קדימה מתפרקת? אה, רגע


hamevaser230712 (1) – פה אפשר לקרוא את כל המבשר בפדף.

"קדימה מתפרקת", מכריז ישראל היום בכות' הראשית. ידיעות, מעל ומתחת לכות' "מכירת חיסול": "השוק של נתניהו: כיסא לכל פורש מקדימה"; נתניהו מנסה לפרק את קדימה רגע לפני שהכנסת יוצאת לפגרה. במעריב מתלבטים בין "פיצול בקדימה: קבוצת ח"כים עוברת לליכוד" לבין "מפץ בקדימה". בהארץ "מגעים מתקדמים לפירוק קדימה" מופיעים מתחת לקפל.

בישראל היום אין זכר לאמירות כמו "שוק" או "בזאר" אותן אפשר למצוא בידיעות ובמעריב (מזל מועלם), אבל כן מובאים דבריו של שאול מופז על "שוחד פוליטי".
בינתיים מפרסם מעריב הבוקר ש"הפילוג מתפורר", אחרי הקביעה הנחרצת של אותו כותב, בן כספית, "סוף הסיפור". בכירים בקדימה קוראים למופז להתפטר. האירועים כה היסטריים, שאין שום טעם להתייחס לניתוחי העיתונים את מעללי קדימה. אולי צדק הארץ שהדיח אותם לחלק התחתון של השער.
סילבי קשת לא חוסכת את השוט שלה עם דימוי בורדל.

ההצתה כסמל

נסיון התאבדותו בשריפה של נכה צה"ל, עקיבא מפעי, לא טלטל את העיתונים, ולמעשה אפשר למצוא דיווח על כך רק בשערי הארץ וישראל היום. הדיווח הנרחב ביותר בע' 4.
אומר מנהל גהה, פרופ' צבי זמישלני להארץ:

אין כזה דבר 'התאבדות פוליטית', מבהיר נחרצות פרופ' צבי זמישלני, מנהל המרכז לבריאות הנפש גהה. "אף אחד לא עושה זאת מתוך בריאות שלמה, מחליט שבמקום לקום לעבודה ישרוף עצמו במחאה". התאבדות היא אקט של ייאוש, דיכאון או אימפולסיביות, הוא מסביר, ואינה נעשית בניסיון לשנות את העולם. "מדובר באנשים לא בריאים, עם בעיות. אדם תופס על המחאה טרמפ, הוא לא מתאבד כדי להיות סמל, אלא מחליט שבמקום להתאבד ממרפסת בקומה גבוהה הוא יעשה זאת בציבור.
[…]
המעשה, לפחות כפי שמשתקף בתקשורת, נעדר קונוטציות שליליות, הוא נתפס כמעשה מהפכני ולא כמעשה פחדנות, וברור שזה מעורר אנשים שונים במצב של ייאוש לשקול להפוך למשהו שהוא דבר מקובל עכשיו; אלו אנשים שגם ככה רע להם כלכלית, אישית, בדיכאון קליני, שלפתע יכולים לראות בזה משהו רומנטי ויפה, בון טון, מעשה שהוא פוליטיקלי קורקט.

אף שאני בעיקרון בעד בחירה חופשית, וזכותו של כל אדם להחליט מתי הוא קץ בחייו, דברי פרופ' זמישלני מעניינים ומעוררי מחשבה ויפה מצד הארץ, שושבין הפיכתו של משה סילמן לסמל, שהביא אותם.

אלוהים עדי שאני אוהבת את כתיבתו של יגאל סרנה ומעריכה את רגישותו האישית והחברתית, אבל הטקסט שכתב על משה סילמן מקומם. מבחינתו הוא מת "כי אין לו מדינה מושיעה". ויותר חמור:

נפתחה מצבת אמו, נפתחה כמין דלת אל האדמה, והבן משה הורד, בהיעדר מקום אחר בלב הארץ, לשכב עם אביו נחמן ואמו שרה בקברם הישן… מצטרף כחסר בית לקבר הוריו, כמין משל על כל חייו.

לא, סילמן נקבר כך, בהנחה שאלו פני הדברים, כי זו בחירת המשפחה. אין דבר כזה "אין מקום". זאת ועוד: מקובל עד מאוד כיום להקים קברים בקומות: זוגות זוגות באותו קבר. נכון, על בן שמוכנס לקבר כזה עוד לא שמעתי, אבל סרנה מציג זאת כעוד מעשה נבלה של המדינה המרושעת [שעליה אני לא מגינה בעיקרון (אלא אם אני כותבת נאומים ללשכת רה"מ)].
בהארץ כותבת רויטל חובל שהוא נקבר "סמוך לקבר הוריו".
במעריב הוקדש המקום המצומצם ביותר להלוויה של סילמן ולהצתה של מפעי (מחצית ע' 8).
גם בישר"ה יש דיווח צנום על ההלוויה, ואין תיאור דומה לזה של סרנה. דן מרגלית חומל ומתריע.

הפרדה במוזיאון

הכותרת הראשית של הארץ מפתיעה במיוחד: מוזיאון ישראל מקצה שעות ביקור לגברים ולנשים.
לכאורה, זוועת עולם, למעשה, אומר מנהל השיווק של המוזיאון: ההפרדה תהיה מחוץ לשעות הפעילות הרגילות של המוזיאון.
עו"ד גדעון רוזנבלום שלח מכתב למנכ"ל המוזיאון:

לכבוד
מר ג'יימס סניידר
מנכ"ל מוזיאון ישראל
באמצעות דוא"ל jsnyder@imj.org.il
א.נ.
הנדון: 'מוזיאון ישראל מפריד בין נשים לגברים'.
מכותרת בעיתון "הארץ" שהופץ היום, למדנו כי 'מוזיאון ישראל' יאפשר הקיץ, שעות ביקור נפרדות לנשים וגברים, כדי למשוך מבקרים חרדים לתערוכה מסויימת. זהו מעשה חצוף של הנהלת מוזיאון ישראל, שנטלה לעצמה זכות להנהיג במוסד ממלכתי, מינהגים השאובים מתקופת ימי הביניים. מוזיאון ישראל אינו בית כנסת!
ירושלים הולכת ומתחרדת בשנים האחרונות, אף ללא עזרתך. הימנע מלהכניס את תרבות "שכונת 'מאה שערים" לכותלי 'מוזיאון ישראל' שלנו.
האזרח החרדי, אינו חרד להסתובב חופשי ברחובות ירושלים, לצפות בעין חפיצה בנשים, הצועדות סמוך לו, על כל צעד ושעל. לא שמענו מעולם, כי למי מהם, נגרם נזק נפשי. כל רע לא יאונה לשוחר התרבות החרדי, אם נשים תבקרנה עמו, בצוותא חדא, ב'מוזיאון ישראל'.
למעשה הנואל שאתה עתיד לעשות, לא היה תקדים בארץ. אל תהיה הראשון בפריצת פתח מסוכן זה.
לא זאת, אף זאת. אם אשה תבקש לרכוש כרטיס כניסה למוזיאון, ותסורב בנימוק שהוא פתוח, אותה שעה, לגברים בלבד, יתכן ומעשיך ישאו אופי פלילי, בשל 'הדרת נשים'. זאת יקבע, כמובן, היועץ המשפטי לממשלה, שהוא נמען למכתבי.
אם לא תחזור בך, פומבית, מהרעיון הנואל, אפנה אל כל ידידי, באמצעות הפייסבוק והדוא"ל, ואמליץ בפניהם להביע את מחאתם על התנהגותך הפסולה. אציע להם להימנע לחלוטין מלבקר במוזיאון ישראל בתערוכה שבה אתה מבקש להנהיג את חוקיך המשונים.
בכבוד רב
עו"ד גדעון רוזנבלום

וכרזת הסרט הדילרים צונזרה בירושלים.

סדר יום עם קרן נויבך ומנחם בן

כן, עדיין יושב הברנש לידה, לא מזיזה למיקי מירו זעקת התקשורת. הוא החליט שבן יהיה הקבוע של נויבך, ולא יהיו מגישים מתחלפים נוספים.
– בינתיים לא שונה הפתיח האומר "סדר יום עם קרן נויבך".
– נויבך ממשיכה לנהל אותו ("מנחם יקירי תם זמננו"). מעניין כמה זמן תחזיק מעמד.
– כדאי לבן לעשות כמה תרגולות מקרופון, כלומר איך מדברים כך שישמעו אותך.
מבחינתי הדברים ברורים: נוכחותו של בן בתוכנית מיותרת לחלוטין. הוא גלגל חמישי לגמרי. נויבך לא זקוקה לעזר כנגדה. ממש לא. מירו חובט את ראשו בקיר, והסיבה לא ברורה, כלומר היא כן ברורה. נראה מי ינצח.
עדכונים:
מתברר שאירעה דרמה בהפסקת הפרסומות. הידד.
ויש המשך: המחאה השקטה של הצוות, "שירים של הומואים".
ולקינוח, יש מצב שההרפתקה נגמרה.

ניצולת הפיגוע מירושלים

יוסי אלי מדווח במעריב (ע' 16) שקיי וילסון, שהותקפה בידי פלסטינים שרצחו את חברתה זכתה רק ב29% נכות, ולכן תקבל רק 800 ש' בחודש.

בנק ישראל כועס על כלכליסט (טייק 2)

את המכתב של דובר הבנק הבאתי בפוסט של ראשון שעבר, 16 ביולי. משומה שבוע לאחר מכן החלו לעסוק בכך, והמארקר פרסם את הידיעה. ככה זה, משה סילמן בלבל דעת כולם.
כלכליסט פרסם סטטוס תגובה לעגני על הקיר בפייסבוק.

המלצה

אימי גינזבורג ומשה רונן בכתבת השער של 24 בידיעות: הארכיטקט היהודי הרמן קלנבאך וחברו הקרוב מהטמה גנדי. הייתי רוצה לקרוא עוד ועוד.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

הרשת געשה אתמול למשך כמה שעות כשמישהי פרסמה סטטוס המתייחס לעברו המפוקפק לכאורה של משה סילמן.
כמה שעות לאחר מכן הסירה את הסטטוס בנימוק שהתבקשה לעשות זאת על ידי המשפחה. מה האמת ומה הדמיון בסיפור? מי עומד מאחוריו? ומה בכלל אפשר לעשות עם זה? איזה הוכחה יש בכלל? ואיך כל סטטוס בפייסבוק הופך אמת לאמיתה בתוך שניות?

הלל גרשוני על השקעת המדינה במתנחלים. בשלב מסוים חישוביו ופלפוליו התישוני ובלבלוני.

זרובבלה ממשיכה את דרכה לצמרת.

יש עורכים בבית?

הקרדיט ללדעת (ותודה לדוד אסף).

כך נראו שערי יתד נאמן כשאת עולמנו הארעי עזב הרב שך, וכך כשנטשנו הרב אלישיב.
לזכותם ייאמר ש-11 שנים מפרידות בין שני האסונות.

וגם הפלס:

לא מבינה: כתבי הקודש כה עמוסים, כה מלאים כרימון, או כל תיאור אחר שיעלה בדעתכם, וזה המשפט היחיד שאפשר למצוא כשמסתלק אחד מגאוני העדה?

רגע, מה שם הרב? אלישיב? אלישוב (מעריב, שער אחורי)?

תוס' אחה"צ (אייס):

הודעת מערכת

החתולה המשתינה של הבניין השתינה הבוקר על ישראל היום וגלובס (וזו לא מטאפורה). אז לא נגעתי בהם, אלא הסתמכתי רק על הרשת. היו לה תוכניות גם על ידיעות, אבל הוא מגיע בשקיק.

וידוי: אני לא אשרוף את עצמי, אבל דיונים עקרים עם טוקבקיסטים שמתעקשים בכוונה תחילה לא להבין מילה ממה שאני כותבת (בהנחה שזו לא אשמת מערכת החינוך שכשלה בהקניית הבנת הנקרא לפליטיה), ועומדים על זכותם ההיסטורית להתעלם מעובדות ולפרשן אותן כ- טוב, אני לא רוצה לכתוב מילות גנאי, גורמים לי לרצות לשבור את הכלים, כלומר להפסיק לכתוב. אתמול היה יום כזה. זה לא מוסיף לי בריאות נפשית או מוטיבציה וזה מדכא אותי עד עפר. הנחמה: הטוקבקיסטים מהווים (ע"פ סטט' רשתיות) אחוז מהקוראים, ואלו המאררים את חיי מהווים 5% מהאחוז.

לפני פיזור

יש אפשרות למספר תשובות.

[poll id="45"]

תודה רבה לתומכי הבלוג היקרים והחביבים!

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

211 תגובות על קדימה מתפרקת? אה, רגע

 1. אותו מתי הגיב:

  ע"פ היהדות, מתאבדים מובאים לקבורה מחוץ לגדר. אולי כדי לעקוף זאת נקבר איך שנקבר.

  אהבתי

  • דוד הגיב:

   בדיוק לפני שנה הייתי בהלוויה בה נטמנה אישה (חרדית) בקבר האם. פתחו, הכניסו, סגרו.
   שאלתי בן דוד שעובד בחברא קדישא האם מדובר בטרנד חדש, והשיב: לפי בקשת המשפחה. יש שמעדיפים כך, ויש שחוסכים כך את עלות המצבה (מוסיפים רק השם על הקיימת).

   אהבתי

  • תודה רבה הגיב:

   לתומכי הבלוג היקרים והחביבים
   שסולקו מכאן?
   אם ע"י רדיפה של מגיב אהוב על בעלת הבלוג
   ואם בכלל?

   אכן תודה רבה מאוד תודה

   אהבתי

 2. יהודה הגיב:

  מוזיאון ישראל פתח שעות נוספות, בשביל חרדים שרוצים לראות ולא יבואו עם כל עמך ישראל – וגם בשביל חרדיות. כך או כך, לא הבנתי למה לפרסם את המכתב של עו"ד, בשעה שהתקבלה כבר תשובתו של מנהל המוזיאון (או מישהו אחר שם).

  אהבתי

 3. אורי עזרא הגיב:

  לא מבין מה יש לכולם נגד מנחם בן.בן מייצג ציבור גדול שלא שייך לברנג'ה של העיתונאים וראוי שהציבור יהיה מיוצג ברשת ב.
  בן אמר היום למפגינים נגדו שהם חושבים כמו בצפון קוריאה וזה נכון.
  ליברלים ליברלים עד שזה מגיע לדעות שונות מהם.
  אחלה של בלוג דרך אגב.

  אהבתי

  • אני הגיב:

   אין ליברליות כלפי הומופוביה. חוץ מזה שהבנאדם הזוי, הוא פעם המליץ לקוראי מעריב להישיר מבט לשמש כי זה משפר את הראייה ולאחר מכן פרסם עוד טור שבו אמר שנודע לו שזה בעצם לא מומלץ ושראייתו שלו נפגמה. חרפה שהוא משמש מגיש בכלי תקשורת, ועוד ציבורי

   אהבתי

   • די עם התיוג האוטומטי הזה. אין הומופביה כמו שאין כיבושפוביה. יש אנשים שחושבים אחרת- זה עדיין לא אומר שהם מפחדים מהומואים או שמאלנים.

    כל כך אבסורד שהפוביה חוגגת במקום שאמור לעודד סובלנות לאחר ופתיחות מחשבתית.

    אהבתי

   • אתה לא מדייק. הומופוביה היא מילה מכשילה שכן היא מטעה אותך לחשוב שמדובר בפחד לא רציונלי או ריאקציוני. העניין הוא שההומואיסטים האידאולוגים בשנים האחרונות יצאו להתקפה על מה שהם קוראים הטרונורמטיביות מכאן שלהטרונורמטיבים יש זכות להגן על דרך חייהם. בחסות קריאות נגד הומופוביה ההומואיסטים בעצמם מתקיפים ומערערים את החברה. למה שמנחם בן לא ישיב מלחמה שערה?

    אהבתי

   • העניין מבחינתי הוא לא מנחם בן אלא תופעת התיוג. כל מגיב שלא מיושר לקו הנאור זוכה לכתר הומופובי. מחר נקרא למי שאינו צמחוני פלורופוב וסגרנו את הדיון על צמחונות.
    מי שלא מבין את זה עיוור, סליחה- סייטופוב!

    אהבתי

   • מנחם בן הוא הילד שקורא המלך הוא עירום. חבל שאין קול רציני יותר.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    הוא הילד האנטיפת שקורא שהמלך עירום גם כשהמלך לבוש בקפידה, גם כשהוא בעצמו עירום, גם כשאין בכלל מלך וסתם בא לו למשוך תשומת לב ולהפריע.

    אני בספק אם אפשר למצוא קול רציני פחות.

    אהבתי

   • אתה אומר שזאת הדרך החתרנית להגחיך את העמדה הניגדית? הממ, מעניין.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    איפה אמרתי דבר כזה?

    נסה לקרוא בתשומת לב את מה שכתבתי.
    למען הסר ספק: הנמשל של משל הילד העירום הוא אותו איש אמיץ שמעז לומר את האמת גם כשכולם מסביבו רואים, טוענים ומטפחים את הלא-אמת.
    לדעתי לא זה המצב עם מנחם בן, לדעתי הוא לא רואה אמת במקום שאחרים לא, הוא מחפש פרובוקציות במקום שבו אנשים מחפשים דיון, הוא בוחר בדעות לא מקובלות רק כדי להבליט את ייחודו גם כשדעות אלו אינן מגובות בנתונים. את כל זה הוא עושה בפסקנות ובבוטות. כל זה הופך אותו לילד אנתיפט שצועק "המלך עירום" סתם כדי שישמעו את קולו, גם כשאין מלך.

    אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    התכוונתי, בכך שנותנים את העמדה הניגדית לאדם לא רציני מגחיכים את העמדה כולה. יש טוקבקיסטים מהימין שמתלוננים שהארץ לא מפרסם טוקבקים מנומקים ורהוטים מהצד שלהם ובכך מבטלים את הימין כעדר של בבונים עילגים.

    אם מיכאל מירו מחפש איזון שימצא קול ימני רהוט ולא בדיחה. בכך הוא משחק לצד השני.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    אה, הבנתי

    אני לא בטוח שזו כוונתו של מירו, נראה לי אפעס קונספירטיבי מדי (ואין לי מושג מה נטייתו הפוליטית).

    אהבתי

   • אתה אומר קונספירטיבי…ואני אומר שזה די מעניין שבחודשים האחרונים יש הרבה טוקבקים עילגים מהימין שתגובותיהם אושרו והואדמו להדגשה ב- ynet. כמובן שמהצד השני קשה למצוא טוקבקים עם טעויות כתיב, קללות או טיעונים ילדותיים.

    שלא יהיה לך ספק- יש שם מישהו שרוצה (וכנראה גם משלם) להעביר מסר "הם בבונים".

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    בג טו דיפר, צר לי לא השתכנעתי.

    אהבתי

   • האמיר (לשעבר שיש שני לו, בקרוב בלי התוספת) הגיב:

    תומר, ומה עם תאוריית הקונספירציה לפיה ההוספה של מנחה לצידה של נויבך נועדה לגרום לה לפרוש? הרי הראיות לשתי התאוריות שוות (כלומר לשתיהן אין ראיות) ודווקא זו שאינה מתקבלת על דעתך נשמעת הגיונית יותר, בוודאי בהתחשב במה שקרה בפועל.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    לא זכור לי שתמכתי בתורת הקונספירציה שאותה אתה מדביק לי כאן.

    עם זאת, אני מודה שקשה לי להבין אילו שיקולים עברו בראשו של מי שמינה את בן להגיש תכנית, נדמה לי שהאשמת עורכי ווינט בסינון טוקבקים (מה שלא הוכח שנעשה באמת) כדי לשנות הליך מחשבה כללי… נו, זו כבר קונספירטיביות בסד"ג אחד גבוה יותר, אתה לא חושב?

    אהבתי

   • ליון הגיב:

    אחר כך דורון רוזנבלום כותב בגיחוך על תגיב בן-מותן. וטוב לו שזה פרצופו של הבבונים מהימין.

    אהבתי

   • אורי עזרא הגיב:

    יש הרבה מאוד הומואים בעמדות בכירות בתקשורת.
    חלק מהם גם לא יצאו עדיין מהארון.
    כל אמירה נגד אורח החיים הזה מושתקת מייד בחסות "הומופוביה".
    סיקור הפיגוע (הנורא) בבר הנוער היה מעל ומעבר לכל סיקור אחר.
    יתכן והדרך לא נכונה וצריך לתת למנחם בן שעה אחרת ברדיו ולא עם קרן נויבך שעושה עבודה חשובה.
    בכל מקרה צריך לעשות רויזיה ברדיו ולתת לעוד דעות להשמע.
    צפון קוריאה גם תשבר וגם השליטה של השמאל.

    אהבתי

   • ״הרבה הומואים בתקשורת״. האמת זה חלק מהשמאלנות העכשווית, המלחמה נגד ההטרונורמטיביות מבית גילמן. לא ברור מה אמיתי שם.

    אהבתי

   • אלעד הגיב:

    תפסיק נו. אולי גם מי שחושב שהיהודים שולטים בעולם דרך אמצעי התקשורת או שליטתם בבנקים או שהם מכוערים יותר או נחותים מאחרים פשוט חושב אחרת. יש ספקטרום של דעות לגיטימיות. יש דעות שמחוץ לספקטרום. זה נורא פשוט ונורא מוזר שדווקא העם שלנו לא מבין את זה.

    אהבתי

   • אור הגיב:

    ליהודים מסוימים יש באמת המון כוח ושליטה באמצעי התקשורת העולמיים (לא בכולם, בחלק), ויש להם השפעה בבנקים (יהודים רבים עסקו מאז ומעולם בענייני ראיית חשבון וכספים). כמו כן, בארה"ב יש להם השפעה פוליטית גדולה בהרבה מחלקם באוכלוסייה.
    מכאן ועד אנטישמיות יש מרחק גדול מאוד.

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    לא מדוייק.

    ההגדרה של אנטישמיות היא "לשנוא יהודים יותר ממה שצריך".

    ואידך, זיל גמור.

    אהבתי

  • תומר הגיב:

   ומדוע ייפקד חלקם של סוחרי הסמים – עוד ציבור גדול שלא שייך לברנז'ה של העיתונאים – למה שלא יהיה מיוצג גם הוא ברשת ב'? (נניח פינתו היומית של ראובן אלחריזי)

   אהבתי

   • האמיר (לשעבר שיש שני לו, בקרוב בלי התוספת) הגיב:

    נכון, שהרי דעות ימניות הן פשע.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    קודם כל, לא עשיתי הקבלה בין דעות ימניות (תיכף ניגע בזה) לסוחרי סמים אלא תקפתי את הטיעון שלפיו כל פלחי האוכלוסיה זכאים להיות מיוצגים על ידי אוכלוסיית השדרנים ברדיו.

    שנית, לא פשע בכלל ונדמה לי שהוספתו של קידר מראש במקום מנחם בן לא היתה מחוללת סערה שכזו.
    אין לי בעיה עם דעות ימניות או שמאלניות, יש לי בעיה עם אנשים שמדברים שטויות (כלומר גם איתם אין לי בעיה, יש לי בעיה כשהם ודעותיהם זוכים ללגיטימציה בשם איזה פתיחות מדומה)

    היית מעדיף אם במקום לכתוב סוחר סמים (הייתי חייב לדחוף את ראובן אלחריזי איכשהו, נו) הייתי כותב, נניח, אנרכיסט (גם הם לא זוכים לייצוג)?

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    סחרי הסמים מיוצגים אצל העיתונאים בבית.

    חופש הביטוי הוא החופש לנשוף מילים. נשיפה הם עושים בעבודה. בבית נהנים מחופש השאיפה. שואפים ונושפים. המון מילים. גם סמים. שיהיו בריאים.

    אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   שמעתי את התוכנית עם בן ולצערי אני חייב להודות, שבמבחן התוצאה, צדקו אלו שיצאו נגד הנחתתו. בן חסר לחלוטין כישורים רדיופוניים. הנסיון להשיג איזון פוליטי באמצעות החרבה של תוכנית עם רייטינג גבוה הוא נואל. "חיליק" היה מוסיף גם את האיסור מהתורה

   לא תחרוש בשור וחמור יחדיו

   (V, אני מקווה שציטוט מהמקורות שמצדד בעמדתך הוא כשר, להבדיל מהציטוט שעסק במוכרות מזונות)

   אהבתי

   • מרטין הגיב:

    חייל זקן שלום,

    ממך ציפיתי ליותר. אכזבת אותי. נהיית גם חנפן.

    השמאלנים לא מפרגנים בגלל ה-"דעות החשוכות" של מנחם בן, התכנית הנוראה ל-"סתימת פיות שלטונית" ושאר חרדות מומצאות לחלוטין, כיד הדמיון הטובה על השמאל.

    הימנים לא מפרגנים. נקודה. עכשיו הם ממציאים ש-"ההגשה שלו לא משהו" ואתה עם הקישקוש של "חסר לחלוטין כישורים רדיופונים". אתה יודע מה אתה מזכיר לי? פרשן שנותן סקירה רחבה על אסד, סוריה ועתידה במזרח התיכון בהתבסס על שעה של שידורי חדשות באל-ג'זירה. נו באמת. (והסקירות שלך שוות לת**. טורקיה לא קיימת אצלך ואתה מפספס חלק גדול מהסיפור. רמז: מקורות מים וניצול המים הכושל של מפלגת הבעת' הסורית. אבל זה בסדר, תמשיך לעשות קולות של אחד שמבין משהו בעולם הערבי).

    כשהתחלתי לעבוד ברדיו, חסר ניסיון ויכולות לחלוטין, ישר זרקו אותי למים כי ישראלים לא אוהבים הכשרה מקצועית מסודרת לפי נהלים. יותר כיף לאלתר תוך כדי תנועה בשילוב ברדק אינסופי של כיבוי שריפות בהיסטריה, כי עבודה מסודרת זה לגיקים חנונים שפוחדים מהצל של עצמם.

    נזרקתי היישר אל הפיגועים הגדולים בירושלים ב-96, במיוחד אוטובוס התופת בפינת יפו/שרי ישראל שהיה ביום ראשון, שבוע אחר כך ביום ראשון הפיגוע בפינת יפו שלומציון המלכה ואז למחרת הפיגוע הנורא בדיזנגוף. לא ישנתי הרבה באותם ימים.

    במקביל לכל הברדק, עברתי הכשרה לא פורמלית וכיפית עם הטכנאי הראשי של הרדיו, מלאך מקסים שלימד אותי איך להתנהל בעולם המילים המשודרות. ברדיו יש "סאונד בייטס" ולכן ברדיו צריך לדעת לנשום נכון, למילים יש קצב ומנגינה משלהן כדי לבטא רגשות שונים וכמובן צריך לדעת להשתמש נכון בנשק יום הדין של הרדיו: שקט. לשתוק ולתת למאזינים ההמומים לעכל את מה שהרגע הם שמעו ולתת את הזמן לדימוי שיצרו המילים להתגבש בתודעה של המאזינים.

    מנחם בן הוא פרובוקטור מקצועי ולכן זקוק להתנגדות שתיתן לו רוח נגדית להתרומם. לכן השליטה המקצועית במנחם בן היא נימוס וחוסר נימוס, כשנימוס לא נותן לו התנגדות וחוסר נימוס מקפיץ אותו. פגיעה באגו שלו כמובן מוציאה ממנו את המיטב. כמקצוען, הייתי מסמן לו בידיים ובחיוך שיתכונן ואז מרים לו להנחתה, ואם נגמרות לו המילים תמיד אפשר להגיד לו "מנחם, אתה מדבר שטויות / שוביטניסט נאלח / הומפוב חשוך" ושאר ירקות, וכשהוא נדלק מחדש לתת לו תנועות עידוד בידיים ולהיות מרוצה עד הגג. אני יכול לנוח ומנחם עובד. ושיעבוד קשה. אני כמובן הייתי עוזר לו כשהוא נתקע. עבודת צוות. כך גם קל להשתיק אותו עם תנועות ידיים כדי לעבור לפרסומות או לתת למרואיין לדבר. אם למנחם אין אוויר, אני יסכם את דברי המרואיין בצורה שפוגעת באגו של מנחם ואז הוא נדלק, המרואיין מוחה בתוקף והשמחה רבה. הייתי גם מסכם עם מנחם על ספין תדמיתי של "שונאים סיפור אהבה מתועב", סוגר איתו מראש את הליכלוכים וההשמצות שנשפוך אחד על השני (ומותר לאלתר ולהמציא השמצות חדשות) תוך כדי שאני "מתלונן" שהוא נהיה מגיש טוב ולכן אי אפשר להעיף אותו לכל הרוחות (כבוד והערכה מקצועיים בהפוך על הפוך כדי לעזור לו עם טיפוח האגו ומעמד הסלבריטי שלו). כמובן נעשה אחלה רייטינג. מקצוענים. נראה לכם שהוא לא היה עוזר לי? היינו נהנים מכל רגע. 🙂

    כעיתונאי, מנחם בן הוא מכרה זהב. הזדמנות כיפית לשחק ב-"שוטר טוב ושוטר רע" כמו אינשטיין וקופמן. אפשר לתת למנחם השמצות שלא הייתי מעיז להגיד וכמובן "מכריח" אותו בשידר חי להתנצל ו-"מחנך" אותו על לשון הרע. הוא כמובן היה "מתעצבן" עלי ושוב היינו נהנים מכותרת של "מרטין ומנחם שוב רבו בשידור על חופש הביטוי וחוק לשון הרע. שוב בן מתנצל ומליאת רשות השידור תתכנס לדיון מיוחד. בן מאיים בבג"ץ. בכנסת שוקלים לחוקק את חוק חופש הביטוי. השמאל: חוק חופש הביטוי יפגע בסיכוי לשלום וזה יהיה הסוף של המדינה".

    (למי שלא יודע, אין בישראל חוק של חופש הביטוי. באמת. חופש הביטוי הוא המצאה של בג"ץ שלא קיימת בספר החוקים הישראלי שמבוסס על חוקי המנדט הבריטי הכובש. הסיפור הרגיל של בג"ץ ואקטיביזם שיפוטי. חולירות שמאלנים. ביטול חופש הביטוי הוא צו השעה. ימנים – קדימה הסתער על בג"ץ לביטול חופש הביטוי וההמצאות השמאלניות של בג"ץ!).

    אז קרן נויבך היא מקצוענית רדיו? הממממ… אני כבר לא בטוח. היא הרגה אותו עם הנימוס, הוא ניסה לקבל קצת התנגדות בהפסקת הפרסומות והפרימדונה נשארת בנימוס השמאלני חסר המקצועיות שלה. עכשיו אומרים לו "לריב" איתה בשידור ולעזאזל התוצאות. ומה יקרה? שניהם לא ייהנו בעבודה שלהם.

    שמעתי את התוכנית עם בן ולצערי אני חייב להודות, שבמבחן התוצאה, צדקו אלו שיצאו נגד הנחתתו. בן חסר לחלוטין כישורים רדיופוניים. הנסיון להשיג איזון פוליטי באמצעות החרבה של תוכנית עם רייטינג גבוה הוא נואל.

    חייל זקן – אתה לא מבין ברדיו. כתבת שטויות. מניסיוני ברדיו, לפעמים כדאי לשתוק. "גם אוויל מחריש חכם ייחשב" היא עצה טובה. תיישם אותה. החנפנות המתגברת שלך ל-V מעוררת בחילה. קחו חדר במלון ותניחו לנו. רק לדמיין את שניכם עושה לי רפלקס הקאה. (שקט. הקוראים ההמומים מנסים להתנער מהדימוי המבחיל של V וחייל זקן מתפלשים במיצי שנאתם הייצרית והגועשת. איכס)

    [לקרן נויבך: יש חדשות במשמעות של חדש, חשוב ומענייין. יש סנסציה במשמעות של חדשות מפתיעות ומרעישות. בשל סף הגירוי הנמוך של הציבור, "קרבות בוץ" הם פורמט מועדף בשל הסנסציה. לכן יש ליצור ליין אפ מאוזן בין החדשות לסנסציה, וכך החשוב והמעניין יקבלו את מקומם הראוי (והמנומס בשל חשיבות הנושא, כולל מנחם בן) וכמובן אפשר לשחק בתמהיל של חדשות והסנסציה לפי אופי ויכולות המגישים ומצפונם המקצועי והאישי. תתחילי לעבוד. תפסיקי להתבכיין ל-"מקורבים" כדי לייצר עצומות תמיכה של נשים חלשות באישה חלשה. נו באמת. ממך ציפיתי ליותר עם כל הניסיון שיש לך ברדיו.]

    אהבתי

   • למרטין, הפיסקה הלפני אחרונה חזקה. טיפ: יכולת לפתוח בה או להסתפק בה.

    נ.ב. איך זה שגבר נשוי מתהדר בתמונה זוגית עם אישה שהיא לא אשתו?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מרטין,
    לגבי ההצעה עם ולווט, אני מעדיף לצוד ערביות בקסבה ודומני ישהיא מעדיפה אתלטים כושים שריריים. עדיף שתתמקד ברדיו, ותנסה להסביר לנו, ההדיוטות, מה תרם בן למשדר.

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    חייל זקן,

    צייד ערביות בקסבה אכן מתאים לטיפוס לירי ורגיש כמוך. אתלטים כושים ושריריים? אמרו חז"ל: "אין אדם מדבר אלא מהירהורי ליבו". ודי לחכימא.

    מנחם בן לא תרם כלום בפעם הראשונה שלו כמגיש ברדיו. אני מניח שאמרו לו משהו כמו "תהיה זורם ופתוח כמו תמיד והכל יסתדר" וכמובן לא טרחו לתת לו הכשרה בסיסית בשידור חי ברדיו (ששונה מראיון טלפוני) יתרה זאת, חברת הצוות שלו להגשה עבדה נגדו ונגד היכולות שלו בגלל דעותיה הפוליטיות הנאורות, אבל כמובן תירצה את התנהלותה חסרת המקצועיות בדעותיהם הפוליטיות של אחרים. איזו חשיבה עקומה.

    חשיבתך החד-ממדית מרוכזת במושגים מוחלטים של ניצחון או הפסד. הגשת רדיו בתכנית אקטואליה היא התמחות מתמשכת ואינה מתבטאת ב-"ניצחון" בשידור ראשון. אתה מסתכל על התנהלות החברה האזרחית דרך כוונת הרובה ומגיע למסקנות חסרות קשר עם המציאות (ורואים את ההתעלמות שלך מהיבטים אזרחיים בניתוחים הפסאודו-צבאיים שאתה עושה כאן. בונה עולמות דמיוניים של "כל העולם מלחמה וכל העם חיילים". נו שוין). חייל זקן… עבור לנוח.

    שאלתך מעידה כי לא טרחת לקרוא את תגובתי המנומקת. יורה על מטרה בלי שום מודיעין. מסורת ישראלית ארוכת שנים של מחדלים מודיעיניים מתבטאים בתגובה של מי שמתיימר להיות חייל. (פחחחח).
    אני מציע לך שתתמקד ב-"זקן" ותוריד את ה"חייל", כי הדואט שלך עם V מתחיל להיראות כמו שני הזקנים בחבובות, אבל לא מצחיק כמוהם.

    עמוד דום. עמוד נוח. ד"ש חם מהחברה האזרחית התוססת שאליה לא תבוא. תמשיך לסבול במגדל השמירה הוירטואלי שבנית לך בראש. חיילים לא מתים, רק מתחלפים. (פחחחח). משוחרר.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מרטין,
    בצבא קיבלתי הכשרה יסודית ברדיו כשהצמידו אותי שבוע שלם למ.ק. 25. שמתי לב שאתה מתחיל להבין שבן היה בחירה גרועה. אני מבין שחברה אזרחית תוססת מצאת אצל הגנרלים של סיאם שאוהבים לארח בארצם פדופילים בלגים.

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    אתה עתיק.

    מנחם בן הוא בחירה מצויינת אם ישתמשו בו נכון להבאת הסנסציה. הוא מכרה זהב של "שנוי במחלוקת" אבל בשבילך הרי אין שום מחלוקת. הכל ברור וחד. חשיבה חד-ממדית במיטבה. עובדה שבפעם השנייה הצלחת להבין אותי בצורה שגויה. יש לך בעיה בהבנת הנקרא? לכתוב את זה בצורת "המטרה / השיטה / האמצעים" על מנת לפשט לך טענה אינטלקטואלית? או שאצלך כל התורה כולה מסתכמת ב-"קדימה הסתער" ו-"טוב למות בעד תגובתנו"?

    כשהדיון הוא על מנחם בן, קרן נויבך והגשת תכנית אקטואליה ברדיו ואתה מפליג למחוזות הדמיון של "הגנרלים של סיאם שאוהבים לארח בארצם פדופילים בלגים" אני מבין מה עובר לך בראש בימים אלה. "אוויל מחריש חכם ייחשב" הוא לדעתי עצה טובה יותר עבורך כרגע, אבל אתה בטח חושב שאתה יותר חכם מחכמינו זכרונם לברכה. זה גם נראה ככה. (פחחחח).

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מרטין, אני חייל פשוט וחשיבה אינטלקטואלית רחוקה ממני כרחוק בנגקוק מירושליים. זה כבוד רב עבורי שאיש אשכולות כמוך, מומחה לרדיו, עיתונות, עזרה ראשונה, חוכמת חז"ל, חיילות ואגרול מקדיש הררי מילים לניתוח אישיותי הפחותה בעליל. אה, סנסציה לא מספיקה כדי להחזיק שתי שעות שידור.

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    כמה התגעגעתי לזילזול המתנשא של המתגאים בבורותם. אני מניח שאתה מאלו שמעריכים מעריך אדם לפי כמות הכסף שברשותו או יכולתו להרוג אותך ומתגאים בחשיבה כלכלית וביטחונית מתקדמת ומודרנית.

    זה אמנם טיעון מורכב, אבל חשיבה פשטנית מובילה למציאות רדודה. קוראים לזה גן עדן של שוטים. תעשה חיים. אה, סנסציה יכולה להחזיק שנים. ראה האוורד סטרן למשל. אבל אתה הרי מומחה אוטומטי לדברים שאינך מבין בהם דבר, תוך שימוש בירי ארטיילי של אגו פגוע, בשילוב תקיפות מדוייקות מהאוויר של עולם דימויים פשטני להחריד. ככה זה גם נראה. (נאנח).

    חופשי.

    אהבתי

  • yigal heffets הגיב:

   מעניין! אני לא ידעתי שמנחם בן… מייצג מישהו? מדוע אינכם מספרים לי כלום?…. 😥 😥 😥 😥 😥 😈 😈

   אהבתי

  • משה הגיב:

   מה עושים עם כזאת תגובה שראשיתה מצדיקה דיסלייק וסופה (על איכות הבלוג) מזמינה לייק?

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    ללייקק או לדסלייק, זו השאלה.
    מה נעלה יותר: לשאת באורך-רוח
    חיצי גורל אכזר, אבני מרגמותיו,
    או אם חמוש לצאת מול ים הייסורים,
    למרוד, ודיסלייק לשים להם!

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    התגובה שלך מזכירה לי, שיש משהו המלטי בהתמודדות של ולווט עם מגיביה הסוררים, אמליץ לה על הנרי החמישי, או על טיטוס אנדרוניקוס הצימחוני.

    אהבתי

 4. אתון הגיב:

  הכותרת הראשית של הארץ – דוגמה נהדרת איך לשקר בלי לומר שקר. השעות הנפרדות הרי יהיו מחוץ לשעות הפתיחה. והעיתון יודע את זה וכותב את זה בקטן. חבל ששנאת החרדים המטורפת של העיתון הזה אינה יודעת גבולות של אתיקה. אני במקומם הארץ דווקא הייתי שמח, שמוזיאון ישראל מנסה למשוך חרדים – מי יודע, אולי הם גם יראו בהזדמנות זו קצת אמנות, קצת ארכיאולוגיה, ולשיטתו של הארץ יגלו את האור הגדול.
  ולגבי החישובים של גרשוני שהתישו את ולווטנו – אכן אכן, אם חישובים ועובדות והיגיון לא היו מתישים שמאלנים, לא היו נשארים פה שמאלנים.

  אהבתי

  • העניין הוא שזה מחוץ לשעות? בן אדם מכה את אשתו בתוך ביתו ולא בפרהסיה, מותר לו? איפה הראש שלך? מוזיאון זה לא חוף. למה רק בארץ יש להם את כל ההחמרות האלה? העו״ד צודק. החומרות והחומות בסופו של דבר ישפיעו על כולנו. גם החרדים יודעים את זה. ההשגת הגבול נמשכת.

   אהבתי

   • מרטין הגיב:

    משתמש – זה נקרא נימוס והתחשבות. ההשוואה בין הכאת נשים וביקור במוזיאון היא מופרכת. הכל בסדר עם האישה?

    דור ההורים יגיע בשעות ביקור נפרדות ודור הילדים יגיע בשעות הרגילות. החרדים נפתחים לתרבות המודרנית ואתה מיילל על השגת גבול. נו באמת. אני רואה הקלות על הקלות והמוח הקטן שלך רואה החמרות. אתה רציני?

    לאחי החרדים אומר: ברוכים הבאים לאוהלה של תורה מודרנית. כל הכבוד על האומץ והפתיחות המחשבתית. נשמח לשמוע התרשמויות וביקורת. תודה.

    אהבתי

   • מי נפתח, איפה נפתח? דור הילדים? אל תזרה מלח על פצעינו.

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    זאת ההתמחות שלי. כבר אמר החכם באדם "יוסיף דעת יוסיף מכאוב". תסבול. בשקט. תודה.

    אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   פרופ' פלסנר: "ב-1997 היה יותר קשה לקנות פה דירה"
   גם כאן המגיבים השמאלנים קצת מתקשים עם מספרים. מספרים זה לבבונים וכלבים.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   נכתב: "לכאורה, זוועת עולם, למעשה, אומר מנהל השיווק של המוזיאון: ההפרדה תהיה מחוץ לשעות הפעילות הרגילות של המוזיאון".
   כל זה בתרוץ להרחיב את קהל המגיעים למוזיאון. למוזיאון יש כללים וחוקים
   במסגרתם כל אדם ששילם דמי כניסה יכול להכנס בשעות כניסה שנקבעו לכל האנשים. בשביל לקבל שירות שכל אדם יכול לקבל אומרים הדתיים נכנס בתנאים שלנו. מי לא רוצה ערב קריר שבו הוא וחבריו יוכלו לטייל במוזיאום בלי כל החילונים המטרידים הללו? אני ואשתי נוכל להכנס למקום ציבורי זה בשעות אלו? למה לא?
   זה מתחיל להיות דומה לצה"ל. נשרת בתנאים שלנו, למשל לא תהיה אישה מפקדת. קוראים לזה בשמות חיוביים, למשל שיוויוניות. אבל ביום שיהיה חוק דתי שאומר שלחרדי אסור לפקד, לפקח, לתת הוראות לנשים יום אח"כ יבוא המשיח, לא יהיה חוק כזה. החברה נהפכת לשכבה של קאסטות הודיות
   שבה תחת ססמא "שיויוניות" כלל הציבור מתקפל מול תובעי זכויות מיוחדות לא בגין תכונה כללית, נכות, גיל וכ"ו אלא משום שהם רוצים כך והחליטו שמגיע להם. אם חוק פנימי שלהם מוגע מבעדם ביוזמתם שלהם לבקר במוזיאון מדוע
   צריך לכופף את החוק הכללי.

   אהבתי

   • מרטין הגיב:

    עובר אורח שלום,

    ואם אני מזמין בתשלום ערב סגור לאישתי התאילנדית ולנשים תאילנדיות בלבד, גם אז תכתוב את השטויות שלך?

    לכאורה הטענה שלך טובה משום שיש לאפשר חלוקה שיוויונית של כניסה בתשלום מחוץ לשעות הפעילות. בפועל, כניסה מחוץ לשעות הפעילות הרגילות נגיש לכולם בתשלום מלא ובתיאום מראש עם המוזיאון.

    לחרדים יש טריק הלכתי שנקרא "פיקוח נפש דוחה הכל", מה שמאפשר פרגמטיות במקרה של סכנת חיים. כניסה בתשלום לאירוע סגור אינה סכנת חיים והדרמה שלך מיותרת. רוצה להפעיל חרדים? תשכנע אותם שזה פיקוח נפש, לדוגמא חילונים עלולים לנקוט אלימות ובני אדם ייפצעו ואז הם ימהרו לבטל תוך השמצת הציבור החילוני באלימות נגד חרדים.

    אחר כך השמאלנים יתגאו ש-"החרדים מבינים רק כוח" ויציעו "להיכנס בהם יותר חזק". מבריק. רוצה לגזוז זקנים? טלאי צהוב לחרדים? לחייב אותם בבגדים וורודים כדי לעצבן אותם שהם נראים כמו הומואים? עכשיו אתה מבין איזה דימויים אתה משדר לחרדים שגולשים כאן? אחר כך כולם מזדעזעים כשילד חרדי מגיע להפגנה עם טלאי צהוב.

    אתה בסה"כ גרמני, סליחה ישראלי, שמסמן את היהודים עם הזקנים והלבוש המשונה. מסורת היסטורית כזאת. אירופאית ונאורה. ההומניות השמאלנית במיטבה. איפה נרשמים?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    עובדתית אין דמיון בין שכירת מוזיאון בכסף לבין הקצאת שעות ביקור נפרדות, ע"ח הציבור, ברכוש ציבורי לדתיים, חילונים, גברים, נשים. כאן משלם השוכר שם משלם הציבור. אם זה מוצדק אז שיחילו את זה בכל הארץ תמיד בכל המוזיאונים או בכל מוסדות הציבור. יש למשל חופי רחצה נפרדים לגברים ונשים בארצות רבות, או לנודיסטים ואחרים, כאן החברה קבלה הפרדה. המשך ההפרדה זו השגבה של מדיניות מפרידה ומבדלת והענקת זכויות למופרדים לטובתם לעומת האחרים. לדעתי במוזיאונים ההפרדה מוגזמת ומיותרת.
    מדוע שטויות? האם אלו נורמות הדיון בתילנד? שטויות? טלאי צהוב? בגדים וורודים? אני גרמני? (מה יש לך נגד גרמנים ולמה להיות גרמני זה יותר טוב או פחות טוב מסתם בן אדם? ) אני לא מסמן אף אחד. אם מיליונר חילוני סוגר את קיסריה לחגיגה ע"ח הציבור אגיב בדומה. מי שמסמן, מבדיל, נפרד, הם החרדים. מי מדבר על אלימות? מי מדבר על פיקוח נפש? מה זה נוגע לעניין וכיצד טעון זה עושה את דברי שטויות ואת דבריך שיא ההגיון הצרוף?
    מי שתובע הפרדה של נכסים ציבוריים הם הדתיים. כאשר מחלקים את זכות השימוש של נכסים ציבוריים ונותנים זכויות שימוש עודפות למיעוט מועדף זה לא בסדר. זו דעתי ואלו אינן שטויות.

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    עובר אורח שלום,

    כזאת לשלשת של סיסמאות שחוקות ושדופות לא ראיתי כבר הרבה זמן.

    היות וכבודו סובל מהבנה איטית במיוחד , תוך שהוא משתמש במילה "דעתי" כדי להסתיר את בורותו, אסביר לך לאט ובבירור על מנת שתוכל להבין מהר שאתה כותב הרבה שטויות.

    הטיעון שלך הוא: רכוש ציבורי = שימוש ציבורי שיוויוני לכולם. אותו חוק לכולם. הטיעון שלך הוא "טהרנות" במשמעות של "חוק זה חוק", אין חריגים ואין הקלות. מצד שני אתה דורש מהחרדים פרגמטיות מוחלטת (שיבואו בשעות של כולם) תוך התעלמות מכך שהחרדים עצמם הם טהרנים בדיוק כמוך (חק אלוהי זה חוק אלוהי).

    אם היית טהרן אמיתי היית מבין אותם, אולם צורת ההתבטאות שלך מראה שאתה רוצה לנצח את החרדים – אתה תישאר טהרן והם יהפכו להיות פרגמטיים בצורה החילונית המוחלטת שאתה דורש מהם.

    הטענה שלי: אתה שונא חרדים ומסתיר אותה בטהרנות מזוייפת. תמשיך לסמן חרדים, זה מוסיף לך בריאות. רואים את זה לפי התגובה הכל כך רגועה שלך. אם אתה מרגיש מאויים על ידי חרדים אתה פרנואיד, משום שהם מהווים מיעוט בתוך החברה הישראלית. חינוך של שנים לשנאת מיעוטים אתניים שונים ממך והנה התוצאה. יופי נחמה.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    מרטין אתה מגדיש את הסאה.

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    אז לכי תשפכי קצת ותחזרי. הערתך אינה ברורה לי. את אישתי או משהו?

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    החסרים משוגעים אחנו?

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    לז'ורז', סוף סוף תגובה שיש בה גם אמת וגם חכמה. העלית לי חיוך על הפנים ועכשיו אני רגוע ויכול לחזור לעבודה. 🙂

    (דוברת אגף המודיעין במשטרת ישראל הביאה לי את הסעיף בדרך בה היא מטפלת בבקשתי לראיין את נציג משטרת ישראל בתאילנד שמסיים את תפקידו לאחר 6 שנות שירות. עזרת לי לחזור לנימוס הבריטי כדי להסביר לה בנינוחות את ההתנהלות המקצועית שאני מצפה לקבל מדוברת במשטרת ישראל…).

    תודה גם לחייל זקן, משתמש ועובר אורח על העזרה המדוייקת שלהם בפריקת אגרסיות הבוקר. תרגישו טוב.

    לאורן, הרמה מדהימה להנחתה אבל אכזבה באתר אליו הגעתי. אבל אחלה ראש יש לך. אהבתי. 🙂

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    תרגע. אתמול עליתי על מונית בת"א בגלל קשיי חנייה , והנהג פתח במונולוג בשבחו של ביביאיתי .לא חלפו 2 דק' וצרחנו אחד על השניה. בסוף לחצנו ידיים.

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    טיפ קטן: לא כדאי לבצע פריקת אגרסיות במרחב הפיסי בשל חוסר היכולת לכבות את המציאות הפיסית במקרה של עימות לא צפוי. אני ממליץ בחום על פריקת אגרסיות במרחב הוירטואלי (וזה גם זול יותר זול מפסיכלוג…) משום שהמקסימום האפשרי הוא רגשות פגועים, זאת בניגוד למציאות הפיסית ששם עימות עלול להדרדר לפגיעה פיסית. אני גם מרשה לעצמי להזכיר את מאמר חז"ל: "מענה רק ישיב חימה" כדרך טובה להתמודדות עם פריקת אגרסיות של בני אדם במרחב הפיסי.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    העניין הוא שנהגי מוניות תופסים את עצמם כ"קול העם" – שם נרדף לימנים, והוא נפל אצלי לא טוב. כפי שציינתי נפרדנו כידידים.

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    לז', עוד טיפ קטן: הרצון להגיד את המילה האחרונה הוא מתכון בטוח לצרות. במיוחד עם נהגי מוניות.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מרטין ניצחת את הבלוג. הנך עולה לשלב הבא. בהצלחה!

    אהבתי

 5. רונן הגיב:

  קרו נויבך מגישה את תוכניתה רק 4 ימים בשבוע (לאחרוונה אמר רביב דרוקר, כשהחליף בלונדון קירשנבאום, שזה הנוהג בתוכניות אקטואליה יומיות בישראל), ומחסירה ימים רבים נוספים.

  יש המון מקום למגישים נוספים לתוכנית.

  בלי קשר כמובן למוסד המסואב, הגובה מס גוגלגלת מאזרחי המדינה וממשיך לממן 800 עובדים שכבר נקבע לפני זמו רב שאין צורך בהם.

  מרתק לשמוע את עיתונאי הרשות (נויבך, עודד שחר,מר מירו עצמו ואחרים) מטיפים מוסר לכל גוף במדינה – בעודם מלקקים מגביע השמנת הזה.

  אהבתי

  • יניב מתל אביב הגיב:

   שמנת חמוצה.
   עתונאי רשות השידור מרוויחים משכורות של עובדי מדינה. חוץ מא. אולמרט (הוא זכאי, הוא זכאי) אף אחד עוד לא הצליח להיות מיליונר ממשכורות כאלה.
   השילוב של מנחם בן בתכנית של קרן נויבך הוא שערורייה – ניסיון בוטה לסתום את הפה לתכנית אחת שלא מתיישרת עם הקו של לשכת ראש הממשלה.

   אהבתי

   • ר.בקצה הגיב:

    במה בדיוק הם "עובדים" שם?

    אהבתי

   • רונן הגיב:

    ברשות השידור יש חוזים אישיים (ובהם ״חוזי טאלנט״) בתנאים טובים יותר משל עובדי מדינה במשרה של 4 ימים בשבוע (לפעמים) . לא מזמן הייתה סערה שהנהלה בקשה לבטל חוזים אלו וביניהם בלטה שוב הגב׳ נויבך (גם אז כמובן במסגרת האתרוג הברנז׳אי).

    חיים יבין, למשל, התפרנס יפה מאד – מהגשת תוכנית חדשות ברשות – בלי צורך להחליט בעיניני חיים וממות כאותו א״א.

    אהבתי

   • יניב מתל אביב הגיב:

    ר. הם עובדים בלעשות תקשורת. מאחורי התכנית של נויבך, למשל, יש עורכים, תחקירנים, טכנאים ושאר אנשים שנסתרים למאזיני הרדיו, אבל בלעדיהם לא היה שידור.
    רונן. 1. רוב רובם של עתונאי רשות השידור לא מועסקים בחוזי "טאלנט" מפנקים.
    2. התירוץ של א"א ש"הוא היה עסוק בענייני חיים ומוות" לא מחזיק מים. האיש היה 40 שנה בפוליטיקה, מתוכן פחות מ-3 שנים ראש ממשלה, וגם בתור ראש ממשלה הוא לא החליט כל הזמן בענייני חיים ומוות. הדרך שבה הפך להיות מיליונר בשעה שפרנסתו היתה על משכורת ציבורית, לאשתו אין הכנסה קבועה ולא נפלה עליהם ירושה שמנה – נותרה תעלומה.

    אהבתי

   • רונן הגיב:

    ובכל זאת נקבע (רק לא מבוצע) שיש שם 800 (שמונה מאות !!!) עובדים מיותרים. ניתן היה לספק דיור ציבורי לכל הזכאים ע״י צמצום הוצאה ציבורית מיותרת זאת.

    ושוב אזכיר את מס הגולגולת המוטל על אזרחי המדינה כדי למממן את ה 800, עובדי הגבייה והעיתונאים המבקרים שם 4 ימים בשבוע (בין נסיעותיהם לחוו״ל למטרות לא ברורות).

    תאר לך שהיה מוטל מס גולגולת למטרה אחרת (למשל אחזקת מעון ראש הממשלה), או נמצאה רשות ציבורית אחרת ובה בזבוז כזה – מה היו קרן מניובך ועודד שחר אומרים? סכומי השוחד של אא הם בוטנים לעומת הכסף הציבורי הנשרף שם. וגם בגלי צהל.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    ניתן היה לספק דיור ציבורי לכל הזכאים ע״י צמצום הוצאה ציבורית מיותרת זאת.

    אתה בטוח? נראה לי שחסר לך סד"ג אחד לפחות, כנראה שיותר מאחד.

    אהבתי

   • רונן הגיב:

    יש 2500 משפחות ממתינות (למיטב זכרוני). שליש משכורת של עובד רשות השידור (800 עובדים מיותרים) צריך להספיק לסיוע בשכר דירה.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    אני זוכר מספר גדול מזה פי עשר בערך אך מעשה שטן, לא מצאתי אישוש לכך ולכן נישאר חלוקים (אמנם אני לא בטוח שגם שליש ממשכורתם של 800 המיותרים לכאורה – די יהיה בו כדי לכסות את עלויות הדיור של כמה אלפי דירות אבל כאן יש לי אפילו פחות נתונים)

    אהבתי

   • יניב מתל אביב הגיב:

    אין לי עניין להגן על חוסר יעילות שקיים ברשות השידור, והוא קיים.
    שידור ציבורי נקי וענייני הוא אינטרס של כולנו, והדרך לממן את השידור הזה הוא באמצעות אותו "מס גולגולת" מושמץ. כך מקובל גם במדינות רבות אחרות, כאלו שבהן לא צריך להסביר כל פעם מחדש מדוע צריך שידור ציבורי חזק ואיכותי.

    אהבתי

   • אלעד הגיב:

    סליחה, עם כל הכבוד ל2500 המשפחות, מה עם המשפחות של מפוטרי רשות השידור? למה לבך גס באלה כדי להביא דיור לאלה, גם אם נניח שהמשוואה המוזרה שלך נכונה?

    אהבתי

   • רונן הגיב:

    כי לתקציב המדינה צריך להיות סדר עדיפויות. ולדעתי 2500 אלו שזכאים לדיור ציבורי ראויים יותר מ 800 שלא עושים דבר ברשות השידור ויכולים (וצריכים) למצוא עבודה אחרת.

    אהבתי

   • דודי הגיב:

    בתחילת הקריירה הפוליטית הוא עבד כעו"ד פרטי במקביל להיותו ח"כ, עד שנחקק חוק שאוסר על חברי כנסת לעסוק בתעסוקה נוספת.

    אהבתי

   • רונן הגיב:

    ומדי פעם קבל (מבלי לשים לב ולדעת) מעטפות מזומנים והלוואות שאין צורך להחזיר (אלא אם העיתונות עולה על זה). אבל זה בסדר, לפי בית המשפט.

    אהבתי

   • דודי הגיב:

    באותם ימים יפים הוא יכול היה פשוט לקבל שכר טרחה, הוא היה האורי מסר של עצמו.

    אהבתי

   • אזרח במיל' הגיב:

    שכחת את הדירות שיצא לו לקנות בזול ולמכור ביוקר (ללא יסוד נפשי כלשהו) ואת אוסף העטים שהערכות השווי שלו נעות בין עשרות אלפי שקלים למעל מיליון.

    אהבתי

   • ר.בקצה הגיב:

    אתה מזכיר לי את הקיבוץ השיתופי על שלל עובדי החדר-אוכל שלו:
    אחד מסדר את העגבניות, השני את המלפפונים והשלישי את הביצים הקשות

    אהבתי

   • yigal heffets הגיב:

    true&solid!!!!!

    אהבתי

   • ריאליסט הגיב:

    "תוכנית אחת שלא מתיישרת עם הקו של לשכת ראש הממשלה"? אחת?
    ואיזו מתוכניות האקטואליה כן מתיישרת? ועזוב את לשכת רוה"מ – איזו מתוכניות האקטואליה מוגשת ע"י שדרן שיש לו הטיה למרכז או, רחמנא לילן, לימין?

    אהבתי

   • ריאליסט הגיב:

    *ליצלן

    אהבתי

   • ירון הגיב:

    שמעת את יוסי הדר בשעה אחרי קרן נויבך? נטיה ימנית קשה מאוד. אם זה היה הפוך, כבר היו צולבים אותו.

    אהבתי

   • האמיר (לשעבר שיש שני לו, בקרוב בלי התוספת) הגיב:

    תוכנית אחת? וזהו?

    אתה יכול לתת דוגמה לתוכנית חדשות/אקטואליה בשידור הציבורי (רדיו או טלויזיה) שכן מתיישרת עם הקו של לשכת ראש הממשלה?

    בוא נעשה הסכם: מאחר שיש רק תוכנית אופוזיציונית אחת, לא ניגע בה. את כל שאר המגישים והעורכים נחליף באנ"ש. מה אכפת לך, ממילא גם הקודמים היו מלחכי פנכתו של ביבי. שתהיה קצת רוטציה בין השפוטים של ראש הממשלה.

    אהבתי

 6. כמו שחזיתי כאן לא מזמן- החשיפה התקשורתית הנרחבת להצתתו העצמית והאדרת המעשה על ידי העורכים ההומאניים גרמה לגל נסיונות נרחב, יותר מעשרה למיטב ידיעתי. מוקדי הסיוע מדווחים על עומס לא שגרתי.

  לתקשורת אין בקרה ואין אחריות כשמדובר בחיי אדם. יכול להיות שהעורכים המוטים פוליטית גרועים מביטוח לאומי?

  אהבתי

 7. הדס הגיב:

  הטיעונים של פרופסור זמישלני זהים להפליא לטיעונים של פקידי ממשל סיניים שמבקשים לגמד את תופעת המתאבדים שמציתים את עצמם בשנתיים האחרונות בטיבט כמעשה מחאה נגד הכיבוש הסיני ונגד מהלכיו הדרקוניים שתכליתם דיכוי התרבות והדת הטיבטיים.
  מדובר באותם נימוקים ובאותו ניסיון לעקר את האקט הפוליטי ולהציגו כמעשה הנובע מבעיות נפשיות.

  אהבתי

  • הדס, אם מארגני המחאה לא יודעים להעביר מסרים (והם לא!) בצורה אפקטיבית אני יכול להמליץ על סדנאות קריאטיב. לתמוך בהתאבדות של אומללים או להצדיק אותה כמכשיר להעברת מסר זה מעשה שפל. נקודה.

   אהבתי

  • שועלן הגיב:

   תגידי, כל האנשים האלה שהתחילו להצית את עצמם אחרי סילמן – הם פשוט קיבלו פתאום הארה פוליטית?

   אהבתי

   • Enter your name... הגיב:

    קרא לזה נקודת שבירה tipping point. אף אדם בריא לא המית את עצמו בעקבות סילמן כך שהבעיה בעינה. מדינת ישראל מוטה נגד החלשים ובעד הסחטנים והסילמנים הם סימפטום. התופעה תדעך ועל זה בונים הסחטנים שזהותם ידועה. מה האינטרס שלך?

    אהבתי

  • אחד אחר הגיב:

   את רומזת שאנחנו כמו סין?

   אהבתי

 8. רשת בן הגיב:

  מאיפה האימרה:" מנחם בן מייצג"?
  מה רזי מייצג? אברי מייצג? יעל מייצגת(כן)?
  למה מגיש תכנית הוא מייצג?
  מגיש תכנית שואל שאלות!! מראיין מרואינים…"מייצג"?
  קרן נויבך מייצגת? כן!
  מנחם בן לא מייצג את אף אחד! אף אחד לא בחר בו בתור נציג של מישהו!
  מנחם בן מייצג בקושי את הדעות שלו שהן: שונות,אחרות,מוזרות, מצחיקות, מעוררות תמיהה,לא בקונצנזוס,צבעוניות,מיוחדות לו,בנושאי ספרות,תנ"ך….
  מה זה קשור לימן ושמאל? אה כי הוא עבר מכרמיאל לשומרון?(מטעמים כלכליים,וקרבה לתלביב).
  אם יש מישהו שמוכן לבזבז זמן ולהקשיב לתכנית שלהם, שיחכה עד סוף ה"פילוט" ויראה: מעניין? או לא! מביא מאזינים? מספק את המפרסמים?
  זה מה שקובע!
  לא כל השטויות של "מגיני הקרן" שמעולם לא שומעים את התכנית שלה.
  טוב שיש פה סקר, נראה.

  אהבתי

 9. ז'ורז' סאנד הגיב:

  V, אינך חושבת שראוי להסיר את זה ולו בגלל עשרות ההצבעות הירוקות הזדוניות לאורך השרשור? מישהו ניצל את הבמה שלך כנראה בגלל שפשטה השמועה שפה יש קונים.

  אהבתי

  • ק הגיב:

   למה להוריד?
   ברור שכל מילה שם נכונה.

   אז מה ז'ורז' (שמול המקלדת הוא בטח סתם איזה יואב או צביקה) – אתה לא אוהב את המראה שבה אתה רואה את עצמך במלוא כיעורך? אתה לא אוהב לראות שם את האמת – מישהו שהעלה לדרגת קדוש (לכאורה)פדופיל ומטרידן מיני סדרתי? שלא לדבר על האקט האכזרי והברברי של הצתת עצמך בפומבי – שיש לו יותר קשר למחלות הנפש מאשר לעולמות המחאה?

   תביט, תביט במראה מותק. אתה יכול לפנטז ולהמציא את כל המציאות סביבך, אבל פניך במראה הזאת לא מסתירות דבר, בעיקר לא את הרקב המדוקלם שעולה מכל תגובותיך.

   אהבתי

 10. תומר פרסיקו הגיב:

  מי ששם את הידיעה הזאת בכותרת הראשית של 'הארץ' פונה לרגשות השבטיים הנמוכים ביותר של הציבור החילוני-ליברלי (כן, גם להם יש רגשות שבטיים). מדובר בתוספת של שעות שבהן יונהגו ביקורים נפרדים לגברים ונשים. אין כאן כפיית הפרדה מגדרית על המבקרים הרגילים, ואין כאן חוסר שוויון בין גברים ונשים. דווקא זו דוגמא להתחשבות סבירה ברצונו של ציבור שונה. חברים, כדי להילחם ברצינות בעוולות הדרת נשים ראוי לשים לב למקרים בהם הן *לא* מתרחשות.

  אהבתי

  • ליברליות זה יפה. אתה תל אביבי? בירושלים החילונים כבר לא רואים את הדברים בעלמא. אצלם המציאות היא מחוץ לדלת. לא תשמע שם הערות נינוחות כמו שלך כאילו מדובר בשבט פרימיטיבי בארץ רחוקה ״תנו להם לחיות לפי דרכם״.

   כאשר החלה תופעת נשות טאליבן קמה זעקה אצל נשים חרדיות רבות. הם פחדו שההקצנה שכעת היא שולית וביזארית תשפיע גם עליהם בסופו של דבר. הפחד הוא מהנקודה בעתיד כי החברה החרדית היא מרוץ אינפלציוני לקיצוניות ול״הידור״ שאין לו סוף. במקרה של נשות טאליבן הגברים החרדים קמו כנגדם
   הם יודעים איך הדברים מתפתחים בחברה שלהם.

   מה הפיתרון? דודי זילברשג איש ציבור חרדי תולה את הרעה החולה בחוסר עבודה וחיים פעילים. אדם לא עובד יש לו את כל הזמן שבעולם להרהר הירהורים שלא מן העניין. אילו הם היו חברה נורמלית ופעילה לא היו באים כלל לכל החומרות האלה. מכאן שהליברליות שלך לא מסיעת בכלום.

   אהבתי

  • אלי סופר הגיב:

   אם אפשר בבקשה, מחוץ לשעות הביקור הרגילות כמובן, להפריד גם בין אשכנזים למזרחיים, זה יהיה מצוין. כי יש ציבור גדול שהקרבה הזו מפריעה לו.

   אהבתי

   • אתון הגיב:

    ואם אפשר, בבקשה, מחוץ לעמודת התגובות הרגילה כמובן, להפריד בין דמגוגים לשאינם דמגוגים, זה יהיה מצוין. כי יש ציבור גדול שהקרבה הזו מפריעה לו.

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   להוכיח שאתה צודק צריך שיהיה נוהל כללי, מעכשיו והלאה יהיו ימים או
   חלקי ימים רק לנשים וחלקי ימים או ימים רק לגברים בכל המוזיאונים
   בישראל. אח"כ בשאר מוסדות הציבור, נניח ביטוח לאומי. אתה ואני חיים במערכת דינמית. בנקודה כל שהיא חייב להיות קו בו מפסיקים לתת זכויות
   מיוחדות למי שהחליט שהוא מיוחד ונבחר ובעצם הענקות הזכויות הציבור
   מוכיח לו שהוא צודק (עגלה ריקה עגלה מלאה וכ"ו). השאלה היא רק היכן עובר הקו. זה המקצוע שלך ספר לנו על הקאסטות בהודו.
   נ.ב. איני חילוני מתריס לתיאבון וממלא מספר רב של מצוות יהודיות. התהליך
   הכללי מוביל למחוזות אין חפץ בהם.

   אהבתי

   • ביטוח לאומי? עד כאן.

    אהבתי

   • החילונים הליברלים צריכים להחליף דיסקט בראש. וזה קשה. מעניין שכל הדרישות האלה אף פעם לא באים מחרדים עובדים, ףבאותה המידה שכאשר החברה החרדית חייה מעמל כפייה (לפני עידן בגין) היא היתה גם פחות קיצונית בדרישותיה. לא נראה לי שמורה חרדית אחרי יום עבודה מפרך אומרת, איך בא לי לצאת למוזיאון חבל שאין הפרדה. אין התחשבות. גם קוראי העיתון לאנשים חושבים צריכים לפתוח את הראש ולהבין שבנפשינו הדבר.

    אהבתי

   • אור הגיב:

    יותר מקומם מההפרדה בין גברים לנשים היא הדרת החילונים. רוצים להרחיב את השעות – אז לכולם, לא רק לחרדים, כי גם לי מותר לבוא בשעות בהן המוזיאון "סגור" אם הוא בעצם פתוח.

    אהבתי

  • ירון הגיב:

   בוא נבדוק את זה במבחן בוזגלו פשוט מאוד – אם מוזיאון ישראל היה מודיע שבשעות מסוימות נאסרת כניסת חרדים או חובשי כיפה למוזיאון, מחוץ לשעות הרגילות, איך היית מקבל את זה?

   אהבתי

 11. בקשה הגיב:

  בימים אלה מתקיים צום הרמאדאן,אני יודע שרוב הקוראים פה לא ראו ערבי בעיינים שנים(אולי את טיבי בטלויזיה..).
  בשביל הערבים זו תקופה מאוד מיוחדת, וקשייה הרבים בצדה.
  זה קשה מאוד לצום ,לא לשתות,לא לעשן ועוד לאווים.(עד19.50 ).
  אם הם שכנים שלכם,עובדים איתכם, ממלצרים אותכם…
  תנסו להתחשב,להבין ולגלות יחס סבלני ואחר, משאר ימות השנה.
  מי שיש לו חברים שילך לאיפטר, ישוחח איתם וילמד מהו הראמאדן,וגם קצת יבין מי הם שכנינו.
  אם אתם פוגשים מישהו אפילו במקרה, זה יהיה יפה מאוד לברך ב:"רמאדאן כרים", או "כול אם ואנתום בח'יר".(יעני: שכל השנה תהיה "שפע").

  אהבתי

  • ס הגיב:

   אחת התגובות המוצלחות ביותר שהופיעו כאן.
   תודה ❗

   אהבתי

   • יון בסלטה הגיב:

    אתמול ישב איתנו ערבי בסלון. כשהגיע המגש עם הכיבוד ביקשתי שירחיקו אותו לפינה אחרת. הצם ציחקק במבוכה ברארבאית והכל היה טופי. (וואחד הר אדם-עדיף שכך) אני מבין את הרגש הדתי שמקושר לרמדאן ואני בעד להתחשב כשאפשר. נקודה.

    לגבי העניין שעושים מרמת הקושי- אני מכיר הרבה שאוכלים פעם ראשונה בערב כשיש לחץ. לא מתים מזה. מהלחץ כן.

    בנוסף, הבקשה להתחשבות מסתירה לא פעם גם השאיפה ליראת כבוד כלפי האסלאם והמוסלמים לצד הגאוותנות הקטלנית. קצת צבוע לאור העדר הסובלנות מצידם. הוראת השעה לעיונכם.

    את הווליום ברמקולים של המסגדים בערים המעורבות אף אחד לא ינמיך לעולם.

    אהבתי

  • קורין מהרהרת הגיב:

   למה?
   כדי להחזיר על הנחמדות של המוסלמים?
   אותם מוסלמים שעשו מהומות בצפון ביום כיפורים?
   השתוללו בעיר מעורבת?
   הרגו ילדה בישוב יהודי עם רכב משתולל?
   למה?
   כדי להחזיר על הנחמדות של המוסלמים?

   הנה באולימפיאדה, שהיא גוף שלא נחשב כאוהב יהודים, הודיעו שאין שום הקלות למוסלמים המשתתפים, שבאים מעשרות מדינות מוסלמיות ומייצגים למעלה ממיליארד אנשים.

   גם המוסלמים עצמן יודעים היטב להבדיל בין היכן אפשר להשתולל ולדרוש התחשבות (מדינת היהודים הבכיינים) והיכן לסתום את הפה ולשתוק (אולימפיאדת לונדון).

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    ביום ראשון בעכו החנויות היו פתוחות אוכל נמכר ונאכל והחומוס היה טרי
    אין צורך לנסוע עד לונדון.

    אהבתי

  • בזינגה הגיב:

   הבעיה היא כשהצמים עולים על ההגה וממהרים הביתה לארוחת ערב – בתקופת הראמדן צריך להיזהר כפליים בכבישים בצפון.

   אהבתי

 12. עטל הגיב:

  תבדקי: אני כמעט משוכנע שזה חתול זכר שמשתין על העיתונים ("מסמן טריטוריה") ולא חתולה: חתולים עושים פיפי בחול ואח"כ מכסים.
  הזכרים "מסמנים".
  תהיי מבסוטית: מישהו ניכס אותך 🙂
  ו..אין מה לעשות נגד זה חוץ מ…סירוס (יש גם טיפול זמני – אבל יקר לאללה).
  תכיני (כמוני) סלסלה תלויה לעיתונים סמוך לדלת.

  אהבתי

  • ז'ורז' סאנד הגיב:

   מנסיון – חתולים אוהבים להשתין משומה על שקיות ניילון. אולי החתולאים בבלוג יאשרו לך. עצתי, תבקשי מהמחלק שיסיר את השקית .

   אהבתי

  • חתולים וחתולות שפויים לא משתינים על שקיות.
   זכרים נורמטיביים מסמנים עצמים בסביבה. שקיליילון לא סופגת ומהווה יעד לפורענות. הריח עז ושונה משתן. חייב לזוז.

   אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:
   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    שאלה ותשובה בחתולית-

    ארגז החול של החתולה שלי קרולה בדרך כלל נקי, אני מקפידה על כך. אבל אם במקרה נשארות על הרצפה שקית או נעליים, לפעמים היא עושה פיפי עליהן. מה ההסבר?

    -שקיות ניילון עשויות מחומר שמושך חתולים לעשות צרכים עליהן, ויחד עם זאת, קרולה אומרת לך בדרכה שהיא מבקשת ארגז חול נקי בכל עת. גם אנחנו לא רוצים לעשות צרכינו בשירותים שלא הורדו בהם המים.

    .

    אהבתי

   • היתה לי חתולה שהשתמשה באסלה כשלא היינו בבית. למרות שזה נורא מגניף זה לא הופך את זה לנורמלי. סה"כ הלחץ להתפנות בלי ללכלך את הסביבה. חתול שפוי במצב רצוי חופר עושה ומכסה. כמו האיסיים, רק עם זנב ובלי טוריה.

    לא ידעתי שזה הרפרנס לאמיתות בלתי ניתנות להכחשה- וואלה.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    הידע המצטבר שלי על חתולים הוא-
    1. הפרעושים שלהם עקצו אותי ברגליים- מגרד בטירוף.
    2.שקיות שהושארו בחוץ נמצאו עם נוזל צהבהב שלא היה גשם.

    אהבתי

   • יעני, אין לך ידע.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    במחשבה שניה אלו היו יונים.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    חתולים וחתולות שפויים לא משתינים על שקיות.

    יונה יקר, יש אפשרות שלפעמים אתה טועה, ואז אתה בא בטענות לשפיותם של החתולים.
    שמת לב, שזה מאפיין את הדעות שלך בדרך כלל.

    אהבתי

   • כנס כנס, מה ש ל ו מ ך?
    למה.

    אהבתי

  • velvet הגיב:

   תבדקי? נראה לך שאגע בחתולה הדוחה הזאת? מה עוד?

   אהבתי

  • קשמיר הגיב:

   לא סירוס, לא זמני ולא יקר.
   שלב ראשון – לרסס חומץ באיזור ה'מסומן'. זה מנטרל את הריח של החתול והוא ימעט לחזור (לא הטריטוריה שלו יותר)
   שלב שני – לטפטף שמן אתרי איכותי של פפרמינט מתחת לתיבות הדואר, בחדר המדרגות, שביל גישה וכו' אפשר להוסיף פלפל שחור גרוס (רק אם מאוד טרי). הריח פוגע בחוש הריח של החתול, כך שהוא בכלל לא יתקרב לסביבה.

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    אכן, ביתי חושמל בחומץ ופלפל.
    אף יצור חי לא יתקרב.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    קמצנית, ויתרת על השמן האתרי האיכותי, וגם הפלפל לא מאד טרי. החתולים יצחקו עליך כמו טוקבקיסטים.
    (אפשר גם לנסות קליפות תפוז, תאורטית עובד, לפחות על מגיבים).

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    לדעתי זה בכלל לא שתן של חתולים, אלא של טרולים.
    כל מה שצריך לעשות זה להפסיק להאכיל אותם.

    אהבתי

   • עטל הגיב:

    כבעלים של שני זכרים לא מסורסים החיים בבית: חומץ – זו אגדי אורבנית חביבה. יעיל אחרי הפישתון (הסימון) – ולא כמניעה.
    שמן אתרי – כנ"ל.

    אגב, צודק אמיר – פה 4 קומות מתחתי – שלעיתים, אפילו לאחר סירוס – הנוהג הנפסד הזה (בעינינו, בני האדם) לא נעלם לחלוטין. מאוד תלוי באיזה גיל החתול סורס. (אם כי זה לא הגורם היחיד)

    א-קיצר: למה מלחמות סזיפיות?
    כל מה ש"בר סימון" – לתלות במקום גבוה. נקודה.
    חדרים/חללים "מיועדים לפורענות": דלתות סגורות. מניעת גישה.

    אהבתי

  • האמיר (לשעבר וכו') הגיב:

   סירוס מאוד מצמצם את התופעה אבל לא מונע אותה לחלוטין. כשהפנתר השחור שלי עוד היה פחתול רחוב, ראיתי אותו יותר מפעם אחת (כלומר פעמיים :mrgreen: ) מסמן טריטוריה, למרות המחסור באשכים.

   אהבתי

 13. דליה וירצברג-רופא הגיב:

  קראתי טוקבק לדבריו של ד"ר זמישלני ב"הארץ". אין לי מושג מי כתב את זה, אבל אני מעוניינת לצטט:

  35
  לקבל חוות דעת על מצוקות אנושיות מפסכיאטר רשם-תרופות, זה כמו לקבל חוות דעת מתליין על משמעות החיים/ ד"ר מנדלה
  23.07.12
  1. התאבדות טקסית שמשה כאמצעי להילחם ולמחות על עוולות חברתיות במאות תרבויות לאורך אלפי שנים. זה שהפסיכיאטר חושב שרק הכימיקלים שהוא דוחף לכל מי שהוא רק יכול זה "תרבות", זה רק בגלל שזאת בדיוק הדרך שלו להמשיך להשתתף בשלטון הדיכוי של כל מי שלא מתיישר לפי הקווים הדכאניים של השלטון.
  2. לפסיכיאטר טוב לשלול את פעולתם האחרונה של חסרי הכוח לתבוע ריבונות על גורלם, ובכך לרצוח את כבודם לאחר מותם, כהמשך לאופן שבו הוא וחבריו המנוולים לשלטון הדיכוי נישלו את חסרי הכוח מכל ריבונות על גורלם בחייהם. זה לא יעזור לו. שלטון הדיכוי שהוא מייצר בעזרת הסמים שלו עומד על כרעי תרנגולת. האדמה רועדת מתחת לרגלי תרבות הסמים המעוותת שייצר ושממנה הוא מתפרנס ומייצר את כוחו על בני אדם אחרים וחסרי ישע. הוא מפחד, ובצדק.
  3. הפסיכיאטר מעדיף את המתאבדים שלו שיתאבדו בבדידות דירתם החשוכה (אם יש להם). הדבר שמפחיד אותו הוא לא ההתאבדות עצמה ("אנשים חולים") אלא הפומביות שלה (אנשים פוליטיים), שהיא זאת שמאיימת על מעמדו הדכאני של סרסור התרופות.
  4. הדבר האחרון שמוחמד אל-בועזיזי, תוניסיה, היה "לא בריא, עם בעיות" – לא היה בריא ממנו, ובהשוואה אליו כולנו חולים בעיוורון פושע. הפסיכיאטרים יהיו האחרונים להבין את זה, אבל בסוף גם הם יבינו, על בשרם שלהם.

  ========סוף ציטוט=======

  אני האחרונה להצדיק התאבדות. אבי התאבד כשהייתי בת 10, וזהו מעשה הרסני מאין כמותו, שיש לנסות ולמנעו בכל דרך ראויה. ועדיין…

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   אז זה הקטע שלך?
   נגד פסיכיאטריה בכללותה?
   חשבתי שאת רוצה לשפר את השירותים הפסיכיאטריים.

   אהבתי

   • דליה וירצברג-רופא הגיב:

    אולי לא הבנת. לא אני כתבתי זאת. זהו ציטוט. יש בו אלמנטים רבים שאני מזדהה עמם, בעיקר ביחס להתאבדות של סילמן, וכאלה שהם מוקצנים גם ביחס לדעותיי שלי. אני חושבת שיש מקרים שבהם תרופות נחוצות ועוזרות. פני הפסיכיאטריה בארץ כיום הם מכוערים ודכאניים, ואני מפיקה סיפוק כאשר מישהו משתלח בהם באופן אינטליגנטי. חוץ מזה, אני מסכימה באופן עקרוני עם אווה אילוז שרואה בכל התחום הזה ניסיון לחפש את הגורמים והאחריות אצל הפרט תוך ניתוק מהקשרים סוציולוגיים.

    מקווה שאחרי ההבהרה הזאת תבין אותי טוב יותר.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    הבנתי שזה ציטוט.
    לא ראיתי במקור שום הסתייגות שלך מהטקסט המזעזע הזה.
    להגיד עליו שהוא אינטליגנטי זה עדות לחוסר אינטליגנציה.
    אולי תוותרי על שם המשפחה השני שלך – מישהו עוד עלול לחשוב בטעות שאת מסרסרת בכימיקלים בשביל לשמור את האזרח מדוכא כמו שהשילטון אוהב אותו.

    אהבתי

   • דליה וירצברג-רופא הגיב:

    מתחת לרמתי להתייחס לגופם של דבריך ולעלבונות המרומזים בהם. אני מבינה ללבה של דבורית שאוכלת מרורים מטוקבקיסטים אגרסיביים ופוגעניים כמוך.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אוקיי, אני טוקבקיסט אגרסיבי ופוגעני, והטוקבק שציטטת הוא "משתלח באופן אינטליגנטי".
    להשתלח בפסיכיאטרים זה סבבה.
    להשתלח במי שמשתלח בפסיכיאטרים זה לא סבבה.
    הפנמתי.

    אהבתי

   • דליה וירצברג-רופא הגיב:

    איזה מזל יש לפסיכיאטרים האומללים שהם זוכים בהגנתך המסוקסת. דמגוגיה בגרוש. ההשוואה שלך מעידה עליך, שאינך רואה הבדל בין להביע דעה על פרופסיה ככלל, לבין לפגוע באדם שנמצא מולך מהצד השני של המקלדת.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אם מישהו היה אומר על הפרופסיה שלך או של אחד מהאנשים הקרובים לך ביותר את דברי הבלע האלה, לא היית עושה את ההפרדה הזו בכזו קלות.
    כמה קל להפוך אנשים שהקדישו את כל חייהם לעזרה לזולת לתליינים סדיסטיים ואגואיסטים רוצחי כבוד מתים.
    אני לא חושב שאת לא אינטליגנטית, בגלל זה הופתעתי מאוד מתמיכתך בטקסט הנ"ל. תנסי לקרוא אותו שוב, תוך ניסיון לניקוי הראש מדיעות קדומות.
    לא התכוונתי לתקוף אותך אישית, וגם השימוש שעשיתי בשמך נועד לתקוף את הטקסט המקורי שציטטת.

    אהבתי

   • ס הגיב:

    בשולי השוליים של הויכוח שלכם, כדאי היה להאזין היום לחבר הכנסת אריה אלדד, פרופסור לכירורגיה פלסטית, שהסביר באופן הכי "אגרסיבי" (במובן החיובי), את יסורי השאול שמצפים למי שחושב לשרוף את עצמו, אבל לרוע מזלו יצילו אותו לפני שהשריפה תוביל למותו.
    כדאי להבין שמעבר לויכוח הפוליטי של אקט המחאה החדש, יש גם מציאות רפואית של אותם חודשי יסורי שאול ועל זה איש לפני אלדד לא דיבר.

    אהבתי

   • מאושפז לשעבר הגיב:

    היית שם פעם ?
    רוב המקומות הללו לא מלאים חמלה. להפך. צער מהול עצב, ולא מעט באשמת / אחריות הפסיכיאטרים, שמסבירים שזה חלק מהטיפול.

    אז נכון שהתאבדות זאת לא הדרך ופסיכיאטרים הם לא תליינים (למרות שלא תאמין כמה אנשים ניסו להתאבד בגלל הפסיכיאטרים) אבל העוצמה שיש לפסיכיאטרים היא חסרת תקדים, ומחיר הטעות שלהם הוא אפס.

    לכן יכול להכתב טקסט כמו שצוטט פה, כאשר הכותב שלו משוכנע לגמרי בצדקת דבריו. גם אם אתה לא מסכים איתו, תקף כאן כלל בסיסי של אל תדון את חברך לפני שתגיע למקומו.

    אהבתי

   • קורין הגיב:

    לדליה,
    זוכרת איך מחקת בתענוג גדול, תוך התייחסות בהמית, תגובה אצלך שלא הלכה בסדר המקובל על מעריצייך.

    אהבתי

   • דליה וירצברג-רופא הגיב:

    סחתיין על הזיכרון, מתוקה. מעריצים? moi? ואני לא ידעתי שאני כזאת. מה שברור שצברתי "עוינים". יש כנראה מחיר לוויתור על האנונימיות. לא נורא.

    אהבתי

   • קורין הגיב:

    יו טריגר האפי.

    אהבתי

  • סתמאחת הגיב:

   בערך הפעם היחידה בחיי שאני מוצאת את עצמי חושבת שהאמת היא איפשהו באמצע.
   אני חושבת שמה שהפסיכיאטר הנ"ל אמר הוא פשוט מגעיל. אני חושבת שבדרך כלל התאבדות היא פתרון שגוי, אני חושבת שמדובר במעשה אנוכי ולדעתי כבר כתבתי את הדברים האלו. מצד שני גם הטקסט שאת הבאת מטריד אותי. עם כל החסרונות שיש לפעילות הפסיכיאטרים, וכל הדברים שהיה ראוי לשנות, עדיין לא נכון לשלול את חשיבות ההכשרה שלהם. יש יותר מידי סרסורי תרופות, יש גם אנשים שהתרופות שלהם הן הסיבה שבניגוד לכל הציפיות הגיעו לחופה של הבת שלהם ולא תלו עצמם 15 שנים קודם. תרופות פסיכיאטריות במקור הן דבר מציל חיים, ופסיכיאטרים כמי שאמונים על מתן הטיפולים האלו הם גם מקור פוטנציאלי להצלת חיים.

   יותר מהכל אני מאמינה שאנשים וחיים חשובים יותר מאידאולוגיות, לכן אני לא חושבת שטוב למות בעד ארצינו. לא בקרב על האדמה וגם לא בקרב על הסוציאליזם. לכן כל כך קשה לי עם סמלים כמו משה סילמן ז"ל. לא מפתיע אותי שהוא כשל בעסקיו ובחר בחירות איומות, עושה רושם שרוב האנשים הנזקקים לוקים בתסמונת הזו של בחירות כלכליות וחברתיות גרועות או שנולדו להורים שלקו בה. תמיד אלו אנשים שאורך חייהם מלא טינופת שלא כל כך מסובך למצוא, עלובי החיים, אחרי הכל, הם עלובי החיים. ובשבילם או לפחות עבור הצאצאים שלהם חשוב שתהיה מערכת סוציאלית טובה בארץ. מערכת חינוך, מערכת שיקום, דיור ציבורי.
   אני חושבת שזה גם קצת בשבילינו, כי כשטיילתי בחו"ל ונתקלתי לראשונה במספרים גבוהים של הומלסים שמחפשים אוכל בפחים וישנים בקרנות רחוב, הלב שלי נחמץ ואילו המקומיים המשיכו להתנהל באדישות. זה חלק מהנוף מבחינתם. נראה לי שזה עושה משהו מאוד רע לנפש.
   בכל מקרה, היום דווח בynet על שוד באילת, הכתבה שמתארת את השודד שנורה למוות, מתארת אדם שבקלות יכול להפוך לסמל של המחאה לדעתי לא פחות ואולי אף יותר ממשה סילמן. ילד שבגיל 13 נעצר על אחזקת סמים קשים לשימוש עצמי הוא ילד שמעולם לא היה לו סיכוי, אפילו פחות סיכוי מלסילמן. הוא גורם לי לשאול את עצמי איך קרה שזוג נרקומנים גידלו בביתם שני ילדים, למה מראש הם לא הורחקו? איך קרה שגם אחרי שהילדים דורדרו לפשעים חמורים (בלדרות סמים ושימוש) הם התנדנדו בין בתי כלא ובית ההורים, למה הם לא עברו למוסד שיקומי כלשהו?
   כשאני חולמת על מערכת חינוך טובה יותר ומערכת רווחה טובה יותר, אנשים כמו הילד הזה שאולי היה אפשר להציל לפני 15 שנים עומדים לנגד עיני הרבה יותר מאשר אנשים שכשלו בעסקיהם.

   אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    כשערכתי את מה שכתבתי קצת איבדתי את הפואנטה הראשונה. בדרך כלל התאבדות היא פתרון שגוי, בדרך כלל זה צעד עם המון אנוכיות, אבל זה לא אומר שאפשר בכזו קלות לפתור התאבדות ב"הוא לא בסדר" וחסל, מאחורי הבחירה הזו עומדות הרבה בחירות והסברים ולא כולם פחדניים. למעשה, לשרוף עצמך למוות זה צעד מאוד לא פחדני (אלוהים, כמה שזה בטח כואב).

    אהבתי

   • דליה וירצברג-רופא הגיב:

    סתמאחת, ההודעה שלך רחבת יריעה. אני ברשותך אתייחס רק לנקודה אחת: התרופות. הרי כתבתי בעצמי את מה שכתבת. אין בינינו ויכוח בעניין הזה. יש מקרים שבהם התרופות נחוצות ועוזרות. רק ציטוט קצר מכתבה:
    "ב-50 השנה האחרונות, שאר ענפי הרפואה התקדמו פלאים: פותחו מכשירים חדשים, שיפרו טיפולים והצליחו להוריד את אחוזי התמותה. הפסיכיאטריה, לעומת זאת, מדדה מאחור. מעט מאוד תרופות פסיכיאטריות חדשות פותחו (יחסית לתרופות למחלות לב, למשל), והתברר שהשפעתן על רוב החולים מוגבלת. גם פסיכותרפיה, למרות שמחקרים רבים מראים שהיא יעילה, לא עוזרת לכל אחד".
    ===

    העתיד טמון לדעתי בנוירולוגיה. מאמינה שבעתיד נוירולוגים יטפלו בהפרעות נפש, ומקצוע הפסיכיאטריה ייעלם מהעולם.

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    יש מידה רבה של מניפולציה ואף שקר בטענה ש"ב-50 השנה האחרונות, שאר ענפי הרפואה התקדמו פלאים"
    חלק מענפי הרפואה התקדמו מאוד, מדובר בחלק הריווחי שמהווה בעיה של האדם הלבן בעולם המערבי.
    מלריה היא עדיין אחד מגורמי התמותה המובילים בעולם אם סופרים גם את מי שלא חי במערב. ברוב הסטטיסטיקות האפידמיולוגיות מבודדים רק את המערב, לכן סרטן ריאות הוא הסרטן הממית ביותר בעולם (המערבי), לכן בכלל סרטן ומחלות לב וכלי דם מככבים ברשימות. אלו לא בעיות של טיבטים, אפריקאים והודים. אלו בעיות של אירופאים, אמריקאים ועם המודרניזציה עוד כמה ארצות במזה"ת.
    אגב, מלריה היא דוגמה מעולה בעיני: סרטן שזו מחלה תוך גופית שנוצרת מפגם בתפקוד הפיזיולוגי שלנו, איידס שקיבלה הרבה יח"צ והשקעה אמנם מתחילה בוירוס אך בפועל הוירוס הופך לחלק אינטגרלי מהגנום התאי וכך משתלט על מערכת החיסון- שוב, מחלה פנימית. מלריה זה טפיל, נכנס לתא אבל אף פעם לא הופך לחלק ממנו. לפחות על הנייר טיפול נגד מלריה אמור להיות הרבה יותר פשוט, ובכל זאת העולם על סף חיסון לאיידס, ההבנה שלנו והרזולוציה בטיפול בסרטן מדהימה וכל הזמן משתפרת, המלריה עדיין קוטלת אנשים מבלי שהפכה לעמידה לתרופות, פשוט כי אין שם כסף.
    וגם מחלות נפש נפלו בין הכסאות, בניגוד למלריה מדובר באוכלוסיה שהיא דווקא במובהק חלק מהעולם המערבי. בניגוד לתופעות בנות מניעה (בהפלה לדוגמה) אין דרך למגר את התופעה. אני מניחה שהיא נופלת בין הכסאות בגלל שאין שם כסף, כמו שבסוגי סרטן נדירים אין כסף ולכן אין פתרונות, כמו עוד מחלות שונות שאם אתאמץ אצליח לחשוב עליהן.
    מבחינה מחקרית רפואת הנפש פונה מאוד לכיוון המחקרי-ביולוגי בשנים האחרונות. הן המחקר הפסיכולוגי והן המחקר הפסיכיאטרי מתמקדים בפיזיולוגיה של תרופות הרבה יותר. מהבחינה הזו אני מסכימה עם ההשערה שהישועה תבוא בסוף מהנוירולוגים כקבוצת מחקר גלובלית. אני חושבת שהקבוצה הזו מכילה ותכיל בתוכה גם פסיכיאטרים ופסיכולוגים, לא רק רופאים וחוקרים מתחומי מדעי החיים.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    זה לא שקר ולא מניפולציה. אמנות הניתוח, צינטור, מכשור
    אנליטי בדיקות מהירות וזולות אכן עשו מהפכה, גם בעולם
    השלישי. נכון, מלריה היא בעייה לא פתורה, גם שחפת, כאן
    עוסקים במערכות ביולוגיות כמו אידס שמשנות עצמן ומתפתחות
    כל הזמן והפתרון קשה. גם בעיית האידס לא נפתרה. כולרה
    מחלת העולם השלישי, כנ"ל אבעבועות שחורות ופוליו טופלו
    בהצלחה. הורדת המשמעות של מחלות אלו תרמה רבות לעולם
    השלישי . גם סניטציה, טיפול במים וכ"ו תרמו לעולם ה III.
    מהיכן בדיוק נובעת התפצצות האוכלוסיה בכל העולם?
    להאשים את האימפריאליזם המערבי קפיטליזם ותאוות בצע זה
    נכון עד גבול מסויים אח"כ זה קל ופשוט מדי, השליטים והשלטון
    בעולם ה III מאכזבים גם האו"ם וגם ה NGO .

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    זה שקר להגיד שכל הרפואה התקדמה חוץ מרפואת הנפש או חוץ ממלריה… כי יש הרבה תחומים ברפואה שלא התקדמו כמעט כי אין בהם כסף. אני לא חושבת שאני מאשימה אני פשוט אומרת.
    גם איידס זו בעיה בעיקר באפריקה וביום שהיא תיפטר זה יעזור להרבה מאוד אנשים מהעולם השלישי. זו פשוט עובדה שאיפה שיש כסף יש התקדמות. איפה שאין כסף יש פחות התקדמות.
    בניגוד לאובר פרשנות שלך, אני חושבת שהיה אפשר לשפר את מאזן המחקר וההשקעה (למשל בהצבת עוד כמה קרנות מחקר מטעם ארגונים בינלאומיים, ומידי פעם זה קורה וזה מה שמשפיע על התקדמויות). יחד עם זאת מחקר רפואי זה מחקר מאוד יקר ולכן זה אך ריאלי שאיפה שנמצא הכסף שם תהיה ההשקעה.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    כל התרופות והמכשור הרפואי בעולם המתועש פותחו על ידי קפיטליסטים חזיריים. בעולם סוציאליסטי תוחלת החיים היתה עדיין מתחת ל50 שנה. המחלות הזיהומיות באפריקה נפוצות בגלל התרבות של האפריקאים.

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    בגלל התרבות של האפריקאים? מה זה אומר?
    למקרה שזה לא ברור אני מסכימה שהקפיטליזם הוא הדרייב העיקרי לפיתוח הרפואי ובכלל בעולם המערבי[1]. זה דבר שלא רק שאני מסכימה איתו אלא דוברת עבורו בהרבה מאוד שיחות סלון עם אנשים שלא מבינים את הדברים האלו.
    יחד עם זאת ראוי לזכור שהוא גם הדרייב העיקרי שהוביל לפלישה הברוטלית לאפריקה ולהתעמרות ההיסטורית ביושביה ולשימור ואף החמרת מצב העוני. בשבטים עניים בסאוונות הנידחות אומנם לא הגיעו כמעט לגיל 50 (עדיין לא מגיעים), אבל מחלות זיהומיות והרבה מהרעות החולות של החברה השחורה העניה באפריקה נולדו בגלל הפאבלות הצפופות בפרברי הערים הגדולות למשל.
    אפשר לנהל דיון פילוסופי לחלוטין על תפיסות עולם, למעשה אתה מחזיר אותי בדיוק לנקודת ההתחלה. אני מאמינה שכחברה מוגדרת (מדינת ישראל) ראוי שנקבל על עצמינו אחריות חברתית כלשהי ונדאג למערכת תמיכה לחלשים בחברה שלנו (קרי תפיסה סוציאליסטית שמובילה אותי לתמוך במאבק האזרחי הנוכחי). ברמה קצת יותר גלובלית, אני חושבת שראוי גם שהאדם המערבי ישקיע מעט בעזרה לארצות החלשות יותר שתקועות בבוץ כל כך עמוק שכל טיפה תעזור להן, ולכן טוב שמידי פעם צצות קרנות לחקר מחלות זיהומיות עלומות וטוב שמישהו עדיין עוסק במחלות אלו[2].

    [1] מעניין שדווקא החברות הגדולות כמו מרק וסיגמה-אולדריץ' נולדו במדינות די סוציאליסטיות.
    [2] חלק מהמחלות האלו קיבלו פוקוס ומימון שוב דווקא בגלל הסיכון לאדם הלבן- אם זו השחפת שחוזרת למערב עם המהגרים, או מחלות שונות שתקפו חיילים שהגיעו למדינות עולם שלישי.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    תרבות אפריקאית מתבטאת בזה שנשיא המדינה המתקדמת ביותר באפריקה אומר שרחצה אחרי סקס מונעת איידס. דאגה לזולת היא ערך חשוב כאשר הפרט לוקח את זה על עצמו. כשזה עובר לידי הממשלה זה הופך מכשיר לרודנות. אולי תוכלי להצביע על תרופה שפותחה על ידי ממשלה סוציאליסטית?

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    את הדברים האלו הוא אמר בעקבות ממצאים הזויים של זוכה פרס נובל.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    יותר סביר שקרא מאמרים של מנחם בן

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    אגב, אחרי התערבות של נלסון מנדלה והרבה מאוד קהילה מדעית עולמית, לפני כעשור נפסקה הדרמה של הכחשת האיידס על ידי ממשלת דרום אפריקה.

    אכן ממשל סוציאליסטי דורש התערבות בחרויות הפרט, מצד שני הוא מגלם רעיון של קרש הצלה ושמירה על הפרט. הרעיון הוא איזון ועל כך אמורה לשמור לפחות באופן היפוטתי שיטת הממשל הדמוקרטית שמאפשרת יצוג לכולם ולכן אמורה לשמור על ממשלה סבירה שלא תפגע באופן בוטה בחירויות בסיסיות אלא תשמור על האינטרסים של הציבור על החלשים שבו.
    תרופות לא מפותחות על ידי מדינות, אך לעיתים לא מעטות ממומנות מקרנות שמקורן במדינות ועל ידי מדענים שחוקרים באוניברסיטאות ציבוריות. בין המדינות האלו ניתן למנות לא מעט ממדינות האיחוד האירופאי למשל.

    אהבתי

   • האמיר (לשעבר וכו') הגיב:

    שום דבר שקשור למוח האדם הוא לא פשוט. הלב הוא משחק ילדים בהשוואה. לראיה, לבבות מלאכותיים כבר יש, אבל מוחות?

    מניסיון אישי, כמי שטופל במשך עשור בתרופות אנטי-דכאוניות, מהמינון המינימלי ועד למינון שחורג מהמקסימום, מתרופות מהדור שלפני הפרוזאק, עם רשימת תופעות לוואי נוראית ("may cause artificial insemination") ועד לתרופות כל כך חדישות שהן עוד היו עם ניילונים על המושבים, אני יכול לספר שלפחות בתחום הטיפול בדיכאון, הרפואה הפסיכיאטרית עברה שינוי מאוד משמעותי. בנוגע מחלות נפש, זה בהחלט סיפור אחר. נראה אותך מנסה תרופה לשסעת על עכברי מעבדה…

    אהבתי

  • שועלן הגיב:

   שאול מופז אמר עליהם בצהרי היום שהם היו מוכנים למכור את ערכיהם תמורת שוחד פוליטי

   וול, הם למדו מהטוב ביותר.

   אהבתי

 14. אורן הגיב:

  א. ריסוס הוא אנכי, ומשמש לסימון.
  ב. המשמעות הטריטוריאלית של השתנה בבניין הפוכה, מדובר בחתולה שמפחדת להשתין באדמה, כשמבחינה בריח של חתולים אחרים.
  ג. חתולים מעדיפים את הרך והחדש, לכן עיתון או התיק של האורח עדיפים על ריצפה או מרבד הכניסה.
  ד. הדרך הנכונה היא לדבר אל ההגיון של החתולה, כמו שאת מטיבה לעשות עם המגיבים בבלוג שלך.
  ה. חתולים לא משתינים על ידיעות, יש להם עדיין את היראה ממוזס.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   כן כן, תשתין גם אתה.
   "מיטיבה לעשות". פחחח.
   קיר הגבס בביתי קשוב יותר.

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    באמת, שאת מפחחחחת זה בהחלט מעורר אצלי צורך להשתין. אם היה לך חתול, לא היית צריכה לדבר עם קיר הגבס. אם היה לך חתול, היית מוותרת על הנסיון לדבר בהגיון למי שאין לו הגיון.
    להתלונן מיותר, מענג את הסדיסטים, ורחמים לא יעזרו לך.
    בקשר למין החתול, שני גווני צבע לרוב זכר, יותר משניים כמעט בטוח נקבה. גוון אחד אין לדעת.

    אהבתי

   • האורן צודק.
    גם הגודל של הראש קובע- וכמבן שהוובוס שתלויים מאחור כמו חמסה.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    גוון אחד – אם זה ג'ינג'י – רוב הסיכויים שזה זכר.

    אהבתי

 15. תייר הגיב:

  דבורית היקרה, שלא תעיזי להפסיק לכתוב. זה בדיוק מה שהחלאות האלה רוצים. הביקורת שלך עניינית וחשובה ויש לה צרכנים רבים.
  פשוט אל תגיבי לטרולים. ואת יודעת מי הם מכתיבתם. שישוחחו ויעשו לייקים בינם לבין עצמם.

  אהבתי

 16. שועלן הגיב:

  שמישהו יסביר למתרגם של נרג' (אם יש כזה בכלל) ש-illusion זו אשליה, לא הזיה.
  יש פה ניסיון ליצור סיפור מעגלי עם רמז מטרים, כשלא כך הוא.

  אהבתי

 17. אורן הגיב:

  גרשוני בחישוב ההתנחליות שלו מקדיש חלק ניכר לטיעון שיותר יקר לפנות. היתי עושה פחחחחח ללוגיקה, אך זו אינה דרכי, אסתפק בהבעת תודה על ההתחשבות.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   כשהלוגיקה של הצד השני טוענת שהחזקת ההתנחלויות יקרה ולכן יש לפנותן, הטיעון של גרשוני ושות' הוא לא פחחחח-וורת'י.

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    הטיעון הוא נגד השקעה בהתנחליות, כל מה שמושקע עכשיו יוסיף לעלות הפינוי בעתיד.
    הטענה נגד ההתנחליות אינה שהן מפעל מפסיד שדינו להיסגר, אלא על ההשקעות לפיתוחו מסיבות אידאולוגיות.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    הטענה המושמעת בימים אלה שנגדן יצא גרשוני היא שאין לנו מדינת רווחה בגלל שהכסף הולך להתנחלויות. תלחץ על הלינקים אצלו ותראה.
    הסאב-טקסט של הטוענים הוא שצריך לפנות את ההתנחלויות, וכך יהיה כסף למדינת רווחה.
    מעבר לעיוות הנתונים, מה שחסר בטיעון הוא ההשלכות הכלכליות של הפינוי – האם באמת ישתחרר כסף לרווחה, או שמא יישאב כסף לטובת הפינוי והשיקום.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    לא הטענה היא להפסיק בנתיים את השקעות היתר , הנעשות מסיבות פוליטיות, לדוגמא האוניברסיטה באריאל. כאשר יווצר הקונצזוס הציבורי לפינוי, יביא גרשוני את חישוביו, ואנחנו נוותר, וימנע האסון הכלכלי.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    כאשר יווצר הקונצנזוס הציבורי לפינוי אריאל, גרשוני לא יוכל להביא את חישוביו, כי הוא בדיוק יהיה עסוק בהרבעה של חדי קרן.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מנסיון, לא כלכלי לנסות להרביע חד קרניים, ממליץ לגרשוני לוותר.

    אהבתי

 18. חיליק הגיב:

  למיטב הבנתי, השער של ׳יתד׳ מיום פטירת הרב אליישיב, אמור להיות רפרנס לשער מ-2002.
  ׳הפלס׳, שמתחרה עם ׳יתד׳ על תואר ממשיך דרכו של הרב שך, לא יכול לרדת מהעץ.

  ובקשר למצבה, מצבת אשתו של הרב אליישיב, נכתב כנ״ל, הכיתוב ׳אליישוב׳ הוא זמני, כנראה.

  אהבתי

  • ספק אם החרדים הבורים יודעים מה זה רפרנס. יותר הגיוני שזה סתם חוסר יצירתיות ועצלות. היה להם איזה שבלונה עבשה ויאללה. אגב, איך יודעים שהוא ״פוסק הדור״ אם הוא עצמו לא פירסם שום ספר או נימוק לפסיקותיו? (ספרי שו״ת נקבצו בידי מעריציו). האם מדובר בפולחן אישיות בלתי ליטאי בעליל שלא מערערים עליו?

   בגב מעריב, פולחן האישיות הפרמיטיבי נמשך. חרדים מוכנים לשלם כל מחיר כדי לקנות חלקת קבר לידו.,מאין הכסף?

   אהבתי

 19. באנר שרץ עכשיו באתר הארץ לפסטיבל "אומנותי" כלשהו שמתקיים בירושלים.

  סדר הכותרות מלמעלה:
  ערבית
  עברית
  אנגלית

  הבעיה עם בעלי לשון חומה שהם שוכחים שמתישהו צריך להחזיר אותה לפה. נסו לדמיין סדר מקביל על כרזה בבירה אירופאית… אחר כך מתפלאים שה BBC לא מכירים בירושלים כבירת ישראל.

  אהבתי

  • באתר של עונת התרבות בירושלים גם הלוגו הוא ערבי עברי אנגלי. איזה יופי! רק מה…מתחת לדאווין המולטי-תרבותי והלוגו הנאור יש באתר תוכן באינגליזי ועברית, ווא ערבית- מפיש!

   הפער בין המיתוג להומאניות של השמאל החדש שלנו- מרתק.

   אהבתי

   • מהקופי של האירוע:

    לכל אחד יש עיר ושמה ירושלים, עיר הפרלמנט היפה ולב הסכסוך. ירושלים יכולה להיות כל מה שנרצה. כמו מזרקה אדומה באמצע עיר, שישו את ירושלים, גילו בה.

    אינשאללה שיתקעו לכם מזרקה אדומה באמצע הסלון ושכל ארחי פרחי יתיישב ויקרא לו הסלון שלי.

    מזרקה אדומה.
    ירושלים של כל אחד.

    ילדים, נסו לגלות מאחורי איזה ארגון מסתתרת התרומה של הקרן לישראל חדשה?

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    יונה אנחנו לא הילדים שלך, לא שזה מצדיק את ההרצאות, שאתה מעביר לילדים שלך.
    הנח, זה בלוג לנושא מסוים, ולא לנתקלתי במשהו וחייב להביע את דעתי הפוליטית.
    יתכן ויש פה קונספירציה להציג ימנים כאובססיבים הטוחנים במוח.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    לעשות לוגו זה קל.
    לתרגם אתר שלם, זה כבר בעל השלכות כלכליות.
    כולם רוצים צדק חברתי כל עוד זה מישהו אחר שמשלם.

    אהבתי

 20. נחום תקום הגיב:

  נחום ברנע מפרסם מאמר שלו תחת הכותרת 'חזיר בהכשר הרב' בעקבות מאמר ישן משנת 1953 של ישעיהו ליבוביץ ביחס של המפלגות הדתיות לגיוס.

  מה שמעניין הוא שנחום ברנע בור ועם הארץ לא יודע לקרוא טקסט ארוך של ישעיהו לביבוביץ ולהבין את דעתו על המפלגות הדתיות הציוניות והסלידה שלו מהם.

  רק שאותו נחום ברנע מפרש ומבין את המאמר כאילו ישעיהו ליבוביץ בעד גיוס חרדים לצבא.

  נחום ברנע לא מבין את המשמעות והשימוש הציני בביטויים 'יהדות דתית' מול 'כת דתית' בה משתמש ליבוביץ במאמר .

  זה הפער בין עיתונאי שמנסה להבין את השפה והביקורת הפנים דתית מבלי להבין מהום מתפישת עולמו של ישעיהו ליבוביץ .

  נחום ברנע, תתעורר ואל תכתוב יותר על דברים שאתה לא מבין ועל מאמרים שאתה לא יודע לקרוא .

  תחסוך מעצמך את הבורות שאתה מפגין בפומבי.

  אהבתי

 21. velvet הגיב:

  עדכונים בפרשת נויבך-בן.

  אהבתי

  • ז'ורז' סאנד הגיב:

   יש מחליף

   לדברי גורמים ברשות, במקומו ישובץ ד"ר מרדכי קידר, מזרחן ומרצה בבר אילן המשמש גם ככתב ב"מקור ראשון". קידר הודיע באחרונה על התפקדותו למפלגת "הבית היהודי" ותמיכתו במועמדותם של נפתלי בנט ואיילת שקד. לדברי גורמים ברשות, המהלך אותו קבעה ההנהלה "נכפה ונעשה שלא על פי הכללים וללא אישור המוסדות

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    תוק תוק לראש של מירו, אם מה שחשוב הוא לאזן את נויבך, יש להביא ימני מהתחום הכלכלי לא מזרחן, כמה חד מימדי אפשר להיות. מנהל לא אמור להפגין יותר עומק מטוקבקיסט מצוי.

    אהבתי

 22. א"מ הגיב:

  עוד אופציה שצריך להוסיף לסקר: בגלל גזענותו לא ראוי לתת למנחם בן מיקרופון, אבל באופן מפתיע הוא דווקא מוסיף הרבה.

  אהבתי

 23. גיל הגיב:

  אהבתי את הכותרת.
  אולי מנחם בן יתמנה למרוצץ הכותרות הרשמי של ישראל היום.
  או יזחל חזרה לערוגת האקספרסיוניזם הגרמני ממנה בקע (גם טוב).

  אהבתי

 24. דוד הגיב:

  אלישיב או אלישוב?
  ובכן, את שם המשפחה של סבו – שהיה רב ידוע – כתבו ביידיש עליאשאוו.
  שם משפחתו המקורי של הרב היתה לוינסון, והם שינו את שמם לשם המשפחה של הסבא, בעת עלייתם ארצה מליטא, כדי שיוכלו לקבל סרטיפיקט אחד לכל בני המשפחה. ומאז שם משפחתם נשאר אלישוב.

  אלישיב זה בעברית.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   אלישיב נושא משמעות ציונית מובהקת, ראה עמוס ט יד
   וְשַׁבְתִּי, אֶת-שְׁבוּת עַמִּי יִשְׂרָאֵל, וּבָנוּ עָרִים נְשַׁמּוֹת וְיָשָׁבוּ, וְנָטְעוּ כְרָמִים וְשָׁתוּ אֶת-יֵינָם; וְעָשׂוּ גַנּוֹת, וְאָכְלוּ אֶת-פְּרִיהֶם. טו וּנְטַעְתִּים …למי שיש תנ"ך
   לידו כדאי לפתוח ולקרוא בקול את הפרק. אל ישוב זו חזרת האל, הסתרת פנים וכ"ו וזה סיפור תיאולוגי אחר לחלוטין. זוכרים מי אמר ומתי בארמית גלילית: אלי אלי למה שבקתני?

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   תודה רבה

   אהבתי

 25. שולמית הגיב:

  מתיחס לקישור בתגובה הקודמת

  "קצין בכיר בחטיבת הצנחנים, המשמש סגן מפקד באחד הגדודים, היה אחראי ל"זובור" שנערך בשבוע שעבר לקציני המטה הכפופים לו. כך עולה מעדויות שהגיעו לידי חדשות 2 באינטרנט.

  הסמג"ד נעל אותם בחדר, וללא על התרעה פוצץ במקום רימון עשן ופיזר גז מדמיע. הקצין דאג מראש לוודא שהקצינים לא יוכלו לצאת – והצטייד בעצמו במסכת אב"כ שחבש על פניו.

  עדי ראייה סיפרו כי אחרי כמה דקות הסכים הסמג"ד לפתוח את הדלת, ולנגד עיניהם של חיילי הגדוד ההמומים, ברחו הקצינים מהחדר, תוך כדי מפקדם מתעד אותם במצלמתו.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   הכתב שהביא את הידיעה קצת בור. רימון עשן לא מתפוצץ. לפני שנים נהגו לכנות בצה"ל חימוש לא כשר בשם "עשן מתפוצץ". גז מדמיע גם הוא מפוזר עם התקן דמוי רימון. אם מדובר רק בגז מדמיע אז זו סתם דחקה מטופשת. אם יש אמת בידיעה על רימון עשן אזי זו פעולה מסוכנת שכן עשן כזה עלול לגרום לריאות נזק בלתי הפיך. הקצין צריך לעמוד לדין על תקיפה ולשבת הרבה יותר מענת קם. זו כמובן פנטזיה של חייל פשוט.

   אהבתי

 26. סתמאחת הגיב:

  הרוצח בפרימיירה של באטמן לא ממש נכנס לבלוג היום, הגיוני כי הוא לא נושא רלוונטי במיוחד לארצינו. ראיתי בפייסבוק הפניה לקטע מעניין: למה באטמן מאמין בפיקוח על רובים

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   באופן מפתיע גם הג'וקר באביר האפל אמר שאינו מחבב רובים. אך למרות החיקוי, עדיין האמצעי הקטלני בשמוש האזרח הפשוט הוא רובה.
   הנה פוסט המציג נתונים בנושא כלי נשק בארה"ב.

   אהבתי

 27. שולמית הגיב:

  "אלוהים עדי שאני אוהבת את כתיבתו של יגאל סרנה ומעריכה את רגישותו האישית והחברתית, אבל הטקסט שכתב על משה סילמן מקומם. מבחינתו הוא מת "כי אין לו מדינה מושיעה". "

  את ראויה לכל הכבוד על הערתך ועל מידע שפירסמת הנוגע למותו הנורא של סילמן.

  אהבתי

 28. המלצת קריאה הגיב:

  על הטימטום המתמשך של "המזרחנים"* שבטוחים כי בקיאותם בעבר מציידת אותם גם בכישורי קריאת העתיד.
  http://www.haaretz.co.il/gallery/television/1.1783034

  *בהזדמנות זו, ראוי לדעת שאין תחום מחקרי כזה שנקרא "מזרחנות" ולמעשה מדובר בהיסטוריונים של העולם הערבי.

  אהבתי

  • אף אחד לא נביא אבל תמיד מרתק לשמוע אותם. הטובים ביותר הם המזרחנים המזרחים גם אם הם טועים בתחזיותיהם. גיא בכור אכן טעה הגדול בעניין מובראק. מה שטוב במזרחנים שהם לא מאכילים אותך בבולשיט הצפונבוני הרגיל. הם באמת שוחים בחומר. הסמולניםנרואים מהירהורי ליבם ולכן הפילו עלינו את העיוועין של אוסלו ודומיו.

   אהבתי

   • המלצת קריאה הגיב:

    אכן אין כל ספק שהם שוחים בחומר של העבר וההווה ובדיוק בשל כך היומרה שלהם לחזות את העתיד טובה בדיוק כמו אחרונת הקוראות בקפה בשכונה.

    אהבתי

   • Enter your name... הגיב:

    הם עדיפים על הצפונבונים של חד״ש שחושבים שמספיק לשיר תנו לשמש לעלות בשביל שיבוא שלום. האם נביאי אוסלו נתנו את הדין על אלף קורבנות השלום ביניהם ראש ממשלה אחד? מי אחראי למערבולת הדמים ההיא? אה, התימני הקטן.

    אהבתי

   • מיהו מרדכי קידר? מאמר שלו מתוך ויקיפדיה:

    למה אין שלום? בגלל "שלום עכשיו"!

    לרגל מלאת 30 שנה לתנועת "שלום עכשיו" הגיע הזמן לומר את האמת המרה: בגלל קיומה ופעילותה של תנועה זו ודומותיה אין שלום, וכל עוד היא והן תהיינה פעילות – יהיו פעולות, יהיו הפגנות, יהיו מודעות ויהיו בג"צים, אבל שלום לא יהיה פה. במילים אחרות: תנועות השלום הן אחד הגורמים העיקריים להמשך המלחמה.

    ד"ר מרדכי קידר 21/4/2008
    גילוי נאות א': במהלך המחצית השנייה של שנות התשעים, מאז שחרורי מצ.ה.ל., הייתי פעיל בתנועת "נתיבות שלום" אשר למרות הכחשותיה היא האחות הדתייה של "שלום עכשיו": תנועה של יאפים, יפי נפש, אקדמאים, אשכנזים, הוזים בהקיץ שאינם מבינים ערבית. (אלו הכללות, ויש מעטים יוצאים מן הכלל).

    א. הרוב הגדול של אנשי תנועות השלום אינם קוראים ערבית, אינם מאזינים לאמצעי התקשורת הערביים ואינם חשופים למסרים המנסרים בחלל הציבורי ברחוב הערבי. כמה אנשי "שלום עכשיו" האזינו במהלך שלושים השנים האחרונות לדרשת יום שישי אחת במסגד והבינו אותה לעומק? מעטים מהם דוברים ערבית מדוברת, והם נמצאים בקשר עם מספר אנשים מצומצם שאומרים להם את מה שהם רוצים לשמוע.

    ב. רוב פעילי תנועות השלום הם אנשים נחמדים ותמימים המאמינים לרוב – אם לא לכל – הדברים הנאמרים להם. דוגמה למשפטים השגורים על פיהם הוא: "אמר לי איש אש"ף/פתח/חמאס שהוא מסכים ל…" או "המועצה הלאומית הפלסטינית החליטה ש…" מבלי לדעת מה בדיוק היא החליטה ובאילו תנאים.
     
    ג. תנועות השלום הן מקור לא אכזב להכנסה יפה ולטובות הנאה לחלק מהפעילים. (עניין המשכורות, המימון מקרנות ומדינות בחו"ל וטובות ההנאה כמו נסיעות לחו"ל המחולקות ביד רחבה לחלק מהפעילים ראוי לחקירה ולפרסום מיוחד).

    אבל הדבר החמור ביותר חייב להיאמר: האליטיזם האשכנזי המאפיין את מרבית פעילי תנועות השלום מעורר את הרושם שהם רוצים "שלום עכשיו" בעיקר מכיוון שהם לא רוצים ערבים בסביבתם. הם חשים תיעוב כלפי השכנים, הילידים, הלוונטינים, הפראים, הלא תרבותים, המוסלמים, הגרים על ידינו, וכדי להיפרד מהם מוכנים עייפי הנפש אפילו לגור במדינה קטנה ומצ'וקמקת, צרה מלהגן על תושביה ומנותקת מהמקומות המקודשים לעם היהודי לדורותיו, ואם זה לא יצליח אז נתב"ג קרוב… המצב הנפשי של רבים מפעילי השלום שוכני המסעדות ובתי הקפה בתל אביב הוא "אכול ושתה כי מחר נעוף". מישהו בדק כמה מהם שירתו בכלל בצבא?

    אפילוג:
    אני מצטער אם מישהו מחבריי ומעמיתיי נפגע ממאמר זה. אני יודע שיש בו הכללות ויש יוצאים מהכלל (לפחות אחת מראשי "שלום עכשיו" ששרתה אתי בצבא יודעת ערבית…), אבל עם דבר אחד יסכימו כולם: לא נעים להביט במראה ולראות את האמת. אני מזמין את כל החולקים עליי להוכיח את ההיפך.

    אהבתי

   • מעלי הגיב:

    דברי אלוהים חיים!
    הרבה זמן לא קראתי ניתוח כל כך יפה על "עיפי הנפש".
    אני מודה בתור שותף לגרעין שהקים את "שלום עכשיו"(שהיום יודע ערבית הרבה יותר טוב מאז: לורא עמיאי במקום לורא פוסחה).
    את "שלוםעכ" הקימו אנשים אמיצים, שהיו מוכנים לשבת על דברים מעשיים עם ערבים מעשיים.
    היום זה אוסף תבוסתנים שפשוט:"נמאס לנו כבר מהמלחמות האלה" וזה אוסף בורים ועמי ארצות, בלי שום קשר והבנה של ההיסטוריה יותר מ5 שנים אחורה וגם אותה הם משבשים.
    בשביל הערבים הם אוסף של ליצנים שלא מבינים מהחיים שלהם ,בדיוק כמו האירופים שבאים מכל מיני "תנועות מגונות" מחו"ל.
    בובות שאפשר להשתמש בהם בכל מיני פורומים בין לאומים,חרמות,הצגות לתקשורת…הדרוזים הכי שונאים את יעל דיין ושולמית אלוני בגלל הפגיעה במסורת שלהם בתחום נשים.
    הערבים מעריצים את :דיין,שרון,יגאל אלון,גיורא זייד,בגין,שמיר, יוד ברק, ביבי,ליברמן. (לא יודעים מי זה ביילין, שריד.. ולא יודעים להגות יחימוביץ..).
    תשאלו אותם בהזדמנות.
    בשביל ערבים מי שלא מדבר ערבית הוא אורח פה, לעומת מי שמדבר ערבית "מהבית"(ישראל חסון, אבי דיכטר…)ועוד יודע פתגמים ומשלים זוכה להערכה ואמון אין קץ.
    ידיד בדואי שלי הוזמן לאחרונה לאיזה פעילות שמולנית. הוא צלצל אלי מהדרך חזרה ואמר לי: תאמין לי,אני לא מאמין שיש יהודים כאלה שרוצים לגמור לכם עם הארץ, אף ערבי לא היה מעז להגיד דברים כאלה על ישראל, מג'נונים על כולו אלראס!!!"

    אהבתי

 29. דניאלי הגיב:

  הבלוג שלך משעמם ברמות, אותם 50 איש מתקשקשים כאן כל יום, רובם כותבים שטיוטות, מה יהיה? נתתי הזדמנות, ואת עוד רוצה כסף???? על הבינוניות וסיכום עיתונים ?????

  אהבתי

 30. סביר הגיב:

  ***
  V: איש מוגבל, גם אם תכתוב בשלושים שמות זה לא יעזור לך.
  אמרתי לך, עוף.

  אהבתי

 31. אורן הגיב:

  החלטה ראשונה על כתבי אישום בפרשת הציתותים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s