ארץ, סוף

haaretz4.5.14yediot4.5.14isra4.5.1403.05.14.indd


הכותרות

לקראת ערב יום הזיכרון, ישר"ה עם "נזכור את כולם" וידיעות עם "הכאב שלא נגמר". עיצוב השערים של שניהם דומה להפליא.
בהארץ הכותרת המתייחסת ליום הזיכרון מתארת איך יצוין בגני הילדים.

כמעט כל ידיעות, כולל המוסף, הוא גיליון זיכרון עם סיפורי נופלים. העיתון הכי ממלכתי, הכי מתאבל שיש היום. יותר מישר"ה, שעסוק גם בלהתאבל על עצמו.

הראשית של הארץ: "ראשי הציבור הערבי לנתניהו: התערב נגד פשעי שנאה".

ארונו של אסי דיין יוצב היום באולם 3 של סינמטק תל אביב, בטקס במעמד ראש העירייה רון חולדאי, בין 11-13. או אז יצא מסע ההלוויה לנהלל, שם תיערך ההלוויה ב-16.

משפחתו של חלל צה"ל, ציון טייב, שנהרג במלחמת יום הכיפורים, פתחה את קברו ומצאה, לטענתה, שהקבר ריק.
כתבה על טייב בערוץ 1 מאוקטובר 2013.

קצין נח"ל אומר שהותקף ע"י שלושה ערבים (ישר"ה).
בשער המבשר: פעוט נפגע מאבן בכביש 443.
בע' 2: יהודי חולץ מכפר פלסטיני עלום שם. למה, מישהו התכוון לעשות לו משהו?
בהמשך הידיעה נכתב שמדובר בעין פוקא.
אין יום זיכרון בהמבשר.
pega

אפי מיכאלשווילי מלוד התמוטט ומת בשבת בבית חב"ד בקטמנדו.

לא יפה לצחוק על דברים כאלו, אבל ההפניה בתחתית שער ידיעות הצחיקה אותי: "פואד יעבור ניתוח השתלת כליה | פירון עבר ניתוח קיצור קיבה".
בע' 10 הכותרת עוד יותר מצחיקה: "משתילים לי כליה, לא מוח". חבל.

בשער ישר"ה לא שוכחים את המאבק על העיתון: מועצת העיתונות מתנגדת ליוזמות לפגוע בעיתון ואף להביא לסגירתו.
כל ע' 9.
isra9

תומר פרסיקו: בנט מביא לקץ הציונות.

TheMarkerWeek

גיא רולניק הסביר למה הראיון של אילנה דיין עם רקפת רוסק עמינח היה כה חשוב למרות הטענות על מה ששאלה ומה שלא שאלה.

מיילבק עצבני

המלצתי בסו"ש על כתבת בריכת גורדון של יגאל משיח. כתב לי הקורא ר' בעצבים:

איך לא התייחסת לעובדה שבריכת גורדון המשופצת פתוחה כבר 5 שנים? בלי קשר לעובדות (המשונות. בתור מנוי בשנתיים האחרונות) של הכתבה: מה משיח נזכר אחרי חמש שנים ומציג את זה כאילו השיפוצים נגמרו אתמול? אם יאיר לפיד היה חתום על הכתבה זה לא היה עובר אצלך בכזו קלות.

בהליכת מוצ"ש סיפרתי לחברה על הכתבה של עומר שוברט על הגברים הישראלים הלוהטים באמריקה והיא מה-זה התעצבנה. הנה תמצית דבריה נטולי הפי.סי שהשתרעו על פני קילומטר שלם: חוצפה הכתבות האלו. מה הם חושבים לעצמם, הגברים הישראלים העלובים, הטיפשים, המכוערים? מי רוצה אותם בכלל? מצאו שתי פרחות אמריקאיות שהתחתנו עם שני ערסים ישראלים ועשו מזה תופעה. שום תופעה ושום נעליים. רווקים ישראלים בני ארבעים פלוס נחשבים דפוקים בדיוק כמו רווקות ישראליות בגיל הזה. הגברים הישראלים הדוחים בכלל לא מגיעים לקרסולי הנשים הישראליות, כולן מדהימות יפהפיות מוצלחות. מי הם בכלל? מה הם חושבים לעצמם? איך הארץ פרסם כתבה כזאת? ואז התחלנו להתלונן על ריחות הבשר המת והשרוף שאפפו את מדרון יפו ושכחנו מהגברים.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק/ TV

שמעתי שארץ נהדרת, פרק סיום העונה, היה אמש מעולה. לא הספקתי. הנה חלק. והנה כל תוכנית 14.

http://rcs.mako.co.il/flash_swf/players/makoPlayer/VideoPlayer.swf?vcmid=d4a9e2bfc1cb5410VgnVCM2000002a0c10acRCRD&videoChannelId=6cfe30ac1ed43410VgnVCM2000002a0c10acRCRD&galleryChannelId=4b3e9d3efc7b5410VgnVCM2000002a0c10acRCRD&showlogo=-1


אחרי כמעט שבעה חודשים חזר אישתון עם פוסט (פנו את ערב יום העצמאות ואת כל החג כדי לקרוא אותו): "איך לשדוד, לאנוס ולרצוח ילדה בת 14 ולצאת מזה נקי?"

אשרת קוטלר מתרגשת ממדליקות המשואה ובוכה.


שוקי גלילי: מדד מחירי הפלאפל.

פוסטה: שדה מריחואנה ענק ברמת חובב.

לוגוגל: יומולדת לאודרי הפבורן.
odri

ואצבעות שחורות, כן?
וגם לחם עבודה.

לפני פיזור

הערב, 18:00, תשודר בגל"צ התוכנית "נהרג מאש חבריו" (עורך: ג'קי חוגי | מפיקה: מור גלפנד, נא טפלו בדרכי הגישה לתכנים באתר) ובה גם סיפור מותו של דוד שלי, בנימין למפל, שאני יוצרת סרט עליו.
הנה הכתבה שהתפרסמה על החלק החב"די של בנימין בחב"ד און ליין.
ופה בנימין עם נערתו, עדנה יופיטר (יופיטר דאז), אותה אני מחפשת (התמונה מ-1957).
bennyedna

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

74 תגובות על ארץ, סוף

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  האתר של גלי צה"ל הוא מתחת לכל ביקורת. אי אפשר לסמוך שיעלו הקלטות אחרי שידור תוכנית, ולחפש משהו שעבר כמה חודשים מאז שידורו זה פשוט בלתי אפשרי. רוב התוכניות פתחו ICAST עצמאי, והתשדירים העצמיים של "גלי צה"ל אונליין" מביכים מול המציאות.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אנסה לדאוג שהתוכנית הספציפית הזו תעלה.

   אהבתי

  • ציונות 2014 הגיב:

   צל"ש לגל"ץ, מהיום כל יום ראשון בתכנית של ברקאי, הוא יראיין מישהו מסקטור "אחר":חרדים ערבים….(אחר זה לא תלביב) ו"האחר" יסקר את עיתונות ה"סקטור", היום אחמד טיבי סקר את העיתונות הערבית, ואיכלר סקר את העיתונות החרדית,איזה יופי!
   "שתי מדינות לשני עמים" כנראה יקראו לזה…
   ז"א שתלביב זה כבר לא מדינה אחרת, עם אחר?
   יופי!

   אהבתי

   • ריאליסט הגיב:

    נודניק. אולי די עם ה"תלביב" המגוחך הזה? "תל-אביב-יפו" הוא שמה של העיר שמהווה אולי את הדוגמה המפוארת והמוצלחת ביותר של הציונות. אותי, כציוני, תל-אביבי רוב חיי הבוגרים (ובו-זמנית, ירחם השם, גם מצביע ליכוד), העיוות המזלזל והמתנשא שלך מעצבן ממש. כולם הבינו את הנקודה שלך. תתקדם.

    אהבתי

   • ציונות 2014 הגיב:

    אתה אולי מיעוט נכחד ב"עיר הציונית",תלביב(בטח אתה גר בתקווה או באיזורי חן אם אתה ליכודניק) דוגמה מפוארת לציונות? במה? באנשי השמול המנותקים מהמדינה? בה"ארץ" בגל"ץ?

    מהמדינה בתוך עצמה, שלא קשורה בכלום לישראל?
    זה לא אני המצאת את הבטוי "שתי מדינות לשני עמים" זה רזי ברקאי.
    יכול להיות שהבנת את הנקודה שלי,לדעתי לא!
    אני "מייצג" מליונים בישראל שלא גרים שם!
    גרתי 10 שנים ברמת אביב, ותאמין לי שאני יודע להשוות.
    אשמח אם תתיחס לגופם של דברים לא לגופם של כותבים.
    תראה את זה , בתחנת שידור שלי של הצבא שלי!:
    מקום בו יורים בילדות כיתה ג'?
    ב- 23/4/2014, במסגרת תוכניתו הלילית בגלי צה"ל, הקריא יובל בן עמי שיר פרי עטו נגד ראש הממשלה אשר כלל את שורת המופת :
    "ישראל לא ארץ קדושה של לקרדה על קימל, היא מקום שבו יורים בילדות בכיתה ג'."
    מר יובל בן עמי ידוע בעמדותיו הרדיקאליות, משדר באופן קבוע בתחנה ומביע את דעותיו, דבר הנעשה במסגרת תוכנית המאפשרת זאת וזה דבר טוב ויפה.
    האם יבוא יום בו יקבלו תכנית אישית בעלי עמדות ימין רדיקאליות גם כן? מתיחת הקצוות של חופש הביטוי אינה יכולה להישמר רק עבור צד אחד.
    לטעמנו, היה עדיף כי אלו וגם אלו לא יקבלו במה בתחנת רדיו צבאית, ציבורית, במימון משרד הבטחון, אשר חיילים ממלאים בה את שירותם.
    "לדעת" שלחה מכתב בנושא.
    אז מי פה הרוב ובידי מי נמצאת התקשורת?

    אהבתי

   • ירמיהו הגיב:

    חבל שביום ג' באייר ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, אתה מפרסם דעות קדומות כלפי מגזרים ואוכלוסיות כגון תושבי תל אביב או תושבי תל אביב בעלי דעות שמאל, מבצע דה לגיטימציה ודיסקרדיטציה והכללות פשטניות. אני חושב שהדברים לא ראויים בכל ימות השנה אבל בעיקר אינם ראויים, ביום בו חלק מהקבוצה שאתה משתלח בה ומדיר אותה מתייחדת עם זכרם של יקריהם.

    אהבתי

  • אהרון הגיב:

   צודק מאה אחוז. השידורים החיים נפסקים באמצע שוב ושוב, נראה שמאז שעלה האתר, איש לא מתחזק אותו משדרג אותו למען המאזינים אלא רק למען הקוראים, כאילו לא מדובר באתר של תחנת רדיו.
   כמו תנאי הנדסת האנוש לחיילים המשרתים בתחנה, כך נראית גם הנדסת האתר הזה.

   אהבתי

 2. Natural הגיב:

  בפעם הראשונה בחיי, אני שוקלת אם לעמוד בצפירה השנה. ההתלבטות שלי מייסרת אותי בגלל האשמה כלפי כל הצעירים שנתנו את חייהם למען המדינה. מעבר לאשמה ולמחויבות, יש לי רצון להשתחרר מהלפיתה של המדינה. אני לא רוצה יותר שהמדינה תגדיר את זהותי. כמובן שזה אומר גם לא להשתתף בחגיגות יום העצמאות. פשוט לחיות את חיי. איך החרדים חיים במדינת ישראל? ככה בדיוק אני רוצה.

  אהבתי

  • הינשוף של מינרווה הגיב:

   לכנות זאת "אשמה כלפי הצעירים שנתנו את חייהם למען המדינה" יהיה, לדעתי, לא מדויק. את לא אשמה במותו של אף חייל. עליך להרגיש הערכה וכבוד כלפי הנופלים. את אולי מרגישה אשמה שאינך עושה זאת.
   אין כל פסול בתחושת אשמה, אם היא מוצדקת. אדרבא: יש פסול באדם שלא מרגיש אשמה כאשר הדבר מצופה ממנו (ביתי המשפט מלאים במורשעים שכאלה).
   אגב, אם כבר מדייקים: תחושת האשמה אינה צריכה להיות מכוונת למדינה אלא לקהילת יתר האזרחים.

   אהבתי

   • Natural הגיב:

    לחרדים אין שום נקיפות מצפון לא לעמוד בצפירה כי יש להם זהות חלופית שתובעת מהם לא להזדהות עם המדינה (בטענה השטחית של ״מנהג גויים״). מיעוט החיילים החרדים הנופלים או המשרתים במשפחה גם מסייע בידם לחוש ניכור ללא התלבטות. ההתנגדות שלי נובעת מהמציאות בה המדינה לא מאפשרת לתושביה חירות אישית והגדרה עצמית, אלא כופה את הזיכרון הלאומי על אזרחיה.

    אהבתי

  • אחות שכולה הגיב:

   זה העניין בזיכרון לאומי. הוא ל-א-ו-מ-י.
   אף אחד לא כופה עלייך לעמוד בצפירה, לכאוב את המתים ולהצטער. אזרח שלא מעוניין ולא סובל ממצפון ורגשות כפיות טובה? שיבושם לו.
   אם יש ספק אין ספק. אל תעמדי בצפירה. זה צער לא שלם ואף אחד מהנופלים לא זקוק לו.

   אהבתי

   • תומר הגיב:

    יש לי רושם שגם לצער שלם הם לא זקוקים.

    אני מסכים איתך לגמרי שהעמידה בצפירה היא בחירה אישית, כל אחד יעשה מה שהוא רוצה, וודאי שבדלת אמותיו, אבל גם אם יעשה זאת באמצע הרחוב איש לא יתבע אותו לדין (אם כי בזלזול הבוטה ברגשות הזולת יש כמובן הרבה טעם לפגם).

    אהבתי

  • יש לי רצון להשתחרר מהלפיתה של המדינה

   את רצינית. יש הרבה ערבים, חרדים, תיירים ילדים וחתולים ואפילו יונים שממשיכים בשלהם במהלך הצפירה. ניתן להתעדכן במנשמע ולהשתמש במגש הכסף כשמשיה. חם בישראל ומראית העין הציבורית חשובה אבל בעיני לא חשוב כיצד אנשים יכירו תודה כל עוד היא כנה. זה די פשוט, בלעדי הנופלים כנראה שלא היינו מדברים עברית ותרבות ישראלית היתה פנטזיה רחוקה. וחשוב לזכור שעדיין חיילים מסכנים ומשלמים בחייהם למען העניין הפעוט הזה. ריאליטי שרץ בשכונה למעלה ממאה שנה.

   אהבתי

   • Natural הגיב:

    בשבילי לא לעמוד בצפירה זה כמו לא לצום ביום כיפור, או לאכול חמץ בפסח. מי שלא נמצא שם לא יבין. אף פעם לא עשיתי את זה מקודם.

    אהבתי

   • לא מה שאת עושה משנה כאן- אלא הסיבה. אם את מתעסקת ברגשות האשמה שלך במקום בדבר שהביא אנשים לסכן את חייהם זה לא משנה אם תעמדי בצפירה או תאכלי ביום כיפור. קחי ספר, פתחי ויקיפדיה וקראי על מלחמת השחרור לדוגמא. יש עוד מלחמות אם צריך (לא חסר בלי עין הרע). אפשר גם סיפור של אדם אחד קטן במלחמה גדולה כדי להתחבר לזווית האישית. ואם לא תעמדי, גם בסדר.

    אהבתי

  • ירמיהו הגיב:

   למתים לא אכפת אם תעמדי לזכרם בצפירה או לא. לכן, לא ברור לי הרציונאל של אשמה כלפי הנופלים. אשמה יכולה להיות רק כלפי מי שיכול להיפגע. מי שיכול להיפגע הם החיים. המתים לא יכולים להיפגע.

   בכל מקרה מי שמגדיר את זהותך זו את ולא המדינה. את מחליטה האם יש לך זהות לאומית [במקרה הזה זהות לאומית-יהודית-ציונית] או לא, ואם יש לך באיזו עוצמה ובאיזו דרגה.

   אם תחליטי ליטול חלק ביום הזיכרון ויום העצמאות הדבר נובע מהחלטה שלך על הזהות שלך ולא בגלל כפייה של המדינה. אין טעם לראות במדינה כמי שכופה עלייך זהות. את מחליטה על זהותך בין אם את מחליטה על זהות לאומית והשתתפות באירועים לאומיים ובין אם את מחליטה על זהות אנטי לאומית [למשל זהות קוסמופוליטית] והימנעות מהשתתפות. לא המדינה מחליטה אלא את. את מחליטה על המקום שיש למדינה וללאום בתודעה שלך בין אם אין מקום ובין אם יש מקום רב.

   אהבתי

 3. קורא הגיב:

  רולניק המציא את הסגנון של לקחת נושא אחד ולכתוב עליו משהו שלא קשור אליו לחלוטין אבל הוא מה שהוא רוצה לכתוב – אלוף ההוצא מהקשרו.

  ובלי קשר לזה, אולי כדאי שרולניק יתייחס לזה שבעקבות כתבה בעיתון שלו הפסיד בנק לאומי 150 מיליון שקל, אולי על זה כדאי יותר לכתוב מאשר הקשקושים שלו על הון שלטון?

  האם ההחלטה של רקפת רוסק היתה מוצדקת, לזנוח את ההסדר שהיה לנוחי עם הבנק רק בגלל הרעש הציבורי או שזו היתה החלטה גרועה ופופליסטית מצידו של הבנק?

  אבל על זה, הס בדה מרקר.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אולי תספר בעקבות איזו כתבה הפסיד הבנק כסף?

   אהבתי

   • קורא הגיב:

    היתה חשיפה של דה מרקר, חשיפה מעולה דרך אגב, שבנק לאומי מנהל מגעים עם נוחי דנקנר למחיקת חוב של 150 מיליון שקל בתמורה לקבלה של 300 מיליון שקל – החלטה עסקית לגיטימית. הכתבה עוררה הד ציבורי פופוליסטי שבשיאו שלי יחימוביץ' ביקשה מאנשים לעזוב את הבנק, והבנק נסוג. ההחלטה הזו הובילה לזה שסופו של דבר הבנק יקבל רק 150 מיליון שקל ולא 300 – החלטה מטומטמת של הבנק שנכנע לרחש ציבורי.

    תפקידה של רקפת הוא להביא כסף לבנק, לא להיכנע לרחשי הציבור, גם אם דה מרקר מוביל אותם, וזה בלי קשר לזה שמדובר בחשיפה מעולה מבחינת העיתון.

    אהבתי

   • הומר סימפסון הגיב:

    המסקנה היחידה ממה שכתבת היא שיש לפטר את רקפת בגין החלטה לא עניינית. לעיתונאי יש מטרה לחשוף את האמת ולבנקאי יש מטרה לדאוג לבעלי המניות שלו. ממה שכתבת עולה כי רקפת חשבה על יחסי הציבור שלה במקום על בעלי המניות.

    אהבתי

   • קורא הגיב:

    אנחנו רואים עין בעין.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    גם יחסי ציבור משפיעים על בעלי המניות.

    אהבתי

 4. כתבת נאצה הגיב:

  כרמי גילון (ידיעות):"השב"כ יכול לעצור את זה".
  והגאון מסביר איך אם השירות יעשה מאמץ, הוא ימצא בקלות את כותבי הכתובות והמפנצ'רים.
  אאאאאתתתתההה? גם ברצח רבין השקעת יותר מאמץ ומנעת את הרצח?
  שב ושתוק! מאיפה יש לך בכלל את החוצפה לדבר בכלל על השרות ומאמציו?

  אהבתי

 5. ציונות 2014 הגיב:

  "בע’ 2: יהודי חולץ מכפר פלסטיני עלום שם. למה, מישהו התכוון לעשות לו משהו?"
  כן: לפנק לפנק לחבק לחבק…..
  חל איסור על ישראלים להכנס לאזורים שונים באיוש,אם מישהו נכנס, או המשטרה של הערבים, או צה"ל מוציאים אותו מיד משם.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא אמרתי שהוא צריך היה להיכנס, ומן הסתם האיסור מוצדק.
   אלא שההתייחסות היא שחייו ניצלו בנס. ולא היא.

   אהבתי

   • ציונות 2014 הגיב:

    האיסור חל רק על יהודי ישראל, לא ערביי ישראל,המה קונים ובמליונים את כל צרכיהם שם, ליהודים אסור להכנס.
    עדיין "האיסור מוצדק"? או שזו פשוט סכנת חיים ליהודים? כי אפשר להבטיח כניסה ,והיציאה בספק?

    אהבתי

 6. אורן הגיב:

  הכתבה על טרנד הגבר הישראלי, הזכירה לי את טרנד המונוקול, מעניין אם חברתך מסוגלת לדבר על החד משקף קילומטר. ויש כמובן מתנה לקורא קובי 😉

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אאל"ט אין לה שום עמדה בענייני מונוקולים.

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    טוב ברור שמי שרושפת ערסים ופרחות אך חסרת דעה בנושאי מונוקול לא מעניינת את עקבות נעלי. אאל"ט היא נשמעת כמו גבר ישראלי.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    טוב, אני אגיד לה שאתה לא מעוניין.

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    מזל שהיא נטולת פי.סי., אני בספק אם הייתה נשארת חברתך לו הייתה קוראת את הפוסט.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    מה? כתבתי: דבריה נטולי פי.סי. PC=politically correct
    הרוב המכריע של הנשים חושב ככה. ואולי החברה היא אני?

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    מצחיק, קראתי לא נכון, ואיכשהו הפכתי את זה לנטולת מחשב.
    נתתי לך קרדיט לא מוצדק, חשבתי שהתייחסת לנאמר בזלזול.

    רוב האנשים חושבים שהם טובים בכל דבר מהחציון מהחציון בכל דבר.
    זה בכלל מצחיק, כי הקטע הזה היה ראוי יותר לכל גזעניה. דברים שרואים משם.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    עכשיו הודיעו לה שהיא איבדה את בעלותה על מכבי תל אביב, חברת בנייה גדולה והזיכיון למרצדס בישראל.

    אהבתי

   • לחברה ממדרון יפו?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא, לדונלד סטרלינג.

    אהבתי

   • אחרי הכיפה אדומה שקיבל מהקוריאנית הכל מסביבו מתרסק.
    האבנט דה ג'ויש פיפל ספרד אינאף?
    רגע, הבנתי שהוא יכול להגר לספרד.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    היא לא הייתה ויאטנמית לדעתך לפני שלושה ימים?
    אחחח, אם רק היו חושדים במוצאך לשנייה ומחליפים אותך בלבנוני

    אהבתי

   • אם שחורה מעורבת נעזרה במעצבן שיער וסיליקונאי כדי להשתדרג לוויאטנמית אני מצפה שבמקום ללבנן אותי תציעי לי לפחות עריקות מכובדת . (כתירוץ לפצוח בסיפור שמאפיל על עלילות חז"ן).

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אוי לא. עכשיו יתברר שיוצאת תוניס לה נישאת היא בעצם אחותו החורגת והחטופה של סילבן שלום שהייתה מש"קית חווי"ה בביסלמ"ח בעוד אתה היית המ"כ של כל המ"כים אחרי שנשרת מקורס טייס כי….(השלם את החסר).

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    גם ליונה יש סיפור על פיתוי שוטר צבאי ל"שנ"ץ" 😕

    אהבתי

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   בגיל 22 עבדתי כמעט שנה וחצי עם ישראלים בהובלות ובתמונות שמן.
   יוסי נשר
   16:5802.05.14
   וכל מה שאני זוכר מהישראלים שהתבססו או ניסו להתבסס בארה"ב – זה כמה רמאים וערמומיים ותאבי בצע הם היו. היו פעמים שהתביישתי בישראליות שלי. פשוט התביישתי.

   ראיתי אנשים בוכים כשהוגש להם החשבון הסופי של ההובלה. זקן אחד פרץ בבכי כשהחשבון יצא לו יותר מאלפיים דולר. מיד לאחר מכן, כשעזב את המשאית, הפורמן וההלפרים פרצו בצחוק.
   הישראלים בהובלות היו כובלים את האמריקאים המסכנים והתמימים בחוזה דרקוני לפני ההובלה, ואז מחייבים אותם על מליון ואחד דברים שטותיים, כמו למשל ארבעה דולר על כל מסקינטייפ שהשתמשו בו ועשרה דולר על כל שמיכה שעטפו איתה כל רהיט. בחור אחד שהייתי איתו היה כ"כ תאב בצע שעטף לאמריקאי מסכן גם את המנגל. החשבונות היו מגיעים לפי 2, 3, 4 ויותר ממה שחשבו האמריקאים שיקבלו על ההובלה.
   יש לי הרבה חוויות משם, רובן לא נעימות. עבדתי שנה וחצי ברוטו, ברוב הזמן טיילתי וניסיתי כמה שיותר להתרחק מישראלים.

   התגובה הזאת במאמר עשתה אותי חולה. אנחנו רגילים שישראלים גונבים זה מזה. אבל מה יגידו הגויים?

   אהבתי

 7. חייל זקן הגיב:

  כולן מדהימות יפהפיות מוצלחות.

  V, האם את עדיין מפקפקת בדירוג הישראלי במדד האושר?

  אהבתי

 8. velvet הגיב:

  כן

  אהבתי

 9. hunyuc הגיב:

  V, כרגישה – ובצדק – לקרדיטים: האם לסרטון הקוטלרית לא התוודעת פה https://velvetunderground.co.il/?p=57012#comments

  אהבתי

 10. ציונות 2014 הגיב:

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4516274,00.html?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=ticker&utm_campaign=mivzakimnet
  לאן בדיוק נשאר לו לטוס?
  אההה זה גם של פואד…..

  אהבתי

 11. בלש (לא) אמיתי הגיב:

  יופיטר אינו COMMON NAME ועם חוש בלשי אפשר למצוא קצה חוט .אם היא עדיין חיה עליה להיות כבת 75.הכל תלוי ברצון להקדיש זמן לחיפוש או במידת החשיבות לגילויה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   כן, אני יודעת בת כמה היא צריכה להיות, וגם שזה לא שם נפוץ. הבעיה הקלה היא שכמו שאתה יודע, נשים נוטות משומה להחליף את שמשפחתן משהן נישאות. מאחר שאני עוסקת בחיפושי אנשים כבר כמה שנים, יודעת הכל.

   אהבתי

 12. בלש (לא) אמיתי הגיב:

  מתקשרים ל2-3 נושאי שם זהה ושואלים אם במשפחתם (הייתה)קיימת אשה בשם עדנה ו/או אם ידוע להם על יופיטרים נוספים. קצת כיתות אצבעות.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   כפי שהבהרתי לך אני יודעת ועשיתי זאת מיליון פעם בשנים האחרונות.
   יש סיבה לפרסום התמונה. תודה.

   אהבתי

   • JewBoy הגיב:

    בארכיון תל אביב אפשר למצוא ספרי טלפון ישנים, גם כאלו בהם המספרים הם של 4 ספרות.
    הייתי מנסה למצוא בעזרתם את הכתובת והולך לשאול את הזקנים בסביבה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    למעט העובדה שהמשפחה מפ"ת הכל בסדר:)
    לא, זה באמת יותר פשוט: להתקשר לכל היופיטרים בישראל. אין הרבה.
    מוח הכוורת הפייסבוקי נכשל עמוקות. פשוט אפקט התמונה ברשת היה חשוב לי.

    אהבתי

   • בלש (לא) אמיתי הגיב:
 13. קראתי את הכתבה על גברברי ישראל (כבוד לקדושים באפרסיסקו) ותרשמתי. באמת, מה רע. אנחנו עושים כלים, מבשלים קשובים ומבלים עם המשפחה עד אין קץ. מה, לא משאירים לאמריקאי הממוצע אבק?

  אהבתי

 14. hunyuc הגיב:

  הבוקר ב-11.08 קיבלתי מייל מהבלוג של רביב דרוקר – בו אני משתמש רשום – על פוסט חדש שפרסם תחת הכותרת "נחום ברנע מסיים סלטה מרהיבה לאחור" שזהו חלקו הראשון:

  "רק לפני קצת יותר משבוע סיפר לנו הכותב הבכיר של "ידיעות אחרונות", בנימה יודעת הכול שמאפיינת אותו, שהדיו בעט של אבו מאזן יבש, שפעם אחר פעם אבו מאזן בורח מהחלטות קשות, כולל בסבב המו"מ הזה. ברנע ידע לספר שבסיבוב הזה נתניהו גילה יותר גמישות מאשר אבו מאזן.
  כלל יסודי בעיתונות אומר שאתה צריך לייחס אינפורמציה למקור שהעביר לך אותה. ברנע מעולם לא ראה את עצמו כפוף לכלל הזה ובכך כרה לעצמו את הבור.
  באמצע השבוע שעבר ברנע כתב עוד מאמר על התפוצצות המו"מ, אבל הפעם הפוך בתכלית. שוב, בנימה יודעת כול, בלי לייחס, הוא הטיל את מרב האחריות לכשלון על נתניהו וממשלתו, הבנייה בהתנחלויות וחוסר הגמישות בעמדות. ברנע לא ציין שרק כמה ימים לפני כן הוא זרק הכול על אבו מאזן. מן הסתם, אף אחד כבר לא זוכר.
  ביום שישי האחרון התברר איך קרה המהפך. ברנע פרסם דברים שאמר לו בכיר אמריקני, נקרא לו לשם הנוחות בלבד 'מרטין'. ובכן, 'מרטין' אמר לברנע (אני מנחש שהוא אמר לו את זה יום לפני המאמר באמצע השבוע וזה מה שהביא את התפנית).
  הנה קטע ממה שכתב ברנע ביום שישי:
  ('מרטין' אומר לו)"לא נכון מה שטענו אצלכם, שאבו מאזן ברח מהחלטות. הוא לא ברח. הוא פשוט נגעל".
  ציפי לבני, אמרתי, טענה לאחר הפיצוץ שאבו מאזן לא זז אינץ' אחד מעמדותיו הידועות, בזמן שנתניהו גילה גמישות. "נכון שנתניהו זז", אמרו ('מרטין'). "אבל הוא לא זז יותר מאינץ' ואנחנו היינו צריכים להשקיע בזה מאמץ אדיר. כשניסינו להזיז את אבו מאזן, לא הצלחנו. כמו שאמרנו, הוא נסגר, ננעל. עשיתי המון ויתורים, הוא אמר."
  אילו ויתורים, שאלתי.
  "הוא הסכים למדינה מפורזת, הוא הסכים להתוות את הגבול כך ש – 80 אחוזים מהמתנחלים יהיו בשטח ישראל, הוא הסכים שישראל תמשיך להחזיק בשטחי ביטחון (הכוונה בעיקר לבקעת הירדן – נ"ב) במשך חמש שנים, אחר כך תחליף אותה ארה"ב…הוא הסכים גם שהשכונות היהודיות במזרח ירושלים יישארו בריבונות ישראל והסכים שהשיבה של פלסטינים לישראל תהיה תלויה ברצונה של ממשלת ישראל. ישראל לא תוצף בפליטים, התחייב"
  כמה הערות:
  1. ברנע כותב ש'מרטין' אומר לו: לא נכון מה שטענו אצלכם. מי טען? סבתא שלי? ברנע טען. למה הוא לא מזכיר את זה לקוראיו? מתעמת עם טענת 'מרטין'?".
  עד כאן.

  ופה הופיעה השורה "קראו את המשך הפוסט באתר", אלא ש…אין פוסט כזה. זו תוצאת חיפושו בגוגל https://www.google.co.il/search?hl=iw&q=%D7%91%D7%A8%D7%A0%D7%A2+%D7%A1%D7%9C%D7%98%D7%94 וזה הדף שמביא הבלוג http://drucker10.net/?p=2125.
  למה דרוקר מחק את הפוסט המשתלח ??
  אולי קיבל גם הוא שיחה מ"מרטין" (אינדיק) המדובר, שבימים כתיקונם משמש עבור רביב כמקור איכותי?

  אהבתי

 15. velvet הגיב:

  תזכורת, שש בגל"צ.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אני מקווה שמי שהאדים את התגובה הזאת (כמו כל תגובה שלי, אבל זאת במיוחד) מארה תחול על ראשו החלול ועל אצבעו המצורעת, ויישאר גלמוד כל חייו. אמן.

   אהבתי

 16. שועלן הגיב:

  איך לשדוד, לאנוס ולרצוח ילדה בת 14 ולצאת מזה נקי?

  תודה לאישתון על התחקיר המטלטל שמוכיח שישראל לא מדינת אפרטהייד, ושחיילי צה"ל לא גזענים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s