אותה צמה

מחפשים עבודה בתקשורת על נגזרותיה? תרים אחר עובדים איכותיים, לא כאלו שמזרימים לכם בכמויות מאתם-יודעים-איפה?
לחם עבודה, תו תקן ותיק ומבוסס מבית היוצר של ולווט אנדרגראונד, זה המקום בשבילכם.
עקבו בקפידה אחרי כל הצעות השבוע שחלף והמשיכו לכותרות היום.

haaretz23.2.14yediot23.2.14
isra23.2.14maariv23.2.14

22.02.14.indd


אוקראינה

מורה נבוכים. גם במעריב מנסים להסביר. ובישר"ה – לתקצר.
אסלה מזהב? לא, יותר בדיחה (בינתיים העיפו אותה מהידיעה בוואלה). אלו התמונות האמיתיות ממשכן נשיא אוקראינה המודח, ויקטור ינוקוביץ'.
ממה שהבנתי אתמול מערד ניר בחדשות 2, שהסביר שאין לו בעיה לצאת נגד הזרם, יוליה טימושנקו היא גם לא מציאה גדולה, לא איזה שוחרת חופש או מה, אלא מנהיגת אופוזיציה שמנהלת מאבק כוח. כך שהאמירה "הדיקטטורה נפלה" לא בדיוק עומדת במבחן.
"ניצחון של האופוזיציה הוא ההפסד של רוסיה", כותב צבי מגן, לשעבר שגריר ישראל באוקראינה והיום חוקר בכיר במכון למחקרי ביטחון לאומי (ידיעות).

שוויון בנטל

ע"פ יוסי יהושוע בידיעות, שר הביטחון בוגי יעלון הודיע כי ינצל את סמכותו ו"יתנה כל פתיחה של מסלול חדש של ישיבות הסדר בהתחייבות מצד הישיבה כי בוגריה ישרתו בצבא 24 חודשים, ולא רק 17".
מתחתיו כותבים יובל קרני ועקיבא נוביק שח"כ עומר בר-לב יגיש הצעת חוק שתבקש להעלות את משך השירות של תלמידי ישיבות ההסדר מ-17 חודשים ל-24".
רגע, מה קורה פה? מה ההבדל בין יעלון לבר-לב? מישהו?

בנימין בן אליעזר

הבאתי אתמול ציטוטים נבחרים מדברי פואד בראיון לידיעות. חיברתי את הדברים לטור של אלדד יניב בוואלה.
נדב פרי ראיין אתמול את ב"א לתוכנית המטה בערוץ 10, וביקש את תגובתו לטור. פואד: "זה אפילו לא ראוי להתייחסות".
ועוד סיפור קטן על ב"א מפי מיכאל זילברמן. הביא לשידור חנן כהן.

בן זיגר

ספר חדש על בן זיגר, העציר איקס שהתאבד בכלא, כפי שסיפרתי אתמול. לאחר מכן החלו הדיווחים בכל אתר ואתר.
בהארץ ובישר"ה ההפניות הן בשער. בידיעות רק דיווחון בע' 23. במעריב לא הספיקו.

כמו שכבר כתבתי בזמנו, ההגיה היא זיגר (מקור: טלי זיגר, אחותו של המנוח). לא משנה איך כתוב השם באנגלית.

הקיבוצים

אחרי שסיים את פרויקט ערביי ישראל יוצא מעריב בפרויקט חדש: קיבוצים 2014. המאמר הראשון של אמנון לורד, "אליטה שוקעת".
נקווה שיקצו לו ערוצון בלי הרבה נדנודים מצדי, כמו שעשו לערביי ישראל.

דיפ פרפל

(לא ידעתי באיזה שיר לבחור, אז בחרו לבד).
מי בדיוק היה בהופעה של דיפ פרפל בהיכל נוקיה אמש? תלוי את מי שואלים:
מתן צורי בידיעות כותב "אם היה צפוי לראות קהל מבוגר… הפעם הפתיע הקהל הישראלי בצעירותו. מאות צעירים, בשנות ה-20 וה-30 לחייהם, מילאו את ההיכל כשהם לבושים בדיוק באותו סגנון של דיפ פרפל"
לעומתו אייל לוי במעריב: "זה לא היה קהל של רוקרים צעירים. היו שם הרבה פנסיונרים, ששמעו את דיפ פרפל בימים שבהם צלחנו את התעלה וליקקנו פצעים".
עדי רובינשטיין בישר"ה: הרבה משפחות, קהל תל אביבי, מתופפים צעירים ומבוגרים.
מעמית סלונים במאקו אי אפשר לדעת.
הארץ, אבי פיטשון: "אני מוריד את הכובע בפני דיפ פרפל ובפני הקהל הנאמן שלהם שכלל אפילו כמה ילדים חמודים בחולצות עבודת בית".
אבל למה לטעות בקרדיט הכותב?
fit

 פמיניזם וטוקבקים

הוויכוח בטוקבקים אתמול על תפקידי מגדר קומם אותי מאוד. שני מנחם-מנדלים הרועים בשדות הישראליוּת עם סכין בין השיניים, ישראליות מפוקפקת ודוחה, הרואים עצמם כ"גברים גברים" מודיעים בקול שלא יסכימו יותר לקיומם של גברים חלשים שיסתתרו מתחת למיטה בפוגרום הבא ויתנו לנשותיהם להיאנס על ידי הקוזקים (איך המוח מתעקם ככה? כמה שעות צריך להיות בשמש כדי שיעבור כזו מוטציה?). זה כל מה שיש להם לומר על פמיניזם. אה, פלוס דוגמאות מופרכות על גברים שהתגרשו מנשים "לא נשיות" ׁׁ(Aka פמיניסטיות). אני שואלת את עצמי איפה טעיתי, אם אחרי שמונה שנות כתיבה בה נישא, בין היתר, דגל הפמיניזם בראש חוצות בבלוג הזה, כאחד הערכים היותר חשובים של האדם, שיש להיאבק עליהם, מרבבים אותו שוביניסטים חשוכים שתקועים 300 שנה אחורה ועוד חושבים את עצמם נאורים ומשכילים? לא, אין לי תקווה שיבינו את דברי פרופ' דפנה יואל, או בכלל למה אני מביאה אותם פה, אבל מה נותר לי לעשות.

פרופ' דפנה יואל, המשמשת כראש המגמה הפסיכוביולוגית בבית הספר למדעי הפסיכולוגיה וכן כחברת סגל בבית הספר סגול למדעי המוח באוניברסיטת תל אביב:.. "כל מוח הוא פסיפס של מאפיינים אנטומיים, זכריים ונקביים, שנקבעים על ידי האינטראקציות המורכבות שבין מין, גנטיקה וסביבה", מסבירה יואל. "לכן אי אפשר לחלק מוחות של בני אדם לשתי קבוצות – זכריים ונקביים… מין הוא לא הגורם המשפיע היחיד, ולכן אי אפשר לדעת איך בדיוק הוא משפיע. אירועים שונים, כמו סטרס, יכולים להפוך לגמרי את הצורה של מאפייני המוח"… כדי לחדד את המסר שלה, היא מבחינה בין איברי המין, "שבכמעט כל האנשים הם או נקביים או זכריים", לבין המוח, שבו לא קיימת חלוקה כזו. יואל מסבירה שאיברי המין לא ישתנו כתוצאה מחשיפה לסטרס. המוח דווקא כן. איברי המין השונים מגיעים כ"סט". המוח אינו בנוי כך. בקיצור, למוח אין מין. "אם למישהי יש שחלות, נוכל לנבא בביטחון כמעט מלא שיש לה גם רחם, נרתיק וחצוצרות. במוח אין התאמה כזו", אומרת יואל, שהיתה הראשונה לדבר על התאמה בהקשר של המוח. "אזור מסוים במוח, כמו אמיגדלה גדולה, לא מנבא אזור אחר, נניח היפוקמפוס קטן (לגברים, בממוצע, אמיגדלה גדולה והיפוקמפוס קטן יותר, לעומת נשים, ה"ו). ישנם הרבה הבדלים במוח בין זכרים לנקבות, אבל הם לא מסודרים, לא מתאימים. האמירה שלי, והתרומה שלי לספרות, היא שצריך להפסיק לדבר על הבדלים ולעבור לדבר על התאמה". מחקר חשוב שעל בסיסו נבנתה התיאוריה של יואל נעשה בידי הפרמקולוגית פרופ' מרגרט מקרתי מאוניברסיטת מרילנד. מקרתי גילתה שמאפיינים במוחות של זכרים ונקבות בבעלי חיים, יכולים לשנות את צורתם בנסיבות חיצוניות כמו מתח או לחץ. "הבנתי שאם תחת סטרס אזורים מסוימים במוח יכולים להתהפך מ'הצורה הנשית' הטיפוסית שלהם ל'צורה הגברית' הטיפוסית, אין טעם לדבר על מוח נשי ועל מוח גברי. החלוקה הזאת היא חסרת משמעות", אומרת יואל. "ביססתי את התיאוריה שלי על הנתונים של מרגרט ועל נתונים דומים אחרים". אפילו מקרתי עצמה הופתעה מהפרשנות שיואל נתנה למחקריה. "דפנה האירה בפני נקודה ברורה מאליה, שמעולם לא הובאה בחשבון… בעוד איברי מין וכרומוזומי מין הם בינאריים – או זכר או נקבה – המוח לא עובד כך".

פוסט מורטם

מיילי סיירוס בעברית (סער גמזו, ישר"ה). אולי יש פה מישהו שרוצה לבקר.

הקשר בין ברוך גולדשטיין, הקבלה של חב״ד והרומנטיקה (תומר פרסיקו).

רשיון הורות: ממדור ביקורת הטלוויזיה של אביעד פוהורילס למדתי שענבל אור מרשה שהאומנת תאביס את בתה הפעוטה בנאגטס ובצ'יפס (שישי, ערוץ 10). אוי.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

תקלת ווטסאפ אתמול בערב זעזעה את העולם.

איקאה תפסיק לייצר את הכוורת והרשת רוגשת.

אמיר זוהר שופך טיפה אור על פרשת צו איסור הפרסום ותנ"צ אפרים ברכה.

כל הסלבז ההוליוודיים שלא רוצים ילדים. אני אתכם, חמודים.

אביעד קליינברג: למה אנו מביטים לאחור.

בעקבות הפרסום בסאן ניוז של הספר המתיר הכאת נשים בידי בני זוגן, הסופר הוריד במהדורה האחרונה את הפרק העוסק בכך (יהונתן דחוח הלוי).

לפני פיזור

לא לשכוח את הפוסטים של שישי ושל שבת.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

87 תגובות על אותה צמה

 1. ברטה הגיב:

  חוות דעת רפואית על מיילי סיירוס
  הייתי אומרת סעיף 7 ו/או עצירות.

  אהבתי

 2. מנדל הגיב:

  לפמיניזם פנים רבות. הפמיניזם הישראלי לא דומה לסופרג׳סטיות האנגליות והאמריקאיות שנלחמו להעצמה נשית. הפמיניסטית הישראלית עומדת מול גבר מוחלש עם היסטוריה של עריקות. רק במאה העשרים הגבר היהודי עבר שינוי מסויים, במקור הגבר היהודי לא שונה מהגבר החרדי כיום.

  גם הנשים החרדיות רואות את עצמן נשים חזקות ומעודדות את הגברים שלהן להמשיך להתנדנד מעל התלמוד בעוד שהן עובדות ומתקתקות דברים. הגברים בארץ הופכים ליותר ויותר אפסים ואסור לתת לפמיניסטיות להשלים את העבודה.

  הגבר הישראלי החדש

  איכס

  אהבתי

  • החוקרת המהוללת משווה בידענות בין הבגאז' של פורשה למרצדס בלי לדעת היכן נמצא המנוע. שכחה לציין שהמכונה פועלת בהתאם לתכנון היצרן רק כשיושב מישהו בכיסא הנהגת שמעולם לא הצליחו למדוד את קיומו.

   עבור הפמניסטיות הציונית העצמה נשית נתפסת כהתמודדות מול גברים בזירות שלא מקדמות אותן לשום מקום.

   הגבר החדש שבראו הציונים עבר כברת דרך מרשימה. לא מנומס להזכיר את הזמנים ההם לקוראי הארץ.

   אהבתי

   • מנדל הגיב:

    לא מנומס להזכיר את הזמנים ההם לקוראי הארץ

    הם באמת לא יודעים מה היה פה לפני כמה דורות (רמז, מספיק להסתכל על החרדים).

    אהבתי

 3. אורן הגיב:

  לדעתי יעלון מדבר על סמכותו לאשר מסלולים בישיבות חדשות, בעוד ברלב מציע חוק שמתייחס גם לישיבות הקיימות.

  אהבתי

 4. רני 22 הגיב:

  מדהים ומעודד לראות את כמות האנשים האינטליגנטים, היפים והמוכשרים שלא רוצים להביא ילדים לעולמנו המחורבן. בינהם: הלן מירן, ג'ון האם, אלן דג'נרס, ג'ורג' קלוני, אופרה ווינפרי ועוד.
  ומנגד כל ערבי או דוס מובטל כבר גורר אחריו 4 צאצאים בגיל 25. אנשים משכבות עוני ומצוקה מתעקשים להביא הרבה ילדים בעוד בשכבות מבוססות באיכותיות מסתפקים בילד או שניים. בגרמניה למשל יש יותר ויותר זוגות שחיים יחד (כמו אורי אבנרי ורעייתו ז"ל או ליא קניג ובעלה ז"ל) תוך החלטה נחרצת לא להביא ילדים.
  מצדדי ההולדה הלא מבוקרית תמיד אומרים "כשהם מזדקנים הם מצטערים כי אין מי שיטפל בהם". ולהם אני אומר: לכו לבתי אבות והוספסים וראו כמה קשישים וקשישות שוהים שם ללא מבקר או מנחם. ילדיהם נעלמו.
  בגלל זה נראית לי משונה האובססיה מהשנים האחרונות של ההומואים והלסביות להביא ילדים. או להתחתן. בשביל מה לאמץ מוסדות פטראיכייאלים דכאניים? העולם הולך למקום אחר.

  אהבתי

 5. ברטה הגיב:

  ולהם אני אומר: לכו לבתי אבות והוספסים וראו כמה קשישים וקשישות שוהים שם ללא מבקר או מנחם. ילדיהם נעלמו.

  ילדים מפנימים כיצד הוריהם התנהגו לסבים/סבתות וזה המודל שלהם. במשפחות פטרילוקליות כמו אצל הערבים והרוסים אין משליכין לעת זיקנה. מאחר והזכרת את ליא קניג- בכל ראיון היא מביעה צער על כך שלא הרחיבה את המשפחה. ברוב המקרים מאחורי חשוכי ילדים מרצון קיים סיפור מודחק אף כי הם לעולם לא יודו בזה וידבקו בסיפור שהם מספרים לעצמם ולסביבתם.

  אהבתי

 6. חייל זקן הגיב:

  ויתנו לנשותיהם להיאנס על ידי הקוזקים

  V, הקליינטים שלך, הדואגים לנשותיהם יכולים להירגע. כפי שראינו בראש הפוסט, הקוזקים עסוקים באינוס הדדי בינם לבין עצמם. לכו לנוקיה, אין כמו סמוק און דה ווטר כדי לנקות את הראש מאיומי קוזקים.

  אהבתי

 7. זה לא אני הגיב:

  מיהו שגרירנו השובב, שפשט את מכנסיו? (פורסם ב"ידיעות" ביום ה' האחרון)

  התשובה כאן.

  😦

  אהבתי

 8. אברהם הגיב:

  שלום דבורית טורך מצוין. יש מצב שתעלי בו את מאמרו של אמנון לורד על האליטה השוקעת?

  אהבתי

 9. נפש יהודי הגיב:

  החברה דורשים מורטוריום של שתי מאות מפמיניזם והופעות של מיילי סיירוס, אחרת הציונות תדרדר לברירת המחדל הנשית/גלותית. על זה נאמר וטפ בריבוע.

  אהבתי

 10. captain beefheart הגיב:

  דיפ פרפל היא אחת מאבות המזון. שלא יהיה לכם צל של ספק בעניין. בעוד עשרים שנה להקות כמו נירוונה יצטמצמו לגודל המתאים להן (הערת שוליים) ודיפ פרפל תמשיך לבעוט ולהשפיע.

  לא הלכתי להופעה כדי לא להרוג לעצמי אגדה. ראיתי אותם באנגליה ב-91. אמנם לגמרי אחרי זמנם, אבל עדיין בכושר מצויין ושמחת חיים. ובעיקר – בהרכב הקלאסי עם גילאן, פייס, לורד, גלובר והוד גיטריותו – סר ריצ'ארד בלקמור.

  ומי היה בהופעה בת"א? למדתי שיש ים של חבר'ה צעירים שהולכים להופעות בגיל של הסבא שלהם. בטח כשזה מגיע לדיפ פרפל האולטרא חשובה ומוכרת. חוצמזה אני דוגם קצת את הנעשה בחברת בכורי וחבר מרעיו התיכוניסטים ומצאתי שהלהקה מס' אחת שלהם היא…

  בעצם – נעשה את זה מעניין. מי אתם חושבים?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   ג'נסיס

   אהבתי

  • אורן הגיב:

   פיקסיז, ברור.

   אהבתי

  • תומר הגיב:

   פרל ג'אם?

   אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   and the secret word for tonight is:

   והם מנצחים את כל האחרים בנוקקאוט. אני מוצא את זה מרנין!

   אהבתי

   • ילד בזמן הגיב:

    הייתי נדיב ולא התחשבתי בגנים רטרוגרדים.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אמנם אנשי השבת השחורה נמנים על בני המעלה הזכאים לטעום מבשר הלוויתן, אבל המתכת הכי כבדה היא סגולה ולא שחורה.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    התבלבלת בין היונק הימי ליונק המעופף.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    והיינו טעם סעודת לווייתן שהיא סעודה גשמית לצדיקים, בגוף ונפש, בתחיית המתים

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    הצדיק עוזיהו מעדיף לסעוד עטלפים.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    התפריט נקבע בסעודה שערך יעקב ליצחק כדי לכייס את עשיו. בנוסף ללוויתן יגישו גם מנת שור הבר ויין משומר מששת ימי הבריאה. מה לעשות, צדיקים קצוצים אינם צמחונים.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    אנקדוטה על סעודת לויתן. בתהלים פרק עד נאמר על סעודה שהותקנה מראשי לויתנים. "אַתָּה רִצַּצְתָּ רָאשֵׁי לִוְיָתָן תִּתְּנֶנּוּ מַאֲכָל לְעָם לְצִיִּים". הכל טוב ונחמד אבל מה זה "מאכל לעם לציים"? חוקר יהודי הונגרי אחד בשם עמנואל לב הציע לחלק את הביטוי המוזר לשני מילים מעט אחרות – עמלצי ים. ובעקבות הצעתו זאת הכניסו באקדמיה ללשון את השם "עמלץ" לסוג של כריש, וכך זה עד היום.

    אהבתי

   • חיליק הגיב:

    רש״י על אתר: ציים – סיעות, כמו ״וצים מיד כתים״, כתרגום שם ׳וסייען׳.
    ואם כן, תתנו מאכל לעם לציים, היינו תחלקו לכתות וסיעות. (ופירוש הפסוק נופל על פרעה, כפי שמתפרש רש״י שם).
    אבן עזרא: לוויתן דג גדול, שה׳ נתנו מאכל לעם לציים, שהם שוכנים בציים כנגד הים, וידוע כי יש מקומות שיאכלוהו מעת לעת בזמן ידוע.
    רבי משה המובא באבן עזרא: לציים – לאנשי הספינות.
    מצודות: לעם ישראל שהחל במקום צחה ושממה.

    הרי לפניך ד׳ פירושים שאינם מסרסים המקרא, ומדוע לבחור דרך עקלתון?

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    בכוונה בחרת לסיים את סוגיית הלוויתן ב"דרך עקלתון"?
    (ישעיהו כז פסוק א׳)

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    אז לויתן הוא פרעה, או בני ישראל שהלכו במדבר או יצור ימי כלשהו. זו טיבה של פרשנות שהיא נדרשת כאשר המילים אינן ברורות. אבל לא באתי לתאר מדרג של פרשנויות, זו ישרה וזו מעוקלת, זו תואמת יותר וזו מאולצת יותר, זו מוצלחת וזו לא, אלא בסה"כ אנקדוטה מנין הגיעה המילה עמלץ לשפה העברית.

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    שרלוץ הולמס.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    אתה יודע ש"בלאק סאבת'" זה לא "שבת שחורה" למרות הדמיון… זה כאילו סוג של כישוף (וטעות שעיתונים כגון 'להיטון' החדירו לעברית).

    אני אוהב מאוד את שתי הלהקות. ואם אנתח את מה שכתבת מילולית, הרי ש"כבד" זה ביטוי שהומצא במעבדות טוני איומי וגיזר באטלר. אתה ממש שומע את זה באלבומים הראשונים שלהם ולכן הם נחשבים בצדק להורי הז'אנר. כשהם העלו דיסטורשן והנמיכו מהירות, דיפ פרפל עוד עשו קאוורים ל"ללניה"

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    זה כמו מוסיקה מזרחית. או שאוהבים או שממש ממש לא. בכל מקרה מומלץ למי שחושב להציע את מועמדותו לנשיאות לא להכשל כאן בלשונו.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    צודק, הסגולים לא המציאו את הז'אנר הכבד, וגם גוגל לא המציאו את מנוע החיפוש. מה שהביא אותם לפסגה (וגם הרג אותם) הוא המתח שבין לורד הקלאסי ובלקמור הכסאחיסט, שיצר את הצליל הכי כבד בהיסטוריה.

    אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   זה ההרכב השני והקלאסי של הסגולים שזכיתי לראות בשנות ה70 כשהיו בשיאם (גדולים אפילו מלד זפלין והשבת השחורה). בראשית שנות ה90 ראיתי אותם בארץ בהרכב פארש, אותו השם אבל להקה אחרת.

   אהבתי

  • עו"ד הגיב:

   אני ככה אמביוולנטי עם הסגולים האלה. מצד אחד – אגדה מטורפת, מצד שני מ 74' סגרתי את הסיפור עם הלהקה הזו. אצלי הלהקה הזו התחילה ב 68' והסתיימה כאמור בשנת 74'. Shades of Deep Purple, The Book of Taliesyn, Deep Purple, Deep Purple in Rock. מ Fireball כבר ירד לי מהם, Machine Head היתה הפתעה נעימה מאוד, Who Do We Think We Are והאישה מטוקיו ב73 עוד איכשהו ישב אצלי בסדר בראש וזהו. נגמר. מ 1974, סגרתי איתם את הסיפור. הערה: עד היום אני אומר שהזמר הטוב ביותר ששמעתי מעודי בעולם הרוק היה רוד אוונס.

   אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    אוונס היה אחלה זמר (אנת'ם זה הוא, נכון?). אבל גם איאן גילן היה מלך. לתחרות הצוויחות שלו מול הגיטרה של ריצ'י ב"סטריינג' קיינד אוף וומן" היו מקשיבים אצלנו בשכונה ביראת כבוד.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    בהחלט. ולא רק שר אלא גם כתב את השיר יחד עם ג'ון לורד. אני חש שאתה לא רוצה להתחייב לגבי התואר "הכי טוב", גם אני, אבל הקול הזה של רוד אוונס, זו ליגה אחרת מכל דבר ששמעתי. מעניין מה קורה איתו היום כי ככל שמצאתי הוא נעלם לחלוטין.
    ובלשונה של האינצ' החופשית:

    He has not appeared publicly since the court case and his current whereabouts are of considerable interest to fans of early Deep Purple.
    Reportedly he was contacted by Captain Beyond guitarist Larry "Rhino" Reinhardt to join the band for a reunion, but Evans wasn't interested in being part of the project. Reinhardt's death in January 2012 ended any chance of a full Captain Beyond reunion occurring.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    ובכדי להסביר לגמדים מה נקרא "שיר" בשנת 1970 הנה קליפ מוזר מהטלוויזיה הגרמנית, 1970, סגול כהה – אפריל.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    חזק מאוד!
    זה אחד הדברים המדהימים ביוטיוב: כל הזמן עולים קליפים עלומים ועתיקים מתחנות שידור ז"לות, שמישהו מצא ודגם, והם בבחינת "מציאת בוידעם" משובבת נפש.
    יה בה יה!

    אהבתי

   • הצועד בנעליו הגיב:

    כפרה על דיפ פרפל!

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    "הכי טוב" זה ביטוי שצימצמתי את השימוש בו והוא מותר אצלי רק בהקשרים של גב' ב. 😉

    האם אוונס ברשימת "חמשת הגדולים הגדולים של הרוק" שלי? ייתכן. לא חשבתי על זה מספיק. ננסה: מרקורי, גבריאל, דיוויד קלייטון תומס, אני האסלם ורוד אוונס… מצלצל טוב.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    אולי הגזמתי במשהו עם החיבה לקול שלו, כי בהופעות הוא לא נשמע כמו בהקלטת אולפן, אבל עדיין הלהקה הזו היתה משהו אחר, וכמו שציין החייל, ללא שום קשר לגרסאות המאוחרות.

    יוטיוב, בהחלט. זה אתר שאני יכול להבין את הערך שלו. לעולם לא אבין מדוע איך ולמה לשפוך 16 או 19 מיליארד דולר על תוכנת מסרים, וגם אחרי שקראתי את גורביץ על התוכנית להשתלט על מספרי הטלפון, עדיין לא ברור לי למה סבורים שימי הבועה האינטרנטית עברו מן העולם.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    אי אפשר להגזים בחיבה לקול של מישהו. להיפך. ורוד בהחלט דמות היסטורית שעפה קצת מתחת לרדאר. הנה שיר מקסים מתוך אלבום שולי (;-) ). אוונס שר נהדר, אבל בשרי נעשה חידודין חידודין למשמע חריכות הבלוז של הגיטרה של ריצ'י. תחושת בטן אומרת לי שהוא לא עושה זאת בפנדר.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    אין מה לדבר.

    אהבתי

   • נועה הגיב:

    כדאי לקרוא את אדון גורב'יץ ולראות איך כמו תמיד הוא מבלבל את המח. פייסבוק לא קנו את וואטסאפ כדילהשיג גישה לרשימות הקשר שלנו פשוט משום שכבר יש לה גישה אליהן (כתוב שחור על לבן בהרשאות לאפליקציה הניידת).

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    גב' ב' יותר טובה מגב' יונת?

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    יותר טובה מכולן, בהכל, תמיד!

    ובנוסף – היא שותפה שלי בהערצת עדה ואף פגשה אותה אישית והתמוגגה.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    איה מיילי וג'סטין? צפה פגיעה מאורן

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    מי אלה?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מיילי סיירוס וג'סטין ביבר

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    בחייאת, נראה לך שהוא לא הבין? מי אלה במובן – למה אתה חושב שזו מוסיקה בכלל? מה הקשר בינם לבין מוסיקה? כמה גלגולים ההיא תעבור עד שתוכל להיות המפרט של בלקמור וגו'.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    יש משהו בדבריך אבל במקום "מי אלה" היה צ"ל "למה מי אלה" כדי שקשי הבנה כמוני לא ייפלו.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    לא עומד בזה. הנה בליינד מתוך אותו אלבום. ושוב – הסולו גיטרה של ריצ'י מעיף אותי עד כדי שבני הבית שואלים אם להזמין זק"א. זה גורם לי לחשוב שאולי אני יותר אוהב את ריצ'י המוקדם מהמאוחר (בטח של 'ריינבו', אבל גם מתקופת הזהב עם גילאן וגלובר, עם הארפג'ואים המטורפים בהייווי סטאר וכאלה…).

    הסולואים, אגב – בטח בתקופה המוקדמת – קצרים ומתוקים. לא צריך להיבהל.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    לא הבנת. חז"ן מוכיח את נאמנותו המוזיקלית בכך שהוא מראה שהשאלה סבירה בעיניו.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    אני אכן יודע שיש אנשים כאלה, אבל מצליח שלא לדעת עליהם שום דבר מעבר לכך. מקום פנוי בראש לדברים מועילים

    אהבתי

 11. captain beefheart הגיב:

  אתם לגמרי לא בכיוון. וארמוז שבעיני הבחירה בכולזות מוצאת חן מאוד

  אהבתי

 12. שטוטית הגיב:

  הפמיניזם מת !

  אהבתי

 13. Mosh הגיב:

  כרגיל במדינתינו … ישנם אנשים שמתלהבים מהכותרת ומדלגים על התוכן

  כל הרומנטיקנים שחוזרים על מנטרת "הפיכה נגד הטייקונים" מתעלמים מהעובדה שטימושנקו הינה מעשירות אוקראינה שידעה טוב מאוד לנצל את סמכויותיה כדי להכניס עוד בקשיש לכיס.

  האיחוד האירופי יוצא טמבל – בעוד שנה שנתיים כאשר העם האוקראני יחכה לצ'ק ולא יקבל אותו … הוא יתחיל להפגין נגדם .
  לאיחוד אין יכולת כלכלית (שלרוסיה יש) בכדי להוציא את אוקראינה מהבור – שיתעמק אם וכאשר הצד המזרחי, בעל החלק הארי בתעשיית המדינה, יכריז על עצמאות וקבלת מרות מאמא רוסיה.

  מיום ליום מתברר שמי שמנהל את "העולם החופשי" פשוט לא יודע איפה הוא חי !

  אהבתי

 14. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  שיח של דינוזאורים. קפטן, אתה הולך להופעה?

  אהבתי

 15. הבניין עזב את אלביס הגיב:

  האמת שקשה לי לעכל אנשים ששומרים אמונים לדיפ פרפל אחר אובדן הבתולים, אבל זכותם של אנשים לשמוע מוזיקה איומה, או לקרוא את "השחף", אז בסדר, אוותר על "להקיא קצת בפה" המיושן.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s