שובו של החלקיק האלוהי

yediot9.10.13haaretz9.10.13
israa9.10.13maariv9.10.13

08.10.13.inddmakor9.10.13

הכותרות הראשיות

העיתונים מתפרעים, בלוריותיהם עפות לכל עבר, לכל אחד יש כותרת ראשית משלו.
נחמד. הכל הולך.
כשלעצמי מיציתי את כל מה שנכתב וייכתב על הרב עובדיה.
מתוך הסקריר הפעוט שערכתי (שורו הביטו וראו בטור משמאל או בפוסט של אתמול) עולה ש-76% ממתסקררי ולווט לא ממש משתייכין ל-800 אלף שיצאו לקבור את הרב. 3% היו בהלוויה, 2% נסטרו ע"י מרן, 6% בכו, 5% כתבו סטטוס נאצה, 4% הפליגו בשבחיו.
מה שכן, שמחתי לדעת שהרבנית יהודית יוסף, רעיית צעיר בניו של הרב, היא האישה החזקה בש"ס ועל פיה יישק דבר. הסיפור המלא בסופשבוע.
השבעה הפכה לאירוע פוליטי לכל דבר ועניין. הבנים של הרב לא עסוקים באבלם אלא מנהלים חנוונאות עם רה"מ על גיוס בחורי הישיבה, הפוליטיקאים עולים לרגל ומשמיעים את דברם וזוכים בפוטואופ. המיקרופונים והמצלמות של התקשורת נמצאים שם דרך קבע כדי ללכוד איזה סינק הרה חשיבות או פתח לקרב חדש, בין זה לבין אבל כבד שירד על העם ועל הקרובים אין שום קשר. הקרע בש"ס מחכה לסוף השבעה? הייתם מתים.

כל העניין עם גיוס בחורי הישיבה הפך לעיסת כלום מטורפת. כל הדגלים בהם נופפו מי שנופפו הורדו לחצי התורן. זאב קם במעריב: חברי הכנסת החרדים דרשו לחייב את תלמידי הכולל הנשואים שזכו לקבל פטור משירות ללמוד הרבה פחות שעות ממה שמחייב חוק טל.

הכותרת הראשית של ידיעות מזכירה, ובצדק, שעוד אין נגיד לישראל, אחרי מאה ימים. "נתניהו ולפיד מתקשים לגבש מועמד מוסכם", כך בכותרת המשנה. זהו גם שער ממון.

הכישלון של רה"מ בעניין הזה, ובמידה קטנה יותר של שר האוצר הוא קולוסאלי", אמר אתמול שר האוצר לשעבר בייגה שוחט.

חברים נתקלו ביאיר לפיד ובפמלייתו בלובי מלון בניו יורק, וגם ראו אותו ב-PBS (רצ"ב צילומסך). "לא מצליחים להתנתק מהכלכלה הישראלית", כתבו בצער.
למה הוא לא מפייסבק מניו יורק? ובכלל, מה מטרת הביקור הנוכחי, בעוד הוא ורה"מו יושבים על המדוכה בתיאוריה ועוד אין נגיד לישראל? האם נסיעתו של השר לניו יורק לא שווה דיווח לאזרחים? שום הודעה לעיתונות, הסבר באתר יש עתיד, כלום?
הנה הראיון בגלובס לצ'רלי רוז במפגש של הקהילה היהודית.
lapidusa

אגב (כלכליסט):

במקביל לתוכניתו של לפיד מתנהל מרתון תכנוני של עמותת מרחב בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה ונציגי משרד השיכון, ובמסגרתו בוצעה עבודת מחקר של העמותה הקובעת כי ניתן לבנות ללא הליכי פינוי־בינוי כ־150–200 אלף יחידות דיור על קרקעות פנויות בתוככי הערים. כמו כן, ניתן להגיע עד להיקף של כ־500 אלף יחידות דיור כאשר מרחיבים את מעגלי הבנייה לטובת תוכניות פינוי־בינוי.

ובינתיים בארה"ב: אישה תעמוד לראשונה בראש הבנק הפדרלי.
ובישראל: מדד חדש לאי שוויון מגדרי.
1457099497

הרצח בבר נוער

נחשף שמו (לבקשתו) של בנימין פליסיאן, אחיו של החשוד ברצח בבר-נוער, חגי פליסיאן, שרצח לכאורה, כך על פי טענת המשטרה, כדי לנקום את חילול כבודו של אחיו. בנימין מצדו טועם שלהד"ם. מעולם לא היה קורבן לעבירת מין, מעולם לא נגע בו גבר, שאול גנון משקר, וכנהלאה.
ע"פ דברי העד גנון הם הכירו באתר היכרויות, הוא הזמין אותו לבר-נוער, ושם היו המגעים ביניהם.
רק משפט אחד בעייתי יש בעדותו זו של פליסיאן: "נזכרתי כשהייתי אצלו בדירה שבוע לפני המעצר והוא כל הזמן טוחן בראש על הבר-נוער. מעולם לא אנסו אותי ושאול גנון שקרן".
גם הרבנים אמרו שיהיה בסדר.

נובל בכימיהפיזיקה

מגלי החלקיק האלוהי, אחד מהשניים, פרנסואה אנגלר(ט) יהודי כמובן, זכו בנובל בכימיה פיזיקה על
"עבודתם, אשר מסבירה כיצד חלקיקי היסוד בטבע וחלקיקי הכיול הנושאים את הכוח החלש מקבלים את המסה שלהם (אהה?? V). הם גילו הוכחות לקיומו של מה בידוע כיום כחלקיק האלוהי".
דודי גולדמן כותב בידיעות שהאחד יהודי, נשוי לישראלית ומבקר בארץ לפחות פעם בשנה, והשני, פרופ' פיטר היגס, נחשב לשונא ישראל. רגע, זו לא סיבה לשלול ממנו את הנובל? נו, אני מבקשת.
ניסיון נוסף להסבר על מה זכו בהארץ. דיווח בלי ניסיון להסביר.

המלחמה הבאה

אני מציעה לשדרג את שורות השיר:
אני מבטיח לך, ילדה שלי קטנה,
ששנינו נהיה פה במלחמ-אה הבאה!
בכנס בנושא 20 שנות ראייה אסטרטגית הבטיח הרמטכ"ל בני גנץ ש"המערכה הבאה יכולה להיפתח בטיל מדויק על הקריה". אני, לו הייתי מכוונת הטילים לפה, הייתי מתאמנת על כך עכשיו עד צאת הנשמה.
בקיצור, תרחיש אימים מפתה.

מה קרה בפסגות?

נעם גליק השתחררה מביה"ח (שערי ידיעות וישר"ה), אלוף פיקוד מרכז ניצן אלון הגיע לביקור הפתעה בהתנחלות ושמע על האירועים. אוקיי, נקווה שמתישהו גם הציבור המבולבל (אני) יבין מה בדיוק קרה שם. העיקר שכולם שיבחו את כולם.

מתקלקלים

הבעלים של Cofix מספר שהמצב סבבה ביותר והוא כאן כדי להישאר.

יש עורכים בבית?

אחרי ששלשום הופחדנו בעניין העלייה מתמותה מסרטן, אתמול כבר היו כותרות אחרות "ירידה בתמותה מסרטן השד".
כדאי לקרוא מה שכותבים. הוא לחשוב שנייה. כך למשל

ד"ר ליטל קינן בוקר… הציגה גם נתונים על סרטן הלבלב בישראל… בכל שנה מאובחנים בישראל כ-280 אלף חולים

לא. אולי 280 חולים.

בחדשות 10 שודרה אמש כתבה שנייה בסדרה "אוניברסיטה של החיים" (אבי עמית). הכתבה טיפלה בין היתר בשני סטודנטים ישראלים שבחרו ללמוד בחו"ל. האחת בשנגהאי שבסין, השני ברוטרדם שבהולנד. לא עלה בדעתו של איש להביא קצת מספרים. כמה עולה ללמוד בסין? או ברוטרדם? מה שכר הדירה שם? איך מתפרנסים שני הילדים האמביציוזים האלו? ואיך זה בהשוואה לארץ? כמה עולה פה שכ"ל באוניברסיטאות, או במכללות? למה הא-ב הזה, שהוא קריטי לכתבה שכזו נראה לא משמעותי ליוצריה? אין עורכים שיכולים לבקש, להעיר, לדרוש? זה לא תחקיר שדורש עוד כסף או זמן.
http://f.nanafiles.co.il/Common/Flash/Nana10Preloader.swf

אמש, באיחור של 12 שנים, בין היתר בגלל מאבקים בין הבמאי למצולם, ובהמשך בגלל רתיעת גופי שידור, שודר סרטו הגנוז של דורון צברי על דודו טופז, מלך הרייטינג, בערוץ 10.
http://f.nanafiles.co.il/Common/Flash/Nana10Preloader.swf
מעניין שאפילו אחרי התאבדותו של האיש לא שודר הסרט.
אבל מבקרי הטלוויזיה לא ממש מבקרים את הסרט או מסבירים איך היה, אלא מוצאים לנכון להגג עוד קצת על טופז. למה? לא יודעת.
אביעד פוהורילס במעריב כותב בינות להגיגיו על טופז, רק שצברי קיווה שיום אחד כל חומר הגלם הזה יהפוך לזהב. נו, זהב? ע"ס ההיכרות הקלושה שלי עם שוק הדוקו בישראל, הסיכוי שצברי יוכל לקנות אפילו רק כתר זהב לשן בינה מהכסף שעשה מהסרט הזה הוא קלוש.
עינב שיף בידיעות מצ'פר בחצי משפט מכלל הביקורת שלו: "בבימויו האפקטיבי כרגיל… מיטיב לתאר כיצד אותה מכונה עשתה כל שביכולתה להכיל את טופז ושגיונותיו…"

lesbit

אוי, עוד דיון על טוקבקים רעילים, והפעם בסדר יום ברשת ב' בגלל ידיעה מלפני עשרה ימים על שאתר פופיולר סיינס החל לחסום טוקבקים. עוד דיון לעוס ומצוקצק על כמה זה נורא, ומה הדרך לעשב אותם, ומי קורא ולא קורא, ולמי אכפת ולא אכפת, ואם פייסבוק יחסל אותם או יפריח.
"שלוש ארבע שנים אני מחוץ לאינטרנט", אומר אבי משולם, אחד המרואיינים, אבל זו לא סיבה לא לראיין אותו.
כל רבע ידיעה היא הזדמנות מופזת לחזור ולהתלונן כמה נוראים הטוקבקים בישראל, ולעשות זאת במחזוריות קבועה שלפיה אפשר למתוח את המתוח שבשעונים בכל פעם מחדש.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

כך נראה הבוקר הפיד שלי בפייסבוק, הרשת החברתית העממית.
fis
כדי למצוא מה החברים שלי או האנשים שאני מתעניינת בחייהם ובדבריהם כותבים, אני צריכה להיכנס אליהם עצמאית לעמוד, לחפש אותם. אחרת אאלץ לקרוא על בחורות חמות, לימודי המשך בלוינסקי ואת תחזית מזג האוויר. זה באמת היה חזון המייסדים? כל פרסומת מאושרת בתנאי שמשלמים עליה? נו טיפשה, יש לך עוד שאלות?

הלכו לעולמם

הבמאי פטריס שרו.

פרקליטת מחוז תל אביב אריאלה סגל אנטלר.

תוספת, 14:36: הרב שלום עובדיה בצלאלי, מגדולי הרבנים של יוצאי תימן בישראל.
1379379_673554239322615_1451208938_n

לפני פיזור

ror

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

39 תגובות על שובו של החלקיק האלוהי

 1. ברטה הגיב:

  מספר המשתתפים האמיתי בלווית הרב יוסף נמוך בכ 2/3 מההערכה הסופר מוגזמת הראשונית של אינטרסנטים שונים. כך בתכניתה של טלי ליפקין שחק שעדיין לא הסתיימה ועדיין אין הקלטה.

  אהבתי

  • tamar הגיב:

   לא שמעתי את תכניתה של ליפקין שחק, אבל ברור לי שהמספר מנופח במאות אחוזים. דווח על 850000 איש.
   בכנסת הנוכחית יש לשס 11 מנדטים. גם אם כל מצביעי שס, כולל קשישים, ישישים ונכים הגיעו ללוויה, עדיין מדובר במספר שאינו עולה על 300000 איש. צויין שנראו בקהל המקוננים מספר מועט יחסית של נשים. כך שהקהל הפוטנציאלי הופך להיות קטן בהרבה. וגם אם נניח שהיו בלוויה צעירים שעדיין אינם בעלי זכות בחירה, זה עדיין לא מסביר את המספר העצום. כן, אני מניחה שגם מי שלא הצביע שס יכול היה ללוות את הארון, אבל מה הסבירות לכך? להערכתי – 200000 משתתפים הוא מספר עצום בכל קנה מידה, ולא אתפלא אם גם זו הערכת יתר.

   אהבתי

   • חיליק הגיב:

    החשבון שלך שגוי כיוון שבלוויה היה חלקים גדולים מאוד של חרדים שאינם מצביעי ש"ס.
    אמנם לא הייתי בלוויה, (הייתי בחו"ל), אך מהתמונות ניכר שרבים מאוד מהמלווים היו חסידים וליטאים, (מצביעי ג'), כמו גם רבים חובשי כיפות סרוגות.

    אינני יודע כמה אכן היו בלוויה, ואינני יודע אם הערכת המשטרה אכן מדוייקת, אך החשבון שלך אינו מוכיח מאום.

    אהבתי

   • אלקטרון חופשי הגיב:

    באחד הבלוגים מצאתי נתונים של חברת טרנדיט המשתמשת במעקב אחרי טלפונים סלולריים כדי להעריך גודל קהל. לפי הנתונים האלו, מספר המשתתפים בלוויה עמד על 270 אלף בקירוב. אני לא בטוח האם במגזר החרדי לכל אחד יש סלולרי, אבל עם אחוזי חדירה של קרוב ל-100% בישראל, סביר להניח שלרובם יש. גם אם מניחים שגיאה של 15%, מגיעים לכ-310 אלף.
    גם ירון לונדון התייחס היום בתכניתו למספר המשתתפים, וערך כמה חישובי אצבע שלפיהם המספר 800 אלף מנופח: האוכלוסיה היהודית בירושלים מונה חצי מיליון נפש, ובוודאי לא כולם היום בלוויה סביר להניח שפחות ממחצית. אם מניחים שאפילו 200 אלף ירושלמים השתתפו, צריכים להגיע כ-600 אלף נוספים מבחוץ – בעייתי מאד מבחינה תחבורתית אם סופרים כמה אוטובוסים נדרשים להסיע אפילו מחצית מהכמות הזו. אם מצליבים עם נתוני טרנדיט, כחצי מהמשתתפים הם ירושלמים – ואין סיבה להניח שאחוז החזקת הסלולרי אצלם שונה מהציבור הרחב – מגיעים לכל היותר ל-400 אלף.

    אהבתי

 2. choenmo הגיב:

  הנובל הוא בפיזיקה.

  מעבר לכך, הבנתי בעניין זהה לשלך. דהיינו – אהה??

  אהבתי

  • אלקטרון חופשי הגיב:

   יש הסבר די טוב באתר הידען. ובינתיים התבשרנו על קשר ישראלי לנובל בכימיה.

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    אני מבקשת ממך. הבנאדם בטח עזב את הארץ לפני 30 שנה, משמע נפולת של נמושות. לקחת לו את הדרכון הישראלי ולא להזכיר שנולד בקיבוץ, טפיי. חצוף שכמותו.
    ובהארץ? שומו שמיים. לסגור את העיתון.

    אהבתי

   • אלקטרון חופשי הגיב:

    האמת – אכן נובל אמריקאי למהדרין, בפרט שאני משער שגם העבודה עליה הוענק הפרס נעשתה כולה במכוני מחקר אמריקאים, לאור עזיבתו של ורשל את הארץ בשנת 76'.

    אהבתי

   • אלקטרון חופשי הגיב:

    נראה שהקשר הישראלי לפרס מתחזק מצידו של השותף השני לזכיה, מיכאל לויט, שלפי הכתבה מחלק את חייו בין ישראל לארה"ב. אם כך, אני חוזר בי מהאמירה "פרס אמריקאי למהדרין". כבוד לזוכים, הקשר לישראל נחמד, אבל קשה לומר שלמדינת ישראל יש "מניה" בזכייה.

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    נולד, ולמד את כל לימודיו (כולל דוקטורט) בישראל, את הפרס קיבל על מאמרים בתקופה שעוד היה בישראל, וגם אם לא, הוא תוצר ישראלי. כן, זו גאווה ישראלית.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אין מה לעשות.
    😦

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    לא לגמרי מתחת, אבל מספיק כדי שיהיה חשוב להבהיר.

    לגביי הארץ, הדוגמא לא מראה את מה שאני מניח שניסית להראות.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    זו הייתה פארודיה. זהו. ➡

    אהבתי

   • אלקטרון חופשי הגיב:

    מקבל במידה מסוימת את דבריך, ומסייג את תגובתי הקודמת.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    די נו, צחקתי. אני לא מתכוונת לאף מילה.
    מסתלבטת על הלפידים והדיינים המחורפנים, מחד, ועל הטירוף "הוא ישראלי!" "הוא יהודי!" "הוא אנטישמי!" מאידך.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    השרשור הזה שבר אותי.
    אני פורשת.

    אהבתי

   • ziki הגיב:

    באין ציפור שיר
    גם חמור לזמיר יחשב.

    גם השני סתם יורד ישראלי, זה קצת עדיף על סתם יהודון גלותי וקצת פחות מישראלי סמולני.
    הכי הכי זה אחד כמו ישראל אומן. שגם קוראים לו ישראל, שהוא גם יהודי, גם ישראלי וגם זקוף קומה לתפארת.
    אין דבר, אולי בשנה הבאה (עמוס עוז כבר אמרנו?)

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    עמוס עוז? תמשיכו לחלום. ערפאת גמר לכם את המיכסה.

    אהבתי

 3. ברטה הגיב:

  ביבי מנסה לבצע עיסקת נדל"ן, אלא אם כן הוא מתכוון לתרום את ביתו.

  אהבתי

 4. ziki הגיב:

  לא יאומן אבל
  אנשים באמת מצטופפים ברחוב בתור בשביל כוס קפה בשנים וחצי שנקל.
  כשלעצמי לא הייתי עומד שם גם אילו היו משלמים לי.

  אהבתי

 5. nirit הגיב:

  האינפוגרפיקה של מדד אי השיוויון המגדרי ממש מחורטשת, מה הסיפור של הפאי המחולק תחת עבודה? וראו את איראן- גם 27 וגם 76?

  אהבתי

 6. Toferet Ani Vetoferet הגיב:

  אפרופו החלקיק האלוהי.

  בעמוד של יהיר לפיד באתר הכנסת כתוב בסעיף השכלה: "סיים לימודי תואר שני בפרשנות ותרבות באוניברסיטת בר-אילן (ללא תואר)".

  אני מניחה שאדם (ואדמת) סביר מבין מכך שכיוון שהוא סיים לימודי תואר שני, גם אם ללא תואר, הרי שההגיון הדפוק של רבים יבין מכך שלאותו אדם (היהיר, כן?) יש תואר ראשון (עם תואר) ועל אחת כמה וכמה יש לו תעודת בגרות (עם תואר) שהיא בד"כ התנאי לכניסה למערכת הלימודים האוניברסיאיים.

  ולא כך, ולא כך.

  סיים? מה פירוש סיים? כמדומני שבזמנו נאמר שלימודיו הופסקו. האם לסיים זה לא אומר תואר? זה הרי לא דומה למי שסיים לימודי משפטים ולא טרח לעשות את בחינת הלשכה לצורך קבלת התואר עו"ד בנוסף לתואר בלימודי המשפטים.

  אהבתי

 7. Toferet Ani Vetoferet הגיב:

  אפרופו החלקיק האלוהי.

  בעמוד של יהיר לפיד באתר הכנסת כתוב בסעיף השכלה: "סיים לימודי תואר שני בפרשנות ותרבות באוניברסיטת בר-אילן (ללא תואר)".

  אני מניחה שאדם (ואדמת) סביר מבין מכך שכיוון שהוא סיים לימודי תואר שני, גם אם ללא תואר, הרי שההגיון הדפוק של רבים יבין מכך שלאותו אדם (היהיר, כן?) יש תואר ראשון (עם תואר) ועל אחת כמה וכמה יש לו תעודת בגרות (עם תואר) שהיא בד"כ התנאי לכניסה למערכת הלימודים האוניברסיטאיים.

  ולא כך, ולא כך.

  סיים? מה פירוש סיים? כמדומני שבזמנו נאמר שלימודיו הופסקו. האם לסיים זה לא אומר תואר? זה הרי לא דומה למי שסיים לימודי משפטים ולא טרח לעשות את בחינת הלשכה לצורך קבלת התואר עו"ד בנוסף לתואר בלימודי המשפטים.

  אהבתי

 8. חייל זקן הגיב:

  V, היזהרי לא להרכיב איש על הקטנוע. לגולד דיגרים אין היום גבולות. מילא, לקחת את הדיש וושר, אבל את המנגל? המנגל?

  אהבתי

 9. ברטה הגיב:

  מי מבין המגיבים שמע על הרב שלום עובדיה בצלאלי לפני ההודעה (כאן) על מותו? הצרוף של רב ועובדיה מסוכן בימים האחרונים.באתי לכתוב שזה סוג של מס שפתיים לאמנון לוי אבל התחרטתי.

  ובמעבר חד- אריק איינשטיין תובע מתמודד בבחירות המקומיות על שימוש ללא היתר בשיר ובהארץ טעו-
  מדובר בסרטון שהועלה עצמאית על ידי אחד מפעילי המטה והוסר מיידית לאחר שהאירו את תשומת לבנו"

  אהבתי

  • shttutit הגיב:

   אז מה הבעיה ברטה

   כתוב שהוא מגדולי הרבנים של יוצאי תימן?
   יש להניח שכמה שמעו עלי וביניהם אנשי תקשורת תתפלאי ממוצא תימני
   ו/או מעורב תימני.

   לא הבנת עדיין שבמדינה הזאת גרים שבטים ותתי-שבטים
   וכל אחד אוחז בשלו
   ואין מזור אולי בכלל צריך לחלק את המדינה למחוזות
   כל שבט יקבל מחוז משהו בסגנון קנטונים שוויצריים
   ואולי יבוא שקט שבטי על המדינה הזאת
   וגם בכנסת יקצו כסאות לכל שבט ושבט על פי מספרם באוכלוסיה?

   וגם אצל ערביי ישראל מתקיימים שבטים ותתי-שבטים
   בקיצור
   לא משעמם כאן.
   ואגב כל שבט זכאי שמנהיגו ובטח מנהיגו הרוחני דבר פטירתו
   יתנוסס בתקשורת במדיות השונות.

   ערב נעים

   אהבתי

 10. AHRON הגיב:

  את יודעת למה לא היו נתונים והשוואות ב"כתבה" על הלימודים האקמאיים בחו"ל של ערוץ 10? כי אף אחד לא לימד את הכתב איך עושים כתבת תחקיר, לא כל שכן "סידרה". שני הערוצים המסחריים קיבעו את השיטה שאם יש מצלמה נסתרת – זו כתבת תחקיר, ואם יש יותר משני מרואיינים – זו כתבת תחקיר.
  מישהו הכשיר אותם להיות כתבים? לא! בלי שום הכשרה הם רצים למסך, והמפליא, ואולילא, שעורכי המהדורות, שלהם אני מקווה יש איזשהו ניסיון עיתונאי, מקפידים לציין בפתיח: כתבת תחקיר.
  נכון, בשביל כל הנתונים שביקשת – צריך לעבוד, לחפש, לשאול, כן קצת להשקיע ולא רק לעמוד מול המצלמה ולהגג.
  אבל את כל אלה כנראה כבר לא ילמדו שם. 😥

  אהבתי

 11. חיליק הגיב:

  – "ששה זוכי פרס נובל יהודים השנה".
  – "שתוק, גזען".
  – *שותק*.

  אהבתי

 12. למה מעשנים מריחואנה ? הגיב:

  42

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s