בוהדנה, לפיד, ורטה, ניני ודו"ח ינואר

isra31.1.14maariv31.1.14
haaretz31.1.14yediot31.1.14
makor31.1


ערב רב

אז ככה נראה יום החופשה שלקחתי מכתיבת פוסט:
סיינפלד מספר על הפרויקט החדש שלו בתוכנית הספורט בומר וקרטון.

ו-CICGC עם טינה פיי! יאיי! והמכונית: וולוו 1967.

לפני שיתחילו מהומות מה אמר או לא אמר אריאל זילבר בסרטון על יגאל עמיר, הנה. נסו ותיהנו.
זהו סרטון הקמפיין לשחרור יגאל עמיר. זילבר לא אמר את המשפט "ישוחרר יגאל עמיר" אבל הוא השתתף בקמפיין ואמר שמגיעות לו זכויות אדם. לא נראה לי שזכויות האדם, אלו יש לכל אסיר, נשללו מהרוצח.
וזה הדיווח שלאחר מכן. ואפילו גדעון לוי לא יצא נגדו. וזה מה שכתב שי להב על זילבר לפני כמה ימים. בסוף הקטע יש הבהרה מאנשי זילבר שלא קרא לשחרורו של עמיר.

אחינועם ניני מסבירה למה היא לא רוצה לקבל את פרס אקו"ם.
ההשוואות המוזרות שצצו בין אדם ורטה לאחינועם ניני לא ברורות. ניני לא מבקשת שום דבר, לא רוצה שזילבר ייפגע, לא רוצה שיסתום, כלום. היא אומרת רק אני, אישית (קישור שתי שורות למעלה), לא רוצה לקבל פרס במקום שהוא מקבל. אין זכויותיו של האיש, של איש,  נפגעות בשום אופן. היא, אישית, לא רוצה. לא רוצה, לא צריך, מה הבעיה? תיכבד ותשב בביתה, ייכבד הוא ויעלה על הבמה וחלאס. תודה ושלום. חופש הביטוי של זילבר לא נפגע לשנייה, קבלת הפרס לא נפגעה, כלום.

וזה, לעומת אדם ורטה שאמור היה לבלום את פיו, ואולי גם להיפרד ממשרתו הצנועה והדלה כי עורר דיון בכיתה. כן, עורר דיון בכיתה זה המינוח ולא אחר, בכפוף לדעתם החולקת של בד"ים למיניהם.
תודה לאנשי אורט שהתעשתו. גם ד"ר חיים שיין בישר"ה מאשר. ורטה ימשיך ללמד וספיר סבח תמשיך לספר איך נפגעה נפש הרכה, להצטלם עם דגלי ישראל ענקיים, ובהמשך אולי גם עם נשק בבסיס בו תשרת, בלבוש זה או אחר, מרוב אהבה לעם, למדינה ולצבא המוסרי בעולם.
אגב, חמורה מכל היא העובדה שורטה מעשן. לא מה שהוא חושב על המדינה וצבאה. על זה צריך להעלות אותו לשימוע.
meashen


שוקינג. ח"כ סתיו שפיר שואלת את שר האוצר מה הוא מתכוון לעשות עם מצבו של ביטוח לאומי. יאיר לפיד לא עונה ולו במילה. אם לא הייתי רואה לא הייתי מאמינה.
(התשובה לשאלה מי יציל את ביטוח לאומי היא: אני)


ספורט ידיעות:
למה הטורים של רפאל נאה ושל מליניאק נראים כמעט אותו דבר?
(תודה לבת עמי הספורטיבית)
IMG_0007IMG_0008


אזרחים מתנפלים על ישר"ה, הבוקר (צילום: דני סידס).
דוכןישרה


ברור שהם נהנים לדבר אל הקיר, עושים זאת מאות שנים, עשרות מיליונים. בדיחה מורכבת.
ורק אני מדרב"קת.

kir
(תודה לנחום אבניאל)


בראיון המיוחד והחושפני של דנה ספקטור עם מירי בוהדנה, בו היא מספרת על יחסיה עם בבו קובו שלה, לא מוזכרת העובדה שהוא אנס מורשע שישב בכלא ב-1976. הסיפור דווקא סופר בידיעות ב-2005. אבל מאז זרמו מים רבים בגעתון (מי נגד מי). וזה לא שספקטור לא ידעה ולא שאלה, כך לדבריה.
koalj3_c


בעוד אני מהרהרת אילו אירועים אביא בזה הפוסט, צפו בתודעתי המפויחת כמה דברים חדשים וישנים.
סוף טוב וסוף רע: ילדה בת עשר הצילה את סבה מטביעה.
תינוק בן שנתיים וחצי ישב ליד גופת אימו, אילי וקשי, שמתה בפתאומיות מדום לב.

בתחילת העשור הקודם כתבה אריאנה מלמד טורי אוכל מרגשים ב-ynet וחתמה בשם אנה וגנר. פה היא מספרת שהיא זו היא. ופה, לא מזמן, מלמד על שמות בדויים.
גם לדנה ספקטור היה עבר כזה. היא פרסמה בוואלה ביקורת פרסומות תחת השם פזית בניזרי, וב-2004 ניצחה את אודי פרידן ונירית ירון בתביעתם נגד וואלה בעניין תפוזינה.
לצערי לא מצאתי את כל ארכיון בניזרי בוואלה. בניזרי גם לא חתומה כעת על הטקסטים האלו, אלא מערכת וואלה.

סטטוס מצחיק של זהבה גלאון על מלחמת הכוכבים. כתבה לבד? וואוו.

תגובה של אילן לוקאץ', שלא הצחיקה את מקור ראשון, שהביא אותה בשערו.
ilan

דו"ח ינואר

בגלל שהיום יום שישי וגם היום האחרון בחודש, שבו אני מסכמת את כל שעבר עלי ועליכם בחודש המסתיים, אני מביאה כאן עכשיו סיכומון, ולא אטרידכם בעשר בלילה או משהו זה כי בכל זאת שישי, ויש לכם דברים יותר מתגמלים רגשית לעשות.
חודש לא קל עבר עלי, ולא ארחיב מסיבות שונות.
אני יכולה לשמוח לכאורה על החודש הזה מסתיים, אבל מה ייצא לי מזה? פחות חודש, פחות זמן, המון ימים מבוזבזים.

תמיד יש לי תקווה שמה שאני כותבת מובן לכל. אבל כל זמן מה, באינטרוולים קצרים מדי, מתברר לי שאני מדברת לקיר או לקירות אלו ואחרים. הרי זה הרעיון בבלוג, ועוד כל כך נישתי, שלא נמצא בשום אתר, שלא שייך לכלום ולאף אחד: מי שלא רוצה לקרוא אותי, מי שלא מעריך אותי או את הכתיבה שלי או את הדעות ואו המחשבות שלי, פשוט ילך למקום אחר, יקרא את מי שנחמד לו ויגיב אצלו.

אבל לא, יש פה איזה זרם עיקש, שמתעב אותי עמוקות ואני אותו, שלא זז מפה, נאחז בשיניים בדפנות המשאית ומזהם את האווירה. מה הסיפור שלכם? יש מיליון אתרים בישראל. מיליון. אנשים עם דעות כמו שלכם, עם השכלה כמו שלכם (רחבה משלי, נידלס טו סיי), שאתם אוהבים ומעריכים את כתיבתם. לכו לשם, לכו אליהם ועזבו אותי. אני לא מתנחלת אצלכם בסלון, צאו אתם מהבית שלי. והוא שלי.
75 ש' שילמתי החודש על חידוש הדומיין velvetunderground.co.il לשנה הבאה.
עוד 59 ש' על שרת הבלוג לחודש. זה שלי ורק שלי. האם רות?

ועל מנת לסכם את פרשת השד העדתי שכיכבה בתגובות פה בימים האחרונים ותרמה למקדם הדיכאון שלי, אביא את דברי anima

הגזענים, המסיתים והמכחישים הגדולים ביותר הם המקופחים המקצועיים. הם אלה שמשמרים ומנציחים את השד העדתי, כדי שיוכלו לנופף בו כתירוץ לכישלונות אישיים. כן, עלוב.

ולכל שאר האנשים, תומכי וקוראי הבלוג שמבינים מתי אני צוחקת ומתי אני בוכה, תודה רבה.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה דו"ח מיוחד, שישי קצר, שערים, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

115 תגובות על בוהדנה, לפיד, ורטה, ניני ודו"ח ינואר

 1. roypeled הגיב:

  חזקי ואמצי! (ודליטי יותר בעת הצורך)

  אהבתי

 2. rni22 הגיב:

  יש בעיה במדינה הזאת: אנשים לא מתים מספיק מהר. הביטוח הלאומי מתריע לא פעם שההתעקשות של אנשים להישאר בחיים מקשה על קופת הביטוח ובעוד 30 שנים לא יהיה ממה לשלם פנסיות. באמת חוצפה של אנשים…גם שילמו כל החיים שלהם סכומי עתק, גם יקבלו בסוף פרוטות וגם מתעקשים לחיות! 😦

  אהבתי

 3. אורן הגיב:

  הציטוט שבחרת מאנימה היא שבלונה מקובלת המתאימה להבעת כל דעה שובניסטית וגזענית, וכך הוא נפוץ בעולם.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   כן, התגובות בהן אתה משמיץ אותי לא ממש התאימו לי במקרה.

   אהבתי

  • dror הגיב:

   אורן אתה מדהים. דבורית טוענת שאני מתעבת אותה. מה שקרה במיקרה ההוא שניסחתי את עצמי לא נכון כאשר אמרתי ״הגריאטרית השנייה״. באותו היום אני הבעתי את דעותי הקשות לעיכול (״המנוונות״, בפיה), הכל עבר עד שברטה הלשינה למורה והמורה באה. בגלל זה אמרתי את הביטוי הלא מוצלח ההוא.

   דבורית טוענת שהיא עברה ימים קשים. קומיש, כמו שאומרים אצלנו בעידה, עם כל הביטחון העצמי הטוטאלי שלי גם אני נפגעתי מהההתפקות האישיות . מאוד. לא יודע למה. הרי צרור הקלישאות על טעוני טיפוח ממעלה ג׳יבריש שמקבלים הפליה מתקנת צריך לעורר רחמים. אבל בכל זאת נפגעתי כי הזדהתי עם הפגיעה המכוונת לגבי המזרחים באשר הם.

   דבורית טוענת פה זה הבית שלה וזכותה וכו׳. תראה אני גם מתעבת את הארץ, אז מה? אז לא אקרא אותו? צריך להבין את הגישה הלעומתית. אני םה גם בגלל המפורמט המוצלח וגם בגלל שאני מאוד אוהב את המשתתפים.
   ף

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    "הארץ" הוא בשלוש רמות מעל העיתונים האחרים, אז שוב אלה הקוראים אותו "לעומתית" מרוויחים.

    אהבתי

   • בדקת תחקירים, מהימנות דיווח, שקיפות, אתיקה לפני שקפצת למסקנה? נעים לך בזרם החמים וזה בסדר אבל אין קשר לרמה. מתפלא שהסטאליניזציה לא מפריעה לך – אפס מגוון דיעות וחופש ביטוי, הפאתוס של הקמפיינים הכל מיושר בקו אחד. ברמה, כמו קו ייצור גרמני.

    אהבתי

   • anima הגיב:

    בדקת תחקירים, מהימנות דיווח, שקיפות, אתיקה לפני שקפצת למסקנה?

    בזמן שהוא יבדוק את הנ"ל, אתה תעשה את אותו דבר בישר"ה.

    אהבתי

   • יו. את מדהימה. אם אני לא אוהב בזוקה סימן שאני אוהב מסטיק אחר. לא חשבתי על זה.

    אהבתי

   • anima הגיב:

    דיכוטומיה כוזבת, היסקים שגויים ואו כושלים לוגית ופירוש מעוות לנכתב, הם דווקא הצד החזק שלך. הבאתי את ישר"ה מנגד כדוגמא לעיתון מוטה ומטעם, מנקודת המבט שלי. לא טענתי שאתה יוצא נגד הארץ וכיוון שכך אתה מעדיף את ישר"ה.

    השנאה מעוורת את עיניך ומשבשת את היכולת שלך לגלות הבנה וטולרנטיות. אני להבדיל ממך לא שונאת ימנים, על אף שאינני מסכימה עם דעותיכם, לא משמיצה, לא מתלהמת, לא מסיתה ולא מניחה אתכם בסל אחד ומכלילה בגסות. יש מגוון דעות והשקפות גם על הספקטרום הימני, בדיוק כמו על זה השמאלני, ולכולן יש מקום כל עוד מתקיים שיח בריא בין שני המחנות. גם אם לא תסכים איתי , כיוון שלטענתך אנחנו לא ציונים ועוכרי ישראל, המטרה של שנינו אחת היא: שהארץ המקוללת הזאת תהפוך למקום שטוב ונעים לחיות בו.

    אהבתי

   • אתם לא ציונים. המטרה שהצבתם גזענית- שיהודים ישלטו על פחות שטח ואוכלוסיה בזמן שהשלטון היהודי מביא לאזור השכלה חופש וזכויות אדם -יותר מכל שלטון אחר. האסטרטגיה כוללת ניסיון להפוך את המחנה הציוני לאוסף לאומנים בורים ועילגים. אולי תפנימי- אני לא קורא ישר"ה ולא הצבעתי ימין. אני בסה"כ מחזיק בדיעות של השמאל הציוני האמיתי, זה שהוקיע את מק"י וחד"ש.

    אהבתי

   • anima הגיב:

    לא טענתי שאתה יוצא נגד הארץ וכיוון שכך אתה מעדיף את ישר”ה.

    אבל אל תיתן לעובדות לבלבל אותך ולעצור לך את השוונג.
    מה שחשוב הוא שיש לך אותך וטוב לך בחברת עצמך.

    אהבתי

   • צודקת, אפולו 11 עלתה הון תועפות.

    אהבתי

   • anima הגיב:

    ספיקינג אוף מגוון דעות וחופש ביטוי.

    מה שקוראי הארץ (לא) יודעים.

    תמשיך לירות לכל הכיוונים אולי מתישהו תקלע בול. אולי מתישהו תתפלק לך עובדה. אולי מתישהו תצא חכם.

    אהבתי

   • dror הגיב:

    לא מקורי ולא מחדש. אבל פיסקה אחת חשובה והיא רלוונטית

    שהמהפכה החברתית מתחילה בבית. בוויתור על הסממנים של חיי העשירים: מסעדות יוקרה, יין יוקרתי, רהיטי מעצבים; בנכונות לעזוב את תל אביב ולגור בחולון. מדור האוכל של העיתון, כמו מדור היין ומדור העיצוב, כתובים לאחוזון העליון שגר בתל אביב, או לאלו שמתיימרים להשתייך אליו דרך רכישת סממנים חיצוניים של מעמד, אנינות וכתובת. הם לא יודעים את מה שקוראי "כל העיר" מרשת שוקן יודעים: יש אוכל נפלא שעשוי באהבה במסעדות עממיות.

    אהבתי

   • dror הגיב:

    איזה עיתון לא זבל? סיפרתי כבר שאת עיתון רייטינג קראתי מגיליונו הראשון עד האחרון. שבוע שבוע. בלי הפסקה. לפני שיזלזלו בי פה שאני קורא רייטינג וצופה בנאור ציון אוסיף שאני קורא גם עיתונות חוץ באינגליזית אם זה מוסיף למעמדי המפוקפק.

    אהבתי

   • anima הגיב:

    Thanks for sharing

    אהבתי

   • dror הגיב:

    כשהוא נסגר, זוכר את ההלם בפני, איך שאלתי את המוכר אם הוא רציני, מה זהו? אין יותר רייטינג? חוץ מזה יובל נתן הוא אבדה רצינית לעיתונות הכתובה.

    אהבתי

   • dror הגיב:

    בהחלט הרווחתי. חוסר הפחד שלי להביע דעות ״מנוונות״ בא משנים של קריאה של הזבל הזה. אני יודע מה הכיסוי שלהם ואי אפשר למכור לי לוקשים.

    סליחה על הפעמים שהתפרצתי עליך. אמרתי פעם שהסיבה היחידה שיש לך מעמד מוגן פה זה בגלל הפלוס שלך כקוויר. זה מחניף לחבק קוויר. אני עדייו חושב שזה העניין אבל לא הכל צריך להגיד וגם ביטאתי את זה בכעס. אתה אחלה.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    משעשע לפעמים הקפיצות הבנה שלך, כמו כשחשבת שמישהי (בניק אחר) היא אורטל בן דיין. לדעתי המעמד המוגן שלי פה נובע מחתיכותי, והסמים שאני מוכר לה. אני לא חושב שוולווט צריכה לחבק הומו בכדי להחניף לעצמה, למעשה היא לא צריכה כלום בשביל זה.

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    אתה חתיך רק כי כך מישהי מדמיינת אותך.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    אם בדמיונה של מישהי, אני עולה כרגע….

    כולנו חייבים את את מעלותינו לדמיונה של מישהי, חסרונות זה אחריות אישית. אגב, החתיכות היא כדימוי, לא שאיני חתיך ליטראלי.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    ואני מתערב שאם אני שם לך מול העיניים super silver haze, n.y.c diesel ,jack herer גם עם גוגל גלאס אתה לא מזהה מי זה מה.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    נו למה להעלב או להתערב סתם.
    אם אתה יכול לספק לה חומר טוב יותר במחיר תחרותי, אין סיבה שלא תקנה ממך (אבל יתכן שתצא מהמסחר פחות חתיך).

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    היכן ראית שאני מתיימר להיות סוחר? אני רק תמהתי על הרצון שלך להכריז פעם אחר פעם שאתה גם חתיך וגם סוחר. לקח קצת זמן והודית שהחתיכות היא רק דימוי. רציתי שתנצל את ההזדמנות ותודה שגם המסחר הוא דימוי או סימולציית מחשב כמו מטריקס, נניח. מילים אחרות: נתתי לך הזדמנות לווידוי קתולי ומחילה.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    ממש קשה לך עם זה שאני חתיך, חבל, לי אין בעיה עם זה, אז לא נראה לי שזה ישתנה בקרוב.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    חבל שלא ניצלת את ההזדמנות לווידוי, היית מרגיש הרבה יותר טוב אח"כ.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    המממ, נראה לי שאתה היית מרגיש הרבה יותר טוב. לא חבל. אובדן העשתונות המטאפיזי הזה במסדרון שבין האמיתי למדומיין.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    טוב שהכרזת ש"נראה לך". ראה, עברנו כבר מזמן מנושא החתיכות שלך, שנדמה לך שאני מדבר עליה, לנושא ההכרזה שלך, שעליה חזרת עשרות פעמים ואני לא מגזים, שאתה סוחר. נניח, פעם פעמיים זו בדיחה. בשלב מסוים הגעתי למסקנה שיש לבדוק אם יש מקום שתעלה לניידת. ייתכן שהבנת את זה ולכן אתה ממשיך לנדנד על עניין החתיכות שלך, אז לא, קבל חזרה למציאות: השאלה היא אם אתה סוחר. זו השאלה שעל הפרק. תתרכז.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    מה אתה רועד לי, מהבול. צוחקים אתך בסבבה לגבות. אכפת לי אם אתה סוחר? נהפוך הוא, בטח שאכפת לי, קשרים זה חשוב. ג'יזס, שמעתי את הנקישות עד אלי.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    אני לא מבין את הימים האלה. אתה מחליט להפוך פתאום לכדור רגשי נחיתות מדובלל. אתה מתחיל להתעלק על טחנות רוח והניק שלי. זה שבמקרה אני מוכר סמים מגוונים במחירים נוחים לבלוגריות או סתם בני אנוש, לא קשור לזה שאני חתיך.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    וואו, באמת יש לך חומר טוב. חה.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    +1 🙄

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    speechless

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    חנחן. וגם @עו"ד עשה את המאמץ להשתלב.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    מי קוויר? WTF?
    על מה את/ה מדבר/ת?
    מאיפה אני יודעת מהם נטיותיהן המיניות של המגיבים, כולל הנשואים, ומה אכפת לי?
    איך הראש שלך עובד, איך?
    לא יודעת מי זה אורן, אנימה, מישהי, ובטח ובטח שמעולם לא החלפתי ציוץ או אסימון עם אורטל בן דיין שמעולם לא כתבה פה בשמה. ואם כתבה לא בשמה, אני לא יודעת על כך.

    אהבתי

   • ShulamiD הגיב:

    במשך עשרות שנים גיבשתי את השקפתי הפוליטית על פי "הארץ", גם על פי חדשות (בזמנו ) וכותבים מצד שמאל ומרכז שמאל כמו ברנע ודומיו עד שנחשפתי באינטרנט למגוון דעות וגם למציאות שסתרה את הנחות היסוד שעל פיהם גיבשתי השקפה זו. כעת אני מעדיפה לקרוא מגוון דעות.

    אהבתי

   • roni הגיב:

    1. לדבורית אין בטחון עצמי טוטלי.
    2. הבלוג שלה הוא שלה והיא יכולה לנהל אותו כרצונה.
    3. חבל שהיא איננה מפעילה חסימה. זה חוקי, אפשרי ומוסרי.
    8)

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    (מופנה ל-dror לא ל-roni)
    1. את/ה גבר או אישה?
    2. אין גריאטרית שנייה, ראשונה או מאה. אין. לא מעליבים אדם בעוון גילו. בין אם הוא בן שנה או בת מאה.
    3. ברטה לא אמרה לי כלום.
    מה, אני לא רואה את כל התגובות? למה היא צריכה להגיד לי?

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    עדיין לא הסברת – בכיינוסמה גורם לך לשנוא את ניצולי השואה חוץ מהעובדה שברוב חוצפתם חלק קטן נשאר בחיים כדי לסחוט כספים מהמדינה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    הם לא ניצולים. הם יהודים מתבוללים שעשקו את גרמניה.
    לא חסר להם כסף. הם אשכנזים.
    תיקון: למעשה לא הייתה שואה בכלל.
    זאת קונספירציה של המתגרמנים ימ"ש.

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    כן, ושמו של גדעון לוי הוא LOWE. שקרן. אגב התרגום מגרמנית הוא אריה או לביא.

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    ה"שקרן" הוא במרכאות כפולות , גדעון , כן?

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    תראי ולווט את האדומים שקיבלו ניצולי השואה דרכי. האמת, אני לא מופתעת. בכל אחד חבוי הייני קטן.

    אהבתי

  • ShulamiD הגיב:

   אורן. בחינה הוגנת של הדברים הנאמרים על האשכנזים כקבוצה גכאנית, נצלנית, עושקת וכיוצ"ב מובילה, בהכרח למסקנה שאלו טקסטים גזעניים מפני שאינם בהם התיחסות סםציפית אלא צבר של הכללות, המשצות ומאפיינת אותם מחיקת זהות אנושית של הפרטים הכלולים במה שמכונה " הממסד האשכנזי". התרשמתי גם ש, לפחות בקרב האלטות הגדירות את עצמן כדובורת המזרחיות ישנה נטיה אנטציונית מבית מדרשו של השמאל האשכנזי הרדיקלי ונוטה אחר ההשקפות של עיתון הארץ בתחום הפוליטי ולעתים גם חברתי ( למרותש הארץ הוא מנחשוני בירת העבודה המאורגנת) . תהיתי על כך כי למיטב הבנתי רוב הישראלים ממוצא מזרחי נבוחרים במפלגות הימניות , דווקא. ואז נזכרתי שבעצם גם ש"ס הולכת בעקבות הליטאים שאינם ציונים וגם זה מנוגד לנטיית הלב של בוחריה( במקרה ש"ס ישנו פיצול מעניין אך לא זה המקום לדון בו). איני מגנה או מחייבת את גשתם זו שהרי עומדתם להם הזכות לדעה חופשית. אני רק מעלה את הדיסוננס ותוהה האם הם תופסים את הציונות כמזימה אשכנזית שכפתה על המזרחיים שינויים שלא חפצו בהם. התרשמתי שרוב הדוברים כנגד המזימה הגיעו לעמדת הההשפעה בממסדים של האליטה תוך פעילות במסגרותיה. אין במעשיהם משום התגייסות לעזרת אחיה המזרחיים המקופחים שהרי רובם מרוכזים סביב מרכזי ההשפעה והכוח.

   אהבתי

   • dror הגיב:

    את צודקת בקרב המזרחיסטים יש נטייה אנטי ציונית מוזרה. אני תופס את זה כריגשי נחיתות. הם מנסים לעקוף את השמאל מהשמאל. זאת הסיבה לחולשה שלהם בדעת הקהל ובחוסר התקשורת המוחלט שלהם עם הציבור המזרחי. אבל גם לאנטי ציונים יש זכויות, למשל המאבק המוצלח נגד שוד הקרקעות של הקיבוצים.

    אהבתי

   • dror הגיב:

    לפעמים האנטי ציוניים הם השעון היחיד שמראה על השעה הנכונה

    אהבתי

   • ShulamiD הגיב:

    דרור, לסלקציה על רקע עדתי מתנגד רוב הציבור והיא אסורה על פי החוק. אני יכולה להבין את כעסה של בן דיין אך אי אפשר להתעלם מתופעת של קבוצות אלימות של צעירים שמתפרעים במועדונים. הבעיה בתגובות כמו של אורטל בן דיין שהן לא מודים בבעיות קיימות שלצערנו , לעתים, מובהקת לאוכלוסיות שונות. התקינות הפוליטית ומשטרת הדעות הדורסנית לא מאפשרת לאתר בעיות ולהציע פתרנות. עיקר ההנפגעים מעצימת עיניים זו הם הקרובים לאותם האלימים. עלינו להבחין בין יחס מדיר ומתנשא כפי שבא לביטוי בהודעה של אותו המועדון לבין הדיון על אדמות הקיבוצים. הסוגיה של הקמת מפעלים ומועדונים על אדמות חקלאיות היא סוגיה חוקית ואתית הדורשת כללים ברורים וחד משמעיים ולא התלהמות רגשנית.

    אהבתי

   • ShulamiD הגיב:

    צריך להיות: מובהקת לאוכלוסיות מסוימות ( ספציפיות)

    אהבתי

   • ShulamiD הגיב:

    אני חושבת שהם תופסים את הציונות כמזימה אשכנזית (שכפתה על המזרחיים שינויים שלא חפצו בהם) כפעולה קולוניאליסטית ( יש בזה יסוד של אמת). בדברי למעלה ציינתי שרוב הציבור המזרחי, ציוני.

    אהבתי

   • ShulamiD הגיב:

    ברור שיש להם זכויות. מי שניהל את מאבק האדמות היא הקשת המזרחית וחבריה לא בהכרח אנטיציונים. אגב, אותו מאבק גרם נזק גם למזרחיים מפני שזה היה מאבק על אדמות קיבוצים ומושבים ורבים מהמושבניקים הם מזרחיים. ובכלל, כדאי לזכור שבאותן האדמות השקיעו אנשי הקיבוצים והמושבים הרבה יזע.

    אהבתי

 4. לירון הגיב:

  עורר דיון, סבבה. הוא גם הביע דעה, פעל בניגוד לנהלים וכו'. מה שיותר מעניין מזה שמכל הטררם הוא ננזף כמו שהיה צריך כמי שעבר על הנהלים, זה שהוא היה קורבן פעילות עבריינית של איומים ולא זכה לתמיכה מתאימה.
  בכל שאר האספקטים הוא טופל כראוי.

  לגביי לפיד, סערה בכוס מים, שאלה ספציפית על העברה של 1.4 מביטוח לאומי. לגביי המצב הכללי של ביטווח לאומי, הוא לא יכול לענות, זו סוגייה נפיצה כי התשובה היא העלאת גיל הפרישה, זו בעיה כלל מערבית. תארי לעצמך איזו סערה הייתה קורה לו היה אומר את זה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   הוא לא יכול לענות?
   אז מי כן?
   וזו סיבה להתעלם?

   אהבתי

   • לירון הגיב:

    כנראה שהוא יכול היה להתנהל יותר טוב. לגביי השאלה הראשונה הוא ענה. שפיר מיתממת, כבר עשרות שנים שהכספים הללו עוברים כהלוואה של הביטוח הלאומי לממשלה. איך שלא נסתכל על זה, בסופו של דבר, זו קופה אחת ומה שלא יעבור משם יהיה חסר כאן.

    הבעיה וגם הפתרון היא העלייה בתוחלת החיים. הבעיה כאן ברורה, גיל הפרישה לא שונה משמעותית עשרות שנים, וכל שנה נוספת משמעותה מיליארדים. היתרון בסיפור הזה, היא שהעלייה מתבטאת גם באיכות חיים גבוהה יותר לאורך יותר זמן (השנים האחרונות הן כמעט תמיד נוראיות), ולכן זה סביר להעלות את גיל הפרישה.

    מצבנו, אגב, טוב יחסית, בארה"ב, הבעיה תתחיל כבר בשנות ה20 של המאה הנוכחית.

    אהבתי

   • ShulamiD הגיב:

    העניין הוא שהמדינה גונבת את כספי המבוטחים ומחלקת אותו למוטבים שהיא חפצה ביקרם.

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    אין לי מושג מניין את שואבת את הטענה הזו. גונבת?? איך בדיוק?

    אהבתי

 5. אחד שיודע הגיב:

  זוכרים את עלאא מקבל, שהשב"כ עצר בטעות?

  עכשיו יש פולו-אפ לסיפור.

  אהבתי

 6. הפתעת אפילו אותי.

  ניני לא מבקשת שום דבר, לא רוצה שזילבר ייפגע, לא רוצה שיסתום, כלום.

  איך לא פגעה ואיך הגעת למסקנה שמדובר בכלום?

  במקרה של אריאל זילבר ה״ממסד״ עצמו כבר בחר, חגג, אישר, טיהר ולא ביקש הבהרות או התנצלויות.

  אם מישהו היה טוען שצריך לאשר ולטהר אותך לפני קבלת הפרס. גם היית חושבת שכלום?
  הפוסט שפירסמה ניני (מפתום מקורבים) מציע סיבה מצפונית.

  האם יש מקום לאמיל זולא שנלחם ב-1898 את מלחמתו של דריפוס בישראל של 2014?

  למיטב שכרוני, מצפון ניתן להשקיט גם בדרכים שאינה פומביות:

  תודה חברים. צטערת, לא מגיעה מסיבות אישיות.

  הניני בחרה באקט פומבי שצובע את זילבר כלא ראוי ואותה כלוחמת אמיצה בראש המחנה. האנשים שהרגיזה הם לא הקהל ממילא -הכנסותיה והמכירות מגיעות מחו"ל. אחינועם חיזקה את המותג NOA -הלוחמת האמיצה. מזמן קיבלה החלטה אסטרטגית לשחות עם הזרם בברנז'ה האנטישמית של ווטרס. העדיפה לחגוג את הנאכבה ודילגה ביום ירושלים על הבית ב'ירושלים של זהב' שעסק בשיבת יהודים. הנחל הרדוד של יהודוני ה BDS.
  עמיר בניון הגיב:

  מזל טוב לאריאל זילבר על זכייתו בפרס אקו"ם. מגיע לו בהחלט, והזכייה הזו, בהמשך לכשרונו הבלתי-מעורער, משמחת מאוד.
  נ.ב
  לא כל מי שמתופף על פח ושר בלועזית – בהכרח אינטליגנט יותר מזה.

  אהבתי

  • עו"ד הגיב:

   הסברתי לך כבר – הנתק הוא כבר בלתי נמנע, אני רק ממתין שיותר ויותר אנשים יבינו את האמת הפשוטה הזו.

   אהבתי

  • roypeled הגיב:

   מדהים איך אנשים יכולים לכתוב שטויות שלא עומדות בשום מבחן לוגי, רציונלי, אינטיליגנטי בסיסי, והכל במסווה של "דעה". אז הנה הדוגמא להפעם: "מצפון ניתן להשקיט גם בדרכים שאינה פומביות:

   תודה חברים. צטערת, לא מגיעה מסיבות אישיות.

   הניני בחרה באקט פומבי.."

   איך בדיוק יכלה לעשות את זה לא פומבי??? היא הוזמנה לקבל פרס!!! היא לא הוזמנה לשבת בכסא 13 בשורה תשע בקהל. אז איך היא בדיוק אמורה לעשות את זה לא פומבי? להתקשר ברגע האחרון שהיא נתקעה בפקקים? אני מניח שהיא מחרימה אותו מדי יום באופן לא פומבי, כמוני – לא מקשיב לו ומעביר תחנה כשמשמיעים אותו. זה לא אומר שיש לי בעיה עם זה שמשמיעים אותו, זה רק אומר ש*לי* לא בא לשמוע אותו.

   אהבתי

   • אתה חזק בלוגיקה אז אולי ננסה דווקא אנלוגיה בהמלצת הצלוב.
    הדודה מחדרה מתקשרת להזמין אותך לארוחת ערב שבת עם כל המשפחה ויש אפילו רגל קרושה. לצורך הדוגמא בלבד, נניח שחמותך מצביעה ליברמן ואוהדת מכבי שרופה.
    לפניך מספר אפשרויות:
    לא להודיע ולא להגיע.
    להתקשר ולדחות את ההזמנה מבלי להסביר (או להמציא תירוץ אחר).
    להתקשר לנמק מדוע אתה מסרב לסעוד עם חמותך.
    לפרסם בוטסאפ המשפחתי: "אם היא מוזמנת אני לא מגיע".

    ממליץ לבדוק עם עצמך (בלי ויקיפדיה):
    1- מה עושה מצפון, כיצד פועל ומה תפקידו במערך הנפשי.
    2- מהי שם המחלה המנטלית שמפעילה מצפון רק כשמדובר בגזע אחד.
    3- ולסיום- מי מרוויח מהפרשה ואיפה הכסף.

    ככה פשוט, שבת שלום.

    אהבתי

   • anima הגיב:

    אתה שוב עושה את זה. מגביל את האפשרויות ומעוות אותן לטובת הטיעון שלך. מה עם:
    הוא באמת לא יכול להגיע בשל התחייבויות קודמות.
    הוא לא סובל את הבעל של הדודה, בלי קשר לדעות פוליטיות.
    הוא לא מת על מפגשים משפחתיים.
    הוא שונא (גם אני, יאק!) רגל קרושה.

    לא ייאמן.

    אהבתי

   • שטויות, העיקר שסוף סוף הבנת איך המצפון עובד ואת הקשר הרלוונטי להצהרה הפומבית.

    אהבתי

   • roypeled הגיב:

    נו, אם כבודו לא מבין את ההבדל בין לחמוק מהזמנה של דודה מחדרה ולחמוק מארוע הענקת פרס, כשאתה מקבל את הפרס, אז כבודו מוכיח את הטיעון הראשוני שלי.

    אהבתי

   • קיבלת אדום בעוון מהירות מופרזת.

    אהבתי

  • dror הגיב:

   בהודעה שלה היא מוחה נגד יחסו של זילבר נגד חיילי צה״ל. WTF?

   אהבתי

 7. bazinga הגיב:

  V אנא אל תוסיפי עוד טעויות על הפרסום המקולקל של גלאון:
  1. מדובר על סוג של התייחסות למסע בין כוכבים, לא למלחמת הכוכבים.
  2. גלאון מתבלבלת כפליים כשהיא מדברת על קרן לייזר בינגלקטית, רק מה לעשות שאפילו במלחמת הכוכבים הקרניים נעות במהירות האור
  כך שלקרן ייקח מליוני שנים כדי לפגוע בגלקסיה אחרת, לכן הרעיון בנתיים לא פרקטי.
  3. גלאון טועה בשלישית כשהיא אומרת שיירו פוטונים. פוטונים הם חלקיקי אנרגיה באשר הם כאשר הם מוכרים לרובנו כאור נראה או לייזרים(אך לא רק).
  כנראה שהיא רצתה להתייחס ל"פוטון טרופידו"(photon torpedo) שזהו בכלל סוג של נשק תיאורתי
  רב עוצמה.
  4. היא בכלל טועה גם בשם – לא היו קוראים לה אח"י אנטרפרייז, אלא אח"י יוזמה.

  אהבתי

  • roypeled הגיב:

   אגב, כחבר מרצ וגם תומך ברוב מה שגלאון אומרת, אני לא מתלהב מציניות שמשדרת זלזול בחרדות אמיתיות של אנשים מפני איומים בטחוניים.

   אהבתי

 8. מישהי הגיב:

  לוקאץ' מודה שקיימים ימנים מאוד אינטליגנטים ומוכיח שקיימים שמאלנים שהם לא.

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   ? 😯 ?
   קשה להאמין שאת קפצת למלכודת הזאת.

   אהבתי

   • מישהי הגיב:

    זאת מחמאה? 😳

    הפוסט של לוקאץ' כבר לא קיים אבל אני יוצאת מתוך הנחה שהוא התכוון למה שאמר כפי שפורסם. הרבה אנשים, ביניהם גם שמאלנים סופר-אינטליגנטים שאני מכירה אישית, באמת חושבים שקיים קשר ישיר בין אינטליגנציה גבוהה לדעות שמאל. אני, לעומת זאת, לפני כחודשיים מתוך עניין באמת בדקתי את הנושא של קשר בין אינטליגנציה לדעות ככל שגוגל סקולר נתן לי. לכן יש לי ראיה רחבה יותר של הנושא ולכן די ברור לי שללוקאץ' לא. אגב, את התשובה לשאלה שעניינה אותי, איך ומה חושבים אנשים עם איי קיו מאוד גבוה, כ-160, לא מצאתי. הייתי מסתפקת ב-140 המדיד יותר.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מחמאה בכללית, ופחות לתגובה הספציפית. שמת לב שבעקיפת גרמת לפריצת מלחמת ברטה ואנימה. הימנים תמיד מחוללים מלחמות, כן?

    אהבתי

   • anima הגיב:

    אורן, אל תלבה את האש.
    אם תגלול מעט למעלה תגלה שגם אתה לא שוחר שלום מובהק.
    מישהי לא גרמה לא בעקיפין ולא במישרין למלחמה. בעיני, היא דווקא מגיבה איכותית ואינטליגנטית, על אף השקפות העולם השונות. חבל שהביאה את המשפט התלוש מתוך מכלול דבריו של לוקאץ' ולא הסבירה. כיוון שכך הוא לא הצטייר ממש טוב.

    מעניין התחקיר שערכת בעניין אינטליגנציה ודעות. אפשר הפניות? סימוכין? מסקנות? תודה 🙂

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    היא לא הביאה משפט תלוש. זה מתוך הפוסט, וכמובן וכרגיל, קישרתי לכל הסטטוס ושרשורו. אלא מה, עכשיו טו לייט, כי לוקאץ' מחק הכל בעקבות המהומה (הפרסום במקור ראשון) ומשפט השדה שעורכים לו.

    אהבתי

   • anima הגיב:

    היא לא הביאה ציטוט אחד לאחד מתוך דבריו והרחיבה, אלא כתבה ש:
    "לוקאץ’ מודה שקיימים ימנים מאוד אינטליגנטים ומוכיח שקיימים שמאלנים שהם לא".

    כיוון שהפעם לא נכנסתי לקישור בפוסט, רק קראתי את התגובה בפרינטסקרין והמשכתי הלאה, זה נראה לי תלוש ולא ברור. עכשיו באמת טו לייט וחבל, כי הנושא אכן מרתק וכבר הוכנס ל'טו דו' ליסט.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אה, ובקשר להתייחסות לדבריו של לוקאץ', ציטוט שלו מוואלה שנדמה לי שהופיע גם במקומות אחרים:

    כן, גם אני מכיר לא מעט ימנים סופר-אינטליגנטים, בטח יותר ממני, ובין ידידי לפחות שני ימנים קיצונים שהם גאונים, לא פחות

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    אנימה, שניינו כתבנו בערך אותו הדבר, כך שמישהי, שוב, מסכסכת.
    גללתי למעלה עשר פעמים ושום דבר לא קרה. אני שוחר שלום. כן? 😀

    אהבתי

   • anima הגיב:

    ברור. אתה מותק : )

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    משהו קרה. שמישהו יבדוק אותו.
    הוא החל להשתמש ברגשונונים שנואי נפשו. 😯

    אהבתי

   • anima הגיב:

    הקשר עם מיילי הפך אותו רך ומפויס יותר 😛

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    רואה אנימה כשאת צודקת, את צוחקת. כן? 😀

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    אה, אני צריך להסביר לך שאני ממחנה הסמיילי'ס.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אוסף הלינקים ששמרתי בהקשר הזה (ללא קריאה מחדש וסינון מתאים):
    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12.
    חלק נראים לי לא רלוונטיים לעניין הספציפי. בנוסף יש דברים שאני זוכרת שקראתי ולא נראה לי שנמצאים פה.

    המחקר אליו מתייחסים הרוב המוחלט של קישורי ה"שמאלנים אינטליגנטים יותר" הוא זה. המחקר לא אומר שימנים פחות אינטליגנטים משמאלנים אבל אנשי התקשורת האינטליגנטים לדעת עצמם מפרשים את זה ככה. המחקר אומר שאינטליגנציה נמוכה מובילה להאחזות בדעות קדומות המתבטאות בארה"ב ובריטניה באידיאולוגית ימין. גם לזה יש כמה התייחסויות.

    התיאוריות הסבירות ביותר בנוגע לקשר בין דעות ואינטליגנציה הן שעם האינטליגנציה עולה הסיכוי
    א. לגבש דעה עצמאית
    ב. לאמץ דעה חדשנית/לא מקובלת
    כך שבסביבה ימנית אנשים בעלי אינטליגנציה נמוכה יהיו ימנים ואנשים בעלי אינטליגנציה גבוהה יהיו ימנים או שמאלנים. ה-IQ הממוצע של השמאלנים יהיה גבוה יותר, אבל הקשר עקיף. זוהי כמובן הפשטה גסה מאוד שמתייחסת בצורה דיכוטומית עד כדי גיחוך גם לאינטליגציה וגם לדעות. בתיאוריות כאלו תומכת העובדה שנמצאו קשרים הפוכים במדינות קומוניסטיות (לא קראתי מאמר כזה, אלא ראיתי התייחסות לכך במאמרים שכן קראתי). לפי זה כדאי לשמאלנים שגדלו בסביבה שמאלנית להמנע מלנפנף בקשר בין דעות ל-IQ, בייחוד אם הם עדיין נמצאים בסביבה כזו.

    דברים מעניינים שאני זוכרת מהמחקר הקטן שלי:
    1. האנשים המאוד אינטליגנטים נוטים להחזיק בדעות מרכז.
    2. האנשים המאוד אינטליגנטים בארה"ב נוטים לא לזהות את עצמם מפלגתית.
    3. IQ ממוצע לפי מיקום על סקלת שמאל-ימין בסדר יורד: שמאל-מרכז, מרכז, ימין-מרכז, שמאל קיצוני, ימין קיצוני. זה נכון לארה"ב או בריטניה או שתיהן או פחות או יותר לרוב המדינות המערביות. ויכול להיות שהפכתי את הסדר של השניים הראשונים. לעומת זאת ברזיל הובאה כדוגמה למצב אחר: ימין-מרכז, מרכז, שמאל-מרכז, שמאל קיצוני, ימין קיצוני.
    4. בתקופה קודמת חיפשתי קשר בין דעות לתחום אקדמי. במחקרים המעטים שמצאתי ראיתי, כצפוי, שבאקדמיה יש רוב לליברלים ולדמוקרטים (היתה הפרדה בין דעה להשתייכות מפלגתית) ושהנטיה היתה גדולה יותר בתחומים ההומניסטיים. לפחות באחד המחקרים היה רוב גדול לקונסרבטיבים בתחום הכלכלה.
    5. אנשים בעלי אינטליגנציה גבוהה לעיתים קרובות משתמשים בה כדי לשכנע את עצמם במסקנות שהם רוצים להגיע אליהן.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    כתבתי משהו. זה היה מפרך, ועכשיו התגובה מחכה לאישור. אני לא מצליחה להבין מה גרם לה להיתקע. בכל מקרה, תדעי שזה בדרך.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    כי יש הגבלה לשמונה קישורים.
    רק לי מותר לחפור.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    כמובן. הייתי צריכה לנחש…

    תודה.

    אהבתי

   • anima הגיב:

    מצוין. תודה רבה רבה!
    התחלתי כבר לחפש והגעתי לכמה מהלינקים שצירפת.
    אחפור ואחקור בהמשך כמובן, אבל אני דווקא רוצה להתמקד בכור ההיתוך הישראלי שהוא מורכב וייצרי יותר, ככל שמדובר בדעות והשקפות פוליטיות על מול ברמת האינטליגנציה של האוחזים בהן.
    האם ידוע לך אם נערכו מחקרים בישראל? בינתיים לא העליתי בחכתי דבר, ואני חושדת שגם אם נערכו לא יפורסמו לעולם מחשש למלחמת אחים ; )
    באשר לסעיף 4, כבר נתקלתי בעבר במחקרים שהציגו את הדברים שציינת. החלוקה ידועה: בגדול, הומניזם מזוהה עם ליברלים/דמוקרטים/שמאלנים, כלכלה (וביטחון) מזוהה עם שמרנים/רפובליקנים/ימנים.
    סעיף 5, מעורפל במקצת. האם רק אנשים בעלי אינטליגנציה גבוהה משתמשים בה כדי לשכנע את עצמם במסקנות שהם רוצים להגיע אליהן? האין זה חלק מהטבע (או המוח) האנושי, בלי קשר לרמת אינטליגנציה, לשכנע את עצמנו בדרכים אלה ואחרות במסקנות שאנו רוצים להגיע אליהן?

    אחלה אתגר "הפלת" עלי. שוב תודה.

    אהבתי

   • anima הגיב:

    צ"ל: אל מול רמת האינטליגנציה
    ולא: על מול ברמת האינטליגנציה : )

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אני בכלל לא בטוחה שהמצב מורכב ויצרי יותר בישראל. לדעתי מדובר בנושא רגיש ונפיץ בכל מקום בו אנשים מחזיקים בדעות שונות. בכל מקרה לא עניינו אותי דברים ספציפיים לישראל ולכן לא חיפשתי ואני לא מכירה.

    בסעיף 4 לא דיברתי על הומניזם לעומת ביטחון וחוסן כלכלי אלא על תחומים אקדמיים שונים. אנשי לימודים הומניסטים לעומת לימודי הנדסה לעומת לימודי כלכלה ועסקים לעומת מדעים מדוייקים/טבע. מאמרים שונים סיווגו תחומים בצורה שונה. הנה אחד מהסוג לדוגמה.

    סעיף 5 מדבר על זה.

    אהבתי

  • dror הגיב:

   בארץ יש מעט אינטלגנטים בשמאל בעיקר בגלל השבטיות העדרית. הימין לפחות מגלה אומץ לב ללכת נגד הזרם.

   אהבתי

   • anima הגיב:

    בארץ יש מעט אינטלגנטים בשמאל בעיקר בגלל השבטיות העדרית.
    הימין לפחות מגלה אומץ לב ללכת נגד הזרם.

    מתפלא שהסטאליניזציה לא מפריעה לך – אפס מגוון דיעות וחופש ביטוי, הפאתוס של הקמפיינים הכל מיושר בקו אחד.

    לוקאץ’ מודה שקיימים ימנים מאוד אינטליגנטים ומוכיח שקיימים שמאלנים שהם לא.

    חגיגה של אינטליגנציה.
    לגזור ולשמור.

    אהבתי

   • תשמרי בהזדמנות את האדומים האוטומטים שהעדר טורח לחלק ובתמורה אתעלם מויוה פלסטין. רוצה להיות סופר-אינטלגנטית? נסי קולורבי.

    אהבתי

   • anima הגיב:

    נמוך. אמרתי בעבר ואומר זאת שוב: האדומים ואו הירוקים לא מעניינים אותי, אני לא עושה בהם שימוש ולא מתייחסת אליהם, לטוב ולרע. מבחינתי, הם לא יותר מאשר כתמי צבע נאים על רקע הבלוג. גם ברטה, שמההתרשמות שלי מזוהה עם השמאל, מייללת עליהם בכל הזדמנות. תחושת הקיפוח שלך מיותרת, תיאוריית העדריות שלך (גם) בעניין התפל הזה היא הדדית.

    לעולם אעדיף תפוח ירוק על קולורבי.

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    אני מאחלת לך אנימה, באמת, מכל הלב, שלעולם לא יחסרו תפוחים ירוקים למלא את לילותיך הלבנים.

    אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   תגובה של אילן לוקאץ’, שלא הצחיקה את מקור ראשון, שהביא אותה בשערו.

   אני סברתי שV עושה אאוטינג למגיב בוקובסקי (להיכן נעלם?) שהינו חכם כלוקאץ'.

   אהבתי

 9. חייל זקן הגיב:

  אין זכויותיו של האיש, של איש, נפגעות בשום אופן.

  חקיקה רטרואקטיבית? בידוד ללא הגבלה?

  אהבתי

 10. JewBoy הגיב:

  החברים של ורטה וחופש הביטוי
  (אם אפשר רק לדעה שלי, תודה!)

  אדם ורטה נשם אתמול לרווחה כשב"אורט" החליטו שלא לפטרו בשל התבטאויותיו הפוליטיות. אך האם לאחר המקרה שחולל סערה במערכת החינוך, יש לאפשר למורים להביע את עמדותיהם הפוליטיות באשר הן בפני התלמידים?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s