פטרנליזם

isra10.3.14haaretz10.3

yediot10.3.14Þ

כותרות שכאלו

haredim

כמה חרדים הפגינו בניו יורק נגד הגיוס?
הארץ: 50 אלף.
nrg: מאה אלף.
ynet: מאה וחמישים אלף.
המבשר: למעלה מ-150 אלף.
צחוקים איתכם.

משבר הקואליציה והאופוזיציה הוא הכותרת הראשית של הארץ והמרכזית של ידיעות.
יוסי ורטר מפרשן

זוהי באמת קואליציה לתפארת מדינת ישראל. אין ספק שמנהיגיה ראויים להדליק משואה ביום העצמאות הקרוב. מסמך ההתחייבות שראשי מפלגותיה התבקשו לחתום עליו כאות לתום הלב שלהם הוא אבן דרך בתולדות הפרלמנטריזם. אפילו במאפיה מסתפקים בלחיצת יד. מה צפוי לנו במושבים הבאים: הפקדת ערבות בנקאית? משכון הבית הפרטי? ואיפה ציפי לבני, שרת המשפטים ויו"ר התנועה? היא הרי מתנגדת לכל אחד מהחוקים הללו בתצורתו הנוכחית ומן הסתם חשה בחילה לנוכח הגועל נפש הכרוך בהליך. בנימין נתניהו, נפתלי בנט ויאיר-פוליטיקה-חדשה-לפיד, חוגגים לה על הראש ולה, נעבעך, לא נותר אלא לשלם את חלקה בחשבון, מבלי שהשיגה דבר.

נכון סיפרתי בשבת על השריפה בבתי הזיקוק בחיפה?
הארץ מדווח היום שאף משרד ממשלתי לא חוקר מה קרה.

ובינתיים במעריב

הודעה לעיתונות מטעם מעריב:

"בית המשפט אישר הערב את תוכנית ההבראה שהוצעה על ידי הנהלת מעריב. במסגרת החלטה זו קיבל בית המשפט את בקשת הקפאת ההליכים למשך 60 יום ומינה את רו"ח חן ברדיצ'ב כנאמן מטעמו.
מעריב: "אנו מודים לבית המשפט על האמון שניתן בתוכנית ההבראה שהוצעה על ידינו והחל ממחר נפעל ליישומה המלא והמהיר. במסגרת התוכנית, יעבור מעריב למודל חדש של מהדורת ערב יומית בהפצה ארצית רוויה, אשר תגיע לקהל קוראים גדול, תחזיר את מעריב ללב השיח הציבורי ותיתן מענה פרסומי רחב. מעריב שישי ימשיך ויתעצם כעיתון מנויים איכותי הנמכר גם בחנויות. בזירה הדיגיטלית – במידה שנצליח לאזן את אתר nrg, נשמור עליו ונמצא שותפים נוספים שיאפשרו השקעה ופיתוח שלו.
נמשיך לשרת קהל הקוראים הנאמן שלנו ונעשה ככל שביכולתנו להמשיך להוציא עיתון איכותי ומעמיק, כפי שהוכחנו בשנה וחצי האחרונות".

1. לא מבינה את בית המשפט. איך השופטים האמינו שבתוך 60 יום יקרה משהו שישנה את תמונת הדם של מעריב? איך? ומה יעשו אחרי 60 יום?
לא הסתפקתי בתהיות שלי ושאלתי משפטן בכיר מאוד מה עמד מאחורי החלטת בית המשפט, והנה תשובתו

משפטית אין לי הסבר. אני רק יכול לשער שהשופט פעל מתוך מחשבה שבכך הוא מסייע לעיתונאים (למרות שגם נציגיהם וגם אני סבורים אחרת) ודוחה את השלכתם לרחוב. כלומר זהו מין פטרנליזם שיפוטי.

2. כאמור, מעריב לא מודפס יותר בבוקר בימי חול. מי שירצה לקרוא את העיתון יחפש לו בקניונים מהדורת ערב. רק אלוהים מבין ודאי את ההיגיון העסקי. אני לא.
2. תוהה אם "תגובת מעריב" היא בזכות באך רסקיו או משהו יותר דרמטי.

הקשיבו לראיון עם שב"צ בגל"צ הבוקר, ואמרו לי אם הבנתם שהעיתון יגיע למנויים בכל יום.
חבל מאוד שלא שואלים אותו שאלות ממשיות. מעשיות. קונקרטיות. למה לא שואלים אותו מה זה עיתון רווי? למה הוא לא שילם משכורות? לא ייאמן.
ואיך הופכים את "אנחנו מפטרים 100 אנשים" ל"אנחנו נפרדים מהעובדים". או "עובדים יפרשו".

הדיווח של נתי טוקר במארקר.

יואב ריבק, אחד משני ראשי מערכת החדשות לשעבר קוצץ את שב"צ לחתיכות קטנות (ומואשם ע"י הטוקבקיסטים בנשיאת כליהם של דנקנר וניר חפץ).

תזכורת: זוכרים את הפרידה של טל בשן ממעריב בספטמבר 2012? אז הנה היא שוב.

זה מה ששומעים מנויי מעריב המתקשרים *6200 ורוצים לדעת מה יעלה בגורל כספם, למשל.

"נציג מטעמנו יהיה איתכם בקשר". אה. כן.
עדכון, 16:40, הודעת סמס:

Screenshot_2014-03-10-16-42-11

מה עם מהדורת הדיגיטל? אתמול הייתה אחת כזאת. היום כבר אין.

עובדי מעריב לא קיבלו את משכורות פברואר.
הפרילנסרים לא קיבלו את שכרם זה כחמישה חודשים.
הלילה עבדו השב"צים על רשימת מאה המפוטרים החדשים של מעריב.

ליאור לנדנברג, רכז הכתבים של מעריב מ-2007 ביקש להיכלל ברשימת המפוטרים.

יש עורכים בבית?

nrg כבר משתמש בכתבות ממקורות אחרים, לא חדש, והנה הבוקר מ-onlife.
"למה טבעונות עלולה להזיק לבריאות?" נכתב בכותרת המשנה. ומה הקשר של המשפט הזה לכתבה, שאלף כמוה קראתם? כלום שבכלום. אז מה, העורכים לא קוראים את הכתבות שהם עורכים? אולי.

אלדד בק Vs יגאל סרנה

יגאל סרנה ממשיך בסערונת הרשת. הנה מה שכתב עליו אתמול עמיתו לעיתון, אלדד בק.

יגאל סרנה הוא אחד האנשים התמוהים ביותר, שפגשתי אי פעם בחיי. סיפור שהיה: לפני כמה שנים הוזמנתי לסדר פסח אצל חבר, ששירת אז כנספח התרבות הישראלי בפריז. גם האיש ההוא היה שם. בין מצה לקושייה, התפתחה גם, איך לא, שיחה על הסכסוך הפלסטיני-ישראלי. אחרי שכמה מהנוכחים בדיון, בכללם סרנה, שפכו את חמתם על ישראל, הרשיתי לעצמי לספר אודות מפגש, שהייתי נוכח בו כמה חודשים לפני כן עם צעירים פלסטינים מבית הספר לתיאטרון בג׳נין. הללו הבהירו חד משמעית, שלא תהיה נורמליזציה עם ישראל עד שלא יסתיים הכיבוש. ״של 48״, הם הבהירו בתשובה לשאלתי לאיזה כיבוש הם מתכוונים. כשסיימתי את הסיפור, העיר סרנה: ״אפשר לשמוע בשטחים את מה שרוצים. אני מסתובב שם ושומע דברים מאוד שונים״. שאלתי אותו, אם הוא דובר ערבית. תשובתו הייתה: ״לא, יש לי מתורגמן ואני סומך עליו שהוא אומר לי בדיוק מה שאנשים אומרים לו״. מאחר וכבר הייתי במפגשים, בהם ראיתי איך מתורגמנים פלסטינים משנים את תוכן הדברים לפי זהות האורחים, שאינם מבינים ערבית, הסברתי לנוכחים איך הדברים מתנהלים במציאות. סרנה כמובן רתח, הכחיש ומיהר לעזוב את האירוע.
אם רוצים להבין מה ההבדל בין שמאל לסמול, חשבו על יגאל סרנה ותבינו הכל.

תגובת סרנה

…מכיר את אלדד בק. בחור זהב, חכם זעיר. זוכר היטב את הסדר ואת אלדד ודבריו שם…

וכל היופי הזה במסגרת שרשור עמוס בזבל. אני במקום סרנה הייתי מחסלת את הדבר הזה מיד בהתחלה.

לונדון וקירשנבאום

השופטת בדימוס והמתמודדת על הנשיאות, דליה דורנר, הגישה אמש עם מוטי קירשנבאום את לונדון וקירשנבאום (מתברר שמורן שריר אהב אותה). היום פואד, מחר שכטמן?
dalya

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק/ TV

פרופ' משה נגבי בעד תשלום האגרה. לא מאוד פופולרי.
הוא מסתמך על פסיקה מלפני 18 שנה:

כפי שהיטיבו להבהיר 13 השופטים בפסיקתם התקדימית, מי ששואף לשידור ציבורי ולא ממשלתי צריך גם להבטיח לו מימון ציבורי ולא ממשלתי. אך התוכנית החדשה דווקא מחליפה את האגרה, שהציבור משלם, בתקציבים ממשלתיים שיעניק (או לא יעניק) האוצר. מצב שבו הישרדות השידור הציבורי תהיה תלויה לחלוטין בהקצבות שלטוניות הוא מתכון לסירוסו הפוליטי המוחלט.

טל שניידר מתראיינת לרדיו קול ברמה (שלא מראיין נשים?) על שעון העצר לראיונות נתניהו.

דו קרב טיפשי ניטש בין חיים לוינסון מהארץ לשניידר. אומר לוינסון שהמאבק על ראיונות נתניהו מיותר, כי הוא ממילא לא אומר שום דבר. נו, נימוק מגוחך מזה מזמן לא נשמע.

האמת (?) על הכתבה על אודות ממציא המטבע הווירטואלי, ביטקוין בניוזוויק.

כנרת רוזנבלום על הסימביוזה הורימורים.

מח' הגהה

(ynet).
ukvu
תוקן אחרי כ-12 שעות. נו, גם זה משהו.

לפני פיזור

קצת משבש תחיים הגשם הזה פתאום. כבר התרגלתי לקיץ נצחי. אבל הכנרת, הכנרת.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

41 תגובות על פטרנליזם

 1. מישהי הגיב:

  הכותרת החדשה:

  טבעונות – לא בהכרח בריאות

  קיבלו את הטענה שלך, לפחות באופן חלקי.

  בנוגע לאגרה, לא בדקתי מהי דרך המימון המתוכננת לרשות השידור העתידית אבל גם לדעתי צריך לשמור על העיקרון של מס ישיר, מאותן סיבות שאת מצטטת.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   למה רק רשות השידור צריכה מס נפרד שלא תלוי במצב הכלכלי של המדינה?
   למה כשהמצב לא טוב וצריך לקצץ בהכל, רק רשות השידור נשארת עם אותו תקציב אותו היא מקבלת ישירות מהעם?
   אין לי בעייה שיגבו את הכסף לבד (למרות שזה בזבוז משאבים אדיר), אבל חשוב שלממשלה/כנסת יהיה את האפשרות לשנות את גובה האגרה בהתאם למצב הכלכלי במשק.
   אחרת מה שקורה זה רשות מנופחת ומושחתת כמו היום.

   אהבתי

   • אפיק המימון לא מהותי בעיני. כל עוד מדובר בכסף ציבורי המנגנון והבירוקרטיה יתפחו כמו אוזני המון על סטרואידים. לא מכיר מדדים להצלחה של הרשות החדשה, וגם אם יהיו סביר להניח ששביעות הרצון של הלקוחות לא תופיע ברשימה. המסקנה ברורה: לסגור את גלי צה"ל ויפה שעה אחת קודם.

    אהבתי

   • roni הגיב:

    יוחנן, גלי צה"ל היום תחנה הרבה יותר הגונה ופחות נשלטת על ידי פוליטיקאים מאשר רשות השידור. אז את מה צריך לסגור?

    אהבתי

   • במדד השובך גלי צה"ל קיבלה 3.1 ורחוקה שנות אור מאיזון אבל זו לא הנקודה. כפי המדינה לא צריכה לספק לאזרחים עיתון, כנ"ל לגבי ערוצי רדיו וטלוויזיה. יש תדרים להחכרה ובתי דפוס בלי עין הרע, למכביר. מי שרוצה לממן פרופגנדה פוליטית, תפד'ל. שיצטרף לסורוס ושלדון וליונה. לאף אחד אין מחסור ב"חדשות" להיפך. קצת שקט לא יזיק כאן, במיוחד מהממשלה.

    אהבתי

   • roni הגיב:

    לממשלה ולכנסת יש אפשרות לשנות את גובה האגרה.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אם כך, הטענה שהגבייה חייבת להיות עצמאית כדי שהפוליטיקאים לא יוכלו להחזיק בשוט התקציב לא מחזיקה מים.
    האם האגרה הורדה אי פעם בעת משבר כלכלי?

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    לא רק. זה עניין של סדר עדיפויות, מהי הרגישות של גופים לאינטרנסים של הממשלה/כנסת, ומהי החשיבות של שחרורם מהאינטרסים האלו. לדעתי צריך לשנות את צורת הגביה אבל לא את עצם הקיום שלה.

    לא רק. ביטוח בריאות וביטוח לאומי נגבים בנפרד.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    א. ביטוח בריאות נגבה יחד עם ביטוח לאומי. זאת דוגמא מצויינת לאיחוד גבייה בין שני גופים שונים כדי לחסוך עלויות.
    ב. שניהם נגבים ישירות מהתלוש משכורת ע"י המעביד בדיוק כמו מס הכנסה. זו צורת גבייה הרבה יותר יעילה ואפקטיבית מלרדוף אחרי אזרחים בעצמך.
    ג. על אף שנגבים עצמאית, גם מערכת הבריאות וגם הביטוח הלאומי לא מתקיימים עצמאית מהמיסים שהם גובים, ונזקקים לתוספות משמעותיות מצד תקציב המדינה, ולכן התקצוב שלהם דינאמי במסגרת כלל התקציב.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    א. הבעיה היא שאיחוד הגביה ע"י ביטול המס היעודי יוצר ניגוד אינטרסים. השאלה היא לאיזה מהטיעונים משקל כבד יותר.
    ב. נכון.
    ג. לכן מקימים רשות מתפקדת הפעם. ואם אתה מתעקש על תשובה רצינית, תלות חלקית בממשלה עדיפה על תלות מלאה.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    מקבלת ישירות מהעם? ואללה. החסויות בטלוויזיה והפרסומות ברדיו גם נחשבות למימון ישיר מהעם? וגם ההשלמות וההלוואות והמענקים שהרשות מקבלת כל הזמן מהמדינה, אחרי שהיא מצפצפת על סיכומים עם משרד האוצר ופועלת בניגוד לתקציב שאושר לה בוועדת הכלכלה?

    וזה לא תלוי? הרי מי שקובע את גובה האגרה, את כמות הפרסומות והחסויות, נותן הלוואות ומענקים ומאשר (או לא) את תקציב הרשות הם הכנסת והממשלה. הם גם ממנים את הנהלת הרשות. אז איך בדיוק תקצוב ישיר ממשרד האוצר יביא ללחץ פוליטי שאי אפשר להפעיל היום?

    רשות השידור, כמו הרבה גופים ממשלתיים למחצה, היא גוף מושחת ומסואב. שעות נוספות ושעות כוננות שמשולמות באופן גלובאלי ובניגוד לתקנות לאנשים שבכלל לא עושים שעות נוספות ולא נמצאים בכוננות? טכנאי קול ששכרו החודשי הוא 45,000 ש"ח (השכר הממוצע לטכנאי ברשות השידור הוא מעל ל- 30,000 ש"ח)? שנים של עבודה בלי אישור לתקציב כחוק? דרישות לתשלום אגרה (כולל עיקולים) מעיוורים ומתים?

    את רשות השידור צריך לסגור, להרוס את המבנים, לחרוש את הקרקע עליה עמדו ולזרות עליה מלח. את העובדים צריך לפטר (עם פיצויים) ולא להעסיק אותם בגוף החדש שיוקם אלא אם יתברר שלתפקיד אותו רוצים לאייש אין שום מועמד מתאים אחר. ואז, אולי, תהיה לנו טלוויזיה ציבורית ראויה לשמה.

    אהבתי

 2. Mosh הגיב:

  ביום הזה …השמאל איבד את מעט הכבוד שהיה לי אליו
  כבוד של אדם שדמוקרטיה היא נר לרגליו והעריך מפלגות שדאגו לגונן עליה
  היום …המסכה מעל פניהם הוסרה

  מאמין שגם בין אלו שהצביעו להם עוברת עכשיו הרגשה לא נעימה

  אהבתי

 3. שועלן הגיב:

  ואיפה ציפי לבני, שרת המשפטים ויו”ר התנועה? היא הרי מתנגדת לכל אחד מהחוקים הללו בתצורתו הנוכחית ומן הסתם חשה בחילה לנוכח הגועל נפש הכרוך בהליך. בנימין נתניהו, נפתלי בנט ויאיר-פוליטיקה-חדשה-לפיד, חוגגים לה על הראש ולה, נעבעך, לא נותר אלא לשלם את חלקה בחשבון, מבלי שהשיגה דבר

  ואתם רציתם שהיא תנהל את המו"מ עם הפלסטינים.

  אהבתי

  • Mosh הגיב:

   היא יודעת שהאלטרנטיבה היא להיות בחדר הצדדי עם בוז'י וגלאון
   ללא אפשרות להביא את בשורת ה"שלום" ואירוח מפנק במערב

   ואח"כ היא אומרת שהיא עושה זאת מתוך דאגה למדינה …בטח בטח

   אהבתי

 4. שועלן הגיב:

  באחת התגובות בשרשור כתב בק במקור (יותר מאוחר ערך):

  אם גדעון לוי הוא -100, אז סרנה -99. למיטב ידיעתי הוא עוד לא שכב עם פלסטינית בכירה ומיהר לספר על כך בראיונות, כדי להוכיח כמה שהוא סמולני. גדעון לוי עשה זאת, לחרדתה הרבה של הקורבן

  על מה הוא מדבר?

  אהבתי

 5. שועלן הגיב:

  מיקה אלמוג החלה לאייר את עמודי החדשות?

  אהבתי

 6. AP מדווחת והתקשורת הישראלית שוב, באלם.
  מסתבר שהפרטנר ביקש מבנק אימון שיתאמן עם הציונים על כישורי השכנוע. אולי תאפשר היישות הציונית לקלוט אנשים מירמוק ביהודה שומרון ועזה. 150,000 כבר נמלטו מהמחנה בגלל המסיבה. הנשארים מתים מרעב.

  ישראל הימנית קוצונית גזענית מסכימה ומעמידה בתנאי אחד. לפני שנכנסים האומללים שיחתמו על הצהרה שוויתרו על זכות השיבה כדי שלא יהפכו את ההסכמה והמסכנות למקצוע. יש כבר אונר"א אחד, תודה. תשובת הפרטנר תכה את הנאורים בסנוורים עזים:
  דחינו את התנאי, עדיף שימותו בסוריה מלוותר על זכות השיבה.

  איפה ישנם
  עוד מנהיגים
  כמו של העם ההוא?

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   חשבתי שאתה מקצין כהרגלך, אבל זה אשכרה הציטוט:

   "So we rejected that and said it's better they die in Syria than give up their right of return," Abbas told the group

   וזה המנהיג שהשמאל טוען שויתר על זכות השיבה.

   אהבתי

  • שועלן הגיב:

   זה מלפני חודשיים.
   האם אתה ממחזר לנו מיחזורים של רוטר?

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    בסדר מהמימד הגבוה שהיונה משקיף ממנו, הזמן הוא שטוח. וכל מה שקורה חוזר על עצמו. רק עיתונים אנטישמים עושים עניין מזוטות כמו תאריך. כלומר אפילו ומדובר היה בידיעה חדשה, למה הוא מציף את הבלוג בענייני אבו מאזן, יש לו בלוג משלו, יכול להגיב ברוטר.

    אהבתי

   • פעיל זכויות אדם אופייני שכמוך. מה שמטריד אותך הוא המיית היונה והתאריך, וואו התאריך! כאילו לא מתו מאז הסירוב כמה אלפי פלסטינים בירמוק וכאילו פגשת את הדיווח בכל גופי התקשורת בישראל. גאון.

    אהבתי

   • בפ"ש הגיב:

    תסתכלו טוב, חברים. זה מלפני שנה וחודשיים.

    אהבתי

   • Mosh הגיב:

    צודקים … זה ממש מזמן

    הטבח נגמר
    ואבו מאזן הפך ליונת שלום

    אהבתי

   • קורצ'אק הגיב:

    העובדה שזה מלפני שנה וחודשיים רק מקצינה את חומרת התנגדותו של רודף השלום הנצחי אבו מאזן. בשנה וחודשיים הללו נשחטו עוד אלפי פלשתינים, והמצב רק החמיר, אבל אבו מאזן מעדיף לבלות בבתי מלון ובמטוסים חוצי יבשות מאשר באמת לדאוג לפלשתינים. הפוך,גוטה, הפוך: העובדה שחלפו מאז שנה וחודשיים ואלפי פלשתינים נוספים נשחטו וכל זה לא הזיז לאבו מאזן רק מעידה מי האיש הזה בפרט ומיהם הפלשתינים בכלל.

    אהבתי

 7. אורן הגיב:

  אם רפררתי לבלש אמיתי לא אספלייר את הסיום. במקביל עלו שתי תוכניות חדשות. "קוסמוס" המחודשת על היקום, ו"לינדזי" המתמקדת במערכת לינדזי לוהן. כל אחד על פי טעמו.

  אהבתי

 8. האמיר הגיב:

  אפילו במאפיה מסתפקים בלחיצת יד.

  טוב, הרי אי אפשר לפנות לבית המשפט בדרישה לאכוף חוזה למכירת סמים לא כובד… מצד שני, כשלא מקיימים הסכמים במאפיה, למפרים יש נטייה לאבד חלקי גוף שונים (אם לא את כל הגוף).

  אהבתי

 9. Mosh הגיב:

  V היקרה

  במהלך היום עלה טור ב"הארץ" שעמד בראש אתר האינטרנט
  אך למרות שפורסם בשעה 16:00, עד שעות הערב לא הופיעו תגובות – ואותי ,האמת, זה סיקרן ומידי פעם נכנסתי לטור כדי לבדוק האם השתנה המצב (כיאה לטור שמופיע במסך הראשי) .

  כעת מופיעות התגובות שתיוג הזמן שלהן הוא כמה דקות לאחר העלאת הטור

  מה יכולה להיות הסיבה ?
  לא מחפש לנגח, לבקר או משהו … פשוט מעניינת אותי הסיבה

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   תרפרש. יש 43 תגובות.

   אהבתי

   • Mosh הגיב:

    V אל תעשי אותי ילד 😉

    נכנסתי לאתר הראשי ומשם לטור … ועדיין אף לא תגובה אחת (עד השעה 21:00 בערך )

    האם יכול להיות שהאתר לא רוצה שיהיה דירוג גבוה לתגובות "לא מחמיאות" בזמן שהטור נמצא בראש האתר וברגע שעובר ל'פיד' הן משתחררות בבת אחת ?!

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא. אולי הייתה תקלה, אולי לא היה תורן טוקבקים, לא יודעת מה.
    איזה סיבה יש לשחרר תגובות בבת אחת? זה לא סביר בשום צורה.

    אהבתי

   • Mosh הגיב:

    חוסר הסבירות הזו מסקרנת.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    קורה לא מעט.
    כנראה עיכוב אצל מאשר הטוקבקים.

    אהבתי

   • Mosh הגיב:

    כ"כ הרבה שעות ?
    בעוד שכתבות אחרות התגובות פורסמו מרגע שהכתבה עלתה ולאורך כל היום (ככה זה שאתה לוכד שפעת והטלוויזיה על ערוץ 99 😉 – אתה משוטט בחדשות )

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    הא לך תשובה מוסמכת -מוש

    כמה גולשים שאלו לגבי מדיניות פרסום הטוקבקים

    ליאור קודנר: טוקבקים הם לצערי נושא כואב, מאחר שאנחנו לא עושים את העבודה המיטבית בטיפול בהם. לצערי, בגלל מחסור מתמיד בכוח אדם לעתים קרובות מדי הטיפול בטוקבקים הוא חלקי. כל תגובה שמתפרסמת ב"הארץ" עוברת אישור מראש על ידי עורך ייעודי, בדרך זו אנחנו מנסים למנוע קללות, עבירות על החוק או השמצות אישיות. כתוצאה מכך, לעתים התגובות עולות לאתר אחרי שעות רבות.

    בשבועות האחרונים שיפרנו את הטיפול בטוקבקים וכמה אלפים מתפרסמים באתר מדי יום. בכתבות מסוימות אנחנו מאפשרים תגובות באמצעות פייסבוק, בדרך זו התגובה תעלה במהירות. אנחנו שוקלים לפתח מנגנון תגובות מהיר לגולשים רשומים ומנויים. במקביל, בימים הקרובים ננסח קווים מנחים חדשים לאישור טוקבקים – והם יתפרסמו באתר.

    אהבתי

  • האמיר הגיב:

   חבל שלא התייחסת לתוכנו של הטור…

   מפרסמים בקולי קולות על תפיסת מטען הנשק זמן קצר אחרי הביצוע, כשהספינה עוד בדרך? לא טוב. מה החיפזון, אי אפשר לחכות שתגיע לנמל? למה לסכן את החיילים לשווא?

   מפרסמים בקולי קולות על תפיסת מטען הנשק כשהספינה מגיעה לנמל? לא טוב. למה לפמפם עכשיו אירוע שהתרחש כבר לפני חמישה ימים?

   ולמה אין לך כובע?

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s