קרבות בלימה

yediot12.5.14haaretz12.5.14

isra12.5.14maarivhashavua12.5.14

11.05.14.indd


פסקול קריאה: לנה דל ריי מגיעה לארץ אוגוסט. הנה עצב הקיץ

הכותרות

מעריב חזר להופיע בקביעות בבקרים. מהיום שמו של העיתון היומי מעריב השבוע. ושוב בן כספית בכותרת ראשית ויהודה שרוני בשער.
את דברי כספית, המשך המתקפה על נתניהו והנשיאות, אפשר למצוא באתר ThePost, עד שיקימו לעיתון אתר משלו, כך נאמר (ע"ע בהמשך).

עמית סגל אמר בחדשות 2 שלחץ משפחתי עומד מאחורי יוזמת רה"מ לבטל את הנשיאות. אני ממש מקווה שהוא טועה. זה משפט מחריד במיוחד, ונקווה שאינו קשור לשום מציאות שהיא.
אבל זוהי הכותרת המרכזית הבוקר בידיעות: "קרב הנשיאות" ובכפולת 2-3: "קמפיין אישי נגד ריבלין". בכיר בליכוד: "נתניהו ואשתו שרה פשוט לא רוצים לראות את ריבלין כנשיא". על פי ידיעות, אין אף שר בליכוד שתומך ביוזמת נתניהו לביטול מוסד הנשיאות.
ובהארץ: גם מטוקיו ממשיך נתניהו לבחוש. לא חראם? תתמקד, תתמקד במה שקורה שם.
מתוך כל העדויות המצטברות במהלך השנים, אפשר לומר שיש לנו שני ראשי ממשלה בפועל בישראל, או למעשה רה"מ דו-ראשי, הזוג נתניהו?

ישר"ה Vs ידיעות

ישר"ה ממשיך במאבקו: "מערכת ישראל היום" היא החתומה על הידיעה העליונה בשער, הכוללת את כתובות המייל ומספרי לשכות הח"כים שחתמו על הצעת החוק המפורסמת. העיתון פונה לקוראיו ומבקש מהם לכתוב לח"כים.
גם פרופ' אלי פולק, יו"ר האגודה לזכות הציבור לדעת יוצא להגנת ישר"ה.
מאמרו הקצר עמוס בעובדות ובמסקנות די מוזרות הנובעות מהן, והתקשתי לעקוב אחר ההיגיון הפתלתל.
למשל:

אלעד מן… טענתו המרכזית (המבוססת על השערות בלבד) היא ש"ישראל היום" שבר את שוק הפרסומת על ידי הפחתת מחירי הפרסום, כך שהמתחרים כבר אינם יכולים להחזיק מעמד. המציאות קצת שונה. מי שבאמת דואג לתחרות חופשית בשוק הפרסומות, היה חייב לדרוש הפסקה מוחלטת של פרסומות באמצעי התקשורת הציבוריים. בעזרת המימון הציבורי הם מפחיתים את מחירי הפרסומות ובכך פוגעים בשוק המסחרי…

כפולת 8-9 עוסקת היום בסוגייה, ו-16 מתושבי טבריה עונים למשאל העם וכמובן, בלי יוצא מן הכלל יוצאים נגד החוק.
mishaltveria

עליהום על המטכ"ל

הארץ וידיעות לא הגיעו למפגש העיתונאים השנתי במטכ"ל. הארץ כי לא הוזמן (ראו "מד מן בלשכת הרמטכ"ל", אפריל 2013), ידיעות כי הוא לא רוצה לשבת ליד הצ'ילבה.
רותם שטרקמן הציג אתמול במארקר 15 שאלות לשר הביטחון יעלון וליאיר לפיד. כל שאלה-שאלה. מעניין אם יש למי מהם תשובה כלשהי.
ולכל מי שהתמרמרו למה יצאתי נגד מטס יום העצמאות המופלא, הנה, גם שטרקמן שואל.
קמצוץ מהשאלות:

…בהודעה בשישי נכתב ש"ההחלטה לדחות את התרגיל נובעת בעיקר מהמשבר התקציבי. מהן הסיבות הנוספות? האם לא היה לכם נוח לבטל דווקא את התרגיל הזה בגלל פירוק המשרד להגנת העורף וההתארגנות המחודשת סביבו?
…כמה בכלל חסכנו מביטול התרגיל?
…מיד אחרי שתקציב 2014 נסגר, היו דיונים על דרישת מערכת הביטחון לתוספת תקציב, וקיבלתם עוד 2.75 מיליארד שקל. אתה בעצמך הצבעת בממשלה בעד ההחלטה הזאת. מדוע לא הצלחתם להסתדר עם תקציב שהיה ידוע מראש? האם מכיוון שלא תכננתם נכון את השנה, אנחנו צריכים עכשיו לסבול? הרי לא היה אירוע ביטחוני חריג מאז…

הכותרת העליונה בידיעות הבוקר: "צה"ל: נדומם מנועים" (יוסי יהושוע): "בצה"ל מאיימים לעצור את אימוני כוחות היבשה, ואול גם של חיל האוויר | באוצר מתעקשים שתקציב הביטחון הוא הגדול ביותר אי פעם".

ניצן פלס, מילואימניק פעיל ופעיל למען מילואימניקים, משלח כמה צרורות מדויקים לצמרת הצבאית (ynet).

…בכל שנה הריטואל חוזר על עצמו – בזמן שבכירי מערכת הביטחון מדברים על הצורך להימנע מפגיעה באימונים, הם נמצאים בשיחות קדחתניות כדי לשכנע חברי כנסת שלא לפגוע בתנאי השכר המפנקים ובפנסיה השמנמנה של אנשי הקבע שלהם. לפני מספר שנים הגיעו מג"דים קרביים עד לכנסת כדי לספר באופן פומבי על התנאים המחפירים של צבא המילואים ולחשוף תלונות שנתקלו באטימות מוחלטת. שבוע אחר כך הגן בכנסת בחירוף נפש הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי על תנאי השכר של מי אם לא אנשי הקבע. אם עוד לא הבנתם, נראה שמערכת הביטחון חדלה בשנים האחרונות מלהיות אחראית על הביטחון. היא הפכה להיות מערכת שעסוקה ברווחה הכלכלית של האנשים שחברים בה.

ישר"ה: כ-20 מפקדים במיל. שלחו מכתב לרה"מ, יעלון ולפיד "בו קבלו על רמת הכשירות הנמוכה של חיילי הפלוגה, שלא ביצעו אימון פלוגתי זה כשלוש שנים וחצי".
וב-ynet בהרחבה.

הדירות והמע"מ

חזי שטרנליכט בישר"ה יוצא נגד. כותרת ראשית: "0% מע"מ: המרוויחים והמפסידים". הלוגו המתחכם "בית החייל" מעיק.
מעריב השבוע: "… העדפה ליוצאי שירות צבאי ואזרחי".
ידיעות שער וממון: "פשרה בדרך לדירה בלי מע"מ". רק בקצה הידיעה בממון נכתב ששוק הנדל"ן מלגלג: "זו אחיזת עיניים".
במארקר זועפים: אין דירות כאלו.
Marker12.5.14calcalist12.5.14mamon12.5.14
כלכליסט: מי שתורם ונותן יותר יקבל יותר (יש וידיאו!).

רצח שלי דדון

רק מזכירה שהתחבטתי כבר מהתחלה. מתברר שאני לא היחידה. הפניה בשער הארץ וכותרת: השב"כ והמשטרה: איננו יודעים אם המניע לרצח שלי דדון לאומני או פלילי. אף עיתון אחר לא כותב זאת.

ביבי ביפן

תמונונת קטנה מתייחסת לתחילת ביקור נתניהו ביפן בישר"ה ללא הפניה בשער, אף שכתבנו שלמה צזנה שם, ושיפן מקדימה אותנו בשש שעות. כנראה רוצים להראות לנו שנתניהו הוא לא האדם העומד במרכז העיתון, אחרי מתקפת הסו"ש ש/על אדלסונסקי.
בהארץ ובמעריב השבוע זו התמונה המרכזית בשער.
japanbibi12.5.14

בידיעות ע' 6 כולו מוקדש ליפניהו: תזכורת לכך שהביקור קוצר בהשראת ידיעות, צילום משדה התעופה בטוקיו, ותוספת שנדחפה שלא בטובתה: נתניהו התקשר לנשיא ניגריה להזדעזע מחטיפת 276 הנערות ע"י מיליציית בוקו חראם.
בתחתית העמוד ידיעה על שני מיליארדרים אמריקאים שרוצים להקים קזינו ביפן. אחד מהם הוא שלדון אדלסון. שמו המפורש מוזכר בעיתון והוא מתואר כ"איל ההימורים בן ה-80 מלאס וגאס". קטעים, אה?
שירות גלובס.

לפיד שוב טועה

עו"ד ידין עילם בדק ומצא שיאיר לפיד טעה בראיון איתו לטיים, כשאמר שמאות נוצרים נרצחו ע"י שלטון חמאס ברצועה.
עילם אומר: לא, אדם אחד נרצח. צוותו של לפיד, שאץ להגיב לעילם בפייסבוק לא הצליח להוכיח את צדקתו.
נו, לא מפתיע, אבל עילם טועה בשני דברים:
1. הטעויות של לפיד לא התחילו בסטטוסים בפייסבוק. הטעויות שלו הן מימים ימימה, מטוריו הפופולריים במעריב ובידיעות. פשוט שם איש לא תיקן אותו, כי אין בידוק עובדות בעיתונים, ואיש לא העלה בדעתו לבדוק את דבריו של לפיד מתישהו. כך למשל הטעות על זנון מלווה אותנו ברוך השם כבר 21 שנים, ומן הסתם גם ניקבר איתה. המדור הראשון בו כתב על כך היה במעריב, 1993. ולאחר מכן בספר שיצא ב-2005 העתיק אותה. ואז בפייסבוק. פשוט כשכותבים דבר מה בפייסבוק איש לא שותק יותר, וזה מותר הרשת על הדפוס, במאות אחוזים. אלפי אנשים עושים לך בידוק עובדות.
2. הטעות השנייה, טוב, לא בדיוק טעות, היא שגם בטיים היו צריכים לעשות בידוק עובדות ולא עשו. לפחות עד לפני כמה שנים כל עיתון ומגזין מכובד ולא מכובד היו מעסיקים בודקי עובדות. אולי בגלל מצב עיתונות הדפוס אין יותר דברים כאלו. רוצה לומר, האחריות היא גם על העיתון שפרסם. כמובן וכמובן.

TV

ד"ר הני זובידה נגד הטלוויזיה הישראלית, כולל זגורי אימפריה.
לא צפיתי, אבל בסביבתי המצומצמת (וגם תלמידיו של זובידה) יש משבחים.

צרות בכותרות

מקוממת במיוחד הבוקר הכותרת הראשית של ynet בעמוד הבית: "נגזר עלינו להמשיך לחיות בשכירות". מי ישמע, אפשר לחשוב מחלה ממארת! שיא החוצפה.

nigzar

חדשות הביזאר

לא אמרתי לכם לא להתחתן? אבל רגע, לא אסור עכשיו להתחתן?

 בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

לא הבנתי את ההיגיון הכלכלי המנחה את אלי עזור: למה צריך להקים עוד אתר למעריב, אם כבר הקמת את אתר הפוסט? הרי מהפעלתך את האתר הזה אתה מבין שזה לא נורא פשוט, ושזה לא עולה גרושים. מאחר שהעיתון ממילא נקרא מעריב השבוע, מטבע הדברים שחומרי מעריב היומיים צריכים גם הם להשתלב בו. ממילא צריך לשדרג את האתר, אז תפעל למען עניין זה, אל תסתבך עכשיו עם שני אתרים, זה מיותר. תודה רבה, ו-50 א' ש' על עצה נבונה זו אפשר לשלשל דרך פייפל.
שני האנשים האחרונים שלא הקשיבו לעצותיי הכלכליות שניתנו בחינם הם נוחי דנקנר ושב"צ. ודי לחכימא.

אגב, כמו שהצעתם, ניסיתי לעקוב אחר Thepost בטוויטר, אך הדף לא קיים.

מאמר של נביל סעד על שורשי הסכסוך שיעצבן בעלי כנף וקאובויז מהצפון.

אבנר הופשטיין הצטרף לטל שניידר והחליט גם הוא לא לכתוב במגזין של ליאוניד נבזלין.

הסטטוס הכי מצוין של ארז יעקבי בנושא הדיור:

איזה מזל שהורידו את המע"מ לדירות. עכשיו כל מה שנשאר לי זה להשיג רק 1,600,000 שקלים בשביל לקנות לי אחת.

יומולדת לדורותי קרופוט הודג'קין.
לוגוגל: dorothy-hodgkins-104th-birthday-born-1910-5134139112030208.3-hp

לפני פיזור

אוףףף. יום ארוך.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

52 תגובות על קרבות בלימה

 1. מאיר הגיב:

  קובי ניב בהארץ:
  אסי דיין לא היה גאון

  מיד עם היוודע דבר מותו המוקדם והעצוב של אסי דיין, פצחו כל כלי התקשורת במתקפת דברי הלל ושבח למנוח, שבכולם חזרה וכיכבה אותה מלה: גאון, גאון, גאון וגאון וגאון, וגאון כבר אמרנו? אז קצת פרופורציות.. יצירתו.. היתה רחוקה מאוד מלהיות אפילו משהו שמתקרב לקרסולי גאונות.

  קובי ניב לא היה שמוק. מיד עם הוודע דבר מותו המאוחר (120. כבוד!) והעצוב של קובי ניב פצחו כל כלי התקשורת במתקפת דברי הלל ושבח למנוח שבכולם חזרה וכיכבה אותה מילה: שמוק, שמוק, ושמוק ושמוק, ושמוק כבר אמרנו?

  אהבתי

  • אני מאי שם הגיב:

   ואם יותר לי להוסיף כנראה גם קנאי לא קטן 😉

   אהבתי

  • נועם הגיב:

   לא היו גאונים בקולנוע הישראלי. רק לבועז דוידזון היתה שפה קולנועית מיומנת ומקצועית, אבל גם זה לא גאון, הוא פשוט ידע את העבודה איך עושים סרט. אסי דיין וה״גאון״ השני, אורי זוהר, היו המלכים של הקבוצה הדומיננטית בתרבות הישראלית. מה זה שייך לגאון?

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    משווה ומעלה:
    דוידזון הוא מר קולנוע הישראלי (חגיגה בסנוקר, צ'רלי וחצי, סרטי אסקימו לימון) אבל שני האחרים בצמרת הם אסי דיין (גבעת חלפון) וקישון (השוטר אזולאי)

    אהבתי

   • לא ראיתי מעולם את חגיגה בסנוקר וצ’רלי וחצי רק אסקימו לימון אחד. אני גם לא קונה ארטיק קרח. למיטב זכרוני הסרט הישראלי הראשון שצפיתי בו בקולונוע ולא התביישתי היה שורו.

    אהבתי

   • צ׳רלי הגיב:

    בתור אחד שנשוי לתוניסאית איך אתה מסביר את זה? צ׳רלי וחצי וחגיגה בסנוקר הם סרטי פולחן בכל סעודת על האש של יום העצמאות. אין יום העצמאות בלי זה. אם איזה תוניסאית התחתנת? אווה אילוז?

    אהבתי

   • יונה ולא חז"ן הוא ולא מלח.
    למרות האילוזיה המתעתעת הייתי נמנע מלכרוך את היהודיות-הערביות מהמגרביה והשרקיה בצרור אחד. זה כמו לדחוף לפה ביצים ולחשוב שזה בדיחה. מדובר באופי אחר, יופי שונה, והשפה, הנימוסים, האופנה, החיוך במיטה, הפתק בכיתה, מיומנות החניה, הטרנינג בגינה, המנשמע בבריתה, הטיפול בסתימה. הרי כל אישה זה עולם ומלואו.

    אהבתי

   • עברי מוגרבי הגיב:

    נתקפתי בעתה לפתע –
    כתוניסאי בן תוניסאית ונכד ונין אף, ומעולם לא ראיתי את שני הסרטים שצוינו… אימי היתה יותר בקטע של ספרים דומני.
    האם כעת אגורש מהעדה, החוקר צ'רלי?
    אני שמח אגב, יון, שאתה מוכן להבדיל בין יהודיות מרחבי האיזור (מזל שהמוסלמים המתועבים לפחות מקשה אחת, לא?)
    מזלה של מדינת ישראל שיש לנו את שניכם להמשיך להיות צודקים וחכמים יחד איתה לנצח. או עד החורבן.
    בבניין ירושלים ננוחם.

    אהבתי

   • פלצן דמיקולו, אתה בטוח שכתבתי שכל המוסלמים או הערבים דומים ומתועבים או שכל ניפוץ בועה הופך אצלך אוטומטית לאסון פאשיסטי-אנטי ליברלי-ימני קיצוני-סותם-פיות. פלצן נאור שכחתי, אתם נגד הכללות כמובן.
    לפני שבוע רקדתי בחתונה ערבית של חבר קרוב. דבקות, כפיים והרבה שמחה. פטריוט ערבי, אדם משכמו ומעלה עם עמוד שידרה. לא אחד שצריך עדר כדי לחשוב ולגבש עמדה. מאחל לנאורים אנשים כאלה במחנה, אין. עקום העדר שלכם. כמה סבל העליונות המוסרית המזוייפת שלכם גרמה ועוד תגרום. וכל הגזענות וטמטום האדירים מוביל אתכם למסקנה המנצחת: שתי מדינות לשני עמים- כי ערבים בכנסת זה חרא.

    אהבתי

   • עברי מתעקש הגיב:

    אכן זה היה מעט מוגזם אך נועד לעצבן אותך… והצליח
    הנה שוב ברח לך "אתם" "שלכם" "אתכם"…
    אין תקנה?

    אהבתי

 2. נועם הגיב:

  עמית סגל אמר בחדשות 2 שלחץ משפחתי עומד מאחורי יוזמת רה”מ לבטל את הנשיאות. אני ממש מקווה שהוא טועה. זה משפט מחריד במיוחד, ונקווה שאינו קשור לשום מציאות שהיא.

  מתוך שלא לשמה בא לשמה. אסור שריבלין יהיה נשיא. לא עמדתי בנאומי הבכי הפתטיים שלו במשדרי הדלקת המשואות. פוליטיקאי חסר מודעות עצמית כזה לא נמצא בשום מקום. לפחות בצפון קוריאה נאומי בכי ויבבות זה חלק מהתרבות. אבל פה זה היה שנה אחרי שנה וזה לא היה שייך לשום דבר. כל פעם הבן אדם מתרגש מחדש. גועל. רק לא ריבלין. לא נעמוד בבושה ובמבוכה.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   משווה ומעלה:
   רק פואד ודולי. תנו לנו נשיאות של ז'יטונים ולאפות.

   אהבתי

   • נועם הגיב:

    הם עדיין ביחד? עזוב, גם העילג הזה בדיחה. אם אין מועמדים טובים יותר כדאי לבטל את מוסד הנשיאות. הספיק לנו נשיא בקלבוש.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מה אתה מחפש בנשיאות, אירופאים עדינים? לקליינטים של ולווט עדיף נשיא שיספק כותרות, שייתקוטט עם ביבי, יתחרע על העוזרות, ידפוק פקידות…

    אהבתי

   • נשיא שיכתים ציבור שלם?!
    עד כאן.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    נשיא שהכתים הכתים עצמו. תינוק שמחרבן
    במכנסיו זה רק במכנסיו. פוליטיקאי שגונב
    גונב רק לכיס שלו. גנראל שנכשל זה הוא ולא
    החפ"שים שב"כל הצבא". אני אחראי
    על הרוכסן של קצב?

    אהבתי

 3. ברטה הגיב:

  טור הדעה של ניב מוזר לא פחות משל רוגל אלפר אתמול.

  אהבתי

 4. חייל זקן הגיב:

  מאמר של נביל סעד על שורשי הסכסוך שיעצבן בעלי כנף וקאובויז מהצפון.

  V, אנחנו בצפון (צפ"ת), יש לנו את הערבים שלנו:

  מזכ"ל הליגה הערבית עזאם: "אני אישית מעדיף שהיהודים לא ידחפו אותנו למלחמה זו, היות שזו תהיה מלחמת השמדה, טבח כביר ממדים שידובר בו כמו בטבח של הטטארים או במלחמות הצלבנים."

  פאוזי קאוקג'י מפקד "צבא ההצלה" הערבי: “הקרב בין היהודים לבין הערבים הוא קרב טוטלי… והאפשרות היחידה היא השמדה של כל יהודי, הן בארץ והן בכל ארצות ערב"

  המופתי חאג' אמין אל-חוסייני: "אני מכריז על מלחמת קודש, אחי המוסלמים! טבחו ביהודים ! הרגו את כולם!"

  אהבתי

  • מעלי הגיב:

   "מאמר של נביל סעד על שורשי הסכסוך שיעצבן בעלי כנף וקאובויז מהצפון."
   מי זה הנביל הזה ?
   "בעלי כנף" = עוף מוזר?
   קאובויס=מי שלא גר בת"א?
   כל יומיים ערבי אחר ממציא היסטוריה חדשה על מלחמת הקוממיות,וכל שבוע"היפסטר-יון" יהודי ממציא סיפורים על הקמת מדינת היהודים, ומקבל על זה דוק טור בהארץ.
   תחפשו דחוף איזה סבא(כמו שלי) שהיה בפלמ"ח שיספר לכם באמת מה היה,עוד מעט לא ישאר פה אף אחד, ונאמין לכל הנכבות האלה.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   המאמר חשוב בכדי להבין היכן אדם חי, מי מדבר
   בשם מי ואת הטרגדיה האמיתית של העם האומלל
   הזה שאלו דובריו ומנהיגיו. נכתב שם שהציונות:
   הייתה בת ברית לסיכול כל ניסיון של העולם הערבי
   להשתחרר מעול האימפריאליזם. פתח עין יא עוור
   הרבה השתחרו וגם רובכם. קרוב ל1948 מתחילה
   להיווצר קוריאה הדרומית. אחרי כבוש יפני חמור
   מ 1910 ומקודם פיגור קשה. סינגפור שמעולם
   לא הייתה עצמאית ובה עד היום אוכלוסיה מעורבת
   (העם הסינגפורי?) נפרדת ממלאזיה, מוסלמית
   קנאית ב 1965. מ 1950 רוב ארצות ערב
   משוחררות ועצמאיות בודאי מצריים, סוריה,
   לבנון, עירק. מה קרה מאז? היכן אוצרות הטבע
   של סינגפור ודרום קוריאה.היכן אוצרות הטבע של
   מדינות ערב? היכן דרום קוריאה,סינגפור.
   היכן מדינות ערב. הציונות אשמה? איך, במה,
   למה? זמן מה כתב ג'אד נאמן, שמאלן
   גאה עם אישורים מאמר ב"הארץ". עבר על
   החוק. לא התבכיין, ילל וקילל. הזכיר
   לקורא משהו כמו מדוע רצועת עזה אינה
   נהיית סינגפור? באמת מדוע? גם שם
   השכן ויחסיו רעים וקשים. היכן הערבי,
   הפלשתיני ב"הארץ" או כל מקום
   אחר שישאל שאלות כאלו?
   היום ב"הארץ" אחד מערביי "הארץ",
   עודה בשארת, מספר על יופי הבניין הכפרי
   הערבי שהחריבו הציונים.תמיד אפנדים גרו
   בבתי אבן מפוארים מזוודים בכל טוב. העם?
   האם הכותב גר היום בבית בוץ (טירה,
   ג'לגוליה, קלנסווה 1950) האם אשתו
   אופה על טאבון בחצר? מים מהבאר?
   זורמים מברז? בע"ח בבית? שירותים
   ברחוב? חשמל ? גז? פינוי אשפה? ומה
   לא עוד. זו אינה מתנת ישראל זה העם
   עשה לעצמו, בעצמו, בכוחו, תחת
   ישראל ויישר כוחו. חלום הטפיל
   האימפריאלסטי או המקומי בית אבן
   מלא טוב, בראש הר, למטה, לא
   הורסות את יפי הנוף, חושות אומללות
   של העם. גם בירדן גם בלבנון נמחק
   יופי אורינטאלי הזה בידי מי שיכול.
   גרעיני הכפרים שם ושבשלטון ישראל
   נעזבו,מתפוררים. טוב שכך. חשמל,
   מים זורמים, מכונת כביסה, לחם
   תעשיתי. זה שחרור האישה הערביה
   ולא רק בישראל. אבל ב"הארץ"? על
   זה שהעם עברו בעבודה קשה מחושת
   בוץ לבית אבן וכיום היכן שהיו מיליון
   יש שמונה,להאשים את ישראל והציונות
   בהרס הנוף?

   אהבתי

   • יותר משהפכה יהודים-ערבים לבני חורין ויותר משסיפקה ביטחון ושפיות לשאריות האדם מאירופה, מלחמת השחרור יצרה את הקהילה הערבית החופשיה ביותר במזרח התיכון. המלחמה הבאה היא לשחרר אותם מעלילות הנאכבה בואך ריאליה, ככה קרוב ליהוד יותר טוב.

    ואגדות המאבק ההירואי בקולוניאליזם ווהניצול שעודדו היהודים. הרי המדינות הערביות הוקמו בזכות הצמא המערבי לנפט. סוריה, ירדן, עיראק, מצרים, לבנון. מי השקיע שם בתשתיות, העותמאנים או אולי הוואסלים? מאיפה רכבים ותחומשת ונשק. במפעלים שהקימו ערבים? אנחנו ב 2014 והתעשיה הערבית שייכת למאה הקודמת. מכינים בלוקים בידיים, עד היום, נס שכזה. כאילו חסרות ידיים עובדות או שטח, או נמלים לייצוא.

    בליינד ספוט נוסף שמצחיק אותי בנראטיב הפלסטיני ומשחקי כאילו כי סיפורים הולכים טוב עם תה. נניח שירדן מצרים עיראק וסוריה מנצחות את היהוד במלחמת השחרור. ומה, המנהיגים האצילים אומרים לפלסטינים, חברים בואו, חזרו לבתיכם. נלחמנו פצעו והרגו בנו והמחיר הכלכלי לא זול אבל אנחנו חוזרים הביתה ומשאירים לכם את הארץ למשמרת לדיראון עולם.

    ואיך נקרא לתסריט אם לא האמ-אמא של הנאכבה. כי אחים לא משאירים בלי זכויות כבר 3 דורות. הפלסטינים היו נשארים פליטים ודפוקים כי אף מנהיג ערבי מעולם לא ספר אותם והמדינות היו נלחמות עד היום על השלל והגבולות. קצת סוכר ואנטישמיות והסיפור מחליק בגרון.

    אהבתי

 5. אמא קובנר הגיב:

  אבא קובנר, 1948: "מוות לפולשים!", "אל רתיעה בנים – כלבי רצח – דינם דם! וככל שתיטיבו לדרוס כלבי דמים כן תעמיקו לאהוב את היפה, את הטוב, את החירות".

  אהבתי

 6. ערV הגיב:

  "רק מזכירה שהתחבטתי כבר מהתחלה. מתברר שאני לא היחידה."
  רק קוראי התגובות כאן,יודעים בדיוק איך קרה הרצח .
  כאמור:" הרקע ה"לאומי" בינתיים, הוא השימוש ב"לאומי" ויזה שלה.

  אהבתי

 7. קורא מתמיד הגיב:

  לא הצלחתי היום לקנות את מעריב במספר נקודות מכירה בתל אביב. אבל יש הפתעה: החינמון "פוסט" שודרג היום והוא נראה כמעט כמו עתון.
  ההפתעה הנוספת: השוותי את ה"פוסט" שאני מחזיק ביד מול "מעריב" הסרוק בבלוג והכותרות זהות בחלקן. בעמוד 2 של ה"פוסט" מפרסמים מאמר של בן כספית.
  ייתכן ורוצים לחסוך לי כסף וזמן ורומזים שאוותר על המהדורה המודפסת של "מעריב"?

  אהבתי

 8. אח שלו הגיב:

  יופי וולווט התעוררת. עד היום סירבת להאמין ששרה בוחשת 24/7 והסמרטוט העלוב נכנע? תבדקי למשל למה יורם כהן ראש השבכ ולא יצחק אילן. ברוכה הבאה למציאות

  אהבתי

 9. אנס טסיה הגיב:

  "אבנר הופשטיין הצטרף לטל שניידר"
  זכותו לא לקבל את החלטת הפרקליטות,מעניין אם יהיו גם כאלה שלא יקבלו את ההחלטות בנושא המטרידן סילבן של ג'ודי, ויחרימו נגיד את….?

  אהבתי

 10. ירמיהו הגיב:

  לא אוהב את השימוש הנפוץ במטפורת ה "קרב" במקרה זה "הקרב על הנשיאות" בפעם אחרת זהו "הקרב על התקציב". שימוש במטפורות מיליטנטיות, צבאיות המעבירות מסר של חיים באוירה מלחמתית מוגזמת וחוגגות את האווירה הזאת. לגבי הנשיאות, יש תחרות, התמודדות ולא קרב. הייתי מעדיף שהעיתונים יחדלו מהמטפורה הזאת וישרו אוירה יותר רגועה ויותר נעימה שגם מתאימה יותר למציאות ועם זאת לא מיפה אותה, מפני שתחרות והתמודדות זה מה שבאמת קורה.

  אהבתי

 11. לחם הגיב:

  שהחיינו וקיימנו והביאנו ליום הזה, בן כספית חזר למעריב וגם יהודה שרוני, יום חג הוא לנו, שנה וחצי אני מחכה לרגע הזה. עכשיו רק מעניין כמה אנשים יהיו מוכנים לשלם כסף כדי לקרוא את החרטוטים של כספית, את הליקוקים של שרוני ואת סיפורי העל המאוד מאוד חשובים של ליאורה. ניחוש שלי: לא הרבה.

  אהבתי

 12. קורא הגיב:

  בתור מישהו מהצד השמאלי של המפה, עדיין קשה לי לראות מקהלות מתוזמרות בכל נושא בעולם, תקראי לזה אופי מרדני.

  אנשי כלכלה מנתחים את תקציב הביטחון בלי להבין בכלל את הרכבו ובלי להבין מה האיומים האמיתיים על מדינת ישראל כרגע. המידע הזה סמוי מהעין, ולכן הניתוח הזה הוא בהכרח חובבני ולא רציני.

  וזה בלי להגיד אם צריך או לא צריך תוספת תקציב, ובלי להגיד שחלק גדול מדי מהתקציב מוקדש לאנשים שיוצאים לפנסיה בגיל מוקדם מדי.

  אהבתי

  • מסכים עם הכל, רק נקודה לגבי הפנסיה בגיל מוקדם.
   היית מסכים להשאר בצבא מגיל 21 עד 45 ולצאת עם פנסיה של 10,000 ש"ח בחודש?
   כשכל החברים מתכננים את הטיול לחו"ל, שמזלזלים בך בכל מקום,
   לוותר על לימודים וחופש תעסוקה וללבוש מדים לעבודה.
   -אני לא וכנראה שגם אתה לא.
   זה המחיר.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    הו הו, רגע.
    לא השטח שלי. חפ"ש בן חפ"ש אח ואב לחפשי"ם.
    אבל, נדבר כאייילו מומחה. הלחץ האירני (האם
    ייתכן שתמונת ביבי עם הפצצה והפתיל תלויה
    גדולה באמ"ן הפרסי או איך שקוראים לו?) זוכרים
    מה שמלחמת הכוכבים של ריגאן עשתה לברה"מ?
    האם ייתכן רק ייתכן (מוח חפ"ש) שכך גם במקום
    אחר? מטוסים הכי הכי צוללות הכי הכי ליוינים מעל
    ושלוש שנים לא היו אימוני שיריון וחיר. זוכרים את
    הייאמות (לאמות כאן) בדרום לבנון?
    הלאה: אמון בין עם וצבא חשוב מאוד. מי שלא ידע
    לתכנן תקציב בימי שלום מה יעשה במלחמה? יפנה
    לבנק צוצוזה שיעזור בתכנון התקציב הביתי?
    הלאה: בקריצה: רק מבלפים את האוצר גיחי גיחי
    זה האוצר של הגויים? של ועד הקהילה? סליחה
    רגע, מתי עוד אתם מבלפים ואת
    מי?
    וכל זה בטח משגיב מרומם מגביר את האמון
    העם במנהיגות הבטחונית של שרה נתניהו
    וההוא שצועד בנעליו הגבוהות בקריה ומלמד את
    ארה"ב מה טוב בשבילה. חוץ מזה כמה מטנפי
    כנסיות ומסגדים נכנסו לכלא השנה. לא טוב לא
    נעים לא נחמד.

    אהבתי

   • יש חוק בלתי כתוב. כשארגון הנטוע על כסף ציבורי מגיע לגודל מסויים הענפים מפסיקים לצמוח והפירות מצטמקים. לאחרונה עדכנתי את הטבלה. חמישה בשר ודם, משכילים, נבונים וטובים. זה מספיק גדול כדי לשלוף את הארנק הציבור במהירות הבזק. מה יקרה במערכת של 1,000 או 100,000 בינוניים שפועלים מאחורי וילון. בפרעות המרד הערבי ביקשו מהפלאחים לממן את כנופיות הטרוריסטים. אחר כך לקחו דרשו פחות בנימוס, אחר כך לקחו לבד. בשם הדגל הכל מותר. גם אנחנו באותה דינמיקה וצריך להבליג עד רמה מסויימת לפני שהופך למסוכן.

    אהבתי

   • קורא הגיב:

    מה דעתך על האופציה הבאה: להגיד ממחר בבוקר לנגדי שלישות שהם עובדים במקצוע כמו בכל המקצועות, יכולים לצאת ללימודים באוניברסיטה על חשבון הצבא ושהם יפרשו לפנסיה בגיל 65, כמו כל פקיד אחר בארץ. לא רוצים, לא צריך. הצבא הוא מקום עבודה מאוד אטרקטיבי מבחינת התנאים שלו ואני מכיר גם לא מעט אזרחים שחזרו לעבוד בו בכל מיני תפקידים. יש אכן תפקידים שהם פחות זוהרים, אבל גם אותם אפשר לאייש בתנאים דומים. הבעיה תהיה עם המקצועות הקרביים, ולכן אכן מגיע שכר אחר ותנאי שירות אחרים.

    אני מתקשה להשתכנע שרכזת גיוס צריכה לפרוש בגיל 45, לא יעזור.

    אהבתי

 13. ברטה הגיב:

  קרב בלימה היום לפני 4 שנים בדיוק.

  אהבתי

 14. בעזרת המימון הציבורי הם מפחיתים את מחירי הפרסומות ובכך פוגעים בשוק המסחרי…

  גל"צערוץ ראשון רשת ג'(בטל את המיותר) יכולים למכור פרסום בסכום נמוך יותר כי חלק מההוצאות ממומן מכיסנו. בתחנת "טיז אל קוץ" או "שמע קולי אחי" אין מקורות מימון נוספים והיכולת שלהם להתמודד מול הסבסוד מוגבלת.

  אהבתי

 15. Enter your name... הגיב:

  דבורית לדב פוסט יש טוויטר שנקרא כיום מעריב השבוע ובעבר נקרא the post

  אהבתי

 16. לא מתרשם הגיב:

  מד מן בלשכת הרמטכ"ל

  משווה ומעלה בסגנון החושם מצפון תל אביב:
  מנאז' א-טרואה בקריה.

  אהבתי

 17. האמיר הגיב:

  הסטטוס הכי מצוין של ארז יעקבי בנושא הדיור:

  איזה מזל שהורידו את המע”מ לדירות. עכשיו כל מה שנשאר לי זה להשיג רק 1,600,000 שקלים בשביל לקנות לי אחת.

  מי אמר שחייבים לקנות את הדירה הכי יקרה שאפשר במסגרת ביטול המע"מ? מה יש, כבר אי אפשר לגור בדירה שעולה 1.5 מיליון או 1.3 מיליון או, רחמנא ליצלן, 1.1 מיליון? יש עוד ערים בארץ פרט למרכז ת"א.

  ובכל מקרה, מי שאין לו שקל על התחת יכול לשכוח מדירה, גם אם מחר מחירי הדירות ירדו לחצי ממה שהם היום.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   מה נראה לך, שהוא לא היה קונה דירה ב-1.1?
   כפי שהראה היום מתן חודורוב בקירש, לפיד שלך חי באספמיה.

   אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    מתן חודרוב טועה ומטעה
    יש המון דירות ב -.600,000 ש"ח.
    בעכו המוני דירות של שלושה חדרים ואפילו 4
    כל העיר המנדטורית מלאה בדירות כאלה כמו בשיכוני הצפון בעכו
    ובשיכוני המזרח
    שלא יחנטרש לנו .

    אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    למעשה יש המוני דירות בשיכוני הצפון ובשיכוני המזרח
    ובשיכונים ליד תחנת הרכבת שאפשר לקנות בפחות מ .-500,000 ש"ח

    ובטוחתני שלא רק בעכו שלא נחשבת היום מקום נידח כפי שניסה לרמוז בכתבה.
    הגיע הזמן שתקחו בערבון מוגבל אל כל החינטרושים של הכתבות הללו.
    לא פעם ולא פעמיים גיליתי חינטרושים ב יענוּ תחקירים שלהם

    אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    כך שתרגיעו הערבים לא יוצאים מקופחים יש הרבה דירות
    למרות שרבים מהם קונים דווקא את הדירות שמחירן מגרד את המיליון ש"ח
    ויש גם לא מעט הרבה יותר מהיהודים שרכשו את הדירות בבניינים החדשים שליד הים כמו בוילות בטיילת ובשכונת הכרם שמחירן מתחיל ב-2 מיליון ש"ח ומטפס עד ל3- 4 מיליון ש"ח
    כמובן שזה לא בהשג יד של רבים מקוראי בלוג זה
    אנשי תקשורת דוויי משכורת
    טופ שיוון בנטל = גם דיווח למס הכנסה
    ודי לחכימא ברמיזא

    אהבתי

   • עקיבא הגיב:

    הנחת המע"מ מכוונת לדירות חדשות בלבד, ולכן התלהבותך הרבה מהשיכונים הישנים בעכו לא רלוונטית לנושא.
    כמה עולה דירת חדשה מקבלן בעכו, זו השאלה.

    אהבתי

 18. האמיר הגיב:

  עו”ד ידין עילם בדק ומצא שיאיר לפיד טעה בראיון איתו לטיים, כשאמר שמאות נוצרים נרצחו ע”י שלטון חמאס ברצועה.

  חשבתי ש"כלב נשך בן אדם" זה לא חדשות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s