יום המגבת

הארץ255.1.13ידיעות255.1.13
מעריב255.1.13isra255.1.13

מקור25.1.13

מיהו היועץ השיווקי שזרק בנון שלנט את המגבת על כתפי איש הקראטה?

karateman

זה כדי להראות לנו שהוא באמת הולך לאימון? מי הולך ככה לאימון עם מגבת זעירה על הכתפיים? רשלנות שאין כמותה בעיצוב הפריים והמסר.
תמונת המגבת מופיעה בישר"ה בכפ' 2-3, ובידיעות בשער וכן בע' 2 בחולצת ספורט נטולת שרוולים לגמרי. למען צלם העיתון והאתר, מוטי קמחי, הסיר לפיד את משקפי השמש שלו.

IMG_0026

גם בהארץ מופיעים לפיד והמגבת, אבל פה הוא יושב במכונית. כן, יושב במכונית עם מגבת על הכתפיים. אלוהים ישמור. הקטון שבסרט הסטודנטים לא היה מעצב כך את הגיבור. אבל בהארץ יש כיתמונה מפתיע: "סיפר לעיתונאים שהוא בדרך לאימון כושר, אך נסע להיפגש עם נתניהו". הכית' עומד בניגוד לכתוב בידיעות: "יו"ר יש עתיד הגיע לפגישה עם נתניהו לאחר שערך אימון קראטה, ועכשיו גם מפלגתו מעיזה לעשות שריר ולתרגם את הבטחות הקמפיין לדרישות ספציפיות".
אז הוא היה באימון? ואיפה הבגדים להחלפה? או שבא למשכן הרה"מ ככה? אוף, כמה שאלות מהותיות שמדירות מרגוע מחיי.
מתי טוכפלד בקטע מלטף על לפיד בישר"ה, ובו שזורה חוכמת הבדיעבד.

מאמר המערכת של הארץ נגד ה"חנין זועביז".

אמנון אברמוביץ', שער ידיעות: "קיימת הערכה שחמישה-שישה מנדטים עברו מהליכוד דרך צינור הוויסות של בנט ללפיד".

מצאו את ההבדלים:
israhashavua25.1.13מוספשבת25.1.13המוסףלשבת25.1.13יומןמקור25.1.13

גדעון קוץ, שליח מעריב בדאבוס, מדווח שאהוד ברק, שנאם שם, ממליץ לרה"מ לתת לשאול מופז את תיק הביטחון.

what? כתבת וידיאו על ארץ נהדרת בניו יורק טיימס.

ארץנתניהו

טרור ביו"ש

הנה דיווח השב"כ על נתונים ומגמות בטרור בשנה החולפת. עכשיו יכולים כלי התקשורת לקחת את הנתונים וללוש אותם כרצונם, או לפחות להעניק כותרות המתאימות לאג'נדה שלהם.
על פי הכות' במעריב "עלייה של 80% באירועי הטרור ביו"ש"
ע"פ כות' שער הארץ: "ב-2012 לא נהרגו ישראלים בפיגועים בגדה"
ידיעות (ע' 6): "יותר פיגועים, פחות הרוגים"
ישר"ה (13): "לראשונה זה 40 שנים: לא נרצחו ישראלים ביו"ש"

אבטלה

ע' 5 בידיעות: "20,000 מובטלים חדשים". ב-2012 עלה מספר המובטלים ב-5.4%. אלו גם הנתונים שמפרסם המארקר.
בישר"ה אין מילה על כך.
ואלו נתוני שירות התעסוקה.

 7 ימים

ימים25.1.13
מדי שנה  לערך מתפרסם ראיון עם רונה רמון. בדיוק לפני שנה (פחות יומיים) התפרסם הראיון הזה בשער סופשבוע. והנה עכשיו אחד חדש, בשער המוסף של ידיעות. ביולי 2011 הייתה ההופעה הקודמת שלה באותו שער. והנה עוד שער בידיעות, בנובמבר 2008. מה לעשות, רמון והטרגדיה הכפולה שלה, וחלילה לי מלהפחית בערכה, היא החומר ממנו עשויים שערי עיתונים. היא אחד ממאה האנשים בישראל (אולי פחות) שראיון איתם תמיד יככב בשער.

תהמולת בחירות

בימים האחרונים נוהגים עיתונאים שונים (טוב, עיתונאי שונה) להכות על חטא ולתהות איך לא חזו את הלכי הרוח בציבור ואת המהפך (הנה אחד שכן, אלוף בן). תרשוני לא להצטרף לנהי. באשר לסקרים, זה שהם שווים לתחת זה ידוע. והנה ההוכחה: אין סיבה לערוך אותם או להסתכל עליהם או להשקיע בהם כסף (כל הסקרים בבלוג של טל שניידר. שום תוצאה על יש עתיד לא מתקרבת למציאות). באשר להלך הרוח בעם, שנהה אחר הלפיד, אני בספק אם זה משהו שאפשר היה לבדוק ולדעת. יש משהו בריא מאוד במשטר, בשלטון, בשיטת בחירות שתוצאותיה לא ידועות מראש. מן הסתם זה אומר משהו על אמיתותן. כך שאולי עדיף שהתקשורת לא ניבאה, במירכאות או בלי, את 19 המנדטים. מעניין יהיה לשאול את לפיד, בראיון הבא, אם הוא ידע מה צופנות הקלפיות טרום פרסום.

לפיד כשלעצמו, תזכורת, זכה לראיונות משובבי נפש (נחום ברנע ב-16 בספטמבר, 2012) בכל מקום שרק אפשר (רצ"ב, אצל יונית לוי).

[youtuber youtube='http://www.youtube.com/watch?v=IlAscgPqlhA']

אפשר לבחור בשתי תשובות:

[poll id="71"]

אלדד יניב מבטיח שפרק 14 של השיטה יצטלם ביום ראשון ומצהיר על הקמת עיתון רשת חדש ברוח העולם הזה.

מספר חיילי צה"ל אסור לפרסום, אבל הצבעתם כלולה בתוך 215 אלף המעטפות הכפולות, הכוללות גם שוטרים, בתי"ח, בתי סוהר ונציגויות ישראל בחו"ל. נשאלת השאלה כמה אחוזים מכלל החיילים הצביעו, האם זה פחותויותר מקביל לנעשה במדינה, ובקיצור, האם אפשר לחשב, ככה בערך, מתוך שלל הנתונים, את מספר החיילים.

משתכשכים בביצה

מי נגד מי על יחסי ידיעות ויאיר לפיד בשנה האחרונה, מכתב גלוי לארי שביט שמשיב באריכות, ושיחה עם הקונספירטור. לדן מרגלית אביב הורביץ כבר לא מתקשר.

אמנון לורד מתייחס במאמרו הבוקר לטקסט הזה של ארי שביט, מזכיר את שמו אך לא את העיתון בו הוא כותב.

אתר אייס בלתי עביר בפיירפוקס.

לחם עבודה

למה מונה רפי גינת למנכ"ל ערוץ 10. כלבוטק תתגלגל איתו לשם.
וכך נראית ההודעה לעיתונות של 10.

פרשייה מתגלגלת: עשות אשקלון ובני וולך. תגובת כתב המארקר, תגובת הסמנכ"ל המתפטר.

מח' הגהה מפהקת

מזמן לא הפעלנו את הסיירת, אבל אין שום סיבה להסיק מכך שהמצב השתפר או מה. סתם לעתים מרימים ידיים ומפסיקים להתייחס. אבל ידיעות כמו אלו, על כשל הישראלים בעברית, מהוות גורם מדרבן לתחדש את הפינה.
אבל הנה דילמה מגדרית קשה בה נתקלו ב-ynet. מה עושים?
ruban
(תודה למאיה)

לפני פיזור

Punchlineless

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שישי קצר, שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

34 תגובות על יום המגבת

 1. Toferet Ani Vetoferet הגיב:

  חיילי צה"ל.
  מספר חיילי צה"ל שהצביעו במעטפות רגילות, כלומר בקלפי ה'אזרחית' שלהם, עולה בהמון על אלו שהצביעו במעטפות כפולות.
  מכאן שכל חשיבה סטטיסטית היא ניחוש ותו לא.

  אהבתי

  • bazinga הגיב:

   באמת?
   זכיתי להצביע בצבא לפני כמה בחירות וכולם קפצו על ההזדמנות ללכת להצביע בבסיס – גם ככה אתה לא נהנה מיום שבתון אז מנסים לגנוב איזו שעה בללכת להצביע.

   אהבתי

 2. מישהי הגיב:

  אני מהמרת ש"אני מאלו שהציעו לו לעבור לפוליטיקה" לוקח. למרות שגם "להשביח את חיי" מוצלח מאוד.

  אהבתי

 3. אתמול במשעל הבעת הפנים הזחוחה והפטפטנות הידענית של שלח התחלפו בשתיקה מלווה במבט נוגה. השינוי הצורני מפאת האחריות שהתחברה אליו הצחיקה אותי לאללה. כשנשאל על 'סוגיית הנטל' התחיל לחרטט על תקציבי לימוד של דתיים מול חילוניים מול פיו הפעור של דרעי השועל.
  לדרעי, שניסה במשך כל התכנית לדבוק במסר של פשרה ויחדנס מול מפלגת ילדי העיתונות ברח הפיוז. הבורות של שלח תפסה אותו עם המכנסיים למטה. הוא התכונן להכל, מהטפות המוסר של היאיר ועד להקרבת כיסא בממשלה-רק לא לדיון עם אנשים שאין להם מושג על מה הם מדברים. המסקנה הפדגוגית- אין תחליף לשיעורי בית.

  אהבתי

  • bazinga הגיב:

   משלח אני כבר מזמן לא מחזיק.
   אני הייתי מת להיות זבוב על הקיר בבית הלבן ברגע שמישהו במחלקת החוץ עשה תחקיר על "יש עתיד" וגילה את הערת ה-"ברק אובמה היה סטלן במהלך לימודי המשפטים שלו" של עופר שלח.

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    תום הנקס ממליץ להזהר בהבעת משאלות. הסתפק בלהיות שממית בביתו של חז"ן, כאשר יקרא את שישבת של ישר"ה. לרגל הארכת הכהונה, הוא ישדרג את הסמארטפון של בתו.

    אהבתי

 4. דעה בע"מ הגיב:

  כן, ממש הזוי הקטע עם המגבת. מה הוא/הם חשבו לעצמם?

  אהבתי

  • מישהי הגיב:

   כנראה משהו דומה למה שחשבו כששלחו אותו לאסיפת הנצחון במונית שירות.

   אהבתי

  • yigal1957 הגיב:

   סליחה לא הבנתי מי הזוי? המגבת הזויה או "נושא המגבת "-הינו הזוי?
   יש שיאמרו ,שהזוי ,זוהי מחמאה, כיוון שיש סיכוי סביר ,שנושא המגבת מנותק ,באופן שאינו משתמע לשתי-פנים ,מהמציאות,לפחות ,כך חבריו של נושא המגבת ,טוענים עליו, וכלפיו, במאמרים מוסגרים?!

   אהבתי

   • mickey הגיב:

    לדעתי יאיר פשוט הביא מגבת לפגישה עם ביבי, מתוך נימוס. ידוע שהזקן מזיע כמו ממטרה בעיתות לחץ. שאפו ללפיד

    אהבתי

   • yigal1957 הגיב:

    hey mickey הסכת ולמד! אני אינני חברם, ואף לא משרתם, של שני- האדונים הללו,ואין לי כל בעייה שיזיעו אפילו בימי-ינואר הקרירים. אבל יש לי תחושה די-טובה ואפילו אמינה משהו, שמי שהולך להזיע ובגדול, לא יהיה ה"זקן" -כפי שאתה מכנה אותו, ואם אני מבין אותך נכון, אם כי זה די -קשה, כוונתך כפי הנראה ,לביביהו?!אני חושש מאוד שתתאכזב אם תפתח ציפיות ענקיות כלפי-"יש עתיד"-והעומד בראשה! הוא הולך לשלם שכ"ל עצום ורב,עם כניסתו לממשלה כלשהי,ולאכול מרורים-הוא ומפלגתו, שאני מסתכן ומנבא, שבבחירות הבאות,לא חשוב מתי יקרו,מפלגת האופנה "יש עתיד"-עם לפיד תימוג ותיעלם כפי שקרה ל"קדימה"-אם לא למעלה מכך!!!

    אהבתי

 5. אחד שיודע הגיב:

  …ובפינת הפלילים הבוקר: הלמו הצליח (שוב) להערים על המשטרה:
  😀
  http://www.hakafe.com/thread21920.html

  אהבתי

 6. מישהי הגיב:

  המערכת של הארץ מאוד דעתנית. למה מפרסמים מאמרים לא חתומים? המערכת טוענת:

  בפסילתה כשותפה לכל מהלך פוליטי מצטרף לפיד לאחראים למגמה המסוכנת של הדרת הערבים מהמשחק הפוליטי בישראל. זועבי, ככל נבחר אחר, היא שותפה לגיטימית. בהערתו תרם לפיד, כמו הימין הקיצוני, לדה-לגיטימציה שלה ושל חבריה, הח"כים הערבים. הדרתם היא צעד לאומני ולא דמוקרטי, שלא מתיישב עם קריאתו של לפיד ל"שוויון בנטל" – שכן מי שלא מוכן לקבלם כשותפים, לא יוכל להאשימם באי השתתפות בנטל.

  השימוש של לפיד בחנין זועבי כסמל למפלגות הערביות הוא פופוליסטי, מזלזל ושגוי, אבל אי המוכנות שלו לשבת בקואליציה צרה עם המפלגות הערביות היא לא הדרה של הערבים מהמשחק הפוליטי, והיא לגיטימית בהחלט. בלי מוכנות כזאת אין כל הגיון בגוש חוסם. שלי יחימוביץ הכריזה שהיא לא תשב בממשלת נתניהו, חד"ש לא יהיו מוכנים לשבת עם בנט בכל קואליציה שהיא, וכ'ו. זה לא לאומני, זה כן דמוקרטי. הוא זכה בחלק גדול מהקולות שלו בגלל שבניגוד לרבים מאנשי העבודה הוא כן חושב שחד"ש זאת מפלגה קיצונית. אנשי חד"ש יושבים בכנסת כי הם נבחרו בצורה דמוקרטית, לפיד לא אמר שהם לא לגיטימיים כמפלגה. הוא לא אמור להעדיף אותם על נתניהו בגלל שהתקשורת תייגה אותו ואותם תחת אותה תווית מוזרה "מרכז-שמאל".

  אהבתי

  • avi הגיב:

   הם לא צריכים לחתום על מאמרים כי כולם שם חושבים אותו דבר.
   זר לא יכנס לשם. עמוס שוקן/ אלוף בן/ גדעון לוי/אלון עידן, כולם בשינויים קלים שכפולים פתטיים אחד של השני ולכן הם גם פטורים מכל חשיבה אמיתית או ניסוח של מחשבה מקורית ועמוקה גם מבלי לבקש מהם לשנות אידאולוגיה. גם אני שלא מסכים עם המאמר יכולתי לכתוב אותו בשנייה וחצי לו רק היה שוקן מבקש. עמדת המפלגה ידועה צפויה ולא מצריכה גרם של מחשבה :"…. בלה בלה בלה הדרה של ערבים……בלה בלה בלה כוחות אנטי דמוקרטים…. בלה בלה בלה דה לגיטמציה…בלה בלה בלה מגמה מסוכנת….בלה בלה בלה ימין קיצוני…." עכשיו תמלאו בין השורות ויש לכם את כל מאמרי המערכת של הארץ לשנה הקרובה. מה אני אגיד לכם בתור עיתון לאנשים חושבים דווקא הכותבים כבר מזמן הפסיקו לחשוב ומתרכזים רק בתעמולה.

   אהבתי

  • שועלן הגיב:

   הדרתם היא צעד לאומני ולא דמוקרטי, שלא מתיישב עם קריאתו של לפיד ל”שוויון בנטל” – שכן מי שלא מוכן לקבלם כשותפים, לא יוכל להאשימם באי השתתפות בנטל.

   האם מערכת הארץ מתנגדת לממשלה ללא חרדים שתקדם שיוויון בנטל?

   אהבתי

   • yigal1957 הגיב:

    אני לתומי חשבתי, שלפיד על מפלגתו העתידנית ,לכאורה ,מתכוון ,כאשר הוא אומר- "שיוויון בנטל" -כוונתו היא לעשירי-הארץ, החיים להם, בלללנד ,ובארסוף ,ובהרצליה פיתוח, וברמת-אביב ג', וחולבים את כספם של -"מעמד הביניים" -הנמוך ,עד לזרא,ומחזיקים את ביבי וממשלתו הענקית והחלשה, באיזור כואב מאוד, שהם אילו ,שיכניסו ידם הענוג לכיסם העמוק, ויחלו לממן את חובותיהם האבודים, מבלי לבכות לממשלה ולכולנו ,כולל "-מעמד הביניים", שיאיר הישראלי,- לפיד מדבר בשמו לכאורה .למרות שאינו יודע ,יום עבודה אחד מהו? ואף אינו מודע למחירי-המזון ,ש"מעמד הביניים" רוכש ואוכל .לדוגמא ,האם מר לפיד ,יודע מחירו של גביע קוטג'? לא לא התכוונתי לדירת שרד ברמת אביב ג' אלא לגבינת קוטג',ואו ללחם אחיד במכולת בכל עיר שהיא? אפילו ביפו היכן שהיה לפני מספר שנים מרצה מידי יום חמישי ושישי, לתלמידי-כיתות י"א-י"ב בבית פולה-ויצ"ו נעמ"ת יפו???נראה אותו שירים את הכפפה הזו ויוכיח שהוא באמת ובתמים מאותו מעמד שהוא לכאורה מייצגו האמין???

    אהבתי

 7. bazinga הגיב:

  V – האתר ICE עובד חלק ב
  firefox 18.0.1

  אהבתי

 8. אורן הגיב:

  מאחר ובזמנו הכרחתי את לפיד ללכת לפוליטיקה, אני מכיר הערצתו לדאגלס אדמס.
  ולמה להתעצבן על הסקרים, זה העם המסרב להצביע עלפיהם.

  אהבתי

 9. meirav הגיב:

  רונה רמון התראיינה גם בישראל היום, רק בשבוע שעבר (ולא בשער).

  ובאיחור- ברוך רופא חולים וברוך שובך

  אהבתי

 10. bazinga הגיב:

  תלונה של גיק על בורות כתבי תרבות :
  אוי זה כואב.
  זה כואב ברמות קשות. בתור מי שחווה את ההתעללות של האדון הזה בסדרה האהובה ביותר עליו, אני מסוגל רק לסמפט את מה שעובר על מעריצי מלחמת הכוכבים עכשיו.
  אבל מה שכואב עוד יותר זה ה"ציטוט" בכותרת המשנה שהיא:

  עם כוח גדול מגיעה גם אחריות גדולה, אמר מאסטר יודה

  רק שמאסטר יודה לא אמר את זה. הביטוי הזה מופיע בקומיקס ספיידרמן בפאנל האחרון Amazing Fantasy #15 (August 1962) .
  לפי מספר מקורות באינטרנט הוא הופיע במספר ווריאציות לאורך ההיסטוריה כולל גרסה בצרפתית של וולטייר, נאום של הנשיא האמריקאי רוזוולט

  "Today we have learned in the agony of war that great power involves great responsibility., 1945

  וגם לראש העיר של ניו-יורק תומס גילרוי בראיון מ 1892.

  אבל זה לא ציטוט של יודה.

  Do or do not. There is no try

  אהבתי

  • mickey הגיב:

   חסרים סתומים שכותבים על תרבות? התחום פרוץ. במוזיקה, למשל, יש לך בורים כמו קוטנר, רורברגר, תאני או שהם שאין להם מושג אפילו מה זה סנר, אבל הם מחרטטים כבר שנים על מוזיקה ואיש לא פוצה פה (כי כולה תרבות, מה זה חשוב)

   אהבתי

   • bazinga הגיב:

    דווקא נהנה מקוטנר – זכורה לי במיוחד התוכנית שלו ב102FM בצהריים, במיוחד ביום השנה של THE DARK SIDE OF THE MOON שבה הוא פשוט ניגן את האלבום, וגם מאוד נהנתי מהערכים שהוא יצר עבור MOOMA בזמנו. אשמח אם תוכל לפרט על הקובלנות עליו.

    אבל כן, בארץ ישנם כמה תת-תחומים שהשווי שוק שלהם הוא מילארדים והם זוכים לאזכור מכובד בכלי התקשורת העולמית ובארץ אנחנו לא שומעים מזה פיפס בעיתונות ה"פורמלית" – ע"ע חתימת החוזה על מכירת הזכויות של מלחמת הכוכבים לדיסני.

    אהבתי

   • גם אני נהניתי מקוטנר וחושב שאת ידיעותיו בתחום אי אפשר לסכם כבורות. טעמו המוסיקלי הוא עניין אחר. מסע הקסם המסתורי היה מקיף ומרתק.

    אהבתי

 11. אורן הגיב:

  לא צריך למהר לפסול את הסקרים. התחת השרירי שלי שווה הרבה, וציבור רחב חשב שהתחת של לפיד, די בסדר, ושל בנט פחות.
  בכלל מתבקש סקריר בנושא התחת של פוליטקאים.

  אהבתי

 12. שועלן הגיב:

  אחמדינג'אד תזכור – אם יום אחד תראה את שר החוץ לפיד יוצא מהבית עם מגבת בדרך לשיעור קרטה חריג – זה הזמן להיכנס לבונקר.

  אהבתי

 13. שועלן הגיב:

  המגבת הזעירה דווקא סבירה. גם לכדורסל אני הולך עם מגבת כזו.
  מה שלא סביר זה ללכת איתה על הכתפיים, ולא באיזה תיק עם מים ובגדים להחלפה.

  אהבתי

  • yigal1957 הגיב:

   אולי ורק אולי המגבת הזעירה היא משל למוח זעיר וקטן החושב רק על כסף? האם שכחנו את שאלתו בת מיליון הדולר של יאיר-הישראלי-לפיד:-"איפה הכסף"? אולי, ורק אולי ,אם חס ושלום, הוא ימונה לשר אוצרנו הוא יראה היכן הכסף ?ויווכח כאלף מונים, בכך שהוא נמצא אצל אלו שהצביעו בעבורו ,-מהרצליה פיתוח, ומארסוף ,ומרמת אביב ג', ועוד כהנה וכהנה -"מעמד ביניים"- כפי שהוא נוהג לומר,"כולם ישרתו! את שכר הלימוד שלו ,הוא ישלם כאלף מונים, הן בכנסת והן בממשלה ,שהוא יהיה חבר בה ,לצערנו הרב!אנו נצטער ובגדול ,על כך שיאיר הישראלי לפיד ,יהיה חבר בממשלת ישראל! כי מי שעוד לא יודע ,ועוד לא קרא את מה שנכתב מאתר msn, שליטר דלק ,בישראל הפאשיסטית ,יעלה בחודש פברואר ,שיבוא עלינו בטוב ,עוד כ13 אגורות תבין ותקילין!היכן מייצגם של מעמד הביניים לפיד ופרי המיליונרים? מדוע הם שותקים כשתיקת הכבשים??? 😈 😈 😈 😡 😡

   אהבתי

 14. בחיי שאני לא מבין אנשים כמוך. למה להזיע כמו חמור על הריפוד במקום לפרוס מגבת גדולה?

  אהבתי

 15. מאקו, ווינט וואלה ונרג'י. פורטלים וותיקים בעלי עורכים שמבינים עניין. שלושתם מתחזקים קטגוריית (לגבר) ציצים לצד החדשות. התחרות מי חושף יותר ויורד נמוך יותר מעוררת בחילה ותפגע בשלושתם.
  הרבה הורים (חילוניים עם תעודות) לא באמת יודעים מה לעשות.

  הגיע הזמן לגוף משותף שימתח קו אדום מוסכם שאותו העורכים המתחלפים לא עוברים. זעקות הצנזורה מגוחכות, מי שרוצה ימצא אתרים מתאימים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s