אבן נייר ומספריים

maariv17.9.14isra17.9.14haaretz17.9.14yediot17.9.14

makor17.9.14hamvaser17.9.14

הכותרות

ב-4 בספטמבר התפרסם ראיון עם נפתלי בנט במקור ראשון, והוא אמר בו שתקפו את המנהרות בזכותו.
(הוא מזכיר את המילה מנהרות 12 פעמים בראיון). הראיון והכותרת שלו לא הזיזו לאיש אז, ולכן בנט ממשיך בהצהרותיו, והדברים יצאו מלשכתו גם אתמול. כמעט שבועיים אחרי, הודעת הדובר הזו היא הכותרת הראשית של הארץ. בשאר העיתונים הצהרתו של בנט מובאת בעוצמות נמוכות יותר.
ישר"ה מדווח על עימות בין בנט ליעלון בעקבות פרשת הרב אביחי רונצקי, המדליפונצ'יק לכאורה. הראשית של ישר"ה ומקור ראשון היא על הרקטה שנורתה, ופרשת הרב ממוזערת בכותרת המשנה, בעוד בידיעות זו הכותרת הראשית והממוחזרת, "קרב רב".
למה בכלל בנט ובוגי יעלון רבים על הכבוד להיות חושפי המנהרות? הרי אם בכלל, הם חלק מהמחדל שהוביל לכך שהמנהרות הללו שגשגו עד צוק איתן, למרות שידוע עליהן כבר מיליון שנה? אולי כדאי היה שהעיתונאים הכבודים יזכירו להם זאת?

"השר העביר את כספי משרדו לחברתו הקרובה", זו הכותרת בע' 10 בידיעות, ושם מופיעה הידיעה על השר לשעבר והתנהגותו הלא ראויה וכן על הטרגדיה בחיי חברתו מפיקת האירועים. השניים נחקרו ביאח"ה. החקירה החלה ע"ס ממצאי דו"ח מבקר המדינה שפורסם באוקטובר שעבר בעקבות תוכנית המקור של ערוץ 10. גם בישר"ה מופיעה הידיעה המפוקסלת.
מי החליט על צא"פ על שמו של לשעבר וחברתו, שפרשת פסטיבל הסטודנטים באילת, בה היו מעורבים, לא נשכחה מאיתנו ופורסמה בראש חוצות?
ואם תרצו לדעת את שם המפיקה, הוא מופיע בבלוג של רביב דרוקר. לא מהיום. מאז.
מה נראה לכם? שלקינו בהלם קרב וזכרוננו נטש אותנו?

מיכל אלוני, שרצחה את שתי בנותיה, לא סובלת מהפרעה נפשית.

חולקים כבוד

בע' 5 בישר"ה (משמאל) יש כיתוב תמונה על ההלוויה של יצחק חופי (חקה), ראש המוסד לשעבר.
לפי העיתון בהלוויה היו צמרת המוסד לשעבר, אנשי צבא ופוליטיקאים. אממ, פוליטיקאים? מי?
חקהידיעותhakahayom
הכותרת לכיתוב התמונה בשער ידיעות הפוך (ולא מדויק): "שכחו את חקה": "איש מראשי המדינה לא טרח להגיע להלווייתו…"
ע' 6 כולו מוקדש להלוויה. לדברי יוסי יהושוע לא הגיע אף נציג רשמי מהממשלה. כן הגיעו: תמיר פרדו, ראש המוסד הנוכחי, סגן הרמטכ"ל, אלוף גדי אייזנקוט. לא הגיעו: רה"מ, הנשיא ריבלין, הנשיא לשעבר פרס, שר הביטחון יעלון.

משתכשכים בביצה

סערת גאולה אבן/ איילה חסון לא נרגעה. ההמשך אתמול ב-ynet (אחרי הדיווח של ידיעות), על ההשעיה של אבן.
זמן קצר אחרי העלאת הידיעה הועלתה התגובה הזו ב-ynet. זוהי תגובה מס' 16, ואני לא יודעת כמה זמן נשארה באוויר עד שהורדה ואו מי ביקש להסירה. מישהו עבד קשה על כתיבתה, ואפשר רק לנחש מיהו הכותב. אני משוכנעת שזהו עיתונאי שכותב בלי שגיאות. את הסיבות למה בחר להעלות את הדברים בתגובה, ולא בפרסום איפשהו, תוכלו להבין לבד.
לקחתי רנדומלית את סעיף 9, בו נטען שחסון מפטרת:

חסון… לא יכולה לגייס עובדים חדשים, וגם לא לפטר עובדים קיימים. כיום יש בחטיבת החדשות של ערוץ 1 כ-150 עיתונאים ועוד כ-150 צלמים, מפיקים ועובדים אחרים. חסון תורשה לנייד אותם מתפקיד לתפקיד, אך לא תוכל לפגוע בתנאיהם.

אפרופו ההשעיה של אבן. אז כן יכולה או לא יכולה?
האירוע הביצתי, שמאתמול מככב כבר בכותרות הראשיות הולך וצובר תאוצה.
למשל הבוקר זו כפולת האמצע בידיעות, וגם שער הארץ לא בוחל בתמונתה של חסון.
מה יש בכפולת האמצע בידיעות (רז שכניק)? הא, לא תאמינו, "גורמים ברשות השידור", חוזרים בהרחבה באוזני הכתב על אותו טוקבק שהוסר מ-ynet. צחוקים, אה?

הידיעה על כך שמקור ראשון לא יופיע יותר כיומון אלא רק כשבועון לא התקבלה בהפתעה גדולה.
החשיפה למהדורה היומית נמוכה במיוחד כבר שנים, החלטות על סגירות התקבלו לא פעם, כך שלא נותר אלא לנתק את המכשירים, ואת זה עושה הבלבית החדש (יחסית), שלדון אדלסון.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

אחרי שזועזעתי אתמול מסרטון לפמ הקורא לצעירים אמריקאים לבוא ללמוד בישראל, ותוך כדי גם לעשות עלייה, התברר שאני בדעת מיעוט, לפחות בקרב המגיבים, שאהבו את  התוצר. כמו ש(לא) אמר יצחק בן אהרן: יש להחליף את העם.
זה התחיל בתגובה של ביגוניה ונמשך.

כך נראה כעת הלוגו שמגיע במיילים מרשות השידור. מצחיק, לא?
רשות

מח' הגהה

לאלוף בן שלום

אוקיי, אתה לא עונה לי על שאלות, אבל טפל במח' ההגהה של העיתון שאתה עורך. לא ייתכן שהעיתון היחיד לכאורה הפונה לעילית ולעידית יהיה עמוס בשגיאות שכאלו. גם פעם בשבועיים שגיאה בכותרת היא קטסטרופה. ולא, אני לא בודקת ולא מחפשת בשוטף. אלו חומרים שאו שנתקלתי בהם או שקוראים שולחים לי.
בשבת זה היה עם ה-Law והגומע בראיון עם אורי שגיא, והיום עם "להיקנס" ו"להיכנס", שגיאה המתאימה לתלמידי כיתה ב'.

להיכנס

לפני פיזור

שבוע לסופהשנה ואני מבטיחה לכם לא לסכם שום סיכומים.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

65 תגובות על אבן נייר ומספריים

 1. לחם הגיב:

  מה שקורה עכשיו ברשות השידור זה לא עיתונות ולא ניהול. במשכורת של כמה עשרות אלפי שקלים בחודש!!!! איזו אחת חסון קיבלה משרת ניהול בלי ניסיון ניהולי ובלי השכלה מתאימה. תארו לכם דמות עילגת כמוה בלי השכלה ובלי ניסיון מנסה להתקדם בבי.בי.סי. ותבינו את גודל הבושה. וכל זה על חשבון משלם המסים. עיתונאים ברמה פי אלף מחסון בקושי מגרדים היום 5000 שקלים, מה יש בה שהיא קיבלה משרה כל כך מתגמלת? למה? אין שום בושה? שום גבולות? מה קורה כאן?

  אהבתי

  • avi הגיב:

   ארי פינס ממשיך במאקו את הרדיפה הפוליטית המכוערת וקורא לגאולה אבן להתפטר מהרשות.

   מי שנשואה לפוליטיקאי לא יכולה לראיין פוליטיקאים הוא טוען, מחר ודאי עוד יקום מי שיטען שבכלל אסור לה להיות עיתונאית מרגע שהתחתנה עם סער. מדוע יש לי הרגשה שאם אבן הייתה בוחרת להתחתן עם מישהו ממרץ או העבודה כל זה לא היה קורה, גם אם היו בשלטון. מעבר לכך שמסתבר יותר ויותר שבעיני רבים מרגע שהכירה את סער ולאחר מכן גם הרהיבה עוז להתחתן עימו ובכך הדהימה את המחנה החושב, היא משום מה חדלה מלהתקיים כישות אוטונומית עצמאית עם דעות ומחשבות משלה אלה סניף של גדעון סער בעיני רבים רבות.

   הצדקנות ההיסטרית והטהרנית שתוקפת את המקצוע לאחרונה כבר הפכה לסוג של הפרעה נפשית ברמה החולנית שלה. ציד מכשפות שמתנהל כנגדה יכול היה להיפטר בניהול קצת יותר עדין וחכם שמשלב גם גילוי נאות במקרים מסוימים, פיקוח מקצועי מוגבר מצד עורכים ברשות במקרים אחרים ואישור פרטני לגבי מרואיינים מסויימים. ככל הנראה ניהול ברשות השידור הוא כנראה פונקציה שלא קיימת בפועל.

   אהבתי

  • מיצבשת הגיב:

   העיקר אגרת רדיו וטלוויזיה לא משלמים?

   אהבתי

  • לחם הגיב:

   מה יהיה עכשיו עם בן כספית שלנו? אולמרט הולך לכלא, דליה איציק הולכת לחתונה של הבת של ירדנה עובדיה, גדעון סער הולך הביתה ואשכנזי הולך לחטוף כתב אישום. בקיצור, בן שלנו, הימרת על הז'יטונים הלא נכונים ונשארת ביד עם אביגדור ליברמן.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    כרגיל אצלי זה מתחיל בפעם מזמן
    למטה באוניברסיטה במרתף בכלובים
    של הארנבות. הפרופסור תפש את
    האסטסטית ועובד עליה חזק.
    אומר ארנב אחד לרעו לפי איך
    שזה נראה הולך כאן להיות משו משו
    הלילה במרתף. אומר לו השני
    יותר טוב שתחשוב מה הולך להיות
    אתנו הארנבות מחר בבוקר.
    כספית ובנו,אולמרט שעוד לא הולך,
    הרב הצבאי הנדחף, פגז המרגמה
    או הטיל אתמול בדרום, אשכנזי,
    …… "מה הולך להיות אתנו
    הארנבות אם לא הבוקר אז בבוקר
    לא רחוק אחר".

    אהבתי

 2. מיכה הגיב:

  מה שמטריד בראיון עם אורי שגיא הוא לא שגיאות ההגהה. זה כסף קטן. מה שמטריד הוא שדליה קרפל מראיינת את שגיא על ששה או שבעה עמודים, ולא שואלת אותו שאלה אחת על מה שקורה בסוריה. יש אזכור קטן של הספר שלו על החמצת המו"מ עם סוריה, שעדיין כואבת לו – כך נכתב שם. האמנם שגיא באמת מצטער היום שהגולן לא נמסר לסוריה? האם יש לו איזשהן תובנות חדשות בעקבות ארועי השנים האחרונות, על המו"מ ההוא, על הערכת הסיכונים במשאים ומתנים עתידיים (לא רק בגזרה הסורית)? אין לדעת. קרפל לא נוטה להציג שאלות קשות למי שקרוב להשקפותיה, אבל בהתחשב בכך שכרטיס הביקור של שגיא לאורך השנים היה הגזרה הזו ההמנעות מלשאול פשוט זועקת.

  אהבתי

  • הדס הגיב:

   אם ישראל היתה חותמת על הסכם שלום עם סוריה בימיו של ברק כראש ממשלה, המזרח התיכון היה נראה בימים האלה אחרת לחלוטין.
   הסכם שלום עם סוריה בתחילת העשור הקודם היה מונע נסיגה חד צדדית של צה״ל מלבנון, פורם את הקשרים בין סוריה לאיראן ומעביר את סוריה ואת לבנון למרחב ההשפעה האמריקנית, לא מאפשר את כניסת הכנופיות הג׳יהאדיסטיות לסוריה ואת חדירתן לתוך שטח עיראק על מנת להילחם כנגד הצבא האמריקני (ואת שובן לסוריה על מנת להילחם במשטרו של אסד), ומונע את מלחמת לבנון השניה.
   אי אפשר לשפוט את המו״מ שהתנהל באותן שנים על רקע מה שמתחולל כעת בסוריה.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    שכחת להוסיף שיכולנו גם לקבל דיור בר השגה בשדרות רוטשילד והפועל היו לוקחים את אליפות הצ'מפיונסליג.

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    עד כאן. הפועל לא היו לוקחים את הצ'מפיונס אפילו ביקום חלופי, כל עוד הוא מתנהל לפי חוקי טבע כלשהם.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    גם אם אתה לא מאמין בשלום, כפי שעולה מספקנותך הפועלית, לא תוכל לפקפק בעובדה שאחינועם ניני היתה מחליפה את ליידי גאגא בהתנפלות על מופעי הפארק שלה.

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    נו, ברור. הראית כאן כבר שהליידי חביבה על 8200. יוצאי 8200 שחותמים על מכתבי סרבנות – למי הם כן יהיו מוכנים להאזין אם לא לניני?

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    ואיך את יודעת שכל זה היה קורה?

    האם מלחמת האזרחים בסוריה התחילה בגלל העדר שלום עם ישראל או בגלל סיבות סוריות-פנימיות?

    האם, כתוצאה מהסכם בין סוריה לישראל, החיזבאללה היה מסיר את הכובע, אומר "תודה, היה נעים להכיר", קד קידה ויורד מהבמה?

    אהבתי

   • הדס הגיב:

    יתכן שמלחמת אזרחים בסוריה היתה פורצת גם בעת ששגריר ישראלי היה יושב בדמשק אבל ברור שהכוחות הג׳יאהדיסטיים לא היו משתתפים במלחמה והמאבק היה מוכרע לטובת המשטר.
    יתכן כמובן שהסכם שלום עם ישראל והגברת ההשפעה האמריקנית היו מביאים לרפורמות שהיה מבצע הנשיא אסד והיו מניחות את דעת מתנגדיו ומונעות מלחמת אזרחים.
    חיזבאללה היה מתייחס להסכם שלום בין ישראל לסוריה כפי שהאחים המוסלמים במצרים התייחסו להסכם השלום בין ישראל למצרים. לאחר עלייתם לשלטון במצרים הם הבינו שהצהרות אנטי ישראליות לחוד והתנהלות שלטונית לחוד.
    חיזבאללה כגורם משמעותי בממשל הלבנוני היה נוהג כמותם ומקבל בלית ברירה את הסכם שלום.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    שגריר ישראלי בדמשק היה הופך את סוריה לנמר אסיאתי כמו סינגפור. השפעתו לא היתה נופלת מזו של השגריר האמריקאי בבנגזי. הילרי קלינטון יכולה להעיד על כך.

    אהבתי

   • הדס הגיב:

    השפעתו של שגריר ישראלי בדמשק היתה דומה להשפעתו של שגריר ישראלי בקהיר.
    היית מוותר על שגריר ישראלי בקהיר ובעמאן ?

    אהבתי

   • הירדנים והמצרים בהחלט היו מוותרים על השגריר הישראלי אם היו שואלים אותם. אם היו נשארים במעונם בעשור האחרון לא היה על מה לוותר.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    זה ויכוח משונה על ניבוי עתיד. סיפור סוריה
    הוכיח שגם מי שמקבלים המון זמן כסף ומידע
    החל מנשיא ארה"ב וכלה במי שתרצו לא מסוגלים
    לחזות את העתיד במזה"ת. ספק אם מישהו בבלוג
    זה יצליח יותר. בכל מקרה יחסי ישראל ירדן ומצריים
    הנם דבר ראוי ורצוי כרגע. ויחסים אלו הנם הישג
    ציוני. ראוי לשאוף ליחסים כאלו גם עם מדינות
    ערביות אחרות.

    אהבתי

   • אבי הגיב:

    מוכנה להרחיב הדס ?
    נניח לרגע שמה שאת אומרת הוא באמת אפשרות ריאלית, מאין הביטחון שהדברים היו מתנהלים בהכרח כך?

    אהבתי

   • הדס הגיב:

    אין ביטחון שהדברים היו מתנהלים בהכרח כך אבל אנחנו יודעים מה קרה כאן בארבע עשרה השנים שחלפו מאז הסתיים המו״מ עם סוריה ואיזה מחיר כבד שילמנו בגזרה הצפונית.

    אהבתי

   • יש משהו פנטסטי ביומרה לצפות את השתלשלות האירועים בדיעבד ולסייג את הדברים באין ביטחון קטן, לפרוטוקול. אצטרף לכרכרה לטריפ קצרצר:
    אם היהודים היו מציבים אולטימטום לבריטים, שומרים על עבר הירדן המזרחי שהובטחו ומלאימים את אדמות הגולן שנרכשו כדין לא היתה בעיה פלסטינית והסכסוך הערבי ישראלי היה נשכח מזמן.

    אהבתי

   • אם ישראל היתה חותמת על הסכם שלום עם סוריה בימיו של ברק כראש ממשלה, הגליל העליון היה נראה בימים האלה אחרת לחלוטין.
    תכביר!

    אהבתי

   • Mosh הגיב:

    המחשבה שגורל העולם תלוי במעשיה של ישראל שקול לפרוטוקולים פיקטיביים שנועדו להוקיע את היהודים .
    מתי אנשים יבינו שלא הכל סובב סביב ישראל/היהודים? ולעולם הערבי יש בעיות משלו

    כמובן שחייבים להזכיר את בשנינות האחרונה של השמאל שעורפי הראש מהמזרח נעלמו ברגע שיגיע השלום
    http://rotter.net/forum/scoops1/138934.shtml

    לא להאמין… העיקר שאפשר להאשים את הימין והמתנחלים בקיץ האנושות

    אהבתי

   • יונה הגיב:

    הדס יקרה – לטענת אייל זיסר, העילה למלחמת האזרחים בסוריה היא כלכלית בלבד, כך שלא מן הנמנע שהסכם שלום היה מביא גם לשגשוג כלכלי. לפיכך התרחיש שציירת (כולל הנסיגה החד צדדית וכו'), נשמע מעניין מאד וניכר שאת מעורה בפרטים.
    אבל עם מי את באה להתווכח פה כדי לחטוף דאחקות ודיסלייקים? ניסיתי לנהל פה דיון בתחום מומחיותי בימיה הראשונים של המלחמה, וגם אותי מרחו בזפת ונוצות. למותר לציין היום שההסבר והתחזית שלי היו מדוייקים לחלוטין – אלא שאפילו אין פה איש ששווה לחזור הנה למענו ולהגיד "אמרתי לכם"…

    אהבתי

   • אבי הגיב:

    נו, בהחלט לא מן הנמנע. בדיוק כמו שהשלום עם ירדן הביא לשגשוג שהירדנים עד היום נפעמים ממנו. חוץ מזה זפת ונוצות זה לא באמת כאן. המקסימום שאתה יכול להיפגע ממנו הוא איזה פסיק טועה או אדמת נעורים. שום דבר שמנוחה קצרה ומרק חם לא יכולים לרפא.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    מה בדיוק לא בסדר עם היחסים עם ירדן. שלום?
    מילה משונה ולא נוגעת או מתאימה בכלל. מישהו
    בישראל פועל כמו שצריך. עם הספקת המים והחשמל
    (קרי גז) של ירדן תהיה לנו שם השפעה לא מבוטלת
    לזמן מה, בסוף כולם מתים. הלוואי ויכולנו לשלוט בדרך
    דומה גם ביו"ש ועזה. יכה יוסי את יוסי אמרו אבותינו.
    תמחקו את ה"לשלוט" תקראו להשפיע ונהיה PC באמת.
    רק לזכור שאלו בדיוק אותם אנשים בעזה ביו"ש ומזרחה
    לירדן. כך טענו המומחים לערבים של הדור של "חקה"
    שהלך השבוע – דיין, רחבעם זאבי, אריאל שרון וכ"ו.
    איך שהוא מישהו בן זמננו בישל כאן דייסה טעימה,
    לפחות לזמן מה.

    אהבתי

  • velvet הגיב:

   אני אמרתי שמה שמטריד בראיון איתו זה שגיאות ההגהה?
   למה אני צריכה לשמוע את זה אחרי תשע שנים של כתיבת הבלוג, כאחרון המקטרגים?
   יש תת מדור שעוסק בהגהה, אתה לא חייב לקרוא אותו, אבל אל תצמיד לי דברים שלא אמרתי מתוך כוונה להקטין את עבודתי.
   את "היא מגיהה" שמעתי כבר. אני לא חייבת להקשיב לזה פה.

   אהבתי

   • מיכה הגיב:

    אויש, באמת, תהיי לי בריאה איך את ממהרת להעלב גם כשלא מנסים להעליב אותך. כשכתבתי שמה שמטריד וכו' וכו' התכוונתי למה שמטריד אותי. אין באמור לעיל בכדי לפגוע או לזלזל בעבודתה של בעלת הבלוג, במלחמתה בשגיאות ההגהה ובזכויותיה על פי כל דין, או לשים בפיה דברים מתוך כוונה כאמור.

    הנה, ראי: ידידנו הוותיק הלל גרשוני, אף שנטש את הבלוג לאנחות, עדיין למד ממך והוא נושא את דגל ההגהה ברמה – ולא הגהה של עתון שהיום הוא כאן ומחר עוטף דגים אלא של שטר חדש ונוצץ של 200 ש"ח.

    אהבתי

 3. בעניין סופהשנה.
  נראה לי שלקוראים הנאמנים מגיע לפחות איזה דיווחון בעניין עתיד הבלוג.

  אהבתי

 4. מישהי הגיב:

  מיכל אלוני כנראה כן סובלת מהפרעה נפשית, גם אם לא כזאת שפוטרת אותה מעונש. בתוך הכתבה מצוין שעל פי בית המשפט היא "לא סבלה מהפרעה נפשית חמורה". הציטוט מפסק הדין, "מדובר באכזריות שאינה מצדיקה שיקול דעת", מטריד. מידת האכזריות בפשע לא רלוונטית לשאלת הכשירות ונפרדת מרמת האחריות והאשמה.

  אהבתי

 5. מישהי הגיב:

  אין צורך להחליף את העם. לא צריך להיות עילוי כדי להבין שזוהי פארודיה על סטריאוטיפים שהמסר האמיתי בה הוא בואו לארץ ונממן לכם את הלימודים.

  אהבתי

 6. חייל זקן הגיב:

  בלוגרית אמריקאית, דבי שליסל, שנוהגת לכתוב גם בניו יורק פוסט ובג'רוסלם פוסט, לא אהבה את הפירסומים בישראל על הציוני הנסתר, סוטלוף, שמסר את נפשו על קידוש השם מסכיני דאעש. על פי שליסל סוטלוף היה שונא ישראל שאף התאסלם במצריים בטרם שם את פעמיו לסוריה כדי לתמוך באחיו. וכן, מי שיקרא את הלינק יגלה ששליסל אינה חסידה של מוזס.

  אהבתי

  • שמעתי ברדיו מכרה של סוטלוף מתראיינת לאחת היותר מזוהות עם הקרן לישראל חדשה. נשמע לי מאוד מוזר. התגובה הרגשית, סוג המידע שהועבר מול רמת ההיכרות העלו בנפשי ההומיה לחן קונספירטיבי עתיק יומין:
   מי יודע את מי שירת
   אם חי או מת,
   שמות המצולמים
   ומה קורה שם, באמת.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אתה מפקפק במשל הצפרדע והעקרב? שלושת העיתונאים חסרי הראש דניאל פרל, ג'יימס פולי וסטיבן סוטלוף היו תועמלנים של האיסלם הרדיקלי במסווה של עיתונאים. מסתבר שריקון הראש מוביל לאובדנו.

    אהבתי

   • אבי הגיב:

    במה התבטאה התועמלנות של פרל?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    הוא לא היה גיהאדיסט קיצוני כמו שני האחרים אבל כמו שמאלני סלון רבים גילה הבנה רבה למניעיהם של האיסלמיסטים מהטאליבן. הוא הרחיק את עצמו מכל דבר יהודי והגדיר עצמו כבודהיסט. רק תחת אילוצי שוביו נאלץ להודות שהוא יהודי. כדי להבין את הרקע שלו אתה יכול לבקר באתר הקרן שהקים אביו לזכרו. בין השאר ממנת הקרן פרוייקט של דיאלוג בו היהדות לאיסלם:
    their strong belief that reconciliation between these two Abrahamic faiths can be achieved through frank and respectful dialogue

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    קח לדוגמא מאמר של דניאל פרל על קרדאווי המתון וקטאר הדמוקרטית

    אהבתי

   • אבי הגיב:

    תודה. הנה מאמר מעניין שאביו כתב, בו הוא מאשים את התקשורת כגורם מרכזי בעליית האנטישמיות המודרנית וגם באחריות על מותו של בנו.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אנא עזבו את אביו בבקשה. אתם לא
    יודעים עליו כלום. לא לישראלי אחד
    יש צאצא שונה ונתחיל בארנס
    ואולמרט. הסתפקו במה שכותב חז"ן
    או אם מחפשים פיקנטריה תכניסו את
    חברתו לחיים של הבן.

    אהבתי

   • לא מפקפק במסורת העתיקה של מאמיני דת השלום ועדיין לא ממהר לקנות ידיעות מערביות לגבי ISIS. האמינות חשובה לי. מעדיף שתחקירן של בצלם יברר מקרוב מה קורה.

    אהבתי

  • אורן הגיב:

   נו, המקור החביב שלך לא מסתפקת בלכנות את ידיעות עיתון אנטי ישראלי, גם קרולין גליק מלאטמה בשבילה שמאל קיצוני. לטענתה כל מי שמביע תמיכה במורדים בלוב או סוריה, הופך לאיש האיסלאם הקיצוני. רק חברי הכנסת הערבים, משבחי קאדפי והנמנעים מגינוי אסד, הם בעלי הראש המלא המונח על הכתפיים.

   אהבתי

   • דניאלי הגיב:

    רק חברי הכנסת הערבים, משבחי קאדפי והנמנעים מגינוי אסד, הם בעלי הראש המלא המונח על הכתפיים.

    הכל זמני.

    אהבתי

 7. דניאלי הגיב:

  מתוך הלא המאוד מצומצם ניתן להבין את הכן המאוד לא מצומצם.
  כמה שאלות:
  – מה עם מדינות נוספות?
  – מהו ארגון טרור בעיני הקטארים? הרי בעיניהם החמאס הוא לא ארגון טרור ומכאן שארגונים כמוהו גם בסוריה/עיראק כן נתמכים, כמו החמאס שבעיני רוב העולם (הלא מוסלמי) הוא ארגון טרור.
  – וממתי ניתן לצפות לשקיפות מהקטארים? מדינה של כלום מכל הבחינות פרט לאנרגיה.

  אהבתי

 8. עקיבא הגיב:

  העיתונאי ברוך נאדל מת.
  הזקנים שבינינו בוודאי יזכרו את האיש החכם והמרתק הזה ואת מלחמתו בשחיתות ובעוולות שלטוניות וצרכניות.
  הכרתי את בנו, יובל ז"ל, שהיה ילד חכם ומקסים ומת בטרם עת.

  אהבתי

 9. חשד שפועלים ערבים חתכו כבל של עובד סנפלינג יהודי בבניין בפ"ת. עורכי החדשות מתפתלים בניסיון להסתיר את עוולות המגזר.

  גירסת וואלה
  תעלומה: מה הביא לנפילתו של הפועל מהקומה ה-11?

  גירסת מעריב
  חשד לפיגוע לאומני: עובד סנפלינג צנח אל מותו בפ"ת

  טמקא והארץ כמובן לא מסקרים פשיעה ערבית ובטח מחוץ לגבולות תל אביב. NRG בהפסקת עישון. אפשר לשער את נוסח הכותרות ומידת החשיפה של המקרה אם היה מתעורר חשד שחרדי חתך לערבי את הכבל כשהוא תלוי בקומה ה -12.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   כמו בצלילה וכדומה. מי שנתלה בסנפלינק חיב חיב חיב
   מישהו נוסף שישמור איתו בקשר עין כל הזמן. נושאים
   כאלו עלו בבלוג זה כל הזמן. הנה לפני כמה זמן טבע
   דייג-צולל באיזור קסריה. לא היה שם איש חוץ ממנו.
   חבל, פשוט חבל. נתלית בחבל? קח ילד עם משקפת,
   או בלי משקפת, משרוקית, וטלפון נייד שיהיה אתך בקשר
   כל הזמן. טלפון לא עובד? שישרוק. הפרוטות שתוציא
   אלו החיים שלך. חוץ מזה שיחקרו את כל הסביבה
   אדם בסנפלינג מושך תשומת לב. מי ראה מתי? חבל.

   אהבתי

 10. נירית הגיב:

  המלצות קריאה:
  טקסט מ"תעשיית השקרים" של בן-דרור ימיני "העיתון הישראלי הנפוץ ביותר באנגלית, 'הארץ', הפך בעשור האחרון לאחד מעמודי התווך של תעשיית השקרים נגד ישראל. הבעיה איננה בדעות המובעות בעיתון. הבעיה היא בהטיות, בסילופים, בשקרים ובעידוד הפלסטינים לסרבנות, לאינתיפאדה נוספת ולאלימות"
  וכדי להירגע, זה ממש טוב:
  יובל דרור על אפל ורוטינת "אזל מהמלאי"

  אהבתי

  • אבי הגיב:

   השמאל הרדיקלי שהארץ מייצג אותו נאמנה הפך לבעיה לאומית של מדינת ישראל. ישבתי אתמול במעגל משפחות שכולות של ישראלים ופלסטינים שמתקיים מידי ערב על יד סינמטק ת״א. מירב אלוש לברון המקסימה והמהממת נתנה הרצאה על המצב ולמי יש אחריות כאן. השמות של לוינס סרטר פוקו ופנון עלו באוויר. היה חסר לי רק גבינות ויין. המקום התפקע מלהכיל את האינטילגנציה הגואה. תן ליהודים איזה רזיזטנס הגון והם כבר יעשו ממנו מטעמים. כשהבנתי שהפלסטיני שהיה שם הוא באופן יחסי האיש המתון והכי הגיוני במעגל הבנתי שיש לנו בעיה. ישנם יהודים שהמוסר היהודי/ אוניברסלי חשוב להם אפילו מהיהודים עצמם. מבחינת הארץ כל ארץ היא הארץ. זה רק אנחנו שחשבנו בטעות שיש להם העדפות לישראל.

   אהבתי

 11. המממ הגיב:

  בקשר לתגובה שנעלמה בynet, תקראו את זה: http://rotter.net/forum/scoops1/137220.shtml#22

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s