אצבעות שחורות 4.4.14

סופהשבוע

תקנו אותי אם אני טועה: רק סופהשבועמי נגד מי) מציין שנה למותו של אמנון דנקנר?
ועוד איך מציין: יאיר לפיד כותב טור אורח. על פי האיור של ליאב צברי, הוא לגמרי בגן עדן, בקטגוריה מלאכית, אאל"ט. נו, יהיו מי שיחלקו.
גם אני אזכיר את הטור שכתבתי לאחר מותו, בדיוק היום לפני שנה.

במדורו מביא נתן זהבי תמונה מהארכיון שלו. בתמונה: סילבן שלום, הילה אלפרט והוא. בכיתוב הארוך לתמונה אומר זהבי שבורסת ההימורים שקקה לקראת מסיבת חדשות אתמול (ר' למטה פירוט נוסף): האם יבוא סילבן שלום, עמו חלק זהבי חדר חודשים רבים, בהיותם כתבים-שניים בחדשות, שיחד יצאו לקרוע את העיר כרווקים הוללים. זהבי אומר שהוא לא מאמין להאשמות נגדו היום, ומקווה שהוא צודק. לדבריו, זהו הפוליטיקאי היחיד שהוא מוכן לשתות איתו כוסית בגין החברות משנות השמונים. ככל הידוע לי שלום לא הגיע אתמול למסיבה.

שישבת/ ישר"ה

אני לא כל כך יודעת איך להתייחס לעובדה שאורי גלר עובר לגור חמש דקות הליכה ממני. מי היה מאמין שימיר את האחוזה הבריטית שלו בנמל יפו?

דעות

ניסיתי להבין למה התכוון עו"ד אביגדור פלדמן בטורו רווי הריחות והאזכורים מבית השימוש וממערכת העיכול, ולא הצלחתי.

פרופ' בועז סנג'רו מסביר למה צריך לזכות את רומן זדורוב מרצח תאיר ראדה.

א-ברוך: ייתכן שאווה בראון היא צאצאית למשפחה יהודית.

mako

גל מור ויסמין לוי בראיון זוגי לרגל הספר הראשון והחדש שלהם, נטופיה, שכמתברר, נכתב בהזמנה מדב איכנולד מהוצאת ידיעות ספרים, אחרי שרעייתו אמרה לו לשים לב לכשרון הכתיבה המיוחד של לוי.

ארץ נהדרת: סטארט אפ: שלושה מערכונים בנפרד. ממש בופה.
http://rcs.mako.co.il/flash_swf/players/makoPlayer/VideoPlayer.swf?vcmid=c9cbe1c782e25410VgnVCM2000002a0c10acRCRD&videoChannelId=dd1675440ac25410VgnVCM2000002a0c10acRCRD&galleryChannelId=770e3d99ade16110VgnVCM1000004801000aRCRD&showlogo=-1&isGallery=true

http://rcs.mako.co.il/flash_swf/players/makoPlayer/VideoPlayer.swf?vcmid=0bf09d31f9d25410VgnVCM2000002a0c10acRCRD&videoChannelId=1eccd512c2064310VgnVCM2000002a0c10acRCRD&galleryChannelId=0bf09d31f9d25410VgnVCM2000002a0c10acRCRD&showlogo=-1&isGallery=true

http://rcs.mako.co.il/flash_swf/players/makoPlayer/VideoPlayer.swf?vcmid=5f369d31f9d25410VgnVCM2000002a0c10acRCRD&videoChannelId=dd1675440ac25410VgnVCM2000002a0c10acRCRD&galleryChannelId=770e3d99ade16110VgnVCM1000004801000aRCRD&showlogo=-1&isGallery=true

המוסף לשבת/ ידיעות

נחום ברנע מתמיד בשתיקתו בעניין אולמרט. למעשה הוא לא כותב כלל בסו"ש זה. יגאל סרנה בטור החושף כמה דברים די דוחים על אולמרט ונבואה בקצהו: שִכחו מהמשך ניקוי האורוות. זה היה חד פעמי.

7 ימים

וואוו, פרויקט "חיים של אחרים" נראה לי ממש רעיון מעולה. כבוד להוגה, חשבתי.
בסך הכל ארבעה כותבים השתתפו בו. שני הראשונים, סבבה. רענן שקד הפך לשחקן לערב בתיאטרון גשר, דנה ספקטור הפכה למטפלת בספארי וחייה השתנו. שאר שני המשתתפים כבר גירדו את תקרת הבחייאת, נו. לא יכול להיות שנגמרו הרעיונות. חנוך דאום הכריח את משפחתו הסובלת להיות טבעונית ל-48 שעות, ודניאלה לונדון דקל ציירה את עצמה כוולד. לא לא, לא לזה התכוננתי בחיים של אחרים.

אז עברתי לראיון עם נינט, שכפי שכותב המראיין, איתי סגל, נועד לקדם את הסדרה של הוט, זגורי אימפריה.
next.

ראיון מתורגם עם ביל גייטס מהרולינג סטון: בן 58, נראה כבן 78 ואוחז 76 מיליארד $. דיל טוב.

מתברר שבתוכנית של ערוץ 10, היפה והחנון, יש תאומות שלוקות כנראה בשכלן. משומה מצאו לנכון גם ללהק אותן לתוכנית, גם להסתלבט עליהן קשות עקב הליקוי, וגם לראיין אותן לגיליון הנוכחי לקראת הגמר הגדול הערב. המראיין הוא כוכב אחר של ערוץ 10, גיבור הסדרה המתנחל.
אין שום ארגון ששומר על זכויותיהם של אנשים בוגרים שלא ממש נמצאים בקו היכולת השכלית הממוצעת?

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

אושרת קוטלר על אייל גולן בקטע שנתחבב על הרשת.

ידידיי האמריקאים שהגיעו לביקור מולדת התרשמו מאוד מהמאמר של גיא בכור על חזקים, חלשים, ישראלים, פלסטינים, אמריקאים, אוקראינה, פוטין וארה"ב. הם מפצירים בכם מאוד לקרוא אותו.

עוד ממליצים הידידים על המאמר הזה
Anatomy of the Deep State, על אודות הפוליטיקה בארה"ב.

כותב לי איש יח"צ רוגן:

אילן שילוח שולח הודעה לעיתונות על כוונתו להיות שווה עוד מעט מאות מיליוני שקלים ולהפוך לטייקון (בעודו כותב טורים שמקדשים את הסוציאליזם) ואף עיתונאי לא הזכיר שזה לא כזה פשוט לגייס כסף.
גם רוביקון, קבוצה שעומד בראשה אדם שאני בהחלט מפרגן לו, אבל ודאי שאינו טייקון, מצהירה על כוונתה לארגן 55 מיליון דולר. סליחה, למה שיתנו לך כל כך הרבה כסף? ובכל זאת מהכתבה עולה שכל מה שצריך זה פשוט לרצות ולקבל, וכך לנפח מחדש את המוניטין התקשורתי בלי לעשות כלום.
אולי שווה להסביר בכתבות את התהליך המייגע שצריך לעבור כדי להצליח לגייס כל כך הרבה כסף?

הספר של ירדן לוינסקי: 168 שעות של הפרעות קשב.

Jewboy מציע לקריאה את ליל הברווזים.

וכך נראה האתר חרדים10 (לא מבלבל קצת עם נענע10?), של יוצאי בחדרי חרדים, שהושק השבוע.

לפני פיזור

מעתיקה את הפוסטצ'יק מהבוקר:
בשל תקלה משונה ולא ברורה, סגרה חברת האחסון את האופציה לשלוח תגובות, בטענה שיש בבלוג “סקריפטים שמפיצים ספאם”. בבדיקות שעשה יריב חבוט, הוובמאסטר של הבלוג, הוא לא מצא שום דבר כזה.
מה שאומר שאפשר לכתוב תגובות רק דרך ממשק פייסבוק, לא אופציה חביבה במיוחד על כותבי התגובות כאן.
אם אאלץ לעבור לשרת פרטי – הלך עלי. מדובר בסכום שלא אוכל לעמוד בו.
בסוף אחזור לישרא-בלוג;)
מאחר שהיום שבת, תשובות מפורטות יותר מחברת האחסון יתקבלו, אני מקווה, מחר.
אוקיי, אז הצלחתי להעלות את הפוסט, אך בלי תמונות, כי גם הואפציה הזו נחסמה ונחמסה.
כה מוזר לראות כך את הבלוג, לראשונה מזה שמונה שנים ושלושה חודשים ושבוע.
מה אגיד, עצוב בלעדיכם. והעובדה שעזבתם את הבית כך סתם, בלי להודיע, ובלי שתהיה לי אפשרות לעשות כלום, מורידה מאוד את תמרוציי לכתוב. שנאמר: עד שלא נעלמתם לא הבנתי כמה אני חסרה אתכם. אוי.

איך הייתה המסיבה האחרונה של חדשות?
– חוץ מלקרוא את הפוסט שלי שווה להתעדכן בשוטף בציר הזמן של העיתון, שם נוספים כל חמש דקות חומרים של הנוכחים.
– הגלריה של דן חיימוביץ'.
– הכי מדכדך היה הכיתוב על הבלון, "המסיבה האחרונה". אז אולי כדאי לעשות מסיבה כזאת כל שנה? אם כולנו כל כך נהנינו, אולי נמשיך? כך אנשים כבר לא יצטרכו להציג את עצמם אחד בפני השני (עד הדמנציה), ותהיה תחושת המשכיות נעימה. אולי באמת חבורה שכזאת מתקבצת רק פעם במאה וצריך לשמר אותה?

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s