מעריב מציג: הכל בגלל ההתנתקות

הקטע הזה – הגיג, דעה, קריאת אזהרה – אני לא באמת יודעת איך לקרוא לזה, התפרסם היום בצהריים ב-nrg. הוא לא חתום, כנראה מחמת הבושה. של מי הרעיון? מי הציע לכתוב את זה והאם הוא קשור לרבנים כאלו ואחרים?
אני מביאה צילום מסך מחשש שמישהו יעלים אותו מתישהו, כשבושתו תתעורר.

הרעיון של הקטע הוא כזה: בגלל שהאנשים הללו היו מעורבים בהתנתקות השתבש מהלך חייהם. אין להם אחריות על כך. זה לא בגלל שהתנהגותם הייתה בניגוד לנורמות (חוקיות, אתיות, מוסריות) אלא בגלל ההתנתקות. לא, זה לא יתד נאמן ולא כיכר השבת ולא בחדרי חרדים ולא המבשר. לא, זהו מעריב, חמישי בצהריים, זמן מה אחרי שמפקד מחוז ירושלים נאלץ לפרוש מתפקידו, זמנית לפחות. ויש גם הפניה מרכזית בעמוד הבית של האתר. ואם זו פרודיה או סאטירה, סליחה שלא הבנתי.

כבוד לעיתונות הישראלית.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה דו"ח מיוחד, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

51 תגובות על מעריב מציג: הכל בגלל ההתנתקות

 1. נח במרץ הגיב:

  http://www.themarker.com/advertising/1.1784710

  1,תאהבי את זה, חברה מדברת על "חבר".

  2,כל דתי שקשור בהתנתקות יכול היה לספר לך את זה מזמן…
  יש עוד עשרות "נענשים" כאלה שקשורים ב"הזקה" לישראל…

  אהבתי

 2. אלון הגיב:

  תוך 50, 60 שנה כולם מתים – מילה שלי

  אהבתי

 3. velvet הגיב:

  בטח שמתם לב שדקותיים אחרי שהעליתי את הפוסט הבלוג קיבל דום לב. במשך שעתיים לא ידעתי כי לא הייתי לצדו, ועוד שעה וחצי עברה עד שהחיינו אותו.
  הכל מלמעלה. חטאתי עוויתי פשעתי.

  אהבתי

 4. עטל הגיב:

  שמתי לב – והתגלגלתי מצחוק…

  אהבתי

 5. רוני לי הגיב:

  לא מבין על מה הפאניקה
  גם באתר וואלה היתה כתבה בנושא של קללת ההתנתקות
  איך זה שכל מי שהשתתף בגירוש נפגע בחיו
  כתבה נחוצה והגיונית לנוכח הנסיבות

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   "נפגע"? "נפגע"? היכה בו ברק?

   אהבתי

   • מרטין הגיב:

    V היקרה, מה יהיה תגידי לי? כל פעם צריך לחזור לשנה א' תקשורת כדי להזכיר לך מושגי בסיס שהספקת כבר לשכוח?

    מושג בסיס בתקשורת הישנה הוא "הפרדת הדעה מהידיעה". הכוונה היא שבעמודי החדשות יופיעו ידיעות שמבוססות על עובדות ואילו הפרשנות (דעות) תופיע בנפרד. אולם עם הופעת ה-"ספין" הקרוי גם דימוי, תדמית או נרטיב, התברר כי בניגוד לעבר, היום אין הסכמה אפילו על העובדות. התוצאה בתקשורת התאילנדית למשל היא דיווחים חדשותיים נטולי פרשנות שמתעלמים לחלוטין משאלת ה-"למה". עיתונאים תאילנדים לא מתעמתים עם הודעות ממשלתיות או רשמיות ונותנים לצופה לבצע בעצמו את הפרשנות משום שבתפיסה הבודיהיסטית הפרשנות היא ממילא סובייקטיבית. במערב רק עכשיו הבינו שהמציאות האישית היא לחלוטין סובייקטיבית (תפיסת מציאות או פרשנות של המוח או נרטיב) ואז התגובה של התקשורת הישראלית הייתה הפוכה לגמרי – זניחה מוחלטת של העובדות (שכבר אינן נתונות להסכמה) והתמכרות מוחלטת לפרשנות בלבד נטולת עובדות. לכאורה זה לגמרי "לא הגיוני" שהחדשות יהיו נטולות עובדות, אולם רק עכשיו החדשות מתחילות לשקף את מה שקורה אצלך מזמן בבלוג.

    תארי לך שמאות אלפי ישראלים מחוברים למעריב, מעלים בעצמם סקר ו-3 נושאים היו זוכים בדירוג גבוה – האם לדעתך מעריב יתעלם מהנושאים שמעניינים מאות אלפי גולשים בטענה של "ההיגיון והעובדות מחייבים לטפל עיתונאית בנושאים אחרים"? מי לדעתך יקבע בעתיד איזה נושאים יעלו על סדר היום הציבורי באמצעות התקשורת? העיתונאים עם האגו הגדול או הציבור שמצביע בהקלקת עכבר?

    הנה רעיון מקצועי מתבקש. תארי לך שיש לך מנויים (גולשים מזוהים שנרשמו) ואת עושה להם כל בוקר סקר שכולל ממש בקיצור את 25 הנושאים שמשכו את תשומת ליבך בעיתוני הבוקר. לפי התוצאות, טפלי ב-7 עד 10 נושאים בלבד, אולם טפלי בהם בהרחבה ובהנאה כי המנויים בחרו נושאים מתוך הרשימה שאת הבאת להם וברשימה יש רק נושאים שמעניינים אותך ובא לך לכתוב עליהם. במקביל את מעלה סקר לגולשים מזדמנים עם אותם שאלות ובמקביל פותחת סקר פתוח בו גולשים יכולים להציע הצעות משל עצמם ואז את פשוט קוטפת רייטינג על ידי טיפול והרחבה בשלושת הנושאים הראשונים שמעניינים את הגולשים ולא הזכרת אותם (ואולי לא מעניינים אותך אבל מעניינים את הגולשים).

    כך הגולשים בבלוג "מנהלים" אותך, "קובעים" עבורך על מה תעברי על יום, ואפילו נותנים לך דד ליינים הגיוניים לעבודה נינוחה ומקצועית כי נמאס מפרשנויות מהמותן בשביל להיות "השולף הכי מהיר במערב". אולי הם "יחליטו" עבורך שבבוקר הם רוצים מתומצת עם שלושה נושאים בלבד לדבר עליהם בקפה של הבוקר, בלוג נרחב בצהריים ובסוף היום סיכום אירועים תמציתי ואישי כדי שהכתיבה תזרום בכיף ושם תספרי על היום שעבר עלייך בבלוג שלך, תצייני תגובות שקיבלו רייטינג גבוה ואולי תבוא לך תובנה שנונה, תודי למגיבים שמשקיעים מזמנם בכתיבת הרבה תגובות (תסדרי מעקב אוטומטי לפי מייל, שם וכתובת IP) וכמובן תבחרי את התגובה או התגובות ש-"עשו לך את זה". עכשיו את יכולה לאת לבלות ועבדך הנאמן יצטרך לקרוא פי 3 חומר כי הוד מעלתה עשתה מניפולציה על הגולשים שלה ופתאום התחילה לקבל ים של רייטינג. על תגובה של אמנון דנקנר למשל עושים פוסט נפרד + סקר ואת הסקר מפיצים בפייסבוק. תאמיני לי שהבלגן שתעשי לו "ללא מורא וללא משוא פנים" יקבל כיסוי בעיתונות הארצית עם דימוי חזק של "הבלוגרית שלא רואה ממטר אף עיתונאי, כולל את אמנון דנקנר" ואז… תתחילי לקבל טלפונים ממפרסמים. יש לרייטינג קטע כזה, הוא מושך מפרסמים בלי קשר אלייך כי זה התפקיד של רייטינג, לעשות את העבודה בשבילך.

    וכשהמפרסמים יתחילו להתקשר, אודה להוד מעלתה אם תזכור שהיא חזקה בלהילחם עבור אחרים אבל חלשה כשזה מגיע להילחם עבור עצמה. גם אני כזה. לכן אני נלחם רק עבור אחרים ואשמח להילחם עבורך כשלא נעים לך להילחם עבור עצמך בשל צניעות טבעית של חינוך מהבית. ביהדות זה נקרא ערבות הדדית משום ש-"כל ישראל ערבים זה לזה". משום מה שמאלנים חושבים שהם המציאו את המושג סולידריות חברתית ואז רדיקלים צעצוע כמו שאול חנוכה עושים תצוגת אופנה של אנרכיסטים בהם מוצגים הטרנדים האחרונים באופנת המחאה "הקשוחה" של המפונקים שחיים בהזיות מהפכניות כזה. כאילו. אני מדמיין אותם מתבכיינים בסגנון של "אימל'ה, משטרה עצרה אותי כי עשיתי רוח וצלצולים. הכל בגלל הכיבוש. מדינת משטרה בדרך להיות מדינה פשיסטית. נראה לי היום אני מתפרע באמת וכותב פוסט נזעם במיוחד בבלוג הנידח שלי שאף אחד לא קורא". כשיופיע הפוסט, יתחילו ימנים לצווח בבהלה "הצילו, אנרכיסטים בלונדים במימון הקרן החדשה רוצים להשמיד אותנו. ויש גם ישראלים כאלה. בוגדים. עונש מוות לבוגדים". ואני לא יודע אם לצחק או לבכות. כולם משוגעים. והציבור השפוי סובל.

    הנושא השני הוא ההיגיון של המטא-פיסיקה. בדיוק כמו שהמדע המודרני מחפש תבניות כדי להבין את החוקים שמאחורי התופעות, גם כך הציבור "הבור שמאמין באמונות טפלות לא הגיוניות" מתחיל לבצע הטלת ספק הגיונית ב-"ניסים" ומחפש תבניות הגיוניות בתוך המטא-פיסיקה. זאת התפתחות חשובה משום שזן-בודיהזם עשה זאת מזמן ובשעה טובה הצד ההגיוני של המיסטיקה, ללא אלוהים, מתחיל להופיע. הולך להיות מעניין.

    עד אז, אנחנו נראה המון כתבות כאלה שאין בהם שום היגיון מיסטי (וקל להוכיח את זה) אבל בהמשך יתחילו לעלות שאלות הגיוניות יותר ואז יהיה מעניין.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    כמו שכתבתי בתגובה הקודמת, אין שום קשר בין הרעיון שלך לבין המציאות, וכמו שכבר כתבתי אלף פעם: הבלוג הוא לא כל חיי ואני לא רוצה לעבוד בו כל היום, שזו המשמעות של הרעיונות שלך למרות שאתה חושב ההפך. אתה בהחלט מצטיין בחיבורים הזויים בין רעיונות ליישומם בפועל, שזה דווקא התחום שאני חזקה בו. תודה.

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    הרעיון שלי נקרא ניהול זמן.

    שעה בבוקר + שעתיים לקראת הצהריים + שעה בערב = 4 שעות עבודה ופי 3 תנועה, רייטינג ופוסטים. עכשיו יש לך 20 שעות לעצמך ומתוכם 4 שעות לדברים אחרים שעושים כסף.

    אבל את הכי חכמה בעולם, אז לא נציע רעיונות. 🙂

    אהבתי

  • רועי הגיב:

   לינק לוואלה?

   אהבתי

 6. אחינח הגיב:

  אנחנו חיים בסוף עידן הרציונליות.

  אהבתי

 7. הלל הגיב:

  זה חלק מחובבנות ה"מיסתורין" של העיתונות. כמו שהם מדווחים מדי פע על עב"ם וכאלה. מושך קונים.

  אהבתי

 8. חנן הגיב:

  אני מתקשה לראות את הבעיה בהעלאת הקטע, שאינו שונה למשל מהטענות שהועלו במפורש ב"הארץ" ובעוד מקומות לפני כמה שבועות כלפי לדור, שהגיש את כתבי האישום נגד אולמרט מתוך מטרה לטרפד את תוכניתו המדינית. את זה מותר לומר? או שרק המטאפיזיות של הכתיבה הפריעה לך?
  מכל מקום, הפליאה העיקרית שלי היא אכן על הקשר בין מעליליהם של יוזמי ההתנתקות לבין ביצועה, אבל לא בצורה מטאפיזית. התקשורת התעלמה מהשחיתות של שרון ומקורביו, הסיטה את האף מסרחון אולמרט, ולא דיווחה על אירועים נוספים הקשורים לתומכי ההתנתקות, מתוך רצונה להגן על המהלך.
  ניסו שחם הוא גם דוגמא אומללה לאותה בעיה. כל מי שמצוי בעבודת המשטרה ידע שמדובר באיש גס רוח, שמתנהג בפקודיו (כמו גם באזרחים) בצורה אלימה. אבל התקיפה של הימין נגדו הביאה את התקשורת להגן עליו, גם אז (בפרשת קידומו המאוחר למשל) וגם עכשיו.

  אהבתי

 9. דודי הגיב:

  איך הם שכחו את מפקד המחוז באותה העת ניצב אורי בר לב?
  ועכשיו ברצינות, מה עם כל השאר? מה עם אדריכלי המהלך?
  רשימה חלקית:
  האלוף דן הראל.
  עיבל גלעדי.
  דב וייסגלס.
  אורי שני.
  ראובן אדלר.

  מה עם חברי מפלגת "יהדות התורה" שתמורת 350 מיליון שקלים, הסכימו לתת לשרון שקט במהלך ולא להפריע לו?

  ומה לגבי ציפי לבני? ההפסד בפריימריס נחשב או שיש לה למה עדיין ממה לחשוש?

  בקיצור, מדובר ביד המקרה.

  אהבתי

 10. רוני לי הגיב:

  משרון עד ליבני רבים ממבצעי והוגי הגירוש נפגעו או סבלו מכה רצינת בקריירה זו עובדה,השאר זו פרשנות

  אהבתי

 11. עו"ד הגיב:

  לכתבה כזו קוראים סל מיחזור.

  למשל מ – 2007

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3366372,00.html

  http://www.haaretz.co.il/misc/1.1392851

  ואם הוא היה עושה מה שהומלץ כאן, היום הכל היה נראה אחרת.

  http://alturl.com/vs5aa

  אהבתי

  • עו"ד הגיב:

   אה, כן. בלינק האחרון יש גם נבואה.

   לאנשי "המטה" אין כלל ספק, שהבא בתור ברשימה הוא ראש הממשלה אהוד אולמרט, יד ימינו של שרון בהתנתקות, שגנז בינתיים את תוכנית ההתכנסות שלו.

   אהבתי

 12. חייל זקן הגיב:

  V, ידיעה עיתונאית שתשפר את מצב רוחך. אחד, שנושא את השם דנקנר, הולך לחטוף בגלל מעריב.
  בעל מניות בדסק"ש לדירקטורים ודנקנר: "גרמתם נזק לנו ולחברה"
  עו"ד רונן עדיני דורש כי דסק"ש, שרכשה את השליטה במעריב לפני כשנה – תגיש תביעה נגד חברי הדירקטוריון

  כל הכבוד על הגנת הרציונליות, פטריות אינטליגנטיות זה רציונליות נאורה.

  אהבתי

 13. אורן הגיב:

  באתר מסוים, שפניתי אליו לפני שהוסר הצא"פ, מגיבים התיחסו ל"קללה", כשמתחת מופיע נר זכרון למייסד האתר, שנפטר לאחרונה. אחרים, יש לציין, זיהו את האיוולת.

  אהבתי

 14. עטל הגיב:

  אפשר (מין סוג של..) שורה תחתונה?

  דומה שאיזה מוח יחצנ"י הזוי/פרימיטיווי/חולני/ולאו דווקא חילוני – הגה את ה"רעיון" – ומיטב העורכים נהו אחריו כמוצאי שלל רב.

  ולי, לא נותר אלא לאמר (נוכח התופעה): איחס. (בלשון המעטה)

  אהבתי

 15. יון מוקפץ הגיב:

  חומר רקע למתקדמים- קללת הפרעונים.

  בזמן ההשבתה היתה הודעת שגיאה שהתייחסה למשאבי שרת (אאל"ט). החברה הזאת מקבלת חוות דעת טובות כבר כמה שנים.

  אהבתי

 16. מנגו הגיב:

  תודה לאל שער' הספורט שלחו את מאיה רונן ללונדון!
  הכי חכמה,הכי איטיליגנטית, הכי נחמדה….
  נהנה קצת עד שתגיע האנלפבתית עם המח- סוף (מרים ממנגו.)

  אהבתי

 17. צוריאל הגיב:

  שאלת תם , האם על כתבות המתפרסמות אחת לכמה זמן על "קללת משפחת קנדי" כמעט בכל גוף תקשורת רציני האם פרסמת פוסט של תמיהה ?

  או רק מתי שמדובר במשהו העלול לדגדג לחשיבה אפיקורסית חילונית-שמאלנית ?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אם נלך על הקו שלך, "הקללה", מה לא בסדר אצלכם (וסליחה שאני מכלילה "אתכם" בצוריאל) שאתם מכלילים "אסונות טבע" או מב"ט, או אירועים פורס מאז'וריים עם אנשים שעברו על החוק מכל צדדיו, או חשודים בכך, או נהגו בחוסר הגינות מוסרית, ציבורית, אתית זו או אחרת? מה דפוק בעולם הערכי שלכם?

   אהבתי

 18. אורן הגיב:

  מילא ניסו שחם, שזה מה שגוגל מביא, שמסמנים רווח אחרי שמו, אך במה חטאו השוטרות.

  אהבתי

  • אורן מנצל בפני הציבור הגיב:

   שתי הבהרות:
   א. גוגל מעלה, ולא מבטא דעה שלי כמובן.
   ב. בעברית נכונה מקובל לכתוב "כשמסמנים".

   אהבתי

 19. פופציץ הגיב:

  מאז ההתנתקות שתמכתי בה, האורגזמות שלי כבר לא מה שהיו. נענשתי

  אהבתי

 20. ז'ורז' סאנד הגיב:

  וזה עוד כלום לעומת קללת סיינפלד

  אהבתי

 21. ק הגיב:

  כנציגי ה"מדע" ו"הרציונליות" עלי אדמות –

  האם תכחישו גם את קיומה של "בד קארמה"? "אינטואיציה"? "תחושת בטן"? "טלפתיה" (חשבת על מישהו והנה התקשר)? הכל הכל הכל "יד המקרה"?

  אתם אנשים נורא נורא מסכנים.

  ולעצם העניין – לא קללה אלא פיזיקה פשוטה: גרמת נזק ביודעין, הרסת במו ידיך אלפי בתים והותרת אלפים חסרי בית ומיליון אחרים חשופים לטילים לשבע השנים הבאות (ההתנתקות) – מן הסתם יחזור לך החרא למאוורר הנקרא הפרצוף שלך.

  אהבתי

 22. ז'ורז' סאנד הגיב:

  לא יכלתי להתאפק

  אהבתי

 23. בזינגה הגיב:

  אם אעשה עיוות על משפט מסדרות באטמן "עיתונאים הם המון מפוחד ומאמין באמונות טפלות".
  אז האם מעריב מאמינים שהאשמה במצבם של הנ"ל אינה באשמתם,
  אלא באשמת כמה רבנים? ומעשיו של אולמרט שבגינם הוא נשפט(שבית המשפט הסכים שהתרחשו) הם אשמת מעשיו של אולמרט העתידי?

  אהבתי

 24. שמיל הגיב:

  ואולי זו עבודה של האקרים? אולי האחראי לאבטחת האתר שובת גם הוא?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s