודש אפילו חודשיים, גג שלושה. אבל ארבעת אלפים שנה זה כבר מוגזם.

   אהבתי

 7. סיימון הגיב:

  גם אני הלנתי לא פעם על השימוש בשורש ג.מ.ע במקום בג.מ.ע, אלא שהבלבול נפוץ מאוד ונובע מכך שהגרסה מתחלפת עוד בתנ"ך. אז אמנם טעות, אבל לא כל כך חמורה.

  אהבתי

 8. לגרש הגיב:

  הבלוגר הדתל"ש, יוסי גורביץ, משחק אותה רדיקל שיק שמאלן-אשכנזי-מניאק לתיאבון.

  נוהגים להציג בתקשורת את תושבי דרום תל אביב כקורבנות. הקורבנות האמיתיים… הם הפליטים. תושבי דרום תל אביב הם בעיקר הקורבנות של הבחירות המטומטמות שהם עושים כבר יותר משלושים שנה: בוחרים בעקביות ממשלות שמחסלות את רשת הבטחון החברתית תוך שהן מנפנפות בסדין האדום של זכויות העם הנבחר כדי להסיט את תשומת לבן מהמדיניות הכלכלית שלהן, ואחר כך מתלוננים שמישהו אחר – תמיד מישהו אחר – דפק אותם. הדמון הקבוע הוא השמאל, גם השמאל הכלכלי: העובדה שדמות חלבית כל כך כמו דפני ליף יכולה להפוך בשניה לאויב האספסוף מעידה עד כמה המיתוסים הפוליטיים הימניים חזקים בקרב תושבי השכונות… הגזענות שלהם לא נעצרת בפלסטינים ופליטים, אלא מוכוונת גם כלפי יהודים יוצאי אירופה. לא ברור איך אפשר להתיר את הקשר הנצחי הזה, של התקרבנות שמסייעת להמשך מצב הקורבנות, אבל ברור שהגיע הזמן להפסיק את הסלחנות כלפי הגזענות שלהם… הבנה כלפיה היא בעצמה סוג של גזענות

  אה, ללקק את האצבעות. כמה פנינים. אז מה, המזרחים לא מצביעים למפלגות "חברתיות"? רק שאבין מי הן אותם מפלגות? מפלגת העבודה, או איך שקוראים להם כיום, הן מזמן מפלגות המעמד הבינוני הגבוה. מאז שהאשכנזים יצאו מהפרולטריון, בשעה טובה, חדלה גם המפלגה להיות סוציאליסטית. למה המזרחים צריכים להצביע בעדם? רק בגלל שגורביץ, תלמיד ישיבה שהתפקר, מכיר את העולם מהספרים? אהבתי את הביטוי "המיתוסים הפוליטיים הימניים", גם הוא שם של ספר. קורא ספרים גורביץ.

  בשער מעריב, השואו אהרון אפלפלד מטיף בשער. צריך לזכור איך החלה הטרגדיה הנוכחית. הכל החל ביוני 2007, מילאומיניקים ערכיים ושבעים שספגו את כל המיתוסים הלאומיים של המדינה, במכתב "שהגיע לידי ynet" מוחים נגד

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3414889,00.html

  ישראל, בדומה למדינות מערביות בזמן מלחמת העולם השנייה, מתנערת למעשה מאחריות מוסרית לעזור לפליט במצוקה. "עד עצם היום הזה אנו מאשימים מדינות אלו שעמדו מנגד ולא עשו דבר בזמן שואת העם היהודי… מדינת ישראל הוקמה לאחר אלפיים שנות גלות. אלפיים שנים של סבל מרדיפות, יחס משפיל ורצח עם. קיימת עלינו, העם היהודי, חובה מוסרית לספק פתרון, גם אם זמני, לאלו הסובלים מאותן רדיפות עתה"

  אמרו שואה והפילו על המזרחים והעניים לחיות עם הברוך שהם עצמם יצרו. כמחאה יש להפסיק לציין את "יום השואה והגבורה". לא לעמוד בצפירה וכו'. קשה להאמין שהמזרחים התמימים ואוהבי ישראל יצטרפו או יבינו את המחאה אבל אנשים חושבים חייבים להתחיל להבין למה הזיכרון המאורגן של חורבן יהודי אירופה מביא על כולנו.

  אהבתי

 9. אחד הגיב:

  "מומחי מחשבים: רק מדינה…"

  הפרזה לצרכי פרופגנדה/שיווק או סתם בורות? אני אתן ל"מומחים" ליהנות מהספק ואקבע שמדובר בבורות.

  כדי לכתוב וירוס, מתוחכם ככל שיהיה, לא צריך משאבים של מדינה. מספיק לראות את פרוייקטי התוכנה המדהימים שיחידים או קבוצות קטנות מרימים בזמנם החופשי.

  אהבתי

 10. רונן ו הגיב:

  מה האינטרס של אדם פרטי לכתוב וירוס כזה?
  אם הוא רוצה לעקוב אחרי אדם מסויים אני יכול להבין אבל אחרי הרבה מאוד אנשים זו שאלה אחרת.

  אהבתי

 11. שועלן הגיב:

  זהו, שברמת אביב ג' זה לא היה קורה.
  ברשת ב' ראיינו הבוקר איזה שיח' מירכא שבתו נרצחה על רקע דומה.
  לא יכולתי להקשיב להסברים המתגאים שלו על כך שהוא ויתר על איזה "הודנא" ועוד איזה מילה בערבית שמשמעותה תשלום כסף מצד משפחת הרוצח, בשביל שהם יחתמו על מסמך שפוטר את הבת שלו מכל חשד שבגדה בבעלה. וכעת הוא מנפנף במסמך הזה בשביל "להוכיח" שבתו לא נרצחה על רקע כזה (כנראה שבעלה סתם לא אהב את הבישולים שלה).
  אם האבא של הנרצחת שהוא גם מנהיג בקהילייה עוסק אך ורק ב"טיהור" שמה של בתו הרצוחה – לאן כבר אפשר להגיע?

  אהבתי

 12. שועלן הגיב:

  יש בארץ בערך פי 3 ערבים מאשר חרדים.
  מכאן ששיעור החרדים שמשרתים בשירות לאומי יותר מכפול משיעור הערבים.
  כמובן שאם המצב היה הפוך, הארץ היו עושים את החשבון שעשיתי הרגע, ולא מציגים מספרים מוחלטים כדי להציג תמונת מצב מטעה.

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   לא, מספר גדול של ערבים בשרות לאומי, יתן דחיפה לרעיון להפוך לחובה. לא לאום, לא שרות.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    תקרא לזה שירות אזרחי, שירות בקהילה, שירות ערבי, יוכבד.
    זה לא משנה.
    היתה לי ביקורת לגיטימית על כותרת בעיתון. למה אתה פותח סוגיה פוליטית לא קשורה?
    practice what you preaching

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    הי, זה גם ביחס להארץ.וזו הכוונה מס' גדול של מתנדבים רק יביא לקריאה לחובה. ומצטער כשאני מטיף,אני מתלהב, ולא שומע את עצמי.

    אהבתי

   • מעניין... הגיב:

    פוקסי, ולמה ציפית מהבן אדם ההזוי הזה.
    הנה, לפני כמה שעות הכביר לנו את משנתו והנה פתאום עכשיו פתאום תמיד הוא עדיין בשלו, עד שיבוא המשיח או שליחו עם הסוס.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    לפחות לא צריך להחליף ניקים. יכול להגיב בשמי בגאווה. מעניין מה זה אומר, או שאני קלולס, או שלמישהו אחר יש סיבה להסתובב עם הסוודר על הראש, כמו פדופיל בהארכת מעצר.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    פדופילים שמים סוודר, אנשים שאין להם מה להסתיר מכסים את עצמם בתמונות של גורואים הודים(?), כוכבות קולנוע מעשנות וציורים מתקופת הרנסאנס.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    גורואים הודים, אני אתלונן אצל המורה, השמצות כאלה. הדברים שהאנונימים מרשים לעצמם. הגזמות, תמונה, אם הייתי משתמש בפרצופי האישי, היו חושדים, שאני מקבל יחס מיוחד פה בבלוג.

    אהבתי

  • שולהלה הגיב:

   באמת תמהתי.

   אהבתי

 13. הלל הגיב:

  באליפות העולם "מי הזוי יותר ממי" נמשך התיקו.

  גורביץ ובן דיין, אפתור לכם את הבעיה: שניכם טועים.

  אהבתי

 14. אורן הגיב:

  לגבי השב"ח המת, ידיעות ככל נראה פירסמו את הידיעה רק בהסתמך על טענת ההגנה. עפ"י הארץ, השופט דחה את הטענה, שהיתה משנית בקו ההגנה. על הגופה נמצאו פרטים שלא הטילו ספק בזיהוי. ככלל לא היה נושא מרכזי במשפט. ידיעות בכלל נטש את הנושא. בגישה של לא להשקיע בנושא ש"שייך" לעיתון אחר.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   אני מתפלא שאחרי כל הקמפיין של הארץ בנושא, הידיעה על הנצחון הגדול היא רק כותרת שלישית היום. זו חגיגת נצחון אנדרסטייטמנטית שכזו, כיאה למתורבתים.

   אהבתי

 15. ניר הגיב:

  גורביץ ו972 ממשיכים את מלאכת רבם מקס בלומנטל – סרטונים ערוכים במגמתיות, מיועדים ליצוא ומתורגמים שקרית לאנגלית ("כושי" מתורגם כ"Nigger"). אפשר לראות את התגובה שמדורגת הכי גבוה לסרטון כדי להתרשם מקהל היעד:

  The GI's 'liberated' Dachau and how were they repaid?, the Israelis attacked the 'USS Liberty' and murdered the comrades of those GI's-that's a terrible irony…the 'liberated' attacked the 'Liberty'.

  גורביץ נמנע עד עכשיו מלכתוב באנגלית מה שהוא כותב בעברית על חובשי כיפה למשל, מידיעה שזה היה מדיח אותו לאתרים כמו StormFront. והנה, סטורם-פרונט הגיעו אליו. מזל טוב.

  אהבתי

  • לגרש הגיב:

   הבעיה ידועה בעוד ארצות שבהם ציבור אשכנזי שמאלני מתערב בשאלות חברתיות תוך כדי בוז למעמד הנמוך שמורכב בדרך כלל מקבוצה אתנית שונה. זאת היתה הסיבה לאנטישמיות בפולין, גרמניה, הונגריה וצרפת וכיום הבעיה מתחדדת בארצות הברית. הסוציולוג האמריקני קווין מקדונלד על האליטות היהודיות בארה״ב

   Recently, writers such as Peter Brimelow (1995, 229-232) and Paul Gottfried (1998) have called attention to an elite “New Class” of internationalists who are opposed to the nation-state based on ethnic ties and highly favorable to immigration that decreases the ethnic homogeneity of traditional societies. The self-interest of this group is to cooperate with similar individuals in other countries rather than to identify with the lower levels of their own society. 

   אהבתי

   • ניר הגיב:

    מה שאתה כותב על היהודים באירופה גם הוא ינעם מאד לאוזני Stormfront וידידיהם – נסה גם אתה לתרגם לאנגלית ובוודאי תמצא, כמו יוסי, הרבה חברים חדשים. עלה והצלח!

    אהבתי

 16. צופה מהצד הגיב:

  האם הנסיון של תקשורת הסמול להסית את זעם העם על המסתננים לתקיפות שוליות שבוצעו או לא על המסתננים יצליח?

  אהבתי

  • ר.בקצה הגיב:

   כרגע הסיכויים נראים טובים,
   בעתיד הקרוב נדע יותר

   אהבתי

   • הזעם צריך להיות מופנה לאלה שאפשרו תמכו ועודדו את המחדל הזה. התקשורת תנסה להציג שנאת זרים. החכי"ם והארגונים שממומנים מחו"ל יישארו מאחורי הקלעים. אם היא הצליחה למכור לנו את אוסלו אין לי ספק שתצליח גם הפעם. עם כל הצער שבדבר לעיתון הארץ אני צופה עתיד כלכלי קודר במיוחד.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    התקשורת ואירגוני השמאל לא הביאו לארץ אפילו כושי אחד ואין להם שום תרומה לבעיה. ההגירה מאפריקה למערב היא תופעת לוואי של הגלובליזציה ועד עכשיו איש לא מצא לה פיתרון. התגברות ההגירה לישראל היא תוצאה של סגירת השערים באירופה. צעקות זעם ושבירת בייצים על סודנים לא יועילו. מדובר בבעיה שצריך ללמוד לחיות איתה מהטעם הפשוט שהיא לא פתירה.

    אהבתי

   • אם תמצא את הזמן לנבור בנתונים תגלה שהגידול החד בגל ההגירה הזה לא חופף לשום סגירת שערים באירופה ולא לשום משבר באפריקה. הנתיב הישראלי צץ יש מאין, יקר בהרבה ומסוכן אש.

    אהבתי

 17. יון מקשיב הגיב:

  הדיון אתמול לגבי האנונימיות היה מעניין. וההערה שלך (רץ להביא ציטוט)

  כי התגובות פה (לרוב) הפכו למפגן התנצחות של הימין ש(לרוב) לא קשורות בכלום לבלוג, לפוסט, לכלום.

  מעלה שאלות.
  1-אולי רוב המגיבים חושב אחרת מהקוראים האילמים שהצביעו בסקר אולי 99% מהמבקרים, הקוראים והתורמים הם אנשי ימין ?
  2- האם מגיבים שמעולם לא הצביעו ימינה מהעבודה נחשבים 'ימניים' ?
  3- הגיוני שהפניית אצבע משולשת לתקשורת שכנראה נתפסת יותר מכל דבר אחר כמוטה פולטית תתרחש במקום שעל השלט שלו רשום ביקורת תקשורת. את רוצה להוציא את השיח הפוליטי או רק לעמעםלהשתיק צד אחד?
  4- לא יודע לגבי אחרים, אני קורא (ומגיב) כאן בפירוש בגלל שיש כאן תגובות.
  5- יש כאן אוטובוס מגיבים (לפחות) שהשכיל לשנוא את פייסבוק לפני כולם. איך עושים לכולם לייק ?

  גידלת קהילה אינטרנטית בערוגה סופר אישית בזכות עמל רב. טרקטור זה לא הכלי שאת צריכה, גם אם יש כמה עשבים. תחשבי אורגני. מה שלא שייך, ינשור לבד.
  בתור אחד שראה תקופות חיים שלמות של מספר קהילות אינטרנטיות (לידה עד קריסה) אני ממליץ הפעם על חצי הכוס השניה. אם הדרך שלך לעצמאות כלכלית עוברת דרך פופלאריות אין מנוס מלנקש. תחזיקי מעמד.

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   הבאת ציטוט, ולא התיחסת אליו. ולווט מכינה פוסט בשש שעות. עוסקת במגוון רחב של נושאים, רובם לא זוכים להתיחסות המגיבים. מתיחסים רק לנושאים הפוליטים, וזה במקרה הטוב. כי הנוהג הוא להביא קישור מטמקא או נרג' ולהביע דעה פוליטית לגביו.
   הסיבה ברורה, באתרי החדשות מצטברות תגובות, ורק הכותרת מופיעה. אצל ולווט הפריירית הכל גלוי, ואפשר לצעוק.
   לא כולם רואים בעדר פילים, שדורס את הבלוג, פופולאריות. לא מאפשר דיון בנושאי תקשורת, שהוא רחב יותר מנושא של הטיות פוליטיות אמיתיות או מדומות.
   יש לבלוג קוראים קבועים, המתעניינים בעיקר בפוסט. מחפשים תגובה לנושא שעניין אותם. אחרי שלוש תגובות זבליות, מתיאשים.

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    נ.ב לתגובה שלי. מסתבר שמלבד ויכוחים פוליטים, יש את נושא אבטחת המחשבים. הפורנו החדש.

    אהבתי

   • מעניין... הגיב:

    מתוך כבוד לדבורית לא ארחיב רק אציין שאתה המיוחד שתמיד תמיד מכניס את החצי גרוש שלך ללא שום קשר לכלום. כמובן שאתה מנסה ליצור קשר ולו למראית עין ומי שאינו מיודע למעשיך עלול בטעות לחשוב דברים חיוביים עליך.
    מי שמדבר על פילים או יותר נכון על האבק שהעכברים עושים יחד עם הפילים.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    יש לי תחושה, שהכרתי אותך בניק אחר, לא גורשת, שוב שיחקת באיי פי שלך.

    אהבתי

  • שולהלה הגיב:

   התכוונת לנכש. נכון?

   אהבתי

 18. נועה ש הגיב:

  https://www.facebook.com/haravnavon

  הרב חיים נבון יוצא כנגד הספר תורת המלך. הכל טוב ויפה עד שמגיעים למשפט האחרון והכל מתרסק בחזרה לאותה גזענות יהודית מוכרת

  אהבתי

 19. שועלן הגיב:

  מסתבר שכל המגיבים פה מומחי אבטחת מחשבים.
  ולווט – הייתי שוקל שיתוף פעולה מסחרי עם צ'קפוינט.
  יש הרבה כסף בתחום הזה.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   הנה מומחה שגלש בוולווט ורץ להגיב בגלובס

   אהבתי

  • אמיר שיש שני לו הגיב:

   חס וחלילה. שת"פ עם צ'קפוינט? אפשר לזהות שזו חברה ישראלית לפי החאפריות של המוצרים שלהם. הליבה עובדת יופי, אבל יש כ"כ הרבה קצוות לא משוייפים… כמי שנאלץ לעבוד עם מוצרי צ'קפוינט באופן יומיומי, כבר נחתכתי מלא מעט מהם.

   העובדה שזו חברת האבטחת המידע המובילה רק מעידה עד כמה מצב אבטחת המידע ירוד.

   אהבתי

 20. צופה מהצד הגיב:

  דמוקרטיה מתגוננת
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4235654,00.html

  אהבתי

 21. מוישה הגיב:

  לאורך תקופה ארוכה מתלוננים כמה כותבים על תלאביביות מנותקת של ולווט.
  לא הייתי ביניהם. אני גם בקושי כותב כאן ובכלל, אבל ביטוי של ולווט קצת צרם לי:
  "עשרות שוטרי מג"ב התפרסו בדרום העיר"
  איזו עיר? כמובן ת"א. למה, חשבתם מגדל העמק?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   גם מאה לינקים לא יספיקו לך, מוישה מההייטק.
   אבל אני סולחת לך, אתה חדש בבלוג, לא קורא, לא מגיב (כמעט) מעולם.

   אהבתי

 22. שועלן הגיב:

  יש לי היפותזה חדשה:
  הסיבה שהמגיבים האנונימיים פה מתבררים דווקא כמומחי אבטחה היא שהם לא בקטע של פייסבוק, בגלל בעיות הפרטיות שם.

  אהבתי

 23. צרותבה הגיב:

  הכותרת קשורה בלהבות חביבה?(ישוב במדינה השכנה) או שזה אני? 😯

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s