חמציצים

haaretz13.3.14yediot13.3.14

isra13.3.1412.03.14 - Copy.indd

הכותרות

כמה רקטות הגיעו מעזה אמש? 70? 48 (ידיעות)? בישר"ה מגיעים לפשרה הוגנת: כ-60 רקטות נורו, כ-41 צנחו בנגב המערבי.
הבוקר: חיל האוויר תקף 29 מטרות ברצועת עזה. ישר"ה שיגר שער מעודכן.
כותרת ראשית בשלושת העיתונים.

דאחקה על שם הכתב המדיני, בועז ביסמוט, שבשם משפחה זהה לשלו השתמש ניקולא סרקוזי בשיחות חשאיות, בפרשת האזנות הסתר המתגלגלת עכשיו בצרפת. ב. ביסמוט נותן את הקרדיט לסיפור לדובר משרד החוץ, יגאל פלמור, ועל הדרך משבח את עבודתו המצוינת לאורך השנים. מתי נתקלתם בדבר כזה בעיתון? הידיעה מופיעה גם בשער הרה"מון.

אבל ישר"ה הוא לא העיתון היחיד המקדם את בית הקלפים הישראלי. גם לידיעות עניינים משלו לטפל בהם בשוטף.
הנה למשל פטריק דרהי, הבעלים של Hot, השיק בפריז את i24news, ערוץ החדשות האינטרנטי שלו (ע' 24), הפועל כבר שמונה חודשים מנמל יפו. זו הייתה ההשקה האירופית של הערוץ, שמטרתו "להביא לקהל באירופה, ולמעשה בעולם כולו תמונה מאוזנת מהמזרח התיכון". ככה כתוב בעיתון, שהקדיש לסיקור המצולם כחצי עמוד. תמונה מאוזנת מהמזרח התיכון? זוהי בדיחה, כן?

בע' 30 אפשר לקרוא על ערב הצדעה לרות דיין בת ה-97, עד 120, מייסדת משכית. תצוגת אופנה מדגמי משכית חתמה את האירוע. בתצוגה השתתפו סלביות, אבל לצד תמונה קטנה של דיין אפשר למצוא תמונת ענק של ליהיא לפיד, "שבלטה במיוחד על המסלול". לפיד מתוארת כרעיית שר האוצר גרידא (וגם זה די והותר בעיתון שבו עבד השר, שעד היום מתנק* אותו ממושכות). חלילה לנו כי נזכור שהיא למעשה עובדת ידיעות תקשורת ובעלת טור קבוע בעיתון תל אביב-יפו.

באותו עמוד מספר עמיר בן-דוד על החמציץ, שהפך למזיק. גם לבי נחמץ, וגם לא הבנתי למה אין תמונה של החמציץ, שבמקומו כאמור תמונת ענק של הדוגמנית הבולטת לפיד.
אגב, בכתבה במדור האוכל ב-ynet נכתב שהחמציץ הפך לנדיר, בעוד שבכמה משמורות הטבע זוממים כאמור לבערו.
בכל מקרה, הנה חמציץ:
Oxalis-pes-caprae0016c

קידומי השער האחורי כבר לא ראויים לאזכור מחמת שכיחותם ויומיומיותם. ובכ"ז, היום, עפר שכטר, זה שברנע תקף אותו על משפט הנהיגה תחת השפעה, ישמיע לכם בדיחות חדשות באפליקציה של ידיעות.

דיוויד קמרון מבקר בגן החיות הירושלמי, הוא הכנסת הישראלית ומספר שסבא שלו, ישעיהו לוי, כתב את הרומן הראשון ביידיש. ניסיתי למצוא לכך איזשהו אזכור או אימות ברשת ולא הצלחתי. העובדה שמשהו לא מופיע ברשת לא אומרת שהוא לא נכון, ברם, אם יש חפרנים גדולים ממני, בבקשה.
תוספת (מגיבי הבלוג החפרנים בידיעות אתם-יודעים-מאיזה-סוג – כשלו. עומר לוי מצא: אלייג'ה (אלישע אליהו) לויטה. ולא סבא של קמרון אלא סבא-רבא. ש-who wrote what is thought to have been the first ever Yiddish novel.
בידיעות ובישר"ה הכותרת לידיעה עליו היא שלמד מה זה בלגאן.

כך מגישים את הוצאות בית הנשיא והרה"מ נכון (ישר"ה):
beithanasi

ובינתיים במעריב/ הודעות לעיתונות

150 עובדי מעריב חסמו אתמול בשעות הבוקר את צומת בית מעריב ועלו על גשר מעריב. העובדים קראו: "בן צבי איפה הכסף?", "בן צבי הורס משפחות", "הנהלה של גנבים", "בן צבי שברת שילמת". על שלטים נוספים נכתב בין היתר: "Morris, where is my money?", Scarlett , where is our money?" (סקרלט ג'והנסון, פרזנטורית סודה סטרים, שלמשפחת מוריס, המחותיינעס של שב"צ, יש בה מניות).
הדרמות נמשכו גם אחר הצהריים.
נאמן ביהמ"ש, רו"ח חן ברדיצ'ב, חילק מכתבים ל- 183 מהעובדים המחייבים אותם לצאת לחל"ת כפוי. בתגובה אומרים בוועד העובדים ובארגון העיתונאים כי "נראה כי ביהמ"ש מפקיר את העובדים ואינו נחוש לפעול כדי שיקבלו את מלוא זכויותיהם". עם היוודע כוונת הנאמן הפגינו עשרות עובדים בת"א וחסמו את הכביש ברחוב קרליבך.
אתמול אף הוגשה לביהמ"ש בקשה משותפת, יוצאת דופן, של העובדים, המיוצגים ע"י עורכי הדין גלילה ואלון הורנשטיין, יחד עם נאמני מעריב, ד"ר שלמה נס ועו"ד ירון ארבל. בבקשה כותבים שני הצדדים כי שב"צ מנסה להכתיב לברדיצ'ב תכתיבים בנוגע לאי המשך העסקת חלק מהעובדים תוך קביעת עובדות בשטח באופן שעלול לסכן את הבראת העיתון". הצדדים מוסיפים כי בן-צבי מעוניין להתאים את פעילות מעריב לצרכים של החברות בבעלותו באופן שיסכל כל אפשרות לממש את פעילות מעריב כעסק חי למשקיעים פוטנציאליים. "לא ניתן לכך יד", כותבים נציגי העובדים והנאמנים.
ההסדר בן חברת "תכלת" שבבעלות משפחת שב"צ לפיה תעביר החברה כספים בתקופת ההפעלה לאחר הקפאת ההליכים, הושג לאחר תום הדיון והוכתב לקלדנית בית המשפט לאחר שהשופטים כבר קמו מכסאם. לכן הוצאתם לחל"ת של העובדים הינה בגדר מחטף.
באסיפה שהתקיימה אתמול בנוכחות ברדיצ'ב מספר עובדים הטיחו לעברו "אתה תליין מטעם שלמה בן-צבי- תתפטר". לאווירה הקשה התווספה הידיעה לפיה העובדים לא יקבלו בקרוב את שכר חודש פברואר ואף לא את שכר חודש מרץ.
בוועד העובדים ובארגון העיתונאים אמרו היום כי "לא ייתכן מצב שבו נאמן מטעם בית משפט, שהומלץ ע"י בן-צבי, נתון לניסיונות בלתי פוסקים של בן-צבי עצמו לקבוע עובדות בשטח. הנאמן צריך לפעול ולהמשיך לנסות לעשות הכול כדי שהעיתון ימשיך לפעול כעסק חי למשקיעים פוטנציאליים. אנחנו מצפים מביהמ"ש שלא לתת יד לשום החלטה שעשויה להביא לגזל של זכויות העובדים. אנו מקווים שביהמ"ש יענה לבקשתנו ויורה לנאמן להימנע מפיטורי עובדים, להפריד בין מקור ראשון למעריב ולהגיש תוכנית הפעלה סדורה לחודש הקרוב".

המהדורה הדיגיטלית של העיתון לא הועלתה אמש (או הבוקר) ל-nrg או לעמוד הפייסבוק של העיתון.
על פי דיווח ממעריב יוצרה וחולקה אתמול מהדורת הערב המודפסת של העיתון.

חוסר ודאות באשר להפצת עלוני השבת.

בין מקבלי מכתבי החל"ת: נעה ידלין, אריק בנדר, יובל גורן, אבי יופה, איתי אשר, צביקה קליין, חן קוטס בר ורובי קסטרו הוותיקים מאוד, רותי רוסו, אליק מרגלית ואלי ברדנשטיין. תוס': ואראל סג"ל. וישי פרידמן מסכם את שנותיו בשב"צייה.
כפי שהבטחתי לכם, לאי הבודד ייקח איתו שב"צ את ק. ליבסקינד (שנדם בפייסבוק מאז 25 בפברואר), בד"י (שתומך בשב"צ ב-9 במרץ, אגב אמנון לורד, לא עמירם אחיו) וש. ירושלמי.

ליאת רוטנר, העורכת המפוטרת של שבועון הילדים אותיות מגלה שהשבועון הועבר מקבוצת מקור ראשון לחברת תכלת זמן קצר לפני הבקשה להקפאת הליכים.

אמש הועלתה הידיעה הזו באתר, בערוץ הספורט. כתב אותה אסף נחום, עורך ספורט באתר.
חתומה עליה "מערכת nrg מעריב לדורותיה"

gomrim

יש עורכים בבית?

שקיות האורגזמה של המודיע (דוד אסף).

אורזמה

משתכשכים בביצה

ארגון העיתונאים ייצג את עיתונאי ידיעות, במקום עשרות שנים של שלטון אגודת העיתונאים.

אורלי וילנאי וגיא מרוז משיבים ליענקל'ה רוטבליט.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

אחרי כ-24 שעות של דיונים בסטטוס שהעליתי בפייסבוק (שיושבי הבלוג הזה לא ממש התעניינו בו) יש זוכים:
מי היו הבלוגרים הישראלים הראשונים?
עידו אמין ואחר כך רחלי זוסימן. תשואות.

נהוג להתייחס לגוגל אנליטיקס כאל אורים ותומים באשר לספירת הנוכחים בבלוג או באתר. ובכן, הריני להודיע שכניסות שונות לאנליטיקס ביום אחד נותנות תוצאות שונות (על הימים הקודמים, ברור שלא על אותו יום). לא, אין לי הסברים, ולא, אני לא מבינה בשיטת החישוב, אבל היא מעוררת שאלות.

 לפני פיזור

* מה זה מתנק? מתייחס כאל תינוק+מפנק. כל הזכויות שמורות לעו"ד אלאמי ולב"ב.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

44 תגובות על חמציצים

 1. לחם הגיב:

  כמה עצוב ובלתי נתפס שבמדינה דמוקרטית ישראל היום הוא העיתון הכי נקרא. בברית המועצות כולם הבינו מה המשמעות של פראבדה ו"קראו" אותו בלית ברירה. מה קורה לכם, עיתונאים, איך אתם מחרישים כשדבר כזה קורה? ראו הוזהרתם, כשתתעוררו עלול להיות מאוחר מדי. מדינה בלי עיתונות חופשית איננה דמוקרטיה.

  אהבתי

 2. רני 22 הגיב:

  ולווט איך שכחת את אראל סגל? כן, גם הוא בין מקבלי מכתב החל"ת. לטעמי, סגל הוא הכותב הכי מקורי ומעניין במעריב כבר שנים רבות. עורך שרוצה לפטרו הוא עורך שאין לו עיניין אמיתי בטובת והבראת העיתון.

  אהבתי

 3. ושתי הגיב:

  פיליסאן החליף את היטלר כמם האולטימאטיבי

  https://www.facebook.com/hashtag/ביבי_הלא_מתלהם?source=feed_text

  אהבתי

 4. captain beefheart הגיב:

  הטינה שלי ל"אורלי וגיא" (מה, הם הפכו לאיש אחד? הם גם הולכים לשירותים ביחד?) הפכה לאיבה ומשטמה. קראתי את תגובתם ולא האמנתי.

  מה יותר מסריח – האיום הבלתי מרומז שלם ב"חשיפת קלטות" או השימוש העלוב בביטוי "החונטה האשכנזית המלוכלכת ההיא"…?

  נתחיל בשני: נכון שרוב אנשי 'לול' היו אשכנזים. וברור שמה שהם עשו (במיוחד מנהיגם הרב אורי) ראוי לגינוי. אבל בשנות השבעים – רוב אנשי התרבות, הכלכלה, הפוליטיקה ובעצם הכל היו אשכנזים. זה מגעיל אך זו היתה המציאות. מכאן שכל מעשה נפסד שנעשה בכל צמרת היה של אשכנזים. כל המעילות בכספים, הגניבות, הרמאויות בכדורגל – בהכל משלו האשכנזים.

  האיזכור היום של העושים במלאכת האינוס כ"חונטה של אשכנזים" יש לו רק מטרה אחת – להתחנף לקהל מזרחי בנוסח "נו, אתם רואים איך אנחנו מכניסים לאשכנזים? מי עושה כבוד למזרחים הא? תזכרו ש'אורלי וגיא' לא עושים חשבון לאשכנזים, הא?"

  נוטוף, כשהגורו שלך הוא אמנון לוי, למה כבר אפשר לצפות…

  ולגבי הסעיף הראשון: למה לא יקום רוטבליט, יטריח את רגלו הבריאה לתחנת המשטרה ויגיש תלונה על איומים? זה בדיוק מה שהצמד המקוניאלי הזה עשה לו. יותר מאשמח לראות אותם משלמים על החטא הזה.

  אהבתי

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   האיזכור היום של העושים במלאכת האינוס כ”חונטה של אשכנזים” יש לו רק מטרה אחת – להתחנף לקהל מזרחי בנוסח “נו, אתם רואים איך אנחנו מכניסים לאשכנזים? מי עושה כבוד למזרחים הא? תזכרו ש’אורלי וגיא’ לא עושים חשבון לאשכנזים, הא?”

   קפטן, מה שמצחיק שהביקורת שלך באותו יום על גיא מרוז היתה על דמותו ״האשכנזיסטית״ כזמר כושל על פסנתר, והנה הוא דווקא בשליחות נגד החונטה האשכנזית. נראה לי שיש פה מלחמה פנימית על מהי הגבריות האשכנזית. האם הם המזיינים של מציצים או החנונים שצפו בהם בקנאה וכיום כאשר השתנו הימים יכולים להכניס להם.

   אהבתי

  • שועלן הגיב:

   באמת מה הצורך שלהם לכתוב שם "חונטה אשכנזית"?
   מישהו כתב על סיפור איל גולן "חונטה מזרחית מלוכלכת"?
   זה אסור כמובן.

   אהבתי

 5. הביסמוטים הגיב:

  בשרשור בפוסט הקודם על אותו זכריה שהגיע ללא ויזה לתוניס הפנה העו"ד לידיעהשגם בה מוזכר שמו של אחד רוג'ר ביסמוט מראשי הקהילה היהודית, ותהיתי ביני לבין עצמי אם יש קשר למי שהיה שגריר במאוריטניה. והנה היום צץ ביסמוט נוסף.

  אהבתי

 6. שועלן הגיב:

  בבקשה 1 2

  אהבתי

 7. אבי הגיב:

  איך קלמן ליבסקינד יכול לישון בלילה? האיש ששכנע את עובדי מעריב לחתום על הסכם ההבראה מול בן צבי בחודש יולי וזעק שבגלל הוועד יפוטרו מאות עובדים יושב עכשיו בשקט. דומם. לא שומעים אותו. הוא איבד מהלגיטימיות שלו לכתוב תחקירים ברגע שבתוך הבית שלו הפטרון האישי שלו, שלמה בן צבי, גנב וגונב כספי פנסיה מעובדים מסורים אבל קלמן שותק. דממה. אין מילה. לא פוצה פה. כי הצביעות שלו תמיד הייתה נר לרגליו. קלמן יכול לישון בשקט הלילה. יש לו משכורת (גבוהה!), הוא יכול לתת דמי פורים לילדים שלו, לקנות להם מתנות לחג, להתחיל הכנות לפסח כמו שצריך בלי דאגות, אבל אנחנו שנזרקנו אתמול לרחוב, בלי פיצויים ובלי פנסיה יכולים רק לבכות. ו"התחקירן" ליבסקינד, משרתו של הגביר, יושב בשקט כי הרי הוא יודע לכתוב על כולם ולהטיף לכולם על שחיתות אבל כשהיא מתבצעת על ידי האבא המאמץ שלו, זה מותר.

  אהבתי

 8. אמי הגיב:

  אבי – תגובה חזקה.
  יחד עם זאת, זה תפקידם של העיתונאים בכלי התקשורת האחרים. וכך הם משלימים זה את זה.

  יחד עם זאת, אין ספק שקלמן היה צריך לשתוק אז…

  אהבתי

 9. שועלן הגיב:

  הקרדיט לעובר אורח.

  אהבתי

 10. מר שעשוע הגיב:

  גם אני שמתי לב לנתונים השונים באנליטיקס מיום ליום.
  יכול להיות שזה קשור לניפוי ביקורים של בוטים למיניהם שנעשה כנראה במועד מאוחר יותר ולא בזמן אמת (ראיתי את זה במערכות סטטס אחרות).

  אהבתי

 11. מבקר בסו"פש הגיב:

  איזה מרענן ש"דרך פ"ת יפו" מפרסמת תמונה של חמציץ….(זה בעקבות הנסיעה למעין ברוך?)
  צחוק צחוק,אבל מי שיש לו שטח ע"י הבית,יודע איך החמציץ (הבריא לאכילה) השתלט על שאר צמחי הבר. הצמח שהגיע לארץ (כמו עוד צמחים) באוניה בנמל יפו לפני 100 שנה כובש את ארצנו, מבלי ששום צמחים שמאלנים לא נלחמים נגד הכיבוש!

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   נו, למה לא באת למעיין ברוך?
   מילא אתה, שני קולגות שלי מהצפון הרחוק, אחד מהם ממתגבבי הבלוג (!) הבריזו גם.
   חמציצים הייתי אוכלת בדרך מבית ספר.

   אהבתי

  • וינסנט ואן גוך הגיב:

   עונת החרציות החלה ועוד מעט יכסו מרבדים צהובים את השדות וצדי הדרכים.

   אהבתי

 12. 30 מינוס הגיב:

  בידיעות יש תמונות של כלמיני אפסים מתלביב ,ומבטיחים כבר שבוע,שיראו לנו איך המזבלה תראה בעוד 30 שנה…
  אני מקווה שהם לא יראו בכלל!!! גם לא בעוד 30 דקות!
  איזה שפל.

  אהבתי

  • מוריד הגשם הגיב:

   כמה גשם ירד אצלכם בצפון שלושים מינוס?

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    בירושלים ירדו 45 מ"מ של גשם מאז שבת ועד הבוקר, בגליל העליון 40-30 מ"מ, בעמק יזרעאל 35 מ"מ, ברמת הגולן 35-20 מ"מ, בגליל התחתון 30 מ"מ וכך גם בתל אביב, בכפר סבא, בשפלה הדרומית, בבאר שבע וברמת הנגב. באזור הכנרת ירדו 25 מ"מ, בזכרון יעקב 20 מ"מ וכך גם בנתניה, באשדוד ובערד. במדבר יהודה ירדו 20-15 מ"מ, בעכו 15 מ"מ, בחיפה 15-10 מ"מ ובאילת 8 מ"מ של גשם שירדו רק ביום ראשון.

    ynet

    אהבתי

 13. אדוה הגיב:

  רחלי זוסימן הסופר מוכשרת
  ולא כפי שנכתב

  אהבתי

 14. עובר אורח הגיב:

  אורלי וגיא וכל זה זה נורא מעניין. אבל המסמכים הכי
  מפחידים הם היום בדי מרקר.
  היו סיכומים בע"פ בין נציגי האוצר לכיל שעל ברום לא
  משלמים תמלוגים. הסיכומים בע"פ בקריצת עין
  כשלא צריך לא כותבים. הברום הוא שלי ושלכם. בחירי
  האוצר הם הנאמנים שלנו.
  מעיד אדון פוגל (מנכ"ל האוצר 1992 -1995) שסיכם
  ( בע"פ ! לא כתוב אם קרץ בעין כשהעיד) שלא ישלמו
  תמלוגים כי זו השקעה בסיכון. אבל למה לא הכניסו סעיף
  שאם וכאשר יהיו בכ"ז רווחים המדינה (זה אני ואתם וזה
  ששואל: היכן הכסף) תקבל עצם עם קצת בשר?
  זה נמשך מ 1970. תמיד בקריצת עין, אין מסמך כתוב.
  ואז אחרי כמה קריצות כאלו להיכן הלכו בחירי האוצר, אחרי
  תקופת הרצה ובחינה כמשרתי כיל? תחילה תחת התבוננות
  בתוך האוצר, הלכו לעבוד גם בכיל, או בבנקים שעבדו עם כיל
  ובכלל בין החברים של החברים. תמיד בסביבה גם עו"ד כספי
  איש השקשוקות. בתורכיה קוראים לזה "המדינה הנסתרת".
  ההחלטות שלהם היו סידור הגימלה שלהם. לכם ולי יש כבר
  בעיות בגימלה. אומר שיינין כלכלן ואיש עסקים : "אני שאלתי
  אותו (את יוסי ניצני מנהל משהו באוצר) ואמרתי לו מה
  המשמעויות…ניצני הנחה את ש. אחרי שיחה עם מודעי
  אז שר אוצר לכתוב אפס תגמולים. זה כלכלן שמניח
  שבעולם הקיים מחלקים משאבי טבע במחיר "אפס".
  תקראו את כל המאמר, גם בין השורות.
  מתנהל כאן לפעמים דיון כלכלי עם כמה מהיותר נחמדים
  בבלוג זה. אמרתי שההכי פחות דפוקה מכל השיטות הכלכליות
  היא הקפיטליזם. אבל אם לא משגיחים זה הופך לקלפטוקרטיה.
  אני מבין בחיפוש מידע, ו"יש ידע שאין". הנה, מי יודע היכן
  מוצאים רשימה של כל בחירי האוצר? נניח עשר הבכירים
  בכל שנה החל מ 1970. מתי יצאו מהשירות הממשלתי?, באיזה
  גיל, באילו תנאים, מה עשו אחרי שיצאו. תאמינו לי, יותר
  חשוב, יותר מעניין, יותר נוגע לכם מחיי אורי זוהר ודן בן אמוץ
  ולול ושבלול והצריף של אביגדור. הנה מחקר שממתין להעשות
  באחת מהפקולטות לכלכלה. עצוב ומפחיד, באמת.

  אהבתי

 15. יונת עפר הגיב:

  כתבת תדמית נוספת של חברת JNF או בשמה המוכר קק"ל. הוקמה ע"י תרומות לגאולת אדמות והפכה למאגר גו'בים אבסורדי. דרור זרסקי, עורך קירשנדון הצטרף לעליהום וסיקר במאמר נבוב במיוחד את שערוריית אדמות הקיבוצים. אילו היה לומד את הנושא היה מגלה שרבים מהקיבוצים והמושבים העבירו את בעלות האדמה לקק"ל מתוך ציונות. ב2014 קק"ל נשארו עם הג'ובים, החקלאים צריכים למצוא צעטאלע שקיבלו לפני 60 שנה.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   הצטאלע לא עוזרת. לשם קורייוז אדמת נוה עוז בפ"ת
   אחת השכונות הכי יקרות בגוש דן. בכניסה היה?
   שלט: אגודת פועלים חקלאיים שיתופית. ארבעה אי
   אמיתות. לא אגודה, לא פועלי, לא חקלאות לא שיתוף.
   זה על אדמת חזרזור שנקנתה מחקלאי פ"ת ב 1947-1948
   ע"י המשתכנים שהעבירו אותה לקק"ל בטקס חגיגי.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s