אצבעות שחורות 7.9.12

מהנעשה בסו"ש

קלינט איסטווד לא מתחרט.

כבר כתבתי לפני כמה ימים שצה"ל יצא מדעתו בעניין יאנה גורליק. עכשיו מתברר שחפצים שם להעניק לה חמישה חודשי מאסר בפועל.

שני רוכבי אופנוע נפגעו בתאונה בכביש 3. אחד מהם מת מפצעיו מאוחר יותר.

סופשבוע

מעריב מתעתע בקוראיו בשער. איציק זוהר לא "מציג", כי הוא לא התראיין. אם ממילא אתם מתיימרים לתת את הכתבה האמיתית, זו שאינה יחצנית, כך לדבריכם, אל תדבקו בהטעיה.
למה בכ"ז כתוב מציג? כי מעריב מצטט ממסמכי פשיטת הרגל שלו.
אגב, שלא יובן שאני מתעניינת בזוהר באיזשהו אופן: לא מה אמר, לא מה לא אמר ולא מה כתב במסמכי פשיטת הרגל שלו.

חלקיק מכתבת הטייסים. הכתבת מציינת בגאווה שזו "יוזמת סופשבוע", כלומר לא דו"צ הוא שנתן לנו את החבורה. אבל על מה הגאווה? מה בדיוק תרמו הארבעה האלו בכך שהתראיינו? "מדברים כפי שלא שמעתם מעולם"? אה?

מה עלה בגורל ג'קו אייזנברג? אם זה מעניין אתכם, במקרה.

7 ימים/ תמונות ילדות

בגלל צוק החגים וימבת המודעות מחולק המוסף לשני חלקים. בדרך כלל אני אוהדת שרופה של תמונות ילדות, של תמונות ארכיון בכלל. אבל התמהיל משונה, ולא ברור למה אני צריכה לראות תמונת ילדות של כותבי העיתון לצד סלבז מז'אנרים שונים. עריכה לא הגיונית ואקלקטית. עוד פרויקט חג מצוקתי, אבל נמאס לי לקטר ולחזור על עצמי.
ועניין נוסף: בפרויקט שכזה הקרדיט כולו למפיק/ה, אלו שעשו את מיליון הטלפונים, שהתקשרו לעשרות אנשים וקיבלו "כן" רק מאחדים, אלו ששיגרו את השליחים כדי לקחת את התמונות (אני משערת שלפחות מחצית לא יודעים/ יכולים לסרוק).
ולכן אני אומרת: תנו קרדיט למפיקים. לא יפה ככה.

7 ימים/ חלק ראשון

מיקי חיימוביץ' (אמירה לם) ודאי מרוצה מאוד מהצילום של רונן פדידה בשער. במידה מסוימת התמונה הזו הפוכה לתמונה של יעל דיין בשער מוסף הארץ. גם בשאר התמונות שלה בעיתון עצמו לובשת חיימוביץ' את אותם מדים, חולצת טריקו וג'ינס מהוה (או בגדי ספורט). חיימוביץ' נראית בתמונות בת 30 גג. שזה מצוין, מה רע, הלוואי עלינו. לאור זאת, השאלה היא למה הכוונה בכותרת "100% טבעית". האם בגלל שהיא צמחונית? בגלל שהיא קוראת לעם ישראל לעבור ליום ללא בשר? אגב, זה לא יעבוד בישראל. אני לא רואה את אזרחינו מתגייסים.

מיד אחרי חיימוביץ' התוססת והנערית יש ראיון עם אורלי וילנאי לקראת שידור הסרט שלה ושל בן זוגה, זוג או ילד, שמתאר את שלל המחלות שפקדו אותה בחמש השנים האחרונות. אוקיי, סליחה, המתאר את המאבק העיקש לללדת שוב (זה לא שלשניהם אין ארבעה ילדים ביחד, ולכן אני קוראת לזה greed). אני יודעת שלא כולם יפרשנו את הכתבה כך, אבל המסר שאני רואה בה הוא: היזהרו לכן נשים משלל טיפולי הפוריות והאבסת הגוף בהורמונים וכל הזבל הזה.
אומרת וילנאי:

בישראל יש 160 אלף טיפולי הפריה בשנה… זוגות לא מדברים על זה, והחברה לוחצת לספק את הסחורה ולייצר ילדים. פגשתי הרבה נשים עם תחושת החמצה ובושה על כך שהן לא עומדות בזה.

אחרי הכתבות הללו מופיע הפרק המובטח – לפני כולם! כמאמר גלובס – של חמישים גוונים של אפור. אורלי זילברשץ, לבושה חולצת כפתורים לבנה ותחתונים הצטלמה לכבוד המאורע, ואם תסרקו את הקוד המצורף תוכלו גם לשמוע את דעתה על הטקסטים.
12 עמודי מערכת וביניהם עוד מיליון עמודי בשמים הופקעו לטובת ההיסטריה העולמית.
הספר יוצא בהוצאת ידיעות ספרים.
ורק להבהיר: לא קראתי עדיין מילה מהספר המתורגם או הלא מתורגם, וכן לא את פרשנות מבקריו (ספקטור ושקד).
לקראת סוף הגיליון יש ראיון של סמדר שיר עם ריצ'רד גיר (חרוז!). גם הוא, ככל מלכת יופי לעתיד חושק בשלום עולמי, ולנשיאות ארה"ב הוא יצביע לשמעון פרס.

מוסף הארץ

הראיון עם יעל דיין (נרי ליבנה): נהניתי וקראתי בשקיקה עד שהתחילו לדבר על ביברק, אולמרט וזה. ועל איראן, כמובן. לא רוצה לקרוא יותר מילה על איראן, ממילא הכל קשקושים והבלים וזבל טהור.

פרופ' עילם גרוס משיב לטוקבקיסטים שתקפו אותו לאחר הראיון עם איילת שני לפני שבועיים.

מי שלא רוצה לקרוא על עילם גרוס אלא על בוזון ההיגס מוזמן/ת לקרוא מאמר גדול מאוד שכתבתי ופורסם בגיליון אודיסיאה הראשון שיצא לפני כשלוש שנים (צ"ל: ארבע, V) ושגירסה מעודכנת שלו שתכלול את סיפור התגלית תפורסם בגיליון הקרוב של אודיסיאה. אני מקווה שאז הם יבואו על סיפוקם.

סאגת ברית המילה, אם בא לכם.
(אני הסתפקתי בכות' הגג המשעשעת "עורלה לגויים" שבדפוס).

ולפרופ' בני מוריס נמאס מהסכסוך.

זה נכון שיש הבדל בין הקיצונים שאומרים בצורה ישירה שהם רוצים לחסל את מדינת ישראל, לבין החילונים שאומרים כלפי חוץ שהם מוכנים להסדר פשרה. אבל למעשה, גם אלה וגם אלה, אם קוראים אותם בדקדקנות, רוצים את כל פלסטין. גם החילונים, אם אפשר לכנות אותם כך, מנהיגים כמו יאסר ערפאת והנשיא מחמוד עבאס, לא מוכנים לנוסחה של שתי מדינות לשני עמים. כדי לא להפחיד את הגויים, הם משדרים עמימות אבל חושבים במונחי גירוש וחיסול.

המוסף לשבת/ ידיעות

רענן שקד מראיין את אדר כהן, המפקד על לימודי האזרחות, שהודח מתפקידו.
אחרי הקריאה עדיין אי אפשר להבין מה בדיוק קרה שם ומדוע פוטר. למשל, אומר ד"ר יורם הרפז שכהן הוא לא פוסט ציוני (צירוף פופולרי בטוקבקים בימים האחרונים) וגם לא שמאלן.
כהן עצמו טוען שתויג:

אה, הוא בלונדיני עם תלתלים ומשקפיים? הוא בטוח שמאלני שחושב ככה וככה, לא משנה מה הוא כבר יגיד או יעשה.

ושקד ממשיך:

למה נחשד כהן כשמאלני? אולי כי אחרי שהתבקש לרכז את נושא החינוך לחיים יהודיים-ערביים משותפים, התחיל כהן לעבוד ברצינות. בנה מערך של הכשרות מורים, גיבש עם פרופ' רות גביזון מסמך על הדרכים להתמודדות עם הקונפליקט היהודי-ערבי במערכת החינוך והתחיל לקיים מפגשים משמעותיים בין תלמידים יהודים לערבים.

לראיון מצורפת מסגרת על ספר המריבה, יוצאים לדרך אזרחית, ובה מצוין שבספר עשרות טעויות עובדתיות ומהותיות. אבל את הטעויות, או את חלקן, העלה כהן על הכתב וביקש לתקן. למשל, כה כתב למחברי הספר:

הקטע במסגרת על יחסי ישראל-סוריה מוטה באופן חד-משמעי לכיוון אחד בלבד. אי אפשר לכתוב קטע כזה מבלי לציין את התומכים בהשארת הגולן בידי ישראל, נימוקיהם וכו'. מהקטע, כפי שהוא מנוסח כעת, עולה כי סרבנות ישראל לנסיגה היא המכשול היחיד לפתרון 'הפשוט' ליחסים בין המדינות"

בקיצור, נותרתי מבולבלת ביותר באשר לסיפור אדר כהן.

מחקר אחד ביום/ האוכל האורגני, נו

זוכרים את המחקר המטלטל על המזון האורגני מלפני כמה ימים? אביב לביא עושה סדר, ומסביר איך כולם טועים.

פרופסור מכובד אחד לימד אותי פעם, שכשאני נתקל בעיתון בידיעה על מחקר מעניין, מומלץ לעזוב את העיתון ולקרוא את המחקר. או לפחות את התמצית שלו. ובכן, הנה לפניכם – במילותיהם של החוקרים עצמם, אנשי אוניברסיטת סטנפורד – המסקנות מהמחקר ההשוואתי שערכו בין מזון אורגני לרגיל: "צריכה של מזון אורגני עשויה להפחית את החשיפה לחומרי הדברה ולחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה". זו השורה התחתונה של החוקרים. אני מניח שגם בלי טלסקופ משוכלל הצלחתם להבחין שיש פער מסויים בין הנוסח שקראתם זה עתה למה ששמעתם אתמול לאורכה ולרוחבה של התקשורת. למען ההגינות אציין שמסקנות המחקר כללו שורה נוספת, ובעניינה נרחיב בהמשך.
זמן לעשות סדר: שום דבר חדש לא התגלה אתמול, בעד או נגד אוכל אורגני. המחקר המדובר, מאוניברסיטת סטנפורד כאמור, הוא למעשה סקירת ספרות: במחקר כזה החוקרים סורקים קבוצה גדולה של מחקרים שנערכו בתחום מסוים, ובוחנים האם מהתוצאות והידע שהצטברו במחקרים ניתן להגיע למסקנות. לסקירות כאלה יש נטייה לעורר מחלוקות, שכן לעצם בחירת המחקרים שנכללים בסקירה – הגונה ועניינית ככל שתהיה – יש השפעה מכרעת על התוצאות.

ממון/ מעריב עסקים

לא מזכירים במילה את עוללות דנקנר ומעריב. בממון מציעה שושנה חן מדריך קניות מפורט ובמעריב הסדרי חוב, אנרגיה ירוקה ואיך המציא עצמו הניו יורק טיימס מחדש בזכות גביית תשלום על תכנים באינטרנט. זו האחרונה מעניינת מאוד, בעיקר לאור ההתרחשויות האחרונות, ובכלל.

צרות בכותרות

"מיקי לא חסה" (ראיון עם מיקי חיימוביץ', 7 ימים).

אני אוהבת לקרוא כותרות ולהיווכח בנבואיותן לכאורה. קחו למשל שתי כותרות של שערי שני מוספים במעריב בסו"ש זה.
כות' השער של מעריב עסקים היא הכותרת הצרתית ++ "להתחיל מחדש", ואילו הכותרת הצרתית לא פחות של סופשבוע היא "זה בידיים שלנו". זו הראשונה מתייחסת למצב מעריב אמש, וזו השנייה היא בעצם ההיפוך המוחלט: זה כה לא בידיים שלנו, כלומר של עובדי מעריב. הכותרת בסופשבוע, אגב, מתייחסת לארבעה מטייסי העל (העילגים) של ישראל לקראת ההפצצה שתבוא או שלא תבוא על איראן. תלוי בצחי הנגבי.

"שביל הבריחה" (שער שישבת, ישראל היום). ריטה טסה לארמניה.

לחם עבודה

66% סבורים שיש עתיד לעיתונות המודפסת. אוי ויי זמיר.

עדי גרתי-נער, סמנכ"לית התוכן של ערוץ 10 עברה לקשת, שם תהיה אחראית תחום הדוקומנטרי והאקטואליה.

צ'יקו מנשה עוזב את ערוץ 10 וחוזר לרשת ב'.

איל אופנהיים יהיה העורך הראשי של ערוץ 24.

שי באב"ד יהיה מנכ"ל הרשות השנייה.

באולפן שישי שודרה אמש כתבה של שי גל על מצב העיתנות (קישור חלופי). אפילו סופה עודכן אחרי מכירת מעריב לשלמה בן צבי.
מצד אחד, כל מי שמצוי בעניינים ועוקב אחר המתרחש בתקשורת יודע את כל הפרטים, והכתבה לא חידשה לו פסיק. מצד שני, מתברר שמי שלא מצוי במעמקי הביצה והמדמנה ממש לא מתעניין. עד כה כ-300 איש צפו (וליתר דיוק נגעו בלינק) בכתבה. גורל העיתונאים מעניין את העיתונאים עצמם. לשאר המדינה זה ממש לא מזיז.
מה שכן, די נמאס מהמטאפורות: אנחנו מוכרים בלוקי קרח בזמן שהמקררים כבר הגיעו, או אנחנו כספרים בזמן שכולם כבר משתמשים בכספומטים. די, מספיק.

דרור פויר על משבר העיתונות.
רוגל אלפר על משבר העיתונות.
שכחתי מישהו?

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

אי אפשר להיכנס זה יממה לבלוג של ריצ'רד סילברסטיין.
הוא לא הצליח להבין עדיין אם מדובר במתקפה כלשהי.

There seem to be problems with my site which I can’t fully identify. Some viewers are seeing a hoax image that appears to have hijacked my main page saying various “Stand With Israel” or some such nonsense. As I’ve just switched hosts today I’m not sure how this trick was played. I’m trying to work with my host to figure out whether this is sabotage related to my old host or my new one.

לוגוגל משובח ואקטיבי ל-Star Trek.
(ניסיתי להעתיק את הקוד כדי שתוכלו ללחוץ עליו, אבל לא הצלחתי).

תודה לעו"ד שמצא בטיובית את הלוגוגל הזה.

סילבי קשת אושפזה לבדיקות בשיבא ומדווחת לחבריה בפייסבוק משם.

לפני פיזור

שני פוסטים הועלו אתמול, בשניהם מככב מעריב המוכה והחבול.
לבי עם עובדי מעריב בבוקר, ומעריב נמכר שוב, בלילה.
קוראי מעריב עדיין מתהלכים כסומים בארובה: אף מילה לא נכתבה בעיתון עד כה על קשייו. וגם אמש, אף מילה על מכירתו.
אני לא חושבת שיש סיבה שמישהו יעלוץ במעריב, שהרי הם קיבלו שב"צ. הרוב המוחלט של העובדים יפוטרו (במעריב 2,000 עובדים, שב"צ יציע ל-300-400 מהם לעבוד אצלו). בין אלו שמשרתם תתרוקן מתוכן יהיו ודאי הבכירים ענקי השכר. ושאלה נוספת: מאיפה יהיה כסף לשלם פיצויי פיטורין לכל העובדים? ומי ישלם אותם? הרי למעריב אין כסף לשלם את משכורות אוגוסט. מי ישלם אותן, אגב? ואיך?
כותב אמיר טייג במארקר אמש: חשוב ששב"צ יצליח להחזיר לחיים את מעריב. אני לא יודעת עד כמה אפשר יהיה לקרוא לדבר שיוציא מתחת ידיו "מעריב". אני לא יודעת מה יישאר מהמותג. או איך תתבצע ההטמעה. או מהו עומק כיסיו של שלמה בן צבי. שהרי מקור ראשון עבר צמצומים והתכנסות באחרונה, ומאידך, כולנו ממתינים לאתר החדש שיעלה (יש הטוענים שהוא מדאים). אבל אם יעלה אתר חדש, מה יהיה עם nrg הפיסח והגיבח? איך יתבצע המיזוג או האיחוד או הבליעה או ההטמעה? אני מקווה שלשב"צ הפתרונים, ולעובדי מעריב אני מציעה, אממ, לקחת את עתידם בידיים. לו הייתי עובדת מעריב הייתי מבלה את הלילה (למה לכחד, וגם את היום) בהתקף חרדה.

נ.ב במוצ"ש מבית מקור ראשון מובטח בשבוע הבא גיליון סיכום שנה תקשורתי. נו נו, אני רוצה לראות.
חוץ מזה אני מתה כבר לקרוא את דברי שב"צ על מעריב. עצתי: הוא יכול להעתיק את נאומו של דנקנר, אותו הבאתי בפוסט מעריב נמכר שוב. למה לחבר אחד חדש בו ישולבו המילים פטריוטי, ציוני, דמוקרטיה, מותג, ו"הבראת העיתון הינה משימה לא קלה", ועוד ועוד?
נ.ב אחרון: תגובה ראויה של לחם:

נוחי דנקנר, הטייקון הרחום, שתורם לפריפריה, אהוב העם, חביב הרנטגן, הפקיר אלפיים עובדים. מעולם לא נעשתה עסקה כזאת במדינת ישראל, עסק נמכר בלי עובדיו. דנקנר ייחלץ מהמשבר, הוא וילדיו ונכדיו מסודרים, כולל דירות פאר בלב תל אביב, אבל העובדים יפרפרו, חלקם לא יתאוששו לעולם. הפקרת אלפיים עובדים היא מעשה שגובל בפשע ולא יעזרו לו גדודי היחצנים והחנפנים והלקקנים. במקום להבריא את העיתון הוא הביא מנהלים יקרים ועורכים גרועים מאוד שדרדרו את העיתון גמרי ועכשו הוא בורח ומפקיר את העובדים.

ושאלה אחרונה ממש (טוב, מקבץ): האם יעמוד נוחי דנקנר בהרמת הכוסית של מעריב ביום חמישי הקרוב? אם כן, מה יגיד לעובדים? איך יסתכל להם בעיניים? והאם יסלחו לו העובדים לקראת יום הכיפורים? כי פה אלוהים לא מתערב, כידוע.
ואיך יעמוד בפני הדירקטוריון שלו? ומה יגיד לאנשיו? איך יתרץ את כל המהלכים שלו בשנה וחצי האחרונות?
לרנטגנולוגים פתרונים.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

116 תגובות על אצבעות שחורות 7.9.12

 1. לחם הגיב:

  מכירת מעריב בצורה שנוחי דנקנר עשה, בלי העובדים, היא מעשה נפשע. הוא השתמש בעובדים המסורים של העיתון והשליך אותם כמו כלבים. אלפיים משפחות לא ישכחו לו את זה. הבריחה מהעיתון תוך הפקרת העובדים והניהול הגרוע של העיתון הם מעשים ששום יחצן חנפן ולקקן לא יצליחו למחוק מקורות החיים של ה"טייקון." אלה מעשים שירדפו אותו לעד. ושאלה לנוחי הנמלט: באמת חשבת שניר חפץ ואיזה נטע ליבנה יבנו לך עיתון סביר?

  אהבתי

 2. יודעת הגיב:

  V כדאי שתדעי (את בטח כבר יודעת) נוחי דנקנר לא הגיע לשום אירוע שנעשה בבית מעריב וכף רגלו לא דרכה בבניין, בניגוד לקודמיו שהקפידו להגיע לכל הרמת כוסית
  ————-
  V: יודעת, יודעת, זה לתפארת המליצה

  אהבתי

  • בועז הגיב:

   זה מקסים לדעת שנוחי דנקנר מעולם לא דרך בבית מעריב. ככה זה הכי טוב. בעלות סטרילית. מרחוק. בלי ללכלך את הידיים בכל הגועל נפש הזה שנקרא "עובדים" – או בפשטות: בני אדם

   אהבתי

   • שולית הקוסם הגיב:

    גם פישמן לא מגיע לגלובס אף פעם, וזה נחשב למשהו שמתגאים בו.

    מו"ל שהוא גם איש עסקים, שלא לומר טייקון, לא אמור להיות מעורב בעשייה של העיתון, לפחות למראית עין. כלומר רק למראית עין.

    אהבתי

 3. יוסיפוביה הגיב:

  שי באב"ד לא יהיה מנכ"ל הרשות השנייה. מדובר באחד מניסיונות המינוי המושחתים ביותר בתולדות השירות הציבורי והוא לא יעבור

  אהבתי

 4. טב הגיב:

  הכתבה של רונן ברגמן בשבעה ימים על חיסול סדאם מעניינת כשלעצמה (לחובבי הז'אנר), אבל דבר אחד נאמר שם בעקיפין (או לא נאמר בכלל).
  המבצע נועד לחסל את סדאם ולמנוע מישראל איום קיומי. ברגמן כותב ש"אם סדאם חוסיין היה מסולק ב – 1992, הרי אולי היינו חוסכים מהמזרח התיכון ובני העם העירקי עשר שנים של סיוט נורא ואלפי הרוגים אמריקאים ומבעלות הברית מאוד מיליארדים של דולרים."
  המבצע בוטל, או לא היה יוצא מעולם לפועל עם או בלי קשר לאסון. סדאם חי עוד 11 שנה לאחר מכן. בראיה לאחור ברור שהאיום הקיומי היה קיים בעיקר בראש של הרמטכל ברק שהצליח לגרור להרפתקאה את ראש הממשלה בעלות של מאה מיליון דולר וחמישה הרוגים.
  וכל מילה על אירן מיותרת.

  אהבתי

  • מסכל ממוקד הגיב:

   כל דיבור על לינקז' בין עירק לאירן בהקשר לחוסר נחיצות מגוחך למרות הניסיון הגס להכניס את הסאב טקסט בתוך הכתבה עצמה עם דמות כה עלובה רופסת ששזורה שם כשגיא. אירן המתגרענת על פי מנהיגיה שלה עצמה (שמכריזים יום יום שמטרתם להשמיד את ישראל) ובהוכחות מובחנות של אירגון סבב"א שרוב הזמן תמך בה, לבין עיראק שלא שיקמה את הכושר הגרעיני בפועל מאז הפצצת הכור בידי ישראל מעוררת הוא אכן חסר קשר

   בהקשר לחיסול סדאם חוסיין, האינטרס היה לא נקודתי אלא אסטרטגי עדיין נאמה לעיקרון המכונן שלה מיום הקמתה ולפניו, ישראל היתה חייבת להשיב את ההרתעה שלה אחרי ספיגת הטילים העיראקים.
   ההרתעה היא לא מול עירק אלא מול כל המזרח התיכון, מאירן ועד מחבלי אוסלו.
   לחיסול ארכי-אנטישמי כמו סאדם חוסיין היה יכול להיות אפקט מרכך ומשתק הרבה יותר מאשר על עיראק- כפי שגם יקרה כשיוחסל נסראללה .

   אהבתי

 5. סתמאחת הגיב:

  בסאגת הירקות האורגניים הדבר העיקרי שמוזר זו המחשבה שיהיה הבדל בערכים התזונתיים בין עגבניה אורגנית לעגבניה לא אורגנית. זה מתאר במדוייק את הבעיה של הרוחניקים לסוגיהם שבטוחים שאור השמש עושה קסמים ולגדל עציץ באנרגיות חיוביות משפיע על הגדילה שלו. עגבניה היא צמח והיא דורשת קצת מים, קצת דשן, קצת אור כדי לנפק פרי שתכולתו הכימית פחות או יותר קבועה. מה שמשתנה בין גידול אורגני לגידול תעשייתי זה כמות וסוג קוטלי המזיקים. עקרונית, הדברים האלו אמורים להשפיע כמה שפחות על הטעם ועל איכות הפרי/ירק משום שאחרת אין בהם תועלת. החיסרון של החומרים האלו (ולכן יתרון היפוטתי לתוצרת אורגנית) שמה שהורג חרקים לא תמיד טוב לנו. ועניין העמידות לאנטיביוטיקה, שזו בעיה ברמה בינלאומית בעיקר כי אף אחד לא מפתח אנטיביוטיקות חדשות (כי זה לא משתלם כלכלית אז אף חברה לא לוקחת את זה על עצמה, לא כי אי אפשר).

  סיטואציית ג'אקו אייזנברג מקוממת אותי מאוד כל פעם מחדש. באופן כללי אני לא מצופי וצופות כוכב נולד (בשנים האחרונות בכלל אין לי טלויזיה ואמנם אני מרוצה מהסידור אבל במקור זה לא קרה מבחירה). ב2006 גרתי בצפון וכמו לא מעט אנשים מהמדינה היתי תקועה בממ"ד יותר מידי זמן. אז צפיתי גם בכוכב נולד, צפיתי למרות התקף הלב שעמד לי ממש בפתח האאורטה (זה ביטוי שעובד?) כי כל מפגן ה"אנחנו מחבקים את תושבי הצפון" גרם לי לרצות להקיא. כוכב נולד של אותה שנה נחשף במערומיו, למיטב זכרוני גם מבקרי הטלויזיה השונים ברשת ובעיתונות הכתובה עסקו בכך. זה היה מעין מפגן חיבוק צבוע וגועלי, אנחנו המנחמים הלאומיים בלה בלה. ומנגד, בתוך החיפוש אחר נינט החדשה היו שם הרבה מאוד מנשקי מזוזות מהפריפריה בדרום, עוד כמה מהמרכז וחייל אחד מהקריות שהודח בשבוע שבו פרץ המבצע (והוא בכלל לא הגיע לחזרות כי נקרא לשירות, אז מה אם זה בלהקת הנח"ל?!). אז חבורת אנשים מהדרום והצפון חגגו את הקריירות לרבע שעה שלהם, עם צביקה הדר שניפח לנו את הראש בחיבוקים ופרסומות כי אנחנו תקועים מול הטלויזיה. ואז על השטות שאמר, ג'אקו אייזנברג קיבל את כל חיצי הרעל שהגיעו בכלל לתוכנית. כן, הוא טמבל שהעיז לדבר על כמה המדינה חרא אחרי שלושה חודשים בהן הוא חגג תחילתה של קריירה ובמקביל בצפון אנשים חיכו שיפסיקו להפציץ אותם ומרכז נהריה יוכל לעבור שיפוצים ולחזור לתפקד, אבל כל ההפקה התנהלה בדיוק ככה הם היו חכמים מספיק כדי לא למשוך אקסטרא אש, וערמומיים מספיק כדי לתת לו לגרור אותם מחוץ לרדאר השינאה.
  מצד שני, נדמה לי שזה כבר ראיון שני כזה עם אייזנברג והוא כבר לא אומר שום דבר חדש. חבל, שני השירים המקוריים שהצליח לשיר בתוכנית היו יכולים להיות להיטים גלגלציים שאפילו אני הייתי נהנית מהם. (אע"פ שאחד מהם היה טחון מידי).

  אהבתי

  • …שבטוחים שאור השמש עושה קסמים…

   דת המדע, עם כל הכבוד (ויש) לא יודעת כיצד לייצר מסקראץ' יצור חי, צמח או להסביר מה תפקידם של כלל החומרים והשילובים בניהם ועוד חורים אדירים במיפוי הדברים הידועים, ומבלי לדבר אלה שלא. ראוי לגלות קצת צניעות מול האלטרנטיביים.

   מנסיוני, יש הבדל מוחשי וברור בין תוצרת חקלאית תעשייתית ומהונדסת לצמח שגדל ללא רשרוש דולרים. האנטיביוטיקה היא חלק קטן מהתמונה. המיכלים השחורים שבצידי השדות מלאים בחומרים שיהרגו אותך והאדמה ספוגה בהם.

   תטעמי עגבניה או פלפל בכפרים "הפחות מתקדמים" באירופה ותביני את ההבדל וזה לא רק הטעם. זה כמו ההבדל בין הג'אקו לאריק לביא. אינני קונה אורגני תעשייתי ולא אקנה כרטיסים להופעת אנפלאגד של אותו ג'אקו.

   המדע הכל יכול לא יודע להסביר את ההבדל הברור מאליו בין זמרתו של אריק לביא לקאברים של כוכב נולד או לזמרתו של ג'אקו. מהות לא נמדדת במכשירים, תודה לאל. לשמש ולאדמה שלא זזה לנו בעת ההקלדה.

   אהבתי

   • בועז הגיב:

    בויכוח שהיה לי הבוקר עם מישהו שטען בתוקף שאין הבדל בין "אורגני" ל"לא אורגני" סיכמנו את הענין בכך שאני אמשיך לאכול מה שטעים לי (פירות ועגבניות ותמרים אורגניים ולחם 100% שיפון מלא ואורז מלא) והוא ימשיך לאכול את מה שסבבה לו.

    אין לעימותים האלה תכלית.
    מזכיר לי איך אבא שלי ניפנף לפני 40 שנה באיזשהו "מחקר" שהתפרסם ב"ידיעות אחרונות" ו"הוכיח" שהניקוטין שבסיגריות עוזר למיקוד ולחדות המחשבה, ושבעצם סיגריות זה בריא, ושרופאים שמעשנים הם מנתחים הרבה יותר מוצלחים, כי הם ערניים ומפוקסים יותר.

    אהבתי

   • האלן האלן יא בועז,

    אין לי ויכוח עם סתם אחת כי הקו שניסיתי למתוח לא נמצא בפער בין האורגני ללא אורגני אלא בפער היותר גדול (לדעתי) שבין התעשייתי לגידול פרטי מסורתי, בלאדי, אסלי ואוריגינלי. ראה קישור.

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    אפס צניעות מול האלטרנטיביים.
    כל מה שהם אומרים מבוסס על תחושות בטן. כל מה שהם אומרים ומתגלה כנכון, מעובד מהר מאוד לתוצרת אמיתית, תעשייתית.
    בשום שלב לא טענתי שאין הבדל בין אורגני ללא אורגני, נהפוך הוא הזכרתי את עניין הריסוס והאנטיביוטיקה, שהם עניינים רציניים מאוד. ומנגד, התיעוש (גם האורגני המתועש) מאפשר להאכיל יותר אנשים, לעבד פחות קרקעות ולאבד פחות תוצרת.
    ישבתי כמה ימים בחווה אורגנית אמיתית שממוקמת בלב הרים אירופאים. זה ממש מרגש לראות את הצמחים שגדלים שם ולהנות ממשהו שקטפת מהעץ. זה די מעורר גועל לראות איך שוטפים כלים כשחוסכים במים (כי אין שם תשתיות) וממש התפללתי (לאלוהי המדע כמובן) שלא אחטוף שם צהבת C כי לשתיים האחרות יש לי חיסון. המסקנה שלי מהמאורע ההוא היתה שלחיות בלי חשמל, בלי מים זורמים ועם המון טבע ומזון שהוא תוצרת עצמית (ואלוהי המדע יודע אילו טפילים עברו למזון עם הדשן שעשוי מעיבוד של בורות הספיגה של דרי החווה, לא שאלתי הרבה על העיבוד כי לא רציתי להשמע יותר מידי היפוכונדרית) זה אולי נשמע קסום, אבל צריך להיות ממש לא נורמלי כדי לרצות לחיות ככה לתמיד. עזרו מאוד השיחות עם המקומיים (לא הזדהיתי בהכשרתי המקצועית) שהסבירו לי עובדות מדעיות שלא היו ולא נבראו מעולם, וכך חיזקו את שחששתי, שאין להם מושג מהחיים שלהם במזיקים, טפילים, מחלות. אנרגיות חיוביות ולא תחטוף לא סרטן ולא אמבה.
    ועוד נקודה קטנה על דת המדע, נראה אותך טועם עגבניה בצורתה המקורית, הטבעית והלא מעובדת (אני אעזור לך, זה לא אכיל ואפילו רעיל. זה בכלל לא אדום)

    אהבתי

   • וכל מה שכוהני דת המדע אומרים לנו נכון, מדוייק ונבדק ללא משוא פנים? הליך אישור התרופות מול ה FDA, המלצות מנהל המזון, הטיפול האונקולוגי , ההפלרה, כריתת בלוטת האצטרובל, הם רק דוגמאות לאחיזה האריסטוקרטית בידע ושטיפת המוח מצד הדת הזאת.

    אני לא שולל ולא מזלזל בהישגים אבל גם לא משתחווה בפני כל מחקר, מאמר או תרופה שהממסד האקדמי על קשריו עם ההון משחרר לטובת האנושות. לכן אני טוען שהצניעות מתבקשת.

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    דומה שאתה לא מבחין בעובדה שמדע אינו דת ואיש לא מצפה ממך להשתחוות בפניו. מדע הוא חקר, הוא שאלת שאלות והטלת ספק ולבסוף בדיקה והוכחה. לכן המדע תמיד מתעדכן, לכן אנשי המדע לא יצפו (ואף יבהלו אם זה יקרה) שתקבל אותו כמות שהוא ברגע נתון אחד כאמת מוחלטת וסופית.
    מדע ניזון מדיון וביקורת, אבל גם להתדיין ולהעביר ביקורת צריך לדעת.
    תחושות בטן ואמונות ורגשות הם לא חלק מהמרכיבים של חשיבה ביקורתית. אמנם מידי פעם מדענים משתמשים במילים האלו כדי לתאר דבר כזה או אחר, אך ״תחושת בטן״ של מדען נובעת מידע שכבר הפך לאינטואיטיבי וכשתשאל אותו לפשר תחושת הבטן הוא יוכל להסביר אותה בעובדות.

    אהבתי

   • אני מבחין בעובדה שתאגידי התרופות והדישון הם גופים שמגלגלים מאות מליארדים של $. שרגולטורים מאשרים תרופות בהליכים מפוקפקים. שמאמרים ומחקרים מדעיים מוזמנים ושעל שולחנו של רופא המשפחה שלי יש פרסומות לשלוש תאגידים כאלה.

    כמו דת, גם כאן האמונה משחקת תפקיד חשוב. המחקרים על נזקי קרינה לדוגמא. מבקשים מאיתנו להאמין בתארי החוקרים והמכונים שהכל בסדר ושהמכשירים לא גורמים שום נזק כל עוד הם בתקן למרות שתחושת הצריבה באוזן היא משהו מוחשי עבור די הרבה אנשים.

    כמה גופים מדעיים טהורים את מכירה שמנותקים לחלוטין מהעולם העסקי?

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    לשאלתך מעט מאוד, אבל זה לא כי הכל רמאות. אתה מדבר על רגוליה מפוקפקת, אני חושבת על עשור שלוקח לאשר תרופה לפני שהיא נכנסת למחזור מכירות מוגבל בפיקוח. אתה מדבר על רופאים מוטים ואני חושבת על הרצאה של ד״ר תמי פרץ, אונקולוגית, שסקרה מספר מקרים שהדגימו איך בקלות היו מצילים היום חולות שלפני עשור הרופאים הסתכלו עליהן גוססות ולא ידעו מה לעשות.
    תאגידי התרופות גורפים מיליארדים ומכוונים מאוד את עולם המדע (הרבה פשוט כי אם תחקור את מה שמעניין אותם תקבל גראנטים). תאגידי התרופות עושים את מה שהם עושים במשך המון שנים, האסטרטגיה העיסקית שלהם היא אולי מאוד דורסנית אבל מול הלקוח היא אסטרטגיה לטווח ארוך, לא מהבחינה שממכרים את הלקוח, אלא מהבחינה שהם מוכרים מוצר שעובד. לא סתם לא קמים כמעט רמי לוים שיןצרים תחרות מהותית בשוק התרופות- כשצצים כאלה החברות הגדולות רוכשות אותם ומשווקות את המוצרים הטובים שלהם. בסוף זה מגיע לחולים, וכן, הם גורפים מיליונים אבל הם מספקים מוצר.
    ובכלל חברות התרופות הן דיון בקפיטליזם וכלכלה ולא במדע. אין לדיון הזה קשר לכך שקבוצת מדענים סקרה מאמרים שעוסקים במזון אורגני ומצאה שאין הבדל משמעותי ממזון לא אורגני. נניח שחברת תרופות הזמינה חמישה מאמרים מוטים בנושא, מאמר סקירה בודק הרבה יותר עבודות לאורך הרבה יותר שנים, חמשת העבודות המוטות לכאורה הופכות בטלות בשישים. יתרה מזאת, האקדמיה מספיק ביקורתית כדי שמידע לא מדוייק יתוקן די מהר, כבר כעת הם מזכירים בראיונות מאמר אחד (שוב, בטל בשישים) שנשמט ומראה תוצאות שונות מעשרות המאמרים האחרים.

    אהבתי

  • אורן הגיב:

   מ"העושה סדר" של אביב לביא, אני מבין שלא קרא את המחקר המלא
   ( ככלל מה זה אומר על המודלים השונים של תשלום על תוכן, כאשר כלי תקשורת חוסכים 20$ על תשלום למאמר). אני חוזר על קישור לביקורת של מי שכן קרא את המחקר המלא, ועל כן עושה יותר סדר.
   הסיום של לביא ממחיש, שאין לו ענין אמיתי במידע מדעי, מה שמבהיר את העיוות שעשה למסקנות המחקר.

   אהבתי

 6. עו"ד הגיב:

  הוידאו'ס המוצלחים של השבוע – מקור: BBC

  מחזות אנושיים בזמן שידורי חדשות – מקור: CNN

  אהבתי

 7. עובר אורח הגיב:

  אביב לביא לא בדיוק עושה סדר. הוא מסיים ואני מצטט:

  "אני גם זוכר את הרגע שבו עשיתי את הבחירה שלי: זה היה כשביקרתי אצל חקלאי אורגני עם חיוך ממזרי, וניסיתי לאתגר אותו ולטעון שלתותים שהוא מגדל אין כל יתרון. בתגובה הוא לקח שתי קערות ומילא אותן בפירות וירקות. על אחת הוא ריסס מעט חומר הדברה ממיכל קטן שעליו היה מוטבע איור של גולגולת, ובשנייה לא נגע. או אז הוא הניח לפניי את הקערות, ושאל בהתרסה: "נו, אז מה אתה מעדיף?"

  בויכוח על טרנספר של כל הערבים מישראל, ניסיתי לאתגר את זה שמולי ואמרתי לו שיחסי ערבים ישראלים ויחסי ישראל עם העולם אלו נושאים מורכבים ומסובכים ויש פנים לכאן ולכאן ואז בחיוך ממזרי הוא הוציא שתי תמונות אחת מייד אחרי פיצוץ אוטובוס ברחוב בירושלים שניה של של יושבי מסעדה במושבה הגרמנית, נשים, תינוקות, שמש זורחת ושאל בהתרסה: "נו, אז מה אתה מעדיף".

  חוץ מזה, להיות ספציפי. לבדיקות כימיות ובקטריאולוגיות של מזון אורגני ושאינו כזה בארה"ב יש קשר קלוש ומטושטש בלבד למזון בישראל. ומדיון על חומצה אסקורבית ( ויט. C ) בתותים ממזרח מדינת ואשינגטון לא ניתן להסיק מסקנות אמתיות על תותים בישראל.

  אהבתי

  • בועז הגיב:

   ואני אומר: אם טעים לכם לאכול מזון מרוסס ומפוצץ בהורמונים ובאנטיביוטיקה – סבבה. תאכלו.
   .
   אני עדיין מאמין שרעל – גם ב"מינון נמוך שאושר על ידי משרד הבריאות ואין הוכחה שהוא גורם לנזקים בריאותיים" – הוא עדיין רעל

   אהבתי

   • האמיר הגיב:

    אתה יודע שגם תותים אורגניים מרוססים, נכון?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    בעייה אמיתית בדוחפי אוכל אורגני שהם מראש לא מאמינים
    (כמוני) בתקני משרדי הבריאות, באמירות של מומחים לנושא
    מזון וכימיה ובכלל בהשיגי הדבר הקרוי קדמה. אז הם נכנסים
    לחנות או עוצרים בצד הדרך וקונים מזון נניח טף, נניח קינואה
    שבא מקצה העולם, עבר מיד ליד וממחסן מטונף למחסן מזוהם
    או גם מלפפון או בצל בגלל שבעל החנות תלה שלט אורגני. כל
    סיפור האורגני הוא אמונה ללא גבול שמה שהמוכר מכנה
    אורגני הוא מה שאתה חושב שהוא אורגני. אין הרבה ענפי מסחר
    כמו העניין הזה שממש מזמינים נוכלים, רמאים, שקרנים,
    שרלטנים. אז איך כל זה הולך ביחד?

    אהבתי

   • משפחה שעוברת לאוכל אורגני ומצויה בעניינים קונה לרוב ממקומות שאפשר לסמוך עליהם. יש כמה משקים בצפון ובדרום שמספקים סל שבועי מירקות העונה. דוגמא. יש שרלטנות, וכמו בכל תחום היא נמצאת לרוב בעסקי התיווך.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    גם חקלאים גם מתווכים חיים בעולם ה $
    ראה אמירתך לעיל. ממה שאתה כותב כאן
    בד"כ נראה לי ש"שאפשר לסמוך" אינה סיסמתך
    בחיים, כך אצלי. אותו איכר גם הוא סומך
    על בני אדם בארץ הסמוך הגדול. בישראל היום
    לך ולאותו איכר אין את הכלי לדעת את כמות
    קוטלי המזיקים שיש במה שהוא מייצר. זו
    ארץ קטנה מרוססת עד היסוד.זה אני אומר
    מידע אישי. גם למשל, אין לו ולך מידע על
    המטוס שהתסתובב כשריסס שדה שכן.
    קשה להניח שאותו איכר משתמש
    בזרעים מזן מקומי שלא התערבב בזנים
    מיובאים, אולי בכפרים ערביים מועטים. האם
    הזרעים שהוא רכש חוטאו? היכן ?
    אם נדבר על "חביות שחורות"מה מרחק
    חבית כזו מהשדה של אותו איכר. לדאבון
    לב בארץ צפופה כישראל הפתרון לזיהום
    בקוטלי מזיקים לגידולים מקומיים הוא פיקוח
    והדרכה קפדניים. אבל גם כאן יש בעיות.

    אהבתי

   • נכון, זאת לא הסיסמה שלי. מצד שני, אני לא דוגל בפנאטיות כשמדובר במזון, הפליאו ופלא. יש דברים חשובים יותר.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    אני רואה קשר ישיר בין אורגני, אובמה ורומני לבין התקיפה הישראלית באירן: אתה יודע שזה טוב יותר, שאובמה יזכה בוודאות ושמעולם לא היתה שום כוונה אמיתית לתקוף, אתה רק לא יכול להוכיח את זה כרגע.

    אהבתי

   • אובמה סתם צנון. למישל יש הרבה יותר כריזמה.

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    הבעיה באורגני שהוא נטול פיקוח ולעיתים גם נטול אמצעי מניעה הכרחיים. אני אפילו לא מתיחסת לשרלטנים (ונכוויתי בעבר בצורה מחרידה מיצרן אורגני מוכר ופופולרי ועוד גיליתי בדיעבד שהוא יותר גרוע משחשבתי).
    כשאתה בוחר לא לחסן עדר, אתה מסתכן במחלות זיהומיות, הדבר רלוונטי יותר מאז שנפתחו גבולות עם ירדן לדוגמה. כשאתה קונה בוטנים אורגניים שלא עברו ניקוי בuv אתה מסתכן בעובשים מסרטנים.
    כשבוחרים אורגני כדאי שיהיה מודיעין מאוד טוב על הספק וידע מוקדם אם זה רעיון טוב ספציפית למוצר המדובר.
    תנובה אולי מעבדת את מוצרי החלב למוות, אבל היא מחזיקה את הרפתות מה זה קצר ותחת פיקוח מאוד הדוק. אותו כנל לבשר (בכלל שוק הבקר בארץ מוחזק תחת ארגון גג מאוד חזק ולכן התוצרת כל כך רבה ויחסית בטיחותית). וכשאתה קונה מיצרן קטן אתה מהמר על הקיבה במקרה הטוב.

    אהבתי

  • האמיר הגיב:

   אביב לביא הוא תועמלן. הוא מאמין בלב שלם בכל מה שנשמע "ירוק" ללא כל היסוס או פקפוק. להתייחס לכתבות שלו בנושא כאל מידע אובייקטיבי דומה להתייחסות לתגובות של דובר חברת סיגריות בנוגע לסכנות שבעישון. בהחלט יתכן שהוא צודק (גם הדובר וגם לביא), אבל מראש הדברים שלו חשודים כיוון שהדובר הוא בעל אינטרס מובהק בדברים.

   אני נזכר בטענה שלו נגד שיחות בטלפון סלולארי ברכבת ובאוטובוסים (מנהג מגונה לדעתי) מאחר שבגלל המיזוג אי אפשר לפתוח בהם את החלונות,דבר שאוטם את הרכב ומשאיר את הקרינה הנוראית, המסוכנת, ההרסנית, האיומה וכו' בתוך הרכב… 🙄

   אהבתי

   • זרזיף ימני הגיב:

    עוד משהו על אביב לביא זה הסתרת כל פשע סביבתי חמור שנעשה ע"י ערבים.
    זכותה כתבתו על המפחמות בואדי ערה שנהרסו כי הן לא חוקיות-הוא טען שזו תעשייה מסורתית.
    ככה זה כתב סביבה חד צדדי וטוב שהוא סולק.

    אהבתי

   • שרוט הגיב:

    בהחלט – הוא ממש גרוע, בעיקר בהשוואה לכל הכותבים הימנים שדואגים לאיכות הסביבה

    אהבתי

 8. עו"ד הגיב:

  הלינק –

  אהבתי

 9. מסכל ממוקד הגיב:

  אה, הוא בלונדיני עם תלתלים ומשקפיים? הוא בטוח שמאלני שחושב ככה וככה, לא משנה מה הוא כבר יגיד או יעשה.

  ובכן שקד לפני שננגב לך את הדמעות הפולניות בכתבה מטעם.. פרופ' אבי דיסקין אשכנזי עם עיניים כחולות ומשקפיים, שאגב אמר מספר פעמים שהוא "תומך בשתי מדינות לשתי עמים", הצביע על שלל השקרים של מגלגל העיניים לשמיים.

  בקיצור, נותרתי מבולבלת ביותר באשר לסיפור אדר כהן.

  אם היית קוראת את קודמך לזכיה במכון לביקורת התקשורת שעליו כתבת שאת "משתדלת לא לקרוא" ….. היית יודעת.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אני אמשיך לא לקרוא אותו, ואתה מצדך תשתדל להפסיק להציף עשרות פעמים תגובה שלא עולה. כידוע, אני לא נמצאת כל היום ליד המחשב כדי להיענות לדרישות האובסס שלך באותה שנייה.
   דחיית סיפוקים מעידה על בגרות ותבונה, כמו גם ההבנה שאתה לא יכול לדחוף לפה קטע של אלף מילים. זו גניבה, בנוסף לפיטום האווזים שאתה מבצע פה.

   אהבתי

   • דודו הגיב:

    לא. אין ספק שהראיון של שקד היה נוקב במיוחד, גם בטקסט שכתב לצד הראיון לא ניתן היה לחוש שהמראיין הגיע לראיון עם דיעה מוצקה בנושא וממילא הדיעה המוצקה שאין לו (ואם יש לו הצליח להסתיר אותה כזברה באמצע חנות טמבור ) בנושא לא זלגה לצורה בה נערך הרעיון.

    אהבתי

 10. מרב@ הגיב:

  הראיון עם יעל דיין ב'הארץ' מעניין אבל למה צריך היה לפרסם תמונה כל כך חסרת רחמים? כדי שהקורא ישאל את עצמו – מה קרה לה ויפתח את הכתבה? האם הארץ הוא לא עיתון לאנשים חושבים?

  אהבתי

  • שרוט הגיב:

   לדעתי התמונה של חיימוביץ' חסרת רחמים. 100 אחוז פוטושופ. כל מי שראה את חיימוביץ פעם אחת בחייו יודע בדיוק איך היא נראית.
   אז אל תשלי את עצמך, מיקי, הזקנה והמוות יגיעו גם אלייך במוקדם או במאוחר. לא יפה לשקר, בעיקר לא לעצמך.
   ולעיתון, היא נראית בת מקסימום 30 – לא יכולתם להפוך אותה לטינאייג'רית, אם כבר?

   אהבתי

   • בועז הגיב:

    מיקי חיימוביץ נראית טוב מאוד לגילה ולפי הראיון היא מרגישה מצוין והיא בכושר מעולה.

    אי לכך ובהתאם לזאת חבל לי מאוד שנתנה חיימוביץ' את אישורה לפרסום תמונות שעברו פוטושופ כה אכזרי ובכך תרמה להעצמת חוסר הביטחון של נשים בעצמן ובמראה שלהן

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    איך אתה יודע שנתנה את אישורה?

    אהבתי

   • בועז הגיב:

    לא יודע. מניח.
    מניח שנתנה. משער שאישרה את זה.

    מתקשה להאמין שידיעות ביצעו פוטושופ פראי כזה לתמונת שער בלי אישורה של המצולמת

    אהבתי

   • שולית הקוסם הגיב:

    מהניסיון שלי – אין תמונה שלה שמתפרסמת בלי לתת אישור קודם. והיא לא היחידה. ותהיו בטוחים שהסוכן שלה דאג לכל קמט מיותר.
    וזה בלי קשר להיותה אישה יפה.

    אהבתי

   • שרוט הגיב:

    מעניין מה זה אומר, נראית טוב לגילה. אין לי מושג מה גילה, וקשה לדעת זאת לפי התמונה. בכל אופן, היא נראית בת 30 אבל מכיוון שיש לה כבר קריירה ארוכה בחדשות, אני מניח שהיא בת 52 (לא גיגלתי, בכוונה). האם אתה מכיר אנשים שנראים רע לגילם? בעיקר אחרי מטחנת פוטושופ?

    אהבתי

   • בועז הגיב:

    רוב רובם של הישראלים נראים רע לגילם, בטח בהשוואה לאנגלים – נניח. אפשר להאשים את החיים הקשים בארץ, את איכות המים (הירודה) את השמש (הקטלנית, המזיקה לעור ומקלקלת את המראה) את חוסר השיק הכללי.

    מעטים הישראלים שמצליחים להישמר מפגעי הזמן והשמש והצרות הכלליות שאינן יפות לעור הפנים. רבים הם הישראלים בעלי הכרס ורבות הן הנשים שנראות מבוגרות מגילן (שוב, בהשוואה לנשים באנגליה, צרפת או הולנד)

    אהבתי

   • שרוט הגיב:

    לא נכון, הישראלים נראים בדיוק בגילם. חוסר הסטייל רק מדגיש את זה.
    אלה האירופים שנראים צעירים מגילם.
    בקיצור, הטיעון שלך מטופש

    אהבתי

   • בועז הגיב:

    הטיעון שלי אולי מכעיס אותך, אך הוא בוודאי לא "מטופש".

    שבוע טוב גם לך.

    אהבתי

   • קורא הגיב:

    יש להבדיל בין מדינת תל אביב בה רוב האנשים נראים מצויין גם בגיל 50 לשאר המדינה, בה האנשים נראים זוועה החל מגיל 30.

    זו האמת, עם כל הכאב שבדבר, בתל אביב חצי מהעיר רצה בפארק הירקון והחצי השני במכון הכושר.

    אהבתי

  • ז'ורז' סאנד הגיב:

   בז'רנל יש כתבה על דליה מזור . תמונתה מפארת את השער ובפנים קלוז אפ על כל העמוד. צילום – רוני כנעני. דליה בת ה62 נראית מצויין ובזוויות עיניה קמטוטי צחוק לא בלתי מחמיאים. איזה מזל שלא צולמה ע"י ג'ק המרטש.

   אהבתי

 11. זרזיף ימני הגיב:

  בני מוריס סטה מהקו של המחנה והעז לשנות את דעתו-הכונו למריחתו בזפת-כדאי לקרוא.
  יעל דיין היא לא בדעות שלי אבל אני מעריך את זה שהיא מנסה לשפר משהו בדרכה למרות הכל.
  ולמי שעוד מעשן גם מומלץ לקרוא את זה.

  אהבתי

 12. שרוט הגיב:

  למה ציפיתם מטייקון? שיהיה לו אכפת מעובדים כלשהם? אני מאחל לנוחי דנקנר **** וגם **** ***** במהרה בימינו, אמן

  אהבתי

 13. מסכל ממוקד הגיב:

  אני תמה, מדוע התגובה שלי לא עולה?

  אהבתי

 14. אחד אחר הגיב:

  בקשר ליאנה גורליק
  אתמול שאלתי כל מי שמבין בקטעים אלולמה הצבא מתעקש לירות לכולנו ברגל וליצור יש מאין תקרית דיפלומטית קטנה עם מדינה ידידותית שכרגע ניתקה מגעים עם אירן.
  יכול להיות שכל מה שהיא [יאנה] אמרה הוא שקר ושהיא הובילה אותם באף בבירוקרטיה – אבל אני ממש בספק- לי זה נראה מאוד קנטרני וקטנוני מהצבא ויש לי תחושה שזה סתם שכרון שררה.

  אהבתי

  • האמיר הגיב:

   קרוב לוודאי שזו תוצאה של אחד החוקים הבסיסיים בביורוקרטיה: אי אפשר להעניש את מי שפעל לפי הנהלים.

   אם החוק אומר שצריך לעשות X ואתה עושה X, אתה מסודר, גם אם התוצאה אידיוטית. אם החוק אומר שצריך לעשות X ואתה עושה Y, אתה יכול להסתבך. בוודאי אם התוצאה תהיה גרועה אבל גם אם התוצאה תהיה טובה, אף אחד לא מבטיח לך צל"ש.

   מאחר שפה ושם אנשים שעלו שלא לפי הנהלים נענשים, ישנו לחץ אבולוציוני מובהק לטובת שמירה על הנוהל. והנוהל קובע שמי שלא ציית לצווי הגיוס ולא הסדיר זאת בזמן יועמד למשפט.

   בסופו של דבר האנשים שחסינים מההסתבכויות האלו כיוון שהם אלו שתפקידם (בין השאר) הוא למצוא את האשם ולהענישו יחליטו לאפשר ליאנה להסדיר את השחרור מצה"ל בדיעבד והעסק יטופל בלי מאסר.

   אהבתי

   • אחד אחר הגיב:

    שמעתי פעם על מקרה שמישהו הכניס חייל מילואים לכלא לחודש והוא אחר כך תבע את הצבא וניצח.
    בלי קשר לנהלים
    במשפט- אמורה להיות התיחסות גם לרוח החוק והמטרה שהוא חוקק ולא רק למילה יבשה.

    אהבתי

 15. itamars הגיב:

  ראיתם את הנאום של קלינט? נאום מצוין, הביקורת עליו היא הדבר המביך.
  "הדבר הזה שהם עשו שם" – הוא התכוון לטקס מוזר עם נרות שעשו עם בחירתו של אובמה לנשיאות, וזו ההגדרה המושלמת.

  אהבתי

 16. yigal heffets הגיב:

  אני מבקש לאחל לסילבי קשת ,הנהדרת הנפלאה ,והעיתונאית המוכשרת כל כך ,שקראתי , מזה כ20 שנה ויותר, איחולי-בריאות אריכות ימים וכל טוב מקרב לב, על 20 שנה של עיתונות איכותית טובה יעילה ונושכת לעילא ולעילא מי יתן וירבו כמותה בימינו, כאשר כל זב חוטם, חושב שהוא ,מינימום תום פרידמן ,אם לא למעלה מזה.

  אהבתי

 17. לוחמה אלקטרונית הגיב:

  נרי ליבנה בהארץ ספק מבכה ספק מברכת על ירידת שניים משלושת ילדיה לברלין: http://www.haaretz.co.il/magazine
  /1.1816664
  המאמר הזה מצטרף לאיזשהוא גל בתקשורת לעידוד ירידת ישראלים מהארץ, למשל טור שבועי ב-YNET הסוקר "רילוקיישן" למקומות שונים בעולם או כתבה ששודרה בערוץ 2 בשבוע שעבר על החיים היפים בקנדה (http://www.mako.co.il/news-channel2/Weekend-Newscast/Article-703b4630b138931017.htm) .
  ירידה היא בחירה אישית (עצובה לטעמי), והמאמר של נרי מדגים את כל הסיבות הלא נכונות לעשות זאת: צדקנות, נרקיסיזם, אי קבלת החלטות הרוב בדמוקרטיה, ואי הבנה שבעצם בריחתך אתה מקדם את המציאות שממנה אתה חושש.

  אהבתי

  • לוחמה אלקטרונית הגיב:

   לינק מתוקן למאמר של נרי ליבנה:
   http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1816664

   אהבתי

   • מסכל ממוקד הגיב:

    אירוני ומתאים ככפה ליד שכותבת מהשורה ב"הארץ" משלימה עם ירידת ילדיה לגרמניה.

    זו באמת דרך טובה, לגביהם.

    אהבתי

   • שרוט הגיב:

    אני אשמח אם ילדיי יהגרו למדינה אחרת, כזו שמתייחסת בכבוד לאזרחיה כמו גם למהגריה

    אהבתי

   • מר שרוט היקר. הרבה נאורים מאיימים לאחרונה לשקול את האופציה להגר למדינה אחרת. עם יד הלב ובלי שמץ טינה, ואני בטוח שחלק מהמאיימים הם אנשים מצויינים, אני מאחל לכל אלה בהצלחה.
    לכו.
    ותרו על איומים ודברי תוכחה לעדר השוטים החשוך שנותר מאחור- פשוט קחו את החיים שלכם ותמשיכו הלאה למחוזות הנאורות. אם לא תצליחו נקבל אתכם בחזרה. סעו, מה יש לכם להפסיד?

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    אנשים מצויינים? נרי כותבת על בניה שהם ״יפים, בריאים וחכמים״, שם קוד ל״אשכנזים״, או מה. אגב לא הייתי קונה את העדות של ליבנה בעניין הבריאים. בזמנו היה לה טור ב״כל העיר״ הירושלמי שבו היא סיפרה איך אחרי ניצחון ביבי בבחירות היא נאלצה ללכת לפסיכולוגית ירושלמית ידועה. כו, בגלל פוליטיקה. אין להם חיים ״ליפים, הבריאים והחכמים״. הם נכנסים למשברים פסיכו-קליניים בגלל דמוקרטיה ופוליטיקה. טיפ לנרי, לא לקרא הארץ היומי, כך היא תצליח להתאפס ולא לאבד את זהותה העצמית.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    כמה קל לך לקחת את מה ש"שרוט" כתב למחוזות של עימות (הרבה נאורים מאיימים, דברי תוכחה וכו').

    חשבת שאולי הוא לא מאיים? אולי הוא באמת מרגיש שמדינת ישראל אינה מקום טוב לחיות בו? אולי, רק אולי יש אפשרות שהוא לא אמר את מה שאמר כדי לריב אלא דווקא בכאב גדול ובתחושת החמצה?

    אהבתי

  • סתמאחת הגיב:

   ירידה היא בחירה אישית (עצובה לטעמי), והמאמר של נרי מדגים את כל הסיבות הלא נכונות לעשות זאת: צדקנות, נרקיסיזם, אי קבלת החלטות הרוב בדמוקרטיה, ואי הבנה שבעצם בריחתך אתה מקדם את המציאות שממנה אתה חושש.

   כל כך הרבה פעמים שמעתי את האימרות הקבועות של אנשי הימין- אז למה שכל סרבני המצפון לא יעזבו את הארץ אם הם כל כך נגדה? כל כך הרבה פעמים שמעתי אמירות כאלו עלי- אם כל כך רע לך פה, ואת כל כך מפחדת ממה שמתרחש פה, ואת כל כך נגד מה שהמדינה עושה וחושבת שאת השטחים (הכבושים) צריך להחזיר לפלסטינים, אז למה את בכלל חיה פה?
   וזו שאלה מטומטמת, שמגלמת תפיסה מבהילה ליברמניסטית, או שאתה איתנו (לוחמני, שונא את כל השאר ומאמין בארץ ישראל השלמה) או שאין לך מה לחפש פה.
   השאלה היא כמה זמן אנשים מסוגלים להסביר את עצמם, וכמה זמן הם ממשיכים להאמין לעצמם כשהולך ונהיה ברור שלרבים מהם (שנמנים על הצד המשכיל יותר של החברה הישראלית) יש סיכוי לא רע להגר ולחיות הרבה יותר טוב. ובלי כל הלחץ הזה.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    המילה "משכיל" לא מספקת. זו אינה רק השכלה
    שחשובה ביותר. מניסיוני זה הצד היותר יצרני, חרוץ
    וזה שמצוייד בכלים שמאפשרים לו לתרום ולקבל
    בחו"ל. כמות הרבנים כלי קודש בודקים שוחטים
    ומשגיחים שהעולם יכול לקלוט מוגבלת. למרות דברי
    ההבל של שטרסלר על הצורך או אי צורך במדעי
    הרוח גם מומחה ליוונית עתיקה, שפות סלוויות ורומניות
    והיסטוריה על ענפיה השונים יכול למצוא מקום בחו"ל.

    אהבתי

   • מסכל ממוקד הגיב:

    שכנוע עצמי זה דבר חביב.. צריך הרי להאחז במשהו. לא?

    אך מה לעשות שבלכ זאת קורה משהו בחו"ל לרוב היורדים במיוחד לארה"ב אוסטרליה וקנדה, מתבבר שבסוף בחו"ל החבר'ה המהגרים משנים את דפוסי הצבעתם , ע"פ המחקר יצביעו ברובם למפלגות ימין הליכוד וישראל ביתנו ולכן הליכוד (לאו דווקא לשמחתי) תומך במתן זכות הצבעה ליורדים.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    וואני מהמר על כך שלמרות מאמריה של נרי לבנה, רוב היורדים לא משנים את דפוסי הצבעתם, כדבריך, אלא הם ימניים מלכתחילה.

    אדם לא משנה את עמדתו הפוליטית בקלות כה רבה רק בגלל שהוא מתחיל לגוד בוונקובר או בלוס אנג'לס.

    אהבתי

   • מסכל ממוקד הגיב:

    לרבים מהם (שנמנים על הצד המשכיל יותר של החברה הישראלית) יש סיכוי לא רע להגר ולחיות הרבה יותר טוב. ובלי כל הלחץ הזה.

    האגדה האורבנית על "הצד המשכיל" משעשת אותי כתמיד.
    הגורמים המצליחים באמת היזמים היצרנים(ולא מדובר פה על פולטירוקים ממדעי הרוח) לא ממש משתייכים לקבוצה הפוסט והאנטי ציונית.

    אין שום לחץ, מאחר שהססטטיסיקה מראה שעל כל מהגר צבר ישראלי בשנה יש 8 עולים , אנחנו כנראה איכשהו נצליח להסתדר עם אלה שכנראה עם הנפלטים.

    כייף לראות למשל 380 יהודים עם אזרחות אמריקאית לשעבר ועוד 020 יהודים קנדים שעלו ישירות להתגייס בחודשיים האחרונים בעוד תרבות הניוון התורג'מנית, המייקל לואיסית ואושרי כהנית באופן טבעי בסוף תעלם מפה.

    זה סף הכל תהליך טבעי, מי שלא באמת שייך הנה, באמת צריך למצוא עצמו במקום רחוק מפה. ויפה שעה אחת קודם.

    אהבתי

  • אנונימי הגיב:

   מה איכפת לך? פחות פוסט ציונים בארץ. עברו הימים שרדפו כל אשכנזי ש״ירד״ מהארץ כאילו בו תלוי כל המפעל הציוני. השמאל הפוסט ציוני ממילא לא מוסיף דבר לחברה ולתרבות אז שילכו לגרמניה (מכל המקומות בעולם דווקא לשם. סאדומאזו אשכנזי)

   האם הם ישארו שם באמת או סתם מדובר בעיניים גדולות? מה רע להתעלק על מדינת הרווחה הגרמנית?

   אהבתי

   • שרוט הגיב:

    מה עצוב שהמזרחים הציונים לא מצליחים להתעלק על ארצות ערב, מהן היגרו לכאן. שמעתי שהשארתם שם טונות של כסף ורכוש, אבל הערבים משום מה לא מסכימים להחזיר לכם אותו. פראיירים

    אהבתי

   • לוחמה אלקטרונית הגיב:

    למה שלא תפעלו אתה וילדיך כאן כדי שיתיחסו בכבוד זה לזה?
    האם התגובה שכתבת כאן לדעתך משקפת יחס של כבוד למהגרים לכאן (במקרה זה יהודים מארצות ערב)?

    אהבתי

   • שרוט הגיב:

    הגבתי למזרחי המחמד שלא התייחס בכבוד הייקי הראוי למהגרים מארצות אשכנז… 😆

    אהבתי

   • מסכל ממוקד הגיב:

    כל הדיבור האשכנזי-מזרחי ברמה הפולקלוריסטית קצת משעשע אותי כציוני (עם צד יקה וצד מזרחי) .
    אבל מה שנכון נכון לגבי הלא-ציונים וגרמניה.

    אחרי משהו כמו 80 שנים לערך , לא-ציוניים, אוסט-יודנים וגם יקים משלימים סיבוב מלא 360 מעלות חוזרים לגרמניה בירת "הנאורות", וגם אז כמו הימים הטובים והמוארים, ממשיכה לאיים במאסר על יהודים שמלים את בניהם כשהמיין סטרים בגרמניה (ראה כתבתו של אללד בק) מגלה חיבה שקשה להסתירה לצוררים שקוראים להשמדת עם ישראל.

    אהבתי

   • שרוט הגיב:

    נראה לי שלא היית בגרמניה לאחרונה.
    מכל מקום מנהג הברית הנפסד הולך לעבור מהעולם בתוך דורות ספורים, בעזרת הגרמנים וגם בלעדיהם. אנשים מתחילים להבין שהתעללות פרימיטיבית בתינוקות זה לא בדיוק חלק מהצייטגייסט

    אהבתי

   • מסכל ממוקד הגיב:

    אין לי כוונה לדרוך על אדמת גרמניה למרות שתיאורטית הייתי בקלות יכול לקבל בה אזרחות.
    מה שכן יצא לי לדבר עם גרמניות שהגיעו לארץ ואתה שומע בדיוק את אותה נעימה.
    כתבתו הטובה של אלדד בק כתב ידיעות אחרונות, בגרמניה כמו גם אגב של כתב מעריב בגרמניה חושפת את העובדה שהגרמנים מחוץ (לאיזור של מרקל) הולכים ונוטים לדה-לגיטימציה של ישראל כולל בנושא האירני . הנאצי במיל. גינתר גראס , החרד לאירן עקב התוקפנות היהודית", כפי שמציין בק הוא בפועל לא דמות חריגה אלא מיינסטרימית.

    בעניין המילה אני לא אפתח כאן ויכוח למרות שהגורמים הרפואיים הרציניים בעולם המערבי תומכים בגדול בברית מילה.
    אתייחס רק לעובדות.
    שים לב שרק המדינות בעלות האתניות הגרמנית : גרמניה- אוסטריה ושוויץ מעמידות את עצמן משום מה בחזית הזו כמו בימים הטובים וזה לא קורה במדינות אחרות.
    יהודי שרוצה לשמור על זהותו הוא יודן-ריין.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    יותר מוסלמים נימולים בגרמניה מיהודים. כך
    גם בסקנדביה והולנד. בדור הרביעי שלהם
    יש חזרה מובהקת לאיסלם יותר ויותר דתי.
    מעניין אם גם המוסלמים יפסיקו לימול בניהם
    (ובנותיהם !!!) בכל אירופה, כולל תורכיה.
    הם עושים זאת בבגרות, כך שסעיף ההתעללות
    בחסר ישע שתופס מול יהודים בודאי עשוי
    להתגמש מול מוסלמים.

    אהבתי

   • מסכל ממוקד הגיב:

    מעל 55 אחוזים מהנוצרים בארה"ב מלים את ילדיהם, ורוב הרופאים מצביעים על הסכנות באי-המילה.
    נכון שמאחורי השיח הגרמני החדש-ישן הזה, יש כאן סוג של דרך מתוחכמת להעיף את הלא-גרמנים יהודים ומוסלמים, באצטלה שוב ישנה-חדשה של סטרילזיציה ובריאות הציבור.

    רק שאין פה שום דבר חידוש, בשנות ה-30 הנאצים הוציאו חוק האוסר על גרמנים לבצע את המנהג הברברי של היהודים וגם אז גרמני שמל את ילדו הוכנס לכלא.

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    מתחת לכתבה של נרי יש טוקבק חכם שמזכיר שהארץ הוא עיתון שהוקם על ידי מתבוללים מגרמניה. הם תמיד היו אנטי ציונים. יפה שהם חוזרים לכור מחצבתם עד המסה הקריטית הבאה תעיף אותם משם שוב לכל הרוחות. אם הם לא מתכוונים להישאר םה למה הם כופים עלינו את המסתננים? אגב, זאת גם היתה טענת הגרמנים נגד היהודים שלהם. טענת הפירור והקוסמופליטיות התלושה. שום דבר לא השתנה. נרי ליבנה לא יקית. אוסטיודן עם מרוקאי. להיות פוסט ציוני בברלין זאת דרך להלבין את עצמם.

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    שנים שיגעו אותנו על הטראומה שהשואה עשתה להם, דורות הפחידו ואיימו כל מי שהעז להשוות את השואה לארוע אחר, והנה מסתבר שההתגברות על הטראומה היא למעשה די קלילה. שלא לדבר על המשיכה האירוטית והקראש הסקסואלי על הגרמנים. אז על מה היה הטירוף של ״זיכרון השואה״? לא משהו שקצת כסף

    אהבתי

   • שרוט הגיב:

    גם לי אין שום בעיה עם השואה. טראומה זה בכלל בגרמנית.
    גם אין לי בעיה עם זה שאחרי שהוקמה מדינת ישראל המוסלמים בארצות ערב התחילו לטבוח ביהודים, לגרש אותם ולקחת את כל רכושם. זה בוטנים, לא נראה לי שסבלתם באמת

    אהבתי

   • לוחמה אלקטרונית הגיב:

    למה אכפת לי? שאלה טובה. לכאורה במאה ה-21 כל אדם אחראי לגורלו האישי, ולאיש אין זכות להתערב בכך, להביע דעה בעניין דעה, או שיהיה לו אכפת. צר לי על מי שמחליט לרדת, כיוון שאנו זקוקים כאן לאנשים כאלו, גם בני פלוגתא, כדי לבנות כאן מדינה טובה יותר. ברור לי מדוע אנשים יורדים מהארץ בחיפוש אחר חיים טובים יותר או שקט. קל יותר להגיע למדינה בה הדברים הללו קיימים מן המוכן במקום להיאבק עליהם או לבנות אותם כאן. בסופו של דבר מה שגורם לאנשים לבחור לגור בישראל הוא תחושת השייכות, שלא תימצא בשום מקום אחר.

    אהבתי

   • מסכל ממוקד הגיב:

    אני מסכים עימך חלקית, ל.א.
    מצד אחד אפשר להוציא קריאה ציונית במיוחד ליהודים שיושבים ליד סיר בשר להתנער מהגלותיות.
    מאידך, אני חושב שמי שכבר היה אזרח ישראלי ובחר לרדת מהארץ, ועוד לגרמניה- ניתן ואפשר בהחלט לומר לו : אז יאללה ביי, ולא לעשות סצינה כמאמר השיר.
    ישראל היא מדינה חופשית ופתוחה גם החוצה, מי שבוחר לחיות כמתבוללים בתוך מדינה שחוזרת לימיה הטובים ומגדירה את זהותה בפועל ככזו שיהודי השומר על מסורתו לא יכול לחיות בה (אלא בכלא) הם לא בדיוק החומר שהיינו רוצים לראות כאן. זה כבר אנשים שלא למדו כלום ולא שכחו כלום.
    מקומם באמת מתאים להיות שם.

    אהבתי

   • שרוט הגיב:

    התבוללות זה מגניב. מה רע בהתבוללות? יהודים תמיד עשו את זה. זה חלק מהמסורת שלנו, כמו ברית מילה

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    אתה צודק. כיף להתבולל. התרבות שלהם יותר אטרקטיבית שלא לדבר על הגוף. מה שהפוסט ציונים לא יודעים שלא רק הציונות התנגדה להתבוללות אלא גם הגרמנים. כל הטירוף השנאה של הנאצים העה בגלל שהיהודים השתלטו להם על התרבות. את זה לא תלמד בגילמן ובפרסומים של מכון ואר ליר ורסלינג.

    אהבתי

   • מסכל ממוקד הגיב:

    התבוללות היא בחירה לעזוב את היהדות.
    חופשי חופשי וכל השיט הזה..

    ואם נשתמש בשיח קצת גס שלקוח ישירות מהשיח הדוגרי הבן- גוריוני-רביני לרגע, מהרגע שהנפולת של הנמושות עזבה את הגוף באסלה, אתה יכול לחייך בהקלה* ופשוט להוריד את המים.

    *מתוך מאמר של עוזרו של רבין בשבוע של האימרה המפורסמת בשנות ה-70

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    זהו שלא. הם לא באמת מצליחים לעזוב את היהדות ולכן הם שיגעו את הגרמנים שרצו את התרבות שלהם בחזרה. בניגוד למה שהיהדות הרבנית והציונות הלאומית חושבים יש גם יהדות אתיאיסטית קוסמופוליטית וזאת היהדות שהנאצים יצאו נגדה בשנות השלושים. היהודים ״המתבוללים״ האלה עדיין חיו בין עצמם ותרבותם הפסבדו-גרמנית היתה מובחנת. תרבות שגרמנים אמיתים חשו ניכור ושינאה כלפיו.

    מערכת החינוך בישראל לא הצליחה להעביר את הדיאלקטיות של ההתבוללות ולשסע הזה נכנס השיח הפוסט ציוני והגעגוע לגולה מדומיינת שלו. הרי מי שעובד שם ממשיך לשחות באותה מדמנה. אותה קוסמופליטיות מפוררת. יבוא יום וגרמניה תסגור את הברז. לא לעולם חוסן.

    אהבתי

   • מסכל ממוקד הגיב:

    אני חושב שרובנו מאמנים בעקרון דמוקרטי של רצון חופשי אצל אדם בגיר.
    כפי שזכותה של גברת טלי פחימה להיות מוסלמית ומצדנו שגם אורי בלאו ילך באותה דרך, כך זכותם.
    אם זה מה שאזרחים ישראלים לשעבר, אחרי למידת ההיסטוריה בוחרים לעשות ולהכנס בחזרה לאקלים הזה- שיתבשמו להם עד הסוף. אני רק חושב שספציפית לאנשים כאלה (להבדיל מילדיהם שספק עשו זאת מרצון חופשי) יש לנו אפס מחויבות כעם – אחרי שהם עשו את שלהם, אפילו אם תופיע פורענות.
    וממש לא משנה גם אם לפחימה או לבן של נרי עוד נותרה תעודה כחולה בכיס כתעודת ביטוח.

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    צודק. לעצם העניין וזה מה שחשוב, למה העיתון של נרי ליבנה כופה עלינו לקלוט 200 מיליון אפריקנים? הרי הם לא ישארו פה לאכול את הדייסה?

    אהבתי

   • מסכל ממוקד הגיב:

    אכן
    הם רוצים להפוך את ישראל למדינת עולם שלישי בואכה חליפות איסלמית אחרי קריסת הציונות, בזמן שהם (וגם קבוצות כח בלתי נבחרות אחרות) מארגנות לילדיהם כבר את התשתית הקוסמו-פוליטית המדומיינת והפיקטיבית.

    המחקר של בן ציון נתניהו ז"ל אכן מורה על דפוס חוזר על עצמו של חלק מסוים מבין היהודים של סבוטז' עצמי קולקטיבי לאורך ההיסטוריה כולל גם בימי האינקוויזציה.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    זה רעיון !!!
    "להוציא קריאה ציונית במיוחד ליהודים שיושבים ליד סיר בשר להתנער מהגלותיות".
    מי יחתום? הרב עובדיה? הרבי צונגלה מחסידי תפוסוביץ. שוקן?
    עמירה הס? אולמרט? דנקנר של הכסף, דנקנר של הכתיבה, קצב? שולמית אלוני ואודי אלוני ביחד או לחוד?

    אהבתי

   • מסכל ממוקד הגיב:

    הקריאה היא ציונית, אמרנו לא אנטי ציונית ולא א-ציונית- לכן שוקן את אהרון ברק ושות' לא רלוונטים.
    מי יפיץ את העצומה?

    — "ישראל שלי", "אם תרצו".

    מי יחתום?
    המחקר מראה ש84 אחוזים מהציבור היהודי בישראל תומך בהצעת חוקה שבסעיפה הראשון מגדירה את מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי המתנהלת כדמוקרטיה.

    אהבתי

 18. קורא כותב הגיב:

  איזה חרא עבודה יש לך, חייבת לקרוא את כל הזבל המודפס

  אהבתי

 19. אורן הגיב:

  לא רוצה לקרוא יותר מילה על איראן, ממילא הכל קשקושים והבלים וזבל טהור

  יש לא מעט אמת בדעה שלך. יש שתי דרכים להמנע מעיסוק בנושא. החבאתו המלאה, או הטבעתו בעודף מלל. להערכתי זו האחריות והכשלון של ראש הממשלה, שנפל למלכודת, וחיסל את האפשרות להשפיע על הדיון. מבחינתי נושא הגרעין האיראני הוא נושא השייך להיסטוריה, נקווה שגם בטהרן הבינו את זה.

  אהבתי

 20. אמיר הגיב:

  כל המוסף בידיעות מגוייס לקידום 50 גוונים בהוצאת ידיעות. הם יכולים לקטר ולהתבכיין על ישראל היום עד מחרתיים, אבל האמת היא שכבר הרבה זמן אין משהו מעניין במוספי סוף השבוע. יכול להיות שלאנשים נמאס לשלם עבור מוצר מ ש ע מ ם?

  אהבתי

 21. מסכל ממוקד הגיב:

  יואב יצחק כותב על המיזוג הצפוי.

  ניתוח מעניין על המיזוג הצפוי בין "מקור ראשון" הימני מתון, ל"מעריב" שיביא למוצר טוב יותר מזה של "ישראל היום" לקורא הציוני.


  אם בן-צבי ישלים את העסקה, ההחלטה החשובה ביותר שתעמוד לפניו תהיה האם למזג את מעריב ומקור ראשון. רוב השיקולים נוטים לעבר האפשרות הזאת. אין סיבה להחזיק שני עיתונים בשוק הפרסום המכווץ הנוכחי, אם אפשר לאחד פעילויות ולחסוך בהוצאות. אין סיבה להפיץ עמדה פוליטית בעיתון עם חשיפה של 4%, אם אפשר לעשות זאת באמצעות עיתון שיש לו כבר 12%.

  בהקשר זה חשוב מאוד לומר, שמקור ראשון הוא עיתון ימני מתון עם זיקה לדת, אבל בהחלט לא עיתון ימני קיצוני ולא עיתון חרדי. הדעות שלו מאוד ברורות, אך הוא לא יקרא לחיילים לסרב פקודה. יש בו תמונות של נשים, אך לא תמצאו בו תמונות עירום וכתבות בענייני מין. מבחינה מקצועית הוא עיתון טוב, המופיע מדי יום, עם מהדורת סוף שבוע מורחבת ומגוונת, עם עיתון ילדים, עם מגזין נשים ועם מגזין להיסטוריה. קחו את היכולות הללו, תלבישו אותן על המותג של מעריב עם היתרונות היחסיים שלו (כתבים מנוסים, מדורי ספורט וכלכלה לגמרי לא רעים), ותקבלו עיתון בעל נוכחות והשפעה.

  אם בן-צבי רוצה להיכנס לליגה של הגדולים, הצעד הטוב ביותר מבחינתו יהיה למזג את מקור ראשון עם מעריב, להשתמש בשם מעריב ובנקודות החוזק שלו, לתת לו את האוריינטציה של מקור ראשון, ולהציע לציבור הגדול של אנשי ימין עיתון איכותי בהרבה מאשר ישראל היום. הוא גם יכול וצריך לקחת את אתר nrg ולתת לו את האפשרות להתחרות הן ב-ynet והן באתר המתוכנן של ישראל היום, שכן למקור ראשון אין אתר של ממש. כל היתרונות הללו לא יתקיימו אם מקור ראשון יתקיים בנפרד, ובן-צבי כבר הוכיח שאין לו בעיה לסגור עיתון אחד לטובת עיתון אחר, כפי שעשה לאחר שרכש את הצופה.

  אהבתי

 22. velvet הגיב:

  אלוהים שלי
  תעשה שיהיה ואקום בטבע.
  [או לפחות בבלוג, אם קשה לך]

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   אגואיסטית, לא היית מקריבה את הבלוג שלך, לטובת הטבע.
   ברצינות, אין סיבה שתארחי את הצדקת הנאצים, העדתיות, והטחינה ללא הקשר של אנונימי. פניה לאלים תואיל כמו פניה להגיון שלו.
   תחליטי את שולטת בבלוג שלך, או שטיח המקלחת שלו.

   אהבתי

 23. מסכל ממוקד הגיב:

  יואב יצחק צפה מראש את זעקות השבר של אלוהיה של הוולווט, ולכן כתב גם את החלק הבא..

  *************
  V: תפסיק להעתיק טקסטים לתגובות. זאת אזהרה אחרונה.

  אהבתי

 24. קורא הגיב:

  אולי חלק מהאנשים פה שכחו אבל בן צבי אחראי יותר משלדון אדלסון להקמת ישראל היום. למעשה, העורך של ישראל היום עבד אצלו, יחד עם מרבית העיתונאים, כשהשניים הקימו את המיזם "ישראלי". אחר כך היו חילוקי דעות ואדלסון עזב עם מרבית העובדים, אבל בן צבי בהחלט יודע להרים עיתון רב תפוצה והקרב בין שניהם בהחלט יהיה מעניין עכשיו.

  חוץ מזה, גם בן צבי יודע להלין משכורת, תשאלו את העובדים שלו.

  אהבתי

 25. מסכל ממוקד הגיב:

  לא ראיתי את התגובה הנירגזת שלך קודם, וגם את זו ראיתי רק כרגע.
  מאחר שזה בלוג שלך אני משתדל לכבד את הכללים מהרגע שאני מודע להם , וודאי לא עושה "דווקא".

  בכל מקרה בהתייחס לקישור, קצת מביך שמי שרואה עצמה מבקרת תקשורת ש"לא מעניין אותה עמדה פוליטית" מודיעה שהיא משתדלת לא לקרוא עיתונאי מוערך כקלמן ליבסקינד, שזכה בפרס זהה לשלה על ביקורת התקשורת ומאותו מוסד, רק בגלל שהיא לא אוהבת את עמדותיו.

  ההפסד הוא שלך, כי ליבסקינד מוכיח היטב שם למה אדר-כהן מצא עצמו מחוץ למשרד החינוך, אחרי תלונתו של פרופ' אבי דיסקין (שאגב הוא לא ממש בימין).

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא רוצה לקרוא אותו!
   לך תגיב שם, מה אתה רוצה ממני?
   כבר הסברתי לך, זה בלוג אנטי ציוני, פוסט ציוני, בעד ירידה מהארץ, נגד ברית מילה, נגד התנחלויות, נגד יהודים, נגד מסורת, נגד נודניקים, נגד מלחמה, נגד התנחלויות, נגד תג מחיר, נגד הכל, אוקיי? ברור עכשיו?

   אהבתי

 26. מסכל ממוקד הגיב:

  נגד נודניקים

  אני פה בגלל חוש ההומור שלך.:)
  הבחורצ'יק שהגדיר את הטרחנות מחדש בבלוגיספירה, אורן מוטמע בבלוג.

  לא חושב שצריך להוסיף לרוב הקוראים.

  נגד תג מחיר

  לדעתי גם 99 אחוזים מהקוראים בהם אני.

  אהבתי

 27. זרזיף ימני הגיב:

  קלמן ליבסקינד כותב על דברים שאף אחד לא מעלה כי הוא לא מהברנז'ה.
  הוא כתב למשל אתמול על ערוץ 2 שהעלה סקר שאומר שרוב הציבור רוצה להתנצל לפני הטורקים.
  רק שאת הסקר ערך גוף שמאל קיצוניקיקיוני בלי שזה דווח בערוץ 2.
  יש גם בכי של יריב אופנהיימר בפייסבוק שלו על אובדן מעריב לימין אבל כללי המשחק השתנו ולאט לאט ההגמוניה השמאלנית בתקשורת מתפוגגת.
  מקוה ששב"צ יטיס ממעריב אנשים כמו שי גולדן או חגי מטר.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s